Új privát üzeneted érkezett!

Ayse, ha velünk történt volna ez, én lemennék a dokihoz.
Ha másért nem, egy kis lelki nyugalomért.
Vagy hívd fel a dokit.
Vagy kérd meg a védőnőt, h esetleg nézzen be hozzátok, mert Te beteg vagy és így nem olyan mókás betegrendelésre menni.
Köszi a dicséreteket! :lol: :lol: :lol:

KépKép
tibicsoki75
 
 


Timi!
Nagyon jók a képek! Fanni igazi nőci ezekben a kis kockás kánikularuhákban. :) A kissrác idősebb nála? Nagyon aranyos ő is, igazi vagány kispasi.
A torta is szuperjól néz ki! :D

Ayse!
Jaaj, de sajnállak, ilyen melegben olyan vacak betegnek lenni. Meg amúgy is persze.

Kullancs helyét lehet hogy megmutatnám orvosnak én is, nem tudom, de ennyire alig látszik hogy van benne valami, lehet hogy ő se kezdi el turkálni.
Lappangási időt tekintve nem hagyatkoztam az emlékeimre, ezeket találtam:
"A főként kullancscsípéssel terjedő flavivírusok közé tartozó kórokozó által okozott megbetegedés egy-két hetes lappangási idő után felső légúti fertőzéssel azonos tünetekkel jelentkezik, majd néhány napos panaszmentesség és láztalanság után az idegrendszer érintettségére utaló tünetek jelentkeznek és visszatér a láz."

"Az agyvelőgyulladás vírusa kéthetes lappangási idő után, influenza jellegű tüneteket okoz: izomfájdalmat, lázat, fejfájást. A beteg – az esetek legnagyobb részében - pár nap alatt gyógyul, felismerésre sem kerül a kórokozó. A fertőzöttek 10 százalékában ismét fellángol a betegség. A második fázisban, ami kb. 2 héttel az első után kezdődik, idegrendszeri gyulladás alakul ki, melyet heves fejfájás, hányás és tarkókötöttség jelez. Ezek az agyhártyagyulladás tünetei, amelyek kórházi megfigyelést és kivizsgálást igényelnek. "

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Ayse!
De ne izgulj, NEM volt fertőzött az a kullancs!! Hallod? NEM!

Egyébként Andris nem kapta meg a kullancsoltást? Bendegúz holnap kapja a másodikat.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 

 
 

Lányok, mi holnap elhúzunk Keszthelyre, csak Bendegúz meg én maradunk ott, boldogítjuk kicsit a nagyikat. Apa meg különbejáratú nyaralásra megy, amire egy hibbant-borult pillanatomban igent mondtam anno, de már megbántam persze, hogy ilyen jóságos vagyok, és elengedem búvárkodni egyedül. :twisted: :evil: :twisted:

Szóval én két hétig nem leszek, persze azért majd lehet hogy bekukkolok otthonról, úgysem bírom ki, de az olyan tetűlassú ősöreg gép, hogy mindig idegbajos leszek mire betölt egy oldalt, úgyhogy sűrűn biztosan nem. :roll: :oops:

Remélem jó idő lesz, nagy napozásokat tervezek! :D

Vigyázzatok Magatokra, meg a csemetékre! De este még úgyis jövök. :)

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti!
Köszi!!!!

Annyira elmúlt a helye, hogy konktétan nem látom, hogy hol volt, így egyelőre orvoshoz vinni nincs értelme.

Jó nyaralást Nektek Keszthelyen!

Hova lesz a búvártúra?
Már én is bánom, hogy nem állítottam le a mi APájánk táboroztatását a barátja erdei iskolájában. Csak egy hét, de semmi kedvem hozzá...

Én meg dögrováson, mindenem fáj...de legalább a gyerekeim rendesek velm, 4 !!!!! órát szép csöndben elvoltak az ágyikújukban!!!!!!!!!!

ayse
 
 


Még nem kapta meg Andris, épp azért jött volna a doktornéni múlt csütörtökön, hogy beadja, erre kiderült e tüdőgyuszi...

Azért húzódott idáig, mert a bárányhimlő és az annak következtében benyalt egyéb nyalánkságok miatt a kötelező oltások is eltolótak. Négy hete kapta a 18 hósat :evil: :evil: :evil: :evil:

ayse
 
 


Képzeljétek, a tanítványomnak sikerült a szakmai felsőfokú írásbeli!
Most elkezdünk készülni a szóbelire!

ayse
 
 


Márti, uncsitesó 7 héttel fiatalabb, 2005.nov.12.-én született, de korához képest nagy baba.
Igen, Fincs kezd végre nőies lenni, egyre többen jegyzik meg itt a téren is.
Annyira édes, Fancsinak hívja magát, engem Timinek, apját Tomonak
Azért remélem csak azért hív így minket, mert próbál beszélni és később visszatér az anya, apa megnevezés.
A múlt hét közepe óta folyamatosan a wc-be pisil és néha kakil is.Szól, h pisi és akkor rohanunk, nem mindig sikerül, de még úgyis ráérünk ezzel.
Bár az az igazság, h baromira idegesíti a pelenka, ha pl bekakil, azonnal tépi le magáról,főleg ha sok a kaki, úgyhogy szombaton pl komplett gyerek-ágy-ágynemű és Cinimosás volt.
A bilire rá se néz, az most anyóséknál lapít.


Jaj, de jó lesz nektek a két hét pihi, ráadásul azért jó időt is jósolnak, legalábbis a napok egyik felében.
Szerintem a Te férjed megérdemli a pihit, olyan rendes Veletek.Már eleve az, h főz.


Ayse, ez a nyelvvizsga jó hír, a közgázon csinálta?

KépKép
tibicsoki75
 
 


Timi!
Igen!
Én ugye azt ismerem a legjobban, meg sztem a presztizse is annak a legjobb.
Hogy dicskedjek egy kicsit, eddig 100%-os vagyok, már amennyiben a tanítvány hajlandó végigcsinálni a progrmomat.

ayse
 
 


Ayse :)
en sem viitem volna dokihoz Andrist a helyedben!
Gratulalok a tanitvanyod nyelvvizsgakjahoz :)
Viszont azt kell, hogy mondjam, hogy lazasan nemjo netezni meg eleve a gep elott ulni :roll:
:D

Marti :)
Jo nyaralast Nektek! Az ilyen josagok azert mindig megterulnek szerintem :wink:

Timi :)
Tenyleg nagyon helyes kislany Fanni!! Szuperek a kepek! :)
Es gratulalok a wc-s fejlemnyehez. :lol:
David eddig ketszer kakilt wc-be, a bili neki sem tetszik. En nem is gondoltam komolyan, csak mikor mondta, hogy kakil, kerdeztem, hogy akar-e a wc-be es ravagta, hogy igen! :D
De azota nem mindig sikerul oda, mert amikor tul nehezen jon akkor nem akar ulni..

Kép

Kép
ppanna
 
 


Ayse!
Gratula Neked is meg a tanítványnak is!
Szegény feje Egyiptomba megy egy hajóra. :lol: :twisted:

Timi!
Köszi!
Ja, persze megérdemli ő, csak közben én is azért megérdemelnék egyet s mást.. Én is elég rendes vagyok ám.. :twisted:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Ja, igen!
Timi!
Gratula Fancsinak az eredményekhez!
Lehet hogy a WC Bendegúznak is jobban tetszene, de mondom nálunk olyan hideg télen a klotyó, akkor biztos becsődölne a dolog. De azért lehet hogy kipróbálom. A bili neki is csak az állva pisilésre jön be fürdés előtt, ráülve semmit sem produkál. Mondjuk sokszor nem próbáltuk még. Őt nem zavarja a kaki a pelusban. Kényelmes kis pasi, ül rajta.. :lol:

Panna!
Köszi! Ja, ebben bízom én is. :lol:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Panna!
Igazad van!

ayse
 
 


Halihó!
Még mindig itten vagyunk Pesten, és várjuk, hogy a csemete felébredjen. :)
De nem baj, legalább nyugiban összepakoltunk, és most még apánk is alhat egyet. Most itt épp szakad az eső.
Kullancsoltás megvolt, remélem nem lesz lázas tőle Bendegúz.
És vettünk esenyőkocsit is! :D

Ayse!
Jobban vagy valamivel? Gyógyulj meg gyorsan!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Köszi, már sokkal jobban vagyok!
Csak a fejem valami tragédiaaaaaaa

Jó utat Nektek, meg jó pihit!!!!

Szerintem most cserélnék Veled.....

ayse
 
 


Andris ütögette a papírt a zöld zsírkrétával, amitől apró kis vonalak keletkeztek rajta, aztán közölte, hogy ESŐ. :shock:

ayse
 
 


Fannit felvették a bölcsibe, már megint lelki toprongy vagyok, h el kell válnom tőle, de ugyanakkor tisztában vagyok, h a gyesből nem lehet megélni.


Ayse, nagyon jó, h ilyen hatékony tanár vagy! Ilyennel illik is dicsekedni.
Lili hogy van? És nem mellesleg Te?

Panna, én már tök kíváncsi vagyok a fiad mondókáira. :lol:

Bilizéssel még ráérnek, szerintem Fanni csak a hecc kedvéért ücsörög a wc-n.Mióta járni tud azóta bejár hozzánk a wc-be, úgyhogy mindent tud mi mire való.Nagyjából annyira, h ma az egyik boltban egy csajszi betétet kért, Fanni ezt látta, hallotta és hangosan közölte, h anya is.Szóval, h én is használom.

Márti, Egyiptomi búvárkodás király lehet.Én félek a búvárkodástól, mint a tűztől, próbáltam a lightosabb snorkeling fajtát, valahogy már attól pánikba esek, h a számon keresztül kell vennem a levegőt.
Ellenben a Vörös-tengeri élővilág az annyira pazar, h megérte pánikolni.
Egyébként persze hogy Te is megérdemled a pihit, remélem hamarosan sor kerül rá. :lol: :lol:

KépKép
tibicsoki75
 
 


Megcsináltam Mártinak azt a fincsi fokhagymás spagetti receptjét, csak annyi különbséggel, a fohagymás olivaolajon pároltam cukkinit, répát, fokhagymát és paradicsomot és ezzel kevertem össze a tésztát.
Fincsike csak úgy falta.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Timi!
Köszi!

Hozzánk ma jön a doktor néni, lecsekkolni Lilit.
Én katasztrófasújtotta terület lettem, ma egy nátha jött ki rajtam, nem tudom, hogy ez még a régi, vagy már egy új, mindenesetre az ólomlábak, ólomkarok maradtak. Mivel a férjem ma itthon van, azt mondta én csak feküdjek, majd ő mindent elintéz. (Azért leszaladtam egy kis ügyintézésre.) Na most aztán megtudja, hol lakik a magyarok Istene :twisted: :twisted: :twisted: . Délben látott az ebédfőzésnek (akkor szoktunk enni), pedig eddig se a lábát lóbálta, és látom, hogy eléggé be van rágva. :twisted: :twisted: :twisted: Pedig neki nem is kellett gyereket elkészítenie, oviba fuvarozni, vásárolnia és még csak ki se mentek.

Szegénynek a karja is lila, mert tegnap a labda után vetődött, szállt, mint a győzelmi lobogó, majd nagyot koppant a bordásfalon... :? :? :?

A közértben a következő felirattal találkoztam: EREDETI MAGYAR PRÁGAI SONKA :shock: :shock: :shock: Valami kimaradhatott nálam a történelemórán :lol: :lol: :lol:

ayse
 
 


Sziasztok!

"Ezer éve" nem jártam erre.
Vizsgákon túl vagyok,hála az égnek.........
Szeptembertől még egy kis hajrá,és beérek! :)

Timi!
Nagyon jók a képek!
Fanni hatalmasat nőtt!!!!!!!!!
Mi is együtt pisilünk Bencével,szó szerint! :lol: Bejön hozzám a wc-be,közli hogy pisilni,letolja a nadrágpelusát,rácsücsül a bilire.és pisil!!!!!!!!!!!!!!A wc-be csak nyúlkálna ha hagynám.......
A kaki még pelusba megy...de idegesíti őt is,rángatja a fenekén,és szól hogy:kaka...remélem előbb utóbb megoldja nélküle,ugyanis szeptembertől ő is bölcsis lesz!:)

Ayse!
Gyógyulóspuszikák mennek! :D

Márti!
Tudom hogy már Keszthelyen vagytok,de kellemes pihit,és jó időt nektek!

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Cristi!
Akkor sikerült a bölcsis felvételi? Gratula!
És Fanninak is! (asszem ezt elfelejtettem) :oops:

ayse
 
 


Hát látszik, h nyár van....... :lol:

Hogy bírjátok a meleget?
Mi egész jól, egész nap le vannak húzva a redőnyök, és így jó pár fokkal hűvösebb van.
Délelött és késő délután van csak játszótér, hogy ne égjünk szénné.

Hétvégén Tiszaroffon voltunk az egyik ismerősünknél.
Nagyon jó volt, a gyerekek egész nap ki se jöttek a medencéből, max egy kis motorozásra.
Reggel 1/2 9kor már a vízben ücsörögtek.
Mi anyukák, meg ha épp ráértünk kajafőzés közben, akkor vizicsúszdáztunk.
Ezt a kertbe kell kiteríteni, a végéhez csatlakoztatni a slagot, , beindítani, és akkor középen szökökútszerűen spriccel a víz.
Nekifutásból rá kell vetődni.A vízes résznek köszönhetően csúszni lehet rajta végig, majdnem 7 méteren keresztül.
Óriási móka volt, olyan izomlázam van, h alig tudok megmozdulni, a térdem és a könyököm is készen van, de nagyon tetszik, úgyhogy nyár végén ha le lesz árazva, asszem veszünk egyet anyósomékhoz a kertbe.4000 Ft egyébként, de annyit azért nem ér meg.
Jellemző, h a fiúk nem merték kipróbálni, viszont a gyerekek ott nevettek rajtunk és kórusban kiabálták, h csússzunk még... még.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Anikó!

...kötélhúzás, célbadobás, akadálypálya (földre leterített kötélen végigmenni, akadályokat átugrani, székek között kifeszített törölközök alatt átkúszni)...

Mondjuk a gonosz kalóz kapitány elrabolta a kincset, és azt kell visszszerezni, a természet erőivel megküzdeni (akadálypálya), a gonosz segítőit legyőzni (sárkány).

ayse
 
 


Bocsi ez rossz helyre ment!

Timi!
jó lehetett a csúszkálás!

ayse
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk mi is a Balatonról. Nagyon jól éreztük magunkat! Délelőttre mindig csináltunk valami programot, és csak délután, alvás után mentünk le a Balatonra fürdeni. Márti, ha olvasod van egy nagyon jó strand még Keszthelyen, az ún. Libás strand. Az Interspar után, Lidl előtt kell lekanyarodni a part felé. Gyerekeknek ideális, végig homokos parttal. Lehet, hogy már ismeritek, akkor bocs. Ágoston nagyon élvezte. Rengeteget ült a víz szélén és ott homokozott, vagy rohangált fel- alá a parton és vetődött bele a homokba.

Timi!
Fanni már kész hölgy a képeken! Olyan formás kislány!
Csúszkálás tényleg jó lehetett! Én most nem vállalnám be, de baba nélkül szívesen kipróbálnám.
Ja, és én nagyon bírom ezt a meleget!

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Manka, ha jól emlékszem neked 18-án szülinapod volt, úgyhogy Isten éltessen sokáig!

Réka, irigyellek a jó kis Balcsizásért, kifogtátok a tuti nyaralóidőt.
Én is szeretem ha jó kis sekély dagonya van a vízparton, gyerekeknek a legideálisabb.És persze nekünk is, mert amíg figyelünk a gyerekre szépen le lehet barnulni.

Igen, Fannikám egyre édesebb, főleg, h lehet coffikákat csinálni neki.

Mi ma lementünk Velencére strandolni a szomszéd lánnyal és a gyerekekkel.Nagyon bénák voltunk, mert nem akartunk autópályán menni(pedig volt matricánk....) és ezért lementünk a 7-es útra, de valahogy a nullásra is rákeveredtünk, ahol persze baleset volt, álltunk vagy negyed órát.Onnan sikerült elindulni , de útközben belecsúsztunk egy építkezésbe, úgyhogy valami másél óra alatt tettük meg a fél órás utat.
Hazafelé nagyjából ugyanez, nem találtuk meg az autópályára felvezető utat.
Két béna csaj, szétröhögtük magunkat, ráadásul mindketten több mint 10 éve vezetünkcsomószor jártunk arra......no comment.
Annyira pofáztunk, h nem figyeltünk a lényegre.

Mindegy, a gyerekek nagyon élvezték a vizet, vittem csónakot abban pancsoltak.Odafelé és visszafelé is gyönyörűen aludtak az autóban.
Fanni egyszer lekakilta a barátnőmet, mikor kiszedte a vízből.Az úszópelusból folyt ki minden.Remélem szerencséje lesz.

Végre jön az enyhülés, bár nem panaszkodhatom, mert a redőny miatt hűvösebb van és a szigetelés is jót tett, nem engedi be a meleget.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Manka!

Nagyon Boldog Születésnapot!
(mondtad, hogy kíváncsi vagy, Te majd milyen virágot kapsz. Hát, amit Neked szántam, az az idén nem nyílt ki - úgyhogy kénytelen leszel még jövőre is itt levelezni, ha a látni akarod :wink: - de azért ez se csúnya...

Kép

ayse
 
 


Timi!
minden elismerésem, én ugye csak itt a faluban merek vezetgetni...

A férjemet a san Remo-i kaszinó előtt terítette le egy madár, de nem hozott szerencsét...
(az igaz, hogy előtte Monte Carloban már visszanyertük az utiköltséget :D )

ayse
 
 


Ayse, ez a Monte Carlo-s nyerés hogy történt? Mit játszottatok?Tök jó!!!!!!!!!!!

Vezetés: a tesóm pl nem mer már pesten a volna mögé ülni, annyira elszokott az itteni idióta, türelmetlen stílustól, úgyhogy meg kell, h mondjam, ha nem muszáj, én se megyek be a városba kocsival hétközben.Pedig a gyerek születése elött még a wc-re is.......
Másrészt Fanni imádja a buszt, villamost, metrót, nagyon jól szórakozik utazás közben.

Tegnap este teljesen spontán úgy alakult, h elmentünk anyuval meg a barátnőjével a Nemzeti Múzeumba, h megnézzük a Dzsingisz kán öröksége kiállítást.
Eddig minden éveben elmetünk a múzeumok éjszakája keretén belül valahova, de idén annyian voltak, h este tízkor is alig lehetett parkolóhelyet találni.
Iszonyat sokan álltak sorba belépőjegyért, és ha ez nem volt elég, a kiállításra is minimum 1 órát kellett várni ahhoz, h bejuthasson az ember.
Maga a kiállítás tetszett, bár én egy kicsit több magyarázatot vártam volna és legalább egy élethű szobrot Dzsingisz kánról, de így is hihetetlen, h milyen kincseket találtak.
Mondanom sem kell, h hulla vagyok, három óra felé értünk haza, még bevágtam egy tányér húslevest.Fanni ötkor felébredt cicizni, utáne azért kilencig tudtunk aludni, de ez kevés nekem. :lol:

Ma délután kinézünk a hajógyári szigetre, ott is biztosan sokan lesznek, de kíváncsi vagyok mik vannak.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sajna nem a nagy teremben nyertünk, hanem csak a bejárat mellett, a túristáknak fenntartott félkarú rablós teremben. Rögtön az első frankkal nyertünk 100-at, adtunk a többieknek is, aztán dobáltuk tovább. Végül a benzinköltség árát, 600 frankot visszanyertük. :D
Mindig is sejtettem, de azóta tudom, hogy hajlamos vagyok a játékszenvedélyre, úgyhogy se az út előtt, se utána nem voltam kaszinóban. Azért Monte Carloban legközelebb is kipróbálnám a szerencsémet, igaz, akkor már nem lenne érvényes a szűz kéz...

ayse
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk mi is, de elhatároztam, hogy ma addig nincs babanetezgetés, amíg a lakásban eluralkodott káoszt fel nem számolom.
Kész, felszámoltam, persze a mosógép dolgozni fog még holnap is. :)

Nagyon jó volt otthon, fürödtünk a Balcsiban jópárszor, meg a kertben is volt pancsoló ugye, ami sokkal nyugisabb verziója volt a strandolásnak, és Bendegúz amúgy is imádott a málnabokrok és a cseresznyefa közvetlen közelében lenni, annyit evett hogy már nekem is soknak tűnt.. :lol:
A nagyikkal oltári nagy a szerelem, szerintem most már simán otthagyhatnám, csak most hagyok nekik egy kis szusszanást, mert azért akármiylen jó kisgyerek is Bendegúz, azért ki kell pihenni a nagyiknak.. :lol:

Két nagy előrelépés történt, Bendegúz este is egyedül alszik el, és reggel egyedül issza a tápiját.
Ja, és megtanult szívószállal inni, és egyre jobban szereti a tejecskét is! :D

Rengeteget dumál és énekel, és olyan barátkozó lett, tökre összehaverkodott anyuék barátaival, azóta is emlegeti őket.

Réka!
Bocs, hogy nem hívtalak fel, de belecsöppentem a cseresznyelekvárfőzés kellős közepébe az elején, aztán a nagyiék is csináltak nekünk programokat, és utána meg mentünk Pécsre is, ahol vettek vért erre az integrált tesztre, meg volt 3Ds ultrahang, és azt mondta a doki, aki Bendegúzt is látta anno, hogy még ugyan nem látszik, de ha tippelni kellene, ő azt mondaná, hogy inkább lányos.. Persze ebből még lehet fütyi is. Nekem amúgy is mindegy. :D

És képzeljétek vettünk Keszthelyen egy új szőnyeget a nappalinkba, olyan szép, annyira örülök neki. :D

Ayse!
Ez a nyerés jó lehetett, és örök emlék! Sztem engem is elkapna a hév, ha lenne lehetőségem játszani ilyen helyen. (és persze pénzem.. :lol: )

Cristi!
Gratula!

Most a lakásunkban 30 fok körül van az átlaghőmérséklet, a kinyúlás határán vagyok. Ráadásul ma tényleg annyit dolgoztam, szegény kis poronty a hasamban délután már tiltakozott, úgyhogy most lassítok.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Szia Márti!
Üdv itthon!
Azért jó volt egy kis pihi Neked is, ugye?

Én ma nagyon álmos vagyok, ez a hidegfront hatása...a gyerekeim viszont teljesen felturbózódnak tőle!

Lányok, húzzunk bele, már csak tíz oldal és jubilálunk!

Manka!
Azt hittem, ott lsztek tegnap.

ayse
 
 


Szia Márti, jó hogy jöttél!

Bendegúz nagyon ügyes, h elalszik magától.Eddig mellé kellett feküdni vagy simizgetted?
Én is arra gondolok már kezdettől fogva, h szerintem kislányotok lesz, lehet, h már írtam.A grapefriut ivás nálam is megvolt.Azóta nem iszom:

Fanni is iszik már szívószállal, ennek köszönhetően hajlandó meginni a szójatejet, de csak a banánosat.

Legújabb szava: várjál -és mondja is ha épp aktuális. :lol:

Most szerelmes a házban lakó kisfiúba,csak a Tőle örökölt nadrágot hajlandó hordani, reggel már kérdezi, h Nimi(Nimród)?, és állandóan vigyorognak ha meglátják egymást meg ölelkeznek.Nimród augusztusban lesz 3 éves és tegnap azt mondta, h ő szerlmes a Fanniba.Jobban mondva erre a kérdésre igennel felelt.Hát nem édesek?


Ayse, én is majd megvesztem az álmosságtól, megittam 1 liter zöld teát, hátha felfrissülök, de csak délutánra kaptam össze magam.Ahelyett, h aludtam volna főztem meg vasaltam meg Melrose Place-t néztem.
Jó lehetett a tali, megnéztem a képeket, az a sok kis pelenkás baba nagyon helyes volt!

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Ayse!
Persze hogy jó volt, kicsit napoztam is, eljutottam egyedül kicsit vásárolni (beújítottam magamnak a kínaiban 2 nyári lenvászon gatyót, meg 3 ujjatlan pólót, amik majd együtt nyúlnak a hasammal, potom 3800 forintért az egészet :D ), ettem jókat, minden jobban esik az embernek ha nem ő főzi, pláne ha az anyukája, ugye! :D Pl. isteni lecsót kovi ubival, imádom.:D Szóval jó volt nagyon, és ugye megoszlott a Bendegúz-felügyelet is kicsit.

Timi!
De aranyosak lehetnek a kis szerelmesek. Bendegúznak is tetszett Keszthelyen egy vendég kislány, igaz ő már 5 éves, de most először láttam, hogy Bendegúz egy másik kisgyereknek megfogja a kezét, és úgy mennek együtt. És sírt amikor elmentek, olyan édes volt. :)

Engem is kifektetett a mai hidegfront, majdnem szó szerint, majdnem elájultam miközben a szomszédasszonnyal beszélgettem a lépcsőházban, be kellett jönnöm leheverni, és még hánytam is egyet. Mondjuk a vérnyomásom a terhességgel még alább szállt, otthon megmértem párszor, az egyik szédölgős napomon volt egy 77/45, akkor nekiálltam nagyon rendesen folyadékot inni, mert ez azért nagyon mínusz. Most beállt olyan 95/50 köré, hát ez se sok. A mai is tuti vérnyomásgond volt.

Réka!
Neked nincsenek ilyen vérnyomásgondjaid?

Rajtam ne múljon a 100. oldal, majd gyakran írok. Bár az elmúlt napokban Ti nem igazán pörögtetek csajok! :roll: :lol:

Én is megnéztem a talis képeket, nagyon klassz lehetett. Én is azt hittem hogy ott voltak Mankáék is.

Manka!
Minden OK Veletek?

Hú, most el kell heverjek megettem az előbb egy akkora szelet dinnyét, és olyan isteni volt, ez volt az idei legjobb, igazi mézédes darab, sajna csak kis darabot vettünk. :cry:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Ja, és Timi eddig az volt az esti elalvásnál, hogy énekelgettem neki, meg simiztem, és ott álltam mellette amíg el nem aludt, a végén már csak csendben de tudta hogy ott vagyok. Igazából sikerült fokozatosan megoldani a dolgot, mert már itt Pesten is párszor kijöttem közben, de mindig visszahívott. Még most is egyszer néha szól, iszik egyet, de aztán kijövök és elalszik. Az volt az érdekes hogy a déli alvásnál simán megpusziltam és mondtam aludj szépen, és kijöttem, soha nem sírt. Csak este. De azért 30-40 percet ott állni mellette már fárasztó votl. Most egyszer-kétszer eléneklem neki a Bóbitát, kicsit megsimizem, jóéjszakát és kijövök. Nem akartam keménykedni vele eddig, meg sírni hagyni, mert olyan jól alszik éjjel, és sajnáltam is. Ez valahogy nálunk most sikeredett, nagyon fokozatosan. :D

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Jó reggelt!

Hát igen, bő félóra esti ácsorgás a kiságy mellett több mint fárasztó lehetett.
Nálunk az esti lefekvések nyúlnak hosszúra, de azért mert délután sokat alszik és így leghamarabb is fél tíz mire álmos lesz.
Ahhoz meg nincs szívem, h felkeltsem 1 órával hamarabb a napközbeni szundiból.
Én speciel utálom ha nem magamtól ébredek fel.
Tegnap este aludt először hálózsák nélkül, egy kis pokrócot belehúztam az én gyerekkori paplanhuzatomba már délután, az volt a főpróba.
Este persze lerúgta magáról, de nem fázott mert body és pizsigatya volt rajta, plusz fel sem ébredt.
Én hatkor ébredtem, akkor betakartam, és így aludt 1/2 8-ig.

Ezek a kínai bevásrlótúrák mindig is tetszettek, és néha egészen jó minőséget is ki lehet fogni.Terhesruhákkal meg simán felveszi a versenyt.

Ma elhatároztam, h pelenka nélkül lesz napközben.Eddig háromszor töröltem fel a padlót................pedig megy a wc-re is

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Timi!
Nálunk is úgy van, hogy a nappali alvás elég hosszúra nyúlik (2 és fél-3 óra), de én sem szeretem felzargatni, mert sokkal jobbkedvűen ébred ha magától kel. Este Bendegúz is fél10 és 10 között alszik el. Elég nehezen barátkoztam meg ezzel, de mivel reggel hagy minket aludni (8-fél9 körül kel), és nyáron amúgy is valahogy mindig később ér véget a nap, már nem bánom. :)

Bátor vagy, hogy így levetted a pelust, mi is próbálkoztunk otthon a kertben, de Bendegúz összevisszapisilt, és belekakilt a pancsolóba is, mert nem voltam elég gyors a bilivel, aztán meguntam, és most pelusozás van. Majd ha nyaralunk a Balcsin együtt, talán újra próbálkozunk.

Most kukoricát főzök, nyami, az lesz az ebédem. :D Imádom.
Viszont kezdek sajna szorongani a farmeromban, nem sokáig fogom tudni már hordani, szerencsére a nyári gatyáim lazábbak.

Egyébként én is úgy vagyok vele, hogy néha kifogok tök jó dolgokat a kínaiban, máskor meg ötször elmegyek körülnézni, és semmi. Most is amiket vettem pólók, kettő tök egyforma, csak nagyon tetszett, és a harmadik is ugyanolyan típus, csak más színben.

Képzeljétek Bendegúz tök jól használja a ragokat, mondja hogy "leüljünk a szőnyegre", meg "megyünk a boltba", "kérem a labdát", "menjünk a papa autójával", "mama adta rudit", "kérsz perecet" és ilyenek. Mostanában meg kell halni a rötyögésől tőle, ahogy egyes mondókákat, meg énekeket próbál énekelni, az egyik kedvence a Sehallselát Dömötör, de ezt már azt hiszem írtam, viszont most egy csomó helyen tudja már a szöveget, és imádja énekelni ha berakom a CDt rögtön elkezd amúgy férfiasan táncolni és énekelni. És saját magának is baromira tetszik. :lol:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Még ezt muszáj leírnom, amíg hűl a kukoricám.

Képzeljétek tegnap reggel mutogat Bendegúz a falra hogy "bodár falon", tényleg ott volt egy zöld kis szöcske, mondtam is neki hogy szöcske, meg is tanulta : "szöcste". Erre este mutogat ugyanoda és mondja hogy "fecste". Mondtam neki hogy az szöcske volt, nem fecske, bele is nyugodott, de ma reggel újra mondta hogy "fecste volt". Hogy a fecskét mikor tanulta meg azt nem tudom. :roll: :D

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Még ezt muszáj leírnom, amíg hűl a kukoricám.

Képzeljétek tegnap reggel mutogat Bendegúz a falra hogy "bodár falon", tényleg ott volt egy zöld kis szöcske, mondtam is neki hogy szöcske, meg is tanulta : "szöcste". Erre este mutogat ugyanoda és mondja hogy "fecste". Mondtam neki hogy az szöcske volt, nem fecske, bele is nyugodott, de ma reggel újra mondta hogy "fecste volt". Hogy a fecskét mikor tanulta meg azt nem tudom. :roll: :D

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Bocs, ez kétszer ment..belassult a babanet én meg türelmetlen vagyok. :lol:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Bendegúz gyönyörűen beszél, gondolom sokat dolgozol rajta.
Fanninál asszem most indult be jobban a beszélőke.

Egy jellegzetes duma:

Ül az autóban, megyünk vhova és mindig mondom, h itt a villamos, daru, markoló stb..., itt egy motor és erre közli, h: elment a moci :lol:

Énekelni nem nagyon szokott, sőt rámszól, hogy nem, ha énekelek neki, és nem tetszik.
A szövegeket ő is tudja, a kedvence a lencsi lány, amit este szoktam neki énekelni elalvás elött.


Amúgy F is belekakilt már a fürdővízbe meg a kismedencébe......anyósom kézzel szedte ki a kakit.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Timi!

Bencének is a lencsilány az esti nóta! :lol: :lol: :lol: :lol:
Ő kéri,hogy ipicipicit!! :lol:
De micimackó is bejön..........
Tegnap este a volt egyszer egy kemencére aludt el.........elkezdett vetkőzni,hogy ő kormos :lol: :lol:

Most nagyfokú hiszti van,nem akar aludni.úgyhogy megyek is,majd jövök ha hagyja.........

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok!

Manka!
Utólag is boldog születésnapot! Isten éltessen sokáig!

Kriszta!
De jó, hogy Te is itt vagy! Hogy vagytok?

Márti!
Semmi baj, hogy nem hívtál. Volt nekünk is minden napra programunk.
Vérnyomásgondjaim nincsenek. Régen mindig alacsony volt, valamikor Ágostonnal a pocakomban beállt a nagykönyv szerinti értékre, és azóta is tartja magát. Kávét nem szoktál mostanában inni? Mértékkel lehet. Az íze miatt, egy nagyon gyengét, sok tejjel én is meg szoktam inni. A védőnő be is írta a kiskönyvembe, hogy káros szenvedély: 1 kávé :evil:
Annyira jó, hogy Bendegúz ilyen szépen beszél! Nagyon élvezetes lehet. Ágoton nagyon messze jár ettől, de mindig meg tudja értetni magát. Lehet, nem mindig kéne értenünk, és akkor kicsit jobban csipkedné magát. De a picit idősebb, már beszélő gyerektársaság is jó hatással van rá ilyen téren.

Timi!
Na, hogy alakult a tegnapi pelenka mentes napotok? Én azért félek pelenka nélkül hagyni, mert ő még elég sokszor kakil (elég képlékeny állagút, bocs), és teljesen kiszámíthatatlan, hogy mikor.
Amúgy Ágoston is kakilt már a kádba. Elég guszta volt kihalászni!

Mostanában Ágoston is jó sokáig alszik reggel, fél nyolcig, nyolcig, de tegnap pl. 9- kor kelt arra, hogy benéztem a szobájába, hogy mi van már. Én viszont a délutáni alvásból fel szoktam ébreszteni legkésőbb fél 4 - kor, különben nagyon későn alszik el este.

Én a múlt héten voltam a cukorterheléses vérvételen. Rendben van. A hét elején pedig szívultrahangon. Szerencsére azzal is minden a legnagyobb rendben. Valamelyik nap védőnőnél is voltam. Megdícsért, hogy csak 4 kilót híztam.
Amúgy a picike rengeteget rúgdos. Ha nem lett volna ilyen Ágoston is, senkinek nem hinném el, hogy nem lesz hiperaktív.

Ágoston, mint már írtam valamikor, továbbra is szépen eljátszogat magában. Volt egy dilemmám ezzel kapcsolatban, hogy ilyenkor menjek -e utána. Aztán arra jutottam, hogy hagyom, mert ha elege van az egyedül játszásból, akkor úgyis jön, és hív, vagy hozza hozzám a játékait. Csak olyan furcsa, mert idáig mindig ott volt ahol én voltam, ha el is játszott magában akkor is a közvetlen közelemben. Úgy tűnik most kezd önállósodni.

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Oréka!
de jó, hogy minden oké!
:)
A védőnő elképesztő :evil:
Állítólag van egy olyan rovat is, hogy együttműködő-e az anya.. :evil: :evil: :shock: :roll:

Márti!
Bendegúz beszélőkéje fantasztikus!

Timi!
Nekem még eddig nem volt lelkierőm elkezdeni a bilizést, de asszem már nem halogatom sokáig. Bár van egy olyan érzésem, hogy úgy járunk, mint Márti...

Búvár Kund voltam már én is. Lilikém lenyelt egy dobókockát a húgomnál (kicsit, aznap kapott először tik-takot, talán azt hitte ez is az :twisted: ). Mindenestre bilibe kakiltattuk. De nem jött ki többedszerre se. Aztán ahogy önötttem a bili tartalmát a vízbe, hallottam, hogy valami koccan a porcelánon. Nejlonzacskó kézre felhúz, orr befog, hányinger visszatart majd alámerül. És hurrá, meglett!!! :twisted: :twisted: :twisted:

ayse
 
 


Sziasztok megint!
Bence 1 órát aludt....

Márti!
Bendegúz is szépen beszél!
Beni már kisebb,rövidebb tőmondatokkal próbálkozik..:Szia apa! Micsinász?
Szinte mindent mond utánam,mint egy kis papagály :lol:
Kb 2 -3 hete bilizünk,de még csak pisil a bilibe,a kakit nem tudom kiszámítani...Ügyesen szól,.hogy anya pisilni ....letolja a nadrágpelust,rácsücsül egyedül a bilibe,és pisil!megyünk majd pár napra nyaralni a dédihez,asszem majd akkor próbálkozom pelenka nélküli nappalokra :)

Réka!
Örülök hogy minden rendben!
Védőnő: :roll:

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok!
Hát rajtam meg ma ül a hidegfront, egész nap totál álomkóros vagyok, persze aludni nem aludtam, csak kóválygok. Meg a fejem is nyom folyamatosan, úgyhogy most le is fekszem.

Réka!
De jó, hogy minden OK!
Sztem semmi gond azzal, ha Ágoston eljátszik egyedül, lehet hogy ő még az oviban is ilyen kis elmélkedő bütykölő típus lesz, aki szépen elvan magában. Nem lehet mindenki a társaság közepe. :)

Ayse!
A lényeg, hogy meglett.. :lol:

Kriszti!
Bence is ügyesen beszél nagyon. :)

Timi!
Igazából nem "dolgozom" ezen a beszéd dolgon annyira tudatosan, hanem tényleg élvezet Bendegúzzal beszélgetni, mert olyan jópofán mond mindent utánam, vagy válaszol, és hamar tanulja a szavakat nagyon. Szóval csak arra figyelek, hogy mindent mondjak neki, mit csinálunk, miért, ha látunk valami újat az utcán az micsoda, a könyvben, TVben mindig mesélem mi történik. És próbálok szépen beszélni, hogy könnyű legyen neki tanulni tőlem. De ez már annyira nem tudatos, hanem csak úgy jön, hogy folyamatosan beszélek hozzá. :D

Na, én leléptem mára. Jóéjszakát!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Hát én tegnap szenvedtem az álomkórral egész nap, borzalmas volt.Lefeküdtem aludni, de nem tudtam, úgyhogy nekiálltam palacsintát sütni és délután hattól fel is élénkültem, de annyira, h Fannival pörögtünk a Csináljuk a fesztivált c. műsor számaira, és jó későn mentünk lefeküdni.
Ennek örömére ma reggel 7kor kelt, de 10 óta megint alszik.Viszont már kész a lecso ebéd.

A pelenka nélküliséggel ott tartunk, h visszaadtam rá, mert pont összejött egy csomó minden és nem nagyon voltunk itthon.
Mondjuk most már egyre többször szól, h pisi.Kakinál akkor, ha már megtörtént a dolog.
De itt meg az a gond, h iszonyat sokat iszik, plusz az anyatej na meg egy kis fogzás és általában nagyon híg a kakija, szóval nem csoda, h olyankor jelzi, ha már benne van a pelusban és idegesíti.

Kaptunk ma estére tisztelet jegyet a Miniszter félrelép-re, remélem sikerül elmenni.Függ az időjárástól, mivel szabadtéri előadás lesz és függ attól, h anyu bevállalja-e Fannit.

Réka, ezek a káros szenvedélyek szerintem akkor még károsabbak, ha az ember kívánja és nem teszi meg és ettől csak idegesebb vagy rosszkedvűbb lesz.
A gyerekágyon a szomszéd lány minden nap megivott reggel egy rendes kávét és elszívott hozzá 1 szál cigit, mert ő csak ettől tudott wc-re menni, illetve megszokta, h így indul a napja.Gyönyörű, szép egészséges lánya lett.A dokija is támogatta a napi 1-1 cigi, kávé ügyben.

Én meg se cigi, se pia, se kávé és mégis toxémia lett a vége.Úgyhogy erről ennyit.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Timi!
Tegnap este mi is a Csináljuk a fesztivált-ra buliztunk Bendegúzzal, bazira élvezte, táncolt, és tapsolt minden szám után. Ő is 3/4 10 kor ment az ágyba. :D

Drukkolok, hogy ne essen az eső, és el tudjatok menni este színházba. Most itt nagyon lóg a lába, pedig vettem pár virágot a teraszra, és ki szeretném ültetni. De előbb sütök egy barackos pitét gyorsan. :)

Sztem se árt egy kis kávé, pláne ha valaki megszokta. Mondjuk én a nulla vérnyomásommal, meg se próbálok inkább kávé nélkül létezni, annak tuti ájulás a vége.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Perpillanat nagyon megértem, hogy valaki cigit is szív, ha attól sikerül neki (anyukám is erre a módszerre esküszik), mivel elővett az aranyerem :oops: , nem is ülök, hanem térdelek, és bazira be vagyok tojva - képletesen. :lol:

Timi!
Drukkolok az esőmentességért!

Tegnap plázáztam egy jót gyerekmentesen, isteni volt. Sajnos megint szembesültem azzal, hogy nagyon sokat kell fogynom, illetve nem is sajnos, legalább itt az újabb löket. Az azért bosszant, hogy a vékony testalkatra cvaló ruhákat gyártják le nagyobb méretben is, pedig az efyszerűen hordhatatlan a számomra. Pedig nyílván nem egyedül vagyok a problémámmal, érdekes, hogy ez még nem szúrt szemet az illetékeseknek. :shock:

ayse
 
 


Ja és az is klassz vol, hogy a meltartóméret 85Cnél végetér. Végül is én voltam trehány, elhíztam, hát akkor most igaym meg a levét és legyek megvetés tárgya, járjak lengedező mellekkel, nem igaz?

ayse
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?