Új privát üzeneted érkezett!

Shine! Oke, majd szoljal ha jossz Nagytarcsara!Kép Ja es a Vermes is aranyos, bar meg csak egyszer volt vele dolgomKép Egyebkent en egy veteles utan mentem a dokinohoz, rossz hormonszintekkel es a 4. ciklusban osszejottKép

orsoly
orsoly
 


Sziasztok!

Orsoly: okéKép
Na, ha nem jön össze, akkor majd megpróbálom a dokinõdet. A magánrendelésére jársz vagy be a Klinikára?

shine
shine
 


Picus! Nem tudom, hogy lehet rosszul maszírozni. Sajna nem értek hozzá, de majd 5 hónap múlva megtudom. :-)))

Kata! Gratula! :-) A szülõszoba átadását jövõ hétre (04.01) igérték. Te már tuti ott fogsz szülni. :-)))

Benõ
beno
 
 

 
 

Sziasztok!

Hát hurrá, van megint netünk KépKép
Jelentem, Balázs elmúlt 1 éves, majd hamarosan teszek fel képeket az albumába. A szülinap nagyon jól sikerült, eltekintve attól, hogy nem volt hajlandó enni a tortából. Hozzáért a krémhez és elkezdett öklendezni. Hááát nem anyja fia Kép
Közben mi is átestünk a férjemmel ezen a hányós lázas iszonyaton, hát nincs annál romantikusabb, mint éjszaka együtt hányni Kép
Balázs már szinte kizárólag két lábon közlekedik, kapaszkodás nélkül feláll és ma lebukott, rájöttem, hogy egy csomó mindent megért! Ha azt mondom, nem szabad a radiátorhoz nyúlni, tuti, hogy hozzányúl, de ha azt mondom, hogy forró, akkor nem megy oda! Ha valamit kérek, hogy hozza ide, idehozza, ha kérdezem, hol van Apa, néz az ajtó felé, szóval tök jól mûködik Kép

Shine!
Nem ám megcsalni itten más dokikkal! Kép Vermes doki tudja, hogy próbaidõn van Nálad? KépKép
Amúgy nekem sem szokta megnézni a mellemet, de nekem eddig össz-vissz egy doki nézte meg, a többiek csak megkérdezték, nincs-e benne csomó. Más dolog, hogy én nem merem megnézni magamnak, mert nagyon félek a mellráktól.

A babamasszázs tényleg nagyon jó, amúgy a Némethné Gregor Judit a Kismama magazin egyik tanácsadója is, egyszer elhagytam a számát és onnan lestem ki Kép

Lányok!
Még mindig nem jött meg. Ez normális? Kb 1 hete nem szoptatok egyáltalán. Most akkor várjak, hátha egyszer majdcsak megjön vagy megmozdul?? Kép

Annamari
muter
 
 


Szia Annamari!!!! Kép))))))))Tök jó, hoyg újra itt vagy!

Vermes nem tudja, szerintemKép, de én is úgy vagyok vele, ahogy te : hozzá nem nyúlnék a mellemhez, mert tuti kitapintok valamitKép Na midegy. Azért egyelõre nem scalom meg!

Én mondtam neked, hogy vegyél egy tesztet! Kép Majd drukkolunk!

Lányok: hová tûntetek?

shine
shine
 
 


Én itt vagyok, bár még csak egyedülKép

remélem hamarosan pocakosan.

Szóval átadják, nem áprilisi tréfa?

Az EDA már adható mindenkinek? Áh, én úgysem kapok, mert császár után nem veszik észre a méhrepedéstKép

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Annamari, Shine, Kata!

Tök jó lenne egy újabb babaesõKépKépKép
Már én is nagyon várom, hogy újra pocaklakó költözzön be a hasamba. Bár ez még odébb van, most Zsombikának van szüksége rám. Tegnap voltunk 9 hetesek. Úgy röpül az idõ!!!

Nem akarok elkeseríteni senkit, de amikor idekerültem kb. 10 hetesen, mindenki azzal nyugtatgatott, hogy én már tutira az új szülõszobában szülök, át is adták novemberben és januárra szüléseket igértek. Ehhez képest már lassan április és sehol semmi. Mondjátok már meg nekem, hogy nem félnek, hogy az új hipermodern szülõszoba elavul, mire átadják? Akkor nekiállnak egy másikat fabrikálni?
Bár nekem végig csukva volt a szemem szülés alatt (hogy ne vérezzen be) szóval ha nem ismertem volna már régebbrõl a helyet, arra sem emlékeznék, milyen színû volt a csempe, annyira a kis Zsombira koncentráltam!Kép Kép

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Végre vége a bizonytalanságnak, itt a Mikulás! Kép Babaesõ tényleg jó lenne! Kép

Shine!
Azt tudod, hogy akiknek a családjában elõfordult mellrák, azoknak ingyen végeznek mammográfiát 40 év alatt is? Én még mammográfián nem voltam, de azért onkológushoz néha el szoktam menni, hogy nézze meg a melleimet, mert nálunk sajna mindkét ágon volt mellrák a családban.

Kata!
Neked az elsõ szülésed tervezett császár volt? Nem tudom, nekem amikor mondták a szülésfelkészítõn, hogy esetleg lehet EDÁ-t kérni, belegondoltam, hogy egy 3 méteres tût beledöfnek a hátamba és azt mondtam, hogy inkább megszülök egy elefántot, de EDÁ-t azt nem kérek Kép

Pirus!
Tényleg ráértek még a kistesóval, legalább míg tényleg üzembe helyezik az új szülõszobát Kép
Egyébként sajnos igazad van az átadással kapcsolatban Kép Hogy Te mikre emlélszel! Én nem tudom, nyitva volt-e a szemem, de azt hiszem, ilyenkor az ember ösztönösen becsukja, ugyanúgy, mint amikor valami nehezet emel.

Képzeljétek, sógornõmnek megvolt az a bizonyos februári Babapatika és gyorsan megkaparintottam, mielõtt Balázs kiolvasta volna és elolvastam a cikket az új szülõszobáról. Jól értettem, hogy a ctg-krõl az info megjelenik egy központi gépen? Nekem egybõl az jutott eszembe, hogy akkor nem biztos, hogy ugyanúgy odafigyelnek majd, mint most. Meg ha hárman szülnek egyszerre, akkor egymást lökdösik odébb a gép elõl a dokik, hogy mindenki lássa, hogy van a saját betege? Remélem, mire szülök, kialakul az új gyakorlat.
Most kéne gyorsan szülnöm, mert a következõ 1 évben a Klinikától 300 méterre fogunk lakni, így elég lesz 2 tolófájás közt átsétálnom KépKép

Annamari
muter
 
 


Sziasztok !

Neem, nem tervezett császár volt, hanem hirtelen császár sajnos. Mázlim volt, mert a reggeli ultrahangon a doki "sok köldökzsinórt látott a nyak körül" (mint a végén kiderült, szerencsére csak elõtte volt) ezért amikor leesett a Peti szívhangja, rögtön megcsászároztak. Abban is szerencsém volt, hogy én úgy terveztem, hogy majd otthon tágulgatok, és a finisben megyek be, de szintén szerencsére fogadott szülésznõm volt, és Õt hívtam fel délben, hogy fájdogálok, így bementünk. Ha nem vagyunk benn (szûk egy ujjnyira voltam reggel, és a mûtét elõtt is kitágulva - nem tágultam, tehát ennyi erõvel otthon is lehettem volna) , akkor nem lenne a Peti. A zárójelentésen vettem észre: kakis magzatvíz, elöregedett méhlepény, elõreesett köldökzsinór.....ezek mind mind veszélyesek külön külön is....Pláne az elõreesett köldökzsinór, vajúdok szerda déltõl csütörtök délutánig (addigra igérte doki a babát), és a finisben meglátják az elõreesett köldökzsinórt, és megcsászároznak...hát jól jártam volna...........

Na, ezért volt császár. Nem tudom, a következõnél mik az esélyek.....

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Haliho Lanyok!

Shine a dokino most mar maganban rendel, en meg a Klinikan kezdtem hozzajarniKép

Muter szia itt isKép

Csok: orsoly
orsoly
 


Sziasztok Lányok!!
Nagyon gyorsan nõnek a babák!

Annamari, Shine!
!!! Feltétlenül olvassátok el az Erazmuszban, amit a dokinõ írt a mammográfiáról!!!

A Klinika mellett a radiológián csinálnak mell-ultrahangot, TB kártyára, be kell jelentkezni telefonon, én is megyek, mert mindkét ágról nálunk is ez volt, sajnos.
Üdv mindenkinek, jó hétvégét,
angi
angi
 
 


Sziasztok Lányok!!
Nagyon gyorsan nõnek a babák!

Annamari, Shine!
!!! Feltétlenül olvassátok el az Erazmuszban, amit a dokinõ írt a mammográfiáról!!!

A Klinika mellett a radiológián csinálnak mell-ultrahangot, TB kártyára, be kell jelentkezni telefonon, én is megyek, mert mindkét ágról nálunk is ez volt, sajnos.
Üdv mindenkinek, jó hétvégét,
angi
angi
 
 


Sziasztok Lányok!!
Nagyon gyorsan nõnek a babák!


!!! A mammográfiával kapcs. feltétlen olvassátok el az Erazmuszban, amit a drnõ írt!!!


Jó hétvégét mindenkinek,

angi
angi
 
 


Na bocs, elsõre elszállt a gépem, azt hittem, hogy nem megy el. angi
angi
 
 


Én csak annyit szeretnék javasolni, hogy az orvos mellett nekem a II-en a szülésnõ is nagyon sokat segített. Adriennek hívják szõke és duci. Olyan anyatigris szerû de nagyon kedveltem. A szoptatással voltak gondjaim így a gyerekosztály elég rémes volt. Igyekszem regisztrálni és majd mesélek.Dr.Szöszi
Névtelen
 


Sziasztok!

Jó hír: Újra itthon!
Rossz hír: szombaton tudtam meg véletlenül, hogy mégis csak egy áprilisi tréfa a szülõszoba nyitása! Kép Még legalább négy hét...

Ha lesz idõm, megnézem mindenki fotóit! Kép

Annamari!
Balázsnak nagyon boldog szülinapot, így utólag is! Kép

Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Angi!
Írsz telefonszámot a radiológiára? Akár magánban is!

Köszi szépen elõre is!
Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Feltöltöttem Balázs albumába az 1. szülinapos képeket!!!

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Annamari: Balázs még mindig iszonyú édes! Kép Na, ha megjött, akkor legalább minden mûködik, és most már nekiláthatsz a tesónakKép képzeld, milyen jó lenne együtt szülniKép Vermes mit szólna? Kép

Angi: megkeresem és elolvasom! Kép ksözi, hogy szóltál!

Kata: iszonyú mázlid volt! Kép Bár , állítólag, nincsenek véletlenek! Jó kezekbe kerültél, biztos.

Solya: ez már vicc (a rosszabbik fajtából)! Hihetelten, hogy mit össze nem szenvednek a hatóságok ezzel a szülõszobával!

Pirus: Kép tényleg jó lenne! Kép

Szép hetet kívánok Mindenkinek!
shine
 
 


Szöszi!
Az Adrienn nekem is sokat segített, én azt hittem, hogy õ osztályos nõvér, nem szülésznõ. Ha az, akkor legközelebb biztos õt kérem meg! Én este öt körül kerültem le a gyerekágyra, azonnal kihozta a kisfiamat, mondta, hogy tudja, milyen rossz, ha nem láthatja az anyuka, de aztán sajna vissza kellett vinnie. Késõbb jól kikaptam tõle, amikor este 11-kor elvánszorogtam a csecsemõszobába babázni, és neki kellett összekaparnia a folyósóról:-((
Végig nagyon-nagyon ari volt.

Annamari!
Én a 210-0290-es központi SOTE számot hívtam, onnan irányítottak tovább, közvetlen számot sajnos nem tudok.
angi
angi
 
 


Annamari: végignéztem a Balázs képeit gyönyörû és eleven lurkóKép
Picus
Picus
 


Magnézitek Petit is???

A fotóalbumban van "rosszcsont Peti " néven.

Tényleg õrületes mázlink volt, és tényleg a legjobb kezekben voltam.Kép

Úgy érzem, itt van már a pocakoman az öcsi/hugi, majd 10.-e körül kiderülKép jelzem feltétlenül!!!!

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Köszönöm a dicséreteket Balázs nevében!

Angi!
Köszi szépen az infót, közben elolvastam az Erazmusz-topicban, amit írt a doktornõ, hát nem semmi KépKép
Régebben már volt nekem is csomó a mellemben, de pár hónap alatt eltûnt.

Kata!
Megyek, megnézem a képeket mindenképp! Kép

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Kata, nagyon drukkolok, hogy tényleg legyen kistesó! Kép)))) És én is megnézem a képeket.
shine
 
 


Sziasztok!

Kata!
Tunderi a Rosszcsont Petid!!! Az a kakilos kep eszmeletlen, annyira tudnak koncentralni kozben KépKép

Annamari
muter
 
 


Kata! Csatlakozom Annamarihoz: tényleg nagyon tündéri kis srácod van! Igazi kis vagány! ;-)
Nagyon szép bútorokat csinált a nagypapa. Asztalos vagy csak a kisunokáját lepte meg vele?

Angi: tényleg brutál, amit Erazmusz írt. Kép( Tényleg nagyon vigyáznunk kell magunkra.

Lányok: ebben a hónapban indul a project( 16-án), lehet drukkolniKép)))
shine
 
 


Kata!
Én már régebben is láttam a képeket, de most is az jutott eszembe, hogy nem lehet semmi vele élni! Kép Kis kíváncsi! De életrevaló kissrác, az biztos! Azért azt nem tudom, hogy viseltem volna, ha megpróbálnak az enyimek hóembert építeni a konyhában! Kép

Solya

Benõ drága, merre vagy?
solya
 
 


Shine!

Én nagyon drukkolok, ugye te is nekem? KépKép

Annamari
muter
 
 


Komolyan mondom, kedvet kap az ember a pocakoláshoz!!
Sok sikert és egészséges, szép babát mindenkinek, aki tervezi!!

angi
angi
 
 


Sziasztok!

Tegnap írtam egy hozzászólást, de nem sikerült elküldenem Kép
Szóval tegnap voltunk Balázzsal a Dévény Anna Alapítványnál és gyógyultnak nyilvánították, nem kell több kezelésre mennünk, sõt, már tegnap sem volt kezelés, csak gyönyörködtek benne Kép Egyébként aki Balázst kezelte (Vargáné Andi) rendszeresen jár be a Klinikára a PIC-re a koraszülötteket kezelni. Remélem, senkinek nem lesz rá szüksége, de ha mégis az Alapítványhoz kerül valamelyikõtök a babájával, õt nagyon tudom ajánlani!

Annamari
muter
 
 


Annamari!

Gratulálok Nektek, hogy szépen meggyógyultatok!!!! Nagyon ügyes a kis Balázs és az új képeken is látszik, hogy csuda aranyos kis pofa.
Nem is tudtam, hogy a Dévény Alapítványhoz jártatok. Kár, mert akkor már elõbb érdeklõdtem volna nálad. Mi is két hete kezdtük el Zsombival a Dévény-féle gyógytornát. Van rengeteg kérdésem, privátban megkérdezhetem? Engem Judit, a babamasszázsoktató irányított hozzájuk, de már nekem is feltûnt, hogy Zsombi két hetes kora óta 'kiflizik'. Neurológus csak hétfõn fogja látni, mert három hetet kellett várni egy idõpontértKép Szóval most a saját szakállamra tornázunk, mert állítólag ilyen korai idõszakban minden perc számít!
Most elmegyünk vásárolni, azután még a mai nap folyamán írok neked. Jó?
Adjál Balázsnak egy nagy puszit a nevemben is, mert tudom, hogy mennyire fáj szegénykéknek a torna és õ ilyen hõsiesen végig csinálta és meggyógyult!!!Kép
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Muter!

Én lemaradtam valamirõl? Mi volt Balázzsal? oxigénhiány?
Bocs, de ez nem jutott el hozzám. (Mi a Gézengúzba jártunk Sárával. Kép)
Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Pirus!
Nem jött mél Tõled! Köszönöm a gratulációt! Mi is nagyon sokat vártunk idõpontra, április végén telefonáltam és június 11-re kaptunk idõpontot! Balázs is nagyon féloldalas volt (ha ezt érted kiflizés alatt), letettem hanyatt és oldalra fordult, mindezt 1 hetesen. Én meg gondoltam, biztos így volt a pocakban, ezen az oldalon és ezért csinálja. Eleinte magánszorgalomból azt csináltam, hogy ellenkezõ oldalára fektettem és kitámasztottam. Így ez a féloldalasság 2 hét alatt megszûnt.
A torna tényleg nagyon fájdalmas sajnos, de hatékony. Az elsõ jópár kezelést együtt sírtuk végig, de az ugrásszerû változások kivétel nélkül mindig a kezelés napján, kezelés után jelentkeztek (kúszás, mászás, felállás, felülés).

Solya!
Igen, oxigénhiányosan született és feszesek voltak az izmai. Csinált Õ mindent idõben, sõt, 3 hónaposan már stabilan mindkét irányba hasra fordult, de nem lehetett kinyújtani a karját, a pelenkázás és az öltöztetés rémálom volt, dehát én azt hittem, ez így van minden babánál. Szerencsére idõben elkezdtük, így a mozgásfejlõdésére egyáltalán nem volt hatással az oxigénhiány.

Annamari
muter
 
 


Annamari!

Nég nem volt idõm leülni és megírni a leveletKép Ma egész nap nagyon nyûgös volt Zsombi, de már tegnap isKép Lehet ez a szeles idõ miatt is?
Remélem holnap meg tudom írni a mailt!

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Hát Balázs 3 napja nagyon nyûgös! Nem tudom, lesz-e mostanában telihold, mert azt mindig megérzi, de tény az is, hogy 3 foga jön egyszerre, ebbõl 2 szemfog. Sajnos egyik sem tört még át, én viszont már tiszta harapásnyom vagyok. Ja és nyûgösség! Éjszaka is felébredt az elmúlt pár napban, ma hajnalban annyira félálomban indultam el megvígasztalni, hogy sikerült a fürdõszobában elvágódnom. Hát a fejem nem loccsant szét a kádon, hála 2 cm-nek, de úgy nézek ki, mint egy háborús sérült Kép Férjem meg is jegyezte, hogy rám érdemes életbiztosítást kötni (terhességem elején volt egy 400.000 frointot "érõ" balesetem) KépKép
muter
 
 


Ja, a lényeg: lehet szerintem a szeles idõtõl is!
muter
 
 


Annamari!

Te tényleg "drága" vagy! Kép

Mitõl fájt a torna Balázsnak? Sárával pont az ellenkezõje volt, olyan plötty, volt, öröm volt nézni. Ezért? Nekünk izmozni kellett, nektek lazulni? Én pont azt hallottam, a Katona módszer szigorúbb.
Na mindegy, csak érdekelne. Kép
Solya, a minden lében kanál
solya
 
 


Sziasztok!
Mi a Katona módszerrel tornáztunk.Hát elég sokat sírt Benike,de aztán belejött.Muszáj volt.Márc. elején voltunk utoljára,akkor voltunk 13 hónaposak.Ja, igen-nekünk a Svábhegyi Fejl.neurolgiára kellett járnunk, 5 hetes kortól.A PIC-rõl utaltak be minket,mert felmerült az oxigén hiány gyanúja.Nagyon jó, hogy már túl vagyunk ezen is.És minden rendbe van Kép.Lisa
lisa
 
 


Nálunk én vettem észre, hogy valami nincs rendben. Nevet nem említek... De általában istenítik. Kép Nálunk a vizsgálat annyi lett volna, hogy a doki legyintett, "Õ már öreg baba". Igaz, hogy már majd' egy hetes volt Sára, én azonban még nem láttam gyerekorvost... Kép Ilyen is van.


Lisa,
Mikor szültél? Vagyunk itt még egy páran, akik tavaly márc. elején szültek! Kép

Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Solya!
Á, én nem drága vagyok, hanem egy kincs! Ugyanis a 400ezret mi kaptuk a biztosítótól KépKép Na jó, ennyire azért nem voltam vidám akkor... Kép
Balázsnak azért fájt a torna, mert a feszes izomzat (most az okosakat idézem) oka az, hogy az izmok letapadnak, ezért fel kell õket oldani. Ezt pedig úgy csinálják, hogy keményen benyúlnak a letapadások alá és "feltrancsírozzák". Ez pedig elég fájdalmas. És ami az érdekes, vagyishát ha belegondolunk, annyira nem is meglepõ, hogy csak a letapadt izmok kezelése fáj, a jól mûködõké egyáltalán nem.
Igen, nekünk lazulni kellett. Most, hogy látom az unokaöcsit, tudom, milyennek kellett volna lennie Balázsnak. Ég és föld!
A Katona-módszert nem ismerem, igazából én kértem a beutalót a Dévény Anna Alapítványhoz, mert a dokinénink "csak" diagnosztizálta a fokozott izomtónust, a választást meghagyta nekem, én pedig semmi más helyet nem ismertem, és nem bántam meg, hogy ide kerültünk.

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Lányok: örülök, hogy minden baba jól van már, és hogy jó kezekbe kerültek! Mondjuk nem lehetett könnyû se nektek, se a babának!
shine
 
 


Sziasztok!

Annamari, tegnap küldtem mailtKép Remélem megkaptad.
Ma megyünk a neurológiára! Drukkoljatok, hogy minden rendben legyen és ne kelljen tornáztatni Zsombit.
Bár Solyának igaza van, fogalmam sincs, hogy egy orvos meg tud-e nyugtatni. Mi van, ha egy olyan orvost fogok ki, aki szintén csak legyint, akkor hova menjek? A sváb-hegyi fejlõdésneurológiát ismeri valaki?
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus!
Akkor menj a Gézengúzhoz. Oda is kell beutaló, nem tudom, mennyit kell várni, és ha kell, utána a foglalkozásokért fizetni kell. De nekünk megérte. (Szerintem a honlapon van telefonszámuk.)
Hova mente(te)k neuológushoz?

Annanmari!
Tényleg! De a biztosító biztos úgy kezdte: "Drága Hölgyem!" Kép Mi történt? Ha szabad...

Solya
solya
 
 


Pirus!

www.gezenguz.hu
tel:
06 1 / 243-8595
Mobil:
06 20 / 9347-318

Hívd fel, kérdezd meg, elolvastam, ha kiflizik, tényleg kell a torna. Annyit tudok mondani, hogy mindenki nagyon kedves, segítõkész. Egy baja van, messze van, Békásmegyeren. (Nekünk szerencsére közel volt.)

Kell beutaló ide is, ha jól emlékszem keddenként volt neurológus, de még nem vagytok ám elkésve! Nálunk is döbbentek, hogy ilyen korán elvittem Sárát.

sok sikert
Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Pirus!
Megkaptam, amint Balázs elalszik, válaszolok is!
Érdekes, hogy nekünk a neurológiai vizsgálat párhuzamosan, a tornáztatástól függetlenül ment. Egy közös pont volt, mikor a Dévény Annás neurológus megvizsgálta Balázst a legelején. És persze õ fogja majd a zárójelentést kiadni április végén.

Solya!
Na igen, a biztosító hozzáállása is megér egy misét. csupán 1,5 évet kellett várnom a pénzemre. Az történt, hogy kocsival mentünk és elaludt a vezetõ. Senkinek nem lett semmi baja, én viszont a vezetõ mögötti ülésen, vagyis a legbiztonságosabb helyen úgy lefejeltem az ablakot, hogy eltört a koponyám, ezenkívül szétharaptam a szám, szétvágtam a könyököm, feketére vertem a csípõm és egy fémszilánk a szememtõl fél centire beleékelõdött az arccsontomba. (Mondjuk nem ez volt az igazi gáz, hanem az, hogy a sok koponyaröntgen és magzatkárosító gyógyszer után 2 héttel derült ki, hogy terhes vagyok Balázzsal...)

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Angi, Pirus!
Válaszmail ment!

Annamari
muter
 
 


Lányok!

Teljesen ledöbbentem azon, amiket írtatokKép!
A babák születési zárójelentésén szerepel valami terhelõ dolog, ami miatt a problémák esetleg kialakulhattak? Mert ezek ugye valamitõl lettek... Pl. oxgénhiány, agyvérzés. Volt valakinek meconiumos a magzatvize? Ha igen, mondta valaki, hogy ez mit jelenthet, mitõl van?
Vagy egyszerûen csak észrevettétek, hogy valami nem stimmel a babával?
Bocs a kérdezõsködésért, szakmai ártalom.

Érdekes, mert én a mai napig nem tudom, hogy Ádám tiszta vagy meconiumos magzatvízbõl született-eKép. Az õ születési záróján az van, hogy tiszta volt a magzatvíz ( a dokim sem említette, hogy baj lett volna), viszont az én lázlapomon az szerepelt, hogy meconiumos volt. Én voltam a hülye, hogy nem kérdeztem meg, de már midegy.

Pirus!
Írtam Neked a "Késõi mozgásfejlõdés"-be, olvastad? A Sváb-hegyre kell beutaló, de azt a gyerekdoki is adhat. Remélem, semmi komoly bajt nem állapított meg a neurológus!

Annamari!
Hát, akkor Te izgulhattál rendesen a terhességed alattKép! Én is paráztam, pedig nekem csak egy sima tüdõszûrésem volt, mielõtt kiderült, hogy terhes vagyok.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Solya!
Én tavaly januárban szültem.

Pirus!
Mi a Svábhegyi Fejl.neuro.-ra jártunk kb. 1 éven át.A tel. számukat meg tudom írni, ha érdekel.Csak beutalóval lehet menni.A kivizsgálás nagy vonalakban ott a következõ.Elsõ alkalommal ambuláns vizsgálatra megy mindenki.Megvizsgálják a babát(mozgás, értelem)+ koponya UH.Ha látnak eltérést a normálistól bármiben, akkor 1 hétre be kell feküdni a babával.Ekkor részletes kivizsgálást végeznek.Ha a babát szoptatod a szállás ingyenes és automatikusan kapsz is.Az 5 nap alatt vizsgálják a baba hallását,látását, agyhullámok kornak megfelelõek -e, koponya UH, a babakori reflexeket stb.Pénteken adják a zárój.-t és a vizsgálatok tükrében a kezelést is elmondják.Utána már csak ambulánsként kell kontrollra járni.Elmondják mit kell a babával gyakorolni és, hogy mire lehet számítani a károsodás(ha van) függvényében.

Panda!
Nekünk a neurológus csak annyit kérdezett döbbenten, hogy hogyan került a kisfiunk ilyen állapotba(3/6/9 Apgar).Majd arra a következtetésre jutott, hogy valszínûleg a fertõzés miatt nem tudott a tüdeje elég oxigént felvenni(a lélegeztetõgép ellenére), ezért alakult ki az ox.hiányos állapot, egyébként szakszerûen ellátták.A Klinikán egyébként a koponya UH se mutatott eltérést, csak az 5 hetes a Neurón.
lisa
 
 


Sziasztok Lányok!

Solya, Annamari, Lisa, Panda!

Köszi szépen a segítséget! Nagyon aranyosak vagytok!
Tegnap voltunk a neurológián és a dokinéni megállapította, hogy Zsombika nem született oxigénhiánnyalKépKépKép Bár õ is furcsálotta, hogy a zárójelentésén sem az elhúzódó kitolási szak (végén a doki segített egy kis 'rákönyököléssel'), sem a köldökzsinór nyakra tekeredése nem szerepel. De tényleg, hogyan lehet ez? Én is csak a lázlapomról tudtam meg, hogy a köldökzsinór Zsombóc nyakán volt. Az is furi, hogy mindegyik jelentésen más és más gesztációs héten szültemKép Még a mai napig nem tudom, miért akarta megindítani a szülést a dokim legkésõbb jan. 26-án, amikor febr. 6-ra voltam kiírva. És azt sem tudom már meg, hogy miért volt minden CTG-nk rossz és kellett flow-ra menni utána. Komolyan mondom az utolsó két héten többet UH-ztak, mint az egész idõ alatt összesen. És elvileg a 38. héten megszültem, amit a dokim meg is jósolt, de mibõl??Kép Zsombi 10/10-es Apgarral született és a magzatvízrõl semmit nem írtak a zárójelentésben.
A lényeg ezek után is, hogy a doktornéni ezektõl függetlenül igazat adott nekem, hogy a gyerek kiflizik. A férjemmel már észrevettük, hogy mindig a válla fölé néz, ha a hátán fekszik, ettõl úgy csavarja ki magát, mint egy kifli. A dokinõ szerint a végtagjai normális izomtónusúak, viszont a nyakánál valszeg le vannak tapadva az izmok, mert felültetésnél is csak lógatta a fejét. Szerencsénk volt ezzel az orvossal, mert õ maga is szokott a Dévény-alapítványhoz irányítani babákat, ezért nem 'haragudott' a magánakciómra. Õ azt mondta, hogy Zsombócnál sokkal súlyosabb eseteket kell ezzel a módszerrel gyógyítani, de ártani nem árthat, mert egyébként is gyógytornára küldött volna minket, sõt szerinte a Dévény-féle módszer és a Katona féle rendkívül hatékonyan mûködik együtt is. Hát ezt nem tudom.
Mindenesetre megbeszéltük, hogy féléves koráig csináljuk a Dévényt és addig is minden 5. héten megyünk hozzá kontrollra. És még valami: azt is mondta, hogy ritkán, a korai vizsgálatok ellenére, mégis kiderülhet, hogy baj van, leginkább amikor kúszik, feláll vagy elindul a baba. Ott, akkor pedig nagyon nehéz és hosszadalmas a gyógyulás.
Most így állunkKép
Ti tudjátok miért kell olyan sokat várni egy-egy vizsgálati idõpontra? Fõleg, hogy mindenhol a korai felismerést és kezelést hajtogatják? Az UH-ra és neurológiára 3 hetet, a csípõszûrésre és csípõ UH-ra 4 hetet kellett várnunkKép Addig pedig az elsõbabás anyuka már az egész gyerekén csak tünetcsoportokat látKépKép
Bocsi, hogy hosszúra sikeredtemKép
És mégegyszer köszi a tanácsokat és azt hogy megosztottátok velünk a tapasztalataitokat!
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Számomra teljesen megdöbbentõ, amit írtok! Én mindenhol azt hallom, hogy egy gyerek késõbbi kezelésekor a születéskori zárójelentés meghatározó fontosságú. Balázs zárójelentésén minden rajta volt, sõt, csomó mindent a zárójelentésérõl tudtam meg.

Panda!
Igen, nekünk meconiumos volt a magzatvíz. Azt tudtam, hogy ez mitõl van, elõtte ezeknek a dolgoknak utána olvastam. A zárón rajta volt, hogy "kzs 1x a nyakon", hogy "acut foetalis dystress", meg hogy "meconiumos magzatvíz". Igaz, a kórházban senki nem mondott semmit, hogy baj lenne, csak a zárón olvastam, hogy "neurológiai utánkövetése elengedhetetlen", és senki nem mondta meg, hogy ezt miért írták rá. Nem értem, miért nem lehet ráírni, vagy legalább nekünk, hülye tudatlan anyáknak írni egy MAGYAR mondatot, hogy ez a gyerek oxigénhiányos, itt egy beutaló a megfelelõ helyre.
Hát igen, elég sokat aggódtam a terhesség alatt, a dokimnak el se mertem mondani, viszont egy ismerõs nõgyógyász megnyugtatott, hogy ilyenkor a minden vagy semmi elv igaz, vagyis ha ilyen kis (pár napos) korban sugárzás éri a babát, akkor elhal és észre se veszem, hogy terhes voltam. Ha viszont megmarad, akkor szinte biztos, hogy egyáltalán nem kapott a sugárból.

Pirus!
Hát ez tényleg rejtély KépKép
Hogy miért kell ilyen sokat várni, azt nem tudom, nekünk ennyit azért nem kellett, csak a Dévény Annánál. Igaz, a neurológiára bementünk idõpontot kérni, és egybõl felvettek minket a kórházba Kép

Annamari
muter
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?