Új privát üzeneted érkezett!

Még mindig itt!

Manó!
Szitu hasonló, én "csakazértis" lezuhanyoztam tegnap, amig Õ ordított a kiságyban (pedig Õ anyukája karjában szeretett volna sétálgatni...), mert jelenésünk volt este anyóséknál, és embert kellett faragnom magamból, hiszen én voltam az ünnepelt...

Györgyi!
Ezt elfelejtettem az elõbb: nem kell mindig a legjobb cuccokba öltöztetni a babát! A sima rövidujjú body is megteszi, még akkor is ha nem a legújabb divat szerinti. Én tegnap séta közben vettem észre, hogy a használtan kapott pólóról hiányzik egy gomb. Na és Kép ?

Na most már tényleg mennem kell!
Üdv, Virág
virga
 
 


Hali csajok!

Na akkor kis izelitõ 2 gyerekbõlKép: a ded jelenleg lóg a cicimen s szijja az agyamat, Danó most vágott le egy hisztit, hogy akkor mégse kell a tenti, de én még reménykedem... az ebédem itt hül ki az orrom elõtt, szép lassan... Mint tökéletes anya, van amikor egyszerre 2 gyermekem is üvölt, miközben ülök a rötyin...És azt a házimunkát, amit reggel 9ig nem csinálok meg, azt nem csinálom meg... Szerncsére van mosogatógépünk, anyósom vasal ránk, és ha rendelek, fõz is. Mindezek ellenére este 10kor félhullaként ájulok az ágyba. Ja és mi az a smink?Kép De annyira jó, mikor a kiscsaj rámmosolyog, vagy a pasi a nyakamba borul "szeretlek" felkiáltássalKépKépKép

Közben beállitott a gázszámlás, aztán a dokibácsi, Danó hõs módjára viselte a szuritKép

Ilyen idõben a gyerkõcök ujjatlan badiban hûsölnek...

Kitartás anyatársak, most csak melegvan, jõnek még errefelé frontok is...

Na pussz
Zsófi aki lassan egy órája ir...
Csucsuka
 


Sziasztok!

Koszonom mindenkinek a "nyakas" infokat! Mar nem aggodom. Nem kentem ra eddig semmi kremet, furdi+torles utan egy kis oliva olajjal kentem be mar honapok ota, de ugy tunik a meleg kikezdte...Kiprobalom a hintoporta, aztan ha nem valik be, akkor a tobbi csodaszert. Mara mintha kicsit javult volna. Csak megvarta ameg beijedek! Kép

Nalunk is a rovidujju body a meno, 2 napozonk van, de szerintem mindegyiknek vastag az anyaga. Kint is igy voltunk, nagyon elvezte, hogy pucer a laba! Voltam az egyik m.helyemen, mindenki korulrajongta Jazit. Kép

Mostanaban az a divat, hogy kiscsaj felebred 6kor, dumal 1 sort, szopizik es 9.30ig visszaalszik. Hat nem gyonyoru az elet??? Kép Kép

Lanyok
Kitartas! Lesz ez meg rosszabb!!! Kép

Norka es ujjszopizo Jazmin
norkini
 
 

 
 

Kakukk ugy tudom, nem lehet jegyet elore venni. Viszont en elofizetoje vagyok a Kismamanak es igy kaptam ingyenjegyet. Pont azon gondolkozom hogy nem megyek a borzere, esetleg holnap elviszem a talira a jegyet (jottok???) es odaadom, ha addigra vegso dontesre jutok.Kép

Gyorgyi! En belerakom Lackot az autosulesbe, vagy odavonszolom a jarokat ahol dolgom van, es amig vasalok, fozok stb, addig a gyermek tagra nyilt szemmel nezegeti hogy mit csinal az anyja.Kép

Lacko szerencsere jol elvan apjanal is, sot van, hogy az en kezemben nyuglodik, apjanal meg elhallgat. Furdeni is jobban szeret Apaval, szerintem a nagyobb keze ad neki nagyobb biztonsagerzetet.Kép

Anyos: szerencsere azt csinalja amit mondok neki, de azert en meg kiakadok rajta allandoan.Kép Pl husvetkor mentunk hozzajuk, odaerunk, ablak tarva-nyitva, szobaban kb 15 fok. Kerdezi: becsukjam? Aaaaaa, neeeee, meg akarom fagyasztani a gyereket! Ha meg Lacko csuklik, allandoan jon a citromlevel, mondtam, hogy NEM, erre 10 perc mulva szemrehanyoan mereget, hogy kinzom a gyereket mert az meg mindig csuklik....Kép Es pipanak hivja a cumit, amitol a falra maszom....!Kép

orsolyKép
orsoly
 
 


Sziasztok!

Még élek ám!
Ez csak egy bejelentkezés, majd hosszabban is jövök és olvasok, írok, OK?

Snoopy+Levi (9 napos)
snoopy
 


Snoopy!!!!
De jo, hogy megvagy! Mar nagyon varunk! Remelem minen rendben. Kép
Norka
Teszek fel a profilomba ujjszopis kepet.
norkini
 
 


Sziasztok!

Zulu, koszi a cumisuveg melegitos lehetoseget, abba belefer az AVENT-es cumisuveg? HA igen, akkor nagyon koszi elore is. Kép

Viszont nem biztos, hogy 2-re odaerek, mert apa bejelentette, hogy reggel elviszi a kocsit. Kép Remeljuk, hazaer vele addigra, ha nem, akor kicsit kesni fogok vagy gyalogosan megyek. De a reten biztosan megtalallak Titeket! Kép

Zsuzsi,
Zsombi nem ette meg a viragot, igazsag szerint a vizilovan kivul mast meg nem gyurt a szajaba. Kép De kivancsi vagyok, mikor jon el az az ido is. MOst meg csak nyalogat dolgokat, foleg, a kenguruban ulve az en bluzaimat....Kép
Ja, en az interneten rendeltem a kendot, karikas kendo neven. HAzhozszallitassal volt 4600 FT, ha jol emlekszem. Kép

Snoopy,
udv itt! Kép Aztan gyere gyorsan, ahogy csak tudsz. BAr szerintem inkabb mi fogunk majd Toled kerdezni, mert Te mar tapasztalt gyakorlo anyuka vagy. KépKép

Norka,
meg esetleg probald meg furdes es szaritas utan bekenni Jszi nyakat popsikremmel. En egyszer azzal kentem be Zsombi egyik kipallott hurkajat. Kép

Ketgyerekesek na es haromgyerekesek,
minden elismeresem a Tietek! KépKépKép

Pussz,
Gombóc
gombóc
 
 


Orsoly!

Jovunk, es ha elhozod a jegyet, azt nagyon megkoszonom! Kép
Hiaba megyunk papaval es nagyanyoval, igy legalabb en nem allnam vegig a sort.
Meg nem tudom egyebkent, hogy oldjuk meg a babaval, de majd felvaltva tologatjuk kint.
El kell mennunk, venni kell egy halom dolgot.
Akkor holnap,
pussz
Kakukk
kakukkfu
 
 


Hu, Csajok, volt masfel oram most delutan, isteni volt! Bar nem aludtam melyen, csak komaztam, es kozben azon filoztam, hogy miert vagyok en ma olyan extrem faradt?!
Itt a jo ido, azt hiszem most kikocsizunk egy picit a haz ele!

Snoopy,
Udv itt, es nagyon varjuk mar a rendhagyo szuletessztoridat!

Ha mar a napozonal tartunk, nekunk csak kb. 9 honapos meretu van, de nem veszek ujat, majd legfeljebb log rajta.Kép
Miki eleg keveset kajal mostanaban, es mintha nem lenne kedve kiuriteni a cicit, csak addig kell neki, ameddig dol belole. Ezert en odadom neki a masikat, de szerintem a sok elotejtol van most hasmenese (arrol nem is beszelve, hogy az nem is olyan taplalo). Mar egy honapja nem mertem, es pont egy honap mulva megyunk csak legkozelebb dokihoz. Hogy birom ki addig? Amugy jo kedvu huncut kiscsavo!
A H&M-ben ollllyyyyan gyonyoru babaruhakat lehet kapni!!!Nemelyik lattan majdnem elcsabultam, pedig elvbol nem veszek uj bebiruhakat! Persze hatszor annyi kislanynak valo van, mint kisfiunak! Pedig egy jo kis sapeszre beruhaztam volna, de fiusban nem talaltam olyat, amilyet szeretnek!

Gyuri bukfencezni tanul, megyek...

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Lányok Kép
utálni fogtok, de ma leszörtelenitettem a lábam!!!
Mondjuk a nagy zörgésben nem hallottam a nyávogást, ez volt a szerencse Kép Untam már ezt a nyefegös nyüglödést, gondoltam, végzek legalább valami épitö tevékenységet közben ...

De most megint nyefeg. Már egy sereg pukit kimassziroztam belöle, de csak nem hagy békét. Tegnap még hangosabban üvöltözött, rémes volt. Nem is tudom, mi lesz igy velünk. Igaz, igy is összetehetem kezem-lábam, hogy éjjel alszik, meg azért délelöttönként van egy-másfél óra csönd (játék meg szuszi), amikor kb. meg tudom csinálni a házimunkát, na persze naponta csak egyfélét, kivétel a mosogatást, mert valahogy mindig annyi a mosatlan, mintha a hétfejü sárkány lakna itt (a férjem szokott is célozgatni rá, de eddig elengedtem a fülem mellett, mostantól jobban odafigyelek majd Kép)
De utána elszabadul a pokol. Ölben sem szereti, kocsiban sem szereti, pár percet elvan a vállamon, majd utálkozva nyefeg tovább Kép
Kiváncsi vagyok, mit müvel holnap a villamoson. Meg a talin ... Huáááhh, már elöre borsózik a hátam ...

Zulu Kép
sajnos mindig kiröhöglek. Ezért bocs. Tuti, hogy vissza fogom kapni az élettöl Kép

Norka Kép
ujjszopiért IRIGY-IRIGY!!! ... hogy én hogy utálom tömeszelni azt az ótvar cumikát, amit nem is szeret igazán, nem tudom elmondani ...
Mi van a tüzhelyetekkel?

Orsoly Kép
engem a házbeli nénik rémisztgetnek mindig a citromlével, hálistennek anyós és Anyu sem.
Pipa KépKépKép

Virág Kép
na az én lábszörözésem is olyan volt ma, mint a te csakazértis zuhanyzásod.
... tele lesz a világ szegény lelki sérült gyerköceinkkel ... Kép

Zsófi Kép
a retyót valahogy Julcsi se szereti, gondolom, nem érti, Anya miért nem vesz pelust, mint ö, mennyivel kényelmesebb, plusz hamarhamar oda tudna érni hozzá Kép

Most megint mennem kell. Óbégat. Megöszülök, aztán megkopaszodom, és mindemellé bajszot fogok növeszteni. Hátha akkor el tudok bújni öt percre délután is ...

Pussz
Kangi + napozóban huhukkoló Julcsi
kangi
 
 


Betömtem a száját az undormány cumival. Erre elaludt Kép Nadekiváncsivagyok hogymeddig!!!!!!

Snoopy Kép
tökjó, hogy megvagy!!! Gyere gyakran!

Heni Kép
Dodó gyönyörü, ahogy hason szuszmákol! Kép

Gombóc Kép
aha! Epe! Hmm.. erre nem is gondoltam, köszi Kép

Zsuzsi Kép
görkorizás veszélyes üzem Kép Örülök, hogy tudtál kicsit pihenni!

Na én is eldölök, amig még tart a csend (10 perce tart már! Gyanús!)

Kangi
kangi
 
 


Kép

Igy alszik a kismanom!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Mindenkinek köszönöm a megnyugtatást trutyi ügyben. Még van két hét gyerekágyam, azalatt csak elmúlik! Mily jó, hogy van eme topik!

Nem sikerült a csalánbogyót (alias Urtica) megszerezni, gödöllõi patika szerint nincs a raktárakban. Nem tudtok valami tuti bp-i helyet ahol még lehet, hogy pontosan célba küldjem Apát?

Tegnap rutinleállításon kiderült, hogy márciusban lejárt a jogsim. 3 ezer ft bünti+1 órás sorban állás házidokinál (bementem én pofátlanul elsõnek, ahogy nyílt az ajtó, csak 1 órán keresztül nem nyílt, orvoslátogató volt nála pl.-nem arról volt szó, hogy nem mehetnek be rendelési idõben)+fél óra önkormányzat. És egy zilált, szörnyen karikás szemû fénykép rólam, leányzó sokszor ébredt az éjjel.

Remélem a köv. talira már megyünk mi is, de most még olyan apróka és kiszámíthatatlan kaja+alvásban! Tegnap mértük, 3360 g, 110g hízás megvan, csak hát kicsi volt az induló súlya!

Napozót vett fel ma a hölgy, nagyon édi benne! Fodros és rózsaszín! Zsuzsié volt, szerencsére megmaradt, mert jó volt az egyik babájára. Most kölcsönvettükKép És kiderült, hogy még mindig piheszõrös Julka felsõkarja meg a háta, de csak napfényben látszik!

ZsuzsiKép
Kösz a kaki mennyiség+minõség nyugit! Valszeg tényleg jobban hasznosít Julka, mert továbbra is sokkal kevesebbet kakil, viszont szemmel láthatóan és érezhetõen hízik.
Anyós: egyszer volt egy olyan villanásom, hogy jön majd egy kifestett Q... és elviszi az én drága kicsi fiamat! Le sem merném írni, ha nem lenne még két lányom is, azaz az ellenkezõ oldal!

LeszterKép
Tali veletek szívesen, de neeem kórházban csak veled!KépKép
Mennyiségen ne aggódj, most néztem meg a fiam naplóját, 2 hónapos korától más anyatejét ette, hol 100 g-ot evett cumisüvegbõl, hol 250-et. Az is egy jó meleg nyár volt, bizti a babák sem esznek olyan sokat melegben.
Most én is fejek, én is óriási 20-30 g-at alkalmanként, a héten sok a program. Tegnap Anyák Nap oviban, holnapután Andris csellóvizsgája, pénteken sulis Anyák Napja.

GombócKép
Rám még nem vonatkozik a 3 gyerekes elismerésed! Egyelõre itt van apukám+anyukám, fõleg azért, hogy pesztrálják a kicsit, míg a nagyokat "mozgatom", de azért besegítenek a háztartásban is! Nem is tudom elképzelni, hogy lesz miután elmennek! Csak lesz valahogy.

Gondolkodom a börzén, de asszem, most kihagyom. Nagy tömeg, brrr!

Urszila+"ölben a legjobb" Julka
urszila
 
 


Sziasztok!

Urszila!
Mi szombaton vettünk Urtica Urens D4-et a következõ helyen: Gizella Patika, 1146, Thököly u. 87. Van telefonszám is: 251-2968. Szerintem kérdezz rá, hogy van-e, nehogy Kispapa bepotyázzon... Nyitvatartás: H-P: 7.30-20.00, Szo.: 8.00-13.00.

Biztosan valami nagyon nagy büntetésem lesz majd, de olyan jól szórakozom a két- és háromgyerekes sztorikon. Hiába, Isten nem ver bottal... Minden elismerésem a többgyerekes anyukáké!!!!

Megyünk fürdetni,pusza, Virág
virga
 
 


Virga,
Koszi az elismerest a tobbiek neveben is! Utolag neha mar en is szorakozom magamon!

Urszila,
Tudom, hogy hozzatok nem a legkozelebb van, de a Gazdagreti Patikaban mindig van mindenbol, meg a legritkabb szerekbol es potenciakbol is! Egyebkent Urticabol kb. C9-ig es D12-ig barmilyet bevehetsz!

Mi ez a pangas?

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Lányok Kép
új fotó a profilban az egyik új napozóban és kalapkában (szinben nem passzolnak, de a kalapot mindenképpen meg akartam nektek mutatni) Kép

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Sziasztok!


Van egy kérdésem.

Manóval délután beszélgettünk és nem jutottunk düllõre.
Ilyen idõben ha mész sétálni, vagy hosszabb útra a már lefejt anyatejet mibe kell rakni?
Termoszba, vagy hûtõtáskába.

Nem tudom eldönteni, mert a termoszba rakom, akkor olyan mintha kint hagyom, mert kint is meleg van.
Ha hûtõtáskába rakom akkor mivel melegítem fel iható hõmérségletre? Igya hidegen, azt ha jól tudom nem szabad.

Ma ismét körutunk volt a Kistarcsai OTP-be, élmény volt buszozni, és a HÉV se volt semmi.
A buszon a hangos ajtó, és csengõ miatt minden megállóban sírás volt (megilyedt), mire megnyugodott volna, újjabb megáló következett.
A HÉV, hogy milyen magason van a lépcsõje...

Na persze nem sikerült ismét elintézni ezt a szocpolos kölcsönt, még van egy körünk az OTP-be, és Gödöllõre is.
Még, hogy 2 hét alatt pénzt kapsz, mi december óta rohangálunk...

Így valószínû nem tudok menni a talira, hacsak a férjem az ügyintézés után el nem visz...

Minden baba ilyen nyûgös melegben?
Dorka már 1 órája sír, még a kezembe se nyugszik meg.
Kezdem ismét megutálni a panelt, olyan meleg van.
Törpi már csak egy bady-ban van igy most csönd van.

Jók legyetek
Manó2+Dorottya aki ma 10 hetes
manó2
 


Sziasztok Lanyok!

Koszi a biztatast, nagyon jol esett. Baratno 50 kg (irigy, irigy), felekszerezve, kirittyentve. Vicces volt mikor mentunk setalni, en rovidgatya, hosszu polo, tura szandi. Viszont jot dumaltunk es Reka nagyon elvezte a tarsasagot, tok jol elvolt egesz nap, nagyon sasolta a kisfiut. Kép Kép Mondjuk alvas igy sem volt tobb mint a szokasos ketszer fel ora.

Kepzeljetek, ma meg vacsorat is rittyentettem (na jo nem kell elajulni, csak rakott krumpli volt). Ferjnek is panaszkodtam delelott, szegeny pont jokor hivott. Ma mint a kisangyal este pakolt nappaliban, vacsora romjait eltakaritotta, teraszon novenyt ultetett (en dog meg szamon kertem tole, hogy mikor szereli mar ossze a fel eve vett Ikeas samlimat, mert nem erem el a felso polcokat, utalom, hogy szerelni kell az ikeas cuccokat)

Kosz a tanacsot a kajaszallitassal kapcsolatban, egy darabig en is hozattam a foodexpresszel, de nagyon rauntam par het utan.

Gyereknek sajna rovid ujju bodyja sem volt, mivel szerettem a nem felul belebujos, hanem elol athajtos bodykat, ezt viszont eddig meg csak hosszu ujjuban lattam. Most 30 fokban viszont gaz a hosszu ujju. Ma viszont szuper hatekony voltam beszabadultam egy gyerekruha uzletbe is.

Holnap keszulunk mi is a talira. valtozatlanul all az ajanlatom, hogy szivesen kiviszunk egy parost.

Na megyek apaval dumcsizni egy kicsit.

jo ejjt!

Gyorgyi es hortyogo Rekababa
rekababa
 
 


Mano2,
Huteni kell a tejcit, tehat hutotaskaban vidd. Ha jol olvastam valaki visz szivargyujtos uvegmelegitot (ha megtalalja hozza a csatlakozot), de ki is?!

Rekababa,
Hat igen, a csinos baratnok...en meg hirtelenjeben egy normalis nyari cuccot sem tudtam kibanyaszni a szekrenybol. Ugye ruhat nem tudok hordani, mert abbol szukseg eseten eleg korulmenyes lenne elokapni a cicit, de lehet, hogy meg a rendor is elvinne, ha megtennem! A gatyak meg vagy nem jonnek fel ram, vagy annyira gyurottek, hogy csak na! Ma beszabadultam a H&M-be, de aztan ra kellett jonnom, hogy a kengurura nem fer ra egyik sem, letenni meg nem tudtam volna hova Mikit. Gyuri ekozben a babakocsibol huzgalta le a keze ugyebe kerulo ruhakat, fogasokat, miutan megunta a bujocskazast! Ha tetszett is valami, hat kenytelen voltam visszatenni, mert nem szeretek latatlanba vasarolni.

Kangi,
Gratula a szorteleniteshez! Tegnap en is belekezdtem, de csak a masfel labamig jutottam, ma meg nem vitt ra a lelek, hogy befejezzem! Kép Addig marad a hosszugatyo! De itt meg ugysincs olyan nagyon meleg!

Jo ejt mindenkinek!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


MAno

Elnezest az ide tolakodasert, Miert akarod a lefejt tejet uvegbol adni picurnak ha te is ott vagy? Nem lenne egyszerubb megszoptatni? Viszel magaddal egy vekony anyagot azt amgatokra terited es max azt hiszik hogy altatod a picurt. En igy oldottam meg 2001 nyaran 3 honapig az akkor
7 honapos picurkammal aki az ido tajt meg 99% tejcsin elt.

Napocska
Napocska
 


Hali!

Zsuzsi,
énKép. Megtaláltam a csatlakozót. Görkoris kép szuper, kár, hogy nem mozgóKép. Bár azért elképzeltemKép. Sokszor én is csak röhögök magamon, néha (na jó, nem néhaKép) nagyon szétszórt vagyok. A múltkor megköszöntem a bankautomatának a pénzt. Ma Malac napszemüvegében vezettem, azt dobtam a táskámba, és muszáj volt felvennem. Köv. kocsink sötétüvegû maffiózóautó leszKép. De szerintem ez azért van, mert az ember agyát annyira lekötik a kölkök, hogy mikor egyedül van, kicsit pihenõbe kapcsol az agya. Legalábbis én ezzel nyugtatom magam.

Gombóc,
Aventkompatibilis a cuccKép.

Kangi, Virga,
nevetgélünk, nevetgélünkKép?

na pusz mindenkinek,
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Kösz az Urtikás lelõhelyeket! Apuci Déli pu. fölött dolgozik, onnan Gazdagrét sincs olyan messzi, Thököly felé is jöhet haza, szóval remélem, megoldja.

KangiKép
Szuper a napozó, meg a sapka, de fõleg a leányzó!Kép

Manó_2Kép
Mikor jössz Gödöllõre? Minitali velünk? Az OTP a kastély egyik oldalán, mi meg a kastély másik oldalán lakunk!

ZsuzsiKép
Rólatok mindig eszembe jut az az idõszak, amikor Andris 2 éves volt és megszületett Zsuzsi. Jó strapás nyarunk volt!

Julka hortyog egy órája, szuper rendes kisded!

Urszila
urszila
 
 


Én azon röhögtem nagyon, amikor is a Bihari rokonok körülrajongták Bekit.
Dédi: egyem azt a szent testedet!
Nagyi: akkor taszítsam a szekérben? (=toljam a babakocsit)
egy haver anyukája: ni már, kiköpte a pipát!
másik nagyi: gugyulu-gugyulúúúú

Képzeljétek, ma vigyáztam egy barátnõm (Kataa) kisfiára, aki fél éves, meg persze ott volt Beki is. Hát, azt az egy órát nem kívánom senkinek, amíg elaludtak Kép. Rohanga egyik nyekergõtõl a másikig, cumivisszatömköcölés 250-szer, lerúgott takaró visszarakása, zenélõ micsoda állandó oldalbarugdosása, hogy mûködjön... Végülis leénekeltem õket a lábukról, az egész repertoáromat elõ kellett adni, hogy nyugodtan aludjanak. Amint abbahagytam, pattant is fel valamelyiknek a szemecskéje Kép.

Kangi,
Julcsi nagyon ari a kalapkában+napozóban Kép Holnap valszeg mi is megyünk a szigeti talira.

Pusz
Miszike+végreszunyók Beki
miszike
 
 


Miszike Kép
huhujjj, rokonsááág KépKépKép
Kösyi a bókot Julcsi nevében, és tökjó, hogy ti is jöttök!!!

Urszila Kép
neked is köszi - igyekeztünk, ugye ... Kép

Zulu Kép
bankautomata KépKépKép Malac napszemüvege KépKépKépKép
... mert minek irsz ilyen vicceseket, te vagy a hibás! Kép

Pussz
Kangi és ágybangagyogó Julcsi (délelötti szünet, hogy házimunkát tudjak végezni - ma mosok Kép)
kangi
 
 


Sziasztok!

Mi sajna mégse tudunk menni a talira talán legközelebb.

Kakukk: Nálunk is ugyanezz a helyzet a kicsi fél kg-at hízzik csak egy hónap alatt vagy még annyit sem. Õ a 4hónapos mérésen 5630gramm volt és 68cm. Jó hosszú gyerek.

Tegnap voltunk dokinéninél és megállapította amit én már múlthéten éreztem, hogy jön a gyerek foga. Szegénykém annyira sajnálom mindig a kezét rágja pedig vettem már a dentinox gélt is remélem ez segíteni fog egy kicsit.

A börzére mi se tudunk menni én majd helyette megint a megatoysba megyek. Nekünk is kell venni a gyerköcnek nyárra ruhákat.

Na most megyek
Sziasztok
Andy és Márk akinek jön az elsõ foga
andy78
 
 


Sziasztok!

Nnna végére értem a 2 napi termésnek, és persze megint csak pár percem van írniKép
Köszönjük a többgyerekeseknek járó elismeréstKépKépKép

Virág, GyörgyiKép
ne búsuljatok, szerintem minden anya hasonlóan éli meg elsõ csemetéjétKép Aztán a 2.-nál és a továbbiaknál rádöbbentek, hogy ez piskóta volt. Én is a napokban mondtam a páromnak, hogyha már 1,5 éve tudtam volna, milyen két gyerekkel az élet, akkor Timivel kettesben még tiszta Hawai lett volna mindenKép Ma már nem okoz elefántméretû lelkifurkát egy kis gyerekbömbi és nem tipródom órákat az etetés vagy az öltöztetés nagy kérdéseinKép Újabban már csak a szimultán pelenkázás okoz némi homlokráncolástKép. Szóval fel a fejjel, lesz ez még így se!

KangiKép
te mindig megnevettetszKép A Minimanóban azt a hölgyet biztos betakartam volna, nem is tudom, mintha a két gyerekkel a nyakamban kicsit gyorsabban rezonálnék a tuskóságraKép
Néha irígyellek Julcsi tapifóbiájáért, mert az én lányom meg apára és rám felváltva cuppan, mint Garfield a kocsiablakraKép

ZuluKép
te aztán gyûjtöd az élményeket dögivelKépKépKép Csak bele ne õszülj.
A szétszórtsággal nem vagy egyedül, én Zsebi pelusába próbáltam Timit becsomagolni reggel félálombanKép

Lányok, kikent-kifent barátnõkrõl jut eszembe, én bevallom férfiasan, megpróbálok néha rendesen felöltözni és kisminkelni. Az idilli kép egész addig tart, amíg Zsebi le ne büfizik, Timi meg kicsi piszkos kezét bele nem törli a rucimba, aztán ahogy a röhögéstõl potyognak a könnyeim, még a sminkem is elkenõdikKép Szóval egy (két...) igazi gyerek mellett ennek nem sok teteje van, és ugye pasit se most kell fognunkKépKépKép

CsucsukaKép
milyen dolog csak úgy elvonulni a vécére??? Én kizárólag a két ded alvására merem idõzíteni ezen szükségleteimet, mielõtt bepanaszolnak az apjuknálKép

LeszterKép
Irrgum-birrgum, nem kell annyit fejni. Tényleg ne méregesd folyton, mennyit eszik és gyarapszik a gyermek, mert csak idegeskedni fogsz. Timi is normál méretû 1,5 évessé cseperedett, pedig roppant rapszódikusan kajált és engem meg a frász kerülgetett nap, mint napKép Egyébként most a melegben Zsebi is kevesebbet kajál, a fél adag ciciben marad.

Jelentem, megvolt az elsõ átdurmolt éjszakánk: este 9-tõl reggel 6-ig csönd voltKép Arra a gondolatra ébredtem, hogy vannak-e még gyerekeim???
Tegnap voltunk Zsebivel havi ellenõrzésen, 5100 gramm és 58 centi a lelkemKép és le is bökték szegénytKép Itthon beadtam a nyugikúpot, de egy perccel sem aludt többet, pedig úgy beleéltem magamKép
Jövõ héten megyünk Pestre hasi UH-ra a kicsivel és konzultálunk egy normális dokival a vesetágulatáról. Én titkon abban reménykedem, már az elmúlt 1 hónapban is javult valamit a helyzetKép A gyerekdoki meg meglepett minket 2 pisigyûjtõ zacsival, szóval én se úszom meg ezt a pisivadászat dolgot...hát elég macerásnak tûnik. Lányok, akinek már kellet ilyet csinálni (Norka?), mennyi pisit kell összevadászni a vizsgálathoz? És muszáj a zacsiból áttölteni valami másba? És akkor mibe?

Na most mennem kell, mert kel a nagyobbik ciklon és legalább egy pólót rá kell erõszakolnomKép
Szép napocskát nektek és jó talizást, amiért nagyon irííígy vagyok ámKép

üdv
Momo és az éjjeldurmoló csajokKép


Momo
momo
 
 


Ja, ha tanácsolhatok valamit, pici babával ne a börzén akarjatok nagybevásárlást csapni, mert belepistultok a tömegnyomorbaKép
Mi elmentünk Timivel(7 hónapos volt már) és apával tavaly, de a gyerek mellé többször be akart feküdni valaki a babakocsiba vagy minket löktek majdnem ráKép Kb 1 órát bírtunk ki, és épp csak annyit vettünk, hogy legalább az út és a parkolási költség megtérüljön, mert apa zsidóvére különben berzenkedett volnaKépKépKép

pussz
Momo a nagyokosKép


Momo
momo
 
 


Momo Kép
na akkor jó, ha nevetsz Kép Szegény Timi Zsebipelusban Kép

Györgyi Kép
az 50kg-s barátnö rendben, de mennyi volt azelött?! Kép ... na jó, nem keseritem magam. Én 48 voltam, most 58 vagyok. Alapos kismama Kép Ne izgasd magad rajta. Ma talizunk és jól kibeszélünk mindenkit KépKépKép

PRAPAPAPAMMM! Kispapa végre feltette a március 22-e óta készült képeket a
[url=http://www.somlohegy.hu/feketejulcsi" TARGET="_top]http://www.somlohegy.hu/feketejulcsi[/url]
oldalra.
Mi több, én is gyorsan megtanultam, hogyan kell, úgyhogy többet nem lesz hathetes csúszás KépKépKép

Megyek zuhanyozni, mig csönd van. A postás úgyis kiugraszt majd, a dög. Tegnap este nem jött még egyszer, ahogy igérte, pedig pénzmagot várok ...

Pussz
Kangi és még mindig vigan gagyogó Julcsi - nem is értem ...
kangi
 
 


Sziasztok lányok!
a Mini-Manótól ne menjen el a kedvetek, mert csak az a szõke csaj ilyen bunyec, a fiúk nagyon jó fejek, és nem mellékes, hogy jó cuccokat lehet egész jó áron kapni náluk.

A babák még mindig mind gyönyörûek.

Momo! Zulu!
Kép Kép Kép Tudom, könnyen vigyorgok, mert nekem a Niki sokat segít, de majd meglátjuk mi lesz, ha Zsuzsi is megszületik. Miki már nagyon éli a dackorszakát, de így, hogy még csak rá kell figyelni nem is olyan vészes. De más kibabák mellett már látom, hogy féltékenykedõs lesz, mert ha megpuszilok egy babócát, rámszól, hogy "Na anyúúúú!" és beül Õ is az ölembe. Még jó, hogy két kezem van és így ketten is elférnek. Kép

Magdi
33+3
gallainémagdi
 
 


Ma jó napom lenne?! Lezuhanyoztam zavartalanul ...

Momo Kép
nagyon drukkolok, hogy a vesetágulat javulást mutasson!
Ami Zsebi méreteit illeti, csak irigykedem. Julcsit hosszában nem mérték 2 hónaposan, de az 56-os cuccok még jók rá, a tömege pedig ... nos ... mindössze 4300g volt ...

Na jó, mindig azzal vigasztalom magam, hogy mindketten olyanok voltunk, mint a pucolt egerek (ma sem vagyunk óriások, ugye Kép). Söt, a férjemet nem is akarták iskolába engedni. De az óvónök valamiért igen szorgalmazták, hogy a "kis Fekete" menjen már iskolába ... na ja, már a bátyja is odajárt oviba KépKépKép

Pussz
Csendes Kangiék
kangi
 
 


Momo!

Pisigyûjtés: Én lánynál nem is próbálkoznék a zacsival, vagy ha igen akkor tudd hogy hasra nem lehet vele fektetni. Tehát ha zacsizol akkor amíg összegyûlik a megfelelõ pisi háton kell tartani és viszonylag nyugiban. (ha hason van akkor az összes pisikinyomódik a zacskóból) Szerintem egyszerûbb ha lefekteted a pelenkázóra, leveszed a pelusát és oadállsz készenlétbe egy mûanyag pohárral. Ha jön a pisi, gyorsan odatartod. ha normális mennyiséget pisil, akkor elég egy pisilésnyi adag (2 dl-es mûanyag pohárban kb 2 cm volt nekünk, arra azt mondták épp elég).
Azt nem tudomhogy miben fogadják el, mert nekünk sajnos kórházban kellett ezt eljátszani, ott elfogadták a mûanyag pohárban leadva is.

A talizókkal ma találkozunk!!!

Manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok,
már 1,5órája igyekszem írni, de a gyermekem egyfolytában nyekereg. Ide-oda ugrándozok, mint majom a fán a gyerekszoba-számítógép-konyha háromszögben.(fõztem kv-t, de még nem sikerült meginniKép)

Zulu
Pápua-Újgineába veled tartok, szólj ha indulsz.Kép
A bankautómatás story teljesen érthetõKép kb. én is ilyen dolgokat követek el. Az hogy ringatom magamat, miközben a gyerek sehol az már megszokott, de hogy énekelek is magamban ez a legújabb, na és miket? hát Micimackót, Bóbitát és hasonló slágereket.Kép

mennem kell...a ded riadót fúj
Timici
timici
 
 


Na én se vagyok semmi... írni akarok ide, erre keresem a tollat... KépKépKép

Szóval megvagyunk, csak megint kicsit "elfoglalódtunk" Kép. Sajna talira nem megyünk (bár köszi mindenkinek a felszerelés-hozzászólást!!!), mert kb. másfél órát kéne villamosozni-buszozni pont a legnagyobb hõségben, szegénykém megpurgyan a sötétkék babakocsiban, ráadásul hazafele ugyanezt eljátszani, tömegben. Kép

Jókat rötyögtem én is a sztorikon (Zulu! Kép).

Babók tündériek, az alvó Miki, a kalapos Julcsi, meg az ujjszopizós-hurkás Jázmin! Kép Anna is szopizza már az ujját, olyan aranyos! De néha még nem talál be a szájába, és az egész öklét nyammogja, és szétkeni a nyálat a fején, tiszta nyál az egész baba KépKépKép.

No megyek
Pussz, a talizóknak jó idõtöltést, pletyizzetek sokat! Aztán kérünk szépen majd képeket!

Pussz
Franyó
franyo
 
 


... lányok, bocs, de asszem mi mégsem talizunk Kép Annyira meleg van, és igy, hogy nincs kocsim, bár csak egy villamossal kellene menni, eléggé félek, hogy Julcsi kiborul a nagy melegtöl .. gyanaxom, hogy az elmúlt 2 napban is ez lehetett a baja a délutáni séták során Kép

Elindulunk, aztán majd meglátjuk, ha nem birja, nem megyünk, de ti érezzétek nagyon jól magatokat, és elöre is bocsi.

Pussz
Kangi + hüsölö Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok!

MOst en is csak gyors leszek. Kép

Kepeket megneztem, edesek a babak!Kép

Zsombi gyerek teljesen kimeritett, tegnap annyit evett, mint 3 hetes koraban. Igaz, bepuszilt masfel! deci vizet is mindezek mellett.
Es lassan megorulok, mert az utobbi ket hetben a kajalasa ugy nez ki, hogy eszik 100 gramot, aztan jon a hiszti. Felultetem, bufi, setalgatas, kozben lehany, semmi sem segit, aztan fel ora mulva ujra cuppogas...tegnap ezt meg azzal is halmozta, hogy nem 100-nal, hanem 30-40-nel kezdodott a hiszti.
Egy virtuals viragot kuldok annak, aki kitalalja, hogy mi lehet a gyerkoc baja, es ad valami hasznalhato tanacsot...Kép
(Ja es mindezek utan ma 5 orat hagyott aludni. Kép )

Kangi,
orulok, hogy megnyugodtal kaki ugyben. Ti szopiztok, ezert nalad bizti az a baj, amit irtam. En csak azert paraztam, mert a cumisuvegezes miatt nalunk egyeb tenyezok is bejatszhatnak (Chicco fertotlenito, bacis tej v. cumisuveg stb.), de mult heten a tobbiek engem is megnyugtattak. Kép

En meg ugy tervezem, megyunk a talira, remelem, nem jon kozbe semmi. Kép Jo lenne, ha mgis minel tobben el tudnatok jonni! KépKép

Pussz,
Gombóc
gombóc
 
 


Szisztok!

Felhúztam magamatKép
Az én kissebségbõl származó volt szomszédommal találkoztam, és mondta, hogy Dodó a korához képest igen sovány ( 6100gr, 64 cm) a képeken meg látjátok. Igaz heti 100-150 gr-nál többet nem hízik, de a drnõ szerint nem jó az agyonhízott gyerek. Egy csajé, akivel szültem már 7600gr.
Ezen még túl is tettem volna magam, amikor megkérdezte, hogy ugy éjjel már nem eteted, mert ilyekor már le kell szoktatni.
Hát a többgyerekeseknek nem kell mesélnem, hogy szegény csak éjjel tud nyugiban szopizni, mert nappal a bratyó éppen addigra idõzíti a hisztit,vagy a lépcsõn leesni akarást.
Ja és okostojásunk épp 18 múlt amikor megszületett a ma egyéves kisfia, és 3 hét után elapasztotta magát, mivel nem volt kedve szoptatni.

Dodó új barátot talált magának:a lábát. Egész jól elbeszélget vele.KépKép
Zulu! A történet ismerõs, ha nagy ritkán sikerül kimozdulnom.

Györgyi!

Rám az ablakpucolás vár már vagy két hónapjaKép
Akinek nem tetszik, majd megpucolja. Nem?

Nekem az esti órák strapásak, amikor mindkettõ nyûgös, éhes, és fürödni készül, ezt megspékelve egy kis hasfájással.
Fõleg ha nincs itthon senki.
Dodó fürdetésél Bence elõszeretettel segít: megmossa a baba haját, utána meg beleszór minden a fürdõkádba, amit a fürdõben talál. Jobb esetben csak flakonokat, de van hogy szennyesruhát is, anit akkor ki is kell mosni.

Most jutott eszembe a 19 éves "barátnõm" még egy okos kérdése: még nem ül??
A tesójáé egy hónappal idõsebb Dodónál, és már egyedül ül.
Egészségére. Én csak ennyit mondtam.
Mondjátok, hogy elfogult vagyok- jogos- deDodó így is elég fejlett. Forog, van két foga, és még ningy 4 hónaposKép

Na lelövöm magam, majd még jelentkezem.

A talizóknak jó bulit!!!!!!!!!
Kár hogy ide cirka 250 km.Kép

Heni
heni1979
 
 


Gombóc!
szerintem (m)elege van Zsombinak, ugyanis nálunk is ez a téma megy.
A dr néni nekem azt tanácsolta, hogy "éheztessem" 3 órán át, tehát 3 óránként etessem, és akkor jól fog enni.
Kipróbáltam, igaza volt.
De! Bírja ki valaki az üvöltést 3 órán át.Kép
Úgyhogy maradtunk a hiszti-séta- evés.

Rájöttem valamire!

Dodó elég nyugisan elvan, ha a forgószékben a tértemre ültetem, és hintázok vele!

Heni + berottyantott Dódó+ sétálniakarokmenni Bence
heni1979
 


Lanyok!

Azert van aki meg jon a talira? Nehogy csak mi legyunk Rekaval. Foloslegesen en sem akarom cibalni, ha elmarad.

Gy + gepelni akaro R
rekababa
 
 


Hali!

Györgyi,
dehogy marad el!Kép Gyertek! A másik topicból is jönnek, mindenféle korú bébik lesznek. A mi lánykáink meg nagyjából egyidõsekKép.

Kangi,
Kép ha nem jöttök, de megértem, tényleg hipermeleg van. De ha már a szigetig eljuttok, az jó, mert ott biztos kellemes lesz az árnyékban.

pusz, megyek pakolni
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok lanyok!

Ma volt nalunk a vedono, en nem ertem, Petra ki sem kerult a kisagybol... Az elejen megnezte (aludt), mondta, hogy szep, meg hogy nagyon jol fejlett, aztan kimentunk a szobabol. Es vissza sem mentunk. Pedig en kerdeztem, hogy szabad-e mar tobb vizben furdetni, erre elmondatta velem, hogy milyen a koldoke, de megnezni ugy tunik eszebe sem jutott... Ez mindenkinel igy van? En azt hittem, hogy azert megnezi, legalabb a koldoket...

Petra ma 4 hetes.Kép Hetfon mertuk, akkor volt 4290g, ami azt jelenti, hogy az elotte levo heten 360g-ot hizott. Nem tulzas ez egy kicsit?Kép

Ma kertunk idopontot csiposzuresre es UH-ra, mar elore izgulok egy kicsit, hogy milyen lesz majd idore menni valahova!Kép Amugy eleg fura szerintem, hogy az UH szures penzbe kerul, na nem mintha sajnalnam ra azt a 3000 Ft-ot, szo sincs rola, csak nem ertem, hogy ezt a TB miert nem tamogatja... Biztos van, aki az osszeg miatt nem viszi el a gyereket...

Mano,
Minden honapban van ilyen babas tali? Az jooo!Kép Es mindig mashol? Vagy ez az allando helyszin jo ido esetere? A legkozelebbin Petra mar ket honapos lesz, ugyhogy talan mi is megyunk. Bar az utazastol elore is kiraz a hideg...

Kangi,
Julcsi naggggyon csini az uj szerkokban!Kép En is szeretnek valami nyari sapit vagy kalapot venni Petranak, de ilyen picit, mint ami neki kellene, meg sehol sem lattam.
Koszi a megnyugtatast a fejessel kapcsolatban. En sem szandekozom mar sokig folytatni, csak meg 2-3 hetig. valahogy megnyugtato lenne szamomra, ha a 6 hetes korban bekovetkezo ugras idejere lenne egy kis tartalek kapacitasom.
A Minimanoval kapcsolatban hasonloak a tapasztalataim. Volt olyan, hogy vagy 3/4 oran keresztul nezegettem a butorkatalogusokat, anelkul, hogy barki is egyet odaboffentsen, hogy ugyan mit akarok. Pedig eleg tanacstalan fejet vaghattam.Kép Masik alkalommal pedig kb. 20 perccel zaras elott ertunk oda, hat mar alig vartak, hogy kivul tudjanak minket az ajton. Pedig vasaroltunk egy csomo mindent, es meg igy is zaras elott elhagytuk az uzletet. Ja, most olvasom, Magdinak tenyleg igaza van, legalabbis az egyik fiatal ferfi elado nagyon rendes es segitokesz.
Hmmm, szoval a hetfeju sarkany egyszerre mind a het fejevel eszik, het tanyerbol? Nem tudtam!Kép

Norka,
Anyosod nem semmi... Szerencsere az enyemnek hasonlo nezetei vannak, mult heten pl. itt volt nalunk, es csak azt kerte, hogy amikor majd egyebkent is ki kell venni Petrat a kisagybol, akkor hadd vegye ki o.Kép
A batyadnak gratula, nem nagyon siette el a bejelentest.Kép
Ujjszopassal kapcsolatban csak azt tudom irni, amit Kangi.Kép Jazi nagyon edes a foton!Kép

Zulu,
Aranyos volt az almas sztori, bar gondolom, te ezt maskepp elted meg.Kép De a tobbi sztorin is nevettem, bocsaaanat!Kép

Miszike,
Lehet, hogy a hasznalati utasitast ki fogom nyomtatni, es ropcedula modjara szetszorom a rokonok kozott.Kép A csuklas-citrom tema es a teaztatas nalunk is vissza-visszater.Kép
A fejest en is csak Petra 6-7 hetes koraig szandekozom folytatni. Bar a vedono a multkor azt mondta, hogy amig az ember szoptat, addig vegig minden szopi utan fejni kell... Mondjuk ha ez igy lenne, megneznem, ki kepes akar 1-2 eves korig is szoptatni...
A merleggel is hasonlo a helyzet, lassan be fogom szuntetni a mericskelest, eleg lesz hetente egyszer.
Jot nevettem a rokonokon, bocsi.Kép A szekeres szoveghez tenyleg nem artott a forditas.Kép

Zsuzsi, Heni,
Koszi Nektek is a fejessel kapcsolatos valaszt, mar leirtam azt, amit valaszolhatnek ra.Kép

Gyorgyi,
Hogy sikerult vegul a vendegeskedes?Kép Ma mar biztos jobb kedved van, ugye?Kép Most olvasom, hogy igen!Kép

Virga,
Orrbefogas?Kép Anyosod eleg fura dolgokat csinal... Szerintem ha egyszer mar igy bejott az erelyes raszolas, akkor maskor is megprobalhatnad...
Megfogadtam a tanacsodta, es ma ejjel nem fejtem. Olyan jo volt, Petra is tok hamar visszaaludt!Kép

Snoopy,
Varunk!Kép

Urszila,
Jogsi.Kép
A korhazas talit akkor inkabb ne eroltessuk.Kép
Koszi a megnyugtatast kajamennyiseg ugyben. Jo sok programod van, meg segitseggel is eleg kemeny lehet.

Mano2,
MInden elismeresem a Tied (termeszetesen osztoznod kell a ket- es haromgyerekesekkelKép), hogy ennyit rohangalsz a baboval. Nagyon stramm anyuci vagy!Kép

Momo,
Persze, irgumburgum, aztan kiderul, hogy Timivel Te is ugyanigy csinaltal mindent.Kép Amugy teljesen igazad van.Kép Hamarosan abbahagyom a fejest es a mericskelest, igerem!Kép
Drukkdrukkdrukk a jovo heti UH-hoz!KépKépKép

Timici,
Ringatas!KépKépKép

Talizoknak jo szorakozast!Kép

Puszi:

Leszter es a reggel 8:15-kor evett es azota nyugton szundizo es nezelodo PetraKép
leszter
 
 


Sziasztok BabásokKép

Heni
Mindenütt vannak "jóakarók" és okostojások, ne foglalkozz velük! Úgy csinálj mindent, ahogyan Nektek jóKépKép

Leszter
Nekem a doktor nénink mondta, hogy ne fejjek, Zsombi majd csinál magának annyi tejet, amennyi neki kell Kép Én azóta nem fejek.
És a kórházból hazajövet óta (10 nap) Zsombi 410 g-ot gyarapodott Kép (szerintem valahol csalt is egy kicsit a mérlegKép) De Zsombi nyugodt baba, pisis-kakis pelus is van 1 tonna/per nap Kép

Kangi, Zulu
Jók a sztorik Kép, bocs, de én is jókat nevettem Kép
Majd biztosan fogok én is sírni Kép

Kangi
Hölgy???Kép

Momo
Nekem is kellett pisit gyûjteni a lányommal, a harmadik elhasznált zacsi után alaposan kimostam a bilit, fölé tartottam a leányzót, a termést belevarázsoltam a zacsiba ...Kép

Zsuzsi
Haláli a koris kép Kép Az alvós is aranyos Kép És megy a korizás?

Lenne egy kérdésem, hátha valaki tudja a választ: a munkaügyes csaj szerint kell a baba taj-száma ahhoz, hogy az anyasági segélyt (vagy mit, azt a 49 ezret) megkapjuk. Igaz ez? (szerintem csak azt akarja, hogy ne neki kelljen a dologgal foglalkoznia) Köszi elõre is!

Sziasztok!
Toffifee + még mindig alvó Zsombi
toffifee
 
 


Toffifee, kell hozzá a tajszám, de már lassan meg is kellett volna kapnod a srác kártyáját
Csucsuka
 


Sziasztok!

Toffifee!
Nekünk is kellett a Levi TAJ száma az anyasági segélyhez meg a GYÁShoz is, a papíron amit ki kellett töltenem fel kellett tüntetnem.
Egyébként nálunk a TAJ kártya beszerzése sem volt semmi, lévén, hogy december 19-én született Levente, utána jött karácsony, szilveszter, szabadságok mindenhol. Több telefon a központba, természetesen "rendkívül" udvariasak voltak... Brrrrr, bürokrácia!

Ki használt már Urticat? Mennyi idõ után kezd hatni? Én hétfõn kezdtem el és szerintem még semmi hatás Kép. Nagyon el vagyok keseredve, Levente 20-30 gr-ot tud csak kiszívni két cicibõl (!) alkalmanként (már amikor lemértem), szerintem egyfolytában éhes meg szomjas, ezért is nyûgös olyan gyakran. Átmegyek a "Szoptatás" topicba, hátha van valami okos tanácsuk... Eddig egyik sem vált be Kép. Nálunk olyan egy szoptatás, mint egy birkozómeccs, mert Levente pár korty után elkezdi feszíteni magát, amikor nem folyik a szájába a tej, nekem meg szinte le kell fognom õt.
Gondolom páran megbotránkoznak most, de én úgy utálom már ezt az egész szoptatást... Úgy érzem egy nagy kudarc az egész Kép. Bár a védõnénim megdicsért hétfõn, hogy már eddig is sikerült a szoptatás, mert szerinte a kezdet is nagyon nehéz volt, olyan lelki hatások értek, hogy csoda,hogy beindult egyáltalán. Dicséretet kaptam a kitartásom miatt is. Háááát, ez is valami.

Egy kissé lehangolt vagyok most, nem is írok többet, megpróbálom inkább összeszedni magam.
A talisoknak jó szórakozást!
Pusza, Virág és a magátéhesenálombasírt Levente
virga
 
 


Sziasztok Anyukák,és Kisbabák!

Április 28.-án ,13.31-kor , megszületett a kisfiam,SOÓS MÁRTON 3kg,(hosszt nem tudunk).A 36.hétre született.....
Sajna nem volt egyszerü a dolog,és a kicsi még most is bent van ,engem hétfõn engedtek haza,és rohangálok a lakás meg a kórház között mint a mérgezett egér!
A történetet leirom majd nektek,de se az ideg állapotom,se az idõm nem engedi most.
Szóval ha már lesz egy kis szusszanásnyi idõm jövök s mesélek,de addig is mindenkinek szép babás napokat kivánok.
És rengeteg tejet!!!!(én most azon küzdök hogy az idegeskedés miatt ne menjen el)


Mariann és a KIS MARCI! (aki nem is olyan kicsi)

Csak egy gyors bejelentkezésre van idõm,mert mi még sajna nem j
Mariann
 


Mariann!

NAAAGY GRATULA MARCIHOZKép És szorítok, hogy minden rendben legyen veletek és a kismamák gondtalan hétköznapjait tengethesd végreKép

Addig is kitartást és minél kevesebb idegeskedést kívánokKép

pussz
Momo


Momo
momo
 
 


LányokKép

Köszönöm a pisigyûjtõs tippeket!
Manó, késõn szóltál, most vágtam hasra a gyereket a 2. zacsivalKép Persze magamtól is lehetett volna ennyi eszemKép A lesben állással a kibontott pelusnál meg az a baj, hogy Timivel ellentétben ez a kiscsaj roppant szégyenlõs és az elmúlt 2 hónapban mindössze egyszer követett el nyíltszini pisilést, azt is csak a gyerekdokinak szánt kritika végettKép
No majd kiderül, hogy boldogulok.

üdv
Momo a pisivadászKép


Momo
momo
 
 


Mariann Kép
hipermegagratula (hogy Kaskát idézzem Kép)!! Gyere közénk mihamarabb!

Momo Kép
hajrá pisivadászat!

Leszter Kép
a hathetesnél én csak azt vettem észre, hogy FOLYTON evett vagy 2-3 napig, és irtó nyügös volt. Nem evett többet egy grammal se, igaz, ö mindig nagyon jól evett. De azért fejj, ha megnyugtat Kép Puszi Petrácskának!
Minimanó: na kiváncsi vagyok legközelebb...

Mint látjátok, nem talizunk. Hanem képzeljétek, mi történt! 12-kor lefeküdtünk a nagyágyba, cici a szájába, és Anya is VÉGRE ALUDT! ALUDTAM! HURRRRÁÁÁÁ!

Tudom, hogy mocsokdögség tölem, mert Julcsi alszik éjszaka (ötig-fél hatig, este 8-n9-töl), de úgy éreztem, nem birom tovább. És aludtam. Én szenya. Bocs mindenkitöl, meg a tali miatt is.

Megyek, most meg még eszem is valami finomat. Hát ez hallatlan!

Pussz
buciarcú Kangi + nagyágyban hempergö Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok!

Mint latjatok mi sem talizunk. Kép Kép Kép

Mindent osszecuccoltam, lecipeltem a kocsiba, babakocsi, taskak, fenykepezo, stb. Gyerek hulla nyugos volt, de mondom most mar indulasig kihuzza es akkor alszik a kocsiban. Kocsi tuzo napon parkol egesz nap, minimum 50 fok, kis szelloztetes, gyerek be a gyerekulesbe, majd be a kocsiba. Anya is be. Eddigre mar patakokban folyt rolam a viz. Erre nem tudtam kiallni a kocsibeallobol. A ferjem olyan furcsa szogben allt be, hogy egyszeruen 20 perc proba utan, szomszed bacsi segitsegevel sem sikerult. Gyerek csupa viz, rakvoros, telefon apanak, orditas, apa telefont kikapcsol.

Most itt vagyunk, fent ujbol, tetoter, pillanatnyilag 32 fok, gyerek cumival a szajaban kocsiulesben szendereg. Felhivtam egyik baratnot, felora panasz, de most mar kicsit jobban vagyok. Ugy sajnalom, es raadasul nem is lustasag. Most is lent van minden a kocsiban. Nagyon szomoru Kép Kép

Virag!

Egy ido utan beindult a csalantol, de a legrosszabb nalam a tej miatti idegeskedes volt. Mikor nem paraztam akkor volt tej is. Legeslegjobb elutazni es jo sok programot szervezni, nekem Londonban ugy bedurrantak a melleim, hogy a 4 honapos gyerekkel megint ugy elkezdett csomosodni, mint az elso napokban. Egyebkent parazos idoszakoban ittam sok Laktobherbet, Fitolac Teat (ebben is csalan van), en is szedtem az urtica urens, es az alfa alfa D6-t. Ezen kivul nekem nagyon bejott a nandu fele more milk plus. Habar egy honapja rendeltemm ujabb ket uveggel es szerintem elkeveredett a postan, ugyhogy kidobott penz az ablakon. Fejni en mar nem tudok, hiaba is probalom, nem inditja be a mellszivo a tejleado reflexet, 1-2 csepp jon, ami meg a csatornaban maradt, de ha a Reka nekiall akkor folyik a szaja szelen. Probald meg nem merni csak hetente egyszer es csavarogni, baratnozni egy kicsit.

Leszter!
En sem fejek, csak az elejen fejtem. Puszta idopazarlas volt, gyerek nem tud mit kezdeni a cumisuveggel, ugyhogy szukseg eseten is gyakoribb szopi volt, lefagyasztott tej helyett. Szerintem eleg ritka aki par honapnal tovabb birja a rendszeres fejest. Nem veletlenul hagytak abba legkesobb 3-6 honapos korban a szoptatast par eve meg a regi modszerek szerint.

En is jot mosolygok mindig mas sztorijain, es akkor is kicsit segit kizokkenteni mint mikor igy jarok mint ma, hiszen latom, hogy mas is nap mint nap kuszkodik ilyen "aprosagokkal".

Na megyek es kiszedem a kocsiulesben aszalodo Rekat.

Gy
rekababa
 
 


Györgyi Kép
fel a fejjel!!! Én is bánom, hogy nem látlak benneteket, de ez van ... talán nektek is jobb, hogy nem aszaltad agyon Rékát az iszonyat melegben. Nem tudom, mi lesz nyáron, bár, gondolom, addigra hozzászokunk.
Ugye a "lustaságot" nem nekem szántad?! KépKépKép Muszáj volt aludnom, mert már tökhülye voltam! De megkaptam a büntit: Julcsi úgy betojt édes álmában, hogy nemcsak komplett átöltözés (hálistennek csak body volt rajta), hanem lepedöcsere is szükséges lett KépKépKép

Heni Kép
nahát, micsoda állatságokat beszél a kedves szomszéd! Jó, hogy az ö tápszeres babája könnyen volt kövérkés!!! Dodó gyönyörü, nem kövér és nem is sovány. Az anyatejes baba tudja, mennyit egyen, nem eszik pluszba, mert irtó nagy meló megdolgozni minden kortyért (Julcsi pl rettentöen megizzad a végére).
... éjjel etetés ... én nem tudom, ez valami gigapara egyeseknél, jó, hogy Julcsi alszik már éjjel, de pici gyomrán csodálkozom is, hogy hogyan birja ki ...
Az meg különösen ne beszéljen, aki "elapasztja magát", mert kényelmesebb, ha más is etetheti a gyerekét! Fuj! Fuj! Fuj!
Mikor lehetne teje is! Hogy van képe nem megbecsülni!!! Hányan cserélnének vel! Undoritó.
Bocsánat. Én nem szoktam utálkozni, de van, amit az én gyomrom se vesz be. Szóval ne törödj az ilyen marhákkal, Dodó egészséges és boldog, ez a lényeg!

Pussz
puffogó Kangi + új napozóban viritó Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok!

Vegig olvastam a termes, de4 nem garantalom, hogy mindenre emlexem... Kép

Mariann
Gratula Martonhoz! Remelem hamar-hamar veletek lesz mar. Kivancsi vagyok a tortenetre. Miert nem lehet veletek, szules, lelkiallapot. Szoval minden erdekel. Azert probalj lazitani is kicsit! A picinek is es a tejcinek is sokat szamit, ha Te nyugodt vagy! Kép

Heni
Ilyen dog melegben amugy sem birna ki a baba 3 orat, ha egyebkent maskor siman kibirta volna... :0/ Szoval szerintem ez a modszer most hasznalhatatlan!

Kangi
Tuzhely Kép Tenyleg igazad volt. A sracok (Apa + haverja) szetszedtek, kiganyoltak (100 eves koszok benne) es szereztunk egy masik lapot a tetejere, mert repedezettek voltak a regiek, ezert folyt be az olyaj. Igy most szuper! De azert en meg rendelem az ebedet... Kép
Hat a lanyod nagggyyyyoonnn csini a szerkojaban! Kép

Momo
Pisigyujtest mi is rendeztunk par hete... Kép Szerencsere hamar osszejott (zacskoba). Kitartas!

Mi ma voltunk a negyedeves neurologiai vizsg.on. Jazi szuperugyesen tartja a fejet- mondotta a doki neni! Jazi itt fexik a nagyagyon fel oraja, ucsorog es nezelodik. Tok edes. Ja es mar 5.640gr..... Kép Az ujjszopizas ugy tunik csak du.-i kivaltsag, este nem csinalja, igy az Apja meg nem latta eloben. Kép Most ennyi, meg jovok!

Norka es eroteljesen nezelodo Jazi (persze szinten nagyagyban! Kép )
norkini
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?