Új privát üzeneted érkezett!

Miszike!

Biztos jól fogja bírni az utat, mi Emmával 2 hónaposan utaztunk elõször, szintén abba az irányba, anyósomék 2,5 órára laknak tõlünk. Semmi gond nem volt vele, leginkább durmolt, egyszer etettem útközben.

Manó2!

Hát nem lehetett semmi a nagy babakocsival. Én a buszsofõröket nem bírom, volt hogy majdnem rámcsukták az ajtót.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


sziasztok!

Még élek, csak hát két pici gyerekkel csak olvasni tudlak benneteket, mert ahhoz egy kéz is elég.
Mi jól vagyunk, Dorina ma 3 hónapos, és ma viszem szurira.
Szerintem (ne nevessetek ki) de jön a foga, mert az alsó ínye duzzadt, és nyálzik.
Ja és a hátáról már hasrafordul, ami szerintem elég hihetetlen.
Ja és a kép a profilban. Címe: Bence fegyelmez.
Azért a profilban van, mert ide nem tudom feltenni.

Myssina!
Ha jobban leszel, légyszi írd meg, mi a véleményed a Fotomarketes képekrõl, mert én is onnan akarok rendelni, mert az ára igen kedvezõ.

Heni és Dorina, Bence

Ui.:A hét végén jönnek a nagyszülõk, úgyhogy talán tudok még írni, legalábbis megpróbálok
heni1979
 
 


Sziasztok!

Köszi a biztatás mellgyuszi téren. Éjszaka lement a lázam, ami 3szori átöltözés kisért, úgy folyt rólam víz. Már a mellem sem fáj annyira, de sok tej nem jön belõle. Kép
Pedig tudom: szoptatni-szoptatni, fejni-fejni. Én csak szoptatok, de elég nyügi Szilárd a beteg cicin.

Nem is tudtam, hogy ilyen gyakori a P2-es eredmény. Nekem eddig mindig tökéletes volt. A doki szerint a szoptatás miatt is lehet az eredmény P2-es. Remélem.

Kangi
Írigy az éjszakért, de azt hiszem én sem tudtam volna aludni, mert feszített volna a tej.

Most megyek ebédelni, késõbb jövök még

myssnia

Manó2
Ezek szerint Dorottya kis lusta a szopizás terén, ezért fejsz le még annyit utána, és tud is enni üvegbõl. Szerintem 4 óránként mindenképp fejd le, mert én 8 órát nem bírnék ki, az biztos.
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 

 
 

HeniKép
Szerintem összekeversz Miszikével, én még sosem rendeltem a Fotomarkettõl.

Gombóc
Szilárd köszöni a bókot, és üdvözli Viktort is. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Zsombi csak anyatejet kap (igaz, fejnem kell neki). Kép

Ma reggel megjartuk a torturankat. Kép Mint irtam Nektek, Zsombit el kellett vinni a Budai Gyerekkorhazba vervetelre. A kocsinkat osszetortek, mostanra keszult el, igy ma reggel tudtuk csak elvinni a gyerkocot. A gyerekdokino azt mondta, ehgyomorra kell vinni, es utolara valamikor hajnalban etessem meg, es utana vigyuk oda 8-ra vagy 7-re vagy akorul. NEm volt egyertelmu amit mondott, ezert tegnap felhivtam a gyerekkorhazat, hogy mikor vigyuk, ill. mikor ehet utoljara elotte.
A valasz: ha 2.5 honapos, akkor ejfelkor etessem meg, aztan reggel 7-re vigyuk oda es akkor mi leszunk az elsok. Kicsit csodalkoztam hogy 7 orat nem ehet a gyerek, de gondoltam, mar aludt ennyit ejszaka, biztos megoldjuk valahogy, es ok biztosan jobban tudjak, ok a laborosok... Reggel baromira osszefacsarodott a szivem, amikor a pici okleit gyomszolte a szajaba es ahelyett, hogy enni kapott volna, oltoztetnem kellett. Kép Odaertunk 7-re, noverke, orvos sehol...Zosmbi egyre ehesebb, mar az en tenyeremet is szopogatta, sirdogalt, gyomoszolte az okleit a szajaba. Negyed 8-kor meg mindig sehol senki, pontosabban a noverek reggeliztek a szomszed szobaban. Kép 1/2 8-kor vegre megjott az orvos, elmondom, hogy a gyerek mar 8 oraja nem evett, mire csodalkozva neznek ram. Egyreszt, hogy miert nem(?), masreszt meg ki mondta nekunk a reggeli 7 orat, mert a dokino 1/2 8 elott nem er be soha...KépKépKép Aztan mar csak hab volt a tortan, hogy a dokino a kezfejen nem talalta el a venat, ott forgatta benne a tut, gyerek orditott, majd kihuzta a tut es megprobalta a masik kezfejet eltalalni. Kozben apaja fogta ZSombit, mert en majd elajultam....KépKépKépKép Vegul levettek a vert, kiderult, hogy megis jo, hogy ehgyomorra mentunk (volt diabeteszes a csaladomban, es igy azt is meg tudjak nezni), es utana kaptunk egy kis szobat, ahol meg tutam etetni ZSombit. De azert senkinek nem kivanom ezt a reggelt...KépKépKépKépKépKép

Majd irok meg, most ehes a gyerkoc. Kép
Pusszancs,
Gombóc
gombóc
 
 


Gombóc
Részvétem a mai reggelt illetõen. Nem értem, hogy miért kellett 7-8 órás kihagyás, hisz azért eszik olyan sürün a babó, mert a tej könnyen emészthetõ. Nem? Szerintem 4-5 óra is simán elég lett volna, de az ottani nagyokosok jobban tudják. Kép Lásd fûforgatás...
Lényeg, hogy azóta már jólakott Zsombi. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok

Virga
De rossz, hogy nem magatol ertetodo, hogy az ember nem bantja a sajat gyereket, nem? Kép

Kangi
A „kerdezgeti mi a baj?” c. jelenet nagyon ismeros! Tegnap magyaraztam Apanak, hogy Jazit meg nem hallottam ugy sirni az elmult 2 hetben, hogy ne lett volna oka...szoval vegye fel de hirtelen! Kép


Momo
Ez a 16 kg. Jol hangzik! Kép Jo kondiba lehetsz.
Az ejszakak pedig lassan csak jobbak lesznek! Majd csak gyozd megszolni, hogy nem kell 3 orankent ebredned…
Mikor unokaocsem szuletett (12 eve) meg a hasonalvas volt a "jo", es o mindig ugy aludt. Szoval ha a pici igy jobban alszik, szerintem nyugodtan hagyd. Jazmin is szokott neha, mert haton rendszeresen felebreszti magat a kez-kalimpalassal.

Mariann
Hat akkor lassan Neked is lehet drukkolni!!! Ugy is mar nagyon babazhatnekod volt. Kép

Myssnia
De jo, hogy mar jobban vagy!
Megneztem a cetlim, nekem is P2 volt es a dokim semmit nem mondott ra, hogy gaz lenne! Szoval ezen ne aggodj! Kép

Miszike
Mi is utaztunk mar 2 orat Jazminnal es siman bealudt. Szerintem birta volna, ha tovabb tart az autokazas!

Heni
Gratula a 3 honapossaghoz!! Es a forgashoz meginkabb!!! Kép
A szurit remelem hamar elfelejtitek! A kep nagyon jo.

Gomboc
Remelem Zsombi hamar elfelejti ezt a szornyuseget. UUUgggyyyy utalom, hogy 1 m.helyen nem tud 2 ember egyforma infot kiadni. Szornyu….De jo, hogy mar tul vagytok rajta! Etetds sokat ma! Kép

Mi jol vagyunk, kiscsaj ma annyit vigyorgott! Azzal szorakoztunk, hogy fujogatta ki a nyalbuborekot, en meg letoroltem. Erre nevetett nagyot es mar fujta is a kovetkezot…A vege az lett,hogy tusszogott 1 nagyot es csupa Jazinyal lettem… Kép
Tegnap nem akart megfordulni es a hitetlenkedesbol kiindulva, mar azt hittem elfelejtett. De ma megint eloadta a tudomanyt! Kép
Nalunk iden elmarad a tavaszi takaritas. Illetve husvet utani hosszu7vegen lesz. Most egyszeruen nincs ra energiam! :0/ Inkabb setalunk nagyokat! Kép
Lanyok, miert van az, ha Jazminrol beszelek,mindig tobbesszamot hasznalok????

Jok legyetek!
Norka es ma megint forgolodo Jazmin
norkini
 
 


Ja,vedoneni kerdezte, hogy kerunk-e Meningococus C elleni oltast. Szerintem mi fogunk. Bar akkor par hetig Jazmin 2 hetetne szurit kapna...Ti keritek vegul?

N
norkini
 
 


Sziasztok!
Kicsit eltûntem, mert tegnap jött az anyukám unokanézõbe (most vitte ki a párom a vonathoz).
Tegnap olyan szép idõ volt, hogy egy kicsit kivittük az erkélyre Ronit a babkocsival. Jó ha 2 percig kint volt, amikor anyukám egy szó nélkül behozta, mert nyöszizett.
És este olyan sírás volt hogy csak na. Ilyet még nem csinált. Egész nap nem volt kaki, biztosan a pocija fáj. Nem lehetett megvigasztalni. Kierölködött egy adagot, utána megnyugodott és szopizott is. Ma sem volt még kaki, csak egy-egy kis maszatKép.

Az elõbb telefonált a védõnõ, hogy holnap menjünk le a gyerekorvoshoz. Legalább most már szép idõ van.

Gombóc,
Jobbulást a párodnak. Remélem a te fáradtságod átmeneti volt.
A pajzsmirigyed ezek szerint rendezõdik? Talán fokozatosan elhagyhatod a gyógyszert.
Tündéri a kisfiad!
Részvétem a reggeli tortúra miatt. Remélem Zsombi hamar elfelejti.

Myssnia,
Pfujj, pfujj mellgyusziKép. Jobbulást neked, küldök egy kis gyógydrukkot, drukk, drukk, drukk, drukk, drukk, drukk.

Csucsuka,
Napközben 2-3 óra telik el 2 szopi között, éjjel 3-4.
Netezést is megszakítottam egy szopi erejéig. Ja, és volt kakiKép. Most apával levegõzik az erkélyen.

Andy,
A te hajasbabád is édes.

Momo,
Kitartás, majd elmúlik az ordítós korszak csak ki kell várni, ahogy az átaludt éjszakét is.

Mariann,
Akkor mehet a drukk neked is.

Heni,
Gratulálok az ügyes 3 hónapos Dorinához. Remélem a szuri nem viseli meg nagyon.

Kangi, Miszike,
Megkaptam a mailt.

Maci_2 + Roni, akinek a számítások szerint ma kellene megszületni
maci_2
 
 


Sziasztok!
Myssnia,
hogy vagy? Javult a mellgyuszi? Rákszûrés miatt meg látod, nem is kell aggódni! Kép

Andy,
gyönyörû nagyhajú babád van!!!!!!!!

Virga,
így jár az a védõnõ, aki nem jelentkezik be elõre... Kép Engem meg le se tojik a védõnõm... eddig egyszer jött, akkor is én hívtam. Kép De nem baj, én nem sajnálom. Kép

Kangi,
ma nekem is ilyen egyszerû örömeim vannak! Kép Másfél hete ma elõször egyedül rottyantott a lány, és reeeeeeeengeteget alszik ma, olyan édes! Nagyon nyugodt (volt eddig, kop-kop), amikor ébren van, akkor is nézelõdik, meg mosolyog! Ja, és a rottynak köszönhetõen mi is végig aludtunk, 11-tõl 5-ig! És nem volt hajnali nyomkodás!Kép

Örömmel jelentem, hogy kakivizsgálat negatív, dokinéni kedvesen csak annyit mondott, hogy "biztos csak az epéjével volt valami". Na kösszép. Kérdeztem azt is, hogy normális-e, hogy nem nagyon kakil magától ez a lány, mire az volt a válasz, hogy igen, nyugodtan segítsünk neki, majd ha gyümölcsöt kap, magától fog kakilni. Kép

Miszike,
én is akarok Margitszigetre menni!!!!!!!!!!!!! Még nem próbáltam a babakocsival tömegközlekedni, de most már lassan muszáj lesz. Kép Annyira vágyom egy margitszigeti sétára, meg egy gellérthegyire, meg egy budai várira, meg egy szentendreire... Kép

Mariann,
de jó, akkor nemsokára már "élesben" írogatsz ide! Kép

Virga,
nekem is kéne ablakot mosni Kép

Orsoly,
de jó, akkor te is megvagy! Kép

Heni,
én rendeltem a fotomarkettõl, és teljesen jók lettek a képek. Miszike a fujinetet írta.
Aranyos az a kép a gyerekeidrõl! Kép Bence nem féltékenykedik a húgára?

Gombóc,
borzasztó ez a reggeli sztori... kakiügyben mi újság azóta? Nekünk azt mondta a dokinõ, hogy nyugodjak meg, anyatejes babánál szinte kizárt, hogy fertõzés legyen. Persze nem nyugodtam meg, csak most, hogy neg. az eredmény, és a sárga kaki is visszaállt. Kép

Norka,
nyálbuborékos jó játék, mi is szoktunk olyat! Kép

Maci2,
Roninak jobbulást, naaaaaagyon nem jó ez a hasfájósdi! Kép

Ma voltunk egészséges rendelésen, ahol kicsit felhúztam magam, mert adott idõpontra voltunk bejelentkezve, és mégis várnunk kellett háromnegyed órát az egyre éhesebb Csipettel, azért, mert az elõttünk lévõ arab kisfiút körülmetélték. Brrrr. Miért nem tudták ezt elõre, hogy ennyi ideig fog tartani, akkor nem vártunk volna ennyit. Nnna. Egyébként Annácska megint szépen fejlõdik, már 4,65-nél tart, és 55 cm. Kép

Pusza, megyek, mert mindjárt itt lesz a párom anyukája.

Franyó+ölben kucorogva alvó Annácska
franyo
 
 


Franyó
Láz elmúlt így én is jobban vagyok. Kép
Szuper, hogy negatív lett a kaki. Kép

LányokKép
Nem tudom nálatok mi a helyzet, nyilván hasonló mint nálunk. Szilárd már úgy "beszél", hogy néha abba sem hagyja. Közben jókat mosolyog. Kép A "hökö" tetszik nekem a legjobban. Kép

Norka
Nálunk is megy a nyálbuborék. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Gomboc!
Kép Egyutterzek veled a szornyu reggel miatt.
Viszont a babad szepseges.


Andy!
GYonyoru Mark! Szerintem nagyon hasonlit rad!

Szuper, hogy ilyen jo ido van! Raadasul ejjel egesz jol aludtunk. Kép

Franyo! Kép
Borzalom, amikor varakoztatjak az embert. Velunk ugyanez volt a multkor, siettem, hogy en legyek az elso, erre a doki 1 oraval kesobb jott. Kép

Orsoly!

Mi ujsag veletek? Mekkora Lacko?

puszi mindenkinek

Kakukkfu
Emma
kakukkfu
 
 


Myssnia!

Nalunk az "abuuuu", "aguuu", "arhö" megy. Kép

Kakukk
kakukkfu
 
 


Sziasztok!

Most csak sebtiben végigszaladtam a mai termést, de annyira el vagyok szontyolodva, hogy nehezemre esik akár az írásra is összpontosítaniKép

Gombóc,
szörnyen hangzik, amit Zsombival mûveltekKép. Nem is tudom, az én 2-2,5 óránként evõ Zsebim mit mûvelt volna hasonló helyzetben, de az tuti, hogy az orvos halláskárosodott lett volnaKép

Myssnia,
örülök, hogy jobban vagyKép

Franyó,
azért utólag is jó tudni, hogy semmi baja nem volt AnnánakKép
Én már megszoktam, hogy hiába megyek idõre, akkor is megváratnakKép

Maci2,
ezek szerint ti is beléptetek a hasfájós táborbaKép Kitartást sorstárs!

És most az én naaaagy bánatom: ma voltunk Zsebivel hasi UH-n és a bal vesemedencéjében tágulat vanKép (megjegyzem, ezt a 3D UH-n is látták a terhességem alatt, de utána hiába szóltam a dokimnak, nem foglalkoztak vele, mint gyakori dologgalKép) A tágulat miatt jövõ szerdán be kell feküdnöm a gyerekkel egy napra a kórházba, ahol feltöltik kontrasztanyaggal és megröntgenezik, hogy pontosan le tudják mérni a tágulat nagyságát. Egyelõre nem mondanak semmit a további kilátásokról, a hülye anyukát meg ölje meg addig az idegKépKépKép Persze utánakerestem a neten a témának, de nem lettem okosabb, mivel az elhanyagolható problémától (kinövi a gyerek) a vese tönkremeneteléig mindent találtamKép
Borzasztóan le vagyok pukkanva és a férjem még velem kiabál, hogy az idegességemmel úgyse változtathatok a betegségen, inkább térjek napirendre fölötteKép

Most visszavonulok orrot lógatni, ne itt rontsam a hangulatotKép
pusssz
Momo


Momo
momo
 
 


Akkor bocs Myssina.

Miszike!

Milyenek lettek a Fotomarketes képek?
Én is szeretnék rendelni, de elõtte véleményt szeretnék hallani róluk.

Amúgy az oltást minimális sírással átvészeltük.
És a dr néni is mondta, hogy jön a foga.

Heni
heni1979
 
 


Hali Csajok!

Franyo, jaj de jó, hogy jó lett a kakiKépKép

Maci2, hát igen, szépen beelõztetek, de az a lényeg, hogy szépen gyarapodik RoniKépKép

Momo, teljesen megértem, hogy le vagy pukkadvaKépKép... Hogy hogy nem nézték meg a kiscsajt UHval még mikor bennt voltatok a kórházban? Zsófit már másnaposan vitték koponya és hasi UH-ra, elõzmény nélkül, normál szûrésként. Hát én biztos megõszûlnék szerdáig, drukkolok nektek ezerrel, hogy csak valami kis múlandó tágulat legyen!!!

Gombóc, ezt a vérvételt még olvasni is borzasztó volt, hát még megélni milyen lehetettKépKép... Küldök a kis hõs pasinak gyógyitó cuppot!Kép

Heni, hogy ti milyen öregek vagytok, gratulaKép!

Na ma vártuk a védõnénit 2-3-ig, mivel akkorra igérte magát, meg is jött 1/2 5 kor... itt puffogtam apának, hogy pont ilyenkor szoktam netezni... Viszont elégedett volt Zsófival nagyon, no meg velem isKép. Szegénykét ilyenkor sajnálom, mert nekem sose nincs hozzá kérdésemKépKép
És tegnap a 8 órás kajcsi után leraktam a kisasszonyt, legközelebb hajnalban, 5 órakkor csatlakozott újraKépKép én meg addig szépen eláztattam az ágyat...
Momo, egyszerûen szerencsések vagyunk mindkét manóval, bár lehet, hogy apára jól hatottam mindkétszer, és nem mert nekem hasfájós bébiket csinálniKépKép.

Norka, valld be, szeretsz babanyálban fürödni!Kép

Pussz!
Zsófi és a mormoták
Csucsuka
 


Momo,
nagyon sajnálom, de bízzunk benne, hogy nem nagy a vész. Kitartás! Biztos a férjed is ideges miatta, azért nem tud veled annyira megértõ lenni. A férfiak ilyen helyzetekben néha sokkal nehézkesebbek, mint a nõk. Majd írd meg, hogy mit találtak. Addig is drukkolok!

Gombóc,
van egy barátnõm akinek a babája csak 4-5 naponta kakil (most 2,5 hónapos. A helyzet hasonló, mint nálatok, de õk beletörõdtek, hogy ez van. Szerintem, egyáltalán nem kóros, fõleg anyatejes babáknál.

Kakukk,
akkor holnap jelentkezünk. Elmegyek ebédelni egy barátnõmmel, addig anyósom kiélheti magát a babával, utána kajálunk és mehetünk.
Zulu,
merre vagy? Jó olvasni a lassan hízó lánykádról - mi mindig azt mondjuk, hogy legalább csinos. A múltkor kérdeztem, hogy mikor kezdett átfordulni a kislányod.

Zsuzsó
zsuzsó
 


Raktam fel új képeket én is (nehogymá lemaradjunkKépKép):

[url=http://babanet.hu/album/main.php?album=46&page=3&PHPSESSID=955421b035677902bda101324d1d4e3f" TARGET="_top]http://babanet.hu/album/main.php?album=46&page=3&PHPSESSID=955421b035677902bda101324d1d4e3f[/url]
Csucsuka
 


Sziasztok lanyok!

Jottem bekoszonni.Kép Petra ma egy hetes, hetfon jottunk haza a korhazbol, es mindketten jol vagyunk.Kép Tejci van, remelem, eleg is, es a kicsi lany nagyon ugyesen szopizik az elejetol fogva. szopival kapcsolatban majd lenne jonehany kerdesem, de ugy hallom, nem most...Kép
Addig is itt van par kepKép
Jo ejt:

Leszter es PetracskaKép
leszter
 
 


Halihó!

Zsuzsó,
nem vesztem el, csak mire ágyba terelem összes gyerekeimet, meg vasalok, meg fejek, meg ilyesmi, addig Apasas mindig elfoglalja a gépet, és úgy kell kikunyizni, hogy kicsit leülhessek én is.
Én azzal vígasztalom magam, hogy milyen praktikus, hogy ilyen kicsi a gyerek, mert így simán hordhatja nyáron az unokatesójától örökölt 68-as rucikat. Pedig azt hittem, nem tudjuk majd használni õket, mert uncsitesó tavaszi bébi, és kb. 3 hónaposan hordta ezeket a ruhákat. És tényleg, szerintem is helyesek ezek a minimanókKép, csak ne kellen annyit aggódni ezeken a grammokon. Most attól félek, hogy ha majd eljön a hozzátáplálás ideje, még rosszabb lesz a helyzet, ugyanis a lányom cicin kívül semmit nem fogad el, tehát gondolom a kanalat se fogja egykönnyen. Na de ezen még jobb nem rágódni.
Anna 4 hónaposan fordult át elõször, szerintem véletlenül, mert akkoriban csak nagyon ritkán csinálta. Most már profiKép. De Õ pici kora óta hasonfekvõ baba.

Gombóc,
rendkívül jóképû fiad van! Hogy viszonyul az idõsebb nõkhözKép? Van némi esélye egy komoly 4.5 hónapos kiscsajnak?
VérvételKép. Annának is vettek a BGY-ben, hasonló módszerrel, persze anyuka együtt bömbölt a gyerekkel.

Norka,
mi beadattuk az agyhártyaszurit, de Anna csak az utolsót kapta külön, mert a 4 hónapos szurinál eleve kettõt szúrnak, így az agyhártya elõrejött 2 héttel. De a többit az aktuális oltással együtt kapta. (2 hónaposan az ACT Hib, 3 hónaposan a Di-Per-Te mellé, aztán utána jött egy szóló, és erre két hétre kapta a 4 hónapos oltást) Pont ma.

Momo,
jaj, szegénykém, tudom mit érzel mostKép, remélem nem lesz semmi gond. Azért azt biztos látják a terhesség alatt, hogy mennyire súlyos ez a tágulat, és valószínûleg azért nem foglalkoztak vele akkor, mert nem találták súlyosnak,
Nálunk szülés után 4 nappal derült ki, hogy Annának gond van a szívével, de a dokinõ, aki megállapította a zörejt, csak vonogatta a vállát, mikor kérdezgettem. Adott egy beutalót a Kardiológiára, de egyetlen szóval nem próbált nyugtatniKép. Azért szerencsére bejött a másik gyerekorvos is aznap, és nagyon kedves volt, elmondta, hogy ez mitõl lehet, és hogy kicsi az esélye, hogy komoly, mert akkor már rögtön kiderült volna a szülés után. És neki lett igaza, két lukacska volt Anna szívén, de az egyik már beforrtKépKépKép, és a másik is csökkent, nyárra talán már eltûnik az is.

Myssnia,
örülök, hogy jobban vagy!Kép

Franyó,
hát ez szuperKép! Pici korában a lányom is kakilt szép zöldeket, de már mi is csak sárgában utazunkKép. Szerintem ne aggódj a kakimennyiség miatt, valószínûleg csak arról van szó, hogy Anna nagyon jól hasznosítja a tejecskét.

Kangi,
azért lehetek irigyKép? Az én cicikéim hírbõl sem ismerik a feszülést, mert gondos kis gazdájuk minden istenadta éjjel pontosan 3 óránként kiüríti õket... Néha elmerengek, hogy az utóbbi 3 évben hány átaludt éjszakám volt, de aztán mindig gyorsan abbahagyom a számolgatást, mert még a végén elapadna a tejem a sokktólKép.

Csucsuka,
mindjárt megyek albumozniKép.

pusz, jóéjt
Zulu, a zombi

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Csucsuka! Leszter!

Nagyon szépek vagytok. Kép

Magdi
30+3
gallainémagdi
 
 


Heni,
én a Fujinál hivattam elõ ([url=http://www.fujinet.hu" TARGET="_top]http://www.fujinet.hu[/url]), és jók lettek a képek, bár legközelebb okosabb leszek, ugyanis választani kell, hogy megmaradjanak-e az eredeti oldalarányok, de akkor lehet, hogy lesz fehér csík a szélén, vagy pedig a teljes papíron legyen a kép, de akkor meg a kép széle lemarad. Én a fehér csíkos verziót választottam, és lett néhány elég érdekes... Ha nem lenne érthetõ, itt van a részletezés: [url=http://www.fotomarket.hu/index.php?page=info8" TARGET="_top]http://www.fotomarket.hu/index.php?page=info8[/url]#index4. Csak erre kell figyelni, és akkor szupi lesz! Amúgy a minõsége olyan minden téren, mint a normál filmrõl készült képnek. Én személyesen vittem oda CD-n, így nincs szállítási ktg.

Franyo,
mehetünk együtt a szigetre, ha gondolod! Én mindenkit csábítgatok, de eddig még senki nem merte vállalni a BKV-zást Kép. Pedig nem olyan rémes!

Myssnia, Kakkukkfû,
nálunk is nagyon megy az "aguuu", olyan franciás torokhangon ejtve Kép. Tényleg, a ti babáitok sírnak úgy, hogy "oááá"? Beki inkább azt mondja, hogy "nyeeee", meg "leee". Tudom, hogy nem szép, de akkor úgy röhögök rajta Kép.

Norka,
Beki is buborékozik, és õ is élvezi, ha törölgetem Kép.

Gombóc,
szegény-szegény Ti!

Momo,
kitartás!!! Majdcsak eltelik az a néhány nap, biztos nincs semmi baj!

Csucsuka,
nagyon arik a képek, különösen az "anyán" c. tetszik Kép!

Kangi,
gratula az ismételten átaludt éjszakáért! Talán két fecske már csinál nyarat Kép.

Miszike+Beki
miszike
 
 


Sziasztok gyakorlo Anyukak!

Elnezest, hogy betolakodom ebbe a fantasztikus kis csapatba, de ahogy olvasgattalak Benneteket, azt hiszem kaphatok Toletek nehany kerdesemre valaszt.

Egy 5 hetes 3 napos Hanna lanyom van, Kanadaban elunk.
Sajnos a szopi nem tartott Hannanak sokaig, de ezt most nem reszletezem. Szerencsere anyatejet kap, de rendszeresen fejnem kell, igaz a mennyiseg eleg necces, eppen fedezi a leanyzo szuksegleteit.
Meg tudnatok mondani, hogy egy ennyi idos babanak milyen gyakran es mennyit kell enni adni? Hanna ugyanis altalaban 2 orankent kajalni akar es kb. 70-80 ml-t eszik 1 alkalommal. Persze neha tobbet is ker, de van olyan is, hogy alig eszik valamit. Ugy kell adni a tejet, mintha szoptatnam, tehat amikor keri, vagy idore? Raadasul, ha uvegbol kapja igen gyorsan befalja.

A masik kerdesem egy oltassal kapcsolatos.
Van egy Prevnan nevezetu oltas, ami nem kotelezo, fizetni kell erte. A 2 honapos oltasanal kellene beadatnunk, ha ugy dontunk. Ez agyhartyagyulladasra, tudogyulladasra, ver-es fulfertozesre van. Csak par eves vakcinarol van szo, az interneten utananeztunk es eleg ilyeszto dolgokat irtak rola.(Nincs elegge letesztelve, mellekhatasok stb.) Nem tudom otthon van-e ilyen oltas, van-e tapasztalatotok.

Elore is koszonom a segitsegeteket!

Monka es Hanna
szmonka
 
 


Hu, par hiba, amit eszrevettem:
ijeszto, es Prevnar az oltas neve, bocsanat az elirasert!
szmonka
 
 


Csucsuka!

Nem mindem kórházban végeznek újszülött tszûrést, sõt a lkegtöbben nem. Minekt a gyerekorvos küldött el Emma 6 hetes korában a Heim Pálba, de akkor is csak azért mert kólikás volt és ezért sírós. Gondolom hogy Momo is ezért vitte el csak most Zsebit, mert most kapott beutalót.

Momo! Kitartás, szörnyû lehet ez a bizonytalanság, én a 6 hetes UH-on majd elájultam, pedig az csak fél óra volt, mert az orvos nem találta az epehólyagot, aztán meglett, de én úgy léptem ki a szobából, hogy tiszta vörös voltam, senkinek nem kívánom azt a pár percet. Remélem nálatok minden rendbe jön. A férfiak néha szörnyûek tudnak lenni, de biztos õ is csak ideges, csak õ így vezeti le.

Monka!

Szerintem üvegbõl is igény szerint adhatod, fõleg ha anyatej és nem tápszer. Biztos azért eszik 2 óránként, mert egyszerre nem eszik olyan sokat. Az én lányom ennyi idõs korában többet evett, de õ csak 3 óránként, sõt éjjel ritkábban. Ez az oltás szerintem itt nincs, legalábbis én nem hallottam róla. Itt 2 hónaposan kötelezõ az ACT-Hib oltás. Ez is agyhártyagyulladás egy fajtája, meg valami tüdõgyulladás ellen van, szóval minden ellenamit ez a Hib (Haemophilius influenzae) okozhat. Aztán lehet még kérni oltást a C típusú agyhártyagyulladás ellen. Más nincs. Mindkettõ tesztelt oltóanyag, nem okoznak komolyabb oltási szövõdményt. De amúgy valószínûnek tartom hogy ott Kanadában elõrébb tartanak az oltásokban mint itt, szóval hoyg modernebb készítmények is elérhetõk. Meg persze ott más a kockázati tényezõ is. Pl itt még mindíg kötelezõ a BCG oltás (tuberkolózis ellen), mig sok országban nem az, mert már nincs ez a betegség. Szóvala helyi viszonyok is sok mindent meghatároznak.

Manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Momo!
En is csak azt tudom mondani, hogy kitartas, biztos minden rendben lesz. Ne izgulj, es foleg legyel nagyon turelmes a babaddal, az er a legtobbet. Kép

Monka!
A mennyiseget bizd a babadra, nem lehet altalanositani, hogy mennyire es mennyi idokozonkent van szukseguk a babaknak. Emma is kb ennyit evett egyszerre, es gyakran.
Vagy inkabb neha 120 gr ot, neha csak 50 et.
Most mar nem merem, hogy ne idegeljek.
Latogass el a szoptatas topicba, ott profibbak vannak, mint mi. Kép

Zsuzso!
Akkor varjuk a hivast! Kép

Lanyok!

Tettem vegre fel uj kepet Emmarol, nezzetek meg! Kép
(a profilomban van)

Kakukk
kakukkfu
 
 


Szasztok! Kép
negyed kilenckor tettem le tegnap a lányt, 5.20-kor evett újra, pedig nagyot bukott (mondhatnám, hányt) az este KépKépKép

Tegnap sokat voltunk megint levegön (2x3 órát), igy jól elfáradtam, azért nem is jöttem. De mást se nagyon csináltam, úgyhogy ma este TESCO-zás jön, fuuuujjjj Kép

Csucsuka Kép
irtó csini a kiscsaj - Danó meg kis herceg! Kép Gratula az éjszakához!

Leszter Kép
Leona Bernstein különösen bájos! Gratulálok Kép

Momo Kép
drukk, hogy ne legyen semmi gáz - apának meg üzenem, hogy megint menjen az udvarra üvöltözni Kép

Monka Kép
üvegböl is igény szerint etesd. Prevnar-ról nincs infom, sajnos.

Miszike Kép
nálunk a sirás "leeee" vagy "leööö" Kép És olyan bukszaszája van közben, hogy én is megzabálom KépKépKép

Zulu Kép
tudom én, hogy irigylésre méltó vagyok, de mentségemre szolgáljon, hogy a 15 évvel fiatalabb húgommal én végigcsináltam a többszöri éjszakai kelést, 2 éven keresztül KépKépKép És nagyon féltem, hogy Julcsi is ilyen lesz, de valahol mégis van igazság KépKépKép

Franyo Kép
önjáró kakihoz nagy gratula, plusz örvendek, hogy az eredmény is jó lett Kép Én ma pocimasszázs közben kaptam egy AKKORA adagot, mely sugárban érkezett, hogy csak na Kép De még ennek is tudtam örülni ... minden jobb, mint a hasfájás, meg az abból fakadó óbégatás, na nem?! Kép

Norka Kép
nyálbubi nálunk is menö Kép

Myssnia Kép
Julcsi is gyakran szövegel úgy, hogy nem hagyja abba. A vége persze mindig méltatlankodás, hogy a produkciót miért nem honoráljuk ölbekapással és órákon át tartó hurcibálással, cicivel, simivel, tánccal, dallal, tüzijátékkal, Chippendale-fiúkkal stb stb Kép

Most is ez van, pedig én még gyorsan bekapok egy szendvicset!

Pussz
Kangi+magyarázó Julcsi
kangi
 
 


Ja, elfelejtettem, ugy feltem a teliholdtol mint a tuztol! Kép
De nem tortent semmi, sot fel 9 tol 3 ig aludt Emma, ami nalunk nagy csucs!

K
kakukkfu
 
 


Sziasztok!

Norka, en is szoktam tobbesszamban beszelni. Kicsit olyan, mintha ZSombi kulonallo lenne, de valahogy a "reszem" megis. Lehet, hogy ezert. Kép
De arra vigyazok, hogy ha a parommal beszelek, akkor csak magamrol es Zsombirol beszeljek, es ne ugy, hogy "vagyunk Mi a Zsombival es van O,a ferjem". Par eve a barati korunkben az egyik pasi el akart valni a felesegetol es az egy eves kisfiatol, es en azota is ugy erzem, hogy az egyik valook eppen az volt, hogy a lany allandoan ugy beszelt, mintha szembenallo felek lennenek a ferjevel. Hogy van az anya es a fia, es kulon a ferj. Na, en ezt szeretnem elkerulni...Kép (A tortenet vege happyend, nem valtak el, es most nagyon jol megvannak. Kép )

Zsuzso, Franyo,
Igen, Zsombi anyatejes baba, de hat cumisuvegbol issza a lefejt tejet. Tehat elvileg lehetne fertozes (bar mindig mindent alaposan fertotlenitek). De ugy tudom, a fertozes eppen hasmenessel jar, nem szekrekedessel. Kép De tegnap megint produkalt magatol egy sargat, es most kivancsian varom a delutant. Kép Franyo, tok jo, hogy mar helyreallt nalatok a kakidolog. Kép

Momo, drukk, hogy ne legyen komoly! KépKép A roaming in-es szobaban az egyik szobatarsam gyerekenek volt vesetagulata, o azt mondta, mar az elso gyerkenel is ugyanez tortent. CSak kontrollra kellett vele jarni, es egyeves korara el is mult. A doki azt mondta neki a szobaban, hogy ez eleg gyakori dolog, es a folyoson is volt meg ket lany, akinek vesetagulata volt a babajank. Ugyhogy szerintem nyugi! KépKépKépKép

Leszter, meg egyszer gartula! Aztan gyorsan gyere am ide! Kép

Monka, a vezetett fuzetecskembol kiderult, hogy Zsombi 5-6 hetes koraban naponta 6X evett, 600-650 ml/nap kozott. Altalaban 100-130 ml kozotti mennyiseget alkalmankent. Egesz jol beallt napirendje volt, felebredt es evett hajnali 5-6 kozott, aztan 9-10 kozott, utana 13-14:00 kozott, majd 16-17:00 kozott. Utan furdes utan 20:00-kor, utoljara ejfelkor.
A gyerekorvos azt mondta, ugy alakitsuk ki a napirendet, hogy ejfel utan hagyjuk aludni, ha 5 orat bir egyhuzamban aludni, akkor alakitsunk ki napi 6X-i etkezeses ritmust. Most nezem, harom es fel hetesen alakult ki a fenti napirend. De Zsombi nagyon nagyetku, lehet, hogy ezert. Kép
Arrol az oltasrol en sem hallottam eddig. Kép

Csucsuka, de edik a fotok! Kép

Koszi az egyutterzest, tegnap eleg vacakul ereztem magam tortura utan. De legkedvencebb es ezidaig egyetlen gyermekem tegnap egesz nap hihetetlenul beles volt, es azt hiszem, kiheverte a tegnapi megrazkodtatast, mert folyamatosan evett. Bar ma reggel, amikor felkeltunk, az eddigi mosolygasa helyett eleg gyanusan meregettet, de aztan megnyugodott, amikor kajat kapott....KépKépKép

Sziasztok,
Gombóc
gombóc
 
 


Kakukk! Lacko jol van, mostanaban kezd nyilni a csipaja, igy neha hisztizik.Kép Amugy no mint a bolondgomba, mar tobb lehet mint 6 es fel kilo. Hosszu kissrac, 65 cm korul lehet. Emmaval mizujs? Meglestem a profilban, a terdzoknija csucs, o meg edi. Az uj profil is aranyos, nekunk is van ilyen kep, amikor a forgojat lesiKép

Momo! Lackonak is volt magzati vesetagulata, ra is irtak a zarojara, hogy kontroll kell 6 hetesen. Ott a masik vesejen talaltak egy kicsi tagulatot, de nekunk azt mondta a dokino, hogy valoszinu nem okoz semmi problemat, esetleg laznal lehet gondolni hugyuti fertozesre. Ha nincs panasz, 2 evesen vigyem vissza kontrollra. Ugyhogy nalunk nem keritettek ekkora feneket neki, bizti nalatok sem lesz gond.Kép

Na megprobalok feltenni ide egy kepet, elore is bocsi ha nem sikerul vagy ha nagy leszKép

image

orsoly
orsoly
 
 


Nahat ez nem jott be, hogy kell egyebkent kepet felrakni ide?

orsoly
orsoly
 
 


Momo
Ne lógasd az orrod, biztos rende jön apróka.
A dokik hozzáállása felháborító.

CsucsukaKép
Nagyon aranyosak vagytok. Édesek a kicsik!

Leszter
Juhéjj! Üdv itt. Petra nagyon édi, olyan a haja elöl mint Szilárdnak, a forgók miatt. Kép
Egyébként egyforma mérlegünk van. Ami elég jó, de ha éhes Szilárd, akkor úgy rugkapál, hogy nem lehet lemérni. Bár van rajta egy funkció: "HOLD" ami átlagol, de volt olyan, hogy egymás után 3 félét mutatott. Szóval jó, ha inkább tovább van rajta a bébi és próbálod leolvasni, amikor nem mozog rajta. Kép
Másik: Tudom, hogy elsõ napok, és elfoglalt anyuka vagy, de megkockáztatnék egy kérdést. Ha nem jön válasz sem gond. Kép
Szóval: Van egy nimfa papagály, akinek pár nap alatt elment a hangja, pedig imád rikoltozni. Megfázott? Mit lehet vele tenni? Vigyem dokihoz, vagy várjak. Eddig egy kis mézes répát adtam neki, hátha... Elõre is köszi.

Miszike
Nálunk naponta csak 3 db oááá hallható, ha hallható egyáltalán. Szilárd is nyekereg csak. Kép

Monka
Szerintem akkor adj neki tejcsit ha kéri, ha 2 óránként akkor 2 óránként. Mennyi a súllya a leányzónak?
Engem érdekelne mi a gond a szopival? Hátha tudunk segíteni.

Kakkukfû
Emma nagyon édes baba, szép szabályos pofija van. Kép

myssnia + szilárd, ma 8 hetes Kép
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Hali csajok!

Leszter, jaj de jó, hogy ideértél!KépKép A képek édesek!

Miszike, enyim lányom mekeg, de nagyon édesenKépKép

Myssnia, szilárd már 8 hetes? Hogy rohan az idõ, bezzeg terhesen az utsó hetekbenKépKép... Nagy gratula!

Köszönjük a bókokat, továbbitom az illetékes urilánynak, ak ma éjjel is békénhagyta anyukájátKépKép

Pusszantás!
Zsófi és a mormoták
Csucsuka
 


Sziasztok!

Kakukkfû,
mit mondott neked a dokid a székrekedés-ügyben? Javult valamit a helyzet? Azért kérdem, mert nekem egyre horrorisztikusabb a dolog, annyira, hogy elszántam magam, és az elõbb benyomtam 3 kanál olajat. Még nem hánytam, talán már nem is fogok, de elég rossz volt. Kép Nincs valami emberségesebb megoldás?

Myssnia,
már Anna is jókat beszélget! Annyira aranyos, és megismer engem, mert amikor föléhajolok, és mondok neki valamit, mindig elmosolyodik, és beszélni kezd. Kép Nekem legjobban az tetszik, amikor csodálkozó arccal azt mondja, hogy "hûûû", amit "hííí"-nek is lehet érteni Kép.

Momo,
szegény, még ez is... Kép És csak jövõ szerdán derül ki, hogy mi van? Addig meg idegeskedhetsz? Szuper. Kép Nagyon drukkolok, hogy ne legyen semmi baj. Próbáljátok meg megnyugtatni egymást a férjeddel, amennyire ez lehet, ilyen körülmények között. Hát neked nagyon összejött minden. Kép

Csucsuka,
édesek a gyerekeid! KépKépKép Dani mit keres a vödörben? Kép

Leszter,
gyere majd gyakran! Petra gyönyörû kislány! Kép

Miszike,
húsvétkor lesz kitesztelve a BKV-zás, mert anyukáméknak megígértem, hogy átmegyünk hozzájuk. De az Apa segítségével lesz, aztán utána majd egyedül is megpróba, és ha minden o.k., lehet, hogy megpróbálkozom a Szigettel is! Kép

Kakukkfû,
Emma is nagyon aranyos! Kép

Kangi,
önjáró kaki egy napig élt... sajna ma megint nyügi van. Kép

Na, ez az üzi is kb. másfél órája íródik Kép. Megyek, mert megint nagyon türelmetlen a lány.

Pusz
Franyó
franyo
 
 


Sziasztok!

Most olvastam végig a termést. Lõrinc órûák óta aludt a teraszon. Most, hogy befejeztem az olvasást, és írnék egy kicsit, felébredt. Rohanok, mert biztos irtó édes, már cuppog.

Közben néztem a fotókat, minden bébi gyönyörû!

Majd még jövök, talán.

Beu
beu
 
 


Sziasztok!

Megérkeztünk közétek! Julka április 9-én született programcsaszival, 3200 grammal, 50 cm-sen. (születéssztori, képek ma a Kismamiknál) Az éjjel-nappali rooming-innek hála van tejecske, szopizunk is szinte egész nap. De éjjel (egyelõre) nagyon jó kislány, kb. 3 óránként ébred, fél órácskás szopi és alszik is tovább. Nagyon szeles szegénykém, nagy bömbik vannak, elkezdtem adni neki a Sab Simplexet, de nem nagyon használ. Nem büfizik általában, és akkor alul jön ki hosszas kínlódás után. Nem tudtok valami jobbat? A Gripe Water nekünk nagyon bevált a nagyoknál, de csak 1 hónapos kortól adható, és hol van az még!

Urszila + az 1 hetes Julka

Kép
urszila
 
 


UrszulaKép
Már írtam, de azért mégegyszer gratulálok Julkához, legyetek boldogok!

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Franyo!

Nekem szerencsere normalizalodott a helyzet.
Tehat: napi 3 evokanal korpa vmi folyadekban.
Doxiproct kenocs (belulre kell benyomni, bocs)
Ezt mondta az orvos. Mukodik, de en meg eszem lenmagot.
Este beaztatod vizbe, (1 evokanal) es reggel megiszod. Eleg gusztustalan, de hatasos.
Sok szerencset. Kép

Orsoly!
Emma 3 honaposan volt 5kg es 62 cm. Mar forog, sokat "beszelget" es nagyon elenk baba.
Jo lenne mar egysze osszefutni! Kép

Lanyok, koszi a dicsereteket, Emma neveben,
pusz
Kakukk
kakukkfu
 
 


Csucsuka, tényleg nem csinálják mindenhol rutinszerûen az UH szûréstKép Hát ezért mentünk most. Viszont eddig ahány dokit megkérdeztem, mind azt mondta, olyan kicsi az eltérés, hogy ezzel nem szokás rögtön kontrasztanyagos röntgen után kapkodni. Erõsen gondolkodom rajta, hogy nem viszem be jövõ szerdán a gyereket, fõleg hogy az egyik kollégám felesége is egy sima gyomortükrözésbe halt bele tavaly ebben a sz*r kórházbanKépKépKép

Lányok, köszönöm a vígasztaló szavakatKép Sajna, a pechszéria nem ért végetKép Ma voltam a 6 hetes kontrollon és egyúttal fel akartam rakatni egy spirált, mert mostanában belepusztulnék még egy gyerekbe (azt hiszem, értitek, miért mondom). A doki 2x is megpróbálta, de a hátrahajló méhem miatt nem sikerült rendesen felrakni, így kidobtam az ablakon 6000 pízt plusz fájdalom is jutott hozzá elég és még egy hétig vérzek, mint állatKép Ja és antibiotikumot is kell szednem, mert könnyen elfertõzõdhetKép Hogy ezt miért nem újságolta nekem elõbb senki???? Biztos, hogy neki se futok.
Na mára ennyit a jóhírekbõlKép

Aki Gripe Watert használ, az hogy adja be a babónak??? Mert a lányom az injekcióstûvel lassan a szájába adagolt létõl is öklendezik és végül sugárban hányja rám a tejjel együttKép

Leszter, Urszila végre megérkeztetekKépKépKép Gondtalan babázást kívánok!

üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Franyó,
Örülök, hogy a kakivizsgálat negatív lett.

Momo,
Fel a fejjel, fõ az optimizmus. Meglátod kinövi Zsebi a vesetágulatot. Drukkolok nagyon.

Zsófi,
A védõnõk már csak ilyenek? Az enyém meg bejelentés nélkül szokott beállítani.

Csucsuka, Leszter, Kakukkfû, Urszila,
Szupik a képek, édesek a babák.

Heni,
Mi is a Fujinál rendeltük meg a képeket, amit Miszike ajánlott. Holnap lehet menni a képekért (és a CD-ért). Mi a kártyákat adtuk le és CD-re is kiíratjuk.

Miszike,
Mail ment.

Orsoly,
Úgy tudsz képet felrakni, hogy begépeled szóköz nélkül a következõt \ image { kép neve }
Amikor elküldöd a hozzászólást kérni fogja, hogy válaszd ki a képet (tallózás).

Hasfájós babák mamái,
Írtátok a Sab Simplexet, az Infacolt és a Gripe Watert. Ezek recept nélkül kapható gyógyszerek? Mit kell tudni róluk (adagolás, mikor, hogyan kell beadni...)?

Képzeljétek Roni megdöntötte az eddigi csúcsát, 80 g-ot szopizott vacsira!KépKépKépKép

Ma voltunk egészséges rendelésen, Roni 3190 g hivatalosan. A doki szerint még nem múlt el teljesen a sárgaság, ezért mehetünk a Madarászba vérvételreKép.
Ja, és közben bejött egy nõ, aki csak beszélni akart a dokival, mert bárányhimlõs a gyereke.

Tegnap elfelejtettem írni, hogy kipróbáltuk a kakaóscsiga receptet. Nagyon fincsi lett.

Ti miben fagyasztjátok le a lefejt anyatejet? Az Avent gyûjtõzacsi elég drága.

Roni és apa
Kép

Roni és anya
Kép

Maci_2 + Roni
maci_2
 
 


Maci2 koszikeKép Minnya meg is probalok felrakni kepet.

image {Komoly Lacko}

orsoly
orsoly
 
 


Na megy egyszer, utolso proba.

Kép
orsoly
 
 


Mindenkinek koszonom a kerdesemre feltette valaszokat. Ezek szerint a Prevnar nevezetu oltast otthon nem hasznaljak, lehet, hogy en sem fogok itt igenyt tartani ra, nehez eldonteni, hogy legyen okos az ember, foleg ha nem is magarol, hanem a gyerekerol van szo.

Gomboc!
En is vezetek ilyen fuzetecsket, ami szerint Hanna is megeszi atlagban a napi 600 ml-t, csak 7-9 alkalommal teszi ezt naponta, talan ezert is eszik egyszerre kevesebbet.
Csak azt nem tudom, hogy alakitsuk ki a napirendet, mert az meg mindig nincs, leszamitva, hogy tudja mikor van ejszaka, mert akkor csak 1 vagy 2 ebresztest csinal, ha akkor adhatom neki a tejet, amikor keri. Mert a Draga eleg rendszertelenul szeret enni. szoval ragaszkodjak valamilyen rendszerhez, vagy en alkalmazkodjak a lanyhoz?
A sulyaval nincs gond, 2980 g volt, amikor kijottunk a korhazbol, es az 1 honapos meresen 3974 g volt.
Igaz az elejen voltak gondok.

Myssnia!
A gond az volt, hogy nem volt eleg tejem, Hanna veszesen veszitett a sulyabol. Akkor azt mondtak, hogy tanacsos a tapszer, kozben pedig szoptassak is es fejjek is minden szopi utan. Hat ezt csinaltam kb.3 hetig, de ugy megijedtem, hogy mar ilyen koran tapszert kell adni a gyerekemnek, hogy amit csak tudtam megtettem, hogy beinduljon a tej. Szoptatos tea, fejes ezerrel, szoptatas akkor is, ha szegeny lany tobb orai munkaval is csak par grammot nyert anya cicijebol.
Igy beindult a tejem, de mire ez megtortent, Hanna ellustult a cumisuvegtol(gondolom attol), nem szopta ki a tejet rendesen, sirt, rangatta a mellbimbomat, turelmetlen lett. Igy szepen lassan teljesen az uveg rabja lett, de azert az vigasztal, hogy valamennyi anyatejet tudok neki adni, sot egyenlore fedezi a szuksegleteit, de nem tudom meddig. Tenyleg, meg gyarapodhat a tej mennyisege, vagy ez mar ilyenkor annyi marad, amennyi most van?
Azert neha meg mindig probalkozok a cicivel, de szegenyt elegge osszezavarja, hogy egyszer uveg, aztan cici. Na meg nem is szivja ki rendesen, utana mindig kell uvegbol adni az elozoleg lefejt tejet. Szoval ezert az uvegbol etetes.

Megneztem am en is a kepeket, amit itt tudtam, es meg kell jegyeznem, hogy tenyleg nagyon edes babaitok vannak!Kép

Monka es Hanna
szmonka
 
 


Sziasztok!


Remélem mindenki jól van.

Lányok el kell újságolnom valamit, éjszaka most elõször nem cumisüvegeztünk, hanem szopi volt, mennyivel könnyebb volt, nem kellett külön fejegetnem, hanem megvolt minden 1 óra alatt. Azaz 30-30 perc volt a törpének, adva, aztán nem tudom mennyit evett, mert én szerintem hamarabb elaludtam szopi közben, mint Õ.
Már csak 1 óra múlva ébredtem fel és raktam be a kiságyába aludni, ugyan arra tudok következtetni, hogy nem ette halálra magát, mert csak 3 órát bírt ki, a máskori 4-5 óra helyett.

Ma is szopiztunk délután, de valahogy nem elég az idõ 30-30 perc mert mindig éhes, eszik, eszik, és egyszer csak elalszik alszik 10-15 percet, majd iszonyú ortályozás, hogy éhen akar halni. Ilyen alapom mindig csak szoptatni kéne.

Nincs valakinek valami jó ötlete?

Legközelebb már le fogom mérni a mérleggel, hogy mennyit eszik, csak evés elõtt lemérni képtelenség, olyan izgága, hogy na.

Jók legyetek

Sziasztok

Manó2+ Dorottya
manó2
 


Sziasztok

Tegnap nyafik voltunk, ezért nem jelentkeztem.
Hogy kell ide képet feltölteni, csak a profilba meg az albumba sikerült eddig.

Leszter, Urszila gyönyörûek a babáitok.

Maci 2 a Saab Simplex és Infacol recept nélkül kapható, de nálunk az Infacol jött be dupla adagban. Ez a szer nem szivódik fel, ezért újszülöttkortól adható. Ay elégtelen emésztés miatt apró légbuborékok keletkeznek, amelyek nem tudnak távozni, csak habot képeznek, ez okozza a kólikát. Az infacol a buborékok felületi feszültségét csökkenti, ezek összeolvadnak, és hangos pukik formájában távoznak.


Szmonka, valósyinû az a baj, hogy túl gyorsan issza tejet az üvegbõl, ezért hamar elteliti, próbáld több részletben adni, böfiztetésekkel megszakitva.


üdv regli és Lilla
regli
 
 


Jó reggelt!Kép

Beu!
Lõrinc tényleg édes, de nem "éhes"-t akartál írni? KépKépKép

Urszila!
Jó, hogy megérkeztetek, üdv itt! Julka nagyon helyes kislány! Sajna hasfájás elleni szert nem tudok neked ajánlani, mert mi ugyan négyfélét is próbáltunk, de egyik se hatott Kép. A dokinéni írt fel valami görcsoldót, de azt meg nem tudom megmondani neked, hogy micsoda, mert a gyógyszertárban keverték ki, na az az egyetlen, ami talán mintha érne valamit. Szerintem kérdezz rá a gyerekorvosnál.

Kakukkfû!
Köszikösziköszi!!!!!!! Korpa van is itthon, mindjárt intézkedem. Az a kenõcs recept nélküli, ugye?

Momo!
Kép Csupa rossz dolog ér téged mostanában! Ezt én se hallottam még, hogy hátrahajló méh esetén ilyen nehézségek lehetnek. Nekem is az van, de egy szóval nem mondta a dokim, hogy a spirált nem ajánlja. (Szerencsére én nem is akartam, így elmaradt ez a horror, amit írtál...)
Nem tudok tanácsot adni kórház-ügyben, lehet, hogy én is azt mondanám, hogy nem viszem be a babát, de annyira nehéz okosnak lenni, mikor az orvosok így ráijesztenek az emberre. Próbáld meg jól végiggondolni, és amennyire lehet, hideg fejjel dönteni. Nagyon drukkolok nektek!!!!!!!!!! Meg egy vigasz-ölelést is küldök! Kép

Maci2!
Az Infacol-t nem ismerem, de a többi mind recept nélküli gyógyszer, ezeken kívül van még az Espumisan nevû, az is recept nélküli. A Gripe Watert DM-ben is lehet kapni, ez csak 1 hónapos kortól adható. Kinek ez, kinek az segít, van, akinek egyik se (lásd fentebb Kép), lehet, hogy érdemes a gyerekorvosodtól tanácsot kérni. Egyébként a SabSimplexet meg az Espumisant úgy kell adni, hogy ami rá van írva, hogy csecsemõnek 15 ill. 25 csepp, azt nem egyszerre, hanem szétosztva kell adni, 5-6 cseppenként.

A képek nagyon jók, Roni gyönyörû hajasbaba! Kép

Orsoly,
Lackó is nagyon aranyos, igazi kis férfi! Kép

Manó2,
gratula a szopihoz! Ez az "eszünk-bealszunk" játék nálunk is így megy! Igen, ebbõl adódik az állandóan szopizás. Jó ötletem nincs, ha éhes, etetem Kép.

Pusz
Franyó
franyo
 
 


<pre>
Anyuka Baba neve Baba szülinapja Baba születési adatai Baba kora
Manó Emma 2002.10.10 3400 g, 51 cm 27 hét + 1 nap
Zulu Anna Sarolta 2002.12.02 3500 g, 55 cm 19 hét + 4 nap
Zsuzsó Dana 2002.12.14 2900 g, 54 cm 17 hét + 6 nap
Virga Levente 2002.12.19 3800 g, 59 cm 17 hét + 1 nap
Andy78 Márk 2002.12.27 3660 g, 55 cm 16 hét + 0 nap
Orsoly László 2002.12.30 3950 g, 55 cm 15 hét + 4 nap
Kakukkfû Emma 2003.01.03 3470 g, 52 cm 15 hét + 0 nap
Gombóc Zsombor Viktor 2003.01.28 3350 g, 52 cm 11 hét + 3 nap
Norkini Jázmin Sarolta 2003.02.09 2600 g, 48 cm 9 hét + 5 nap
Zsuzsi74 Miklós 2003.02.11 3460 g, 54 cm 9 hét + 3 nap
Miszike Rebeka 2003.02.15 3590 g, 54 cm 8 hét + 6 nap
Myssnia Szilárd Márk 2003.02.20 4050 g, 59 cm 8 hét + 1 nap
Kangi Julianna Angéla 2003.02.23 2700 g, 48 cm 7 hét + 5 nap
Franyó Anna Virág 2003.02.24 3000 g, 54 cm 7 hét + 4 nap
Manó2 Dorottya Rebeka 2003.02.25 3100 g, 53 cm 7 hét + 3 nap
Judó Hunor György 2003.02.26 3900 g, 56 cm 7 hét + 2 nap
Momo Adrienn 2003.03.03 3200 g, 53 cm 6 hét + 4 nap
Regli Lilla Regina 2003.03.11 3800 g, 56 cm 5 hét + 3 nap
Zsurló Hajnal Anna 2003.03.15 4320 g, 54 cm 4 hét + 6 nap
Beu Lõrinc 2003.03.19 4450 g, 62 cm 4 hét + 2 nap
Maci_2 Veronika 2003.03.23 2670 g, 50 cm 3 hét + 5 nap
Csucsuka Anna Zsófia 2003.03.31 3900 g, 53 cm 2 hét + 4 nap
Urszila Júlia 2003.04.09 3200 g, 50 cm 1 hét + 2 nap
Leszter Petra Jázmin 2003.04.09 3600 g, 56 cm 1 hét + 2 nap</pre>
franyo
 
 


Franyo!

Igen, recept nelkul lehet kapni. Meg elfelejtettem a napi 3 liter folyadekot, de az a szopi miatt ugyis kell.

En is megprobalok feltenni egy kepet.

Kép

Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Sziasztok!

Momo!

Én a helyedben biztos felhoznám Pestre és megnézetném másik dokival mielõtt ilyen kontrasztos viszgálatra vinném. És ha neki is ugyanaz a véleménye akkor megcsináltatnáma viszgálatot, de nem abban a kórházban amiben már eleve nem bízol.

Hasfájósság: Hát nálunk úgy igazán semmi sem hatott. Mi próbáltuk az Espumizánt, a doktornõ írt fel valami görcsoldót, amit a gyógyszertárban kevertek ki, aztán jött a Grip Water, és mindez a három együtt, mégis fájt a hasa. Aztán kinõtte.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Lányok, próba: én is tettem föl képet Danáról, a profilomban van.
Zsuzsó
zsuzso
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?