Új privát üzeneted érkezett!

Na lelövöm magam...pedig mingyán 400 hsz-nál tartok :mrgreen:

Jó éjt

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Kép

De jó hogy ilyen sokat írtatok!!! :D Jó így olvasgatni titeket... no és persze nézegetni a babókat.... 8)

Most csak ennyi... mert sok a dolgom..., meg kicsit depi vagyok... hormonok... megvárom míg elmúlik, azát majd jövök!!!

Kép
szilbee
 
 


Hát tényleg szép Anna Luca!
De azért szólj mikor keztek a babatervezésbe mert akkor mi is belevágunk hátha a kórházban találkozunk újra! :D :D :D :D :D

A tv.-s dolog nálunk is műlödik egydarabig,de Robika imád pucérkodni így ha végképp nem birok a drágámmal akkor le a peló és már nincs is semmi baj!


Nóri fenn vannak a képek a számítógépen de nincs képszerkesztő így Paint-ba mutizza ezzel meg nem tudom lekicsínyíteni!

Ildi!
Suli?????

Szilbee!
Levinek hogy tetszik az ovi?

Olga!
Nekünk is aLombardnál van a kocsi hitelünk!
Mi a csekkes fizetést választottuk,hát már 28.-án fel kell adnod a csekket hogy köv.hónap 5.-én lássák hogy te befizetted,mert ha egy nappal is később ér oda akkor már küldik is a csekket!
De nekünk is küldenek néha olyan leveleket hogy égnek áll a hajam nagyon szemét banda!

Kép

Kép
katlina
 
 

 
 

Nóri mail-be küldök át lekicsínyítenéd nekem????

Kép

Kép
katlina
 
 


Ezek is nemrég készültek!!! Kép Kép

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

Katlina! Judit! Szépek a babók!

Néhány kép a gyulai fürcsiről:

Kép Kép Kép Kép Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasz!

Hehehe Judit......mostanában nekem is nehezen jönnek a dolgok, kihagy az agyam!
Az a veder nagyon tetszik....de és ha veszünk és Niminek nem??? Más nem fér bele......
A fog még csücsök szinten áll.......és szegénykémnek mióta rossz idő van még a haja is fáj :? nékem meg az idegrendszerem.....mármint fáj.....
TV....szomorú....de őt is leköti...igaz csak 7 kor szoktam bekapcsolni...azt is néha....azután nemsoká meg fürcsi.....
Lassan be kellene gyújtani a lakásban.....hideg a kisszoba mikor vizesen bejövünk... :shock:

Na most megyek hajat vakarni.....

fanna3
 
 


Olga!
Nagyon jók a képek,és bizti nagyon jó is volt!
Sok jót hallottam már Gyuláról lehet majd egyszer mi is ellátogatunk,de az nem most lesz!

Fanna
Én is azon gondolkodom hogy begyújtok,mert elég hideg van,és ha nekem nincs melegem akkor babócámnak sem!

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!!

Valaki tudna nekem segíteni?
Az ultrahangon mért BPD :55 mm,ez hány hetes terhességnek felel meg kb.?
Köszi
ivett&fanni
 
 


Ivett szia!

Itt vannak magzati fejlődéskövetők:

http://www.babaszoba.hu/topics/9month/articles/587
vagy
http://www.szuloklapja.hu/ultrahang_galeria.html
vagy
http://mama-baba.freeweb.hu/terhesjel.html -én ezt szerettem a legjobban. Persze még rengeteg van.....

fanna3
 
 


Ivett!
A pocaklakómnak 20,5 héten volt 53 mm a BPD. Leventének anno pont 55 mm volt szintén a 20,5 hetesen. Mindkét gyerekem nagyobb fejű az átlagnál (Mosonyi szerint) átlag 1 héttel... tehát akkor kb. 21,5 hetesnek felelhet meg... sac/kb...
Miért?

Katlina!
Majd jövő héten kezdjük a bölcsit.
szilbee
 
 


Én amit találtam a BPD szerint az 55 , 22 hetes terhesnek felel meg.

fanna3
 
 


na még aztán abbahagyom.....nekem Niminek a 23. héten volt 53-as visszakerestem......sztem ez mind normális

fanna3
 
 


Katlina, ok :wink: Robika is szép nagy már :D

Olga, tök jó lehetett :) Balázsnak nől a haja? :lol:

Fanna, állítólag gyerek nem utálta még a fürdetővödröt :roll:
Annalucus a frontokra érzékeny, úgy tud keseregni cegénykém :(
Tv nálunk állandóan megy :oops: , de a gyerekkel nem nézetem mindig :mrgreen: Úgy döntöttem, nem parázok a tv-zés miatt, ezt ma már úgysem lehet megkerülni, a szemének nem árt (annyira), 100Hz-s, és ha azt veszem, hogy az apja tizenéve napi 10-12 órában a monitort bámulja, és ezerszer jobban lát, mint én, akkor van még remény :) A mentális részét meg majd rövidre zárjuk valahogy :lol:

Ivett, itt egy táblázat, több is van a neten, most hirtelen ezt találtam:

Magzati mérési értékek

Az 55mm eszerint 22-23. hétnek felel meg. De ezek nem mérvadóak, csak támpontok! Ha eltér, ne ijedj meg azonnal :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Nah, vannak nálam gyorsabb jányok :wink: :D
Közben megnéztem, Annalucusnak a 21. héten volt 53, a 24. héten meg 63 mm. Amúgy 34 cm-es fejkörfogattal született :) Szegény hüvelyem :|

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Hűűűű akkor jó nagy fejű mindkét fiam... :shock: :shock: :lol: De legalább arányos, mert a többi értéke is a 20-21. héthez volt közeli. Hiába mindkettő apja fia.... :wink: :lol:
szilbee
 
 


Balwin!
Tök király ez a tábli...
Megnéztem és a legutóbbi adatai szerint (ami a 27.5. héten volt) 78mm-s BPD. Ez 30-31. hétnek felel meg...
Most már értem miért mosolygott Mosonyi, mikor mondtam neki, hogy "de jó... 10 mm-vel kisebb a BPD, mint ennyi idősen Leventével volt"... :lol:
De hát nyugodt vagyok, mert Levente is szép egészséges, annak ellenére, hogy milyen nagy méretei voltak uh-kon... :)
szilbee
 
 


Szilbee!!

Azért kérdeztem mert azt mondta az orvosom,hogy 23 hetes terhességnek felel meg!
De igaza volt!

Köszönöm az infokat!
ivett&fanni
 
 


Ivett én most lemaradtam,akkor most ki az orvosod?
Pesten találtatok vagy itt Szolnokon?
Amúgy nekem 22hetesen volt a BPD:52mm

Kép

Kép
katlina
 
 


Ivett!
És most naptár szerint hanyadik héten vagy?

Katlina! Olga!
Nem is mondta.... :oops: de olyan szépek a srácok!!!! :mrgreen:
szilbee
 
 


.....Hát igen Robika is nagy fickó mán!!........ :lol:

Katlina!
Írjál már róla! Miket szeret?Mi köti le? Jól alszik?

fanna3
 
 


Sziasztok!

Na jó szar idő van! :twisted:

Balwin!

Annalucus egyszerűen szépséges, formás, bájos. De most komolyan! Az a vödör :D nagyon jó megoldás, nem láttam még ilyet.

Katlina!
Robika ugye tiszt Anyukája? NAgyon édi és már mekkora :shock:

Olga!
A fiadról csak továbbra is azt tudom mondani, hogy nagyon jó kis pasi (lesz). Olyan kis erős, masszív gyerkőc!

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Hát,igazi csibészek vagyunk ám!
sokat gagyarászik,hő heő,álltalában ez a variáció,nagyon mosolygós!
Aludni még mindíg darabosan alszunk éjjfélig alszik de utána 3óránként kel enni és 6körül kikell venni a kiságyból és odarakni mellém ott még alszik 2-3órát :D
Meztelenkedni imádunk este fürdés előtt olyan bravúrokat csinál hogy
én is csak pislogok!
És olyan érdekes hogy ahogy szeretett hason aludni már most abszolut nem(habár nappal örülök ha 1órát végigalszik)

Kata!
Robika tiszta vegyes gyerek a szeme apa az orra és a szája anya

Szilbee!
Dorkáék hogy vannak küldenél nekem Szabiról képet?(persze ha Dorka engedi :D )olyan régen láttam és bizti hogy ő is sokat nőtt már!

Kép

Kép
katlina
 
 


Katlina!
Nincs képem Szabiról. Mióta nincs netük, nem is találkoztam velük, csak párom... a múlt hétvégén... Szóval nem'tom mi van velük. Korábban ugye szinte napi kapcsolatban voltunk, mert emileztünk, de most...
Hétvégén talizunk velük. Akkor mjad csinálok képet is. ;) Múltkor elkérte a számodat (mikor küldtél nékem sms-t), ha nem gond meg is adtam neki.
Ja annyit azért tudok, hogy megvolt a 2. hós oltás. Sajna nagyon sírt azon az éjjelen Szabi... :(
szilbee
 
 


Nem baj én is elakartam kérni tőled az övét,mert így csak ez maradt!
Szegény Szabi,biztos megviselte akkor Dorkát is,pedig már lassan kapják a következőt(mi 24.-én)

Ildi!!!!!!!!!
Hol vagy????????????

Kép

Kép
katlina
 
 


Katlina!
Elküldtem pü-ben! :)
szilbee
 
 


Katlina!!

Nem akartam itt szülni Szolnokon így Pestet választottam!
Pesten sokkal jobban oda figyelnek a kismamákra nagyon rendesek!
A II. számú női Klinikán fognak császározni,és ott fogadtam meg Gidai János szülészt-nőgyógyászt!Ő egy nagyon aranyos doki.

Szilbee!

Most a 24-dik hétbe léptem be!
ivett&fanni
 
 


KépKép

Kép

Kép
katlina
 
 


Szilbee!
Nem kaptam meg! :shock:

Kép

Kép
katlina
 
 


Szilbee!
Szőke Évike!
közös ismerősünk

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

A BDP-hez csak annyit, hogy nem az a legfontosabb méret a fejlődést tekintve, hanem a combcsont mérete. Legalábbis a dokim szerint. Merthogy van kisfejű és nagyfejű gyerek, de a combcsont a sokkal megbízhatóbb.

Nekünk 56 mm volt 23 hetesen, ami oké.

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Katlina!
Megint elküldöm... szerintem az lehetett a gond, hogy teli volt a fiókom...
Szőke Évi osztálytársam volt a gimiben. Még mamámék is ismerik, mert ladányi születésű. Nagyon aranyos csajszi. :)

Csajok!
Én szeretem a hűvöset és az őszt, de olyan setít van, még lámpa mellett is, hogy kifolyik a szemem. Nekem kicsit hirtelen jött a borongósság.
szilbee
 
 


Ide is beírom...

BbJudit!
Szeretnénk még rendelni tőletek mézet! Ha megoldható... :)

2 akác és 2 selyemfű kéne... egyenlőre..., de még megkérdem a családot is, hogy kell e valakinek!!
szilbee
 
 


sziasztok!

Most lelkileg szomorú vagyok ezért csak azt írom hogy Bettike most van egyedül először az oviba majd egy 45 perc múlva kell vissza mennem hát ennek örülnöm kellene de olyan fura hogy most senki nincs itthon és a kistörpe se hív meg jön húz meg nyúz.......normális ez? Tegnap is már majdnem bőgtem mikor Bettike az egyetlen kislánnyal akivel jétszik az oviban elment játszani, amugy nagyon ragaszkodik s nem akar elmenni tölem.....

Amugy jól vagyunk rohamosan telik az egy hét vagyis már csak a 4 nap aztán suli, ezért nem is nagyon írtam.....Bettikével vagyok.

Puszilunk mindenkit, a hibás dvd-ket meg valszínű a jövőhéten viszem......

Szép napot mindenkinek

Kép
kbernadett
 
 


Szilbee!
A volt főnököm lánya Éva

jaimee!
Nekem a combcsontból mondták hogy átlagon aluli olyan kicsi és lám csodát teljesen átlagos paraméterekkel született
Valószínű hogy minden orvos mást tart fontosnak mert az enyém az utólsó időkben már nem is nézte a combcsont méretét

Kép

Kép
katlina
 
 


Katlina: Hát akkor elég rosszul mérte, nem? :D Na igen, az is számít, hogy ki méricskél.........Vagy foggalmam sincs. Akárhogy is, egyelőre csak a 25. hétig vannak tapasztalataim. :D :D

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Megnéztem 32.héttől nem nézte a combcsontot,utána már jobban a vállszélességet méricskélte

Kép

Kép
katlina
 
 


Nekem még akkor is mért combot... bár egy idő után feladta, mert akkora volt, hogy nem tudta befogni teljes hosszában a "szonár" (Ádám nevezi így).
szilbee
 
 


Sziasztok!
Elég szomorúan és borongosan jött el ez a szeptember.Ahogy elnézem ezek a babák egyre szebbek és aranyosabbak, és olyan gyorsan nőnek. Kristóf egy napig volt suliban majd egy csúnya hasmenéses nyavaja ledöntötte a lábáról.Angéla akadályok nélkül vette au ovit.
Sajnos rossz hírem is van, hétfőn késő délután egy 24 éves vagánykodó fiatalember, aki csak a kilométerórát nézte és nem az utat, több mint 100km-es sebességgel hátulról elütötte a 42 éves munkából haza felé kerékpárózó sógoromat, aki sajnos a helyszínen életét vesztette, egy 16 éves fiút hagyott itt árván.
Az a legdühítöbb az egészben hogy a bűnös nem fogja elnyerni méltó jutalmát.Ezt a tragédiát lehetetlen feldolgozni, még a falu lakosságát is megrendítették a történtek.
Nem akartalak benneteket ezzel elszomorítani de jólesett elmondani.Vigyázatok mindig magatokra és családtagjaitokra.Az élet kegyetlen és kiszámíthatatlan dolgokat tud produkálni.
Nekem is elkezdődött a suli de már nem Törökszentmiklósra kell mennem, mivel 2-en nem fizették a tandíjat és ők kiestek, ezért Jászberénybe kell mennem minden szombaton, de ha minden igaz december 11-én fogok államvizsgázni és akkor vége lesz ennek az
egész óborzalmas sulinak.
Nálunk olyan hideg van hogy be kellet kapcsolni a fűtést, mert fáztunk.
Legyetek jók és szép napot mindenkinek.

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Halihó mindenki!

Megvolt tegnap az össznépi szurizkodás!
Adatok:
Imike 16 kg, 103 cm. A szurit nem nagyon vette fel, alig sírt.
Petike: 6650 gramm, 63 cm. A szurinál üvöltött, mint a sakál, de lehet azért is mert éhes volt. Láztalan volt mind a két fiú.

Én meg egész délelőtt telefonálgattam, mert már tényleg nem volt egyértelmű, hogy költségmentességet élvezek-e, vagy sem, mert amit a múltkor belinkeltem az OM honlapról, kiderült, hogy ők a tandíjon nem a költségtérítést értik, hanem azt a díjat, amit majd 2008-tól akarnak bevezetni és mindenkinek kell fizetni szemeszterenként 50 000 Ft-ot. Na szóval, nehéz kimondanom :roll: :lol: 8) , de Olgának, és BBJuditnak volt igaza, hogy 2006. dec. 31-től mindenkinek kell fizetni a felsőoktatásban, aki költségtérítéses szakra nyert felvételt. :cry: :evil:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi: Én is így tudom... :cry: :cry:

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Márti, részvétem. :cry:
Sajnos a védtelenek halnak meg az esetek nagy többségében. :cry:



Már kérdezni akartam, nem ismered véletlenül Kálmánné Cseh Anikót, ő is cibaki.

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


bmárti75: tudom,hogy még nem ismerjük egymást (nem sűrűn írok ebbe a topikba,de rendszeresen olvasom), mégis szeretném kifejezni őszinte részvétem a sógoroddal kapcsolatban. Ami még eszebe jutott az esetről azt nem írom le mert nem tűri a nyomdafestéket, mert felfoghatatlan számomra miért mindig azok lesznek az áldozatok akik vétlenek? Persze arról már ne is beszéljünk ,hogy sajnos a mai igazságszolgáltatás nem bünteti meg úgy a vétkeseket , ahogy azt megérdemelnék. Mégegyszer őszinte részvétem, így ismeretlenül is.

Ildi: én nem akartam anno beírni (mikor írtad ,hogy felvettek), hogy fizetni kell már a költségtérítésesen, hátha én tévedek. Ugyanis én is jelentkezni akartam ide szolnokra a fősulira (ezért kötettük be az internetet is), amikor a nővérem szólt, hogy olvasta a kismama újságban ,hogy sajna már megváltoztatták ezt a dolgot (így még megspóroltam a jelentkezést, mert a szolnoki fősuli árait mi nem bírtuk volna saját zsebből).

Kép

Kép

Kép
lizocska82
 
 


Márti nagyon sajnálom :(

Szilbee!
Megkérdeztem a tanfolyamot(Ifjúságvédelmi asszisztens)
80ezer forint,szombatonként van oktatás a gépipariban,de nem felsőfokú hanem emelt szintű
A baross úton van az irodájuk ott kell beiratkozni

Ildi!
:( :( :(

Nóri!
Elvagy veszve :!: :!: :!:

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasz!

Nórinak rossz a gépe....talán csüt.ön már meggyógyul.....úgy tudom.

Márti!
Sajnálom!


Én már rettentő mód hozzá vagyok szokva a halálhoz/temetésekhez...gyerek korom óta szinte mindig van vmi. Ha egy évben nem kell menni,már furcsa :| idén is volt...nagyapám. Na de ez egy kismamás/kisbabás topik és mi rettentő vidám emberek vagyunk...és ilyenekről is cseverészünk...pontyosabban a porontyokról...ugye?? :shock: :shock: :shock:

Ildi!
És akkor mennyi konkrétan az összeg? Biztos 100 felett mernek elkérni....mi? Felháborító!Kiábrándító!Lelombozó! Eszméletlen ami itt folyik!!!!!!!!

Képzeljétek vettem tegnap Mininek harisnyanadrágot....1390 Ft. volt!!!!!!!!! Ebben az időben én is húzok esőkabátot és úgy szántjuk az utakat...:)))

fanna3
 
 


Jajjjjaj...tudja vki hg hg kell a csemete kezéről,lábáról lenyomatot venni hg eltegyük emlékbe??? Vízfestékkel? Bekenem,lenyomatolom...és kész?

fanna3
 
 


Sziasztok!

Márti, őszinte részvétem :cry: Olvastam ezt a hírt az interneten, de ott az volt írva, hogy egy 24 éves fiú az áldozat. Ezek szerint összekeverték....Nagyon sajnálom, az ilyen hirtelen halál annyira felfoghatatlan. :(
Milyen suliba is jársz te most?????

Ildi, Imike jó nagy fiú! Ti csak jövőre mentek oviba?

Betti, próbáld meg nem éreztetni Bettikével a félelmeidet, mert nagyon jó antennáik vannak a gyerekeknek, lehet, ő is érzi, hogy nehezen szakadsz el tőle.
Emellett reggel én is alig tudtam Csongit felébreszteni, sötét éjszaka volt :( Kinek van kedve ilyenkor menni akárhová is?!
Írtam már itt, hogy amikor Csongi szokott be a bölcsibe, én egy hétig bőgtem otthon. Majd elmúlik, és megszokod! Hidd el, jól fogja ott magát érezni!

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Fanna, én anno Csongit ráállítottam egy papírlapra és körberajzoltam a lábát! Mondjuk akkor már 9 hónapos volt, karácsonyi ajándékre készítettem...

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Köszönöm a részvétet és az együtt érzést.
De igen ismerem Cseh Anikót , hiszen gyerekkorunkban csak egy háztömb volt köztünk, az unokatesójáék pedig a mellettünk lévő lépcsőházban laktak.Sokat játszottunk együtt.
Szilbee! Az emelt szintű oktatás is jó, ha közalkalmazottként sikerül az embernek elhelyezkednie az a fizetési besorolásban az E kategóriának felel meg.Én is egy emelt szintű oktatásra járok, úgyhogy jövöre már E-5-ben leszek besorolva mivel 2008-ban soros előre lépésem is lesz, egy picit több lesz a fizetésem.
Ildikó! Imike szép szál legény lesz mire felnő, hiszen nekem Angéla most kb. 20 kg és 104cm. körül van.

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Fanna! A sógornőm annak idején gyurmába nyomta a kislábát és tenyerét, majd gipsszel kiöntötte, még ma is meg van.
Évi! Emelt színtő szociális gondozó és szervező képzésre járok, mivel vezető beosztásban dolgozom el kell végeznem egy emelt szintű képzést.

Kép
Kép
bmárti75
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?