Új privát üzeneted érkezett!

Cas
Én még mindig nem tudok mamabulira menni, mert a fektetés-szopi kelős közepén van a kezdés, jó esetben max. 9-re érnék oda bárhova is, szóval velem ne számoljatok.

Sétáról haza felé akartam tobozt gyűjteni, de csak 2-t találtam. Otthon még volt 2, azt is viszem. Meg fagolyókat és csillámos ragasztót, hátha kezdünk vele valamit.

Fanni megkapta az otlást, kifáradt a sírásban és korábban aludt el (1/2 12-kor), remélem más hatása nem lesz.
boglarka
 
 


Cas
Én még mindig nem tudok mamabulira menni, mert a fektetés-szopi kellős közepén van a kezdés, jó esetben max. 9-re érnék oda bárhova is, szóval velem ne számoljatok.

Sétáról haza felé akartam tobozt gyűjteni, de csak 2-t találtam. Otthon még volt 2, azt is viszem. Meg fagolyókat és csillámos ragasztót, hátha kezdünk vele valamit.

Fanni megkapta az otlást, kifáradt a sírásban és korábban aludt el (1/2 12-kor), remélem más hatása nem lesz.
boglarka
 
 


Szilvi
Mi eccerű házban élünk! A szomszédok (mind a 15) ugyan ilyen házban laknak... :lol:

Toboz gyűjtés: én se jártam sok sikerrel, azt hiszem ennek nem most van a szezonja. :( Szilviéknél talizunk! :D
nikcsi
 
 

 
 

Toboz: írtam a Lívinek sms-t mert a bölcsi bejáratánál van egy fenyő, és ott sokat láttam, de ma elfelejtettem szedni. Ha ő sem felejti el hoz amikor Matyiért megy.
myra
 
 


Köszönünk szépen mindent (fuvar, hely, Nóra segítsége, sbt.) :!:
Szóljatok, ha vannak fent képek - Szilvi nem a saját örökségeimre lennék kíváncsi :twisted:
nikcsi
 
 


Szilvi! Köszönjük a vendéglátást, remélem nem hagytunk túl nagy kupit! :oops: És mindenkitől bocs a nyomi hangulatomért, néha ilyenem is van, kicsit sok programunk van mostanában.
Tetszett itthon a koszorú! Kitettem az asztalra, és olyan jó ránézni. Azt hiszem büszke vagyok magamra! :wink:
Jó hétvégét mindenkinek, ha addig nem tudnék jönni! :roll:
aranyhold
 
 


Nóri!
itthagytad a kellékeket
Saci elvitte és Tücsökzenére viszi

valaki itthagyta még a kis plüsmaciját

és kérem, hogy aki elfelejtette a becsületkasszába bedobni a részét, csempéssze bele valahogy utólag :wink:
szilvamag
 
 


képek a helyükön!
bocs, de válogatás nélkül csak felöntöttem őket
szilvamag
 
 


Boglárka
Azért szerintem nyugodtan gyere el, ha 9-re odaérsz 11-ig még sok idő van (akkor zár az Oroszlán, és utána ha nagyon belelendülünk megyünk még tovább is mulatni)! :wink:

Szilvi
Köszönjük szépen mi is a lehetőséget, az embörnek tetszett a végeredmény is (én is kiraktam az asztalra, és én is boldog vagyok tőle), meg az is, hogy jó későn jöttünk, és már csak fürdetni-fektetni kellett. :) Rendes volt, mert majdnem befejezte az elszívóbekötést, úgyhogy most kölcsönösen nagy a szerelem. :lol:
A batyum megkerült?

Aranyhold
Azért volt egy kis lelkiismeretfurdalásom, hogy nem én rontottam-e el a kedvedet. Szólj rám nyugodtan, ha olyanba ütöm az orrom, amihez semmi közöm (bírom a kritikát!), csak ne utálj meg érte. Pusztán szeretetből próbálom megoldani mások életét - akkor is ha nem kérik. (Bernáthegyi effektus... :lol:)
A koszorúd neked is szuper lett, érdekes volt elnézni, hogy mindannyian mennyire mást készítettünk, de mindegyik nagyon szép lett a maga módján!

KÉRDÉS
Akarunk mézeskalácsot is sütni? Tavaly is tök jó volt! Köv. tali lehet nálunk (karácsony előtt vmikor), és akkor művelhetünk ilyesmit - csak kérek vmi bevált receptet, hogy tudjak készülni tésztával! meg formát is hozzatok, mert nekem pillangó, csillag, hold és pogiszaggatóm van csak.
cas
 
 


Saci!
sajnos nem találtam :(
receptem és kismillió szaggatóm van
mikor menjünk :wink:
szilvamag
 
 


Szilvi
Köszönjük a vendéglátást. Remélem sikerült feltakarítani mindent, mert úgy izgultam, nehogy a leesett drót és egyéb darabokat megtalálják a gyerekek.

Saci
Ha 11-ig is eltart, akkor meglátom, hogy utánatok megyek-e az Oroszlánbarlangba.
Sokféle szaggatom nekem is van, csak tudnám hol?? Ezer éve nem használtam.
Tényleg, ti az új lakásba már tudjátok, megszoktátok, hogy mit hova tettetek?
boglarka
 
 


Szilvi,
Mi is köszönjük a vendéglátást!!! :P :P
Nehéz volt elpakolni azt a sok mindent? Lelkiismeretfurdalásom van, ekkora rumlit azért nem szoktunk csinálni... :roll:

Saci,
Nekem is sok szaggatóm van, és múltkor leírtam Szilvi receptjét. :wink:
myra
 
 


Sajnálom, hogy nem tudtunk tegnap menni, de a karosszériás ember délután hozta az autót. Addigra Peti elment az enyémmel és benne maradt az ülés :( :(
Így karácsony előtt az autó vége 380 lett. Lehet, hogy jobb is, hogy nem mentem mert a kiborulás szélén állok. Még nem tudom, hogy milyen karácsonyunk lesz, de az autó készen van :( :(
hmmc
 
 


a rumliból hamar rend lett, Saci itt maradt és segített rendetrakni
szilvamag
 
 


Szilvi
Jók a képek!!! De hová lett a Nikcsis-girlandos párosunk?! :twisted:
Batyu: ne keresd tovább, megtaláltam egy eldugott zsebében a pelenkázónak, hogy mikor raktam oda?!?!? Köszi!!!!!! (És bocs...)

Boglárka
Amit én pakoltam helyre, arról tudjuk, hol található, amit Zs. csomagolt ki, azt nem. :)

Hmmc
:( Hiányoltunk ám!!!
Mézeskalácsozás nálunk még karácsony előtt?
cas
 
 


[quote="cas"]S írta:caszilvi
Jók a képek!!! De hová lett a Nikcsis-girlandos párosunk?! :twisted:

a 24-27 kép alatt mi jön be neked?
vagy fel sem ismered már magad a nagy élvezetek közepette? :twisted:
szilvamag
 
 


Szilvi
ja?! nekem tegnap olyan 19-től újrakezdte mindig. :(
De nem maradtam le semmiről, "gyönyörű" vagyok a fotókon (mint mindig...) :twisted:
cas
 
 


:lol:
szilvamag
 
 


Na mi ez a pangás?
Akkor megnyitom az ezévi Mikulás-szezont egy kis fényképes beszámolóval.
Szóval apuék cégénél voltunk, és a városban uralkodó közlekedési káosz miatti késve kezdést leszámítva nagyon klassz volt (addig is raktak ki ceruzát-papírt a gyerekeknek rajzolni, meg sokféle rágcsit, persze őket inkább a fehér fali tábla érdekelte a hozzá illő tollakkal... :))
Szerintem egy banda lehetett, először két bohóc jött, és játszott kicsit a gyerekekkel (Sebi folyton hajtogatta, hogy "dufi, dufi, Sebi, kezi" és mutatta a tenyerét, "kélem dufi, ide kezi", de sajna nem kapott, csak a második sorban ültünk). Aztán jött két bábos, és elmesélték a Zöld Pétert, a végén nekem kellett elrejtenem a bábot a királylány elől (rózsaszín blúzom volt, így én voltam a legnagyobb rózsa a kertben :lol:), nagyon vicces volt, Sebi szájtátva figyelte. Amúgy is gondolkodtam már rajta, hogy el kéne vinni bábszínházba, de egyszercsak nagyon megijedt, amikor az öreg király ráripakodott a lányára, és zokogni kezdett, úgyhogy egy időre asszem még napoljuk az ötletet.
Aztán jöttek a krampuszok, na ez már nem kötötte le annyira, viszont rájött, hogy remekül lehet szaladgálni az asztalok és székek között körbe-körbe Papi és Anya közt:
Kép

És végül eljött a nagy pillanat, a Miki próbált társalogni Sebivel, hogy mit mond a kutyus, de a kölköt inkább csak a lámpák érdekelték, és arról magyarázott, no meg az se nagyon villanyozta fel, hogy csoki van a zacsiban (bár hazafelé édesen ismételgette a villamoson, hogy "coki-coki").
A nagy pillanat:
Kép

Itthon az apja kérdezte, hogy na, mi volt, mire Sebi azt mondta "villamos, Papi", és ezzel el volt intézve az egész délután, hát érdemes neki programot szervezni?! :lol:
cas
 
 


Saci!
igenis érdemes, csak nem ilyet :wink:
az oviban is Zöld Péter volt (most ez a menő mese?), és az ovónénik szerint az nagycsoportosoknak való, szegény Sebi még lufit sem kapott és az ajándék sem feldolgozható számára :(
én is dühöngök, hogy miért kell egy Mikulás-csomagot csokival teletömni (sajnos már a bölcsiben is!!!!), miért nem lehet narancsot, mogyit beletenni
az ovikezdésre kaptak a gyerekek az oviban ökocsomagot bioműzliszelettel, gumimacinak álcázott vitaminnal és öko-oktató kifestővel meg fogkefe, fogkrém volt a csomagban
ennek sokkal több értelmét látom és nem hiszem, hogy lényeges árkülönbség lenne
na jó kimorogtam magam
jó hétvégét mindenkinek!
szilvamag
 
 


Szilvi
Az ajándékcsomagban szerencsére egy kis szőrmaci is volt, így azért neki is jutott vmi. :) No meg a piros zörgős papír se rossz.
Lufit pedig csórtunk hazafelé a folyósónkon (vki teliaggatta 30-as feliratú lufikkal, szülinapi buli lehetett...). :wink:
Csoki: hát igen, de legalább rágcsinak narancsot meg banánt raktak ki (Sebi is bevágott majdnem egy égész banánt a buli alatt), a Mikulás-csoki páros pedig kiírthatatlan a köztudatból.
Az az ökocsomag jópofa lehetett!
cas
 
 


Szilvi
Láttad magunkat a tvben (hírtv-n csak mi Korival, Echo-n már Te is vagy)?
Akit érdekel, megnézheti 19 órakor az említett csatornákon.
Én jelentem, hogy csak a mohás koszorú árát fizettem ki, holott hoztam kicsit is, ajtódísznek.
Tényleg nem semmi kupit, koszt és mindent csináltunk a mostani talin. :oops:

Cas
Persze, hogy vevő vagyok a mézeskalácsra! Azt imádom kiszaggatni. :lol: Na és persze megenni... :twisted:
nikcsi
 
 


Voltatok demonstrálni? Mi volt? Meséljetek! (Nem hiszem, hogy meg tudnám nézni a híradást)

Tali
Jövő hetünk sűrű, meg pénteken úgyis lesz mamatali. Azutáni héten jó lesz a mézeskalácsozás? Addig kérem a receptet, hogy tudjam, miből mennyit vegyek hozzá! (Sőt, lehet, hogy mézet ti hoztok bele, mert mi nem esszük.) Díszítésnek csináljak cukros tojáshabot? Van szemes mákom, most kaptam anyóstól egy kg egész diót is, mi mehet még rá?
cas
 
 


Nikcsi!
nem láttam :(
felvetted? megnézném!

Cas!
a tésztát egy éjszakát jó pihentetni, de szívesen viszek Neked előre mézet.
díszítésnek jó még kókuszreszelék, dió, mogyoró, mandula, szórócukor, mazsola
kérem
NE 15-én süssünk, mert akkor megyek céges mézeskalácsozásra

a kórháznál semmi különös nem volt, kevesen voltunk, volt egy két beszéd, de semmi más
a kamerával meg vagy a beszédet vették vagy Korit :)
szilvamag
 
 


Szilvi: MOST kérem a receptet, és meglátom, veszek-e hozzá mézet. Ha nem, akkor tücsökzenére tudsz hozni? így akkor be tudom keverni előző nap. A tali pedig tuti nem lesz 15-én, mert aznap van Zsomék cégénél a karácsonyi parti, úgyhogy este mulatni megyünk, és nem nyakig mézeskalácsosan akarok beállítani! :)
cas
 
 


Saci!
huhh, de jó!

30 dkg ráma
30 dkg cukor
25 dkg méz
3 tojás
2-2-2 kk őrölt gyömbér, szegfűszeg, fahéj
1 kk reszelt naancshéj
3 kk szódabikarbóna
1 kg liszt

mézet, fűszereket összefőzzük, hűlésig keverjük a magargarinnal
tojásokat a cukorral kikeverjük
összekeverni az egészet a liszt 3/4-ével, majd apránként a többi lisztet
egy éjszakát pihentetni
kb. 10 perc alatt megsül!

én nem szoktam ennyi pepecselni vele, összekeverem a szobahőmérsékletű, esetleg fűtőtestre tett "folyékonyabb" dolgokat, majd hozzá apránként a lisztet

a legjobb a virágméz hozzá, mert az aromásabb
szilvamag
 
 


Szilvi
Felvettem :lol:
Már szólított a főnök, szóval csak ennyi időm volt itt időzni. :(
nikcsi
 
 


Nikcsi!
el tudod küldeni vagy felmehetek valamikor megnézni magam :oops: ?
szilvamag
 
 


Sziasztok!
Beszerelte apu a mosogatógépemet! Olyan jó lett, és úgy örülök, hogy van! Többször odamegyek, kinyitom, nézegetem, stb. :roll:

Mézeskalács partiban benne vagyok, formáim nekem is vannak, receptem is ugyen ez. Időpontilag nekem a 14-e nem jó.

Saci! Nincs harag (nem is volt). :wink:
aranyhold
 
 


Szilvi
Ha Sacinak is jó, akkor szerdán bedobom hozzá a harisnyával együtt (és tücsökzenén megkapod). :)
nikcsi
 
 


Szilvi
Köszi a receptet! Talán lehet kb. 25 dekás mézet venni, úgyhogy akkor veszek szombaton a piacon vmi "igazit". (A boltiak gondolom nem annyira jók...)

Aranyhold
A mosogatógéphez gratula! Csodáld nyugodtan, nem röhögünk nagyon! :) Anyósék már nevet is adtak az övéknek, Félixnek hívják! (Rövidebb úgy szólni, hogy "Pakold ki a Félixet!" :))

Mézeskalácsozás
Akkor alakul az időpont, legyen 13-a? (Luca nap! :) Boszorkánykodhatunk is...)
cas
 
 


Saci,
Mazsolát!!! :twisted: :P :wink:

Aranyhold,
:lol:
myra
 
 


Nikcsi!
úgy is jó, bár reménykedtem, hogy azt mondod menjek fel megnézni :wink:

Saci!
akkor szerdán én már haza se megyek Tücsökzene után :D
ne izgulj, nem ülök a nyakadra, Kingáért úgyis el kell jöjjek :wink:
szilvamag
 
 


Livi!
ne csak nézegetsd, használd is!!! :wink: :lol: :lol:
szilvamag
 
 


Szilvi
Dinka vagy, nyugodtan feljöhettek Enikővel! (Úgyis szereti Sebi ebédjét, végre eszik is vmi rendeset az a lány! :lol:)
Nikcsi is feljött párszor mostanában és "ült a nyakamon", de láthatta, hogy nem voltam tőle boldogtalan, sőt!!! :)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


SOS!
megy valaki ma vagy holnap DM-be 15%-kal???
szilvamag
 
 


Szilvi,
Én mehetek. :P Holnap délelött 3/4 10-kor a piac melletti DM-ben?
myra
 
 


Szilvi
GYERE! Néma gyereknek anyja se érti a szavát, én meg főleg nem! :? Holnap de. jó, de szerdán megyek gyantáztatni. Ill. gondoltam, hogy csavargok holnap de. egyet, de ha jössz, akkor itthon várlak! :D
nikcsi
 
 


http://www.bolyaiverseny.hu/magyar/index.htm
5. osztályosok eredményét nézzétek meg légyszi :) :)

Ma mi is voltun zenebölcsiben és Sárának annyi esze van . . . Kért a télapótól Dorinának és Flórának is kiscsizmát szaloncukorral :)
Itthon azért megette mindegyikből a "csocsi"-t.
hmmc
 
 


Hmmc
Gratulálok!
De nem semmi nevek vannak (Roxána, Lőrinc, Arnold, Teodóra, Panna, Kincső, Mercédesz, Apród, Soma, Szintia, Etre, Janina, Örsi, Asztrik, Dorián)?! Vannak itt különleges keresztnevek! :D
nikcsi
 
 


Hmmc!
Dorinának nagyon gratulálok!

Nikcsi!
mi a baj a Lőrinccel és a Pannával? szerintem végre magyar név a többi között.
én holnap megyek kozmetikushoz, majd még beszélünk

Myra!
hálás köszönet, ott leszek
lehetne egy kicsit előbb is? vagy akkor mentek a bölcsibe?
valakinek vegyünk valamit?
szilvamag
 
 


Nikcsi
Hát igen, ők már az a korosztály, akiknél divat lett különleges nevet adni! A csúcs akkor is apám egyik kollégája, akinek a fiát Morgannak nevezik, pedig a vezetéknevük se semmi. Na most képzeld, amikor bemutatkozik szegény: Mérges Morgan vagyok! :( A Mikulás se értette, szegény srácnak látszott is az arcán, hogy nem először bosszantják fel ezzel...

Hmmc
Dorinának nagy-nagy gratula innen is! (Jó a nevük, Könyvmolyok... :))

Mindenki kozmetikushoz megy? Mi van csajok, készültök a pénteki bulira?! Nem pasizni megyünk... (Vagy menjünk? :twisted: )
cas
 
 


Szilvi,
1/2 10? :oops:
Igen 9-1/4 10 körül kell beérnünk a bölcsibe.

Többiek: szóljatok ha kell valami!!!!

Hmmc,
Gratulálok!!! :P :P

Nikcsi,
A Lőrinc, Panna, Arnold, Kincső, Soma szerintem nem számít különlegesnek, mostanában nagyon sok van belőlük. Na de a többi! :P Múltkor olvastam egy cikket, hogy most az egyének-egyéniségek korát éljük. Ezért van ennyi különleges név. Mindenki azt akarja, hogy a gyereke ne legyen összekeverhető senkivel. Megkülönböztethető legyen már a neve által is. Nekem is volt egy újságíró kollégám, akinek "tucat" neve volt, mint például Kovács István, és ezért felvett egy betűt a neve közé (pl.: Kovács P. István). Így már mindenki azonnal tudta kiről van szó, és első bemutatkozáskor is jobban megragadt a neve az emlékezetben.
myra
 
 


Nevek még: csak a szűk játszótéri ismeretségi körünkbe olyanok vannak mint: Hunor, Magor, Zorinka, Tordas... :roll:
myra
 
 


Nálunk a Kevin a menő a játszótéren! Van belőle vagy 3! Engem zavar ez az angolszász-világ-majmolás! (A Dzsenniferekről és Tiffanikról már ne is beszéljünk!)
A régi magyar nevekkel nincs bajom, kultúránkhoz/történelmünkhöz tartoznak, bár azok között is van 1-2 vicces! :)
cas
 
 


Nevek:
azért a szülőknek legyen már némi önkontrolljuk!
szegény gyereket fogják csúfolni a neve miatt, de felnőttként is bosszantó, ha többször kell elmondani mire megértik
(biztos meséltem már anyu egyik tanítványát Skoda Mercédesz volt a neve. Na azok a szülők se lehettek teljesen maguknál, mikor ezt kitalálták :roll: )

Myra!
én 9-e viszem Kingát és max 10 perc alatt ott vagyok, de legyen fél 10 OK
szilvamag
 
 


Lányok!
ma derült ki, hogy 13-án lesz mézeskalácssütés 4-től az oviban
el lehet rakni máskorra a mi sütögetésünket?
(ne 15 és 21-ére)
légyszi-légyszi-légyszi
szilvamag
 
 


[quote="nikcsi"]V írta:nikcsiannak itt különleges keresztnevek! :D


Szilvi
:shock: nem ez volt a végén, szóval egyáltalán nincs bajom a Lőrinccel és a Pannával. Csak számomra nem voltak ezek a nevet hétköznapiak. Tudtam, hogy nem fogok tudni egyértelműen fogalmazni!
De ha már itt a névnél tartunk: szerintem ez nem csak önkontrollon múlik. Kinek mi tetszik, mert ugye nem vagyunk egyformák. Nálam első számú volt, az hogy különleges ne hétköznapi neve legyen, már csak a vezetéknév miatt is.

Cas
Nevek terén a példákkal te vezetsz! Emlékszem, amikor valaki kiakadt, hogy Mirtill festi magát. :lol:
Gyantáztatni megyek, nem szépséges és kényeztető kezelésre. :cry:

Myra
Lehet, hogy ilyen kort élünk - mármint egyéni nevek - de nekem evvel nincsenek jó tapasztalataim, Korinak azért sem lett mindennapi neve! A másik ok pedig, amit már meg is magyaráztál, nem akartunk Kovács Istvánhoz hasonlóan járni.

Korinak du. hipp-hopp felkúszott a láza 38,8-ra, holnap nem megyünk bölcsibe, pedig jön a Mikulás. :cry:
nikcsi
 
 


Szilvi,
Igyekszem minél hamarabb odaérni. :P

Nikcsi,
Jobbulást Korinak! :!:

És akkor most kipanaszkodom magam. A mindennapjaink kezdenek egy rossz szappanoperához hasonlítani.
Ott kezdődik, hogy ugye a múlt héten Lilla is összeszedte a bacikat a bölcsiben. Szerencsére láza egyáltalán nem lett, de még mindig iszonyú taknyos, alig kap levegőt és csúnyán köhög, rekedt. Nem tudom, hogy a betegsége okozza-e de 1,5 hete délutántól lefekvésig valami hihetetlen módon pörög, szinte be van kattanva és mellé oltári nyűgős. A rég nem látott allergiája is visszatért. Péntek reggelre jöttek ki a kiütései. Mivel csütörtökön ebédelt először a bölcsiben, és akkor volt a koszorú-tali is, így nem tudom melyik helyen evett "valami" hozta ki neki. Most úgy néz ki a kézfeje és az arca, mintha egy szúnyograj támadta volna meg. :( :( :( Ez még mind semmi mert jön a 17. foga is. (De legalább most már magától közölte, hogy fáj a foga és meg is mutatta melyik.)
A bölcsi miatt meg itthon átment matricába...
Persze ha Lilla beteg, akkor én is. Nálunk ez már csak így van. A szolidarítás... Én szarabbúl vagyok mint ő. Jó kis arc- és homloküreggyulladásom van. Úgy gondoltam az elmúlt 1 hónapban hatás nélkül elfogyasztott nagy mennyiségű antibiotikumok után most csak homeopátiával próbálkozom. De mára már a torkom is begyulladt, köhögök és iszonyú rekedt a hangom. Ezért nem tudom ilyenkor mit szedjek. Amíg csak arcüreggyulladás volt, addig tudtam mi jó rá, de most, hogy több "problémám" van más bogyók is kellenének. Mennyi félét lehet egybe szedni? Illetve van olyan ami üti a másik hatását? Valaki tud segíteni? Laga?
Szóval hulla vagyok, mert Lilla mostani állapota mellett aztán végkép egy percre nem tudom letenni a fenekemet.
Kíváncsi vagyok mi jön még??????
myra
 
 


Nikcsi!
nem csak a nagy Mikulás-várástól?
Kinga tavaly is teljesen beizgult, idén ezért hagytuk a ki az "extra Mikiket"

Myra!
csak miattam nem mozdulj ki betegen otthonról!
inkább kúráld ki magad!
a neten rengeteg homeós dokit találni, hívd fel valamelyiket, hátha adnak telefonon is tanácsot!
az infrázás nem jó az arcüreggyuszira?
szilvamag
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?