Új privát üzeneted érkezett!

Így, hogy DDT, tudom ám.

Miksa most már tényleg huncut, de a haja megint baromira hosszú, ebből vágás lesz. Mindig fotón veszem észre :wink: :roll:

Angolt turi tényleg jó, meg ha úgy vesszük, hogy egy ismerős nappalijában, és azok jönnek, akikkel zenebölcsiztünk meg ovistársak szülei, akkor jó kis pletykaparti lesz :lol:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


A többiek merre lehetnek? Nekem hiányoznak, de olyan lógósok, hogy nem igaz.

Gabinak még meg akartam köszönni, hogy kislányt jósolt nekünk, mert most egy fokkal jobban szeretnék kiscsajt, de úgy szégyellem magam miatta :wink: Hiszen az a lényeg, hogy egészséges baba legyen, oszt kész.

Írtam, hogy az uramnak nagyon tecc az Ajsa név, és mégse enged az Artúrból? :roll: :wink: És a Miksa is ragaszkodik az Artúrhoz, akár fiú akár lány :lol:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Megnéztem, 6 szem Duphastonom maradt (2010-ig jó). Az kisegítene?

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 

 
 

Lány Artúr :lol: :lol:

ja, lógnak :wink: :roll:


de én is megyek, mert Olivér felébredt, (dél óta aludt), és felébresztette Natust(aki csak egy órája alszik)

puszkó :D

jó turizást, pletyópartit :lol: :wink:
vas
 
 


Ti se látjátok Simon vonalzóját vagy csak nálam tűnt el?
Megyek "lógni" :D:D, de úgy kell nekem, miért akarok kanapé- és puffhuzatot mosni...

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Húú, Beszti, várjál! Most van épp egy teli dobozom, az 20 szem. És 20-án kedden (ugye két hét múlva kedd az huszadika?) kell mennem a dokihoz, tehát aznapra elég egy reggelre, mert délután úgyis kiváltom. És ma van 8-a. Most akkor már megint nemtom :oops: Szerintem kisegítene, szerintetek is?

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Én látom Simon vonalzóját!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


én nem látom :roll:

mennyit kell szedned naponta?
vas
 
 


2x1-et, reggel és este. őrület, hogy nemtok számolni :oops: :lol:

A legfölső Simoné, kék bálnás.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


ha napi kettőt kel szedned, akkor pont elég Beszti +6 darabjával(én se vagyok nagy matekos) :wink:
vas
 
 


ma este egy db, aztán 9.-től(péntek) 19.-ig(hétfő estig) 22 darab, kedd reggel egy darab, az 24 darab.

oké??? :wink: :wink:
vas
 
 


na, megyek tényleg :D :D :D
vas
 
 


Nagyjából ez jött ki nekem is :wink:

Beszti! Kössünk üzletet! :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Nekem is kell mennem, mert Miksa felébredt.

Puszi mindenkinek! Beszti, akkor ha megoldható, akkor tényleg megvenném a Duphastont, jó?

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


akkor jó :wink:

nincs kék bálnás nálam :roll:


HÚZOK TÉNYLEG :roll:
vas
 
 


Szirom!

Akkor a kettő együtt 13 napra elég, azaz még 21-ére is.
Hogyan jut el hozzád? Párom jár Pestre majd minden nap...

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Szerinted a posta hülyeség? Nem jön el simán egy borítékban? Mert az én uram is járkál Pestre, de állandó mozgásban van. Vagy ha a tiéd állandó helyen, akkor úgy is jó, mert az enyém beugrik érte.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


NEM kell megvenned, megy ingyen! :D (Már el is feletkeztem róla, hogy van.)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Köszi, rendi vagy :) .

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Lehet Posta is, csak akkor írj priviben címet gyorsan, hogy holnap föl tudjam adni, hogy biztos odaérjen (jövő héten ugye csak 3 nap van az ünnep miatt, és ugye a Postánál soha nem lehet tudni, persze elsőbbségiként küldöm).

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti! Írtam címet, és örök hálám! :D

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


NEM VAGYOK LÓGÓS!!!

Csak nem volt időm, meg angol cipőket néztem a gyerekeknek... :)

Ildi, PÁRIZS!!!!!!! Kép Kép

Ma reggel az uram elszólta magát, jött adóvissztérítés a számlájára, azt mondta, na ebből mehetünk Párizsba..
Én kimentem a konyhába, aztán visszafordultam, akkor esett le a tantusz, kérdeztem tőle, tudod, hogy elszóltad magad? :lol: :lol:

Jaj, nagyon örülök neki, nem bánom, hogy kiderült, azóta csak vigyorgok, mint a tök... :)

Még egy: Csak a kávémba 4 szemet teszek, és mellette néha túrót vagy pudingot is azzal édesítek, a por-canderellel. Rosszul teszem???

Beszti, én látom a vonalzóidat, mindet! :)

Szépek a virágok!!
Majd én is fotózok, csak most már sötétedik kint, vagy csak szürke az ég?

Szirom, a turit irigylem, én is nagyon mennék már, főleg a babát szeretném felszerelni. 24-én lehet, hogy el is jutok, meglátjuk.
Vagy majd Párizsban... :D (persze...)

Gabi, a műtétet nagyon sajnálom, elhiszem, hogy izgulsz. De hidd el, ez neked lesz rosszabb, a gyerekek olyan ügyesek, tudod! Meg te mindig olyan klasszul meg tudsz beszélni mindent Zsoltikával.
Nyugi azért, amennyire bírsz!

Megyek házi feladatot csinálni :) , meg etetni, meg egy kicsit hasznoskodni.

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Ildi, mi az, hogy mintha jártam volna már ott??? Igen-igen romantikus lehetett, ha azt sem tudod, ott voltál-e vagy sem... :wink: :D :D

SZÓVAL??? :D

Még valami: szeretnék szép képeket venni a falra, mindkét szobába. Az egyikbe inkább gyerekeset, a nappaliba valami szépet. Nincs valami biztos jó lelőhelyetek? Nem szeretném ezt is az ikeában venni...

Ilyesmiket néztem eddig a gyerekszobába: (elég kicsi, de talán látszik valami - www.posztergaleria.hu az oldal címe)
Kép Kép Kép Kép Kép

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita! Párizs :lol: :lol: :lol:

Nehogy vegyél posztert, ha A3-asnál nincs szükséged nagyobb méretre! Keress a neten képeket, az uram kinyomtatja neked.

Én elég jókat találtam annak idején Miksának, de nem nagyon emlékszem, hol. Gyerekkönyvillusztrátorokat kezdtem keresni, az rémlik. Majd nézelődök én is, jó?

7 ezret költöttem, 3 halászgatya, 1 pulcsi, 1 hosszú ujjú póló, 4 rövid ujjú. Tök jók :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Ezeket találtam de lehet, hogy kicsik.

http://artistamuvek.blogspot.com/

Miksánál ezekből van a falon:

http://www.norahilb.com.ar/pagina2.htm

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom, nagyon kedves vagy, köszönöm!

Igaz, nyomtatni szerintem az uram is tud, ez eszembe sem jutott... :)

De majd megkérdezem, lehet, hogy mégis élünk a lehetőséggel!

A képek klasszak, ilyesmire gondoltam. Keresgélek, ez a gyerekkönyv jó ötlet!

Köszi!!!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!

Már tegnap is szerettem vna jönni, csak nem jött össze...
Pakolgatunk, meg a párom még mindig nincs itthon, festi a házat ahová költözünk. Az esti műszak meg elég nehéz Andrissal, az éjszakákról ne is beszélve...

Gabi, sajnálom a műtétet! Tényleg meg kell csináltatni?

Szirom, olyan jó látni az UHs képet!! :D Szerintem se aggódj, minden rendben lesz!

Rita, én kb 6kg-nál jártam Andrissal. A vége kicsit sok lett, de decemberben már elértem a kiindulási súlyomat. Most meg faragom lejjebb. :wink:
Mi sem vetetnénk el beteg babót, hívők vagyunk.
Mikor utaztok Párizsba? Nagyszülők lesznek addig a gyerkőcökkel?

Beszti, irigylésre méltók az alvós képek!! Szeretném én is, ha Andris ilyen simán bárhol elaludna. (Főleg éjjel...)

Motiot, én is alig látom a képeket. :( Sajnos az utóbbi időben romlott a szemem. Megnézném nagyobban őket.

Ildi, ez a Prágai út egyre izgalmasabban hangzik! Mikor mentek?
mira80
 
 


Párizs!!!
hát nem kitaláltam :wink: :D :!: :!:
Azt, hogy "mintha már jártam volna úgy ott", úgy értettem, hogy nem voltam ott, és fogalmam simcs, hogy milyen, csak úgy gondolom, hogy romantikus :wink: :D
Tök szupi!!!


Mira, majd megyünk.
Áprilisban.
Nem írom ki, hogy mikor, mert nem szoktuk ide kiírni, hogy ki mikor nincs otthon(tudod betörők, miegymás..)
Majd előtte küldök privit úgyis mindenkinek :wink:


Szirom, bizti jók a cuccok, amiket vettél Miksának :D

Rita, szerintem próbáld meg azzal csökkenteni a canderel mennyiséget, hogy nem 4 :!: db bogyót raksz bele.
Én ált.2-3-al iszom.
Először csökkentsd 3-ra, aztán majd meglátod.
Te, nem túl édes az 4 bogyóval???? :wink: :roll:
vas
 
 



ezt tegnap kaptam, izgi :wink: :wink: :wink: :lol: :lol:



P A S I K É P Z Ő

A képzés alcíme: Olyan intelligenssé válni, mint egy nő.

Cél: Aktiválni a férfiak agyának idevágó részét, amelynek létezéséről sejtésük sincs.
A tanfolyam árát a tényleges szükségletek felmérése után állapítjuk meg, kedvezményt adunk azoknak a jelentkezőknek, akik mindegyik kurzuson részt vesznek!!!

KÖTELEZŐ TANTÁRGYAK:

1. Leválni az anyámról (2000 óra)
2. A fizetésemet a feleségemnek adom (550 óra)
3. A feleségem nem az anyám (350 óra)
4. A foci csak egy sport, Ronaldo pedig egy hülye (500 óra)

IGEN HASZNOS TANTÁRGYAK:

1. Nem vagyok féltékeny a gyerekemre (50 óra)
2. Kész vacsora ... egy mosolygó feleség (200 óra)
3. Nem viselkedem úgy, mint egy fajankó a feleségem barátai előtt (több mint 500 óra)
4. Hogyan lazítsunk úgy, hogy ne tűnjünk lustának (300 óra )
5. Leküzdeni a távirányító-szindrómát (550 óra)
6. Nem hugyozok mellé (100 óra, gyakorlati foglalkozás videó rögzítéssel)
7. Előbb sikerül kielégítenem a feleségem, minthogy elkezdené tettetni. (kb. 1500 óra )
8 . A cipők maguktól soha nem mennek el a cipős szekrényig (800 óra)
9. Hogyan jussunk el a szennyes tartóig úgy, hogy útközben nem tévedünk el (50 óra)
10. Hogyan éljünk túl egy náthát agonizálás nélkül (200 óra)

VÁLASZTHATÓ TANTÁRGYAK

1. Emésztési technika, mosogatás közben
2. Agyamba vésem, mely napokon esedékes a szemétlevitel.
3. Konyha - kezdő szint: háztartási gépek: ON (bekapcsolni), OFF (kikapcsolni)
4. Konyha - haladó szint: az első zacskós levesem anélkül, hogy elforralnám az összes vizet.
5. A jégkocka tartó megtöltésének veszélyei (diavetítéssel kísért bemutató)
6. A legújabb tudományos felfedezés: főzni, levinni a szemetet nem okoz impotenciát
7. A WC ülőke dörrenésmentes lehajtása (videó konferencia a Harvard egyetemmel)
8. Miért nem szükséges a takaró emelgetése, miután megszabadultunk bélgázainktól?
9. Alapvető különbségek a szennyeskosár és a padló között (zeneterápiás laborgyakorlat)
10. Hogyan repül a kávéscsésze a mosogatóig (gyakorlatok David Copperfield irányításával)
11. Érzékeken túli kommunikáció: mentális gyakorlatok azokra az esetekre, amikor világosan elmondják, hogy a keresett dolog a szekrényfiókban van, ne kelljen visszakérdezni, hogy melyik szekrény, melyik fiókjában.

HÁZIDOLGOZATI TÉMÁK ( A témák nehézsége és összetettsége miatt csak 2 dolgozatot kell beadni)

1. A vasaló: a ruhák titokzatos útja a mosógéptől a ruhásszekrényig
2 . Én és az elektromosság: a villanyszerelő kihívásának anyagi előnyei villamossági hibák esetén (a legbanálisabbaknál is!)
3. Miért nem bűntény virágot ajándékozni a nőnek a házasságkötés után?
4. A WC papír: a WC papír vajon a papírtartóban jön a világra?
5. Az eltévedt férfi autóvezető is kérhet útbaigazítást a járó-kelőktől anélkül, hogy impotensnek tűnne
6. Tisztítószerek: adagolás és gyakorlati felhasználási tanácsok a javíthatatlan károk elkerülése céljából
7. A mosógép: a nagy ismeretlen felfedezése
8. Milyen genetikai akadályai vannak, hogy szó nélkül végignézzük, amint egy nő leparkol ...



vas
 
 


Ildi!

Olinak nagyon boldog 3. szülinapot!

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti, köszönjük szépen :wink: :D



most már látszik Simon vonalzója :wink:
vas
 
 


Ma ünnepeltek?

Beszti
beszti
 
 


elméletleg holnap este van nagy buli-Oli szülinap-natus szülinap-Ildikó névnap-Gábor névnap.
DE:
Sz*rul vagyok!!!
Fázok, fáj a jobb mandulám, fájnak a lábaim, és eddig 37,5-ig ment fel a hőm.
Frankó.
kb. 8 éve voltam lázas utóljára.

ugye már tegnap reggel is fájt a fejem, meg az arcim, de elmúlt, most meg ez.
valami nagyon lappang bennem.
A biorezo-s pasi is mondta, hogy a tüdőnél valamit lát(de ezt a 2 héttel ezelőtti náthám maradványának tulajdonítottuk)
hát nem. :roll:
Bakker, leszkad a hátam, lefekszek.
ma azt csinálnak a gyerekek, amit akarnak. :roll:
vas
 
 


és megrendeltem a pókemberes tortát 5ezerért holnap estére.
Jönnek vendégek is.
Most mi az anyámat csináljak :?: :?: :?:
vas
 
 


Hahó!

Ildi! Először is boldog szülinapot Olinak!
Kép

Te meg tényleg pihenj, vegyél be mindent, C-vitamint, Oscilloizét marokszám, torkodra is valamit, ha mást nem, akkor mézet, igyál forró teát vagy ülj be a kádba, ha hagynak. Neocitran és társai nincsenek otthon? Basszus, ne legyél beteg, kapd el a frakkját!

Ezen a pasiképzőn szétröhögtem magam :lol: Úgy megmutatná az ember a pasiknak, nemtom, vennék-e a lapot (az enyémnek nem lehet, nem él sajnos az édesanyja szegénynek)

Ott van például a végefelé a klotyópapíros rész, én azt hittem, hogy az egyéni tulajdonság, de kiderül, hogy általános: az enyim mióta ismerem szerintem, nem tette föl a gurigát a helyére, ha újat kellett elővenni. Csak úgy leteszi valahová kézközelbe :roll: :wink:

Rita! Azért ajánlottam, mert A3-ast viszonylag kevesen tudnak nyomtatni, meg elég rendes papírra tudjuk, lévén ez egy digitnyomda. De végülis a sima papírt se mondja meg senki, ha keretbe teszed,, hogy nem előre gyártott poszter.

Mira! Köszi, én is remélem, hogy minden rendben lesz. Csak kicsit lassan megy az idő, de most próbálok pozitívan hozzáálni: most hétvége, az jó, aztán gyorsan kedd lesz, és akkor már letelt egy hét, és már csak ugyanannyi van vissza :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Sajnos gyors leszek. Csináltam egy gyors vissza olvasást.

Ildikó!

Én is kívánok olinak nagyon-nagyon boldog szülinapot.
Gyógyulgass. Próbáld össze kapni magadat holnapra vhogyan.

Szirom!

Én is megnézten a képeket, nagyon aranyosak, lehet még én is vmit. össze hozok Andrásnak belőlük.

Rita!

Húú, Párizs. Na ott aztán lehet andalogni édes kettesben. De irigyellek. És mikor indultok, vagy még azt nem tudod?

Én meg megyek 11:20-ra suliba, egészen fél 7-ig a szociálpolitika alapjait fogom hallgatni. Szerintem estére vagy becsavarodok v. befonom a szemöldökömet.
Gondoljatok rám egy kicsit, okés?

Szirom!

Hogy érzitek egymást a babóval?

Mi tegnap voltunk ikerbaba látogatóban, majd mesélek.

Sziasztok: Márti
mártus
 
 


Szirom, én már el is küldtem az uramnak! :D :D (És ha kitörlöd belőle azt, ami rosszul eshet neki, úgy nem mutatod meg???)

Itt van még egy hasonló, ez otthoni használatra. :D


Immár több ezer éve a férfiak azon törik magukat, hogy megfejtsék
a női lélek titkát. Végre itt egy objektív útmutató, amely segít a tájékozódásban. Emlékezz rá, hogy a romantika világában egyetlen nagyon egyszerű szabály érvényes: Tedd boldoggá a nőt!
Tegyél valamit, ami a kedvére van, és pontokat kapsz. Ha olyat teszel, amit nem szeret, azért pontlevonás jár. Azért nem kapsz pontot, ha olyasvalamit teszel, amire számított. Sajnálom, ezt a játékot így játsszák.

Itt pedig az útmutató:

Egyszerű feladatok:
Beveted az ágyat: +1
Beveted az ágyat, de elfelejted a díszpárnákat: 0
Az ágytakarót a gyűrött lepedőre teríted: -1
Felhajtva hagyod a WC ülőkét: -5
Kicseréled a wc-papír tekercset, ha az már elfogyott: 0
Mikor már a pzs is elfogyott, átszoksz a másik wc-be: -2
Elmész extra vékony szárnyas betétet venni neki: +5
Hóban. +8
De sörrel térsz vissza: -5
Szárnyas betét nélkül: -25
Leellenőrzöd a gyanús neszeket a ház körül és semmi: 0
Leellenőrzöd a gyanús neszeket a ház körül és valami: +5
Agyonütöd egy vascsővel: +10
A macskája volt az: -40

Party-n:
Vele maradsz az egész party alatt: 0
Vele maradsz egy ideig, majd lelépsz a főiskolai ivócimboráddal dumálni: -2 Akit Tiffany-nak hívnak: -4
Tiffany bártáncos: -10
Szilikonos mellekkel: -18

A Születésnapja:
Emlékszel a születésnapjára: 0
Veszel üdvözlő kártyát és virágot: 0
Elviszed vacsorázni: 0
Elviszed vacsorázni, és nem egy sport bárba: +1
Oké, mégiscsak sport bár: -2
És pont "amennyit-bírsz" akció van: -3
Ez egy sport bár, "amennyit-bírsz" akció van, és az arcodat a kedvenc csapatod színeivel festetted ki: -10

Éjszaka a haverokkal:
Elmész a haveroddal szórakozni: 0
A haverod boldog házasember: +1
A haverod egyedül él: -7
Ferrari-ja van: -10
Egyedi rendszámtáblával (DAKOKIRALY-1): -15

Egy este vele:
Elviszed moziba: +2
Elviszed egy filmre, amit ő szeret: +4
Elviszed egy filmre, amit te utálsz: +6
Elviszed egy filmre, amit te szeretsz: -2
Aminek a címe Halál Zsaru 5: -3
Melyben egy robot felzabál egy embert: -9
Azt hazudtad neki, hogy ez egy külföldi film, és árvákról szól: -15

Testi adottságok:
Jelentős sörhasra teszel szert: -15
Jelentős sörhasra teszel szert, és rendszeresen tornázol, hogy ledolgozd: +10
Jelentős sörhasra teszel szert, és áttérsz a lógós farmerre és Hawaii ingre: -30
Visszavágsz, hogy "Nem számít, neked is van.": -800

A nagy kérdés:
Megkérdi, hogy "Szerinted ez a ruha kövérít engem?"
Hezitálsz a válasszal: -10
Azt válaszolod, hogy "Mármint hol?": -35
Minden más válasz: -20

Kommunikáció:

Amikor egy problémát szeretne veled megbeszélni:
Hallgatod, és érdeklődő arcot mutatsz: 0
Hallgatod, több mint 30 percen át: +5
Reagálsz a problémájára, és megosztod hasonló élményedet vele: +50

A gondolataid már a focimeccs körül forognak, mikor hirtelen azt hallod tőle:
"Nos, szerinted mit kellene tennem?": -50
Hallgatod, több mint 30 percen át, és rá sem pillantasz közben a TV-re: +100
Rájön, hogy mindez csak azért van, mert közben elaludtál: -200

Ildi, szerintem fújd le a bulit, és családi körben egyétek meg a pókemberes tortát! :wink:
Betegen ne rendezz vendégséget!
De
Olinak nagyon boldog születésnapot kívánok, téged meg Isten éltessen, ez azért jelentősen a te nagy napod is!! :wink:

Szirom, tényleg köszönöm a poszter-felajánlást, lehet, hogy adunk munkát az uradnak. :) Még egyeztetnem kell az enyémmel...:)

Mira, neked is köszi az adatot, sajnos nagyon úgy tűnik, én vezetek a gyarapodásban... Mi az a sok??? Nem hiszem én, hogy te tényleg sokat híztál volna! :)
Gyerekeimmel tesóm, szüleim, unokatesóim lesznek, felváltva, osztva... Azért ez ekkora tömeg esetében már nem könnyű feladat! :wink:


Képzeljétek, mi meg megnézzük a Van Gogh kiállítást ma este, kettesben. :)
Ma 12 éve estünk szerelembe... :) :)
Ez azért már idő, nem? :wink:

Reggel voltunk Bernáttal Maja iskolájában egy fejlesztő pedagógusnál, mert nem alakult még ki nála, hogy melyik kezét használja egyértelműen. Inkább balkezes, de sokszor használja a jobbot is. Gondoltam megkérdezem, van-e valami tennivaló ezzel, mert azért ennek 5 éves korra illik kialakulni. A fejl. ped. nagyon szimpatikus volt, Bernát ott maradt 3/4 órára egyedül vele :shock: :) , játszottak, mi addig Adéllal elrobogtunk vásárolni. Aztán visszamentem, Bernát tök jól érezte magát, a nő meg megnyugtatott, hogy minden rendben, okos, értelmes, jó a memóriája, ezzel nem lesz semmi gond. Mondott kis kézügyesség-fejlesztő játékokat, azt mondta, elég, ha ilyesmiket játszunk Bernáttal. Így aztán most mindhárom gyurmázik :) . (Majának tegnap hőemelkedése volt, nincs ma suliban.)

Hát így vagyunk. :)

Megyek főzni.

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Ja, a kórházamban tuti megszűnik a szülészet... :(
Még nem tudom mi lesz, remélem nem tesznek rá lakatot ápr. elsején, hanem még megvárnak...
Szomorú vagyok egy kicsit...

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Basszus, én meg gondoltam, itt az ideje átjelentkeznem lakhelyileg, hogy ne a Jénosba tartozzak, de mindenképpen oda tartozom. Lehet, hogy ez drága szülés lesz, mert oda nem szeretnék menni.

http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=3 ... ema=PORTAL

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Én is oda tartozom, de ott már szültem kettőt, furcsa lenne visszamenni. Az orvos miatt is, meg mindenképpen. Meg a dokimhoz ragaszkodom, őt nem cipelhetem magammal... :(

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Szirom, és te hol szeretnél szülni? Nincs ott ismerősöd, akihez be tudnál jelentkezni?

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!

Ildi, nagyon boldog szülinapot kívánunk Olivérnek! Isten éltesse sokáig!!!:):):)

Kicsit visszaolvasok, aztán írok, ha hagy Lacus :) Zsoltika játszóházba ment a mamával :)

pgaboka
 
 


Rita! Igazából nem tudom, hol szeretnék szülni. Nekem tök jó lett volna az Újpest. Szerettem is, meg ide elég közel van, ha az ember kikompol. Van gyér forgalmú szökőút a kertek alatt Káposztás felé, max. 15 perc a komptól, forgalomban is. A János meg ugye Buda, az minimum fél óra (éjjel, forgalom nélkül), úgy egyébként meg isten tudja mennyi.
Végülis ez az új komplexum se lenne rossz az Árpád-hídnál, de arról meg ugye nem tok semmit, csak azt, hogy hol van. Talán Váccal se járnék rosszul, bár arról annyira vegyes dolgokat hallottam... Esztergom kicsit messze van, de talán még mindig jobban megközelíthető, mint a János.

És te mit tudsz mondani a Jánosról? Csak hogy kicsit képben legyek :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Na itt vagyok :) Képzeljétek, Lacus az erkélyen alszik!!! Fedett erkélyünk van, itt az ajtónál teljesen száraz (mert amúgy csöpög az eső), jól betakartam, és szunyál!!! El sem hiszem! Zsoltika ugye játszóházban, totál nyugi van itthon :D

Na lássuk, mire emlékszem az elmúlt napok terméséből :)

Mindenkinek köszönjük a hátrafelé mászásra a dicséretet, Lacus minden nappal ügyesebb, most már totál kinyomja magát és fekvőtámaszozik :D Pár napja volt 8,04 kiló!!! Olyan husi, hogy még, de nagyon kitartó és erős, és nagyon akar menni! Mármint kúszni. Előre. De az nem sikerül :D Hihetetlen sokat gyakorol, nagyon édes :)

Most itt van anyósom, meg a műtét után is itt lesz velünk, ami nagy segítség lesz, a másik topicunban is írták, hgoy valszeg Zsoltika nagyon engem akar majd a műtét utáni napokban, egyszóval extra anyás lesz, de legalább lesz Lacusnak társasága.

Tehát a műtét. Igen, szükséges, Zsoltikának körkörös letapadása van, tehát nem szűkülete! Az orvos a szonda szót nem használta, de ahogy elmeséltem itthon anyósomnak, hogy mit mondott a doki, ő rögtön mondta, hogy ez szonda lesz, mert ők is sokat csináltak ilyet a kórházban. De erre még hétfőn rá fogok kérdezni.
Az altatásról úgy mondta a doktorbácsi, hogy bódítás lesz, ezt sem tudom pontosan megmondani, hogy mit is értett ezen, de ezt is megkérdezem.
Ezerrel gyűjtöm az infókat, igyekszem mindenre felkészülni.

Azt meséltem, hogy megvolt a vérvétel? Zsoltika nagyon ügyes volt, igazi hős, picit sírt, de ez érthető, mert előttünk volt két ikerlány, akik eszméletlenül visítottak és kiabáltak, gondolom nagy harc volt odabent, és ettől a váróban minden kisgyerek nagyon megszeppent. Zsoltika csak csendben sírdogált, szépen nyújtotta a karját is, kapott is érte egy kis meglepit :)

Ildi,
köszi az 5 hós köszöntést :) Kiváncsi vagyok, hogy fogadja az urad a meglepi utat, de ha már mentek, csak nem fog visszafordulni, nem? :D

Rita,
Párizs, szuper! Biztosan nagyon jó lesz! Én ott még sosem voltam, de nagyon szeretnék egyszer eljutni, főleg talán kettesben a férjemmel! Persze ehhez nem ártana legyőzni a repüléstől való rettegésemet :(
A kiállítás is szép lehetett :)
Én nem ettem canderelt egyáltalán a terhesség alatt, és most a szopi alatt sem. Gondolom, néhány cuccban van amúgy is, mármint joghurtban, mittudomén miben, de itthon nagyon ritkán cukrot használok, gyakrabban fruktózt és mézet. Ez utóbbi a nagybátyám sajátja :D

Szirom,
én jó szívvel tudom ajánlani a máv szülészetét! Az sincs messze talán annyira Újpesstől, és annyira jók a szülésznők! Apropó, hogyan fogsz szülni? Engedik a vajúdást, vagy programozott császár lesz? Beszéltetek már erről a dokival? Te mit szeretnél?
Jó a vonalzód! Miksa kis helyes az oviban!

Márti,
kitartást a sulihoz!!!

Beszti,
én is látom a vonalzódat!

Motiot,
csak én nem látom, hogy írtál volna, vagy tényleg régen jöttél? A képek nagyon jók, szép kertetek van, és Ábel olyan huncut!

Hú, tényleg csajok, köszönjük a farmeres ötleteket is! Egyenlőre még nem vettünk, de talán majd a jövő hét végén megint el tudunk menni vásárolni :)

És még a taliról akartam írni, hogy a műtét miatt halasszunk most, de aztán várunk mindenkit!

Most már megyek, Lacus közben 2x ébredt...

pgaboka
 
 


Sziasztok,

elöször is: Ildi, nagyon nagyon sok boldog szülinapot kívánunk mi is Olikának!!!!!!
Te kúráld ki magad, neocitrán, oscilloizé, aspirin complex, c vitamin, esetleg egy kis lázcsillapító, sok sok forró tea. Nálunk lehet kapni arcüreggyuszira homeós gyógyit, a neve Sinupret vagy Sinupret forte. Nézd meg esetleg, hogy otthon is van-e ilyen, mert tényleg nagyon jó. Már az elsö nap használ.
Csak jobban leszel holnapra!! Pihizz, amennyit tudsz!!

Csajok, bocsi, hogy nem jöttem az utóbbi idöben, de sajnos megint elövetta fejfájás, hála az égnek most hányás nélkül, de így is fetrengtem csak, alig bírtam felkelni. Most már megint jó. Szedek vasat, allítólag a vashiány is okozhat fejfájást, nekem meg alacsony, doki úgyis felírta.
Szóval mégegyszer bocsi! :oops:

Képeket majd felrakom nagyobban is, de a babát ekkor sem lehet sajnos jobban látni, mert a vaku nagyon lerontja a
minöséget. :cry:

Rita, én is egnéztem, a 28. héten kereken 5 kilónál tartottam. De ha belegondolok, hogy a mostani súlyom Ábellel a 30. héten volt meg, akkor mindjárt felkötöm magam :cry: :cry:

Én is úgy vagyok, mint Szirom, megpróbálok vigyázni, majd csak lesz valahogy és nem leszek bálna méretü, vagyis még bálnább.

Gabi, sajnálom nagyon Zsoltikát, remélem hamar túllesztek rajta,
meglátod, milyen ügyesen fogja bírni! :wink: Az meg jó, hogy anyósod segít majd nektek!
Lacuska tényleg nagyon nagy, lassan eléri Ábel mostani súlyát!

Szirom, Artúr név szerintem nagyon tuti, még lányban is! :lol: :lol:
Miksa nagyon cuki a képen, tényleg fogyott egy kicsit, de biztos hamar behozza. Nálunk is így szokott lenni. :wink:
Tényleg, nem beszéltetetkmég a szülés módjáról? Programozott, vagy spontán?
Én szeretnék normál úton szülni, de sajnos bejátszik az is, hogy nincs kire hagynom Ábelt, mert apa azért csak kell a szülöszobán segítségnek, nehogy már tök egyedül legyek :cry:
A meg sima szülés lesz, akkor nem rendelhetem ide Mo-ról két-három hétel a kiírás elött a szüleimet, vagy anyósoméket. És mi van, ha túlhordom? Szóval ez olyan bizonytalan. De vajúdni meg szeretnék, mint Ábellel, mert akkor legalább a baba saját maga elhatározásából szeretne megszületni, mert eljött az idö, nem pedig csak úgy kirángatják belölem. Szóval nem tudom.

Rita, Párizs tényleg nagyon szép, már jártam ott, nagyon nagyon tetszett! Annyira hangulatos, hogy egy ideig szent elhatározásom volt, hogy ott szeretnék élni :wink:
De aztán mégiscsak itt kötöttem ki a svábok között...

Mira, akkor ti most már költöztök is? Jó is az! Legalábbis én nagyon szeretek költözni. Kigondolni a színeket, dekorációt, az új hely stb. Nem hiába ez a negyedik lakásunk már itt! :wink: Ma meg felhívok egy újat, hogy holnap megnézhetjük-e. Sajnos itt most nagyon elmérgesedett a helyzet a szomszédasszonnyal, anagyon bekeményített, mióta szóltam neki és éjjel-nappal meg a balhé fönt. Nem lehet kibírni. A múlt héten a kislány, akire vigyáztunk, már a lépcsöházban állt, hogy ö akkor most fölmegy és szól nekik, mert ez már durva. A lakás maga szerintem nagyon jó, de én úgy gondolom, ha fizetek érte minden hónapban nem is keveset, akkor jogom van hozzá, hogy jól érezzem magam itthon és pihenni is tudjak. Ami így sajnos nem megy. :cry:
Többet meg nem szólok fel, mert szerintem egy intelligens ember egyszeri kérésböl is ért...

Márti, gondolok rád, persze!! :wink: Azért el ne aludj közben!! :wink:

Beszti? Merre vagy?

Na megyek, én is pihizek egy kicsit, Ábel asszem elaludt, úgyhogy tv-zek egy kicsit. Apa is nemsokára jön haza, aztán szerintem kicsit kimozdulunk mi is, mert gyönyörü idö van! Vasárnapra akár 17 fokot is mondanak!!

puszi mindenkinek

KépKép
KépKép
motiot
 
 


Végre lefoglaltam a szállást Ausztriában, már alig várom! Biztos szuper lesz, csomó állat, Ábel segíthet a gazdaságban, lovagolhat a pónikon, megyünk majd hajókázni, meg nagyokata sétálni, meglátogatjuk az ismerösöket, meg persze a húsvéti báránysült sem maradhat el. Egy apartmant vettünk ki teljesen felszerelve, úgyhogy hütötáskában viszünk mindenfélét, lehet majd fözni.


http://www.haitzinger.at/

KépKép
KépKép
motiot
 
 


Jövök, jövök nemsokára!
Kellett volna egy csomófelé elmennem, de esik, nincs kedvem...

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Hahó!

Kérdeztétek a szülést, hát még nem beszéltünk róla :? . Lehet, hogy nem is együtt bonyolítjuk ugye, majd kiderül.

De egy biztos: programozott szülésbe én nem megyek bele, akármelyik kórházban szülök. Miksánál is kiharcoltam, hogy ne legyen programcsaszi, az már más kérdés, hogy a vége mégis csaszi lett. De vajúdtam, sőt, a kitolást is megkezdtük, csak hát tudjátok, mi volt... De a gyerekkel minden okés, nekem meg rendesen lett tejem.
Én szeretném megpróbálni a sima szülést. Irtóra szeretném látni kibújni :wink: Ha nem megy, azt ne előre döntsük el, hanem majd menet közben kiderül, úgy vagyok vele. Kérdés, hogy ezt majd hogyan lehet kivitelezni, de remélem, hogy lehet.

Egy ismerősömet rábeszélték a programcsaszira, hiába mondtam neki, hogy érje el legalább azt a dokinál, hogy várják ki a szülés megindulását. Hitt az orvosnak, már félidősen megvolt, hogy melyik nap lesz a műtét. És a kisfiúnak légzési nehézségei lettek, nem is akármilyenek. Szerencsére nem lett semmi baj, de pár napot aggódtak rendesen. Én ezt nem szeretném. Elképzelem bent a kismukit, amint békésen úszkál, aztán egyszerr csak rátörik az ajtót... Hát a frászt kapta, az biztos.

Motiot! Nem tudsz addigra egy bébiszittyót elfogadtatni Ábellel? Hogy ha kell, akkor legyen kit hívni? Vagy barátok?
Mondjuk én anyut hívom, az biztos. Miksánál előtt egy héttel a kiírás előtt jött, csak aztán két hét múlva haza is ment, amikor bevonultam a kórházba :lol: És akkor jött vissza, amikor hazamentünk . Meg közben egyszer látogatni.

Gabi! Mire vagy kíváncsi a kukaccal kapcsolatban? Amiben tudok, segítek, bár Miksát nem műtötték. Az újpesti babás topikban egy lány (Ildi) leírta, náluk hogy volt, de az durvább, mert ott körülmetélésre volt szükség. Az a kisfiú nagyon kikészült szegény. De nektek sokkal egyszerűbb lesz szerintem.

Miksa képe nem az oviban készült, hanem itthon :wink:

MÁV - köszi, de oda semmiképp nem tartozom. Mondjuk ha azt veszem, hogy ha olyan helyre megyek, ahová nem tartozom, akkor ki kell fizetni az ellátás egyharmadát, de legfeljebb 100 ezer Ft-ot, akkor nem járok sokkal rosszabbul, mint régen, amikor az ember a saját dokijának fizetett. Annyi a különbség, hogy zsákbamacskának drága.

Motiot! Még azt akartam kérdezni, hogy nálatok nem lehet rendőrt hívni, ha zavarja valaki a szomszédokat?

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,
hát ez az! Én is pont így gondolom, ha császár valamiért, akkor persze legyen az, de szeretném , ha nem programozott lenne, hanem ababa maga döntené el, mikor akar megszületni, nem csak úgy kitépik belölem. Azt nem szeretném.
Majd addig biztosan kigondolunk valamit, remélem meg lehet majd oldani. Ha mást nem, akkor anyukám azt mondta, hogy itt lesz, amíg csak kell. De szegénykémet nem akarom iderángatni olyan sokáig. Igazából az lenne a jó, ha doki kb meg tudná mondani, hogy na, már nem sok van hátra, akkor jöhet anyu.
Bébiszittyót nem nagyon tudok szerezni, mi van, ha éjszaka kell mennünk? MI van, ha több, mint egy egész napig vajúdok? Sima bébiszittyó nem vigyáz a gyerekre annyit. Olyan ember kéne, akit ismer, akiben mi is megbízunk és rá merjük hagyni a gyereket akár éjszakára is, etetéssel fürdetéssel stb.
De biztos találunk majd megoldást :wink:

De, na´lunk is ki lehet hívni a rendöröket, ha zavar a szomszéd, de napközben sajnos nem számít annak, csak este tíz után, meg reggel hét elött. :cry:
És azért ebben az idöben még vagy már alszanak a kölkök. Szóval nehéz ez, de sajnos nagyonnehezen lehet kibírni. Épp az elöbb megint valamivel ütötték a perkettát rendesen, remegett még a szék is, amin ülök. :evil:
Máskor meg ugrálnak le a kanapéról, akkor is reng a ház, dobálják a kockákat, játékokat, meg valami iszonyú nagy tárgyat húzkálnak a nappaliban ide-oda, hogy az ember megsüketül. Az anyjuk meg nem szól rájuk, legalábbis nem lehet hallani a hangját, csak nagy rikán, mikor már valszeg neki is túl hangosak, mert szerintem ö úgy van vele, ha öt békén hagyják, akkor hadd csinálják! A lényeg, hogy nem kell velük foglalkozni. Azon töröm a fejem, hogy Ábelmiért nem csinál ilyesmit??? Jó, persze, ö is gyerek, rossz is sokszor, de rászólok azonnal, mert ugye nem csak mi lakunk itt, meg engem is idegesít. Mi legtöbbször játszunk együtt, meg tényleg lefoglalom, vagy ö saját magát valamivel, de ilyet azért nem csinál, hogy szétszedi az egész lakást.
Ezt egyszer tényleg hallanotok kéne, mert máshogy nem lehet elképzelni!

KépKép
KépKép
motiot
 
 


Megnéztétek a linket, amit betettem? :wink:

KépKép
KépKép
motiot
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?