Új privát üzeneted érkezett!

Motiot, nagyon boldog névnapocskát kívánunk neked!!!!

Kép

Szirom, így már kicsit másképp néz ki a falu(amit utólag beraktál) :wink:
De tényleg, ha te oylan sokszor voltál ott, és tudod, hogy milyen szép, akkor hajrá!!!!

Ez még abszolút nem biztos, hogy felveszik az oviba(attól függ, persze hány gyerek jelentkezik)


Ja, és megcsináltam a mojitot este. :D
HÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ, 3 pohárkával le is csúszott :lol: :lol: , figyuka, ilyen lett:
Kép
vas
 
 


Hahó!

Rohanásban vagyok, mert megyünk megint a kórházba, most megbeszélésre az altatóorvossal. Aztán még pizsiben nyomulunk :oops:

Motiot! Mi is nagyon boldog névnapot kívánunk neked!

Kép

Majd jövök!

Ildi! Hidd el, hogy jó hely Kréta :) Ez a kopárság is lenyűgöző ám, engem legalábbis lenyűgöz :wink: Najó, nem győzködlek benneteket, főleg, hogy a falu képei jobban tetszettek :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom, nem kell tovább győzködnöd, elhiszem, neked, hogy jó hely!!!!!! :D :D :D :D :D :D
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Mit kell az altatóorvossal megbeszélni?
pusz
vas
 
 

 
 

Sziasztok!

Motiot, BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!!!!
Kép

Szirom, majd mondd mi volt a dokinál!

Ildi! :lol: :lol: Három pohár?? Ez igen! (Nekem ez még egy év minimum!!! :wink: )

Márti, jól van, csak nyomjad a vizsgákat! Lényeg a jegy, annyival is kevesebb van hátra!
Tegnap én is túlestem egyen :) , már csak 10 van hátra... :shock:

Reggel anyák napja volt az iskolában, teljesen meg vagyok hatva, olyan szép volt! (Nekem ez volt az első, az oviben nemigen volt... Csak évzáróval egybekötött valami). A tanítónő még nagyobbra nőtt a szememben, olyan szép verseket válogatott össze, hogy fantasztikus! Minden gyerek mondott verset, énekeltek is, odavagyok! :)

Most megyek ctg-re :!: , délután meg zsúr lesz a Majának... :shock: :) (És az a xxxxxx torta nem akar összeállni, szupermarketünkben meg nincs zselatin... :x )
Drukkoljatok légyszi, hogy ne essen, mert a kertbe is terveztem egy kis kincskereső játékot... :?

Pussz!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Köszönöm lányok a köszöntéseket, nagyon jól esett!!!

Szirom, tényleg jobbak a képek a második linken! :wink:
Majd mesélj, hogy mi volt a kórházban!

Rita, tortához drukk! Esni nem fog, legalábbis itt nem :lol: :lol:
Anyáknapi ünnepség biztosan szép volt, tuti én is meghatódok majd egyszer, ha lesz ilyen Ábelnél az oviban.

Ildi, jól néz ki a koktél, három pohárka, nem semmi! :wink:
Aztán nekiestél az uradnak?? :lol: :lol: :lol:

Na megyek, mert nem bírok a gyerköccel, állandóan rajtam lóg :?

KépKép
KépKép
motiot
 
 


Sziasztok!

Ígérgetek hetet-havat, aztán dehogy bírtam jönni!
Na de most!!! :D

Motiot,
mi is nagyon boldog névnapot kívánunk! Köszi a hiányolást, mindjárt választok pár újabb képet a gyerekekről :)

Szirom,
nekem tetszenek a képek, a faluról készültek tényleg nagyon szépek :) A tengerparton a homok a lényeg :) Mi nagyon szeretjük Olaszországot, ott azért volt nagyon jó a fás kemping, mert így a sátorban nem volt nagy a forróság. Azért napközben így is nagyon meleg volt, de hát nem is a sátorban töltöttük az időt :):):)

Ildi,
hú, ez nagyon jól néz ki!!! Biztos fincsi volt :) Én a szopi vége - újabb terhesség közötti 1 hónapos szünetben :D ittam egy kis bailey's-t, oszt ennyi :D De gondolom, a szopi időtartama most sem lesz kevesebb 2 évnél, úgyhogy erre várhatok. Igaz is, egyszer régen ittam alkoholmentes mojitot, és fincsi volt az is :)
Nagyon szépek a képek, jó helyeken jártatok! Levente klasszul lovagol :) Natus tündéri, Olivér meg akkora nagy, hogy hihetetlen!!!

Rita,
azt kell hogy mondjam, hogy irigylésre méltóan csini vagy a pocakos képen!!! Abszolút vékony, úgyhogy igazán nem tudom, mi a problémád :) De komolyan! Mennyit is híztál? A pocakod sem olyan vészesen nagy :D Nem lesz itt gond szülés után, az tuti!
Szépek a gyermekeid, és örülök, hogy jól sikerült a buli és fincsik voltak a torták!
Vizsgáidhoz kitartást kívánok!

Márti,
ügyes vagy! Gratula az eredményekhez! Csak így tovább! :) Babahíreket várjuk :) Rólatok fotók? Írtó régen nem láttuk Andrist :)

Mi is készülünk az ovis előjegyzésekre. A múlt héten volt ugye a nyílt nap a másik oviban, jövő héten lehet menni, de ez még nem a beíratkozás, csak az előjegyzés. Egyébként szerintem is az óvónő a lényeg. Ahová mi szeretnénk menni, ott elég sivár az udvar, ugyanis a játékok nagy részét le kellett szerelni, mivel az EU-s követelményeknek nem feleltek meg. Igen ám, de újakra nincs pénze az önkorm-nak. A csoportszobában a játékok kicsit régiek, de összességében nagyon barátságos, kedves az egész épület. És ami fő: az óvónénik, dadusok nagyon kedvesek, láthatóan szeretik a munkájukat, nem fásultak viszont van tapasztalatuk. Hát, remélem, Zsoltikának is bejön majd az egész :)

Szentesen ismét nagyon jól éreztük magunkat :) Voltunk kocogni az urammal, egész jót futottunk, csak folytatni is kéne! És persze ettünk és ettünk, a megérkezésünkkor kétféle süti várt, aztán még tortát is kaptam, hát... A mérlegre rá sem merek nézni :(

Amúgy Lacus is nyűgös mostanában, mondjuk a foga biztos kínozza, mert még egy sem bújt ki. Na meg az időjárás... Egész délelőtt hurcoltam: előbb a karomban, aztán kendőben. Úgy viszont leülni már nem lehet vele.

Most viszont már megyek, kimegyünk egy kicsit, végre nem esik az eső.

Puszi!!!

pgaboka
 
 


Képek:

Kép

Kép

Kép

Kép

pgaboka
 
 


Jajj, még kettő, csak az előbb nem találtam őket...

Kép

Kép

pgaboka
 
 


Gabi, na végre!!! :D :D
és képeket is kaptunk!!!

Hú, de nagy Lacus, nagyon vagesz a babakocsis képen, meg ahol Zsoltika dokisat játszik rajta :wink:
Nagyon aranyosak :wink: :D

Akkor nem csak nálunk időutazás az ovi :roll:
Végülis az óvónők a lényegek, meg az, hogy szeressen járni a gyerek.

Gabi, Motiot, finom is volt(Leventének kellett alkoholmenteset csinálnom, mert belekóstolt az enyémbe, és még inni akart belőle :roll: , na akkor csináltam neki rum nélkülit :wink: )
Motiot, nem én estem neki az uramnak, hanem ő nekem :oops: :wink:

Rita,még 10 vizsga? :shock:
Hú, az sok(kkk) :!: :!: :!:
Ma délután még talán nem esik, de holnapra nagyon azt mondják :roll:
Úgyhogy mehet a kerti zsúr :D
Na, lett zselatin???
És mi volt ctg-n?
Jézusom, most eszmélek fel, te már oda jársz???? :shock: :shock:
Banyek, mindjárt szülsz :shock: :!: :!:

Nekünk sajna nem lesz anyáknapi ünnepség a suliban, nem is tudom miért.
Az ovisok mindig annyira jók voltak :D


Puszzzi
vas
 
 


Sziasztok! A cim alapján jutottam be ide, minden baba tök édes, üdv mindenkinek!Szóval az érdekel 8 hónapos babával 6 kiló fölösleget hogyan lehet leadni szoptatás alatt. Eddig mindenki azt mondta eszembe ne jusson szopi alatt fogyózni, az infraszauna is tilos, a masszőr is azt mondta nem mer kezelni, de a lányom is 3 évig szopizott és ez a fránya 6 kiló pont annyi, hogy egytelen tavaszi, nyári ruhámba sem férek bele. Nem létkérdés, illetve az, mert utálom magam, rosszkedvű vagyok amikor meglátom a hanyatt fekve légszomjjal begombolt naci fölött buggyanó császár utáni hasat, meg oldalúszógumit.A fiamat is legalább 2 éves koráig szeretném szoptatni, ha ő is akarja, de a buggyanó háj nem kell!!!!!Van ötletetek? Ja persze és szopi után farkaséhes vagyok, már bulátát és kölesgolyót zabálok, de a háj ragaszkodik hozzám.Tudtok segiteni?

benianya
ákosbenianya
 
 


Na csak egy mondat, mindjárt kezdődik a tánc a szó szoros értelmében... :lol:

Képzeljézek jól megijedtem, mert a ctg teljesen rendben volt, de a vérnyomásom.... az egekben.... 4-szer mérték, egyszer 190/ valamennyi is volt... Meg 150-160-170 Szerencsére más tünet nincs, nem toxémia, de ha így marad kórház...
Azóta jópárszor megmértem itthon, kicsit jobb, de a zsúr miatt még normálisnak tekintem a kicsit magasabbat... De megijedtem...
Hááát, lehet, hogy a vizsgáimnak annyi. Azt hiszem, ennyi "áldozatot" muszáj lesz meghozni...

Bocsánat, hogy semmi reakció, csak ezt el akartam mesélni...

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita, vigyázz azért magadra!
Bár már tényleg nincs sok hátra, ha esetleg nemsokára jönne Petike, már az sem lenne baj, de azért ha lehet, akkor pihizz, nehogy már kórházba kerülj!
Inkább tényleg ne csináld a vizsgákat, az is egy csomó stresszel jár!

Gabi, nagyon nagyon helyesek a gyerköcök, föleg, ahol Zsoltika vizsgálja Lackót :lol: Ábi is ezt szokta, csak nyuszival :lol:
De majd ha meglesz a kistesó, akkor mehet élesben is!

Szirom, hazaértetek már?

Benianya, üdv itt! Szerintem próbáld ki a 90 napos diétát, az kiegyensúlyozott, ehetsz is eleget, szerintem abból nem lehet baj. De ha elötte megkérdezel egy orvost, az csak jó! Vagy esetleg a Norbi-féle diéta?
6 kiló nem a világ, attól elég hamar meg lehet szabadulni. Na persze ésszel, ha szoptatsz mellette!

A fiúk épp most léptek le, szabad a pálya! :lol: Asszem fölteszem a lábamat és élvezem a babót, most is rúgdos ezerrel. Meg tv-zek, vagy olvasgatok. Kiélvezem még ezt a pár hónapot.
A fejem is kezd fájni, jön a front. Már ma estére esöt mondanak, holnap pedig egész napra :cry:

Na megyek.

Rita, jó szórakozást a zsúrra, csak bírd cérnával! Ne feljtsd: nyugi! :wink:

KépKép
KépKép
motiot
 
 


Sziasztok!

Már tegnap írtam egy jó hosszút, de elküldeni nem tudtam, mert volt valami a netünkkel. Az enternet xarakodott... :evil: Most bemásolom csak, mert dolgozom ezerrel, pussz!
Rita, hogy vagy azóta?

Hahó!

Basszus Rita, pihenjél már, kérlek, kérlek!!! Túlhajtod magad! Nagyon megijedtél? Érezted is, hogy magas vagy csak a mérésnél derült ki? Néztek pisit is?

Anyák napja: kimaradtunk belőle sajnos, pedig úúúúgy megnéztem volna. Egy dolog miatt talán szerencsésebb így, mert tutira szétbőgtem volna magam. Már akkor is kipottyant a könnyem, amikor a zenebölcsiben annak idején életükben először vonatoztak a gyerekek nélkülünk, önálló vonatban, anélkül hogy fogtuk volna a kezüket... :oops: :lol:

Gabi! Csúcs jók a képek! Régebben mutattad, hogy mennyire hasonlítanak egymásra a fiaid pici korukban, hát most meg már nem! Szerintem :wink: Zsoltika tiszta apja, Lacus pedig egy az egyben te vagy! Tök jó :lol:

Olaszország: mi nem nagyon szeretjük az északi részben, hogy katonásan, mértanilag ki van téve a napernyőerdő, dél meg messze van nagyon, akkor inkább Görögországot választanám. Még Szardínia tetszik, de az majdnem krétás, nem annyira kopár, de eléggé. Viszont ott is komp, minden nyavalya.
Még nem biztos ám ez a Kréta, számolunk. Hiába jön ki 80 ezerre/per felnőtt, 55 meg a gyerekre, tokkal-vonóval így is 260 ezer, mert illették, meg anyám tyúkja... Csak hát épp számoltuk, hogy ha kocsival megyünk, az útiköltség és az autópályadíj is benne van egy 100-asban, a szállás ugyanannyi mint Krétán kb., úgyhogy csak az illetéket spórolnánk meg. Viszont vezetne az uram oda-vissza 2 ezer km-t, meg aztán aludna rá 1-1 napot... Ez az út, amit kinéztem, különben 11 éjszaka/12 nap, szóval elég jól hangzik. Még kedden beszélek a dokival is.

Motiot! Lesz nálatok buli? :lol:

Ildikém! Jó ez a koktél :lol: Főleg a jég vonz belőle :lol: Tuti profin összeraktad!
Egyébként szeretem a mojitót, de nagyon régen ittam. Nálunk az én uram cuba librét kever nyáron, fehér rum, kóla, lime, jég, az is jó :lol: nem próbálod ki, ha már így belejöttél? :lol:

Kórház: basszus, fél 2-ig voltunk ott. Először a gégésznél voltunk, mindent rendben talált, majd mentünk az aneszteziológushoz. Ahol lassan haladt a sor nagyon, még jó, hogy jó fej szülők voltak. A dokira inkább nem mondok semmit, remélem, hogy csak nem volt jó napja. Amilyen jól szót értett a tegnapi laboros csajszi a kölyökkel, a doktornőnek még nagy levegőt sem volt hajlandó venni, igaz, hogy nem őt kérte meg, hanem nekem mondta, hogy mondjam a gyereknek, hogy lélegezzen mélyeket. Hát nem lélegzett :oops: :roll: :lol: Aztán kicsit befogta az orrát, hátha, de úgyse, inkább vörösödött a büdös kölke, aztán közölte, hogy így nem tud :wink: :roll: De végülis sikerült meghallgatni.
Szerdán reggel megyünk 3/4 8-ra. Éhgyomorra, de reggel 6-kor még kaphat teát vagy szűrt gyümölcslevet. A legkisebb/legfiatalabb gyerekkel kezdenek, és nagyjából félóránként van egy műtét. 9-12-ig. Orrcseppben kapják majd a nyugtató-kábító cuccot, aztán műtő, és addig lesz bent, amíg magához nem tér. Gabi, ez szerintem nálatok nem így volt. Úgy magyarázták, hogy az ébredést ők kísérik végig, és csak akkor hozzák ki őket az osztályra, ha már vsszatért a tudatuk. Ti alvó Zsoltikát kaptatok vissza?
Kicsit azért izgulok, najó, nem kicsit....

Benianyu! Szerintem óvatosan nyugodtan fogyózhatsz, nekem bejött a 90 napos, a csajok közül pedig többen a norbissal fogytak. Sokan simán a szopitól fogynak, és az sem káros (mondjuk én nem tartozom közéjük). Gabi ajánlotta a callaneticset, elég látványos tényleg és nem különösebben megerőltető mozgás. És épp olyan helyeken lehet vele ledolgozni a túlsúlyt, ahonnét diétával nem nagyon. Mondjuk én megvártam, amíg a fiammal megkezdtük a hozzátápit, mert nem akartam kockáztatni, hogy ha esetleg kevesebb lesz a tej, akkor gond legyen belőle. A te csemetéd mekkora?

Pussz mindenkinek!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Majának nagyon boldogságos szülinapocskát kívánok!!!!!

Kép
vas
 
 


Majának mi is nagyon nagyon boldog szülinapot kívánunk!! A Jó Istenke éltesse öt nagyon sokáig, eröben egészségben, boldogságban!

Anyukájának pedig pihi!!!!!!

Szirom, remélem jól fog menni a dolog Miksával, elhiszem, hogy nagyon izgulsz! Én is tiszta para lennék, az tuti! De hamar túllesztek rajta, meglátod! Meddig kell bennmaradnia a kórházban? Te is vele lehetsz?

Mindjárt kész a lasagne.....
Ez a reggeli és ebéd egyben, ugyanis tízkor keltünk mind a hárman!!!! :lol: :lol: :lol: Azt hittem, nem jól látok!
Aztán délután elmegyünk a Wasen-re, ez egy nagy nagy placc itt Stuttgartban itt rendeznek mindenféle bulikat, vurslikat, meg a híres Oktoberfest stuttgarti megfelelöjét. Na ez most ugyanaz, csak itt van tavaszi fest is, nem csak októberben, mint Münchenben. Jó kis sörfesztivál három héten át asztalon táncolással meg minden. Szóval nekünk nem kell messzire menni ilyesmiért :wink:
Majd jól besörözök :lol: :lol: :lol:
Na persze csak sétálni megyünk, apa gondolom iszik egy sört, Ábel meg mehet valamilyen körhintával meg ilyesmi.
Remélem nem fog esni az esö.

Rita, milyen volt a buli nálatok ? volt esö? Te hogy érzed magad? Remélem pihensz!!

pussz

KépKép
KépKép
motiot
 
 


Hahó!

Rita! Akkor a napján is nekiveselkedem: nagyon boldog szülinapot kívánunk Majának! Hogy sikerült a zsúr? Hogy vagy? Jelentkezz, nyugtass meg minket!

Kép

Motiot! Egy éjszakát kell bent maradni a kórházban. Én leszek ott vele, más nem is lehetne, mert azt kérik, hogy nőnemű lény legyen a gyerekkel, szóval az anya. Elvileg elképzelhető, hogy lehet fizetős ágyhoz jutni, de fontossági sorrendet tartanak, és először az 1 év alatti, még szopizós babák mamáit helyezik el, aztán a nagyon beteg gyerekekét (ha jól értettem), és ha marad még hely, akkor esetleg mi is kaphatunk. Mondtam, hogy nem ártana, mert babát várok, de csak szerdán derül ki. Ha nem lesz ágy, széken akkor is lehet maradni. Majd kibírok egy iccakát úgy is.

Pussz mindenkinek!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Köszönöm az aggódást, nagyon kedvesek vagytok! Meg Maja-köszöntéseket is!

Jó volt a zsúr, jól sikerült a játék is, nem esett az eső...

A vérnyomásom meg mára teljesen jó lett, úgyhogy megnyugodtam, de a sulin még nagyon gondolkodom... Nem könnyű csak úgy abbahagyni (felfüggeszteni) de ezt a "jelet" asszem komolyan kell venni... Még egy kicsit vívódom...

Megyek, vár az esti műsor...
Még csak annyit: Az a drága férjem kifestette a nappalit (ahol Petikének lesz a kis zugocskája) Meg vettünk komódot a cuccainak, úgyhogy alakulunk... Úgy örülök!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Majának nagyon boldog szülinapot kívánunk mi is!!!:):):)

pgaboka
 
 


Szirom!Kösz a jó tanácsokat, Norbit és pilátest csinálok, semmi. 8 hónapos a kisorosztlán, megkezdtük a hozzátáplálást, főzelék, gyümölcs, mellette igény szerint szopik. A szoptatós teába almaecetet teszek- állitólag az is fpogyazst és egészséges is. Nem tudjátok az aranymozsaras bio cla. és biokróm, vagy a bioslim-szedhető szopi alatt? Úgy látom ezek nem olyan gázosak, mint a catabol, metabol. Lehet hogy ha esténként csak salit eszek akkor is lemegy?Szénhidrát semmi?Attól nem félek, hogy nem lesz tej, afrikában is szoptatnak a nők, pedig ott aztán szegények éheznek.Sok zöldséget ezsek, 2,5lityit iszom, de ez a hülye háj nagyon ragaszkodik hozzám.kinek mi jött be?

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya!

A szoptatás alatti fogyókúrával nem az a baj, hogy elmegy a tej, igaz, hogy afrikában is szoptatnak... Hanem az, hogy a szervezetedbe kerülő mindenféle káros, sőt mérgező anyagok a zsírsejtekben raktározódnak el, és ha a zsírsejtek (vagyis a bennük lévő zsír) elég, ezek felszabadulnak és az anyatejbe kerülnek. Vagyis a baba mérgeződik. Ezt a gyerekorvossunk mondta el nekem ilyen szemléletesen, elég elkeserítő, de logikus...

Tudom, hogy nagyon idegesítő, én is hamarosan nyögni fogok a zsírpárnáim miatt, de hidd el, a lehető legjobbat teszi a szervezeted, ha nagyon lassan válik meg a párnácskáktól. A bio-ezaz semmit nem ér, legalábbis amikor kipróbáltam semmiféle hatását nem éreztem.
Nekem a Norbi vált be, de akkor nem szoptattam. Most a terhesség alatt hol jobban hol kevésbé igyekeztem tartani, szoptatás alatt is maximum ezt tervezem.

Nem lebeszélni akarlak a fogyásról, csak szerintem ne erőltesd nagyon, tarsd be a norbit, ha az megy, de ne siettesd a dolgokat!

(Azt még azért el kell ismernem, nagy bagoly vagyok, aki a verébnek mondja..., mert mindezt amit leírtál akár rólam is írhattad volna... :) )

Ugye nem érzed ezt kioktatásnak???

Egy-két hónap múlva nyugodtan idézhetitek bölcs mondataimat nekem is! :D

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Hahó!

Jó régen voltam, nem vesztem el :D, és olvasgatok is, csak lehetőségem/kedvem nem volt írni. Talán a héten pótolok valamit.
A képeket rendszeresen megcsodálom, mindenki nagyon szép, a gyerkőcök még mindig angyon aranyosak. :):)

Rita!

Majának sok boldog szülinapot!!! :):):)
A vérnyomás szerintem is intő jel, mindenképpen lazíts egy kicsit! Azért még korán van Petikének kibújni, és inkább most vegyél le terheket magadról, minthogy emiatt gondotok legyen! Ugye tudod, hogy nem ijesztegetni akarlak!!! Csak azért ez a vérnyomás nagyon sok volt, még akkor is ha nem feltétlenül rendszeresen ennyi.

Fogyi:
Nekem nem volt sajnos több, de Norbi holnaptól "házhoz jön" :D:D! A Foodexpressel állt újra össze, így megint kipróbálom, hátha... Így az a jó, hogy leves+főétel+desszert napi menü 1-es kóddal 1200-1300 Ft/nap, és az nekem két étkezésre elég, így csak a reggelire kell figyelni, meg a pici étkezésekre (de azt meg egy-egy gyümölcs megoldja).
Én is úgy tudom, amit Rita írt, hogy a szopi alatti fogyi a károsanyag lebontás miatt nem jó, ugyanakkor van akinél ezt a természet magától megoldja (fogyást), náluk miért nem gond? Csak a lényeg, hogy ne túl gyors legyen a fogyás. Ha pedig valaki még mozogni is kezd, az szerintem külön jó! :):)

Benianyu!

Nekem is sokáig szopiztak a gyerkőcök, és én is fogyiztam a két középsőnél, de csak óvatosan. Ha ez nem így lett volna, akkor gyakorlatilag nem tehettem volna, mert még szopiztak mindketten, amikor újra terhes lettem, azaz 6 éve folyamatosan terhes vagyok vagy/és szoptatok. És még most is tervezem, hogy szopiztatok egy darabig.
Nekem Norbi bejött, plusz általában valamit mozogtam is.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Egy kis bekukk, mert dolgozom, de egy kicsit muszáj pihenni :)

Beszti,
de jó, hogy jöttél! Miért nincs kedved írni? Tessék pótolni :wink:
Majd írd meg, hogy milyen ez a food-os kaja! Nagyon kiváncsi vagyok, hogy ízlik-e, mert ha igen, akkor én is kipróbálnám :)

Rita,
teljesen egyetértek mindenkivel: ez egy intő jel... Én nem tudom, hogy tulképpen mi okozza a magas vérnyomást, de a stressztől simán lehet. Végülis hogyan döntöttél a sulival kapcsolatban?

Benianyu,
üdv itt :) Én is Norbiztam, Zsoltika 9 hónapos volt, amikor nekikezdtem, de úgy, hogy délelőtt ettem 3-as kódú kajákat is, ebédre 2-est, ez még simán belefér, és a vacsinál figyeltem nagyon oda.
Zsoltika 26 hós koráig szopizott :D De nálam a fogyi nagyon lassú volt, eltekintve az első kilók gyorsabb távozásától, utána már csak havonta 1 kg-ot adtam le, később még jobban belassult az egész.
Most, Lacussal viszont a szopi alatt nemhogy híztam volna, sőt, elég hamar visszaállt az eredeti testsúlyom. De nem diétázok, csak odafigyelgetek :) És tornázok :)
Amúgy engem is a háj zavar, a derekamon-hasamon van leginkább. Attól én is nagyon szeretnék megszabadulni... Én callanetics tornát végzek, amit nagyon szeretek és nagyon jó is, de valahogy ezen a testtájon nem elég hatékony. Ezért is kezdtem kocogni, csak a a baj, hogy nem tudok túl gyakran menni futni, így meg nem igazán ér sokat.
Az aranymozsaras bigyókat tapasztalatból nem ismerem, a reklámjukat persze láttam már. Én nem szednék ilyesmiket...

Bocsi, most csak ennyi, mert szaladok fürdeni, aztán vissza kell még jönnöm dolgozni (útnyilvántartás, mely elé mindenféle szép jelzőket is tehetnék :D).

Ma is futottam, a Margitszigeten! Régi vágyam volt már kipróbálni azt a futómicsodát, ami körbevisz a szigeten és nagoyn jó :) Bár néhol már elég vacak a minősége. Kb. 2 km-t bírtam, de ez is valami, most meg totál fáradt vagyok...

Puszi!

pgaboka
 
 


Hahó!

Délelőtt Buy Way-ben voltunk, reggel meg nem engedett be ez a dög. Ildi, ti ugye nem voltatok? :lol: :lol: :lol: Reggel akartam mondani, hátha, de tényleg egyszer sem tudtam belépni.

Miksának fürdőköpeny kellett, nem biztos, hogy szükség lesz rá a kórházban, de lehet, hogy igen, úgyhogy vettem. De pipa lettem, mert tegnap körülnéztem a neten, és még a Brendonban is csak 3-4 ezer Ft volt, és elég szépek, mondom a C und A-ban vagy a Kenguruban tutira kapok valami ilyet. Ehhez képest a C und A-ban a három fiúszínből csak egyből volt a méretében, és sajnos az épp ronda volt (középkék piros szegéllyel), és bár volt hozzá ugyanolyan papucs is, verte a 6 ezret, amit sokallok azért. Irány a Kenguru, ott meg tobzódtak a sárga, fehér, rózsaszín, másfajta rózsaszín stb. köpenyekben, egyetlen egyféle világoskék volt, abból is egyetlen egy darab 98-104-es. 110-est szoktam már venni inkább, hogy ne néhány hónapra legyen jó, de most muszáj volt ezt megvennem. 5500 Ft kedvezménykártyával :shock: Őrület, nem? Ezek után pizsit kínaiban vettem, mert kellett egy új (Mindet lekakaózza, és már nem olyan szépek, csak egy. Az meg nem elég). De végülis hazaértünk néhány kitérővel, és most alszik is.

Gabi! Ügyes vagy nagyon, nemcsak torna, hanem futás is :shock: :lol: A szigetkörrel csak az a baj, hogy elég hosszú szerintem, meg bizonyos időben irtóra sokan futnak. Egy időben én is futottam ott :wink: Ott laktam a szomszédban.

Rita! Hogy vagy?
Igazad van abban, amit Benianyunak írtál a gyors fogyásról (mármint hogy nem jó), de ezért írtam én is, hogy lassan, óvatosan. Én is úgy gondolom, ahogy Beszti, hogy ha valakinek magától lemegy szopikor, tehát a természet megoldja, és az úgy teljesen ok, akkor szabad fogyni nekünk is, csak tényleg nem rohamtempóval. Szóval én el merek majd kezdeni szopikor diétázni, de tényleg csak 6 hónap után, mert azért a tej mennyisége sem mindegy. Nem tudom, hogy írtam-e már, de amikor Miksa 3 hónapos volt, akkor elkezdtem átjárni D.keszire egy női konditerembe (ellipszistréner, taposógép, futópad és társai), és bár tényleg szolidan csináltam, érezhetően jóval kevesebb lett a tej, meg is ijedtem és abbahagytam. Ezért vártam meg aztán a hozzátápit.

Benianyu! A bogyókat én sem szedném szerintem! Mittudni, mi van bennük...

Többiek, merre vagytok?

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Jövök még egy képpel is :wink: Tegnap vettem virágokat, Miksa azonnal kizúdult a kertbe gumicsizmában, és hordta-vitte őket. Aztán egyszercsak közölte, hogy megitatja őket, nahát így itatott :lol: Mindenkinek keresett egy kis tócsát, ott kellett csücsülniük a virágoknak elültetésig :lol:

Kép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Mindenekelőtt:

BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK, KEDVES ADÉL!!! :):):) Mert hát igazán ma van a napja, ugye? :D

Hol vagytok, csajok???

Igaz, tegnap én sem tudtam belépni egész nap, biztos valami gond volt megint a babanettel. :(

Ma ez az első próbálkozásom :)

Szirom,
jajj de helyes Miksa! Látom, neki is nyári frizurája van már :) És milyen gondoskodóan bánik a virágokkal!
Szigetkör: 5350 m :D
500 méterenként van jelzés is, nagyon tetszik :) Remélem, most 7végén is megyünk :)

pgaboka
 
 


Jó reggelt!!!

Gabi, én hétfő óta nem tudtam fellépni. :evil:

Szigetkör állati jó, :D
Rita Adélnak nagyon boldog szülinapot!!!
Kép
Te meg nagyon-nagyon vigyázz magadra vérnyomi ügybwn :D

Benianyu, a csajok már mindent leírtak, én is norbis vagyok, második terhességem után 25 kilót dobtam le vele, most "csak" 8-9-et


puszkó, rohanok, nem érek rá, du. se biztos , hogy jövök.


Miksát tegnap megműtötték, du.Szirom ölében aludt, meg egy órával műtét után sem állt el a vérzés, vissza kellett vinni,
De ma hazamennek azt hiszem, és majd ő mesél miylne volt.

Puszi
vas
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem tutam bejutni, eyért így utólag:

Adélnak boldog szülinapot!!! :):):)

(Ha a párom gépe múködik, akkor este j9v9k!!)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Ok, Beszti, gyere!!! :D

Motiot, Márti, Rita????? :D :D


akkor addig töltöm az oldalt!! :D :D :D :D


Imádom a virágokat!!!!!!!!!!!!!!
Kép Kép

Kép






Megtaláltam Olivér kis johurtos poharát, és nem hagyhattam ki, hogy megkóstoljam.Ezek után tuttti nem eszem meg azt a főzeléket, amit anya tol belém minden nap :D :D

Kép
Kép





[/color][/b]
vas
 
 


Sziasztok!

Itthon vagyunk, túlvagyunk rajta, nem volt egyszerű. Most csak ennyi, mert lapzártázok is.

Pussz, és Ildi nagyon köszi az érdeklődést és a tudósítást!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok,
én sem tudtam két napig belépni :twisted: :twisted:

Adélnak nagyon nagyon boldog szülinapot kívánunk mi is!!

Miksának pedig jobbulást és sok sok gyógypuszit!!
Szirom, ha lesz idöd, akkor írd majd meg, hogy mi is volt!

Ildi, Natika még mindig tündéri!!

pussz

KépKép
KépKép
motiot
 
 


Sziasztok!

Szirom,
gyógyulgassatok, és gyere, amint lesz időd!

Ildi,
éééédes a fotókon Natus! Fincsi lehet a joghurt :D
Mi ott tartunk, hogy Lacus is lenyeli már, amit kap :) Keveset bír, de legalább már nem berregi ki a kaját :D
Na meg ketten eszik Zsoltikával a bébiételt. Először tegnapelőtt próbáltuk ki a hipp őszibarack-almát, mindkettőnek bejött :D

Motiot,
hogy vagy így félidőben? :wink:

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Hát, én is próbálkoztam ám bejutni, csak nem ment.

Adélnak és is nagyon Boldog Névnapot Kívánok.

Szirom!

Gyere majd este esetleg mesélni. Mit csináltak Miksával mikor vissza vitték?

Ildikó!

Natus tényleg naggyon aranyos.

Hát, én nem vagyok vmi. túl happy időszakomban. A 28 napra simán megbetegedtem. Azt hiszem, hogy már állunk nagyon távol a Kaáli témától. Kezd nagyon elfogyni a türelmem. Holnap beszélek a kaális csoporttársammal.
Ja, meg holnap jogi alapismeretek vizsga. Beszélnem kell 2 tételen kerszetül a semmiről. Legalábbis számomra ez a tantárgy sajnos ennyit jelent. Most azt találtam ki, hogy a legfontosabb részeket kiírom a könyvből, igaz ez idő pocsékolás, de lagalább amíg írom tanulom.

Megyek is vissza. Este felé benézek, hogy ki jár erre.

Szirom, ha tudsz azért pár sorban tájékoztass minket Miksáról.

Puszi Mindenkinek: Márti
mártus
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az Adél-köszöntéseket!
Már felköszöntöttük múlt héten, de tegnap volt a napja, fagyiztunk (kétszer)és az itthoniba beleszúrtam három gyertyát, elfújta..., meg kapott csokit...:) Boldog volt. :)

Szirom, tényleg írj Miksáról! De legalább túlvagytok rajta, azért ez gondolom nagy kő volt a szíveden, nem?

Beszti, de jó, hogy jöttél!!! Már napok óta akartam neked smst kül,deni, hogy mi van veletek... Mesélj egy kicsit magatokról, egyre jobban érdekel, hogyan él egy négygyerekes család... :D
MIÉRT NEM VOLT KEDVED ÍRNI???

Ildi, olyan szép képeket csinálsz! Igaz az alany is nagyszerű! :wink:
Hogy vagytok??

Gabi, elképesztesz ezzel a kifogyhatatlan energiáddal! Sziget :shock: Hamarosan meglesz a kör, gondolom... :D

Motiot, te is lehetnél bőbeszédűbb! :) Mi van veletek??

Mártus, ne keseredj el, azért még nem telt el olyan sok idő, és ha Kaáli, akkor legye, lényeg, hogy jöjjön a baba, nem??
Tanuláshoz kitartást!!!

Nálunk úgyszólván minden oké, azóta csak kétszer volt kicsit több a normálisnál, de egyrészt a régi kiskönyveim szerint nekem ilyenkor mindig 130-140/ valamennyi volt, másrészt olvastam a neten, hogy a napi ingadozás tök normális, késő du. van egy emelkedés, hát ez lehetett.
Meg könnyen lehet, hogy tényleg egy rosssz póz is kiválthat ilyesmit, mert kétszer is azután lett magasabb, hogy az iskolában a levegőtlen osztályban ültem, kicsi széken, bár ez lehet, hogy teljesen tudománytalan... :?:
Ma voltam megint ctg-n (vérny: 140/90, pedig baromira féltem, hogy megint magas lesz, de ez határ, itthon meg mindig jó.... Már teljesen megszállott vagyok...) De a baba nagyon megijesztett: rendeben vert a szíve, mocorgott is egy kicsit, akkor felment, ahogy kell. Aztán egyszer csak zuhanni kezdett a szívhang, szülésznő odaszaladt, felállított, elkezdte rázni a hasam... :shock: :( Kérdeztem, baj van?? Nem, nincs... (nem nagyon hittem...). Gyorsan az oldalamra fektetett, akkor visszatért a normál szívhang, de én úúúúúúgy megijedtem...
VOLT VALAKINEK ILYEN????
Azt mondta, elnyomtam a fő vénámat, emiatt esett a szívhang. De nem a hátamon feküdtem, hanem ültem, ilyen akkor bármikor előfordulhat, és nem is tudok róla... :shock: :( És ha már rég oxigénhiányos lett a baba????
A doki csak holnap nézi meg a ctg-t, nagyon be vagyok most ettől rezelve... Úgy látszik, amilyen nyugis volt az első 8 hónap, olyan rettenetesen izgulós lesz ez az utolsó... :( :(

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Na, látom miért kell inkább ezen a gépen írnom, nem is láttam, hogy ennyi hibát vétettem az előző üzimben! :D:D
A saját gépemet nem tudom tölteni. Tuti mód az internetfüggés ellen. Mert így annak ellenére, hogy időnként volt módom megnézni a topikot, nem igazán merültem el mélyebben... Ugye a párom gépén interneztem többnyire, ezért a nyugis válazsolgatásokra a nem igazán lett volna módom. (Ma de. azt a telihibás üzit egy másik gépünkről küldtem, de annak viszont a TV-nk a képernyője, elég elmosódott a képe...)

Rita!

Kedv? Hát nem mondom, hogy könnyű időket éltünk. Békafeneke, csak cipővásárlás nélkül. :D:D Bővebben a nyílt fórum miatt nem akarok írni... :)
Hála Istennek, más minden OK.
Nagyon csinos vagy!
Azért a Szülészetet nézzétek meg előre! :D:D
Nem csodállom, hogy aggódsz. Nem lehet, hogy elmozgott és a gép nem jól érzékelte a szívhangját? Esetleg összekeverte a tieddel a gép (olyan nálam volt pici időkre).
Nekem a végén a kavarás maitt többször megfordult a fejemben, hogy mi van, ha rosszat teszek, és ténylegesen túl van hordva Simon, és emiatt baja lesz.
De ezzel együtt azt gondolom, hogy jól vagyunk kitalálva, és Peti tuti jelezné, ha valami gondja lenne (pl. mozgással). Tudom, hogy az más, de engem Beni anno szabályosan kirúgdosott a moziból :D:D, amikor nem tetszett neki a hangerő.

Gyerekek aranyosak, volt egy kis betegség, de már jól vannak.
Simon már mozgolódik: hasról már sokat fordul hátra (fordítva is előfordult, de úgy még nem rendszeres), vigyázni kell vele, mert előre-hátra is mozog, nem szabad már egyedül hagyni sehol. Gagyorászik, pont a napokban kezdett el babababázni. 7 kg és 68 cm.

Motiot!

Hú, de megy az idő! Kisnyuszi már 20 hetes??
Hogy vagy, hiogy bírod? Áron érti, hogy baba lesz? (Úgy tűnt, Hanna annyira még nem értette.)

Szirom!

Jó, hogy otthon vagytok, majd írd meg, mi volt.
Krétához vonzódásodat én is csodállom, de ugye izlések és pofonok... :D:D
Engem elsőre nem fogott meg annyira, de kétségtelen, hogy van benne szépség, és valószínű a kopársága is vonzó lehet.
Érdekes, de nekem nem csökkent a tejcsimennyiség a kondizás miatt (igyekeztem nem nagyon megterhelni magam, és figyeltem rá, hogy igyak is rendesen). Igaz, én "jól tejelő fajta" vagyok valószínű! :D:D Mást sem éreztem meg tejszempontjából.

Gabi!

Szopi vége - újabb terhesség szünet: na nekem ilyen nem volt. 6 éve valami mindig van. :D:D
Viszont nekem ez őszintén jó is, mert néha egyébként nagyon nehéz lenne nemet mondani (a szopi, tehesség mindig jó indok, azt azért mindenki elfogadja), pedig én nagyon nem vagyok alkoholszerető. Na jó, egy kis Bailey's nálam is jöhet. Mondjuk vaníliafagyin! :D:D
A Food nekem teljesen OK. Levest nem fogok rendelni, mert az annyira nálam nem nyerő (egy héten 3-szor van gyümilevesük, nekem az sok). Viszont a Norbis sütik nagyon finomak, annyira, hogy elég nehéz elhinnem, hogy mind 1-es. Ja és persze sokkal többet meg bírnék enni belőlük, mint az egy adag... :D


Ovi: Hannát beirattuk. Csak az volt a kikötésem, hogy ne a kiabálós óvonénit kapja (ismerek egyet az egyik csoportban, aki nagyon nem szimpi emiatt), de ahol üresedés lesz (vegyes csoportok), ott állítólag nagyon kedves az óvonéni. Ha felveszik, megnézzük! :D
Az oviépületeket egyébként az elmúlt két évben teljesen felújították.

Ildi!

Natus még mindig nagyon cuki! És mekkora már, nagyon rohan az idő!

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Hahó!

Itt vagyok lányok, csak kis híján aszittem, nem élem túl a tegnapot. De most már oké, kialudtuk magunkat.

Naszóval a műtét. Baromira zsúfoltan voltunk, 10 ágyas kórterem, ugyanannyi gyerek, plusz mindenkihez 1-2 szülő. Kivétel nélkül jó fejekkel voltunk együtt, ez sokat segített. Dokik, nővérek is nagyrészt nagyon rendesen voltak, egy-két kivétel mindenütt akad, de nem érdemelné meg a kórház, hogy ezt túlragozzam, mert tényleg nagyon normálisak. A zsúfoltság még így is borzasztósan zavaró, és kicsit fura is volt, hogy a szomszéd kórteremben lézengtek, volt hely és levegő is, csak az már nem a gégészet. Ez biztos sokkal bonyolultabb ennél. Miksa másodiknak került sorra, becsiccsentett a nyugtató orrcsepptől, aranyos volt. Viszont irtó szar érzés, amikor becsukják az ember orra előtt a műtő ajtaját, és ott marad kint, a gyerek meg bent... Kb. 40 perc múlva hozták ki, megvárják bent, amíg felébred. Miksa nagyon nyugodt volt és értelmesen beszélgetett, dicsérték is. Le is feküdt nyugodtan, de nem állt el az orrából a vérzés. Nem ömlött vagy ilyesmi, de folyamatosan jött neki viszonylag nagy cseppekben, két nagy kendő is tele lett, amivel itatgattam neki (olyan párnahuzat méretűeket adtak). Azt mondták, ez max. egy óráig megengedett, de még az óra letelte előtt, amikor végeztek egy gyerekkel, visszavitték a műtőbe. Szegénykém csak pár percig volt bent, ez már nem altatásban ment, hanem csak valami kábítót nyomnak be a kanülön, és mondta a nővér, hogy kellemetlen művelet. Nagyon ki is borult tőle. Kipeckelték az egyik orrlyukát egy irtó nagy bucival, ami vagy 2 centire kilógott, belül állítólag kétszer ekkora volt neki. Ettől nagyon nehéz nyelni, és orron át egyáltalán nem kapnak a gyerekek levegőt. A másik orr szelepként funkcionál ilyenkor, úgyhogy reggelig félpercenkét törölgettem a kifolyó véres takit. Bocsi. Reggelig volt benne a cucc, akkor vették ki, és még maradni kellett egy félórát, újra ellenőrizték, és úgy engedtek el minket. De még a szerdához akartam írni, hogy sajnos olyan magas rácsos ágyat kaptunk, és a műtét utáni fél órát kivéve Miksa egyáltalán nem volt hajlandó benne maradni. Először egy fahokedlin ültem vele, később szereztek egy támlás széket, de az is nagyon gáz volt. Néha szundikált, de leginkább csak nyöszizett. És mivel el is hagyta magát, elég nehéz volt tartani, nagyon befeszültek az izmaim és a pocim is persze. Ágy senkinek nem jutott az orrmadulás szülők közül, de akik nagy ágyat kaptak, azok legalább odaülhettek a szélére. Egy szülő kapott ágyat, akinek a kisfiának a garatmanduláját vették ki, és a kisfiú epilepsziás is volt, szóval neki ott kellett lennie. Viszont irtóra rendes volt, mert fölajánlotta nekünk végül este az ágyát, hogy ő úgyis egyágyban alszik majd a kisfiúval. Így este 9-10 körül átcuccoltunk oda. Elvileg Miksa nem aludhatott volna velem, de ott nagy nehezen le tudtam tenni a kezemből, és mese után elaludt. Nagyon nehezen kapott egész éjjel levegőt szegénykém, mert mindig az orrán próbált venni. Később én is ledőltem mellé, és olyan kétszer 20 percet sikerült is aludnom. A szobában elég nagy fény volt (a barátságos, meghitt Hungária körút ugye), egy kisfiú szegény kruppszerű rohamot kapott, egy kislánynak meg éjjel kerestek valamit, ami lenyelt, és altatásból ébredve nagyon sírt. Meg annyian voltunk ugye, amennyien, szóval kemény volt nagyon. De eljöhettünk (tök véres fehér pólóbanmentem be hazafelé tegnap a boltba :? ), és jó volt hazajönni. Csak ne lett volna a lapzárta... azonnal neki kellett esnem, és délután már beszélni is alig bírtam. Miksa egytől fél 6-ig aludt szerencsére, aztán vártuk az uramat, aki elment tévét venni, mert bedöglött közben a tévénk (pedig ilyenkor kell a gyereknek ugye), és úgyis már mióta akarunk... Samsung, asszem 102 cm-es LCD. Fél 9-re haza is ért este, addig többször elbóbiskoltam mondat közben, miközben próbáltam beszélgetni a gyerekkel... :roll: :oops: Éjjel Miksa velem aludt (az uram a nappaliban, ma meg már az ő szobájába megyünk, csak most ki akartam pihenni magam ágyban. Azt mondták, olyan helyen aludjon, ahol szem előtt van. Nem merem külön hagyni. 8-10 napig van bevérzésveszély. Kajákkal is nyűglődünk, mert azt mondták, hogy egy hétig nem ehetnek darabosat és fűszereset, aztán hozzátették, hogy de nem kell pépesíteni, mert rágni tudnak, szóval ez így nem könnyű. Ma virslit kap spenótal ebédre, virsli ugye mehet? Tegnap csak krumplit evett, jó puhára főzve, mert nem akart pürét. Estére meg levest terveztem grízgaluskával. Van ötletetek, mit adja neki?

Most viszont eldugulok, mert így nem lesz spenót...

Puszi mindenkinek, majd még jövök.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok,

Szirom, nagyon nagyon örülök, hogy túlvagytok rajta és hogy jól sikerült a mütét!
Remélem Miksa hamar fölépül, ápolgasd csak rendesen! Szerintem a virsli mehet nyugodtan spenóttal.
Nekem Ábel elötti évben vették ki itt mind a kettöt, nem volt egy leányálom, de még úgy 25 éves fejjel is ki lehetett bírni. Viszont nekünk elsö nap volt pépes kaja, aztán a második naptól már keményen etették velünk a zsemlét, modván az nem árt, hadd karcolgassa csak a kaja torkunkat :shock: :shock: Hát mondanom sem kell, hogy milyen érzés volt!

Nem lehetett túl kellemes a kórházban ilyen nagy zsúfoltságnál, de a lényeg, hogy már otthon vagytok!( na ezért jönnék én vissza azonnal, ha valami baja lenne Ábelne Mo-n, ami esetleg kórházi ápolást igényelne - pikk-pakk itt vagyunk kocsival, tuti nem mennék otthon kórházba )

Tényleg, milyen az új tv? Biztos jó! Miksának tetszik?

Kérdeztétek, hogy ilyen így félidösen, hát egész jó! Ugye mostanában semmi panaszom, bajom nincs, úgyhogy szép az élet.
A baba tuti kisfiú, hétfön voltunk uh-n, kaptunk egy pöcsös-zacsis képet a lába közéröl :lol: :lol: :lol: Szóval biztosan Áron lesz. :wink:
Pocim szépen növöget, fenekem is :lol: Eddig 2,5-3 kilónál tartok, de már most utálom magam! :shock:

Beszti, kérdezted, hogy Ábel érti-e a babát. Hát, nem vagyok benne teljesen biztos, viszont nagyon sokat emlegeti, hogy neki nemsokára kistestvére lesz, aki egy kicsi baba. Fog vele játszani meg szeretni fogja. Viszont nem tudom, hogy tudja-e, hogy ez mivel jár, hogy tényleg egy pici baba jön hozzánk, aki mindig velünk lesz és már nem ö lesz az egyetlen gyerköcünk. Majd kiderül. Bár az elején biztosan féltékeny lesz, de abban reménykedek, hogyaddig azért komolyodik is még valamennyit, hiszen majdnem 3 éves lesz. :wink:

Na megyek, mert föl a paprikáskrumpli és Ábel már türelmetlenül ott lebzsel a tüzhely körül...

pussz mindenkinek

KépKép
KépKép
motiot
 
 


Hahó!

Motiot! Az klassz, hogy már tök jól vagy! És akkor teljesen eldőlt, hogy kisfiú, te leszel az egyetlen csaj a családban :lol: Gratula Áronhoz!

Hoztam én is képet a piciről, akinek irtó nagy fülei vannak, összenéztünk a dokival, amikor megláttuk :lol: :lol: Még a képen is látszik, bár volt ennél szembeszökőbb beállítás is. Az a poén, hogy az uram Miksánál odavolt, hogy csak ne az ő füleit örökölje, most meg eszünkbe se jutott ilyesmi. A doktor szerint ez még alakulgat majd :lol:

Kép

Aztán egy fotó Miksáról, ilyeneket játszunk, hogy ne rohangáljon, meg ma még szobafogság van. Leginkább azért, hogy ne ugorjon árkot szerintem... sétáltunk azért, de bicajozni nem engedtem. Naszóval ez egy autó:

Kép

Ez pedig Kréta, nincsenek digitfotók, mert akkor még nem volt ilyen gépünk. Befotóztam nektek párat (nem bírok beletörődni, hogy nem tetszik nektek :wink: ), csak gyanítom, így is kopárnak találjátok :lol: Ezeket a helyeket nagyon bírtam, ez leginkább a déli part.

Chania, kikötő (ez épp észak :)):

Kép

Frangokastello:

Kép

Preveli (egy pálmaliget, ami egy a tengerbe ömlő folyócskát kísér. Az egyik képen látszik, hogy a kis félszigetecske egyik oldala édes víz, a másik a tenger):

Kép
Kép

Ez egy aranyos falucska délen, nem emlékszem a nevére:

Kép
Kép

Ez pedig Kréta nyugati sarkán van, természetvédelmi terület, ez aztán igazán kopár, csak hajóval lehet megközelíteni, de fantasztikus ott a víz. Tényleg ilyen a színe. Gramvousa a neve:

Kép

Kép

És a végén jómagam egy ebbel, valahol a déli parton egy faluban:
Kép

Képzeljétek, kérdeztem a doktort a repülésről, azt mondta, hogy a repüléssel nincs semmi baj, csak szerinte mégse menjük külföldre, mert ha ott történik velem valami, akkor mi a fenét csinálok, hová megyek? Jó, hogy lenne biztosítás, de nem ajánlja. Úgyhogy Balcsi marad :? Most keresek vízparti házat. A favoritomban http://www.zimmerinfo.hu/zanka/strausz/ sajnos már csak augusztus 24 után van hely. Előbb akartunk menni. De valami ilyesmit kutatok még. Csak ez jó lett volna, az ára se rossz, Zánka horgászhelynek is jó.
Ez http://www.zimmerinfo.hu/balatonkenese/ ... lla/hu.htm sajnos Kenesén van, kint a Balcsi sarkán, az uram közölte, hogy nem jó ott horgászni, mert sekély a víz, meg mondjuk ezt nagyon drágának találom. 18 ezer a házért, plusz 1800/fő/nap. És csak egyben adják ki nyáron.
Ha valaki ilyesmire bukkanna lányok, szóljatok, jó? Köszi! :lol:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,
így már azért jobban fest a dolog Krétával kapcsolatban :wink:
Milyen jó kis rövid hajad van a képen!
Mikor készült? A vízben fekvö sellö is te vagy netán? :wink:

Miksa aranyos, ahogy játszik, lehet, hogy nekem is ki kéne találnom hasonlókat, hogy Ábel ellegyen egy kicsit. Bar mostanában egész jó a helyzet.
Ma épp aludtunk is, több, mint másfél órát, mert este el szeretnénk elmenni táncházba, lesz itt Stuttgartban magyar táncház, én meg ugye otthon nagy néptáncos voltam :wink: Jön a kölök is, hétkor kezdödik, oszt nem maradunk sokáig. Így majd kibírja délutáni alvással.

Na megyek virslit sütni, mert azt kértek a fiúk :wink:

pussz és jobbulást

Ja, a babó nagyon aranyos, tényleg kicsit látni a fülecskéit! :wink: Tök ari! Férjurad mit szólt hozzá? :lol:
Az én babóm márt tuti Áron, ennélÁronabb már nem is lehetne a kép alapján! De nagyon nagyon örülök neki, én titokban, vagy nyíltan is fiút vártam! :wink:
Akkorákat rúg mostanában, hogy csak na! Nem gyözök megugrani én is! A tiéd még nem mocorog?

KépKép
KépKép
motiot
 
 


Sziasztok!

Szirom,
nem lehetett könnyű ez a műtét, de az a lényeg, hogy megvolt! A zsúfoltság nagyon rossz, szinte látom magam előtt a sok gyereket és szülőt, hááát...
Zsoltika is rácsos ágyban volt, az egyik felét leengedték, úgy egész jól elpihengetett benne. Valamelyikünk úgyis mindig vele volt és foglalkozott vele :)
Jól olvasom, hogy az urad nem volt veletek?
Pépes kaja: Zsoltika nagyon szereti a krumplit, így én is levest főztem, a főtt krumplit összetörtem. De nekünk csak a műtét napján kellett pépeset enni, aztán nem :roll: Persze nem kell pépes... Puha husi, csirke, párolva, tészta is mehet szerintem.
Lapzárta, ajjajj! Nehéz lehetett :(
Új tévé :D Én is úgy szeretnék, de hát még teljesen jó a régi :)
Klassz a bébifotó, jajd hozzánő a baba a fülecskékhez :)
Kréta nekem így is tetszik, de én már korábban is dícsértem :)
Viszont így tényleg ne utazzatok!
Mi a Balcsin is mindig kempingeztünk :)

Motiot,
üdv a kétfiús szülők táborában :):):) Gratula Áronhoz! Örülök, hogy jól érzed magad!
Jajj, ne utáld magad!!! A pluszkilód egyáltalán nem sok, sőt! Nagyon ügyes vagy, és csinos kismama! Ez a lényeg, na meg ilyenkor nehogy fogyózz :)

Beszti,
Simon nagyon ügyi a mozgolódással! Köszi a food-os infót, örülök, ogy ízlenek a kaják! Nekem is kéne nem hízlalós süti :) Lehet, hogy kipróbálom, mindjárt meg is nézem a honlapjukat :)

Megyek most, mert majd' egész nap az Állatkertben voltunk Zsoltika topic-beli anyukákkal meg gyerkőkkel:) Rengeteget mentünk, nagyon jól éreztük magunkat! Láttuk a bébi orrszarvút, voltunk rájasimogatóban (igaz nem simiztük meg őket :D), és van egy jó kis kiállítás is, viasz-dínók, nagyon tetszett :) Na meg a simogató Zsoltikának!

Én is rendeltem ergo-t, és tegnapelőtt meg is kaptuk, azóta már sokat mentünk vele Lacussal, itt az Állatkerben a hátamon is vittem, nagyon klassz! :):):)

Hú, nagoyn fáradt vagyok!
Jó hétvégét mindenkinek!

pgaboka
 
 


Hahó, kukuccs! Lógósok, tessék jöni! :wink:

Gabi! Jól olvastad, az uram reggel bevitt minket, aztán muszáj volt elmennie dolgozni. Este hazafelé bejött, hozott kaját nekem, meg másik pólót a véres helyett, meg kicsit átvette Miksát. Jobb is, hogy nem volt bent, mert azt a délelőttöt, amikor 10 gyereket műtöttek, sírtak, ordítottak, köhögtek, véreztek, ő nem bírta volna. Pasi. Meg negyedóra alatt fölment az agyvize a zsúfoltságtól, pedig békés ember, nálam legalábbis sokkal békésebb, de én ilyenkor kibírom, hogy ne húzzam föl magam, én sokkal kisebb dolgokon szoktam kiborulni. A nagyokon valahogy nem, akkor kiegyensúlyozott vagy :shock: :lol: Szóval jobb, hogy nem volt ott végig. Másnap viszont (első este, amit otthon töltöttünk) nem ment be éjszakára, és az nagyon jó volt.

Állatkertbe már én is úgy szeretnék menni, nem csináljuk oda a következő talit?

Balcsi: lehet, hogy lustának tűnök, de én már kikempingeztem meg vadkempingeztem meg stoppoltam magam egy életre, most már fürdőszobát akarok, kényelmes ágyat, kiülős teraszt meg ilyesmit :lol: Most van még két házjelölt Ábrahámhegyen, ahol 3 év is voltunk. Ott van egy egész sor vízparti ház. Ez azért jó, mert az uram akkor pecázik, amikor akar, éjjel-nappal, hajnalban, ha nem tud aludni, megihatja a sörét, nem kell kocsikáznia, és nem aggódom érte, és ha hiányzik, kisétálunk a stégre. Ahhoz az utcához a strand pár száz méterre van csak, a falu elég nyugis, szóval nekem tetszik. Ja, és a házaknak elég rendes udvaruk is van, lehet rohangálni, meg medencét felállítani, szóval jó lenne, ha oda tudnánk menni. Valamikor lemegyünk körülnézni.

Motiot! Ezt az autózást nem én találtam ki Miksának, hanem ő, én csak hagytam, meg segítettem neki. Mondjuk egy vasalt dupla lepedőm bánta, meg először nem értettem, mit akar a kis tortaformákkal, de aztán kiderült. Kerék nélkül nem autó az autó :lol:

Képek: ja, én vagyok :wink: Ez abban az évben volt, amikor megismerkedtünk az urammal. 7 éve talán, nem is tudom, át kéne már számolni :oops: :lol:

Beszti! Én végülis nem olvastam a Kréta-beszámolódat, mert mindig csak ígérted :wink: Vagy blogba föltetted?

Gratula Simon mozgolódásához! És szépek a méretei is nagyon!

Többiek, hahóóó! Rita, különösen érted izgulok!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Köszönöm Szirom, megvagyok!
csak a vérnyomásos meg ctg-s esetek óta nagyon rossz passzban vagyok, ma mintha kicsit jobb lenne, de nem akartalak titeket ezzel fárasztani...
Tegnap du elmentünk megnézni a kórházat, legalábbis a szülőszobákat, nagyon szépek.. És ha már ott voltunk, csináltak egy ctg-t is, hogy megnyugodjak (1000.- ért), de közben hallottam valakit vajúdni... jajj, szóval nagyon be vagyok....va.
Meg félek az egésztől, hogy nem fogok (fogunk) boldogulni négy gyerekkel... na, nem is mondom tovább, csupa hülyeség, de nekem most nagyon nem tűnik annak...
Ha kicsit összeszedem magam, jövök, ok?

És bocsánat...

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Semmi gond, Rita, szedd össze magad, aztán gyere!!!
És NE stresszelj!!!!! :D :D
Kérlek!!!
Nyugalom kell neked, meg pici Petinek!!
Mi van a sulival, halasztasz???
Ctg jó volt most???



Szirom, MIksa jól van már????
Beszél róla?
Vagy nem is foglalkozik már vele?
Jó ez a Kréta, nyugika :D :D ,
Vannak ott úgy látom jó helyek is :wink: :wink:
Tesóméknak Vonyarcvashegyen van nyaralója.Ők ki szokták adni , ha érdekel.
Igaz, jó messze van, pont a másik végén.
Nagyfülű kicsi bébi tök aranyos :D :D :D

Szirom, nem volt semmi ez a kórházasdis beszámoló.
Főleg az a tömeg lehetett nyomasztó.
De annyira jó, hoyg túlvagytok rajta,
Te mikor mész?
Máj. végén??



Gabi, a hátadon vitted Lacust???
Én még sose próbáltam ott vinni Natikát.
Csak elöl, meg Hortobágyon vittem oldalt.

Motiot, éljen Áron baba!!!
Tényleg gyűlnek a kétfiús mamik :wink: :wink:


Azért nem jöttem pár napig, mert itt voltak tesómék.,Aztán csináltunk neki egy tortás-pezsgős meglepetést. most lesz 35 éves. :D
Tök jó volt, baromira nem számított rá, sikerült a meglepi.
Aztán elkezdtünk piálgatni, Kezdésnek egy kis cuba libre, aztán jött a pezsgő, eperlével (jó pár pohárral), aztán csináltam mojito-t.
Aztán olyan jó kedvünk lett, hogy kitaláltam, hogy az unokahúgomat elviszem discóba. :lol: :lol:
Na, a tesóm úgy be volt kakálva, nem engedte el velem egyedül.(féltette tőlem, velem) :D
Jött velünk.
Az uram hívott nekünk taxit, végig röhögtük , a sofőrnek is tetszett nagyon a műsor. :lol:
Aztán odaértünk, végigvihogtuk az egészet, két öreg tyúk, 30 fölött, 4 gyereket otthon hagyva, az ötödik felett gardedám-oskodunk, aztán ott is ittunk, meg tök hamar meguntuk, kicsit kitűntünk a taárságból, aztán elindultunk hazafele, de még a mol kúton vettünk bacardi breezert :D , aztán hazagyalogoltunk, útközben unokahúgom megtanított, hogyan kell zsepi nélkül orrot fújni(kicsapni az út szélére) :oops: :lol:
3-an kukoráltunk az út szélén pisilve, baromi hülyék voltunk.
Na, ennyi :wink: :wink: :wink:

hazajöttünk, az összes pasi aludt :lol: :lol:

Szóval frankó volt, nem röhgtem ennyit mostanában. :D :D




Beszti, nagyon édes lehet mozgolódós Simon. :D


Márti, mizu veletek?
Mi ez a Káális dolog most?
Szerintem várjatok egy kicsit, hány hónap telte el azóta?kettő, három?


pussz, szét vagyok esve még mindig :D
vas
 
 


Hahó!

Rita! Nyugodtan fárasszál csak minket, és ha hozzájárulhatunk a megnyugtatásodhoz, akkor meg főleg! Tényleg próbálj meg nem idegeskedni, jó?
Három szülésen simán vetted az akadályokat, a negyediken is fogod. Azon meg most már igazán kár idegeskedni, hogy hogyan boldogulsz négy gyerekkel :lol: Nincs más választásod :lol: :lol: :lol: Az edzőm mondta mindig: "Fiam, a probléma adva van, oldd meg!" :lol: :lol: :lol:

Ildi! Érdekel a ház, de csak akkor, ha vízparti, saját stéggel. Most micsináljak, ez a típus bevált :wink: Csak sajnos nagyon kevés van belőle. Az nem baj, ha messze van, Ábrahámhegy szerintem kb. a szomszéd falu, és az a távolság se zavar minket :lol:

Ilyen volt, amiben voltunk, az udvarban a Balaton. Mielőtt bárki fogná a fejét, a stégnél volt zárható kiskapu :lol: Sajnos ez a ház eltűnt a kínálatból, tudom, hogy eladó is volt, szóval talán eladták. 80 milla vót az ára :shock: Mondjuk a házból semmi se látszik, az emeletről készült a kép.

Kép

Miksa már jól van, csak most már menne ezerrel, azt meg még nem lehet. Csütörtökön megyünk kontrollra, remélem, ott si azt mondják, hogy minden rendben. 8-10 nap a bevérzésveszély, azt ki kell húznunk azért, szóval le van tiltva bicajról, motorról, hasonló veszélyes izékről. Gyalog jött a boltba is, oda is volt :lol:

Én jövő kedden megyek amnióra, be vagyok már kicsit rosálva. Előtte hétfőn AFP. Addig még hívnom kell a védőnőt.

Tök jót főztem, rakott spárga virslivel, tejföllel, erre most benyomtam egy halom csokit. Mióta terhes vagyok, nem ettem normális csokit (néha egy falat kindert, de az meg nem is esett jól), hát most aztán tessék... Mindegy, húzok vissza lapzártázni.

Jajj, Ildi, a kiruccanásodon jót röhögtem :lol: :lol: :lol: Simán megértelek, de nekem még 2 év, mire hasonlóban részem lesz :lol: Mellesleg nálunk is grillbuli volt, a résztvevők iszonyat mennyiséget söröztek, aztán hajnalban kinyílt a teraszon egy whisky is, tegnap meg itt ápolgattam őket, mert halálukon voltak. Az uram még ma sincs jól :roll: :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Ilyeneket találtam ezen a régi balcsis lemezen :wink: Ezután vágtuk le először a haját, rögtön, amikor hazamentünk :lol:

Kép
Kép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Látom, senki :( :( :(

Szirom, sajnos nem vízparti a ház, de közel van a parthoz.
Kb. 500 méter.
De cukker a kis Miksa :D
Jó ez a kecó.
80 milla :shock: :shock:
Húú..........

Nekem csak reggel volt egy kis bajom, aztán hamar elmúlt.
Végülis nem kevertem, bacardiztam végig (ja, dehogynem, pezsgők, meg egy soco cola is lecsúszott :wink: )


Szóval kedden lesz a napja.
Anyud jön megint??



Megyek napozni :wink:

Kép
vas
 
 


ja, nem írtam múltkor: cuba libre-t én is ismerem, frankócska :wink: :wink: :wink: :wink:

vas
 
 


Sziasztok!

Jönnék én, most megpróbálok pár sort írni :) Csak hát ezek a kölkök nem alszanak! Lacus már szundizott vagy 20 percet, ma ennyi volt egyenlőre, Zsoltika meg ugye semmit.

Lányok, hogy bírjátok a hőséget? Oké, családi házasok a kertben vészelik át a meleget :D De hát odakint is horror idő van. Mi ma voltunk Tücsökzenén, de majd' kipurcantam az úton :( Főleg mert Lacust is vinnem kellett, nem maradt meg a babakocsiban :(

Ildi,
hát nem semmi csaj vagy! :D Micsoda buli, de hát az a jó, hogy jól éreztétek magatokat :D
De azért el bírlak képzelni benneteket az út mentén bandukolva, iszogatva, vihorászva :D
Igen, a hátamon vittem Lacust! Nagyon jól érezte magát, a felrakásnál segítettek a lányok. Nagyon kényelmes úgy, igazán mint egy hátizsák :D

Szirom,
nagyon jó helyen voltatok, kár, hogy most ezt nem lehet megcsípni! Na, én is elfogadnám, igazi luxus, hogy a kert végében ott a Balaton!
Kis Miksa nagyon helyes a kerek buksival :)
Akkor egy hét múlva amnio? Jujj, drukkolunk nagyon, már előre is :)
Következő tali az Állatkerben? Oké!!! :D

Rita,
én örülnék, ha fárasztanál, nagyon szívesen olvasunk/segítünk mindenben! Teljesen érthető, hogy nem vagy jó passzban, de gondolj bele, hogy mindjárt meglesz a baba, és az milyen jó lesz :) Miért érzed úgy, hogy nem tudtok majd boldogulni a 4 gyerkőccel? Ahol 3-nak jut hely, ott 4-nek is :) Tudom, nekem csak 2 van, úgyhogy igazán nem tudom átérezni a probléma lényegét, de úgy látom, hogy nagyon jó szülők vagytok, szuper szép család, nem lesz ott semmi gond :)
És írj, ha gondolod, vagy jólesne, mi meghallgatunk!

Többiek???

Mennem kell... Zsoltika ugrabugrál, Lacus meg már mászik, extra gyorsan, mindenhová, így szemmel kell tartani. És föl is ült, többször is már, úgyhogy ez már nem véletlen! Bizony :D

A nyári programunk újabb esküvővel bővült... Így már 3-ra vagyunk hivatalosak, elosztva szerencsére: 1-1-1 lesz májusban, júniusban és júliusban :D Ebből kettő olyan, hogy jön a baba :D

Na tényleg megyek, Zsoltika épp a tücsökzene repertoárját fújja...
Puszi!

pgaboka
 
 


Hahó, jó reggelt!

Munka befejezve, most már megint két dokilátogatás jön, holnap Miksa, kedden én. Ja, és előtte hétfőn AFP, ha sikerül elintéznem.

Ildi! Igen, jön anyukám. Nem szeretnék kockáztatni. Ő meg végülis szeret jönni, a kölyök imádja, az uram is nagyon-nagyon jól kijön vele (ennek különben nagyon örülök, olyan jó érzés), szóval örülünk, ha itt van. Meg a tesóm is, mert egyedül van egy kicsit :wink:

Gabi! Esküvők, tök jó :lol: Én szeretek menni, jó látni :wink: Viszitek a srácokat is?

Hülye szél feldöntötte a nagy leanderünket, olyan rossz látvány. Majd az uram felállítja. Meg most látom, a hintaágy tetejét is félig leszedte, és az egyik liliomom is dől, ki kell támasztani. De legalább most már picit süt a nap, nem bírom, ha elromlik a jó idő :? Pedig Miksa már úgy örült, hogy ideért a nyár Afrikából :lol: Tegnap megengedtük neki, hogy hemperegjen a fűben - tél óta várja, merthogy Mazsolának is megengedte Manócska. Naponta megkérdezte, hogy mikor lehet már :lol:

Többiek, merre vagytok? Hahó, mindenkivel minden rendben?

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szép napokat!!!

Gabi, ma már nincs kánikula :wink:
Jobban bírtad a mai napot?
Én ma szinte fáztam kint :wink: :wink:
Én az oldalamra nem tudom egyedül beültetni Natust, az uram segített múltkor is, aztán egyedül szerintem nem lett túl jó, elég bénán vittem. :roll:
Mászik Lacus??
Édipofa :D
3 esküvő? :shock:
Mi egyre se megyünk.Talán megszervezem a keresztelőket augusztusra(Olivér+ Natasa), aztán ennyit a bulikból nyárra.


Szirom, nálunk is nagy szél volt, és az uram az ő kocsijával járt be a garázsba, mondván, ha jégeső lesz, vagy valamit ráfúj a szél, az enyémen van cascó :shock: :shock: :shock:
Semmi sem lett szerencsére :wink:
Mi hétvégén hemperegtünk a fűben, olyan szép lett, pedig annyira csúnya volt, de az uram megcsinálta.
Ráment 2 nagy doboz táp, meg kiszellőztette egypárszor, és most gyönyörű :D
Ezt a kertészek 100 ezerért akarták megcsinálni :shock: :shock: :roll: :roll:

Hú, akkor nagyon eseménydús lesz a jövő hét.
majd izgulunk érted (értetek) :)
vas
 
 


Mizu??????

jó napot, jó reggelt!!!

Hol vagytok?????

Kép
vas
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?