Új privát üzeneted érkezett!

Elin!
Nagyon sajnállak! Nagyon nehéz döntened, az biztos. Olyan nem lehet, hogy esetleg oda viszed, ahol most van hely, később meg beíratod oda, ahova szeretnéd? Vagy ez túl sok lenne Lilcsinek? Szegény picurka! És, még ha kiveszed a szabidat ami a két év után jár, még akkor is 5 hónap? mert akkor jár a fizu, meg a gyes is! vagy csak 3, és mégiscsak többet kapsz!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok :)

Annyit írtok, bammög, nem győzöm olvasni :oops: Hogy a reagálásról már ne is beszéljek :( :)

Kórházi tartózkodás: normál szülés négy nap, császár öt. Ha délután négy óráig megtörténik a szülés, az már az első napnak számít, 16 óra után másnaptól indul a buli :? A hazaengedés leginkább a babától (illetve a gyerekorvostól) függ; kell anyatejes kaki, és hogy a 4. naptól már hízogasson (főleg ez utóbbit nézik). De nekem volt olyan szobatársam, akit a 3. napon hazaengedtek, mert annyira kellett a hely (persze rendben volt velük minden).
Én hiába kértem Jakabot, hogy hazamehessünk, ő engedett volna, de a babát még bent akarták tartani :( Megjegyzem, nekünk anyatejes kakink nem volt a kórházban, de szerencsére rá sekérdeztek...
Egyetértek, nagyon kell odabentre egy szopis tanácsadó! Az ottani nővérkék nem azok, és nem is szívesen szól hozzájuk az ember lánya, mer marha sok dolguk van; vagy nem szimpatikusak...

Szeretem nézegetni a képeiteket! :D

Mennem kell, majd jövök... egyszer majcsak tudom normálisan befejezni, amit akarok...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Nóri! És azt nem lehet hogy az Aranyútiba,elkezded most beszokatni és azzal úgyis elmegy az agusztus?És akkor már szeptembertől tudnál rendesen dolgozni mert akkor már a beszoktatással nem lenne gond

Kép

Kép
katlina
 
 

 
 

Szilbee!
ügyik vagytok!


Én vagyok az első! Ilyen talán még sosem volt!


Tali? Nálunk lehet! Mikor? Jövő hét? Jó Nektek?

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Nóri!
Hát igen! A szükség nagy úr. :( És még szerencse, hogy van hová visszamenned melózni.
Hát igen! Mi is már tavasszal bedtuk a jelentkezésünket és emiatt le is csúsztunk a korábbi beiratkozásról. :? Mondjuk én annak jelen pillanatban csak örülök, de ha melózni kéne visszamenni, nem jött volna jól.
Most esik le... nem csak évente egy alkalommal van beiratkozás. Volt aki áprilisban vagy májusban kezdte a bölcsi a Városmajoron az ismerőseim közül.

Judit!
Ó de tündériek a csajok! :lol:
szilbee
 
 


Sziasztok! :D
Ha egy napig nem írok nagyon nehéz behozni a lemaradást. Annyit dumcsiztatok. :P

Először is örülök az új tagnak! :D Egy újabb friss husi. :wink:
Dorka!
Cukik vagytok! Te csak úgy ragyogsz a boldogságtól! :D


Balwin
Gratulálok AnnaLucának a forgáshoz! De korán kezdte. Ez versenyzés.. ha megfordult hát megfordult, még jó hogy dicsekszel vele! Amúgy is lehet hoyg ez csak egy korai bemutató volt és most egy darabig titkolni fogja az új tudományát. Timi legalábbis így csinálta csak hónapokkal később.

Szilbee
Jó hogy tettél fel képeket a csodálatos kétéves nagyfiúról.
Téged jó korán hazaengedtek Levivel a kórházból. Én szombaton szültem és csak pénteken mehettem haza pedig mind a 2-en jól voltunk. Hiába könyörögtem a dokimnak, a varratszedéskor nem majdcsak másnap engedett. Bőgtem is miatta :oops:

Jaimee
Csini vagy! Pocakosságom előtt én is a melóhelyről neteztem, majd eljöttem táppénzre. Két hét múlva már otthonról jelentkeztem, hiába a függőség nagy úr!

Kata
Szonja aztán tud homokozni és élvezni az életet! Az a napszemüveg haláli és a táskás is :lol: :lol: :lol: :lol:

KKatiék szerintem ma v holnap jönnek haza. Remélem ad füstjelet! :!:

BBJudit
Nagyon tetszenek a sapik!!! De sztem mire kész lenne jön a hűvös.. vagy gyorsan dolgozik?

Tegnap délután történt egy kis baleset Timivel. :cry:
A legújabb szokása h nekifutásból rohan hozzám és elveti magát. Ilyenkor el kell kapnom mert ha nem akkor lesz sírás.. Tegnap ültem a szobájába a földön, épp telefonáltam látom rohan felém.. próbáltam elkapni de nem teljesen sikerült, kifordult a kezemből és nagy erővel bevágta a fejét a szekrényfiók gombjába. :cry: Szerencsére rögtön ordított (nem volt eszméletlen) szegénykémnek egy hatalmas nagy szarva nőtt kék-zöld piros színekben. Annyira megijedtem hatalmas nagy vérömleny és púp lett. Felvittem az ügyeletre de elvileg semmi baja. Nem hányt, pupillák jók, nem aluszékony stb.
Este ugyanúgy futkosott. Mára már eltűnt a szarva csak kék-zöld. Jegelni persze nem lehetett..


Fajinak a gyerkőcök!!! Mind egytől egyig! Mindjárt én is dobok párat.
[/img]

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Hát csajok nem vagytok semmik!
5 perc alatt annyit írtatok, mint máskor egy nap alatt! :lol: Senkinek nincs jobb dolga?? :lol: :lol:

Petri!
:shock: Hát ez nem semmi. Nagy lendülettel mehett Timi! :(
szilbee
 
 


Nem győzök, olvasni, írni!
Petri!
1 hét a sapikészítés, de most nem tudom hanyadik tizes turnusba férnél bele. Tizesével csinálja, és 10 db 1-1,5 hét. Nagyon szép munka, én is most kérek majd vastagabbat télire, és pántokat is. 1500.- Ft/db+pk 300 Ft
Gyógypussz Timi bukijára!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


anyát mindíg kitúrom a trónról
Kép

nem piros a torkom
Kép

na nézzük csak ezt a mamuszt
Kép

szeretek lovagolni
Kép

a bibim
Kép

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


BBJ
Ha köt vastagabbat is akkor lehet hogy rendelek. Küld már el a címét.
Köszi

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Katlina! JÖVŐ szeptemberről van szó....sajnos. Én márciustól szerettem volna. De vagy most szoktatom be, utána íratom be, vagy nem tudom. De még a Czakó útit megnézem. Utolsó reményem.

Judit! Az az igazság, hogy több bölcsibe nem akarom hurconi. És oviba sem a Jósika útiba fogom íratni, mert nagyon igénylik a szponzorációt, azt meg tőlem ne várjanak....
Azt meg nem is tudom, mennyi szabim van már felhalmozva....de az nem is lenne baj, ha nem venném ki mindet...hátha minden 2. héten itthon leszünk táppénzen :lol:
A vastag sapi kerül ennyibe? Ide írd már a címet!

Petri! Lilcsinek is ilyen pupija volt, és pont ott, ahol Timinek! Csak nagyobb!

Szilbee! Akkor az áprilisi ismedet megkérdezhetnéd, mikor volt először a bölcsibe!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Nóri!
Hogy mikor intézték a jelentkezést?
Okes! Megkérdem, bár mostanában elég ritkán vannak lent a játszón.
Én is félreértettem. Azt hittem most szeptembertől... :oops: :oops: :oops: Jól van... Megint látszik, hogy nem sokat aludtam.
:roll:
szilbee
 
 


Ú, Nóri, most át kell godolnom ezt a magánovi/ bölcsi dolgot!

BbJ!
:shock: Nem mindig tudok betegséges témához hozzászólni, mert nekem szerencsére nem betegesek a gyerekek. Remélem nem most szóltam el magam. :!: :lol: Amúgy meg úgy vagyok vele, hogy csak azért, hogy halljátok a hangom, de közben gőzöm sincsen a dolgokról és úgy akarok tanácsot adni, azt nem szeretem. :roll:
Olyan édik a csajok! És a sapik, jól állnak nekik, gondolom azért akarsz megkötős sapit is, hogy védje a fülüket.


OLGA!

Kati, biztos jól sikerült a nyaralás, mert mindenkinek fülig ér a szája! :lol:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


sziasztok!

Azta mennyit írtatok, hát én csak annyit akartam írni, hogy

Ma pakolok, holnap meg tapétázunk s hogy egyik szemem sír a másik nevet!
DE: hívtam volna Katit kicsöngött de hangposta jelentkezett be.

Dorka üdv köztünk!

Én ugy tudom hogy 4 nap de ebben már nem vagyok biztos!!!

Nem poénból írom komoylan...: hogy , ha elvégeztem a szülésznőit s ha lesz időm és pénzem még vagy egy csecsemő ápolót vagy egy védőnői szakmát még elakarom végezni. Majd leszek én szoptató tanácsdó :wink:

de most megyek puszika

Kép
kbernadett
 
 


Sziasztok!

A képek egy része Kőtelken a másik fele (homokos part) Tiszakécskén készült. Egyébként csak ajánlani tudom a kécskei Tisza partot, nagyon klassz homokos, ideális babásoknak is. Olcsó mert nincs belépő. Mi nem is mentünk el a strandra. Igaz mindenünk tiszta homokos volt.

BBj!
Jaj de jó az a sapis kép! Édik a csajok! A táskás kép Apa ötlete volt. Lesz találkozó??????? :D

Elin!

Szonja tényleg nagyon sokat változott. Szőkés haja van enyhe vöröses beütéssel. Ja és kék a szeme. Nekünk pedig sötét barna a hajunk és a szemünk. :shock:

Nagyon meglepődtem ezen a bölcsis sztorin. Már ennyire előre ez a helyzet?! :(

Nagyon tettszik az idézet, annyira igaz!!!

Dorka!

Szabi nagyon szép és formás fiúcska. Olyan édi kis pofija van. Gratulálok!

Petri!

Mielőbbi gyógyulást kívánok Timike bukójának!

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


szaisztok újra!

Beszéltem Katival!
Már otthon vannak bár nem sokat bírtunk beszélni mert ont éhs volt a pici s sírt szegény :( :cry: , azt mondta hogy mihelyst lesz ideje írni fog s rak fel képeket

A képek nagyon tetszenek Judit olyan gyönyörüek a lányaid:D csak irigykedem :cry:

Petri !

Látom Timike igazi kis mosolygós kislány :D
nagyon édes imádni való, hallagtátok már a zenéket azt a párat amit sikerült átküldenem?

Kati!
nagyon szép szonja is! szeret pancsolni? mert a kép alapján nagyon úgy tűnik:D

Dorka nagy helyes bab! Mindig ilyen kis nyugodt vagy csak aképeken? mert pl nálunk Betti a képeken mindig nyugodt babának látszott amiugy koránt sem volt az :(

Szilbee! ennek örülök :-D

Bettikém most alszik igy pakolni nem tudok:(

Ildi el küldödö majd akkor a listát?

szép napot!

Kép
kbernadett
 
 


Petri!

küldtem emailt :D

Kép
kbernadett
 
 


Szasztok!

Azta, nem vagyok egy délután és alig győzök visszaolvasni!

Tartok tőle, hogy nem is sikerül mindenre reagálnom :oops:

Először is, Dorka, üdv közöttünk! Mesélsz nekünk az élményeidről? Szabika nagyon szép kisfiú, gyere gyakran!

Kati, szuper helyen voltatok! A táskás kép, hát az fantasztikus!

Elin, nem tudom ki mondta neked, hogy a bölcsibe bármikor be tudsz jutni, már 5 évvel ezelőtt is nehéz volt a Jósikába, nemhogy most! Szerintem egy évben egyszer van beiratkozás, olyan április tájékán. Akkor is ilyenkor kell beiratkozni, ha csak következő év márciusában viszed a gyereket! Nagyon gyorsan betelik a létszám, szeritem itt csak arra számíthatsz talán valaki meggondolja magát. Érdemes a mamához közel vinni is, sosem jön ám rosszul, ha el tud menni a gyerkőcért!
A Jósika úti oviba pont ezért nem irattam Csongit. Mi a Bajtárs útiba járunk, de a Dobó utcait is nagyon dicsérik.
És hogy tudsz dolgozni Lilcsi mellett? Az OBI-ban nem sokáig kell dolgozni.
Szerintem a szabidat muszáj lesz kivenned, legalábbis az előző évieket, nem viheted át későbbre.

Az LLL-es barátnőm az ősszel volt itt Szolnokon tanfolyamot tartani a csecsemősöknek. Akkor állítólag nagyon lelkesek voltak. Hát nem sokáig tartott :( Én is szívesen lennék, de Pesten van képzés, kemény orvosi, egészségügyi dolgokkal, hááát, nem tudom, nem hiszem, hogy én most belevágnék. De olvastátok remélem, amit bemásoltam a szolnoki LLL-es hölgyről!?

Betti, utálatos dolog a lakásfelújítás, de gondolj arra, utána milyen szép lesz!

BBj, tündériek a lányok! Tök jó medencétek van :lol:

No, ha valaki kimaradt, sorry, ennyire futotta a memóriámból.

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Na, most már én is bele vagyok zavarodva ebbe a bölcsibe... :lol: .
Szóval: A Jósika útiba veszik fel csak jövő szeptembertől, akkor januárban kell menni beíratkozni.
Az Aranyiba meg csak most tudják fogadni (persze jövő szeptemberben is), mert most még van pár hely 18-19 hó alattiaknak.
Évi! Aki felhívott ma csaj, és szintén be akarta adni a lányát, annak mondták 1,5-2 hónapja az ottani dadusok, hogy március-áprilisra még van sok hely, csak éppen nem lehetett ügyintézni, mert ugye szünet volt. Azt hitte, ez elég mérvadó.
De ezen kívül régebben mástól is hallottam (nem hiszem, hogy ismered őket, nem írom le a nevüket), hogy a bölcsijük az normális, csak az ovi elit, és nem kell egy évvel előbb beíratkozni.
Amúgy a Mórára hordja játszócsoportba január óta, ott már szintén nincsen hely, és ez is csak ma derült ki számára. Olyan rendesek.
Obiban már beszéltem erről a főnökeimmel, úgy osztanak be. Csak délelőttre, és hétvégére nem. 8-16.20, gondolom.

Kati! :lol: Szüleitek milyen paraméterekkel rendelkeznek? Akkor biztos onnan kapta Szonja a szemeit. Pl. Ildi Petije is kékszemű lesz, pedig mind a ketten olyan barnák! De az apósnak gyönyörű kék szeme van...ha nem látom, el sem hiszem.

Utálok vasalni, és ma délután különöswn utáltam, mert csinálni is kellett. Nem halogathattam tovább, mert már majdnem rámborult.

Szilbee! Az alvást ne is mondd!! Hetente talán 1x, ha normálisan alszom. Lilcsivel tegnap hajnalban is beszélgettünk, mert csak forgolódott, sírt. Amikor elalszik, akkor úgy alszik, mint a bunda, mozdulatlanul. Aztán 11-12 körül elkezdi a nyugtalankodást, amikor én már kezdenék aludni, persze. És van, hogy 2-3 óráig csinálja. Olyankor meg már mind a ketten elájulunk, lehet.
Valamelyik este lefeküdtem én is 8-kor, hát 1-kor még fent evett a fene :evil:
Most később fürösztöm és adok neki tejet, hátha nincsen kellőképpen kifáradva. De lehet, hogy csak később kezdi majd a fesztivált...

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Kati, képzeld nálunk is úgy van, ahogy Nóri írta, Petikének kék szeme van, holott mind a ketten barnák vagyunk!

Jut eszembe Nóri, apósom már foglalt! :twisted:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Nemrég hívott anyukám, hogy Csongi hányt :( Hozza haza, mert ilyen gyógyszer nem készítettem neki, meg jobb, ha itthon van. Aztán majd meglátjuk. Egész héten együtt volt egy kisfiúval, aki délelőtt hányt, úgyhogy tartok tőle nem gyomorrontás :( Azt sem tudom, mikor voltunk utoljára orvosnál, de a hányástól nagyon félek, mert egyszer majdnem kiszáradt, úgyhogy most egybe van a gyomrom.

Nóri, a bölcsiről még annyit, hogy mi oda jártunk, és én nagyon elégedett voltam, Csongi is imádta. De amiket hallottam az oviról...., hát inkább nem oda vittem.
Lehet, hogy így évközben is meg lehet oldani a beiratkozást, nekem anno azt mondták, hogy csak a beiratkozási időszakban, de lehet, hogy ez azóta változott :lol:
Szurkolok neked, hogy valami sikerüljön!

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Fanna, meg tudnád adni annak a csajnak a tel.számát, akitől lehetne elhozni anyatejet? Egy ismimnek kell.
Köszi.

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Évi
Na szegény Csongi :cry: itt Miklóson mit össze nem lehet szedni :? :evil: persze máshol is
Jobbulást neki!!!

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Szerintem meg év közben is be lehet iratkozni, mármint tanítási évben, mert a suliban is így volt, ahol dolgoztam, hogy volt aki jött, volt aki ment év közben. Mondjuka legtöbbet eltanácsolták az előző helyről, de volt olyan is, aki elköltözött.......stb.. Ez a bölcsiben sincsen másként, hiszen onnan is mennek el gyerekek.
Szerintem.

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Évi!
Mizujs Csongival? :( Kritikus időszakon túlvan már??
Kép
szilbee
 
 


Évi! Remélem Csongi már jobban van!! Jobbulást kívánunk neki!!

Betti! Igen, Szabika a képeken és vendégségben, no meg a védőnéni előtt tündéri kis angyal, a nyűgi-műgivel csak az apját és anyját ajándékozza meg! :) Amúgy kérdezni akartam, hogy kismanó és suli, no lakásfelújítás egyszerre hoygan fér bele a 24 órás napjaidba? Én néha úgy érzem, kellene még plusz 6-8 óra naponta, hogy pihenni is tudjak :)

BBj! Gratula aksilányokhoz!! Édik naygon!

Manócska felébredt, most mennem kell!
Szép napot!

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Ja a bölcsivel kapcsolatban még annyit, hogy mikor először mentünk, akkor felírták a nevünket és később kellett beadni a jeletkezést a beiratkozási időszakban.
szilbee
 
 


Évi: Csongi jól van? Jobbulást neki mindenképpen!

Petri: Aszta!! Micsoda púp! :cry: :D Szegény tündérke....

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy gondoltok ránk. Hát úgy néz ki, nagyobb volt a füstje, mint a lángja... Este fél 10-re ért haza Csongi, adtam neki egy negyed Daedalon-t, kikészítettem a lavort az ágy mellé, de szerencsére nem volt semmi baj.
Most reggel még fájlalta egy kicsit a gyomrát, de már evett vajas kenyeret, nem úgy tűnik, hogy rosszul lenne. Délutánig várok, hogy vigyem-e a dokinénihez, de így valszeg csak valami gyomorrontásról van szó.
Közben meg mentem volna Ivettel Pestre a Klinikára, és így most egyedül kell mennie :( Na, így jártunk.

Petri, hogy van Timi buksija?

Évi és
Kép
csongianya
 
 


dorka!

hát ugy hogy suli az még nincs, s igy marad csak kettő, de amgy van hogy sokkal több minden össze van gyűlve, de azt hiszem az elmúlt 2,5 év alatt hozzászoktam a kevés alváshoz, mikor éjszakánként 4-5 órát volt fenn aztán reggel a 7 órás busszal mentem suliba, s ott voltam egséznap s másnap ugyanez. Akkor hozzászoktam.
most meg már hogy egy kicsit nagyobb később kell fel igy néha én is birok pihenni. :-D

puszika

Évi!
örülök hogy jobban van Csongi

szép napot!

Kép
kbernadett
 
 


Sziasztok!

Dorka! Üdv köztünk! Nagyon szép kisfiatok van!

Évi! Jobbulást Csonginak! :( Szegénykém.

Kati! Nagyon jók a nyaralós képek!

Hát ennyire futotta.

Üdv!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Na, most frissitette magát a babanet. Évi! Örülök, hogy semmi komoly baja nincs Csonginak!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Hát képzeljétek van tápis receptünk,amit ma már használni is fogunk!
Tegnap minden evést mértem,és még délelőtt van tejem de már délután csak 40ml tudott kétciciből kiszopni és még utána a fagyóból megevett 80ml-it,szóval potólni kell!
Pedig még délelőtt örültem hogy van tej aztán délutánra elfogyott,most szedem a bogyókat,nem tudom mit dog rajtam! :cry: :cry: :cry: :cry:

Csonginak jobbulást!

Kép

Kép
katlina
 
 


Katlina, ne keseredj el, Robika egészsége a fontos,ha kevés a tej, akkor pótolni kell.Nekem mind a három gyereknél pótolni kellett/kell.
Én most úgy csinálom Petivel, hogy először mindig a szopival kezdjük, aztán amikor már csak hadakozik, akkor jön a tápi, éa a végén ismét egy kis cici. A tápi adagot most még nem emeltem meg, 90ml -t kap + a szopi kb. nálunk is 40ml, így van meg a 130 ml etetésenként, de ugye a szopi mennyisége nem mindig ugyan annyi.

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Katlina!

hát nem is tom, mit írjak... jó, hogy recept van, de sajnálom, hogy használni is kell... : :cry: Nekem id du.-ra csappan meg a tejcsi mennyisége. milyet írtak fel? mi a nestlés bebát esszük, nekünk bevált!!

viszont egyszer adtunk fagy. tejcsit, na, Szabika nagyon hasfájós volt utána, kegyetlenül sírt!!Azóta nem merek adni neki, pedig nekünk is van még a fagyóban!! de szerencsére Robika akkor bírta!!

urtica urens-t szedsz?? nekem olyan volt, mint halottnak a csók... Semmit nem hatott...

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Katlina!
Kép De kár! De hát ha ez van, akkor nincs mit tenni. A lényeg, hogy egészésges legyen és jól fejlődjön!
szilbee
 
 


Sziasztok!

Évi!
Csonginak jobbulást kívánok! Szegény meg kellett szakítani a nyaralást, bár tényleg ilyen hányás-hasmenés van minálunk, a dokinéni mondta a múlt héten, de hátha nektek csak egy kis gyomorrontás.

Katlina!
Borzasztóan sajnálom! De hát éhen nem halhat Robcsika, így akkor muszáj valamit mellé adni. De azért próbálkozz, hátha csak egy szopit kell kihagyni, aztán megint tele szalad a melled pihi közben! Hát szerencsés vagyok, akkor nagyon úgy tűnik.

Leti tünetmentes, és mi is kezdtük a gyümiket, őszibarack, alma. A banán nem jön be neki, bár mi még csak bébiétellel próbálkoztunk, mert én abban bízok, abból is Hipp, a többiben van cukor. Bár biztos a drágábbakban nincs, de az már tényleg drága!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Kérdésem lenne a kórházzal kapcsolatban:
Van-e külön szülőszoba, esetleg lehetőség apás szülésre?
Van-e rooming-in szoba, ha van akkor egész napos vagy csak fél?

Válaszotokat előre is köszönöm: Klarissza

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 


Katlina! Nagyon sajnálom, hogy megcsappant a tejcsid! Pedig olyan ügyesek voltatok! De igaza van mindenkinek, aki azt írja, hogy azért szegény babu ne éhezzen! Én is úgy csináltam anno, mint most Ildi, először szopi, utána tápi.

Évi! Akkor a gyerekek ugyanazt hgették, és attól lettek betegek? Hol vannak amúgy? Mindenki a mamájánál?

Ivett!! Számoljál be róla, mit mondtak Pesten!!

Ildi! Nekem nem is kéne apósod, miért írtad, hogy foglalt? :shock:
A 2 Széchenyis bölcsibe ma megyek, estére már írom, mire jutottam.

Viszont ma voltam az OBIban. Beszéltem az igazgatónővel. Olyan ajánlatot adott....mintha felfelé lökne. Mert azt mondja, hogy így, hogy a 2 műszakot nem tudom vállalni, nem biztos, hogy jó megoldás lenne visszamennem az eladótérbe, viszont mehetnék az árúátvételre irodába. Számítógépes meló, adminisztráció. Jó száraz papírmunka, egy idegbeteg főnökkel (de én is az vagyok :? ), viszont jó fizuval és 8-16 óráig tartó munkaidővel. Jövő héten kell válaszolnom neki.
Régen kellett már ennyi mindenen egyszerre gondolkodnom :roll: .

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Szilbee!

Megvan a vonalzóm! Vagy csak én látom?? :)
Találtam itthon egy bontatlan csomag Libero Newborn pelust, nem is tudom hogy került a szekrény mélyére... :oops:
Nekünk már kicsi (főleg nekem meg apának :D ), de a picinek bizti jó lesz, majd szólj rám, ne felejtsem el odaadni!!!
NÉV??? Zalán vagy Zsombor? Vagy eldőlt már végleg?

Kép
Kép
dorkáék
 
 


:lol: :lol: :lol: Gondolom Petire különösen... :wink: :lol: :lol:
Köszike a pellust! Jól fog jönni, nagyon! :D
Épp most írtam a másik topikba, a névlistánkat, de még vágólapon van, így ide is be tudom másolni.


Ezek vannak most a nagy kalapban:
Andor
Attila
Csanád
Dávid
Erik
Márk
Máté
Zalán

Ezek közül a zölddel jelöltek, amik még nekem is tetszenek... jelen pillanatban... :? :roll:
szilbee
 
 


Ja és én is látoma vonalzódat. Hogy csalogadtad elő?? :shock: :)
szilbee
 
 


Nóri!
És ez a meló több lével is jár?

No menek hunyni, mert majd leragad a szemem. Remélem ma az én kis anonim pocaklakóm is hagy aludni, nem úgy mint tegnap délután. :twisted:

No! Jóccakát! :)
szilbee
 
 


Hát a bogyók velem sem tesznek csodát,de a szopis teától kukacnak annyira fáj a pocakja hogy így ezeket nem iszom!
Szilbee!!
Ahogy nekünk elősször azt mondták hogy lány akkor azt mondtunk hogy nem lesz neve mert abszolut nem eggyesztünk,utána belenyugottam a Katába,de az én választottam Bogi volt!
És ahogy mondták hogy nagyon fiú ez a gyerkőc megkönnyebültem mert fiú név adott volt!

Évi!
Járvány van,hasmenés hányás!!

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

Hááát, egyelőre bejött anyukám visszajöttem dolgozni. Délelőtt semmi baja nem volt Csonginak, és a másik kisfiú is csak ment a mamájához, annak sincs, úgyhogy remélem tényleg összeettek valamit!

Katlina, nem akarok okvetlenkedni, ha nincs tej, akkor adj neki tápit. De azért én még kérdeznék hozzá pár dolgot. Sírós, nyűgös? Mennyi pisis pelus van? Szopi után sír, éhesnek tűnik? Hány óránként szopiztok?
Azt már írtam itt egy párszor, hogy a tejcsi nagy része szopi alatt termelődik. Minél több inger éri a cicit, annál több tejcsire számíthatsz. Nekem volt vagy 3 nap, amikor óránként szoptattam, utána lett annyi tejem, hogy majd szétdurrant a cicim. Ja és még valami eszembe jutott. Szopi alatt, előtt, vagy amikor kezditek a cicizést érzel a melledben szúró fájdalmat, a tejleadó reflexet?
Tényleg csak segíteni akarok, látod, más gyerek is elvan cicin + tápival, látod Ildi is mennyit próbálkozott, szóval nem baj a tápi sem, csak ha menne a cicizés annak én jobban örülnék :lol: :lol: :lol:

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Sajnos Ivettnél csak nincs valami rendben. Egy órával ezelőtt beszéltünk, azt mondták neki, hogy bár a hasfala zárt, de a köldökzsinórnál valamiféle kitüremkedések, vagy mi a fenék vannak. Attól még fejlődik rendesen a babó, de szülés után egyből meg kell műteni. Most ment még valami genetikushoz, várom, hogy mit mond neki. Azért jó, hogy mindenki mást mond.... :?

Elin, sokat azért ne gondolokozz az ajánlaton! Én tudom, milyen nehéz még így is 8-16-ig, de azért még mindig jobb, mintha hajnalban már vinned kellene a gyereket, vagy késő érnél érte! Aztán hátha megszelidíted azt a kiállhatatlan főnököt :lol: Jahhh, hát halkan megsúgom neked, a gondolkodás még most kezdődik...leszel még így vele egy párszor.... :wink:

Bbj, szóval járvány van Miklóson... remélem nem azt kaptuk el. Bár akkor szerintem nem lenne jobban.
Csongi csak bébiételt volt hajlandó enni. Kotyvasztottam, majd kidobtam, a kis tökös csak a bóóóti kaját szerette.

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Üdv Klarissza!

Én nem tudok neked ebben segíteni, mivel az én fiam is 6 és fél évvel ezelőtt született. Nem találkozhattunk akkoriban? Merre laktok?

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Szia Évi!

Az az igazság, hogy én Kecskeméti vagyok és a két fiamat Kiskunfélegyházán szültem (mentem az orvosom után), a dokim most Szolnoki kórházban dolgozik így oda megyek szülni. Tehát semmit az égvilágon nem tudok a Szolnoki Kórházról :(

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 


Évi: Hú, ez nem túl jó hír.............Tényleg bosszantó, hogy mindenki mást mond. :? De jellemző a dokikra.

Klarissza: Én meg MÉG nem tudok saját tapasztalattal szolgálni, majd írnak a többiek. Az tuti, hogy a babák nem kapnak semmit anyatejen kívül, csak vizet és veled van(nak) non-stop.

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Sziasztok!

Klarissza! Csak roomig-in szobák vannak, de a megőrzőbe nyugodtan ki lehet tolni bármikor a babucikat, akár egész éjszakára is. De azt ugysem bírod ki! Ja és persze gratula a babához! Jó lenne, ha majd írnál nekünk, nagyon szeretünk a kismamákért szurkolni! És úgy látom már a harmadik babóca! Az igen! Ildi! Húzzatok bele! :lol: Egyébként van apás szülés, sőt tanfolyam is, amire érdemes elmenni, már csak azért is, mert akkor kaptok egy csekket (ami tavaly 990.-), apa zsilipruhájának az árát kell befizetni rajta. Ki az orvosod?

Ildi! Közben eszembe jutott, hogy kérdeztél a sulival kapcsolatban. Igen, kellett felvételizni.

Katlina! Sajnálom, de hát ez van. Én is tápos vagyok! :lol: Egyébként természetes, hogy délutánra kevesebb a tej. Az éjszakai szoptatások sokat segítenek a tejtermelésben. Könyvben olvastam, szerintem is így van. Tapasztalat. De azért ne keseredj el!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?