Új privát üzeneted érkezett!

Kriszi,

Köszi a bátorító szavakat! :)
A helyzet azóta kicsit javult, bár most is keményen megkűzdök azért, hogy tejem legyen. A fő gond most az, hogy nem tudom rávenni a gyereket, hogy 2-2 percnél többet szívja a cicit. A tejleadó reflex már rendben működik, a kölök ezt ki is használja és éppen hogy csak addig szopik. Amint vége, rögtön leáll, és csak vigyorog, de nem hajlandó tovább szopni. Ha megnyomom a mellemet akkor folyik a tej, tehát valószínű, hogy az a baja, hogy nehezebben jön és ő már ellustult. Régebben 1-1 órát ciciztünk, most meg átesett a ló túloldalára. A tej persze a mellemben marad, és azt kézzel szoktam kifejni neki, amit kiskanállal adok neki. Ekkor látszik, hogy még éhes, mert oltárira tátog a kifejt tejért és nyeli, mint kacsa a nokedlit, de önmagától nem hajlandó kiszopni. :( Lehet, hogy nem kéne kifejni és akkor legközelebb tovább szívná? Kb. 70-80 g-nál leáll és utána szív egy kicsit, majd elfordul, újra szív vagyis a szájába kapja, majd elereszti. Büfibaja nincs, mert azt kirázom belőle és csak szórakozik. Kb. 40 percet szenvedek így vele a 2-2 perc szopiért. Már a figyelmét próbáltam úgy is elterelni, hogy egy pelenkát dobtam a fejünkre, bunkerben is szoptattam már. :lol:
A legutóbbi verzió az az, hogy egy kézzel egy csörgőt rázogatok a kezemben, hogy addig amíg azt nézi, legalább a cici a szájában van, persze ő meg lemerevedve nyammog a mellemen addig is. Tényleg nem tudom, hogy mit lehetne még tenni. :(

Erika
erika2004
 
 


Sziasztok,

olvasgattam a fórumot és nagyon sok hasznos dolgot, tanácsot találtam
Nekem Mikike az első kisbabám és adódtak gondok, mégpedig a sebesedő mellbimbóval ezért most szeretném megosztani veletek, hogy nekem mi használt a legjobban: a Bioptron lámpa! Felgyorsítja a bőr 28 napos gyógyulási folyamatát 3-4 naposra. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Kép
cheries
 
 


Erika, hajaj, de ismerős ez nekem.... :lol: Ez a csörgőt rázok az egyik kezemben, a másikkal tartom a gyereket... a fiam dettó ezt csinálta kb. ennyi idősen, meg még egy jó ideig. Nem volt semmi baja, tej meg rengeteg volt (második gyerek), ő meg fütyült rá. Mondjuk érdemes lenne fejés helyett talán gyakrabban kínálgatni, előbb-utóbb csak rájön, hogy ennek mégiscsak ez a módja, nem a kiskanál...
Nekem még az jött be annak idején, hogy hídtartásban szoptattam (Ha esetleg nem ismered: gyerek hanyatt fekszik, te leülsz mellé az egyik oldalára, áthajolsz fölötte, a hozzá közelebbi könyököddel letámaszkodsz a másik oldalán, és a "szájába lógatod" a mannát ;) - így pl. ha az ő szemével nézve a bal oldalán telepedsz le, akkor a bal melledből fog szopni. A szoptatási teshelyzetek topikban emellett nem sokkal van róla kép is.) Ehhez még annyit bonyolítottam, hogy ha nagyon elforgott a kölkec, akkor a könyöklős kezemmel megfogtam a fejét, a másikkal pedig C-fogást alkalmaztam a cicimen, hogy jobban menjen neki a tej, kb. egy kicsit belefejtem a szájába. Mondjuk én ezt azért csináltam, hogy hajlandó legyen annyit enni, amennyi kell neki, vagyis minél gyorsabban beledőljön a szájába az adott mennyiség, mert nekem volt is, jött is, csak a kölköt nem érdekelte...
Na aztán egyszercsak megváltozott, persze addig még volt egy-két egyéb trükkje is - ha érdekel, mesélek :lol:
Kitartás, remélem, a fáradozás meghozza a gyümölcsét, és visszaédesedik a bébi a cicire :)

Cheries,
igen, a Bioptron lámpa jó ötlet, én az elég gyakori mellgyulladásomat is jól tudtam kezelni vele.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 

 
 

Erika, hajaj, de ismerős ez nekem.... :lol: Ez a csörgőt rázok az egyik kezemben, a másikkal tartom a gyereket... a fiam dettó ezt csinálta kb. ennyi idősen, meg még egy jó ideig. Nem volt semmi baja, tej meg rengeteg volt (második gyerek), ő meg fütyült rá. Mondjuk érdemes lenne fejés helyett talán gyakrabban kínálgatni, előbb-utóbb csak rájön, hogy ennek mégiscsak ez a módja, nem a kiskanál...
Nekem még az jött be annak idején, hogy hídtartásban szoptattam (Ha esetleg nem ismered: gyerek hanyatt fekszik, te leülsz mellé az egyik oldalára, áthajolsz fölötte, a hozzá közelebbi könyököddel letámaszkodsz a másik oldalán, és a "szájába lógatod" a mannát ;) - így pl. ha az ő szemével nézve a bal oldalán telepedsz le, akkor a bal melledből fog szopni. A szoptatási teshelyzetek topikban emellett nem sokkal van róla kép is.) Ehhez még annyit bonyolítottam, hogy ha nagyon elforgott a kölkec, akkor a könyöklős kezemmel megfogtam a fejét, a másikkal pedig C-fogást alkalmaztam a cicimen, hogy jobban menjen neki a tej, kb. egy kicsit belefejtem a szájába. Mondjuk én ezt azért csináltam, hogy hajlandó legyen annyit enni, amennyi kell neki, vagyis minél gyorsabban beledőljön a szájába az adott mennyiség, mert nekem volt is, jött is, csak a kölköt nem érdekelte...
Na aztán egyszercsak megváltozott, persze addig még volt egy-két egyéb trükkje is - ha érdekel, mesélek :lol:
Kitartás, remélem, a fáradozás meghozza a gyümölcsét, és visszaédesedik a bébi a cicire :)

Cheries,
igen, a Bioptron lámpa jó ötlet, én az elég gyakori mellgyulladásomat is jól tudtam kezelni vele.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Szia Kriszi!


Ebben a pozícióban szoptatok már 4 hónapja. :) Lógatom neki, mert 1 hónapos kora óta nem hajlandó máshogy szopni. Akkor a bölcsőtartással szopipárnán nyammogott, de aztán valahogy már nem tetszett neki a dolog és csak a lógatás jött be. Per pillanat egy kényelmes párnát is alárakok, mert akkor nehezebben tekereg a feje, és kevésbé rugdossa a hátamat. Komolyan mondom, úgy szopik, hogy közben a lábaival rugkapál, a fejével tekereg és 2 perc után már elutasítóan nyüszög. Ma már azt a nehezen kifejt max. 20g tejet sem volt hajlandó megenni, totál összeszorította a száját, ami meg belesikeredett, azt nagy ívben kiköpdöste. Ezt 50 g szopi után csinálja...
Én nem tudom, hogy mi a baja, de mostanában a legnagyobb mennyisége 120g és azt is 3 alkalomra eszi meg. Mást nem csinálok, csak szoptatok egész nap, ami egy dolog, de egy 2 éves tesó mellett elég gázos. :(
Arról már nem is beszélek, hogy a mellem 2 naponta tiszta csomó, a nyavajás tejköveim állandóan előjönnek, és ettől még ideges is vagyok, ami a tejhozamnak sem jó. Nem tudom, hogy mitől van az állandó tejkő, bár valaki azt mondta, hogy zsíranyagcserezavar lehet. Lehet, hogy a 7-es koleszterinemtől? Lehet, hogy a tejem is olyan zsíros, hogy a gyerek nem bír többet enni belőle és elég neki a max. 120g? Olyan is van, hogy 60g-mal 6 órát alszik egyhuzamban.
Más szopis pozíciókkal kapcsolatban... Nem tudom, hogy emlékszel-e rá, de régebben írtam, hogy az első gyereket négykézlábra állva, lógatva szoptattam 15 hónapig úgy, hogy egy kézzel a bimbóvédőt szorongattam a másik kezemmel meg fekvőtámaszoztam. :lol: Most valahogy nincs kedvem egy évig ezt csinálni, mert az egy dolog, hogy így legalább a kölök 15 hós koráig szopott, de én úgy megedződtem, hogy olyan hátam, meg a karjaim lettek, mint egy kidobóembernek... :roll: :oops:

Erika
erika2004
 
 


Sziasztok !

Ne haragudj, hogy beleszólók, csak olvasgatom a soraidat, azt szeretném hozzáfűzni, hogy minden elismerésem a tiéd. Nem mindenki csinálná ezt végig, szerintem sokat feladták volna már a próbálkozásokat.
Mi az a tejkő ? Bár én laikus vagyok ezzel kapcsolatban, de nem hiszem, hogy a magas koleszterintől lenne, mert nekem is magas és hál’Istennek nincs,/bár ki tudja mi okozza/
Véleményem szerint, attól ne félj, hogy keveset szopizik, valószínű elég neki az a 60-120 gr amit megeszik.
Csak érdekességként leírom, hogy az én 8 hó. Lányomat kíváncsiságból lemértem és 60-70 között szopizott. Valószínű, hogy tápláló a tejünk, azért vannak el ilyen jól. Nekem éjjel felébred egyszer. Reggel, délelőtt szopizunk, majd délben jön a főzelék utána alvás, amit szopi előz meg. Miután felébredt egy kis cicivel kínálom, majd jön a gyümölcs, 1-2 órával utána még egy kis cici, vagy a vacsinkból „elcsen” egy pár falatot. Esti alvást szintén szoptatás előzi meg. Márc.15-én volt az első alkalom, hogy este 8-tól, reggel 7-ig aludtunk, ezt le kellett írnom, mert ez számomra megváltás volt !!!
Persze észrevettem, hogy csak nyugodt körülmények között tud rendesen cicizni, ha jön valamelyik tesó, vagy rokon már fordul is el a mellemtől. Volt, hogy nem itthon szopiztunk, és minden más jobban érdekelte, mintsem evett volna.

Hát sok-sok sikert kívánok neked, és szorítok, hogy mielőbb oldódjon meg ez a problémád.
Üdv.:Szilvi3

Kép

Kép

Kép
szilvi3
 
 


Szia Szilvi!

Köszi szépen a bíztatást!
Hát, neked sem lehet könnyű 3 leányzóval, pláne, hogy ilyen kicsi a korkülönbség a két nagyobb között. :)
Az biztos, hogy nagyon sokszor majdnem feladtam a szopiztatást. A tápszer ott figyel a szekrényben, de eddig még csak 1x vettem elő, amikor influenzás lettem és elapadt a tejem. Szerencsére a gyerek nem volt hajlandó elfogadni, így maradt a szopi. Sokan azt mondják, hogy milyen egyszerű szoptatni, sokkal egyszerűbb, mint a tápszerezés, hát én nagyon irigylem azokat, akiknél ez így van. Én az előző lányommal is megkűzdöttem és most is megfogok, mert ami neki járt, az ennek a babának is jár, pláne, hogy valószínű, nem lesz több gyerek és akkor meg összeszorul a szívem, hogy soha többet nem lesz részem abban a boldogságban, amikor a baba két kis kezével átfogja a cicit és ha már csak pár percre is, de mámoros tekintettel figyel engem. Ez a pillantás minden nehézségért kárpótol.
Tejkő? Az első gyereknél nekem sem volt, most viszont hetente. Úgy néz ki, mint egy tűhegynyi mitesszer. Ha már a mellbimbón fehérlik, akkor az jó jel, mert akkor a baba már odáig kiszívta a csatornából, csak ott elakad. Szerintem nekem felgyűlt már, mert ahogy kiszedi a gyerek, jön a következő. Volt olyan, hogy az egész tejcsatornát ki lehetett tapintani, mert a tejkő úgy eldugította, hogy mint a visszeret, úgy lehetett érezni. Nem is beszélek arról, hogy a tejkővel elzárt terület becsomósodik és hiába minden, csak a gyerek erőteljes szívása szedi ki. A múlt heti követ 3 napig szívattam a gyerekkel 2 óránként, és 20 g tej jött ki...
Állítólag zsíranyagcserezavar okozhat ilyet, és az pedig a magas koleszterinszint, én ebből gondoltam, hogy esetleg lehet összefüggés a kettő között. A dokik szerint a magas koleszterinszint miatt a tej is zsírosabb lehet és valószínű, hogy a baba ezért nem eszik többet. A kifejt tejem fele zsír, amikor a hűtőből kiveszem... Egyébként, még arra is gondoltam, hogy nem lehet, hogy túl tömény neki? Most már a lefet tejet sem hajlandó megenni, szinte undorodik tőle. Mi még mást nagyon nem ettünk, gondoltam megvárjuk a 6. hót, de mivel alig szopik, 2x már kapott kb. 40 g gyümit, de egyáltalán nem volt elájulva tőle. Inkább nem eszik semmit sem, bár 3 napja, adtam neki egykis tejbedarapépet amit kicsit nagyobb lendülettel evett. Nem tudom, hogy mit csináljak, mert pl. egy hete egy grammot sem hízott, eddig azért tartotta a 120g körüli átlag hízásokat.

Erika
erika2004
 
 


Szia Erika !

Köszönöm, hogy leírtad, milyen is az a tejkő, nem lehet egyszerű neked !
Hát igen a két "nagylánnyal" az elején nehezen indultak be a mindennapjaink, a második dec.25-én született, tél kellős közepén, overálos időszak. Az kicsi a teraszon orditott, még a "nagyobbat" felöltöztettem, de már csak mosolygok mikor visszagondolok erre az időszakra. Azt mondom inkább legyen 4 mint egy sem. Nekem az első lombikbaba, úgyhogy hálát adok az égnek, hogy lett még kettő spontán.
A hozzátápláláshoz csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy amikor én is elkezdtem, akkor nem igazán értékelte az új izeket. El kellett telni egy kis időnek mire a tejpépből is megevett egy adagot, ezt most 8. hó korára értük el. Úgyhogy szerintem ne izgulj először nekem is csak egy-két kanállal max. hárommal tudtam kinálni. Azért vannak olyan izek mint pl. alma, amit nem igazán tudok belediktálni, a banán jöhet minden mennyiségben, igy ebbe csenek bele egy kis almát.
Most befejezem, mert már mind a három felébred, a Sára is mostanában 6.30-kor ébred, holott ma is fentvolt éjjel 1-kor és 2-kor is. Neked éjjel alszik ?
Üdv. Szilvi3

Kép

Kép

Kép
szilvi3
 
 


Erika:
Én írtam a zsíranyagcserét anno. Ahol találtam, ott a lecitin-kúrát javasolták rá.

Azóta másik anyuka mesélte, hogy neki a tejszaporításra ivott birsalma létől volt valszeg a tejkő gond, mert amint azzal leállt, nem jött többet elő.

És egy nagyon halk javaslat, mert a bőréből senki nem bújhat ki...
Nem lehetne a szopi mérésről átállni a pelusszámolásra egy időre?
Vagyis hagyni a mérést-pótlást, helyette kendőzni, ha megoldható, szoptatni, ahányszor csak elfogadja, és mantrázni a következő varázsigét:
Egészséges baba magát éhen nem halasztja!!!!
Mert ez sajnos ördögi kör: a te aggódásogtól lassabban jön a tejleadó reflex, meg idegesebb a baba is, több nyűglődés van a szopival, és ettől még idegesebb leszel...

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


sziasztok

zseboroszlan szoktal meg fent lenni???ha igen irj mi van az ikreiddel es hogy megy a szopizas vagy fejsz?(latom meg februarban irtal de en nem figyeltem ezt a topikot sokaig)az en kisfiam 2 honapos es fejem neki a tejet cumisuvegbol eszi meg csak.egyszeruen ilyet meg nem lattam,hogy miert nem fogadja el a cicit???szerintetek az a baba aki 2 honapig csak lefejt tejet kapott cumibol,ra tud e szokni a cicire meg vagy mar 0 az eselyem???
amugy szepen fejlodik 3.62 kgval szuletett mostmar 6kg 2 honaposan,olyan kis ducimuci.de szeretnek szoptatni,kenyelmesebb lenne mint fejegetni ejjel-nappal.volt raadasul egy csomom is a bal mellemben,ugy megijjedtem,hogy mellrakom lesz,de mar megy le lassan a sok fejestol,remelm eltunik.

volt e vki koztetek akinek kesobb szokott ra a gyerkoce a szopira uveg utan???erre kivancsi vagyok

sok pusza csajok minden jot nektek
ibigirl
 
 


Sziasztok!

Borcsa!

Én is írtam anno, hogy valószínű a sok birsalmasajttól van a tejkövem, de sajnos, most is van és szinte hetente. Múlt héten múlt el, és már megint látom a fehér pöttyöt a cicin és érzem is, hogy megint csomósodik. Iszom a lecitint is, de nem sokat használ nekem, sajnos. :(
Igazad van, nem kéne állandóan méregetni a gyereket, de nekem csak azért kell, hogy megnyugtassam magamat, hogy még van tejem. Mondjuk, lassan már minden szopit megtippelek, de azért néha melléfogok elég rendesen és inkább többet gondolok, mint amennyit valójában evett a gyerek. Egyébként, ez a gyerek akkor sem szól, ha éhes, tuti, hogy éhen nem hal, de a napi legnagyobb mennyisége most 600ml. 60 g szopival 6 órát képes aludni nappal, éjjel még többet, ha nem kelteném fel. Sokan most biztos irigyelnek, de ez a baba egész nap alszik, és éjjel is. 24 óra alatt 19-et biztos alvással tölt...
Soha nem volt sok tejem, pedig mindent megtettem érte. Mostanában egy alkalommal csak 80g tejet tud enni a baba a 2 mellből együttesen, ami nem sok, és ha nem tudnám, hogy ez 80g, akkor ezzel aludna min. 5 órán keresztül. Soha nem kéri a plussz szopit, de 2 órára rá ált. újra mellre rakom és akkor megeszi az újabb 60-80g-ot. Még éjfélkor is szoptatok, meg hajnali fél 5kor, de ha nem tenném, akkor a gyerek ellenne az este 8 órakor megevett 80-100g tejével akár reggel 8-ig. Ha nem így csinálnám, akkor a napi tejadagja nem érné el a 400g-ot. Múlt héten már egy grammot sem hízott. Biztos, hogy vmit rosszul csinálok, csak azt nem tudom, hogy mit, és hogy hogyan kéne jól csinálni. Van olyan, hogy megúnja a gyerek a tejet ebben a korban? A kifejt, 20g tejemet sem hajlandó már kiskanállal sem megenni a 80g szopi után, viszont a 80g tejpépet rögtön benyomta, amikor 1x próbáltam. Eddig 6 hóig nem akartam tejen kívül mást adni neki, de ha másból sokkal többet enne, akkor meggondolandó, nem? Viszont így akkor meg leszokik a szopiról, nem igaz? :(
Egyébként, a tejleadó reflexemmel semmi baj sincs már, már akkor beindul, amikor a gyereket leteszem magam mellé a párnára. Csak az a baj, hogy őkelme csak addig szívja, amig dől a tej, utána már rugdos a lábaival és tekereg mindenfelé. Amikor a reflex beindul és a gyerek szívja ezerrel, akkor minden tej lejön, v. ha megszűnik, akkor a többi bentmarad? Most ez hogy működik?

Szilvi!

Nálunk is zűrös az esti alvás, mert a 28 hós lányom 11-ig játszik és úgy kell már ráparancsolni, hogy próbáljon meg lefeküdni és aludni. Utána reggel 8-ig ált. alszik.
A kisebbik, aki most 23 hetes, egy alvógép. :lol: Állandóan aludna, napi 24 órából 19-et min. alszik, akár evett, akár nem. Alszik egész nap, és egész éjjel, leszámítva az éjjeli etetéseket. :) Nagyon jó baba, sokkal nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb, mint a nagyobbik, bár ez relatív, mert lehet, hogy csak nincs annyira elkényeztetve. :)

Erika
erika2004
 
 


Hahó,
Erika, bocs, nem tudtam jönni egy kis ideig. Háááát, igen, nekem 29 hónap van a kettő között, ismerős ez is, meg a "nyakon ragadom szopizni és megtámadom a cicivel" szitu is - mindkettőnél.

Nekem egyetlen dolog fura egy kicsit, méghozzá ez a sok alvás. Nem tudom, hogy ez extrém sok-e, nekem mindkettő nagyon keveset aludt babakorában (talán a fiam egy kicsit többet: ő kb. öt-hat hónaposan olyan 12 órát napjában - összesen!!!), ehhez vagyok szokva...

Igen, nekem is olyanok voltak, hogy maguktól sosem kérték. És igen, nekem is kicsit mintha jobban ettek volna, amikor mással kínáltam őket (vagy csak megnyugodtam egy kicsit, hogy már mást is ehetnek, nincsenek cicire utalva). És most jön a lényeg: amikor már nagyjából rendesen ettek szilárdat, akkor - gondolom, mivel megnyugodtam, hogy túl vagyunk a nehezén - mind a kettő szinte egyik napról a másikra, varázsütésre 180 fokos fordulattal csüngeni kezdett a cicin. A lányom végül 22 hónapig szopizott (én választottam el szép lassan, már állapotos voltam a fiammal, és nem volt már jó szoptatni), a fiam három nap múlva lesz 22, napi háromszor még nagy boldogan nyomja, idézem: "Most akkoj léccives legyen otthon szopizunk" (már csak akkor kap, ha itthon vagyunk, különben utcán, játszótéren, mindehol rám piócázna :))) ). De ehhez azért kellett jó pár hónap nehézség. Nekünk vsz már nem lesz harmadik, jól kihasználom ezt az időt, amíg mégy gyűjthetek boldog emlékeket a szoptatásról (is)...

A mérésről azért én is mondanék valamit. Ebben a korban azért már egyáltalán nem mérvadó a heti gyarapodás, inkább a havi. Nagyon gyakran előfordul, hogy egy, de akár több hétig sem híznak semmit, aztán belehúznak. A lányomnál nekem is csóválta a fejét a doki olyan öt-hat hónaposan, amikor oda merészeltünk állítani havi tizenkilenc dekával, de túléltük. Gyerek makkegészséges volt, tej volt, következő hónapban ráerősített. (A fiam nagyon más, gyakorlatilag két hónaposan duplázott, ezek után vele nem maceráltak bennünket, akkor sem, amikor a negyedik hónaptól drámaian belassított.)
Az elfogyasztott grammokra nekem van egy agyament parás tippem, még a lányom idejéből, amikor nagyon szorosan vettem a dolgokat: egyszer valahogy kiszámoltam, hogy a féléves gyerekemnek fél decit meginni tíz kortyba kerül. Ezután szopizáskor nem a mérleget néztem, hanem a kortyokat számoltam, és ezzel megnyugtattam magamat - még akkor is, ha csaltam a dologgal. Pisis pelusok okésak voltak, gyerek jól nézett ki, jókedvű és hipereleven volt. (Ő volt az a típus, akinél a mozgásával nyugtattam meg magamat: ha három hónaposan hasra fordul, négy hónaposan vissza, öt hónaposan kúszik, hét hónaposan mászik, felül és feláll, akkor nagy baj nem lehet, hiszen ehhez is kell az erő!)
Szóval a lényeg a nyugi, és valahogy próbáld meg elengedni a méricskélést.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Ja igen: most sem evőbajnokok: a lányom abszolút sajnálja az időt olyan lényegtelen dolgokra pocsékolni, mint az evés, a fiam meg válogat :(
kriszi
 
 


Sziasztok!

Erika: hát irigyésre méltó alvókája van a babádnak, jó lenne kérni tőletek éjszakára 2-3 óra plusz alvást. :)

Ibigirl: Azt hiszem, talán az előző oldalon írtam a problémámról, de röviden leirom, hogy mi is történt velem a szülést követően. Borzasztóan berepedt a mellbimbóm, mignem Sára már tömény vért csórizott fel. Igy akkor arra az elhatározásra jutottam, hogy fejek, mert azt a hihetetlen fájdalmat már nem birtam elviselni, akkor a lánykám 4 hetes volt. Én csupán 3 hétig fejtem és cumisüvegből adtam neki a tejcsit, és ha szükséges volt 10-20 gr. tápszert is kapott pótlásként. 7 hetesen próbálkoztunk újra a cicivel, volt, hogy 1-1.5 óránként mellre tettem, igy kb. 1 hét után visszaált a kivánt tejmennyiség, most 8. hó és még mindig szopizunk.
Véleményem szerintem próbáld meg, de ha első nekifutásra nem megy még ne add fel :wink: Sok-sok sikert és kitartást kivánok, szoritok,hogy sikerüljön.
Üdv. Szilvi3

Kép

Kép

Kép
szilvi3
 
 


Sziasztok!


Kriszi,

Én is gondolkodtam már azon, hogy nem gáz-e, ha a gyerek ilyen sokat alszik. Biztosan sokan irigyelnének, de valahogy én sem ehhez vagyok szokva az első gyerek után. Sokszor felmerül bennem, hogy normális dolog-e ebben korban, de a gyerekdoki semmit sem mondott rá. Még az is eszembe jutott, hogy esetleg azért alszik ilyen sokat, mert keveset eszik és az energiája hamar elfogy és szüksége van az állandó alvásra. Egyébként, a méhben is ilyen volt, állandóan aludt, a CTG-k sokszor rosszak voltak emiatt, hiába piszkáltuk rögtön visszaaludt. Nem tudom, normális ez a sok alvás?

A méricskélés helyett én is a nyelések számolgatását akartam anno kipróbálni, de valahogy nálam nem mérvadó. Ez a nyavajás tejkő sokszor eldugítja és akkor onnan épphogy csak jön a tej, a nyelések erösségében meg még nincs rutinom. Most megint szenvedek a tejkő miatt és úgy néz ki, hogy a jobb cicibimbón 4 db is van, amiből az egyik elég nagy. :( A cici alsó része megint tiszta csomó és csillagokat látok nem csak szoptatáskor, hanem állandóan, és még most is. Ha ez nem lenne, akkor biztosan nem nyavajognék ennyit. :( :oops: Most már szinte 4 naponta van, és 2-3 napig eltart, a tej meg olyan nehezen jön le, hogy a gyerek feje behorpad tőle és 5-öt szív, mire egy picit tud kortyolni. Nem csoda, hogy nincs kedve sokat szórakozni vele. Most is 80g-ot szopott, abból 40g lefejt volt... Ha bealszik újra kezdem a szopit, mert akkor egy kicsit újra lazít a csomókon, de ez így katasztrófális. :(
Mellesleg az első lányom se egy evőbajnok, és szinte semmit sem eszik meg, a vacsija fél szelet parizer, és 1/2 joghurt, de ha nagyon éhes, akkor 1 kocka sajtot is megeszik. Hó végén lesz 28 hónapos és csak 12kg...

Szilvi!

Tényleg jó az alvókája a kiscsajnak, csak az a baj, hogy éjjel 1/212kor keltem enni, majd fél 5h-kor újra, és akkor olyan álmos, hogy majdnem 1 óráig nyammog, de akkor legalább eszik vmit. :) Ő alszik közben, én meg nem tudok. :)

Erika
erika2004
 
 


Sziasztok!

Én egy olyan problémában szeretnék segítséget kérni, hogy a 3 hónapos kislányom elutasítja a cicimet! :( Kb. mióta megkapta az első (2.hós) szuriját, akkor jött meg először a menstruációm és erre az időszakra tenném az elutasítás kezdetét.
Eleinte csak nyafogott kicsit, de mintegy ráfanyalodott a mellemre és szopizott rendesen, viszont mostanában már dühösen sír és elfordítja a fejét is, ha probálom gyöngéden visszahelyezni a buksiját, csak dühösebb lesz. Gondoltam talán nem éhes még, de később is probáltam őt szoptatni, ugyanez ismétlődött! :( Éjszaka, ill. félálomban szépen szopik, ám keveset, egyszerűen pár szívás után fáradtan elalszik. Mivel rettenetesen nyűgös volt, alig aludt, elhívtam a védőnőt, orvost, hogy nézzék meg. Szerencsére semmi kórosat nem talált az orvos, viszont azt mondták éhezik a kicsi, ugyanis 2 hét óta csak 80, ill. 130 g-ot hízott (egyébként 3200 g-mal született és most 5400 g). Régebben minden nap volt kakis pelus, azonban legutóbb vasárnap, hőmérő segítségével jött csak, azóta megint semmi. Sajnos mostanra már alig van tejem, próbálom fejni és üvegből odaadni (a doktornő tápszert írt fel, de azt csak akkor adom, ha kevés a tejecske). Mióta üvegből adom (2. napja) a kicsi rendesen eszik, kiegyensúlyozott, vidám baba, de a cici továbbra sem kell, én pedig rettegek, hogy végleg elválasztja magát! Most szaporítanom kellene a fogyatkozó tejemet, ami úgy menne, hogy többször teszem mellre, de ő egyáltalán nem kéri!!
Nem tudom mit tegyek, nem szívesen adtam neki cumisüveget, mert tudom, veszélyes, de egyszerűen nem voltam képes a kislányom sírását hallgatni, akit szó szerint képtelen voltam megnyugtatni, annyira sírt! Nagyon megvisel ez az egész, iszonyúan bánt, hogy nem tudom szoptatni őt! :(

Talán tudtok nekem segíteni!

Üdvözlettel: Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szia Évi!

Van egy írás a szopási sztrájkról. Olvastad már? Pontosabban kettő is. Az egyik itt és itt. Sok ötlet van bennük. De ha felhívsz egy tanácsadót, akár egy ligásat, akár egy IBCLC-t, biztosan tudnak neked még ötletekkel szolgálni.

Az éhező baba nem hízik, sem 80, sem 130 g-ot. Az éhező baba fogy, nem pisil eleget, kiszárad. Szóval az éhezés elég erős kifejezés a te csöppségedre. Az általad leírtak alapján, inkább úgy fogalmaznék, hogy a sztrájk miatt nem eszik annyit, hogy tökéletes legyen a komfortérzete.

A cumisüveggel kapcsolatban. Nem ez az egyetlen módszer a pótlásra. Vannak olyanok is, amelyek nem veszélyeztetik a szoptatást. De erre is kaphatsz ötleteket a tanácsadóktól. Már ha egyáltalán szükség van esetetekben a pótlásra.

A tanácsadók elérhetősége: La Leche Liga tanácsadók és IBCLC-k

Remélem, sikerült megoldást találnotok. Amihez nagy türelmet és kitartást kívánok.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Sziasztok!
Még nem nagyon volt időm visszaolvasni benneteket, de megteszem, ha időm engedi.
Annámmal születése óta küzdünk szopi terén. A kórházban nem indult be a tejem, így már akkor tápot kapott, mivel kis súlyú volt, és nem akarták, hogy jobban fogyjon. Itthon nem vettünk mérleget, és ezzel kezdődtek a gondok. Az első napot végig sírta, kiderült, nagyon hamar elfárad szopás közben, elalszik a cicin, de közel sem lakik jól. Mivel mérlegünk nem volt, így nem tudtuk ellenőrízni, hogy eleget evett -e. Doktor nénit hívtunk, az ő tanácsára, amíg a mérleget nem szereztük be, cumisüvegből kellett etetni, hogy tudjuk, mennyit evett. Pótlásnak tápszer.Másfél hétig nem volt hajlandó szopni, cumizavarunk lett, nagy nehezen sikerült visszaszoktatnom.(pohár, kanál). Azóta többször is volt (most is) szopisztrájkja, ami a tejemnek közel sem tesz jót, tekintve, hogy nincs annyi, amennyi neki kellene. Születése óta egyetlen egy tápszermentes napja volt. Szoptatok gőzerővel, de a napi kb. 200 ml tápszer még mindig kell.
Fejek éjjel, fejek nappal, mérek, cicre rakom, vigasztalom. Ma szoptanítot szereztünk be, nem tudom van-e valakinek tapasztalata vele kapcsolatban. Vettem tejgyűjtő kagylót is, egy csepp se menjen kárba. Szóval nálunk ez megy 3 és fél hónapja. Én mindenesetre bizakodó vagyok, remélem sikerül tápszermentessé tenni a leányzót.
Az a baj, hogy mindenhol azt olvasni, hogy akkor vagy jó anya, ha szoptatni tudsz, ami egyébként a szaklapok szerint minden normális nőnek megy! Tápszert pedig ép eszű ember nem is ad a gyerekének! Így aztán az ember önbecsülése is kicsit megcsappan..
Na bocsánat, ha untattalak benneteket, de jó volt kiírnom magamból, bár kicsit hosszúra sikeredett...Néha nagyon el tudok keseredni, én is a legjobbat szeretném a babámnak, de lassan nem tudom mit tegyek.
Ha van valami ötletetek, hogy vészeljük át a sztrájkot és sírást, szívesen fogadok minden tanácsot!
Ági

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ági!

Az első napokban a babák persze elfáradnak, hiszen még nem tunak mennyiségeket szopizni, idővel jönnek bele a szopiba és egyre ügyesebbek, kitartóbbak lesznek.
Úgy érzem az írásodon, hogy eléggé kivagy és ez a legfőbb ellensége a szoptatásnak és a megfelelő tejcinek. Próbálj nem a múltra gondolni, hanem arra, hogy sikerülni fog. Próbáld minél többször szopiztatni, és legyen a babád testközelben, pihenj sokat és ne zavarjon senki és semmi. Ha érzi a babád, hogy Te nem görcsölsz, ő is megnyugszik. Én nem adnék semmit anyatejen kívül. Sok testkontaktus, sok ciciztetés és nyugalom, pihenés és POZITÍV hozzáállás. Ha nem menne, hívj fel szakembert: www.lll.hu és ne add fel!!! Kitartást és sok erőt kívánok!
Orsi
osoa75
 
 


Orsi:
Hát igen, vannak negatívabb napjaim, de alapvetően bizakodom, csak néha elfáradok. Ma újult erővel megint optimista vagyok, elkezdtük használni a szoptanítot. Féltem tőle kicsit, hogy hogyan reagál rá, jól rakom-e a szájába, de nagyon ügyes volt, és így az 5-10 percek helyett 25 percet volt mellen, aminek nagyon örülök! Szerintem menni fog ez, nehogy már valami ne úgy alakuljon, ahogy én akarom! :D
Szoptatás ügyben már régóta szakemberrel beszélgetek, sok jó tanácsot adott már, a szoptanítot is az ő javaslatára szereztük be.
Egy gondom van a szoptaníttal, nem tudom a csövet jól kimosni, és félek, hogy eldugítja a benne maradt tej..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ági,
nagyon, nagyon becsülnivaló, amit csinálsz, amilyen kitartással igyekszel. Akárhogy is fordulnak a dolgok, az biztos, hogy te mindent megteszel. Ennyi dolog között nem vsz. hogy vissza tudsz olvasni (ha jól emlékszem, 2001 óta megy ez a topik), de az fix, hogy nem megy mindenkinek simán a szoptatás. Sőt, én a saját tapasztalataim alapján inkább azt mondanám, hogy talán még gyakoribb is az, amikor nem mennek problémamentesen a dolgok. Én 2003-ban tévedtem ide először, azzal, hogy a lányom nem akar szopizni, nem hízik rendesen stb. Komolyan, még mázlim volt, hogy a pótlást sem akarta (örök emlékem marad, amikor a kórházban végighányta a csecsemőst, aki mégkísérelte cumisüvegből megetetni). Akkoriban nagyon aktív volt ez a topik, és én az itt kapott információk által "kupálódtam ki" szoptatásügyileg. Azóta már van egy fiam is, problémák vele is voltak (l. 2005 augusztustól), de ezen is túlvagyunk. Ún. sikeres szoptatós anyának tartom magam, és ezért bizony meg kellett küzdeni, mindkét esetben.
Na de hogy mit is akartam: szerintem mindent jól csinálsz, nyilván nagyon fárasztó, de voltaképpen a nehezén már túlvagytok, hiszen már három és fél hónapos Anna, és még mindig szopizik, a sok probléma ellenére.

Erika,
ez a tejkő rettenetes lehet...vajon hogyan lehetne megszüntetni, nincs semmi tippem. Csomósodás, gyulladás nekem is volt, többször, egészen sokáig (úgy látszik, hajlamos vagyok rá), de ez a tejkő egészen horrorisztikusan hangzik. Hát igazán csak az energiát tudom küldeni:
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Kitartás,

üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Hát azt hiszem elkiabáltam a szoptanít sikerességét... Első alkalommal nagyon ügyes volt, de azóta nemhogy azzal, de nélküle sem akar szopni, csak sír keservesen... Szerintem szopisztrájkhoz kicsit hosszú ideje csinálja már, kb. 3 hete küzdünk ilyen sírással. Nem minden etetésnél, de gyakrabban sír, mint ,hogy szépen egyen.
Köszönöm lányok a jó szavakat, igazán jól esnek! Tényleg azon gondolkozom folyton, hogy mit csináltam rosszul. Valahol biztos én is elronthattam, de nem tudok rájönni, hol. Azért remélem még bírjuk kicsit szopizással, nekem olyan jó érzés ,amikor nagy ritkán nyugotan hozzámbújik!
Erika:
tejkőről még én sem hallottam! nagyon fájdalmas?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!


Kriszi!

Köszi az energiát! :)
Szükség is van rá, mert már megint azon a szinten vagyok, hogy abbahagyom az egész szoptatást és tápszerezni fogom a gyereket. :( Aki azt mondja, hogy a szoptatás milyen egyszerű, hát, én azt oltárira irigylem.
Most ott tartunk, hogy a baba 60g-nál nem hajlandó többet enni és azt is csak 1 mellből. Ha a fejem tetejére állok, akkor sem hajlandó elfogadni a másikat, még akkor sem, ha éhes, mert a 60g-tól biztos nem lakik jó 6 hónaposan... Már egy hete azzal telnek a napjaim, hogy egy etetést 3x kezdek el és csak akkor bírja megenni azt a "rengeteg" max. 120g adagját, ha bealszik. Már bocsi, de ott futkosok, kukkolom, hogy mikor alszik be, és akkor mellre teszem és megeszi a szuper mennyiségét, azt a 120, de van, hogy 90g adagját. Mindez 3 órámba is beletelik, és napi 5x csinálom, a hajam már kihullott. És a másik cicit persze csak álmában hajlandó kiszívni, tehát addig futkosok, míg a 2 mellből valamennyit evett. Muszáj mindkettőt megszívatni a nyavajás tejkövek miatt. :(
Komolyan mondom, de nagyon elegem kezd lenni, mást nem is csinálok, csak lesem a gyereket, hogy mikor alszik. Mi lesz velem, ha már nem fog ilyen sokat aludni?!
Megyek is mert most is kukkolom, hogy mikor eheti meg az ebédjét...

Ági!

A tejkő egy katasztrófa. Eldugítja a tejcsatornát, és akkor jó a helyzet, ha már a gyerek a mellbimbó felületére szívja ki. Persze nem mindig tudja, v. ha sok van egy csatornában, akkor azt eldugítja, és olyan, mint amikor a lefolyó van eldugulva. Feltelik és olyan mint egy visszér. Kidudorodik az egész tejcsatorna és mindenütt csomók lesznek. Amikor előjönnek, akkor én annak örülök, amikor iszonyatosan fáj a szoptatás, mert akkor tudom, hogy az eldugult, begyulladt részeket lazítja a gyerek. Nálam már ez is egy gyönyörűség. :lol:

Erika
erika2004
 
 


Erika,
jaj, ez borzasztó lehet! Nálunk is volt olyan, hogy Zeze fiam csak félálomban volt hajlandó szopizni (hogy mennyit, azt nála már hálistennek sosem mértem, meg is bolondultam volna, azt hiszem), sőt borzasztó rossz nappali alvó volt. Úgyhogy olyan nyolc hónapos koráig (lehet, hogy még tovább is) napközben négyszer fél órát aludt, mindannyiszor a teljes fél órát cicin lógva - így volt hajlandó szopizni, meg éjjel. Elég gyakran volt olyan, hogy bőgött, cici nem kell, elringattam, és amikor már majdnem aludt, akkor gyorsan cicire tettem. Aztán korábban volt olyan időszak is, amikor lestem, mikor ébred, aztán ahogy mocorogni kezdett, kikaptam szopizni, mielőtt még teljesen magához tért volna. De legalább tejkő nem volt...
További energiák mennek: +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ági,
ez pedig annyira sztrájknak tűnik, mint a nagykönyvben írva vagyon. a fiam a visszatérő mandulagyulladása miatt havonta átlag két hetet (néha többet) sztrájkolt, két és fél hónaposan kezdte, és folytatta vagy hét-nyolc hónapos koráig. Nem emlékszem, beszéltél szoptatási szakértővel? Ha nem, feltétlenül érdemes lenne - ha igen, érdemes lenne újra. Egyébként mint fent látod, a sztrájkoló babák gyakran csak félálomban hajlandók szopizni, de mindenképpen akkor inkább, ha nyugodt a légkör, és nem túlságosan éhesek (fura módon). Ebben a korban egyébként a nézelődés is bezavarhat, de nálatok ugye sírás is van, úgyhogy biztosan nem ez a fő gond.
A lényeg a nyugi, a babádnak talán kapcsolódik valami rossz élménye a szopizáshoz, talán beteg volt, és fájt valamije szopizás közben, vagy megijedt valamitől, ezer oka lehet. Szorítok, hogy minél hamarabb túlkeveredjetek ezen a gondon. Egyébként az a tapasztalatom, hogy amikortól a babák mást is ehetnek már, akkor jellemzően mérséklődni szoktak a szoptatási gondok. Talán mert megnyugszik az ember lánya, és ettől a baba is, vagy más miatt? Nem tudom :)
kriszi
 
 


Sziasztok!

Újonc vagyok a fórumon és kíváncsi vagyok a véleményetekre. 2 hónapos a kislányom és még mindig sebes a mellbimbóm. Már mindent megtettem, hogy jó pozícióba kerüljön, de a helyzet nem javul. Talán túl kicsi a bimbóudvar, ezért nem kényszerül a bébi nagyobb száj nyitásra, ezért nem bír begyógyulni a mellem.

Másik kérdésem az ujj (kéz) szopásra vonatkozik. Az utóbbi 1-2 hétben tömi a kezét a szájába és nem csak akkor, ha éhes. A férjem és én mindketten elég sokáig szoptuk az ujjunkat, de éppen ezért nem szeretnénk, hogy a gyerek is ezt tegye! A sűrűbb szoptatás talán segítene kielégíteni a szopási igényét, bár a gyerekorvos szerint már 4 óránként kellene szopnia, mi meg a 3 órát sem tudjuk kihúzni. S különben is, hol van akkor az igény szerinti szoptatás??? Persze a ritkább szoptatás jót tenne a mellemnek, de eddig még tűrtem, hogy ne a bébi szenvedjen és attól is tartok, hogy elapad a tej, ha túlságosan ritkán teszem mellre a babát vagy nagyon beszabályozom a szoptatások közötti időt.

Várom segítő véleményeteket!

Üdv.: Guci
guci
 
 


Kedves Guci!

Mit jelent, hogy mindent megtettél a a helyes mellrehelyezés érdekében? Látta már szakember, hogyan kerül mellre a babád? Ha igen, akkor tárgytalan, amit ezután fogok írni. Ha budapesti vagy, akkor érdemes lehet megkeresni a Szent István Kórház Szoptatűási Ambulanciáját, vagy a Péterfy-ben dr Kis Eleonórát, vagy elmenni valamelyik La Leche Ligás baba-mama csoportba, ahol a csoportvezető megnézhetné, hogy mi a probléma a mellretétetellel. Vagy ha nem vagytok túl mobilak, akkor esetleg egy olyan IBCLC-t házhoz hívni, akinek van éppen szabad kapacitása. (Ez utóbbi megoldás nem ingyenes, a többi igen.) Az elérhetőségek: IBCLC szaktanácsadók ( Itt megtalálod a szoptatási ambulanciát, és a Péterfy-s doktornő elérhetőségét is.) és LLL Baba-mama csoportok

Nem volt egyébként gombás fertőzésed mióta a kislányod megszületett? Szájpenész a babádnál? Nincs lenőve a babád nyelve? Van egy nagyon jó írás a mellbimbósebesedésről: http://www.szoptatasert.hu/belso.php?in ... _problema3, olvasd el, ha még nem ismered. Érdemes elolvasni, mert a sebesedés egy elég szerteágazó problémakör.

A gyerekorvosotoktól pedig innen a távolból kérdezem, hogy ő hogyan szokott étkezni? Ha mindig ugyanakkor, meghatározott ideig, sosem nassol, és sosem iszik az evések között? Ha bármit másképp tesz, akkor legyen szíves nem elvárni ilyesmit egy babától sem. Eleve felnőttként sem négyóránként eszünk, mert akkor a napi öt étkezés 16 óránkba telne. Akkor egy babának miért kellne így? Másrészt a baba (főleg most, hogy itt a meleg) többször szomjazik meg. Ezt, ha nem erőltetnek az anyukára, illetve leginkább a babájára ilyen időrendi szemléletet, akkor a baba elintézi azzal, hogy többször jelzi, hogy mellre szeretne kerülni. És ebből a sokból jónéhányszor csak pár kortyot iszik, azaz a szomját oltja. Ha időrend szerint akar valaki etetni, akkor ezeket a szomjoltásokat valamivel muszáj helyettesíteni, ami két dolgot hoz magával. Valamilyen folyadékot kell adni, ami elvileg hat hónapos korig nem kellene, másrészt, ha ez még cumisüvegből is jön, akkor meg a nálatok egyébként sem jó szopizási technikát még ronthatja is. Sokkal célravezetőbb lehet, ha inkább anyamellen oltja a szomját a gyerek. És figyelve a jelzéseire mellre kerül, ha erre szüksége van. Én mindig azt szoktam mondani, hogy képzeld magad egy lakatlan szigetre a kislányoddal. Akkor mikor tennéd mellre?

A cumizásról. Nekem három gyermekem van. Egyiknek sem volt cumija. A fiam sosem kapta be az ujját. A középsőm két hetes korától, napi öt percig szopizta az ujját, aztán soha többet. A legkisebbem, meg nagyjából két hónaposan talált rá. Azt hittem, ő már így marad. De 11 hónapos korában egyszercsak azt vettem észre, hogy: "Jééééé, Réka mér nem is szopizza az ujját." Szóval nem biztos, hogy ha rá is szokik az ujjára, akkor az hosszútávú program lesz. Szóval egyrészt tényleg érdemes hagyni, hogy a szopizási igényét az anyamellen tölthesse. Másrészt vannak babák, akik mindezek ellenére is szopni fogják az ujjukat.

Remélem, sikerül megoldást találnotok.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Zita,
abszolut igazad van. Többször beszéltem már a Szent István kórházzal, sokat segítettek, de valóban itt mostmár személyes tanácsadásra van szükség.
Köszönöm a linkeket, elvolasom és fölveszem a kapcsolatot egy szaktanácsadóval.
A fejleményekről majd beszámolok!

A cumizással kapcsolatosan is osztom a véleményed, semmiképpen sem szeretnék cumit adni Boginak és a cumisüveget is el szeretném kerülni. A kórházban azzal kezdtünk, lehet, hogy azért vannak még problémái a szopiziással? Bár azóta volt, hogy - egyáltalán nem helyesen - a lefejt tejet cumisüvegből próbáltam odaadni neki, hogy ne vesszen kárba vagy ne csak a főzelékekben kapja meg újra, de nem kellett neki, vagyis a cumival volt gondja látszólag. Ennek igazából örülök, maradjon a cici, az az igazi!

Üdv.: Guci
guci
 
 


Kedves Guci!

Mik a fejlemények?

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Sziasztok! Nemis tudtam, hogy itt ilyen normális topic megy a szoptatásról! Én egy 12 hetest szoptatok kábé egész nap (most is épp), úgyhogy lenne megosztanivalóm! :lol:

biztatásképp mindenkinek itt egy szuper cikk a szoptatásról és a nevetésről, nagyon jó! ( valójában ezért kerestem ezt a topicot, hogy ezt mindenki olvassa el!)

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Szia Livi! :lol: :lol: :lol:

Nekem meg egy nagyon idétlennek tűnő kérdésem lenne. :roll: De nagyon érdekel: milyen úgy szoptatni, ha kijönnek a felső fogak??? Mert alul két fogacska már kibújt, és hát ha megfogom az ujjammal: tűhegyesek! De szoptatáskor ugyebár a nyelve miatt nem érzem ezt. Na de mi lesz a felsőnél? Ott már semmi nem lesz a cicim és a cápafog között. Milyen az?

KépKép
livus
 
 


Jogos a kérdés, Livus :) Nem olyan vészes. Néha kicsit kellemetlen, ha nem úgy veszi a szájába, és a foga nyoma ott marad egy kis ideig, de inkább csak a látvány ijesztő :) Nálunk lassan két éve megy a szopi, de még egyben van a cici :wink:

Liv, a cikk tényleg nagyon érdekes. Picit hasonlít ehhez, hogy úgy néz ki, nálam nem jön ki most a terhességi cukorbetegség, amit én nagyrészt annak tudok be, hogy nagyon kiegyensúlyozottnak, boldognak és nyugodtnak érzem magam a kezdetektől, az előző babánál meg életem egy különösen stresszes időszakán mentem át.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok!
Én is csatlakozhatok? :D
szilikon
 
 


Sziasztok!
Én is csatlakozhatok? :D
szilikon
 
 


Livus: nóri már jól elmúlt 1 éves, mire kijöttek a felsők, és akkor már sárit vártam és nem szoptattam. úghogy ez a fogas érzés nekem is új lesz...

Safrany: hát ebben nagyon egyet tudok érteni, én toxémiás voltam az első terhességem idején, és valszeg hasonló okokból. Másodjára minden szuperül ment.
Mesélj, milyen pocisan szoptatni! Nem érzékeny a mellbimbó és környéke? Nem vagy kimerült? Van még jól tejed? Nincsenek plusz kontrakciók szopi alatt? Mindenre kíváncsi vagyok, hogy éli meg ezt az ember.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Köszi, Sáfrány! :)

Livi: Akkor neked is izgi lesz most :) Nem szoptathattál az előző toxémia miatt? Vagy csak egyszerűen nem szopizott már Nóri?

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!

Livus! A kérdésed nem idétlen. De a megnyugtatásodra, nekem mindhárom gyermekem szopizott még 20 foggal is, pontosabban a legkisebb még most is teszi ezt, igaz már csak napjában egy-kétszer, de még nem volt semmilyen problémánk a fogakból. Tényleg időnként látszik a fog nyoma felül, de nem fáj. Fájdalmas dolog is csak akkor volt , ha valami miatt hirtelen másra figyelt az aktuális csemete, vagy valami erős zajra elkapta a fejét. De ezen alkalmakkor sem történt semmi extra, még csak sérülés sem. Kicsit kellemetlen volt mindössze.

Liv731! Bár nem engem kérdeztél, de ha megengeded én is válaszolok a várandósan szoptatós kérdésedre. A középső gyermekünk, Csilla, fogantatásakor Ádám fiam 10 hónapos volt és még javában szopizott. Igazából 11 hetesen derült ki a várandósság, mert menzesz hiányában nem volt egyértelmű jele. Akkor még kicsit aggódtam, hogy mehet-e együtt a szopizás és a várandósság, de az orvosom megnyugtatott. Így folytattuk a szopizást. Nem volt semmi problémánk. Még csak bimbó érzékenység sem. A szülés reggelén is szopizott Ádám, miközben egyszercsak éreztem, hogy a magzatvíz szivárog. (Kiírás előtt 3 nappal voltunk, tehát teljesen időben.) Aztán még elég sokáig folytatták együtt a szopizást a gyerekeim. Aztán mikor Csilla 15 hónapos volt, megfogant Réka. Ekkor már nem aggódtam a szopizás miatt. Az előző tapasztalatokhoz képest új "élményként" a negyedik hónap környékén bejött egy kis mellbimbó-érzékenység. Ekkor egy hónapig igyekeztam úgy irányítani a szopizásokat, hogy ne legyenek túl hosszadalmasak. De aztán ez elmúlt. És Csilla is egészen Réka születéséig szopizott, aztán még tandemben is folytatták. Mindkét alkalommal a negyedik hónap környékén a tej jelentősen megcsappant, de nem apadt el, végig volt. Azt hiszem röviden ennyi az én tapasztalatom, bár visszaolvasva így is szép hosszút sikerült írnom.

Örülök, ha életre kel ez a topik a tetszhalál állapotából.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Livus: nem, gyakorlatilag az első menzesszel elszállt a tej, meg nem is ajánlgattam, mikor Nóri nem ért rá szopizni szó szerint...a köv. mensi már nem jött meg, jött Sári, tej nem maradt.

Zita: hú, ez nagyon király, ahogy leírtad! nagyon szerencsés vagy, de persze ügyes is!!! jó ilyen sikeres tandemszopikról hallani!!! :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


azt elfelejtettem, hogy 11 hónapos volt Nóri, mikor először megjött.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Köszi, Zita! Bíztató, amit írsz, rosszabbra számítottam! :)

Livi: Ez nagyon rosszul hangzik, hogy a mentr.val elmaradt a tej. :( Erre nem is gondoltam még! És vajon fejés nem segített volna, vagy má amúgy sem szopizott sokat akkortájt?

KépKép
livus
 
 


Liv, nálam elég rendesen előjött a mellbimbó érzékenység, a 10. és a 20. hét között egyre rosszabb lett, ezért le is rövidítettem a szopikat, de most a 27.-en egyáltalán nem érzékeny, úgyhogy jó sokáig megy a cumizás. Azért cumizás, mert kb a 10. héttől nagyon lecsökkent a tejmennyiség, most meg már csak előtej van benne néhány csöpp. De Flórát ez nem zavarja, és másoktól is hallottam, hogy hasonlóan alakultak a dolgok. Kíváncsi vagyok, mit fog szólni, ha megint kinyit a tejcsárda :) Egyébként nem keményedik észrevehetően többet a hasam a szopitól.
Mindennel együtt jó várandósan szoptatni :) Bár orvosoktól kaptam már hideget-meleget, nem változtatott a hozzáállásomon. Szerencsére a saját dokim maximálisan támogat.
Még szívesen írnék, de csomagolunk, mert elutazunk két hétre, de utána visszatérek, és felveszem újra a fonalat. Remélem, lesz termés bőven :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Livus: nagyon elfoglalt volt akkortájt. egyik nap kipróbáltam, és nem kínáltam, ő meg nem szólt...fura volt, így lett vége. A mai fejemmel már ezerrel eröltetném és kínálgatnám úton-útfélen. Remélem, Sári szopizni fog, amíg akar, akkor is, ha jön a harmadik esetleg.... :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


aki még nem látta, itt van 101 ok, amiért érdemes szoptatni! 8)

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


:-(

Mai fejemmel én az első heteket csinálnám másképp... Volt vagy másfél hónapos, mire megértettem az igény szerinti szoptatás lényegét... Olyan nehéz volt az eleje, hogy egyfolytában csak szopizni akart, én meg nem értettem, miért... Meg a sebes mellbimbó, stb. Szóval nagyon sokat volt cicin, de nem annyit, amennyit szeretett volna... Én meg nem értettem, miért sír egyfolytában: "hiszen most evett, nem lehet éhes..."

Nem hittem volna, hogy valaha azt fogom gondolni, amit manapság: hogy tényleg a szoptatás a legegyszerűbb, legkényelmesebb módja a táplálásnak. És annyira gáz, de most hogy még itt volt a vizsgaidőszak is, egyáltalán nem is adtam neki kiegészítést... ELmenni a piacra, megfőzni, turmixolni, kanalazgatni... Bobó sem mutatott túl nagy lelkesedést a téma iránt, úgyhogy már vagy 3 hete megint csak szopik. De jövő héttől folytatom a gyümit... LEgalábbis úgy tervezem....

KépKép
livus
 
 


Livus: sztem ráérsz...

Kérdés: hogy szoptattok nyilvános helyen? letakarva, vagy "szabadon"?

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi,

én szabadon. De igyekeszem bekucorodni valami kevésbé forgalmas sarokba, ha van erre lehetőség, hogy a lehető legkevesebb embert "provokáljam" a nyilvános szoptatással.

Egyszer egy úszómester bácsi rohant ki az usziban a recepciós néninek felháborodni :? , de ezen kívül semmi lehurrogó megjegyzéssel, utálkozó pillantással nem illettek minket :-)
De ha így lett volna is, engem nagyjából nem érdekel, hogy ki mit gondol. (mert elég pl., ha csak elkezdenek a tévében reklámot nézni, ott ennél sokkal durvábbakat látniak).
{Nagymamám szokta mondani (általánosságban), hogy akinek nem tetszik, az nézzen távolba. Na, én kb. ugyanezt gondolom...}

Neked milyen tapasztalataid vannak?

Viki
vamberyviki
 
 


sziasztok, jövök én is csacsogni :D

nagyon aktuális, épp egy kezdődő mellgyulladással küzdök.
még nem vészes, de kellemetlen és Iván valahogy nem dolgozik elég hatékonyan :lol: a mellszívó persze Iván nyomába se ér
marad a pihenés és a meleg borogatás, meg a remény.

Én "szabadon" szoptatok mindenhol, de kerülöm a feltünést és ha tudom, hogy sok ember előtt kell majd szoptatnom, akkor szopis pólóba megyek.
A férjemet kicsit zavarja a dolog, ezért főleg ha vele vagyok próbálom nagyon diszkréten csinálni. Esetleg kendővel takarni.
egyébként is sokkal több a gondom a családdal, mint a vadidegenekkel. Folyton úgy érzik a hímnemű családtagok, de néha a nők is, hogy ki kell menniük a szobából ha szoptatok. :(
én is azt gondolom, ha valakit zavar ne nézzen oda. végülis nem arról van szó, hogy monokiniben császkálok mindenhol. Általában csak felhúzom a pólóm egyik oldalt, a mellemből max egy kis bőrdarab látszik. Ha bikinit veszek fel sokkal többet lát bárki. Ha közben van társaságom és beszélgetek is valakivel akkor szerintem fel se tűnik a kívülállónak.
panasz még nem érkezett, a szúrós tekinteteket meg nem veszem észre. nem rám tartozik.

Livus, olyan jó, hogy írod ezt az igény szerinti szopiról. Mármint hogy megfogadtad a tanácsot és bejött. Nekem még soha senki nem hitte el, hogy ez a megoldás, akinek segíteni akartam.
Mivel én már az elsőnél is így csináltam, saját anyukámat kioktatva, engem mindig elkönyvelnek bőtejűnek, akinek simán megy és úgy érzik nem vagyok kompetens a problémájukat tekintve. :roll:

a hozzátápi nálunk is döcögősen halad, ahogy épp ráérek :oops:
de hát nem lelkesedik a drága, így aztán én se vagyok lelkes.
azért igyekszem mindennap megkínálni valamivel vacsoránál, de nem görcsölök ha kimarad egy-két nap.

én is szoptattam terhesen, de csak a 4. hónapig és nekem már az elejétől nagyon kellemetlen volt. a dokim se nagyon támogatta, de ez mondjuk nem volt szempont. én attól tartottam, hogy hogy magyarázom meg majd a nagynak, hogy most már elsősorban nem az övé amihez eddig csak neki volt joga. ezért aztán egyáltalán nem bántam, hogy még a terhesség felénél abbamaradt, bár eredetileg úgy terveztem, hogy az esti szopit akár meg is tarthatjuk csak éjjel ne kelljen 2 gyerekhez kelni váltott műszakban.

ja és nálam semmi változást nem jelentett a tejet illetően a menstruáció. vagy legalábbis Hana nem jelezte. 6 hónapos volt akkor és még legalább fél évig szinte csak anyatejen élt.

KépKép
savitri
 
 


mellgyulladáskezdeményt kialudtam :D juhéjj
pedig éjfélkor még úgy feküdtem le aludni, hogy ez tuti reménytelen
még csak meleg borogatást se alkalmaztam. egyszerűen jó melegen betakaróztam és reggelre felszívódott a fájó kőszikla a mellemből. Közben valamikor az éjszaka folyamán szoptattam is, de arról nincs emlékem.
savitri
 
 


szuper Savitri!
Én ugy szoktam egyébként ha érzem hogy kezd gyulladni akkor csak abból a mellből etetek ami fáj egész éjszaka és reggelre általában nekem is rendbe szokott jönni.

Laura
tabajd
 
 


Livi: Én is letakarás nélkül szoptatok. Persze igyekszem közben nem kilógatni a cicim :wink: Csak amennyire muszáj. Nekem nincs szopis pólom se. A melltartóm szoptatós, a pólót meg egyszer

Savitri: Ismerős a duma:

KépKép
livus
 
 


Jajj, Bobó közbeszólt (közbegépelt)!

Szóval, hogy a pólómat meg egyszerűen csak felhúzom.

Savitri vége: Szóval a standard szöveg: "Hét hónapost is tudsz még szoptatni, van tejed? Micsoda szerencsés vagy!" Hát, ja... :)

KépKép
livus
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?