Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Remelem minden baba jol vanKép Na meg persze ti is!Kép A zarojelenteshez: Lackonak volt magzati vesetagulata, ez rajtavan es meg az hozza, hogy ezt kontrollalni kell. Mas gond nem volt nalunk, halistennek.

Ja csinaltam Lackorol albumot itt:
[url=http://babanet.hu/album/main.php?album=251" TARGET="_top]http://babanet.hu/album/main.php?album=251[/url]

Pusza: orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok.
Sajnos a mi zárjel.-ünkön is volt néhány ellentmondás.PL. azt, hogy a baba nyakán volt a köldökzsinór csak azért tudom, mert hallottam, hogy a szülésznõ mondja miközben nyomtam.De sehol nem szerepel leírva.Az, hogy szükség volt e újraélesztésre szintén nem tudom biztosra, mert volt olyan gyerekorvos aki azt mondta igen, más meg azt hogy nem egy pillanatra se állt le a szíve.A zárómon a babánk zavartalan terhességbõl született-valójában pedig a 12. hétig Utrogestánt kellett szednem, mert folyamatosan vérezgettem. majd a 4-5 hónapban fenyegetõ vetéléssel tölhettem el pár hetet a pathológián. Hát ez a zavartalan terhesség?Nem értem miért írnak mást a záróra a ténylegesnél?Ha tudna valaki segíteni abban, hogy ezek a kifejezések mit is takarnak, az nagyon jó lenne:keringéstámogatás,apnoés,cardialis decompensatio,acut fetalis distress.Elõre is köszi. Lisa
lisa
 
 


Sziasztok!

Lisa!
apnoe: légzéskimaradás, acut fetalis distress: akut magzati oxigénhiány, cardialis decompensatio: a szív nem képes a szöveteket oxigéndús vérrel ellátni, ezért a szervek nem tudják jól ellátni a feladatukat.

Az azért durva, hogy nem árulják el: újra kellett-e éleszteni a babádat!!! Kép

Annamari
muter
 
 

 
 

Orsoly, nagyon édes a kiscsávó! KépKép Látom, Lackónak is Róka bútora van, Balázsnak is Kép
muter
 
 


Lisa!
De mostmár minden OK, ugye?

Megnézegettem a zárónkat. Azon nincs oxigénhiány, pedig biztos, hogy orvos mondta, de vajon melyik?! Valszeg már a neurológus. Sára vácuummal született. Máténál, pedig azt mondták, azért nem maradhat velem még egy rövid szopira sem, mert adaptációs problémái vannak. Hozzáteszem, tényleg sötétlila volt a gyerek. A zárón a köv. olvasható: adaptációja zavartalanul zajlott. Akkor miért nem lehetett velünk születése után? Miért kellett elszakítani bennünket és miért bugyolálták be ezer rugiba, pólyába, hogy amikor elõször bementem hozzá, csak azt láttam, hogy izzad a gyerek pár órásan? Ráadásul megkértem õket, hagy szoptassam meg, erre nem volt a válasz, mondván nincs minden teljesen rendben. Aztán mikor zuhanyoztam kihozták, de nem szóltak volna, hogy itt a gyerek. Érte mentem, akkor közölték, hogy nem szoptathatok, már lekéstem és nem hozhatom ki éjszakára. Na ennyit errõl. Még most is felhúz.

Pl. azt sem árulták el, a lányomnak miért néztek vércsoportot, a fiamnak miért nem. Mindkettõ besárgult. És most, hogy megnéztem újra én is szembetalálkoztam egy csomó kifejezéssel, amirõl dunsztom sincs.
Annamari, Te honnan tudod?

Orsoly!
én már kukkoltam! Kép Tündéri!
Solya
solya
 
 


Az apnoét onnan, hogy Balázsnak affektív apnoéja van, az oxigénhiányt azért, mert Balázsnak is volt, a cardiomicsodát meg anyukámtól kérdeztem meg, aki kardiológiai intenzíven dolgozik.
Annamari
muter
 
 


Annamari!
Köszi a kifejezések magyarázatát.Szerinted hogyan lehetett az acut fetalis distress, ha nekünk tiszta volt a magzatvíz?Olvastam, hogy nálatok mekóniumos volt.Az újraélesztés kérdése azért rejtély máig számomra, mert egyéb okokból, de 8 hónaposan voltunk a kisfiammal kardiológusnál és az orvosnõ a zárót látva rögtön kérdezte-Újraélesztették?-Persze én mondtam-Nem, nem állt le a szíve.-Miközben az orvos arckifejezése és hallgatása csak újabb kételyek ébresztett bennem ezzel kapcsolatban.Egyébként a kitolási szakasz nálunk is elhúzódott,de a tágulási szak mindössze 2 óra volt-1 ujjnyiról indulva.Ebból kifolyólag szívhangot se hallgattak csak max.3x.A szülésem idején 4-en voltunk a vajúdóba, ebbõl 2 anyukát császároztak, 2-en pedig hüvelyi úton szültünk.Mind2nek, akik hüvelyi úton szültünk-a babánk nem sírt fel, és a PIC-re kerültek.Lehet ez véletlen is de lehet, hogy csak jobban kellett volna figyelni a babákat.Ez már megváltoztathatatlan.

Solya!
Igen, úgy néz ki minden rendben van.De azért még mindíg nehéz ezekrõl beszélnem.Talán ezért is szoktam ritkán írni ide.

Na, elég a szomorú dolgokból.Elárulok egy titkotKép.Második kisbabánk idén húsvétkor fog érkezni-elõrejelzések szerint.A fejleményekrõl majd tudósítok.Fájásaim még nincsenek, méhszáj is zárt-pedig olyan közel van már a jövõ hét vége.El se tudom hinni.

Lisa
39+2
lisa
 
 


Sziasztok!

Most mondták a tévében, hogy még mindig nem üzemel az új szülõszoba, mert gombásan szállították le a klímaberendezéstKépKépKép és valahol KépKépKép is!

Orsoly! Tündéri a kis (nem is olyan kicsi) Lackó!KépKép

Lisa!
Micsoda dolog titkolózni itt, kismama? Kívánom, hogy minden a legnagyobb rendben legyen és gyönyörûséges és egészséges kisbabád szülessen! Fiúcska vagy kislány?

Solya!
Az agyam leáll, hogy miket írogattak a jelentésetekre és hogy elzavartak, amikor szoptatni akartálKépKép
Lehet, hogy csak mi fogtunk ki aranyos csecsemõsöket? Nekem megengedték azt is, hogy ott a csecsemõs osztályon megszoptassam Zsombikát, amikor fényezték és nem lefejt tejcsit kapott!

Annamari!
Tegnap volt megint a gyógytornász. Zsombóc újra átüvöltötte a kezelést. Egyszerûen nem hiszem el, hogy nincs baj, ha ennyire fáj neki. De még pár kezelés és egyre jobb leszKép Most is kiflizett és bármit mond az orvos nem hiszem el, hogy normális a testtartása. A nyakát, fejét nem tartja rendesen, valszeg ezért néz mindig a válla fölé. Ezért folytatjuk továbbra is a kezelést.

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Lisa!

Örülök neki! Kép Üdv a klubban! Kép Nálunk 15 hónap a különbség. Kép Ugyanannál szülsz, akinél korábban is? Érdekelne, ki az és miért. Ha gondolod magánban szeretettel várom. Kép

Pirus!
A csecsemõn vannak tündérek is és boszorkák is. Úgy gondolom az elõbbiek vannak többségben, de jaj annak, aki az Északi Boszorka kezei közé kerül! Kép
A baj az, hogy nem értem miért nem voltam anyatigris, helyette kis nyuszit játszottam, aki mindenbe belemegy a gyerek kedvéért, pedig nem lett volna szabad!
solya
 
 


Bocs, Solya voltamKép
solya
 
 


Solya!
Ezek szerint még mindig nem minden csecsemõs bababarát. Csak tudnám, mért jó nekik, hogy ott van a baba bent, ahelyett, hogy az anyukájával lenne. Nekik is könnyebb lenne szerintem.
Andris 10/10-es apgarral született hála Istennek, azonnal felsírt jó hangosan, és mégsem hagyták ott velünk, kb. 3 percre kaptam meg összvissz, elõször az Anna (a szülésznõ)adta oda lepedõbe csavarva, aztán elvitték a borzasztó fontos méricskélésre és fürdetésre, utána már nem is adták a kezembe, csak megmutatták bepólyálva, és levitték, merthogy fázik. Érdekes, hogy amikor bementünk a vajúdóba, ott pihent egy anyuka szülés után, karjában a kisfia, mindketten vastag takarókkal betakarva. Pedig mûszakváltás se volt közben. Sajnos nem voltam olyan állapotban, hogy kinyissam a számat, pedig azt kellett volna.
Ja, és este, amikor láttam végre az Andrist, nem is volt pólyában, hanem csak egy vékonyka kis rugi volt rajta.

Szerintem ez a zárójelentõsdi úgy megy, hogy benne van a gépben a szabvány, és azt írogatják át, néha kissé összevissza. Ez jól látszik szerintem a szülõ nõ záróján, ráírtak olyasmiket, hogy vénák lefutása rendben, stb, a kutya nem nézi meg senkinek szerintem.
Addig nem is baj, amíg nincs valami gond, de végül is ez a hivatalos papír, aztán magyarázhatjuk a késõbbiekben, hogy nem is így volt.

Pirus!
Sok kitartást a tornához!
Milyen mûsor volt?

Lisa!
Nagyon drukkolok! Kár, hogy ezek szerint még mindig a régi szülõszobán.

Orsoly!
NAgyon drága kisfiú!


angi
angi
 
 


Angi!

Miért, a laktáló emlõiddel foglalkozott valaki? Kép

És még valami a zárójelentéshez: Máténál egyértelmûen leírták tiszta volt, Sáránál halványan sem említettek magzatvizet. Én meg elfelejtettem a vajúdóban megkérdezni. Vajon miért?

Solya
solya
 
 


Há' már hogyne foglalkoztak volna?!?! Akárcsak a perifériás nyirokcsomókkal!!! KépKép
muter
 
 


KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
S.
solya
 
 


Pedig legalább megtudtam volna, mik azok a perifériás nyirokcsomók!
angi
 
 


Sziasztok!

Pont most akartam írni mit mondtam a tV-ben a szülõszobáról, de megelõztekKép
Köszönöm szépen a gratulákat, hát tényleg nem egyszerû az élet Õkelmével.......
Januárban felszakította a lágyszájpadlását, múlt hétfõn fejre esett a konyhakövön, csütörtök éjjel belázasodott, szombatra meggyógyult, ma marhra elkezdett köhögni, orrfolyni.......... grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Nálunk az elsõ babaproject hónap eredménytelen voltKép na majd a következõKép

Mi van a laktáló emlõkkel? Az rosszat jelent?
nekem ez van Peti záróján:
I/I zavartalan terhességbõl a számított 39 héten meconiumos mazatvízbõl, fenyegetõ iu. asphyxia miatt végzett sectio caesara során 9/10 apgarral született. Adaptációja zavartalan volt. Jó általános állapotban, egyebekben negatív fizikális státusszal bocsátjuk otthonába.
nálam:
- elölfekvõ köldökzsinór
- meconinumos magzatvíz
- fenyegetõ intrauterin asphyxia

Jé, most látom, a Vermes Inratracheálisan érzéstelenített !!!!KépKép az altatás?

Na, megyek, megjött ApaKép

Puszi mindenkinekKép

Lisa! Na, mit hoz nálatok a nyuszi??? KépKépKépKépKépKépKépKépKép
LadányiKata (ladán
 


Ahogy olvastam, mndenki remekül érti a záróját, klasszul megvizsgálták, és a babákkal is minden rendben voltKép. Ehh, és akkor így bízzon az ember a dokikban Kép!

A szülöszobáról csak annyit, hogy már 3 éve Noéminek is ott kellett volna születnie...

Solya!
Az azért tényleg durva, hogy elküldtek, mikor szoptatni akartálKép.
Számodra ki az Északi Boszorka? Mert nekem is van egy boszimKép.

Nekem csak azért szóltak, hogy miért a kezemben viszem fürdetésre Ádámot, miért nem a kiságyban. Ugyanis csak a kiságyban biztonságos...

Lisa!
Engem is érdekel, kinél szülsz, és miért pont nála. Az elsõ babát is együtt szültétek? Írhatod mélben is.
Csak azért érdekel, mert a tesóm barátnõje most költözik fel Pestre, és jó nõgyogyit keres. Én szívesen ajánlanám neki az enyémet, de nem tudom, hogy õ mennyire van otthon a babagyártás segítésében. volt már egy babája, nagyon nehezen jött össze, és 8 nap után meghalt, mert vmi szívfejlõdési rendellenessége voltKépKépKép. Most újra nekilátnak.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Kata!
Szegeny Manód, kijut akkor nektek is a jóból!
Babaprojekthez sok sikert, nem csüggedni! Kép
Laktáló emlõ nem baj, sõt! Kép Csak ráírják minden záróra, de meg se nézik. Na jó, Vermes megnézte, a 6 hetes kontrollon beléptem az ajtón, rámnézett és azt mondta: Hááát, látom, teje bõven van! KépKép
Vermes altatott? Nahát!

Shine!
Írtam Neked az Indexen, nem tudom, melyiket olvasod elõbb. Szóval kissé bedáthásodtunk, nem baj, ha így talizunk? Nem fertõzünk meg, szimpla megfázás.

Annamari
muter
 
 


Kata!
Mozgalmasak lehetnek a napjaitok!
Nekem is fenyegetõ iu. asph. volt a zárón, de nem császároztak, csak vákum volt.

Megint jót derülhetnek rajtunk a dokik, ha olvassák, ahogy magyarázzuk a zárójelentéseket!
Hátha holnap gondosabban írják meg a sorstársaknak!
angi
angi
 
 


Sziasztok!
Nálunk a nyuszi ismét egy fiucskát fog hozni az UH szerint, de remélem azért majd egyszer kislányunk is lesz majd.
Én tavaly Vermes doktornál szültem, de most nem nála fogok és nem is a Klinikán.Most a legközelebbi kórházba fogok szülni, ami sajna nem olyan felszerelt mint a Klinika, de az ott dolgozók barátságosak és bababarát kórház.Az egyetlen dolog, ami miatt szorongok egy kicsit, hogy a babának arrhytmiás a szívverése-így már magzati szívUH-n is voltunk.Rendellenesség nincs, így azt mondják ez szülés után majd rendezõdni fog.Bízom benne, hogy így lesz.

Tegnap este a baba annyira nyomakodott, hogy ma szinte egész nap fájdogált a derekam.Hát lehet,hogy mégse lépjük túl a kiírt idõpontot.Még midíg hihetetlen, hogy már így elrohant az idõ és újra szülök.

Panda, Solya!
Irok majd mail-t, jó?

Lisa
lisa
 
 


angi: ha ezen derülnek a dokik az szomorú!!!
Ezen szerintem nem derülni, hanem sírni kellene.
Az embert nem tájékoztatják semmirõl.
Ha nincs Vermes dr. én az elején semmit nem tudtam a lányomról!!!!!!!!!!! Õ jött velem Õ érdeklõdött - mert ugye Neki mondtak is valamit!!! nem úgy mint nekem!!!!
Aztán elmondta mi újság!!!!
PIC osztály!!! ...........

Amikor mi hazajöttünk a gyerek záróján az volt / most nem veszem elõ/ de magyar szóval Kép az volt, hogy légzésfigyelõ ajánlatos, mert állítólag volt légzéskimaradása.
De ha nem mondja a védõnõ, hogy mi van oda leírva sose tudtuk volna meg mert senki nem közölte. De itthon kop kop 5 hónap alatt ilyet nem tapasztaltam.
Szóval az a baj, hogy a korházban vannak hiányosságok de ha mégegyszer - ami nem hiszem, hogy lesz "de soha ne mond, hogy soha"- akkor is a Vermes dr.-t választanám, ebbõl következõen újra itt kellene szülnöm....
Pirus: Ezt a kiflizést nem értem. Andi is kiflizik, de nem így fog megfordulni. Mármint a fejét felfele nézve tartja amikor oldalra fordul, meg ha nagyobb lenne a lendülete akkor már a hasrafordulás is sikerülne.
Vagy ez már ilyen korba normális vagy hogy van ez??
Picus
Picus
 


Sziasztok! Jó reggelt!

Én is láttam a tévében az új szülõszobát! Valaki megátkozhatta, hoyg ennyire nem jön be. Kép))) Hihetetlen, egy százemeletes épületet sem építenek fel iylen tempóban.

Kata: az elsõ hónap még nem nagy idõ! Majd a következõ hónapban! Kép

Orsoly: nagyon helyes kisrácod van Kép)

Panda: sajnálom tesód barátnõjétKép(((( de bizni kell benne, hogy a következõ babával minden rendben lesz!!

Annamari: nem gondKép Úgyis szedem az Elevitet, majd az megvédKép

Lisa: volt valami konkrét bajoda Vermessel?

szép napot, shine
shine
 


Picus!

Már a másik fórumon is írni akartam, de elfelejtettemKép Szóval a kiflizés nem igazán egy aktív dolog. Zsombinál már 1 hetes kora óta megfigyelhetõ. Akkor ugyebár nem hiszem, hogy forgolódni szeretett volnaKép Inkább egy testtartást jelent, nyugalmi állapotban. Normális esetben, ha lerakod a pici babát a hátára, akkor elõre, felfelé tartja a fejét, ezzel szemben Zsombi oldalra és felfelé tartotta, miközben egy kicsit ki is csavarodott. Persze ha sír ez a testtartás még jobban fokozódik. Sõt hasra fektetve már vagy három hete átfordul a hátára, de állítólag nem azért, mert ilyen ügyi lenne, hanem emiatt a kiflizés miatt. Nem egyenesen tolja ki magát a földtõl, hanem eldõl és a lendülettõl átpördül.
Andinál biztos nincsen gond, fõleg, ha õt már a neurológus is látta és nem küldött titeket sehova. És Andika már elég nagy baba, hogy tényleg az átfordulást gyakorolja. Ha ilyen mozgás pár hetesen nem jelentkezett nála, akkor szerintem nincs miért aggódnod.

Lányok!

Nálunk a vizit abból állt, hogy egy szemrevaló, fiatal dokika bejött a nõvérrel, szégyenlõsen ránk pillantott és megkérdezte van-e panasz. Mindenki kórusban: nincs. Na pár nap után meguntam és egy ilyen vizit alkalmával szóltam, hogy csíp ha pisilek. Na egybõl egy egész konzílium gyült össze az ágyam körül. Azonnali pisiminta, vizsgálás stb. De nem volt semmi baj a végén. Aznap vagy háromszor is bejöttek hozzám érdeklõdni. A saját dokim és az, amelyik a szülésnél is segédkezettKépKép
Szóval, szerintem ha bajt szimatolnak akkor komolyan veszik az ember lányát. Bár nekem is írtak olyanokat a jelentésemre, hogy nagy vénák lefutása rendben, meg kevés színes lochia (ezt meg honnan tudták?) A legmeglepõbb mégis az, hogy én két különbözõ típus számmal két koponyavégû, spontán hüvelyi szülést prezentáltam. KépKépKép
Na ezt tessék nekem megmagyarázni!!!!

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus: Kösz a választKép
Még egy szüléstörténetKépKépKépKépKép
Picus
Picus
 


Pirus,
Én is két tipusú szülésben vettem részt! Kép Ez biztos a TB, vagy egyéb bürokrácia miatt kell.

Egyébként addig örüljünk, amíg a reggeli vizit kimerül annyiban, hogy kaki volt-e. Kép Ha baj van, akkor nagyon ott vannak! Ez tuti!

Panda!
Te meg tudod fejteni ezt a sok szép kifejezést, amit elbocsátó szép üzenetként kaptunk?

Solya
solya
 
 


Picus!

Persze hogy szomorú, csak arra értettem, hogy hogyan próbáljuk kisilabizálni a latin szavakat.

A vizitrõl: Nálunk is kedvesen körbemosolygott mindenkire a Sipos dr, érdeklõdött a produktumok iránt, de hozzám többször is jöttek egy nap, és nemcsak az én dokim, mert lázam is volt és nagyon véreztem. Ja, és még le is szúrták a nõvéreket, hogy nem kezelik megfelelõen a gátsebeket, merthogy többünknek elõírtak rá valami kencét.

Végre alakul talán a tavasz!!

Üdv mindenkinek,
angi
angi
 
 


Sziasztok!

Panda!
Tényleg elég bosszantó, hogy a zárójelentésben néha szó nincs arról, mi történt valójában, viszont tele van olyan vizsgálati eredményekkel, amiket el sem végeztek.
Nagyon sajnálom a tesód barátnõjét Kép

Lisa!
Tényleg, miért nem a Vermesnél szülsz? Vele van gonod vagy a Klinikával? Jöhet magánban is!

Picus!
Hát nekünk meg pont a fordítottja volt: Balázs alá a kórházban tettek légzésfigyelõt, senki nem mondta, miért, egyszercsak ott volt, hiába kérdezõsködtem, és többször jelzett, volt, hogy egy éjszaka 20-nál is többször, de senki nem mondott semmit, azt se mondták, hogy itthonra vegyünk. Így végül vettünk egyet, amit nem bántunk meg, mert sajnos jelzett párszor.

Sajnos tényleg van pár hiányosság a Klinikán. Szerintem az orvosok nagyon jók, a PIC is profi, csak valahogy hiányzik az empátia. És ami a legszomorúbb, hogy fõleg a nõvéreknél látom ezt. Mikor Balázs utolsó nap csak 40-eket szopott (elõtte meg 100-akat), bejött az egyik csecsemõs és azt mondta: Anyuka, ne csodálkozzon, ha folyton csak bõg, el fog apadni a teje!
Kép
muter
 
 


Írtam sokat, jól elveszett, Kép Máté 1/2 óra alvás után felébredt. Kép
Annamari! Kép
solya
 
 


Sziasztok!
Nem Vermessel van problémám!És nem a Klinikával.Teljesen prózai okai vannak, hogy máshol szülök.Szegény doki még a végén elszomorodik,inkább itt írom meg miért szülök máshol.
Most abban a helyi kórházban fogok szülni, ahová tavaly költöztünk.A családból anyura tudnám rábízni a gyereket, de õ most egy szerencsétlen baleset miatt hónapokig csak járókerettel tudott közlekedni.Így nehéz lett volna a kivitelezése a Pestre feljárásnak és a szülésnél is-ha éjjel indul be, gyerekestõl mégse mehetünk a Klinikára apás szülésre-a mentõ pedig csak a helyi kórházba visz.Szóval nem mondom, hogy nem lett volna rá mód, hogy Vermesnél szüljek most is, de túl sok olyan helyzet adódhat, amikor képtelen lettem volna feljutni a Klinikára.A szülés elõtt hetekkel, pedig nem akarok befeküdni, mert kisfiamnak épp elég nehéz lesz az a 4-5 nap amíg mindenképp bent kell lenni.Így is minden vizsgálatra rohanva érkezem,pedig csak 10 percre van a kórház -gyalog.
Egyébként Vermesrõl-azt hogy az elsõ pár hétben nem vetéltem el-Neki köszönhetem, ugyanis a többi doki akiket megkerestem a vérezgetések miatt elintézte annyival, hogy egyek többet, mert túl vékony vagyok(43kg-ról indultam).Azt nem mondom, hogy nem volt olyan mikor kételkedni kezdtem benne jól választottam-e.De végül mégis maradtam nála.Egyébként nálam eddig Õ volt az egyetlen olyan orvos , aki meg tudta úgy csinálni a rákszûrést is, hogy nem okozott fájdalmat. Na, remélem sikerült összefoglalnom a lényeget.
Lisa
lisa
 
 


Lisa!

Szegény Anyukád Kép
Végül mit csinált a Vermes, hogy nem lett vetélés? Mi volt a baj igazából? Nekem a vetélés a legnagyobb rémálmom. Na meg a méhenkívüli.
Mi is vidéken laktunk az egész terhességem alatt, a 35. héten költöztünk fel, de ez így is volt betervezve. Vagy ha valami miatt nem sikerült volna, akkor én az utolsó 2 hétben mindenképp feljöttem volna apukámhoz.
Rákszûrés: nekem sose szokott fájni, a szülés utáni viszont fájt (4,5 hónappal szülés után).

Annamari
muter
 
 


Annamari: Igen ez a jó szó az empátia hiányzik. Mert nem hogy önbizalmat adnának az anyukákáknak, hanem ami van még az is el tudják tüntetni. Ehhez nagyon jó érzékük van.
Engem a PIC-en szidott le egy nõvérke úgy mindenki elõtt- természetesen mindenki mosolygott rajta, hogy - az történt, hogy ugye a gyerek az elején sokáig nem ehetett anyatejet. Amikor megengedték én már nem voltam a klinikán - nem bírtam- így bejártam a gyerekhez s mindig fejtem - azt a rengeteg tejet ami még voltKép - de amit lefejtem azt reggel elfelejtettem bevinni. Napi kétszer jártam be reggel és este. S úgy le lettem cseszerintve, hogy anyuka ennek a gyereknek most kell az anyatej nem negyven éves korában...de az a hangnem. Csengeen közöltem, hogy este behozom, akkor mégjobban fújta a magáét.. Én megmondom õszintén alig vártam, hogy onnan kikerüljünk!!!!!!Cicibõl nem engedtek szoptatni..
S amikor átkerültünk a Rókuba, ott kezdtek önbizalmat önteni belém. Azzal kezdték mikor megérkeztem a gyerekkel, hogy anyuka szoptasson ....mondtam, hogy nincs elég tejem, meg még nem is ciciztettem a gyereket. Azt mondták nem baj majd itt mindent szépen lassan. S vissza is jött a tejem ami 4 hónapig pótlással igaz de tudtam az Andinak adni!!!
Vermes: A rákszûréssel egyet értek, nekem is Õ volt az elsõ dokim akinél nem fájt s nem is nagyon éreztem. S innentõl kezdve a nõgyógyászhoz sose félelemmel mentem. Bezzeg elõtte!!! KépKépKép
Picus
Picus
 


Solya!
Én értem a zárókat, de Annamari fentebb már leírta a kérdéses pontokatKép.
Esetleg még valami...
pp.gyógyult: post partum- szülés után gyógyult
jól involvált uterus: jól visszafejlõdött méh
A vénákat én sem tudom biztosan, hülyeséget meg nem akarok írniKép. A perifériás nyirokcsomókat nem tudom, hogy tapizzák-e, de ha valami van, akkor azok megduzzadnak, szóval ember nincs, aki ne venné észre, ha valami baj van. Legalábbis szerintem.

Lisa!
Nekem még sosem fájt a rákszûrés, pedig én nem vagyok a Vermes Fan Club tagjaKép.
Remélem, minden rendben lesz a szülésnél! Majd számolj be róla, nem baj, hogy nem itt szülsz, azért érdekelKép.

Nekem nincsenek rossz tapasztalataim, csak egyvalami. Úgy volt, hogy egy nappal korábban hazaengednek, de ez csak reggel derült ki, ezért elõzõ este nem tudtam megmondani a csecsemõsöknek, hogy hazamenõsök leszünk. Reggel szóltam, erre õk: mit képzelek én, a gyereknek nincs zárója, különben sincs orvos aki megvizsgálja(!). Mondtam a dokimnak, hogy mit mondtak, erre õ tök kiakadt, és közölte, hogy õ majd szerez gyerekorvost, mert nem igaz, hogy nincs, mivel ketten is vannak, és mi az, hogy nem tudnak megírni egy zárójelentést?! De az lett a vége, hogy maradtunk még egy napot, mert nem akartam cirkusztKép.

A gyerekágyon normális volt a vizit, de a terhespathológiáról inkább nem mondok semmitKép. Az az egész osztály egy katasztrófa! Én nagy szerencsémre mindkét gyerekkel vendégeskesdtem 2 napot ott, túlhordás miattKép. Hát, soha többet, inkább itthon maradok.

Na, késõre jár, megyek aludni,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok Csajok!

Annyi rossz hírt írtatok itt össze, hogy teljesen elment a kedvem a szüléstõl. Jól meg vagyok ijedve ám...

Kívánok a babáknak mihamarabbi gyógyulást!!!

Meconiumos volt a magzatvíz. Ez pontosan mit is jelen? Miért olyan nagy gáz?

Pirus! "Szerencsénk volt ezzel az orvossal, mert õ maga is szokott a Dévény-alapítványhoz irányítani babákat." Ki ez a dokinéni és hol rendel?

Annamari! Légzésfigyelõt vettetek, olyat ami jelez. Ez az ami sípol, ha nincs légzés? Vagy az a babamonitor? Van olyan is, ami "csak" a felsírást továbbítja. Annak mi a neve? Kérlek magyarázd el a különbségeket.

Benõ (22+4)
beno
 
 


Sziasztok!

Panda!
a partum az pontosan szülést jelent? És a pp az post partum lehet csak? Mert határozottan emlékszem, az egyik zárómon valami pp van, de elõ fogom keresni, ennyit megér KépKép

Benõ!
Ha Meconiumos a magzatvíz, az azt jelenti, hogy a baba belekakilt. Az pedig azért gáz, mert a méhben csak akkor kakil a baba, ha az agya kevés oxigénhez jut valami miatt. Szóval ha randa a magzatvíz, akkor a baba biztos, hogy hosszabb-rövidebb ideig nem volt jól.
Légzésfigyelõt olyat vettünk, ami a hangot is továbbítja, és persze elsõsorban sípol, ha nincs légzés. A légzésfigyelõ lényege, hogy egy lap van a baba matraca alatt és az érzékeli a mellkasmozgást. Ha nem érzékel semmit, akkor 15 mp mulva egyet sípol, majd további 5 mp után eszelõs csipogással jelzi, hogy baj van. A "baby phone" meg egyszerûen kát részbõl áll, egy adóból és egy vevõbõl, az adó a babánál van, a vevõt lehet hurcolászni a lakásban és hallgatni, hogy mit csinál a manó.

Annamari
muter
 
 


Panda!
Írtad, hogy a tesód barátnõjénél a babának szívfejl.rendell. volt, nem tudom, hogy segítek e ezzel, de minket a Baross utcai Klinikára küldtek Dr.Hajdú Júlia fõorvosnõhöz, hogy vizsgálja meg a még meg nem született babánkat ilyen ügyben.Szóval, ha aggódnak szerintem Hajdú doktornõt biztos megkereshetik és az I.Klinika is jól felszerelt.Talán babagyártás kérdésében is otthon vannak.

Annamari!
Nálam a kezdeti problémákat a terhességem elején valószínûleg az okozhatta, hogy elég stresszes idõszakot éltem, így soványka is voltam+sokat idegeskedtem-ezért a terhességet kísérõ élettani változások nem tudtak egészen a megfelelõ módon végbemenni.Így szükség volt némi hormonpótlásra+ nyugalomra+ hitre, hogy nem veszíthetem el a babát.

Lisa
lisa
 
 


Sziasztok, jó reggelt!

Lisa: anyukádnak mihamarabbi teljes gyógyulást kívánok! Így teljesen érthetõ, ha dokit és kórházat váltottál.

Benõ: én is kezdek kiakadnia rémtörténetek hallatán. Már kezdek kételkedni abban is, hoyg jó kórházat választottam-e. Amúgy is érzékenyebb vagyok az átlagnál, és napokig fogok rágódni azon, ha valaki valamiért leszid. Utálom, ha nem empatikus egy nõvér vagy egy orvos. Az ember úgyis akkor van kórházban, amikor baj van, avgy segítségre szorul, és igenis iylenkor több figyelmet, kedvességet érdemelnnk! Kép Na most jól kipuffogtam magam.

Panda: a terhespatológiától én is rettegtem, mikor vittek mûteni, és kiderült, nincs elég szoba. (illetve ágy). Aztán lett, hálistennek! Annamari neked voltak nagyon rossz tapasztalataid a terhespatológiával? Erre már enm emlékszem, csak arra, hogy ott nem jó!
Mellesleg nekem sem írták meg a zárójelentésemet, csak két!!! héttel késõbb kaptam meg!A doki nálam is csodálkozott, hoyg hogy lehet ez, de ez van.

Lisa: nagyon örülök, hogy Vermssel együtt sikerült megoldanotok a helyzetet! Kép

Annamari: akkor ma tali! :_)

Szép napot, shine
shine
 
 


Sziasztok!

Na, ma lett netünk. Hát igen, sok mindentõl lehet félni a terhesség alattKép Nekem a 37. heti CTG lett rossz, küldözgettek jobbra-ballra, a dokim pont mûtött, hívogatták telefonon, de nekem semmit se mondtak. Az UH-s csaj elõször le akart rázni, hogy várjam meg a dokimat, ha végez, aztán valaki felhívta, egybõl fogadott. Sokat gondolkoztam, nem -e akkor lett kakás a magzatvíz, és abban csücüslt még két hetetKép Miért nem néznek ilyenkor magzatvizet???
AA patológiát én is el szeretném kerülni. Állítólag lepra egy hely. Bezzeg a ctg emeletén lévõ osztály (nem tudom, milyen, ott mûtötték a cicijét a barátnõmnek) hihetetlenül szép. A gyerekágy meg a patológia mikor lezs olyan? Ja, patológia. Annyit gondolkodtam, miért hívják patológiának? az a hullaház neve is, nem? Elég morbid........

Visszatérve: én a dokimhoz ragaszkodom 100%-ig, nagyon jó orvos, (Dr. Bánhidy) igazság szerint a klinikával is meg voltam elégedve, én nagyon jól éreztem magam, de az északi fõboszorka nekem is kijutott, az osztályos nõvérkék eggy kivételével tündérek voltak, szóval összességében nem volt gond.
Ja, a biztonságos gyerekágy:
Toltam ki a fiam a csecsemõosztályról, a küszöbben megakadt a kiskocsi kereke, a "lavór" amiben volt, elkezdett fejjel lefelé átfordulni......Kép allig kaptam el.....hogy lehet, hogy ez nincs rögzítve????????
Pusza, mert ébredés van:

Kata
LadányiKata (ladán
 


Kata!
Egy pillanatra megállt bennem az ütõ, mikor olvastam a szaltó kísérletet!
Hol van ott osztály, ahol a ctg van? Nekem nem rémlik, csak vizsgálók. Vagy a másik oldalon van egy osztály? Kép

Benõ! Shine!
Semmi para! Ahogy így elnéztem, nem reprezentáltuk a teljes kismama lakosságot! Raktározzátok el, hogy ilyen is van, ha kell (bár ne kelljen!) szedjétek elõ a szürkeállományból, ha nem, hát felejtsétek el! Kép És nyugodjatok meg, tuti kezekben vagytok Ti is és a születendõ baba is! Kép

Panda!
Nekem a gyerek záróján nem tiszta valami. de nem akarom tovább idegesíteni a kismamáinkat Kép, küldhetek mailt?

Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Solya!
Igen, azt hiszem, hogy a másik szárnyban szobák vannak. De lehet, hogy rosszul tudom. Viszont a CTG környéke klasszisokkal jobban néz ki bárminél, nem? Olyan barátságos az a járólap, meg a zöld faszegély. Gondolom a szülõszoba is ilyen lesz. Ami a TV-ben volt "várószobaként" fotelekkel, ott az ideges apukák vannak? Vajon (luxus lenne ugyan) Az egyszemélyes szülõszobákban van TV??KépKépKép
Akkor az intenzív is átköltözik erre az emeletre? Gondolom logikus lenne, mert amire egy krízishelyzetben lévõ nõt lelifteztetnek az emeletrõl.....Mintha a Tv-ben az intenzívet is láttam volna..........
Igen, Solya, küldjél mailt : ladanyikata@freemail.hu

Pusza: Kata
LadányiKata (ladán
 


Solya!
Küldjél mailt nyugodtanKép!

Annamari!
A pp az csak a post partum lehet, ez olyan, mint a kémiában a vegyjelKép.

Kata!
Lehet rögzíteni a "kádakat", azért van rajtuk a csavar a baba lába felõli részen. Ezzel lehet az ágy meredekségét is szabályozni.

Lisa!
A tesóm barátnõje Sopronban szült volna, de õt is ideirányították az l. Nõire, mikor kiderült, hogy valami gond van a babával. Szerintem õt is ez a dokinõ vizsgálhatta, mert mikor otthon megnézték az itteni UH erdményét, akkor azt mondta a dokija, hogy tuti baj van, mert az ország egyik legjobb specialistájaának is ez a véleményeKépKépKép. Az egészben az a legszomorúbb, hogy a 38. héten derült ki, már be volt rendezve a babaszoba, az összes cucc megvolt, stb. Pedig 4D-s UH-n is voltak, és az sem mutatott semmi rendellenességetKép. Végülis a Baross utcában is szült, de nem ismer senkit ott, akinél szült, az a doki nem volt valami kedves vele, ezért keres most mást.

Lisa, Shine!
Na nehogy már beijedjetek!!! Hallottatok már olyan helyrõl ahol minden jó volt? Megynyugtatlak Titeket, ilyen nincs. A Klinika jól felszerelt minden szempontból, és nem kell sok idõt itt tölteni. Ha meg ne adj' Isten mégis, akkor megismer az ember mindenkit, teljesen más viszonya lesz a "stábbal", mint azoknak, akik csak 3-4 napig vannak bent.
Na és persze a hozzáállás is sokat számít. Nem kell pesszimistának lenni (hi-hi, mi pont ezt segítjük elõKép). Szerintem az a baj, hogy alapvetõen mindenki utálja a kórház mindenféle formáját, csupa rossz dolgot hall, aztán õ is rossz szájízzel távozik.
Pedig az utóbbi 3 évben pl. klasszisokkal komfortosabb lett a pathológia és a gyerekágy is. Emlékszem, mikor 2000 májusában a lányom szülatatt, még csak 2(!) db zuhanyzó volt mindkét osztályon az összes nõre. Elvileg lett volna több is, de valamelyik sosem mûködött. Ezzel szemben majd' elájultam, mikor tavaly júniusban a pathológiára kerültem, és vadiúj tiszta zuhanyzók voltak a folyosón. attól meg aztán tényleg teljesen elhûltem, hogy a gyerekágyon minden szobához külön zuhanyzó volt.
Szóval, semmi paraKépKépKép!

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Panda!
Na akkor valaki oltári hülyeséget írt a zárómra Kép Az idézet így szól: "pp. gyógy. laparoscopiák hegei". Akkor még nem szültem KépKép

Shine!
Tessék azonnal abbahagyni a parázást! Nem hittem, hogy valaki még nálam is parázósabb tud lenni (eccer egy edzõtáborban elnyertem panicman nevet is!!! Kép)
Hidd el, ha választani kell az empátia hiánya és a szaktudás hiánya között (márpedig úgy néz ki, hogy nekünk, csóró földi halandóknak választanunk kell), akkor már inkább az empátia hiányozzon! Szülés után úgyis olyan érzékeny leszel, hogy akármit mondanak, elbõgöd magad Kép
Terhespatológiával különösebb gáz nincs, csak tényleg elég lepra hely, bár a fürdõk szépek Kép De ha netán oda kerültök és a takarítónéni szeretne nektek saját fõzésû kávét adni, el ne fogadjátok! Egyrészt hol 50, hol 100 forintért adja, másrészt langyos, gyenge és felhígítja tejjel.
Amúgy tudom, olcsó kifogás, meg süket duma, de valszeg azért ordított Balázs olyan nagyon délután, mert valamitõl tiszta kiütés lett a feneke éshát... izé... szóval ott alul minden. Tegnap kapott elõször tejes kaját, lehet, hogy ettõl?

Panda!
4D UH-ról annyit, hogy aki nekem csinálta, arról késõbb kiderült, hogy a SOTE I.-rõl kirúgták, mert nem vett észre nyitott gerincet, és egy csomó más súlyos fejlõdési rendellenességet. Én õszintén szólva mozizni mentem a 4D UH-ra és arra nagyon jó volt, tökjó sztárfotókat csináltak Balázsról KépKép

Annamari
muter
 
 


Ja, az "olcsó kifogás, süket duma..." rész Shine-nak szól Kép
muter
 
 


Annamari!

BGalázs egy tündér volt! Semmi probléma nincs vele! gyönyörû kisbaba, akinek vannak rosszabb napjai, akárcsak nekünk! Úgyhoyg emiatt egy opercig ne fájjon a fejed!
Egyébként nálam jobban senki nem tud parázni! Kép Az tuti!Kép))

Képzeljétek: vasárnap nekiálltunka babaprojectnek! KépTök jó! Úgyhogy leeht drukkolni! Bár szerintem elkéstünk vele, mert szombaton volt peteérésem, és csak vasárnap este tudtunk találkozni. Sajnos párom szolgálatban volt szombaton. Kép De hátha! Majd meglátjuk!

Köszi abiztatásokat! Kép

Mindenkinek szép napot! shine
shine
 
 


Shine!

Megy a drukk ezerrel!!!!Kép

Lányok, csak én vagyok ilyen felvilágosulatlan? (Az ált. iskolában felvilágosítás helyett az udvaron kergettük a hangyákat és csigákat a szertár lakóinak eleség gyanánt a biológia óra keretében) A peteérés egyetlen napra korlátozódik?

Megkérdezhetem, hogy milyen apropóból találkoztatok Annamarival?

Balázsnak meggyógyult már a popója? Zsombinak is szokott gombás kiütése lenni, igaz csak egy-két pötty, de én azonnal kenem a borax-szossal és ilyenkor el is múlikKép Ha abbahagyom a kenést pár nap múlva újra megjelenik egy-két pötty a kakalyukánál. BocsiKép

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus,
végbélnyílásKép
Mi Canestennel kentük, de van olyan gyerkorvos, akinek borsódzik a háta, ha meghallja. A pelus miatt vissza is fog jönni. Mit használtok? Váltsatok. Nekünk azt ajánlotta doktor nénink, használjunk textilpelust itthonra. Kép A DM pelusa nekünk nagyon bevált otthonra. És a Libero is.
Peteérés: Ha már elment a vonat, nem éred utol! Kép

Shine,
Azért sosem lehessen tudni.

Panda!
Nekem egy bajom van a gyerekorvosokkal, hogy nem foglalkoznak azokkal, akiknél csak apró problémák merülnek fel. Arra csak legyintenek, mert nekik semmi, amikor kicsi életekrõl van szó egy szobával arrébb, de annak az anyának, akire rálegyintettek, kínszenvedés. Kép Lehet, hogy egyszerûen csak nem jut idejük ránk? Akkor valamit nagyon rosszul szerveznek. Egyébként minden tiszteletem a PIC-en dolgozóké!

Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Shine!
Köszi szépen a bókot, azért pénteken meglehetõsen kiviselkedte magát a Fiatalúr.
Nem biztos, hogy elkéstetek, nekem plmost érezhetõen a 17. napon volt peteérésem.

Pirus!
Egy salátázás ürügyén találkoztunk Kép Van egy tökjó salátázó a Paulay Ede és a Nagymezõ utca sarkán. Amúgy az endometriózis honlapról ismerjük egymást és teljesen véletlenül derült ki, hogy ugyanaz az orvosunk Kép

Solya!
Nekünk is a Babylove vált be! Pelenkakiütésekre meg (nagyon ritkán van) csakis a Sudocrem.

Isteni idõ van, megyek, szerzek egy kis színt magunknak KépKép
Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Hát nem tudom, ha én magzat lennék, szívesen beköltöznék-e a pocimba. Kép Olyan ideges napom van, hogy csak na!!! Soka munka, ráadásul rajtam kérnek számon olyan dolgokat, amikrõl nem is én tehetek! Kép Nagyon ideges vagyok, szinte remeg kezem-lábamKép(((Ezért lenne jó minél elõbb elmenni innen, de baba nélkül nem megy, baba meg nem jön, ha ilyen ideg vagyok. Kép(((
Ja köszi a biztatásokat! Kép
Pirus: sajna csak egy nap van peteérés, és akkor a lgtutibb akciózni, ja meg elõtte pár nappal, meg utána egy nappal. A petesejt ugyanis csak 24 óráig él, ezzel szemben az ondósejtek 48 óráig is elélnek benned. Szóval, ha mondjuk peteérés elõtt két nappal már benned vannak, akkor is van esély. Kép Bocs, nem tudom érthetõbben. Kép

Remélem, a gombák gyógyulgatnak! Kép

Annamari: színrõl jut eszembe: voltam szoliba (nem szoktam, csak most anyu elcipelt), és leégett a popsimKép)) Viccesen nézek ki nagy vörös fenékkel! Kép) Szabályosan, mit egy pávián. Tényleg terhesen lehet szolizni?
shine
shine
 
 


Sziasztok!

Solya!

Azért nem minden biológia órát töltöttünk az eleség felhajtásávalKép Már kezdek én is mindent babásnyelven mondaniKép
Textilpelus? Na, ne!!!! Esetleg a jó régi tárcsás mosógép külön centrifugával? Mi Pampers-t használunk. De miért jó az, ha váltunk? A Liberó nem jön be. A többit még nem próbáltuk. A popóra pedig boraxos krémet kaptunk és elvileg infralámpázni kellene meg szabadon lennie. Meg kellene egy türelmes anyuka is, aki elnézi, hogy a kisfia mindent lepisilKép A dokicsaj szerint eltúlzom a dolgokat, mert szerinte az extrém esetek egyik véglete vagyok. A másik véglet az, amikor anyuka elmeséli, hogy egy kicsit piros a gyerek popsija és közben már egy egész gombtenyészet lepte el nem csak a popót, hanem a nemiszerv környékét is.

Shine!

Köszi a felvilágosítást! Jobb késõbb, mint sohaKépKép Ezek szerint férjemmel nagyon ott voltunk, mert 1 hónap alatt összehoztuk Zsombóc komát.
Szoli??? De régen nem jártam már a környékén sem. Pedig rámférne egy kis zománcozásKép Én még az elsõ pár héten jártam, amikor terhes voltam, mert még nem is tudtamKépKép Utána már jött a nyár és a nap alá feküdtem. Nem igazán javasolják sem a szolizást sem a napozást terhesen, mert állítólag valami bõrelszínezõdést okozhat, ami késõbb sem múlik el. Valamelyik Kismamában volt róla szó. Nem tudom mennyire lehet hinni ennek, mert mi van a Floridai kismamákkal? Ott állandóan süt a napKép
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Shine!
Hát igen. ráadásul az ondósejtnek kell vagy 12-24 óra, hogy küldetése helyszínére elérjen, úgyhogy peteérés után már nincs sok esély. Meg azt mondják, hogy eksön után kb 2 nap kell ahhoz, hogy az ondósejtek kellõ számban újratermelõdjenek.
Na, akkor ezek után csináljunk gyereket élvezetbõl KépKép
Na, ez a szoli jó ötlet, lehet, hogy elmegyek aszalni magam kicsit én is Kép

Pirus!
Szerencsések vagytok! Nekünk kb a 20. ciklusban jött össze a Manó. Napozásról csak annyit, hogy én is napoztam, míg nem tudtam, hogy bennem lakik, sõt, egyszer be is rúgtam Kép

Annamari
muter
 
 


Mi bortúrán voltunk. Az egyik fiú rám nézett és megkérdezte: babát vártok? mi még nem tudtuk, de késõbb nekünk is feltûnt, hogy a poharam levét a párom issza meg! Kép utána nem sokkal átköltöztettük a munkahelyemet, cipekedtem rendesen természetesen, majd amikor egy hülye kolléga annyira kiakasztott, hogy elbõgtem magam a fõnökömnek, megkérdezte: nem vagy terhes? És én még akkor sem csináltam tesztet! Kép Képzeljétek, már a 3. hónapban voltam, mikor kiderült. Anyák napi körmenet után csináltam egy tesztet, mert már nekem is feltûnt, hogy egy ideje nagyon rendszertelenül vérezgetek! Most ébredt fel az eredménye! Kép Mennem kell! Ezt most nem tudom, miért írtam le, de jól esett! Kép
Solya
solya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?