Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

NAGY-NAGY GRATULA RITÁÉKNAK! Hú, micsoda hírek :):):) Én is szeretnék képet látni Petikéről :D

Ildi,
köszi a híreket :)
Jövök én, jövök :) Tegnap késő este értünk haza, ma meg nagy ruhahalmokat mostam, pakoltam, az uram késő este ért csak haza (gyerekek nem is látták már), bevásárlás, játszótér, szóval nem unatkozunk :D

Szirom,
örülök, hogy jobban van Miksa :) Ritáékról mondanék többet, ha tudnék, de én sem kaptam ám sms-t :( Pedig nagyon figyeltem a telefonomat, vártam már a nagy hírt...

Szentesen nagyon jó volt, igaz, az uram nélkül pihengettünk, de azért jól teltek a napok :) A hét elején még napoztunk is, mert jó meleg volt, aztán már hűvösebb napok voltak ott is.

Vasárnap még kirakodóvásárban is voltunk :) Hát, annyira szép és jó dolgokat árultak, hogy rengeteg pénzt otthagytam volna, ha lett volna :D Így viszont megelégedtem két gyönyörű karkötővel, meg mézeskalács-szívvel, és életem első hennatetkóját is beszereztem. Gyönyörűűűű, nagyon vagány :D

Szeretnék magam is hennázni, még a hajfestést is kipróbálnám :) Nem tudjátok, hogy a hennahajfestés mennyire tartós?

Végül: képzeljétek, házakat is néztünk Szentesen :) Nagyon gondolkozunk, hogy odaköltözünk. Úgyhogy most ez foglalkoztat még ezerrel :)

Most még olvasgatok, mert arra még nem jutott időm.

Puszi mindenkinek!!!

pgaboka
 
 


Jó reggelt!

Gabi, Márti, a talira nem írtatok semmit! Gyertek, jó?

Gabi! És ez eldőlt? Hogy Szentesre mentek? MUnka megoldható? Mert azt tudom, hogy anyósodékkal jóban vagytok, biztosan nagy segítség lenne, meg persze egész más a világ vidéken. Lassúbb, egyszerűbb, én is mindig azt érzem Szekszárdon, ha hazamegyünk. Nem megy el az ember fél élete utazásra, tülekedésre... Viszont a fizuk sem akkorák.... valljuk be.

Mártikám! Gratula a matekhoz! :lol:
Gyömbéres pörkölttől megbillent a gyomrom, bevallom, pedig külön-külön mindkettőt szeretem :?

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Márti, gratulálok a matek vizsgához!!! :D :D

Gabi, nem mondod, hogy elköltöznétek Szentesre? :shock:
Végülis a lakásotok árából lazán kaptok egy házat, nem???? :wink:
meg úgyis jól kijöttök anyósékkal tényleg.
És a meló???(ahogy Szirom is írta)
hennahajfestés nem tudom milyen tartós

Beszéltem Ritával, jól vannak nagyon Együtt vannak egész nap Petikével, nagyon cukifalat.
A rossz gondolatai a szüléssel rögtön el is szálltak, nagyon gyors szülés volt.
Éjjel negyed 2-kor elfolyt a magzatvize (a 4 szülés közül először), 2-kor értek be, és 4-kor meglett Petyus. :D
Epidurált nem kapott :wink:
Ha minden jól megy, és nem sárgul be Petike akkor holnap haza is mehetnek.
Tejci most indulgat be.
Szóval jól vannak, nagy az öröm, tök jó!!!



Tényleg írjatok a taliról melyik nap lenne jó!!!!!
Gabi, ha ki tudsz jönni valahogy Dunakeszi-ig, akkor átkompozunk együtt gyalogosan, oké?????
Aztán szólunk Móninak is!!!! :D

Szirom, dehogy zavartál meg, mondom már kész voltam.Ilyen lett a süti:

Kép

el is fogyott mind az összes :wink:
vas
 
 

 
 

Hahó!

Csak egy percre jöttem: jó lett az AFP-m :wink: :lol: :lol: Most már csak az amnio is jó legyen, és akkor megnyugszom :D

Ildi! Köszi a tudósítást Ritáékról, én már nagyon várom ám a képet is! :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Hú, Ildi, de jól néz ki ez a süti :)

Örülök, hogy jól vannak Ritáék! És nagyon jó, hogy végre elmúltak a rossz gondolatai, most már igazán Petikére tud koncentrálni :)

Tali: nekünk nemigen jó mostanában :( Majd priviben írom, hogy miért.

Csajok, a Szentesre költözés még csak gondolatban létezik :D De egyre jobban szeretném, és úgy néz ki, hogy a munka is megoldható lenne ott. Pár hete még úgy tűnt, hogy az uram munkahelye megszűnik, és úgyis váltania kell, de most meg feléledt a cég, megy a munka ezerrel, még minimum decemberig :shock: Így aztán egyenlőre maradunk a fenekünkön, csak nézelődünk :D

De már ezt is nagyon élvezem.

Nagyon szeretnék nyugisabb helyen élni, jobb levegőt, kertet, és főleg a gyerekek miatt.

Na de mennem kell, mert Lacus olyan, mint egy motor (apukám mondta), meg nem áll, mászik, törekszik fölfelé, és abszolút nincs veszélyérzete (miért is lenne persze). Most a járókában van, de ott nem bírja túl sokáig.

Ígértem nektek képeket!

Itt az album link :)

www.babanet.hu/album/main.php?album=12223&p=9066942

Remélem, működik, mert nagyon vacak néha :(

Rohanok... Pussz!

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Merre vagytok, csajok??? Mindenkit elijesztettem? :(

Szirom,
nagyon örülök a jó afp-nek!!! Ez azért nagyon jó :) Már csak az amnió legyen meg...

pgaboka
 
 


Hahó!

Gabi! Nem bírsz elijeszteni :lol: Köszi :wink:

Délelőtt bent voltunk a városban, mert kellett mennem táppénzes papírért, meg még nem volt EKG-m, így irány a körzeti, aztán sztk, majd vissza a dokinőhöz, szép kör volt. Bár viszonylag gyorsan végeztem mindenütt. Messze van a körzetim, de annyira rendesek ő is meg az asszisztensnője is, hogy ezért nem jövök el onnét. És nem is egyedül mentünk, hanem az uram vitt minket, mert megkértem, így lett egy fél családi napunk, és nem kellett vezetnem, nem tudom megszeretni a tülekedést, parkolási cécót ...
Voltunk még az újpesti Stop Shopban is, beszereztünk végre gigacsomag macskaalmot, rendes macskakaját, voltunk DM-ben, onnét is kellett egy csomó minden, Miksa kapott szandit (Elephanten, kicsit nagy szerintem, de 26-ost meg már nem akartunk venni, mert az épphogy jó most neki), meg mekiztünk is egyet, bár salátát ettem sajnos... kicsit ciki, de nagyon szeretem a szendvicseiket :oops: :wink: McFarmot elsősorban :lol: Csak sajnos haladok afelé, hogy én is elefánt legyek....

Ja, és a kocsimat is leadtuk kötelező szervizre, meg le volt járva a zöld kártya, amit észre se vettem :oops: Este hozza is az uram.

Megnéztem a képeket, tetszenek nagyon! Az uramnak is megmutattam, hogy így játszik két kis pasi :wink: Te pedig nagyon jól nézel ki! Elérted a célsúlyt, ugye?

Többieeeeeek!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat a matekhoz. A pénteki makróhoz meg majd vigasztaló szavakat kérnék, mert akkora egyest fogok írni mint még életemben sose.
Ma már szabin akartam lenni de a főnöknőm felrángatott Pestre az OEP-re megbeszélésre. Marha nagy értelme volt az egésznek (próbáljunk még egyet facsarni a kórházakon, nekem legalábbis ez jött át belőle), most értem haza, fáradtan és pénteken vizsgázzak 3-kor akkora anyagból mint állat.

Megyek is vissza.

Szirom!

Én is örülök, hogy jók eredmények.

Ildikó!

Irtó mákod van, hogy Levente fiúnak született. Ha kiscsaj lenne szerintem már a Férjed fényesíthetné a lefürészelt hatlövetű végét. Naggyon szép kislegény, nem csodálom, hogy a könnyeid kijöttek, és sem tudtam volna megállni, nyugi.

Gabi!

Megnéztem ám a képeket, nagyon szépek a fiúk. Na, és az alakod?! Az aztán még a valami. Gratulálok.

Ritáról vmi. infó?

Na most tényleg megyek már.

Márti
mártus
 
 


Sziasztok!

Este jövök! :D:D

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Szirom, gratulálok a jó afp-hez!!!! :D :D

tegnap volt a barinőm 2 kisccsajával , 6 után mentek el, nem tudtam írni.

Olivér meg még mindig alszik.
Hihetetlen, este 7-kor elaludt, és még nyomja (jó, 4-kor felébresztett minket, de visszaaludt.

Most meg Natus zalkat, nem tuok írni.

na, majd du. megpróbálom.
Most muszáj magamba lökni egy coffein adagot, Natika 6-kor ébresztett.
vas
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a dicséreteket a képekhez :)

Szirom,
jó kis kört mentetek! Ügyi vagy a salátával :) Mi mostanában egyáltalán nem járunk oda, de valamelyik hétvégén bekajáltunk, és isteni finom volt a halas szendvics, amit valami másra keresztletek :D
Igen, elértem a célsúlyt, vagyis a régi súlyom, 55-56 kiló vagyok, de jó lenne még lefaragni - ha nem is a kilókból, de a pocakomból mindenképp :D

Márti,
így utólag gratula a matekhoz, és előre drukkolunk holnapra a makróhoz! :)

Ildi,
nem is írtam, pedig nagyon szép fiú Levente a képen!!!

No megyek is, Lacus nem hagy kibontakozni... Még írok mindenkinek privit!!!

pgaboka
 
 


Jó reggelt!

Most keltünk föl :oops: :wink:

Gabi! Gratulálok a súlyodhoz, úgy is nézel ki, mint akinek nem kell többet fogynia :D A pocak az már csak hasizomgyakorlatok kérdése, de végülis szerintem ott sem lehet nagy vész nálad...

Ildi! Akkor próbálj meg ma jönni :wink:

Márti! Menni fog az a makró is! :wink:

Nálunk annyi történt, hogy tegnap voltunk a doktornál, és nagyon szép a kisnyuszink. Folyamatosan mocorgott, megállás nélkül. Ő is fiúnak látta, úgyhogy ezt most már majdnem készpénznek vehetjük. Jövő héten be kell mennem a Szabolcsba a genetikia uh-ra, mert hiába reménykedtem, hogy azt lehet a magánrendelőben, de nem lehet. A kórházról annyi nekem az új info, hogy valszeg nem marad, amíg nekem kéne (még 2 hónapot lesznek), hanem lesz helyette MÁV, de hogy a doktorom mit csinál, azon még gondolkodik. Ja, és 4 kilót híztam eddig. Nem mondta, hogy nem jó. Csak összességében vagyok irtóra sok.

Viszont azért kellett az uramat megkérnem megint, hogy vigyen el, mert tegnap ebéd után (palacsinta) olyan rosszul lettem, hogy még nem is volt ilyen, mióta babás vagyok. Muszáj volt lefeküdnöm, mert valahogy fölfújódtam, remegett a lábam, elfehéredtem, öklendeztem, naszóval nem mertem vezetni, főleg úgy, hogy a gyerek is mögöttem ül. De menni meg muszáj volt, már majdnem kedden is mentem, mert akkor meg irtóra szurkált a bal oldalam egy egész napig. De amikor fölkeltem a lapzárta után a székből, elmúlt. Úgyhogy csak beszorulhatott valami. Naszóval vérnyomásom meg jó, tegnap a doktor mérte, tegnapelőtt a védőnő, gyomorrontásom sincs, úgyhogy fogjuk a frontra.

Ti jöttök :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


itt vagyok, csak az ölemben van egy kis tyúk :wink: :lol:

el kéne hessegetnem, de nem akar
vas
 
 


Gabi, pü.-t megkaptam, értettem :D
tényleg jól nézel ki, olyan vagy, mint szülés előtt :D :D


én is , csak éppen 8 m2 bőr lötyög a hasamon :lol: :lol:

55-56 kiló nagyon jó. :D :D :D :D



Szirom, lehet, hogy nem esett jól az olajos palacsinta,elég megterhelő kaja.de most már jól vagy , az a lényeg
(na, leszállt rólam, folytathatom két kézzel is :D )

Szerintem 4 kiló teljesen jó a 18. héten.
Bár már nem tudom mi a normális(a nagykönyv szerint), de szerintem ez jó.
És a MÁV az jó lenne neked?
Doki mikor derül ki, hogy mi lesz vele?


(visszajött Natus) :lol: :lol:

Akkor tuti fiú!!!!
Gratulálok hozzá mégegyszer :D :D :D :D
vas
 
 


Most ebből a taliból lesz valami vagy nem?

Mert ugye Gabi se jön, Rita se jön.

BESZTI? MÁRTI? :D
MOTIOT?(neki csak időpontot kéne közölni, meg helyszínt, aztán kiderül, tud-e jönni)
vas
 
 


Ildi! Nekem majdnem mindegy, melyik kórház, de szeretném a saját dokimat, meg hogy legyen esélyem nem császárral szülni. A MÁV az egy 100 ágyas futószalag lesz, ott szerintem van sanszom rá, hogy úgy megcsászároznak, mint a pinty. A dokim még nem döntött, nekik se fenékig tejfel mostanában, de nem akarnám itt nyilvánosan leírni, amiket elmondott. 2 hónapig még marad a Szabolcs, addigra tutira döntenie kell, hogy mi csinál. Vagy megy a MÁV-ba, vagy nem megy sehová, vagy máshová megy :roll:

Tali: én most nem tudom. Akárki akárhányan jönne, mindenkinek nagyon örülnék! :wink: A jelenlegi állapotok szerint júni 11., illetve 14-17. nem jó nekem, mert akkor lapzártázom.

Palacsinta: alá sosem szoktam olajat tenni, az egész tésztában fél deci olaj van, és az előre kerül bele. Ha a kisült palihoz hozzáérsz kézzel, nem is lesz olajos a kezed. És csak kakaós meg lekváros volt, meg egy-két mákos. Ááá...

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Akkor, gondoltok rám 3-4 között? Sajnos annyira nem értem az egészet, hogy mindent egy lapra tettem fel. A tanár kiadott egy mintafeladatsort és én azokat a feladatokat begyakoroltam. Sajnos azt sem tudom, hogy mit számolok, csak számolok. Ha bejön tutti 2-es, ha nem tutti 1-es és a jövő héten neki feküdhtetek a tanulásnak.

Tali: Most biztosan nem fog menni. De szervezzetek nyugodtan és figyelek és az egyikre csak valahogy beesünk.

A héten felakartam hívi a Kaálit és most meg vmi. gyulladás félém lehet a kisajak a nagyajak tiszta piros, ég, fáj. Szerdára van csak ideje a dokimnak a rendelésén, de nem hiszem én odáig kibírom. Szerintem hétfőn odamegyek a rendelés végére és utolsónak bepofátlankodok. Úgy sem hajt el, ismerjük egymást annál jobban.
Na, szóval megint egy hónap ugrott.

Szirom!

Azért írjal egy kicsit a dokidról, hogy mit mondott, másnem priviben, nagyon érdekelne.

Este felé benézek majd és megírom, hogy milyen lett megérzés alapján a vizsga.

Puszi Mindenkinek: Márti

ui. Ritáék már azért otthon vannak?
mártus
 
 


Bocsi, tegnap mégsem jutottam ide (most is takarítanom kellene :D:D), mert a két kisebb nem akart elaludni, Simon csak 9-kor, Hanna 3/4 11-kor aludt el. A párom meg nem volt itthon, ő is csak 11-re ért haza.
Pedig meg akartam mutatni ezt:

Kép

Igaz, még nem vagyok a korábbi legalacsonyabb súlyomnál (és a napokban volt ennél már picivel jobb is), meg a pocimon még bizony van mit faragni, de alakul! :)

Szirom!

Szuper, hogy minden rendben. Már amikor én szültem, akkor is az volt hogy a Szabolcs utcai szülések a Mávba kerülnek (kérdés, hogy látják el...).
A Mávban egyébként kb. 10 db 3 ágyas szoba van (volt eddig), és a szülőszobáik is kultúráltak (talán 4 db teljesen elszeparálható 1 ágyas szülőszobájuk van, és ott helyben van a császáros műtő is). Szóval ha nem lennének épp százan, akik egyszerre szülnének, akkor nem rossz hely.

Tali: mikor lenne? Mert elvileg szóba jöhet, de ugye innen azért nem egyszerű odáig elmenni...

Márti!

Drukkolok! :):)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti!

Köszi
mártus
 
 


Sziasztok!

Jöttem bemutatni Petit :)
Íme:

Itt két órás

Kép

Itt meg négynapos, első itthon készült képe:

Kép

Tegnap jöttünk haza, de olyan sok minden történt, hogy csak most jutottam ide. Kettesben vagyok a kisebbik kisfiammal :), Zsolt Adéllal elment a nagyokért.
Olyan jó itthon!
Bár nagyon jó volt a kórház is, eddig mindig nagyon kívánkoztam haza, most meg élveztem az ott töltött napokat. Két szobatársam volt, végig ugyanaz a két mama, nagyon egy húron pendültünk, jókat beszélgettünk. A folyosón meg láttam, hogy egészen más szobák is voltak... :shock:
ÉS: eddigi tapasztalataim szerint a csecsemősök, nővérek... hááát.... sokfélék, itt meg mindenki olyan kedves készséges, jóindulatú volt, hogy nagyon megkönnyítették az ott töltött időt.

Nagyon köszönöm a szülés előtti együttérzéseteket, Ildi, neked a telefont most is!
Ildi jól leírta a szülést, nem is igen tudok hozzátenni... :)

Még visszatérek, visszaolvasok, írok ígérem!

Puszi:

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Gyönyörű!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Gratulálok mégegyszer!!!!!!!!!!!!! :P :P
vas
 
 


Rita!

Én is szívből gratulálok mégegyszer. Tényleg nagyon szép legény Petike. Formás, olyan babás egyszerűen.

Sok puszi: Márti
mártus
 
 


Hahó!

Rita! Bár most írtam mélben, hogy nagyon-nagyon szép Peti, itt is megismétlem, mert úgyse lehet elégszer mondani! :lol: :lol: :lol:

Köszönjük a képeket! Még egy kis élménybeszámoló azért nekem beleférne :wink: , akár a szülésről, a kórházról, az otthoni létről, arról, hogy hogyan fogadták a többiek, szóval ha van időd és éppen nem pihenésre használod, akkor írjál picit, jó? :wink:

Tényleg, még akartam kérdezni, hogy hasonlít valamelyik srácotokra Petike? Mármint hogy melyikük volt ilyen egész picinek, úgy értem.

Márti! Tőlem is mennek a drukkok, hátha beválik a módszered!
A gyulladásodra sajnos (vagy szerencsére) nem nagyon tudok mit írni, de amíg eljutsz a dokihoz, addig talán egy kis kamillás ülőfürdő hátha használna. Talán.

Beszti! Írtam azokat a dátumokat, amik nekem nem jók, meg még a jövő héten kedden vagy csütörtökön kell mennem uh-ra. Még egyeztetem az urammal, mert azt Miksa nem bírja ki. A doktor is mondta, hogy egynapi hideg élelemmel menjek, ráadásul az alagsorban nincs levegő se, hely se, szóval Miksa nélkül kéne mennem.

MÁV: azt tudom, hogy most elég kismama- és bababarát hely, de hogy az lesz-e az átalakítás után is, azt nem tudom. Valahol a végén írják, hogy 95 ágyas lesz, és ezt mondta a doktor is:
http://www.ma.hu/page/cikk/aa/0/169406/1
Még mindig nem akarom magam nagyon fölhúzni emiatt, de lassan félidős leszek, jó lenne, ha kialakulna valami.
Volt különben olyan variáció is régebben, hogy év végéig marad a Szabolcs, meg olyan is, hogy mindenki az új Honvédba megy.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


ILdi, neked tegnap születésnapod volt!!!

ISTEN ÉLTESSEN SOKÁIG!!!!!!!

Kép
Kép
Kép

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Ildi!

Nagyon boldog szülinapot!

Kép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Köszönöm szépen, nagyon aranyosak vagytok!!!!!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
vas
 
 


Ildi!

Boldog születésnapot!!!

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Ma délelőtt már hármasban vagyunk Adéllal és Petyusszal, aki egyelőre nagyon unalmas baba, egész nap alszik... :D :D
Remélem később is csak erre fogok tudni panaszkodni... :) Zsolt délben jön haza, a héten így lesz.

Kicsit félek a következő hetektől, minden gyerek itthon egész nap, Zsolt meg csak este jön... :shock: Nem is a tennivalóktól tartok, hanem érzem, hogy a gyermekeim folyamatos igényei, veszekedései, az egész napos szöveg, rajcsúr... satöbbi nagyon leszív, de valahogy majd csak lesz... Nem vagyok nagyon gonosz anya, hogy így beszélek róluk?? :?

Eddig minden jó, csak nem merem beleélni magam, hogy így is marad... hülye vagyok mi? :oops: Csak olyan vacak volt ez a szülés előtti négy hét, hogy nagyon nem kívánom sem magamnak, sem (főként) a családnak, hogy újra át kelljen élnünk...

Na, ne haragudjatok, hogy csak a saját lelkemről regélek...

Kis fiacskám ébredezik, megyek...

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Beszti, köszönöm szépen neked is!!! :D :D

Kaptam az uramtól képzeljétek 32 szál vörös rózsát :D :D
meg hozott nekem sushit :wink:
nem is szerettem annyira, de ez most egész jó volt, megettem 4-et :D

Buli nem volt. :(


Rita, szóval unalmas kisgyerek Petyusz????(így hívod???? :wink: :wink: )
Natus is állandóan aludt.
olyan cuki volt.
Szopott, aludt, szopott, aludt......
De ez így van rendjén.
Főleg egy 4. gyereknél, Tudja már hogy kell viselkedni ennyi ember mellett :wink: :wink: :wink:

Hú, én megértem, hogy kicsit félsz a nyártól,.
Azért egyedül 4 gyerekkel van teendő.
Főleg, hogy az egyik csak téged igényel.
Én is fosok, mert engem meg a két pöcsös fog kiakasztani, az állandó egymásgyilkolással. :roll:

Akkor féljünk együtt előre a nyártól!!! :lol: :lol: :lol:

Leventét első hétem beirattam egy napközis táborba, második hétem meg megy anyósékhoz kézműves táborba(Olivér is megy vele)
Aztán majd megyünk nyaralni is, és el is telt 3 hét.


Beszti, ti Legoland-be ott vettétek meg a jegyet, vagy a neten????? :D
Mi is megyünK!!!!!! :D :D :D

Szirom, Leventével én is a Szabolcs-ba jártam uh-ra, na meg ott is szültem :(
Még mindig az alagsorban van az uh??? :shock: :shock: :shock:
vas
 
 


Ja, már egy hete kihagytam:
Olivért felvették az oviba!!!!!!

Juhééé!!!

:D :D :D :D :D
vas
 
 


Ildi!

Neten. Sőt, mi olyan "csomagban" mentünk, ami 3 éjszaka szállás egy hotelben reggelivel és 2 napos parkbelépőt (+ parkolást (Németországban nem ingyenes)) tartalmazott 2 felnőtt és 2 gyerek számára (Hanna ingyen volt). Nem volt olcsó, de így nem kellett a szállással is foglalkozni, mehettünk nyugodtan egy nappal korábban, és egyébként szerintem kell is 2 nap a parkra. Főleg mivel jó időben azért a "jobb" dolgoknál várni kell (pl. hullámvasút).
Ha előre megveszed a jegyet, akkor könnyebb is bejutni, nem kell még azért is sorbaállni.

Nekem már péntektől 4 gyerek lesz itthon (valamiért Beniéknél előbbrehozták az évzárót (eredetileg 18-án lett volna), már csütörtökön megtartják).
Remélem nem fárasztanak le, bár én elég sokat nagyiztatom őket, hogy a nagyik ne fáradjanak ki, egyszerre csak 2 gyerek megy, de anyósom 3-at is vállal (persze nem akarom hosszú időre, nehogy kiakadjon nagyon :D:D).

Rita!

Akkor előre pihend ki magadat! :D:D
És kérj segítséget, ha kell!!!

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Jó reggelt!

Peti fekszik a bölcsőjében (kölcsönbölcső :)), nézelődik, Adél meg fekszik a mózeskosárban, keze-lába kilóg és szaval :D (Hideg télben majd megfagyok, kérlek mama, kabátomat gombold be... Saját szerzemény... :lol: )

Ildi, jó hogy megértesz!! Hát igen, ilyen még sosem volt, bele kell tanulnom. Bánt a lelkiismeret, hogy Petibe teljesen bele vagyok zúgva, a nagyokkal meg nem mindig vagyok türelmes... De biztos kialakul... Napról napra jobb tulajdonképpen... Úgy ltszik a hormonjaim kezdenek visszaállni...:)

Körvonalazódik nálunk is a nyári program. Jövő héten mindenki itthon lesz, utána Maja egy hétig balett-táborba megy (persze csak napközben lesz, nem ottalvós), utána meg a nagyok egy hétre elmennek a nagyszülőkhöz, Adél és Peti maradnak velem. Ez is furcsa lesz, nem voltam még távol tőlük ilyen hosszú időre. Meg kíváncsi vagyok, ők hogy fogják bírni... Meg a nagyszülők... :shock: :) Még sosem voltak egyedül az unokákkal, hiszen a távolság miatt még nem hagytuk ott őket.
Aztán keresztelő, majd július végén meg augusztusban is egy-egy hétre elutazunk. Szóval van program, jó lesz...
Meg elkezdtem összeírni egy listát, hogy hová tudok elmenni a gyerekekkel hétköznap, meg hová lehet menni autóval-Zsolttal hétvégenként. Ha csak a fele helyre eljutunk, már jó kis programdús nyarunk lesz... :)

Ti merre mentek?? (A kérdés mindenkinek szól!)

Beszti, a nagyiztatás többnapos program, vagy egy délutánt jelent? Jó, hogy te is rábízod őket a nagyikra, akkor engem sem bánt a lelkiismeret, hogy ilyen könnyen megválok tőlük... :) Anyukám is vállal hármat, de tudom, hogy az már egy kicsit fárasztó tud lenni neki. De sétálni vagy pár órára simán elzsonglőrködik velük. Kincs egy ilyen nagymama! :D

Ildi, Petyuszt még hívom mindenhogy, aztán majd rajtaragad valami. Majának eddig az tetszett legjobban, amikor azt mondtam Petinek, gyere te kis vacak bácsi!:) Azóta mondja neki néha ő is...

Szirom, először Adélt láttuk Petiben, most Majának a kiskori képeire hasonít, Bernátot is mondták már, sőt a Zsoltot is, meg az apukámat... :) Egyéniség ... és gyönyörű szerintem.... :)

Szülés: Szombaton már eléggé fájdogált a derekam, gyanús is volt, hogy Adéllal is így kezdődött. Meg eléggé magamba fordultam, nem tudtam koncentrálni semmire, azt hiszem, ezt is jelnek szokták tekinteni. Aztán éjjel egykor felébredtem, negyed kettőkor egy kis pukkanást éreztem, arra gondoltam, de érdekes, ilyen lehet, mikor megreped a burok. (Nekem még sosem volt ilyen, mindig repesztették) Fordultam egyet, és éreztem, hogy nem csak ilyen lehet, hanem ez az volt... Szóltam a Zsoltnak, felhívtuk anyukámat meg a szülésznőt (éppen ő volt bent, micsoda mázli...), közben igyekeztem mosható felületeken ülni... Rengetegnek tűnt a víz! Kb kettőre értünk be a kórházba, megvizsgáltak, bő egy ujjnyi. Azt gondoltam, akkor ez még hosszú lesz. Szülőszoba, senki nem szült éppen rajtam kívül. Zsolt innentől velem volt, nagyon jó volt hogy ott volt. Sétálgattunk, beszélgettünk és olyan kedvesen biztatgatott, nagyon sokat segített. Megvizsgált a szülésznő is, ekkor már kétujjnyi volt. A doki áromkor érkezett meg, ő már háromujjnyit mondott, szóval pörgött a dolog szépen. Kérdezgettem az edát, de azt mondták, olyan szépen halad, kár lenne beleavatkozni. Az utolsó félóra kiabálós volt már, de a kitolás nagyon gyorsan ment, talán másodikra született meg Peti. Ez leírhatatlan...
Kicsit kellett lélegeztetni, de azt mondták utólag, ez nem komoly, pár másodperc volt csk. De mivel belekakilt a vízbe és ivott is, csak egy pár percig foghattam és elvitték. Nem volt sem repedés, sem vágás, a szülésznő szuper volt! Két órán át kettesben voltunk Zsolttal, utána lezuhanyoztam és felsétáltunk a gyerekágyas osztályra. Illetve még bemehettünk a csecsemőosztályra (kivételesen, hála a csecsemősnővérnek Zsolt is bejöhetett) megnéztük Petit az inkubátorban, ahol melegedett. Ott készült az első kép.:)
Aztán elváltunk egymástól az urammal, ő ment haza és meg az ágyamba.
Hát így történt...:)

Most megyek, Peti hív. Illetve Adél már oda is adta neki a cumit... :)
(Cumis lesz ő is? Kicsit furdal a lélek, hogy egy ilyen kis mütyürnek már cumija van, de tényleg elalszik, és a Zsolt nagy cumipárti... Meg a gyerekek is... Hát majd meglátjuk. Majd rábeszélem Petit, hogy inkább cselezzük ki a többieket, és legyen ujjszopós, mint az anyukája régen...:))

Pussz!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Beszti, köszi szépen!!!
Mi azt hiszem úgy megyünk, hogy Ausztriában fogunk lakni, (Seeboden), ettől 400 km Günzburg, elindulunk hajnalban(6 óra körül), 10 után talán ott is vagyunk, végülis végig autópálya van.Aztán ott leszünk zárásig(18-ig), és simán ráérünk visszaérni akár éjfélkor is. :)
Volt egy másik terv, hogy utólsó nap megyünk oda, és útközben (hazafele, mert azért az mégis 800 km lenne Répcelakig-anyósék)megszállunk valahol, de az már pénteki nap, és akkor már biztos sokan vannak,így meg elmeygünk hétközben, talán nincs oylan tömeg.
Néztem, ha megveszem előre a jegyeeket, akkor 101 euró lenne, ha ott, akkor meg 110 körül.Nem túl sok a kedvezmény, meg mire átutalgatom, meg is hülyülök.Inkább megvesszük ott.
(aztán lehet, délig állok sorba :roll: )

Muszáj mennem, Rita majd írok neked is még :wink: :wink: :wink: :wink:

De msot Natus megőrült :roll:
vas
 
 


Rita!

De jó, hogy írtál, akkor nem kell magammal társalognom! :D:D (Már voltam itt egyszer reggel...)
Igen, a nagyiztatás többnapos program. Anyukámnál 2*1 hetet lesznek közte 1 hét itthonnal (valószínű Beni-Nátán és Hanna-valamelyik nagyobb kombinációban). Aztán még mehetnek anyósomhoz is.
Én nem tartok tőle, abszolút nincs lelkiismeretfurdalásom, Beniék már tavaly is voltak, nagyon jól érezték magukat. Anyum könyvtáros, talál ki neki programokat. Pl. idén biztos mennek bábszínházba (erre a programsorozatra: http://www.iranymagyarorszag.hu/kabocia ... /E1000158/), meg valamikor vonatozni. És sok időt töltenek a "Hegyen" (van egy telkük a Balatonfelvidéken, oda szoktak nyáron "kiköltözni", jó levegő, sokat játszanak).
Anyósom meg szintén sokat foglalkozik velük, együtt főznek, stb.
Ő egyébként már többször vállalta őket egész hétre is, de azt most azért nem akarom, nehogy túlfáradjon, mert három tényleg sok. Inkább oda is kettesével mennek.
Meg ha oylan lesz az anyagi helyzet, akkor 1 hétre úszástáborba akarom küldeni a két nagyobbat (ez csak du-i elfoglaltság) ill. Benit Zootáborba.
Cumi: én nagyon cumiellenes vagyok, nálunk egyik sem volt az. Nem egyszerű mindig, időnként tényleg egyszerűbb lett volna, ha lett volna cumink (dobogós lett volna ordításban az első napokban a kórházban, ha nem volt épp szopi a szájában (amikor már volt érett tej, akkor bezzeg megfordult a dolog és olyan csendes eszünk-alszunk baba lett (addigra viszont a szobatársam elején jól alvós babája kezdte az ordítós dolgot)), de átvészeltük. :):)
Most meg már nem hiányzik, nagyon ügyesen elalszik (persze sokszor a szopiba).
Persze nem azért írom, hogy emiatt neked lelkiismeretfurdalásod legyen, ez mindenkinek egyéni döntése, csak én tudom, hogy később elvenni nem venném el :D, viszont nem szeretem ha a 1,5-2 éves gyerek cumizik. Az ujjszopás más. Az nem zavar. (De érdekes módon, nekem valamiért egyik sem tette.)
És a fájások? Más volt? Utófájások? Hogy bírtad? (Hú, az nekem időnként rosszabb volt, mint a szülés...)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok Lányok! :D
Remélem még emlékeztek rám, bár jó reégen írtam. Azt hiszem márciusban utoljára...

Magunkról majd írok késöbb, először szeretnék RitánaK gratulálni a gyönyörű babaájához!!
Rita, elnézvén Petike képét kedvet kapok én is a második lurkóhoz... :D Olyan szép!

Ildi, Isten éltesen sokáig születésnapod alkalmából!! (Így utólag is...)

Szirom, nem semmi lassan a 20. hetet kezded a Pocaklakóddal!
Motiot Te meg a 25.-et? Nem semmi... Jó rég voltam.

Késöbb írok még .
mira80
 
 


Lefektettem Natasát :D

Nekem Levente nem cumizott, Olivér baromi nagy cumis volt, 2 évesen lett leszoktatva, natasa is cumizik még, bár amennyire tehetem nem adom oda neki.
Próbálom csak alvásnál nekiadni.
Persze, vannak alkalmak, amikor még megkapja.

Tényleg Rita, utófájások????
Nekem is baromira rosszak voltak Natusnál.Iszonyú görcseim voltak , főleg, ha szopizott. :?
Akkor ez nagyon jó, és könnyű szülés volt.
Utána már sétáltál is?
Én is, két lábon mentem ki a mosdóba egy óra múlva, a szülésznő meg csak nyivákolt.(Én meg gondoltam, bakker, mit nyávog, az utcán szültem, wc-re is kitudok menni???)

Megértelek, hogy belevagy szerelmesedve Petikébe :D
(én is Natikába a mai napig :wink: )

Én már tegnap nagyjából leírtam a nyári progit:
1 hét napközis tábor itt
1 hét a mamánál
Aztán nyaralás Ausztriában, Karintiában(onnan meg elmegyünk Olasz.-ba, Velence, tengerpart, bícselés, Legoland, hegyek....stb)
aztán itt lesznek tesóm gyerekei(Úristen5 gyerekes anya leszek 1 hétig :shock: :shock: :shock: ), és Levente elmegy velük majd Balatonra egy hetet még.
Meg még pár napra mi is elmegyünk valahova(Balcsi, vagy Hévíz, Zalakaros??????Valamelyik.......vagy egy negyedik :wink: )

És tényleg Rita, hány kiló csusszant le rólad????
És mennyi lett a vége a hízásnak?????? :wink: :wink: :wink:



Írtam ma Motiotnak sms-t, de még nem válaszolt. :)
vas
 
 


Mira, szia!!! :P :P

Köszike neked is!!! :D :D

Mesélj, mi van veletek??
Hogy halad az építkezés??????
vas
 
 


Magunkról: az építési engedély iszonyú későn jött meg. Aprilis közepén... Azóta már kész az alap, most "pihen" 3 hetet. Csomó utánajárás az egész, remélem kész lesz egyszer. :D
Képzeljétek Andris már nem ébred éjjel! Ha 8körül lerakjuk akkor reggel 5ig alszik utána szopi és kb 6-8 között kelünk. Mikor-hogy. Én jobb szeretem, ha minél közelebb van a 8hoz... :D
Ebéd után alszik egyet, ez általában 1-2 óra. Nem sok... Elég jól bírja.
Nyaralni mi nem nagyon megyünk az építkezés miatt. Csak max pár napra vidékre rokonokhoz. De az is jó lesz, legalább kimozdulunk...
Még jövök, csak Andris felébredt...
mira80
 
 


Hahó!

Megvolt a 18. hetes uh, minden oksi a kiskrapekkel :lol: Megerősítették, hogy fiú, sőt, megnézték a gépben az amnio eredményt is, ami rendben van :lol: :lol: :lol: Papíron még nem kaptam meg, de ez azért már elég tuti :wink:

Rita! Örülök, hoy jöttél és írtál :lol: Nem semmi szülésed volt, ilyen röviden megoldani :wink: Jó, tudom, hogy ismétlés a tudás anyja, de akkor is :D

Kérdezted a nyarat: Miksa lesz egy hetet Szekszárdon, amíg mi a Tiszára megyünk barátokkal. Most nem Szatmárcsekére, hanem sokkal közelebb, mert idén egymásik házat bérelnek. Augusztus elején Balcsi, az a ház, amit mutattam.
Ezenkívül anyu igyekszik eljönni egy hétre (talán a tesóm kislányával), és az is változás, meg a kiscsaj is élvezné a Dunát. Addig is most elég jól leszerveztük néhány helyi csajszival, hogy összejárunk szinte napi szinten, egyik nap egyikünknél, másik nap másikunknál. Tegnap medencéztek délután a kölkek az egyik ovistársnál, alig bírtuk kiszedni őket a vízből. Ez így elég jónak tűnik, majdnem olyan, mintha oviznánk (csak hát főzni azért kell ebédet), mi is tudunk dumálgatni, és nem unatkoznak a srácok. Viszont Miksa állandóan menne (délelőtt és délután is), semmi se elég neki, így meg elmaradok a háztartással. Most például igen sok a vasalnivaló... nem beszélve a vacsifőzésről és a takarításról...

Cumi: én adtam volna a gyereknek a hasfájós időszakban (eredetileg nem akartam), csak valami segítsen neki egy picit, de nem kérte. Kb. háromszor 5 percig cumizott. Az ujja se kellett neki. Viszont irtóra sokat szopizott.

Ildi! Jól hangzik a nyaratok! 5 gyerek :shock: :lol: , nem semmi, kíváncsi leszek a tapasztalatokra :lol:
Gratu az ovihoz Olinak! :wink: Most akkor szállíthatod őket kétfelé ősztől :D Kitaláltátok már, hogy lesz?
(Nálunk képzeljétek, 42 gyereket írattak be tizenvalahány szabad helyre. Irtó sok gyerek van, és egyre több (kismama is nagyon sok van), most rebesgetik, hogy vagy bővítik az ovit vagy építenek még egyet itt nálunk is. Sok a kiköltöző nagyon, és még jók a telekárak, amíg nem épül meg a kishíd.)
Uh: aha, még mindig az alagsorban van. Mondjuk mákom volt, hogy a ventillátor mellett ültem. Kb. 2,5 órát vártam. Ami nagyon rossz tapasztalat, hogy kint az automatánál állt egy lány egy olyan 1-1,5 éves gyerekkel, aki már nagyon nehezen bírta, meg a csajnak is nehéz volt pocakkal küzdenie a kis elszaladósával, nyűglődősével. Mondtam a népnek, hogy engedjük be őket a babával, csak hát teljes elutasításba ütköztem :? :roll: . Én beengedtem volna, de csak kettővel volt mögöttem, mondta, hogy hagyjuk, mert kár velük összeugrani, azt már kivárja. Azt hittem, rendesebbek a kismamák, pedig kerülhetnek még hasonló helyzetbe... :?

Szia Mira! Pont a múltkor gondoltam rátok! :) Nagyon ügyes Andris az alvással!
Nem lassan kezdem a 20. hetet, hanem már megkezdtem ám :lol: Ti mikorra tervezitek a kistesót? Építkezéshez sok erőt nektek! és most már tudsz majd jönni?

Beszti! És ti messzire viszitek a srácokat a nagyikhoz vagy a közelben laknak? Nem volt még olyan, hogy értük kellett menni hirtelen valamiért?

Tali: csütörtökön lehetne vagy a jövő héten a hétfő kivételével. Mit szóltok?

Márti! Hogy vagy?

Pussz!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Nem a közelben laknak: Füzesabonyban az anyósom, Veszprémben anyukám (a telek meg még messzebb, a Balatonfelvidéken). De szerencsére még nem kellett utánuk mennünk. Anno Beni már több, mint 3 éves volt, amikor először kicsit nyaralt így. A többiek korábban, de nekik ugye már ott a tesó(k), aki a biztonság. Így Hannának már abszolút nem okoz gondot, ha ottmaradnak. Sőt, pár hete a párom anyósom felé ment, és hogy picit kikapcsoljon, elvitte Hannát egy fél napra. De Hanna még azt se kérdezte, hogy mikor jön érte az apja, sőt azóta is emlegeti, hogy ő menne a mamihoz.

Ildi!

Jó nyaratok lesz! :):)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti!

Most már beugrott, hogy a Füzesabonyt mondtad már, megjegyeztem, mert mi is arra járunk az uram szüleihez. De az azért nincs messze az autópályán végülis, Veszprém már keményebb dió.
És ti se siettétek el a nyaraltatást, úgy látom :wink: Miksa is 3 évesen maradt először a nagymamánál péntek délutánról vasárnap délig, és kicsit aggódtunk, ezért mentünk Harkányba, hogy közel legyünk hozzá, ha menni kéne. Nem kellett :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Nekünk Veszprém jobban útban van, oda kb. 1,5 óra az út, M0-M7-8-as (aminek egy jó része kétsávos, alig érint várost (még Várpalotánál igen)).
Viszont Füzesabonyhoz nekünk át kell menni fél Bp-n. Persze onnan az M3 nagyon jó. Megint más lenne a helyzet, ha végre az M0 azon szakaszát is meg tudnák csinálni, ami hiányzik az M3-ig.
Igen, Beninél nagyon igyekeztem kivárni a 3 évet, mert ő ugye első gyerek volt (bár közösséggel soha nem volt gondja, nagyon nyitott gyerek, hamar megtalálja a hangot másokkal (nem rám hasonlít :D)), és azt olvastam pszichológus tollából, hogy úgy jó neki.
Anyukám meg is riadt egy kicsit, mikor mondtam, hogy menne most Hanna, hogy Beni nagyobb volt, mikor először ment hozzá. De mondtam, hogy nem lesz vele valószínű gond, ráadásul most már teljesen (éjjal-nappal) szobatiszta, szóval még ez sem okozhat problémát. És egyébként egy jól kezelhető kislány. :)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Hahó!

Megjött az eredmény papíron is :wink:

Beszti! Nekünk meg pont az M3 a jó :D Szekszárddal van olyan gond, hogy 1-1,5 óra, mire átérünk a városon, utána már tűrhető, az M6-on pikk-pakk lent vagyunk Dunaújváros után, mondjuk az utána jövő részt a régi 6-oson most föltúrták és életveszély, de amúgy onnét már nem lenne messze. Az M0-t várjuk mi is, bár az meg hosszú lesz...

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Hát, csajok, így nehéz talit tartani :? Azt hiszem, a holnapi időpontot lefújhatjuk érdektelenség hiányában...

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Érdektelenség hiányában....... :( :( :(

én érdekelt lennék, de a holnapi nap pont nem jó. :?

Jövő héten csak a hétfő+ péntek nem jó nekem.

Motiot sajnos még nem válaszolt :(


Szóval én mennék kedd-szerda-csüti napokon!!!!!!!!!
OKÉ?????
:D :D :D :D :D :D

GRATULÁLOK A JÓ EREDMÉNYHEZ!!!!!
Most már papíron is!!!! :D


Este megyek szülőire az oviba 8)
Kíváncsi leszek :)
vas
 
 


Ildi! Aha, érdektelenség, hisz egész nap vártam eddig, hogy mondjon már valaki valamit, mert akkor úgy készülök. Nem baj, ha nem jó, csak akkor mondjátok, jó? :wink:

Jövő kedd-szerda-csüt közül nekem bármelyik jó, válasszanak a többiek, és akkor fixáljuk! Addigra talán Gabiék is tudnának jönni!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Jaj, ne hari, én most láttam csak, hogy a holnapi napról lenne szó

bocsi, bocsi :wink: :wink:


nekem is bármelyik jó, de hétfőn oltásra viszem a 2 csöppömet, péntek meg évzáró lesz, bár nem tudom hány órakor(ezért inkább ne bolygassuk azt a napot)
vas
 
 


Látod, a kismamák is tudnak gonoszak lenni(most fájt volna nekik, ha előre engedik azt a szegényt????????)

Én oda még úgy jártam, hogy nem az uh-s doki csinálta, henem a saját orvosom volt akkor bennt, és nem kellett sokat várnom.


Nem tudom még, hogy lesz az ovi-iskola szállítás.Mert Olivér valószínű, csak ebédig lesz, de ha megyek érte, akkor meg Natasa elalszik a kocsiba odafele(vagy visszafele), hazaérünk, berakom az ágyába, ha nem ébred fel, aztán 3-4 fele meg mehetünk a suliba. :roll: :roll:
Kicsit szétszabdalt napok lesznek.
Jó lenne, ha ott is aludhatna, meg kéne beszélnem a vezetőnővel, de inkább szeptemberre hagyom, először kipróbáljuk, mennyire lesz ez húzós :shock:
vas
 
 


Ildi! Hétfőn nekem meg értekezletre kell mennem, meg házassági évfordulónk is lesz :wink: , szóval az nekem sem lenne jó. Én mondjuk a szerdára szavaznék, ha mindenkinek megfelel.

Iszonyat vacak napom van, pedig semmi rossz nem történt, csak feszült vagyok, a kölyök nyüzsög egész nap, be nem áll a szája, mindent hatvanszor megkérdez, hiába válaszolok rá 59-szer :roll: És neki kéne állni vasalni, de nem bírom magam rávenni :? Pedig végre alszik :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Nekem csak Natasa alszik, Olivér tv-t néz, vasalni nekem is kéne, de helyette már másodszor megy a mosógép :shock:
Csak növelem az adagokat :shock:

elküldöm Motiot számát, te is írjál neki, hogy szerda jó-e neki, mondom, nekem még nem válaszolt semmit.
vas
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?