Új privát üzeneted érkezett!

AndiKép
Na visszajött egy varrógép, aminek az aljából le van törve egy 1*1 cm-es kis rész, ami nem is látszikKép Lealkudtam 10ezer Ft-raKép Szóval péntektõl már lezs varrógépemKépKépKépKép
Amúgy meg vadi újKép Na most tök happy vagyokKép

Manócs, az alkudósKép
27+5
manócska
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat!Kép

ManócsKépIgen kicsit tartok az ikerterhességtõl,mert már van két kisfiam,egy harmadik babát még anyagilag is,és erõmhöz mérten is betudok vállalni,de két picurkát...Egyenlõre nem filózom ezen,mert semmi értelme.Húsvét után megyek az orvoshoz,és akkor ha túl leszek egy ultrahangon,akkor megtudom,hogy mi a helyzet?Esély van rá,mert van két bátyám akik ikrek.(Sajnos az egyikük már nem él.)
Nekem sajnos segítségem nem lenne,nincsen anyukám,nincsenek nagymamák,nagypapák sem.Szóval nagyon megijednék egy ikerterhesség hírére.
És ugye itt van már két kisfiam,akiknek ugyanúgy szükségük lesz rám a továbbiakban isKép

Lányok!Milyen pontosan ez a hüvelyi ultrahang?Én eddig nem voltam ilyen ultrahangos vizsgálaton,mindig csak hasin.
Írnátok róla,hogy ez milyen is pontosan?Mennyi ideig tart,fájdalmas-e?
Köszi az infókat!
Rita.
rita01
 


Szia Rita!

Gratulálok én is!
Én kétszer voltam hüvelyi UH-n, de nem mindenhol ezt csinálják, valahol már 6 hetesen is hasit csinálnak. A hüvelyi olyan, hogy van egy (most nem akarok vulgáris lenni, ezért inkább máshoz hasonlítomKép) egyenes banánhoz hasonló szerkezet, amit bezseléznek, ezért egyáltalán nem fáj a behelyezés. Elsõ alkalommal csak pár percig tart, mert még nem tudnak annyi mindent megfigyelni. Nekem utána kicsit fura érzéseim maradtak a hasamban, mintha a picinek nem tetszett volna az ultrahangos vizsgálat, de ez egyáltalán nem általános, és el is múlt elég hamar. Remélem megnyugtattalak!Kép

További jó pocisodást!

Zsizsa
17+2

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 

 
 

RitaKép
A hüvelyi uh nekem egyáltalán nem fájt (persze ez is lehet dokifüggõ, hogy pl. õ hogyan ér hozzád).
Leírom, hogy nálam hogyan történt. Mikor elõször "benézett" még csak keresgélt, hogy melyik oldalon is lehet. Mikor megtalálta megmérte a petezsákot, a méhnyálkahártya vastagságát, és megnézte a petefészkeimet és megmérte a petefészek által termelt sárgatestet is. Ez úgy összesen 10 percet vehetett igénybe.
addig is jó pocinövesztgetéstKép

AndiKép
Nagyon ügyi vagy, a hosszú nadrág kemény dió. Zsebeket is varrtál rá? Én hobbiból imádok varrni, már egy csomó ruhát varrtam magamnak, szerintem én is fogok majd a picinek. Annyira drágák a pici ruhácskák, pedig nagyon könnyû a szabásmintájuk.

Bogár
8+5

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Sziasztok!

Manócs! gratula a varrógéphez! Kép Nagyon ügyes vagy, hogy megszerezted. És akkor szintén kezdö, mint én? Kép Igen, Burda szabásmintát használtam. Elöször a Kismama újságból néztem ki egy nadrágot, de szinte lehetetlenség volt eligazodni azon, még tesómnak sem tetszett, pedig Ö profi. Igy aztán inkább Burda lett. Kép
Bogár! Kép Zsebet nem varrtam rá. Kép Nem akartam rögtön elvenni a kedvemet, ha nem sikerül. Majd talán legközelebb. Kép
Rita! Én már sokszor voltam hüvelyi UH-n, babásan is, de még sosem fájt. Kép

Ma délután megyek védönöhöz!

Puszi!
Andi
andi28
 
 


Rita, és a többiek!Kép

Nem akartam megijeszteni senkit, azt hittem, hogy értelmesen írtam le a dolgokat, de úgy látszik félreérthetõ voltam. Szóval, UH közben nekem sem fájt egy picit sem, sõt utána sem fájt egyáltalán, csak volt valami fura érzésem (ez egyébként hasi UH után is volt nekem), amit nem tudok máshogy magyarázni, mint hogy a baba nem igazán szerette az UH-t. Ez úgy egy órát tartott. De semmi fájdalom! Bocsi, hogy félreérthetõ voltam, remélem nincs harag!!!

Zsizsa
akinek megy a hasa, ezért, úgy tûnik, kicsit hülye

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


ZsizsaKép
ahogy írtad a széntabletta szerintem sem árthat. Az én minim is átélte ezt pár napig, csak az a futás a toalettig, az viselte megKép
és miért is kell haragudni?Kép
Ugye a hasi uh volt 1 óra, nem a hüvelyi, mert akkor nálam a doki rövidre fogtaKép

AndiKép
Tök jó, hogy már a védõnõhöz mehetsz. Mit csinál ilyenkor, mit kérdez, ad valami papírt, vagy mi lesz?

Bogár

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


BogárKép
nem az UH volt egy óra, hanem utána a fura érzés.KépKép A hüvelyi UH-m 10 perc sem volt, egyszer sem (pedig a 12. héten nyaki redõt is mértek, és jól megnézték), hasin pedig még csak 3D-sen voltam, ott ugye fix tarifáért 30 percet kapsz, jövõ héten megyek a kötelezõ 18. hetire, de azt nem tudom meddig tart majd.
A védõnõnél kiskönyvet kapsz, amibe onnantól kezdve beírják a vizsgálataid idõpontját (doki is, védõnõ is), meg egy csomó adatot (az elején rólad és a családodról, aztán a vizsgálatok eredményeirõl). Millió dolgot kérdez, amit õ is felír (bentre is kapsz kartont), a volt betegségeidrõl, családi betegségekrõl, szóval nem árt utánakérdezni otthon.

Fene egye meg a rossz idõt!!! Ennek ellenére szép napot mindenkinek!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az infókat a hüvelyi UH-ról.Én a Margit Kórházban fogok szülni,pont ma mondta egy bnõm,hogy a 12hétig hüvelyi UH van.Lehet,hogy ezt inkább kicselezem?KépMost olvasom vissza,nagyon bátor vagyok,hogy már leírom,hogy hol fogok szülni,pedig még nem kéne ennyire elõre rohannom,hiszen orvosnál még nem jártam.Szóval akkor javítok magamonKépHa minden tényleg így van,ahogy én képzelem,akkor a Margitban fogok szülniKép

Megtudjátok nekem mondani,hogy mennyit kell fiztni egy 3D-s UH-ért?Errõl is csak hallottam,de még nem jártam utána.

Az idõvel nekem is tele van a hócipõmKépUndorító!Komolyan mondom,hogy télen nem fagyoskodtam ennyit,mint az utóbbi 3-4 napbanKépKépKép
Engem napok óta fejfájás gyötör,ma reggel is így ébredtem,így muszáj voltam bevenni egy Algopyrint.Tudom,hogy nem túl jó dolog az elsõ 12 hétben gyógyszert szedni,de úgy tudom,hogy az Algopyrin nem ártalmas.Persze csak egy szemrõl volt szó,nem fogok rászokni,de már 3 nap fejfájás után muszáj voltam cselekdeni.Ti,hogy vagytok ezzel?Ha fáj a fejetek?Bírjátok,vagy ti is tesztek ellene vmit?
Nekem sajnos a fekvés,pihenés sem segített márKép

Ettõl függetlenül mindenkinek kellemes du-ánt,estét!Kép
Rita.
rita01
 


Szia, Rita!Kép

Én ugyanúgy vagyok a fejfájással, ahogy te. Az elején nem akartam bevenni semmit, de amikor éjjel felébredtem, hogy nem tudok aludni, annyira fáj a fejem, akkor muszáj volt valamit bevenni. Én is Algopyrint vettem be, állítólag az nem ártalmas. Eddig 5-nél tartok (öt különbözõ alkalommal a 17 hét alatt). Azért az enyhébb fejfájásokat igyekszem elviselni, de van, ami már kibírhatatlan, fõleg, mivel tudom, hogy csak egyre rosszabb lesz.

A 3D UH 8-10000 Ft, attól függõen, hogy hová mész. Ezért kb. fél órát kapsz, felveszik videóra, kapsz CD-re képet, és papírképet is (mondjuk, nem tudom, hogy ez mindenhol így van-e).

Süt a nap!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Rita! Én a helyedben nem biztos, hogy kicselezném a hüvelyi UH-t. Sokkal jobban látszik a baba. Föleg, ha fotót is kérsz róla! És tényleg nem fáj!!!! Kép
Bogár! Ha még valami érdekel a védönöröl, azon kívül amit Zsizsa leírt, nyugodtan írj magánba. Kép Pénteken jön ki hozzánk a lakásra. Ott talán többet tudok kérdezni és beszélgetni, mert a rendelésen mindig rengetegen vannak. Kép És ott sose jut eszembe, hogy mit is akartam mindenképpen megtudni. Kép
Zsizsa! Miért haragudnák? Te csak leírtad az érzéseidet. Kép

Puszi!
Andi
13+4
andi28
 
 


RitaKép ZsizsaKép
nekem hála az égnek nem volt részem fejfájásban (na most lehet, hogy elszólom magam?!), de nagyon sok lányról hallottam, hogy babásak és fájt a fejük. Az Algopyrin az orvosom szerint sem árt.

AndiKép
Okszi, megpróbálkozom majd akkor egy magánnal.

RitaKép
Én sem hagynám ki a hüvelyi uh-át, ráadásul meg írtóra kiváncsi fáncsi vagyokKép

LányokKép
Már megint azt érzem, hogy egy örökkévalóság mire megint uh-ra megyek, még több, mint máááásfél héééét. Ééén mindig úgy várom, néha meg nem is foglalkozom vele, csak telik az idõKép
Ti nem gondoltatok még egy otthon használatos uh készülékre?Kép Naaa jóóóó tudom, türelemKép

Bogár
8+6

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Rita,

Nekem is volt fejfájás, nemis egyszer. 12. hét elõtt egyik nap már mindent természetes módszert kipróbáltam, de semmi nem használt. Már annyira fájt, hogy hányingerem volt tõle. Én is Algopyrint vettem be és hamarosan elmúlt. Még mostanában is éreztem, de nem ilyen erõsen, így többet nem vettem be.

Olvastam a "9 hónapban", hogy sokaknál elõfordul terhesen és jobb nem szenvedni.

Anikó
14+5 (majdnem 15.)
eancsi
 
 


Rita!

Elnézést hogy ide irogatok, hiszen már anyuka vagyok. Van egy féléves kisfiam. Olvastam, hogy fáj a fejed. Nekem hetekig! fájt, de úgy, hogy hányinger, csillagok... volt ott minden. Én sokáig kínoztam magam, mire bevettem egy Algopyirint, de most szó nélkül bevenném az Algopyrint. Tedd te is azt és ne legyen lelkiismeret furdalásod, mert az az egy amit biztonságosan bevehetsz!!!

puszi
sasha és a féléves Gábor

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Kezdem azzal,hogy nem lelkesedem az ötletért,hogy hüvelyi UH-n vegyek részt,de úgysem én fogom eldönteniKépMeg amúgy sem írtatok róla rossz dolgokat,szóval majd meglátjuk,hogy milyen UH-n kell elõször megjelennem?

A fejfájásomat ma megbeszéltem a védõnõmmel is.Õ inkább ajánlotta a Panadolt,mint az Algopyrint,de azt mondta,hogy egy-egy szemtõl biztosan nem lesz semmi baja a babának,arra figyuszoljak,hogy rendszert ne csináljak belõle.Mondtam neki,hogy nálam errõl szó sincsen,de ha muszáj,akkor muszáj.Lehet,hogy nekem is ettõl volt napokig hányingerem?
Ma nincsen se fejfájás,se hányingerKép

Kedves Sasha!Egyáltalán nem haragszom amiért ide írtál,inkább örülök neked!KépMinden hasznos infónak örülök,és gondolom ezzel más kismama társam is így vanKép
De jó,hogy neked most egy fél éves Gáborod vanKépÉn is szeretnék már ekörül járni a babócámmal,annak ellenére,hogy még nagyon a terhességem elején vagyokKép
Azért írom,hogy "ekörül",mert már van két "nagy fiam"és hozzászoktam,hogy mi végigalusszuk az éjszakát,õk már egészen önállóak,szóval most kicsit furcsa lesz elõrõl kezdenem mindentKépHabár persze azt is tudom,hogy egy fél éves babóka nem feltétlenül alussza át az éjszakát,és önállóságról egyáltalán nem beszélhetünk az õ korábanKép
De azért irigyellek!Kép

Lányok! Ti mikor jelentkeztetek elõször az orvosnál?Úgy értem,hogy hány hetes terhesen?
Rita.
rita01
 


RitaKép
A 12. hét alatt hüvelyi uh van (ha jól tudom).
Engem a 30. napra hívott be a doki (a 27. napon derült ki, hogy babás vagyok). Akkor is volt hüvelyi uh, de akkor csak azt nézte meg belülrõl, hogy minden rendben van-e. Nem kereste meg a petezsákocskát. Szerintem meg akarta várni a vérvétel eredményét. Az 5. hétre hívott be újra és akkor már ott volt a petezsákocskaKép
Tudom, hogy még nincs sok tapasztalatom babaügyben, de szerintem olyan hamar megnõnek a picik, hogy nemsokára õ is nagynak számít majd még a mégnagyobbak mellett isKép

SashaKép
annyira édes a pici fiad!!!

Bogár
9+0

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Sziasztok Nicki vagyok. Semmi nem lett a vidéki pihenésbõl, hivatali ügyeket kellett intéznem Pesten, de hála az idõ is rossz. Majd talán húsvétkor összejön. Most itthon próbálok pihenni teljesen álomkóros vagyok. Amúgy jól érzem magam eltekintve némi hányingertõl és émelygéstõl. Jövõhéten megyek megint UH-ra szorítsatok hogy az a csúnya ciszta eltûnjön. Egyébként volt már korábban is cisztám kb fele ekkora és az úgy fájt, állandóan nyilalt, ezzel nem érzek semmit. Lehet hogy ez jó jel? Úristen Bogár már a 9. hét hogy repül az idõ. Alig várom hogy én is számokat írhassak a nevem alá, saját számításaim szerint 7+0.

Nicki
Nicki
 


NickiKép
Megy a drukk a ciszta miatt, vagyis a volt ciszta miattKép

AndiKép
Régen varrtam anya varrógépén, de most, hogy van sajátKép elmélyedek a varrás rejtelmeibeKép

RitaKép
Akkor drukk, hogy egyedül legyenKép Bár gondolom nem hagyod a kórházban az egyiket, ha mégis ikrekKép

BogárKép
Hüvelyi uh-n én csak egyszer voltam, mert a másodiknál azt mondta a dokinõ, hogy csak akkor csinál hüvelyit, ha hasin nem látszik. Szóval lehet hasi is a 10 hét tájékától szerintemKép
Jövõ hét elején rádcsörgök, hogy mikor menjünk a mamiboltba!
asszem 10-18-ig van nyitva, úgyhogy úgy kéne valahogy menni, ha csak nem akarunk betörniKépKépKépKép
Újságcím: "Két brutális kismama betört a mamiboltba, a rendõrség keresi õket"KépKépKépKépKépKép

Na pusz nektek, remélem jövõ héten többször be tudok nézni, mint ezen a héten!

Manócs
28+2
manócska
 
 


Sziasztok!

Tudjátok én jelentkeztem pár hete azzal, hogy pozitív lett a teszt. Ezzel rendben is van minden, de azóta kb. 1 hete olyan hányinger gyötör, hogy még a géphez sincs erõm ülni. Most is csak azért vonszoltam ide magam, hogy egy kis lelket öntsetek belém, ugye nem lesz ez mindig így?! )Kép:
Mert nálam szó sincs a szokásos reggeli rosszullétrõl, nekem egész nap tart! Ráadásul lelkiismeretfurdalásom van a 2,5 éves kislányommal szemben is, mert alig tudok ilyen állapotban foglalkozni vele. Persze számítottam rá, hogy így lesz, mert a lányommal is így volt, csak akkor még elég volt magammal törõdnöm, egész nap eltereltem a figyelmem a munkahelyen, amikor hazaestem, akkor meg csak feküdtem. Most meg már reggel csak az estét várom, hogy mikor kell lefeküdni megint, mert addig jó, míg alszom!!!
És emiatt a kedvem is nagyon rossz, mert a háztartást is kéne vezetni... )KépKép:
Szóval most nagyon a mélyponton vagyok... És a jövõ héten még csak a 8. hét... Egyébként jövõ csütörtökön megyek az elsõ ultrahangra...
Nyugtassatok meg, hogy már nem sokáig fog tartani, és hogy nálatok ez hogy volt, van -e valami gyógymód erre? Én szedem az Elevitet, ami állítólag csökkenti, én nem veszem észre.
Bocs, hogy nagyon depis hangulatú voltam. Sziasztok!
Ditta
 


Sziasztok!

Ditta!Kép
Teljesen átérzem amin most keresztül mész,én ezt kétszer csináltam eddig végig,és most annyira bátor vagyok,hogy harmadjára is végig fogom csinálni.Én most kb.(utsó mensi elsõ napjától számítva)7 hetes terhesnek számolom magam.Nekem már elég korán kb.3 hetesen éreztem émelygést,néha hányingerem is volt.Aztán ez elmúlt,de viszont az utsó 2-3 napban nekem is elkezdõdött megintKép
Egyre erõsebben érzem a hányingert,csak pár példát mondjak.Az ablakot nem tudom megpucolni az AJAX sprayvel,mert egybõl kifordul a gyomrom,vagy péládul a kádat nem tudom kimosni Domestossal,mert színtén nagyon rosszul leszek tõle.
És ha vmi kaja szagot megérzek egybõl öklendezni kezdekKép
Nekem sem "csak"reggel van ilyen,hanem egész nap érzem.Nekem is az a jó ha letudok feküdni,nekem van egy 7és fél éves,és majdnem egy 4 éves kisfiam,mellettük már azért megtudom tenni,hogy napközben is lepihenek többször is.
Reggelente mindig teával indítom a napot,és van mellettem pár szem kex,ropi,vagy mogyoró.Ha lefexem,akkor sosem teljesen vizszíntesen,inkább kicsit ülve hagyom magamatKép
Nekem eddig bevált a friss levegõ,kerülöm a szagokat(amennyire ez megoldható),többször eszem keveset,nassolgatok,hogy ne érezzem a hányingert.Én a hízástól nem félek,nem vagyok az a hízós típus.
Többször megmosom az arcomat egy nap hideg vízzel,sok folyadékot iszom,és én is abban bízom,hogy hamar eljön a 12.hét környéke amikor ez az egész elmúlhat.
Nekem az elõzõ terhességeimnél egyformán kezdõdtek a rosszulléteim,6-7 hetes koromban,és kb. a 12.13.hétre teljesen abba maradt az egész.
Nekem sincs ennél több ötletem,muszáj elviselni ezt az állapotot,tudom,hogy baromi nehéz,hiszen én is benne vagyok,de túl leszünk rajta!Kép
Most is épp bekapni készülök pár falatot,ez segíteni szokott.
További sok sok erõt,és kitartást kívánok neked!
És persze mindenkinek aki hasonló cipõben lépeget mint miKép
Rita.
rita01
 


Sziasztok!

Bár még csak ezen a héten kellene megjönnie, de már most érdekes tüneteim vannak, amik akár babucira is utalhatnak. Már van egy kislányunk, aki már 5 hónapja abbahagyta a szopizást és most ismét jön némi tejci a cicimbõl. Szerintetek lehetséges ez akkor is, ha nem vagyok terhes?

Üdv.:
Szisz
Névtelen
 


Szia Szisz!

Én már két kisfiúnak vagyok az anyukája,és nálam még jóval a szoptatás befejezése után(hónapokkal)is volt némi tejci a cicimben,és nem vártam babócát.De mondom nekem folyamatosan volt,természetesen nem csöpögött,vagy hasonló,de ha megnyomtam,akkor jött belõle még egy kis tejcsiféle.
Ettõl függetlenül van rá esélyed,hogy babócád lesz,mindenesetre én szorítok neked!Kép
Szió,Rita.
rita01
 


Rita!
Köszi! Tudod eddig a mensim elõtt ilyet nem tapasztaltam, pedig szülés óta rendszeresen mensizek. Kislányom 13 hónapig szopizott és hamar el is ment a tejcim.
Jajj! Olyan lassan telnek a napok...Kép Amúgy mikor érdemes a legkorábban tesztet csinálni?

Üdv.:
Szisz
Névtelen
 


Rita, Ditta!

Belépnék én is a rosszullevõk táborába. Sajnos. Egész nap hányingerem van nekem is. Ha nem eszek akkor azért, ha eszek akkor meg azért. Nekem az elõzõ gyermekemnél is ez volt a 14. hétig. Nincs erõm szinte semmihez, állandóan csak aludnék. Ditta a lelkiismeretfurdalás nálam is játszik a gyerkõccel kapcsolatban, ráadásul úgy érzem egy kicsit ingerültebb is vagyok vele mint kellene. Szegényke nem érti még mi van velem, miért ilyen zizi az anyja.

Szisz!

Megy a drukk, tesztet szerintem a várható mensi után 3-4 nappal érdemes elõször csinálni. Ritának igaza van én már egy éve nem szoptatok de ha megnyomom még mindig van egy pár csepp tejcsim. Szóval ez szerintem nem a terhességtõl van.

Nicki
Nicki
 


Nicki!
Neked is köszi! Szóval ez a tejci babuci nélkül is van.Kép De nem vagyok rosszkedvû!Kép Ha most nem akkor a következõ hónapban "élesben" próbálkozunk.Kép Igazából kész csoda lenne, ha most mégis terhes lennék, mivel a megfelelõ idõpontban "teljesen" nem voltunk együtt csak picit huncutkodtunk.Kép

Még1x köszi Lányok!Kép

Szisz
Ui: Azért még jelentkezem nemsokára.Kép
Névtelen
 


Sziasztok!

Szisz!Szerintem is érdemes akkor tesztet csinálnod,ha már pár napot késett a mensid.

Hányingeres kismamikKépÉn ma lementem a gyógyszertárba,vettem magamnak Elevit vitamint,ebben is állítólag van olyan hatóanyag,ami csökkenti a hányingert.Mivel ma vettem be az elsõt,errõl még nem tudok nagyon mit mondani.A gyógyszertárban adtak daedalon tablettát,ezt váltig állították,hogy bevehetem ha hányingerem van.Itthon elolvastam a tájékoztatótáját.Ebben az áll,hogy csak az orvos kifejezett utatsítására szedhetõ a tabletta.Így ezt most félre raktam,én ugyan be nem merem venni,hiába mondták a gyógyszertárban,hogy nyugodtan.Amúgy egy csomó hülye mellék hatása van,aluszékonyság,fáradékonyság,szájszárazság,stb...Én amúgy is egész nap csak aludnék,ha ezt beveszem,szerintem még bombával sem tudnának felébreszteniKép
Amit viszont ma hallottam,és már tudok is róla nyilatkozni.A savanyú cukorka.Most is azt szopogatom,és komolyan mondom csajok,érezhetõen elmúlt az az erõs hányingerem.Már kettõt megettem,vettem ma vagy 5 zacsival késõbbre isKépPróbáljátok ki,hátha nektek is bevállik!Mindenesetre ezt kívánomKép
Ma nagyon sokat voltam a friss levegõn is,levittem a kutyáimat,egy órát lecsücsentem a padra,élveztem a napot,az enyhe szelet...KépÉs tényleg nagyon jól éreztem magam,csak a fenekem fájt a végén a sok üléstõlKépKépKép
De azt tényleg megfigyeltem,hogy ha itthon punnyadok a fütõtt lakásban(hiába szellõztetek)sokkal rosszabbul vagyok,mintha a levegõn lennék.
Azért ha nektek is van vmi jó ötletetek hányinger ellen,szívesen vennémKép
Sziasztok,szép napot mindenkinek!Kép
Rita.

Ui:Szorítsatok nekem,jövõhéten kedden megyek a dokihoz.Akkor fogja megtudni,hogy terhes vagyok,azt is,hogy nála szeretnék szülni,valamint már én is kiváncsi vagyok végre,hogy minden okés-e nálam?
rita01
 


Rita!

Én szorítok neked, én szerdán megyek nagyon izgulok. Az Elevittel kapcsolatban én már kb. 2 hete szedem nekem nem csökken tõle a hányinger sõt ahogy az idõ halad elõre mintha méginkápp lenne. Alig tudok fõzni is, ráadásul ma estére vacsoravendégeink lesznek már a szagoktól felfordul a gyomrom. Szóval nekem semmi ötletem nincs hányinger ellen, csak a kitartást tudom javasolni. Nekem a cukor sem jön be, nem kívánom az édeset.

Nicki
Nicki
 


Nicki!

Hát nem irigyellek a vacsora vendégek miatt,a fõzés miatt meg végképp nem.
Képzeld! Én megettem ma vagy fél zacskó cukorkát,szundítottam délután,és arra keltem fel,hogy iszonyú hányinger gyötörtKépAmúgy savanyú cukrot eszem,egyáltalán nem édes.Sajnos odáig jutottam,hogy már annyira szarul voltam,hogy muszáj voltam kicsit elõsegíteni a hányásomatKépLedugtam az ujjamat,ez meghozta a hatását.Azóta kicsit jobban vagyok,habár annyira rossz volt hányni,hogy most én is félre tettem a cukrot.Össze kellett szednem magam,mert a kutyáim itt vártak rám,hogy vigyem már le õket.A levegõ nagyon jót tett,elis felejtettem,hogy szarul vagyok.Szerencsére a gyerköceim mindenben segítenek,még a 4 éves isKép
De sajnos igazából tényleg csak a kitartás,és az idõ segíthet majd rajtunkKép
Te amúgy mindennap szeded az Elevitet?Én is szurkolok neked,hogy a dokinál minden rendben legyen,aztán majd mindenképpen tájékoztass a fejleményekrõl!Kép
Na azt hiszem megyek pihizni,és beígértem egy meseolvasást a törpéknek isKép
Jó pihenést,és kitartást!
Rita.
rita01
 


Sziasztok!

A MagneB6 állítólag csökkenti a rosszullétet. Valószinû az Elevitre is azért mondják, mert magnézium van benne.Kép

Puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


rita1
Nekem is eleg eros hanyingerem van, szinte egesz nap. Nekem azt ajanlotta az orvosom, hogy ha nem birom tovabb daedalon kupot hasznalhatok. Ettol semmi bajom nem lesz nekem sem es a babanak sem. Remelem orult a dokid is a babanak !
Dorki 10+0
Dorki
 


Sziasztok Lányok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok. Nekm április 10-én kellett (vagyis nem kellett)volna megjönnie, így 4+6 az állás. Dokinál nem voltam még, de már 3 teszt 2 csíkos volt. Az elsõ babóval 7 hetesen mentem elõször uh-ra. Nekem is hüvelyi uh volt és semmi fájdalommal ill. kellemetlenséggel nem járt, sõt olyan boldogság töltött el hogy "beleláthattam" a pocakomba.
Hál istennek én eddig mentesültem az erõs hányingertõl, kisebb émelygéseim vannak csak. Bár ez is szokatlan, mert az elsõ terhességnél semmi tünet nem volt.

Zseby
4+6
zseby
 


Sziasztok!

Nicki! Ugye ma mész dokihoz?Akkor mindenképpen írjál majd,hogy mi volt?Kép

Sasha! Köszi a tanácsot,kipróbálom!Kép

Dorki! Én jövõ7en kedden megyek a dokihoz,de beszámolok majd mindenrõlKép

Zseby!KépÜdv közöttünk!Vigyázz magatokra,aztán majd te is tarts nekünk beszámolót a doki utánKép

Nálam sajnos ma elég szar a helyzetKépReggel hányással indítottam,és 3 napja egyszer tuti,hogy hányok.
Most is émelygek,hiába eszem a kekszet,a savanyú cukrot félre raktam,mert rossz tapasztalatom lett vele egy hányás utánKépÉn pont ma léptem be a 7.hétbe,eddig elszámoltam magam egy kicsitKép
Ma én is ott tartok,hogy semmi kedvem semmihez,mindjárt leis fexem azt hiszem.
Majd este még benézek.Szép napot mindenkinek!
Rita.
rita01
 


Rita!

Ezennel akkor gratulálok a 3. babáhozKép

Bogár!
Köszönöm szépen a fiam nevében, de biztos vagyok benne, hogy a tied sokkal szebb leszKépKépKép Neked biztosKép

Zseby!
Gratula a pici pocaklakóhoz!
Az a helyzet, hogy én 14 hónap után márciusban menstruáltam elõször. 10-16-ig. Azóta nem jött meg, illetve 12-n kellett volna, ha a 28 napot számolom. Terhességem elõtt napra pontosan 28 napos volt a ciklus. Én negatív tesztet produkáltam, igaz, hogy délután csináltam....

Szerintetek lehet terhesség negatív teszt mellett is? Elvileg lehet, tudom, de úgy szeretnk megint kismama lenniKép Mintha nem lenne elég egy 6 hónapos mi?Kép Rosszul még nem vagyok, de produkálok elég érdekes tüneteket. Gyakori pisi, enyhe hüvelyváladék(fluor), meg persze a mensim már 5 napja késik... Úgy izgulok! Ha nem lesz semmi holnapig akkor holnap elugrom az sztk-ba nézzék meg! De lehet, hogy még maKép Iszonyúan kiváncsi vagyok, hogy most van, vagy van baba?Kép

puszilok mindenkit
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Nicki, Rita01 és a többi "hányós"!
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, hát egyik nap kicsit jobban vagyok, másik nap nagyon rossz. Sajnos nekem is mindig rágcsálnom kell valamit, de néha már ez is idegesít, mert ha belegondolok, mi lesz így a súlyommal? Bár még az a szerencse, hogy az édességeket most egyáltalán nem kívánom, inkább a ropi, vagy valamilyen száraz keksz jön be nálam. Nálam a mosogatás kész tortúra! Olyankor készenlétben van egy lavór is... Eddig még nem nem hánytam, de ez az émelygés.. Az elevitet már kezdettõl fogva szedem, de semmi javulás, és a férjemmel vetettem valamelyik nap B6 vitamint is, ami kifejezetten hányinger csillapító, de semmi...
A friss levegõn nekem is jobb. Az egyik szobában most festettünk, és szõnyeget cseréltünk, és azóta nem tudok bemenni abba a szobába, mert rögtön felfordul a gyomrom...
Én egyébként holnap megyek uh-ra!! Majd beszámolok róla! A többiektõl is várom a fejleményeket!
Ja, és még valami: Rita, Nicki ti hogy álltok a szex-szel? Hát õszintén megvallva én. sehogy mostanában, egyáltalán nem kívánom, bár gondolom a férjem szeretné, de inkább nem forszírozza a dolgot, látva szenvedéseimet.
Na mindegy, itt csak az idõ hoz majd változást.

Mostmár elköszönök, holnapi vizsgálathoz szorítsatok!

Ditta
Ditta
 


Sziasztok!

Sasha!KépKöszi a gratulát,ennek örömére kikellett rohannom a fürdõbe,mert hánynom kellettKépKépKép
Én már hallottam olyat,hogy vki a negatív teszt eredmény ellenére terhes volt.Szóval azért szerintem még bizakodj!

Ditta!Én is úgy vagyok,ahogy te.Vannak jobb napjaim is,de a mai az kataszrófa.Már annyira fáj a gyomromKépMa eddig ötször hánytam.Alig bírok enni,a folyadék bevitelre jobban odafigyelek.Teljesen legyengültem mostanra,ugyan olyan szarul vagyok mint az elõzõ két terhességem alatt.És ez még csak most kezdõdik.Ha azt veszem alapul,hogy ugyanolyan szarul vagyok mint az elõzõ kettõvel(azokkal is 6-7hetesen kezdõdtek a rosszulléteim)mind2 fiú lett,akkor most megint fiút gondolok magamnak.Legalábbis a rosszulléteim alapján.
Ami nálam már elõre félõ,hogy hetekig az ágyat fogom nyomni,nálam sajnos nem csak a hányinger,hanem a szédülés,ájulásos hajlam is jelentkezik.Ma a friss levegõ sem esett jól,baromira idegesített,hogy olyan meleg van.Biztosan a hormonok dolgoznak ilyen intenzitással,hogy alig vártam a jó idõt,most meg a pokolba kívánomKép
Ráadásul rengeteg nyál termelõdik a számban,már nem bírom lenyelni sem,hanem a lavórba,és egy külön erre a célre kijelölt pohárba köpködöm.Nem vmi gusztusos,de mi a fenét csináljak?
A sex.Hát...Nekem élni sincs kedvem,abszollút nem kívánom,örülök,hogy egy olyan párom van,aki velem együtt érez,és egyáltalán nem nyaggat emiatt.Nekem tényleg eszembe sem jut,soxor még este is ott van a lavór az ölembe,mert annyi erõm nincsen,hogy kiszaladjak a fürdõbeKép
Én napok óta nem takarítok,a lakás szalad,de annyira nem tud most érdekelni.Fontosabb az,hogy ne legyek szarul,és ezt leginkább azzal tudom elérni,ha vízszintbe teszem magam.Habár ma ez sem segített.
Csajok!És az alvással,hogy álltok?Mert én baromi szarul.Óránként fennt vagyok,lavórral az ölemben,öklendezgetek,szédülgetek,szóval ma katasztrófális a helyzet.
Bocsi,hogy ennyire negatív vagyok ma,de ma csak ilyen érzések jönnek belõlemKépKépKép
Mindenki másnak jobb helyzetet kívánok!
Rita.
rita01
 


Sziasztok! Nagyjabol atfutottam a fent leirtakat, de a kerdesemmel kapcsolatosan nem talaltam semmit. Ha megis van, bocs.
Szoval kb. 8 hetes terhes lehetek, ez mar a masodik babam lenne. 3 tesztet csinaltam mar, mindegyik pozitiv volt. Ennek ellenere ma elkezdtem verezni. Nem gorcsol a hasam, nem is faj - bar egy kicsit erzem, de ez a verzes tobb, mint pecseteles. Szerintetek letezik olyan, hogy bar pozitiv volt 3 teszt is, meg sem vagyok terhes? Vagy netan most ment el a baba? Vagy ez normalis, hogy igy verzik az ember?

Ha van valakinek hasonlo tapasztalata, lgyszi ossza meg velem. Koszi, sziasztok, Bea
Névtelen
 


Bea,

Sajnos nem lehet tudni, mi okozhatja, de sürgõsen menjél el dokihoz. Õ meg tudja nézni. Lehet, hogy semmi komoly, de gyógyszert kapsz és feküdni kell. Nagyon drukkolok, hogy ne legyen gond.

Anikó
15+6
eancsi
 
 


Sziasztok

En is friss kismama vagyok egy hete voltam ultrahangom. Mi voltunk a parommal a legboldogabb emberek a foldon. Nem hazasodtunk ossze eddig most bejelentkeztunk julius 5-re. Nincsen hanyingerem, viszont hihetetlen erzekeny vagyok. Magam sem szamitottam ra, mindentol felek, mindenen idegeskedem, veszekszem es ugy erzem, elvesztettem a kontrollt magam felett. Raadasul ugy erzem egyedul maradtam a problemammal, mert parom, aki eddig nagyon megerto volt, tegnap bejelentette hogy szakit velem ( elozoleg egy vita alkalmaval en is ezt mondtam ossze is csomagoltam aztan bocsanatot kertem ). Most talan egyutt maradunk, de kozolte esze agaba sincs felesegul venni. Tenyleg idiotan viselkedem nem tudok vele mit kezdeni es most aztan vegkepp ketsegbe vagyok esve. Megkaptam, hogy az en viselkedesem az oka, vessek magamra. Masnak milyen tapasztalatai vannak a kezdeti idovel? Ha vannak hasonloak mikor mulik el?

Zseby,
gratula ezert nem irtam a masik topicba, nincs erom szinte
semmire. Nagyon boldognak kellene lennem ehelyett nagyon boldogtalan vagyokKép

Ha valaki tud segitsen. Nem akarok szakitani a kedvesemmel, de felek, hogy elveszitem es neha azt erzem, hogy inkabb elmegyek mert nem birom ezt igy tovabb. Fontos lenne az eskuvo, egyebkent is felek, most meg meg jobban.

Mese
Névtelen
 


Mese,
ne aggódj, ha a kedvesed tényleg szeret, akkor nem fog elhagyni. Mindenképpen mondd el neki azt, hogy a terhesség alatti hormonális változások miatt a kismama sokkal érzékenyebb, mint egyébként, és egy csomó apróságon ki tud akadni (ez így igaz, az én hangulatom is össze-vissza változik). Mondd el neki, hogy legyen megértõ, hiszen ez most másállapot (minden értelemben). Ha ezt megérti, akkor nem lehet baj. A házasságot szerintem ne akard mindenáron rákényszeríteni, inkább csak finoman, hogy ne érezze kényszernek, és amikor meglátja megint a kicsit az UH-n, úgyis átgondolja a dolgot. (Legalábbis szerintem.) Ne légy szomorú, és ne menj el, hidd el, egy beszélgetés sokat segíthet!Kép Drukkolok!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Bea,
csatlakozom Anikóhoz, azonnal irány a doki! A vérzés nem normális, és ha el akarna menni a baba, a doki még tud segíteni, ha idõben elmész hozzá (lehetõleg még ma). A 3 pozitív teszt mindenképpen terhességet jelent.
Drukkolok, hogy ne legyen gond!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Mese

Örülök, hogy meg vagy, már sms-t akartam írni. Csütörtök óta figyelem, hogy mikor jelentkezel. Megértelek, bár nekem nem ezek a tüneteim. Nekem is van hangulatváltozásom - amit szintén nehezen tudok kontrollálni. Most én sem vagyok könnyû helyzetben - 1 hete a férjem kórházban, minden dolog a nyakamba szakadt - , de kell hogy magamba nézzek, mert a gyerek nem érti ha ok nélkül bajom van.
Nem tudom dolgozol-e. Az azért sokat segít (legalábbis nekem), hogy eltereli a figyelmed. Ha nem jó, próbálj meg kivenni néhánny nap szabit és legyél egy kicsit egyedül.
Az viszont, hogy mindketten ingerültebbek vagytok érthetõ. Fel kell dolgozni ezt a (bármennyire is örömteli és pozitív, de akkor is az életeteket gyökeresen megváltoztató) hirtelen jött eseményt és mint ahogy mindent, úgy ezt is különbözõképpen reagáljuk le.
Hidd el kell egy pár nap/hét, mire feldolgozzátok és egyáltalán felfogjátok a dolgokat.
Addig is járj utána van-e a nálatok lévõ kórházban szülésre felkészítõ tanfolyam. A férjemnek is jót tett - bár elsõ perctõl úgy volt hogy nem jön be a szülésre - és nekem is nagyon jó volt. Biztos a párod is örülne, hogy ennyire be akarod vonni a dolgokba. Lehet, hogy a mostani ingerültségedet úgy fogja fel, hogy azért vagy ilyen mert te ezt magad akarod feldolgozni és õt most kirekeszted a jó dolgokból. Tudom könnyû így osztogatni a tanácsokat, de szeretnék segíteni.

Bocs, hogy ilyen hosszú lettem.
(ui.:Nekem annak idején 100%-osan meg tudta a hangulatom változtatni egy babaruha megvétele, vagy a már meglévõek nézegetése.)

Zseby
zseby
 


Mese

Nálam is hasonló volt. Hisztis voltam, érzékeny, stb.. Sajnos ez most se lett sokkal jobb. Néha tudom kontrollálni, néha nem. A párom nagyon nehezen viseli. Kölcsönkaptam egy könyvet: Kispapák könyve?(nem emlékszem pontosan a címére). Nehezen, de elovasta és rájött, hogy a változás hormonális, így tényleg nehéz ellene tenni. Most türelmesebb hozzám. Meséld el neki, hogy mi megy benned végbe. Sok sikert hozzá!!!Kép

Zsizsa,
Örülök, hogy jól sikerült az UH. A terhestorna miatt ne szomorkodj. Tudod, a babóért mindent.Kép Utána majd bepótolod.

Nekünk kedden lesz az AFP. Gondoljatok ránk, hogy nagyon jól sikerüljön.

Anikó
eancsi
 
 


Elõbb el felejtettem írni, a júli 5. nagyon jó nap. Mi aznap leszünk 6 éves házasok.
Maximálisan egyetértek Zsizsával, az uh látványa egész biztos lenyûgözi majd a párod és biztos, hogy mindenben megváltozik a véleménye. A világ semmi pénzéért nem engedne el benneteket majd.

Zseby
zseby
 


HalihóKép

Kicsit eltûntem, és jó sok pocis lett itt hirtelenKép

Zseby, Mese, BeaKép
Gratula a pocaklakótokhoz!Kép

SashaKép
Na mi van a teszttel????
ne csigázz minket! Írjál!!!KépKépKép

Manócska
29+1
manócska
 
 


Sziasztok!

Most jövök a dokimtól. Megerõsítette eddigi erõs "gyanúmat", mely szerint már 6 hete ketten vagyok! Holnap megyünk mindhárman ultrahangra! :-)))

Boróka
femõke
 
 


Sziasztok!

ManócskaKép
Köszi a kérdésedet de önkinzó állapotban vagyok, mert még mindig nem csináltam tesztet! Mindig mondogatom magamba, hogy ej ráérünk arra még, közben meg kifujra az oldalamat a kiváncsiságKép De mi van, ha még midig negativ? Inkább elmegyek a dokihoz. Lehet, hogy holnap... Hiszen még csak 5 napja késik.... Petezsákot látni már az UH-n? Nem tudom, én a fiammal észre sem vettem mikor estem teherbe. Annyira zajlott az élet, hogy fel sem tünt, hogy nem jött meg, csak az hogy rosszul vagyokKép Akkor meg már 8 hetes volam.Kép

Na megyek lefekszem...
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Minden Kedves Anyukának és Kismamának!

Kellemes Húsvétot kívánok!

Eszter (a nem kismama)
eszterr
 
 


Helló!

Azt hiszem legközelebb csak valami okos tanácsot irok ide, ha éppen módomban áll, mert tegnap este 36. napra megjött a mensim... probléma nincs, itt a tökmagKép De azért olyan jó lett volnaKép

puszi
sasha

u.i.: Kellemes húsvéti ünnepeket és locsólokat ízlés szerintKép

Kép
sasha
 
 


Sziasztok

Itt vagyok megint nem voltam gépközelben ezért nem írtam. Voltam dokinál a cisztám még mindig megvan sajnos. A doki szerint nõni nem nõtt, és szerinte nem lesz vele baj, csak mivel nincs ciklusom ott felejtõdött. A baba viszont megvan szépen fejlõdik, és nekem ez a lényeg. Nekem jót tett ez húsvét kicsit helyrejött a gyomrom mintha már enni is tudnék. A héten megyek kérek kiskönyvet. Alig várom.
Nicki
Nicki
 


NickiKép
örülök, hogy nem zavar be a cisztaKép Most már ne aggódj, nem lesz semmi bajKép

MeseKép
Zsizsának és Zsebynek igaza van, próbáld megbeszélni a pároddal, hogy ezek hormonális dolgok.
Én is elképesztõen elviselhetetlen voltam, szegény kispapimKép

SashaKép
Azért még kicsit lehet, hogy korai lenne, de drukkolok, ha szeretnél mégegy manót, hogy minél elõbb összejöjjönKép

BogárKép
Nem is kérdeztem, hogy végül az uh kedden hüvelyi volt?

Na pusszancs mindenkinekKép

Manócs
30+0
manócska
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?