Új privát üzeneted érkezett!

[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1186308337.69.jpg[/img] [/img]

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1186308369.43.jpg[/img] [/img]

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


első kép a születés után közvetlenül. férjem kedvenc képe :lol: azt mondja, tök kemény rajta :D látszik rajta,hogy jött a világra. rugaszkodott egy nagyot és kilökte magát (tényleg :D )

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 

 
 

Dimet, nagyon édes KisZsé!
Vedd már le a tickered és rakj fel babás tickert!!!!
Vendég
 


Szia Dimet!

KisssZé gyűrött volt!!!! :lol: :lol: :lol:
De már kisimult!!!! :lol:
És nem érti ezt az egészet: "hova csöppentem?". :lol:
Nagyon aranyos!!! :D

Én egyetlen igazán használható tanácsot kaptam a sógornőmtől (a kétgyermekestől): Fel ne ébreszd!!!!!!
És tényleg! Gergő is azok közé a babák közé tartozik, akik 4-5 óránként szeretnek szopizni. De akkor aztán adjuramistendeazonnal! :twisted:
Ha nem sárgul, akkor teljesen felesleges ébresztgetned, szól ő, ha éhes!!!! :wink:
1 hónap alatt ki fog alakítani magának egy napirendet, +/- 1 óra eltéréssel.

Nekem is elküldenéd a szüléstöridet?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


oksa, akkor nem keltegetem :) egyébként a szülés után rögötn cicire tettük, úgy szívott,mint egy porszívó :D bent a kórházba volt egy fejőgép, azzal még próbálkoztam, be ne durranjon a cicim. és annak a legerősebb fokozatánál is jobban szív a gyerek. viszont kaptam kölcsönbe kézi és gépi mellszívót. a kézi eddig szart sem ér. a gépit nem tudtuk még összetenni...... :? de próbálom sokat masszírozni és a maradékot kifejni, de eddig csak pár csepp marad bent. de valszeg még nincs is sok tejcsim. de ami van az elég tömör anyagnak néz ki :) :roll:

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Az a jó, ha horpad a hátad!!!! :lol:
Ha csak pár cseppet hagy, akkor igen jó a szívókája!!!! :lol:
Egőnél is alig jött össze 60-80 mili a nap végére a maradékokból, hiába fejtem minden szopi után! "Üresre nyalta a tányért is!" :lol:

Milyen kézi fejőcéd van?
Nekem egy régi Chicco Mamma Donna.
Az elején még tudtam vele fejni valamennyit, de most, amikor tejcsatorna gyulladásom volt, szinte teljesen használhatatlannak bizonyult! Még kézzel is többet tudtam volna fejni, mint ezzel, ugyanakkor a gyerek simán ki tudja szlapálni! Hallom ahogy nyeli!
Igaz nagyon meg kell dolgoznia érte, a nagy melegek alatt bizony csatakosra izzadta a fejét, de olyan lelkes, h. hagyom, hadd küzdjön! :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Kép és Kép Csakegy!

és az összes Krisztinek is Boldog Névnapot!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Jaj!
Télleg! :oops:
(Hogy is hívják azt a németet, aki mindig elpakolja a dolgaimat és átrendezi a szobámat?
Alzheimer Mari néni, Alzheimer!!!! :lol: :lol: :lol: )



Boldog névnapot minden Krisztinának és a Domiknak is!!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


íí bnj8nnnnnnnnnnnnnnnnnnjhtg-marci üzenete lillának :-) :D

dimet, nagyon nagy gratula! gyönyörű a kisbabád!
én napközben nem hagytam marcit 3-4 óránál tovább aludni, és ez elég jó bejött, már az első héten tudta, mikor van éjszaka. nekem az elejém gina ford módszere nagyon-nagyon bejött, sokat segített egy rend kialakításában.
egyszóval: tégy ahogy jónak látod! :-) úgyis mindenki mást mond.a védőnő ált a legnagyobb hülyeségeket.

milyen fejőd van? nekem avent kézi van, sztem az nagyon jó, csak ajánlani tudom.

a névnaposoknak is gratula! :D

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Dimet Zsuzsi gyönyörű és gratula!!!

Kép

Kép
rejo
 
 


Dimet én is szívből gratulálok! Nagyon édes a kis Zsuzsikád! :D

Kép
babancs
 
 


Dimet, ez a baba gyönyörű! Nagyon szép!

Kép
apple
 
 


Mostanában sem alszunk, de mostmár a ded is kezd kipurcanni! :twisted: A minap bealudt a reggeli sétába!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Ugye, aki éjjel legény........ :lol:

Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Dimet: Gyönyörű baba :))))))))))) Ugye megtartod ezt a jó szokásod és továbbra is bepakolod ide a képeket?:)))))

Cserébe egy kép az éhező Lillánkról:

Kép

(egyébként iszonyúan szeretné megkóstolni amit eszünk... ma a bögrémbe is beleivott... csak tiszta víz volt benne így közel tettem az arcához, hogy mit csinál vele... ő meg úgy cuppant rá mint a nagyok... csak lestem... tegnap meg a tortába markolt bele, alig tudtuk letörölni a kezét... 2 napja meg a pizzámat próbálta ellopni... már lefelé húzta a kezem miközben nyitotta a száját... Szegénynek hiába mondjuk, hogy 6 hónapig csak anyatej... a végén még megtörünk és adunk neki egy kis reszelt almát... mondjuk 5,5 hónaposan... )
Vendég
 


Rambóka: hű de nagy fiú... (vagyis éjjeli legény :))))))

Lilla meg leszokott a 12 óra alvásról és már csak max. 8-10 órán át alszik egyhuzamban :(((( (OK, utána eszik és visszazuhan még 2-3 órára de akkor is... létezik, hogy kevés neki az esti tej? De nem kér többet...)

Ja... itt egy sétás kép is Lilláról... Ma raktam először a hátamra az Ergóban... (mondjuk jobb ha elől van, úgy jobban érzi magát.. a hátamon jól megcsípkedett...) (figyelitek a kezét? :twisted: )

Kép
Vendég
 


Jajjjjj Dimet!!
Szerelmetesen gyönyörűségesek KisZsé képei!!!!!

Ügyesedjetek, de pihenjetek is rengeteget! Megígéred, hogy eleget lógatod a lábodat????? Vigyázz magatokra!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Dimet! Jaaaaaj, annyira aranyos a kis Tündérke!!!!! Óóóóóóóriási nagy gratula!!!! :lol: :lol:
Nagyon vigyázz Magatokra!!!

Pusz!

Én is várom priviben a fullsztorit szülésről-dokiról-szopiról-apa/szülők/rokonok/barátok örömkönnyeiről!!!!!!

Gy**
jokaliza
 
 


Dimet! Csodalatos a kis Zsuzsi! Nagy kedvencem nekem is az elso kep....annyira jo :lol: ...

Ramboka, Gergo annyira cuki ... :lol: ...latom az alvassal nincs gondotok...

Csakegy, micsoda szep nagy kek ehezo szemek... :lol:

Alice
alice27
 
 


hosszú éjszakánk volt....de reggelre az eredménye a pelusban meglett. egy igazi, jó nagy baba-kaki. délelőtt is nyűgösködtünk. a védőnéni elaltatta :lol: azóta alszik. megyke én is. többit később. :)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Pihenj csak!
Annyira jó olvasni egy-egy röpkédet, mindenestre pihenj sokat!!!
Jó sok tejcsit Nektek!
Vendég
 


Rambóka! Csakegy!

Nagyon jó fotók! :wink:

Jó nézni, ahogy Gergő alszik. :wink:

Lilla meg jó nagy gyerek lett, fényképen olyan mintha féléves lenne. :lol:
Aranyos kis csomag az ergo-ban. :lol:

Domi jó sokat mosolyog mostanában. A játszószőnyegen is szeret:

Kép Kép

Kép
babancs
 
 


jaj, Babancs, van két lyuk a pofiján, imádom az ilyen lyukakat a pasik pofiján!gyönyörűek tőle!!!!!
Vendég
 


Babancs: döbbenet, hogy Domi mekkora!!!! Gyönyörű baba :) Hihetetlen mennyire kikupálódott :)))))))))

(Lilla meg nem olyan nagy csak én vagyok pici :) - szerdán megyünk megmérni de 4 hónaposan 62 centi volt)
Vendég
 


Lafi!

A lyukakat (az arcán :lol: ) tőlem örökölte. Le sem tagadhatnám. :D

Csakegy!

Domi most 55 cm és 5270 gramm. De persze nála korrigált életkor alapján kell a méreteket figyelembe venni. Tény, hogy szépen fejlődik.
Már egy hete elkezdtem a hozzátáplálást. Ízlik neki minden, az üveges bébiételek és az általam készített pürék is egyaránt. A gyümilevet is nagyon szereti.

Lilla kap mást is az anyatej mellett? Ja persze, írtad az almát.

Kép
babancs
 
 


Babancs!
küldtem pü-t!
léni
 
 


babancs: nem, Lilla ha minden jól megy 6 hónapos koráig semmit sem fog kapni... (pont ezért sajnálom néha amikor sóvárogva nézi ahogy eszünk :)
Vendég
 


Dimet!
Gyönyörű szép a kisbabátok! Gratulálok! Sok boldogságot nektek!
(Hanem a vonalzód az kiment a divatból...) :)
Ide is küldhetsz szüléstörténetet!

Csillag!
Én se hozzá megyek, ő nem ért(het) hozzá eléggé, ehhez egy endokrinológus kell. Te kit választottál? Én most kezdtem neki a "válogatásnak".

Rambóka!
Ez a németes vicc.... Csak el ne felejtsem, mire a férjem hazaér...

Csakegy!
Ami az etetést illeti - Vili is, mint Lilla, már annyira enné a miénket, hogy tegnap adtam neki pár szem rizst a tányéromból, és olyan elégedettem morgott hozzá, hogy az csuda. :) Egyébként tudják, hogy kell, jól kifárasztanak, és akkor feladjuk az elveinket. :):)
Tetszik háton az Ergo, szépek vagytok vele :)

Babancs!
Nagyon édes Domi, és egyáltalán nem is látszik rajta, hogy koraszülött baba (némelyik babának olyan "lapos" a feje két oldalról, az övé meg nagyon szép kerekded)...

Tegnap volt az új védőnőnk, lepontoztam, és egészen elégedett vagyok vele :)
Elmesélte, hogy az első másfél gyerekét ő is bimbóvédővel szoptatta, aztán a második egyszer együttfürdés közben rácuppant... :)
- 1 pont, mert beismerte, hogy ő sem "szupeanya",
- 1 pont, mert együtt fürdött a gyerekével :)

Vöcsök

Kép
vöcsök
 
 


Lányok!

Én csa a kérdéseimmel jövök.... :oops: Szégyellem is magam miatta.

Ma vagy 8 hetes babás.
Ez ugye azt jelenti, hogy lezártam a 8-ik hetet és elkezdtem a kilencediket???

Jól számolom én???

Légyszi mondjatok valamit! :)

Kavics buta... :lol:

Puszka

Gyönyörűek a babák. Hiába PCOS gyerekek. :)
Vendég
 


Jaja!!!! :wink: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


kavicska,asszem a hetek száma a lezárt heteké, tehát a 9.ben vagy.
én ott zavarodtam meg, amikor minden UH vizsgálat mást mondott, és más is lett számolva. 8)

csajok, tanácstalan vagyok. lassan autósülést kén venni.a 0-13 kilóba még éppen beleférünk, pedigsztem max 9kilómarci.holnapután megyünk dokihoz.
ha megtanul ülni, átenném egy nagyobb ülésbe.

ti milyen márkát javasoltok?
milyen semmiképpen sem?
15-25 kilósat vegyek, aztán egy 25-36, vagy 1x 15-36?
ha van tapasztalatotok, köszönöm!

Kép

Kép
csillagfény
 
 


adac.de - tesztek
Vendég
 


H, MOJ7f8cqufdtP4sxaigrrtfweerwsdeeeeeeeeeeeeexy í
Vendég
 


Csakegy!

Én is így futottam neki! :roll:
Aztán mégis korán el kellett kezdenem a hozzátáplálást.
Viszont van egy előnye annak, ha a ded már 6 hónapos kor előtt megismerkedik új ízekkel: érdeklődni fog az új kaják iránt.
Más topikokon sokan panaszkodnak, h. a gyerek semmit nem hajlandó megenni, többségük kivárta a 6 hónapot. Ilyenkor viszont még nagyon érdeklődők!
Tudom, h. LLL nyomatja a 6 hónapot, de azt beszéltük annó a gyerekorvosunkkal (aki nem egy régimódi begyöpösödött darab, hanem pl. homeopátiában is jártas) hogy a gyerekek egy része sajnos 4-5 hónapos korára vashiányos vérszegény lesz és idővel szüksége van a gyümölcsökben lévő C vitaminra és folsavra, meg a husiban lévő vasra!
Persze LLL ezt elkönyveli, mint normális fejlődési stagnálást!
Meg állítják, h. a gyerekek amiatt szopnak kevesebbet, mert a hozzátáplált kaják érdekesebbek és táplálóbbak!
De ha ez utóbbi igaz, akkor miről is beszélünk?????? :twisted:

Mondom, nálunk sosem fog kiderülni, h. Gergő unta-e meg a szopit és emiatt lett kevés a tejem, vagy a tej csökkent le és azért nem szopizott rendesen, mert nem volt mit??? :?
Mindenesetre 5 perc szopi után érdeklődve nézelődött körbe lecuppanva a csapról, közben meg 1,5 hónap alatt nem hízott semmit! A vasárnapi ebédnél meg csorgatta a nyálát a mi kajánkra! :lol:
Mostmeg már tejen és tojáson kívül szinte mindent eszik! Nem kifejezetten válogatós, jó étvágyú! Ugyanakkor reggel és este igen lelkesen szopizik 15-20 percet! :D

Ja és még vmi:
A ded a KÜLÖN NEKI KÉSZÍTETT sószegény, alig fűszerezett, E szám-mentes kajákat egyáltalán nem eszi meg! :twisted:
A gyári babakajákat többnyire megeszi.
Anyám főztjét viszont mindig minden körülmények közt!
Van egy tippem, h. mindannyian azokat az ízeket szeretjük picikorunkban, ami a méhen belül ill. az anyatejen keresztül megszoktunk! Nem pedig az ízetlen vackokat.

De úgyis a te döntésed a dolog és tudom, h. nem tudlak letéríteni a te utadról! :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Basszus Rambóka!
Akkor az én gyerekem a pikáns, fűszeres, igazi fincsi kajákra fog rákattanni?? :lol:
Hehe.
Egyébként teljesen megértem a babák izlelőbimbóját. Sótalan sz.r kaják... :roll:
Vendég
 


Bogi már egyáltalán nem eszi meg a babakaját sem. :roll: Kb. mióta egy éves lett. Elég nagy gáz. Volt most egy átmeneti 1-2 hós időszak, hogy 2 naponta főzőcskéznem kellett főleg miatta, hogy már mégse halászlevet ebédeljen mákosgubával (na csak mondtam valamit), de szigorúan csak normálisan fűszerezettet, rántásosat volt hajlandó enni.
Most meg eluntam a dolgot és az Anyucikától szállíttatom megint a kaját (az egyetlen ehető szerintem), és igazság szerint ketten esszük meg az adagot. :oops: Ma pl. spagetti carbonarát feleztünk (szó szerint! :evil: ), de vígan belekóstolt a babgulyásba is. Baj lesz ebből?

Komolyan nem tudom.
Vendég
 


Norka!

Nagyon jó étvágya van a lányodnak :lol: Vagy te vagy étvágytalan??? :roll:

Elvileg egy éves kor után bármit ehet. / ha jól emlékszem/
De érdemben nem tudok nyilatkozni.
Vendég
 


Egyébként én annó ezt találtam babatáplálás ügyben:

"Legelőször, körülbelül négy hónapos kortól adhatók a legsemlegesebb ízű gyümölcsök, mint pl. az alma, őszibarack, banán, szőlő (leve), a zöldségek közül pedig a burgonya, sárgarépa, sütőtök. A tejpépek közül a gluténmentes alkalmazható először.
Hat hónapos kor után óvatosan lehet húst is tenni a bébiételbe: elsősorban a szárnyas vagy nyúlhúst, illetve sovány sertés-, marhahúsokat. Szintén féléves kortól kaphat a kicsi gluténtartalmú tejpépet.
Nyolc hónapos kortól lehet az olyan tejtermékekkel próbálkozni, mint a sajt, a túró, a joghurt. Csak egy éves kortól tanácsos adni a savas gyümölcsöket (citrusfélék) és az aprómagvas bogyósokat, mint a málna, eper, ribizli, kiwi. A hüvelyesek és a káposztafélék szélgörcsöket okozhatnak, ezért szintén egyéves korig várjunk velük.
A kakaó, a méz, a tojás szintén várhat az első év végéig."

----------------------------------------------------------------------------------

"A jól szopó kisbabának 6 hónapos kortól már egyéb tápanyagra is szüksége van. Ha tápszert eszik a baba, a hozzátáplálást már 4 hónapos korban elkezdhetjük. Egyszerre csak 1 szopást váltsunk ki egyéb táplálékkal. Az új ételt kezdetben csak kóstolgatja a baba, először csak 1-2 kanállal adjunk, majd fokozatosan naponta emeljük az étel mennyiségét. 2-4 hét alatt helyettesítünk 1 szopást. Kezdetben pépesre készítjük az ételt, ami kb. olyan sűrű legyen, mint a méz. 8-9 hónapos kor után már darabosabb étel is adható. Optimális esetben 1 éves korig még reggel és este szopik a baba, ezután a gyerek igénye szerint ez is elmarad.
A hazai gyakorlat szerint gyümölccsel kezdjük az elválasztást: alma, őszibarack, meggy, később körte, szőlő leve következik. A déli gyümölcsök közül banán, kivi (az apró magvas középső részt kivágjuk), narancs, mandarin (ezeket allergiás hajlam esetén 1 éves kor után ajánljuk). A puffasztóbb gyümölcsöket (cseresznye, sárgadinnye, sárgabarack, szilva) 7-8 hónapos kor után adjuk.
A következő lépés a főzelékfélék adása. Az első zöldség a burgonya, melyet kevés vízben puhára főzünk és a saját főzőlevével és kevés lefejt anyatejjel pépesre turmixolunk. A többi zöldségpürét is főtt burgonyával sűrítjük. Rántást csak 7-8 hónapos kor után adunk. A burgonya után következik a sárgarépa, saláta, tök, sütőtök, zsenge zöldbab, zöldborsó (ennek a héját ki kell passzírozni), cékla, brokkoli. Sóskát, spenótot oxalát tartalma miatt hetente legfeljebb egyszer adjunk. A "k" betűs zöldségeket (kelkáposzta, kelbimbó, karfiol, karalábé) 8-9 hónapos kor után adjuk. Csak megbízható helyen vásároljunk zöldséget (a magas nitrát tartalmú talajban termesztett zöldségek metaemoglobinémiát, ún. kékbetegséget okozhatnak). Ha nincs mód jó minőségű zöldséget vásárolni, inkább bébiételt használjunk. 7-8 hónapos kortól lehet a zöldségpürét dúsítani mokkáskanálnyi étolajjal vagy margarinnal, majd fehérjével. Először főtt baromfihús, majd tehéntúró, reszelt sajt, csirkemáj, keményre főtt tojás sárgája, szálkamentes hal kerülhet be az étrendbe. Ezekből 1-2 kávéskanálnyit teszünk 1 adag (200-250 g) főzelékbe. Sertéshús, tojásfehérje, marhahús 1 éves kor után javasolt. A gyermek ízlése csecsemőkorban alakul ki, ne szoktassuk hozzá a túlzott sózáshoz, inkább enyhébb fűszernövényekkel (kapor, fokhagyma, vöröshagyma, zeller) ízesítsünk.
7-8 hónapos kortól adhatunk cereáliát (lisztnemű ételt). Tejpépeket, baba-müzlit, kukorica-, rizspelyhet. Ekkor már rántással, habarással is készíthetjük a főzeléket. 8-9 hónapos kortól joghurtot is adhatunk.
Az étrend ekkor már az alábbiak szerint alakul:
reggeli: szopás vagy elválasztó tápszer
tízórai: gyümölcs (benne lehet keksz, babapiskóta)
ebéd: zöldségpüré feltéttel, utána folyadék (forralt víz, limonádé, tea)
uzsonna: gyümölcs vagy joghurt vagy tejpép
vacsora: mint reggeli
Ha baba már szívesen rágcsál, adjunk a kezébe kenyérhéjat, félig főtt répát, egyéb zöldségdarabot, banánt. Ilyenkor egy pillanatra se hagyjuk magára, mert félrenyelhet. Fokozatosan térünk át a darabosabb ételekre. 1 éves kor körül már könnyű kisded-kosztot ehet a baba. Mézet, gyümölcsteát allergia veszélye miatt csak 1 éves kor után, olajos magvakat (dió, mogyoró) félrenyelés és allergia veszélye miatt csak nagyobb korban adjunk. "

--------------------------------------------------------------------------

"6. hónap (eddig kizárólag anyatej vagy annak hiányában tápszer)
Gyümölcsök: Alma, őszibarack, nektarin, meggy (friss hiányában mélyhűtött, vagy bébidesszert, lé vagy pép)
Zöldségek: (főzelékként): burgonya, sárgarépa, sütőtök, cékla
Húsfélék: fiatal állattól, zsírtalanított, elsősorban baromfi
Babapépek: forralt vízzel készítendők. Ha kevés az anyatej, tápszeres babánál egy étkezés helyettesítésére
Rizs és kukoricapehely: sűrítésre
Napi étkezések: 3-4 óránként, kb. 5-ször
Folyadékpótlás (pohárból): forralt víz, szénsavmentes ásványvíz, babatea

7. hónap
Gyümölcsök: (lé vagy pép) banán, körte, narancs, gesztenye
Zöldségfélék: saláta, cukkíni, brokkoli, spárga, fehérrépa, pasztinák, zöldborsó (héj nélkül, átpasszírozva) főzőtök, avokádó
Növényi olajok: olíva, napraforgó, kukorica
Ízesítés: petrezselyem, kapor, zellerlevél, paradicsom, citromlé, metélőhagyma, fahéj, vanília
Gabonafélék: búza (van, aki csak 1 éves kortól ajánlja)

8-9. hónap
Gyümölcsök: szilva, ringló, cseresznye, sárgadinnye, görögdinnye, sárgabarack, mangó, papaya
Zöldségfélék: karalábé, karfiol, sóska, spenót, padlizsán
Húsfélék: marha, sertés (csirkemáj maximum heti 1-szer)
Ízesítés: póréhagyma, fokhagyma, őrölt kömény, majoránna, bazsalikom, citromfű, kakukkfű, gyömbér, koriander
Gabonafélék: zab(pehely), rozs, árpa
Tejtermékek: sajt, kefir, joghurt, tejföl, tejszín, túró, vaj (a főzelékbe téve)
Rágcsálni valók: (felügyelet mellett: kiflivég, puha zöldségdarab, sárgadinnye, banán

10-12. hónap
Zöldségfélék: sárgaborsó, kelkáposzta, kelbimbó
Tojássárgája keményre főzve, heti 1-2 alkalommal
Ízesítés: csípmentes paprika, őrölt babér, menta, őrölt szezámmag, szerecsendió, tárkony, rozmaring

1 év után adhatók:
Kakaó, tojás, méz, malátakávé, gyógyteák, gyümölcsteák, tehéntej
Zöldségfélék: nyers, lereszelt zöldségek (uborka, paprika, retek), feles borsó, bab, csicseriborsó, káposzta, csemegekukorica, gomba,
Szójafélék: tofu, szójabab, szójatej
Gabonafélék: teljes kiőrlésű gabonafélék, köles, hajdina
Olajos magvak (darálva): dió, mogyoró, mandula, tökmag, napraforgómag
Tejtermékek: juhtúró, juhsajt, kecskesajt

1,5 év után tanácsos csak egészben adni:
Ribizli, kivi, szeder, egres, áfonya, som, eper, szamóca, málna, csipkebogyó, grapefruit

Nem ajánlottak: füstölt húsfélék, belsőségek, szalonna, májkrém, kolbász, édességek, chipsek, szénsavas üdítők "

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


És még ezt is!

"4 hónapos kortól adható ételek
Igyekszünk időnket úgy beosztani, hogy lehetőleg olyan ételt találjunk ki, ami mind a két igényt kielégíti. Természetesen a családnak megfelelő fűszerezéssel kiegészítve. Idő kérdése és a kezdeti bizonytalanság után rájövünk, hogyan könnyítsük meg helyzetünket, hogy több szabadidőnk legyen. Törekedjünk arra, hogy a baba lehetőleg már 9-10 hónapos korától ugyanazt egye, amit a család.
Ha magunk vásároljuk meg a főzéshez szükséges hozzávalókat, és készítjük el a baba ételét, elkerülhetjük, hogy az ennivalóval adalékanyagok is bekerüljenek a baba szervezetébe. Kellő figyelmet fordítsunk arra, hogy minél változatosabban főzzünk. Ezzel elérhetjük - remélhetőleg -, hogy gyermekünk nem lesz válogatós, és szívesen eszi meg a legkülönbözőbb ételeket.
Mindig friss alapanyagot használjunk, és felhasználás előtt alaposan mossunk meg mindent. Ne legyen előítéletünk a gyorsfagyasztott ételekkel szemben, mert vitamintartalmuk megközelíti a friss zöldségfélékét. Lehetőleg kerüljük a konzerveket, mert sót tartalmaznak, és fogyasztásuk nem ajánlott 1 éves kor alatt.
Ha a mamának nincs elég teje, a zöldségpürék bevezetését már a negyedik hónaptól elkezdhetjük, egyéb esetben - ameddig a baba szopik - ne váltsuk fel az anyatejet más étellel.
Az édesburgonyát, sárgarépát, sütőtököt, fehérrépát megtisztítjuk, feldaraboljuk és párolórácson 10 perc alatt puhára pároljuk, vagy annyi vízben, amennyi ellepi, megfőzzük. Fele levével összeturmixoljuk, ha sűrűnek találjuk, kevés levet öntünk hozzá, és langyosan kínáljuk.
Vegyes zöldségpürét úgy készíthetünk, hogy a fent említett zöldségekből kettőt kiválasztunk, és fele-fele arányban készítjük el. Figyeljünk arra, hogy mindig csak egy új zöldségfélével ismertessük meg a babát, hogy az esetleges allergiát okozó zöldséget könnyen ki tudjuk szűrni.
Fehérrépa és alma: 1db fehérrépát megtisztítunk, feldaraboljuk, és párolórácson 10 perc alatt puhára pároljuk, hozzáadunk egy meghámozott, kis kockákra vágott almát, és további pár percig pároljuk, majd kevés párolólével összeturmixoljuk, és langyosra hűtve kínáljuk a babának.
Burgonya és babarizs: A fent említett módon megpárolt édesburgonyát összekeverjük 1 evőkanál babarizzsel, és 2-3 evőkanál anyatejjel vagy tápszerrel hígítva adjuk a babának.
2 almát meghámozunk, magházát eltávolítjuk, kockákra vágjuk, és 10 perc alatt puhára pároljuk, majd saját levében villával összetörjük, és pépesen kínáljuk a babának.
Avokádó banánnal: Egy érett avokádót félbevágunk magját kiemeljük, kemény héját eltávolítjuk. Egyik felét összeturmixoljuk egy negyed darab érett banánnal, ha nagyon sűrű kevés anyatejjel vagy tápszerrel megfelelő állagúra hígítjuk.

5 hónapos kortól adható ételek
Ha a korábban bevezetett zöldségek nem váltottak ki allergiát, kezdjünk hozzá az eddig még nem kínált zöldségek kipróbálásához.
Cukkini: Egy kisebb cukkinit alaposan megmosunk, héját rajtahagyjuk, és a felét felkarikázzuk, majd valamelyik korábban adott zöldségfélével összeturmixoljuk, a szokásos módon anyatejjel vagy tápszerrel higítva megetetjük vele csemeténket.
Brokkoli: Ugyanígy készíthetünk brokkolit édesburgonyával, két rész sárgarépát egy rész karfiollal, sütőtököt gyümölccsel kombinálva.
Gyümölcsök: Ízletes a sárgadinnye banánnal, avokádóval, a reszelt alma párolt sárgabarackkal, szilvával.
Melyek azok az ételek, amelyek kerülendők 6 hónapos korban?
A méz, só, cukor, tehén és más állati eredetű tej, szójatej, tojás, olajos magvak és azokat tartalmazó ételek, fűszeres ételek, füstölt húsok, és termékek, pici magvas gyümölcsök, mint a málna, szőlő, eper, és a citromfélék.
Főzés 6 hónapos kortól
A baba étkezésében hat hónapos kor körül némi változás észlelhető. Kiszámíthatatlan, hogy mennyit eszik, és ha nem tudjuk elegendő anyatejjel jóllakatni, elérkezettnek látszik az idő, hogy megismertessük új ízekkel, más halmazállapotú ételekkel is. A szoktatást lépésről lépésre kell elkezdeni, ügyelve arra, hogy gyarapodása továbbra is folyamatos maradjon.
Alaposan gondoljuk át a baba heti étrendjét, hogy minél változatosabb legyen, és fokozatosan szoktassuk hozzá az újabb ízekhez. A szilárd ételek bevezetése mellett gyermekünk továbbra is kapjon tejet. Egyéves koráig naponta legalább 6 dl tejre vagy más tejtermékre van szüksége.
Adhatunk neki magunk készítette gyümölcs joghurtot is. Próbáljuk gyermekünket rászoktatni a rágás technikájára. Amikor eljutottunk odáig, hogy elég ügyesen tudja lenyelni az ételt, a korábban turmixolt ételeket próbáljuk meg villával összetörve adni neki.
Hamarosan beindul a fogzás időszaka, a folyamat minden gyermeknél más, és ez nehéz időszak a babának, a szülőknek egyaránt. Ebben az időszakban a babák különösen sokat rágcsálnak, nyűgösködnek, nyáladzanak minden új fog előtt. Ez a tünet azonban nem általánosítható, mert kibújhat úgy is a baba foga, hogy csak a kanál koccanására veszi észre a mama, a viselkedése semmit nem árul el az első fogacska kibújásáról.
Hat hónapos kortól kezdve a zöldségek és a gyümölcsök mellett fokozatosan szoktassuk csemeténket új ételek ízéhez. Kínáljuk meg alacsony cukortartalmú gabonapelyhekkel, zabpehellyel, teljes kiőrlésű lisztből készült kenyérrel, tésztafélékkel.
A hüvelyesek közül főzzünk vörös lencsét, barna lencsét, felesborsót, zöldborsót. Próbáljuk ki a spenótot, a gombát, a póréhagymát, a tőkehalat, lazacot, a szárnyasok közül a csikre és a pulyka húsát.
Húsfélék: Előfordul, hogy csemeténk nem fogadja el a húst, akkor hagyjunk ki legalább egy hetet, és csak utána próbáljuk újra kínálni vele. Féléves és egyéves koruk között megnövekszik vasszükségletük, mivel addigra kiürül a velük született vastartalék, és ezt pótolni kell.
A vörös hús az egyik legfontosabb vasforrás. Ha gyermekünk, nem neveljük vegetáriánusnak, vagy nincs meg benne ez a veleszületett hajlam, fordítsunk figyelmet szervezete vasszükségletére, mert a vashiány, vagy a következtében kialakuló vérszegénység, kihat további fejlődésére, és szellemi, fizikai visszamaradást eredményezhet.
A marhahús rágósságát csak úgy tudjuk elkerülni, és ezzel megakadályozni, a visszautasítását, ha darálva készítjük el. Karakteres ízét zöldségekkel sárga-, és fehérrépával, póréhagymával, zellerrel csökkenthetjük. Keverhetünk bele édesburgonyát, tésztát is.
Etetés 8-9 hónapos kortól
Megfigyelhetjük, hogy 8-9 hónapos korban a babák egyre nagyobb önállóságra próbálnak szert tenni. Elkezdenek csipegetni, kis ujjaikkal belenyúlnak az ételbe. Nem baj, hagyjuk, hadd próbálgassák. Ne fegyelmezzük, ne tiltsuk meg neki, hogy belenyúljon az ételébe.
Ha az evőeszközzel akar próbálkozni, adjunk a kezébe kanalat, tompa végű villát, tanulja meg a fogását, és ezek a kísérletezgetések vezetnek majd oda, hogy megtanuljon önállóan enni. Ezt követően újabb beruházásra szánhatjuk el magunkat.
Szükség lesz egy biztonságos etetőszékre. Az etetés jóval több időt vesz igénybe, mint korábban, főleg azért mert kicsinyünk maga is próbálkozik az önálló evéssel. Ne okozzon gondot, ha körülötte minden tele van étellel,sőt még a falra is jut belőle, fontosabb ennél, hogy hamarabb képes legyen az önálló evésre. Nagyon fontos, hogy legyen elegendő türelmünk és nyugalmunk gyermekünk etetéséhez!"

(Hát igen, türelem, meg nyugalom! 8) Pláne amikor kicsapja az ember kezéből a teli kanalat, meg amikor minden kanál kajába bele kell nyúlni mielőtt bekapná, mert ha nem, akkor bevágja a durcást és nem hajlandó kinyitni a száját! :twisted: :twisted: :twisted: )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


És végül még ezt itt LLL rajongóknak :lol: :

"BABAÉTREND 1 ÉVES KORIG
(Írta: Rózsa Ibolya, LLL-es tanácsadó; IBCLC laktációs szaktanácsadó)

A WHO (Egészségügyi Világszervezet) és a WABA (A Szoptatásért Világszövetség) ajánlása alapján a babák körülbelül féléves koráig a kizárólagos szoptatás javasolt. A Magyar Csecsemő- és Gyermekorvosok Szakmai Kollégiuma és a Védőnők Szakmai Kollégiuma egyaránt a 6 hónapos korig tartó kizárólagos anyatejes táplálás mellett foglal állást.

Almával, őszibarackkal lehet kezdeni a szilárd táplálék bevezetését. (a legújabb információk szerint, a banán - mint a déligyümölcsök általában - allergizál.)

Az első próbálkozásokhoz egy nyugis időszakot válassz, pl. a délutánt, amikor kipihent a kicsi és vevő valami újra. Először szoptasd meg, majd kínáld meg a babádat egy negyed teáskanál reszelt almával. Ha izlik neki és megeszi, akkor másnap adhatsz neki egy kicsivel többet. Lassan, fokozatosan emeld az adagot és közben figyeld a kicsit, hogy nincsenek-e kiütései, vagy egyéb, allergiára utáló jelek. (A reszelt alma megfogja a székletet, úgyhogy egyszerre ne sokat belőle!)

Egy étel bevezetése kb. 1 hétig tartson. Utána hasonlóképpen ismertesd meg a következővel. A kicsik általában imádják az őszibarackot, ha van rá időd, le is fagyaszthatsz belőle, akkor télre is lesz. Első ételként még meggyet ehetnek a babák (cseresznyét nem) és a ribizli levét. Ezekből is jó felkészülni a télre. Egyéves kor előtt megpróbálhatod a körtét, szilvát, szőlőt, de óvatosan, mert ezek hasfájást okozhatnak.

Zöldségek közül a krumpli jöhet elsőként szóba, a csicsóka, bio-répa, sütőtök, spenót, sóska, zöldborsó, zöldbab. Ha egy-egy ételről megbizonyosodtál, hogy nem allergiás rá a kicsi, akkor már kombinálható más, már kipróbált étellel. Főtt krumplival szoktunk sűríteni, lisztet egyéves korig nem ajánlott adni, az egyre gyakrabban előforduló cöliákia, vagyis lisztérzékenység miatt. Rizs viszont adható.

Egyáltalán nem muszáj külön pepecselni a gyerkőcnek a főzéssel, nyugodtan eheti a családnak szánt levesben főtt zöldséget, húsit, de még a berántás, habarás előtt vedd ki belőle, amit neki szántál.
Ha a családi ebéd nem neki való, akkor persze külön kell főzni, de nyugodtan ízesítheted sóval, cukorral, persze csak módjával. Fűszerezhetők is a bébipapik, nem is annyira az általunk megszokott szárított fűszerekkel, hanem egyszerűen tégy a főzővízbe zellert, hagymát, fokhagymát, bármit, ami jó ízt ad az ennivalónak. Az anyatejes babák úgyis hozzászoktak már az ízekhez, hiszen a mama teje egy kicsit mindig más ízű, aszerint, hogy mit fogyasztott előzőleg.

Egyéves kor előtt nem javasoltak a tejtermékek, a tej, a tojás (először a sárgáját kell majd adni, arra kevésbé valószínű, hogy érzékeny), liszt, hal, paradicsom, méz, citrusfélék, kivi, eper és hasonló aprómagvas gyümölcsök, sárgabarack, dinnye, sárgadinnye.
Kétéves korig nem ajánlott csonthéjasok, magvak és nyers répa adása, fulladásveszély miatt. A földimogyoró és a belőle készült ételek erősen allergizálnak, 3 éves korig is érdemes várni velük.

Ha a kicsi nem fogadja el 6 hónaposan a kínált ennivalót, próbálkozz meg vele újra, 2-3 naponta, vagy hetente. Ha szépen fejlődik, és elég neki az anyatej, akár egyéves koráig is élhet kizárólag azon. Ne feledd, hogy az első életévben az anyatej a gyermekek fő tápláléka.

Vannak olyan vélemények, amelyek szerint a húsokat érdemes aránylag hamar, tehát az első néhány főzelékféle után bevezetni, a magas vastartalom miatt. Vannak babák, akik nem fogadják el a husit, ha anyatejesek, általában nem kell aggódni miatta.

A lisztneműek és a tejtermékek bevezetéséről megoszlanak a vélemények, Magyarországon a Gyermekorvosok Szakmai Kollégiuma 6 hónapos kortól javasolja a lisztneműeket és 9-10 hónapos kortól a tejtermékeket. Ha a családban (bármilyen) allergiára való hajlam mutatkozik, akkor csak egy éves kor után ajánlják őket. Azt gondolom, hogy mivel ma már szinte valamennyi családban előfordul allergiás megbetegedés, érdemes várni ezeknek az ételféleségeknek a bevezetésével. Nagyon sokszor csak évek múltán derül ki, hogy valaki allergiás egy bizonyos élelmiszerre, szerintem nem érdemes reszkírozni, inkább várjunk vele, amíg a baba biztosan megérik rá.

Fontos: az első életévben nem a szoptatást helyettesítjük az egyéb táplálékkal, tehát a szilárd étel bevezetése nem egyenlő az elválasztással. Ezért is ajánljuk a pépeket a szoptatás után. A WHO ajánlása szerint a szoptatás legalább kétéves korig javasolt, de ideális esetben addig folytatódik, amíg a kisbaba magától abbahagyja. "


Na most mindenki kiválaszthatja a neki megfelelőt! :twisted:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ezt a két éves korig javasolt szoptatást én teljesen elfelejtettem... Én magamnak "csak" egy évet tűztem ki célul. :) "Ha akar, szophat tovább" - kitétellel...

Vilivel nem sietünk túlságosan, még csak 3-4 féle gyümölcsöt és sütőtököt kap. Próbáltam a húst, de attól kemény a széklete. Úgyhogy maradunk a lassú tempónál.

Álmosnak fáj a torka, belázasodott, voltunk vele az orvosnál is. Most itt virrasztok mellette...

Rejó - te hogy oldod meg, hogy legyél egy órát csak a nagyobbal is?

Vöcsök

Kép
vöcsök
 
 


Pureed baby food is 'unnatural'

Baby feeding

Spoon-feeding babies pureed food is unnatural and unnecessary, a childcare expert has warned.

Gill Rapley, deputy director of Unicef's UK Baby Friendly Initiative said feeding babies in this way could cause health problems later in life.

She said children should be fed only with breast or formula milk for six months, then weaned onto solids to improve control over how much they ate.

This could prevent babies becoming picky about food.


There is no longer any window of a baby's development in which they need something more than milk and less than solids
Gill Rapley

Mrs Rapley has spent 25 years as a health visitor, and she said: "I found so many parents were coming to me with the same problems - 'my child is constipated, my child is really picky' - and they couldn't get them on to second stage baby food."

Milk only

From these observations and her own studies she developed her feeding programme, called Baby-Led Weaning.

According to this programme, during the first six months babies should receive milk only.

She said: "In 2002 the World Health Organisation backed research that found breast or formula milk provided all the nutrition a baby needs up to the age of six months.

"That research said feeding a baby any other food during the first six months would dilute the nutritional value of the milk and might even be harmful to the baby's health."

These findings have been incorporated into government recommendations on baby feeding.

Solids best

After six months, Mrs Rapley said babies were capable of taking food into their mouths and chewing it.

Therefore, feeding them pureed food at this time could delay the development of chewing skills.

Instead, she said, they should be given milk and solid pieces of food which they could chew.

Mrs Rapley argued that babies fed pureed food had little control over how much food they ate, thus rendering them vulnerable to constipation, and running a risk that they would react by becoming fussy eaters later in life.

She blamed the food industry for convincing parents that they should give children pureed food.

She said: "Sound scientific research and government advice now agree that there is no longer any window of a baby's development in which they need something more than milk and less than solids."

Difficulties

Professor David Candy, a paediatric gastroenterologist with the Royal West Sussex NHS Trust, said this programme could be a good idea.

But he warned that it was difficult to set an exact age at which babies should be given solids, as individuals develop eating skills at different rates.

Purees could help some babies make the transition between liquid and solid foods more easily.

He said: "Some babies could manage this, but others may not have the oromotor skills necessary to chew the food - they would just push it out of their mouths."

A 'one size fits all' policy is not appropriate
Roger Clarke

Roger Clarke, director-general of the Infant and Dietetic Foods Association which represents members of the food industry, said the research needed to be looked at carefully.

But he agreed a "one size fits all" policy on baby-feeding was not appropriate.

He added generations of parents had relied on baby foods to provide a "safe, sound nutrition" for their babies.

A Unicef spokesperson said that Gill Rapley was speaking in a personal capacity, not on behalf of the charity.

http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/6762795.stm
Vendég
 


Rambóka:
[quote]( írta:Hát igen, türelem, meg nyugalom! Cool Pláne amikor kicsapja az ember kezéből a teli kanalat, meg amikor minden kanál kajába bele kell nyúlni mielőtt bekapná, mert ha nem, akkor bevágja a durcást és nem hajlandó kinyitni a száját! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil )


Én úgy látom, hogy pont ez a dolog lényege :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
[url]
http://babyledweaning.blogware.com/blog ... sicsMonth1 [/url]
Vendég
 


Rambóka, nagyon szorgos vagy!
:D
Én továbbra is lll rajongó vagyok. :-)

a legújabb kutatások szerint 6 hónapos korig anyatej, vagy tápszer. a tápszeres babáknál is. 4 hónaposan még nem érett az emésztőrendszerük. na persze mi is túléltük, csak a kortársaink jó nagy részénekvan valami ó kis allergiája is, és nagyon betegesek vagyunk.
egy tanácsadónbőtől kaptam egy táblicát, ha valakit érdekel, elküldöm prviviben. :)

én is egy éves korig szeretnék kb szoptatni. de marci képes egyik napról a másikra váltani, úgyhogykinézem belőle, hogy 8-9 hónaposan abbahagyja. egyébként főtt kaja lesz szintén :)

monstanában mi megint kelünk 1x éjjel. 8-9 től 4- ig alszik, akkor szopi, majd alvás kb 7-ig. naggyon álmos vagyok!!!!!!!!! én 4 után már nem nagyon alszom vissza. :?
ti hogy vagytok az éjszakákkal?

legyen szép napotok, sok öröm a picikben! :)

Kép

Kép
csillagfény
 
 


a nagy hőség óta rosszul :(( Előtte Lilla este 8-tól reggel 8-ig alutt egy mukkanás nélkül... Utána össze-vissza kelt, most meg kb. 6 körül ébred enni egyet aztán 8-körül mégegyet (ha mázlim van akkor 9-kor)... de ez a hajnali ébredés alaposan betesz nekem is...
Vendég
 


Norka Johanna is a mi kajánkat eszi, töltött paprikában mi rossz van neki? Sovány husi, rízs, krumpli, egy kis szósz, sztem paradicsom nyugodtan mehet neki. tegnap töltött tök volt. meg karalábéleves. imádta.

halat is kapott már, mikor grilleztünk. nem hülyék ezek a babák. finomat akarnak enni. egyébként egyéves kor után mindent ehet. tényleg csak a veszélyes dolgokat nem, pl. mogyóró hogy ne nyeljen félre.

nyugodtan adj neki a kajádból! Ezt sem kell túl komolyan venni!! :lol:

Vöcsök!
Mikor Johanna alszik akkor Domizok! vagy mikor apa vagy anyukám besegít, és Johannáznak, akkor domizok. volt már olyan Johannát otthagytuk apának, és mentünk Domival ketten vásárolni, sétálni.

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo!

Olyan rég láttam képet Johannáról, Domiról. Nincs fotód?

hozzátáplálás: ma beszéltem egy ismerősömmel. Anyatejjel táplálja a gyermekét, és a 4 hónapos babának már ad gyümölcsöt. Neki az első gyerekével kapcsolatosan nem nagyon jött be a 6. hónaptól induló hozzátápi. Szerinte a 4. hónapban befogadóbb az új ízekre a gyerkőc.

Kép
babancs
 
 


Sziasztok
gyönyörűek a babák,h mindenki mekkorát nőt :shock: :D

Csak egy két szó:
Hozzátáplálás---megfogadtam h 6 hónapos kor előtt nem kap semmit---nem tudtam/akartam betartani,kinézte a kaját a szánkból,nyeldeset,folyt a nyála.....almát,őszibarackot,répát,sütőtöket,krumplit kap felváltva mikor melyiket teszem össze,,,pl oda van az öszi-almáért,+a répáért,,,,,sztem semmi baja nem lesz tőle,nem váltok ki vele etetést,egy nap egyszer kap vmennyit!

Olvasva benneteket,mit nem adnék egy "olyan " éjszakáért mikor egyszer kel fel a gyerek...mi 5* kelünk ált. az a minimum.volt h 8 -9 * is keltünk.....most már talán haladunk,nappal kizárolag az ágyába alhat,most már kevesebb sirással alszik el,,igy már az éjszakáink is javulnak.....anno mi is 1* keltünk,csak volt 1 hét mikor folyt az orrrunk,aztán a hasa fájt ,aztán a védőoltása begyulladt 1 hétig lázas volt,csomos volt a lába.....szépen hozzá szokot h fel kel,,most probálom leszoktatni :( , de már baromi fáradt vagyok!

Megyek is inkább aludni!

Csók nektek!

így eszünk :lol: :lol: Kép
Vendég
 


Rejó!

Köszönöm, hogy leírtad. A védőnő szerint az ujjszopás erősödésének az oka lehet, hogy nem vagyok az övé - mármint Álmié - teljesen naponta legalább egy órára. Vili mellett is szoktam vele játszani, de úgy látszik, nem elég, mindenesetre megpróbálok jobban odafigyelni erre, hátha segít.

Egy tapasztalatot szeretnék megosztani mindenkivel: Álmosnál motoros kicsi orrszívónk volt - az is nagyon jó. De a legjobb a porszívóra szerelhető, most vettünk egyet Vili miatt - eddig olyan kegyetlennek tűnt a gondolat, de sokkal gyorsabban elintézzük a dolgot és sokkal hatékonyabban is. (1 percen belül megvagyunk alkalmanként...)

Vöcsök

Kép
vöcsök
 
 


sziasztok, tuuudom ticker..majd megcsinálom :)
egyenlőre az éjszakát próbálom kiheverni....7kor felkelt este, fürcsi, kaja. és csicsi....ha elaludt volna. amint letettem sírt. és ez ment fél 4ig........közben persze cumizás, néha elalvás, ja volt kaki is közben. kissé kiborultunk :) nemtom miért csinálta. szóltam a védőnőnek,azt mondta,ha ma este is megjátsza ugyanezt,akkor kiküld holnap egy dokit. pfffffffffff........ráadásul nemtom eleget eszik-e. nemtom elég-e a tejem. eddig nem aggódtam abszolút rajta, és úgy érzem elég. de most mindneki elkezdte körülöttem nyomatni,hogy tuti nem eszik eleget a gyerek..... :evil: szerintme eszik. mert nem szokott ordítva ébredni és mindig magától cuppan le a cicimről. még tuti nincs túl sok tejem. de majd beindul. nem??? úúúúgy utálom, én soha nem parázok semmin, de mikor elkezdik körülöttem az emberek hogy óóóóó, tuti nincs tej,akkor én is elkezdek parázni....sz :evil: óval nemtom. egy 1 hetes babának tényleg napi 450 got kell szopnia???? (a súlyából kiszámolt....) a védőnő azt mondta ne aggódjak, az első hónapban ennek nincs jelentősége.....na, ez van :) a táskákat leszámítva a szemem alatt jól vagyunk. férjem hót kóma.... :) szegényke.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?