Új privát üzeneted érkezett!

Norka!

Ezt még elfelejtettem: én is hülyét kapok a selypítõ, raccsoló hablatyoktól!
Idézet anyósomtól: "Mit sináltál a lulácskáddal?" értsd: Mit csináltál a ruháddal?
Erre mondom, hogy a gyerek csak kicsi, de nem hülye Kép
Na most már tényleg eldugulok!
Üdv, A gonosz Virág
virga
 
 


Sziasztok!

Leszter, Urszila!
Had gratuláljak itt is a kicsi jövevényekhez!!

LeszterKép
A topikot 2. osztálynak is becézikKép A fent említett topik felett van egy másik ugyanolyan csak az 1 évvel idõsebb babóknak. Az a topik is azért nyílt, hogy akikkel együtt pocakosodtunk azokkal együtt lehessünk.
Pár anyuka említett valami olyasmit, hogy nem szokta elolvasni a "kisbabások" hozzászólásait, sõt többnyire csak azokat amik neki vannak címezve hozzászólások...

Ha nem bánjátok bekukkantok néha ide is, bár a 28 hetes Gabival már tényleg kinõttünk innenKép De néhányan annyira a szivemhez nõttetek, hogy muszály figyelemmel követnem õketKép

VirágKép
Én is hülyét tudnék kapni attól aki így beszél a gyerekkelKép Még a végén azt a hülye raccsoló beszédet tanulja el. Az én anyósom szerencsére ugyanazt vallja mint Te, vagy én. A gyerek nem hülye csak kicsiKép

puszi
sasha és Gábor

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Kicsit elvesztem, most sem tudok olvasgatni annyira, mert van egy kis munka, amit szeretnék mielõbb befejezni. Kép
Pusza, késõbb jövök.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 

 
 

Hali Csajok!

Olvasok én szépen szorgalmasan, fõleg szopi közben, csak olyankor vagy egykezes vagyok, vagy a jobb cicin lóg a lány, na ekkor hallgatagKép

Leszter, csak csatlakozni tudok, ne ess túlzásba a fejéssel! Ha jól szopizik a lány, az bõven fenntartja - igény szerint pedig szépen megnöveli - a tejtermelést! Én Danónál beleestem a fejjünk, hogy biztos elég legyen c. hibába, igy szépen 4 hónap alatt jutottam el odáig, hogy nem volt sokkal több a tej. Arról nem is szólva, hogy mikor Danó abbahagyta a szopit (8,5 hónaposan), én még jó 2 hónapig tejeltem... Ja és ha mégis kevésnek érzed, és szükségesnek, hogy segits a lánynak szaporitani, még mindig bármikor elõkaphatod a fejõmasinériátKépKép. Sterilizálással kapcsolatban, hogy nehogymár könnyû dolgod legyenKép: én minden fejés után elmostam és forró vizzel leöblitettem, viszont a 4 hónap alatt mintegy 5x sterilizáltam...

Vizivás témában, nem Coryval akarok vitát inditaniKép, de nekem Danó sokat ivottKép. Mondjuk õ juni végi baba, és pl. séta után addig nem is szopizott, amig nem nyomott be egy 50est. Na most Zsófi viszont olyan, mint BaluKép. Syóval nyugodtan megkinálhatjátok a pockokat, mi történhet? Legfeljebb nem kell nekikKép.

Virág, van ám olyan torna is, ahová elviheted a babát magaddal! Én a soroksári Megatoys mellé jártam/fogok járni szülés utáni tornára. Igy a babát sem kell anyósra biznod és Te is fitti leszel!

Ahogy olvaslak benneteket, én anyósügyben is igencsak szerencsés vagyokKép, mindent meg lehet beszélni Ancikával, és még azt is tudja akceptálni, hogy úúútáljuk a rózsaszin babaruhátKépKép.

Húsvét nálunk nagyon jól és rokonmentesen tellt, összvisz volt két locsolóm - apa és Danó - igaz, csupa viz lett az ágyKépKép. Danó nagyon elvolt a nyuszika ajándékot tojt a kertbe biznisszel, és az összes csokinyúlnak hiányzik a füleKép

Urszila, Leszter, gratula a köldökcsonk elhagyásához, én is nagyon örültem nekiKép

Na abbahagyom, látszik, hogy nem lóg rajtam a lány, és 10 ujjacskával nyomatomKép

Pusszanat!
Zsófi
Csucsuka
 


Sziasztok!

Ma elmentem egy másik orvoshoz és kikértem a véleményét a gyerekrõl a dokinéni tök aranyos volt megvizsgálta és mondta hogy minden rendben van a kicsivel és nem sovány nincs lemaradva egyáltalán. Ezekután ugy döntöttem, hogy lecserélem a mostani dokinéninket, már meg is beszéltem az új dokinénivel. Ja és már mindent ehetünk a tejetermékeken kívûl. Igaz már régóta kap a kicsi gyümölcsöt meg már fözeléket is, de mostmár elkezdjük a húsis fözellékeket is.

Köszönöm a hozzászolásotokat és a véleményeteket.
Ja mégegy az új dokinéni mondta, hogy azért nem hízott rendessen mert a kicsi nem birta a hipoalergén tápszert és ezt észre kellett volna vennie a régidokinéninek is.

Na most megyek
sziasztok
Andy és Márk
andy78
 
 


Andy!

Ez jó hír, egyébként a fényképen tényleg nem tûnik soványnak Márk. Azért a husis fõzeléktõl ne várj nagy csodát hízás terén, Emma 4 hónaposan kezdte a fõzeléket meg gyümit, és most 6,5 hónaposan ott tartunk, hogy a csirke húst próbáltuk meg a pulyka húst, és nincs oda érte. Heti 1x eszi maximum, pedig amúgy minden ízlett neki, fõleg a gyümölcsök. A mindent ehettel pedig vigyázz, mi eddig húslevest próbáltunk neki, de pöttyös lesz a feneke tõle, szóval lassan és óvatosan!!! Nálunk a hízást inkább az 1-es tápról a 2-es tápra váltás hozta meg.

Manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Még mindig kettesben vagyunk Leventével, mert Apa ma meg tovább dolgozik Kép. Egy kicsit már kezd tele lenni a pöttyös kiscipõm, hogy ha nincs hoki VB akkor meg munka van Kép. Minden elismerésem az egyedülálló anyáknak, az elmúlt héten volt részem benne egy kicsit. Hát, néha bizony jó lett volna, ha szétszakadok Kép.

Csucsuka!
Már én is néztem, hogy vannak-e olyan helyek a környéken, ahol babával lehet tornázni, de igazán még nem találtam. És sajnos nincs jogsim még, így elég nehéz tömegközlekedve odaérnem Levivel bárhova. Így aztán marad a környék és a gyaloglás Kép.

Képzeljétek, Levinek vettünk almalevet, amit négy hónapos kortól ihatna, de kiköpködte. Most kaptunk sütõtökitalt, talán a héten kipróbálom, hátha ez ízlik neki. Vagy korai még megkínálnom ilyen innivalókkal? Egyelõre nem akarom hozzátáplálni kb. az ötödik hónap végéig, csak úgy gondoltam kezdésnek jók lesznek az italok is. Vagy rosszul gondolom? Persze ezt az idõsebb babák anyukájától kérdezem Kép!

Üdv, Virág és Levi
virga
 
 


Sziasztok!

Virág: ha csak itatni akarod a meleg miatt, akkor szerintem a legjobb a forralt, lehûtött víz. Ezek az almalevek elég cukrosak, és már a hozzátáplálás kezdete. Van aki arra esküszik, hogy korán kezdjük, de ha még nem akarod, akkor ne ezzel itasd Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok lanyok!

Nagyon koszonom mindenkinek a valaszokat fejes es sterilizalas temaban!Kép Olyan jo, hogy van kitol kerdezni!Kép

Egesz delutan depizek.Kép Pedig mar azt hittem, meguszom... Tulajdonkeppen semmi okom ra, de megis.Kép Ti is atestetek ezen? Nemsokara itthon lesz kispapam (bar mar nem is kisKép), es akkor jol kibogom magam, bar mar edzettem egy kicsit delutan egyedul is...Kép
Petra az ejjel nagyon rosszul aludt, allandoan kelni kellett szegenykemhez. Aztan ma delben voltunk eloszor setalni vele.Kép Vegig aludt, pedig ugy zotykolodott a babakocsi a jo kis utakon, hogy csak csodalni tudtam, hogy fel sem ebred. Bezzeg amint hazertunk, es lefekudtem volna en is egy kicsit, felebredt. Valoszinuleg a pocija fajhatott egy kicsit, vagyis inkabb csak nem ment neki a kaksizas, hiaba erolkodott. A pocimasszazs aztan meghozta az eredmenyt szerencsere. De ha igazan fajt volna a poci, akkor gondolom, sirt volna, de o nem sirt, csak erolkodott nagyon latvanyosan.Kép
Lanyok, meddig tart ez a cicierzekenyseg? Nem birom elviselni magamon a szopis melltartot, akarmilyen melltartobetetet probalok, mindegyik viszket, dorzsol. Es ugy erzem, hogy befulled alatta a mellbimbom, es felek, hogy felpuhul, aztan kirepedezik. Ha kinyitva veszem fel a szopis melltartot, meg akkor is irritalja a boromet, szoval nem is csak a bimbo erzekeny. Ha nem veszek fel melltartot, akkor meg a polo dorzsol, amit meg mindig inkabb elviselnek, de neha elkezdek "ereszteni", mint egy lukas hordo, es valthatok allandoan polot... Ez az egesz szoptatas alatt igy marad? Ugye nem?
Na puszi:

Leszter es a 13 napos Petra
leszter
 
 


Leszter!

A mellbimbó érzékenysége nálam Timivel eltartott kb.2 hónapig, aztán belejött a strapábaKép Most 2 hét is elég volt, szóval van egy kis pozitívum is a második gyerekbenKép
Ne izgulj, a csöpögés azért még sokat fog javulni, bár azt nem állítom, hogy teljesen lemondhatsz rólaKép
A depin én is átestem Timivel, nyugi, kilábalsz belõle, fõleg,ha a párod megértõen kezeli a dolgotKép

Rohanok, mert Zsebi szokásos késõ délutáni nyûgösségét tölti apa kezébenKép

üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Lányok, hogy kell képet idebiggyeszteni?
Így?
/image{Úgy szeretlek}

Momo


Momo
momo
 
 


Hát nemKép
Na még egy próba:
Kép

Momo


Momo
momo
 
 


Na ezért érdemes két gyerekkel bajlódni. Én mindíg elolvadok ettõl a jelenettõlKépKépKép

üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Momo!

Nagyon édik a babák a képen!


Leszter!
Olvaslak és készülök lélekben én is a gondokra!KépKépKépDe szerintem Te is (ahogy itt sok új anyuka)nagyon profin és felkészülten kezeled ezeket az elsõ heteket,(szerintem igy kivül állóként) nagyon ügyi vagy!
A depi szerintem majdnem mindenkit elkap,valahol azt olvastam hogy az esték meg a sötét szokot ilyenkor a legrosszabb lenni.Amilyen édi Kispapid van-meg fog nyugtatni -ebben biztos vagyok!!!!Ne hagyd magad,és Te is tudod,hogy ez olyan természet szerû dolog-nem vagy vele egyedül!!!!Szóval ne félj ,hamar túl leszel rajta!KépKépKép Küldök Neked egy kis vidámságotKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Virág!
Szegény ! Jó kis Anyóssal áldott meg a sors!Hát ha kinövi...KépKépKépSzerintem egyenesen le kell állitani amikor nem tud rendesen beszélni- és akkor hát ha észreveszi magát!Próbáld ki,de ne durván- akkor még hatásosabb is lehet!KépKépKép

Nem tudom olvastátok ma a szomszéd tesó topikunkat,de egy csomó szülés van ,-meg volt ma!!!!Nagyon izgi!!!KépKépKép


Mariann
35
Mariann
 


Sziasztok!

Momo,
Koszi a valaszt.Kép Szoval 2 honapra szamitsak?Kép A csopoges meg neha mar nem is csopoges, hanem aradat, egy pillanat alatt tenyernyi foltot birok produkalni a polomon, vagy szepen folydogal vegig a combomon... Persze a lenyeg, hogy van tejci, a tobbi nem szamit!Kép
A kep nagyonnagyon edes a ket leanyzorol!KépKép Petram amugy nagyon hasonlit Zsebire, legalabbis profilbol.Kép

Mariann,
Koszi szepen, nagyon aranyos vagy, hogy igy nyugtatgatsz!Kép Mar jobb a kedvem, kispapa megvigasztalt, es ha meg az ejszaka is jol sikerul alvasilag, holnap biztos minden ok lesz.Kép
Maris nezem a frissmamikat!Kép Lehet, hogy ugyanaz a front inditotta be a szuleseket, mint ami miatt en depizek?

Urszila,
Elfelejtettem irni, hogy Petra koszoni a dicseretet, es kerdeznem, hogy Julkarol hol lathatok meg kepek? Azt a kettot, amit ide feltettel, mar lattam, es nagyon edi, de biztos van meg tobb is.Kép

Puszi:

Leszter
leszter
 
 


Momo,
Nagyon édik a lurkók, ahogy szeretik egymást.

Leszter,
Mi tegnap voltunk elõször hosszabb sétán Ronival, természetesen végigaludta.

A pocifájás nem sokat javult, bár amióta itthon vagyunk legalább néha sikerül kierölködnie egy kis kakit.
Ma vettünk Sab Simplexet. Minden szopikor 15 cseppet kell adni?
Ma valahogy összevissza szopizott, 1,5-3 óránként 20-75 g-ot.

Kangi írtam neked mailt.

Maci_2 + Roni
maci_2
 
 


LEszter,
Nem próbáltad még az Avent tejgyûjtõ szettjét? Mert abban van egy olyan kétrétû dolog, aminek az alsó felén a mellbimbós része ki van vágva, a felsõ meg nincs, így a cici szabad térben van, de ugyanakkor a pólót távoltartja a felsõ réteg. És mellesleg a tejet is felfogja, összegyûjti. Hátha bejön.
Névtelen
 


Sziasztok Lnayok!

Vegre vege a husveti felhajtasnak! Anyospajtasrol en is tudnek meselni...Pl ha a gyerek csuklik, mindenaron citromlevet akar neki adni vagy teat itatni vele. Es ha 10 perc mulva meg mindig csuklik, szemrehanyon mereget, hogy kinzom LackotKép

Andy Mark meg mindig tok aranyos.Kép Nem tunik sovanynak egyaltalan, igaz Lacko tenyleg sulyosabb, most tul lehet mar a 6500 grammon es 65 cm. Es o se vastag, bar szerintem o olyan kis tomor legenyke.Kép

Urszila en siman, kiskanallal magaban adom be a Konakiont.

Leszter ne vizzel add be szerintem a Konakiont (meghogy teaval, zsirban oldodo vitamin egyebkent), akkor mar inkabb tejjel.Kép

Gomb pont most veseztuk ki az indexen, hogy van akinek mar nem is irja a doki a 2. honap utan a Konakiont. En pl allandoan elfelejtem beadni, ugyhogy amikor eszembe jut, akkor kapja meg a gyerkoc. Ja es szerintem nem MUSZAJ vizet/teat adni a gyerkocnek. En pl nem szeretnek adni neki 6 honapos koraig egyaltalan semmit a tejen kivul.

Momo nagyon edesek a lurkoid!Kép

Pusza: orsoly
orsoly
 
 


Momo, nagyon jó ez a kép!!KépKép
Csucsuka
 


Momo,
nagyon aranyosak! KépKépKép

Maci2,
SabSimplex-bõl összesen 15 cseppet, ezt kell elosztogatni a szopik között, 3-4-5 cseppenként kell adni.

Mi ma megyünk a két hónapos oltásra. Hát elõre félek a délutáni sírástól Kép.

Majd még jövök, ha tudok.
Pussz
Franyó
franyo
 
 


Sziasztok!

Momo
Nagyon edesek a gyerkocok!!! Kép

Franyo
Ne aggodj! Nem minden gyerkoc lesz nyugos. Jazmin par orat meg fent volt oltas utan, es vegul masnap reggelig aludt! Szoval fel a fejjel! Kép

Leszter
Megneztem vegre Petra kepeit. Nagyon helyes. Kép

Lanyok
Kepzeljetek tegnap mi tortent. Tegnap este Apaval TVzunk, Jazmin alszik a kisszobaban, babyphone bekapcsolva. Mar vagy 2 oraja durmol, mikor valami nagyon fura sirast hallok a babyphonon. Rohanok be, hogy mi lehet a baj (igy meg sosem sirt), erre Jazi legmelyebb almat alussza.... Kép A babyphonban pedig tovabbra is megy a siras. Gondolom befogtuk valamelyik szomszed gyerkoc masinajat. Kép Kép Kép Jo vicc.
Mas
Eddig Jazinal mindig egett 1 kislampa ejszaka, leginkabb azert, ha benezek, lassam mi ujsag. 2 napja gondoltam kiprobalom lampa nelkul az ejszakat es sokkal nyugodtabban alszik. Olyan jo! Kép

Lanyok, tessek belehuzni, mert kihal a topik!!! Kép

Norka es a nagyagyon bealudt Jazmin
norkini
 
 


Norka!

Nekünk a Bebyphonon éjszakánként az erre járõrözö rendõr rádiója jelentkezik.
Nálunk Bence alszik külön szobában, hogy ne zavarják egymást, és azért használjuk.
Minden éjjel van egy-két vaklárma.

Heni
heni1979
 
 


Pár kép hogy legyen mit nézegetni, annak aki idetéved.Kép

Mérlegelés, mennyit híztam?
Kép

Itt a lábim...
Kép

Még nem vagyok álmos
Kép

Maci_2 és ma 1 hónapos Roni
maci_2
 
 


Maci2
Nagy gratula az 1 honapossagtol! Roni nagyon edi! Kép

Lanyok
Nalunk Jazmin mostanaban elkezd sirni, ha tusszogok, vagy "hangosan" orrot fujok. Nalatok is van ilyen? Mitol lehet, hogy 1x csak hopp? Ja, ma hangos sikongatasok kisertek a masszazst! Kép

Norka es Jazmin
norkini
 
 


Szoval, 1 honapossagHOZ... Kép
norkini
 
 


Sziasztok!

Végre itt vagyok!
Tegnap volt nálunk dokinéni, és Szilárd megkapta a 2 hónapos szurit. Úgy sírt szegénykém, alig bírtam megvígasztalni, igazi OÁÁÁÁ volt. Este megint csak így sírt és kapott egy lázkúpot, ami után már sikerült elaludni.
A dokinéni nem akart elfogadni pénzt (mindig ezt csinálja), de én adtam persze. Tudja valaki, hogy mennyibe kerülhetett az oltóanyag?

Maci2
Roni nagyon édi, a lábas kép különösen aranyos!

Leszter
Már mindent leírtak elõttem, de szerintem sem szükséges fejni, legfeljebb ha úgy érzed, hogy feszül, vagy gondolsz késõbbre is, amikor elõveszed a fagyasztóból.
Nem tudom, hogy válaszoltál-e a kérdésemre, valsz anyukateendõk nem engedték. Kép Még másnap elvittem a madárkát orvoshoz, de már késõ volt. Sajna a papagáj elpusztult, az állatorvos rendelõjében, pont elötte. Kép Alaposan "megvizsgálták" utána, de nem találtak semmit, valsz a napsütés volt a bûnös.

Norka
Lehet állítan az érzékenységet a babyphonon? Az enyémen lehet, és akkor lehet, hogy nem riaszt be.

myssnia + szilárd Kép
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


GombócKép

Nálunk még nem volt oldalrafordulás. Pedig szoktunk tornázni.

Viszont amit még az elõbb elfelejtettem leírni: A dokinéni nagyon dicsérte Szilárdot, hogy a korához képest már nagyon érdeklõdõ figyelmes. Ami igaz, mert tényleg minden érdekli, és nagyon megvizsgál mindent. ÚGy örültem neki.
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Halihóó! KépKépKép

Nem vesztünk el, csak Somlón meg B.füreden voltunk. Az idö gyönyörü volt, és Julcsi nagyokat szunyált a virágzó cseresznyefa alatt (az egyik alatt, mert 5db van, de a "kedves" hegyjárók mindig megszedik az összesnek az alját, igy mi mászhatunk a tetejére, illetve ameddig feljutunk, mert isssszonyú möregek és magasak).

Az elmúlt hét meghozta ama felismerést, miszerint kislányunk EGYÁLTALÁN nem szeret ölben lenni! Ö azt szereti, ha fekhet hanyatt vagy a hordozóban megemelve, és jár keze-lába, röhög mindenkire, dumál és az alattvalók szemébe nézhet Kép Én meg mikor ölben kezdett sirni, csak a jó fogást kerestem rajta, hogy szegény gyerek, fáj a hasa, fáradt, büfi jön stb... erre tessék! Kép Most ia 11 óra óta az ágyában hempereg, és a kezét meg a lógicáló macikat bámulja, néha beszélget is velük Kép Tegnap tök ari volt, mikor hazaértünk Füredröl és betettem a kiságyába, irtó széles mosolyal üdvözölte a lógómacikat! Látszott, hogy megismeri öket! Úgy imádtam!

Jajj, azt még muszáj megirnom, hogy nekem ugye Füreden van két kis tesóm, meg ott volt még két unokatesóm. Julcsit a konyhában a kocsijában tároltam, mert mindenki ott volt, de öt ölben persze nem lehet tartani. Igy a gyerekek ott ugráltak a kocsi körül, meséltek meg énekeltek neki, meg báboztak, ö meg nézett rettentöen és néha kegyesen elmosolyodott. Az öcsém 10 éves és igen eleven gyermek, úgyhogy egy idö után döbbenten észleltük, hogy rázza a kocsit, és magyaráz: "Nézd, nézd, pattog a baba!!!" KépKépKép Julcsi láthatólag élvezte, mi meg majd' meghaltunk, úgy röhögtünk ...

Mi is ma megyünk a két hónaposra ...

Norka Kép
csak te lehetsz olyan mázlista, hogy a lányod meg se rezzent az oltásra Kép De azért titkon reménykedem, hogy holnap én is hasonlókról számolhatok be Kép
Amiket meg mozgás témában produkál, az eccerüen elképesztö!!
Masszázs: mi is csináljuk, de a mellkasnál máár ált. olyan éhes, hogy csak na Kép
Viszont a határozott pocimasszálásnak (meg nyilván a korának is) köszönhetöen múlni látszik a hasfájás Kép Füreden eltalálta a szép fehér gyapjúszönyeget Kép De az öcsém is eltalálta annak idején, igy már szinte kegytárgy számba megy. Meg a folt is kijött Kép

Urszila Kép
gratula a köldökcsonkhoz! Hajrá pancsipancsi!

Maci_2 Kép
mail ment. Roni nagyon édes!

Momo Kép
juuuujjjj, de helyesek! Na, talán mégsem rémültem el annyira a kistesó gondolatától ...
Remélem, azért nem tart nálatok sem örökké az üvöltözés ... mindig úgy sajnállak benneteket ...

Leszter Kép
én se fejek. És általában egy mellböl etetek, ha nem elég neki, akkor megkinálom a másikkal, és következö etetésnél a másikkal kezdem, akár 20, akár 70 grammot evett meg belöle.

Hozzátáplálás téma: a védönöm a saját kárán okulva javasolja, hogy 5 hónapos kortól kezdjük el a gyümölcsleveket. Teszi ezt azért, mert ö nagy szopipárti lévén 1 éves koráig KIZÁRÓLAG szoptatta a kisebbik gyermekét. Ö ma már asszem olyan 5-6 éves, és kb. csak nutellás kenyéren él, nem fogad el mást ... Szóval idöben be kell vezetni az idegen kaját, különben a gyermekeink esküvöi menüje nutellás kenyérböl fog állni Kép

Most megyek, és bocs, hogy nem irtam mindenkinek, de muszáj kivasalni, mire megyünk az oltásra, mert tényleg ki tudja, mi lesz délután ...

Pussz
Kangi + ma 2 hónapos Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok!

Tettem új képeket Emmáról a fotóalbumba. Majd még jövök ma, visszaolvasok kicsit.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Maci2!
Nagyon édi Roni!!!!!És milyen óriási haja van!!!!És azok a lábak...na teljesen elvagyok ájulva!!!!ÉN IS ÉN IS ÉN IS::::::

Ma megint voltam ctg-n és 40 perc alatt olyan 5 méhösszehúzódásom volt és 60 -as erõsségûek.
Tudja e valaki ez mit jelent????
Holnap is kell menni,csak az a baj hogy a DR-mat nem tudom elérni és megkérdezni Töle hogy ezek az értékek mit jelentenek.
Egyébként egy pici fájdalmat sem érzek amikor vannak ezek a keményedések,csak érzem hogy bekeményedik a pocak.
Néha ettõl teljesen függetlenül olyan megjövös érzésem szokott lenni,de nem lendûl be,csak úgy érzem hogy mintha mensi szerüen fájna a pocak.
Szerintetek mennyi lehet még igy hátra?Múlt kedden 2cm-re nyitva volt a méhszáj,azóta nem tudom ,nem voltam még nõgyógyinál.
Ma megyek az anesteziológus dokihoz,megbeszélni az epidurát,meg megismerkedni Vele.(itt igy szokás ,azt is lehet választani és akkor Õ jön be nem az ügyeletes)

Légyszi ha van ilyen méhösszehúzódásos, ctg tapasztalatotok irjátok le hogy kb.hol tarthatok!!!KÖSZI KÖSZI KÖSZI!!!!
(ja és ma minden baba üvöltött a kórházban és rengeteg szülés lehetett mert nagyon sokat láttunk)

Mariann
36?
Mariann
 


Na, megjöttünk az oltásról. Kicsi lány egyelõre jól tûri, amikor beleszúrtak a kis husi combjába, elsírta magát, és kétségbeesetten nézett rám, hogy most mi van Kép. Úgy sajnáltam szegényt, de sikerült fél perc alatt megvigasztalni, beszéltem hozzá, meg megpuszilgattam. Azóta alszik. Remélem, a délután sem fogja nagyon megviselni. Jól emlékszem, hogy azt írtátok itt valamikor, hogy a lázcsillapító kúpot fájdalomcsillapításra is lehet adni? Vagyis, ha nagyon fáj neki, de nem lázas, akkor adhatok neki olyat?

És megint megmérték, és jelentem elértük az 5 kg-t!!! Egész pontosan 5 kiló és 1 deka az én husi kislányom. No meg 57 cm. Kép

Norka,
ilyen babyphone-os esetrõl már mástól is hallottam, az illetõ majd meghalt a rémülettõl, mikor a gyereksírás után rögtön egy nõi hangot is hallott, hogy "no mi a baj, Dzsesszika?" Kép
Orrfújás-tüsszögés nálunk még nem zavaró tényezõ, sõt, inkább megmosolyogja Kép. Amikor ásítok, mindig nevet rajtam. Kép

Maci 2,
nagyon kis édes az egy hónapos Roni! Kép

Myssnia,
nekünk nem jött ki a dokinéni, én vittem be Annát az egészséges rendelésre, az oltóanyagot se nekem kellett venni, így fogalmam sincs, mennyibe került. Rendes a dokinénid, hogy házhoz ment! Szilárd mára már kiheverte a dolgot?

Kangi,
hurrá, hogy itt vagy, már kezdtelek hiányolni, de gondoltam, hogy ilyen szép idõben hol máshol is lehetnétek, mint Somlón... Kép Persze jó irigy vagyok, meg a füredi kiruccanás miatt is!
Öcsikéd jó fej lehet! Kép

Masszázzsal én is próbálkozom, leírások alapján, eddig még nem sok sikerrel, bár Annácska élvezi láthatóan, pukikat nem sikerült kicsalogatni belõle Kép.

No megyek, puszi mindenkinek
Franyó
franyo
 
 


Manó,
megkukkantottam Emmát, naaaagyon édes!!!!!! KépKépKép

F.
franyo
 
 


Manó, Maci, szupik a képek!Kép Cserébe raktam én is egy párat az albumba:
[url=http://babanet.hu/album/main.php?album=46&page=3&PHPSESSID=e0ffe141b570bedd17891fc0d9f002b9" TARGET="_top]http://babanet.hu/album/main.php?album=46&page=3&PHPSESSID=e0ffe141b570bedd17891fc0d9f002b9[/url]
Csucsuka
 


Sziasztok Friss Mamik !!!

En is a 2.ba jarok de itt is ismerek nehany mamit akikkel egyutt voltunk meg a Firss mamakban.
Annak idejen Sasha azert nyitotta azt a topicot azzal a szeles idointervallummal hogy kb mindenkivel legyutt voltunk egy helyen legyen.JA es hogy a friss babasok tudjanak okosakat kerdezni a nagyobbakktol.
Aztan szomoruan latom hogy egy ket rossz dolog miatt atjottetek ide.
En is szeretnek ide is irogatni de majd meglatjatok ha nagyobbak lesznek a gyerkocok mar kevesebb ido lesz netezni,orulok ha egy topicot vegig olvasok es mindenkit nem csak azt aki nekem is irt probalok segiteni akinek tudok.
Szoaval csak azt akorom ezzel mondani hogy ne altalanositsatok mert egy csomo kedves csaj is van odaat es gyertek ,mi varunk am !!!!!!!!

Heni
Ez tenyleg csunya dolog volt hogy ezt irtak egyesek hogy nincs idejuk olvasni,mert akkor minek jonnek,nem? : )))


Gomboc
Tudom hogy Te a szopis dolog miatt nem josz pedig nekem uuuugy hianyzol.
Kene mar talalkozni is valamikor,ja es majd a rucik is kellenek,na nem nekem hanem a noveremnek akinek jon a 3. baba : ))))))))

Leszter
Orulok hogy jol vagytok.A ferjeddel kibogoztuk a rejtelyt ,mondta??
Igaz a napi egy sterilizalas,persze en is csak akkor hallottam amikor mar nem kellett a mellszivo: )))
Nekem adoki azt mondta hogy nappal azert ebreszgessem 3 orankent de ejszaka sosem,bar O meg Petrus koraban csak 70-eket evett egy etetesre.

Na pusz mindenkinek eddig tartott a jo vilagmert ebredezik Alex,
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Franyó
A dokinéni azt mondta, hogy ha nagyon nyûgös adja neki kúpot. Szegénykém ma is nagyon sírt (pedig nem szokott), így adtam neki. Utána jött egy kis vígasszopi, és azóta alszik. ÚGy sajnálom szegénykét, még nem láttam ilyennek. Remélem nálatok jobban mennek a dolgok!

MAriann
Sajna összehúzódás terén nem tudok semmit sem mondani,nekem a szülés napján sem volt látványos a ctg. Kép

Csucsuka, Manó
Nagyon édesek a babáitok! Kép

Kataa
Gyere máskor is. Én néha benézek a másik topikba, de az itteniekkel voltam több ideig a friss mamikban, ezért írogatok többnyire ide. Na meg hasonló koruak a gyerköcein.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok Mamákok,

Köszi Mindenkinek a víz/tea itatással kapcsolatos infót. Tegnap a védõnéni is azt mondta, hogy felesleges adni, úgyhogy Lilinél egyenlõre csak marad a fürdivíz ivása marad. Bár tegnap írt fel a doki neki fürdetõkrémet, mert ekcémás foltok jelentek meg a kis karján, és elfelejtettem megkérdezni, hogy nem gond -e, ha véletlenül benyeli...merthogy olyan kis fehér bigyok úszkálnak a vízben. Igazán kitalálhatnának valami jobbat.

Gombóc,
Azt hiszem, most egy idõre letudtad anyóspajtást Kép

Virág,
Téged sem irígyellek az anyósodért Kép


Norka,
Az idõben máskor adott tej (3 hetes korban lefagyasztott 4 hónapos babónak) jobb, mint ha pl. tápszert adsz. Persze az adott korban a legjobb, az aktuális tej.
Lili sem szereti a cumit. Biztos Neked is ismerõs, hogy öklendezik, annyira mélyre dugja a kis kezét.

Leszter,
Én is cicifix nélkül flangálok idtthon, amikor érzem, hogy beindul a tejleadó reflex, akkor gyorsan elõ egy pelenkát, és azzal fogom fel a tejcit, így nem kell annyiszor polót cserélni.
Remélem mára elmúlt a depis hangulatod.

Momo,
Tündériek a csemetéid Kép

Orsoly,
Köszi, már nem aggódok a Konakion miatt. Ezentúl ha elfelejtem...na bummm.
Vettetek már járókát?

Franyo,
Az oltás után egybõl borogasd be Anna lábát, és adj neki egy fél kúpot. Én emlékszem, hogy teljesen arra voltam készülve, hogy a kéthónapos oltás meg sem kottyan, és annyira megijedtem, hogy még a rendelõt is felhívtam, hogy normális -e, hogy Lili visítva sír, annyira fáj a lába. Bár nem minden babánál következik ez be, de jobb felkészülni.

Maci2,
Nagyon édes Roni baba Kép

Norka,
Lili összerezzen, amikor köhögök, vagy tüsszentek.

Myssnia,
Sajnálom szegény madárkát Kép

Kangi,
Néha én is szívesen venném, ha Lili nem szeretne ölben lenni.

Na hazajött Apa a nyomdából, bár ma nem nagyon ér rá Kép, mert fõznek. És a nagyi sem jön, pedig elterveztem, hogy hajat mosok délután Kép

pusz,
gömb
gombolyu
 
 


Tettem a profilomba egy képet Llirõl. Kép

gömb
gombolyu
 
 


Sziasztok!
csak most találtam meg ezt a topicot, azt hittem jöttök majd Ti is a Gyerekekbe, de sebaj. A lényeg, hogy megvagytok!Kép

Gratula minden babához, aki azóta született, hogy "beszéltünk". Jó egészséget és sok tejcit kívánok.

Sajna nincs sok idõm netezni, így csak bejelentkeztem és szeretnék bekerülni a táblicskuba, ha lehet.
Franyó betennél a listába???
Timici/Bence/2003.01.22 2900gr, 51 cm 13hét+0nap
Köszi elõre is.KépKépKép

Igyekszem majd jönni gyakran, puszi addig is Mindenkinek!
Timici
timici
 
 


Félhulla vagyok, Julka az éjjel óránként nyûgölt, mindig szépen beindította a tejcit, utána otthagyta, úgyhogy nemcsak hálóing, hanem ágynemûcsere is voltKép
Doki nénink megnézte ma, szerinte szemmel láthatóan hízott és nõtt. Az utóbbit én is látom, kiszuperáltam ma az elsõ rend rugit.
ÚÚgy örvendek, h dokinéni szerint is elég a tejci!Kép

Múlt héten Zsuzsi volt beteg, most meg Andris. Még szerencse, hogy szopik a kicsi!

KangiKép
Druszájával ellentétben Julka úgy néz ki, hogy ama bizonyos "többemberes baba". Ölben, a hasamon prímán tud aludni, a kiságyban a legkevésbé. Szóval irigy-irigy a nyugodt babáért!Kép

LeszterKép
Depi megjött már a kórházban és néha még mindig elõbukkan. Olyan jókat tudok bõgni semmiségeken! A köldökcsonk sajnos nálunk sem hagyta szárazan a helyétKép Dokinéni ma Tetrán szemkenõcsöt írt fel, hogy a "lyukba" azt tegyünk este. Nappal meg fültisztító pálcikával nyomjunk bele hexás hintõport.
Hogy állsz a folyással? Nekem még mindig elég sok jön szopi közben.
Kép nincs több, de holnap ígérem, hogy csinálok!

Urszila
urszila
 
 


Sziasztok!

Régen nem jártam erre. Jól vagyunk, csak egyre kevesebb az idõm. Lõrinc egyfolytában a kezemben van, csak a levegõn hajlandó aludni. Addig én házimunkát végzek, a géphez alig jutok. Ma volt doktornéni, minden ok. Csak ekcémája van. Kép Jó csúnya a bõre, de kaptunk végre kenõcsöt.

Heni! Gratula a húsvéti ajándékhoz!

Andi! Nem hiszem, hogy a mi adataink mérvadóak lennének, de Lõrinc 4 hetes és kis híján öt kg. Ez inkább vicces. A képen egyáltalán nem tûnik soványnak Márk! Nagyon édes.

Urszila! Én is tejjel adom, de csodállom, hogy megeszi. A múltkor belenyaltam, és többször mentem utána köpködni. Iszonyatosan rossz!

Maci2! Epehólyag: hurrá, hurrá, hogy megvan! Kép Amikor visszamentetek az üres epehólyaggal, mi volt? Minden ok? Pocifájás: Kép, de azért ez nem tragikus.

Virág! Ha meg tudod oldani, hogy a nagyi vigyázzon Levire, nyugodtan csinálj magadnak programot, akár tornát, akár mást. A mamának is jár egy kis önálló élet, és plusz élvezet a baba mellett.

Momo! Írtad, hogy Zsebi 6 hetesen az egész napot átnyafogta, csak hogy kézben lehessen Lõrinc is ezt csinálja. Valamikor elmúlik??????

Leszter! Elékezdtem fogalmazni a válaszokat, de mire befejeztem volna, mindenki írt. Nagyjából azt, amit én is szerettem volna. Úgyhogy én már nem írok. Csak annyit, hogy fejni én csak akkor fejek 1-1 napig (kb. 3x), ha bepánikolok, hogy kevés a tejem. Meg naponta annyit, amivel a SS cseppeket beadom. Ne aggódj, ügyes vagy! És csak kérdezz nyugodtan.
Köldökcsonk: Nálunk is hamar leesett, még a kórházban. Mondták, hogy 1-2 napig még alkohollal és hintõporral kezelgessem tovább. Ezt tettem, aztán láttam, hogy picit vérzik. Pánik. Napokig tartott, míg rájöttem, mitõl. Az alkoholtól nedves köldökbe beleragadt a hintõpor, aztán valami ledörzsölte, és attól vérzett. Nem lehet, hogy nálatok is hasonló okozza a bajt?
Én nem vagyok egy depis típus, de engem is elkapott az elején. Apa meg csak kérdezgette: mi a baj, miért sírsz? Én: nehem tuhudoom! Brühühü! (Meg volt ijedve, mert egy ismerõsénél 2 évig tartott a gyermekágyi depi! Kép ) De gyorsan elmúlt, meg nem is adtam át teljesen magam az önsajnálatnak!

Urszila! Éjjel is kis szopi kis alvás?

Gömb! Én a vízrõl azt hallottam, hogy amíg csak szopizik, addig nem kell más, legfeljebb a nyári kánikulában.

Norka! Jázi nagyon ügyes! Mindig van valami új produkció anya, apa és a babanet örömére! Ez a babyphone történet egészen fura. Vagy vicces? Meglepõ és mulatságos! Kép

Virág! Próbálsz anyósodnak használati utasítást adni Levihez? Kép
Csak, hogy jobban érezd magad: nálunk kilenc elõtt ritkán jön haza apa. Egyébként az egyedülálló anyákat én is csodálom! Nem is értem, hogy lehet bírni.
Miért akarod hozzátáplálni Levit négy hónaposan?

Zsófi! Öröm olvasni Téged! Mindig olyan happy vagy! Kép

Andy! Látod, a babanetes orvoscsapat megmondta, hogy nincs miért aggódnod! Kép

Momo! De aranyosak! Kép

Maci2! Összesen 15 csepp!
Milyen kis hajasbaba Roni!

Orsoly! Magában megeszi azt az iszonyatot? Kóstoltad már? Szerintem adj egy kicsi tejet hozzá, annyira rossz! Nekünk egyébként 10-et írt a doki.

Kangi! Mi az a möreg? Kép
Tegnap bementem az Örsre, meg vissza gyalog! Hát még jó, hogy nem iktattam be plusz egy sétát. Majd’ belehaltam. Plusz még másfél óra az Árkádban.

Hopp, most olvasom a vasalást. Rohanok, mert nekem is kell, és Lõrinc most véletlenül alszik az ágyában! Kivételes állapot, ezt ki kell használnom. Most látom, micsoda regény lett. Nemhiába írtam több nap. Majd még jövök, ha Pocok engedi.

Sziasztok!

Beu+ 5 hetes Lõrinc
beu
 


Gomb igen, vett a leendo keresztanya jarokat, Brevi Royalt, kiprobalva meg nincs, videken maradt.

Es nagyon szep cseresznyepiros szaja van LilinekKép

orsoly
orsoly
 
 


Megvagyunk ... szuri után szopival nyugodott meg. Háromnegyed hatkor megint evett. Negyed 7-kor beadtam Julcsinak egy fél Germicid C-t. Azt mondták, van benne kis nyugtató, amitöl majd elalszik. Hát, nem tudom. Háromnegyed héttöl háromnegyed 8-ig háromcentisre szopta a mellbimbómat, közben elszenderedett, de mikor meggpróbáltam letenni, megint görbitette a pici száját KépKépKép
Szóval mondhatjuk, hogy szemet sem aludt. Most betuszkoltam az ágyba, ahol csendben van egyelöre, de ma nem fürdetek ... féltem a lábát is, meg azt sem akarom, hogy a sok szopitól összehányja magát.

Holnap várható még zür?

Beu Kép
au, ekcéma Kép De mi lesz a mi ebédünkkel?
Möreg ... hát, olyan ... izé .. Marha öreg, na!!! Kép

Urszila Kép
oké, hogy nem egy bújós baba, de akkor hogy fogom megölelgetni?? Mert azért olyan nagyon fincsi kis babácska, olyan jó megölelni, mig nem tud elszaladni Kép

Franyo Kép
remélem, a délutánotok sem volt vészes ...

Pussz
Kangi + megdöfölt Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok!

Nagynagy pussza Nektek babastul :-))) es bocsi, de most csak villambeugroban vagyok, mert bazsalyog a fejem es hamar le akarok fekudni.

Azt szeretnem kerdezni, hogy Anyezrol nem tud-e barki barmit? Jo ket hete nem irt, szerintem mar biztos babazik, de olyan nem szivesen szedem ki minden info nelkul... Csak semmi elerhetoseget nem talaltam...

Latom, Nektek is van tablatok, tok jo :-))) es nagy itt az elet :-))) ma iratkoztam ki tappenzre, hatha lesz nehany nyugisabb napom es akkor jovok potyazni Hozzatok :-))) bar meg elottem az egesz bevasarlasi laz... :-0

Minden szepet s jot! :-)))

Kaska
kaska
 
 


Nincs most nagy forgalom! Na, folytatom gyorsan, mert nyügi a fiam.

Ti hogy vagytok a gyerekorvossal? Adtatok pénzt, mikor kijött? Megfogadtatok valakit? Nálunk már 3x volt, jön két hét múlva is, magától, bár a védõnõ azt mondta, még szülés elõtt, hogy kétszer fog jönni. Én szívesen venném, ha renszeresen jönne, meg ha esetleg beteg a bébi, akkor is, csak nem tudom, hogy fogjak hozzá. Akinek van valami tapasztalata, légyszi, segítsen!

Myssnia! Franyó! Hogy vagytok az oltás után?

Zsófi! A képek nagyon jók!

Manó! Hol van az album?

Norka! Lõrinc a köhögést nem szereti.

Gömb! Micsoda piros ajkak!

Urszila! Szegény beteg csemeték! Mi a baj?

Most végre befejezem, jó éjt mindenkinek!

Beu
beu
 
 


Sziasztok!

Beu!

Hozzánk a doktornõ kijárt minden héten kb Emma 2-3 hónapos koráig, uána meg sajna beteg lett akkor meg amiatt, úgyhogy így jó sokáig. Én mindíg adtam neki 1000-2000 Ft-ot. Nálunk sok helyre kijár, simán vállalja. Most már csak oltani jön a csajt. Szerintem nyugodtan kérdezz rá hogy vállal e ilyet, én nyugodtabb voltam hogy hetente megvizsgálta, hogy hogy fejlõdik. Az album itt a babaneten van a fotóalbumban, manó Emmája címen.

Téma volt a bébi ital: Én nem adtam Emmának, mert cukros é csak cumisüvegbõl tudja meginni, az meg nem túl jó. Én teát adok neki inni cukor nélkülit. Mi a hozzátáplálást tápos baba lévén 4 hónapos korában kezdtük, kanállal, bébiétellel. Abban nem baj ha van cukor, mert kanállal ehet cukrot, csak arra nem jó rászoktatni hogy cumisüvegbõl igyon cukros löttyöket mert a fogát károsíthatja állítólag.

Kangi!

Mint írtam mi 4 hónaposan kezdtük, semmi gond nem is volt, nagyon ízlett neki minden amit ehetett. DE, most 6 hónapos, tehát általában ilyen korban szokták mások kezdeni a hozzátáplálást, erre mi történik, 2 napja sztrájkol, nem hajlandó kanállal enni, kiköpi amit eddig szeretett (körte, sárgarépa), szóval nem biztos hogy ki lehet védeni a korai kezdéssel sem a rossz evõ idõszakot. Azért még reménykedem hogy visszatér a nem válogatós, negyed óra altt egy üveg bébiételt bevágó kislányom.

Manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Megvagyunk!
Azt hiszem elmondhatom, az oltás után 24 óra a rossz. Mostanra Szilárd is úgy tûnik, hogy a régi, de egész nap nyügi volt, és csak a szopi volt vígasz neki. De szerintem elmúlt. Kép A Germicid-c én sem lázra adtam, hanem hogy kicsit megnyugodjon, szerencsére használt. Tegnap este és délelõtt egy egészet. Szóval kitartás Franyó, Kangi!

KAska
Várunk szeretettel!

TimiciKép
Azt hittem voltál már a topickban? Írok majd mailt! Puszi Bencének!

Gombolyu
Tündér husi babád van!Kép
Semmi baja nem lesz, ha szájába megy a fürdetûkrém.

Urszula, Leszter Kép
A szülés után én is depiztem, nekem a nehézszülést is nehéz volt feldolgozni. Meg amikor sírt Szilárd fájó szívvel néztem. Nem voltam síráshoz szokva, és annyira sajnáltam. De ma már rutinosabb vagyok!

UrszulaKép
Örülök, hogy elég a tejcsi, tudom aggódtál miatta...

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!


Nagyon fáradt vagyok reggel 6 óta talpon, rohangáltunk, mint a güzü.
Reggel 8 ra mentünk a Heim Pál gyerekkorházba, ahol csípõszûrése volt Dorkának,
Csupán 1,5 órát vártunk a 2 perces dologra, szerencsére minden rendben van.
Utána 11 re rohantunk Gödöllõre a közjegyzõhöz, az OTP hitel+ szoc. pol igénylés szerzõdésének megkötésére. December óta intézzük az ügyet, mindig kitaláltak valamit, hogy milyen papír kell. Ma se ment simán, sõt majdnem, hogy kezdhetjük újra, ugyanis most az volt a probléma, hogy mikor beadtuk a papírokat akkor még nem volt meg a Dorka, most mg már megvan. Így új szerzõdést kell írni, na meg szerezzek be egy csomó papírt az önkormányzattól, hogy valóban az Én gyermekem, és nem vettem kölcsön.

Magyarán semmit se tudtunk elintézni, az önkormányzat is még 1 hét mire kiadja az igazolást, hogy a gyerek után nem vettünk igénybe semmilyen szociális segélyt.
Nevetséges, így holnap megint lesz egy utam, igaz már babakocsival, ma csak ezért, hogy el tudjuk intézni a dolgokat szabin volt a férjem. Ez Magyarország…

Na meg közben rohangálunk csempe, kád, ablak után.

Myssnia: Mi hétfõn megyünk szurira, kicsit félek, szegény babó…

Orsoly: Az én anyósom is csuklásra a citromot ajánlgatja mert, hogy õ is azt adta, de gondolom nem 8 hetes korban.
Egyébként nálunk sem felhõtlen a „barátság”. És ha belegondolok, hogy nyáron szomszédok leszünk. Elõre rosszul vagyok.

Manó: Remélem délutánra idõben hazaérünk, okmány irodába kell menni, úgy gondoltam 8-9 körül nekivágok, élmény lesz, de hát muszáj megcsinálni, ha haladni akarok 1-rõl a 2-re.
Nektek rendben volt a csípõszûrés? Melyik korházban voltatok?

Van képem a Dorkáról, de nem tudom feltenni, akit érdekel, az segítsen, hogy kell!!!

Kész élmény ez a szoptatás nagyon élvezem, fõleg a reggeli, olyan jókat tudok aludni közben.
Ma is hazaértünk este 6-ra, cickó csúrdúltig teli, már ázott a betét is, a kis törpe rávetette magát, 170ml 30 perc alatt megevett, mértem mérleggel a kezdõ (4,89) és a végsõ (5,06) súlyt, és még lefejtem 120ml, igaz reggel 6 óta nem volt fejve, fájt is estére rendesen, alig vártam, hogy haza érjünk.

Na jók legyetek
Manó2 Dorottya, aki már nevetgél, olyan édes…
manó2
 


Manó Kép
biztosan megjön Emma étvágya újra! Kép Nem lehet, hogy csak rájött, hogy az étellel játszani is lehet?

Myssnia Kép
köszi a biztatást! Remélem, holnap már csendesedik a kis macim, na meg persze, hogy az éjel sem ébred orditva ...

Jó éjt!

Kangi
kangi
 
 


Momo!

Tündériek a gyerkõcök. Kép

Maci2!

Roni is egy kis tündérke. Kép

Myssina!

Ezek az oltóanyagok nem kerülnek nekünk semmibe, a TB finanszírozza.

Manó! Csucsuka!

Ti is tündériek vagytok. Kép

Ancsa(Gömb)!

Lilit többet látom képen, mint élõben. Kép
Mikor jöttök már hozzánk? Egyébként még régebben említettem Neked, hogy ha fürdetõkrémet használtok, akkor az üres kád aljára kell elkenni minnél vékonyabban és utána a zuhanyrózsával folyatni rá a vizet, valamint kézzel simítva feloldani és akkor nem úszkál a víz retején a fehéz szmörtyi, mert teljesen feloldódik.

Na nyugodt éjszakát mindenkinek. Kép

Magdi
31+3
gallainémagdi
 
 


Manó2 KépKépKép
ez szuper, hogy ilyen ügyesen szopiztok!!! Nagyonnagyon gratulálok, hogy kitartotttál, és nem adtad fel Kép ... na az meg külön nem semmi, hogy EGY ciciböl 290ml lejött, persze el tudom képzeelni, hogy mennyire fájhatott Kép

Pussz
Kangi
kangi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?