Új privát üzeneted érkezett!

oké, Szirom :D

Én meg eddig kicsinyítettem :wink:

Szóval a képek:

Malta Hochalm Strasse
Kép Kép
Kép

Spittal (sakkozás)
Kép

Seeboden(a házunk)
Kép

Spittal -Goldeck hegy
Kép

Milstatter hochalm strasse (panoráma, a tó mellett laktunk)
Kép

Burg Sommeregg
Kép

Tschiernock hochalm strasse
Kép
Kép Kép

Egy műbarlang
Kép

Minimundus Klagenfurt
Kép Kép
Kép Kép

Fleisach (templom kert, és vár)
Kép Kép

Gurk, kertitörpekert
Kép Kép
Kép

Lido di Jesolo
Kép Kép
Kép Kép
Kép
Kép
Kép

Ragga szurdok
Kép
Kép



Elöl-hátul gyerek :D
Kép Kép


Keresztelő
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


vas
 
 


bocsika, beleraktam azt a hármat is, amit már felraktam két napja(bocsi, hülye vagyok, de ott voltak egymás után, aztán csak raktam őket sorban) :roll: :lol:
vas
 
 


Ildi!

Szuperek a képek!!! :):):)


Most csak ennyi!

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 

 
 

Ildi, nagyon sokfelé jártatok, ez igen!!
Én is ezt szeretem, amikor jó mozgalmas a nyaralás! Kíváncsi vagyok, nekünk milyen esz most négy gyerekkel! :wink: Meg nagyon meleg is lesz azt hiszem, legalábbis a hosszútávú előrejelzések azt mondják, lehet, hogy akkor nem lesz kedvünk sokat utazgatni. De jó lesz mindenképpen...:)

Szóval klasszak a képek nagyon, látszik, hogy nagyon jól éreztétek magatokat!
Meg szépek voltatok a keresztelőn is. Ugyanazok a keresztszülei Natasának meg Olinak? És hogy Olivér milyen nagy már! Natinak meg a hosszú haja lepett meg...:) Szóval szépek vagytok!

Szirom, kihűlt a kis úttörőd?!:)

Beszti, ha itt vagy, írj is :), hogy vagytok???

Most nálunk itthon van mind a négy, háááááát, Petivel nem is nehéz, mert egy angyal, de a nagyok... feladják a leckét... :( én nem játszom... de gyere.... nincs kedvem..... én nem jövök veled ilyen butaságot játszani.... ehhez nincs kedvem, mit csináljak, anya, nézz ide, anya gyere, anya nézd mit rajzolam/festettem/gyurmáztam, nézd mit csinált a Majbernátadél, kérek enni/inni/papírt... hol van a spicc-cipőm, kardom, ágyúgolyó, póni, csatt, masni, királyfi, fürdőruha, mittoménmi,....hagyjál máááááááár, ne vedd el, satöbbi... ANNYI játék van ebben a lakásban, hogy nem értem hogy lehet unatkozni /veszekedni folyton, de lehet... :( (Lehet, hogy éppen a sok cucc a baj???)
Bár ha jól emlékszem, én is unatkoztam és veszekedtem gyerekkoromban, de nekem ez kicsit sok néha. Azért persze az is előfordul, hogy éppen mindhárman jól megvannak... az nagyon jó érzés... Most mintha éppen így lenne... Kleopátrásat játszanak. :D De jó! :)

Megyek.... na hová.....

na....

vajon hová....

VASALNI!!! :(

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Hahóó!!

Ildi, nagyon jók a képek, szépek vagytok mind! Nagyon tuti helyeken jártatok, biztos nem volt unalmas! :wink:

A keresztelö is szép lehetett, akkor ti is ilyen gyorsan lezavartátok, mint Ritáék?
Nálunk is így volt két éve, mikkor otthon voltunk három hétre, akkor gyorsan leszerveztük és lezavartuk. :wink:

Szirom, Miksa remélem tényleg jól van már! Hogy mik lehetnek ezek a höemelkedések? :shock:
Te jól vagy egyébként? Én ma egy kicsit bugyuta vagyok, vagy front van, vagy nemtom mi lehet, mindenesetre Ábel sem aludt az éjjel szinte semmit, lehet, hogy tényleg valami ilyesmi van a levegöben. Ma délután megyeko dokkerhez, cukorteszt meg CTG meg miegymás. Remélem minden rendben lesz és nem kell diétáznom. Bár most megugrott egy kicsit a mérleg, két hét alatt összekaptam kicsit több, mint egy kilót, így most már 5,6-5,7 kilónál járok.
Ma fájdogál is egy kicsit a pocim, egész lent húz, olyan mensisen. Remélem tényleg csak a fronttól.

Rita, kitartás, lesz ez még így se! Majd ha már Petike is csatlakozik negyedikként a veszekedösekhez!! :lol: :lol:
De azért olyan jó lehet, hogy ennyi gyerköc vesz körül! Biztosan totál aranyosak a nap nagy részében! :wink:
Fogad hogy van? Nekem is el kéne mennem dokihoz megnézetni, mert a bölcsességfogam épp most kezd el szívózni velem, miért is ne. Kicsit meg van dagadva a jobb arcom, meg érzem is egy kicsit, de nem vészes. Úgysem csinálna vele gondolom smemit, míg terhes vagyok.

Na megyek, csinálok valami ebédet, aztán meg már készülödnöm kell a dokihoz.

pussz

KépKép
KépKép
motiot
 
 


Sziasztok!

Nem jöttem pár napig és alig bírtam vissazolvasni... :oops:

Rita, nagyon édes Peti a képeken. Jó hamar megvolt a keresztelő. Az összejövetel utána meg nagyon jó lehetett. Én is szeretem, ha nagy nehezen, de összejön a család! :D
Vasalás. :( A fogad hogy van? Viisza kell még menni?

... hupsz, majdnem odaégett a rétesem... Délután vendégek jönnek.

Ildi, szupik a képek, biztos nagyon jól éreztétek magatokat! Jó lehetett ilyen sok helyen járni! :D Tenger, hegyek...

Szirom, mitőllázasodott be Miksa?

Múlt csütörtökön voltunk 15 hós oltáson. (kicsit megkésve...) Andris 10kg és 10 foga van. :D Szegénykém végig üvöltött, még akkor is amikor meghallgatta a doktornéni. :(
mira80
 
 


Lefektettem Nasit :D
Túlvagyunk az ebéden, sajtos-tejfölös tészta, császármorzsa(a'la osztrák konyha) :D , dinnye.(kávé) :D

Levente most olvas, Olivér az ölembe gubbaszt, nagy a csönd.
Rita, ismerős szitu, amit írsz.
nekem jövő héten 5 gyerekem lesz, már most gondolkodom a hahálnemen, amit választok magamnak miután elmennek :shock: :lol:

Nem ugyanazok a keresztszülők, Olivérnek Evelin(az unokahúgom), Natasának a barátnőm, meg a férje, de mivel csak a férjének volt meg az összes papírja(keresztelő-elsőáldozás, bérmálás, csak ő van hivatalosan beírva)
Így 4-en álltunk ott, én , Feri, Evelin, Gábor.
Meg a kicsik, akik néha ott voltak, néha ölben, néha a lábam alatt.
A keresztvíznél meg ordítottak, mint sakál. :lol:

Mira, Natasa is tegnap kapta 15 hós oltást.
Ugye én direkt nem adattam be, pont mire mentünk volna, akkor lett volna(az esteleges )szövődménykialakulás.(láz,kiütések)
Most meg adtam neki homeós MMR kivezetőt, ettől talán nem lesz szövődmény.Majd jövő héten kiderül :roll:

Motiot, ne aggódj, ez is baromi jó hízás a 29. héten. :D
majd mesélj, mi volt a dokinál.
Igen, én így szeretk nyaralni, hogy mindent bejárunk, amit lehet.
Most is mindnenap voltunk valahol, amkior belefért ,több helyen is.
Úgy terveztem az utat mindig, hogy egy környéket végig jártunk. :D
El is fáradtunk rendesen, minden nap 9 után aludtunk 8) :wink:

Rita, igen, cuki kis "hosszú" göndör haja van Nasinak.
Úgy imádom neki. :D
ilyen kis bongyika :D :
Kép
Kép


vas
 
 


Hahó!

Bocsi, képekre most nem volt időm, voltunk a doktornál. Ebéd körül megint elkezdtett fölfelé menni Miksa hője, ezért fölhívtam, és mondta, hogy szeretné látni és vigyünk pisit is, épp 2-től rendelt, úgyhogy át is mentünk. Átvizsgálta a kölket keresztül-kasul, megnézte a pisit, negatív, vett vért is, az is negatív, szóval nincs gyulladás a szervezetében, megint valami szemét vírus :evil: . Kicsit piros a torka. Annyi, hogy lázat kell csillapítanunk, de most az se vészes. Inkább a harmadszori ismétlődés miatt volt most már gyomoridegem, de a rossz dolgokat kizártuk, tök jó :wink:

Ildi! Bűbáj Natasa :lol:

Többieknek is pussz, most muszáj mennem, mert meg vagyok csúszva.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Mi van lányok, szabin vagytok????

Emlékeztek, egy éve voltunk vácrátóton! Jó volt!

Mi ma itthon, semmi különös, Peti angyal továbbra is, elalszik magától, eszik, nézelődik, imádnivaló. Nagyok ma sok fokkal jobbak voltak mint tegnap, szép az élet!

Vár a vasalás - part two... Ez egy soha véget nem érő sorozat...:(

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Ritám, tőlem annyi tellett, hogy küldtem mindenkinek egy rakat fotót priviben. Nem kaptad meg?

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


De, de közben megkaptam, köszi Szirom!

Akkor most téged is lehülyézlek :), mint múltkor Mirát, nem bálna vagy, hanem csinos kismama! Nagyon jól nézel ki! A gyerekek nagyon helyesek, jól érezték magukat együtt?

Gabi, te is szuperjól nézel ki!

Akkor már csak én tartom a frontot, csak nekem van itt a helyem?? :(

Megyek, kis mukim felébredt... :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita, köszi, de ha te tudnád, hogy én hány kiló vagyok, kivetnétek magatok közül :lol: Nem is a terhesség alatti hízásom sok annyira (6,5), hanem amit a megelőző hónapokban én fölszedtem a Béres Gravidától, az döbbenet :roll: Több leszek, mint Miksával voltam :oops: De nem akarok ezen idegeskedni, csak jobb lett volna, ha nem...

Srácok irtóra jól elvoltak, dumálgattak autózás közben, mint két felnőt pasi a Forma-1-közvetítés közben kb. :wink: Azt hiszem, életükben most játszottak először ennyire jól egymással. Lacus még kicsit pici hozzájuk, de majd felnő közéjük :lol: Miksát mindenesetre nagyon érdekelte, Gabitól pl. engedélyt kért, hogy megnézhesse a pelenkázást :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Én se szabin voltam, hanem itt volt 2 pasas, akik felszereltek a teraszra egy napárnyékoló lósz*rt.
Csíkos, motoros kütyü. :)
Jó nagy, frankó.
Már hiányzott ide, mert a kis napernyő semilyen árnyékot nem adott.
Fél órája mentek el, azóta takarítottam gyorsan.
Bár nem tudom minek, mert holnap meg festők jönnek délután.Hipp-hipp-hurrá :roll:

Szóval tényleg nagyon jók a képek, Szirom, tényelg ne aggódj már :wink:, majd lemegy megint a sok fánya kiló :wink: Meg különben is lesz (még)egy imádnivaló fiacskád.

Rita, én gyerkőceim is édipofák ma. :D
Natus fél 11-is aludt :shock: (ébrszetenem kellett)
Most is alszik :wink:
Két pöcsi meg egy szó nélkül gyurmázott délután, délelőtt a piacon, dm-ben, penny-ben se volt egy rossz szavam rájuk.
Most kinnt játszanak.

Végigolvasatm a múltkori lapot.
De már elfelejtetem mindent.
Mira, én is kérem azt a képet, amit körbeküldtél a csajoknak :wink:
Köszike.
Nagyon szép az összes lurkó-Rita-Gabi-Beszti összes csemetéje nagyon helyes!!!! és mindneki aki a túloldalon van :wink:
Rita, még hiányolok egy édeskettes fotót Petivel Rólatok!!!! :D

Gabi urát meg nem láttam a Sziromnál készült képeken. :wink:
Látom, nemcsak én nem szeretem a kompot.
vagyis addig jó,a míg nem nekem kell rá felmennem :shock:


Szirom, az jó, hogy Miksával minden okés volt a dokinál.
Ja, uh-s kisfickó is nagyon édes!!!!!!! :D :D (tényleg ő is ott volt a túloldalon)

Motiot, mi volt a dokinál????

És mi van Mártival?????????
vas
 
 


Basztikuli, most láttam, hogy Nátánnak 4 napja volt a szülinapja!!!!
Isten éltesse sokáig!!!!!
Kép
Rita, de jó memóriád van!!!! :P
Tényleg egy tali Vácrátóton mostanában?????? :wink: :wink: :wink:
Szirom, egész hónapban nincs melód????
vas
 
 


Hahó!

Még mindig alszik ez a gyerek :shock: :wink:

Ildi! Tök jók azok a tekerős árnyékolók, imádni fogjátok szerintem! Majd ti is kiköltöztök a teraszra, mint mi :lol: (mondjuk nálunk rendes tető van)

Gabi ura azért nincs a képeken, mert ő fotózott általában. De az enyim meg rajtuk van, pedig nem szokott, annak nem tudsz örülni? :lol:
Gabi férje tényleg nem szereti kompot úgy tűnik, mert hiába fűztem, körbe jöttek, körbe mentek, sőt, Szentendréről visszajöttek, mert itthagyták szegény Gabi táskáját :wink: De addig is aludtak a srácaik a kocsiban :wink:

Mártiról nem tudunk, ígérte, hogy jön, de nem jön :(

Lányok, én nemtom, hogy a ti gyerekeitek hogy lehetnek ma édipofák, amikor Miksa olyan hisztis, hogy délelőtt majdnem agyoncsaptam.... :roll: A rokon kissráctól fölvett egyfajta ordítást, ha valami nem tetszik neki, akkor hirtelen óriásira nyitja a száját, lelátni a torkáig és teli torokból üvölt-sikít. Volt már, hogy erre kapott egy fülest, akkor még bele is tud erősíteni. Tegnap este a vacsoránál megkérte az apját, hogy vágja föl neki a húst, de végül nem tetszett neki a husikák mérete, és ilyen ordításba kezdett, toporzékolt hozzá a két lábával, úgyhogy az apja el is távolította az asztaltól. Kb. félórás műsor volt, az uram ilyet még nem nagyon látott, bár ő azt mondja, hogy igen, de szerintem nem, és nálam jóval ritkábban... Mindenesetre xar volt, hogy tök finom vacsit főztem, leülünk családilag aztán ez a vége. Illetve a vége az lett, hogy kibírtuk ordítás nélkül, erre a kölök is lenyugodott és megette a vacsiját. Mondjuk délelőtt még ezt a vonalat folytatta, aztán csak elaludt ebéd után. De ilyenek nálunk nincsenek normál esetben, és ha nem találkozik az említett kissráccal, akkor most se lennének. Úgyhogy nagyon sajnálom, de most megint nem megyünk majd hozzájuk :( Nehéz ilyet mondani, de nem tudok jobbat. Annak a kisfiúnak ezeket lehet és nem is nagyon szólnak neki miatta, szóval a mi gyerekünk is hetekig kísérletezik, ha szemtanúja egy ilyen esetnek....

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Hahó!

tegnap elkezdtem írni, aztán abbahagytam, mert majdnem elájultam itt a gép mellett. Nem tudom, mi lehetett velem egész nap, de légszomjam volt, úgy kellett kapkodnom a levegöt, jó nagyokat lélegeztem hasba, nehogy a babónak oxigénhiánya legyen. Aztán zsibbadt a karom, meg a lábam, valszeg ez is a levegöhiánytól, meg szédültem, meg ilyenek. Közben pedig veszettül fájt a hátam is. Szóval tegnap egy ilyen nap volt. :cry:
Remélem ma jobb lesz.
Talán front lehetett, vagy ilyesmi, mindenesetre este lefekvéskor nagyon megijedtem, mert tényleg nem kaptam levegöt, majdnem el is mentem a kórházba, de aztán sikerült megnyugodnom.

Képeket megnéztem, nagyon nagyon szépek, Szirom, te is ´nagyon csinos kismama vagy! Ne aggódj már a súlyod miatt!! 6,5 kg az naggyon jó ám! Bevallom, hogy most én is híztam megint, de hát ez így a vége fele normális is, hiszen a gyerköc gyarapszik rendesen. Most kb 6 kg-nál járok. Remélem egy darabig tudom ezt tartani még.
Szóval nagyon nagyon csinos vagy és kivirultál a terhesség alatt, ahogy látom!! :wink:
Gabi is nagyon csini, jó vékony így fél évvel a szülés után, irigy is vagyok!!!
A gyerköcök pedig egytöl -egyig tüneményesek! Olyan szép mindegyik!!

Ildi,
képek nagyon jók, föleg a tengerpartiak Natasáról! :wink: Olyan kis husi a pelusban sárosan!
Nagyon szép helyeken jártatok!

Dokinál egyébként nem volt semmi, volt CTG, doki közölte is utánna, hogy ennek a gyereknek paprika van a vérében :lol: , annyit mozgott közben. Méhösszehúzódások még nem voltak, bár tegnap óta érzem, hogy keményedik kicsit.
Szülésröl is beszéltünk, azt mondta, hogy a 35-36 hét körül megvizsgál és akkor meg tudja mondani, hogy mehet-e a próba rendesen, vagy marad a császár. Szerinte megpróbálhatom rendesen, mert császár után úgyis csak pár óráig hagynak vajúdni és ha látják, hogy nem olyan gyorsan megy a dolog, mint kéne, akkor megcsasziznak a heg miatt. Szóval nem veszítünk semmit egy próbán. Örültem is neki nagyon.

Cukorvizsgálat elmaradt, mert elbaltázták, nem volt tesztjük hozzá. :cry: :cry: Majd a következö alkalomkor. Viszont ha tényleg magasabb lenne a cukrom, mint kéne, akkor addig nem is tudok róla, nem árthat ez a babának?

KépKép
KépKép
motiot
 
 


Szirom,
ez sajnos nálunk is így van, ha Ábel találkozik a szomszéd kisfiúkkal, akkor napokig kezelhetetlen, mert minden rosszat lenéz róluk, amit nekik persze szabad. Iszonyat, hogy mit tud olyankor müvelni. Ledobálja a párnákat az ülögarnitúráról, sikít, visít, mert az vicces, köveket dobál a teraszról lefele meg ilyenek.
Sajnos ez van, az oviban is lesz biztos ilyen gyerek, akitöl rosszat tanul majd, szerintem nem lehet mindenképpen megakadályozni a dolgot. Mindenesetre én is kerülöm a föntieket, nehogy véletlenül összefussanak a gyerköcök. Nem szép ilyet mondani, de így van.

KépKép
KépKép
motiot
 
 


Jó reggelt!

Nagyon ráérek, mi? Minden nap itt lógok...:)

Na de most valóban csak egy-két (tíz) mondat...

Szirom, délelőtt jó volt a helyzet, estére odáig jutottunk, hogy Adélt leöntöttem ásványvízzel én meg bőgtem... :shock: :(
Bazi nagy rendetlenséget tudnak csinálni, és úúúúúúúúúúúgy unom, hogy ugyanazokat a dolgokat mondom el minden nap, ők meg tojnak a fejemre (már bocsánat).
Meg Adélnál nem alakul ez a kaki-problematika, ezt is unom egy kicsit... Na szóval estére egy kicsit elegem lett, de mára kialudtam magam, kezdődhet az új kihívás! :) (Egyébként tényleg nevetséges, de annyit alszom emellett a csecsemő mellett, mint kamaszkoromban... 8-9 órát minden éjjel két röpevéssel! Tök jó!:))
Szóval Szirom, megértelek. És akkor tényleg ne találkozzatok a visítós gyerekkel, nem éri meg.

Motiot, vigyázz magadra! Ijesztő lehetett a tegnapi napod, én már biztos orvoshoz mentem volna, amilyen betoji vagyok. :oops: De valóban oka lehet a sok front, ami a fejünk felett szaladgál. Itt is nagyon kusza az időjárás, hétfő harmincvalahány fok volt, most húsz fok van, jövő héten megint harmincsok lesz... Persze hogy ez mindenkit megvisel!

Ildikó, gyere!! Vácrátótot most nem vállalok, négy gyerek már sok a bkv-n is, nem hogy vidékre! Majd ha kicsit bátrabb leszek...
Árnyékolót megmutatod?

Bevallok valamit: kicsit tartok a jövő heti melegtől, ráadásul nem is leszünk mindig itthon, úgy féltem Petit. Meg a nagyokat is. Mit csináljak, hogy ne kapjanak hőgutát? Főleg Petivel??? Azon kívül, hogy szoptatom nem tudom hűteni, hideg vízbe mégsem lógathatom...Nem tudom, hogy fogom tudni árnyékban tartani a nagyokat, meg én is nagyon megkettyenek a melegben.
Szerintetek nagyon hülye vagyok??
Mostanában mindig félek valamitől... Bár lehet, hogy ez születésem óta így van... :?

Nos, megyek, hasznossá teszem magam.
Ha nem jöttök, kénytelen leszek magamat szórakoztatni, és egyszemélyes bloggá lakítani a fórumot! :D
Úgyhogy inkább gyertek!

(Ui: megemlítettem az uramnak, hogy elvihetne az árkádba... Erre döbbenten, kicsit gyanakodva rám nézett: Magadnak akarsz ruhát venni?? :roll: Hát igen, magamnak!! Megvan az az előnyöm a gyerekekkel szemben, hogy nem növöm ki (REMÉLEM!!! :shock: ) Tegnap nem is mondtam erre semmit, de ma a sarkamra állok! :D )

Megszámoltam, 38 mondat... nem egy-kettő... Na tényleg megyek!:)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Hahó!

Mennem kell ebédet főzni, még asse tudom, mit :oops:

Alvásidőben jövök, jó?

Ildi! Még tegnap akartam írni, hogy jó megfigyelő vagy, igen, egy-egy szám kimarad nyáron lapból :wink: Nem is baj :lol:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Motiot, a tegnapi napod tényleg rossz lehetett. Biztos a frontok, ez mindenkit megvisel,sőt még pocakosan...

Rita én is parázós vagyok, kell-e sapi, fázik, melege van... Nemhogy 4 gyerekkel! Biztos nem könnyű. Mi is szeretnénk több gyerkőcöt. Már előre parázok milyen lesz, mert néha Andrissal is elég gázos... A második biztos más lesz, ugye?
Kertes házban laktok, hogy félsz a naptól? Amúgy jövő hétre tényleg nagy meleget mond... :(

Pedig most jó, délelött megyünk mindenfelé, ma játszótéren voltunk. Andris jól kifárad és nagyot alszik ebcsi után... :D

Szirom, Te hogy bírod a frontokat?

Ildi, küldöm a képet, de tényleg pici. Sikerült vmit megnyomnom és az eredeti eltűnt...
Én is kiváncsi lennék az árnyékolóra! :D
mira80
 
 


Hahó!

No, itt vagyok, remélem, elalszik a büdös kölke. Megint kupit csinált nekem az egész házban, mindent szanaszéjjel hagy, én ezt nem értem. Úgyhogy Rita, nem vagy egyedül... :roll: És ha szólok, akkor csakazértse csinálja rendbe, ha segítek, akkor megvárja, míg megcsinálom, ha nem szólok, akkor magától értetődően keresztültapos a leszórt izéken. Pasi :roll: . Bár most az uramra nincs panaszom, hogy zokni és hasonlók nem a földre, mer már nem jó nekem hajolni, azóta viszi a szennyesbe. Legalább ő megért :wink:

Ebéd: tejbegrízt rendelt az úr, namondom, ez jó lesz, nincs vele macera, én is megkívántam ráadásul, namost nyitom a grízt, belement a moly :evil: Azt hittem, fölrobbanok. Szekrényt kipakol, kiporszívóz, kitöröl, kifertőtlenít, egy halom liszt, kukoricadara, zsemlemorzsa, világszép pirospaprika kukába. Találtam bontatlan, épnek látszó rizst, gondoltam, sebaj, lesz tejberizs. Na, félig volt kész, amikor kiderült, hogy abba is belement :evil: Úgy utálom ezt, de mit lehet tenni? Most már olyan rég nem támadott moly a konyhaszekrényben, vagy 2-3 éve. Van valakinek valami módszere? Az nem járható most, hogy a fagyasztóban tartsam ezeket a dolgokat, pedig a lisztet lehetne, azt tudom.

Rita! Adél még mindig ott tart a kaksival? Már akartam kérdezni, de azt hittem, megoldódott. Kibírod, hogy nem szólsz érte? Néhány hétig akár? Tudod, nálunk úgy oldódott meg a gond. Mert ha látja, hogy idegesít, akkor tuti, hogy nem hagyja abba szerintem. Legalábbis az én fiamból kiindulva.
De lehet, hogy elmennék egy gyerekpszichóhoz, hátha van valami jó ötlete.
Meleg: mondanám, hogy gyertek ki hozzánk, de nincs annyi helyünk. Viszont nem lenne hülyeség néznetek egy kiadó házat, 5 fokkal is kevesebb van, mint a városban. A gyerekek tutira élveznék, az urad innen is be bír járni dolgozni, ti meg ellennétek szépen. Gyerekdokink van, kajaellátás jó, a Duna-part gyerekparadicsom. Miccólsz?

Motiot! Ismerős a fulladás, tudod, mindig mondom nektek is. Xar nagyon. Nekem a hidegfronttal jön, a melegben viszont kutya bajom. Akármennyire melegben se :wink: Úgyhogy én sokakkal ellentétben irtóra várom a jövő hetet. Magam miatt is, meg a kölyök miatt is, aki nem érti, hogy nem mászkálhat mezítláb a hideg kövön, mér nem veszek neki 15 fokban vízipisztolyt és mér nem pacsálhat a kerti csapnál ebben az időben.

A cukorra nem tudok mit mondani. A 24-26. hétre emlékszem, hogy akkor szokták. Én meg a védőnőt nem tudom elérni, mert kéne nekem is beutaló a vérvételhez. Az előző terhességnél nem volt bajom a cukorral, így most azt mondta a doktor, hogy elég a tej-zsemle változat.

Képzeljétek csajok, 5-re megyünk 4D-re :lol: Ide Dunakeszire. Majd jövök a képekkel :wink:
Meg ígértem a kölyönek, hogy veszünk neki új papucsot, mert csak az én lábujjas papucsomat hajlandó fölvenni. Azt ígérte, ha neki is lesz, bele fog bújni. Neki normál papucsa van :roll: Mondjuk abban lehet ugye zokniban is, emebben meg nem, de én már annak is örülök, ha akárhogyis, de belebújik.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Hali!!!

Ma tescóztunk(mindnenap vásárolunk, már tök unom), most hogy Levente itthon van, annyi kaja fogy, mint állat, napi 1 kiló barack, dinnye hegyek, ebédre csak csirkehusi meg tészta kell......stb.
Ma kivételesen rántott sajtot csináltam, persze ez si kívánság volt.
Natasa nagylány lett, már nem hajalandó megenni semmiylen bébikaját, azt eszi amit mi.(ha megeszi)


Motiot, nem hangzik jól a tegnapi napod :( , de mára már minden okés, látom. :D

Szirom, én se engedném össze egy darabig a másik gyerekkel Miksát. :?
Ne má tényleg eltanulja a hülyeségeket(pedig arra nagyon vevő mindegyik)


Rita, hajrá Árkád!!!
Attól hogy maradt rajtad pár kiló, még vehetsz új ruhácskákat, ráadásul most minden olcsó(bb)
Én Au.-ban vettem a H&M-ben 2 frankó ruhát. 7,5 meg 8,5 euróért :D
olyan cukik. :wink:
Meg a Bipa illatszerben volt fehérneműből kiárusítás, 5 euróért jutottam hozzá vidám kis melltartó-bugyi kombinációkhoz.
Vettem is 5 párat :D

Mira, köszike a képet, szerintem se aggódj már annyit, nincs veled semmi gond.
De ha boldogabb vagy pár kiló nélkül, akkor hajrá.
Én is boldogabb lennék még legalább 3 kiló mínusszal, de olyan lusta dög vagyok :roll: :roll: :roll: :roll:


Szirom, neked akartam még írni, hogy az egyik ismerősöm a Szabolcsban szült tavaly (én is 7,5 éve), és őnála egész nap ott volt a kicsi.
:P Nem csak 3 óránként hozták neki.
meg kell beszélni előre, hogy TE EZT akarod!!!
De holnap talizok vele, és megkérdezem pontosan hogyan volt!!!
OKÉ??????
mond meg, hogy neked csak úgy indult be a tejed, hogy folyamatosan szoptatad, ehhez meg nem elég a 3 óránként rátétel.......Dumálni kell nekik, aztán odaadják egész napra, lehet még éjjel is(bár asszem a csajnál éjjel is kintt volt), de tényelg holnap megkérdezem tőle.



Árnyékolóról majd dobok képet priviben, de még lefotózva sincsen, most fúj a szél, nincs is kitekerve, nahogymá széttépje 1 naposan 8)

Hétvégén meg baromi meleg lesz, majd kitekerjük.
Hú, Rita, elhiszem, hogy félsz a melegtől.Szopiztasd, amennyit bírod, meg adjál rá csak egy pelust.
Többieket meg dobd a kádba :D :D


Hétvégén jönnek tesómék, hozzák a 2 pótgyereket jövő hétre :roll: :roll: :roll: :roll:
Asszem a kötél általi halált választom :lol: :lol:

Szombaton meg bulizunk, barátnőmnek ma van a szülinapja :D
vas
 
 


köznem írt Szirom is.
Moly :roll: :roll:
abszolút nincs ötletem, még nem jártam így.

Kupi az nálunk is ismerős.
Bár én most k**va kemény vagyok, muszáj összepakolniuk, és már meg is teszik nyávogás neélkül.
meg 2 napja felvittünk egy halom játékot, most nem olyan vészes az adag, ami lennt van, azt meg a 2 nagy dobozba pikk-pakk beleszórják :D

Levente is kapott ilyen papucsot :D

Várjuk a 4d-s képeket!!!! :D :D


Cukornál nekem cukros lötty kellett :roll:
vas
 
 


Ildi! Köszi, hogy megkérdezed, de az már kiderült számomra, hogy a Szabolcsban úgy van, hogy vannak nappali babás szobák, az oksi. És vannak ezek a 3 óránkéntiak. Tényleg szólni, kell, hogy babásba szeretnék menni, de én attól parázok, hogy hiába szólok, ha egyszer nincs hely. Pillanatnyilag a Szabolcs ellátja a saját betegeit, valamint a Budai Honvéd betegeit és a MÁV kismamáit is. El tudom képzelni, mekkora a tumultus, és azt is, hogy nincs épp hely. Én rugalmas vagyok, meg megértő, ki lehet velem jönni, nem szoktam kórházban hisztizni, de a 3 óránkénti megoldást egyszerűen nem akarom! És azt is mondták, hogy ha épp nincs hely, akkor amint megürül, át lehet menni babásba, de én egyáltalán nem akarok máshol lenni! Érted már? :wink:

Rokon gyerek: az a baj, hogy itt laknak ők is, és a szülőkkel meg jóban vagyunk. és tök ciki, hogy egyre kevesebbet jelentkezünk emiatt. De majd átugrom időnként a gyerek nélkül....

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Gyorsan írok pár sort, mert eltűntem pár napra :shock: de hát nem jutottam ide.

Szirom,
köszike, hogy elküldted a többieknek a fotókat! Tudom, nekem kellett volna, de egyszerűen nem jutottam hozzá :(
Hát én nem tudom, mi lehet a Szabolcsban... A MÁV miért nem látja el a saját kismamáit? Hisz ott megmaradt a szülészet, nem?
Mondjuk nem is értem, hogy miért nem adják oda egész napra a babát az anyukáknak, akik kérik, hisz akkor a csecsemős nővéreknek sincs annyi dolguk...
Moly: hú, nálunk is volt néhány hónapja! Azt vettem észre, hogy mindennap látok egy-egy lepkét valahol a falon. Aztán meglettek: az egyik kilós lisztben :evil: Én is takarítottam meg kipakoltam az egész konyhaszekrényt, jó kis meló volt :(
Sajna megelőző módszerem az nincs, ezek ha jönnek, befészkelik magukat és kész. Mégsem szórhat az ember molyírtót a lisztre...

4D-set várjuk nagyon! Jajj, nekem olyan nagy élmény volt!!! :D

Ildi,
nagylány Natasa :D Mi is bébiételt eszünk persze, 3 nap alaptt fogy el fél üveg :D
Uramisten, 5 gyerek! :D Na de majdcsak ellesznek. Szerintem egy-egy napra rendelj kaját nekik, hogy ne kelljen annyit főznöd, így aztán Te is kikapcsolódhatsz :
Nagyon-nagyon jók a nyaralós képek, főleg a tengerparti strandolásért vagyok irigy :D De jövőre mi is megyünk! :D
GYerkők írtó édesek, Nati ahogy dagonyázik a homokban... Emlékszem, egyszer Olivérről láthattunk hasonló fotót, igaz? :D
És hogy milyen vékony vagy, félelmetes!!! A keresztelős képeken nagyon csini a ruhád :) A kirándulósokon meg a nacid tetszik :D

Motiot,
ez a rosszullét nem hangzik túl jól! Azért a dokinak feltétlenül említsd meg, jó?
Főleg a zsibbadás nem tetszik nekem... Valami ér nyomódhat, biztos csak a baba nyomja el, de akkor is szólj majd mindenképp az orvosnak!
Cukor: hát, nekem fogalmam sincs. Azt hiszem, itt a cukorbetegség az anyukára veszélyes...
Köszönöm a bókot, aranyos vagy :)

Rita,
de jó kispasid van! :):):) Mi még mindig gyakran kelünk (most félóránként), háááát...
A melegtől én is tartok. Vagyis ami rossz, hogy nem lehet annyi sokat a szabadban tartózkodni. Ha nagyon meleg van, mi igyekszünk legkésőbb délelőtt 11-re itthon lenni (ami gáz, mert kb. 10-kor indulunk el), és 4 előtt ki sem dugjuk az orrunkat. Inkább kéősbb. Itthon jó, mert van légkondi :D Nálatok nincs? De ez akkor is sok idő a lakásban.
Petivel nem lesz gond szerintem :) Csak szopizhasson gyakran :) A nagyokat viszont muszáj lesz árnyékban tartani... Meg sapi, naptej :) Sok-sok víz :)

Mira,
no aludt Andris ebéd után? :)

Rita,
köszi a bókot :) És szerintem nyugodtan menjetek vásárolni az Árkádba! Igenis kell egy kis újdonság Neked is, és ahogy láttam az utsó pocis fotódat, egyáltalán nem híztál ám sokat.

Egy kicsit írok rólunk is, aztán megyek Lacushoz, bár egyenlőre remekül eljátszadozik magában :)

Ugyanis kettecskén vagyunk, Zsoltika ma délután szépen fölült a szentesi buszra a mamával :D Nagyon vidáman ment, már beszéltem is vele telefonon, és örült, csicsergett, élvezte az utat :):):)

Annyira nagy most a csönd itthon!

Tegnap meg egész nap az állatkertben voltunk! Nagyon jó volt :) A játszótérre 2x is vissza kellett mennünk, annyira élvezte Zsoltika. Rengeteget talpaltunk, de tényleg remekül éreztem magam én is.

Hazafelé még dinnyét is vettünk, cipeltem hazáig :D

De most már megyek, Lacus az ölemben, és nagyon érdekli a billentyűzet...

Pussz!

pgaboka
 
 


Még valamit akartam írni:

Ezt nézzétek!

http://linuxhungary.hu/hardwired/Wii_Fi ... 3_2007.wmv

Nekünk ilyen wii-nk van, ez a valami lesz hozzá, sajnos nem tudom, hogy mikor. Klassz, ugye? :D

pgaboka
 
 


Hahó!

Megjöttünk, hát ez a kispasi se volt sokkal lelkesebb, mint annak idején Miksa :wink: Nagy nehezen sikerült az arcát elkapni, de azt se teljesen. Végig előtte volt a keze. Izgett-mozgott, de takarásban maradt eléggé. 770 g különben a súlybecslés alapján, majdnem egy héttel nagyobb, mint az átlag ilyenkor, a gép október 29-re tenné a szülést :wink: Ez jó, akkor reménykedhetek, hogy megindul magától időben :wink:

Kép

A második képet hunyorítva nézzétek, messziről, bal alsó sarokban van a feje :wink:

Kép

Gabi! Az említett három kórházat összevonták, és a MÁV-ban lesz a végleges helyük, úgy tudom, 95 ágyas lesz. Most készül a MÁV-ban az új rész, és odaköltözik majd együtt az egész. Most a felújítás alatt mindenki a Szabolcsban van. Kérdéses, hogy mire szülök, készen lesz-e. Valaki szerint igen, valaki szerint nem.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Rita!

Nem, nem vagyok itt! :D:D Csak Ildit néztem meg!
De msot picit itt vagyok.
Tegnap és ma Baranyában voltunk 3-asban. Párom tárgyalt, mi elkísértük, de azért belefért megnézzük az abaligeti cseppkőbarlangot, meg egy működőképes vizimalmot Orfűn.
A 3 nagy játékát-veszekedését nagyon jól leírtad, mintha csak az enyémeket hallottam volna! :D
Nekem is itt a helyem. Még min. 7 kg erejéig biztosan. Picit megállt a fogyásom :(, de majd megindul megint.
Az én gyerekeim is édibédik. Csak nincsenek itthon. 2 anyumnál szombatig, 1 anyósomnál még 2 hétig.
Na jó, a pici itthon van, de ő mindig édibédi! :D:D
Hova mentek a jövő héten a melegben? Még melegebbet mondannak, mint ami eddig volt... Szerintem Petit is hűtheted, egy langyos fürdő neki is jól fog esni, nem kell órákig áznia csak picit lemosod, hogy ő se izzadjon. A nagyokat pedig 11 és 3 között ne enged ki semmiképpen.
Sikerült a sarkadra állni ruhaügyileg? :D


Ildi!

Halálnem :D, ez nagyon tetszett!
Köszi a köszöntést Nátán nevében! :):)

Szirom!

Aranyos a kissrác (még mindig az?:D:D)
Moly ellen nálunk a jól záródó dolgok jöttek be (pl. Ikeának van tök jó üvegtartója konyhába), bár néha még az sem elég (üvegen belül is lehet). De akkor legalább csak az üvegben van, nem az egész szekrényben, azt meg kiöntöm és kimosom a gépben 70 fokon, így azért mégis egyszerűbb, mint teljes szekrényt mosni és nem terjed.

Motiot!

Nálatok nincs nagyon meleg?

Gabi!

Mávot átalaktják, így ideiglenes bezárták...
Elég nagy a kavarodás. Még jó, hogy nem mostanában akartunk ott szülni.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti! Köszi! Igen, még mindig pasi, van kép a kukacáról is, de a fejét érdekesebbnek ítéltem :lol: A kukacát azt mindig mutogatja :wink:

Ne haragudj, én nem kívántam Nátánnak boldog szülinapot! Utólag teszem meg :oops:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom, cuki-cuki-cuki!!!!!

Kis szégyenlőske!!!!
Édes :D :D :D :D :D
vas
 
 


Du. jövök :wink: :wink: :wink: :wink:
vas
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk. Tegnap jöttünk meg a nyaralásból. Zalakaroson voltunk, vasárnap meg ha minden jól megy visszamegyünk Kehidkustyánba, András egyszerűen nem hagy nyugton bennünket.
Ma a változatosság kedvéért barackbkompótot rakok el, este meg szállás után kajtatok.

Képeket gyorsan végig néztem, meg egy-két beleolvasást csináltam.

Este majd bővebben én is.

Sziasztok: Márti
mártus
 
 


Sziasztok!

Szirom, nagyon édes a Pocaklakód!!! :D Jó érzés lehetett látni!
A molyokra nekem sincs ötletem :( , én ikeás üvegekben tartok mindent.

Ma este indulunk Debrecenbe, ott töltjük a hétvégét. Úgy tervezzük, hogy sokat mászkálunk, állatkert, Nagyerdő.... Szerintetek Andrissal van értelme elmenni az aquaticumba, vagy ahhoz ő még tól pici??

Ti mit csináltok 7végén?
mira80
 
 


Hahó!

Te Gabi, tegnap már nem kérdeztem meg, de mi ez a wii? :oops: :lol: És mi az, ami lesz hozzá? :oops:

Beszti! És tetszett Orfű? Miksának ott döntöttük el a nevét horgászat közben :lol: Szép hely, nem?
Épp most mondta a párom valameliyk nap, hogy le kellett engedni a strand vizét, mert történt valami gebasz?

Moly: a zárható üveg jó ötlet, ketten is mondtátok. A paprika abban is van (a fény miatt is, nem átlátszóban), csak egy kiló tarcsipaprika volt még zacsiban. Meg a zsemlemorzsát és ilyeneket el tudom képzelni, hogy beöntöm valahová, de a liszt azért fogy folyamatosan, azt nem szoktam semmibe átönteni. Hát majd muszáj lesz :evil:

Márti! Na végre :lol: Képeket is szeretnénk és élménybszámolót is, jó? :wink:

Mira! Érezzétek jól magatokat! Az aquaticumban még sosem voltunk, szóval a kérdésedre nem tudok válaszolni :oops:
Mi szerintem itthon leszünk, illetve én már úgy elmennék a skanzenba, de ezt az uram még nem tudja :wink: Meg füvet is kell nyírni.
Ha jó idő lesz, lemehetnénk a Dunára, de nincs még fürdőruhám. Majd még vennem kell, nem mintha nagyon fürödhetnék, de mi a fenét vegyek fel a strandra? :oops: :lol: Ide is, meg a Tiszára is, meg a Balcsira is. Ma voltunk a Kenguruban, kosár nélküli egyberészesek voltak csak. Hát az nekem nem játszik. Ha a mellem beleférne egy olyanba, akkor jó lenne az úszótrikóm is, mert a pocim az simán elfér. D-kosár kell, de lassan az is kicsi :roll: :lol: Miksa előtt A és B kosaras melltartót hordtam, döbbenet, nem? Mindenki azt mondta, hogy majd visszamegy, de csak C-ig ment vissza. Mondjuk az uram nem panaszkodik :wink:

És vettünk végre papucsot a kölyöknek, mert már a sírba vitt azzal, hogy neki olyan lábujjközi papucs kell, mint nekem van, meg itt a kiscsajoknak. Csak az enyémben volt hajlandó járni, abban meg féltem, hogy leesik a lépcsőről. A normál papucsába nem bújt bele, szandiba még nehezebben, és féltem, hogy fölfázik a hideg kövön.
Naszóval nem sok ilyet gyártanak 27-esben, fiúban :roll: De végül vettünk ma neki (mondjuk 2300 Ft volt, de már nem érdekel), a Buy Way-ben. Georges talán a bolt neve, annyi, de annyi jó brazil papucs és szandi van, hogy csak néztem! A felnőtteknek valók is ennyibe kerültek.

Na, itt van, és még focistás is, csak nemtom, hogy ez a Ronaldo-e, majd az apja este megmondja:
Kép
Ebbe jött haza :lol:

És nézzétek meg a hibimet is, óriási és nagyon szép :wink:
Kép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Nekem a liszt úgy van tárolva, hogy kb. 1,5 kg bent van a mindennapos használatú tárolóim között (ahol cukor, só, búzadara stb.) egy zárható edényben ill. kb. ugyanennyi van a kamraszekrényemben ugyanígy (ne gondolj nagy szekrényre, de az nincs annyira kéznél, ott tartom pl. a konzerveket). Azért ennyi elég általában. Ha meg több kéne egyszerre, az úgyis előtte van véve, el is fogy.
Igen, tetszett Orfű. A stranddal nem tudom, mi van, nem ismerem annyira a környéket. Meg most eléggé kirándulóidő volt (kellett a hosszúnaci, délutánonként esett is), nem voltak sokan. Nem tudom elképzelni, mennyien lehetnek kánikulában. Érthető módon a víz annyira nem vonzott most! :D
Az kicsit fura volt, hogy du. 3-kor bezárt a faluban a vegyesbolt (nem Orfűn, hanem Magyarhertelenden).
Jót szórakoztunk azzal is, hogy nem volt gyógyszertár (érthető, kicsi községek), ill. ahol volt (Magyarszék), ott nem volt melltartóbetét (persze kellett nekem ilyen idétlenséget keresni :D:D, de mit tehettem volna, ha itthon felejtettem a készletet, nekem meg még mindig csöpög a másik mellemből is a tej, ha Simi szopizik).
A papucs szuper, mondjuk nem csodállom, hogy fiúban nem iylet gyártanak, szerintem az enyémek nem vennék föl.
A hibid :D nagyon szép!!

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Szirom!

Akartam mutatni, hogy ilyen tárolóink vannak:
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/50081452
Van több méret, akkora is, amiben pl. spagettitésztát lehet tartani, de van pici fűszertartó méretű is ebből a sorozatból.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Köszi Beszti! Ezek jók, ha legközelebb megyünk, beruházunk néhányra, mert muszáj. Úgyis kell vennünk komódot Miksának.

Mondtam már, hogy a múltkor vettem az uramnak az Ikeában füstölt rénszarvaskolbászt? :lol: Egész fincsi volt, nagy ínyenc a pasas, úgyhogy legközelebb keresek még neki hasonlókat :wink: A pénztáraknál van a svéd finomságok boltja, most mentem be először, valahogy sose vonzott, de tök jó. És fincsi volt a kétszersültjük is.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Rénszarvaskolbász? :D:D
Én se jártam még bent soha, pedig elég sokat járunk/tunk már az Ikeában. De legközelebb benézek.
Ja, azt sem mondtam, hogy megnéztem a képeket én is, tényleg csinosak vagytok! :):) A gyerekek is nagyon aranyosak.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Húúú, én úgy szégyellem magam, de tegnap bizony kimaradt Nátán köszöntése. Ne haragudj, Beszti!

Tehát akkor: Isten éltesse Nátánt, nagyon sok boldogságot Neki!

Szerencsére még benne vagyok a 8 napban :D

Szirom,
gyönyörű a kisbébi!!! Lacus is nagyon szégyenlős volt, de aztán csak előbújt egy percre annak idején :)
A papucs nagyon kafa, igazi férfias viselet lesz Miksának! És a hibid gyönyörű!
Wii: hát az egy konzolgép! :) Biztos ismered a PlayStationt, meg ilyesmiket. Nomármost a Wii (Nintento-fejlesztés) úgy működik, hogy a játékos a kezében tart egy vékony, kb. távirányító nagyságú cuccot, azzal irányítja a játékot. TEhát nem a tv előtt kell gubbasztani kontrollerrel a kézben, és nyomkodni, hanem pl. teniszezés közben mint egy ütőt fogni és ütögetni. Nagyon príma!!! Mi bowlingozni szoktunk, és teniszezni, de lehet mindenféle más sportot és egyéb játékot is játszani vele.
Ez az új dolog pedig a Wii Fit, vagyis egy személymérleg alakú érzékelő, amivel további dolgokat lehet. Ráállsz, és jógázol, fekvőtámaszozol, táncolsz (!), sokmindent lehet vele.
Nézd meg a linket, egy klassz kis rövid videó az egész :)
Aki egyszer kipróbálja, beleszeret!
Mi imádjuk, csak ritkán van módunk játszani, Zsoltikának ugye nem mutattuk még.

Rénszarvaskolbász, azta!

Mi holnap ikeázunk :) Lehet hogy megnézem :D

Beszti,
nekem is csöpög még a másik ciciből a tejcsi :shock: Mindig van nálam melltartóbetét...

Bocsi, most befejezem, pedig még írnék, de Lacus nagyon nyűgös ma. Szerintem Zsoltikát hiányolja...

pgaboka
 
 


Hahó!

Gabi! Nekem ezt nagyon nehéz elképzelnem, hogy hogyan működik, biztos béna vagyok :oops: Elkezdtem nézni a videót, de nem lettem sokkal okosabb :oops: Majd megmutatod :wink:

Vettél rénszarvaskolbászt? :lol:

Köszi Beszti a dicséretet!

Ritám, el vagy tűnve! Meg a többiek is! :wink:

Megdumáltam az uramat, ha nem lesz húzós éjszakája (dolgozik) lehet, hogy holnap elmegyünk megnézni a Bánki tavat. Évekkel ezelőtt voltam ott, olcsó volt és szép. http://www.bank-falu.hu/ És csak 40 akárhány kilométer.

Na, van a fiamnak színérzéke? :lol: :roll: (a napszemcsit nem akartam megvenni, de annyira tetszett neki :oops: )

Kép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szia Szirom és mindenki!

Nem vagyok eltűnve, megvagyok, csak pörgünk, ahogy egy rendes négygyerekes, hatheteszült családhoz illik... :D

Tegnap árkád-Ikea-fogorvos, ma nagyszülők Kecskeméten. Holnap a változatosság kedvéért itthon leszünk, szerintem hetek óta nem töltöttünk itthon együtt egy teljes napot.

Szirom, a bánki tó nagyon klassz, én is voltam ott többször, osztálykiránduláson is meg már Zsolttal is. Fürödni fogsz, vagy csak lábat áztatni? Nekem is kellett új fürdőruha (sajnos...:() a tescóban szereztem be egy 2000 ft-os tuti darabot. Maja szerint nagyon jó.:) :) Idén nyárra szerintem is.:)
Az alsó képen nem láttam a bébit, mondd el, hogy kell nézni!!!

Gabi, nekem nem jött be a videó, majd megpróbálom mégegyszer. De ez nagyon tetszik, hogy ilyen játékos kedvűek vagytok! Tényleg!

Beszti, nekünk is ilyen tárolóink vannak, tavaly kaptam karácsonyra, nagyon jók! (Szirom, csak arra figyelj, hogy az egy literesbe nem fér bele egy kiló liszt meg cukor. Vagy nagyobbat kell venni, vagy marad a papírban...)
Ruhaügy --- teljes siker!!! :D
Ez jó, a távolból az enyémek is édibédik!! :D Meg közelről is nagyon, csak egy kicsit fárasztóak is néha. De el nem cserélném ezt a fáradtságot meg ezeket az éveket semmiért! :) Nem tudom elképzelni, hogy bármi más akárcsak megközelítőleg ennyi örömet tudna szerezni...:)
Jövő héten VALAMIKOR a Bakonyba megyünk, kertes ház, medence, ettől tartok, hogy a gyerekeket nem lehet majd becsalni a házba. Vettem színezőket, meg szégyellem, de viszünk dvd-ket, délben lehet mesét nézni... Jobb ötletem nincs (Vagyis van festés, sólisztgyurma, saröbbi, de ezek kb tíz percig kötik le őket...:shock: De nem szeretném, ha 11 és három között kint lennének. Nagyon betoji vagyok?)

Mira, Debrecenbe nagyon régóta szeretnék elmenni, szégyen-gyalázat még sosem jártam ott. De nagyon vonz! Majd mesélj, milyen volt, jó?

Most megyek, Maja güvedt szemekkel bámul, hogy mikor fejezem be, mikor nézhet Asterixet...
:?

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Szirom, az én lányaimnak barbirózsaszín napszemcsije van!!! :shock: :D Miksáé gyönyörű!!!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Hahó!

Rita! Jó lesz a Bakony! Mondjuk én Horányba hívtalak, de mosmár mindegy :lol: Bár itt kötve hiszem, hogy sok medencés ház van :wink:
Nem vagy betoji, de szerintem csak akkor rángasd be őket, ha nincs árnyék. Ha van, akkor minek? Nálunk pl. egész nap kint lehet lenni. Ma is csak az utcán kellett hirtelen nagy levegőt vennem, amikor kiderült, hogy ott milyen meleg van :oops: :lol: A mi udvarunkban több fokkal jobb az idő, mint 20 méterrel arrébb, elég érdekes.

Azt nem is mondtam, de előre le is kopogom, hogy megjavult a kölyök :wink: Ha minden igaz :lol:

Pussz!

Rita! A másik képet úgy kell nézni, hogy a bal alsó sarokban van a fej, szeme szája összeszorítva, és szemből látszik.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!


Hát, Lányok eljöttünk 2 hét szabira a párommal, de azóta nincs egy perc megállásunk.

Vasárnap lementünk Zalakarosra, úgy indult, hogy 6 napra. Aztán (persze nem ért meglepetésként) elromlott az idő, igy lett 2 nap kinti fürdés, 1 nap fedett medencés, 1 nap kirándulás, és a 4. nap hazajöttünk, de csak este, mert az nap is nagyon sok helyen voltunk még.
Háát, elég szép a fürdő, de nekem egyenlőre a Kehidakustányi a mérce. A hullám fürdője olyan vad, hogy a 4 éves gyerekkel a 2/3-áig simán bementem, és még a füttymester sem ordította le a fejemet. a körforgós medencére ki van írva, hogy vadvízi medencét mindenki a saját felelősségére használhatja, de a gyereket simán karúszóval körbe engedtem volna benne annyira "vad" volt.
Voltunk Zalakomáron bivaly rezervátumban, na az tényleg nagy élmény volt, Balatonszentgyörgy Csillag vár, szigligeti vár (itt tavaly is voltunk), láttunk olajfúró tornyokat. Tudtátok, hogy nekünk is van ám olajunk? Aztán voltunk Salföldön (Szirom, ez Ábrahámhegy felett van elég közel) egy majorban. Itt András szokásához híven lovagolt egy fél órát egy pónin. Mindenféle háziállat van itt, gyereknek nagy élmény.
Talán ennyi röviden a nyaralás, szállás szuper volt, tiszta, nagy, kényelmes.

Na, és holnap hova utazunk? Kitaláltátok, hát persze, hogy Kehidára, a gyerek nem hagy bennünket békén, de azért nekünk sem olyan nagy lemondás, hogy ott kell lennünk. Tegnap nekiestem a netnek és próbáltam szállást keresni, de már minden foglalt volt, aztán egy 2,5 km-re lévő faluban találtam egy nagyon jót, sokkal olcsóbb és ez tényleg nem távolság nyaralás alatt.
Tegnap egész nap ment a mosógép+egész nap egy kisfiúra vigyáztunk+ma is (reggeltől estig)+bevásárlás+főzés+pakolás+vasalás=HOLNAP NYARALÁS

Ildikó!

Nagyon szép helyen voltatok, Gyerekek édesek. Csak egy vmit. nagyon hiányolok a képeken, hát tégedet, egy olyan igazi fürdőrucis egész alakosat. Nagyon kéne nekem egy kis doppingnak. Megint stagnálok, de még hogyan.
Az Anyósomat a múltkor megállította egy ismerőse, és azt kérdezte, hogy mikorra vagyok kiírva, Anyós meg majdnen leesett a bicigliről, hogy mástól kell megtudnia, hogy terhes vagyok. Na, eltudjátok képzelni elég jól szedtem fel magamra.

Ja, terhesség: Pénteken megyek a 2. vérvételre hormon ügyben. (ezért is kell haza jönnünk csütörtökön)

Lányok, ne haragudjatok, de most külön nem szólok senkihez, végig nézem a képeket ( a legkissebbtől a legnagyobbig ).

Most búcsúzom pár napra aztán majd jövök. Addig is jó pihenést mindenkinek.

Sziasztok: Márti

ui. este azért majd még benézek egy kicsit
mártus
 
 


Szirom, megtaláltam a babát! :) Milyen kis mérges arcot vág! Olyan jó lehet így látni!

És igen, tényleg ajánlgattad nekem Horányt, nem reagáltam, ne haragudj! Pedig a mínusz 5 fok nagyon vonzó számomra, de tudtam, hogy nem leszünk itthon...
Amikor ideülök és visszaolvasok, mindenre szeretnék reagálni, aztán írás közben a felét elfelejtem. Petike elszipkázza az agyvelőmet, úgy tűnik...:) Vagy a három nagy... :? :)
Ma a két középső a nagymamánál aludt, este 8-tól fél kilencig voltak távol, ezt az időt - kis túlzással - mi is átaludtuk... Maja és Peti fél tízkor lefeküdtek, én nem sokkal utánuk és fél kilenckor keltünk! :shock: Nem tudom mikor volt ilyen utoljára, de a gyerekek előtt, az biztos! :wink:

Márti, ez aztán a jó élet! Igazatok van, nyaraljatok csak, most meg igazán meleg is lesz hozzá!
Has: én azért nem mertem olyan felsőt venni, ami mell alatt húzott (most very trendy és tetszik is), mert féltem, hogy mindenki megkérdezi, mikor jön az ötödik... :? Bár a normál póló kibuggyanó hassal sem túl esztétikus, de így látszik, hogy csak háj... :( És nem hoznak zavarba... mert szerencsére azt senki nem kérdezte még, hogy és mikor fogsz lefogyni?:)
Neked meg, Márti, remlem nagyon nemsokára kelleni fog a tartalék! :)

Megyek, pussz!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


jó reggeleket!!!
megjöttek tegnapelőtt a pótgyerekeim :wink:

most még nyugalom van
(kiscsaj visszakábult, még hajnali 3-kor is csetelt :shock: )
Levente is alszik passz, hoyg meddig virrasztott mellette :wink:

Eddig még minden fasza.


Gabi, én s etudtam megnézni a wii-s valamit(kér egy eredeti windows ellenőrzést , amit nem csináltam meg :roll: :roll: :roll: :roll: :wink: :wink: :wink: )
Így én nem tudom megnézni.
De biztos frankó lehet.

Mártikám, jó időtöltést, nyaralást. :D
Egész alakos fürdőrucis képet meg ne akarj tőlem.
keresd elő a két évvel ezelőttit, ugyanolyan löttyedt húsú vagyok :shock:

Szirom, szép a hibi :D
Cuki szemcsi, cuki papucs, cuki gyerek :D :D
Én sokszor vásárolgatok a svéd finomságoknál.
Lazac, kekszek, sör, csokik, daim torta.....stb
Nagyon bejönnek
Még a csem. ubijuk is tök finom.
és egyszer volt tök jó gyümölcsdarabos tea

Mira, aquaticumban még nem voltam, de vágyok rá nagyon

Rita, jó bakonyozást nektek is!!!!! :D :D
vas
 
 


Szia Ildi!

Na, most már legközelebb én is kicsit jobban megismerkedem ezzel az Ikea-bolttal! :) Mi húsgombócot vettünk már egyszer-kétszer, az nagyon finom!

ÖT gyerek???:shock: Mekkora a két pótgyereked? Na, majd mesélj, mit csinálsz velük!

Olyan jó idő van itt a lakásban, kénytelen vagyok belátni, hogy igaza van az uramnak. Nyá eleje óta hajtogatja, hogy nem kell ide klíma, mert olyan jó hűvös van (24 maximum 25 fok...). Én nyúztam egy kicsit, amikor mondták, milyen meleg lesz a nyár, de egyelőre hiába. :roll: Most odáig jutott, hogy gyakorlatilag bármely mondatába bele tudja szőni, hogy itt milyen jó hűvös van. :D Én meg értek a szóból... :)
Nálatok milyen az idő a lakásban?

Megyek ebédet főzni, rántott patisszon lesz meg paradicsomsaláta.
Pussz!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita!

Azt hittem a húsgombócokat csak én szeretem :shock:!
Hány fok van?
A kinti hőmérő (árnyékban van) 32.1 fokot mutat, a benti 30.2-öt. Elkelne egy klíma. :wink:
De olyan fura az időjárás, a múlt héten még fáztam is valamelyik este.
Szombat óta van +2 gyerekem, de a jövő héten megint nem lesz.
Bakony: az szuper lesz. Nátán olyan Thomasos vasútat kapott szülinapjára, amit lehet elvinni, mi vittük a mamához, de a 11 és 3-at ez se oldja meg teljesen. Mondjuk ha árnyék van, akkor azért észben kint lehetnek, nem?

Szirom!

Ja igen, én is a 2,2 l-esben tárolom a cukrot meg ilyeneket. A kisebben kakaót, krumplipüréport, stb. Egész kicsikben meg pl. vöröslencsét.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Hahó!

Köszi lányok az infót az üvegekről!

Épp csak beugrottam, így mulat Miksa:

Kép
Kép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom, te teszel bele melegvizet? A medencébe mármit... Mert mi is feltöltöttük a medencénket, kb ekkora, de nem akar felmelegedni a víz, én hülye meg vagy tízszer fordulok a forróvizes vödörrel, hogy drága gyermekeim popója langyos vízban ázzon... :shock:

Miksának arany élete van!! :D

Beszti, mindig gondosan elolvasom a menüt az ikeában, aztán húsgombócot választok... :D
Húúú, a 30 fok az sok, akkor én tényleg nem nyafogok az uramnak! De tényleg könnyebb most ezt a száraz időt elviselni, mint júniusban a párás meleget. A plusz két gyerek saját, vagy neked is a sajátjaidon felül van +2??
Szórakoztatás: találtam egy jó kis könyvet a könyvtárban, abból rengeteg jó ötletet merítettem. (Kapcsold ki a tévét! vagy ilyesmi a címe) Szóval fegyverkezem!:)

Két kérdés: Tudom, hogy hathetes kor körül van egy növekedési ugrás, de szerintetek nem gond, ha most Peti, aki eddig óramű volt, most két óránként eszik, és (lemértem) alkalmanként csak 50-60-70-et... És síros lett... Múlt héten evett 120-at is, és csak evett-aludt. Nem fogy a tej, ugye??? Vagy igen??? :(

Más: rovarcsípés ellen hogy védekeztek? A melegen kívül félek attól is, hogy valamelyiket megcsípi a méh, és allergiás lesz, akkor mit csinálunk velük egy kis faluban? :shock:

Bocsánat, hogy az összes parámat megosztom veletek!!!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?