Új privát üzeneted érkezett!

Ja, és ma ezt gépelte:

",í .n lli8Ak mm ,,,,,,,,,,,,,,,,,,j ,,,,,,,,nbnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmhgkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkl KJÁ-ÉQ.$É.X-<ÚŰÁŐŰŐÁÁŰŐ

VVVV

NMKV0000000000000000I.------------,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,-XWXS24ETRFGR0 LÁ., VV0000000JK"

Szerintem minden jót kíván benne Kavicskának :)

(gáz van... rákattant a billentyűzetre... ha meglátja hisztizni kezd és azonnal elkezdi csapkodni amikor a közelébe kerül... közben meg persze nézi a monitort, hogy helyesen gépelte-e le a kisesszét :twisted: )
Vendég
 


Csakegy!

Csak óvatosan! Én már nem is tudok géphez ülni, ha az Egő ébren van, mert mindenáron fel akar mászni a lábam szárán a monitorhoz! :twisted:
A billentyűzetet veri, sőt már a hanyattegér görgőjét is profin görgeti a mutatóujjával!
Mire észbekapok kitúr a gép elől! :lol:

Ma voltunk bárányhimlő elleni oltáson, és csak picit sírt, mert közben felfedezte, h. van monitor a dokinéninél is! :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Lányok!

Akiknek ment kép:
Dimet, Kincs, Anyoka, Apple, Babszika, Bee, Bettica, Csillagfény, Ezoterike, Lara, Lecsó, Lyutka, Mamint, Mniki, Monácska, Okr, Wandrea, Zsizsik.

Norka, Rambóka nem vagytok benne a "szupertitkostáblázatban" ezért nektek nem küldtem el.

Akiknek nem ment el mind a 40 kép:
Anyoka
Csillagfény
Kriszta, de csak az egyik email címe.
Lyutka
Monácska
Zsizsik

Jelezzetek emailba, hogy a 40 megszámozott képből melyiket nem kaptátok meg!

Cuppp

Köszönöm a gratulációkat itt is! :)
Vendég
 

 
 

Csillagfény,
betelt a postafiókod, nem tudtam mailben elküldeni a szigorúan titkos táblicskut Krupogi adataival bővülve!!!!Szólj, ha már küldhetem!
Vendég
 


jaj bocsánat! nagyon trehány vagyok.... sose figyelekaz ilyesmire.
ma duán kitörlök mindent!
többiek,hogy vagytok?babancs, rég hallottunk rólatok. mi van domival?

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Csillag, még mindig nem tudom elküldeni....
Vendég
 


Csillagfény!

Köszi az érdeklődést! Domi jól van. Neki is vannak rosszabb napjai amikor semmivel sem lehet lenyugtatni. Ez olyankor van ált. amikor nekem is nagyon fáj a fejem. Szerintem frontérzékeny..
Este nagyon nehezen tud lenyugodni, valahogy a fürdés felélénkíti. Szerencsére már tudjuk kezelni. A karomon kb. fél óra alatt totál elálmosodik.
Az éjszakák viszont nagyon jók vele, 1* kel csak fel. Csak a kajáért sír, utána szépen bealszik. .

Napközben ha nem nyűgös, akkor mindent meg tudok mellette csinálni. Főzök, takarítok, vasalok..ha rossz napja van, akkor rovom vele a köröket babakocsival az utcán.

Etetés: tápszert eszik, keverve adom neki a Beba H.A.-t a Sinlaccal. Most olyan 120 ml körül eszik 4 óránként.
A súlya 4,5 kiló és 54 cm. :D

Jövő héten megyünk oltásra. Megkapja a Pneumococcus köv. adagját is..
Amúgy már nézeget, figyelgeti a pörgő-forgó játékot a feje felett. Többször rámmosolygott már etetés után.
Hétvégenként strandolunk, jól elvan Domi a friss levegőn. Mi meg közben úszunk, napozunk. Már nyaralni is voltunk vele Hévízen.
Augusztusban megyünk pár napra a Bakonyba, szeptemberben meg Alsópáhokra készülünk a Hotel Kolpingba.

Kép
babancs
 
 


Babancs!

Annyira édi ez a kép a vonalzó mellett...csini is baba ez a Domi! :)
Vendég
 


Babancs!
Hű de kikerekedett Domi! Jó volt olvasni rólatok!

Csakegy!
Vili is nagyon szeretne magának egy billentyűzetet :):)

Kavics!
Gratulálok!!! Már nagyon-nagyon neked kellett sorba kerülnöd! Írj ide is néha, mert nekem (nekünk? néhányunknak) nincs mindig időnk amoda is átnézni :)

Többiek!
Remélem, szépen telik a nyaratok! Nekünk igen, most élvezem - meg furcsa is nagyon -, hogy naphosszat kettesben vagyok Vilivel, Álmi ugyanis életében először egyedül van a vidéki nagyiknál... 14 napig. Próbálok nem izgulni azon, hogy éppen mit csinál :)

Vili most éppen alszik. Elhatároztam, hogy valamivel meg kell erősíteni a vacsit, mert szerintem azért kel fel újabban éjszakánként akár többször is, mert éhes. Nem a foga miatt. Azokból kijött 2, és most szünetet tart... Már eszik mindenfélét, gyümölcsöt, zöldséget. És megfordul hason maga körül. Aranyos, dögönyözni való kis huncut. Úúúúgy szeretem :)

Vöcsök

Kép Könnyűszerrel lefegyverzem apát...

Kép
vöcsök
 
 


Sziasztok!

Babancs!

Én is azt néztem, h. Domi szépen kigömbölyödött! :D
Nagy képet nem raksz fel róla?

Vöcsök!

Ne izgulj, kicsit koszos lesz, meg itt-ott plezúros, de nagyon fogja élvezni! :D Apa elkísérte v. totál "egyedül" van? Unokatesók sincsenek ott?
Vili tényleg kétvállra fektette apát! :lol:

Gergő a minap megtette élete első önnálló lépéseit, teljesen spontán a nagyszobaajtó és a szekrénysor közt, mert elunta az ajtó csapkodását. Majdnem lemaradtunk a nagy eseményről! :lol:
Utána egy darabig mintha elfelejtkezett volna a dologról, de ma a délutáni alvás helyett nekiállt gyakorolni a járást apám, meg köztem, ill. bármely két objektum közt. A felálláshoz kell vmi, amin felkapaszkodhat (erre különösen alkalmas apám lábszőrzete! :twisted: ), utána elindul a két kezével buzgón egyensúlyozva a kinézett dolog felé. Annyira lelkes, alig akarta abbahagyni, pedig időnként jó nagyokat esik!
Na innentől tényleg felköthetjük a gatyánkat! :twisted:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


csajok, főleg rambóka :) egész nap magas a vérnyomásom. kezdjek aggódni??? :? de nem dagadok, nincs semmi. de lehet szar a vérnyomásmérő. mert régi, csuklóra tehető. de nem a legújabb. 142/80 körüli volt egész nap. és melegem van. pffffffff------
megyek lezuhizok.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Kép Kép

Kép
babancs
 
 


Dimet!

Szerintem holnap menj el a védőnőhöz, mérjétek le ott is és csekkoljatok pisiből fehérjét! Ha azzal is gond van, akkor hívd fel a dokidat mindenképpen! :!:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka: gratula :) Döbbenet, hogy Gergő milyen gyorsan fejlődik... Lilla még csak az átfordulásnál tart, de néhány hónap és kúszni kezd... a lakás pedig még nem készült fel egy kúszó gyerekre... olyan egyszerű Lillát lepakolni a földre a szőnyegére :) Max. odébb gurul egy kicsit...

Dimet: hmmm... tényleg kéne fehérjét nézni... addig meg relax, 0 sóbevitel, sok víz... szurok:)

Babancs: Hihi :) Tiszta anyja :)))))))) tényleg :))))))))) Hatalmas baba lett Domiból :) Gyönyörűen kikerekedett az arca :)))))))))))))
Vendég
 


ááá, szerintem a hülye vérnyomásmérő szar. de holnap megyek nst-re, ott pisilek egyet. szerdán meg megyek védőnőhöz. nem hinném,hogy baj van. a vérnyomásmérő egyszer 145öt mér, 2 perc múlva meg 125öt.....grrrrrr...........annyit iszok,mint egy lóóóóóó :)
és ma pl. nem is dagadtam. abszolút nem.
nem szeretném, ha kikapnák belőlem a gyereket :) de nem hiszem.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


domi milyen édes kerek baba lett!!!! kis vidámka!!!

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Na a mai képek:

Kép Kép
:D :D :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Az a lelkesedés az arcán...................

Rettentő bájos!!!
Vendég
 


Rambóka!

Gratulálok a kis - ugyanakkor óriási - lépésekhez! :)
(Álmi egyébként egyedül van, illetve a nagyszülőkkel - egy hét után megy tovább a másik nagyszülőkhöz, ott 2 unokatesó is van... Igazából inkább a nagyiktól félek, hogy felhízlalják édességen, és hogy nem vigyáznak rá eléggé ebben a hőségben... Igaz, megkapták a gyerekhez a használati utasítást, de mindkét helyen van gyenge láncszem...)

Babancs!
Domi "nagyban" még szebb, mint a kisképen! És milyen szép napja van: 3 hónap, három hét, három nap...

Hogy bírjátok ezt a meleget? Dimet, lehet, hogy ez is nyomaszt. Már csak 4 heted van? Hogy elszállt az idő? Bepakoltál már?

Csakegy!
Mi is valahogy úgy vagyunk, hogy a gyerek mindjárt mászni kezd - és akkor mi lesz velünk ???
:wink: :wink: :wink:

Vöcsök

Kép
vöcsök
 
 


ááá, tegnap már bepipultam a magas vérnyomásra és egyre magasabb lett. éreztem is. ma is háromfélét mért a vérnyomásmérő :? leszarom. majd megnézi a védőnő.
jam, bepakoltam. még 1-2 dolgo hiányzik. meg ma nst-n megkérdezek még 1-2 dolgot. szerintem nincs már 4 hetem. :)

gergő nyomul ám ezerrel :)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Babancs, Domi nagyon édes, szép baba! És milyen nagy! :lol:

Rambóka, gratulálok gergőnek itt is! Nagyon ügyi! És tényleg felkötheted a fehérnrműdet :wink:

Kavicska, itt a lista amit ígértem!

4 kombidressz
3-4 rugdalózó
Pólya, pólyahuzat (én nem használtam)
egy-két angolpólya (én nem használtam)
20 db textilpelenka - szlovák, magyar nagyon kaka...(feje alá, szájtörlésre stb.)
kardigán, pulóver
sapka (2 vékony cérnasapi)
2 takaró
kiságyba való lepedők (én a gumis frottírt szerettem)
Rácsvédő kiságyba
2 db törölköző (kapucnis)
vékony cérnakesztyű (meg ne karmolja a pofiját)
2-3 pár zokni

körömolló
hajkefe
orrszívó
légzésfigyelő
vízhőmérő

pelenka 2 csomag
fürdető
popsikrém
hintőpor
gézlapocska
alkohol
babapopsitörlő kendő
fültisztító pálcika
babalázmérő

kiságy
ágybetét (kókuszmatrac a legjobb, ha ezt vesztek, akkor Novetexet vegyetek mindenképpen)
babakocsi
babahordozó autóba
pelenkázó alkalmatosság (szekrény, asztal vagy lap)
babakád
kádállvány

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Babancs
Nagyon szép gyermek Domi! :)

Dimet
Sajnálom! :( De talán tényleg a mérőtök rossz...azért majd írj,mi volt NST-n.Remélem még hazaengedtek.

Rambóka
Gratula a lépésekhez!!!!!

Vöcsök
Vili baba mekkora nagy már! :shock: Hihetetlen hogy nőnek!


Adám hétfőre virradóra hányt,aztán pocifájás estig...végülis mára már elmúlt.(kop-kop-kop)Remélem nem vmi vírus,vagy ha az,akkor is ennyivel megússzuk. :roll:
Rambóka eszembe jutottál ám,hogy te is a fajnszot ölelgetted minap. :wink: Elmúlt?

KépKép

KépKép
okr
 
 


Ami nekünk kellett Lillánál (ő is márciusi baba ugyebár)

- Hálózsák, zippzáros. Iszonyú nagy segítség az elején. 2 db. (nekem kenguru goldom volt, használtan vettem...) Én 56-ost vettem, de Kavicskáéknak inkább 62-est vagy 68-ast ajánlanék :)

- Bodyk: minél több annál jobb, annál ritkábban kell mosni... (turkáló rulez :) Nekem az átlapozós bodyk jöttek be igazán (Az Auchanban láttam olyanokat még megfizethető áron). Sokkal jobbak mint a bebújósak, nem kell áthúzni a baba fején

- sapka!!!!

- rugdalózók. 1-2 plüss (kimenőruha), sok sima pamut (turkáló rulez). Nagyon jó kombináció a rövidujjú rugdalózó a hosszúujjú bodyval

- 1-2 sarkatlan! zokni (főleg ha csak body van a hálózsákban)

- 1 kiskabát (kapucnis) - nem kell túl meleg ha tavaszi a baba

- pólya - Lilla imádta a Novetex kókuszbetétes gyapjúpólyát, már a kórházban is abban lakott, marha jókat aludt benne... azóta kivettük belőle a kókuszbetétet és most a gyapjú takarórészen alszik 12 órákat :) Másfajta pólyát (ld. ami nem kókuszbetétes és takarószerű) nem ajánlanék... (Babancséknak is kókuszos pólyájuk volt csak nem gyapjú... nekem mondjuk pont azért jött be, mert gyapjú)... ja, én ezt a pólyát használtam takarónak is, úgyhogy nagyon megérte (a neten is lehet rendelni, talán 4600 Ft)

- 20 db textilpelenka - szlovák, magyar nagyon kaka...(feje alá, szájtörlésre stb.) - ezzel simán egyetértek... kell az a 20 darab, ha nem akar az ember 5 percenként mosni

- kiságyba való lepedők - 2 darab szerintem elég az elején...

- Rácsvédő kiságyba: Az Ikeás szerintem a legjobb... sima fehér viszont körbeéri a kiságyat és jó vastag, masszív

- 2 db törölköző (kapucnis) - ja... de az elején praktikus minden fürdetés után 2-3 réteg textilpelenkát is belerakni, mert 99%, hogy összekakilja a baba... (nekünk volt 2 textil kifogónk is -ld. hatalmas pelenka- amit most sima nyári takarónak használunk)

- vékony cérnakesztyű (meg ne karmolja a pofiját)... ja... nekünk egy kölcsönkapott zokni jött be a legjobban amin volt valami kötöző madzag... így nem húzta le folyton a kezéről...

**

- körömolló - mi babacsipeszt vettünk, nekem az jobban bejött (csakis alvás közben tudtam körmöt vágni:)
- hajkefe - én sima DM-est vettem, segít megelőzni a koszmót ha használja az ember (serkenti a vérkeringést)
- orrszívó - porszívóst vegyél! Mi az üveget vettük nem a műanyagot és jól tettük, könnyű tisztán tartani.
- légzésfigyelő - nekünk bejött, sokaknak nem... Angel care-t ne vegyél, sok a téves riasztás
-vízhőmérő - csak az első hetekben kell, nekünk mindig rosszat mutatott :)

**

- pelenka 2 csomag - elég egy is, főleg ha nagyobb a baba... nehogy az ember nyakán maradjon egy egész csomagnyi a kisebb méretből... (a Liberónál ha bejelentkezik terhesen az ember, küldenek egy 300 Ft-os kupont... a Pampers pedig úton-útfélen 500 Ft-os kuponokat oszt, de én olyat nem vennék)

- fürdetőkrém - gyerekorvos felírja

- popsikrém- gyerekorvos felírja (de szerintem jobb a Sudocreme)
- hintőpor- gyerekorvos felírja
- gézlapocska - ez nem tudom mihez kell... a köldökcsonkot mi fülpiszkálóval törölgettük, az sokkal jobb
- alkohol- gyerekorvos felírja
- babapopsitörlő kendő - mi a sima DM-es Babylove-ot használjuk
- fültisztító pálcika - ja... a köldökcsonkhoz... a baba fülét én nem piszkálnám
- babalázmérő - mi egy sima popsis vízálló digitálist vettünk, 10mp-es talán, 1600 pénz volt, fülben mérőst nem érdemes venni... (ha kell megnézem a márkáját, valami svájci, mi ezt találtuk az egész piacon a legjobbnak)

Ja... és hát mi kád helyett dézsát vettünk (használtan egy ezres volt és maaarha jó:), pelenkázónk nincs (vagyis van, a szüleimnél a garázsban hever)... helyette vettünk egy sima Ikeás pelenkázó izét (felfújható oldalú)... azt hurcolásztuk ide-oda a lakásban.. most meg az étkezőasztalt rendeztem be pelenkázásra...
Vendég
 


xxxxxxxxxxxxxxxxxnnnnnk xyd saxbnsdfvvvvvefkre,fr

na ezt Lilla fűzte hozzá :))))
Vendég
 


Listához
-Nekünk a fejvédő kiságyba,és egyéb ilyen gyermekágynemű nem kellett,gyermek uis ott nem aludt soha.(illetve egyszer egy órát egész életében)
-Pelenkázóskomódunk van,ami szuper.Még most is ott törölgetem Adát fürdi után.Nem kell hajlongni,és belefér a cucca.
-A textil pelenkaanyagú kifogó nagyon jó,még mindig használjuk!Persze a nagy méretűt,mert a kicsi az nem vmi jó.
-Hagyományos pólyát én nem használtam,viszont az angolpólyát igen.Az volt a hálózsák helyett,mert utóbbi cipzárja mindig kikezdte Ada tokáját. :oops:
-Orrszívónk sima "kézi",nekünk bevált.

Csakegy
Lilla szuper módon gépel!Nemsokára már csak diktálnod kell. :D


Én is kérnék tőletek segítséget,mert nem tudom eldönteni,hogy kengurut,vagy hordozókendőt vegyek-e a gyerkőcnek. :oops: :oops:
Jobbnál jobb dolgokat látok,agyondícsérik őket,de nem tudok dönteni. :oops:
pl:
http://www.babakozelben.hu/bolt/bolt_erszeny.htm

KépKép

KépKép
okr
 
 


okr: én varrtam ilyen erszényt, Lilla gyűlölte és olyan szerencsétlenül feküdt benne, féltem, hogy megfullad...

Kendő: nem tudtam megkötni, Lilla üvöltött (viszont szülésnél hiper-szuper volt a kendő, sokat segített a vajúdásnál)... ami mellette szól, hogy aki meg tudja kötni az mind ódákat zeng róla, ami ellene, hogy 4-5 méter anyagot kell magadon elrendezned

Premaxx hordozó: Lilla imádta, nekem 4 kiló fölött szétment tőle a hátam... (viszont kíváncsi újszülöttnél ideális) (a következő babánál és premaxxozni fogok a 2. hónap közepéig-végéig)

Aztán végül megvettem a Rambóka által ajánlott Ergo kengurut... (ez tökéletes csak drága)

Ja... szerintem a megkötős kenguru is szuper lehet (4-5 kilóig) és állítólag a karikás kendő is az... (a karikás kendő áll szerintem a legközelebb a Premaxxhoz, viszont valszeg sokkal kényelmesebb)
Vendég
 


nna, voltunk nst-n. minden okés. fájás semmi:) pedig keményedtem egyszer-kétszer. szívverés okés.
vizeletet, streptococcust nem vették le. holnap bemegyek egy szülésznőhöz, és majd ő. aztán "fel is fogadom" választott szülésznőnek. mert ezek annyira presztízst csinálnak ebből. úgyhogy,mindegy. beszélek vele, hetente egyszer talizunk, aztán majd bejön, ha szülök. és kész:) istenem, ez a rendszer:) akihez megyek, ennél a csajnál szült a szomszéd csaj múlt héten, tudom ki az, nekem is szimpi volt, és nagyon sokat segített neki. így nem lett császár a nagy babájából és 5-6 óra alatt megszült, pikk-pakk:) beérkezéstől. ennyi:)))

jók a listák:)
holnap megyek védőnőhöz is.

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Dimet, ez nagyon izgi időszak! :D

A pelenkázó szerintem is felesleges. Lehet, hogy a Csakegy féle variáció jó, mi ágyra tehetőt vettünk, ajánlásra. kb 3 hónapig jó volt, most már leficánkol róla, és az ágyról is le kellett venni, mert majdem magársa rúgta.
Ha még egyszer csinálnám, én minimalizálnám, és csak azt venném amit muszáj. rengeteg felsleges dolgot vettem, viszont nagyon sokat nem, amit annak idején feleslegesnek tartottam, és kellett. de ez nagyobb részben a babán múlik.
pl mi is vettünkjó sok textilpelust, és kb 5-öt használtam összesen. marci sose volt bukós, hányós, köpős, eddig nem kellett. Most hogy meleg van, beterítem a babakocsiba, vagy békát csinálok belőle az alváshoz. másnál viszont rengeteg fogy.
Kiságyat is vettünk, ami felesleges volt, mert nem aludt benne túl sokat,mert az elején velünk aludt, most megmár akkora, és olyanszétterülve alszik, hogy kilóg keze-lába a rácsokon,úgyhogy egy 70x140 gyerekágyban alszik. :D A kiságy meg vár a kistesóra. :D

Hogy bírjátok ezt a hőséget?

Dimet, vigyázz magadra! semmi túlhevülés! :D

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Babakelengyéhez:

Minimum 15 csehszlovák pelus! Volt, h. csak 1 darab volt mosáson kívül :shock: , úgyhogy ennyi mindenképpen kell!

Ahogy Csakegy írta: Télire hosszú ujjú body rövidujjas plüssrugival. Nyárra ujjatlan body + max. kis zokni! De a napozók is jók (kisgatyában végződő body).
Minimum 5 body és 3 rugi!

A hálózsákokat meg kell nézni, mert, ha hason altatod a babát, akkor a hálózsák hátán legyen a cippzár v. patent, ha háton, akkor értelemszerűen fordítva! Különben nyom!
Inkább cippzár, mert nálunk a gyerek mindig kidugta a lábát a patentok közti lukakon és belegabalyodott! :evil:

Ha viszont cippzár, akkor nézd meg, h. a cippzárkocsi ill. a cippzár felső felnyíló vége nem szúr-e!

2 lepedő elég, de célszerű venni alá vízálló betétet, h. baleset esetén ne kelljen a matracot is szárítani (én a sógornőmtől kaptam, nem tudom hol lehet venni, gyógyászati segédeszköz boltban biztosan!)!

Körömolló helyett mi is DM-es babakörömcsípőt vettünk. Nem hegyes, egyenesre vág, nem tudsz vele belevágni az ujjába! Szopi közben simán le lehet vele vágni a körmét. Kétnaponta kell használni (nálunk legalábbis) úgyhogy megéri jót venni!
Mi vettünk babakörömollót is, de használhatatlan! Nem lehet vele hozzáférni a körméhez és totál életlen! :evil:

A másik, amit szinte sosem használtunk az a hajkefe! Csak akkor kellett használnunk, amikor a sógornőm javaslatára csak kétnaponta mostuk a haját és emiatt bekosztmósodott a feje. :evil: Azóta nem került elő. De ha a picinek nagy a haja, akkor biztos hasznos eszköz. Én előre nem venném meg semmiképpen!

Légzésfigyelőt kölcsönözz v. használtan vegyél (börze)! Nekünk olyan van, aminek a 3 lapja teljesen lefedi a kiságy területét, így nincs téves riasztás amiatt, h. lemászik a baba az érzékelőről!
Az Angelcare érzékelőlapja viszont hihetetlenül kicsi, nem csodálom, ha sok a téves riasztás! :evil:

Vízhőmérőt talán egy hétig használtuk. :lol:

Hintőport sosem használtam, viszont minden tisztábatételnél jó vastagon popsikrémeztem. A panelben amúgyis nagyon száraz a levegő, Gergő bőrét testápolózni kellett, nem hintőporozni.

Vatta reménytelen dolog, foszlik, úgy kell legyűjteni a gyerekről a szálcsákat :evil: , ha mindenáron olajozni akarod, akkor v. DM-es Ebelin kozmetikai vattakoronggal v. simán kézzel babamasszázs keretében.

Kád: Sógornőmtől kaptuk állvánnyal. 3 hónapig használtuk. Utáltam.
Ikeában viszont láttam egy nagyon tutit, kis csúszásgátló gumicsíkok vannak az alján, nem túl nagy, pont akkora, h. addig belefér a gyerek, amíg még kiskádban fürdeted, utána úgyis túl sok vizet pocsol ki ahhoz, h. kiskádban füröszd!
A nagykádba meg érdemes kád-csúszásgátlót venni, így nem tud belecsúszni a gyerek! Az elején meg úgyis veletek fürdik (mármint egyikőtökkel, hacsak nem jó nagy a kád! :lol: ).

Pelenkázó: kiságyra tehető a legegyszerűbb. Nálunk a kiságy melletti komód felülete tökéletes lerakodóhely, ott vannak a krémestégelyek, fülpucolók, popsitörlők stb.
Ajtós komód helyett szerintem sokkal jobb a 3 mély fiók! Minden elfér benne, jól pakolható, nem kell az első sor kivenni, ha a hátul lévő ruhákhoz hozzá akarsz férni!

Ja! Kisfejű fülpucolót a köldökére fogsz használni, be kell vele nyúlni a köldökcsonk mellett és alatta is kipucolni a trutyit. Nem fáj, és így nem is gyullad be. Én az orrában lévő taknyokat is fülpucolóval kapom ki (Rejo nézett is rendesen :lol: ). De Gergő nem igazán taknyos, csak fürdéskor és hisztinél ázik fel vmi kevés.

Nagyfejű fülpucolóval a külső hallójárat bemenetéig kijött fülzsírt szoktam csak kitörölni. Tilos benyúlkálni! :!: Sajnos saját tapasztalat, nekem a sok pucolgatástól kipusztultak a fülzsír termelő mirigyek és rettenetesen tud viszketni, ha víz kerül bele! :(

Okriszta!

Annyira sajnálom, h. a talin nem került elő ez a kérdés, ugyanis nálunk volt az Ergo, ki tudtad volna próbálni! :(
Én varrtam erszényt, de nem vált be. :?
Varrtam kendőt, de nem vált be, nem tudtam jól megkötni, kilóméteres anyagolt kellett tekergetni, utáltam. Gergő is! :evil:
Kaptam két féle kengurut. Gergő nem egy dundi gyerek, de majd leszakadt a hátam! Ráadásul mindig azon aggódtam, h. mikor csúszik ki belőle a gyerek felvételnél. Idegen helyen mindig meg kellett kérnem vkit, h. ugyan csatolja már össze a hátamon, mert nekem a gyereket kell fognom! :evil:

Körülnéztem a neten és két szuper dolgot találtam:
Babybjörn kenguru drágábbik, szülői háttámaszos verziója
Ergo babahordozó

Én az utóbbit vettem meg és nem csalódtam!
Ha tudtok talizni Csakeggyel, nézd meg! Újszülöttkortól 2-3 éves korig biztosan jó! Gergő most 9 kiló, de még simán viszem benne elöl, pedig szar a derekam! :!:
Most fogjuk kezdeni a háton hordozást, de ilyen időben nem megyek vele utcára, mert rámrohadna.
Egyszerűen beállítható, nem kell kötözgetni. Menet közben is változtatható. Lényegében a kendő előnyeit ötvözi a túrahátizsákéval. A honlapjukon letölthető részletes használati ismertető videó van, de a kenguru mellé is csomagolnak dvd-t! :lol:
Ja és ami a legfontosabb: Az apucik is büszkén fogják benne hurcolni a dedet, nem úgy, mint a kendőben, amit férfi nem nagyon vesz magára! :lol:

Dimet!

Örülök, h. minden rendben.
Szülésznő felfogadása nagyon jó ötlet!!!! Rengeteget fog segíteni, és nagyon megnyugtató tud lenni!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


jaj, mennyi infooooooooooo :lol:

belejövök én valaha??? :lol: 8)

a gyereknevelés mellett, az összes vizsgám, diplomám, papírom, titulusom elbújhat a fenébe :D

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


És ez így is van! :twisted:
De, ami a legborzasztóbb, h. ha az ember megbukik egy vizsgán, akkor összekaparja magát, elmegy mégegyszer és kijavítja. A gyereknevelésben viszont csak jóval később jön rá, h. mit szúrt el, amikor már nincs visszaút! :(

De ugyanakkor a legcsodálatosabb dolog látni, amint a kis ordító csomagból egyszercsak kikacsint az értelem, látni, ahogy napról napra ugrásszerűen fejlődik! :D
Ma elgondolkodtam, h. ha ezt a rohamos értelmi fejlődést tudnánk tartani úgy 30-40 éves korunkig, hova juthatna a világ! :roll:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Dimet
De jó,hogy rendben vagytok! :D
Nem tudom én gratuláltam-e már neked a diplomádhoz :?: Ha nem akkor most ezerszeres gratula! :!: :!: :!:
Gyerenevelésbe bele fogsz jönni,hiszen már most is ismered,mire van szüksége.Uolyanok ők kint ,mint bennt.
Az enyém pl teljesen elkezőleg aktív,mint Ada.Férjem szt szerencsére. :D

Rambóka,Csakegy
Nagyon köszönöm! :) Ergo kengurut megnézem,és tényleg sajnálom,hogy a talin nem beszéltünk róla. :roll:

Rambóka:Fejlődünk mi 40 évig rohamosan,csak egy idő után visszafelé. :wink:

Csillagfény
Mi most utazóágyat vettünk.ezt legalább majd összecsukom,ha nem kell. :D


Voltunk dokinál.Szte minden rendben .Nézett UH-val alulról,felülről,vett kenetet.Méhszáj zárt,és nem rövidült még.ennek ellenére pihenésre vagyok ítélve,mivel gyerkőc még mindig faros :wink: Ha nyílok,vagy rövidül--kórház.Na ezt nem szeretném.
Van esélyem viszont simán szülni,feltéve ha nem lesz nagyobb,mint Ada volt. :lol: Na persze elméletileg még megfordulhat...
A nemére vonatkozólag meg nem akart állástfoglalni.Mondtam,hogy itt mostmár kislány lesz,mert Dorottyának hívjuk,és hallagat is rá. Kép Egyébként meg megálmodtam-de ezt nem modtam azért neki. :oops: :oops:
Az alsó részleget pedig rendbenlévőnek találta.(igaz már nem is fájt ma)

KépKép

KépKép
okr
 
 


sziasztok!

Nagyon szépek a gyerkőcök,öröm őket nézni! :)

Nagyon rég nem voltam...több oka is van ,de a fő ok h nincs időm....már 4. hete éjszakázunk,nagyon rosszul alszik Miron -5-6-7 szer kelünk.soha nem volt jó alvó,de ez most csúcs...nappal se alszik,csak max 1,5 -2 órát.jaa és csak cicin tudom visszaaltatni..különben sikitvavisitás :roll: :shock: .

Szóval jól vagyunk olvasgatok is,gondoltam jelentkezek már! :wink: :)
Na pusszka

Örökmozgom: Kép
Vendég
 


Okriszta!

Ha fiú, ha lány, akkor is Dorottya lesz! :twisted: Majd megszokja! Idővel a környezete is! :lol: :lol: :lol:
Örülök, h. minden rendben van!
Ada mellett mennyit tudsz pihenni?????

Gabika!

Szép kis zebrád van! :lol:
De jó, h. benéztél! :D

Nem a foga jön? Rengeteget rág, iszonyatosan nyálzik, kicsit hőemelkedéses?

Vagy a tejcsi kevés? A Picik és kicsikben volt egy jó leírás, ami utólag belegondolva tökéletesen illett Gergőre: reggel még elégedett és kiegyensúlyozott, délutánra nyűgös és elégedetlen, éjszaka pedig sokszor ébred sírva.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!
Mi az ergo honlapja?

Mindenkit üdvözlök!!!
Jó hűsölést :)

Vöcsök

Kép
vöcsök
 
 


Vöcsök
Én ezt találtam:
http://www.happy-baby.hu/index.php?cPath=142&osCsid=

Rambóka
Úgyis lány lesz! :D Tudom én.(ha nem Ada nem tudom mit fog szólni)
Pihenni nem sokat tudok.Amíg bölcsiben van,addig házimunka ,utánna játszi (mert megérdemlem) Este 8 mire hazaérünk.Ráadásul megint fulladok. :evil: Pedig ez kizárólag hidegfrontkor szokott előjönni.-eddig.

KépKép

KépKép
okr
 
 


Vöcsök!

Ez az eredeti, itt mindent megtalálsz. Hordozási tippeket, képeket, választékot, sőt a lap alján vannak a video ismertetők is, h. hogyan kell felvenni, levenni, menet közben átteni a gyereket elölről hátulra stb. :
http://www.ergobabycarrier.com/instructions.html

Ez pedig a magyar terjesztő:
http://www.happy-baby.hu/product_info.p ... 8f0fca4aad

Nagyon korrektek! Biztosítanak próbaidőt is, amennyiben nem válik be a hordozó (mert pl. a gyerek üvölt benne, mint a sakál), akkor visszaadják az árát!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Gabika, annyira cuki Miron baba!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Csajok! Én most már végképp nem tudom, merre hány méter.
Ezt olvastam a neten: Igen alacsony glikémiás idexűek, ezért fogyasztásuk kifejezetten ajánlott pl. lencse, bab, borsó, saláták, cékla, paprika, retek, dió, görögdinnye, meggy, eper, málna, stb.
A gi diétában máshol pedig azt, hogy a görögdinnye majdnem tilos.
Ti mit szóltok a dologhoz?

Nja persze a dolog másik oldala, hogy 40 fokban mi a szöszt egyen az ember. :roll:

Miron baba is karakteres gyereknek tűnik. :D

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Csillag!

Én sem tudom mi az igazság, de ha átnézel a másik topikra, a minap én is kidühöngtem magam GI diéta miatt!
És úgy döntöttem, h. ha már sört nem iszom, a dinnye az JÁR! :twisted:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Hát én ezzel úgy vagyok, hogy lesz....om, a görögdinnye az isten ilyen melegben!!!!!!!!GI-diéta ida, cukorbetegség oda!!!!
Vendég
 


Rambóka

anno 1* kelt fel enni,aztán jött a meleg, de azzal a nyavajás nagy széllel és megfújta a szél,folyt az orra és áll. kelt mert bedugult éjszaka is---ez tartott egy hétig aztán én is gondoltam h nem lakik jól(nappal ezzel nincs gond),adtam neki hippes gyümipépet(keveset)+adtam neki leveket...nem is igazán eszi------megfájdult a hasa,felpuffadt,pukizott ezerrel...ez is kb. egy hétig ment,sztem már annyira megszokta h kell és h cicin alszik vissza.
A foga nem jön,legalábbis nem látszódik még,de nagyon nyáladzik.
Nem eszek iszik koffeinest.....remélem leszokik az éjszakázásról.Nappal se alszik,egésznap játszana,mivel magát nem sokáig köti le rengeteget játszunk...ha sikerül elaltatni ,max félórát alszik.

Gergőnek grat a járáshoz,nem semmi milyen korán elindult. :shock: :D

Megyek mert tegnap kapot kötelezöt+pnemot...áll. belázasodik+tetőzi ez a meleg is :cry:
pussz
Vendég
 


nekem anno a dinnyére annyit mondott a dokim (ld. nőgyógyász), hogy azt úgyis kipisili az ember...

úgyhogy a dinnye szerintem is jár :)

Viszont a mostanáig hiperszuperül napi 12 órákat egyben lealvó Lilla is elkezdett éjszakázni :(

Kb. 2 napja csinálta először, akkor hülye fejjel kivettem és megszoptattam (nem néztem rá az órára csak utána... )

Tegnapelőtt jól aludt

Tegnap éjjel pedig megint elkezdett először nyögni aztán óbégatott is kettőt... na most nem vettem ki. Visszatettem a startvonalhoz (ld. akkor kezdett el üvölteni amikor már nem tudott tovább kúszni), megsimogattam, mondtam neki, hogy este van, ilyenkor aludni kell... nyávogott még egyet... és aludt is tovább...

Remélem működik ez a módszer és leszokik a hajnali ébredésről (kaját úgysem kap)... pontosabban rá se szokik...

(iszonyú meleg van, teljesen agyon vagyok csapva)
Vendég
 


(azon azért filózok, hogy itassam-e... de szerintem ha nagyon szomjas/éhes úgysem lehet egy simogatással lenyugtatni... )
Vendég
 


Ella!

Miron nagyon szép baba!

Okr!

Örülök, hogy minden rendben volt a dokinál. Vigyázz magadra! Úgy tudom vannak tornagyakorlatok, amik elősegítik, hogy esetleg megforduljon a magzat a helyes fekvésbe. (bár nem mozoghatsz nagyon, ugye?)

Rambóka!

Szájtátva nézem, hogy Gergő milyen ügyes! :D

Dimet!

Én is gratulálok a diplomádhoz!

Csakegy!

El ne rontsd Lillát. :D Domihoz én 2* keltem éjjel, mert keveseket eszik.
Ja és nem elég ez a dög meleg, még be is lázasodott a tegnapi oltástól. Még jó hogy volt itthon Nurofen, mert a Germicid kúppal ezúttal sikertelenül próbálkoztam. Nagyon nyűgös, a gyógyszer nyugtatja meg és altatja csak el.

itatás: Dominak nemigen kell a víz..a szomját is tápszerrel oltom. A tea édesítés nélkül szintén nem kell neki. Ha megcukrozom, akkor meg olyan szélgörcsei lesznek..nemtom, szerintetek édesítőszerrel merjek próbálkozni?

dinnye/sör: én mindegyiket szeretem és eszem/iszom is. :lol:

Ja és tegnap a fogadott orvosunk helyettese kisütötte, hogy gyógytornász kéne Dominak, mert mindig jobbra "pottyan" le a feje. (Rambóka jól láttad a képeken, hogy tényleg azon az oldalon szeret aludni).
Most próbálkozok mindenféle párnákkal, meg forgatom több helyzetbe teszem le aludni - de addig küzd, míg csak úgy alszik el, ahogy nem kéne.
Persze ez csak egy tipp volt az orvos részéről (mármint hogy gyógytornász kéne), még kell a koraszülött-utógondozó álláspontja is. Na oda a jövő héten megyünk.
Nem lehet, hogy csak túl nehéz a feje? Azt olvastam, amíg egy baba nem tudja tartani a fejét, vagy jobbra, vagy balra dönti alvás közben - de inkább általában balra.

Ja és a védőnő szerint adjak Dominak krumplifőzeléket :shock: (bukás ellen), mivel már lassan 4 hónapos..jó nagyot néztem. Mondom neki, hogy de nála a korrigált életkor számít, ergo kb. 2 hónaposnak felel meg most. Egy 55 cm-es 4,5 kilós gyereket 4 hónaposnak tekinteni..hát sztem elég érdekes.
Amúgy meg már alig bukik..
Ez igaz, amit mond a védőnő, hogy tápszeres babánál a 4. hónaptól már be kell vezetni a főzelékeket??

Kép
babancs
 
 


köszi megint a gratukat. de diplomám már régi :) az a végső kánanán volt. ma is használtam a dr-t, és olyan furi...nem is hangzik jól :D

lényeg, beszéltem a szülésznővel. iszonyat kedves volt, levette a streptot. sajna szabin lesz, külföldön július 25-31 között. akkor nem kéne szülnöm. de necces..... :)
a védőnő megnézte a vérnyomimat. 140/90 volt. :? :roll: vizeletemben nincs pisi, nem dagadok. azt mondta nyugi, ez határeset, és ha nem lennék terhes, le sem tojná senki sem a vérnyomásomat.....nemtom. nemtok mit csinálni. a sót próbálom totál kiírtani. pluszba nem sózok. sőt, amit én főzök, azt szinte meg sem sózom, csak azzal a 40%al csökkentett na tartalmú sóval....remélem nem lesz baj :? eddig minden olyan rendben volt!!!
iszonyat meleg van. bírom. igazándiból semmi bajom sincs:)

pááá

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Lányok, ebben a dög melegben szerintem itassátok az apróságokat!!! Főleg a tápszereseket... És ha éjszaka felébred és kéri akkor is adjatok neki cicit, teát, vizet...

Babancs, az édesítőszert ne próbáld meg Dominak!!! A cukor pedig meghajtja a babákat...
Tápszeres babáknál előbb el lehet kezdeni a hozátáplálást, de ne a főzelékkel kezdd, hanem pici gyümölcs levével - alma, barack... Először csak egy-két kiskanállal, pár nap múlva emelheted és újabb pár nap múlva adhatod neki a következő gyümit. De Dominál én még várnék kicsit a hozzátáplálással...

Dimet, olyan jót mosolyogtam, olyan aranyos volt: "vizeletemben nincs pisi"... :lol: :lol:

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Jajjj istenem, nekem mindent újra kell majd tanulnom előlről....... Basszus, alig emlékszem valamire! :oops: :oops: :oops:
Na, asszem ezt a topikot át kell tanulmányoznom......
Vendég
 


Babancs!
A védőnőt én anno nagyon rövid úton eltanácsoltam az otthonunkból, megbeszéltük, hogy csak akkor jön, ha hívom.... Erre kristálytisztán emlékszem!!!! :twisted: :twisted: :roll:

Egy baba etetésénél nincs olyan, hogy KELL!!!! Észre fogod venni rajta, ha már nem elég a tápszer, nyűgösebb, nyugtalanabb lesz. Nem hagy az üvegben, pillanatok alatt kicumizza, és sírós lesz, ha elfogy!
Domi pont úgy is néz ki, mint akinek a hozzátápi kell..... :evil: :evil: :evil: :evil: Hát komolyan! Olyan kis pufi formás, hogy nem is igaz!
Anyókával értek egyet, ha már valami kiegészítés, natur gyümilevek, vagy hígított, de cukrozatlan gyümilevek!

Pontosan, jól működnek az ösztöneid, hallgass csak rá ezután is!!!!
Vendég
 


ja, fehérje nincs benne :lol: már félre is gépelek :lol:

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?