Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Még nem is volt időm a fórumot olvasgatni, de jó sok minden történt, míg a kórházban voltunk, meg az óta itt.

Először is, köszönöm, köszönjük a sok gatulációt, és én is gratulálok a mamáknak, és babáiknak. Ti is tudjátok, mit érzek, milyen nagy boldogság egy ilyen kis csöppnek az édesanyjának lenni.

Kedden délelőtt jöhettünk haza végül a kórházból, nagy volt itthon a boldogság :D Az óta se tudok betelni leánykánk csodálásával. Jó baba, örülök, hogy nem hasfájós. (vagy az csak később jelentkezik?)Éjszaka is hagy aludni, ha este későn alszik l, csak egyszer kel fel, ha korábban, kétszer. Még nem állt be a pontos napirend. Ügyesen szopizik is, nem volt vele gond, aminek nagyon örülök.

Majd mesélek a szülésről is, de nemsokára ébred Sára. Kicsit el voltam kenődve, hogy megfáztam(nem tudom hogyan, mikor a terhességem alatt semmi bajom nem volt, megfázva sem voltam egyszer sem), így most szájkendőben kell szoptatnom, és nem is puszlgathatom annyit. :cry:

Kati, milyen nyugodt Levi a fürdésnél!Mikor esett le a köldökcsonk? Nagyon szép a hely. Nekünk még megvan, így a fürdések még ordításból állnak, de remélem, ha már kicsit nagyobb vízbe tehetjük, jobban fogja élvezni.

Mindenkinek jó babázást, és babavárást! :lol:

Katica
ichtus
 
 


Sziasztok!

Katica:
a köldökcsonk a 11. napon esett le (pontosabban beleragadt a pelenkába,rosszul is lettem tőle).
Nálunk nagyon jól viseli Levi a fürdést,öltöztetést,macerálást.Nem is szokott közben sírni csak akkor ha éhes.
Még mindíg szenvedünk a kötőhártya gyulladással (azért írtam hogy "szenvedünk",mert közben én is elkaptam)! :(
Sára nagyon szép,formás baba!

Nálunk a párom csak kétszer jött be a vizsgálatra,akkor is csak a z UH-nál nézett oda.
Szülésnél meg úgy tervezt hogy csak a vajúdásnál marad velem,de végül bent maradt a szülésnél is,nem volt szíve magamra hagyni.Szegénykémet jobban megviselte a szülés mint engem.

Becsi:
köszönöm a tippet,erre hirtelen nem is gondoltam hirtelen,majd megérdeklődöm az önkormányzatnál.
mano83
 
 


Sziasztok :D

Becsi
Köszönjük szépen! :D
Szonjád tüneményes! Mekkorát nőtt!! Olyan gyorsan megy az idő! :(
Gergő nagyon édes, mióta megjöttünk szeretgeti Flórát, állandóan az ölébe kell tenni egy párnára, símogatja, nagyon jó testvér! :D A bentlétemet is viszonylag jól viselte, szegényke nagyon beteg volt pont azon a héten, így gondolhatod nekem milyen volt bent! :roll: Apucijával összenőttek és így elvolt, de nagyon várt és azóta nem mehetek sehová! Ha kimegyek az ajtón jön, mert látnia kell, hogy nem megyek el! Tegnap a boltban 2 méterre nem mehettem, mert "Anyaaaa!" kiabált. :( Gondolom kell neki kis idő, mire feldolgozza az egészet és elhiszi, hogy nem megyek el megint. :roll:
Egyelőre jól bírom a dupla mamaságot, de itt van Anyukám és sokszor ment meg e kettészakadástól. Ezt még nem tudom, hogy fogom megoldani egyedül, mert szoptatás közben nem nagyon tudok rohangálni, de majd kialakul. Flórácskám annyira jó kislány, hogy a hangját alig hallani, így azétz nem vészes a dolog, Gergővel is sokat tudok foglalkozni, nem érzi, hogy kisajátítana a pici. Éjszakáini s nyugisak, csak szopizik a drágám és már alszunk is tovább. :D Annó Gergővel sokat szenvedtünk a hasfájása miatt, most annyira más ez a nyugalom! :D

Többieknek:
Elolvastam mindent, de már minden kérdésre megvan a válasz. Talán annyit, hogy én egyik szülésemnél sem iratkoztam fel a szobákra és mégis lett hely, szóval ne aggódjatok! Pedig a mostaninál telt ház volt, 8 kislány született akkor, mikor Flóra, és még így sem volt gond!
Beöntés: elsőnél kaptam, teljesen ok volt, semmi gondom nem volt vele, sőt a szülésnél megnyugtatott, hogy "üres" vagyok. :D Most nem kértem, mert 2x is ment a hasam,. úgy éreztem a természet már előkészített, de nem egészen, viszont nem volt vele semmi gond. Kérdeztem is a szülésznőnket utána és mondta, hogy teljesen rendben volt minden, ilyen kicsi dolog még beöntés mellett is előfordulhat. Úgyhogy ne féljetek egyiktől se!
Nekem annó katéterezés is volt, mert nem bírtam pisilni és az sem vészes, egyáltalán nem fáj! És mikor már nagyon szeretnél pisilni, de nem megy, akkor kész megváltás a katéter!!!

Mindenkinek jó hétvégét!

Orsi

avocado
 
 

 
 

Sziasztok :D

Becsi
Köszönjük szépen! :D
Szonjád tüneményes! Mekkorát nőtt!! Olyan gyorsan megy az idő! :(
Gergő nagyon édes, mióta megjöttünk szeretgeti Flórát, állandóan az ölébe kell tenni egy párnára, símogatja, nagyon jó testvér! :D A bentlétemet is viszonylag jól viselte, szegényke nagyon beteg volt pont azon a héten, így gondolhatod nekem milyen volt bent! :roll: Apucijával összenőttek és így elvolt, de nagyon várt és azóta nem mehetek sehová! Ha kimegyek az ajtón jön, mert látnia kell, hogy nem megyek el! Tegnap a boltban 2 méterre nem mehettem, mert "Anyaaaa!" kiabált. :( Gondolom kell neki kis idő, mire feldolgozza az egészet és elhiszi, hogy nem megyek el megint. :roll:
Egyelőre jól bírom a dupla mamaságot, de itt van Anyukám és sokszor ment meg e kettészakadástól. Ezt még nem tudom, hogy fogom megoldani egyedül, mert szoptatás közben nem nagyon tudok rohangálni, de majd kialakul. Flórácskám annyira jó kislány, hogy a hangját alig hallani, így azétz nem vészes a dolog, Gergővel is sokat tudok foglalkozni, nem érzi, hogy kisajátítana a pici. Éjszakáink is nyugisak, csak szopizik a drágám és már alszunk is tovább. :D Annó Gergővel sokat szenvedtünk a hasfájása miatt, most annyira más ez a nyugalom! :D

Többieknek:
Elolvastam mindent, de már minden kérdésre megvan a válasz. Talán annyit, hogy én egyik szülésemnél sem iratkoztam fel a szobákra és mégis lett hely, szóval ne aggódjatok! Pedig a mostaninál telt ház volt, 8 kislány született akkor, mikor Flóra, és még így sem volt gond!
Beöntés: elsőnél kaptam, teljesen ok volt, semmi gondom nem volt vele, sőt a szülésnél megnyugtatott, hogy "üres" vagyok. :D Most nem kértem, mert 2x is ment a hasam,. úgy éreztem a természet már előkészített, de nem egészen, viszont nem volt vele semmi gond. Kérdeztem is a szülésznőnket utána és mondta, hogy teljesen rendben volt minden, ilyen kicsi dolog még beöntés mellett is előfordulhat. Úgyhogy ne féljetek egyiktől se!
Nekem annó katéterezés is volt, mert nem bírtam pisilni és az sem vészes, egyáltalán nem fáj! És mikor már nagyon szeretnél pisilni, de nem megy, akkor kész megváltás a katéter!!!

Mindenkinek jó hétvégét!

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok,

gratula az aranyos kis picikhez minden friss anyukának.

jajj már én is nagyon szereték babát, irigyellek titeket.

Ma párommal megbeszéljük a baba projektet :P

de bizakodom, hogy idén és is babavárós leszek :wink:


pusza

Kép


Katica
bogár78
 
 


Lenne egy kérdésem, lehet hogy hülyének fogtok nézni :lol:

Szerintetek menjek el a nögyógyászomhoz, azzal hogy babát tervezünk, vagy ráér csak akkor amikor már terhes vagyok?

Köszi

Kép


Katica
bogár78
 
 


Sziasztok mindenki!

A katéter csak a kihúzásnál fáj egy fél pillanatig. De egyébként nagyon kényelmes. :lol:
Ja, mi mostanában így fürdünk:
Kép

K.
Kép
klauszka
 
 


bogár: szerintem érdemes mert van egy csomó védőoltás amit 3 hónappal előbbre kéne minimum időzíteni... (én szépen lemaradtam róluk) ... arról nem is beszélve, hogy akkor megnézhetik van-e valami bacid vagy olyan fertőzésed ami nem okoz panaszt... így nem kell majd terhesség alatt azzal stresszelődnöd, hogy pl. antibiotikumot kell szedned (streptococcus etc.)
Vendég
 


Bogár!!

Nem hülyeség!!! Családtervezés! :) De ne akarj görcsösen babát!!

Drukkolok, jó egészséget!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Bogár,
szerintem is érdemes elmenni, én megcsináltatam a rákszűrést, megbeszéltük mire figyeljünk, érdemes elkezdeni szedni a folsavat vagy vitamint, nekem pl. javasolta a doki, hogy várjuk meg a szoptatás végét, és csak utána kezdjünk bele a "kistesóba".
Így is lett, következő hónapban már kopogtatott is, de a folsavat és az elevitet már előtte 3 hónappal elkezdtem szedni és nekem már előre felírta a hüvelykapszulát hogy amint van pozitív tesztem máris el tudjam kezdeni használni, addig is, amíg van értelme elmenni hozzá, hogy ultrahangon megnézze a babócát.
Sok szerencsét a babaprojekthez, remélem mielőbb sikerül és jelentkezel!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Bogár!
Én is voltam a nőgyógyászomnál, amikor elhatároztuk a bébit. Egy alapos kivizsgálás, UH, rákszűrés, tenyésztés... lehet nézetni rubeolát, toxoplazmát, ha gondolod - én nem nézettem, mert voltam rubeolás, a toxoplazmát meg minimális odafigyeléssel ki lehet védeni - bár valószínűleg már átestem rajta...
Folsavat is elkezdtem szedni a próbálkozás kezdetén.

Mondjuk ehhez képest jó sokat vártunk Bébikére, de utólag már nem számít, a lényeg, hogy itt van a pocakomban. :)
Vendég
 


Sziasztok,

köszi a válaszokat lányok :)

amugy folsav és az elevit mire is jó pontosan?
mint irtam kezdö vagyok ebben :D

Kép


Katica
bogár78
 
 


Sziasztok!

Bogár78
Megkérdeztem neked amiről beszéltünk,majd privibe megírom kicsit később,mert most főznöm kell!
mano83
 
 


Bogár: a folsav az első 12. hétben a velőcsőzáródási rendellenességek kivédésére jó. (magyarán: nyitott gerinc ellen). Azért kell már a terhesség előtt elkezdeni, mert mire kiderül a baba, már min. 4 hetes a terhesség, és ekkor a legfontosabb a folsav...

Elevitet nem muszáj szedni, ez egy átlános magzatvédő vitaminkészítmény, télen mondjuk nem árt, de ha kiegyensúlyozottan táplálkozol, akkor nem fontos. Ha Elevitet szedsz, akkor nem kell külön folsav, mert van benne.
(Van még másfajta magzatvédő is, ha gondolod, érdeklődj a patikában.)
Vendég
 


Sziasztok,

Köszi Verna a felvilágosítást! :)

Oké Mano, majd várom a prividet.

Kép


Katica
bogár78
 
 


én nem szedek Elevitet... olyan székrekedést okozott, hogy azt már tanítani kellene... és állandóan hányingerem volt tőle... aztán abbahagytam és tök jól kezdtem magam érezni... úgyhogy én csak folsavat szedtem midnen nap (igaz abból sokat mert a gyógyszer amit szedek az befolyásolja a felszívódását... így napi 6mg az adagom)
Vendég
 


Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani,hogy a családineten a szakbarbár mennyi időn belül ad választ a kérdésekre?

Klauszka:
nekünk is van olyan ülőke a kádba,de nem használjuk,mert azon nagyon ficánkol.Te mióta használod?
Lehet hogy nekünk még korai?
Amúgy Levi holnap lessz 3 hetes és én még egyszer semfürdettem meg,mindíg az apukája fürdeti,vagy valamelyik baba,én már oda sem férek4 :)
De amig ilyen pici,lehet hogy nem is merném megfürdetni! :oops:
mano83
 
 


az Indexen max. egy napon belül szokott...
Vendég
 


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: közületek volt olyan, akinek a szülés előtt be kellett feküdnie a kórházba? Azt mondta a Várkonyi, hogy a cukor miatt 2-3 héttel előbb be kell feküdni. Tudja valaki, hogy ilyenkor csinálnak-e valami napi ellenőrzést?
Totál kivagyok, mert most már nincs olyan alkalom, hogy a dokitól rossz hírek nélkül távoznék. Először mondták, hogy magas a cukrom, utána diéta, utána inzulin, most meg ez a befekvéses dolog. Ja és mégegy kérdés, milyenek a szobák? Mert ugye nem lesz ebből kétágyas, maximum a szülés után, ha engedik.

Hab a tortán, hogy még a bababútor sem érkezett meg, remélem, hogy addig legalább a szobát rendbe tudjuk tenni.

Köszi előre is a segítséget.

Üdv Mali (32+4)
mali
 
 


Mali!
ne keseredj el, nekem Marcinál, az előző terhességnél kellett a cukromra figyelni, de nekem szerencsére egyszer sem volt magas, viszont a 33 vagy 34. héten 3 napra be kellett nekem is feküdni, mert három napig folyamatosan ellenőrizték a cukromat ujjbegyből és vénásan is ott a szülészeti osztályon a nővérkék.
Én mondjuk alapítványiba kerültem, és a szombatársam meg is szült közben, így babázhattam is egy kicsit. Mondjuk a kórház nem tudott diétás kaját adni, így magam vittem be, illetve ott a büfében vásároltam be, mert diétás ebédnek pl krumplistésztát küldtek, reggelire pedig 2 zsömle helyett egyet. Na hát ez nevetséges volt, de gondolom majdnem két év alatt ez esetleg már változhatott. De azért kérdezz rá, mert hozzám pl senki nem tudott bejönni a rokonyságból a 3 nap alatt, így helyben kellett megoldanom a dolgot!
A három nap alatt néztek mindig szívhangot, volt uh kétszer, meg flowmetriai vizsgálat, illetve a szemészetre kellett lemennem szemfenékvizsgálatra, ami abból állt, hogy kitágították szmcseppel a pupillámat, majd egy sokinő megnézte, de olyan "kedves" várakozó társak voltak, hogy pl a másfél óra várakozási időt, mivel én bentfekvő voltam és úgy gondolták ráérek senki nem adta át a helyét, így végig álltam a vizsgáló előtt. Ez azért kell, hogy ha nincs semmilyen elváltozás a cukortól a szemfenéken, cska akkor engednek hagyományos úton szülni, egyébként csak császárral.

Remélem nem ijesztettelek meg, kérdezz rá, hogy csak pár napról van szó vagy hogy tervezi, és fel a fejjel, minden rendben lesz, és a babáért mindent!!!! A bútor meg fog érkezni és a szerelés úgy sem Neked való már, rendezkedni, emg biztosan hazaengednek!!!!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Szia Tamesz!

Köszönöm a szépen a választ. Szerintem a befekvést úgy gondolták, hogy 2 vagy 3 héttel a kiírt időpont előtt a szülésig végig benn kell lenni. Legalábbis számomra így hangzott. Ha ez igaz, akkor viszont a 3000 Ft-os szobát nem tudjuk ilyen sok időre fizetni. Habár azt sem tudom, hogy ilyenkor minden esetben a szülés várható időpontját veszik-e alapul. Legközelebb a Várkonyihoz 2 hét múlva kell mennem, diabetológiára pedig minden héten. Megpróbálom kideríteni.

Még egyszer köszi.

Mali
mali
 
 


Klauszka, Becsi, gyönyörűek a lányaitok!!Erős, nagy babák.Emlékszem, mikor mi kezdtünk fórumozni, nyolc hetes terhes voltam, ti pedig már a vége felé jártatok, és olyan irigykedve olvasgattam, h megszülettek a babáitok, most meg már az én kis csöppöm is itt van. Már 10 naposak vagyunk
:D

Kati, nálatok már kialakult a napirend, alvás, evés terén? Éjszaka hogy kel fel? Ma leesett a köldökcsonk, kicsit én is megilyedtem tőle, de örülök neki.

Tusi, Kovács doktornő kedves volt a szülés alatt, a varratszedésnél is, mondta, bármi van, hívjam. Azt csak itthon tudtam meg, amit a férjem már leírt, hogy át akart adni az ügyeletesnek, ha hétig nem szülök meg, mert sietett. Akkor ugyanis nem hallotam, nem figyeltem erre, mit beszélnek. Csalódtam kicsit benne, hogy ilyet mondott, de egyébként rendes volt. Szerintem azért nem nézett rám szülés után, mert szabadságon volt akkor még, kedden jött vissza, mikor mentünk haza.
ichtus
 
 


Sziasztok! :)

Lenne egy kérdésem... Aki vitt be otthonról mellszívót, a sterilizálót is vitte hozzá? Már így is akkora a pakkom, mintha egy hónapra mennék be a kórházba! :)
Köszi a segítséget előre is!

Pilla (32+2)
Vendég
 


Sziasztok!

Ma voltunk bent a dokinál. Nagyon rendes volt, megkérdezte, hogy tudjuk-e már mi lesz? Mondtam, hogy nem igazán, mert multkor csak a hátát mutatta. Erre ő akarjuk-e tudni? És most már tuti, hogy kislányunk lesz :D Bence után. Jöhetnek a rózsaszín rugik :D :D Eddig nem mertünk venni, mondván mit csinálunk ha mégsem Bernus hanem Barnus? :D
Rákérdeztem mégegyszer a szobára, be is írtak, de mondták, hogy érkezési sorrend van, ha lesz hely lesz, ha nem akkor várni kell :( Azért nem törtem le.

Mali-- kitartás neked, a Várkonyi nem akar rosszat se neked se a babócádnak, de azért kérdezz rá erre a 2-3 hétre.


Kép

Kép
czakoca30
 
 


Szia Katica,
Gratulálok a gyönyörű babához! :)
Aranyos vagy, hogy leírtad a tapasztalataidat. Kicsit megijedtem attól, amit a párod leírt a doktornőről, de lehet, hogy tényleg a szabadsága miatt is volt ez az egész. Örülök, hogy neked jó véleményed van vele kapcsolatban.
Én is találkoztam vele a múlt héten. Kb. hasonló a tapasztalatom mint neked volt első alkalommal. A Jurkó dokotrnő sokkal közvetlenebb, de majd idővel kialakul, hogy a Kovács dokotrnő milyen lesz.
Jövő héten megyek Várkonyihoz a genetikai UH-ra, azt mondta, hogy utána keressem meg és majd megbeszéljük a továbbiakat.

Mindenkinek nagyon jó babázást!
Sziasztok :)
Tusi
Vendég
 


Sziasztok!
Még egy kérdésem lene. A párom eddig nem volt bent egy vizsgálaton sem, de most már a 18.heti UH-ra szeretném ha bejönne. Ez hogy szokott működni? Menjek be és kérdezzem meg a Várkonyit, hogy bejöhet-e a párom? Vagy már alapból együtt menjünk be?
Köszi
Vendég
 


Sziasztok.

Tudna nekem valaki mondani valamit a szülésznőkről, én a Surányihoz járok és a (nembiztos hogy jól írom) .....né Siliczki Andreát ajánlották.
Szült nála valaki???
tami2900
 
 


Szia tusi!

Nekem Várkonyi az orvosom és a párom az elejétől kezdve minden uh-ra és vizsgálatra bejött. Pl. az elsőn, ahol hüvelyi uh volt még csak, akkor a Várkonyi kérdezte meg, hogy akar-e jönni, de egyúttal figyelmeztette, hogy mire számítson. A doki mindig le is pacsizik vele, szóval úgy tűnik, hogy ez természetes neki. A 18. heti nekem hasi volt, úgyhogy szerintem nem is kellemetlen a párodnak sem. Lehet vinni videókazettát és felveszi a történteket!

Üdv Mali
mali
 
 


Sziasztok!

Egy kérdés: a születési anyakönyvi kivonatot a kórházban odaadják? Vagy menni kell az önkormányzatba?

Köszi a segítséget!
mali
 
 


Sziasztok,

nah megbeszéltük párommal hétvégén a baba projektet és zöld út van nálunk :lol:

Tegnap betelefonáltam a Flór-ba, idöpontot kérni a dokimtól. okt.6-ra kaptam reggelre, de akkor a centim szerint már lehet baby boom-om :D
vagy már tul leszünk rajta? :?: :roll:

nah szoritsatok hogy jöjjön a baba minnél hamarabb :)
pusza

Kép


Katica
bogár78
 
 


Sziasztok!

Csakegy:
köszönöm,megpróbáltam tegnap írni a szakbarbrnak,de nem válaszolt! :(

Katica:
Már nagyjából beállt nálunk a napirend,általában most már napközben 2 óránként eszik,este pedig 4 óránlként.
Végül is ahogy ő igényli úgy etetem,nem keltem föl azért hogy egyen.
Sajnos tegnap görcsölt a kis hasa,éjjel 1 óta nem aludt,nem evett,csak nyöszörgött,sírdogált.Aztán most reggelre kijött ami bántotta,szóval most békésen alszik!
Mi pont ma vagyunk 3 hetesek! :D
A kis Sára nem hasfájós?

Állítólag van valami görcsoldó,kimondottan babáknak,evés előtt kell adni és recept nélkül kapható.
Nem tudjátok mi lehet a neve?

Pilla:
Nem kell sterilizáló,mert ha szólsz a csecsemősöknek,megcsinálják neked.Én is oda vittem mindíg a mellszívót és a bimbóvédőt is.

Tusi:
nekünk mindíg az orvosom mondta a páromnak,hogy jöjjön be,de ő csak kétszer jött,mert azt mondta hogy nem akarja nézni ahogy más férfi "ér hozzám". :?
Persze szülésnél már ez nem érdekelte,beletörődött,hiszen százszor mondtam hogy az az ember csak egy orvos és a dolgát végzi,de mindíg az volt a válasza hogy ő alkkor sem jön be.
Szerintem nyugodtan említsd meg az orvosodnak hogy szeretnéd ha a párod is bent lehetne.
mano83
 
 


Mali:
A születési anyakönyvi kivonatot a kórházban adják oda,lent a recepción,ahol be szoktunk jelentkezni.
Sajnos amikor minket kiengedtek a kórházból,nem kaptuk meg mert szombatra esett és még nem lett kész,ezért vissza kellett mennünk érte pár nap múlva.

Bogár 78:
tegnap küldtem neked privit,remálem tudtam segíteni valamennyit!
Szorítok nektek,jó babavárást!
mano83
 
 


szia manó

köszi.

Nem kaptam privit :(

Kép


Katica
bogár78
 
 


Bogár78
Azt hiszem most sikerült!
Ha nem kaptad most sem meg,akkor írd meg az e-mail címed és elküldöm e-mailbe.
mano83
 
 


Nem tudjátok hogy egyedülállóknak milyen segélyt lehet igénybe venni és mennyi az összege?
Már bele őrülök ebbe a sok papírba,utánajárásba.
Előre is köszönöm!
mano83
 
 


mano
itt nézd meg
http://www.magyarorszag.hu/allampolgar/ ... am20060213
Egyedül várod a babát?
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!

Most egy kicsit nem voltam, mert Elcsinek tegnapelőtt este nagyon fájt a pocija (vagy valami más, sajnos nem tudom, csak tippelek... :cry: ), és velem aludt. Aztán tegnap megkapta a 4 hós oltást, és éjjelre belázasodott. Szegénykém úgy sírt!!!! Pedig nem szokott éjjel felkelni, de ma éjjel 3/4 2-kor riadóztatott. Beadtam neki egy kúpot, rögtön kikakilta, de a láza lement tök hamar!!!!
Viszont hajnalban még mostam, úgyhogy én is úgy nézek ki, mint akit kimostak... 8)
Szóval: Ichtus, igen, én is emlékszem, hogy mi akkor voltunk Becsivel a finisben, ti pedig akkor indultatok... hogy rohan az idő!!!!
Mano, mi kezdettől fogva abban a fekvős részében fürdetjük, úgy, hogy leterítjük pelussal, arra ül félig fekve Eliza, és nagyon bírja! Ja, én sem sűrűn fürdetem, mindig akad valaki, aki kutyaszemekkel néz, hogy hadd csinálja. Hát jó, akkor én meg locsálom közben a kis hasát, és szórakoztatom. :lol:
Ha már önállóan fog ülni Eló, akkor átfordítom az ülős részébe a kádnak, és úgy fürdik.
Ja, tegnap este apával fürdött Elcsi a nagy kádban!!!! Láttátok volna, hogy pancsolt és úszni próbált!!!! Nagyon bírta. Azért fürdettük úgy, mert babaúszni akarom vinni, és hogy ne ijedjen meg a nagy víztől az első órán. Hát ő nem fog... :D
Mali, kitartás. Hát igen, 2-3 hét az húzós a fizetés szempontjából. de ugye tudjátok, hogy a jövő évi adótokból vissza lehet igényelni a teljes összeget?
Bogár, szorítunk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mano, nekem anno a dokinénink az Infacolt és az Espumisan L-gyöngyöt mondta. Aztán az Infacol használt is. Még van belőle, elküldjem fénypostával? :lol:
Ja, és a szélcsövet nem akarod kipróbálni? Az ismerősöméknél az használt, és az garantáltan a legtermészetesebb. Azt is vettünk, de nem kellett használni. Egy kicsit drágák ezek a cuccok, de azért megéri a babóért.

K.
Kép
klauszka
 
 


Szia Klauszka!

A teljes összeget le lehet vonni? Nincs felső korlát? Nem találtam a tavalyi SZJA bevallás tájékoztatóját, így sajnos nem tudom megnézni. Amikor kijövünk a kórházból akkor adnak igazolást, vagy ők is küldik majd jövőre valamikor?

Köszi a segítséget.
mali
 
 


Sziasztok!

Amennyiben valaki ismerné Dr. Várkonyi Pétert szívesen venném, ha küldene néhány információt, tapasztalatot vele kapcsolatban.
Ja! És ha tudtok olyan oldalt, ahol utána lehet nézni a Flór Ferenc kh. statisztikájának (gondolok itt a császárok számára, az érzéstelenítés használatának, a gátmetszések gyakoriságára, stb...) akkor azt is megköszönném.

Szép napot Mindenkinek!

Giga
giga1
 
 


Szia Giga,
Várkonyi itt az egyik legnépszerűbb doki, úgyhogy biztosan sokan írnak majd vissza, de ha feljebb olvasol, találsz véleményeket. Nekem nem ő az orvosom, de szülésem közben bejött és kedves volt.
Mali, a teljes összeget le lehet, mert ez alapítványi befizetés. Nem kapsz igazolást, csak csekket, én azt tettem el. nem tudom, hogy kapunk-e majd az alapítványtól igazolást, nem biztos. de én tavaly -amikor még járt- a terhességben betöltött hónapok után járó támogatást is egy orvosi igazolásra hivatkozva igényeltem vissza, úgyhogy szerintem itt sem lesz külön papír. vagy igen. nemtom. :roll:

K.
Kép
klauszka
 
 


Becsi,
köszönöm a segítséget,de sajnos itt sem találtam meg azt,ami nekem kell! :(
Már nem babaváró vagyok hanem egy 3 hetes kisfiú büszke anyukája.Csak a párom még iskolába jár 1 évet,nem vagyunk még házasok így egyedülállónak minősülök amire adnak valami pluszt.
Még nem tudtam semmit intézni,mert még nem jött meg a pici TAJ kártyája,így van időm utánajárni haogy mit hol leht és mikor.

Klauszka,
köszönöm a felajánlást,de nemrég a szomszédom adott Infacolt,szóval kipróbálom,ha nem használ majd megnézem a többi lehetőséget is.

Giga,
a kórház honlapja: www.florhosp.hu
vagy találsz még infot a következőn is: www.c3.hu
mano83
 
 


Mali,
amikor kijössz, akkor csak csekket adnak, amit befizetsz az általad bent töltött napok után, majd az alapítványba befizetett összegről minden januárban nagyon korrekten kiküldik az igazolást, de csak a befizetett összeg 30%-a vonható le az adóból, mivel az alapítvány közhasznú szervezet. Ez 2005-ben még így volt, hogy jövőre mi lesz, még nem tudni. Tehát mi tavaly 4 napot voltunk kórházban a szüléskor, így 12000-et fizettünk be és a párom 3600 forintot tudott visszaigényelni.

Mano,
mi is az infacolt használtuk, mert csak az vált be, sok sikert hozzá!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


bocsi mano :oops:
ebből látszik, hogy mindig rohanok /most is/ és nem mindig vagyok képben... :cry:
becsi
Iklad
 
 


Szia Giga!

Az én orvosom és fogadott orvosom is egyben a Várkonyi. Én csak jókat tudok róla mondani. Az előző gyerkőcnél sem és most sem csalódtam benne. Nagyon emberi a hozzáállása a kismamákhoz, minden kérdésre igyekszik megnyugtató választ adni. Ezt értem a várandósság és a szülés allatt egyaránt. Bármikor felhívhattam és felhívhatom most is a mobilján ha valami nyűgöm van :) Ha visszanézed az irimányokat tényleg csak pozitív dolgokat fogsz olvasni róla. Biztos lesznek olyanok akiknek nem jött be mint orvos, de én erre csak azt tudom mondani, hogy ő is csak emberből van és neki is vannak rossz napjai. Oké mondjuk ne rajtunk csattanjon.
Remélem tudtam segíteni.

Timi (35+3)

Kép

Kép[/url]
czakoca30
 
 


Megpróbáltam csinálni egy másik vonalzót a Bencének, mert a régit nem lehet feltenni pedig az is babafalvás :?


Kép

Kép


Timi
czakoca30
 
 


Manó,
köszi, de a kh.honlapján én nem találtam adatokat.
A másik lap amit ajánlottál ott meg a régi honlapja lehet a kh-nak, mert folyamatosan errort írt ki.
Azért köszi a segítséget!

czakoca30,
köszi neked is a segítséget! Remélem be fog válni nálam is a dokibácsi.

Ha esetleg valaki tud még olyan oldalt ahol ezt a kórházi statisztikát meg lehetne nézni, annak nagyon örülnék, ha megosztaná velem.

Giga
giga1
 
 


Sziasztok!

Mano, köszi a választ, akkor nem viszem a sterilizálót.
Ma voltam Andreánál megmutatta a szülészetet. Minden szülőszoba tele volt. Az egyikben egy kismami épp vajúdott. Azok a hangok... Persze abban a percben elkezdett remegni kezem-lábam. Most is remegek, ahogy visszaemlékszem és leírom! Amúgy tényleg gyönyörű a szülészet. Andrea is nagyon kedves, jófej. Volt ott még egy-két fiatal szülésznő is, ők is nagyon szimpatikusak voltak nekem.
Bogár, sok sikert a babaprojekthez! Megy a drukk ezerrel!

Pilla (32+3)
Vendég
 


Sziasztok!

Kati, Sárikánk szerencsére nem hasfájós, eddig nem fájt a hasa. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem is fog soha :( Nálunk is kezd beállni a napirend, persze nem minden forgatókönyv szerűen megy. Este 11-kor eszik utoljára, és fél ökor legközelebb. :) De van, hogy három óránként felkel éjszaka. Alapvetően nagyon jó baba, és hagyja az anyukáját pihenni :wink:

Viszont majdnem minden evés után csuklik, nem csinálunk valamit jól a szopizásban?Ha van ötletetek, szívesen venném. Mondjuk már odabent is csuklott párszor.

Klamaria, hogy vagytok? Kis Alexa jól van? Ha kipihentétek magatokat, és van időd, írj magatokról pár sort. ersze nem akarlak sürgetni.

Katica
ichtus
 
 


Katica, hááááááát az a fránya csuklás... mi is megküzdöttünk vele. Próbáld újra cicire rakni, mert a folyamatos nyelés elmúlasztja. ha nem sikerül, Spock doki szerint hagyd rá, majd abbahagyja... :lol:
de tényleg, vagy a sírás, vagy a nyelés segít. ha nem akarod megsíratni (én néha megtettem, persze csak egy pillanatig hagytam sírni, amíg elmúlt), akkor cici vagy semmi.
később majd adhatsz neki citromot, de készítsd elő a kamerát, mert azokat az arcokat kár lenne az utókornak kihagynia.... :D
Tamesz, ez a 30% hol utánajárható? Mert Toldi doki szerint az egész levonható, ezt többször is megkérdeztem. igaz, ő nem adószakértő... :roll:

K.
Kép
klauszka
 
 


na ez a levonós dolog engem is érdekelne...

Nekem a napokban kell majd a dokit (Toldi persze) hívnom az AFP miatt...

Mondjuk nem igazán értem a dolgot... elmentem a sokmarkeresre Czeizelékhez... ott a 16. héten kell levenni az AFP-t (október 3), a kórházban meg a 17. héten (ld. betöltött 16. hét - október 10)...

Miért van ez a különbség?
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?