Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Július végén szültem a kislányomat Kistarcsán. Ha megengeditek csatlakoznék Hozzátok! :D

Sikati!
Sárközi Anikó volt a választott szülésznőm, ha érdekel szivesen leírom a tapasztalataimat.
Évikét nem ismerem, de csak jót hallottam róla!

A házassági anyakönyvi kivonattal kapcsolatosan ne izguljon senki, ugyanis most már mindegy mikor történt a házasság, az eredetit kell vinni!!!

Cincérke

Kép
cincérke
 
 


Na sziasztok!

Végre van internetünk! :lol:
Sikeresen elköltöztünk egy családi házba!
Sok puszi mindenkinek aki szorított nekünk! 8)
Szombaton magától beindult a szülés, 15 óra körül jöttek a fájások, 20 órakor mentem szülőszobára, 1 órára pedig megszületett 57 centivel és 3240 grammal Kovács Alexa Barbara.
Nagyon jó kislány, igaz picit hasfájós és a teát sehogy sem szereti. :twisted:
Kép
klmaria
 
 


Bocsika a képért, kicsit nagy lett, de már nincs kedvem kicsinyítgetni is!
Ichtus! Jó volt veled megismerkedni! Légyszi küld el a címedet, mert szeretnék postán feladni valamit neked, amit a szobában felejtettél!
Kép
klmaria
 
 

 
 

Mellékesen Várkonyi doki nagyon szuper volt, de Tasnádi Erzsike a szülésznő egyszerűen mesés. Rábeszélte a páromat, hogy bent legyen velem és rettentő sokat segített. Ha jön a következő baba, akkor csakis ennél a párosnál fogok szülni! 8)
Erzsike! Még egyszer köszönök szépen mindent! :lol: Remélem még találkozunk!
klmaria
 
 


klmaria! Gyönyörűséges a kiscsaj! Gratula hozzá! :)
Vendég
 


Köszönjük!
klmaria
 
 


üdv cincérke!Mesélj a csajodról!

klmaria gratula!!Nagyon édes a pici lány, te pedig ügyi voltál :lol:

itt a helyzet kezd katasztrófális lenni...semmit nem aludtam éjjel, mert Dorka egész napos jó lét után /20 órán át semmi baja nem volt/, éjjel megint hányt...pedig a másik kettőre készültem :roll: , így aztán megint ha megnyösszent valaki akkor rohantam...utálom a hányós betegségeket :x
Így ma nem ovizunk ez már tuti, a sulisunk pedig öklendezett az előbb...de lehet hogy neki egyenlőre csak hétfő undora van :wink:
Csak Szonja kerülje el ezt a nyavaját.....
Szonja egyébként tegnap felállt a járókában!!!és vadul tapsol pár napja :wink:

Tasnádiné Erzsikénél én is szültem és tényleg szuper ő is!!Most csak azért nm nála, mert féltem, hogy nem lesz időnk érte elugrani ha éppen nem dolgozik....jól számítottam :wink:
Viszont másnap mikor megtudta, hogy bent vagyok az osztályon jött látogatni, nagyon aranyos volt :D
becsi
Iklad
 
 


klmaria, nagyon szép ababa, garatulálok!!

Timi: Köszi az infót, hol lehetbeszerezmi ezeket a szereket?

Kép
tami2900
 
 


Szijja klamaria!!!!!!!!!
Nagyon -nagyon gratulálok!!!!! Már nagyon vártam, hogy jelentekezz. Szépek vagytok mindketten! Csak a papát hiányolom. Ezek szerint kibírta :wink:
Ha lesz időd, mesélj még légy szíves, a szülésről és az első babás napokról is!
Tök jó, hogy írtad, hogy Várkonyi jó fej volt. Egy kicsit megnyugtaott.

Üdv Cincérke!

Becsi! Remélem nem lesz komolyabb baj a gyerkőcökkel és hamar túllesznek rajta.

Üdv Mali
mali
 
 


Cincérke,
nagyon örülnék, ha megírnád a tapasztalataidat!

K.
sikati
 
 


Sziasztok,

mizujs erre? Látom egy ujabb Baba született klmaria gratula:)

elvileg ma lenne a 2.ciklusom elsö napja, de nem jött meg a mensim....lehet holnap reggel tesztelek.


ha késne csak akkor a vonalzómat javitsam át? azaz a ciklushosszamat ne 28napra hanem többre tegyem? Köszi

Kép


Katica
bogár78
 
 


Sziasztok!

Klmaria: Nagyon édes a baba, és nem baj, ha nem szereti a teát, nem fontos teáztatni az anyatejben minden benne van, szomjoltó is. Elég ha annyit megiszik ami a hasfájására kell, gondolom olyasmit adsz neki.
Becsi: Látom megint korán keltél :wink: egyébként már tegnap akartam mondani, hogy felénk mindenki dögrováson van, főleg a gyerekek :cry: tehát számíts a legrosszabbakra

Képzeljétek tegnap este Szonja olyat csinált amit még soha. Felébredt fél 9 körül és onnantól 10-ig nézelődött, beszélgetett, meg jól elvolt. Aztán fogta magát neki kezdett sírni, majd ordítani, kb fél órán keresztül Fogalmunk sem volt mi baja, sehogy nem volt jó fogni, letenni, cici sem kellett neki tea sem, csak ordított megállás nélkül. Végül a párom kitalálta, hogy fürdessük meg hátha attól megnyugszik. Fél 11-kor nekikezdtünk a második fürdetésnek, és igaza lett, megnyugodott :shock: Bepocakolt, és elaludt. Ilyennel még a majd 3 hónap alatt sosem "kápráztatott" el minket. Van egy tippem egyébként, nem tudom mit gondoltok? Abbahagytam az Infacolt, és azóta megint nagyon nehezen büfizik, csak nyög órákat szegénykém, meg kutymorog a hasa. Szerintem biztos valami ilyesmi feszítette a kis hasát, mert meg volt feszülve, nem birtuk behajlítani. Szóval mától megint adom neki rendesen, és majd meglátjuk, hogy mi lesz.
Hát ez történt velünk tegnap :cry:

thenus
 
 


Sziasztok! Én még valamikor a nyáron írtam ebbe a fórumba, amikor is Vámosi Tamás doktor felől érdeklődtem - mintegy előzetesben, hogy ha egyszer, véletlenül beköltözne egy picibaba a hasamba, akkor tudjam, hogy fordulhatok-e hozzá. Hát, alássan jelentem, van egy pozitív tesztem!!! Úgyhogy a héten fel is keresem. Addig is szívesen vennék minden tanácsot, tippet, várható események előrejelzését, amit a tapasztaltabb kismamák tudnak csak igazán elmesélni. És ezek szerint innentől kezdve, ha befogadtok, többször jelentkeznék nálatok mindenféle agybajommal...:o) Előre is köszi mindent: Hópihe
ha-hópihe
 
 


Sziasztok!
Köszönjük a gratulációkat! 8)
Semmilyen formában nem fogadja el a teát, egyszerűen kiköpi :twisted:
Én Espumisan L-t adok neki a pocifájásra naponta 3x, az étkezésemre pedig odafigyelek. Mégis van, amikor annyira be tudja magát dühíteni, hogy csak pislogok.
Én is gondolkozom rajta, hogy kipróbáljuk az Infacolt, mert néha bizony nem segít az Espumisan(a doki ezt erőltette).
klmaria
 
 


Sziasztok!

Még mindig egyben vagyunk :( pedig azt hittem, hogy az éjszaka menni kell, gyanusan fájdogált a derekem, de semmi.

Klmaria,
gratula agyönyörűséges babához, én is a Várkonyinál és az Erzsinél fogok szűlni. Örülök, hogy jó tapasztalataid voltak velük.

Cincérke,
üdv legyen neked köztünk :lol:

Tami,
nálam beszerezhetőek, ha gondolod küldj egy privit és megbeszéljük, tényleg hatásosak :D

Ha-hópihe,
gratulálok a pocaklakóhoz :lol:

Becsi,
nálunk is beteg mindenki. Két napot voltunk oviba, azóta itthon és már én is elkaptam a takonykórt tőle. Épp mondtam a páromnak, hogy keretbe foglalom ezt a terhességemet, mert mikor elkeztem is taknyos voltam és most a végén is, de legalább lázam nincsen :) csak az orrom folyik.

Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


czakoca30: köszi a gratulációt, de igazából elhinni majd a doki-féle vizsgálat után fogom. Addig olyan hihetetlen... :)
ha-hópihe
 
 


Sziasztok!

Klmaria, küldtem privit, jó, hogy megint itt vagy :)

Hópihe, még ha hihetetlen is, gratulálok a babácskához :D üdv itt a fórumon :wink: :wink:

Cincérke, te is jó, hogy itt vagy :lol:

Timi, mihamarabbi gyógyulást, és kitartást meg türelmet itt a ténylegnagyonfinish-ben :lol:

Katica

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Sziasztok!

Klmaria gratulálok Alexához, gyönyörű kisbaba!
Czakoca már nagyon a célegyenesben vagy, nem izgulsz?
Hópihe üdv köztünk és neked ia gratulálok!
Bogár drukkolok, hogy pozitív legyen a teszt!

Én pénteken voltam EZS-nél, úgy tűnik Laura kivárja az időt. A doki szerint nagy valószínűséggel nem fog előbb megszületni, max. 2-3 nappal. Pedig hétvégén is kínzott rendesen.
Ma beszéltem Andreával, csütörtökön megyek hozzá az első CTG-re. Mali te mikor mész?
Én kezdek egyre jobban izgulni a szülés miatt, bár még nem álmodtam vele. De ami késik nem múlik! :)

Üdv: Pilla (35+2)
Vendég
 


Most csak gyorsan...
Többen is írtátok /és nem találom ki/, hogy Szappanos doktor az orvosuk, infot kért róla egy ismerős, írjatok légyszi és írok privit!
KÖSZI!!
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!

megint itt vagyok, mostmár asszonyként :lol: (de fura)
kicsit lemaradtam az eseményekről, de próbálok visszaolvasni és bepótolni mindent.

Először is mindenkinek köszönöm a gratulációkat, aranyosak vagytok!

Klmaria: nagyon-nagyon gratulálok, gyönyörű a picur!
czakoca: kitartás, már tényleg nem sok van hátra!
becsi: jobbulást nektek!
többiek: bocsi, de annyira pörögnek az események, hogy csak kapkodom a fejem ide-oda, 5 napig nem olvaslak benneteket és elvesztem a fonalat teljesen :oops:

természetesen üdv az újaknak, remélem sokáig velünk maradtok:-)

én eddig tök jól voltam, most kezdek egy kissé rosszabbul lenni, a derekam majd leszakad, éjszaka meg nem tudok aludni úgy fáj a gyomrom. olyan mintha a gyomorsavam följönne és marná a torkomat, egyfolytában büfögök. remélem hányás nem lesz belőle, mert életemben kb 5x hánytam amire emléxem. szóval nem igazán tudom milyen érzés, de nagyon nem vágyom rá.

amúgy minden más rendben, egyre többen mondják, h fiús pocakom van, pedig eddig minden jel lányra mutatott. szóval szerdán este megyek EZS-hez, remélem végre megmutatja magát és nem hagy kétségek közt. nem mintha számítana, csak az a fránya fiúnév ami nincs meg.

na puszi mindenkinek(babákat is beleértve)
elég volt mára a munkából.

murphyke

Kép
murphyke
 
 


ja, lehet hogy nem is szappanos hanem szappan?
becsi
Iklad
 
 


Murphke, nekem is mindenki mondogatta az utolsó két hónapban, hogy hú, de fiús a pocakom, biztos fiú lesz...erre van egy gyönyörű Sáránk, akinak már kopik a pofijáról a piros festék :lol: Meg nem volt egyáltalán nagy pocakom, a kilencedik hónapban még azt hitték, kb hét hónapos terhes vagyok. Az "okosok" mondogatták, hogy kicsi babám lesz, mert kicsi a pocakom, erre született egy 3850g-os Sárikám.Szóval ennyit adjatok a véleményeknek... :wink:

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy örömmel fogadtok :D !
Sajnos a bemutatkozásomat még halogatnom kell, de ami késik nem múlik!

Sikati!
Írtam Neked privit szülésznő témában!

Cincérke

Kép
cincérke
 
 


Jó estét mindenkinek!

Kicsit leugrottunk haza vidékre... Meg fürödni egy wellness-be házassági évfordulónk lévén. hát, azt látnotok kellett volna, ahogy Elcsi vitte a prímet! :lol: Persze a legkisebb volt az egész fürdőben, és mindenki olvadozott tőle, ő meg még rá is pakolt pár lapáttal, mert mindenkire rávillantotta azt a gyönyörű színésznős mosolyát. :D A vizet is élvezte, még a nagy medencébe is bevittük, és iszonyat tetszett neki!!!! Az úszómesterm meg csak hordta a játékokat neki a vízbe... :lol:
Üdv. az újaknak, Hópihe, irigyed vagyok. Mikorra vagy kiírva? Neked is Timi, mert a finisben vagy!!!! Klmaria, Alexa nagyon édes, ne adj neki teát! Mi is Infacoloztunk, Thenus, a leszoktatást is úgy oldottam meg, hogy szépen fokozatosan.
Becsi, mi rendszerint vétünk a közlekedésben... :oops: Elcsi utálja az ülését, pedig nagyon frankó... :x
Cincérke, tegyél fel képet!!!! És várjuk a vonalzót is, és még szülési élményt, még, még!!!!!!!!!!!
BOGÁR, MI VAN??????????????????????????????????????
Ja, légszomjam nekem is volt, rohadt szar!!!!! Éjjel arra ébredtem, hogy nem kapok levegőt. Mivel télen volt, kiálltam a mínuszban a levegőre, valamit segített. A férjem másnap lecseszett, hogy nem szóltam neki azonnal. Miért, mit csinált volna velem????? :shock:

K.
Kép
klauszka
 
 


Hópihe! üdv, és gratula a jövevényhez :D

Becsi, valóban ő nem Szappanos, hanem Szappan. :lol: Tulajdonképpen mindegy, a neve mindent elárul. :? Én anyutól tudok róla ezt azt, majd megírom priviben. Te is ígértél privit, de gondolom nagy a betegeskedés nálatok. Én is az vagyok, remélem Szonja nem kapja el.

klmaria: Az elején mi is az Espumisant használtuk, de már régebben olvastam az Infacolról és a bennragadt büfik miatt jobbnak láttam váltani, szerintem ez jobb, próbáld ki!

klauszka, nem hagytam abba egyik napról a másikra az Infacolt
napi kétszer adtam, de úgy látszik így is túl hirtelen volt. Majd megpróbálom úgy, hogy egyszerre csak egyet hagyok el naponta :cry: Ma már nem volt semmi sírás :) eddig :roll:

thenus
 
 


Sziasztok!

Végre sikerült helyre rakni a gépemet,sajnos csak olvasni tudtalak titeket,írni nem tudtam,met nem rakta ki ezt az ablakot. :(

klmaria:
GRATULÁLOK A PICIHEZ!
Szerintem én láttalak téged a kórházban.Nem te vártál Nst-re és érdeklődtél a 2ágyas szobák felől egy Anikó nevű szülésznőtől?

Katica,
javultak már Sára pöttyöcskéi?

murphyke:
Neked is gratulálok és sok boldogságot kívánok!

Holnap lessz Levi 6 hetes. :)
Annyira gyorsan telik az idő,ráadásul egész jó ütemben növekszik,már 4110 gramm. :D
Remélem tudok legközelebb is írni,nem állítódik el a gépem!
Kép
mano83
 
 


Sziasztok

Bogár: Szorítok!!!
Hópihe: Gratulálok a pocaklakóhoz.

Manó: Gyönyörű kisfiad van! Gratulálok hozzá.

Kép
tami2900
 
 


Sziasztok!

Timi,
bovsánat a múltkoriért,elnéztem a vonalzóidat,tényleg úgy láttam mintha két fiad lenne! :oops:

Katica,
tényleg láttál a kórházba?
Nem a férjeddel voltál bent?
Hozzánk ma jön ki a gyerekorvos,ki kellett hívni,mert szegénykém mintha meg lenne fázva! :(

Egyébként a kézi orrszívóról mi a tapasztalatotok?
Merjem használni?

klauszka,
Elcsinek tényleg jól áll az a pink úszónaci! :D

Vasárnap voltunk a 6 hetes kontrollon Toldi dokinál és szerencsére mindent rendbe talált,már a gátsebem is teljesen meggyógyúlt,nem szenvedek vele!
Furcsa volt úgy menni a kórházba,hogy Levit már nem én cipeltem,hanem az apukája!
mano83
 
 


Ja,majdnem elfelejtettem.
Tami,
köszönöm a gratulációt!
mano83
 
 


Sziasztok,

semmi különös csak egy olyan erős negatív csíkom van mint az állat :cry:

Kép


Katica
bogár78
 
 


Jó reggelt!

Czakoca egyben még????De izgi...
Én is beteg voltam szülés előtt 5 hétig folyamatosan, utsó nst után lekanyarodtunk Basa dokihoz, hogy most már nézze meg a torkom mert állandóan visszatér a fájdalom...adott valami öblögetőt és a bioparoxot javasolta /de azt egyébként is használtam/.még szülés után egy hétig szenvedtem, egyszer a kórházban azt állmodtam, hogy nem tudok feljönni a víz tetejére annyira be volt dugulva az orrom :x .szerencsére szülésnél pont jól voltam :wink:

Pilla neked is kezd izgalmassá válni :lol:

Bogár teszt?

Murphyke neked nem valamhol nászúton kéne elütni az időt??? :wink:
Képet kaphatunk?????

mano nagyon édes a picurod!! :P

Henus írok... :oops:

Amíg egy gyerkőc volt /és trabant/ addig mi is mindig szabálytalanul közlekedtünk :oops: , 8 hónapos volt Bence mikor ülést vettünk, mert már olyan nehéz és mozgékony volt, hogy nem tudtam tartani...
Azóta mióta több van, mindenki szigorúan bekötve, mert mindenkinek egyenlő esélye legyen ha ne adj isten baj van....szerencsére nem is okoz ez gondot neki, sőt mikor Bence 4 évesen először buszozott fel volt háborodva, hogy miért nincs biztonságiöv, mert ő így nem hajlandó utazni :lol:
becsi
Iklad
 
 


bogár sajnálom, de fel a fejjel!!!!!
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!

Írtam egy jó hosszú levelet és elszállt az egész. Na próbálom újra.

Bogár! Ne görcsölj ezen, tudom mondani könnyű. De ha beleesel a 22-es csapdájába az még rosszabb (ha nem jön össze idegeskedsz, ha ideges vagy nem jön össze). Inkább legyetek sokszor önfeledten együtt a pároddal és hidd el meglesz a gyümölcse.

Mano! Nagyon szép a kisfiad és te is nagyon kiegyensúlyozottnak tűnsz! Én is így szeretném!

Pilla! Én szombaton megyek dokihoz, akkor esetleg mondja majd, hogy mikor kell menni. Viszont amikor kb 1 hete voltam nála és rákérdeztem az NST-re, azt mondta, hogy az a vizsgálat, amit ő csinál, sokkal összetettebb (uh, flowmetria), mint az NST, ezért lehet, hogy nekem majd nem kell mennem? Szombaton majd megkérdezem.
Légy szíves írd le csütörtökön, hogy milyen lett az eredményed, és Andi milyen volt! Amúgy nekem sanszos a két héttel korábbi befekvés a cukor miatt, lehet, hogy ezért már NST-re nem is kell mennem külön. De valahogy nagyon nem szeretnék két hétig aszalódni a kórházban.
Amúgy a reggeli cukrom még mindig nem jó, úgyhogy már tiszta ideg vagyok. Csak emelgetjük az inzulint és ennyi. Remélem, hogy nem lesz baja a picinek.


Üdv Mali
mali
 
 


Szia Kati!

Örömmel látom, hogy megint tudsz írni :D Csak tegnap vettem észre a privit, amit még a múltkor küldtél :oops:
Igen, akkor NSTre várakozva tényleg a férjemmel voltam, te meg kint voltál ott a folyosón Levivel, és telefonáltál.
Javul már Sára arcocskája, de vannak a mellkasán is, a fejbőréről már elmúlt :P De ami idegest, hogy mindig van néhány új is :evil: de előbb utóbb remélem az összes kiütéstől meg fogunk szabadulni :wink: szépek vagytok a képen :)

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Sziasztok! Köszi a gratulációkat! Én csak olvaslak és olvaslak benneteket és hihetetlen, milyen képzettek vagytok vizsgálatokban, eredményekben, értékekben, babának való szerekben...:) Hihetetlen! Megjegyezni is képtelen vagyok, hogy milyen problémára milyen tippeket soroltok fel! :) Klauszka: még sehova nem vagyok kiírva, ha minden jól megy, ma megyek dokihoz, mivel ma rendel munkaidő után és akkor majd meglátjuk. Mi várható az első alkalommal? Emlékszik rá közületek valaki? Én a labortól tartok, mivel nekem nehezen találnak vénát és a 10. sikertelen próbálkozásnál le szoktam csordogálni a székről. Ja, és a 10 próbálkozás még csak nem is vicc! :) Sajnos! És a másik kérdésem: egyenlőre csak olyan rosszulléteim vannak (nem kapcsolódnak a reggelhez), hogy felfordul a gyomron napjában 2-3 alkakommal hol hosszabb, hol rövidebb időre. De nem olyan intenzíven, hogy szaladnom kelljen a mosdóba porcelánt ölelgetni. Ez fog változni? Mondjuk rosszabbodni? Ja, számításaim szerint, ha semmi nem jön közbe, akkor június elejére, közepére várható a baba :) (még mindig hihetetlen). És még egy (ígérem az utolsó): Vámosi Tamás doktorról tudtok valamit? Köszi: Hópihe
ha-hópihe
 
 


Hópihe Gratula a babához!
A rosszullét mindenkinél változó, ha szerencséd van 12 . hét környékén elmúlik...én utálok hányni, de szerintem még mindig jobb ha kijön és megkönnyebül az ember, mint nekem a 2 csajomnál 24 órás hányingerem volt és csak szenvedtem...szörnyű volt
szintén a 2 csajnál volt, hogy elvesztek a vénáim, szenvedtem rendesen...a vérvételbe bele lehet jönni, ha ügyi a dokid és a védőnőd akkor kevés szúrással megúszod, én a harmadiknál már összesen csak háromszor voltam szúrva...igyál előtte jó sok vizet az feltöltia vénákat!!!

Az orrszívóról akartam írni, hogy mi elsőnél pesztonka elektromosat használtunk, porszívót el sem tudtam képzelni, Dorkánál 2 éves koráig szintén...aztán egyszer nagyon beteg lett, állandóan visszafertőződött és akkor vettünk egy porszívósat...na az egynagy találmány!!lehet hogy ha már Bencénél is merjük használni nem betegeskedik annyit...
Szonjánál nem tudjuk még mert összeszimpantja a cimpáját, őt "szájjal szívjuk" :D ugyanis mikor haza hoztuk rögtön ilyen problémák merültek fek, kiderült a tej jön vissza neki /egyiknél sem volt ilyen/, folyamatosan szörcsögött, a porszívós orrszívó szívókáját szájjal szívtuk meg és úgy könnyen ki tudtuk szedni neki...még azóta is ezt alkalmazzuk, nagyon bevált.
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!

Bogar!
Nagyon sajnalom!!!!! :(
Szoritok hogy ez a honap sikeruljon!!!!
Sikerult orvost valasztanod?

Kép
Kép
ancsa81
 
 


ancsa81,

nem választottam még, de mondjuk nem is sürget most, amig nem kapom meg a hormontükörkép eredméményét amiért fel kell hivnom a kórházat ma, jajj el ne felejtsem :D

ez a hónap? egyáltalán mikor lesz? mert még a mensim nem jött meg és már a ciklusom 31.napját taposom...:( ja a vonalzóm az most nem jót mutat :D

Kép


Katica
bogár78
 
 


Becsi,
köszönöm amit az orrszívóval kapcsolatban írtál!

Bogár,
FEL A FEJJEL! SZORITOK NEKED!

Mali,
amióta már nem fáj semmim,azóta tényleg kiegyensúlyozottnak érzem magam! :D

Katica,
ne idegeskedj a pöttyök miatt,előbb-utóbb elmúlik az összes!
mano83
 
 


Sziasztok!
Még nem írtam magunkról semmit, de most bepótolom!
Július 29-én szültem a kislányomat, akit Tündének neveztünk el. A szülés és születés nem volt könnyű, 20 óra vajúdás után császármetszés. A magyarázat szerint Tünde rendellenesen tartotta a fejét, ezért a kitolási szakasz elhúzódott. Megjegyzem, már eleve a magzatvíz elfolyása után érkeztünk a kórházba, tehát a 20 óra vajúdás elég meredek, így utólag visszagondolva a lehetséges fertőzések miatt, de nem ez a lényeg! :D
A választott dokink Szentágotai volt. No comment
Még a kórházban besárgult a kisasszony, de mire hazajöttünk már megtanultunk szépen enni és a súlyunk is gyarapodott, ezért örök hála Terikének!
A méhen-kívüli élet Tündének nem indult zökkenőmentesen: fürdetéskor ordított, öltöztetéskor kiabált, szerencsére az evéssel soha nem volt gond! Ráadásul a védőnő bestresszelt minket azzal, hogy Tüncsi hasfájós :evil: , ezért mindenféle szert kipróbáltunk mert kezdetben nem tudtuk eldönetni miért sír, és ráfogtuk a hasára! Ma már nem kap semmi haskönnyítőt, egy kis torna, vagy hasra fektetés megoldja a problémákat!
Tünde boldog és kiegyensúlyozott baba, nagyon sokat mosolyog, és jár a szája: eö, hő, elo, kkhhhiii, aka stb. :D :D :D
Hát röviden itt tartunk most! Igyekszem olvasni Titeket, de most hogy végre regisztráltam magam, nincs időm a gép előtt ülni! Ráadásul Tünde széklete zöld, nagyon remélem csak attól, hogy túlette magát (a védőnő szerint 12 hetes kor körül ugrik az étvágy, és ilyenkor ez előfordulhat)!

Cincérke

Kép
cincérke
 
 


Hópihe,
nekem első alkalommal hüvely UH-t csinált az orvos,ezen kívül semmi mást.Kaptam beutalót laborba,meg egyet a védőnőkhöz terhes gondozásra.
Szóval nekem ennyiből állt az első alkalom.
A hányingerrel kapcsolatban nem tudok mit mondani,ugyanis én szerencsésen megúsztam minden rosszúllétet! :D
Hihetetlen,de a terhességem alatt nem voltam rosszúl,nem volt hányingerem.
Amúgy a barátnőm 5 hétig szenvedett a mindennapos hányingertől,szédüléstől.

Van köztetek olyan,aki dohányzott a terhessége előtt/alatt?
Azért kérdezem,mert én előtte dohányoztam és most az utóbbi 1-2 napba megint megkívántam a cigit.Persze nem gyújtottam rá és nem is fogok amíg szoptatok,és később sem szeretnék,de attól félek,hogy nem tudom majd megállni! :(
mano83
 
 


sziasztok.

Én azt szeretném megkérdezni,hogy nektek mikor csináltak terheléses cukor vizsgálatot?

Kép
tami2900
 
 


Tami,
ha jól emlékszem,nekem valahogy a 26.hét környékén csinálták ezt a vizsgálatot és az eredményem másnapra lett meg.

Cincérke,
nem lehetett semmi az a 20 órányi vajúdás!
Én is elfolyt magzatvízzel mentem be a kórházba és csak rá 18 órára lett meg a baba,de nekem nem voltak fájásaim,nálam a vajúdás a kitolási szakkal együtt 4 és fél-5 órán át tartott,de azt hittem meghalok a fájdalomtól!
Szép neve van a kislányodnak! :)
mano83
 
 


Cincérke, itt is köszi az infókat!

Lányok, ma felhívtam mind a két szülésznőt. Egyikükkel holnap (ha nem jön közbe semmi), másikukkal szombaton találkozunk, aztán majd beszámolok. Így mindketten aranyosnak tűntek.
Az anesztest is próbáltam elérni, de állandóan ki van kapcsolva.

Kati

Kép

Kép
sikati
 
 


Sziasztok!

Mali olyan vizsgálatot nekem is csinált EZS. még múlt hét pénteken.
Sajnálom, hogy ennyit küzdesz azzal a vacak vércukorszinttel. Vagy most, vagy jövőhét pénteken megyek én is az utolsó kontrollra. Még nem tudom melyik péntekhez lesz kedvem! :D
Majd írok milyen volt a csütörtök...

Bogár sajnálom, hogy most nem jött össze, de kitartás és nemsokára te is babázhatsz!

Tami a terheléses vércukrot általában a 24. héten csinálják.

Cincérke 20 óra vajúdás nem semmi! Üdv köztünk! :)

Becsi izgulok is már rendesen! Még egy hónap...

Már összepakoltam a kórházi csomagomat csak a szoptatós melltartók hiányoznak belőle, de azt vasárnap veszem meg, mert eddig nem tudtam mekkorát vegyek! :)

Mindenkinek szép napot!
Üdv: Pilla (35+3)
Vendég
 


Hópihe: dokija válogatja, hogy a labort hol csinálják, nekem pl. a cukorterhelés kivételével mindent helyben vettek le, és a védőnőm utalt be. Szerintem szólj, hogy gondjaid szoktak lenni, én is szóltam, és nagyon odafigyelt a laboros csajszi, mindig nagyon ügyesen veszi le a vért, még soha nem durrantott vénát! De a kórházban is ügyesek amúgy! :) Rosszullét: aminek ki kell jönnie, az inkább jöjjön ki szerintem... én a mai napig szoktam néha rókázni, pedig már a 3. trimeszterben vagyok, de csak ritkán (kb. 2 hetente egyszer). Az elején mondjuk hetente egyszer, de nem is voltam igazán rosszul... jött a róka, és rögtön meg is könnyebbültem.

Tami: van, aki 24. körül, van, aki 26. körül csináltatja a terhelésest. Nekem a 27. héten volt. :)

Mano: én dohányoztam terhesség előtt, és baromira hiányzik mostanában. Mondjuk ha mellettem cigizik valaki, és megérzem a szagát, nem esik jól, inkább csak a mozdulatsor hiányzik... de nekem tudod mi pótolja?! A savanyúcukor. :) Legalább valami van a számban. :)
Egyébként meg szinte biztos vagyok benne, hogy vissza fogok szokni. :(
Vendég
 


Sziasztok!

Egy csomó dologban szeretnék segítséget kérni! (lehet, hogy hülyén hangzanak).
Nektek mekkora volt/lesz a kórházi cuccotok? Én már telepakoltam egy bazi nagy sporttáskát és így sincs benne minden (http://kisskapu.homelinux.org/babas/korhaz.htm oldal alapján). Ti csináltatok külön csomagot a szülőszobára
(hálóing, textil pelus, betét, eldobható bugyi, pzs, zokni)? Vagy az összes csomagodat magaddal viszed a szülőszobára, és szülés után költözöl be a szobába?

Más. Amikor lefertőtlenítitek a cumikat, üvegeket, utána hogy tároljátok? Vagy közvetlenül használat előtt egy-egy cumit, üveget, mellszívót kell sterilizálni?

Előre is köszi a segítséget!

Üdv Mali (35+5)
mali
 
 


Mali!
A kórházi táskám nekem is hatalmas volt, a férjem később még behozta amit elfelejtettem! Emiatt ne izgazd magad a szekrényben elfér!
A szülőszobára nem kell külön csomag, hálóinget kapsz. Mivel nálunk elfojt a magzatvíz a kórházi betéteket úgy fogyasztottam mint más a cukrot :( !
Egyébként amíg a szülőszobán vagy a táskádat bezárják az öltöző szekrénybe, és ha mégis szükséged lenne vmire, akkor ott lesz a közeledben.
Én mindig használat előtt sterilizáltam!

Manó!
Most már nem a 20 óra vajúdást sajnálom, hanem azt, hogy nem tudtam természetes úton szülni! A másodikat azért szeretném megpróbálni, ha a választott orvosom is bevállalja!

Cincérke

Kép
cincérke
 
 


Mégsem tudok ma menni a dokihoz - pedig már úgy ráizgultam a dolgokra - kénytelen vagyok egy hét múlva menni... Addig is kiképzem magam nálatok! :) Köszönöm mindenki hozzászólását, segítségét! Én mára végeztem! Sziasztok, további szép napot nektek! Hópihe
ha-hópihe
 
 


Klmaria!
Gratulálok a gyönyörű kislányodhoz! A hasfájás miatt ne izgasd magad! Mi is ebbe a hibába estünk, és kiderült, hogy nem is vagyunk hasfájósak! Remélem Nálatok is így lesz :D !

Thenus!
Anyósom mániája, hogy a fürdetés megnyugtatja a gyerekeket, ezek szerint igaza van :) !
Nekünk az Infacol nem jött be, a pocak masszirozás és az alkaron hason lógatás viszont annál inkább!

Ha-hópihe!
Gratulálok!!!

Kitartás minden finishben lévő kismamának!

Manó!
Nagyon szép a kis Levi! Gratulálok!

Cincérke

Kép
cincérke
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?