Új privát üzeneted érkezett!

Én is ezen az ovis szállításon agyalok. Reggel sokszor el tudja vinni Miksát az uram valószínűleg, de délben nekünk kell érte menni. És egy darabig ugye novemberben ki sem mozdulhatok a pöttömmel, meg ki tudja, milyen idő lesz, és milyen lesz a kölyök ritmusa. Egy darabig mondjuk maradhat itthon Miksa, lehet, hogy jót is tesz majd neki, hogy nem küldjük el itthonról oviba, amikor itt az újdonságos kistesó, de aztán majd csak el kell indulni újra oviba :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Jó, küldd!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


akkor átment, oksa.


Nagy dilemmák, ezek, mi??????? :?
Mire vagy kiírva pontosan???
és gyalog , vagy kocsival szoktál az oviba menni?
vas
 
 

 
 

November 4-re vagyok kiírva. Lehet nagyon szép idő még akkor, de lehet már hó és jég is. Kocsival kell menni az oviba, hiszen bent van a faluban. 4-5 km asszem, bár még sosem mértem le pontosan :wink: Szóval nincs közel egyáltalán.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Hát , igen.Egy pár hetes csecsemőt alapból nem visz ki az ember(pláne nem nov.-ben, hidegben, főleg gyerekek közé)

4-5 km, ja, az gyalog nem is lenne jó.
Nekünk nincs olyan messze, de kocsival megyünk oda is(kb.1,5 km)

majd ma hazagyalogolok, lemérem.

na, húzok hajat szárítani(majd még visszakukkantok)

pusz :D
vas
 
 


Én meg vasalni, mert még mennénk a kölyökkel valahová (játszó vagy valami), aztán addig valamit haladnom is kéne. Meg úszunk is, mármint a lakás...

Pussz!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Na, befutottam, de későn, látom befejeztétek a csevejt...:)
Délután fogorvosnál voltam Petivel meg az urammal. Most csak egy ideiglenes tömést kellett kicserélni, de egy hét múlva durvább dolgok várnak rám... :? :(
Peti hihetetlen, csak alszik, eszik, néz, továbbra is imádom! :) Ma Adéllal és Petivel mentem iskolába Majáért, a gyerekeket kikerültük, éppen ebédeltek, de az iskola összes felnőttje megcsodálta a legkisebb gyerekemet...:) Szóval igyekszünk visszarázódni az életbe.

Visszarázódás: lehet, nem kéne erőltetnem, ma nagyot alakítottam... Hazafelé a fogorvostól beugrottam egy kisboltba vásárolni, a fiúk a kocsiban vártak. A pénztárnál fizetéskor nem találtam a pénztárcát (ráadásul a Zsolté volt nálam...), elnézést kértem, kirohantam az autóhoz, kerestem mindenütt, felhívtam a fogorvost is, hogy nem hagytam-e ott, de sehol semmi. Zs. megkérdezte, a boltban nem vetted elő? Ja, de a kosárban van... Rohanás vissza a boltba, ahol a sorban mögöttem álló nő már messziről kiabálta, hogy itt van, a kosárban volt... Jajjj nekem... Szerencsémre senki nem haragudott rám, de kínos volt. :oops:

Háááát, Szirom, én nem mondtam semmit a talira, de nekem most talán meg is bocsátod! :wink:

Ildi, nálunk is tévé megy egy órája, én tök jót hevertem ezalatt... Most eldobtam az elveimet...

hízás-fogyás: 12 kiló lett a vége, ebből (igazságtalan az élet...) csak öt ment le a szüléssel. Illetve gyanítom, hogy több, de a kórházban olyan jól éreztem magam (kekszek, csokik), hogy simán lehet, hogy ott is beszereztem egy-két kilócskát :) Na, mára már kicsit jobb a helyzet, de enyhén szólva nem teszek érte semmit, sőt.... zabálok.... De talán ez most Peti miatt nem is olyan nagy baj... Csak nehéz a hiúságomat félretenni, meg nem észrevennia a derekamon a kis hullámokat...:(

Szirom, örülök, hogy minden rendhttp://pregnancyandbaby.com/
http://pregnancyandbaby.com/ben a babával!!

Beszti, neked könnyen ment a belerázódás a négygyerekes létbe? Nincs alvás-, pihenés-, kis szusszanás- és időhiányod? Vagy ez nagy luxus, ilyesmire gondolni???Hogy alszik Simon éjszaka? Lehet ezt győzni, ugye?:)

Megyek, asszem lassan ébresztem Petit, egykor evett utoljára... :shock:

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Elég érdekes lett, ahogy beszúrtam ezt a nemtommit a Sziromnak írt soraimba... BOCSÁNAT!!! :D

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Hahó!

Dunakeszin voltunk a Buckával vásárolni. Élmény vele ruhát próbálni :roll: :lol: Tuti, hogy akkor rohan ki a fülkéből, amikor félig le vagyok vetkőzve... Ruhagondjaim vannak erősen sajnos, még csak nem is kimenős cuccokból, hanem itthon nem tudok mit felvenni. Akartam lőni kínaiban egy halászgatyát, de a gumis vagy passzés derekúakból az XXL-es akkora volt, hogy az 53 kilós anyukámra jó kb. Márpedig még előttem a nyár, muszáj, hogy beleférjen a mostaninál nagyobb poci is, úgyhogy gumis kell. Végül azért vettem egy térdig érő macskanadrágot (A 2in1 katalógusában leggings néven szerepel, 4900-nál kezdődik az ára :lol: ) itthonra, meg egy elég szép szoknyát. Meg a családnak ezt-azt ugye :wink:

Rita! Néztem is, hogy mit szúrtál be nekem - kétszer is :lol:
Talival kapcsolatban neked természetesen megbocsájtom, neked van alibid :wink:
Irtó jó lehet, hogy már megismerted Petikét :wink: Ha érted, mire gondolok :wink: Nem tennél föl róla új képeket? A nagyok hogyan viszonyulnak hozzá?
Én is nagyon várom már a mi kisnyulacskánkat, de azért nem siettetném a szülést semmi pénzért, mert a nagypocakos részt azt végülis nagyon szeretem :wink:

Merre vagytok, lányok?

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom, a kedvedért: :)

(egyébként kedvenc témám, persze, hogy szívesen teszek fel képet! :))

Kép

Kép

Kép

Holnap jövök megint! De ti is!!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita!

Óóóóóó :shock: :lol: :D :D :D Gyönyörűek, még irigy is vagyok egy kicsit :lol:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Rita!

Nagyon szépek! :):)
És olyan pici Peti, Simon hozzá képest már óriás (van vagy 70 cm és 7,5 kg).

Szirom!

Irigykedsz? :D:D Mire? Hisz nemsokára neked is lesz! :):)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Rita, gyönyörű gyermekeid vannak!! :D

Szirom, jó is a nagypocis korszak. A párom már szeretné a másodikat, de én így albérletbe egy szobába, építkezés mellé nem szívesen vállalnám be... Ha kész lesz a ház, nyugis minden (bár olyan úgysem lesz) akkor jöhet! :D Egy kislány! Mert 2 pasival nem bírok. :wink:

Lányok, amúgy nagyon el vagyo kenődve! :( A hugom esküvőjéig nagyon szépen tartottam a norbis étrendet,(le is mentem 62re) de utána pár hónappal vhogy abbahagytam és elkezdtem össze-vissza enni, nasi stb... :( Szóval feluggrot jópár kiló! Elhatároztam, hogy újra belevágok, holnaptól. Fejben kell elhatároznom, aztán megy, úgy mint télen. Remélem sikerül.
Ildi, 2 hónap alatt mennyi megy le, ha beartom és 3mast nem is eszem? Ha jól emlékszem Te norbiztál.
mira80
 
 


Mira!

Nem váltottál vonalzót Andrisnak! Majdnem megkavart! :D:D
Hajrá Norbi!!

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti! Lesz persze, de kettő lesz, nem ilyen szép tornasor :lol:

Mira! Belehúzol és meglesz :lol:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom, tornasor :lol: :lol: :lol:

Tegnap este egyedül fürdettem le a nagyját, háááááát.... van még mit gyakorolni...
Viszont Peti este fél 9-től fél 2-ig aludt, olyan jólesett! Utána együtt aludtunk, és reggel arra ébredtem, hogy teljesen odatornázta magát mellém. :) Olyan megható... :)
Reggel meg egy órát feküdt a bölcsőben és nézelődött... szóval egy angyal! :)

Mira, nem is köszöntöttelek itt újra, SZIA!!
Mennyi az a pár kiló? Szerintem két hónap alatt 5-6 kiló lemehet simán. Alvás: szuper!!

Akkor én is kérdezek: szoptatás alatt Norbizott valaki? Mármint az elejétől? (Rubint Rékán kívül... :) ) Vagy ne erőltessem egyelőre?? Vagy igen??

Ja, kérdeztétek az utófájásokat: hát nem tudom, minek köszönhetem, de most baromi könnyen megúsztam! Alig éreztem, illetve lehet, hogy csak a szoptatáshoz képest alig... :? Azzal most is kínlódtam, de mivel Adéllal egy hónapig csillagokat láttam, most a könnyebb ellenállás felé húzva már a kórházban beszereztem bimbóvédőt. Ég és föld...Néha tartok egy védő nélküli szoptatást, hogy el ne felejtse Peti, de megy úgy is, csak szenvedős. Úgyhogy most még maradunk a műmellnél :).

Beszti, Simon mint óriás... :) Olyan hamar óriásom lesz nekem is! :)
Simon micsinál éjszaka? Próbálok következtetéseket levonni, milyen egy negyedik gyerek... :) (Úgyhogy csak szépeket írjál légyszi! :))

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!

Beszti, köszi, a vonalzót, nekem sem tűnt fel. Megpróbálom kicserélni.

Szirom, köszi a bíztatást norbi ügyben! Bár tudom itt most több a "pocakosodó" mint a fogyizó... :D :D

Rita én norbiztam, Andris kb 2 hónapos volt amikor elkezdtem. Persze mindent ettem, 3mast is 12ig. Volt eredménye, mert hamar lementek a felszedett kilók és a tejcsi sem ment el. Volt hogy sütit ettem reggelire amit előző nap anyu sütött, csak ugye este 6 után már nem ettem meg... A tejcsi rovására nem ment mert nálunk a reggeli szopi még mindig megvan és az estit is csak nemrég hagytam el. (április végén) :D
Most viszont nem szeretnék 3mast enni, 2est is csak ritkán. Meglátom mennyi megy le 2 hónap alatt. 6 kilót szeretnék leadni...
mira80
 
 


Halihó!!!

bocsi, hogy eddig nem jöttem, tegnap itt voltak a barátnőmék gyerekestől.Ma meg tescóztunk délelőtt, aztán meg jött az uram kajálni(egész héten jön, meg jövő héten is jönni fog), aztán meg muszáj volt lefeküdnöm aludni, iszonyú levertség van rajtam.
Fáj a fejem, fáj a hasam(tegnap este megjött, meghülyülök attól is, 24 napra képes megjönni :( )
És oylan szerencsétlen vagyok, a hétem már másodszor hagytam úgy a kocsit az utcán, hogy az egyik hátsó ajtaja sarkig tárva volt :shock:
persze a központi zárral le volt zárva.(semmi értelme nem volt úgy :roll: )
Kicsit béna vagyok.Asszem megint benne vagyok egy elfáradós periódusba :roll:


Mira, 2 hónap alatt 6 kiló a 3-as kaják elhagyásával lazán lemegy.
Most láttam egy új Norbis könyvet"1 hónap -10 kiló"Szerintem elég drasztikusan hangzik, megint egy jó kis marketing.
De lehet, hogy vannak benne jó ötletek.Bár egy hónap alatt 10 kiló sz.tem sok.Mármint nekem sok lenne. :roll:
Nme is drága, asszem 1000 körül van, nem tudom még csak neten láttam.

Rita, gyönyörű a "tornasorod"!!!!!!!!
olyan szép Petyus!!!! :D :D
Ilyenkosr belegondolok, hogy én is-én is!!!!
De nem lehet, és kész.
Széthullanék :(
Én kb. a 7.-8. hónap fele kezdtem el Norbizni.
Szopi alatt meg csak az estire figyeltem oda, meg persze nem ettem annyi édességet.

Szirom, sikerült Motiottal valamit intézned?????
Vagy én megyek egyedül??
Beszti?????
vas
 
 


vas
 
 


Szia Ildi, köszi hogy válaszoltál! Most 65-ről indulok.... Én is láttam az új könyvét a neten, de 10kilót én is sokallok 1 hónap alatt.
Jó pihenést hétvégére, ahogy leírtad Rádfér!
mira80
 
 


Ildi, még abban tudnál segíteni, hogy te miket reggeliztél. Régebben müzliztem: a DM-ben lehet az Alnaturának fincsi málnás müzlijét kapni, eddig azt ettem, de nem tudom hányas kódba besorolni, talán 2es. Így most ezt elhagytam.
mira80
 
 


én amikor sokat fogytam elhagytam a kenyeret reggel is.(pedig akkor még lehet)Egyél nyugodtan egy szeletet, vagy egy zsemlét(valami teljes kiőrléső szerűt)

Müzli, passz, ha cukros, nem biztos, hoyg 2-es, de reggel egyél nyugodtan.

Tojás-saláta, sajt-paradicsom....stb.
Lehet, hogy ezért érdemes elolvasni, mert ír benne konkrét ötleteket.

Én most 60 vagyok, de kéne 2 kiló alatt, mire elmegyünk holiday-ezni, hadd menjek le 58-ra, ott meg hadd dőzsöljek.
De nem tudom rávenni magam még erre sem. :roll: :roll:
vas
 
 


60 az NAGYON szupi! :D
Nehéz elhinni, hogy én is meg tudok szabadulni ettől a fránya 6 kilótól!
mira80
 
 


Hahó!

Szekszárdon voltunk, este jöttünk meg.

Ildi! Én úgy elfelejtettem sms-t írni Motiotnak, mint a pinty :oops: :oops: :oops: Neked nem válaszolt?

A szerda áll természetesen, és aki tud, jöjjön! Hátha Gabiék is tudnának, Besztiről is szó volt, Mira, ti nem akartok? Mártit is hívom, csak sajnos tudom, hogy olyan messziről nagyon nehéz megoldani. Ugye nem hagytam ki senkit? :oops:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok Csajok!

Megjöttünk Szentesről, nagyon jól éreztük magunkat! :) Most csak ennyi, hullafáradt vagyok, jövök amint tudok :)

Jó éjt!

pgaboka
 
 


Lányok, hogy számoljak szerdára? Tudnom kellene.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


vagyok :D

Csak oltáson voltunk délelőtt(Olivér , kullancsos, 3. számút kapta meg), Natus nem kapott, eltoltuk az mmr-t 3 héttel, mert elég szövődményes, aztán nem akarom, hogy belekavarjon a nyaralásba.


Most akkor lesz buli, vagy nem lesz????
Szirom, nekem Motiot abszolút nem válaszolt. :(
Most akkor tényleg mi lesz? :?: :?: :?: :?:

vas
 
 


Ildi! Gyertek, ha van kedvetek, meg persze mindenki más is! Ha csak ti jöttök, én annak is örülök, ha meg leszünk tízen, annak is. De ezt fixáljuk le ma, mert muszáj tudnom. A héten állítólag nagyon meleg lesz, ez utazni nem jó, de itt lenni nagyon. Most pl. 28 fok van a teraszunkon, ez a déli órákban szerintem elég baráti. Fölfújhatjuk a medencét is. Én még nem tettem meg, mert először füvet kell nyírni (különben úgy elfekteti, mint a szél, most jó nagy a füvünk. Holnap nyírunk, ha minden igaz)

Majd még benézek, csak határidős munkám van ma még. És iszonyúan rossz napom, már bőgtem is, ordítottam a gyerekkel is, aki nem hagy dolgozni, desszertnek meg kirántotta a karnist a falból, még jó, hogy nem esett a fejére az egész függönyös hóbelevanc... azonkívül reggel majdnem bemotorozott egy mellékutcából kijövő terepjáró alá... :roll: Pedig ma van a házassági évfordulónk, én meg hisztizek, de tulképp akörül is gondok vannak, mert akartam jó vacsit csinálni, ünnepit, de ki vagyunk fogyva mindenből, viszont ma zárva a hentes, messzire nem mehetek a munka miatt, a a boltbot kifosztották a hétvégén, nem volt olyan kaja, amihez minden alkatrészt megkaptam volna, és attól is nagyon elkeseredtem. Az uram mondta, hogy elmegyünk étterembe, de nem így képzeltem, meg abból is csak egy van nyitva hétfőn, ami közvetlen az út mellett van ott meg mindig kirohangál a kölyök, szóval... :roll: :roll: :roll:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Tudom, hogy k***a meleg lesz, fosok is tőle, én is kicsit lennt vagyok az asztal alatt........ :roll: :roll:
Vezetni sincs kedvem, de elmegyek....
Ha csak egyedül leszek , akkor is elmegyek.................
Viszont 4-re haza kell érnem
Ráadásul szegény uram aznap nem kap majd ebédet(ezt még be kell adagolnom neki) :wink:

MIKOR mennek a kompok??????
De akkor én tényleg otthagyom a kocsit a parkolóba :roll:
Olivért meg beleültetem a babakocsiba, Natasát magamra csatolom, így talán nem lesz gubanc :roll:

Miattunk meg ne készülj semmit se :wink:
Kávé meg víz legyen, aztán kész :wink: :wink: :wink:

De szeretném, ha Gabi, Beszti jönnétek :D :D


Nagyon boldog házassági évfordulót!!!!!!!!!!!!!!!!
Kép



Motoros terepjárós behajtás :( :( :( :(
Engem is levert volna a víz :(
vas
 
 


Most kimegyek a teraszra, kicsit olvasgatok, napozgatok,vettem nagyon érdekes bulvársajtót :lol: :lol: :lol:
vas
 
 


Ildi! Köszi :wink:

A kompok minden óra 35-kor és 55-kor jönnek be a szigetre, értelemszerűen 25-kor és 45-kor mennek kifelé. Szerintem simán megpróbálhatod kocsival, segítenek a kompos fiúk, meg délelőtt nincs is tömeg, de ha nincs kedved, én azt is megértem, és akkor kimegyek elétek autóval nagyon szívesen, csak akkor mondd, hogy melyikkel jöttök, jó? (És a kompra hozz a gyerekek fejére sapit mindenképp, mert ott tutira nagyon tűz a nap).

Többiek?

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Bocs :) , én meg itt hallgatok, pedig nem először kérdezed, hogy megyünk-e.
Nagyon viasakodom magamban. :(
Egyrészt nagyon mennék. Jó lenne.
De másrészt 4 gyerekkel át a városon hétköznap, ahol bármikor dugóba kerülhetünk. Ha az M0-n kerülünk valamibe (ami ott egyáltalán nem ritka ám :? , csak nem minden kerül bele a híradóba, de a gyerekek iskolába és hazaszállításánál rendszeresen volt ilyen gond (még jó, hogy komoly dugóba nem kerültek, de csak azért, mert sikerült kerülni, de nekem a régebben pont egy közös arborétumtali felé menet (amikor Hanna összehányta magát) sikerült)), az ilyen melegben borzasztó lenne. És főleg egyedül, hisz akkor még szoptatni se tudok megállni.
És ez ugye a városban bárhol előfordulhat, sehol nem vagyunk biztonságban dugóügyileg, kerülni meg nem tudok, a városon mindeképpen át kell jutnom.
Nem tudom, bevállahatom-e így az utat, pedig biztos jól éreznénk magunkat és a pocidat is megnézném! :D:D

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Ma van az első napom egyedül a kölkökkel, kicsit féltem is, de eddig gész jól megy... Igaz, ebédet kapunk, kedves barátnői megszervezték a hétre, áldom a nevüket! :)
Délelőtt voltunk játszótéren meg a gyerekrendelőben, Adél kapott oltást (teljesen elfelejtettem a háromévest... :oops: ), meg sem nyikkant, pedig nem tudta előre, ott derült ki, hogy megkaphatja ma. Szuper csaj! (Csak ne nyávogna minden másért...:))
A rendelőbe azért mentünk, mert Peti szombat éjjel nagyon megijesztett... aludt 6 órát egyhuzamban (ez eddig szuper!), de amikor elkezdett enni, köhögött egyet és nagyon furán vette a levegőt... kicsit hörgősen... :( Rettenetesen megijedtem, kértem a Zsoltot, hogy hívon mentőt, mert meg fog fulladni. Ekkor egy kicsit abbahagyta, megint zörögve lélegzett, aztán evett és elaludt. Ekkorra iszonyú közel voltam az infarktushoz... Felhívtam az ügyeletet, elmondtam mi volt, megnyugtattak, hogy csak félrenyelhetett... Utána egy órán át bámultam... de nem lett semmi hálistennek. Ma mindenesetre megkértem a doktornőt, hogy hallgassa meg, nem ment-e a tüdejébe, de tökéletesen tiszta. És megnyugtatott, hogy biztosan NEM fog a karjaimban megfulladni...

Szóval, negyedik-negyedik, de ez nem jelent semmit... Tudnak új dologkat produkálni, és a féltés sem csökken...

Ildi, a melegtől én is nagyon be vagyok tojva, nem szeretem, nem bírom, hülye vagyok tőle... Rá szeretném beszélni az uramat valami icipici (használt?) mobilklímára, de szerinte itthon tök jó a hőmérséklet, sokat fogyaszt, keveset hűt, drága, gondoljak a globális felmelegedésre... még győzködöm... (az irodájukban van klíma...:wink: )

Szirom,
Isten éltessen titeket, akár az étteremben is!!! :D Nem a kaja a lényeg, hanem az évforduló! (a miénk is közeleg, nekem aznap nagy valszínűséggel le lesz csiszolva a fogam... :( Úgyhogy az ünnepi menü langyos tejbegríz lesz vagy reszelt alma... :D

Gabi, üdv itthon, mesélj, milyen volt a nyaralás? Néztetek házat is? Komoly a tervetek?

Beszti, mesélj nekem légyszi a négygyerekes életről! Te tudtál pihenni egy kicsit az elején vagy rögtön jött a mélyvíz? Vannak túlélőtippjeid? Nem mintha most olyan nehéz lenne, csak még ez az eleje... Peti rengeteget alszik, biztos lesz ennél húzósabb is... Hogy tudsz mindenre időt keríteni???

Mira, nekem is nehéz elhinni, hogy megszabadulok a hat kilómtól, a már eleve meglévő 5-6-ról nem is szólva... Vagyis kb 10-12 kiló múlva leszek ideális... hogy ez mikor lesz, lesz-e valaha...:shock:

Most megyek, Peti négy órája alszik, kicsit hatok rá, hogy egyen. Még mindig olyan kis pipaszár...

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!

Én is csak nyavalyogni tudok, ne haragudjatok... De ma már nagyon lefáradtam a gyerekektől, vagyis hát attól, hogy Lacus nem hagy létezni.

Mindehová mászik, feláll, tologatja a székeket, nagyon a nyomában kell lenni.

Járókában (vagyis a kiságyában, hisz azt nem használjuk) max 5 percet bír ki, aztán ordít.

Etetőszékben szintén.

Még ergoban sem jó, pedig ma először sikerült egyedül a hátamra tennem, nagyon boldog voltam :D De ott sem bírta sokáig.

Ma borult is egy nagyon nagyot: álló helyzetben egyszerűen hátradőlt. Elfelejtett kapaszkodni és zsupsz. Épp ettem... Utólag nagyon sajnálom, hogy nem tettem be az ágyába, persze ezt a mutatványt ott is ugyanígy el tudta volna játszani :(

Szegénykém, jó sokat sírt.

És borzasztóan keveset alszik! Délelőtt félóra volt, most kiváncsi vagyok, hogy mennyi lesz, szerintem nem sok.

No de ennyit erről, ez egy ilyen korszak, majd elmúlik :)

Rita,
de jó, hogy Peti ilyen nagyokat alszik!!! Láthatnánk róla megint képeket? Tényleg olyan jó a "tornasorodat" nézegetni :):):)

Szirom,
nagyon boldog házassági évfordulót Nektek! Kitartás, és tényleg nem a kaján múlik az ünneplés!
Én azt hiszem, hogy nem vállaljuk be az utat. Ne haragudj, annyira szívesen mennénk, de nem merek elindulni velük ilyen messzire tömegközlekedve :( Ha az uram szabit tudna kivenni, úgy lehetne, de nem lehet, mert most több mint 1 hetet nem volt... Autóval szívesen mennénk pedig :) Bár emlékeim szerint kompon így még nem utaztunk (szüleimmel sokszor) :D

Ildi,
de jó neked! Terasz, napozás! :) Te miért vagy "asztal alatt"? Ugye nincs semmi gond?

Beszti,
nem is gratuláltam még, de nagyon jól haladsz a fogyival! Ügyes vagy! :):):)

Mira,
én is üdvözöllek újra!

Megyek, mert még sok a dolgom nagyon! Nem tudom ígérni, mikor jövök, de amint lehet :)

Puszi!

pgaboka
 
 


Hahó!

Köszi lányok :wink:

Beszti, olyan rossz ilyet mondani, de ebben nem tudok segíteni, neked kell dönteni ebben az ügyben. Mi nagyon szívesen látunk benneteket, és Gabiékat is, ha mégis úgy döntenétek. Ritáékat tudom, hogy semmiképpen sem tudnak jönni. Mira?
Ildi, de azért ti jöttök, ugye? Motiotnak megpróbálok azért küldeni.

Melóval most lettem kész, már alig látok... Most elugrunk a kölyök ovistársáékhoz, amíg nem jön az emberem, hadd mulasson a gyerek is. Csak hát fürdeni hívtak, itt meg elment a nap és fúj a szél is... Mindig ez van, délben nem akarom kiengedni a napra, alvás utánra meg elromlik az idő....

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Tudom, nem is akartam, hogy te dönts, de pont ezért nem is írtam, mert nem akartam azt írni, hogy megyünk, aztán kitaláljam, hogy nem megyünk, bár gondolom a fordítottért nem nehezteltél volna :D:D.
De most már olyan bunkóság lett volna részemről, ha a kedves invitálásodra nem reagálok.
Ha nem gond, akkor még várnék a válasszal...

Rita!

Írok, írok! :):)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti most látom, Isten éltesse Simont feledik születésnapján! :)

(Mi tavaly megünnepeltük a lányok feledik születésnapját novemberben, két fél tortával... :) Novemberben muszáj kitalálni ünnepelnivalókat...)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Hahó!

Oksi Beszti, gondolkodj csak :wink:

Gabi! Azt mondja az uram, hogy szívesen kihoz benneteket szerda reggel, amikor jön a munkából haza (meg van még elintéznivalója a városban, szal 9 előtt nem érne hozzátok), hogyha a férjed aztán ki tudna jönni értetek. Amikor neki jó. Miccólsz? :lol:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szirom, boldog évfordulót! :D Köszi, hogy gondoltál ránk, jól esik, mert én is szeretnélek benneteket személyesen megismerni, de ezen a héten a szüleimnél vagyunk. Nagyon örülnek az unokának én meg pihizhetek egy kicsit. Írni is ritkábban tudok ezen a héten. Remélem nem haragszol meg.

Rita, szörnyű lehetett a félrenyelés! Lényeg, hogy minden rendben van. Andrissal is történt 2 hete "ilyesmi". Majdnem megfulladt. Egy virslikarikát nyelt félre és már nem láttam a torkában, nem tudtam kiszedni. Fuldoklott, kékült, zöldült szegényke én már sírógörcsöt kaptam, hogy a kezeim között fulladt meg és nem tudok mit csinálni, iszonyú tehetetlennek éreztem magamat miatta. Végül a párom fejjel lefelé kirázta szegénykéből... Nehezen voltunk túl az ijedtségen...

Ildi, milyen szövődményei vannak a 15hós oltásnak? Mi is később kapjuk.
mira80
 
 


Sziasztok Lányok!

Végre gép elé erőszakoltam magamat, még be sem nagyon kapcsolom, mert ez is az iskolára emlékeztet (egyenlőre).

Lenne egy gyors kérdésem, ha vki. tud segítsén: Horvátországban ismerős valaki? Hol, merre érdemes megszállni, fontos, hogy itthon már foglaljunk szállást, vagy lent is elég. Melyik részen szálljunk meg, hogy látnivaló is legyen a fürdőzésen kívül.

Holnap megpróbálok kicsit többet írni magunkról. Du. isteni programom lesz, barack lekvár befőzés indul.

Fotókat megnézem gyorsan, gyönyörű Petike mindegyik képen és a tesók is természetesen.

Holnap próbálok jönni ígérem.

Sziasztok: Márti
mártus
 
 


Sziasztok!

Szirom,
nagyon szépen köszönjük a felajánlást! Annyira kedves vagy, és köszönjük az uradnak is, hogy fáradozna értünk! :) De az én férjem nem tud hamarabb szabadulni sajnos a munkahelyéről, így aztán nem is tudna időben értünk jönni :(
Tudod, ők csapatban dolgoznak, és most ő le van maradva egy kicsit, a többiek miatt igyekeznie kell, hogy a kollégák is haladjanak a munkájukkal.

De valamelyik hétvégén nagyon szívesen meglátogatnánk benneteket, amikor nem zavarunk! Úgyis annyiszor invitáltál már, és én is nagyon kiváncsi vagyok a pocakodra, meg mindenre! :)

Mira,
ez a félrenyelés szörnyű lehetett! Brrrrrr... Kiráz a hideg...

Márti,
sajnos nem vagyunk ismerősök Horvátországban, mi mindig Olaszo-ba mentünk nyaralni :) Szüleimmel anno Bulgária :D

Hú de késő van! Jó éjt!

pgaboka
 
 


Szirom!

Most jut eszembe: sajnos a kérdés el van döntve. Nem tudunk menni.
Csak most jutott eszembe: én tulajdonképpen még antibiotikumot szedek tüszős mandulagyulladásra. Látszik, hogy tegnap már milyen jól voltam, hogy eszembe se jutott (még a gyógyszert is elöl kell hagynom, hogy nehogy elfelejtsem bevenni). Pedig pénteken időnként 39 fok fölötti lázam volt (akkor még nem fájt a torkom, így nem mentem dokihoz), szombaton viszont már láttam, hogy ez bizony tüszős mandulagyulladás (ugye nyeli is alig tudtam), így gyorsan ügyelet, ahol megerősítették a gyanúmat.
Szóval: köszönjük a meghívást :):):), de talán (ha esetleg valamikor lehet máskor :D:D) egy későbbi időpontban...

Milyen lett az ünneplés?

Rita!

Még mindig nem felejtettelek el!! :D:D

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Hahó!

Rövid leszek, mert dógom van. Naszóval Ildivel egyeztettünk, és bár ők tudnának holnap jönni, tudnak a jövő héten is (hétköznap), úgyhogy közös megegyezéssel áttettük a jövő hétre, hátha azok is tudnának csatlakozni, akik most nem. Szóval egy jövő kedd-szerda-csüt kinek lehet jó?

Márti! Mi elég sokat voltunk Horvátországban, alvásidőben írok, jó?

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Hahó!

Hulla vagyok, mert nagytakarítok, de még csak az emelet van meg, az se teljesen... Az én uram meg egész jól rendbevágta az udvart, muszáj volt, mert most van lomtalanítás.

Gabi! Nem kellett volna rohannotok sehová ám, mi az, hogy időben nem tud jönni? Fürdésidőre kell hazaérni, az a lényeg, nem? :wink:

Beszti! Neked jobbulást, jövő hétre talán jobban is leszel. Meg még akartam mondani, hogy most, hogy vége a sulinak, talán kisebb a forgalom.

Ünneplés: hát, kajáltunk itt a teraszon, szépen megterítettem, a kölyök is talpasból ivott (ma is abból akart :lol: ), az uram meg elhozta a kaját az étteremből. Mondjuk libamájat ettem, ami irtóra jó, de csak a fele ment le, mert estére megint irgalmatlanul xar tud lenni a gyomrom. Hányiger megint, meg nyomás van a gyomrocskámnál. Egész fönt van már, pedig hol van még a vége...

Mira! Jövő hét?
Félre nyelésnéla frászt tört volna ki, Rita helyében nemkülönben :roll: De minden jó, ha vége jó :wink:

Márti! Szerintem gyerekkel mindenképpen foglaljatok szállást! Mondjuk itt nézz körül: http://www.adriatica.net Az ügyfélszolijuk külföld telcsiszám, de beszélnek magyarul elég rendesen, és elég normálisak is.
Autópálya már szinte végig van, egy-két helyen alagutat építenek általában (tavaly két ilyen hely volt), ott lehet torlódás. Nekünk tavaly Sibenikig kellett a sztrádán mennünk, oda-vissza benzin, plusz autópályadíj kb. 60 ezer Ft-ba fájt. Mondjuk nagy autó, meg volt pakolva, az uram nyomja neki, és a klíma is ment végig.
Mi Rab szigeten voltunk sokszor, de ott muszáj számolni a komppal is, időbe elsősorban, árban nem annyira vészes. Félnapokat lehet várni, ha az ember rosszkor ér oda - merthogy a horvátok a szombati turnusváltás favorizálják, így akkor mindig tömeg van. Ott tudok neked telszámot adni, jó a szállás (reggelivel, ami szintén szuper), de a közeli strand nem annyira jó, a többihez meg kocsival kell menni, én azt nem nagyon szerettem. Maga Rab városa egyébként gyönyörű. http://www.adriatica.net/destinations/h ... rab_hu.htm
A szigeten van néhány homokos strandú hely is, Loparon és talán Kampor ilyen még.

Mi tavaly Közép-Dalmáciában voltunk, Rogoznica mellett. Nagyon szép a környék, de messzebb van azért. Viszont nem kellett kompolni. Sibenik és Split között van, mindkettő szép város. Ott van még Primosten, gyönyörű kisváros egy pici félszigeten (köves nagyon a partja). Közel van a Krka nemzeti park is, a vízeséseivel http://www.adriatica.net/destinations/h ... rka_hu.htm, az jó kirándulás. Ha ajánlhatok valamit, akkor érdemes közvetlen vízparti házat nézni, mert nem annyival drágább, mint amennyivel egyszerűbb úgy az élet, főleg gyerekkel. Van olyan opció, hogy részletes keresés, ott tudod beállítani.

Én most hirtelen ennyit tudok mondani, ha van kérdésed, akkor tedd föl, meg talán a többieknek is vannak ötleteik. Vagy föl is hívhatsz, mert én megint nem találom a telcsiszámodat :oops: (priviben írok skype-címet, jó?)

Pussz mindenkinek!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Hú, de részletes beszámoló volt ez a Horvátorzsági utakról :D

Én csak annyit tennék hozzá, hogy mi nem foglaltunk előre, hanem ott kerestünk,DE:gyerekek nélkül voltunk.
Gyerekkel semmiféleképpen nem indulnék el szállás nélkül(Bár Angliában is így voltunk vele)
Mi Dubrovnik-nál voltunk, és nem Horvátországon át mentünk kocsival, hanem Bosznián át.
Kicsit fostam az úttól, de le a kalappal előttük(százszor jobbak az utak, mint náluk), igaz 70-el többel enm lehett menni,a kanyarok, hegyek miatt, de éjjel mentünk, így csak 600 km volt Dubrovnik, reggelre ott voltunk.(És mi csak 2-szer tankoltunk :shock: (egész végig), dízel kocsi), vagyis egyszer itthon, egyszer meg hazafele ott. :)
Hazafele is arra jöttünk, tehát én nem ismerem a horvát autópályákat, meg a szombati forgalmat.



Akkor a heti lógósokra lehet számítani jövő héten????????????
Szegény Szirom, oylan szomorú volt, amikor beszéltük!!!!
Gabi, Mira, kapkodjátok össze magatokat, az Árpád hídtól jön busz(megáll a DunaPlazánál is), és a Révnél is megáll Dunakesziben.
Én meg ott lennék, és együtt átkompozunk!!!!!!!!!!!!!!
OKÉ :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Beszti, te meg gyógyulj, meg , és rád is számítunk!!!!!!!


Nekem az elkövetkező 4-5 hétvége semmiféle képpen nem jó. :(

Az asztal alatt azért vagyok, mert fáradt vagyok.Mást nem csinálok, főzök-mosok-takarítok-pakolok-porszívózok-vasalok-.....................................
Kivagyok, És ha valamelyiket befejeztem, kezdődik előről.
Tegnap pl. 4 adagot mostam :shock:
Most már nagyon rámfér egy kis pihenés :D
De már nem kell sokat várni(az időpontot megírom priviben majd) :D :D
Amúgy semmi baj, 1-2 óra magány csodákra képes.
Most is alszanak a csöppök, így teljes a nyugalom. :D

És tegnap csináltam egy gyümölcs-zöldség napot, aztán már csak 59 kg vagyok megint.(ja, meg dagatnak is láttam magam az utóbbi napokban :roll: )
Még egy kilócskától gyorsan meg kéne szabadulnom, de már a Mozart jégkrémen jár az eszem, ami a fagyasztóban lapul.
Meg a Mozart kugeln-en, amiket szülinapomra kaptam :D :D


Szegény Lacussal se lehet könnyű, hogy ennyire feláll, meg borul, elhiszem Gabi, hogy te is kivagy most.

Félrenyelősdi rossz lehetett mindkettőtöknek(Rita, Mira) :( :(

folyt. köv..................
vas
 
 


Sziasztok!

Szirom, ne szomorkodj a tali miatt. Igazából nem is tudom merre laktok. :D
Nekünk nagyon zsufi a nyár, jövünk-megyünk, építkezünk. 2 hétig szerintem itt punyizunk anyuéknál és ha folytatódik az építkezés akkor megyünk vissza az albiba. (Most még szárad az alap.)

Ildi, az örök körforgás mosás, főzés stb ismerős, néha már nagyon unom. Csomószor semmi ötletem, hogy mit főzzek. Főleg ebben a melegben...
Hogy néz ki Nálad a gyümi, zöldség nap? Mit eszel reggelire, ebédre, vacsira??

Márti mi egyszer voltunk Horvátországban, oda mentünk nászútra. :D Szóval már minden le volt előre szervezve, foglalva. De ha gyerekkel mennénk biztos már itthon lefoglalnám a szállást. Amúgy gyönyörű hely!
Mi is gondolkoztunk, hogy szeptemberben elmennénk Andrissal, csak a part vagy kavicsos vagy sziklás, így nem túl bababarát. Meg nem tudom Andris hogy bírná a hosszú utat...

Tényleg ez ügyben van valamelyikőtöknek tapasztalata? Szepetemberben már másfél éves lesz Andris, Olaszországban gondolkodunk, csak a távolság...
mira80
 
 


Mira, és úgy mondtál nemet, hogy azt se tudod, hová hívtalak? :( Nem a világ végére.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom, Mira mondta, hogy a szüleinél van a héten, nehogy megbántódj, te!!!
Össze fog jönni a randevú, meglátod! Én meg sajnálni fogom nagyon... :wink:

ma délelőtt Petivel meg Zsolttal vizsgázni voltam, a többiekre a nagynéném felügyelt (rendkívül egyszerű... :) ). Teszt volt, kb 10 perc alatt megírtam, de utaztunk miatta jó másfél órát a városban. Remélem meglesz ezek után...!

Ildi, nekem nem csak jár az eszem a fagyin, sajnos.... Én magam járok rá...

most elküldöm, mert itt fekszik egy rossz fiú :) akezemben, egy kézzel meg lassan írok... :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Szirom, ne haragúdj. A 18ker-ből messze van? Nem szeretnélek megbántani!!! :D
mira80
 
 


Nem sértődök meg, bár tény, hogy icipicit azért rosszul esett. De nem akarom erőltetni, csak azt hittem, örültök neki. Ha már talizunk, akkor itt a hűvösben lenne a legésszerűbb, meg már különben is annyiszor ajánlottam, én tényleg nagyon szívesen...

Mira! Szentedrei-sziget.

Rita! Akkor ez a vizsga tutira megvan, nem? Lesz még?

Ildi! Ígértél folytatást :wink:

Márti, találtam neked valamit: http://www.nlcafe.hu/cikk.php?id=23&cid=26707

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?