Új privát üzeneted érkezett!

Hát én sem sűrűn fogok jönni, de azt hiszem ilyenkor ez természetes. :wink:
A sütik megsütve, holnap a halászlé Sanyi feladata, a pulykát kell csak megcsinálnom, aztán az első karácsony Lilivel! :lol: :lol:
Eni, én mondtam: nem vagyok hívő ember, de bízom a karácsony csodájában, abban, hogy Boribon meggyógyul...
Amúgy annyira nem érdekel az ajándék, persze ha nem kapnék rosszul esne, de a mai ajándékom pl. az volt, hogy Lili meghallotta a rádióban a "Kiskarácsony, nagykarácsony"-t, amit napok óta énekelek neki, és nevetve mutogatott a rádióra. :lol: Megismerte, és ez volt az első, hogy rámutatott valamire. :lol: Majd meglátjátok csajok lassan ti is,egyfolytában bőgni lenne kedve az embernek, amikor ennyire látványosan fejlődnek, és napról napra produkálnak új dolgokat. :lol:
Még egyszer, nagyon boldog, szeretetteljes ünnepet kívánok mindenkinek.
Kép

KépKép
pedina
 
 


SZIASZTOK!

Eni. biztos vagyok benne, hogy a császár fájdalmas nagyon. Nem szívesen élném át. Én csak azt írtam, amit sógornőm mondott. Szerintem ha valaki meg tudja szülni természetesen, akkor igenis szülje meg. Csak abban az esetben császár, ha vagy a mama vagy a baba veszélyben van, illetve nem tud kibújni a picurka valami okból.. A "divat császártól" én kiakadok! :evil:

Ma egészen jól haladtunk. Sütik készen, fa áll. Nekünk műfenyőnk van. Szerintem csak holnap öltöztetjük fel. MArci már alszik, nem akarok kalamolni vele.
Nekünk sem az ajándék dominál idén, hanem Marci! Robinak pl. egy 400 ft-os képkeretet vettem, amibe majd az első közös karácsonyi képüket teszi. Valahogy most nem is volt karácsonyi hangulatunk. De idén elmaradt a rohangálás, idegeskedés is. Szerintem ez lesz a legboldogabb karácsonyunk! Remélem nektek is!

Mindenkinek nagyon BÉKÉS, BOLDOG ÜNNEPET KÍVÁNUNK!

MARCI, ORSI ÉS ROBI

Kép
tokajkincse
 
 



Szellemes karácsonyt,elemes zseblámpát,világító matracot,
Bort,búzát, békességet, porszívót és turmixgépet,
Tűlevelű lóherét és BÉKÉS,BOLDOG SZENTESTÉT MINDENKINEK!!!

KépKép
sz.szilvia
 
 

 
 

Sziasztok! Én vagyok az első? :) Remélem mindenkinek emlékezetes marad az első együtt töltött karácsony.
Szóval mi ahhoz ragaszkodtunk, hogy 24-én nem megyünk sehová, itthon voltunk hárman. Lili persze teljesen megkavarodva, fél egykor sikerült először elaltani, én meg rohangáltam a gyerek meg a konyha között, mert persze nyűgös is volt. Ebéd után elmentünk sétálni, mire hazaértünk besötétedett és jött a Jézuska.:D
A fát úgy díszítettük, hogy Lili nem látta, csak akkor kivilágítva, de őszintén szólva nem igazán érdekelte, és azóta is hidegen hagyja. :-D Mint ahogy az ajándékok sem. ;) Tőlünk egy nagy plüss teknős kapott, és egy bébipuzzle-t: állatokat kell egy az egyben betenni a "helyükre". Na ezt rágcsálja, meg próbálja visszapakolni. A kiszedésüket rém egyszerűen oldja meg: felemeli a feje fölé és megrázza, így kiperegnek. :-D :-D Én parfümöt kaptam az uramtól, ő meg egy Lilis asztali naptárt.
25-én anyámékhoz mentünk, Lili többek között egy lábbal hajtós autót kapott. Persze ott sem érdekelte semmi igazán, láttam, hogy kicsit rosszul is esett a szüleimnek meg a húgomnak, de hát pici még. Talán majd jövőre. Most izgisebb volt a csomagolópapír meg a szalagok. Meg sok volt neki egyszerre, azt se tudta mit nézzen meg alaposabban. Itthon már tanulmányozza az ajándékokat, ha csak egyet adok oda neki, akkor eljátszik vele. :) Azon jót mosolyogtam, hogy igazán senkit nem érdekelt, hogy ő mit kap, hanem mindenki azt figyelte, hogy Lili mit szól az ajándékaihoz. ;) Valahol erről szól(na) a karácsony: kit érdekel, hogy én mit kapok, az a lényeg, hogy másnak örömet okozzak.
Tegnap anyós volt, kicsit sikerült elkeserítenie, de egészében azért nagyon emlékezetes marad az első karácsony Lilivel... :lol:
Kép Kép Kép

KépKép
pedina
 
 


Megint "késik" a fényképezőgépünk egy napot... :lol: :lol:

KépKép
pedina
 
 


Hello-hallo!
Mi is itthon voltunk 24-én hármasban, nálunk is az volt a szitu: gyerek-konyha közötti futrinka. Sütés-főzés, fadíszítés. Zsombort se nagyon érdekelte a fa, a játékok inkább. Tőlünk olyan csigát kapott, ami nektek van Edina, meg ilyen játszókockákat, meg gyapjúágyneműt micimackós ágyneműhuzattal (ezt már hamarabb befogtuk). 25-ére ideröffentettem mindenkit (11 fő+Zsombor), mondván, tudjuk le egyszerre (anyósék, sógórnőm+barátja, anyám, keresztanyámék, nagyim, apám persze hogy azt hitte (félreértette)hogy kari másnapján kell jönni, így lemaradt, ma fog jönni...). A gyerek kézről-kézre járt.... Tegnap keresztlányoméknál voltunk, ma haverok jönnek, no meg apám, holnap tesómék jönnek haza Angliából, Ők is jönnek fel.
Nagyim betegen volt itt, egyik tesóm is taknyol..... szeretem nagyon.
Én már megint napok óta fáradt vagyok, mikor fog ez elmúlni???

KépKép
sz.szilvia
 
 


Sziasztok! Én is remélem, hogy meghitt hangulatban telt a babákkal az első karácsony. Beni határozottan rugdosott, amikor az apja bontogatta a neki szánt ajándékot. Igazából csak ültünk itthon csenben, sétáltunk az utcán, sütöttünk együtt... Nagyon nehezen kezdtünk neki ajándékot bontogatni. Valahogy az ünnepek felett itt lengedezett Beni születése. Erre koncentráltunk, erről beszélgettünk. Az igazi karácsonyi hangulat 26-án jött elő, mert a családom teljes létszámban képviseltette magát nálunk. :lol: Na, hogy mondjak is valamit, kaptunk légzésfigyelőt, aminek nagyon örültünk, mert nekünk a sor legvégén szerepelt, mint megvásárolandó. Van hozzá ingyenkuka is. :wink:

Szóval egyben maradtunk, küldetés, kitűzött cél teljesítve. Szorgalmasan teszem, amit tennem kell. A hasam (alhasam) folyamatosan fáj, nyom, nyilall. De semmi más. Remélem, ez nem jelenti azt, hogy egy héten belül... merthogy közben meg egyre jobban fosok az egésztől. :oops: :oops: :oops:
vbea
 
 


Sziasztok!
Nekünk elég rosszul kezdődött a karácsony, 23-án este az ügyeleten csücsültünk, mert Lili elkezdett köhécselni. Azóta sem javult, ma kihívtam a doktornőt, írt fel egy csomó csodaszert, remélem használni fognak. :wink: Szegénykém már úgy utálja a porszívó hangját is. :cry:

24-én mi is itthon maradtunk, de azért az anyós vagy kétszer át telefonált, hogy átmegyünk-e ebédelni? Már agyvéreztem tőle, de azért itthon maradtunk. :D Nagyon jó volt, mert pont úgy tudtuk díszíteni a fát, hogy Lili aludt, úgyhogy mire ébredt, már kész voltunk. Nem volt elájulva tőle, a fények tetszettek neki. A játékok meg inkább azért, mert zenélnek. Én Imitől egy sütis könyvet meg egy szakácskönyvet kaptam, meg egy masszírozót. Iminek én egy pénztárcát és egy nadrágot vettem.
Hétfőn anyuéknál voltunk , ott a csillagszóró nagyon tetszett neki. :shock: Anyáméknak meg a naptár (amit végül mi csináltunk meg).A vasalót majdnem eldobta, amikor meglátta. :lol: :lol: :lol:
Kedden az anyóséknál voltunk, ott még Lili kapott egy fotelt, zenélő hátizsákot, kabalákat, könyvet, stb.
Este még meglátogatott minket Lili keresztapja, tőle kapott egy pizsit, egy nagy fürdőlepedőt, meg egy szupi játékot.

Összességében csodálatos volt az ünnep. Tényleg csak az volt fontos, hogy Lili jól érezze magát. Nagyik el voltak olvadva tőle, mert betegsége ellenére mindig csak nevetett.Majd teszek fel képeket is.
Ja, az uracskámtól a 3. meglepi az volt, hogy csak 8-án megy dolgozni. :lol: :lol: :lol: Lehet, hogy addig kinyírjuk egy mást :!: :?: :lol:

KépKép
editmaci
 
 


Néhány kép :
Kép Kép
Kép Kép
Kép

KépKép
editmaci
 
 


Sziasztok!

Áldott Ünnepeket utólagosan, akinek nem tudtam küldeni ímélt, vagy sms-t.
Sajnos a mi karácsonyunk sem telt felhőtlenül. 23-án én voltam beteg, hánytam, ment a hasam. 24-én Zoli lett ugyanígy. De hozzá már az ügyeletet is ki kellett hívni, cerucal-t kapott intravénásan. Mindezek mellé még a szomszéd 11-kor dínomdánomozott, mondván karácsony van. Mikor lementem hozzájuk, hogy megkérjem őket arra, hogy legyenek csendesebben, még nekik állt feljebb. Képesek voltak fél éjfélkor még visszacsengetni nekünk, hogy mekkorát csalódtak bennünk. Nem akarom minősíteni őket. De gondolhatjátok, amúgyis milyen jó hangulatú volt a Szenteste... Ezekkel a "sebekkel" indultunk útnak hétfőn, anyáékhoz mentünk először. 25-én este ott jött a jézuska, másnap reggel indultunk tovább. Megjártuk az összes rokont, aztán végre mehettünk Anyósomékhoz, ami már kicsit megnyugvás volt, nem kellett tovább autózni.
Ha nem lett volna a közjáték a szomszéddal, akkor a betegség ellenére is jó karácsonyunk lett volna. Így is szép volt, igaz hómentes, de szép. Zsomborka nagyon élvezte a fákat, megfogdosta őket, nézte a csillogásukat, teljesen el volt bűvölve. :)
Puszi nektek: K

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Sziasztok!

Mi is ideértünk!

Nekünk is jól telt a karácsony. Mindent sikerült 23-án elintézni. takarítás, sütés és még a fát is beállítottuk. 24-én én kezdtem el öltöztetni, de a végén már mindhárman csináltuk, mert az égősor minden éven beszívat. Persze nekem a mániám, hogy annak szépen csigaszerüen kell mennie és hát nem igazán jön össze mindig. A lényeg, hogy sikerrel vettük az akadályt! :lol: Marci igazából félt tőle eleinte. Nézett is ránk, hogy mi ez, eddig nem volt itt és görbült a szája, de nem sírt. Egy kis barátkozás után már tépte is megfelé. Renden fenyőfánk volt, hagyta magát! Jövőre is megtartjuk! :D A csillagszórót elfelejtettük, de majd valamelyik este meggyújtjuk. Igazából az volt a jó, hogy Robi be volt sózva, hogy vajon örülök-e az ajándékának. Végre nem kencét vett, hanem egy porcelán elefánt virágtartót. Azért olyan jó volt látni, hogy izgul. Én meg azon, hogy mit fog szólni a képkerethez. Tettem bele egy karácsonyi üdvözletet is, amin mi vagyunk Marcival. Anyós meg is jegyezte, hogy milyen szerény ajndékokat vettünk. Mondtam is, hogy nem erről szól a karácsony végre nekem, hanem arról, hogy együtt vagyunk. Marci rengeteg mindent kapott, de igazából nem tudja még értékelni a dolgokat. Majd lassacskán. Minden nap csinál valami új dolgot. Mivel az apjával volt 2 napot a takarítás, főzés miatt totál bele van esve az apjába! De Robin is látszik, hogy végre tud mit kezdeni a fiával. Szóval most teljes a szerelem kettőjük között, ha lehet ilyet mondani két pasira. Amúgy ezerrel pancol már fürdés közben, nyújtogatja a nyelvét és visít. Meg már kezd ügyesen ülni. Nem szabad fogni a kezét, így a lábaimmal kördveszem és ott garázdálkodik. Néha úgy belemerül a játékba, hogy nem is dől nekem csak nem veszi észre. Tegnap kipakoltam a kiságyát és abban volt egy kis ideig. Nagyon jól viselte tetszett neki az új helyzet. Be is tettem este eludni. Minden jó volt, de én nem aludtam nélküle egy szemet sem, így mikor 11-kor felkelt magam mellé vettem és aludtunk. 11 órát húzott le egyben, nem kért enni se éjjel. MOndjuk nem is aludt egész nap semmit és 6x evett nappal. Most többször kér enni, de kevesebbet eszik. Tegnap kapott burgonyás pulykát. Hú, hogy az milyen sz@r!!!!!!! Én kiköptem, ő hősiesen megevett 4-5 kanállal, de közben rázkódott. Mondtam is, hogy én nem adom neki, mert borzasztó íze van. Na, ki is hányta, így majd csinálom neki én a húsosakat. Attól félek, ha teszek neki bele gyümölcsöt, akkor nem fogja megenni nekem csak azzal, mint a répát, meg a tököt. De mostmár jól elvan az apjával, lesz több időm főzni neki, bár ki kell őket szolgálni. Tegnap már rá is kiabáltam Robira, mert mentem ki berakni a ruhákat a gépbe és közben Marci büfizett vissza. Na, nekem kellett bejönnöm és adni egy pelenkát. Persze neki 2 lépés lett volna, míg nekem az egész szobán át kellett trappolnom. De nála van a gyerek. Ó, mondom én néha gyerekkel megyek wc-re meg gyerekkel teregetek, neked meg csak a száját kellett volna megtörölni. Ezek a pasik! :roll:
Robi is itthon lesz most 2 hétig, ha minden igaz 100% táppénzen, bár ne lenne. :cry:

Orsi

Kép
tokajkincse
 
 


Lilinek tök szép bodyja van! :lol: :lol: :lol:
Amúgy érdekes, hogy Imi rövid gatyában van a fa alatt/mellett! Jó meleg lehet nálatok! Szerintem mire Marci felnő a nyuszi fog szánkón jönni nem a Télapó! :oops:

Kép
tokajkincse
 
 


Szinte az összes ismerősöm azt mondja, hogy "kreatív" vagy szerény ajándékokat adott idén. Akkor ki a tök költötte a milliárdokat?! Vagy rossz körökben forgok? :lol: :lol: :lol:
Jobbulást minden betegnek!

KépKép
pedina
 
 


Robi "szerencsére" nem beteg. Csak éjjel találkozott egy emberrel a síneken. A bibi az, hogy mozdonnyal volt. Munkahelyi balesetnek minősül, így ezért lesz itthon, hogy lelkileg kiheverje. Nem élte túl az emberke. Ez az első gázolása. Volt pár "majdnem". Ez most nem jött össze....

Kép
tokajkincse
 
 


Sziasztok!

Lili még mindig elég ramatyul van. Folyik az orra, köhög. Ma is volt itt a doktornő megnézni, mert elég csúnyán köhögött délelőtt. Pont itt volt a Sparban amikor hívtam, hogy elég rondán köhög, úgyhogy felugrott megnézni. Tök rendi volt, és most még a pénzt sem fogadta el. Pedig 2500 ft.- , ha házhoz megy. Meghallgatta, azt mondta már nem olyan csúnyán köhög mint tegnap, de az lenne a jó, ha minél többet köhécselni, mert attól szakadna fel a váladék neki. :oops: :roll:

Orsi ugye milyen szép bodyt találtam Lilinek! :lol: :lol: :lol: Robit mennyire viselte meg a gázolás? Remélem hamar túlteszi magát rajta! Valami öngyilkos jelölt volt?

Edina, az én sógornőmék, akik ott még ott laknak az anyóséknál, mert "spórolnak", és ők nem gazdagítanak mást az albérlettel kb. 50-50 ezerért vettek egymásnak ajándékokat!!!! :? Autós dvd lejátszó, telefon, stb. Mondtam is, hogy még szerencse, hogy nem költekeztek ki! :roll: :shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

KépKép
editmaci
 
 


A Panadol szirupot ugye 3 napig szabad csak adni. :( Nem tudjátok véletlenül, hogy mennyi idő után lehet adni megint 3 napig. Lili mostmár őrült módjára rág mindent, és amikor a betegsége miatt adtuk neki, akkor mintha jobb lett volna neki. Biztos egy kicsit a leendő fogára is jó volt.Most vettünk neki Dentinoxot, kiváncsi vagyok milyen lesz, bár eddig még csak egyszer kentük neki be vele. :roll:

Egyébként a betegség miatt nagyon rosszul eszik, szinte csak fél adagokat. Egyedül a tízórait (gyümi+Sinlac) eszi meg mindet. :lol:

KépKép
editmaci
 
 


Lili készül a szilveszterre: tüzijátéknéző szemüvegben:
Kép

KépKép
editmaci
 
 


Nagyon édes Lili! És boldog szülinapot neki!!! A Panadolt fogfájásra adtad? Nekünk bejött a Dentinox, ill. a DM-ben van az a saját márkás (Babylove?) fogkefe-tanulószett. Na Lili abból rágja azt a buzogányszerű valamit, nagyon szereti. A Panadolt láznál lehet adni Nurofennel váltva, ill. kúppal.
Orsi, sajnálom, biztos nagyon rossz lehet most Robinak, én nem is tudom hogy reagálnék le egy ilyet. :cry:
Eni, kitartás!!!! :lol: :lol:
Amúgy az én uram is ilyen: asszisztencia nélkül nem tud megmozdulni se, mert "vigyáz a gyerekre". :lol: Pl. bepelnkázza, de a pelust nekem kell kivinni, játszik vele, de akkor vizet is én vigyek neki, mert ő a "gyerekkel van". Érdekes, én megoldom. Erre azt mondja: mert én
Lili 3-kor aludt csak el, és még mindig durmol....Kezd áttérni a napi egy nagyobb alvásra. Csak ne kéne ehhez déltől 3-ig küzdeni vele... :?

KépKép
pedina
 
 


Sziasztok!

Nem fogfájásra adtam, csak az ügyeleten azt mondták, hogy azt adhatok neki a torka miatt, csak jó volt szerintem a fogára is, mert abban a három napban nem rágott annyit, amíg kapta.

Nekem Imi szerencsére nagyon jól elvan Lilivel. Mostanában, ha ő van vele beleülteti az etetőszékbe, és úgy mennek mindenhová a lakásban. :lol: :lol: :lol:

Ma reggel már úgy ébredt Lili, hogy nem volt tele az orra. Énni is olyan jó étvággyal kezdett, de végül nem evett csak egy fél adag tápot. :? Na, majd tízóraira! :)

KépKép
editmaci
 
 


Sziasztok!

Mi is beléptünk a sinlac-fogyasztók táborába. Zsomborka az elmúlt 2 hétben fogyott 10dekát. Persze nem látszik meg rajta :):):) A dokinéni kiírta a sinlacot, így most azzal próbálkozom. Ugye ti csak szárazon belekeveritek a gyümölcsbe a bébiknek? Mert Zsombi nem volt hajlandó megenni, amit előírás szerint vízzel készítettem neki. Pedig almát is tettem bele, hátha... És nem adom fel a krumpli-evést sem. :)

Orsi! Kitartás, Robinak most biztos több türelemre van szüksége. Tudom, milyen, amikor egy embert pszichésen nyom valami. Nagyon rossz érzés. Sajnos velem is sokszor előfordul, hogy éjjel nem tudok elaludni, mert légszomjam van, szorongok valami miatt, amit nem is tudok, mi. Ha egy kicsit nagyobb lesz Zsomborka, és eszik mást is, akkor elmegyek egy szakemberhez, mert évek óta van ez nekem, és a szülés óta csak rosszabbodott. Bocsi az offért.

Edit, Lili úgy néz ki, mint egy kis ufonauta :):):) Édes nagyon!

Jók legyetek!

Puszi!

ui: Eni! Remélem a kisbaba jobban van, én is imádkozom érte minden este!

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Kriszti! Én csak szárazon belekevertem annyit, amennyi felszívta a levet, és egy kicsit megmelegítettem. Lili langyosan szívesebben eszi, mint hidegen.
Amúgy a mi dokinénink azt mondta, hogy a pépet gyümölccsel adjuk nekik, de Lili pl. magában is megette :shock: Lehet, hogy csak az új íz volt szokatlan Zsombinak. Lili mai napig szinte minden kajánál elhúzza az orrát az első kanálnál, utána meg túrja befelé, mint aki sose evett :lol:
Amúgy Eni ismerősénak kisbabája kapcsán én mostanában annyiszor elgondolkodom azon, hogy mennyire elcsépeltnek tűnik az, hogy "csak egészséges legyen", és mennyire nem az. :cry: Borzasztóan megrázott, ami vele történik, és ilyenkor az ember egy kicsit jobban öleli a sajátját.
Rettentő erős kislány és gyönyörű, az anyukája előtt pedig le a kalappal, ahogy ezt kezeli.
Lili momentán 2 napja "mondatokban beszél", csak egy szavát se érteni: "Etye-etye ajajaj búúúú". És ehhez még bólogat is. :lol: :lol: :lol: Meg van több ilyen. 8)
Asszem délután szánkózni fogunk!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
pedina
 
 


Köszi Kittina, Boribon jobban van, bár mindig akadnak újabb zűrök, még jópár hónap, mire túllesznek a nehezén... Mindez azért nagyon durva, mert teljesen egészséges lefolyású terhesség, spontán szülés után történt. És amit most tudtam meg, elvileg a rendellenesség, ami a babánál kialakult, 6 hetes korban már "látható". Nesze neked 4D uh. Ráhajtanak a mozizásra, ahelyett, hogy azt néznék, tényleg rendben van-e minden. Mindegy, méreg. De sokat gondolunk mi is az egész családra. :? Amit leírtál Kittina, szerintem kezdődő pánikbetegség tünetei is lehetnek - akár. Mindenképpen jó gondolat, hogy foglalkozol vele a jövőben. Ha megy az egyenletes légzés, próbáld meg. Ugyanannyi ideig levegő be, majd ki. Először csak 8-8 mp, aztán egyre ügyibb leszel, akkor megy majd a 14 mp is. Megnyugtat. :wink:

Orsi, nagyon nem lennék Robi helyében. A legjobb, amit tehetsz most, hogy nagyon odafigyelsz rá. Nehogy kialakuljon nála valami zűr a bűntudat érzése miatt, mert szükségszerűen át fog most menni egy nagyon kemény időszakon. Mindenesetre nem tehetett semmit, nem hibás - ezt éreztesd vele, meg azt is, hogy nagyon fontos.

Edi, Lili alvókája egyre jobb lesz, ilyen az oviban van, nem? :lol: Fejlődik a gyerek. Kis szélvész.

Edit, Lilitek jobban van? Dokinénihez mikor kell menni legközelebb? Drukkolok, hogy túllegyetek hamar rajta... :wink:
vbea
 
 


Ne izéljetek már!!! ESIK A HÓ MISKOLCON??? :shock: Óh.

Nem mondtam, ma megvolt az első ctg. Szülésznő és doki felváltva jöttek hozzám majrét csökkenteni. Ma ránéztem a dokira, amikor kettesben ( :oops: ) maradtunk, és spontán elkezdtem bőgni... Tök ciki.

Beni baba tökéletesen jól van, mozgolódik, egyenletes a szívfrekvencia, meg minden, méhtevékenységem pedig egyenlő a nullával. :lol:
vbea
 
 


Basszus! 25 nap?! Eni?! :shock: :shock:
Abból ne vonj le igazán semmit, amit a ctg mutat; Rózsának az első gyerekkel este 7-kor nem mutatott semmit, éjfélkor beindultak a fájások, reggel 7-re megszült. Abból a szempontból irányadó az én dokim szerint, hogy a baba jól van-e. :wink:
Én január 10 és 15 közötti időszakra várom V-B Benedeket. :wink: (Mintha számítana, hogy én mit gondolok :lol: :lol: )

KépKép
pedina
 
 


Eni, örülök, hogy a kislány jobban van!
Beninek meg mondd, hogy még egy-két frontot bírjon ki odabe' :)

Zsomborka most elkezdett mindent ledobálni az etetőszékéről/ből. Így most 2 percenként kell felszednem a játékokat, mert persze mindig az kell, ami éppen leesett... :)

K

KépKép
KépKép
anittik
 
 


képzeljétek, itt is esik a hó, már reggel óta! olyan szép minden! de persze nem kotorják, mert majd csak akkor kapnak az agyukhoz, amikor már a hókotrók is elakadnak... ezért fájt nekem tegnap a derekam. jó kis klinikai eset vagyok: pánikbeteg lumbágós... :):):)

KépKép
KépKép
anittik
 
 


A barátnőmtől most kaptam a következő üzenetet: "Jön a baba.MOST!!!!" Nagyon szorítok neki, hogy hamar túl legyen rajta, már bent fekszik 4 napja a kórházban ,és iszonyúan félt. De olyan jó lesz neki.

Eni,köszi, ma talán már mondhatom, hogy Lili jobban van, de még messze vagyunk a gyógyulástól. Ma még csak kétszer kellett az orrát porszívózni, és ennek örülök, mert üvölt a porszívó hangjától mint a sakál. A gyógyszereket szépen beveszi, igaz mind olyan fini édes. :mrgreen: Nagyon sokat gondoltam én is a kislányra, és magamhoz szorítva Lilit hálát adtam, hogy "csak" köhög, náthás. Pedig engem ez is megvisel. :?

Kriszti, én is csak néhány kanállal teszek a gyümölcspürébe a Sinlacból. Lilinek így még jobban ízlik, mint csak magában a gyümölcs. Meg azt vettem észre, hogy ő jobban szereti, ha egy kicsit sűrűbb az étel. Nekünk a dokinéni azt mondta, hogy zöldség csak hat hónapos korától, addig csak egy étkezés legyen a gyümölcs. Tegnap azt mondta, hogy megpróbálhatom neki még a szőlőlevet, és esetleg a kiwit. A kiwit mondjuk én hanyagolnám, mert szerintem elég allergizáló gyümölcs lehet, de azt mondta nyugodtan mehet bele a magja is.

Imi elment anyámékhoz, mert leölik a malacot :cry: , most hívott, hogy olyan pelyhekben esik, a hó, hogy alíg látnak tőle. Itt nem sok esett, de azért szép fehér minden.Már ahol nem taposták szét az autók. :? :cry:

KépKép
editmaci
 
 


Sziasztok!

Itt is szépen esik a hó! Már jó vastag! Marci csak nézte, hogy mi ez? Éjjel éjfélig aludt a kiságyában. Ő jól viseli, csak néha koppan a feje a rácsban. Mert ugye eddig anya volt ott, most meg a rács. :? Én kevésbé viselem jól a dolgot. Olyan fáradt vagyok, mint a dög. Este ráadásul Robi rokonainál voltunk vacsorázni. Sikerült aludnia délutánig, de elég megviselt, bár nem mondja. Itt vanak keresztanyjáék is, így szerény 12 fős kis vacsi volt. Anyósék itthon maradtak MArcival. Nem volt vele gond, aludt szépen. Már a második éjszakát alussza végig, csak egy kis teát ivott, mert csuklott.
Robi most ment el kiíratni magát, de a doki szerint mivel nem sérült meg, mehet dolgozni. Mérges vagyok rá, de nagyon. Elvitte a kártyáját másik orvoshoz. Már reggel 8-kor elment és még mindig nincs itthon. Kezdek aggódni érte, bár biztosan sokan vannak. Ennek a dokinak meg azt kívánom, hogy fél órán át keressen tök sötétben egy hullát a hidegben, majd találja meg és másnap mintha semmi nem történt volna menjen dolgozni! A hülye pics@!

Orsi

Kép
tokajkincse
 
 


Orsi, elég érdekes ez a doki, mi az hogy nem sérült meg? Na jó, fizikailag tényleg nem, na de a lelke, az nem számít? Azt nem lehet megfogni, így az nincs is? Jól tette Robi, hogy elvitte tőle a kártyáját. Üzemorvos nem írhatja ki?

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Szó se róla, vannak hülye dokik. Az a baj, hogy sokan úgy vannak vele, hogy csak az a betegség, ami látható, vagy kimutatható. :evil:

Lilinek is néha koppan a feje a rácshoz, de őt nem zavarja. Néhány hete a rácsvédőt már átfűzögettem neki a rácsokon, mert szedte szét, így már annyira nem gabalyodik bele, sőt mindig úgy alszik, hogy a fejét odanyomja hozzá. Mostanában azzal szórakozik, hogy kezdi kikötögetni a masnit,amivel oda van kötve a kiságyhoz. :lol: Mármint a rácsvédő!! :)

Most épp így aludt el:
Kép

KépKép
editmaci
 
 


Ez a doki tényleg hülye! :shock:
vbea
 
 


Hát ez egy barom.... :evil:
Amúgy ha az uramnak valami baja van (ilyen kemény még szerencsére soha nem volt), én beszéltetem, jót tesz neki.
Edit! Kivit én sem mernék adni Lilinek.... Amúgy mai napig szoktam neki olyat csinálni, hogy meleg gyümölcslébe keverem a Sinlacot pépnek, imádja. Most hanyagoljuk egy ideig, mert a múltkor úgy bezabált belőle, hogy kihányta. Megcsináltam egy deci+5 kanál Sinlacból, és még tátogott, hogy kér. Megcsináltam a másik felét is, megette. Ennyitől én fejre álltam volna :shock: :shock: :shock: Persze, hogy visszajött belőle. :cry:

KépKép
pedina
 
 


kivit???
a szőrök miatt nem adnám. gondolom, nem a magja allergizál, ahogy általában az epernek és a málnának sem, hanem az apró szőrök, amiktől nem lehet megszabadulni.

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Néha én sem tudom Lilinél, hogy mennyi is lenne elég, mert úgy veszem észre, hogy a gyümölcsöt enné nonstop ha lehetne. Volt már úgy , hogy egy egész üveg gyümölcspürét megevett úgy, hogy még Sinlacot is tettem bele. :shock:

Nem tudjátok véletlenül, hogy kell finom forralt bort csinálni? még soha nem csináltam, és az apóst szeretném meglepni vele az új évben. :wink:
Tényleg, ti otthon szilvesztereztek? Mi nem megyünk sehová. Nem is nagyon lenne most hozzá hangulatom, de így, hogy Lili beteg biztos, hogy maradunk.

KépKép
editmaci
 
 


Egy kis szilveszteri vigasság előzetesben:
képet kell feltölteni, és megmondja, hogy melyik sztárra hasonlítasz. :lol: Jó kis önbizalomnövelő.
http://www.myheritage.com/FP/Company/tr ... nition.php
Én amúgy egy 67%-os Val Kilmerrel élek együtt. Ja, tudni kell, hogy említett úr az én nagy szerelmem a Dermot Mulroney mellett, úgyhogy ezen olyan jót röhögtünk.
Én pedig kiköpött Judy Dench vagyok (M az újabb bOnd filmekben), de tulajdonképpen össze lehet keverni Charlize Theron-nal, És Eva Longoriával is. Bár úgy lenne :lol: :lol: :lol:
Kép

KépKép
pedina
 
 


Lili meg kicsit Freddie Prinz, kicsit W.Busch, kicsit Audrey Hepburn :lol: :lol: :lol: Ja, meg David Shwimmer, de az Sanyinak is kijött :lol: :lol:

KépKép
pedina
 
 


István Sean Connery, én meg többszöri próbálkozásra is Kristin Davis/Sinead O'Connor. Hehe. :wink:
vbea
 
 


Eni! Akkor te egész életedben "vigyázhatsz" az uradra, mert az öreg Sean még mindig jól néz ki. Val Kilmer meg elhízott. Meg Sanyi is :lol: :lol: :lol:

KépKép
pedina
 
 


Ja, nem is mondtam: jön a bölcsességfogam. Úgyhogy most a család nagyobbik része fogzik! :mrgreen: :mrgreen:

KépKép
pedina
 
 


Imi egy kiköpött Matt Damon :lol: :lol: :lol: , én pedig Delta Goodrem :?: :?: :?: . Lili pedig egy mini Angelina Jolie. :lol: :lol: :lol:

Eni, Sean Connery :?: :?: :?: Ez igen! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

KépKép
editmaci
 
 


Nyomogasd a nyilat a képek mellett, többet is kihoz egyszerre. :lol: :lol: Én már az összes ismerőssel megcsináltam, pl. a keresztanyám Barbra Streisand, apám meg Timothy Dalton!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
pedina
 
 


Lili még egy kicsit Kylie Minogue-ra is hasonlít, meg Michael Dougles-ből is van benne néhány vonás. :shock:

KépKép
editmaci
 
 


Sziasztok!

Sajnálom, hogy nem mindenhol úgy alakultak az ünnepek, ahogy szerettétek volna! :( Lilinek jobbulást, meg neked is Kriszti! Vigyázz nagyon magadra. A kivizsgálás tényleg jó ötlet.
Eni, szorítok a kislánynak. Egy kollégám kislánya lyukas szívvel született. Ezt hogy nem veszik észre?? :evil: Szerencsére úgy néz ki nem kell műteni egyelőre, és erős baba. Képzelhetitek hogy megviselte őket, annyira várták a kiscsajt két fiú után!
Neked meg kitartás, Eni! Nem ilyenkor szokták mondani, hogy "élvezd ki az utolsó heteket?" :wink: Úgy látom totál megbízol az orvosodban, erre koncentrálj, aztán bármikor akar is Beni jönni, minden ok lesz.
mara80
 
 


hello!

zsombi eston kacsörre hasonlít, zoli szilveszter sztalónéra, dzseremi ájronszra meg ben sztillerre. én pedig marsa krosszra és két hádzönre. :):):) nagyon tuti ez a program! :)

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Én meg egy pingvin vagyok leginkább. Legyen nektek jó napotok, itt vagyok én... :lol: Igen, Mara, a dokim külön tészta. Szó szerint vakon bízom benne, bármit mondhat, én megteszem. :wink: Kép majdnem betöltött 36. hét
vbea
 
 


Nekem a járásom is pingvines volt :lol: :lol: :lol: Amúgy akárkinek mutatok utolsó napos terhesképet, azt mondja, hogy az nem én vagyok. :shock: :shock: szóval szerintem nálam torzabb kismama nem nagyon volt. :lol: :lol: És tényleg nagyobb volt az orrom, a szám meg, mint amit telenyomtak szilikonnal. :shock:
Nem is mondtam: Lilit megtanítottam, hogy ne fejjel előre induljon el az ágyról, kanapéról lefelé, hanem szépen tolasson le háttal. Pár napja már azt se kell neki mondani, hogy forduljon meg, automatikusan csinálja, ahogy tanítottam. :lol: :lol: :lol:
[

KépKép
pedina
 
 


Eni, ha Imi látná a képet, sóhajtva mondaná: de jó nekik!!! Tegnap ugyanis megint előjött a "mikor jöjjön a második baba?" beszólásával. Letisztáztuk, hogy kb. akkor ha Lili két éves lesz, de ő már megint igyekszik előbbre hozni. :wink: :lol: Nem mintha én nem szeretnék még gyerek(ek)et , de egyenlőre a Lilivel töltött pillanatokat szeretném kiélvezni, és nem akarom néhány hónaposan senkire ráhagyni, amíg én mindenféle vizsgálatokra, tanácsadásra,stb. járok.

KépKép
editmaci
 
 


Én inkább egy olyan mackónak éreztem magam, aki lenyelt egy pingvint! :lol: :lol: :lol:

Tök ügyes Lilitek, Edina!
Mi Lilink tegnap egész este forgott. Ahányszor letettük,mindig hasra fordult rögtön. Utána persze jött a nyígás, hogy a kezével csináljunk valamit. :lol: :shock:

KépKép
editmaci
 
 


Eni, már szép nagy pocid van. Szerintem tipikus lányos has! :lol:
Robit a másik doki szó nélkül kiírta. Persz a nőszemély szabadkozott, mikor a kártyáért ment, hogy ő nem úgy gondolta és meg tudja oldani. Ja, tegnap nem tudta. Meg már feltalálták a telefont is, szólhatott volna, hogy utánajárt a dolognak. Amúgy van ennek is kódja, ki lehet írni az embert ilyennel. Robi 3 vagy 4 éve van a vasútnál és 2 napot volt eddig táppénzen. Nem olyan ember, aki lóg. Mindegy. Most itthon lesz egy darabig.
Marci jól van, kíváncsi vagyok ma éjjel is olyan jól alszik-e. Ma ettünk szilvát. Csúszott rendesen, de nem mertem neki sokat adni.
Holnap lesz Robi szülinapja. Venni akartam neki tortát, de eddig mindig sütöttem, így gondoltam nem most kellene újítani.
O.

Kép
tokajkincse
 
 


Lehet, hogy az Eni hasa lányos, de ami Beni lába között van nagyon is fiús. :oops: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Edit! Láttunk titeket családilag épp a játszótér felé ballagni olyan 3 körül. Autóval voltunk, azért nem szólítottalak le. :lol: Amúgy megint a pelekázótáska tűnt fel... :lol:
Mi amúgy a barátnőméknél szilveszterezünk, ahol van egy 3,5 és egy 2 éves gyerek, valamint egy a pociban. 3 éve szilveszterkor vagy ő terhes vagy én. :lol: :lol: Úgyhogy mindig kölyökpezsgővel koccintunk arra, hogy jövőre eggyel többen leszünk. :lol:
Én a következő babáig még várnék egy évet, hogy olyan 3 legyen köztük. A húgom és köztem 7 év van, az is sok - na meg amúgy is ég és föld vagyunk. :lol:
Mostanában mondtam Sanyinak, hogy a következő kislány legyen Liza, Nina vagy Léna. Úgy látszik én már csak maradok a négybetűs lányneveknél, bár a mi vezetéknevünkhöz durva lenne valami hosszabb és bonyolultabb. :shock:

KépKép
pedina
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?