Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Bogár,
bocsi,félre olvastam,de azért én sem lakok messze! :D
Mi a helyzet a papírjaiddal?
Ne keseredj el,biztosan sikerülni fog hamarosan teherbe esned!

Giga,
szorítok,hogy a Szabó doktor elvállaljon!
Hány órára mész 26-án?
Ha minden igaz én is akkor megyek 6 hetes kontrollra,de majd előkeresem a papíromat és megnézem.

Klauszka,
tegnap volt kint az orvos és azt mondta hogy már teljesen rendben van a szeme,szóval nem csepegtetek tovább,de azért a kamillát még használom 2× egy nap.
A babaúszást hány hónapos kortól lehet elkezdeni?
Mert Levi imádja a vízet,akkor szokott üvölteni ha ki kell szállnia a kis kádjából.
Eló biztos aranyos lehet abban a kis pink úszónaciban!
Amúgy nem félsz hogy Elónak esetleg begyullad a füle?
Mert az anyukámnak megemlítettem ezt az úszás dolgot és azt mondta hogy szerinte ne vigyem,mert a piciknek könnyen begyullad a fülük.

Úgy hallom ébredezik Levi,szóval megyek...
mano83
 
 


Timi,
Gratula a kislányhoz,két fiú mellett különösen nagy öröm lehet!
Nem izgulsz?
Én az utolsó pár hétben nagyon izgultam,állandóan készenlétben álltam és a végén már mindíg a kórházi motyommal mentem,hátha bent tartanak.Minden nap azt vártam hogy történjen már valami! :)
mano83
 
 


Sziasztok! Én se értek egyet azzal, hogy agyba-főbe írják fel a Closty-t. Még jó, hogy legalább hormonvizsgálatot rendelt a doki, sokan még azt se kérnek, csak felírják!!! :shock:
Egy évig esélyt kell adni a természetnek! Még akkor is, ha esetleg látszólag gond van, csodák mindig vannak.
Closty-val könnyen lehet túlstimulálódni, cisztásodni, vagy nagyobb eséllyel ikerterhesség lesz belőle (ami eleve komplikáltabb, gyakran veszélyeztetett).

Bogár: amit a doki látott, az a sárgatest, ami a petefészekben a tüszőrepedés UTÁN indul virágzásnak: magyarán te most pont tüszőrepedés után vagy az uh szerint, és szó nincs arról, hogy ne lenne peteérésed. ;)
Ha kételkedsz, én is az LH-tesztet javaslom, nekem is azzal sikerült a babásodás. :)
Vendég
 

 
 

Verna,

de akkor a leletre miért irta a doki azt hogy érésben levő tüszö nem látható? :roll:

igen csak itt (otthon)most sajna nem tudok sehol venni LH tesztet :( nincs a közelben gyógyszertár, sem drogéria) :? és hétfőn már késő lesz....

Kép


Katica
bogár78
 
 


bogár: nyugi :)

Még ha MOST nem is lenne peteérésed akkor sincs gáz mert ahogy már írtam a tök egészséges nőknél sincs minden hónapban...

egyébként meg mindenkinél máskor van a peteérés... van akinek pl. csak a 20. napon... akkor hiába rohansz az orvoshoz a tizennéhányadik napon... még semmit se fog látni...

ezért jó a hőmérőzés... kb. 3 hónap után garantátan látni fogod mi a helyzet a ciklusoddal / peteéréseddel...

Ja... ha LH teszt kell akkor a netről rendelj úgy olcsóbb...
Vendég
 


Mano,
még nem foglaltam le a 26-i időpontot, mert mi van ha nem vállal el. Akkor egyel több amit le kell mondanom. Majd ha hétfőn beszéltem vele, akkor lefoglalom.

Csakegy,
nálam a hőmérőzés nem jött be. Legalábbis én nem annak a segítségével tudtam, hogy mikor van peteérés. Pontosabban nem is tudtam. Össze-vissza mutatta a hőmérsékletet, pedig ugyanakkor csináltam mindig. Lehet, hogy én voltam a béna?

Kép
Kép
giga1
 
 


Manó semmi gond :)
A papirokkal? még mindig nem válaszoltak az ügyfélszolgálatosok, na mesg sajna idöm sem volt ezzel foglalkozni(telefonálni, utánajárni) :? majd ha hazamegy anyum akkor nyugisabb lesz itt a légkör :D ugyanis neki nem mondtam hogy mit tervezünk, mert amikor gyerektémával rukkoltam elö, akkor a hozzáálása picit negatív volt :? ezért neki nem mondom el, majd csak akkor amikor már tuti az leszek :lol:

Csakegy, honnan tudok rendelni, van net cimed?
igen igen , de akkor most a következő ciklusnál kezdjem szedni a clostyt? utána olvastam ennek a gyógyszernek, hát picit megrémitett amit irtak róla néhányan :( vagy mondjam meg a dokinak hogy én nekem kételyeim vannak ezzel kapcsolatban és hogy várjunk ezzel a szedéssel :?: :roll: vááá ilyen vagyok amikor nem tudok dönteni :lol:

az a bajom a hömérőzéssel hogy 3 hónap várakozás még pluszba, amikor igy is 3 hónapot vártam a fogamzásgátlóktól való megtisztulás miatt :lol: :lol: :lol:

Kép


Katica
bogár78
 
 


Bogár: inkább várakozz, minthogy feleslegesen terheld hormonokkal a szervezeted! Hidd el, jobb az ilyesmit a természetre bízni!!!!

Én nagyon sokat vártam Bébikémre, de hidd el, utólag már teljesen mindegy... a három hónap tablettaszünet utántól számított 7. ciklusban estem először teherbe, majd elvetéltem, majd védekeztünk 6 cikluson át, majd a 8. próbálkozós ciklusban estem újra teherbe... szóval ezt több, mint másfél év... hidd el, közben én is baromira türelmetlen voltam, és sokszor bőgtem, de lényegtelen, mert most már itt rugdos, és nemsokára a karomban tarthatom! :) Utólag már annyira mindegy, hogy mennyit kellett várni!!!!

Azért nem volt érésben lévő tüsző, mert már megrepedt, és a helyén sárgatest volt - ezt írtad is. Tehát ebben a hónapban már VOLT valószínűleg tüszőrepedés.

Amúgy a hőmérőzés miért jelentene plusz várakozást?! Közben nyugodtan lehet próbálkozni... De sem a hőmérőzés, sem az LH-teszt nem garancia semmire... a fentieket nekem folyamatos LH-tesztelés mellett sikerült produkálni... szóval még mindig nagyon sok mindenen múlik, ennek ellenére én nem szedném be a Closty-t, csak egy év sikertelen próbálkozás, nagyon alapos kivizsgálás, és folyamatos ultrahangos követés esetén...
Vendég
 


Verna : Köszi :)

Döntöttem, ha meglesznek a leletek, beszélek a dokival és megmondom hogy nem kezdem szedni a gyógyszert.... majd ha úgy látom hogy nem sikerül a babaprojekt majd akkor....

amugy igazad van, csak túlságosan belendültem és mindenképp babát szeretnék :roll:

a peteérésem szerintem meg normál lehet, mert anno májusban amikor voltam dokinál (fogamzásgátló mellett) 2 érett tüszőm volt 15 és 20 mm-esek., akkor nehogy már "tisztán" ne legyen.
Párommal továbbra is próbálkozunk én viszont visszaveszek az iramból :oops:

Amúgy gratula nektek és jó egészséget nektek :)

Kép


Katica
bogár78
 
 


Bogár, múltkor nem láttad amúgy a fórumot, amit javasoltam?! Csak mert ott csupa babatervezős van, hasonló problémákkal...

Berakom még egyszer, hátha csak elkerülte a figyelmed:
http://www.babafalva.hu/portal/modules. ... topic&t=20

Már csak azért is, mert pont most volt egy érdekes esetünk a topikban, az egyik hölgy nagyon hosszú próbálkozás után (úgy 9 hónap) esett teherbe, és rögtön spontán ikrei lettek... mégmeg kiderült, hogy eredetileg hármasikrek lettek volna, csak az egyik (tulajdonképpen szerencsére) felszívódott.
Szóval érdekes dolgokat tud produkálni a természet! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Mano, a kamillát minek? Tudod, szárítja a pici szemét, én sokszor már nem is azzal töröltem Elcsi szemét (Terike javasolta), hanem felforralt és visszahűtött vízzel. Szerintem ha egészséges Levi szeme, akkor hagyjad. Egyébként babaúszásra 3 hónapos kortól lehet járni. Fülgyulladás? nem, nem tartottam tőle. igazából ahová járunk - Szentendre - ott csak ilyen babás foglalkozásokat tartanak, és az ÁNTSZ folyamatosan ellenőriz. Tehát öreg nénik és bácsik nem áznak sose abban a medencében, hacsak mi nem számítunk annak. :lol:
Halljátok, tényleg tökre kiművelődök!!!! Erről a closty-ról még nem is hallottam. Bár lehet, hogy a barátnőmmel is ezt szedetik???? Sárgatesthormont szed(ett), és már 16 hetes terhes! :wink:
Neki tényleg nem volt peteérése, illetve nem minden hónapban és a ciklusa 45 napos volt minimum. ő is hőmérőzött, és neki is összevissza mutatott értékeket a hőmérő. :D
Bogár, ki az orvosod?

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

Mano, a kamillát minek? Tudod, szárítja a pici szemét, én sokszor már nem is azzal töröltem Elcsi szemét (Terike javasolta), hanem felforralt és visszahűtött vízzel. Szerintem ha egészséges Levi szeme, akkor hagyjad. Egyébként babaúszásra 3 hónapos kortól lehet járni. Fülgyulladás? nem, nem tartottam tőle. igazából ahová járunk - Szentendre - ott csak ilyen babás foglalkozásokat tartanak, és az ÁNTSZ folyamatosan ellenőriz. Tehát öreg nénik és bácsik nem áznak sose abban a medencében, hacsak mi nem számítunk annak. :lol:
Halljátok, tényleg tökre kiművelődök!!!! Erről a closty-ról még nem is hallottam. Bár lehet, hogy a barátnőmmel is ezt szedetik???? Sárgatesthormont szed(ett), és már 16 hetes terhes! :wink:
Neki tényleg nem volt peteérése, illetve nem minden hónapban és a ciklusa 45 napos volt minimum. ő is hőmérőzött, és neki is összevissza mutatott értékeket a hőmérő. :D
Bogár, ki az orvosod?

K.
Kép
klauszka
 
 


kétszer mondja, kétszer mondja. :lol:

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy tudatlan vagyok :oops: , de mi az a szélcső, és hogyan hat?

Kati, Levinek gyakran fáj a hasa? Hallottam én is, hogy nem jó a barack,ha eszi az anyuka, de nem értem, miért, hiszen a barack az első gyümölcsök között van, amit ehet a baba...

Klauszka, én is idegenkedem a babaúszástól a fertőzések miatt, de ha tényleg olyan a medence, amit csak erre a célra használnak, akkor lehet, hogy nincs baj. De sose lehet tudni. Egyenlőre mi még az otthoni fürdéssel is hadilábon állunk, Sára minden este ordít a fürdésnél. Kis víz, nagy víz, semmi se jó :( De reménykedem, majd ha nagyobb lesz, hátha megszereti. :)

Cumi kérdés: férjemmel elhatároztuk, hogy nem fogunk cumit adni a babánknak. Nem is adtunk(de azért vettünk, mondván biztos, ami biztos). A nagyszülők viszont néhányszor becsempészték a szájába, mikor nagyon sírt, és látszólag megnyugodott. Nekem még nem volt szükségem rá, hogy adjak neki, hiszen cicivel mindig meg tudom nyugtatni. Kísérletképpen kipróbáltam, de tőlem el sem fogadja. De a dilemmám az, ha nem leszek a közelben huzamosabb ideig, jó e az, ha cumit kap? Nem akartuk rászokatni, később nehéz lesz róla leszokatni. Nektek mi a véleményetek, tapasztalatotok? Cumiznak a csemetéitek?

Czakoca, már tényleg nincs sok hátra :D Kisfiad várja a testvérkét?

Üdv mindenkinek:
Katica

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Bogár: http://accuratepregnancytests.com/

Sajna van, hogy valakinél nem műkködik a hőmérő... bár én ilyennel még nem találkoztam... max. azzal, hogy valaki rosszul hőmérőzött...

(ld. aki nyitott szájjal alszik néha az ne mérjen szájban + a szájban mért hőt a külső hőmérséklet, kitakarózás stb. is jobban befolyásolja... meg hát az én görbéim is össze-visszák voltak de amikor PÉ volt az gyönyörűen és egyértelműen látszott mindig...)

Van még a hüvelyi mérés is... de nekem jó volt a szájban nyelv alatt módszer is :) Ja... http://fertilityfriend.com ... én itt vezettem a görbém... tök jó leírások vannak arról, hogy hogy is kell hőmérni...

Akinek meg ez nem jön be annak ott az LH teszt... az elég tuti :) A mi babánk is LH tesztelés mellett jött össze :) (amit nálam gyönyörűen megerősített a hőm is... )

Nekem azért gáz a Clostyl, mert ha valaki képest 3 hónapot várni, hogy kitisztuljanak a szervezetésből a hormonok az most minek kezdené el őket megint bevinni??? (na jó.. a clostyl nem kifejezetten hormon de blokkol valamit a szervezetben és ezzel próbálja ösztönözni azt a peteérésre... tehát keményen beleszól a természetes folyamatokba...)

Klauszka: a sárgatesthormont azért szedetik, hogy megjöjjön valakinek a menstruációja... valszeg szedettek vele még mellette valami mást is... (a sárgatesthormon - progeszteron abbahagyása után megvonásos vérzés lesz... mint a fogigátlónál...)... én is szedtem egyszer amikor 70 nap fölé ment a ciklusom és nem volt peteérésem... szenvedtem is tőle mint a kutya (úgy felpuffadtam, mint egy lufi + durva szorulás... grrrr)... aztán amikor megjött, jöhetett az új ciklus - és az új esély... de pusztán a progeszterontól senkinek se lesz peteérése... max. megvonásos vérzése...
Vendég
 


Sziasztok!

Becsi: Váálaszoltam a prividre, de bocs csak most jutottam géphez.
Hát igen...Szonjuskánk elég jó húsban van; egyem meg... :oops:
3700g-al született és a "hurkák" azóta is megvannak. :D

Klauszka: Teljesen egyetértek veled, nem kell elkapkodni a hozzátáplálást. Nekem is mondta az anyósom, hogy ő már 3 hónaposan főzeléket adott a gyerekeinek, dehát 27 évvel ezelőtt más idők jártak én nem fogok. Az ízeket meg az anyatejen keresztül is érzik a babák, úgyhogy ez a duma, hogy szokja az ízeket hülyeség. Én is szándékozom kivárni a fél évet.
én is szeretném babaúszásra hordani Szonját, te hová vitted, és mit tapasztaltál?

Katica: A cumi nálam is tabu volt. Nem is vettünk, hogy ne legyen otthon, és ne essünk kísértésbe... :) Én vagyok a nagy ellenző, mert az oviban nagyon rossz tapasztalataim voltak a leszokásról.
Mindig cicivel nyugtattam meg én is. Mert vannak kisbabák akiknek az átlagosnál jobban hiányzik az ú.n. komfort szopás. Szonja már újszülött korától próbálkozott pótlásként a kezével, de nem sikerült a szájába rakni, most viszont egy pár napja kitanulta a "bébi szakmát", és profin szívja a nagy ujját. Ennek sem örülök különösképpen, de mindegy. Egyébként fogászati szempontból az ujjszopást ellenzik, pszichológiai szempontból meg azt támogatják a cumival szemben. Nehéz ez, de szerintem a cumi még csúnya is.

thenus
 
 


Klauszka, bocs, látom, hogy fentebbb írtál a babaúszásról, csak átsiklottam felette :oops:

thenus
 
 


Katica, neked még akartam írni, hogy a mi babánk is ordított az elején ha fürdésre került a sor. Most meg már imádja. Neki szerintem az volt a baja, hogy üres volt a hasa, ezért előtte mindig szopizott, vártunk egy fél órát, míg büfizett, és sokkal nyugisabban ment a fürdés. Utána meg rátettem cicire, hagy "cumizzon" és nyugodtabban is aludt. Na ez mostanság is majdnem így van figyelünk, hogy ne legyen éhes

Aki használta/használja az Infacolt, meddig adtátok a babának?

thenus
 
 


Sziaszok!

Thenus,
én minden etetés előtt adtam neki egy pipettával és azt hiszem kb másfél hétig használtam.
Lehet kapni HIP ÉDESKÖMÉNY TEA granulátumot és nekünk ez nagyon bevált eddig.Két napja adom neki akkor amikor görcsölget és 5 perc után már jönnek is a szelek. :D

Klauszka,
nem tudtamm hogy a kamilla szárít :oops: nem is használom tovább!!!
Úgy tudom hogy itt nálunk nincs külön medence a babaúszásra de majd utána nézek,muszály lessz elvinni Levit,mert imádja a vízet!

Katica,
Levi már 2 hetes kora óta cumizik,kénytelen voltam adni neki,ugyanis egyfolytában a cicin lógott,azon nyugtatta magát,végül teljesen kisebesedett és nagyon fájt (ez már a kórházban megtörtént,azóta bimbóvédővel tudom csak etetni).
Sajnos néha cumisüvegből kell ennie,mert amikor a papírjaimat intézem nem viszem magammal,itthon hagyom anyuval és akkor a lefejt tejet kapja.Eddig még nem lett cumizavaros és a védőnő szerint kicsi a valószínűsége hogy az lessz,ugyanis a bimbóvédő is szilikon,a cumisüvegből meg nehezen jön,meg kell küzdenie vele úgy, mint a cicivel.
Amúgy Levinek elég sűrűn fáj a hasa,de ezzel a teával talán sikerül végleg kezelni!

Két hét múlva megyek vissza 6 hetes kontrollra,de a gátsebem még borzasztóan fáj,szerintem kidörzsöli mindíg a betét meg a bugyi.Szerintetek javít az,ha kamillás vízbe ülök bele?
mano83
 
 


Mano83!
Szonjának már nem fáj a hasa és igaziból nem is volt hasfájós, de egyszer-kétszer előfordult, hogy görcsölt. Inkább a büfikkel küzdött meg jobban, azért is kezdtem el használni az Infacolt. Azért kérdeztem, mert van egy vadi új dobozunk és, hogy elkezdejem e adni neki még, vagy sem.
Teánk nekünk is van, de nincs rá szükség, mert anélkül is megy... :oops: Így viszont buktuk a vadi új dobozt :(
A cicim nekem is kisebesedett a kórházban, de nagyon :( egy pár napig bimbóvédővel szoptattam, de ugyanolyan sebes volt, vagy legalábbis nehezen gyógyult. Aztán csak simán rátettem és sokkal hamarabb begyógyult, azzal, hogy ő nyalogatta. Ki kellett szenvedni, mert nagyon fájt de megérte. Szerintem próbáld ki, és nagyon figyelj a szopási technikájára, mert ha az rossz, attól sebesedik ki.

thenus
 
 


Thenus,
azt hiszem meggyőztél,kipróbálom bimbóvédő nélkül,vész esetére meg van itthon Garmastan! :)

Bogár,
Anyukád nem szeretne unokát?
Amúgy az ügyfélszolgálatosokat meg kell sürgetni,rájuk kell szállni,mert sokszor kéoesek hetekig is elücsürögni azon,ami másoknak esetleg sürgős lenne!
mano83
 
 


Köszönöm Henus a tapasztalatcserét a fürdetéssel meg a cumival kapcsolatban. Párszor próbáltam úgy is, hogy evés után, mert én is gondoltam rá, hátha azért sír, mert éhes. De nem mindig válik be ez a módszer sem. De nem vagyok elkeseredve, kivárjuk, míg megszereti :wink:

Kati, már azt hittem, hogy megszűnt a gátsebed érzékenysége. Nem hívtad fel az orvost, hogy természetes-e ez, hogy ennyi ideig fáj? Nekem már szinte teljesen begyógyult, kicsit még érzékeny, de nem fáj. Nem tudom, jó-e a kamilla. Azt mondta a dokim, hogy hat hétig az ülőfürdő tilos. Szerintem érdezd meg Toldi doktortól a dolgot, az a biztos. Egyébként tényleg láttalak a kórházban, mikor még bent voltatok, én meg nst-re mentem, a fényképből beazonosítottalak :D csak mindig elfelejtettem mondani, ill.írni, most eszembe jutott.

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Ichtus,
gyönyürű a kis Sára, gratulálok hozzá. Benyus már nagyon várja a hugit. Mondtam is a dokinak, hogy nem is mehetek haza mással csak hugival, mert annyira rá van álva. Minden a hugié, a kocsi, a kiságy, neki adja a játékait. Kiváncsi leszek ha hazajövünk :D
Amúgy most már bármikor jöhet :wink: a pakkot is összeraktam.

Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Sziasztok!
Kisebesedett mellbimbóra kenjetek anyatejet. Én az elején mindig hagytam, hogy rászáradjon egészen a következő szopiig, amikor lemostam, és így adtam a pici szájába. Sose sebesedett ki. Kenőcsöket nem ajánlok, az anyatej és a babanyál a legjobb és legtermészetesebb. :wink:
Az Infacolból mi 1,5 palackot használtunk, Elcsinek is inkább a büfivel voltak gondjai Most meg folyamatosan büfizik!!! Komolyan, órákkal a kajálás után is büfizik akkorákat, mint egy felnőtt férfi :oops:
Sőt, néha tejcsi is jön vele. Nem is értem, régen egyet is nehezen préselt ki magából, most meg folyamatosan...
Képzeljétek, amióta voltunk a bébiúszáson, Elcsi sírt az esti fürdetésnél. Pedig eddig imádta a vizet, akkorákat csapkodott és rugdosott benne!!! Most meg sírt. Nem értem. Igen, én is úgy szoktam fürdetni, hogy ne legyen éhes, mert akkor nem élvezi. Utána rögtön jöhet szopizni és azt nagyon bírja. :lol:
Katica, én is abszolút cumiellenes vagyok - egyébként az sem jó a fogacskáknak -, ezért nem is vettünk cumit. A kórházban Elcsi kocsijába beraktak egyet, nem is értem :roll:
Mano, Elcsi nem fogadja el még a cumisüveget sem, nem hajlandó enni belőle, ezért nem is erőltetem. Nem próbálod meg pohárból etetni? Abból is nagyon ügyesen isznak a babák, és garantáltan nem lesznek cumizavarosak. :wink:

K.
Kép
klauszka
 
 


Szia Mano!

Nem izgulok, talán egy kicsit :wink: Nekem csak egy fiacskám van, de köszi a bizalmat a 3-dik gyerkőchöz, habár nem tervezünk 3-at.
A pakkomat már összeraktam és már nagyon mennék, de hát majd a kisasszony eldönti. Benyus anno ráhúzott egy hetet, lehet, hogy most meg előbb megyünk, egy kicsit azért kiszámíthatatlan, de jó volna már kettőben lenni.

Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Sziasztok.

Képzeljétek múlthéten megjött végre az ÁFP eredmény és Idézem az orvost "tökéletes lett"
30-án voltunk Uh-n és úgy tűnik hogy kisfiunk lesz, apuka hatalmas örömére.
Bár én még nem élem bele magam túlságosan (bár én egy kislánynak is ugyanennyire örülnék, nekem az a lényeg hogy egészséges legyen), mert úgyis a születésnél derül ki 100%-ra.
Hétfőn megyünk 4 D uh-ra, annyira várom már, nagyon kíváncsi vagyok a kis pofijára.

Kép
tami2900
 
 


tami: gratula:)

Én jövő csütörtökön megyek de nem sok értelmét látom... de ha ragaszkodnak hozzá akkor egészségükre:)

(én elmentem a 6 markeres szűrésre és az egy lényegében mérhetetlen esélyt adott arra, hogy beteg lenne a baba... na ahhoz képest nekem az AFP azt mond amit akar, nem igazán fog izgatni :) )

Mi majd a 18. héten megyünk 4D-re... (mondjuk azon a héten sima 2D is lesz a kórházban... de legutóbb úgy éreztem, hogy nem néztek meg mindent -pl. orrcsont- úgyhogy most nem bízom a dolgot simán a kórházi orvosokra... )

Ti hová mentek majd?
Vendég
 


mármint mérhetetlenül kicsi esélyt... (1:50.000)
Vendég
 


Sziasztok,

Klauszka a dokim dr.Szappan Vilmos

Manó,
nem az van hogy anyum nem szeretne unokát( van neki már 3) csak gonodlom a növéremben és hugomban már párszor csalódott emberileg,(ez hosszú történet) velem jön ki a legjobban de én vagyok messze töle, és engem tart az okos, ügyes jó fejnek és nem tudom miért ez a reakciója ha baba témával jövök elö, talán azért mert félt? :roll: csak ezt nem értem hogy miért, hisz megmutattam már hogy tudok ha akarok( anglia 2év és most hogy itt vagyok Magyarban) szerintem ez igazol engem.
Nah mindegy szerintem ha majd megtudja ,hogy "terhes vagyok" akkor oda lesz :lol:
Bocsi hogy ezzel untatlak titekt :roll:

Verna, valóban elsiklottam a link felett. Köszike megnézem.

Kép


Katica
bogár78
 
 


Mi a XVI. ker. Prodám utcába megyünk 4 D-re.
Én már túl vagyok a 18. heti uh-n, azt mondta a Surányi, hogy minden rendben van, szép nagy baba a korához képest és hála istennek nem lát semi rendellenességet.
Annyira örültem, mert nem tudom hogy vagytok vele, de én nagyon izgulok minden vizsgálat előtt, nehogy valami baj legyen.

Tudtok valamit a kismama tornáról a kórházban????

Kép
tami2900
 
 


Lehet hogy butaság amit kérdezek de mi aza 6 markeres szűrés????

Kép
tami2900
 
 


Lányok, nem túl korán mentek azokra a 4D-kre? Én a 32. héten voltam, és ott nagyon szép fotót csináltak Elcsiről. Amikor utána olvastam, azt láttam, hogy a 28-32. hét között lehet a legjobb műalkotásokat készíteni, akkor javasolják a megcsinálását. Ezért mentem akkor. Az egyik ismerősömék a 20. hét körül voltak, de azt mondták, később kellett volna menniük... Csak ezért kérdem :roll:

K.
Kép
klauszka
 
 


tami: a 6 markerest a Czeizelék csinálják a Bolgárkerék utcában (www.downszures.hu)... kilencvensok százalék valószínűséggel megmondják, hogy nagy valószínűséggel downos-e a baba (meg még több más genetikai rendellenességet is)... és összesen kétszer kell menni miatta vérvételre...

Engem megnyugtatott... (a korom alapján normálisan asszem 1:900 vagy valami hasonló a down valószínűsége... és a 6 markeres 1:50.000-t hozott ki...)... mert az UH-t kevésnek éreztem...

klauszka: nem mozizni megyek a 4D-re hanem, hogy végignézzék a baba minden porcikáját:) (a Czeizelékhez persze...)
Vendég
 


Mi azért megyünk már most (is), mert most még ráfér egy képre, később már nem.
És én szeretnék egy ilyen képet és DVD felvételt a kicsiről.
De itt is mondták, hogy a 30-32 hét környékén is lehet menni.

Hány hetes koriglehet menni a 6 markeres szűrésre????

Kép
tami2900
 
 


tami: a 20. hétig létezik egy négymarkeres teszt... (mert a 6 markereshez az első vérvétel már a 12. héten esedékes)... (bár van ahol 23. hetet olvastam mint végső határidőt... de elvileg a 16-18. hét között az ideális...)

Mondjuk ha jól tudom a 4 markerest ha szerzel időpontot a Sotén ingyen is megcsinálják... (Sote 1 talán?)

(nekem sajna nem volt se időm se kedvem utánajárni + én inkább a 6 markerest akartam)
Vendég
 


Én a 22. hétben vagyok, úgy tűnik, hogy lekések róla.
Sajnálom, hogy nem tudtam róla előbb.

Te hányadik hétben vagy???

Kép
tami2900
 
 


Sziasztok!

Én a 28.hétben voltam a 4d-sen és szerintem nagyon szép képeket csináltak Liliről. Én is csak azt tudom ajánlani, hogy ne is túl korán, és ne is túl sokára menjetek a 4d-sre. Az egyiken még nem lesz élvezhető, a másikor meg már nem. Láttam már mind a kettőről felvételeket más anyukától...

Jaj Csajok! Én úgy izgulok. Ma kell mennem a kórházba, hátha tudok beszélni a Szabó dokival. :cry: Úgy szeretném ha már vége lenne!!! És lenne végre orvosom, akinél itt tudok szülni.
Ma du. 4re megyek be. Szorítsatok!!!

Kép
Kép
giga1
 
 


Szorítunk, majd írd meg hogy sikerült-e. :lol:

Kép
tami2900
 
 


tami: ma vagyok 16+0

Ja... izgi szitu ... Eredetileg csütörtökön hajnalban vették volna le tőlem az AFP-t de ma voltam a belgyógyászomnál aki mondta, hogy ugyanmár, ha már úgyis megcsapolnak (hja... a szokásos 5 kémcsőnyi vér egy hajtásra) akkor ő ma leveteti az AFP-t is úgyhogy csütörtökre már a kezemben is lesz az eredmény...

Úgyhogy a tervezett csütörtök hajnali AFP helyett ma 11:00-s AFP lett a dologból...

Lelkendezni fog Toldi doki ha megtudja, hogy megint kavartam egy sort :) (szerintem már megszokta :) )

Most akarta a Hepatitist is levetetni... de szerintem azzal várok a 18. heti UH-ig ... nem hiszem, hogy azon a 2 héten bármi is múlna.. egy felesleges kórházbarohanásról meg inkább lemondanék... elég nekem ha a belgyógyászomhoz futkosok...
Vendég
 


Sziasztok,

na vettem ma folsavat...ezer pénzbe került :o

ejj ezek a gyógyszerek egy vagyont fizetek ki értük havonta: magasvérnyomásra, allergiára...jó hogy már a fogamzásgátló kiesett :lol:

Mennyit kell akkor naponta beszedni? azt tudom hogy 1 bogyót de az mennyi mg :?: mert amit én vettem az 200mg és 60db van benne.

Köszi

Kép


Katica
bogár78
 
 


Bogár: napi fél bőven elég a folsavból! De ha nem akarsz darabolni, egészet is szedhetsz. Annál több nem kell.
Magas vérnyomással meg nagyon-nagyon vigyázz, beszéld meg a nőgyógyásszal, belgyógyászoddal hogy 1. szedheted-e tovább a gyógyszered 2. mi a teednő, ha teherbe esel.

Mi úgy a 40. hét tájékán tervezzük 4D-ben látni pindurkánkat. De már élő, egyenes adásban. :)

Név-ügyben sehogy se jutunk dűlőre!!! Sejtettem, hogy bonyolult lesz, de ennyire?! :?
Vendég
 


Az én folsavam 3mg-os, nem néztél el valamit?
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!

Van dokim!!! Jupppííííí! :lol:
Ma voltam benn a Szabó dokinál, és nekem rettenet szimpatikus volt! Jófej, közvetlen, és ami a lényeg, hogy uolyanok az elképzelései a szülésröl, mint nekem. Gátvédelem!, apás szülés, árak... Egyszóval nagyon heppi vagyok. Ugrálni tudnék örömömben.
Azt mondta mondjuk, hogy az uccsó pillanatban mentem. Szóval, ha esetleg valaki szeretne orvost váltani azt ajánlom, hogy a 28.hétig mindenképen tegye meg! A 30.hét se rossz, de az már a legvégső időpont. Én már a 31.et betöltöttem... :)

Köszönöm szépen mindenki segítségét ezzel a témával kapcsolatban!

Üdv.
Giga.

Kép
Kép
giga1
 
 


Giga, gratula Szabó dokihoz, biztos nagyon jó lesz vele. (Engem ő cseszett le az ödémás lábam miatt... :oops: )
Bogár, vitamint nem szedsz?

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok.

Tegnap voltunk 4 D uh-n, (21+4) hát én csak ajánlani tudom mindenkinek, egy hihetetlen élmény.
Szopta az ujját, ásított, annyira édes volt, hogy az elmondhatatlan.
És nagyon megnyugtató, hogy minden rendben van a kis bébivel, és láthattuk, hogy ténylegesen megvan mindene, rendesen fejlődik és hogy gyönyörű!

Lenne hozzátok egy olyan kérdésem, hogy a 21-22 héten mekkora volt a babátok??
Fej méret?
Combcsont méret?
Súly?

Nekem azt mondták, hogy arányosan nagyon nagy baba.

Kép
tami2900
 
 


Sziasztok,

Verna: tudom csak sajna nem jutok el a dokimhoz, olyan munkaidöben dolgozom hogy szinte lehetetlen :D BP másik felén melózom este 17:00-ig a dokim meg délután scak kedd, csütörtök rendel azt is csak 18:00-ig. Addig viszont abbahagytam a bogyó szedést, semmi bajom sincs, mérem a vérnyomásom és okés.

Az allergológián azt mondták hogy ha teherbe esem akkor rögtön menjek hozzájuk és akkor megbeszéljük a többit(de ezt még az elején mondta amikor kimutatták az allergiámat).

Becsi: 200mg az egész csomag gyógyszer mert 60db van benne és ha ezt elosztom akkor 3,3mg-ra jön ki :lol:

Klauszka: nem szedek semmi vitamint,szerintem elég sok zöldéget és gyümölcsöt tömök magamba vagy 3 hónapja, ez elég vitamin bevitel :D

Giga1: Gratula dokihoz :)

Kép


Katica
bogár78
 
 


A neveknél nálunk is nehéz lesz az tuti. :D

nekem fiúnál pl a Bence, Máté és Alex tetszik, páromnak ezek nem nagyon jönnek be :lol:

A lánynévben viszont megegyeznénk : Henrietta vagy Hajnalka esetleg a Boglárka és Bernadett, ezek merültek fel :)

Hát végignéztem a név választékot és hihetetlen mennyi furcsa keresztnév van benne :lol:

Kép


Katica
bogár78
 
 


Sziasztok!

Giga! Gratulálok a dokihoz.
Bogár! Csak gyorsan leírom, hogy velem mi volt. Mielőtt teherbe estem volna, Margit kórházas dokim volt. Egyébként hormon specialista. Mondtam neki, hogy szeretnénk babát. Elküldött hormonvizsgálatra, majd az eredmény láttán kijelentette, hogy én így biztosan nem leszek terhes. Azt hiszem 2 hétre rá lettem terhes. Még jó, hogy nem kezdtem semmit szedni. Csak azért írtam, ezeket, hogy ne siesd el.

Érdeklődni szeretnék, hogy nektek mikor kellett menni először NST-re. Nekem a Várkonyi azt mondta, hogy 2 hét múlva menjek hozzá (akkor leszek 36+2), addig mást nem kell csinálni, illetve, hogy az a vizsgálat, amit ő csinál sokkal átfogóbb, mint az NST (ultrahang, flowmetria). Amúgy azt mondta, hogy minden rendben van. Teljesen átlagos méretű a baba, a lepény jól szuperál. Nekem a cukorbetegség miatt nagyon fontos, hogy ezek normális értékek legyenek (persze mindenkinél nagyon fontos).

Viszont ez a cukorbeállítás nagyon nehezen megy. Reggel egy csomó inzulint kell adni a déli és az estihez képest. Mondta a doki, hogy elég ritka eset vagyok. Remélem, hogy nem lesz baj. Amúgy biztosan nő a baba, mert borzasztóan éhes vagyok egyfolytában. Eddig a diétával különösebb gondom nem volt, de most nagyon nehezen viselem a két evés közti farkaséhséget.
Küzdött/küzd valamelyikőtök ilyen cukormizériával?

Mindenkinek szép napot!

Üdv Mali!
mali
 
 


tami

nekem 20. héten volt Szonja BPD 47 FL 31 AC 147
ő 39.héten 3450-el született.
becsi
Iklad
 
 


sziasztok!

én tegnap voltam terhelésesen, még nem tudom az eredményt, de remélem nem lesz baj, mert nagyon édesszájú vagyok. nekem még a cukros lötyi is ízlett amit megitattak velem. az éhgyomri vércukrom 3,8 lett, sztek az jó? mert nekem fogalmam sincs.
nektek csináltak más vizsgálatot a terhelésesen kívül? mert kérdezte a nővér, h kell-e még valami, de nekem a doki nem mondott mást. vizeletvizsg. pl csak a legelső labornál volt. azóta nem. pedig mindenhol azt olvasom, h egy csomószor kell vizeletvizsg., meg minden féle vizsgálat. na mindegy végülis jövőhéten megyek a dokihoz akkor megkérdezem tőle, h elég-e ennyi.

mali: te sokat híztál? vagy hogy alakult ki neked ez a cukor? annyira be vagyok szarva miatta én is, mindig megfogadom, h visszafogom magam, de képtelen vagyok. vmelyik nap együltő helyben bevágtam egy tábla csokit és meg sem kottyant:-( eddig nem sokat híztam, de sztem most meg fog indulni:-( ráadásul a hétvégén lesz az esküvőnk, és én nem fogom kibírni, h ne egyem meg az összes marcipánt a tortáról.

Bogár: te mennyire vagy allergiás? csak szezonális? milyen gyógyszert szedsz? nekem egész éves allergiám van, plussz kezdődő asztmám. de ahogy terhes lettem abbahagytam minden gyógyszert. viszont annyira szenvedtem, h se éjszaka se nappal nem tudtam megmaradni. kipróbáltam minden homeos szert is, de persze nem segített semmit. így most elkezdtem a rhinocort aqua orrsprayt, ami annyit segít, h legalább éjszaka tudok aludni, meg vhogy túlélem napközben. viszont az orrom állandóan vérzik tőle:-( egy csomó helyen olvastam, h néha jobb ha az ember szedi a gyógyszereit, de én annyira ódzkodom tőle, azért csak szteroid tartalmúak (megjegyzem az orrsprayban is van).

hát a nevek, remélem marad nálunk Lili, mert a fiúnévben nagyon nem egyezünk. szóval ha a kövezkező uh-ig kukija nő, akkor gondban leszünk:-) a párom meg van áldva a saját nevével (Attila) de én nagyon nem szeretném. nekem olyan béna ha u.a-úgy hívják a gyereket. viszont egyelőre még egy fiúnév sem tetszik:-(

giga: gratula a dokihoz! remélem végig rendes lesz és meg leszel vele elégedve. én még nem is beszéltem ilyenekről a dokimmal, h apás szülés meg gátvédelem stb. de hamarosan sort kerítek rá (főleg ha nem kell császárral szülnöm a porckori sérvem miatt).

na szép napot mindenkinek, megyek dolgozni:-(
egy darabig bizti nem fogok tudni írni, de azért megpróbállak olvasni titeket!

murphyke

Kép
murphyke
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?