Új privát üzeneted érkezett!

Gyorgyi
Koszi, valami ilyesmire gondoltam en is. Szerencsere az esti lefekves resze mar stimmel, minden nap 7.30-8 kozott alszik el, szopi utan ,tok egyedul. Altalaban meg fent van, mikor leteszem. Aztan az ejszakai szopi ugy tunik akkor meg marad egy ideig. Jazi tenyleg picuri meg ehhez! Kép
Volt egy idoszak, amikor en is teljesen be voltam indulva UjZelandra, csak aztan jott a baba. Mar azt nezegettuk, hogy londonbol olcsobb lenne utazni, stb... Kép

Franyo
Nagyon jooook a kepek! Kicsit lanyod tunderi! Kép

Mano2
Nalunk is van okolcuppogtatas folyamatosan. Nalunk sem az ehseg okozza. Ha atalltok a "csak szopira" tuti,hogy hamarosan kialakul valamilyen rendszer, hogy mennyi idonkent eszik a babo. Azt is figyelheted, hogy mennyit nyel, azaz tenyleg eszik-e vagy csak cumizik?! Mert ha nem nyel akkor tenyleg valoszinu, hogy 1-2 ora mulva farkasehesen fog uvolteni! Kép

Lanyok
Nalunk 2 fele hasfajas van divatban. A puki- kaki nyomos es a "sima" hasgorcs. Amikor idoszakosan felsir keservesen, nyoszorog. Erre mindig adok neki gorcsoldot, es siman alszik tovabb. Csak azt mondja meg nekem valaki, hogy ez a gorcs mitol van??? Ennek is van koze ahhoz, hogy en mit eszek??

Norka
norkini
 
 


Tettem fel par uj kepet :
[url=http://babanet.hu/album/main.php?own=1&album=77&page=3" TARGET="_top]http://babanet.hu/album/main.php?own=1&album=77&page=3[/url]

Norka
norkini
 
 


Mano2,
Nem akarlak elkeseriteni, de a gyerek az ezzel jar! Soha nem tudod mi var rad az elkovetkezendo percekben. Nemcsak te, en sem! Es a gyerek nem csak azert ordit, mert ehes, eppenseggel fajhat a hasa, es unatkozhat is, meg meg kb. ezerfele dolog szoba johet a siras okakent.
Szerintem is figyeld, hogy nyel-e szopi kozben, vagy csak log rajta! Meg hogy fogy-e a cicidbol a tejci?! Es ha szoptatni akarod, akkor legy turelmes, ne akard te tervezni a napot, hanem szanj ra par hetet, es szoptasd amikor csak keri. Ha orankent, akkor orankent! Es ha mar a cicin van, es ugy latod alszik, akkor ebresztgesd cirogatassal!

Gyuri probalgatja a hatarokat. Egyszerre bepisilt es bekakilt amikor nem adtam ra pelenkat! Aztan artatlanul odajon es kozli, hogy kakilni kell! En meg orultem, milyen ugyes, hogy szol, csapot-papot, na meg Mikit szopi kozben otthagyva rohantam, hogy bilire ultessem, erre mikor letolom a gatyajat, hat kigurul egy nagy barna labda...
Nem lesz konnyu eset...

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 

 
 

Norka,
Egyik nap delutan megettem egy fel nyers karalabet...hat ne tudd meg masnap delelott hogy gorcsolt Miki pocija! Szinte biztos, hogy attol volt, bar nem vagyok tul jo az ilyen megfigyelesekben!
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Manó2!

Hát én sem akarlak elkeseríteni, de szerintem Dorottya kezd kinõni az eszem, alszom baba korból.Kép És ez egy ideig egyre rosszabb lesz, mert csökken az alvásigénye, és már azért visít hogy tessék velem foglalkozni, játszani, beszélgetni. Az ujj szopizás tényleg nem mindíg az éhség jele, majd 3 hónapos kora körül meg már mindent a szájába töm, nem csak az ujját.Kép Örülök hogy az oltást ilyen jól megúsztátok. Ma egyébként én is kibuktam Emmától, mert egyszerûen egész nap vele kell foglalkozni, nem mehetek el tõle 1 métert, mert visít, aludni meg max 2x fél órát alszik nappal, ugyhogy bepakoltam a babakocsiba és elmentünk vásárolgatni, egész jól megnyugodtam.Kép

Zsuzsi!

De jó hogy itt vagy. Tudom, szemtelen vagyok, de én irtó jót nevettem Gyurin, ahogy írtad hogy mit mûvel a bekakilással.Kép

Manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Tegnap jött egy SMS Snoopytól, de sajnos, le voltam merülve, így csak ma tudtam meg
"4:08-kor Levente 3100 g-osan 53 cm hosszúan a nappali padlójáraérkezett. Lepedõ volt alatta." KépKépKép

Julka egész nap szunyál, én meg fejek, mert beuûindít, és otthagy. Remélem, csak a tegnapi nyügit alussza ki.

MomoKép
Kipróbálom az urticat! remélem van Gödöllõn is!

NorkaKép
Nem tom miért lehet hideg kezünk-lábunk fázás fennforgása nélkül is. Vérkeringési difike?

BeuKép
Julkának is most nõ a szempillája, alul gyakorlatilag még 0. De minden nap szépülünkKép

TimiciKép
Én is feltaláltam a spanyolviaszt az este. A napi lefejt tejet megkapta teás cumival, megivott vagy 35 g-ot utána durmolt hajnali fél négyig. Úgy látszik ilyen kevés hiányzik a leányzónak a teli pocihoz.Kép

Most már min. 200 g-al kövérebb...
/image{0415}

Urszila
urszila
 
 


Na, most talán

Kép
urszila
 
 


Mano,
Nem banom, ha szorakozol Gyurkan...Kép En is ezt tennem, ha nem o szorakozna velem!

Remelem Snoopy ezutan mar csak otthon fog majd szulni!!! Miota megtudtam virul a fejem! Biztos szebb elmeny volt, mint ha korhazi agyon bujt volna ki!!! Ugyes vagy Snoopy, gratulalok megegyszer ebben a topikban is!!!
Nagyon varom am a sztoritokat!!!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


a délelötti alvásból egykor ébredt összetojva, evett, azóta nem aludt egy szemet sem, este 6 óta óbégat, fél7-kor megfürdettük, hétkor még a cicin is orditott, most csak néha szopikál és szepeg. mégis megörülök Kép
már Apa idegei is cafrangokban ...
ebböl láccik, h muszáj délután sétálni, elrázni a fenekét. de kb négy napjs mindig elkezdi a nyefit hat után. fürdessem olyan korán? tiszta kibaltázás ... hogy érjünk haza mindig hatra, na pláne nyáron??? Kép
ha sikerül leakasztanom a ciciröl, elmegyek tesco-ba és veszek valami finomságot magamnak, a kötelezökön kivül KépKépKép igy nem csoda, hogy nem fogyok ...
BUÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!

közben persze ég a bör a képemröl, hogy van köztetek olyan, aki már régóta csinálja u.ezt, minden áldott nap, én meg itt panaszkodom ..
na mindegy, ti legalább maradéktalanul át tudjátok érezni pocsék állapotomat ...

pussz
kangi a zombi + cicinszepegö julcsija
kangi
 
 


Kangi
Kitartas!!! Nalunk is extra nyuglodes volt du. Pedig maszkalni akartunk, de igy nem mertem elindulni vele...
Szoval hamarosan mar kinovik a csajok ezt a pocak dolgot es akkor majd gyozzuk lebeszelni oket a sok vigyorrol!!! Kép

Norka es agybandumalo Jazmin
norkini
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan, mert mennem kell fürdetni és egész nap nem volt netem a hülye axelero miatt Kép

Urszila, Györgyi Urtica urens D12 3x5 golyócska naponta.
Györgyi, nekem ez jobb, mint a More Milk Plus, és az tényleg nagyon drágaKép

Norka, Timi lányomnak is kifele nõ a köröm a kislábujján és asszem a nagyon is, de igyexem mindig csutkára vágni, hogy ne törjön le a cipõben. Ráadásul olyan vastagok a körmei, hogy a biztonságos gyerekolló nem is viszi, mással viszont csak a férjemmel ketten eshetünk neki, mert visít és kapálózik ezerrel. Nálunk sajna a köröm növését és vastagságát is volt kitõl örökölnie, szóval én nem is reklamáltam a dokinéninél.
Az éjszakai leszoktatósdit én is kb így gondoltam, de azért egy kicsit várj még vele. Vígasztaljon az a tudat, hogy a tejtermelésednek viszont nagyon jót tesz az éjszakai szopi. Nekem az éjszakai szopik elhagyása után még hetekig fejnem kellett hajnalban, mert szétdurrant a mellem, vagy elúsztam a tejben, utána meg folyton a tejmennyiségen paráztam, szóval ez is megbosszulja magátKép

Zsuzsi, nekem az a "szerencsém", hogy Timi még hírbõl sem ismeri a szobatisztaságot, így legalább ezzel nem is bosszanthatKép Azért elég találékony, hogy mással viszont sikerüljön nekiKépKépKép

Most rohanok
pussz

Momo


Momo
momo
 
 


Urszila
Hogy milyen pici a kiscsaj!!!! Kép Edes a hatul sorakozo kozonseg is! Kép

Momo
Koszi a kormonfontolr infot. Remelem azert hatha valtozik majd. Mar hetek ota meg akarom kerdezni a dokinenit, csak mindig elfelejtem.
Hat a fejes erdekes lesz, mar teljesen elszoktam tole. De tenyleg varok meg ezzel a kenyszer ejszakai leszoktatassal.

Kangi
Hogy van a kis lelked?

Szegeny Jazi ma rendesen "hasfajt". Nem emlekszem, hogy tegnap valami extrat ettem volna, de ezexerint. Most ugy tunik bealudt. Hatha?! Kép
Huuu csajok, ma nagyon feltalaltam a spanyol viaszt. Az agyra keresztbe felkotottem egy kendot, arra csorgoborgo jatekokat. Es ezt egy masik kendovel hozzaerositettem a forgo-zenelo jatekhoz. Azaz, ha hozzaert valamelyik kis zorgohoz a kezevel, az egesz mindenseg mocorgott neki. Kb. 2 orara el is felejtette, hogy van anyja nekije!! Kép

Norka es alvo Jazmin
norkini
 
 


Kangi!

Kitartas. Csak belefarad a nyuszibe es ahogy nonek ilyen szempontbol javulnak. Peldaul Reka mostanaban a sikitasra eskuszik. De most mar azert sokkal konnyebb elterelni a figyelmet. Viszont mar kezdek beorulni es magamban is, gyerek nelkul is gyerek dalokat dudolgatok.

Momo!

Koszi a segitseget. Kiprobalom. Folyamatosan szeded, vagy csak mikor az aggodalom elfog akkor par napig? En az utobbi tipus vagyok.

Norka!

Javaslom meg kesobbre, mikor majd Jazi az egvilagon mindent a szajaba akar venni, hogy mindezt a bazart kendo helyett gumi pantra vagy hasonlo rugalmasra kosd, igy eleri es ha akarja a szajahoz huzhatja. Reka IIIIImadja.

Lanyok ti tudtatok, hogy ha letelik a szules utani 6 honap, es a fizetesed alapjan tobbet kapnal utana mint a max nyolcvanvalahanyezer forint, akkor erdemes 6 honapra tappenzre menni (mikor bebi betoltotte a hat honapot), mert akkor megkapod a fizetesed 70%-at es nem csak a max 80 eft/ot (brutto). Tovabb pontositom az infot, hogy az orvosnak ne beszeljek hulyesegeket, de ez tuti igy van csak mindig osszekeveredek a roviditesekkel, GYAP, gyes, gyet, TGYAS, stb. Tovabba, ha masodik bebit kis korkulonbseggel tervezitek akkor erdemes, hogy 2 evnel ne legyen nagyobb a korkulonbseg, mert akkor nem a minimum osszeget fogod kapni az elso hat honapban, hanem ami az elso bebi utan jart. Ket ev utan viszont csak a minimum jar. Persze ezert nem erdekes neki vagni, de ha egyebkent is igy gondoltatok, es meg mindig nem ment el a kedvetek a kis korkulonbsegtol, akkor esetleg nem art ezt is figyelembe venni. Mert hat penz, az penz. Nalunk legalabb is jol jon.

Gy es remelem hosszan alvo Rekababa
rekababa
 
 


Norka Kép
TESCO-ban parenyica sajtot vettem KépKépKép Nyami. Most kicsit jobb Kép Ded elaludt 3/4 8 elött, azóta is huny. Én meg eldölök.

Mindenkinek köszi a biztatást, hogy nem tart örökké ... tudom én is, csak nehéz elhinni, hogy nem minden nap ilyen nyügség lesz az élet ...

Pussz, jó éjt!

Kangi + ágybanalvó Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok!

ZsuzsiKép
Örülök, hogy elõkerültél. Gyuri megint hozza a formáját. Gondolom itt többünk tanult pszichológiát, de úgy tünik tényleg a határt próbálgatja, hogy meddig tud elmenni nálad. Meg valsz Mikire is féltékeny lehet. Nem?

UrszulaKép
Nagyon édesek vagytok. A gyerekek is a háttérben, ahogy figyelik a szertartást.

FranyóKép
Nagyon szép Anna, és a képek is nagyon jól sikerültek. Szépen gömbölyödik a leányzó. Kép Szilárd 1.40 kilót hízott, de rajta alig látszik. Kép Bár 4,5 centit nõtt, ezzel viszont elérte, hogy már a 62-es rucik sem jók rá.

NorkaKép
Szilárd is át tudná szerintem aludni az éjszakát, bár Õ még nem bizonyított. Mondjuk én balga meg örülök, ha szopizik, mert nagyon parázok, hogy nem elég a tej. Kép

Lányok!
Nálunk az esti elalvás megy zötyögõsen. Olyan jó napközben, mert mindig kint alszik a jó levegõn, és jókat sétálunk közben. Persze azt mondanom sem kell, hogy már a kapuban elalszik...Kép De este mindig ringatni kell, meg cicizni, aminek következtében az ágyamba köt ki, és ott is alussza át az éjszakát 2szer felébredve. Tudom, hogy már többen is megtárgyaltuk, hogy máshol is alszik egyágyba a baba, csak mégis vannak kétségeim. A másik, hogy nagyon szeret hason aludni, de nem merem, mert a kis bolond néha belefurja az arcát az ágyba nappal, mikor hasalunk. Éjszaka még nem láttam nála ilyet, de mi van, ha mégis ezt csinálná. Brrr. Kicsit túlaggódom mostanába magam, lehet azért mert most pusztult el a dalmatánk, és a papgályunk is a szemem láttán vergõdött, és halt meg. Bocsi, hogy ide depiztem.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


KangiKép
Én is itt nyafogok, pedig Szilárd nem is sírt (de nyekergés volt), és el is altattam. A dokinénink azt mondta, amikor lehet napközben kinn aludjon, sõt csak enni hozzam be. Azt nem tudom felétek milyen a levegõ, itt Jb-ben kertesházban szuper fini. Ha kint alszik akkor kevésbé lesz nyûgös este. A másik: Megint melegfront van, jön. Szóval ez is a bûnös.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Gyorgyi de ha tgyas utan (szules utan 168 nap) elmesz 6 honapra tappenzre, utana szerintem nem mehetsz gyedre, a gyermek meg meg mindig csak 1 eves. Szal ez annal muxik szvsz, aki ezutan visszamenne dolgozni. Vagy johet a gyes, de az meg nagyon keves.

orsoly
orsoly
 
 


Hali Csajok!

Györgyi, én Danóval max GYEDet kaptam, és most úgy jövök ki jobban, ha a szülinapjáig még ezt kérem, aztán Zsófi után még cirka 3 hónap TGYÁS majd újra GYED, de ezek már a minimálbér kétszerese után vannak számolva... Pedig ugyi 21 hónap az kevesebb, mint 2év... Ehh, mindegy, ezen már rég kidühöngtem magam, szerencsére nem befolyásolta Zsófi érkezésétKép.

Franyó, köszi a bókotKép, azért neked sincs okod panaszraKép

Manó, hidd el, ez minden nappal könnyebb lesz, egy kis idõ múlva már tervezhetsz pár órát elõre! Nálunk nappal 2-2,5 óra van a szopik között, egy du-i hosszabb -3,5-4órás- szünettel, viszont este 8-tól 3ig alszikKép

Kangi, neizélj mán, ide nyugodtan panaszkodhatsz! A mi dokibácsinknak van egy nagyon találó mondása:
A gyerek életében vannak pillanatok, melyek évekig tarthatnának, és vannak évek, melyek pillanatokig.
Én mostanában gondolkodtam a természet bölcsességén, hiszen mikor a 2. baba mellett dönt az ember, nem az elsõ 3 hónap problémáira emléxik, hanem arra, hogy de kár, hogy gyorsan eltelt.Kép

Zsuzsi, én asszem ezért nem erõltettem a bilizést pelus nélkül még, majd most a nyáron...

délután énekeltem a lánynak, azt a moolyesõt amit kaptamKépKép, tiszta tócsa lettemKép

Snoopynak óriási gratula a villámbébihez!KépKép

Na megyek vissza az ágyikómba, kibüfögte magát a lányKép
Pussz
Zsófi
Csucsuka
 


Bocs Manó, Manó2 az elõbb lemaradt a 2...
Csucsuka
 


Zsofi & Orsoly,

Koszi az infot, akkor meg tovabb puhatolozok nehogy porul jarjak. Nekem sajnos gozom sincs ezekrol.

Mano2

Egyetertek minden elottem szoloval, meg annyi jutott eszembe, hogy azert biztos nehezebb a cicibol kiszopizni a tejcit, mint az uvegbol, ugyhogy nem csoda, hogy belefarad es elalszik, majd megis ehes. Kitartas, mind a ketten belejottok ripsz ropsz.

Reka mar oreglany, de meg mindig 3 orankent (vagy gyakrabban) koveteli az adagjat, pedig doki neni szerint, mar szuletesetol szigoru 4 oras napi renden kellene lennie.

udv mindenkinek,

Gyorgyi es Rekabababa
rekababa
 
 


Sziasztok!

Györgyi!

Emma 1 hét múlva 7 hónapos és még mindíg 3 óránként eszik! Igaz, csak naponta 5x, néha 6x, este 9 kor eszik utoljára és reggel 7-ig, 8-ig alszik.
Nálunk ez nem jött be hogy ahogy nagyobb úgy kevesebbet ordít, mnindíg talál valami nyüszögni valót, most épp ott tart hogy már menne, de nem tud, ezért elvárná hogy én hurcoljam egész nap, hogy kielégítsem a kiváncsiságát.

Zsuzsi!

Igazából nem is Gyurin nevettem nagyon jót, hanem amit írtál, hogy utálod pelenkázni mert büdös.KépKépKép Nem tudom mi is a vicces benne, csak elképzeltem ...

Manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Mano,
Akkor utaltam meg nagyon Gyurit pelenkazni, amikor megszuletett Miki, es par napig nem nekem kellett. Es hat a pici baba termesehez kepest egy ket es fel evese nagy kulonbseg!!!

Ma nekunk van nyugos napunk! Az ido is rossz, vak sotet van meg mindig. Es emiatt kimozdulni sem tudunk, mert a ferjem elvitte a kocsit, a jatszira meg az eso miatt nem mehetunk!

Gyurirol nagy nehezen levettem az ejszakai pelenkajat, persze ragaszkodott volna hozza! Hat nem keresett maganak pelust, es most azon van, hogy bepelenkazza magat?!

Az Erdi szuleteshaz topikba leirtam a szulestortenetunket, ha valakit erdekel. Kar, hogy nem frissen irtam meg, igy mar egy csomo minden olyan tavolinak tunt!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Tiszta hulla vagyok, Leventét egyfolytában szórakoztatnom kell(ene), mostanában hajnalban felkel, amit én nem nagyon tolerálok Kép. Sajnos extra nagy alvásigényem van, amit elég nehéz mostanában kielégítenem. Hát ilyenkor reggel nem éppen mintaanyának érzem magam. Persze, tudom, a gyerek ezzel jár... Kép

Momo!
Tegnap elugrasztottam Kispapát megvenni ezt a homeopátiás dolgot, ami talán végre segít, hogy egy kicsit több tejem legyen. Az Europarkban van egy gyógyszertár, ahol ilyen dolgok is vannak. Én naivan azt hittem, hogy a homeopátia ugyanolyan "mostoha" az egészségügyben, mint a népi gyógyászat (hiszen mindenféle gyógynövényt vehet akárki), és ez is kapható. A gyógyszertárban felvilágosították, hogy recept nélkül nem adnak ilyesmit, menjek el egy orvoshoz, és irassam fel. Elõzékenyen a férjem orra alá dugtak egy füzetet, hogy válasszon ki egy homeoorvost, aki a legközelebb van hozzánk és hívjuk fel.
Ezek szerint fel kellene hívnom egy orvost, megbeszélni egy idõpontot, odamenni, kifizetni x ezer forintot és csak utána kaphatom meg a bogyóimat? Ez tényleg nem megy egyszerûbben Kép?
Ezek után akkor kérek rá TB támogatást is Kép!
Na mindegy, felhívom ezt a doktornõt, lesz, ami lesz.

Beu!
A "Szoptatás" topicban találkoztam a "3 hónapos sírás" dologgal, miután én azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen, hogy a fiam minden szoptatás után, közben hisztérikus sírásba kezd, de ott látnom kellett, hogy többen vagyunk sorstársak.
Igazából magyarázatot nem tudtak adni rá, türelem kell, ennyi az egész.
De egyáltalán nem törvényszerû, hogy mindenkinél elõfordul!

Norka!
Szerencsére nekünk nem kellett "bekeményíteni" az éjszakai alvást illetõen, egyszerûen így alakult. Este kb. fél kilenc és kilenc között fektetjük le Leventét, van hogy egybõl elalszik, valamikor még nyûglõdik 10 percet, aztán másnap hajnalig alvás van. Eddig kb. 1/2 5-6 között ébredt, aztán még aludt kb. 8-9-ig, de az utóbbi napokban a hajnali ébredés után fennmarad és csak 9-10 körül alszik el újra. Sajnos addigra én már teljesen felébredek, tehát én nem alszom Kép.

Láttam a Kismamában a szoptatós ruhát, tényleg nagyon jó meg hasznos, de csak L-es méretig van. Ezt "szerettem" a terhesség alatt is: bementem kismamaboltba, S és M méretû ruhák dögivel, L-es néhány, nagyobb szinte sehol nem volt. És az olyanok mint én ne szüljenek gyereket? Vagy ne járjunk csinosan? Húzzunk egy zsákot magunkra aztán kész? Azért azt is megnézném, hogy az én 100C-s mellemet hol lehet észrevétlenül elõvenni szoptatáshoz Kép?!? Mert fél kézzel tartom a gyereket, a másikkal meg a mellemet, hogy ne fulladjon bele Kép.
Bocsánat, hogy így kiakadtam és rátok zudítottam ezt az egészet.

Most már eldugulok, mert kész kisregényt írtam, remélem nem untattam halálra mindenkitKép.

Szép napot mindenkinek! Virág és az éppen elaludt Levente

U.i.: még annyi, hogy az állandóan szórakoztatásra vágyó kisfiamnál nagyon bejött a lufi. Az a nagy, csillogós fajta. Kb. két hónapja kaptuk, most kezdi igazán élvezni, mert félig leeresztett és meg tudja fogni, zörög, csillog, és legalább negyed órára leköti. Addig lehet WC-re menni, fõzni egy teát stb. és nem kell hurcolni a kisdedet.
virga
 
 


Hali!
Leánykám a tegnap esti müsor után ma hat elött kért csak enni, ez határozottan jóóóó KépKépKép
Viszont ma megint nyefegett egy idö után az ágyában, és most már tök világos, hogy fáradt, és nem igazán tud álomba merülni. Attól tartva, hogy unatkozik, a körbemacik lábára csörgöket csiptettem, meg felkötöttem rájuk alufóliával beburkolt újságpapirgombócokat. Az ágy már úgy nézett ki, mint a Tadzs Mahal, a ded meg csak nyefegett. Mivel a perpetuum mobilét nem tudtam csak úgy elöficcenteni, hogy felkössem a feje fölé, úgy gondoltam, megpróbálom a cumit. Megvetöen a szája sarkába tolta, úgy nézett ki vele, mint Popeye, de láttam, hogy a szeme már csak félárbocon van, és még ott álltam az ágyánál, mire nagy nehezen elaludt. Nagyon nehezen! Már lazulnak a kis karjai, és ejti öket maga mellé, de ahogy leérnek az ágyra, már ébred és felkapja újra a kezét. Ezt vagy hatszor megcsinálta, aztán elszenderedett, mert alvásnak azért nem mondanám, most is felnyehegett, de elhallgatott, kiváncsi vagyok, meddig. (most háromnegyed 9 van)

Zsuzsi Kép
Barátnömék kislánya már OVIS, azaz szobatiszta, és a kistesó 3 hónapos múlt. A csajszi nagyjából ugyanazt produkálja, mint Gyurka, összepisili magát (a harisnya dacára), majd szól, hogy pisilni kell.
Már pszichológushoz is elvitték, aki azt mondta, nincs mit tenni, ki kell várni, hogy elmúljon, és anyuka hamar öltöztesse szárazba a gyereket, hogy fel ne fázzon. Esetleg készitsen ki mindig száraz ruhát, és beszélje meg vele, hogy öltözzön át egyedül.
Ez persze Gyurkánál még nem müködhet, de a megoldást itt is csak a kivárás jelentheti. Drukkolok, hogy hamar túlessetek rajta!
Örvendez a lelkem, hogy Miki már teljes ötperceket elvan magában csöndben! Na pláne belealszik! Hurrááááá! KépKépKép

Franyo Kép
Ne izélj már, tuti megbeszélheted a dokinénivel a csúsztatást, nem?! Tök jó lenne, ha ti is ott lennétek! Szempilla: Julcsi szinte kopasz szemmel született, de már szép sötét, sürü szempillája van, ha nem is extra hosszúak (persze én a bátyám fiainak szempillájához vagyok szokva, na az lesz még bugyihúzogató! Olyan 10-12 év múlva!Kép)
Anna tök gyönyörü, és te is irtó klasszul nézel ki mellette!

Györgyi Kép
Köszi a biztatást nyefi ügyben. Húú, tök jó lesz, ha talizunk!

Timici Kép
Örülök, hogy szivesen olvasod a hozzászólásaimat!
Sapi: Julcsi sem szereti. A kapucni nem rossz ötlet, és szerintem, mivel a kocsiba nem fúj be a szél, az se nagy baj, ha elmozdul. Azért nem gyullad be szerintem olyan könnyen az a fülecske ...
Bár Momo biztos tud más tippet is, elvégre Timi sapkafób Kép

Csucsuka Kép
Szép legyél ám! Nehogy elszúrja a kozmikus a hozott anyagot!
Jujj, édesek az új képek! … te meg egész lefogytál már, vagy rosszul látnám?!
Én féltékenyen örzöm a 10kg súlytöbbletemet Kép
Aha, évekig tartó pilanatok ...
Megjegyzem, még mindig alszik, gyanús ez nekem Kép

Mano2 Kép
Egyetértek Csucsukával, a leányzó megszokta, hogy a cucliból könnyen jön a kaja, és a cicin nem hajlandó dolgozni. Kicsit eröltetni kell. Sok sirással jár eleinte, de aztán belejöttök, meglásd!
Julcsi is szopja az öklét mostanában, inkább nyugtatásképpen, ahogy látom. Szóval szerintem semmi köze ahhoz, hogy „jaj, szegény gyerek, nem kapott eleget enni!”

Orsoly Kép
Aha, most látom, hogy te is irtál Mano2-nek hasonlót az ökölcumizásról ...

Norka Kép
Én már nem tudom, melyik kaját ne egyem, Julcsi akkor is pocifájt, mikor egy hétig csirkén és fött krumplin éltem (buáááááhhhhh). Kinövi a hasfájást, szinte hipp-hopp, aztán, ahogy mondod, majd csak gyözzük hallgatni a csendet! Kép
Juhujjj, de cukik az új képek!!!
Kreativitáshoz nagy gratula!

Urszila Kép
Cuki a fürdetös kép, és kik adják a háttérben a diszörséget?! Kép (néha nálunk is ez van ám, egy-két rokon, barát a sarokba betámasztva lesi a fürdö gyermeket)

Myssnia Kép
Szerintem kap levegöt a Törpe akkor is, ha belefúrja arcocskáját az ágyba!
Kutyus és madárka miatt részvétem KépKépKép
Jó a levegö nálunk, nincs vele gond, csakhát kicsit háztartás, kicsit fözicske, nem igazán tudom egész nap a levegön tárolni, pláne, hogy nincs zárt kert. Tehát lent kell legyek vele.
Mondjuk már kitaláltam, hogy délutánonként kiviszem Anyuékhoz, ott el tudjuk altaltni a kertben vagy kisétálunk a parkba, és mialatt Anyu büszkézik vele, én görkorizom, akár csak egy fél órát, de ha egy fél kiló lemenne rólam, már látnám, hogy van remény. Mert egyelöre egy ormótlan lufi álcájában tengetem napjaimat. Ja, és mindenki odavan, hogy milyen jóóóól nézek ki! Hová tették ezek a szemüket?! Vagy ennyire sovi lettem volna annakelötte?! Hm ...

Na, megyek, felébresztem Apát.

Pussz
Kangi + furáncsendes Julcsi
kangi
 
 


Kangi!

Ez az elozo iras fergeteges volt! Felvillanyoztad a napom! Kép Kép Kép. Remelem nem haraxol nagyon, hogy masok jol szorakoznak mig te faradsagos munkaval probalod Julcsit szorakoztatni.

Ma ismet jon bebicsosz par orara, csak hogy mano szokja, nem csak anya van a vilagon. Tegnap oreganyank (noverem, de szegenyt mindenki nagyizza miota Reka megszuletett Kép Kép) meglatogatott minket, es hat picur nem csak bebicsosztol fel, de "nagyanyjatol" is. Azt hittem, hogy sokkal kesobb lesznek csak ilyen ragaszkodok. Hiaba, szegeny csak engem lat allandoan.

Nektek hogy jut idotok fozni? Mar egy hete nem jutottam odaig. Szendvics, melegszendvics, pizza a valtozatos vacsorai menu. Remelem ferj nem hagy el!!!!! Bar kicsit megviselt mikor olvastam kismamaban a szules utani szexrol szolo cikket, miszerint a harmadik honap utan, ha nem allt helyre minden akkor bajok vannak! Hat volt ennek mar gyereke???? Vagy csak mi dolunk ki este 9-kor mint a krumpliszsak a faradtsagtol?

Gy + teraszon szendergo Reka aki energiat gyujt, hogy bebicsosznek kepes legyen 3 orat egy szuszban orditani
rekababa
 
 


Virga hat en nem tom, mirol beszelnek ezek a patikusok neked a gyogyszertarban, de eddig en az osszes homeobogyot recept nelkul vettem.Kép Mondjuk en Urtica Urens Ch 5-t szedek, lehet ez a titka? Probalj meg egy masik gyogyotarat szerintem, a www.homeopata.hu oldalon fenn vannak a patikak.

orsoly
orsoly
 
 


Lányok, annyit írtok, hogy ha az ember egy-két napig nem jön, mire az egészet végigolvassa, már tuti mennie kell és nem tud írni.
Nekem egész rejtélyesen begyulladt a lábam így három nap kényszer pihi volt, apuka ugrált minket körül. Ma már egész jó, de távol van a tökéletestõl. Arról már lemondtam régen, hogy szép nõies cipõkben tudjak járni, de hogy edzõcipõben is csak úgy megfájduljon...

Gombóc,
tudom, már sokan megelõztek, de kit érdekelnek a bezzeg anyukák. Arról nem is beszélve, hogy bezzegék általában csak kívülrõl bezzegék. Az elmondottak alapján nekem teljesen kétségbe kéne esnem, mert egyszem leány gyermekem majdnem 4,5 hónapos és egészen 5250g, továbbra is rugit hord (még mindig 62-es méret). De szerintem gyönyörû és szépen fejlõdik.
Ja, képzeljétek a hason szadizásnak meglett az eredménye, szombaton átfordult, meg vasárnap is meg hétfõn is, de szerintem általában véletlenül. Azért májustól elviszem úszni, gondolom attól is erõsödik.
Manó2,
Kicsit irigylem,hogy "újra kezdi átaludni az éjszakát". Nálunk ilyen sose volt.
Ma fél2 szopi, én belealudtam f3-kor vettem észre és vittem vissza az ágyába, f4-kor nem akartam megetetni, így kisebb balhé, majd anya beadta a derekát, f7 újra szopi és a kis bestia f8-kor végleg fölébredt, pedig mostanában legalább a 9-tõl 9-ig alvás ment (kb. 3 megszakítással).
Kakukk,
lecsúsztam a boldog szülinapról, de akkor most csatlakozom. Majd jelentkezünk is a jövõ héten.
Virga,
ne aggódj. Alapjában véve az csak jó jel, hogy Levit szórakoztatni kell. Érdeklõdõ, értelmes gyermek, csak még fizikai korlátokba ütközik, hogy rendesen elszórakoztassa magát. Dana ugyanilyen volt, kb. egy hónapja jobb a helyzet, DE õ nem alszik rendesen éjszaka. szóval elég kimerítõ.
Manó,
Emmát hogy táplálod? Úgy értem meddig volt csak anyatejes? Dana is 3 óránként eszik (naponta 6-8x), de én ezt arra fogtam, hogy azért, mert még csak szopik, és majd ha kajál rendesen, jobb lesz. Most már kezdenek kétségeim lenni.
Mondjuk legalább annyi szerencsém volt/van, hogy nagyon jól szopik, bárhol, bármikor. Soha életében még nem sírt közben vagy utána. Szóval a cicivel mindig le lehet venni a lábáról - csak elég gyakran kell.
zsuzso
 
 


Virga!

En is recept nelkul vettem az urtica urens 9ch, sot sok mast is. UUUtalom, hogy miert tesznek mindent ilyen korulmenyesse.

Allitolag a legjobb homeopatias gyogyszertar a Gazdagereti teren van, ahol sok cegnek sok homeopatias keszitmenyet meg lehet venni. (urtica urens-t azonban mindenhol arulnak)De en meg csak most ismerkedem ezzel az egesszel nem vagyok nagy szaki.

Gy
rekababa
 
 


Sziasztok!

Kangi
Orulok, hogy pici lanyod ma is hozza a formajat! Kép De hat egy ilyen extra ejszaka utan ,hogy lehet faradt? Ti kozben buliztatok v. mi???? Kép


Gyorgyi
En ettol a hettol csinos kis ethordoban cipelem haza a kajcsit es valami megvaltas, hogy nem kell fozni es megis van kis meleg kaja. Az elmult heten en is hozzad hasonlo menun eltem, de a tejcim kezdett rendetlenkedni. De most mar minden ok!
Az este 8ora nalunk is kritikus idopont. Nalam leginkabb a felignyitottszem idoszaka. A 9 ora mar a horkolase! Ma raadasul 9ig aludtam, igy reggel sem talalkoztam eletem parjaval. Neha az az erzesem, mintha egy helyes, segitokesz szobatarsam lenne... Kép

Jazi kicsit szortyog, de valahogy nem az orran! Letezik, hogy a torkan van valami slajm? (Huuu, igy irjak?) Raadasul ma akkora szel van, nem hiszem, hogy kimereszkednek igy vele... :0/

Norka es ma sokaigalvo Jazmin
norkini
 
 


Sziasztok!

Megnéztem a babákat megint, gyönyörûekKép Micsoda szempilla-kollekciók!Kép Már Zsombié is látszik, de még csak a fele (a többire rálóg a cuccKép). A profilomba tettem fel egy képet is Kép

Franyó
Szeretnénk bekerülni a táblába, ha lehet. Adataink: Zsombor, 2003.04.22., 4050 g, 54 cm.

Próbálok majd visszaolvasni, de még az állandó cicinlógás stádiumában vagyunk, nincs sok idõm a "nyalánkságokra".

Mindenkinek minden jótKép
Toffifee + most még alvó Zsombi
toffifee
 
 


Virag!
Erdekes patikusok vannak feletek! Nehogy elmenjetek homeodokihoz! homeopatia.lap.hu-n fel vannak sorolva homeopatias gyogyszertarak, nezz ki egy masikat! A Nyugati es az Oktogon kozott ketto is van pl.! Mi a XI. keruletben lakunk, fel szoktam ulni a buszra es felmegyek Gazdagretre, mert ott nemcsak aruljak, de ertenek is hozza, es ott mindig mindenbol van! De persze a varos masik vegebol ezt nehez lenne megoldani!
Eleg felhaborito, hogy igy probalnak atverni titeket! Marcsak azert sem lehet receptkoteles, mert gyogyszernek nem minosulo gyogyhatasu keszitmeny kategoria, ha jol tudom!!!

Kangi,
Jo, akkor atoltoztetem Gyurit! Es azt hiszem feladom, mert elegem van abbol, hogy orankent tiszta ruhat huzzak ra! Elerte, amit akart...

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


KangiKép
Tök jó leírtad Julcsi ágyjelenetét. Nagyon tetszett. Stílusos. Kép

ZsuzsiKép
Ezek szerinte nem egyedi eset Gyuri, mert tényleg hajlamosak "visszafejlõdni" ha kistesõ jön a családba. "Tessék engem is úgy pelusozni, mint a tesót!" Nem tudom mennyire engedi idõd, de ha hangosan mondanál Mikinek olyanokat, mint például: "Mindjárt jövök, csak Gyurival fontos elintéznivalonk van (egy kis simi)" vagy: Ha Te is olyan nagyfiú leszel, mint Gyuri, akkor stb.... De ha éreztetet Gyurival, hogy õ milyen ügyes, és már nagyfiú, akkor lehet, hogy javulna a helyzet. Mondom én, akinek nincs tapasztalata több gyerek felnevelésében. Remélem nem írtam hülyeségeket.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Virág, ilyen marhaságot még nem hallottam Kép Tõlem csak azt kérdezik, mennyit kérek. Szerintem keressetek másik patikát. Anyukám a Teréz körúton lévõ(itt van kettõ is), vagy a XI. kerületi Zsombolyai utcai patikákba szokott járni. De biztos felétek is van normálisabb patika. Egyébként ha felírja valaki, akkor sem lesz egy szemmel sem olcsóbbKép
Györgyi, én két hete folyamatosan szedem az Urticát, mert olyan hulla vagyok a két gyerektõl, hogy erõsen csökken a tejem, ha nem turbózom valamivelKép Viszont tényleg érdemesebb kampányszerûen szedni, mert akkor nem szokik hozzá a szervezeted és tutira hat minden szorult helyzetbenKép

Myssnia, emlékszel, én kérdeztem egyszer tõletek, merjem-e hason altatni Zsebi, mert így sokkal jobbakat durmol. Én is paráztam, de lassan eljutottam odáig, hogy most már nappal merem hason altatni, úgyis ott van mellette a bébiõrzõ és minden nyekkenését hallom. Éjjel más tészta, mivel én is mélyebben alszom, ilyenkor marad a féloldalt fekvés, de érdekes módón ezt tudomásul veszi a kisasszony. Egyébként azért döntöttem a hasonfekvés mellett, mert már ügyesen emelgeti a fejecskéjét, és ha az elsõ nyekergésre felveszed, nincs ideje elfáradni és esetleg belefulladni a matracba. És legalább nekem is jut egy kis szabadidõ, amíg a nagyobbal foglalkozhatokKép

Györgyi, szerintem nézz még utána ennek a táppénz dolognak, mert szerintem nem ilyen hülye az állaKép
Egyébként nem olyan jó "üzlet" 2 éven belül szülni a következõt (én már csak tudomKép), mert ez csak annyit jelent, hogy a nagyobbik gyerek után járó GYED-et veheted igénybe annak 2 éves koráig, aztán jön a minimálbér 2xesének 70%-a, ami ugye a bruttó 83000 helyett csak 70000Kép
Ha már az anyagiakat nézzük, jobban jársz, ha visszamész dolgozni az elsõ baba után 180 napra és akkor újra a tényleges fizudból számolnak minden juttatást. Hidd el, én mindennek utánanéztem, mert utálom, ha megrövidítenek így az építkezés kellõs közepénKép

Csucsuka, engem se az anyagiak vezéreltek, mert akkor olyan egygyerekes maradok, mint a huzatKép Viszont akkor az én lánykám is mindíg a legújabb terepmintás ruciban feszíthetneKép Hallod, Gombóc???

Zsuzsi, hát nálunk is van különbség a két gyerek körül terjengõ ájjerbenKépKépKép Timi ugyan mindíg próbálja letagadni, hogy tele a pelus, de a szag rögtön lebuktatja. És elõfordul, hogy csak egy nyuszibogyó van benneKép

Lányok, nem akarok senkit elkeseríteni, de az én nagyobbik lányom kicsinek is nyafi volt és ez a tulajdonsága nem fordítottan arányos a növekedésévelKép Most is állandó foglalkozást igényel, egy percre sincs meg nélkülem. Bár ki tudja, talán én csináltam valamit rosszul?

Képzeljétek, tegnap Zsebi 5 perc alatt önállóan elaludt a kiságyában és 6 órát ledurmolt egyhuzatraKépKépKép De utána hajnalban akkorát evett, hogy azt hittem, fércelhetem össze a pocijátKép
Viszont ma lehet, hogy front van, mert Timi megkergültKép Már reggel óta ön- és közveszélyes tréfákon töri a fejét és közben dülöngél az álmosságtól. Hogy mit csinált ez a gyerek éjjel??? Az elõbb épp a többszintes virágállvány megmászásán fáradozottKép Úgy látom, ma is a túlélésért kell kûzdenem.
És a négy napos szünetre kapok még egy 12 éves gyereket is. Szívesen fogadom a részvétnyilvánításokatKépKépKép

Kangi, sapkafóbiára egyetlen tippem a füldugó... az anyukának, hogy ne hallja gyermeke ordításátKép Elõbb-utóbb azért bealszik a felbosszantott kisded sapkában isKép Nyáron meg el lehet tekinteni tõle jó idõbenKép

Ja, azt nem is írtam, hogy csak május 15-re kaptunk Pesten hasi UH idõpontot Zsebinek, úgyhogy addig tovább rághatom a körmeimet. A párom már azon parázik, hogy mi van, ha nem is a hasa görcsöl a gyereknek, hanem a veséje???
Na ennyit mára a depibõl.
További napsütéses sétálós napot mindenkinekKép

Momo és a kerge birkák


Momo
momo
 
 


Már több órája írtam az elõzõ levelet, most látom, közben le is maradtam errõl-arról.

Myssnia, tanácsolni tényleg könnyebbKép (meg ne sértõdj!). Timi újabban csak a 0-6 hónapos korig ajánlott játékokkal hajlandó játszani és tegnap Zsebi pelenkáját próbálta a popsijára húzniKépKépKép És állandóan sírva fakad, amikar a kicsinek felhúzom a zenélõ-forgó macikat a kiságyában, mert azt õ is nagyon szerette KépKépKép

üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Momo
Nem lehet konnyu! De kitartaaaassss! Kép Legalabb mar jo ido van, hatha Timi is helyrejon a napsutestol?!?!
Ime az elso reszvetnyilvanitas! Te egy HOS vagy! Kép

Lanyok
7vegen kimegyunk szalonnat sutni az erdobe. Gondoltam dokinenit meginteriuvolom, hogy kullancs, szunyog, stb. ugyben mit kenjek Jazminra. Azt mondja ilyen picire meg semmit. Akkor legalabb a ruhajara! Nem tudja Kép A patikus ramsozott 700Ft.ert egy sprayt, hogy rafujjam a pici rucijara, amire ra van irva, hogy 2 ev alatti gyerekeknek nem ajanlott.... Tobb- ,nagyobb babas anyukak,Ti, hogy oldottatok ezt meg???
Voltunk kint es kenguru alakban kotottem meg a kendot. Igy ahogy Jazmin elaludt, nem logott le a feje, mert fogta a kendo. Nagyon jooooo! Imadom! Kép

Norka
norkini
 
 


Momo,
Reszvetem. Bar ha a 12 eves nonemu, lehet, hogy hasznat veszed!
Nalunk Dani az, akivel tobbet kell foglalkozni, mint a masik kettovel egyutt veve. Gyuri is most egy kicsit hisztisebb, mint volt, de o legalabb neha eljatszik magaban is!

Miki ma nagyon nyugos, nem lehet lerakni sem. Hol van a tegnapi Miki, aki egesz nap egy csepp siras nelkul eljatszott a kisagyban?

Gyurinak sikerult szolnia meg kaki elott! Most letolhato bugyipelus van rajta, kompromisszumot kotottunk...

Myssnia, mondhatok en akarmit, ha egy gyerek valamit elhataroz!

Gyorgyi, ugy igaz, ahogy Momo mondja, amint megtudod, hogy terhes vagy, vissza kell vetetni magad a munkahelyeden a Gyed megszuntetesevel, es 180 napig kihuzni valahogy!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Ja, Toffifie udv. a csapatban! Kép
N
norkini
 
 


Lanyok!

Ez a TGYAS, gyed, tappenz nekem tul bonyolult. Nem igazan ertem, meg lehet, hogy majd kerdezek. De azon agyalok, hogy nekem akkora kulonbseg van a GYED illetve a tappenz/TGYAS kozott, hogy amennyi penzt felevre kapnek tappenzt, meg akkor is megerne, ha utana mar csak GYES-t kapnek, de mostmar megprobalom szamszerusiteni biztos, ami biztos. Viszont ugy emlekszem, hogy a no azt mondta, hogy ugyanazt a TGYAS-t kapnam masodik bebivel is 2 even belul mint elsovel. Nekem igazabol a TGYAS ami lenyeges, mert hal isten nagyon jo fizum volt. Tenyleg mennyi most a GYES?

A lenyeg az hogy hal isten nem ezen fog mulni dedek szama, es idobelisege, csak hat nem art tajekozodni, amennyi penzt en mar a TB-nek atutaltam, jo lenne a leheto legjobbat kapni. Es nagyon koszi a segitseget.

Nagyon furcsa volt gyerek nelkul vasarolni. UUUgy irigyelek mindenkit, akinek van nagyi es tud gyerekre vigyazni.

Toffiffee gratula az egy hetes bebihez! Kép Kép Nagyon edi!

Gyorgyi a kegyetlen aki 2 es fel orara idegenre bizta gyermeket es Reka aki nem csak anyanak rohog Kép Kép Kép
rekababa
 
 


Gyorgyi
Nagyon jol tetted, hogy masra biztad. Ha egyszer nincs ismeros, akihez lassan- lassan hozzaszokhatna a csajszi, akkor kenytelen vagy neha ilyen merenyletekhez folyamodni! Megertelek! Kép

Lanyok
Vettem ma Jazinak 2 sapeszt, le is fenykepeztem benne gyorsan + a kendos kreacio light valtozatat, ha valakit erdekel.
[url=http://babanet.hu/album/main.php?own=1&album=77&page=3" TARGET="_top]http://babanet.hu/album/main.php?own=1&album=77&page=3[/url]


Norka aki nemsokara ismet felkapja Jazit es setalni indul
norkini
 
 


Sziasztok!

Urszula, Franyo, Norka, tok edik a kepek! Kép

Kangi, mindig tok jokat rotyogok az irasaidon. Kép

Koszi szepen mindenkinek a biztatast a bezzeg anyukakkal kapcsolatosan, ugy erzem, tultettem magam rajta! Kép Tegnap Zsombit betettem a kenguruba (arca a hasam fele), es elindultam vele Avent gozsterilizalot venni VILLAMOSSAL! Erre odajon egy hapsi, hogy a gyerekemet forditva kell a kenguruba tenni, mert Japanban is azert van annyi szemuveges ember, mert a gyereket nem hagyjak, hogy kifele nezelodjon a kengurukbol, es az en gyerekem is ilyen korban mar kifele kellene, hogy nezelodjon...mindezt megcafolva, Zsombi a teljes arcat a hasamba furva aludta vegig az utat, vagy 5 perc kukucskalas utan ujra "elbujt" es bealudt...na most mondjatok meg, csak nekem van szerencsem ilyen joindulatuakhoz??? KépKép

2-3 gyerekesek: teljes elismeresem a Tietek! Ahogy olvasgatom a hozzaszolasokat, teljes, 100%-os reszvetem...KépKépKép

Snoopy-nak nagy nagy gratula! Mindig csodalom azokat, akik vegigcsinaljak az otthonszulest. Kép En gyava lennek hozza. Kép

MA voltunk a 3 hos oltason. ZSombi a hivatalos adatok szerint 5650 gram es 60 cm. Meg voltak vele elegedve, es en is dicseretet kaptam a kitarto fejes miatt. Kép A sulyaval en nem annyira vagyok elegedett, mert mostanaban nincs etvagya (talan a melegtol?) es mar ket hete alig hizik, inkabb csak stagnal. De nagyon kis hosies volt ismet, hamar megnyugodott a szuri utan, es most is adtam neki egy fel kupot (Germicid), amitol mar 4 oraja alszik. Kép
Szajremeges: a vervete semmilyen elterest nem mutatott ki, igy a doki nem mondott semmi egyeb vizsgalatot.
Zold kaki: a dokino szerint belefer. BAr mostanaban ZSombi szep sargakat rotyizik (van, amikor magatol is!). Ugy vettem eszre, hogy ha 3 nap utan kap kupot, akkor zold jon ki belole, ha 2 napnal hamarabb kakil, akkor sarga. Ez igy eleg tudomanyos? Kép
Viszont a fejtartasaval kapcsolatosan van itt valaki, aki tudna segiteni? HA haton fekszik, akkor bal oldalra forditja a fejet. HA hason fekszik, akkor is (maganak) balra. (Pedig a logika szerint ilyenkor jobbra kellene, ha a nyakizma gyenge az egyik oldalon, nem?) A dokino szerint hasonfekveshez lexikonnal tamasszuk ki a fejet jobbra, es akkor majd megerosodik az az oldal is. MAr neha arra gondolok, nem lehet, hogy az egyik szemere rosszul lat, es azert tartja igy a fejet? VAgy mar megint tulaggodom a dolgot? KépKép

Mano2,
szerintem reszben nalunk is ezert fulladt vegso kudarcba az utolso szopizos kiserlet. Az egy honapos gyerkocnak olyan jo napirendje volt, aztan minden felborult, allandoan ehes volt, orditott, en nem tudtam mitol, stresszeltem, faradt voltam, ettol meg apadt a tej veszesen. Es akkor ujra orditott az ehsegtol, meg cummogott, es nem birtam vegul lelkileg az allando sirast (holott elotte nyugi volt itthon). Kép Ne jarj igy, jo? Egy kis kitartast! KépKépKép

Megyek, visszaolasom az osszes hozzaszolast! Kép

Pussz,
Gombóc + rugiban.alszom.Zsombi.hu Kép
gombóc
 
 


Ne haragudjatok az OFF-ert, ez a csapat eleg "nemzetkozi" es en uuugy rohogtem, amikor ezt olvastam. Aki kulfoldrol ir es erintett,nehogy megsertodjon....KépKépKépKép A sok nyenyereszos gyerek mellett talan oldja a feszultseget. KépKépKépKép

Ausztria:
- Igaz-e, hogyha csatlakozunk, újra Monarchia lesz?
- Nem, csak a soproni fogorvosok tartoznak majd osztrák fennhatóság alá.

Belgium:
- Igaz-e, hogy minden belga pedofil vagy sorozatgyilkos?
- Nem, de semmi más említésre méltó nem történik velük.

Dánia:
- Igaz-e, hogy Dánia nagy része legóból épült.
- Nem, de mégis úgy néz ki.

Finnország:
- Vannak-e asztalosok is Finnországban, vagy mindenki telefonszerelo?
- Nem, még vannak asztalosok, akik a Nokia szaunákat gyártják például.

Franciaország:
- Igaz-e, hogy a franciák csak franciául hajlandóak beszélni?
- Nem, de abban sincs sok köszönet, ha a többi nyelven beszélnek.

Görögország:
- Igaz-e, hogy Görögország fovárosa Last minute?
- Nem, de már fontolgatják Athén átkeresztelését.

Hollandia:
- Igaz-e, hogy minden holland drogos vagy piroslámpás házban dolgozik?
- Nem. 3% tulipánt termeszt vagy fapapucsot készít.

Írország:
- Igaz-e, hogy az egész ország tök zöld?
- Nem. Az ajtók színesek.

Luxemburg:
- Létezik-e egyáltalán Luxemburg?
- Létezik, de elfér egy tekercs filmen.

Nagy-Britannia:
- Igaz-e, hogy az angolok azért vezetnek a baloldalon, mert állandóan
részegek?
- Nem igaz, de csak az okozati összefüggés hiányzik.

Németország:
- Igaz-e, hogy Németország egyszer már megvalósította az Európai Uniót?
- Igaz, de népszavazás helyett villámháború volt, és Nagy-Britannia sem csatlakozott.

Olaszország:
- Igaz-e, hogy az olaszok elhullott macskát tesznek a pizzába?
- Nem igaz. Ok maguk ölik meg.

Portugália:
- Igaz-e, hogy az egyetlen híres portugál is olasz volt?
- Nem igaz. Nem volt híres portugál.

Spanyolország:
- Igaz-e, hogy a polgárháború azért húzódott el olyan sokáig, mert a csapatok minden nap 12-tol 5-ig sziesztáztak?
- Nem, viszont a nok nagy többsége bajuszos.

Svédország:
- Lapra szerelhetoek-e a Grippen vadászgépek?
- Igen, az Ikea-ban a 12B polcon találod meg.
Gombóc
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk csak egy pár napig nem volt netünk.
Sajna holnap kapjuk a 4hónapos oltást remélem ezt is jól fogja viselni a kicsi ugy mind a 3hónaposat. Amióta eszünk föziket meg tejpépeket ugy nézz ki elindult a hízás de holnap fogom megtudni amikor a dokinéni leméri. Az arcocskáján én ugy látom, hogy hízik elég rendessen.

Kakukk: utolag is Boldog Szülinapot
Jösz a talira most májusba?

Orsoly: te is tudnál jönni? Ugy szeretnék veletek találkozni már.

Rakok fel én is képet

Kép\

Sziasztok
Andy
andy78
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk csak egy pár napig nem volt netünk.
Sajna holnap kapjuk a 4hónapos oltást remélem ezt is jól fogja viselni a kicsi ugy mind a 3hónaposat. Amióta eszünk föziket meg tejpépeket ugy nézz ki elindult a hízás de holnap fogom megtudni amikor a dokinéni leméri. Az arcocskáján én ugy látom, hogy hízik elég rendessen.

Kakukk: utolag is Boldog Szülinapot
Jösz a talira most májusba?

Orsoly: te is tudnál jönni? Ugy szeretnék veletek találkozni már.

Sziasztok
Andy
andy78
 
 


zsuzsó!

3,5 hónapig kapott anyatejet, de akkor is kellett pótlás. A közhiedelemmel ellentétben a tápszertõl se bírta tovább mint a tejtõl. legalábbis nálunk így volt. Egyedül éjjel alszik már 2 hónapos kora óta, de nem tudom hogy ez amiatt van hogy tápot kapott éjjelre vagy sem. Nappal ha csak tejet kapott akkor is 3 órát bírt, ha tápszer akkor is. Az egyéb kajcsikkal is 3 órát bír, de ha csak gyümölcsöt eszik még annyit se, sokkal kevésbé laktató. Viszont õ csak 5x eszik átlagosan, mert õ nem éhes rögtön ha felébred.

Virga!

Emmának is volt egy ilyen lufija, de egyszercsak kilukadt.Kép Nagyon sajnáltuk.

Andy!

Mi holnap kapjuk az 5 hónapost, így 7 hónaposan. Én is reménykedem, bár Emmának eddig m,indíg hõemelkedése lett.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Halihó!

Itt a fürdõ-nézõ közönség

Kép

Tapasztalt vén róka tanács: ne türelmetlenkedjetek az össze-visszaság miatt, a babusok egy része ilyen. És általában a szomszéd gyereke zöldebbKép Andris viszonylag kiszámítható baba volt, eléggé könyv szerint viselkedett, viszont Zsuzsi negyed órákat aludt kb. 100X egy nap. Julka a kettõ között van. És az ember lánya valamiértKép mégis újra és esetleg újra vállalja ezt a rázós idõszakot. Bölcsen ki szoktam jelenteni, hogy a második és további gyerekeket jobban élvezi az ember (kivéve félkómában éjszakaKép), már terhesen tudja mire számíthat, és kevesebb a hétköznapi stressz (melege van-e, mit csináljak, ha belázasodik stb.)

KangiKép
Az elsõ és imígyen kivételezett gyermekecskét nyáron fél tízkor fürdettük csak. Ui kánikulában addig sétáltunk. Most is fél kilenc fele fürdünk, elõször a nagyok kezdenek 8-kor, miután õk már pizsiben, akkor jön Julka.

VirágKép
Az lufit mi is felfedeztük az elõzõeknél, mint dedszórakoztatót, sõt, a szadi anyjuk odáig fajult, hogy a bokájukra kötötte a madzagot, így a gyermek örült pl. Miki egérnek, ezért rugizott, ezért Miki egér ugrált, a ded örült, rugizott stb... Apuci meg minden második nap vitte az állatkerti sorra felfújatni a lufit.Kép

MyssniaKép
Az efféle paráim miatt béreltem légzésfigyelõt! Most már úgy alszik Julka, ahogy jósesik neki!

NorkaKép
Jól tetted, hogy a ruhájára spriccelted! A két éven aluli tiltás közvetlenül a bõrére kent szerre vonatkozik. Van a Johnsonnak egy jó kullancs-szunyi ellenije, kipróbálva, szunyik parabolapályán röpültek a gyermek körül!

GombócKép
Snoopy nem akart otthon szülni! Csak már nem jutottak el a kórházig a rakétatempó miattKép

Urszila
urszila
 
 


Sziasztok!

Andy hat ugy nez ki, eljutunk a talira vegreKép JO lesz mar talalkozni, jo lenne ha Kakukk is jonneKép Kakukk, tudsz jonni?Kép

Ma Lacko elegge kiszurt velem. Pelusoztam eppen at, amikor popsikenes kozben ugy dontott, pisilhetneke van. Body1 elaztatva. Levetkoztettem, elovettem body2-t. Raadtam, utana jott a pelus. Szinten kremezes kozben jutott eszebe, hogy konnyitene magan. Mar nemcsak body2-re jutott, de az arcara is. Igazsag szerint eszre sem vettem magat a muveletet, csak azt, hogy mitol csuromviz a gyerek pofija???Kép Oke, body2 levesz, body3 elovesz. Rutinosan elobb raadtam a pelust, utana jott a body. Rugi1 vissza, amikoris eszrevettem, hogy ez sem uszta meg az egyes szamu merenyletet. Rugi1 levesz, rugi2 elovesz, raad. Na itt a tortenet vege, de surgosen mosnom kell, mert par napja minimum 2 body a napi fogyasztasunk, de inkabb harom.Kép

orsoly
orsoly
 
 


Györgyi, félreinformáltak a TGYÁS-t illetõenKép Hiába szülöd 2 éven belül a 2.babát, mivel nincs 180 napi tényleges jövedelmed, ezt is a minimálbér 2xesébõl számolják, vagyis bruttó 70000 pénz, mint a GYED. Nekem márciusban tévedésbõl ezt bérszámfejtették, úgyhogy tisztán láthattam az igazságot a papíronKép
Délelõtt elfelejtettem vígasztalásul írni neked, hogy én már egy hónapja rendelem a kaját, mert amilyen szétszórt vagyok a két gyerek mellett, csak az odakozmált cuccokat tálalhatnám fel este a férjemnekKép Ami meg a szexet illeti, a Kismama újságos cikk kicsit túloz, mert az elsõ gyerek után nekem is elment a hancúrkedvem jó pár hónapra. Fájt a gátmetszésem helye és egész nap hülyére aggódtam magam (mindíg találtam rá okotKép), szóval estére már állva lecsukódott a szemem. A párom ezt megértette és szép lassan édesgetett vissza magához...és így jött létre ZsebiKépKépKép Most várakozásom ellenére sokkal flottabbul mennek a dolgok, igaz, nem volt gátmetszésem se, talán ezért se bírtam kivárni a 6 hetetKép Persze most is hulla fáradt vagyok estére, de ez a fajta kikapcsolódás általában fel tud villanyozniKép Szóval szerintem csak az elsõ gyerek ilyen letális élmény az anyukájának (bár van, aki ezt az akadályt is lazán vesziKép), ezért tessék még bátran szülniKépKépKép
Na most szólottam, uff.

Zsuzsi, ráéreztél a gondomra, nem lányKép

Orsoly, én Timivel játszottam ezt a divatbemutatót szinte minden napKép Még most is megnézi magát reggel a tükörben, csak már több fondorlatra van szüksége a ruhacseréhezKép

Toffifee, üdv közöttünk a kislegénnyelKépKépKép

Most rohanok ordiegérhezKép
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Nálunk is ma front volt, mert Dodó most volt hajlandó elaludni, de szerintem nem tart sokáig, mert már cuppog álmában.

Zsuzsi!

A szobatisztaságot én majd júniusban kezdem Bencénél, mert most "szétverjük" a fürdõt, és nem tudnék rá odafigyelni. De nehéz menet lesz.
Ugyanis elvonul, majd félreérthetetlen hangokat ad, majd tépi a ruhámat, hogy pelust kell cserélnem. De ha közbeavatkozom bilivel, akkor abbahagyja, és akkor folytatja, amikor újból a pelus van rajta.
Pisiléssel is hasonló a helyzet, mert este megvárja, amíg berakom a fürdõkádba, akkor feláll, és nézi, hogy õ mit is tudKép vagy inkább Kép

Eddig azért nem kezdtem neki a dolognak, mert tudtam, hogy úgyis visszaszokna.

Bence életében nem cumizott, csak mióta a Dorinának van, azóta kell neki.
Úgyhogy ne keseredjünk el, majd csak lesz valahogy.
Ja, a testvérnek haszna is van ámKép
Bence életében rá sem nézett a tejre, de amióta látta Dodót lefejt tejet inni, azóta napota egy csésze tejet megiszikKép
Most megyek, mert történés van

Heni
heni1979
 
 


Momo!

Koszi az infot es a biztatast. Asszem tenyleg felreinformaltak, most, hogy a torvenyt is olvasom, elegge ugy tunik, hogy 180 nap munkara itelnek az ilyen penzeheseket. Kép Kép Hiaba nagyon jo, hogy itt ennyi okos anyuka egy helyen. Kép Kép

Marpedig, hacsak nem lesz muszaj, nem fogok visszamenni, mert azert a megelhetesunk szerencsere nem ettol fugg. Bar a paromeknal megy a szanalas es most juniusban jar le a szerzodese. En elozo munkahelyem nem csalados es esetleg terhes kismamanak valo, nagyon sok munka es nagyon stresszes, amde jol fizet. Ami persze nem utolso szempont figyelembe veve, hogy sok hasonlo hely van keves penzert.

Masik temat illetoen, most mar hal isten csak a faradtsag van es az is kezd mulni, miota Reka mar lassan tobb mint egy hete majdnem vegigalussza az ejjszakat. Tegnap este meg kicsit konyvet is olvastam, nem csak a kismamat es babas konyveket, mint utobbi honapokban.

Egyebkent az oldalfekveses dologrol mar bebizonyitottak, hogy csecsemohalal szempontjabol ugyanolyan a hatasfoka mint a hasonfekvesnek, tehat a hanyat fekves a legbiztonsagosabb. Reka egyebkent sajna hason alszik, de mar belenyugodtam. Egyebkent errol sokat olvastam, mert az oldalfekveses orulet/tanulmanyt Uj-Zelandon vegeztek, erre hivatkozik osszes angol szakirodalom, majd ujabb kiterjedt tanulmany kereteben ok is cafoltak meg. Persze Magyarorszagi korhazakba minden ilyen info 10-20 eves kesessel jut. (vagy legalabbis ennyi ido mire a noverek es orvosok feldolgozzak es alkalmazzak). viszont cumis babaknak jo hir, hogy az allitolag csokkenti a csecsemohalal valoszinuseget, csak nem akarjak reklamozni, mert ugye szoptatas szempontjabol viszont nem elonyos. Egyebkent jozan fejjel tudom, hogy ezen nem kellene parazni szep, egeszseges gyerekeknel, de en is felek kicsit, ezert sokat olvastam rola.

Rekanak ma uj trukkje volt mivel mar megunta a hasrol hatra forgast es a hason oramutatokent korbeforgast. Ma a hatan fekve fordult 90 fokot tobbszor is, de azt pillanatok alatt,tovabb viszont nem akar porogni, megelegszik a 90 fokkal, ezentul tobbszor lattam jatek kozben hatrol oldalra fordulni. Ma egyebkent tunder volt. Kép Kép Kép

Gy + trukkos Reka
rekababa
 
 


sziasztok lanyok!

kar hogy nem tudok gyorsan olvasni majdnem egy evtizedes egyetemista "vehendiak" mult utan sem ...Kép azert probalok Kép
(jut eszembe halasztanom is kellene, de jo hogy irtam)
kicsit szomoru vagyok mert meredek a bebicsek csipo vapaja es terpesznadragba kell rakni, remelem azert nem lesz komolyabb baj, ugy sajnalom hogy nem rudosodhat kedvere, kicsit felek is remelem nem orokli tolem a ficamot.
Na robogok mosogatni, fozni es talan takaritani, s folytatodik a keserves kuzdelem a tejtermelessel, neha annyira sajnalom hogy nem vagyok Milka (lehet hogyha lilara festenem a hajam jobb lenne....)

Urszila
ha tudod olvasni a topicot es van idod, leirnad hogy csinaljuk a tojasos habarast (a salatalevesbe amit egyszer mar leirtal) mert mi regebben kiserleteztunk vele de ez a resz kimaradt, elore is koszi Kép Kép

Norka
Jazi tenyleg rad hasonlit Kép

Udv az ujaknakKép(vagyis a billenyut koptato uj ujjaknak Kép)

Rekababa
engem meg most is igy hivnak a havereim mint te a leanykadat es a nickedet Kép

Tofi Kép
gratula a bebihez es udv az oriasbebisek korebenKép

Mindenkinek jo napot es jo hetet
Zsurlo es szegeny Andulka aki meg mindig szuperjo es szuperehes
Zsurlo
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?