Új privát üzeneted érkezett!

Ki tudja, hol lehet hintához kampót venni? Karácsonyra kapott Fanni, de eddig mi tartottuk, vagy a papáék, igaz így jobban is tetszett neki. 8)
boglarka
 
 


Laga!
köszi, egy kicsit pontosabban lehet?
lehet, hogy elég negatívnak látsz, de érdekel a dolog ;)
(bevallom, egy időben eszerint jártam fodrászhoz, de nem láttam különbséget)

Nóra!
Praktiker, Obi, stb
szilvamag
 
 


Nikcsi
Abban az időpontban itthon voltunk, de vmi egész mással voltunk elfoglalva... :wink:

Boglárka
Mi a Praktikerben vettünk hozzá kampót.
Szilveszter: mi még elmentünk (talán utoljára) bulizni egy nagyot, de elég laposkára sikeredett, nem is maradtunk sokáig. :( Ráadásul Sebi tegnap belázasodott (megint hörghurut!!!), és anyuék nem hívtak fel, hadd bulizzunk nyugodtan. :( Ez kedves tőlük, de jobban örültem volna, ha ránkcsörögnek, legalább tájékoztató jelleggel (úgyis hazajöttünk volna, sőt, akkor még el se indultunk). :evil: Szegény nagyon szarul van, holnap megyünk a dokinénihez.
cas
 
 

 
 

Cas,
mér "talán utoljára" mentetek el bulizni? :shock:
Sebi: :(

Szilvamag,
ha nem láttál semmilyen különbséget, akkor ne is törődj vele. Bár az is lehet, hogy rossz volt az elmélet. Milyen holdállás szerint vágattad a hajad és mi volt a cél?
laga
 
 


Laga
Utolsó összenépi-szilveszteri-bulira gondoltam. Már nagyon kevesen voltunk a régi bandából, és nem is pörögtünk annyira, mint régen. Bár ez a tendencia évek óta látszik, de ez most nagyon elgondolkodtató volt. Úgy látszik, öregszünk. :)
cas
 
 


Skarlát
Nekem az a gyanúm, hogy lehet, hogy Sebinek skarlátja van?! Elég sok tünet stimmel, és most az arcán pöttyök is megjelentek - mondjuk ez nálunk még nem jelent semmit, de egyre gyanúsabb...
cas
 
 


Sziasztok!

Boldog új évet mindenkinek :)

Cas: itt 3 előtt valamivel volt, és egy picit remegett csak, de mi jóval odébb vagyunk. Ja, és a pasim nem érezte.
Jobbulást Sebinek!

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cas,
mér pont skarlát? Annyi pöttyös-betegség van még. Pocija is pöttyös? Milyen a nyelve?
laga
 
 


Laga!
már nem tudom pontosan, de utánanézek, ha érdekel, de az volt a lényeg, hogy ne nőjjön olyan gyorsan utána, ha már levágattam ;)
valamelyik jegyben kellett, talán újholdkor állnia
szilvamag
 
 


Laga
Nemtom, anyai megérzés (meg karácsonykor voltunk összcsaládi buliban, volt 1-2 ovis, és az ő anyukáik mesélték, hogy az oviban volt skarlát). De nincs pöttyünk több, sőt az arcán is múlóban. Szóval vaklárma volt. Az éjszakánk viszont borzalmas volt! Szegény este teljesen befulladt, így meg kellett "kínozni" a babyhalerrel - szerencsére utána nem sokkal megnyugodott, és kisebb-nagyobb megszakításokkal aludt is reggelig. Most kezdett csak újra köhögni. Láza sincs már... Remélem a nehezén túl vagyunk, mert tegnap eléggé ki voltam borulva, annyira szenvedett szegénykém!!! :(
cas
 
 


Saci!
:(
mihamarabbi jobbulást Sebinek!
... hogy bepótolhassuk a játszóterezést :wink:
szilvamag
 
 


BÚÉK! Mindenkinek!
Mi itthon szilvesztereztünk. Itt volt a hugom is, de én kb. 11 óra magasságában bealudtam Sárával. Addig néztük a tv-t és az ablakból a "dij-duj"-t.

Nálunk is volt földrengés, de csak utólag világosítottak fel, hogy az volt. Olyan volt, mintha egy nagy kamion elmegy a ház előtt. De csak 2 másodpercig tarthatott.

Cas
Gyógyuljatok meg! Szegény Sebi mostanában olyan sokat taknyoskodik.

Boglárka
Mi a régi hintához azt hiszem, hogy a Praktikerben vettünk kampót.
hmmc
 
 


Én is mellékelek egy pár képet:
Kép
Miskolci hó

Kép
Flóra már anyanyelvi szinten érti a németet, mivel a keresztpapi nem tud magyarul :)

Kép
Sára meglátta a karácsonyfát a sok ajándékkal

Kép
Csini ruciban is huncut :)

Kép
Jajó

Kép
Új sapi, új pizsi, új csúszda . . .
hmmc
 
 


Aki nem ismerne rá, Dory a sztár :)
Kép

Kép
hmmc
 
 


Dorina egyre csinosabb, már igazi nő :wink:
szilvamag
 
 


Na mi is megvagyunk!! 8)

Kihasználtam, hogy Gergő itthon volt és próbáltam gyógyulni, de úgy tűnik a 2,5 hónapja tartó arc és homloküreggyulladásom nem akar múlni csak egyre több szövődményt okoz... :(
Lilla orrfolyására és hurutos köhögésére is azt mondta a doki néni "majd tavasszal elmúlik". Nem tudnak mit csinálni vele, mert nem hallani semmit a tüdejében és a röntgen se mutatott semmit...

Az ünnepek nálunk is jól teltek. Lilla abban a hitben van, hogy ezentúl mindig ajándékokat fog kapni, mert 1 hétig folyamatosan kapta. :) Ennyi időbe telt mire a rokonoktól is begyűjtötte, és neki ugye a Karácsony mellett szülinapja is volt. És végre lekötik az új játékok!!!! Nem tudom milyen hamar unja meg őket, de ez az első eset hogy így eljátszik magában. Bár az egyik fő kedvenchez a gyurmához mi is kellünk. :roll:
A szülinapjából meg a gyertya elfújást élvezte a legjobban. Már nem is tudom hányszor kellett újra meggyújtani. :P

A Szilvesztert itthon töltöttük. Betegen nem volt kedvem kimozdulni. Lilla nagyon élvezte a tűzijátékot (már este 7-8 körül lődöztek), csak nagyon hamar köd lett, és onnatól nem látszott semmi. Szegénykém azóta is tolja a széket az ablakhoz és mondja, hogy nézzünk tűzijátékot. Az éjféli zajra szerencsére nem ébredt fel, pedig itt aztán visszhangzik rendesen!!!

A földrengésből itt semmi nem volt érezhető. :roll:

Mindenkinek jobbulást!!!!

Hmmc,
Felkészültetek a fiúrohamokra??? :wink:
myra
 
 


Az események képekben:

Kép
Bontani azt tudok! :P

Kép
Karácsony

Kép
Kép
Kép
Úgy is beleférek, mondhattok bármit! :twisted:

Kép
Szülinap
myra
 
 


Enikőnek kibújt az első szemfoga!
így már 12 foga van!!!
(az egyik rágó csak nem akar kibújni :? )
szilvamag
 
 


Szilvi
Köszi, igyekszünk! Eninek meg gratula az új foghoz! :)

Móni
Mennyi hó?!?! Csak irigykedek! :)
A csajok pedig nagyon dögösek! :wink:

Myra
Már épp kezdtelek volna hiányolni, és Lillának is sok boldog szülinapot így utólag is!
No meg jobbulást is!!!
És milyen új játékai vannak, amik lekötik?! (Sebinek közeleg a névnapja-szülinapja, jól jönne 1-2 ötlet...)
cas
 
 


Szilvamag,
telihold után, amikor valamelyik földjegyben áll a hold. Akkor nem szárad ki a hajad, meg a csökkenő hold "lebont, csökkent, gyengít" és kevésbé nő. Hát így műxik.

Cas,
Sebi :( .

Mi leadtuk a kicsit szilveszterre, a nagy meg velünk bulizott. Volt társasága is, élvezte a tüzijátékot, rengeteg kaja, pia, szóval jó volt.
Reggel az én édes kicsi lányom ébresztett a nagypapa jóvoltából, aki engedte játszani a telefonnal... :evil:

Van aki közületek kitöltötte a gázártámogatásos papírt?
laga
 
 


Laga
Mi majdnem! Osztottunk-szoroztunk, és éppen belefértünk volna az értékhatárokba, de... Zsom karácsony előtt kapott annyi prémiumot, ami megdobta az utsó 3 havi bevételünket annyival, hogy pont kicsúsztunk... :(
cas
 
 


Tüdőgyuszi-gyanú. Holnap Budai. :(:(:(
cas
 
 


Naptár: egy halál egyszerű asztali naptárt sikerült vennem, amiben BENNE VAN KORI NÉVNAPJA IS :lol: , meg a holdállás is. :shock: :D

Cas
Jobbulást Sebinek, ma majdnem felugrottam hozzátok, de mégse. Talán jobb is, ha szegény Sebi ilyen szarul van. :x Nálatok is tök sűrűn van betegség, pedig közösségbe se jártok, ilyenkor rájövök, hogy aki hajlamos erre, végülis tök mindegy, hogy közösségbe jár-e?! Budaiba kihez kell menni? Kaptatok egy nevet, esetleg időpontot?
Gázár: ha tudtátok, hogy decemberbe számíthattok +bevételre, akkor miért nem adtátok le dec. elején/közepén?

Hmmc
Dorina már igazi kamasz! Nincs még barátja?

Myra
Boldog szülinapot Lillának! Aranyos a reakciója az ajándékokra. :P

Laga
Mi már kitöltöttük! De nem vagyunk nagy keresetűek... :( Aki meg alig kapna kedvezményt úgyis manipulál, mert kiskapuk mindig vannak és lesznek is. :roll:
nikcsi
 
 


Sebi,
:( :( :( Mitől lett tüdőgyuszija?
laga
 
 


Myra
Nagyon boldog szülinapot Lillának

Laga
Mi nem töltjük ki, majd csak márciusban, de lehet, hogy akkor sem. Iszonyatosan nagy szemétségnek tartom, hogy hiába öten vagyunk, az arányszámok miatt csak 4,2-vel kell osztani a bevételt.

Nikcsi
[quote]& írta:quot;De nem vagyunk nagy keresetűek... Aki meg alig kapna kedvezményt úgyis manipulál, mert kiskapuk mindig vannak és lesznek is.

Ezt nem értem teljesen tisztán.
hmmc
 
 


Sziasztok!
Mi is itthon szilvesztereztünk. De 30-án kibuliztuk magunkat. Voltunk moziban, éjszaka meg bulizni. Jól el is fáradtunk, így szilveszterkor az éjféli koccintás után ki is dőltünk. Ma meg már indult a meló megint.

Én kicsit éreztem a földrengést, bár csak utólag tudtam meg, hogy az volt. Pont ebédeltünk, és éreztem, hogy megrázkódik az asztal. De csak ennyi volt.
A tüzijátékot Matyi is élvezte, és szerencsére nem zavarta amikor már elaludt.

Lillának boldog születésnapot!

Gázártámogatás! Vicceltek? Így hogy visszamentem dolgozni, és mi csak 3-an vagyunk, esélyünk sincs rá.
aranyhold
 
 


Casi: jobbulást Sebinek!
Gázártámogatás: a prémiumot úgy számoltátok, hogy elosztottátok egész évre?

Myra: Lillának boldog szülinapot :)

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Lilla nevében köszönöm a szülinapi jókívánságokat! :P

Laga,
Én pont ma adtam postára.
Ha azt akarom, hogy megerősödjön és gyorsabban nőjjön a haj akkor mikor kell vágni?
Tudsz valami homeós bogyót hurutosnak hangzó (szabad füllel, mert a doki néni nem észlel semmit), főként éjjel jelentkező (nappal is van csak akkor nem végnélküli) köhögésre és "színes" orrfolyásra?

Cas,
Reméljük nem tüdőgyuszi. Mi is jártunk ott röntgenen 27-én. Lilla kapott kis műanyag állatkát. Azóta is emlegeti. :)
Ajándékok: nagyon sok "lányos" dolgot kapott, a többit meg majd inkább megnézitek személyesen. :P :wink:

Cory,
Mi van veletek? Mesélj!!!! :)

Már hetek óta akartam kérni, de mindig elfelejtem. Tudok a kórházról egy-két infót, de az e-mail címek a rossz wincsin beállított levelezőprogiban vannak. Küldjetek már egy levelet a működő e-mail címetekről. (Akitől mostanában kaptam levelet arra nem vonatkozik.)
myra
 
 


Myra!
én már nagyon kíváncsi vagyok a lakásotokra!!!! :wink:

tegnap Enikő is belázasodott, ma reggel is 38 fok felett van, de képtelenség lázat mérni nála, tépi ki a lázmérőt, ahogy éri
ilyen elesett még sosem volt
ez lehet a 15. hós oltás következménye? van egy kis takony is, de nem vészes
pont egy hete kapta az oltást
szilvamag
 
 


Nóra!
mindig elfelejtem, de hogy juttassam el hozzád, amit a DMben vettem, vagy ráér?
szilvamag
 
 


Van Rossmann-os 20%-os bónom és most akciós a Liberó megapack. Érdekel valamit? Még nem tudom, hogy hova megyünk és mikor, de hamarosan mert nem tudom meddig tart az akció.
hmmc
 
 


Myra: megvagyunk, elkezdődött Balunak az ovi, a két kicsivel békésen elvagyunk itthon. Liza 9,5 hós, mászik, feláll, kapaszkodva lépeget, dumál (van néhány szava is), döbbenetesen be van indulva a babákra, így kapott is egyet karácsonyra.
Öltöztetés terén ma sikerült elérnem a legdurvábbat. Rózsaszín body, rózsaszín nadrág és rózsaszín zokni :)
Zsoma szobatiszta lett egyik napról a másikra, igaz, ehhez kivárta a 3 év 3 hót :), de azóta semmi baleset se nappal se éjszaka.
Balu döbbenetesen nagyfiú, viszont rém hisztis. Mintha újra dackorszak lenne.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Centrális pneumonia. :(
Most próbálom utolérni a dokinéniket, hogy ne kelljen már kivárni a délutáni rendelést, írjon fel mielőbb antibiot, mert 4. napja lázas a gyerek, azóta aszaljuk ezt a szart... :(
Majd jövök még.
cas
 
 


Móni!
köszi, én nem Liberózok

Cory!
két fiú után ilyen furcsa a rózsaszín ruha? :wink: :lol:

Saci!
ez mi ma6gy6arur (magyarul, csak Eni belepiszkált)?
jobbulást Sebinek, másszatok már ki ebből a nyavalyából!

Tünde!
nektek is jobbulást!!!!
szilvamag
 
 


Pneumonia=tüdőgyulladás, a centrális még nemtom mit jelent. Sikerült utolérni a dokinéninket, de amíg nincs a vérvételnek is eredménye, addig nem akar semmit felírni, így meg kell várnunk a délutánt. Amúgy Sebi jól tűri, mostmár nem fuldoklik "csak" hurutosan köhög és sípol még kicsit, és a 38 fokos láztól is csak bágyadtabb-nyűgibb, de nincs nagyon kiütve. Én meg ölöm magamat, hogy miért nem hallgattam a megérzéseimre, és hívtam ki a dokinénit már 31-én (csak hát akkor még nem volt lázas, mégse akartam szilveszterkor ugráltatni).
Valszeg még 27-én fázhatott meg, mert az anorákja alá csak zoknit adtam harisnya helyett, és vastag termopulcsi helyett is csak egy vékony kötöttet, nagyot játszótereztek az apjával, és túlságosan átfagyhatott. Vagy elég régóta köhög hurutosan (csak 50-szer voltam vele dokinál az utóbbi időben), és annak a szövődménye. Vagy 25-én szedhette össze, volt pár beteg, ha fertőző nyavalyától van.
Szóval ki tudja...
Mondjuk mostmár legalább "megnyugodtam", hogy tudjuk, mi baja, és remélem mihamarabb helyrejön a gyógyszertől.
Pedig ma is milyen gyönyörű idő van, mekkorát lehetne játszózni!!! :(
Ma még jó, mert Zs. itthon maradt (sokat kell rohangálni Sebi meg a saját dolgai után is, anyámat hátam közepére se kívánom, anyós beteg, én is ultra szarul vagyok), de hogy holnap meg holnapután mi lesz?! Meg fogunk itthon őrülni... :(

Nikcsi
Bölcsibe ugyan nem jár Sebi, de azt azért nem mondanám, hogy nem járunk közösségbe... tücsökzene, babatalik, össznépi családi rendezvények (ovis-bölcsis gyerekek ott is), szóval van honnan összeszedni. De ez az enyhe ősz-tél amúgy is kedvez ennek a sok rohadék fertőzésnek... :(

Cory
Nemtom, Zs. számolta, majd rákérdezek.

Myra
Hát Sebi a vérvételen nagyon sírt (érthető módon), aztán a röntgenen hősként ácsorgott feltartott kezekkel, ott már nem nagyon sírt... Egyébként kellemes hely ez a Budai, klassz környéken van.
Ja, és calliope@index.hu

Szilvi
Enikőnek is gyors gyógyulást!!! A 15.hós oltáshoz nem értek, mi azt nem kaptuk...
cas
 
 


[quote="hmmc"]L írta:hmmcaga
Mi nem töltjük ki, majd csak márciusban, de lehet, hogy akkor sem. Nikcsi
[quote]& írta:quot;De nem vagyunk nagy keresetűek... Aki meg alig kapna kedvezményt úgyis manipulál, mert kiskapuk mindig vannak és lesznek is.

Ezt nem értem teljesen tisztán.


Hmmc
1. miért csak márciusban töltitek ki? Annál később kaptok kedvezményt - visszamenőleg/hónapokkal később. :?
Melyik részét nem érted tisztán?
a) nem keresünk jól, tehet kapunk támogatást.
b) manipulálás: ismeretségi körömbe mindenki nagyon szépen kavar, és jól kihozzák, hogy jól járjanak...

Aranyhold
Nektek aztán tényleg jókor jött ez a gázárás dolog, pont az a 3 hónap, amikor visszamentél. :(

Myra
Gyógyuljatok meg gyorsan :!: , és akkor mehetünk csőstül hozzátok is.
Email: mindjárt küldök én is.
Viszont az jutott eszembe, hogy szerintem néhány adatot már át kell írni, ezért újra elküldöm a táblázatot, és javítsatok! Köszi
Engem nagyon érdekelnek a kórházas infók, mert érinteni fog a dolog.

Szilvi
Mi lehet Enikővel? Nekünk nem volt semmi a 15 hós oltástól.... :shock:

Cory
Olyan jó, hogy írtál végre! Felkérés nélkül is kíváncsiak vagyunk! Én úgy gondoltam nincs időd, ezért nem irsz... :?

Cas
Igazad van :!:
nikcsi
 
 


Emailt küldtem:
Aranyhold
Boglarka
Cas
Cory
Hmmc
Laga
Mucus
Myra
Szilvamag

Ha valaki nem kapta meg, akkor jelezze! Visszajelzést/javítást várok Cas, Hmmc, Laga, Myra tuti! :wink:
nikcsi
 
 


Myra
Mi is boldog szülinapot kívánunk Lillának.

Szilvi
Dm ráér és köszönöm, hogy megvetted.
Enikőnek gyógyulást. Fanni is 2 napig volt lázas szilveszterkor, de egyéb tünet a hisztin kívül :) azóta sincs.

Távhő és gázártámogatást mi igénylünk, holnap adom fel, ha minden igaz. Azon gondolkoztam, hogy májustól a GYED még kevesebb és szerintem akkor is lehet újabb támogatást kérni, mivel azt írták, hogy aki március után kéri meg, az csak januárig visszamenőleg nem kapja már meg. Ebből arra következtettem, hogy akkor elvileg májusban is megkérhetem újra. De addig még sok minden történhet.
A 189 telefonon meg lehetne érdeklődni, hogy csak a rendszeres havi pénz, vagy a prémium is számít-e és ha igen, akkor hogyan.

Nikcsi
Hmmc-jék szerintem pont a prémiumok miatt jan-márc. fizetési átlagot számolnak majd.
Ez a közös túrázás nagyon jó ötletnek tűnik, de szerintem tavasszal kéne, ha már jobb idő lesz.

Cas
Szegény Sebi, pedig bíztam benne, hogy jobban vagytok és akartalak hívni játszóterezni.

Ha Fanni nem lesz betegebb és a többiek is meggyógyulnak, akkor jövő héten lehet már nálunk is buli.
boglarka
 
 


Nikcsi
"Engem nagyon érdekelnek a kórházas infók, mert érinteni fog a dolog."
Na?! CSak nem lemaradtunk vmiről?! :lol:
cas
 
 


Nikcsi: most kezdek lassan visszarázódni a normál kerékvágásba, eddig nem nagyon tudtam követni a topicot.

Gázártámogatás: fogjuk igényelni, de még megvárjuk Laci kilépő papírjait az előző cégtől.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szilvi: nem furcsa a rózsaszín, csak 1 éve még el nem tudtam volna képzelni, hogy így felöltöztetem a gyerekem :) 2 éve meg azt sem, hogy egyáltalán beengedek a lakásba rózsaszínt :D

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Hogy ti mennyi mindent írtatok!

Cory,
ugye milyen más egy kislány? Vilmossal én is hozzászoktam az állandó autókázáshoz meg focizáshoz, erre Teus mostanában eteti a babáit meg főz. :D :D :D Annyira csajos!

Myra,
annyi lenne a kérdésem, hogy hosszú hajat kellene megnöveszteni még hosszabbra, vagy Lilla hajacskája sűrűsödjön és nőjjön? Ugyanis nem mindegy. Én a gyerekeknek növekvő holdnál és oroszlán jegyben vágok, de magamnak inkább valamilyen földjegyben. Ha megmondod melyik verzió érdekel, akkor pontos dátumokat írok majd.

Cas,
ez a tüdőgyuszi nagyon durva. Együttérez-együttérez.

Boglárka,
szerintem egy éveben csak egyszer igényelhetsz gázártámogatást. Ha most megigényled 2007-re, akkor májusban ezen már nem változtathatsz. Tudom, hogy a gyes kevesebb és ezért jobb kategóriába esnétek bele, de ez nem nagyon érdekli az Államkincstárat. Gondolj bele, valahol meg gyerek születik év közben, valahol munkanélküli lesz egy szülő, szóval mindenkit érhetnek olyan események, amelyek alapján sávot kellene váltani. Ha most megigényled erre az évre, akkor ezen már csak a jövő évi igényléskor tudsz változtatni. De akkor meg pont jó lesz. Vége lesz a gyesnek és ha visszamész dolgozni, akkor keresel is és még jár a támogatás is.

Hmmc,
ja ez tényleg nonszensz, hogy már én sem érek egyet, csak 0,9-et, a gyerekek meg 0,8-at. Mi kisebbek vagyunk és kevésbé fázunk... :roll:

Már elnézést, de hogyan lehet ügyeskedni? Bejelentem az egész pereputtyot magunkhoz? Vagy a jól kereső kijelentkezik és hajléktalan lesz? Hmmm... Ennyit érne 1500m3-ig járó támogatás? Az néhány ezer forint kb 4-5 hónapra. Utána már teljes árat kell fizetni ugyis. Szerintem a média generálja ezt a őrületet.

Nikcsi,
megkaptam az emilt.
laga
 
 


Myra,
kevés az info, látni is kéne Lillát. Homeós doki?
laga
 
 


Sziasztok!

Laga: megdöbbentett, hogy már fél évesen a babákra volt beindulva :) Kapott is egyet karácsonyra.

Gázártámogatás: én megértem, hogy nem 1 minden fő, hiszen 5 főre nem 5-ször annyi gázt fogyaszt az ember, mint egyre. Máshol is így számolnak, csak durvább arány számokkal. Ott még kevesebbet "ér" a többedik ember.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory
Ma láttam egy kislányt olyan babával, mint a tietek, a játékbaba ült a játékbabakocsiban, és a kislány tologatta. De elsőre felkaptam a fejem, hogy lehet ilyen kegyetlen egy szülő: ebben a hidegben képes volt egy szál pólót és rövidnadrágot adni a "gyerekre". :lol:
Gáz: a lakást így is - úgy is fel kell fűtenem, ott nem megy több belőle (bár ha nem lenne Sebi még ennyire se lenne meleg itthon - mondjuk ez a mi bajunk). De főzni/fürdeni?! Pláne kisgyereknél jóval több fogy szerintem... Nemhogy 0.8...

Laga
Köszi! Most ment el az embör a leletekért, aztán a dokihoz, remélem mihamarabb hozza a gyógyszert, kezdek picit idegeskedni (mondjuk szerencsére Sebi nyugodtan alszik, kicsit az étvágya is javult, így remélem tényleg gyógyul végre, és az antibio-tól hipp-hopp helyrejön...)
cas
 
 


Saci!
Végül felhívtam a dokit és 7-10 nappal az oltás után jelentkezhet hututus tünetek mellet ilyen láz is, elvileg 2-3 napig
eddig minden oltást megúsztunk, de ezt teljesen bekaptuk :(

Mit mondott a dokinéni?
szilvamag
 
 


Myra!
nekem nem jött emil :cry:
szilvamag
 
 


Na ezt kapjátok ki: Sebi SEMMILYEN gyógyszert nem kapott. Ugyanis a vérkép (meg a röntgenlelet?) alapján úgy találta a dokinéni, hogy ez bizony vírusos fertőzés!!! Sőt, ő már úgy látja, hogy kifelé halad belőle (hát igen, ez már a 4. nap), még pár napig lehet lázas, de helyre fog jönni magától. Ha nem rosszabbodik, akkor hétfőn kell mennünk kontrollra.
Adjak sok Cebiont és kész.
Mondjuk most nagyon jókedvűen kelt, noha még mindig lázas, és úgy bevágta az ebédjét, mint a huzat. Szóval remélem gyorsan kikeveredünk belőle.
Már csak én vagyok egyre szarabbul, de ez a legkevesebb... :)
Rohadék egy vírus, és utálom, amikor úgy jön el vki olyan helyre, ahol gyerekek vannak, hogy tudja, hogy beteg... :(

Szilvi
Akkor azért remélhetőleg Eni is gyorsan helyrejön!
cas
 
 


Na ezt találtam róla még:
http://www.med-courier.com/index.phtml? ... v=&lapid=2

Meg ezt:
"Elsődleges vírusos tüdőgyulladás
Kisebb járványokban jelentkező, izgatott köhögéssel járó, elhúzódó tüdőgyulladás. A lappangási idő 1-3 hét. A kezdet fokozatos. Emelkedő lázzal, száraz, kínzó, görcsös, izgatott köhögéssel. A lefolyás két hétnél hosszabb is lehet, a köhögés is lassan szűnik, a lábadozás hosszadalmas, és a csecsemőt igen megviseli."
(Innen: http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=204)

(Igyekszem felmenteni magamat, hogy nemcsak én voltam a béna, hogy szegény krampusz ilyen beteg lett... :roll: )
cas
 
 


Boglárka
Én már kiművelődtem magam ebben a gázártámogatásban.
Minden évben csak egyszer adhatod be, nincs módosításra lehetőség. Az előző 3 hónap átlagjövedelmét kell beleírni (még a gyerektartást, a családi pótlékot és a jutalmakat is). Szűrűpróbaszerűen ellenőrzi az apeh a benyújtott adatok valódiságát.

Nikcsi
Azért adom be csak márciusban, mert november közepéig az uram egyéni vállalkozóként működött. Még a könyvelő nem készítette el az éves bevallását, hogy tudjuk mekkora lesz a kivett összeg. Így marad a március.
Ha még az idén márciusban beadom akkor visszamenőleg megkapjuk, ha beleférünk.

Laga
Flóra már csak 0,7-nek számít! (Ő a legfázósabb :))
De engem már nem érdekel ez az egész gáz. Előbb-utóbb úgyis meg kell fizetni a teljes árat és mindjárt itt a tavasz. Akinek volt esze szeptembertől többet diktált be és azzal el lesz ezen a télen. Másrészt nyáron úgysem fűtünk, kormányrendeletet pedig bármikor lehet módosítani egyszerű többséggel.
hmmc
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?