Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!Kép

Hasonlosag: Lacko egy az egyben apaja, nagymamam szerint mintha a szajabol kopte volna ki.Kép Annyira nem banom, mert apa 190 cm magas, hosszu labakkal, gyonyoru barna szemmel, es olyan hosszu szempillakkal, hogy a szemuveget verdesik. Lacko szempillaja is szep hosszu mar most.Kép

Kakukk boldog szulinapot!Kép

Ma ejjel nagyon jol aludt a ded. Negyed 8-kor furcsi nelkul kidolt, kelt ejszaka 3-kor, 20 perces szopira (rengeteget evett, de nem is volt baj, mert cickok jocskan tele voltak), aztan aludt reggel 8-ig.Kép 9-kor megint letettem, es aludt 11-ig. Ugyhogy most kipihent vagyok!Kép

Lacko most epp hatalmas nyogesek kisereteben pakolja tele a pelust. Asszem ennek a ruginak lottek, a hangokbol itelveKép De azert viccesKép

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok!
Annyit írtatok... sajna nincs sok idõm, nem tudok mindenkinek válaszolni, de megnéztem a babákat, és persze mind gyönyörû! KépKépKép
A szopi közbeni sírás nálunk is elõjön, mindig esténként. De nálunk biztos, hogy a hasfájás miatt, mert ilyenkor csak az nyugtatja meg, ha függõleges helyzetben a vállamra veszem, és így nyomódik a pocija. Amint megpróbálom megint vízszintesbe helyezni, egybõl megy a sírás... nem is igazi sírás, inkább kiabálásnak mondanám, panaszosan mondja a magáét, és néz rám, nagyra nyitott, kétségbeesett szemekkel, annyira tudom sajnálni szegénykét ilyenkor Kép! Fogalmam sincs, mi történhet ott benn a pocakban, de ha úgy kb. fél-egy órát tartom ilyenkor a vállamon, akkor elmúlik neki, mert utána megint normálisan tud enni, és bele is alszik egy idõ után. Remélem, ez is elmúlik háromhónaposan...

Annácskáról is vannak új képek, a profilomban található web-oldalra raktam fel újabbakat.

Puszi
Franyó
franyo
 
 


SziasztokKép
Virga!
Nagyon remelem,hogy nekem is olyan gyorsan sikerul teherbe esnem,mint Neked.A Levente nev gyonyoruKép

bkriszta
bkriszta
 

 
 

Sziasztok!

Mi jól vagyunk, csak hazamentek a mamáék, és megint kevés idõm van.
Dorina ma feltûnõen jó gyerek, magától alszik el egyedül a kiságyában. /már másodszor/

Nem tudom mi van vele, de már, ha valamit el akar érni, akkor odagurul érte. Igaz ez kb fél óra, mire arra sikerül fordulni amerre kéne, de a lényeg, hogy már fordul hasról hátra és vissza.

Mi almalével próbálkozunk kiegészítésként, és eléggé tetszik neki!

Zulu!
Ne törõdj a játszótéri anyukákkal!
Pl: Egy 2800gr-al született baba késõbb lesz 5500 gr, mint egy 4100gr-al született. Neki még azt az 1300 gr-ot is be kell hozni.
Az utóbbi idõben Dorina is csak 10-12 dkg-t hízik.
Õ is azt csinálja, hogy egy picit szopik, aztán kiköpi, a tej meg csurog, amerre lát. Aztán ez ismétlõdik sokszor.
Amíg egyenletesen fejlõdik, nincs gond.

A babák pedig csodaszépekKép

Megpróbálok én is felrakni képet.

Heni
heni1979
 
 


Kép
heni1979
 
 


SIKERÜLT!!!

Na még egy:
Kép
Kép

Több kép a profilomban található képtárban látható

Heni
heni1979
 
 


Virga!

Sokat jartam mar a szopis topicban, a temam mar leragott csont. Kép
Csak jottem ide is erdeklodni, hatha van vkinek hasonlo.
Nem olyan veszes egyebkent, csak vagynek egy kis idilli szopira.
A tejem eleg szerencsere, ezzel nincs baj.

Kakukk
kakukkfu
 
 


Sziasztok!

Gyönyörûek ezek a babákKépKépKép

Zulu, tényleg ne vedd magadra a hülye anyukák "súlyos" megjegyzéseit. Egy tápos babának sokkal könnyebb pufira híznia. Timi lányom is épphogy megduplázta a súlyát fél évesen, és mivel elsõ gyerek volt, én meg hülyére aggódtam magam, hogy biztos kevés a tejem, pedig amíg nem kezdtem el stresszelni ezerrel, volt elégKép Késõbb a hozzátáplálásnál is igyekeztem mindent beletömni, õ meg alig evett valamit. A nagy huzavonának az lett a vége, hogy tipikus rosszevõ lett szegénykémbõl. Aztán rájöttem, ez így nem mehet tovább és lesz...m, hogy mennyit eszik, ha õ szemmel láthatóan jóllakott. Most 1,5 évesen egy eleven, 11 kilós kiscsaj és már minden kajánkból leveszi a hadisarcotKép Apa szerint már hájas a derekaKépKépKép

Urszila, nekem is lassabban indul be a tejleadó reflexem éjszaka és ilyenkor még a nappal jólbevált relaxáció sem segít, mert koppan a fejem a gyerekenKép Nem tudom, mi a megoldás, Zsebi azért ilyenkor is megdolgozik a kajáért és nem alszik vissza dolgavégezetlenülKép

Kakukkfû, nekem azt tanácsolták az erõs tejleadóreflexre, hogy próbáljak meg kicsit hátradõlve szoptatni, így nem fullad kajába a gyerekKép Néha beválik, néha nem, ilyenkor pelenkával vadászom le a spriccelõ kaját, amíg Zsebi ámulva és köhécselve nézi a szökõkutatKép
Jaj de buta vagyok, mindíg elfelejtem: BOLDOG SZÜLINAPOTKépKépKép

Franyó, nálunk is az esti etetés ilyen gázos ordításilag, és nem tudom megfejteni, mitõl fáj ennyire a pocija csak esteKép Én már evés elõtt beletömöm az Infacolt, de nem sok haszna vanKép

Tényleg, valaki (talán Maci2?)kérdezte az új görcsoldó nevét: Infacol. De lehet a dokival patikai keveréket is feliratni, ebben papaverin van és szerintem van olyan jó, mint a többi szer. Nálunk azért is jön be jobban, mert majdnem vízíze van, Zsebi meg az összes sziruptól öklendezni kezdKép Legjobban a Gripe Watert utálja, igaz ez nálam se jött be, mint elõkóstolónálKép

Timici, üdv ittKép Mekkora már a kicsi fiadKép Remélem, az a két fránya ciszta tényleg olyan ártatlan, nem irigyellek érteKép

Györgyi, még téged sem üdvözöltelek bokros teendõim közepetteKépSZIAAA! Nagyon aranyos Réka, irígy vagyok az usziért. Én sajna vidéken lakom és nem megoldható a dologKép
Az alvásra szoktatással igazatok volt, nálunk is anno kiborult Timinél a bili, de egy kis szigornak gyorsan meglett az eredménye. Most Zsebivel kicsit húzósabbnak érzem a dolgot, mert szorult némi akarat a kiscsajba, bár ez genetikusan nem csodálhatóKép

Manó, én is így jártam 1,5 éve az aventes zacsiba spájzolt kb 10 liter tejjelKép Timi semmilyen formában nem itta-ette meg a kiolvasztott tejet. Most nem is fejek, bár két gyerek mellett nem is lenne egyszerû feladat.

Egy kicsit magunkról:
Rá kellett döbbennem, hogy kisebbik csemetém sokban hasonlít a nõvérére: utálja a sapkát és a babakocsit. Mindkettõnek már a gondolatától is ordítKép Hát itt be is fellegzett a kiadós sétáknak, mert kézben vinni mindkét gyereket, azt már nem!
Timi lányom viszont egyre jobban élvezi a friss levegõt és alig lehet bevadászni az udvarrólKép És amilyen koszos tud lenni a kiscsaj...szennyeskukában a helyeKép
Kép

üdv
Momo és a két ördögfióka


Momo
momo
 
 


Momo Kép
tudod, hogy tisztességes gyereknek évi 1kg nettó koszt kell megennie, hogy elég erös legyen az immunrendszere! Kép A kép éééédes KépKépKép

Heni Kép
Dorinád tündéri baba! Kép

Orsoly Kép
sikerült megmenteni a rugit? Kép

Franyo Kép
... ez a fránya hasfájás ... Kép A védönöm sajnos szabin van, igy nem tudom még mindig, ki nálatok az illetékes, a te védönödet nem kérdezted, hogy ott a körzetben ki a masszázsos? Tuti, hogy van ... amint tudok valamit, megirom.

Julcsi ma egész nap nyehegös volt, fáradtan brekegett, aztán délután Anyu elrázta a fenekét a kocsiban végre Kép Két teljes órát is sikerült aludnia. Szerintem ez a kretén szél az oka. Vagy legalábbis ráfogom. Most estére, hogy elült a szél, Julsci is megnyugodott, a fürdést élvezte, utána semóbégatott, evett szépen, és még ébren tettem be az ágyába, ahol merengve nézegette a kezét egy darabig, majd karjait széttárva álomba ájult KépKépKép
Remélem, holnap már nyugisabb lesz.

Pussz mindenkinek!
Kangi + kimerült Julcsi
kangi
 
 


Momo!

Sajnos nálunk azért volt különösen sajnálatos ez a tej ügy, mert nekem kevés volt a tejem és az elején spájzolt néhány zacsival szerettem volna kicsit (no max pár napig) meghosszabbítan a tejes idõszakot, de hát nem jött be. A másik meg az hogy fagyasztott tejcsit szívesen adtak volna mások Emmának, de hát õ azt nem itta meg.Kép

manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok, megjottunk...mar ugy ertem ismet gepkozelben vagyok!
Miki tipikus elso gyerek tuneteket produkal. Ejszaka nem alszik, neha ordit is, napkozben sem lehet ot egy percre sem magara hagyni, olyat, amit meg ti irtok, lanyos anyukak, hogy nezelodott, majd magato elaludt, nahat, en olyat meg egyik gyerekemnel sem lattam. Es ha nem lenne olyan sotet a szobaban, biztos latszana, milyen sarga vagyok az irigysegtol!
Szoval legkisebb gyermekem meg mindig hasfajos, nagyokat es budoseket ereget, viszont nehezen kakil. Delutan, estefele meg menetrendszeruen ordit. Mar nagyon varom, hogy legalabb egy eves legyen!
Momo, egyutt erzek veled!!!
Zulu, ra se rants a hurrogokra! Olyan a babad amilyen, lenyeg, hogy egeszseges! Az en Gyurkam ket es fel evesen is el tud bujni a seprunyel moge, megis egeszseges, mozgekony gyerek (csak a szemei tunnek nagynak a sovanysaga miatt Kép )!
Szepek ezek a babas kepek Lanyok! ajd en is teszek fel, ha egy kicsit magamhoz terek- felteve, hogy lesz ilyen!
Myssnia, en is gondoltam rad a Delelo ominozus riportjanal! Kép
Urszila, nalunk igy kozel harom honap elteltevel is borzalmasak az ejszakaink! Eddig egyet aludt at Miki, azt is azutan, hogy elotte ejszaka 3-tol 6-ig orditott, es en egy ido utan mar hagytam Kép . Mondjuk az ataludt ejszakan en mar 3-kor ott koroztem az agya korul, hogy el e meg?!
Nyugodalmas jo ejszakat!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Vegre, Zsuzsi, mar nem tudtam merre lehetsz. A leirasod alapjan nem irigykedek Rad...Kép De azert remeljuk, hamarosan jobbra fordul Nalatok is a helyzet. Es a masik ket gyerkoc hogy birja a kistesot?

Momo, tok jo az a szennyeskosaras kep! Kép

Zulu, ne huzd fel magad, ne bosszankodj hulyeken! Kép

Mondom ezt en, akinek tegnap astak ala maximalisan az onbecsuleset. Kép Az utcan megszolitott egy -hozzam hasonloan- kenguruban babat cipelo lany, szoba elegyedtunk. Eloszor is, o kb. 20 kg-val konnyebb volt, mint en (es nem o volt tul sovany Kép ), es kiderult, hogy az o gyereke 2 hettel idosebb Zsombinal, es 7.5 kg!!! (Szegeny Zsombikam mostanaban ehsegsztrajkol, es "csak" 5600 gr.) Raadasul anyucin a legdivatosabb szerko, a gyereken szupercsucsdogos szafari szereles, az en kicsi fiam meg csak egy kis rugdalozoban. Kép A kegyelemdofes az volt, amikor a csaj megjegyezte, hogy nezzem csak, az o gyereke milyen ertelmesen nezelodik, az en gyerekem meg beajulva logott a kenguruban. Hazafele agyon puszilgattam a topszlikemet, es biztositottam arrol, hogy holnaptol dogos szerelesben fog o is az utcara kimenni. KépKépKépKépKép

Apropo, szerintetek rosszat jelent az, hogy legkedvencebb gyermekem mostanaban nem nagyon akar enni es allandoan alszik? A hasfajos gorcsoles nala is megvan, bar nehez bufi utan elmulik, es etvagytalan. Na es rengeteget alszik! Tudom, hogy sokan irigykednetek ezert, de en tenyleg elkezdtem aggodni, mert iszonyu sokat alszik napkozben (is). Nem lazas, kicsi kohecselesen kivul (es a zoldes kakin kivul) mast nem vettem eszre nala. Volt valakinek ilyen "tunete"? Egy rokonom szerint ilyenkor nõl, de nem vagyok errol meggyozodve. Help!!!

Pussz,
Gombóc
gombóc
 
 


Sziasztok!

Na jottem vendegeskedni :-)))

Eloszor is tali: azt agyaskodtam ki, hogy menjunk el egyutt az ujonnan megnyilo kismama plazaba Budaorsre :-) Talan mar hallottatok: 3 kismama/frissmama + 1 majusi Kismamaujsag = 20% kedvezmeny :-) vagyis akinek van kedve, jot vasarolgathatna is kellemes tarsasagban :-) amugy meg egy kismama plazaban biztos be lehet csucsulni valahova dumcsizni :-)
Konkretabban majus 7. szerdat es majus 8. csutortok delelottot javasoltam, irjatok, hogy mi a szimpi! :-)))

Egyebkent csak annyit mondhatok, hogy MESESZEPEK a babaitok, es hihetetlen, hogy milyen tempoban fejlodnek :-))) Nemreg irtuk be oket a tuloldalt a babatablaba, es mar kesz kis holgyek es urak pillognak szembe az ember lanyaval a fotokon :-))) Az ember lanyanak meg, kivalt ha nagypocis, semmi ver nem marad a hormonjaiban :-)))

Amugy meg nincs az a felkeszito tanfolyam, ami tobbet erne, mint ez a topic :-)))

Szeretnek azert en is egyetkettot kerdezni...

Az egyik kerdest mar feltettem a tulvgen, de meg nem nyugodtam meg teljesen.
Szitu a kovetkezo: szeretnem ugy 6-7 honapos koraig a haloszobankban, persze sajat kisagyban altatni a babat, kenyelmi szempontok, bolcsohalal para estebe miatt. (Legzesfigyelot nem szeretne se kispapa, se en.) Mire Viola feleves lesz, december lesz. Viszont a kisagy csak ugy fer el, hogy a vege mintegy arasznyi reszen a cirkos futotest melle kerul. Ami ugyan nem forro es sugarzo, mint egy konvektor, inkabb csak felfele nyom meleg levegot, de azert engem aggaszt. Kispapa azt talalta ki, hogy az agy es a futotest koze tesz egy deszkat, amit leszigetel alufoliaval a radiator feloli oldalon. Okes ez igy szerintetek?

masik: Myssnia,
ha jardaszegelyre tolom fel a haromkerekut, es mar fent van az elso es emelem utana a hatso kettot, nem billeg nagyon a kocsi azon az egy kereken?
(Most vagyok abban a fazisban, hogy mar nemsokara megvesszuk a kocsit es ot percenkent mas tipusrol gondolom, hogy de megis azt kellene valasztani :-)

Puszi Nektek, es szep (hosszu) almokat kivanok!

Kaska
(akinek AKKORA pocija van, hogy! :-)))
kaska
 
 


Sziasztok!Kép

Köszönöm szépen a megnyugtató szavakat, ma már határozottan nem parázomKép.

Gombóc,
látod, tényleg ez a szörnyû, hogy hiába tudjuk, hogy nem szabad, hogy rosszul essen egy rosszindulatú anyuka hülyesége, de mégis...
Gondolj arra, hogy a "súlytudatos" szupermaminak mennyivel nehezebb a 7.5 kilót cipelniKép, és szerintem az érdeklõdve nézegetést is csak azért mondta, mert ette a penész, hogy Zsombi alszikKépKépKép. Sokszor arra gondolok, hogy az ilyen "bezzeganyukák" életében valami _nagyon_ nincs rendben, és ezzel kompenzálnak. És Zsombi egy szál pelusban is átlagon felüli hapsi, semmi szükség csúcsszerkóra, anélkül is látszikKépKépKép.

Zsuzsi,
szia!!!KépKépKép Hogy egy picit vígasztaljalak: a kiscsaj megint mûsorozik éjjel, most, hogy megtanult forogni, állandóan tekereg, aztán persze elfárad, és óbégat anyának, hogy azonnal fordítsa vissza hasra. Napközben meg állandóan hurcibálni kellene a kis popsiját, különben GYIVI-ért sikoltozik. Mondjuk az igaz, hogy Malackát eddig nem tudta felülmúlni anyapattogtatásban.
Homeocuccok nem segítenek? Nekem a Viburcol bejött Malackánál, ha már nagyon durva volt a helyzet, pár napig kapta. Megfigyeltem, hogy ha beállt egy "jó széria", aludt nyugodtan, akkor ez kitartott egy idõre, kúp nélkül is. Meg azt hiszem, Pulsatillát kapott, de erre nem mernék megesküdni.
Gyurka hogy viszonyul a kistesóhoz? Nem vetted észre, hogy bújósabb lett?

Heni,
nagyon édes DorinaKépKépKép!
Hát igen, Anna egyenletesen hízik, az tény, eddigi rekordunk 15 deka/hét, de ez még az elsõ hetekben volt.

Rékababa,
mi is használjuk a BabyGym-et, meg van Annának egy játszószõnyege, mindenféle csörgõ-zörgõ színes cuccokkal, imádjaKép.

Momo,
tündéri a kis kosárlakóKép. Nálunk is megkezdõdött a homokozószezon....

Kaska,
elmerengtem ezen a radiátordolgon, nálunk is cirkó van, de van egy olyan rossz tulajdonsága, hogy nem tartja egyenletesen a hõt, mindig van 1-2 fok hõingás. Nálunk a számítógép van viszonylag közel a radiátorhoz, és engem néha zavar, hogy hol süt a melegtõl, hol vacog a fogam mellette. Na, most ezzel jó sokat segítettem, miKép?

na pusz mindenkinek, megyek dundikálniKép
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zsuzsi Kép
de jó, hogy újra köztünk! Már azon merengtem, hogy hová lettél ...
Továbbra is részvétem az üvöltések miatt Kép Én tudom, hogy nekem extra jó gyerekem van, de neked is megirom, hogy van igazság a Földön, én a 15 évvel fiatalabb húgomnál 2 évig csináltam az éjszaka többszöri kelést meg az egész nap körbeszökdelést (hétvége, nyár persze, mert egyébként ugye hétköznap suliba jártam). Aztán elköltöztem otthonról ... Kép Ezt te nem teheted meg, úgyhogy KITARTÁS!!!

Gombóc Kép
az én drága apósom mindig azt mondja, hogy a marhát mérik kilóra KépKépKép
Nehogymár kiakadj egy csinibabán meg a gólem kisbabáján! Akit ráadásul agyonmajomba öltöztetett ... Anyuka karcsú, hát karcsú. Szerencsés alkat, vagy egész nap ezért küzd vagy nem szoptat, vagy csak úgy kölcsönvette azt a gyereket Kép A legdivatosabb szerkó pedig vagy pénz kérdése, vagy istenáldotta varrótehetség van a családban ... Egyik sem adatik meg mindenkinek, vagy mások másra forditják ... Kisbaba nagy, hát nagy, és akkor mi van? Lehet, hogy anyja-apja nagy, hát mért lenne kicsi a gyerek? Annyira sok múlik az öröklésen, arról igazán nem tehetsz, hogy milyen géneket kapott Zsombi (szerintem klasszakat egyébként Kép).
Ami meg a szafariszerkót illeti ... privát véleményem, hogy a gyerek egy krumpliszsákban is tök jól elvan, ha nem fázik és szabadon tud mozogni. Ez az egész öltöztetésmizéria a szülök marhasága, a kölöknek hótt mindegy, milyen fodros vagy dögös vagy afrikamintás göncöt aggat rá az anyja. Mi csak örököltünk, meg vettem pár használt cuccot a Börzén, hát nem is egy divatbaba Julcsi, de nem tökmindegy? Ráadásul van egy csomó kék cuccunk, amitöl gyakran hiszik azt, hogy kisfiú, pedig csak a pofijára kell nézni, annyira lányos ... Dehát az emberek feje tele van idióta klisékkel, amik takarják a kilátást Kép
Úgyhogy szerintem ne foglalkozz másokkal, föleg ne a bezzegékkel, attól, hogy Zsombi aludt a kenguruban, mért kell bezzegelni, hogy a másik meg nézeget? Jól néznénk ki, ha mindenki egyszerre lenne ébren! Senki se menne éjjeliörnek Kép Plusz ez is csak azt mutatja, hogy Zsombi mennyire jól érzi magát a közeledben, ellazul és boldogan szunyókál.

Megyek, mert még órákat tudnék irni eben a témûban, annyira kiakaszt a pöffeszkedés, de inkább nem mérgelem fel magam.
Különben is, fáj a torkom Kép Most propolisztablettát szopogatok rá.

Pussz
Kangi + ágybangagyogó Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok!

Jo reggelt mindenkinek! Az ido jo szar, de nem hagyom, hogy elrontsa a jokedvem. Tegnap este voltunk eloszor kettesben tavol bebitol a parommal. Sajnos nincs segitseg, szuleim mar nem elnek, anyosek meg a vilag masik felen. Ami ilyen szempontbol rossz, egyebkent nem banom Kép, de mikor harom hetre jonnek latogatoba, akkor ket nap utan mar sok a jobol. Szoval vacsizni voltunk, miutan Reka bedobta 8-kor a szunyat, bebiszitternek nem sok dolga akadt. Ded ejjel kettokor 2 percig nyekegett, majd vissza aludt, 4-kor szopi, majd 1/2 8-ig aludt. Szoval pom-pom-pompas jonapom-pom van (ala Pom-pom).

Gomboc!

Egyetertek zuluval. Bezzeg anyukaknal altalaban valami nagyon nincs rendben. Mig nem voltam anyuka mindig ezt vallottam a tokeletes parokrol is. Zsombi ugy gyonyoru ahogy van, a mamival egyutt. Szerintem meg a rugi a legkenyelmesebb nekik. Mi is gyakran oltozunk kekbe es egybol mindenki "jaj de szep kisfiu, mi a neve?"-ik. Egyebkent ez a divat orulet es allandoan nezzunk ki ugy mintha havi tobbmillkat keresnek akkor is, ha minimalberen vagyunk magyar betegseg (meg europai). Parom Uj-Zelandi es nekem nagyon tetszik, hogy ott a ruha nem igazan fontos, sot az sem, hogy milyen kocsid, teved, stb van vagy hogy fogorvos-e az apukad vagy a gyarban dolgozik. Mi nem szoktuk kicsipni magunkat hetvegen ezert sokszor itthon ki sem akarnak szolgalni minket.

Mit nem adnek sokat alvo gyerekert. Egyebkent alvas-noves osszefuggest en is hallottam, de nem tudom, hogy igaz-e.

Furdetest nagykadban ugy csinaljuk, hogy csak a baba van a vizben es mi usztatjuk hanyatt, hason, gyaloglunk stb. A viz nalunk alt 36-fokos es babauszashoz sem kell jobban lehuteni elotte, mint 34 fok, par napig, amibe nem fog belefagyni, foleg, hogy allandoan mozog. Vizhutes foleg ott fontos, aki egyebkent melegebb vizben aztatja a manot.

Ha valakit erdekel szoptatos ruha, akkor otlet gyanant ezt tudom javasolni, ha van jo varronod, akkor olcson megcsinalja, csak jo rugalmas anyag kell a polokhoz.

[url=http://www.tailoredfortwo.com/" TARGET="_top]http://www.tailoredfortwo.com/[/url]

Nekem ilyenek vannak, tok szupi. En rendeltem, mert jo varronom van, de nincs idom es nem is talaltam olyan uzletet ahol jo anyag van. Szivesen varratnek bebinek is, ha tudtok olyan uzletet, ahol aranyos bebinek, valo anyagok vannak akkor szoljatok. Arakhoz tajekozodas keppen 1NZD kb 110 Ft, posta ktg azt hiszem 3000 Ft korul volt, de ha valakit erdekel utana nezek. Tudom, hogy huzos, de en itthon nem talaltam hasonlot es mi sokat csavizunk.

udv,

Gyorgyi es Rekabababababa
rekababa
 
 


Szepjoreggeltmindenkinek!

Igaz, hogy szar ido van, de mi vegre jol aludtunk! Kép
Fel 9 fekves, fel 1 szopi, 6 szopi, es meg fel 8 ig aludt!!
Pedig mar napok ota kukorekolunk hajnalban!

Gomboc!
Szerintem a 7,5 kg azert egy kicsit tulzas. Van aki 1 evesen ennyi es makk egeszseges, mint pl egy baratnom lanya, aki mar 5! honaposan felallt.
Csinos anyuka bebije meg nem hiszem, hogy egyhamar forogni fog!
Egyebkent Emma is sokat aludt az utobbi egy - ket honapban, es a 3 honapos adat 10cm novest mutatott, ami szerintem jo sok.
O is inkabb hosszaban szed magara, mint szelteben.
A te babad pedig teljesen jo husban van.

Szeintetek meg lehet kockaztatni egy setat? Ha egesz nap itthon leszunk, nem fogok birni a lannyal!

Kakukkfu, Emma utban a 4. honap fele
kakukkfu
 
 


Kakukk & Emma!

Mi mar voltunk kint. Nem tul veszelyes, kicsit szeles, de nekik babakocsiban nem szamit annyira. Reka jot aludt. Persze csak rovidet, ahogy szokta es iszonyura imadja, ahogy a szel fujja a faleveleket. Kép

Gyorgyi
rekababa
 
 


Zsusziiiii!

De örülök, hogy elõkerültélKép Annak már kevésbé, hogy sorstársam vagy Miki jóvoltábólKép Nálunk az éjszakákkal nincs nagy gond, mert a 3 óránkénti szopik között alszik, vagy ki tudja, de legalább csöndben vanKép Viszont a késõ délután és az este pocsék, akkor megáll az élet itthon, mert Zsebinek sehogy sem jó és Timit is hergeli az állandó üvöltés + hogy a kicsivel rohangálunk helyetteKép Én már a Viburcol kúpon töprengek, mert hasfájás elleni szerek a kezdeti bíztató jelek után teljesen hatástalanokká válnakKép
Gyuri kezd megbarátkozni a kistesóval? Nálunk Timire most kezd rájönni a hoppáré, a múltkor cipõlenyomatot akart hagyni Zsebi arcában, aki gyanútlanul vigyorgott rá az ágyonKép. Nehéz volt visszatartanom magam egy pofontól, pedig az a legrosszabb megoldás.

Gombóc, nehogy mán lekornyadj egy ilyen csúcsragadozó anyukátólKép Ha ez vígasztal, rajtam is van még 10 kg felesleg már az elsõ gyerek születése óta és csak most szántam rá magam a slankításra. Hordj kellemes ruhákat és Zsombiból se csinálj cirkuszi majmot egy terepmintás cuccal, szerintem így sokkal jobban fogjátok magatokat érezni a megfeleléskényszerrel kûzdõ mintamamánálKép
Az evés és alvás téma: Zsebi is egyre kevesebb lelkesedéssel eszik, szerintem a hasfájástól való félelem is visszatartja a habzsolástólKép De a súlygyarapodás visszaesése teljesen normális, ha egyébként nincs semmi gond a gyerekkel!!! Az alvás nálunk még nem divat, de elképzelhetõ (és most ne ijedj meg), hogy Zsombinak vashiánya kezd lenni. Nekem Timinél mondta a gyerekdoki, hogy a baba 3 hónapos korára fogynak el a vastartalékai, ilyenkor kicsit sápi lesz, és a mamának mindenképpen ennie kell valamilyen vaskészítményt, hogy az anyatejbõl pótolja a hiányt. A terhes és szoptatós multivitamin ilyenkor kevés, Maltofer és társaira gondolok, amit valszeg már terhesen is szedtél. Ha már szedsz ilyet, akkor nincs több tippem, talán tényleg a növéssel van összefüggésben az álomszusziságKép Ne izgulj, nagy baja nem lehetKép

Györgyi, gratula a kiruccanáshoz! Nekem már az is felüdülés, ha este 10-kor alszik mindkét gyerekemKép Ilyenkor legalább a TV elõtt randizhatok apával és 1/2 óra múlva együtt vágjuk be a szunyát a jó mûsoronKépKépKép

Kangi, te szegény, strapás kishugot fogtál kiKép Az én 10 évvel fiatalabb öcsém evett és aludt felváltva, késõbb meg mindíg vigyorgott. Szóval én alig vártam, hogy néha dajkálhassam, és nagyon büszkén dicsekedtem vele mindenkinek, mintha csak az én gyerekem lenneKép
A koszevés rendben van, de félve kérdezem, mi a helyzet a kutyakakival? Mert Timi tegnap néhány mumifikálódott példányt kotort elõ a tuja alól és a felfedezés örömével tapogatta körbe pici ujjaivalKép.
Torokfájásra és megfázásra nagyon jó a Sinupret, amit terhesen és szoptatás alatt is lehet szedni. Van lötyi és tabletta formában is.

Kaska, a leszigetelés mindenképpen jó, mert a babák igen nyûgösen reagálnak a hõmérsékletingadozásra. Aztán majd nem tudod, miért nem alszik a gyerek éjjelKép Bár amilyen éjjeli bagoly vagy te is, lehet, hogy a genetikát kell majd felelõsségre vonnod ezügyben.

Manó, ne búslakodj, az öcsém is tápszeren nõtt fel és szép szál legény lett belõleKép

Na megyek fõzni, amíg Timi Apával fagyoskodik a kertben
Kép
Na idáig talán nem fajul az idõjárásKép

üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Gombóc!

Az én kányom két héttel korábban és több mint fél kg-val többel született, mit a te babád, és most 5900gr, 62 cm.

Akkor Dorima is sovány az szerint az anyuka szerint.
Bence fél évesen volr 6500gr.

Minden gyerek más ütemben fejlõdik, a lényeg, hogy egészséges.Kép

Heni
heni1979
 
 


Hogy lehet normálisan feltörni a Konakiont? A múltkor a nyakát törtem el, erre fele lötty kifolyt a fejébõl.

ZsuzsiKép
Már eszembe jutottál, hogy vajon hol vagy? Julka nálunk is nemcsak külsõleg olyan mint a nagyok, hanem kezdek rájönni, hogy természetben is! A fiam még rendes volt egy ideig, és egy kis tentebaba után egyedül is hajlandó volt elaludni, de csakis este. Zsuzsi még mindig átjár néha éjszaka, a pici meg ölben érzi a legjobban magát, ájultan szundít egyet két szopi között.

Ma egész délelõtt folyt a mûsor, nem lehetett letenni, úgy ordított, hogy vörös lett bele. Cicin kapva-kapott, utána meg egy perc múlva elszunyált és kiengedte a tejcit a száján. Lehet, hogy frontérzékeny a lelkem-gyermekem? Vagy megérezte, hogy le akarok lépni, mert szanáljuk a régi tömbházlakásunkat?

Rajtam is van 8 kg plusz! amibõl 3-at az utóbbi két hétben szedtem fel, olyan éhes vagyok a szopitól! És ráadásul sétálni sem járunk, kényelmesebb kitolni a kertbe a kisdedet. Klinikai gyógytornász szerint fél évig semmi hasizomgyakorlat nekem, csak hasbehúzás, mert úgy tönkrenyúlt a hasizmomKép

GombócKép
Szerintem is tojd le (bocs) messzirõl az ilyeneket. Nem egyéni dicsõség a súly, se pluszba, se minuszba. A fiamnak 3X tokája volt, Zsuzsi lányomnak 1. Pedig uazt csináltam mindkettõvel. Ha szerinted túl sokat alszik Zsombi, beszélj esetleg a gyerekdokival! Biztosan csak egy növekedési fázis (l. kamaszoknál is az élettani lustaságot) de téged megnyugtatna!

Urszila
urszila
 
 


Urszila Kép
pöcköld meg a fehér pontot a fején, akkor lefolyik a cucc az aljába, és utána törd le a fejét.

Julcsi ma is nyügös, hordkendözünk, de ezt se szereti igazán, tömeszelem a cumit a szájába, ö meg az egész öklét, de egyiktöl sem alszik, pedig szerintem fáradt. Mindjárt megetetem, aztán séta. Talán aközben elalszik ...

Pussz
félkarú cumitartó Kangi + cummogó Julcsi
kangi
 
 


Hali Csajok!

Zsuzsi, csakhogy idetaláltálKép, bár gondolom, nem az irányzékkal volt a gond...

Na akkor jó a meglátásom, mindenütt van bezzeganyukaKépKép Nekem van egy olyan érzésem, hogy sajna én is az vagyok Ancika barátnõjének gyerekeinél... szegény csaj állandóan kapja a szöveget, el tudom képzelni mennyire úútálhat... 2 hónapig tudott szoptatni, még mindig hallgathatja, hogy Danó 8,5ig... pedighát ez nem csak akarat kérdése...

Szopisrucit láttátok a mostani kismamában? Nagyon gondolkodom rajta, lehet elvitetem magam apával, mert rendelni nem merek... Tegnap cipõt vásároltunk, Danó nagyizott, Zsófit meg vittük magunkkal, mint kiderült az õ popoja is szereti az autós ringatástKép

Pusszanat!
Zsófi + a vigyorgó habzsolhápKép
Csucsuka
 


Szerintem egy kisbaba aranyosabb rugiban, mint a nagyokat majmolo szerelesben. Raadasul kenyelmesebb is neki, mint egy derekban szorito nadrag, husiba vago zokni, kiscipo, meg miegymas!
Bezzegeket udvozlom, en amondo vagyok, hogy oruljunk, hogy egeszseges a gyermekunk, hogy hany kilo, es ket hettel elobb, vagy kesobb kezd el valamit csinalni, tok mindegy! Nem erdemes ezen kiakadni, mit szoljanak azok, ahol tenyleg van valami egeszsegi problema a babaval?!
En sem orulok, hogy ejszakaznom kell, meg annak sem, hogy ugy nez ki, Miki arcan is lesz egy anyajegy, de hat ez legyen a legnagyobb gondunk, mig elunk!
Siras hallatszik a haloszobabol...megyek...de ezt meg fel kell tennem elotte (a szadista anya!!!)
Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi, látom neked sikerült a legjellemzõbb képet feltenned Mikirõl, így legalább nem hisszük, hogy füllentettél a viselkedését illetõen KépKépKép

Gombóc, Heni juttatta eszembe, hogy Timi is fél évesen volt 6500 g, pedig ránézésre jó húsban volt. Hja kérem, õ is, mint minden baba, nagy ívben tojt a mái világban divatos teljesítménykényszerreKép Az csak a versengõ anyukák heppje.

Urszila, múltkor elfelejtettem írni az éjszaka kevesebb tejcihez, hogy miért nem szerzel be tejserkentõ homeobogyót? Én Timivel idõnként gondban voltam a tejmennyiség miatt és a Laktoherb tea nem sokat dobott a dolgon, de most Zsebivel nagyon bevált az Urtica urens bogyóKép


Momo és ordiZsebi a popsicipeltetõ zsarnokKép
Legalább vasárnap adna kimenõt az anyjánakKép


Momo
momo
 
 


Momo,
Kép Kép Kép
En is egy kezzel gepelek...ha lerakom, ordit, mintha nyuznak. Felveszem, vidaman nezelodik, elegedetten liheg, cuppog a nyakamba! Ja, es rozsaszin rugiban van, mert meg nem pakkoltam ki a tatyokat miota megjottunk!
Na, most meg a leules nem tetszik az urnak!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi & Momo!

Akkor ez ma a levegoben van, mert Reka sem akar lepihenni. Nem tudtunk delutan kimenni az eso miatt, igy semmi alvas. Probalkoztunk idebent, de hat nem sok sikerrel, ugy orditott mint akit nyuznak. Hal isten cipelni nem kell folyamatosan, csak szorakoztatni. Neha ugy erzem ennyi figyelem, mint amennyit o kovetel egy 10 fos bolcsodes csoportnak sok lenne.

Remelem legalabb ejjszaka lesz alvas!

Gyorgyi & unatkozo Rekababa
rekababa
 
 


Kangi nem sikerult a rugimentes, csupa kaka volt mar a gyerkoc. Ma is oltoztunk mar egyszer..Kép

Urszila a feltores elott az ujjaddal pockolgesd az ampullat hogy a fejebol lemenjen a lotty.

Gomboc mennyi az a sok amit Zsombi alszik? Bezzeg anyuka ne erdekeljen, nekem kulonben sem tetszenek a hurkahurkahatan gyerekek, es neked?Kép

Zsuzsi: a kepKépKépKépKép

orsoly es Lacko aki most epp anya kezeben nyuglodikKép
orsoly
 
 


Momo Kép
köszi a gyogyitippet, ha nem javul holnapig, veszek a patikáriusnál egy adagot. Timi a szánkón: KépKépKép
Kutyakaki: hááát, ha nem is kutyakakis, de tyúxaros történetem van, jelesül kedvenc sógorom ette kiskorában az eperfa alatt a lehullott epret 1 eper - 1 tyúxar kombinációban Kép

Zsuzsi Kép
Mikikép: KépKépKép de azért Kép is!!!

Csucsuka Kép
már én is alig várom, hogy a nagymama adjon nekem egy szabad délutánt Kép Mivel Julcsi stabilan alszik este (eddig legalábbis úgy volt, jaj, hol kopogjam le ...), úgy néz ki, a húgom egyszer átjön éjszakára, és mi elmehetünk moziba kispapával!!! Hurrá! Hurrá! Na persze rezgöre kapcsolt mobillal ...

Orsoly Kép
ha ez vigasztal, engem masszázs közben kapott már telibe, de nem kicsit Kép Azóta mindig teszek oda egy használt pelust ...

Miszikének irtam sms-t, de nem válaszolt, remélem, minden rendben van velük ...

Ja, kiccsajt négyig valahogy csendben tartottam, akkor megetettem, és lementünk sétálni, persze hat után elkapott a zuhé, ügetésben jöttünk haza, de hálistennek még most is csendes a kocsiban a nyitott ablaknál (KOPP! KOPP! KOPP!). Pedig két napja ilyentájt kezdte az esti nyüszit. Na, mondjuk ma egész nap nyüszizett ...

Pussz
Kangi + ázottkocsiban hempergö Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok!
Hat nem egyszeru vegig olvasni a termest, ha valaki nem log naphosszat a gep elott.... Kép

Heni
Nagyon jok a kepek! Es nagyon ugyi a kiscsaj, hogy jon-megy a dolgokert!

Momo, Virag
Hogy zajlott nalatok konkretan ez a "bekemenyitek ejszakara" dolog? Es mennyi idosen? ( Mar nem a Ti korotokat firtatom... Kép )

Urszila
Tudom, hogy a kez-lab homerseklet nem mervado. De miert??

Gomboc
Osztom a lanyok velemenyet a szuperelegans anyukaval kapcsolatban. Szegeny picinyet sajnalom kicsit. :0/

Kangi
IGEN- igen- igen!! A ruhas esszed a szivembol szolt! Kép Hogy telik az este kiscsajjal?

Gyorgyi
Tok jo, hogy kimozdulhattatok!
Kepzeld a batyam Uj Zelandon lakik par eve.

Miszike
Remelem minden rendben!!!!!!

Lanyok
Jazi nagyujjan (a laban) kifele no a korom, de sehol mashol. Volt mar ilyen esetetek? Valtozik majd, vagy mi lesz?
MA du. anyosek boldogitottak minket. Ismet lefaradtam. Jazi viszont egesz nap fent volt ,de nem sirt. Tok edi volt, nezelodott, dumalt.Ugy erzem, hogy kb. 1-2 hete ,miota turbo tempoban hizik, nem nagyon szeret forgolodni. Biztosan a suly miatt. :0/
Tettem fel tegnapi kepet a profilomba!

Jo ejt mindenkinek
Norka es a ma 11 hetes Jazmin
norkini
 
 


Gombóc!
Az ilyen szupianyukkal nem érdemes foglalkozni sem.

Zsuzsi!
Kép: Kép Kép

Norka!
Jazi még mindig nagyon rád hasonlít. Kép

Magdi
32 (Kép)
gallainémagdi
 
 


Norka Kép
Jázi: KépKépKép
Julcsit felébresztettem fürcsihez, utána bevágott 120g-t, most hortyog Kép

Miszikéék rendben vannak, csak elutaztak.

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Sziasztok, lányok!

Kísérleteket végzek a fiamon. Mintha kedvelné, ha nem libeg szét keze lába + a mozgatást (levegõztetéskor mindig megnyugszik, mikor bekerül a szûk hordozóba, és ha elindul a kocsi, azonnal csöndben van). Ezért most becsomagoltam egy plédbe, betettem a kerekes bölcsõbe, és fél kézzel tologatom. Ez ma már bejött egyszer, elaludt tõle. Ha befuccsol a kísérlet, ma sem tudok majd rendesen írni. Igazság szerint már kezd befuccsolni, de még próbálkozom. Kép

Próbálom összehasonlítani a képeket a babáitokról a fiammal: Lõrinc alsó szempillája alig látszik a pofijától. Nem is nagyon látom, hogy van-e. Ráadásul még szõke is, így még nehezebb. Ti látjátok a szempilláját a gyermeketeknek? Fog még változni ez? Nem mintha így nem tetszene! Kép

Kísérlet negatív eredménnyel véget ért. Kép Most egy elõzõ – pozitív kimenetelû – kísérlet eredményét alkalmazom: karon-hason van az ölemben. Ezt imádja! Így csöndben van, és ráadásul mindig produkál pukit, kakit. Most is nyomizik. Akkor olyan édes, mikor nyomás közben koncentrál.

Ekcéma egész jó, furcsa, mikor ránézünk, szép a bõre. Egész megszoktuk már a pöttyöket. Kép Azért még nem tökéletes.

Harmadik próbálkozás. Most kendõben nyomjuk. Így legalább nem vagyok félkezes.

Norka! Kösz a leírást. Tanulmányoztam, de nem lettem sokkal okosabb. Persze ez még nem végleges, nem nagyon tudtam kipróbálni. Gyerek üvöltött, én több méter anyagot tekergettem magam köré, Kép végül feladtam. Azzal az egyetlen - elõre megkötött - módszerrel vettem fel, ami viszont kényelmetlen. A felvétel alatt jól összetekeredik az anyag, és ettõl tényleg nincs rendesen széthúzva rajtam.
Pécsi utazás. Még nem tudom, mikor megyünk, de majd jelzem.
Már mennék, a párom megy is (õ pécsi),de most Pápára megyünk hétvégén a nagyszülõkhöz, és nem akarom állandóan 3 órákat utaztatni.

Már este van, minden kísérletem kudarcot vallott, aztán teljesen magától tök jól elvolt majdnem egy órát a bölcsõjében, míg én vasaltam. Aranyos volt. Gügyörészett. Kép

Timici! Neked írtam már, hogy Bence is gyönyörû?! Micsoda szemei vannak neki is!

Gömb! Lili szilveszteri baba? Nem is tudtam! Milyen volt a szilveszteri szülés?

Virga! Van olyan, hogy 3 hónapos szoptatás közbeni sírás? Ez tipikus ebben a korban?

Orsoly! Megúszta a rugi a tegnapi nagy kakit?

Heni! Nagyon jó, hogy Dorina így megküzd azért amit akar. Nem egy feladós típus. És nagyon édi!

Momo! Timi fogai nagyon aranyosak. Ahogy kivillannak a szennyestartóból! Miért haragudott meg Zsebire?

Zsuzsi! Végre újra itt! Majdcsak elmúlik nálatok is ez a rossz idõszak!

Gombóc! Remélem, túltetted már magad a másik anyuka hülyeségén!

Kangi! Te aztán jó felhúztad magad ezen a csajon! Kár, hogy nem neked mondta, biztos jól kiosztottad volna! Szívesen megnéztem volna! Szerintem ezekkel annyit sem érdemes foglalkozni, hogy felidegesítsd magad!

Kaska! Nahát, de jó, hogy átjöttél!Kép Jó ötlet ez a tali, de nekem nem biztos, hogy jó. Szerdán doktornéni jön, csütörtökön ultrahangra visszük Lõrincet. Mindkettõ délelõtti program. Meg kicsit messze van Budaörs. Fûtõtest ügyben nincs tippem, de ha leszigetelitek, akkor nem vész el a meleg? Egyébként, ha a lábánál van a fûtõtest, attól jó messzire kerül a gyerek az ágy másik végében, olyan pici, nem?
Jó lenne, ha jönnél gyakrabban!

Réka! Kicsit irigyellek a különprogramért! Bár én még annak is örülök, ha hármasban tudunk valamit csinálni. Nehéz egy elfoglalt apával, akinek nincsenek rendszeres szabadnapjai! Kép

Azt hiszem mára abbahagyom az olvasást-írást, holnap jövök, ha Lõrinc is úgy akarja!

Sziasztok!

Beu
beu
 
 


asszem meg fogok háborodni. félkezes vagyok, Julcsi folyon nyüszög, ölben is, hulla fáradt vagyok és kezdem elvesziteni a türelmemet. sehol nincs a múlt héten megénekelt nyugi. aludni akarok! csöndet akarok!!!

kangi
kangi
 
 


Kangi,
Nyugi! Holnapra jobb lesz! Kép
Gyuri megint szandekosan bekakilt, tok merges vagyok ra! Nem tudom mit csinaljak, utalom tisztaba tenni, annyira budos!

Miki most mar vagy ot perce csondben van, felfedezte a kezet, es utoget vele egy fa bohocot...

Gyuri megkert, hogy tegyem tisztaba...utana lehet, hogy nem adok ra pelust, csak alsogatyat...valaki javasolta, hogy harisnyaval probalkozzunk, abba marha kellemetlen belepisilni! Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!
Egykezes vagyok ugyan, de azért megpróbálkozom az írással Kép. Szóval tegnap nálunk is egész napos nyügi volt, biztos az idõ miatt, no meg a hasfájás miatt, ami a változatosság kedvéért már délután elkezdõdött Kép. Sétálni se tudtunk, úgyhogy még az a kevés alvás is kimaradt, ami a kocsiban, friss levegõn azért menni szokott. Este 10-kor nagy kínnal sikerült elaltatni, erre, láss csodát, ma reggel negyed 7-kor ébredt!!!!!!!!!!! KépKépKép Ennyit még sosem aludt egyhuzamban! Cicik persze teljesen bedurrantak...
És ami a legjobb: oldalt tettük le alukálni, és hason ébredt!!! Feje szorosan a fejvédõ párnának nyomva, keze kilógott a rácson, annyira édes volt!
Reggel Apának rengeteget mosolygott, de mióta elment, megint nyüglõdik a lány. Kép Most letettem, hátha elalszik, már nagyon hunyorgott. Jaj, nem, nyekereg... megyek...

Beletettem az ültetõjébe, amin színes játékok lógnak, és elkezdte pofozgatni az egyik labdát! Nézi a kezét, odaemeli, megpofozza, utána nézi, ahogy mozog! Ezt ismételgeti, és mosolyog rá, nem igaz, megzabálom!!!!!!!!!!

Na, hátha hagy írni egy kicsit...

Momo,
nagyon aranyos Timi a piros ládában! No meg kinn a hóban is! Kép

Kangi,
köszi, hogy fáradsz nekem masszázs-ügyben... az én védõnõm állandóan beteg, nem lehet elérni. Az az igazság, hogy próbálkozom már egy ideje itthon, "házilag" a masszázzsal, azokat a fogásokat próbálgatom, amikrõl képet is láttam, pl. Kismama újságban. De valahogy úgy tûnik, Annácskánál nem hat ez a dolog, egy árva pukit nem tudtam kicsalni belõle. Persze legalább élvezi, ez is valami Kép.

Zsuzsi,
de jó, hogy visszajöttél! Drukk, hogy Mikinek múljon a hasfájóssága, és Gyurinak, hogy végre szobatisztuljon Kép!!! Aranyos az a kép Mikirõl, de azért remélhetõleg békésebb pillanatai is vannak! Kép

Gombóc,
itt már mindent elmondtak elõttem a szafarimintás gyerekkel kapcsolatban Kép! Ne húzd fel magad rajta, és pláne eszedbe se jusson szegény Zsombit is szafariba öltöztetni, hiszen õ úgy szép, ahogy van! Hát nem elég meggyõzõ, ahogy itt "vadászunk rá", mi, lányos anyukák? KépKép

Kaska,
Kismama-plaza? Ez jól hangzik! KépKépKép Engem érdekelne a dolog, bár a közlekedést még én sem tudom, hogy oldanám meg... Ja és nekem a szerda tuti nem jó, mert akkor kell mennünk dokinénihez méredzkedni.

Norka,
Jázi nagyon aranyos, és mekkorát nõtt! Kép Ilyen lábkörmös probléma nálunk egyelõre (szerencsére) nincs, úgyhogy sajna nem tudok okosat mondani...

Beu,
mi a szempilla folyamatos növését vettük észre. Születésekor még szinte egyáltalán nem volt, vagyis nagyon pici és halovány, most meg már jól látszik, szép hosszú és sötét, pedig Anna is inkább szõke, mint barna.

Pussz
Franyó + 9 hetes Anna
franyo
 
 


Lanyok!!!!!! Eletemben eloszor latok ilyet (sajat gyerekemnel, persze): nezelodes kozben elaludt!!! El sem hiszem, hogy van ilyen! De ha tudja, akkor maskor miert nem csinalja???
Zabalnivalo, ahogy a hatan alszik szettart kezekkel! Kar, hogy mar csak par centi, es vegigeri a mozeskocsijat, aztan meg marad a kisagy!

Gyuri persze most bekapcsolta az osszes hangot ado jatekat! Kép Szoval biztos nem fog sokaig tartani a jolet! Megyek beramolok egy mosast, mert kedves ferjem egyedul leven itthon negy hetig nem ert ra takaritani, mindenen all az egy honapos por es kosz! Eleg elkeserito (nem a por, a ferjem!!!)

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


<pre>
Anyuka Baba neve Baba szülinapja Baba születési adatai Baba kora
Manó Emma 2002.10.10 3400 g, 51 cm 28 hét + 4 nap
Zulu Anna Sarolta 2002.12.02 3500 g, 55 cm 21 hét + 0 nap
Rekababa Réka 2002.12.12 3640 g, 56 cm 19 hét + 4 nap
Zsuzsó Dana 2002.12.14 2900 g, 54 cm 19 hét + 2 nap
Virga Levente 2002.12.19 3800 g, 59 cm 18 hét + 4 nap
Andy78 Márk 2002.12.27 3660 g, 55 cm 17 hét + 3 nap
Orsoly László 2002.12.30 3950 g, 55 cm 17 hét + 0 nap
Gombolyu Lili 2002.12.31 3530 g, 53 cm 16 hét + 6 nap
Kakukkfû Emma 2003.01.03 3470 g, 52 cm 16 hét + 3 nap
Heni1979 Dorina 2003.01.17 3822 g, 51 cm 14 hét + 3 nap
Timici Bence 2003.01.22 2900 g, 51 cm 13 hét + 5 nap
Gombóc Zsombor Viktor 2003.01.28 3350 g, 52 cm 12 hét + 6 nap
Norkini Jázmin Sarolta 2003.02.09 2600 g, 48 cm 11 hét + 1 nap
Zsuzsi74 Miklós 2003.02.11 3460 g, 54 cm 10 hét + 6 nap
Miszike Rebeka 2003.02.15 3590 g, 54 cm 10 hét + 2 nap
Myssnia Szilárd Márk 2003.02.20 4050 g, 59 cm 9 hét + 4 nap
Kangi Julianna Angéla 2003.02.23 2700 g, 48 cm 9 hét + 1 nap
Franyó Anna Virág 2003.02.24 3000 g, 54 cm 9 hét + 0 nap
Manó2 Dorottya Rebeka 2003.02.25 3100 g, 53 cm 8 hét + 6 nap
Judó Hunor György 2003.02.26 3900 g, 56 cm 8 hét + 5 nap
Momo Adrienn 2003.03.03 3200 g, 53 cm 8 hét + 0 nap
Regli Lilla Regina 2003.03.11 3800 g, 56 cm 6 hét + 6 nap
Zsurló Hajnal Anna 2003.03.15 4320 g, 54 cm 6 hét + 2 nap
Beu Lõrinc 2003.03.19 4450 g, 62 cm 5 hét + 5 nap
Maci_2 Veronika 2003.03.23 2670 g, 50 cm 5 hét + 1 nap
Csucsuka Anna Zsófia 2003.03.31 3900 g, 53 cm 4 hét + 0 nap
Urszila Júlia 2003.04.09 3200 g, 50 cm 2 hét + 5 nap
Leszter Petra Jázmin 2003.04.09 3600 g, 56 cm 2 hét + 5 nap</pre>
franyo
 
 


Sziasztok!

Hal isten megint jo ejjszakank volt este 8-kor bevagta a szunyat,kettokor 5 perc nyeheges, 5-kor 10 perc szopi, majd fel 9-ig alvas. Kép Kép Kép Kép

Annyira jo lenne, ha ez mar mindig igy maradna. Persze ennek a valoszinusege a nullahoz kozelit.

Kangi Kép
Kitartas, hatha ma a jo ido es nap sutes segit!Kép

Momo!

Utrica Urensbol hany ch-at, mennyit es mikor szedtel? Nekem nagyon bejott meg a Noll Andreanal rendelheto More Milk Plus gyogynovenyes ize, de k...a draga. Rendeltem, hogy legyen aranytartalek, ha megint aggodnek, de meg nem erkezett meg. Kép Remelem nem kallodott el a postan ennyi penzert. Biztos volt mar tema de mi ujak vagyunk. Van valamelyikotoknek jo homeopata gyerekorvosa?

Gyorgyi es ejjszaka jot alvo es most jatszo Rekababa
(jaj nem akarok bezzeg anyuka lenni! cserebe a nagy ejjszakai alvasaret altalaban no alvas, vagy minimalis napkozben = hulla nyugos Reka estere)

Ja egyebkent gyerek koromban a szomszedunkat igazibol Bezzegnek hivtak, ugyhogy most mindig a Bezzeg neni, jut eszembe Bezzeg anyukarol Kép
Beu
Szempilla nalunk is alig latszott, pici es vilagos volt, foleg az also. Azota novekszik, surusodik, de meg mindig vilagos ugyhogy nem olyan konnyu eszrevenni. A szuleszno hosszu szempillaju babanak hivta Rekat, mikor megszuletett, en eloszor azt hittem osszekeveri valakivel, mert annyira atlatszo/vilagos volt a szempillaja, hogy en alig lattam.

Norka!

Korom nagylab ujjon nalunk is kicsit furin no, foleg az egyik laban szegeny gyerkocnek, de mindig elfelejtem doki nenit megkerdezni. Ha kideritesz valamit oszdd meg velunk.
Milyen kicsi a vilag! Batyad merre van UZ-on, mit csinal? Mi Wellingtonban laktunk, anyosek is ott tanyaznak, es ha vissza koltozunk valoszinu megint oda megyunk majd.

Kaska!
Kismama Plaza minket is erdekelne! Meg a vegen plaza cicak leszunk! Kép Kép Kép. Mit hord egy 4 es fel honapos plaza cica csajszi? Mert mar tudjuk, hogy a meno fiuk szafariban nyomjak. En tudnek kocsival menni es plusz egy baba autosulessel mamajaval befer hozzank, de asszem 2 babakocsit nem tudok a csomagtartoba benyomorintani. Ha valakit erdekel es nem 50km-re lakik tolunk szivesen elviszem. (Mi MOM parknal lakunk, tehat Budaiak elonyben)
rekababa
 
 


Sziasztok!

Franyo
De jo,hogy megvagy! Meg igy felkaruan is! Kép

Zsuzsi
De jo! Latod vannak meg csodak!!! Kép

Kangi
Dobd be a kiscsajt es setaljatok 1et. Olyan jo ido van (itt legalabbis!)

Gyorgyi
Szoval ,hogy zajlott az ejjeli beszigoritas? Kép
Batyam 1 ideig Taupoban lakott, most par honapja volt Stewart Islandon, es annyira tetszett neki, hogy oda is koltozott. Persze ott most no telefon... Kép (Azaz mobil), de nagyon elvezi. Nem csodalom, gyonyoruuuuu! Kép Es mitol fugg,hogy kikoltoztok-e? Es mikor?

Lanyok
Lehet,hogy en telhetetlen vagyok, de szerintem Jazi siman at tudna aludni au ejszakakat (mint ahogy ezt mar parszor bizonyitotta is!) Szoval nem tudom, hogy birjam ra, hogy ne ebredjen fel ejszaka. Mar probaltam hagyni kicsit nyuszogni, de 1re hangosabb lett. Igy nem akartam az egesz panelt felverni. Altalaban csak 5-10 percig szopizik, aztan durmi tovabb. Nincs 5letetek?

Norka es az 1 oraja nagyagyon durmizo Jazi
norkini
 
 


Sziastzok!
kis szünet után, újra itt.Kép

Kangi,
Én is örülök, hogy újra Veletek lehetek.
Szempilla ügyben köszi a bókot a gyermek nevében is.Kép
Nagyon csípem az írásaidat!
Gyerekehez kitartás, nálunk most nyugi van, de volt mikor le se ülhettem, mert csak az segített, ha hurcolásztam a lakásban. Próbálkozz meg a sétával, ahogy Norka javasolta, hátha...

Myssnia,
ahogy én láttam a babókat nem zavarta õket a zötykölõdés a 3 kerekû kocsiban, volt amelyik aludt is, miközben a mami futkorászott.Kép Ki kell próbálni, fõleg, ha van kedved is futni és van is hol.
Én, amíg szopik Bence nem sportolok, nincs olyan baromi sok tejem és jó lenne minél tovább szoptatni, nem szeretném, ha elapadna. Majd ha már a kisherceg mást is eszik elkezdek edzeni, addig séta naponta a deddel.Kép
Bókot gyerekre vonatkozóan bezsebeltem, köszönöm.Kép

Urszila,
igen végre itt.Bókot köszönjük.Kép
Családi ház miatt irigy-irigy.
Éjszaka nekem mindig van elég tejem, de mikor még nem szopizott rendesen Bencus, akkor amit lefejtem napközben megkapta éjjel. Tudom, hogy ez ellent mond a ligások ajánlásainak, de nálunk ez volt és jó volt így.

Orsoly,
tök jó, hogy olyan sok a tejed. Olvastam, hogy múltkor szopi közben a másik cicidbõl kicsepegett 40ml!!! tejci. Na akkor egy kicsit padlót fogtam és beparáztam, hogy nekem akkor nincs is tejem, de mára feldolgoztamKép.
Örülök, hogy Lackó is lassan átalussza az éjszakát. Én Bencénél úgy veszem észre, hogy nem is annyira az éhség miatt kell ez a hajnali szopi, inkább a lelkének esik jól.Kép
Ugyanis a múltkor úgy aludta át az éjszakát, hogy mikor hajnalban nyüglõdött cumit adtam a szájába, amíg elmentem a WC-re és mire visszaértem már aludt. Szóval valószínûleg nem éhes volt csak a cici hiányzott.

Momo,
köszi a bókot gyermeket illetõen.
Ciszta ügyben bizakodó vagyok, fájni nem fáj, úgyhogy nem foglalkozom vele.
Bence is kb. 1,5hete kezdett sztrájkolni a sapkát illetõen. Amint fel szeretném húzni a buksijára éktelen üvöltésbe kezd, mintha nyúznám és nem hagyja abba azútán sem, hogy már ráadtam. Mit lehet ezzel kezdeni??? Egyszerûen tanácstalan vagyok, mert mire feladom a sapit, úgy felhúzza magát, hogy kell még 10 perc mire megnyugtatomKép. Múltkor kapucnis felsõvel próbálkoztam, de az meg elmozdul a fülecséjérõl, mikor bealszik séta közben.Kép Nemtom mi legyen... ötlet?!

Gyermek a szennyestatóban gyönyörû a 2 pici fogacskájával.KépKépKép

Gombóc,
semmi baj sincs a gyermekkel! Bence is 5550gr és szerintem ez teljesen jó! Rajtam is van kb. 20kg súlyfelesleg, de mint írtam fentebb ettõl majd csak a szoptatás után szeretnék megválni. Nem mintha annyira szeretnék bálna lenni, de ez az idõszak nem rólam szól, hanem a gyermekrõl és neki tuti, hogy jobb egy puha anyához bujni, mint koppanni anya kulcscsontján. Istenien tud aludni a mellkasomon és a kénylemrõl a cicik és a pocak gondoskodik, ez így kerek. Fel a fejjel, mikor majd a játszóra viszed Zsombit Te is dögös leszel és rajta sem rugi lesz, addig pedig take it easy!!!Kép

Zulu,
akartam én is okosságokat írni, de látom tegnapra már minden OK lett. A lényeg szerintem az, hogy a gyerek jól érezze magát a bõrében. Ha boldog, kiegyensúlyozott és érdeklõdõ, akkor nincs baj, nem igaz? A bezzegék meg le vannak...
Nekem tegnap egy néni mikor megnézte Bencét, azt mondta, hogy milyen kövérKép én meg itt aggódom, hogy nem hízik.Kép

Beu,
köszi a bókot gyermek nevébe is.
Nálunk látszik a pilla Kép
Kép

Zsuzsi,
örülök, hogy éppségben hazértetek.Kép
Miki nagyon édes, gratula hozzá és kitartás Gyuri szobatisztaságát illetõen! Bence is csak akkor 1* aludta át az éjszakát, mikor beszéltünk, azóta is ébred éjjel 3.30-4.15 körül. Most viszont már 2órája elvan a kiságyban, aludt mikor letettem és azt hittem még mindig alszik, de csak beszélget a játékaival.Kép Szegénykény olyan jó kedve van, én meg ha ránézek sírni tudnék, mert tudom, hogy du. oltásra viszemKép. Úgy úúúúúútálom ezeket a hülye oltásokat, már most ver a víz tõle.Kép Tudom, hogy muszály, de ilyenkor olyan gonosz anyának érzem magam, arról nem is beszélve, hogy mi lesz majd oltás után...persze az apja megint kimarad mindenbõl(squasholni megy).Kép

Franyó,
gratula az éjszakaátalvásért!Kép

Mennem kell, mert a csillagszemû elunta az egyedüllétet, ami most már érthetõ is...
Délután oltás, így nem tudom tudok-e jönni ma még, majd gondoljatok ránk. Szép napot Mindnekinek, pusza
Timici
timici
 
 


Sziasztok!

Ugy tunik ez nyugisabb ejszaka volt a babaknak, Lacko pl szinten ataludta az ejszakat, haromnegyed 8-tol reggel haromnegyed 7-ig.Kép

Norka szerintem hagyd meg Jazmint, boven belefer meg neki az egy ejszakai ebredes. Lacko is neha atalussza az ejszakat, neha meg ebred 2x. MIndezt kepes megcsinalni 2 egymast koveto ejszaka is! Majd kialakul nalukKép

orsoly
orsoly
 
 


Hali Csajok!

Kaska, nekünk még sajna nem megy a taliKép, viszont holnap megyek kozmetikushoz!Kép

Kitolt velem a lány tegnap, csak 7x evett, igy 1/2 2kor is felkelt, szerencsére gyorsan végzett, és csak 1/2 6kor jelentkezett újbólKép

Kangi, vidd el sétikálni, az be szokott jönni nálatok, nem? Tudom, hogy úgy nem tudsz aludni, dehát minden nem lehet tökéletes... Aranyos vagy ahogy sajnálod a fiús anyócákatKép, én most a lánnyal vagyok megfogva, hisz csupa luk, ráadásúl nem mindegy hogy törlödKépKép. Azt már meg sem emlitem, hogy az én drágalátos leányom - a fiammal ellentétben - naponta egyszer rottyant, no de akkor emberesetKép.

Rékababa, nálunk a szomszédban - nem közvetlen - lakik a Hufnágel Pisti, akihez Mézga asszonynak férjhez kellett volna mennieKépKép. Az új kégliben pedig a szembeszomszédék Ördögék, szerencsére mostanában nem sokat veszekednekKépKép.

Raktam fel képeket:
[url=http://babanet.hu/album/main.php?album=46&page=4&PHPSESSID=51775a3751b911194a144bca2cdb92f1" TARGET="_top]http://babanet.hu/album/main.php?album=46&page=4&PHPSESSID=51775a3751b911194a144bca2cdb92f1[/url]

Pussz
Zsófi + jóllakott habzsolhápKép
Csucsuka
 


Timici! Ne parazz, nekem egyaltalan nincs sok tejem, eppen eleg Lackonak. Estenkent nalunk is megy a huzavona, hogy most eleg vagy sem. Viszont szerintem iszonyuan ereszt a cicim, ezert lehet, hogy ennyi kicsopog, amig a masikbol szopizik. Talan ezert nem volt mellgyulam (es remelem nem is lesz).Kép

orsoly
orsoly
 
 


Köszi a vigaszt Kép Most cicin elaludt, gyosran összeütöm a kaját, aztán ha újra etetni kell, utána elmegyünk sétálni.

Apa itthon maradt vele, mig 20 percre elugrottam vásárolni, mondván, hogy különben kivágom a gyereket, mint a huszonegyet ... hát, ne tudjátok meg, rossz helyre küldött pár e-mailt, meg tévesen telefonált ... Kép Ugye, ugye!

Na, tényleg megyek kajcsit csinálni. Aztán majd jövök és irok mindenkinek.

Pussz
Kangi + éppenvéletlenülelaludott Julcsi
kangi
 
 


Norka!

Beszigoritashoz eros idegzet kell es nagyon eros elhatarozas az elso 2-3 ejjszakara. Aki ezzel nem ert egyet lecci ne olvassa tovabb es ne tamadjon. Reka mar elmult 4,5 honapos elotte voltak jobb idoszakai es a harom orankenti ejjszakai szopiktol, mi a parommal mar alig alltunk a labunkon. Garantalom, hogy a paneles szomszedok hallani fogjak, de csak 2-3 ejjszakarol van szo es utana mindenkinek jobb lesz. Egyebkent Reka is elotte csak szopizni kellt fel, 10-15 perc es utana alvas volt, viszont massal nem lehetett megnyugtatni csak szopival.

Szoval roviden osszefoglalva. Cel az volt, hogy este 8-9 korul lerakjuk es hajnal 3 korul 1 szopi, majd legalabb reggel fel hetig alvas. Mi egy olyan modszert valasztottunk, ami viszonylag emberibb. Javasolja, hogy legyen esti rutin, es kb mindig ugyanabban az idoben tedd le aludni. Cumi es tarsai nem javasoltak, mert ehhez is te kellesz, ha felebred, mivel az meg arreb lesz mikor felebred, megtalalja a cumit es a szajaba rakja. Ez a konyv azt javasolja, hogy eloszor ha birod 5 percig hagyd, majd menj be es ugy probald megvigasztalni, hogy nem veszed ki, hat simi, susogas, puszi, stb, de mindez csak addig amig kicsit megnyugszik es nem alomba cirogatni. Tehat ha megnyugodott kicsit ott hagyod es legkozelebb mar kesobb mesz be, mindig novelve az egyedul eltoltott idot.

Elso ejjszaka borzalmas volt. Mi is o is alig aludtunk. Mintha megerezte volna, nem hogy harom, de ket orankent kelt. Nala a megnyugtatas csak olaj volt a tuzre, meg jobban visitott. Elso alkalommal 1 ora siras, 1 ora alvas, mi persze azt az egy orat sem alvassal, hanem veszekedessel toltottuk. Aztan hajnalban kidolt es aludt. Masodik ejjszaka meg mindig eleg rossz volt, gyakran kelt, de mar rovidebb ido alatt megvigasztalodott es a 3.-ik ejjszaka mar csak egyszer kelt pluszba ejfel korul es akkor is 10 perc aladt magatol vissza aludt. Azota helyzet teljsen normalizalodott (remelem nem kiabalom el!). Este 8-kor szopi (bar ez sem javasolt en hagyom a cicin elaludni es nem ebresztem fel). Altalaban egyszer valamikor ejfel es ketto kozott megebred, de nem igazan sir inkabb csak dunnyog es par percen belul magatol vissza alszik, majd ujra ebred valamikor 3 es fel 6 kozott, ilyenkor soha nem is probaltuk hagyni, mert szeretnem, ha meg egy szopi maradna, ekkor megint hagyom hogy cicin elaludjon (kb 10 perc), majd fel het fel kilencig ujbol alvas.

Szoval nalunk igy mennek a dolgok. Lehet, hogy ezert sokan elitelnek, de igy mindannyiunknak jobb es ez is fontos. Reka nem lett lelki beteg, vigyorogva ebred reggel es meg mindig anya a legfontosabb neki. Kép Kép Kép.

Eredetileg meg akartam varni, a hozzataplalast, de mire abbol annyit eszik, hogy az nyujtson megnyugvast, addigra mar lehet hogy 8 honapos lesz, ha nem egy eves, es hat le a kalappal aki ezt ugy vegigcsinalja, hogy a gyerek all es razza a kisagy racsat.

Stewart Island szupernek tunik. Batyad nem lehet egy atlagos fazon, aki nem eleg, hogy UZ-ra megy, de meg azon belul is a Steward Islandet szurja ki. Egyebkent tenyleg nagyon gyonyoru, en imadtam ott lenni, de itt is imadok. Azonban paromnak itt kicsit nehezebb, mert a magyar nem igazan megy neki (majd Reka megtanitja Kép ) es hat mostanaban mar nem konnyu kulfoldieknek itthon allast kapni, nem ugy mint 5-10 eve. Ennek egyebkent a mi helyzetunket leszamitva orulok, mert az esetek 95%-ban a magyar munkaero is ugyanugy meg tud mindent csinalni, sot jobban is a hely/ember ismeret miatt. Az a terv, hogy legkesobb mire Reka eleri az iskolas kort (ami kint 5 ev) vissza megyunk, hogy ne kelljen neki iskolakat valtani, tobbszor beilleszkedni, stb, de majd meglatjuk, hogy alakulnak a dolgok.

Sok szerencset annak aki megprobalja az altatast majd, de nagyon nehez az elso ket ejjszaka es ha nem vagy kovetkezetes akkor nem is erdemes belevagni, mert tobbet art mint hasznal. Ha birjatok az ejjszakai kelest, akkor hajra, igy is elobb utobb raszokik az ejjszakai alvasra, csak sok olyan esetet hallottam, ahol nem oldodik meg 8-10 honapos korban, hanem joval 2-3 ev utan, en pedig erre nem vagyok kepes.

Gyorgyyi + Rekababa aki ma mar 2 valtas ruhat osszekakizott Kép
rekababa
 
 


Timici,
Bencének mekkora szempillája van! Szívdöglesztõ pasi lesz belõle! KépKépKép

Csucsuka,
annyira édesek együtt a gyerekeid (no meg küön-külön is! Kép)

Na, hát csak nem bírom én se ki, hogy ne tegyek fel képet Kép!

Nálunk így néz ki most a szempilla:
Kép

Kaja után egy kis desszert:
Kép

Anya, vigyázz, mert kapsz egyet!
Kép

A játékaim...
Kép

...és ahogy figyelem õket:
Kép
franyo
 
 


Norka!

Egyebkent egyet ertek Orsollyal. Varjatok meg, ha tudtok. Jazmin meg aproka. Csak gondoltam leirom most es hatha majd kesobb hasznat veszed. Kép

Gy
rekababa
 
 


Sziasztok!


Remélem mindenki jól van.

Kezdek egy kicsit kiakadni.

Az a helyzet, hogy mióta elkezdtük a szopizást felborult az életünk, már nem tudom kiszámolni, hogy éhes, meddig fog aludni.

Nos leírom mi a helyzet: reggel 1/6-6 között ébresztõ, oda veszem magam mellé, szopizunk, meddig, mennyit nem tudom, mert elalszom, majd kb. 1 óra múlva õrült visítás, és így közli, hogy õ még éhes, na akkor cici csere, majd újra egy óra csönd.
Fél 9-ig &#8222;alszom&#8221;, majd csöndben kicsempészem magam az ágyból, és lefejem a többi tejet.
Mire épp befejezem, ismét õrült visítás így kapja az üveget, és mohon bevág 80-100ml.
Majd elalszik a karomban, becsempézem az ágyikójába, egy óra alvás, és újra visítás &#8222;éhes vagyok&#8221; megint eszik 40-50ml és folytathatnám, reggelig.

Így nem is tudom mit csináljak, amikor csak fejtem a tejet, tudtam, hogy bevágta a 150-160ml és 4 óráig csönd van, nyugodtan csinálhattam a dolgom, most meg állandóan belekezdek valamibe hagyhatom abba, óránként.

Na és az új módi, hogy mutassuk is, hogy éhesek vagyunk, az újunk bent a szánkba, hangos cuppogással jelezzük anyu éhes vagyok. Ha nem rohanok azonnal utána jön a visítás.

Anyukám azt mondta azért szopja az úját mert nem kap elég cicit. De akkor egész nap a cickón lóghatna.

Így egy kicsit el vagyok keseredve. Egyedül az vígasztal, hogy megint kezdi végigaludni az éjszakákat, és az oltásnak nem volt semmi különös mellékhatása.

Mit csináljak?

Szép napot
Manó2+ Dorottya
manó2
 


Mano2 Lacko allandoan ragja-szopja az oklet, szopi elott, szopi utan. Ja es hangosan cuppog hozza. Nalunk biztosan nem az ehseg jele, ha dugig van, akkor is csinalja. Lehet hogy Dorottya is csak elvezetbol log az ujjanKép

orsoly
orsoly
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?