Új privát üzeneted érkezett!

Dimet!

Ha már PP-t vesztek, akkor egyértelműen Venezziát vegyetek!
Az tényleg totál vízszintesig dönthető, és ami szerintem nagyon fontos, átfordítható a tolókarja!!!!
És még olcsóbb is!
És kisebbre csukható!
És hidd el, nagyon szuper kocsi! :D

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =3&whid=25

És szerintem nézz körül a neten, mert árulnak használtan hordozóval együtt is, jóval olcsóbban!
És ez a kocsi nem harcolódik le 1-2 gyerek után.
(És tudom, és-sel nem kezdünk mondatot! De akkor is! :lol: )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Dimet!

Én a helyetekben nem a Brendonban vennék babakocsit. Drága és nem jár hozzá hordozó, asszem pelenkázós táska meg kiegészítők sem. Mi is ott akartunk venni, de aztán neten megláttam a Cam Comby Systemet (vagy Cam Comby Family is jó) és amellett döntöttünk. Szerencsére Győrben is kapható volt.
Ajándékba kaptuk mi is anyósoméktól, de amúgy sem szerettem volna babakocsiból használtat.
Nem volt olcsó, de épp akciós volt. :)
Rakok róla képet, a miénk ilyen. Kipróbáltuk, voltunk már kint sétálni Domikával. Szuperul lehet tolni, baromira praktikus. Anyuéknál a teraszon még a kihúzható baldahint is használtam benne.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Ha érdekel, akkor tudok megadni webáruház címet.

Kép
babancs
 
 


babancs, mennyi volt ez a kocsi?? tök jó!!
ja, nem mondtam,hogy a brendonban akarunk venni :D csak ott néztünk körül.
de amitrambóka küldtél, az nem esernyő kocsi. vagy ugyanolyan kicsire összecsukható???? mert sedanunk van és nem fér be minden....
dimet
 
 

 
 

babancs, és mekkorára csukható össze???
dimet
 
 


Dimet!

Akciósan 124e volt mindennel együtt (sportrész, hordozó, napfénytető, esővédő, táska, mózes, téli lábzsák, fejszűkítő betét). A mi kiskategóriás VW polónkba befér minden része egyszerre, picire összecsukható a váza, a tolókar is teljesen behajtható olyankor. A mankókaros (Cam Comby Family) olcsóbb, de a tolókar nem állítható, nem lehet megfordítani a vázon a hordozót, nincs fejszűkítő és lábzsák sem. Eredetileg olyat rendeltünk, nekem tetszett hogy ilyen "mankószerű" a tolókarja, de aztán visszamondtuk az említett hiányosságai miatt.

Kép
babancs
 
 



rambóka de a venezia mellé kell még egy sportkocsi is majd később!

Sztem is jó kocsi a Venezia, de én már most a plico matic sportkocsit használom, ha busszal megyünk valahova, mert kisebb és könnyebb. És mikor már ilyen nagy a baba nem kell hogy szembefordítható legyen a kar, nap ellen a legjobb a napfénytető. meg szellősebb is a sportkocsi, mint a venezia.Viszont télen nem vinném a sportkocsiban, mert venezia melegebb, zártabb.

babancs ez tényleg egy tökéletes, mindennel felszerelt, mindentudó kocsi!! Szuper!

Kép

Kép
rejo
 
 


124 az sok....mondjuk minden van hozzá.

de az a pramette, amit néztünk, az sportkocsi is.
de bonyolult az élet :lol:
dimet
 
 


Dimet!

A Venezia is sportkocsi is!

Rejo csak azt akarta mondani, h. amikor már akkora a gyerek, akkor venni kell egy kis, egészen könnyű esernyőre csukható sportkocsit is, amivel könnyebb buszra szállni, ill. ha eljön az az idő, h. már megy, de időnként elfárad a gyerek, akkor ne a nagykocsit kelljen cipelni.
De ezek a kis könnyű kocsik télen nem biztos, h. jók! Van amibe bele sem fér a gyerek nagykabátban!
A venezia sportrésze meg télen is elég meleg.
Szóval az ember semmiképpen nem ússza meg két kocsi alatt a dolgot!
Az összecsukhatóság:
Az általad és az általam belinkelt oldalakon, a tájékoztató alján ott van, h. melyik mekkorára csukható.
De mindenképpen próbáljátok be a kocsiba megvásárlás előtt!
És azt is, h. ha a kocsi benn van a csomagtartóban, mi fér még mellé! :wink:

Babancsék kocsiját is nézd meg a neten használtan, hátha van!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


sziasztok!

babakocsi ügy:
mindenképpen mózesest érdemes venni, amiben vizszintesen is fekhet a baba. nekünk sajnos nem ilyen van, így kinlódtunk azért, mert egész nap nem lehet benne, csa 1,5-2 órára tudsz vele elmenni valahová.
viszont azok drágábbak is.
én ha most vennék, én vennék egy használt régi ringatós mélykocsit. ezt elég olcsón megkapod, 6 hónapi használhatod, alvásra még utána is. nagyon strapabíróak, és jól el lehet benne altatni a babát. meg vennék egy kis könnyű profi mindenttudó sportkocsit az ülős időszakra.

lányok! miért van az, hogy az autósülés részünk 0-13 kilóig jó, újszülöttkortól, egyáltalán nem fekszik benne a baba, inkább közelebb az üléshez, de ez mehet újszülöttkortól, az alsó része meg 10 fok híján majdnem vizszointesig dönthető, és csak 6 hónapos kortól használható. a 6 hónapot a többi ilyen típusú kocsinál is kihangsúlyozzák.
nekünk most 2 hónap egy kicsit gáz, mert az autósülés nagyon meleg, az aljába pedig csak augusztustól tehetjük be.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


hehe...megfogadtam rambóka tanácsát, hogy próbáljuk bele a kocsiba vásárlás előtt, hogy befér-e a babakocsi. A bibi az, hogy nem engedték meg.. :lol: Mi a mózest tesszük a csomagtartóba, a váz meg függőlegesen összecsukva megy be hátra. Így a mózesre vagy bele férnek cuccok a csomagtartóba.
Nekem még a Peg Perego Navetta tetszett. Hasonló volt a miénkhez, de 118e-ért csak mózes és sportrész volt benne. A hordozó hozzá me 40valamennyiért. Márkát érdemes használtan keresni.

Kép
babancs
 
 


mi ezt belepróbálhattuk, így tuti jó. de még lesz pár kör babakocsi ügyben. a használtakat inézegetem net-en folyamatosan.
köszi az infokat ismét!
dimet
 
 


Csillag!

A babahordozók azért kagyló formájúak, h. baleset esetén ne sérüljön a baba gerince. Mintegy körbeölelik az egész gyereket.
A babahordozó arra való, h. a kocsiba be tudd kötni biztonságosan, ill. a kocsiból fel tudd vinni, esetleg boltba be tudj menni vele.
Na, ennek ellenére szerintem a gyerekek egy jelentős része lényegében ebben nő fel!
Mindhárom sógornőm ezt használta babanyugtatásra és ennek következtében ebben is aludt a gyerek! :evil:
Én direkt nem akartam rászoktatni.
Egyébként a babanyugtatási célra ott vannak a Rejo által már bemutatott "babanyugágyak" (Rejo! Mi is a pontos neve?), a babahordozó tényleg nem erre való!

Az, h. a sportrészben csak 6 hónapos kortól ültetheted a gyereket, azért van, mert csak 6 hónaposan fog tudni magától (!) ülni, addig csak csúszik össze!
Majd figyeld meg, ahogy fokozatosan megtanul ülni, elöször a háta felső részét tudja egyenesen tartani, és csak fokozatosan fogja hozzáegyengetni a derekát. Amíg az egész háta nem egyenes üléskor, addig nem célszerű egyedül beültetni az ülőre állított babakocsiba, mert túlterheled a gerincét (tornáztatni, kezedbe kapaszkodva felültetni lehet, de mindig csak rövid ideig!).

A vízszintesig dönthető háttámla azért célszerű, mert egyes babák imádnak hason feküdni, azt meg 180 helyett,150 fokon kissé kényelmetlen! :twisted:
Egyébként egyes helyeken lehet kapni olyan háromszög alakú szivacsot, amivel kivízszintezhető az ilyen kocsi is!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Bár ezt a topikot csak olvasom (és gyönyörködöm a képekben), de most van egy kis humorom, ami ide kívánkozik: :lol:


Mit tesz a születési sorrend...

A mama ruhái
1. gyerek: Azonnal kismamaruhákat kezdesz hordani, amint megállapítják a terhességet.
2. gyerek: Ameddig csak lehet, a rendes ruháidat hordod.
3. gyerek: A kismamaruháid a rendes ruháid.

Felkészülés a szülésre
1. gyerek: Vallásos áhítattal gyakorlod a légzéstechnikát.
2. gyerek: Nem gyakorolsz, mert emlékszel, hogy múltkor sem segített.
3.gyerek: A 8. hónapban előjegyzed magad epidurálra.

Babakelengye
1. gyerek: Előre kimosod, színek szerint rendezed, és precízen összehajtogatod a babaruhákat.
2. gyerek: Ellenőrzöd, hogy még tiszták-e, és csak a legsötétebb foltokat tartalmazóktól válsz meg.
3. gyerek: Már miért ne viselhetnének a fiúk is rózsaszínűt?!

Aggódás
1. gyerek: Az első nyugtalan nyösszenésnél vagy fintornál felkapod.
2. gyerek: Akkor veszed föl, ha üvöltése felzavarná az elsőszülöttet.
3. gyerek: Megtanítod a hároméves elsőszülöttet, hogyan kell újraindítani a mechanikus hintát.

Cumi
1. gyerek: Ha a cumi leesik a földre, elteszed, amíg otthon elmoshatod és kifőzheted.
2. gyerek: Ha a cumi leesik a földre, a cumisüvegből vett folyadékkal leöblíted.
3. gyerek: Megtörlöd a pólódban és visszadugod a szájába.

Pelenkázás
1. gyerek: Óránként bugyrot cserélsz, akár kell, akár nem.
2. gyerek: 2-3 óránként pucolod a dedet, ahogy szükség van rá.
3. gyerek: Igyekszel még az előtt kicserélni a bugyrot, hogy a többiek a szag miatt panaszkodni kezdenének, vagy a térdét kezdené verdesni.

Babaprogramok
1. gyerek: Eljártok babatornára, babaúszásra, babazenére és babameseklubba.
2. gyerek: Eljártok babatornára.
3. gyerek: Eljártok a közértbe és a ruhatisztítóba.

Kimozdulás
1. gyerek: Első alkalommal óránként rácsörögsz a bébiszitterre.
2. gyerek: Mielőtt elmennél otthonról, még meghagyod a számodat, ahol elérhetnek.
3. gyerek: Meghagyod a bébiszitternek, hogy csak akkor hívjon, ha vér folyik.

Otthonlét
1. gyerek: Hosszú órákat töltesz el naponta csupán a gyermekben való gyönyörködéssel.
2. gyerek: Naponta többször rájuk nézel, nehogy az idősebbik összenyomja, böködje vagy megüsse a kicsit.
3. gyerek: Minden nap igyekszel némi időt eltölteni a gyerekek látókörén kívül.

Lenyelt pénzérmék
1. gyerek: Ha elsőszülötted lenyel egy pénzérmét, rohantok az ügyeletre és vered az asztalt röntgenért.
2. gyerek: Ha másodszülötted lenyel egy pénzérmét, gondosan figyeled a pelus tartamát, hogy távozott-e.
3. gyerek: Ha harmadszülötted lenyel egy pénzérmét, levonod a zsebpénzéből.

:lol:
Szép napot a babáknak és mamáknak!

Tükörvíz

Kép
tukorviz
 
 


hehe, ez tök jó. én a cumit kivéve már mindenütt a második-harmadik gyereknél tartok. a cumit nem tudom, mert sose viszem magammal, csak alvásra használjuk. :lol: :lol: :lol:

Rambóka, nekünk a kocsi teteje volt az autósülés-bébihordó. max napi 1,5 órát volt benne, az első 6 hétben semmit, mert annyi bajon volt, hogy nem tudtuk vinni.
a hátát kezdi tartani. ha a sportrészt a legfekvőbbre állítom, (majdnem vízszint) az árt neki????
a babahinta, pihenőszék se teljesen egyenes, azt hiszem.
hol lehet ilyen szivacsot kapni? mi a neve?

nekünk egyébként most agyal babánk van. magától alszik napköben 70%ban, kivéve ha túlpörög, este perc alatt elalszik, ma reggel 8-kor keltettem, mert már nem irtam tovább a szétdurranó melleimet, tegnap este fél 10-től aludt végig. :lol:

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Csillag van egyenes fektető, a miénk olyan, lehet dönteni is, de egyenes marad a síkja.

Kép

Kép
rejo
 
 


nálatok is csak hisztiből áll a nap?

Eddig (a szoptatáson kívül) ez jött csak be nekünk:

Kép
Vendég
 


a miénk nem egyenes, de kitaláltam, hogy úgy teszem bele, hoyg a háta még azon a részen legyen. elvileg az ülésnél dől meg egy picit, kb 10 fokot. de ha így elfér benne, akkor tényleg nagyjából vízszintesen van. lehet, hogy beleteszek valami merevítést.
a fischer price etetőszékre is azt mondják, már 0 hónaposan beleteheted, úgy dönthető. a fene se érti ezt. én úgy tudom az a lényeg, hogy a csigolyák ne tehelődjenek. de melyik? a derekánál, a popsinál, vagy a kettő között?

csakegy, ha ilyen kis függőűágyam lenne, és is hisztiznék, amig bele nem tesznek :lol:
apropos etetőszék: nektek milyen van? mit javasoltok?
nálam eddig kettő esélyes van: a fischer price - ez mindent tud, csak nem összecsukható, de ez nem is olyan lényeg,
illetve egy 3in1 konstrukció. mondjuk ehhez masszívan kell ülni, de egyben etetőszék, hinta és kisautó, attól függ melyik oldalára fordítod,. ez talán jobban kihasználható, hat hónaposan megetetehető autósülésben is.
ti mit javasoltok?
.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Még nincs etetőszékünk, mert minek:) Ha meg majd kell, akkor a pihenőszékében etetjük amíg be nem szerzünk egyet...

Mondjuk nekünk már ígértek egy Ikeás gagyit :) Iszonyú sokan mondták már, hogy az nagyon jó... (+ mi majd veszünk egy fát is, olyat ami állítható magasságú és évekig jó lesz mint sima szék...)

( http://www.arzuhanas.com - én itt néztem ki a fa etetőszéket... ha másmilyen kell akkor még itt is érdemes körülnézni: http://www.babyoutlet.hu .. mi itt vettük tök olcsón az autósülésünket... )
Vendég
 


Sziasztok!


Csakegy!

Nekünk is IKEÁ-s etetőszékünk van, nagy szögletes tálcával. Kb. 3000 párszáz Ft-ból kijött. És szuper!!!!! Nagyon stabil és a gyerek is jól elvan benne. Később szerintem a tálcán rajzolni is fog tudni, mert akkora.
Annyi, h. vettünk hozzá 1500-ért egy babahámot az egy szál kétpontos biztonsági öve helyett (ezen mondjuk meglepődtem, h. a svédek erről nem gondoskodtak! :evil: ) Bár lehet, h. egy Gergőnél nyugisabb (csak ilyen van! :lol: ) gyereket azzal is elég bekötni!

Most gondolkodunk egy speckó utazó etetőszék-ülésmagasítón, ami 7000-be kerül és egész kicsire összecsukható (kb. 35X35X10)
Ez az:
http://www.twogoforkids.nl/kidskit.htm
http://www.babyproofingplus.com/item3243.htm
Később szétszedhető és ülésmagasítóként használható

A kék báránykás alap Lilla alatt szopispárna?


Csillagfény!

A 3 az 1-ben hintás-kisautóst mi is néztük, de elvitték. :( Szimpi volt!

A szivacsot én is csak babakocsis topikokon olvastam, asszem a Brendonban mondták, h. van, de nem biztos!


Tükörvíz!

Hála neked, vidáman indult a napom! :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka: gyerekhámot mi is vettünk egyet :) Pont azért, hogy ha majd ül akkor be tudjuk kötni ilyen helyekre :) (azért vettük már most meg mert 500 Ft-ért vesztegették a Cora-ban mint utolsó darabot...)

Igen, szoptatós párna van Lilla alatt (tönkölypelyvás)... mert ha csak úgy simán lerakom, azonnal felébred... ha viszont a párnába rakom le akkor még hajlandó aludni egy kicsit és elmehetek pl. pisilni :) (csináltam hozzá "biztonsági" övet is... egy pelenkát begyűrtem a párna alá két oldalról és ezzel szorítottam le Lillát :) (Így már lehetetlen, hogy véletlenül kilendítse magát... mert megfordulni még nem tud magától).

Én egyébként fürdetés után is a szoptatós párnába rakom... és azóta soha nem üvölt ha kiveszem a dézsából... jól besüpped a kis fészekbe és ott figyel kifelé :) (egészen addig amíg el nem kezdem öltöztetni mert akkor garantált az üvöltés...)
Kép
Vendég
 


Hö-hö csakegy emlékszem mikor még azon filóztál, hogy lehet te majd mosod, vasalod, teregeted, áztatod a pelenkákat...emlékszel?? :lol: :lol: :lol:

Még most is bevállalnád? Sztem még akkor se, ha fizetnének érte... :lol: :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


áááá... az akkor is csak egy kósza ötlet volt ami 5 percig tartott :)))))

(és bevallom, Lillán még egyetlen vasalt ruha sem volt eddig :roll: :oops: )

(egyébként Lilla szerintem nagyon könnyű gyerek... lehet, hogy nappal mindig kézben és/vagy cicin kell lennie, de cserébe 8-9 körül lefekszik aludni, alszik 7-8 órát, utána átjön az ágyunkba ahol félálomban szopik és együtt alszunk tovább... ha meg éhes akkor megint félálomban eszik és így alszunk tovább 9-10-11-ig:))))))) (a gond csak az, hogy ő hiába fekszik le olyan korán, ha én hajnalban fekszem le aludni ugyanúgy hulla leszek... Ja... és Lillának lényegében soha nem fáj a hasa, a legnagyobb baja általában az, ha éhes vagy fáradt és ezért nyűgös... igaz, akkro úgy üvölt mint a fába szorult féreg)
Vendég
 


Ja... a kakifoltot mivel lehet kiszedni szerintetek a ruhákból? :) A fehér ruha még OK, azt valszeg kidomesztoszozom... na de a színesekkel mi lesz? (itt a kölcsönruhák miatt vagyok gondban... ciki foltosan visszaadni őket... úgyhogy kezdek átszokni a túrkálásra... azoknál a ruháknál legalább nem kell aggódnom, hogy kakifoltosak lesznek...)
Vendég
 


Csakegy!

A kakifolt kijön folyékony, fehérítős Vanish-sal (csak hidrogén peroxidot tartalmaz, annyira nem tudja kifehéríteni a ruhát, ne aggódj!!), ha a gépi mosás előtt beáztatod és megdörzsölöd. A gyümölcsfoltokat is kihozza, de a répával az sem tud megbírkózni! :evil: Arra marad a domestos!

Turi és börze! Máshol nem érdemes ruhát venni, pláne később!!!!!! :!:


Rejo!

Nem is kérdeztem, h. használt-e a pyoctanin?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


csakegy, a kaki nálam is probléma volt. megoldás: mosószappan!
azóta egy folt sincs. mindenre jó. :D
pelusmosás: háát, nem tudom anyukáink hogy élték túl... nálam a minimákis háztartás a főzés, reggel 6-8-ig, amikor mindenki alszik.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Rambóka nem kellett, magától elmúlt, mégsem gomba volt, hanem szopóhólyag.

Gratula a vizsgádhoz. nem tudom én hogy fogom megcsinálni a magamét juniusban, de nagyon véreskezű a prof, és szörnyű az anyag, ő maga írta (aki vizsgáztat) és még szerinte is szörnyű. magyarról magyarra kell fordítani. Térelmélet.

Rambóka honnan lehet ilyen utazó etetőszéket rendelni, és mennyibe kerül? nekünk nagyon kéne egy ilyen.
ha rendelsz becsatlakozhatok? Felezhetnénk a postaköltséget, rendeld magatokhoz Pécsre, úgyis ott kell nekünk, majd elmegyek érte.

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo!

A Krisztina tértől két lépésre az OTP mellett nyílt egy új bababolt :lol: , ott láttam meg, még gondolkozunk rajta.

Szopóhólyagnak utánanéztem, elvileg csak a felső ajkon szokott lenni középen, úgyhogy vmi más lehetett, de a lényeg, h. elmúlt!

A vizsgám könnyű volt, csak a 3 hét felkészülés készített ki! Iszonyatos mennyiségű anyag volt!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Babakocsi témához:

Babancs ez egy remek kocsi! :lol:

Mi sajnos vásárlás után jöttünk rá,hogy a csomagtartóba nem fér bele a frissen vett járgány. :( Le kellett hajtani az első ülést úgy hoztuk haza Pestről.Aztán apa fél órányi munkával valahogy mindig beeszkábálta a csomagtartóba,de utánna fél napig duzzogott.Szóval vennünk kell egy újat,mert egyre több hely kellene a csomagoknak ,és a nagy kocsi mellé egy kis szatyorka fér csak be. :oops: (vagy egy nagyobb autót kell venni-ez apa titkos terve :wink: )

KépKép

KépKép
okr
 
 


Rambóka!

Gratulálok a vizsgádhoz!
És köszi az oltásos tájékoztatót. Állítólag az az új tendencia, hogy a BCG beadását követően nem kell várni 1-2 hónapot a következő oltással. Korábban ki kellett várni ennyi időt, sőt nekem a koraszülött osztályos dokinő is azt mondta, hogy ne engedjem beoltani jún. 11 előtt, vagyis várjuk ki az egy hónapot. A gyerekorvos felhívja pesti oltási tanácsadót, hogy tisztában legyünk a dologgal.

Pneumococcus ellen beoltatta valaki közületek a gyermekét?
Domi koraszülött voltára tekintettel mi akciósan, havi 6e-ért jutunk hozzá. Én szeretném kérni. A rotavírus elleni viszont elég húzós..azt asszem kihagyjuk.

Házhoz járatom a doktornőt egyenlőre. Nem olcsó, de legalább nem kell a rendelőbe cibálnom a gyereket. Még összeszedne valamit. Amúgy nagyon jó fej a doktornő. Mind szakmailag, mind emberileg szimpi.

Rejo!

Akkor rendesen izgulhatsz a vizsga miatt..főleg nyáron a melegben vizsgázni. Szerencsére nekem nincs több vizsgám, még jó hogy nem halasztottam el a büntetőjogot. Klassz így szakvizsgás anyukaként. :lol: Mire visszamegyek melózni, már gőzöm nem lesz a jogról. :D
Domi, Johanna jól vannak?
Sok tanácsodat tudtam hasznosítani. Pl. nálunk sem megy a porszívó, nyugi van, nem főzök, nem zaklatom a gyereket, szerencsére nincs elrontva. Na meg sokat köszönhetek a kórházi szigornak. :twisted:


Okr!

Köszi a babakocsidícséretet! Ha újra választanom kéne, megint ugyanilyen kocsit vennék. Még akkor is ha kölcsönt kéne rá felvennem. Na jó, ez az utóbbi túlzás volt. :D Főleg, hogy ajándékba kaptuk.
Milyen kocsit vettetek, hogy ilyen nagy? :shock:
Hogy vagy mostanság?

Csakegy!

Lilla nagy édes! Érdekes az a szerkezet, amiben fexik. Ez valami függőágy? :lol:

Mikor jöttök Győrbe? Tök jó lenne talizni, de 3 hónapig a családon kívül nem fogadhatunk vendégeket. Na majd kitalálok valamit.

hiszti: nálatok egész nap megy?

Domi csak akkor nyűgös, ha valami problémája van, pl. nem tud kakilni vagy farkaséhes.
Ha sír, mi mindíg odamegyünk hozzá, megnézzük mi a gond, ha nem nyugszik meg, akkor felvesszük. De mindig foglalkozunk vele, ha nem tud aludni és valami baja van. Azt hallottam, így a későbbiekben is simán végig fogja aludni az éjszakát.
Tegnap este is cirkuszolt, valószínűleg fájt a hasa. Megkapta az Espumisant és egy pisszenés nélkül (etetéseket kivéve) végigaludta az éjszakát.
Nagyon jó baba, szinte csak akkor sír fel 3 óránként, ha enni akar.
Mindent meg tudok mellette csinálni, így hogy a tápszerrel jól belakik kb. 3 órára.
Már 2670 gramm, de csak 3 kilós súlyig eheti a mostani feltúrbósító tápszert. Kapott közgyógy-igazolványt..az a vicc, hogy egy évben összesen 6e ft az ingyengyógyszer.. :) (ja és akkor is van dobozdíj)

Voltunk szemésznél. Érdekes módon mindenkinek 12-re adtak időpontot..de nem baj, nem kellett sokat várnunk. Üvöltött a vizsgálatnál, pedig nem is fájt. Minden ok, csak még éretlen a szeme, E-vitamint kell szednie. Remélem nem fog fájni tőle a hasa. Most vittem először kocsival..hát akadtak problémáim a hordozó bekötésével. Asszem betesszük állandóra a kocsiba, itthonra meg veszek egy pihenőszéket. Etetés után szeretem beletenni a hordozóba, így elkerülhető a bukás-hányás.

Kép megmértek..

Kép

Kép jóllaktam:)

Kép babakocsiban

Kép alszom1

Kép összegömbölyödve

Kép
babancs
 
 


Babancs: Domi tündéri :)) (és gyönyörűen gyarapodik:) ) A bekajálós kép meg eszméletlenül jó :))))))))

Még nem tudom, mikor és hogy megyünk Győr felé - igazából mi az Ergo kenguru miatt mentünk volna be de közben megvettem tőlük a bababörzén így nem biztos, hogy bemegyünk Győrbe sajna :( (bár ki tudja, 3 napig leszünk Héderváron...)

A számodat el tudnád esetleg küldeni priviben? Akkor ha megyünk, tutira hívlak! (max. az ablakon át megmutatod Domit:)

Én igazából úgy vagyok az éjszaka átalvással, hogy Lilla lényegében egy-két héten át bojkottálta csak, azóta lényegében átalussza... vagyis van, hogy felkel kajálni de olyankor magam mellé veszem és a mellemen alszik el amíg én is szunyálok így nem veszek belőle túl sokat észre... csak meg kellett tanulnia, hogy van nappal amikor zaj van és világos és van éjszaka amikor sötét van és néma csend, semmi átpelenkázás stb. és hiába gügyög mellettem az ágyban, a kutya se figyel rá úgyhogy olyankor aludni kell... mindezt úgy, hogy nappal "el van rontva" ... állandóan kézben van. Szóval szerintem a kettő nem függ össze... (na majd kiderül mi lesz majd a növekedési ugrásoknál...)

Hiszti nálunk is csak akkor van, ha valami baja van - pl. éhes, tele van a pelenkája vagy egyszerűen unatkozik... OK, az tény, hogy nem szeret vízszintesen feküdni, dehát ez van... kíváncsi baba, szeret nézelődni...

Egyébként a hazahozatal utáni első 2 (asszem) hét nálunk is úgy telt, hogy kaja, alvás, kaja, alvás... aztán egyre többet lett ébren, és egyre többet kellett szórakoztatni... aztán jött az önmagát elszórakoztató időszak (kb. 10-20 percig jól elvan... néha tovább is...)... és nappal csak minimális alvás, az is elég éber, sok-sok 5 percessel a szopi után... egyébként nem is tudom, hogy húzzuk ki általában estig :) Aztán este jön a masszázs, utána a lubickolás, esti szopi és már alszik is... úgy kb. 9 körül (néha 10)... aztán hajnalban átjön mellénk, kaja, és alvás tovább... (nappal viszont majdnem folyamatosan kajál és kézben van úgyhogy a nappalért cserébe jár nekünk a nyugodt éjszaka:)

most meg semmi sem jó... igaz, tegnap éjjel kiderült miért (a melegfronton kívül ami szerintem mindenkit kiüt... én speciel hulla fáradt vagyok, hiába alszom 10-ig, 11-ig...): szegényke valszeg jól megfázott, mert már köhög is és néhány óránként le kell szívni az orrát (láza szerencsére nincs)...

mondjuk most szépen ki is dőlt és már 2. órája alszik a pihenőszékében... és azóta köhögni se köhögött :) asszem éjjel rosszul aludhatott az orra miatt és most piheni ki magát...

(felébredt... nem tudom mikor... csak most néztem hátra és látom, hogy a székéből nézi a TV-t... sutyiban, mert tudja, hogy neki még nem lenne szabad :twisted: )
Vendég
 


Na... szegény Lillát kiorrszívóztuk... üvöltött mint akit ölnek :( Viszont iszonyatos mennyiségű trutyit sikerült kiszívni belőle... olyan sokat, hogy majdnem a porszívóba is jutott belőle... láza szerencsére nincs (fenékben 37,5) úgyhogy az orrszíváson kívül nem sokat tehetünk :( Még dilemmázok, hogy felhívjam-e a dokit ha holnapig nem javul a helyzet...

Babancs: ez egy függőszék, mi itt vettük: http://www.thezerogravitychair.com/
Vendég
 


Babancs
Nagyon édes Domi!Jó nagyot is nőtt! :)
Én köszönöm jól vagyok,várom hogy vége legyen ennek a hónapnak,és tudjak biztosat a babáról.
A kocsink Retrus.Igazából sétálgatni szuper jó,mert nagykerekű és nem zötyög a gödrökben,de utazni vele rémálom.Monjuk lehet veszek egy szuper kengurut,az könnyen szállítható. :P :wink:

Csakegy
Nálunk soha nem volt kaja,alvás,kaja ,alvás. :roll: Ada már a kórházban is többet volt ébren,mint aludt.Kis bagoly.
Mostanság jobban alszik már. :D

KépKép

KépKép
okr
 
 


Okr:

minden rendben lesz a kistesóval:)

babakocsi: izé... eddig azt hiszem összesen egyszer használtuk :) Vagyis igazából többször mert annak a mózeskosarában altatom Lillát a szüleimnél :) (a kocsit is ott tároljuk :)) mostanáig a Premaxx hordozót használtam, aztán most majd szépen átállok az Ergóra... bevásárolni is hordozóval megyek... sokkal jobb... )

evés-alvás:de Ada gondolom nem is volt sárga :) (Lilla állítólag még mindig az... a dokinő hetente csekkolja mert csak akkor adja be neki a 2 hónapos oltást, ha a lába már a térdéig fehér...)

csórikám orra tele van trutyival... folyamatosan szívogatjuk lefelé neki, de mindig újratermelődik :(
Vendég
 


Szegény Lilla! :x Jól megfázott ebben a melegben.Gondolom most az evés,alvás sem megy vmi jól,dugult orral. :(

Ada nem volt sárga. :) (legalábbis nem kórosan) Szerencsére ez elkerült bennünket.(kop-kop-kop)

Babakocsit sztem majd most fogjátok jobban használni,hogy szép idő van.Ilyenkor jókat lehet vele sétálgatni.Őszintén szólva én ahordozóban nem tudtam vinni,olyan nehéz volt :oops: kivéve a bevásárlás,ha apával mentünk.Bár előbb-utóbb ott is ölbe került. :wink:

Tesóval kapcsolatban legyen igazad! :)

KépKép

KépKép
okr
 
 


evés megy szerencsére, igaz, minden etetés előtt komoly orrszívás van... (csórikám nagyon üvölt közben... velőtrázó sikolyokat ereget mint akit ölnek :( dehát ha ez kell akkor ez kell... szerencsére utána mindig lenyugszik egy mp. alatt, vígasztalni se kell...)

Iszonyú meleg van :((((
Vendég
 


Nem hiszem el, hogy nem tudunk szabadulni a fehérruhásoktól. :cry: Mindig van min aggódni, Először Sára veséje miatt, aztán a sérvműtétje miatt, most meg a vérével van valami. A direkt bilirubinja és a májfunkciós értékei ahelyett, hogy lefelé mennének, egyre magasabbak. A gyerekdoki azt mondta, hogy nem tudja, hogy ilyen korú csecsemőnél mennyinek kellene lennie, a belgyógyász is csak a vállát vonogatja. A hematológián azt mondták, hogy igazából nem kell aggódni, de ők sem értik, hogy miért van így. :shock:
Ha valamelyik fórumos baba volt vérvételen és néztek neki GOT, GPT és direkt bilirubin értékeket, lszi irja már meg nekem, hogy mennyi lett. Illetve ha valakinek van ötlete, hogy hová forduljunk ezzel a problémával, hálás lennék a tanácsért.

Kép

Képurl]
espero
 
 


a direkt bilirubin miért felelős? (igazából Lilla is fura mert még mindig sárga, csak a dokinő nem aggódik miatta... max. nem hajlandó-még- beoltani)

Szurkolok, hogy Nálatok minden rendben legyen!!! (mostmár igazán jöhetne a nyugi...)
Vendég
 


Espero!

Sajnálom, h. mindig van vmi gond! :cry:
Szerintem semmiképpen ne hagyd annyiban a dolgot!
Kérj beutalót az illetékes gyerekklinika gasztroenterológusához ill. hasi UH-ra!
Ki kellene deríteni, h. van-e vmi epeút elzáródás, esetleg májfejlődési probléma!
Széklete nem világos sárga?
Amit vérből tudnak nézni:
- nincs-e vmilyen vörösvérsejt probléma (enzimdefektus, thalasszémia, K vitamin hiány)?
- nincs-e vmi fertőzése (hepatitis, toxoplasmosis, cytomegalovírus)?
- nincs-e vmilyen enzimhiánya (alfa1antitripszin hiány?
- nincs-e pajzsmirigyproblémája?
- nincs-e vashiánya?
- nem éhezik-e (súlygyarapodása megfelelő?)?
Sok minden okozhat májenzim eltérést! Nem szed semmilyen gyógyszert, ami okozhatja?
Ezen kívül semmilyen egyéb tünete nincs?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Espero!

Sajnálom, h. mindig van vmi gond! :cry:
Szerintem semmiképpen ne hagyd annyiban a dolgot!
Kérj beutalót az illetékes gyerekklinika gasztroenterológusához ill. hasi UH-ra!
Ki kellene deríteni, h. van-e vmi epeút elzáródás, esetleg májfejlődési probléma!
Széklete nem világos sárga?
Amit vérből tudnak nézni:
- nincs-e vmilyen vörösvérsejt probléma (enzimdefektus, thalasszémia, K vitamin hiány)?
- nincs-e vmi fertőzése (hepatitis, toxoplasmosis, cytomegalovírus)?
- nincs-e vmilyen enzimhiánya (alfa1antitripszin hiány?
- nincs-e pajzsmirigyproblémája?
- nincs-e vashiánya?
- nem éhezik-e (súlygyarapodása megfelelő?)?
Sok minden okozhat májenzim eltérést! Nem szed semmilyen gyógyszert, ami okozhatja?
Ezen kívül semmilyen egyéb tünete nincs?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


sztem se lehet megúszni 2 kocsi alatt. vagy inkább 3. :(
ma felhívtam egy gyerekorvost, azt mondta semmiképpen nem mehet lehajtott sportülésbe a gyerek, csak vizszintesen, autósülésbe ameddig muszáj.

úgyhogy a mózes aljába teszünk egy deszkát, azt fogom beletenni a lehajtott sportkocsiba.
ezenkívül veszek egy esernyőkocsit közlekedni, metrózni, stb... abba is lehet, hogy bepasszítok egy kisebb deszkát, igy legalább a mélykocsit megússzuk most is, meg a következőnél is. :)
viszont ha nem a város közepén laksz, akkor mindeképpen kell a nagyobb kerekű sportkocsi is.

:twisted: :twisted: :twisted:
egyébként semmi munka mnem lenne a gyártóktól vizszintesre hajthatóra megcsináálni a sportkocsikat.
ez olyan, minthogy a háztartási cuccaid is tönkremennek 8-10 év után. fogyasztói társadalom.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Espero és hogyan jöttetek rá ezekre a rossz értékekre?

van valami konkrét panasza, tünete Sárának?

johanna is sárga volt még 10 hetesen is, de őt beoltották mindennel amivel kell. Nétztek neki valamit, mingyá megnézem espero mit.

Espero ilyet néztek htc és Sebi de még a kórházban. nem tudom ezek mik, de az erős sárgasága miatt nézték.

A Sebi neki is emelkedett, és nem csökkent az idővel. (kellenek ezek az értékek?)

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!

Espero!
Fővércsoport és Rh összeférhetetlenség volt Nati és köztem!
O-A incompatibilitas a neve!
(Én O Rh"+" , Nati A Rh "-")
Natinál nagyon magas volt a SEBI 405.0Umol/L,majd 5nap múlva 258.0umol/L,és még hazajövetelnél (10naposan is 200felett volt)!Infúzióval mosták a vérét és kék ényt kapott!
3hónaposan is még sárga volt annyira....mint egy élettanilag sárga baba!Főleg a szemfehérjéjén volt észlelhető!
Sára sárga ?

Nincs esetleg ez?
pusza
Andi
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


........ényt=fényt......
bocsi!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


apropos pneumococcus: szerintetek érdemes?
nekem a védőnő azt mondta, valóban koraszülött babáknak szokták adni, és szerinte nekünk felesleges, inkább ne vigyem közösségbe a gyereket. no comment.
az milyen baci?
ti adtatok?

Domika már akkora fiú, hogy rá se ismerek! :wink:

Kép

Kép
csillagfény
 
 


védőoltások... bevallom "kissé" soknak tartom a 3*17e Ft-okat az oltásokra... merthát kéne a pneumora, kéne a rotavírus ellen, a bárányhimlő ellen, az agyhártyagyulladás ellen, a kutyafüle ellen... Ez sokszor sok-sok tízezer Ft + sokszor 6e Ft a beadásukért (tényleg... jogosan kérnek ennyit a gyerekorvosi rendelőben a nem kötelező védőoltások beadásáért? Akkor már inkább elviszem a gyereket a háziorvoshoz és nála adatom be a szurit)

szóval nagy dilemma ez...

Egy másik topikban a napokban ezt írta valaki (remélem nem zavarja, ha idézem...):

"Lányok, ma beszéltünk egy igen jó szakember klinikai gyerekorvossal az oltásokkal kapcsolatban, mert holnap adattuk volna be Marcinak az agyhártyagyulladás-elleni oltást.

Ő a következőket mondta:

a kötelező oltásokon kívül csak a következőket érdemes beadatni: 9 hónapos korban a bárányhimlő elleni oltást (ez NEM az a bárányhimlő, amit még mi kaptunk el, hanem egy régi vírus, ami most újra felütötte a fejét, és komoly szövődményei lehetnek!)
1 éves kor után elsősorban a pneumococcus elleni oltást, majd az agyhártyagyulladás elleni oltást.

1 éves kor előtt e 2 uóbbit csak akkor adassuk be, ha a baba sokat van gyerekközösségben (pl. bölcsis, vagy ovis-bölcsis testvére van). Egyéb esetben nem javasolja, mert több hátrány származik belőle, mint előny. Feleslegesen terheli a gyerek szervezetét, és több oltás is kell, mint később. A gyerekorvosok azért szokták ajánlani, mert 1 éves kor előtt olcsóbb (2-3ezer Ft-tal), de sokkal több a kockázata, mint később.

A többi "divatos" kór elleni oltásnak nincs sok értelme, a gyógyszerlobbi gerjeszti a félelmet. Az agyhártyagyulladás elleni oltás is pl. csak a C variáns ellen véd, a legtöbb megbetegedést azonban a B okozza, ami ellen nincs is oltás! "
Vendég
 


én bárányhimlő ellen nem fogom beoltatni, több oknál fogva sem.
1. ha gyerekkorban elkerüli a betegség, és netán pár évtizeddel később felnőttként utoléri sokkal keményebb lesz.
vagy ha nem az éri utol, akkor az övsömör. sokkal rosszabb.
2. mi van ha megkapja? én is voltam bárányhimlős, 10 nap szünet a suliból, még rosszul se voltam. viszont tök jó, hogy túl voltam rajta. a rubeolának meg külünösen örültem.

és azért minden oltásnak van kockázata is.

agyhártyagyulladás ellen???? nem tudom, én senkit nem ismerek, akinek lett volna.
nem is a pénz miatt. ha kéne fizetni egy százast, és ezzel megóvhatnád minden betegségtől a gyerekedet, akkor gondolkodás nélkül fizetnék, még többet is, de szerintem ez nem áll fenn.

pneumococcus. hát, az enyém igencsak sokat van közösségben, ha nem is elsősorban gyerekek között. mindig visszük valahová.
rambóka, te mint orvos mit mondasz? ez milyen betegség? a szórólapon az áll, le lehet tőle bénulni.....
kérdés, mennyire kell tőle valósan félni? mondjuk az influenzába is belehalhat 10000 ember közül egy, ha nincs szerencséje.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Csillag Bárányhimlő elleni oltásról következőket tudtam meg:

Ha nem adatod be, gyereked elkapja feltehetően valamikor a betegséget, valószínűleg nem lesz semmi szövődménye (bár ez nem biztos), szervezete legyőzi, és elrakja a vírust a gerinccsúcsba vagy hova, és ott pihen a vírus, és felnőttkorban bármikor aktivizálódhat, akkor lesz belőle övsömör.

ha beadatod az oltást, tutira nem kap szövődményt, bár nnek ugye kicsi lenne az esélye, de megvan, viszont BIZTOS nem kap övsömört felnőttkorában. az övsömör nem a felnőttkorban elkapott bárányhimlő, hanem a felnőttkorban aktivizálódott hajdani fertőzés.

Oltáskor máshogy immunizálódik a gyerek, nem raktározódik el a víris a gerinccsúcsban.

DE: csak 25 éves tapasztalat van ezzel az oltással kapcsolatban, nem tudjuk meddig hat? 25 évig biztos...

Rotavírus ellen hülyeség és pénzkidobás, pneumo ellen csak rákos, koraszülött, meg egyéb rizikós gyereked érdemes, egy egészségesnek tök felesleges.


Agyhártya ellen nem tudom. Azt Domi megkapta, kint No-ban éltünk akkor, ott ajánlották, pedig nem egy szívbajosak a németek gyerekbetegség ügyben, de sztem ez is felesleges.

ja a kullancs elleni az melyik? Az az agyhártyás? vagy az más?

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!

Szemelvények:

Pneumococcus vakcina:

-Prevenar, kb. 18000 Ft/ampulla:

A 7-valens (7 féle baci ellen hatékony) konjugált vakcina ezzel szemben 90%-ot meghaladó hatékonyságú a vakcinában reprezentált szerotípusokra – némileg a keresztreakciót adókra is. Az immunitás tartós és boosterelhető (megerősíthető). Invaziv pneumococcus betegségre az USA-ban jóval 90%-ot meghaladó hatékonyságot írtak le, sok európai országban 70% körüli hatékonyságot, más kontinenseken 50% körüli hatékonyságot igazoltak eddig. A csecsemőkorban kezdett vakcinációt általánosan bevezető országokban az antibiotikumrezisztens pneumococcus törzsek visszaszorulását is megfigyelték.
1 éves kor alatt 3 oltás szükséges 1 hónapos szünetekkel, 1 éves kor felett 2 oltás, 2 éves kor felett 1 oltás is elég.

- Pneumovax23, Pneumo’23, (kb. 2000 Ft)

A polysacharid pneumococcus vakcinák nem alkalmasak immunmemória kialakítására, mert a tok polysaccharid önmagában T-independens (B sejtekre irányuló) antigénválaszt indukál. Ennek megfelelően 2 (5) éven aluliakban immunválaszt kialakítani csak átmenetileg képes, ezért e korosztály immunizálására nem ajánlott.
Magyarországon gyógyszertári forgalomban két polysaccharid vakcina – a Pneumo’23/Sanofi Pasteur és a Pneumovax23/MSD - , van forgalomban. Ezek mindegyike 23 szerotípust (1,2,3,4,5, 6B,7F, 8, 9N, 9F, 10A, 11A, 12F, 14, 15B, 17F, 18C, 19A, 19F, 20, 22F,23F és 33F ) tartalmaz 25-25 mikrogrammnyi mennyiségben.
A pneumococcus polisacharid vakcinák hatékonysága az egyes vizsgálatok szerint elérheti a 70-90%-ot, ám időben csökkenő tendenciájú, nem boosterelhető és újraoltáskor immuntolerancia révén az ellenanyagképzés további csökkenése is előfordulhat.
Öt éven aluli gyermekek poliszacharid vakcinát – lehetőleg – ne kapjanak, két éven aluliak semmi esetre sem.
2 évesnél fiatalabb gyermekek nem reagálnak kielégítően a PNEUMOVAX 23 azon kapszuláris típusaira, amelyek ebben a korcsoportban leggyakrabban okoznak Pneumococcus fertőzést. Két évesnél fiatalabb gyermekekben a vakcina biztonságossága és hatékonysága nem megalapozott. Ennek megfelelően a PNEUMOVAX 23 alkalmazása ebben a korcsoportban nem javasolt."



"Hivatalos adatgyűjtés jelenleg Magyarországon csak a pneumococcus okozta gennyes meningitiszekről van. Évente átlagosan 70-80 jelentett esetről tudni, melyek közül minden harmadik-negyedik halálos kimenetelű. Az esetek 80%-a 40 évesnél idősebbekben fordul elő, ám tíz gennyes meningitiszből négy esetben az etiológia ismeretlen marad. Az öt évesnél fiatalabb gyermekek kórházban kezelt invazív pneumococcus fertőzéseiről a közelmúltban végzett, két éven át folytatott, prospektív epidemiológiai vizsgálat 95 esetet talált. A vizsgált két év alatt, a 95 beteg közül minden ötödiknek volt agyhártyagyulladása, az öt halott közül négynek.
(lefordítom: 2 év alatt mindössze 95 pneumococcus okozta súlyos, kórházi ellátást igénylő megbetegedés fordult elő, ebből 5 gyerek halt meg, közülük négynek pneumococcus okozta agyhártyagyulladása volt.)"

"Az invazív pneumococcus betegség szempontjából fokozott kockázati csoportba tartozók:
-korai életkorban közösségbe járás (bölcsöde)
-passzív dohányzás
-immunszuppresszív kezelés, AIDS
-sarlósejtes anaemia
- funkcionális vagy anatómiai asplenia (lép hiány)
-koraszülöttség
-átvészelt invazív pneumococcus betegség
-szelepbeültetésen átesett hydrocephalusos csecsemők
-volt bronchopulmonalis dysplasiás (légzési elégtelenség) koraszülöttek "
(Babancs! Ti kedvezményesen fogjátok kapni, kb. 4000 Ft körüli összegért!!!!!)


"A pneumococcus elleni immunizálás - akár ha 23 valenciájú, akár ha konjugált vakcinával történik is - elsősorban az invazív infekciókkal szemben véd (meningitis, sepsis), kevésbé hatásos a légúti infekciók, a pneumonia és a otitisek megelőzésében.

Az oltási reakciók hevesek lehetnek, különösen újraoltás esetén. Az újraoltást 5 éven belül nem ajánlják, csökkent immunválasz esetén is legfeljebb 2-3 évenként."

"18 906 gyerekből 13 gyerek kapott Pneumo 23 oltás után Pneumococcus betegséget.
a Prevnarral oltott kontroll csoportban 18 910-ből 27 gyerek kapott ugyanilyet.
(Pneumococcal 7-valent Conjugate Vaccine Package Insert) "

"A konjugált pneumococcus vakcina használata nem helyettesíti a 23-valens pneumococcus polysaccharid oltás használatát azoknál a 24 hónaposnál idősebb gyermekeknél, akik a Streptococcus pneumoniae által okozott invasiv megbetegedések szempontjából nagy rizikót jelentő állapotban szenvednek (pl. sarlósejtes anaemia, asplenia, HIV-fertőzés, krónikus betegségben szenvedők vagy immunsuppressált betegek). A nagy rizikójú csoportba tartozó, 24 hónaposnál idősebb, megelőzően Prevenarral beoltott gyermekek kapjanak 23-valens pneumococcus polysaccharid oltást, amikor ajánlott. Korlátozott számú adat alapján a konjugált pneumococcus oltás (Prevenar) és a 23-valens pneumococcus polysaccharid vakcina között nem kevesebb, mint 8 hétnek kell eltelnie.

"A 2 és 5 év közötti gyermekeket egyszeri dózisú oltási program alapján immunizálták. Csak korlátozott számú adat hozzáférhető. A 24 hónapnál idősebb gyermekek körében a helyi reakciók, különösen a nyomásérzékenység magasabb előfordulási arányát figyelték meg a csecsemőkhöz képest "

"A klinikai vizsgálatok eredményei alátámasztják a Prevenar hatásosságát a vakcinában jelenlevő szerotípusok által okozott otitis media (középfül gyulladás) ellen, de a hatékonyság alacsonyabb, mint invasiv betegségek esetében. "

"Recurrens otitis mediában (visszatérő középfül gyulladás) a vakcina hatása statisztikailag nem szignifikáns 16 %-os (-6, 35-95 % CI) csökkenés volt a finn vizsgálatban."

Tehát a súlyos betegségek: pneumococcus szepszis, agyhártyagyulladás, tüdőgyulladás ellen kiválóan véd, de egyszerű felsőlégúti és középfül nyűgök ellen kevésbé! :twisted:
Sajnos nem tudhatod előre, h. mit kap el a gyerek és mennyire lesz súlyos! Ráadásul egy rendszeresen kiújuló középfülgyulladás is lehet nagyon durva dolog! :(

Folyt. köv.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Így van, Rambóka, valóban kedvezményesen kapjuk a Pneumococcus elleni védőoltást 4800 Ft-ért. A rotavírus ellenit nem kérem. Holnap jön az orvos, vagy hozza a kötelező oltást vagy nem - nem tudom, hogy mit mondtak neki a pesti oltási tanácsadóból.
A szemészeten írtak Dominak E-vitamint, amit kapszula formájában kell beadni a gyereknek (szétcsavarni és a port beleönteni a tápszer közé). Na erre a patikában kiadtak olyan zselés E-vitamint, amit nem tudok nekiadni a gyereknek. Azt mondták, hogy nincs másfajta..írathatok újat. Ráadásul anno ugyanilyen E-vitamint szedtem, mint amit adtak a gyógyszertárban és kikészült tőle a gyomrom. Amúgy meg ha nem adok a gyereknek E-vitamint, nem érik meg a szeme? Mert jelenleg még mindig éretlen..a tápszerben is van valamennyi E-vitamin. Holnap ha jön a gyerekorvos, íratok vele olyat, amit be tudok adni Dominak.

Tegnap nem tudom mi baja volt a gyerkőcnek..(lehet nem tudott kakilni), este 7-11ig sírt. Óránként etettem. Megevett 185 ml-t, vagyis 3* annyit, mint az adagja. 11kor már nem bírtam tovább, lázmérővel segítettem neki a kakilásban. Aztán hajnali 4ig aludt. Az angolvíz és az Espumisan is hatástalannak tűnt..
Amúgy jelenleg 2920 gramm, lassan megtriplázza a születési súlyát. :D

Kép
babancs
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?