Új privát üzeneted érkezett!

Jaaaaa
ok:)
dimet
 
 


bocs hallottam :) két l-lel
mára már se hall se lát Dömötör :)
verus81
 
 


????két l-lel? ezt mire érted? lemaradtam? álmos vagyok:)
dimet
 
 

 
 

jaaaa....mármint Schleffer se hall-se lát?? ne ijesztgess...hogy fog műteni, ha kell műtét???
dimet
 
 


neeem, a hallottam szót írtam egy l-- lel, véletlen :)

szép pénteket mindenkinek!!
verus81
 
 


Sziasztok Álomszuszékok!

Csak benéztem, van-e valaki.

Lassan készülődök, 8 után elindulok, 10-kor lesz a punkció. Ha addig szomjan nem döglök! :lol:
Ha megjöttem, jelentkezem!
backa
 
 


Jó reggelt!

Backa!!!

Nagyon szorítok Neked! és nagyon izgulok Érted! Minden jót Neked!

..

Megismételtem a tesztet..ez is + lett. De ez normális, hogy a controll csík sötétbordó, a tesztcsík meg csak rózsaszín?? :)

Kép
babancs
 
 


Sziasztok lányok!

B.sszus, annyi időm nincs h részletekbe menően válaszoljak.
Üdv az újaknak:
Bonya és Verus!

Bonya!
Neked azt tudom javasolni, hogy menj el dr Tűűhöz!!!!
Ő endokrinológus!
Egy időpontot kell beszerezni és vidd az eddigi összes orvosi papírodat!!!
Az nem lehet, hogy ilyen óriási a prolaktinod!
(annyi mindent tudnék írni, de nincs időm!!!)

Verus!
A férjed három helyen dolgozik? Én naivan azt hittem, h legalább a kezdő fogorvosoknak könnyebb az élete, mint a kezdő más szakágakban lévő rezidenseknek!
Hát az életetek nem könnyű... alakítani kellene ezen :)
Hátha most pozítivat tesztelsz!!! Bizakodj nyugodtan!!!! +++++++++++++++++
Ami a Closty szedést illeti. Csupán hat cikluson keresztül javasolt!
Egyévig??? :roll: Hát.... De ha reagáltál rá eddig is, akkor van esély, hogy legközelebb is!
Áll e inzulin rezisztencia a háttérben!

Dimet!
Az arányod PCO!
Én nem értem a dokikat, mindek lapar???? Mitől lesz az jobb????
Egyre biztosabbnak tűnik, hogy amint megvan a PCO diagnózis, vagy csak a gyanuja is, azonnal ott kell hagyni a nőgyógyászt és el kell menni endokrinológushoz!!!!
Mert ŐK tudják az igazi kezelését.
Én nem mennék bele laparba! Az én nőgyógyászom is javasolta(ja), de NEM!!! Elég határozottan közöltem vele!!!
A diabetológus felírta a Metformint egy egyszerű cukor terhelés eredméynre támaszkodva. Azt mondta, ha minden más endokrin ok kizárva, akkor marad a Metformin!!!! (de én megcsináltattam a IR vizsgálatot és van)
Szóval a te esetedben is!
Hát igen, amit a doki mond... :roll: Nem! Lapart nem!!!!
Várd meg az IR eredméynt, és ha van inzulin rezisztenciád, akkor kapsz Metformint!!!
De szerintem te is keress fel egy endokrinológust!
Dr. Tűű-t!!! Az az ember vérprofi!!!!

Nekem megmondta a nőgyógyász, hogy a Metformin nem írhatja ki!!! Szó szerint megriadt attól, amikor megkértem, h kiírja!
Szerintem megfenyegették az egész nőgyógyász társaságot! Vagy valami hasonló. Sajnos nem tudom mi áll a háttérben! Lásd Ács doki példája!
Nem is biztos, hogy az inzulin eredményt ki tudja korrekten értékelni (ez nem szégyen, mert nem ez a szakterülete!!!) ehez egy élesszemű, diabetológus, vagy endokrinológus kell!!!

Most rohanok!
Nem tudom segítettem e!
Vendég
 


Verus: engem is az a doki küldött el 6 hetesen a francba, hogy nem vállal + hogy tutira el kell mennem genetikai tanácsadóba mert hatfejű lesz a gyerek a metformin miatt + eleve ő nem ezt, a LEGAGRESSZÍVEBB :) módszert választotta volna a PCO kezelésére (arra nem válaszolt, hogy akkor mit... mert ettől összejött a spontán baba)

Az a pasi pénzéhes és minimum 20 évet le van maradva!

Én többet soha nem megyek olyan orvoshoz akit sokan ajánlanak...

Én most Toldinál fogok szülni aki tök fiatal még -még szakvizsgája sincs- viszont nem hisztizik a metformin hallatán, nem paráztat feleslegesen, nem küld 2 hetente UH-ra viszont bármikor fel lehet hívni a mobilján ha kérdésem van és a legkisebb paránál megnyugtat (höhö... és szó nélkül aláírja azt a vérvételi lapot amire a laborosnak a cukortól a toxoplazmózison át a vasszintig mindent feldiktáltam a kötelező nagyvérvétel mellé :) :) :) )... ja... és a kórházban rendel, nem kell a magánrendelésére járni és valszeg a szülés sem kerül majd nála 100e-be... úgyhogy megfontolandó... ha gubanc van mellette úgyis ott áll mindig egy főorvos és a kritikus vizsgálatokat is a nagy koponyák végzik úgyhogy én még kockázatosnak sem érzem a dolgot... (és mellé egy belgyógyász akire a terhesség alatt is nagy szükséged lehet a cukrod miatt... én is jövő hétre tervezek az enyémnél egy látogatást)

szurkolok a teszted miatt :)
Vendég
 


Csakegy teljesen le vagyok döbbenve amit arról a hülye dokidról irtál!! elképesztő!!
De tökjó hogy azt a rezidenst kifogtad, én is pont igy voltam az itteni nődokimmal. A "mindenki által ajánlott" nagyeszű nem ért rá elvégezni a hüvelyit, és egy fiatal nő, aki épp hogy szakorvos ért rá, és azonnal minden magyarázkodás és gondolkozás nélkül fölirta a metformint. Az öreg doki utána azt mondta, hogy ha ezt akajuk, ok, de ő egy kicsit erősebbett használt volna, nem mondta mit, de tuti hormont. ugyhogy éljenek a fiatalok!
krumplis pogácsa
 
 


Sziasztok!
Gáz van... :?
Bementem ma reggel, hogy lecsapoljanak, hátha kiderül már az a fránya IR. Kérdezgettem az asszisztens, hogy mit tud a dokimról. Azt mondta, hogy annak idején (60 éves) nagyon jó szakember volt, de inkább menjek máshoz. Mert remeg a keze, meg szakmailag sincs már top-on, ha gyereket szeretnék váltsak. De kérdem, akkor kihez itt a Schöpfibe? És az nem ciki, ha lepattanok az egyik dokiról és átmegyke a másikhoz? Azt mondta, Kósához menjek, ő jó, és az én életem, úgyhogy váltsak.
Na, ennyit.
Megvárom az eredméyneimet, elkérem a dokimtól, és átviszem máshoz. Csakhogy ne kelljen mégegyszer végigcsinálnom az egészet....
Annyira várom már,hogy kiderüljön, IR vagy nem IR.....ah.
Ma felhívom Tűű-t.
dimet
 
 


A SOTE I. klinikán melyik dokit ajánlottátok?? (nődoki)
dimet
 
 


Kép
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Dimet!
Én a Kósát jól ismerem (hozzá járok),és ajánlom Én is Neked 100%-ig!!!!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Én sajna csak a 2-n ismerek Metforminpártit (Várbíró Szabolcs)... ő viszont mindenkit a pénzes magánrendelésére küld... (fiatal doki ő is)

Komolyan... a Sotée 2-n létezik egyáltalán olyan ember akit ingyen kezel egy fix orvos? Nekem úgy tűnik, hogy nem mert ha ingyen kezelést akar az ember az ambulanciára kell mennie ahol kiszámíthatatlan ki rendel épp és időpontot se adnak.. (viszont mindenki a TB-s infrastruktúrát használja a magánrendelésén is!!!)
Vendég
 


Akkor nem gáz felhívnom Kósát, hogy mi van...hogy Schlefferről lemondok...(Schlefffer az ig. helyettes...)
dimet
 
 


Megvárom az eredményeimet először. De szeritnem a Sch. annyira szórakozott, hogy észre sem veszi,hogy eltünök:) Rendelés közben is mindig elfelejtette a nevemet, meg az előző beteg nevére írta meg a beutalót...(Jóhogy szóltam...) :shock:
dimet
 
 


Megyek Tűű-höz kedden:)
dimet
 
 


Sziasztok lányok! :D :D

Én zömében csak olvasgatlak benneteket, meg néha Rambókát keresem, :oops: :oops: ,,, de most kérdésem lenne... :?: ..

PCO-s vagyok, és megyek a Tűű dokihoz októberben, :D ezenkívül szükség lesz vajon még diabetológusra is? :shock: :shock:
Vagy elég ő és egy nőgyógyász?
A kérdésem terhesség esetén is fennáll, bár sajnos még nem várok babát, de nem szeretnék bajba kerülni állapotosan.(egyelőre amíg az IR-em nem rendezett.....)
:roll: :roll:
szisza30
 
 


Sziasztok!

Rambóka,Rejoka :)
Remélem még mindenki egyben!!!! :)

Nekünk nagyon pocsék éjszakánk volt,egész végig szurkált a hasam...még néha most is,kapkodom a mg-t! :?
Ilyen van/volt nektek is a front alatt??? :roll:

Majd jövök....
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Úgy látszik egyre ritkábban jutok ide :( ,így már szite benne sem vagyok a mindennapjaitokban. Ezt azért sajnálom nagyon.

Az újaknak : :D , itt biztosan kaptok választ a kérdéseitekre :)

Én is csatlakozom a karácsonyi nyilas "társasághoz" dec. 21-el :D

Ma voltam pm kontrol vérvételen keddre lesz eredmény, picit izgulok :shock:

Gondoltam előszőr nektek írom, hogy maradt két teljes doboz Closty-m, bontatlanul, ha valakit érdekel szívesen odaadom.

Minenkinek további szép napot
nóra1
 
 


Egy gyors bekukk :wink:

Szisza : Tűű doki és egy nőgyógyász szerintem elég. Ő is el tudja mondani, hogy mire kell figyelni, diétát pedig simán össze tudsz állítani ez alapján, illetve a neten is sok segítséget találsz erre (a lombikbaba.hu-n nagyon jó cikkek vannak diéta ügyben is !!).

bár tudom, hogy ez nem a hőmérős topic :lol: de érdekességképp felteszem a görbémet :shock:
A barnázásomat már nem is vezettem és hát hmm na igen, addig nem is volt szex :wink:
[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1158308708.03.jpg[/img] [/img]
mniki
 
 


Sziasztok!
Üdv az újaknak! Jó, hogy a többiek segítenek, mert én a műtét témához nem értek :) De azért érdeklődve olvastalak benneteket.

Most jövök a klinikáról a cukorterhelés eredményével:
0 perc: 4.2 mmol/l
120 perc: 4.6 mmol/l

Sajnos a dokim jövő péntekig nem elérhető. De az interneten találtak alapján ez jóval a kritikus szint alatt van. Vagy létezik túl alacsony is? Erről nem találtam semmit... Nektek - akinek már volt cukorterhelése - mennyi lett? (Köszi előre is az infókat...)

Vöcsök
vöcsök
 
 


Sziasztok lányok! :D :D

Én zömében csak olvasgatlak benneteket, meg néha Rambókát keresem, :oops: :oops: ,,, de most kérdésem lenne... :?: ..

PCO-s vagyok, és megyek a Tűű dokihoz októberben, :D ezenkívül szükség lesz vajon még diabetológusra is? :shock: :shock:
Vagy elég ő és egy nőgyógyász?
A kérdésem terhesség esetén is fennáll, bár sajnos még nem várok babát, de nem szeretnék bajba kerülni állapotosan.(egyelőre amíg az IR-em nem rendezett.....)
:roll: :roll:
szisza30
 
 


Sziasztok lányok! :D :D

Én zömében csak olvasgatlak benneteket, meg néha Rambókát keresem, :oops: :oops: ,,, de most kérdésem lenne... :?: ..

PCO-s vagyok, és megyek a Tűű dokihoz októberben, :D ezenkívül szükség lesz vajon még diabetológusra is? :shock: :shock:
Vagy elég ő és egy nőgyógyász?
A kérdésem terhesség esetén is fennáll, bár sajnos még nem várok babát, de nem szeretnék bajba kerülni állapotosan.(egyelőre amíg az IR-em nem rendezett.....)
:roll: :roll:
szisza30
 
 


Nem is ezt akartam írni! Elszállt amit tényleg írtam....valami gáz van, itt a nettel.

Szóval Mniki: köszi a segítséget!

Vöcsök, Norka nekem azt írta az NLC-n, hogy ezek nem alacsony értékek egy pcos-nál....nem tudom mondjuk, hogy szedsz e metformint, mert én igen, és az éhgyomrim házi vércukormérővel rendszeresen 4,6.
Előtte viszont a 0 perces:5,8, a 120 perces:11,7, de én kiugróan magas vagyok e tekintetben, viszonyítási alapnak nem jó.....amúgy nem értek hozzá, és csak okoskodom, majd biztos jönnek a bölcsebbek.....
szisza30
 
 


Szia Szisza!

Köszönöm, amit írtál (most nem szeredek metformint, mert mivel terhes vagyok, az orvosom leállította). Hát akkor várom a bölcsebbeket...

Vöcsök
vöcsök
 
 


szia Vöcsök!

nekem még egy tavalyi van októberi,még babásan nem nézték majd hó végén.

de az:

éh gy. : 4,9 (4,2-6,5)
30 ': 7,6 (3,8-8,8)
60' : 5,6 (3,8-9,4)
90' :5,1 (7,7-9,000)
120' : 4,7 (3,8-6,6)

és csak sima cuk. volt éh gyomi: 4,9 mmol/l 1 hónapja mérték :P :P

szerintem nem olyan vészes.....
pont bent vagy a normba, 4,2 vel
:roll:

mir
 
 


Szia Mir!

Nagyon köszönöm :) (Most rohanok az oviba.)
Szép hétvégét!

Vöcsök
vöcsök
 
 


Rambóka ugye ma mész vagy mentél kardiológushoz?? ha megjösz mindenképp irj!!!! drukkolok. bár mosmá nem tudom mire drukkoljak, ugyhogy azt kivánom ugy legyen ahogy te kivánod, és ahogy a legjobb :D :wink:
krumplis pogácsa
 
 


Vöcsök!
Terhesen sztem jó ez az érték!

nekem kétszer csináltak, 4,6 -ról indultam általában, és 5,4-re ment fel. Dokicsajok vagy Norka kisegítenek, de dokim azt mondta, ha a 120 perces 7,2 fölé megy terhesen, akkor gáz van, alsó értéket nem mondott, hogy rohanjak hozzá, ha ennél alacsonyabb, csak a 7,2-őt.

Ella!
még egyben. nem tudom, én is furcsán érzem magam, biztos érzem a hétévgi hidegfrontot.

Kép

Kép
rejo
 
 


Backa!
Mi volt a punkciónál??

Mindenki írjon aki dokinál volt, rambóka te is! :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


Backa neked is drukkolok!!!! irj! hogy vagy?
krumplis pogácsa
 
 


Hello lányok!Azt kérdezném én a kismamáktól hogy ki az közületek aki még szedi a Merkformint???Az a helyzet hogy én még mindig szedem jövőhéten akarok visszamenni a belgyógyászomhoz???Aki szedi közületek meddig kapott rá engedélyt az orvosától???Az a helyzet hogy én szeretném szedni legalább a 12. hétig...persze ha engedik
niki26
 
 


Sziasztok!

Verus!

Húgodat minél hamarabb vizsgáltasd ki!
6-nál több Clostys hónapot nem szoktak csinálni, mert egyre jobban elvékonyítja a méhnyálkahártyát és így hiába csinál PÉ-t, nincs mibe beágyazódni a babajelöltnek!!!! :!: :!: :!:
Nem tudom mennyire sürget az idő, de szerintem tényleg kéne egy kis szünetet tartanod!!! Már a stimukban, nem a szeretkezésekben!!!! :wink: Egy kis nyugi és figyelemelterelés nem ártana!!!!
PCO-n kívül más endokrin bajod nincs? Néztek egyáltalán v. csak Clostyznak hónapok óta???? :evil: Cukrod, inzulinod mennyi volt (mértékegységgel!)?

Dimet!

Nem csak éhomi cukor meg inzulin kéne, hanem terheléses is!!!!! Figyelj majd oda, h. minden egyes vérvételnél KÉT kémcsővel vegyenek le( asszem lila és fekete kupakosba), és ha nem, akkor csapj az asztalra!!!!!
Egyébként mennyit kér a laparért??? :?:
Én semmiképpen nem mennék bele, hanem elmennék Dr.Tűűhöz és elkezdeném szedni a metformint, aztán meglátogatnám a dokit az 1 évessel, aki lapar nélkül fogant! :twisted: :twisted: :twisted:
Ja, közben olvasom, h. az Eü. személyzet is lebeszél róla!!!! Hajrá! :D
Ők tényleg tudják, h. kihez NEM szabad menni!!!!!! :wink:

Ella!

500 mg-os Mg-ot irass a dokiddal!!!!!!!!
A hidegfrontok nagyon be tudnak kavarni, olyankor nagyon keményedik az ember!!! Én ma már 1500 mg-nál tartok!!!!! Elvileg 6X500 –at be lehet szedni!!!! Vigyázz magadra!!!
Ha nagyon keményedsz akkor uzsgyi az ügyelet, mert ezzel nem szabad játszani, ott viszont tudnak infúzióban Mg-ot meg erősebb gyógyszert is adni! Rejo miatt én is aggódom!!! :shock:

Rejo!

Jaj, de jó, akkor még egyben vagy! :D
Csak óvatosan!!!!!

Vöcsök!

Inzulint nem néztek??? Ez így cukornak teljesen normális, csak az a kérdés, h. mindehhez 7-es inzulin is elég volt v. csak a 15-30-as tartja kordában???? Nekem is 3,8-4,2 volt az éhomi cukrom, csak éppen 13-15-ös inzulinnal, de van akinek 40-et is mértek már!!! :!:

Szisza!

Nincs kizárva, h. Dr. Tűű el fog küldeni diabetológushoz is, majd meglátjuk!

Csajok!

A karácsony körüli születés nem kicseszés???? Ilyenkor mi van, egybe tartjátok a szülinapotokat a karácsonnyal? Vagy két ajándék gyors egymásutánban??? Szülőknek kész anyagi csőd lehet! :shock:

Lassan elindulok a kardiológushoz. Kicsit izgulok! De majd kiderül!
rambóka
 
 


Szia Rejó!
Köszi, hogy elküldted az értékeidet.

Niki!
És 8 hétig szedtem, akkor voltam először terhesen vizsgálaton, onnantól nem.

Rambóka!
Első alkalommal két kémcsővel vettek le, a másodiknál elfelejtettem figyelni. Sajnos a beutalóm ottmaradt náluk, én meg nem jegyeztem meg, hogy pontosan mit is kért az orvos (valami 4 nagybetűs rövidítés volt, hasonló, mint az ORTT, persze nem az, csak nem tudom, mi :)) Sajnos csak homályosan értem, amit az inzulinról írsz... Ha esetleg megmagyaráznád, hálás lennék érte - te egyébként is mindent olyan világosan leírsz :) A laboratóriumi eredményközlü lapon pedig csak ennyi áll: Glugóz 0 perc meg gukóz 120 perc és az eredmény meg a mértékegység...

Remélem, a másik doki megadja a szükséges papírt a császárhoz...

Vöcsök
vöcsök
 
 


Sziasztok Lányok!

Régóta olvasgatlak titeket, néhány név ismreősen cseng egy másik PCO-s topicról, ahhonnan átcsábultam ide.
Én még mindig a Dianét szedem, de mostmár közeledik számunra is (végre!!!!) az a pillanat amikor teljes emberként a babaprojektra koncentrálhatunk.
Niki, köszönöm, hogy válaszoltál, várom leveled a mail címemre, a dokidról...Remélem Ő felírja nekem a Metformint, mert a nőgyógyászom kerek perec megtagadta...
Rejo, Rambóka...Mikor lesz a nagy nap?
Nagyon régen olvastam felőletek?
Ugye minden a legnagyobb rendben veletek?
Kellemes hétvégét mindenkinek!!!!!!!!
K.
katka28
 
 


Vigyázz magadra utközben Rambóka, és jelentkezz rögtön ha visszaértél!!

Én nem bánom hogy decemberben születtem, mert nekem a december egy folyamatos ünneplés volt mindig :-) de mindig külön kaptam ajándékot, általában a szülinapomra valami kicsi apróságot (egy könyvet vagy valami nem túl drágát) és inkább mindenféle finomságot sütött nekem az anyukám, és karácsonyra nagyobbat :-) de mivel a névnapon nyáron van, azt mindig ugy ünnepelték mint egy szülinapot, hogy ne legyek ajándéktalanul egész évben :-)
krumplis pogácsa
 
 


terheléses cukrot abszolút nem kért:(
IR-t igen. ma. de megyek Tűű-höz kedden, ő majd elmondja, hogy mi van:)
Mindenkinek nagyon jó babásodós hétvégét:)
A babásoknak meg jó pihenést!!!
D
dimet
 
 


Niki: 12+5 vagyok... és még szedem... igaz, a belgyógyász le is szedi majd érte a fejem... de most úgy döntöttem, hogy még van kb. 1,5 heti adagom és azt végigszedem.... én nyugodtabb vagyok emiatt...
Vendég
 


kandika!!

Kihagytad Csakegyet a táblából!!! :oops: :oops:

pedig tegnap szűkszavúan, morogva, csak az adatait begépelve, de megadta az engedélyt!!!! :lol: :lol:

Rambóka!!

betöltött 36. hét után tilos magnéziumot szedni!!!!!

Tudom hogy meg akarod várni a dokid aki szabin van, de 38 héten, ahol te járasz teljesen természetes és szükséges már a sok keményedés!!
Ne hátráltasd a természetes folyamatokat, a szülés előtti tágulást, a méhed most eddz, gyakorol, érleli a méhszájat...

Pogi,
ezt a kicseszést képzeldd el, nekem a névnapom is novemberben van!! Meg a házassági évfordulóm is!! Brühühhü :(

csajok, aki ritkán is jelentkezik, de babás, terhes, kismama KÉREM tetesse be magát a táblázatba, olyan jó nézni a hosszú listát... :D
meg aki elkeseredetten idetéved, annak milyen jó lehet ilyet nézni.
Akinek nem IR okozza a PCO-ját, hanem Pm, (Nóra!!! :lol: ), vagy adenóma, vagy bármi más de babás, az is jöjjön!! Plíííz!
ja meg persze aki nem babás, az is !! :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


Lányok NAGYON FONTOS ötletbörzére van szükségem!!!!!

Van nekem egy drága barátnőm, aki még tavaly novemberben csúnyán felfázott, de nem kezelték ki rendesen, nem is tudom, lényeg az hogy krónikussá vált, és átterjedt a gyulladás az összes női szervére, és mostmár szinte folyamatossá vált a hólyagfájdalma. Antibiotikumokkal kezelték fél évig, aztán a vérvétel eredményei alapján azt mondták, hogy rendben van, és mikor mondta, hogy dehát még mindig fáj, aszonták nem tudják mitől van és ne foglalkozzon vele. De hogy ne foglalkozzzon vele, ha néha olyan hólyagfájdalmai vannak, hogy alig bir járni! és amikor azt kérdezte nem lesz-e ez hatással majd a babavállalásra (mert náluk ez egyenlöre még nem aktuális) azt mondták ne aggódjon, nem lesz baj! és ez mind egy nőgyógyász-főorvos és két urulógus-főorvos állapította meg veszprémben illetve pesten.
Most mi a jó fittyfenét csináljon??? szerintünk nagyon is fennáll a veszélye az öszenövéseknek stb!
kellenének termszetes gyógymódötletek, addig is mig kisütünk valamit, esetleg orvostippek és mi a véleményetek a Gynevac-ról? orvoslányok, szenvedő alanyok segítsetek!
tudom hogy ez nem PCOS-es téma, de nagyon kéne a sok-sok hozzászólás!!!
krumplis pogácsa
 
 


Sziasztok! Ritkán jövök, de azért remélem elfogadtok.
Pogi! Én is pont ezeket csináltam végig, plussz viszketés és folyás, évente kétszer Clion-kúra, vesefájdalmak, stb. Egyszer kandidát, és egyszer trichomonast állapítottak meg, mindkettő normális a szervezetben, kivéve, ha elszaporodik. Ilyen hülyeséget!!! A dokik csak néznek bután. Eddig nagyon ellene voltama Gynevacnak, a Kaáliban is ellenzik, de megfogadtam, ha megszületik a baba, és nem szoptatok, végigcsinálunk egy kúrát. A dokik semmit nem tudnak tenni ellene. Összehordanak mindenfélét. Nem tudok okosat mondani, a Gynevacot javaslom.

Kandika! Akkor beraksz a táblába? Rejó indíttatására.
Verona, 30 év, Budapest, 3x500 mg 2005. március 26-tól, ciklus: 35-42, poz. teszt: 2006. február 6. (a melóhely mosdójában a 11. napon, sose felejtem el) t.hét: 36., és 2006. október 19-ig valamikor megszületik Zsombor.
verona
 
 


Bocsi! Lemaradt a vége, hogy: Köszönöm
verona
 
 


Sziasztok Lányok!
Mindenkinek köszike a válaszokat!!!
Krumplis pogácsa nem Metformint hanem Mercformin 850mg szedek azt hiszem a hatóanyaga ua. 3 éve szedem és az eredmény, hogy életmódváltoztatással sikerült 20 kg-ot fogynom előtte bármit csináltam csak híztam. A szörösödés talám megállt a férfihormonom is visszább ment. Nem vagyok cukorbeteg.
Te hova jársz melyik intézetbe és nálad mik a tünetek???
Rambóka A Norprolacot azért hagytam abba, mert az enocrinológusomnak nem küldték meg az új recepteket és régire nem adtak, mert hogy mivel jóindulatú daganatom van ezért ingyen kapom. Úgy voltam vele se baj 1 hónap szünetet tartok és legalább megtudom , hogy meggyógyulta-e. Állítólag ha állapotos maradok akkor abba kell majd hagynom és aggaszt, hogy a magas prolactin szint miatt a magzatocska, hogy reagál.
Endo miatt nem kaptam semmien kezelést, mert Glaucomám van és Atropin túlérzékenységem ez miatt ezért nem kaptam.
Megadnád a doki nevét aki tudna nekem segíten.
Nagyon köszönöm!
Aranykavics segítenél nekem megadnád Dr. Tűű elérhetőségét. Melyik városban lakik? Mi a rendes neve? E-mail? Telefon? stb.
Előre is köszike
Melyik városban laksz?
Ha gondolod írj Prriviüzit vagy e-mailt.

bonya


Kép


Kép
bonya
 
 


Pogi!

20 éves korom óta a 2X9 hónap terhességet leszámítva EGY NAp nem volt, hogy ne fájt volna a hólyagom, vagy a húgycsövem, mindent végigcsináltam, nálam is hol gomba, hol coli baci, kismillió nőgyógyit és urológust elfogyazstottam, egyik sem tud tenni semmit.

Amit tud tenni:
Sok-sok folyadék, medveszőlőlevél tea. sós ülőfürdő. canesten krém, ha gáz van legyen mindig nála nitrofurantoin.

Biztos hogy nem baci vagy egyéb ilyesmi okozza, hanem hormonális eredetű, erre azért gondolok, mert csodák csodája mindkét terhességem alatt nyomtalanul eltűnt bármilyen kezelés nélkül!!! (ja, meg a cilest fogigátló alatt is eltűnt, amíg azt szedtem egy évig, csak azt meg nem bírta a szervezetem.)

Úgyhogy a mostani nődokim állt legközelebb a megoldáshoz, amikor azt mondta, a hormonjaim nincsenek rendben, azért állandósult ez a hólyagprobléma. ti. kevés az ösztrogénem. azt mondta, egy nőt az ösztrogénje tartja rendben. Úgyhogy klimaxosoknak való ösztrogénkúpot adott, és arra ténykleg javult. Valszeg terhesség alatt is azért múlik el, mert megnő az ösztrogénszintem.

Barátnődnek azt üzenem kitartás, a korral javul! (anyukámon és nagymamámon láttam, mert persze nekik is ez van/volt állandóan, minden hónapban)

Antibiotikumot szigorúan tilos szedni rá sokáig, csak ront a helyzeten!!!! (akkor még a gombák is elszaporodnak) Nitrofurantoin is antibiotikum, de azt csak pár szemet szedtem mindig, ha már nagyon nagy gáz volt.

Ja, és tanuljon meg együtt élni vele!! :lol: (az összes doki ezt mondta végül, mikor nem tuttak már mit csinálni velem, több évi kezelés után)

Viszont, amit bizton állíthatok: nem megy följebb a hólyagnál, nem lesznek összenövések, és simán teherbe lehet esni mellette(nekem kétszer is sikerült), ja és szülés után nem múlik el, ha dokik ezzel hitegetik!

És nagyon gyakori, itt is több láyn küzdött vele!

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!
Backa, mi újság?
Niki! Én a 8. hétig szedtem, a Kaáliban így rendelte a dokim, de sok helyen olvastam, hogy nem gond, ha tovább szeded.
Rejó! Miért tilos a magnézium a 36. hét után? Akkor a lábgörccsel mit kezdesz?
Nekem a terhesség alatt se múltak a bacis-gombás panaszok. Kedden megyek Strepto szűrésre. Csak, hogy legyen min izgulni.
Lányok! Akkor nem tudnátok valami gyorstalpaló honlapot a légzéstechnikára szülésre?????
Vera
verona
 
 


Benéztem..de nincs valami nagy élet itt.

Backa!

Hogy vagy?

Kép
babancs
 
 


rambóka, backa mi volt a dokinál????

Verona!
betöltött 36 hét után azért nem szabad Mg, mert egy esetleges szülésnél akadályozza a fájásokat, mert ellazítja a méhizomzatot (ezért szedjük, a görcsök ellen), tehát lassítja a szülést, valamint lassítja a szülésre a szervezet felkészülését. (sokan a 36. hét után elkezdenek nyílni, rövidülni, a méhszáj érik, ezt a természetes folyamatot lassítja a Mg.)

Lábikragörcs nekem napi 6 szem Mg mellett jelentkezett igazán, mert a Mg, lassítja a kalcium felszívódását, úgyhogy Calcimusc ampullát kellett elkezdenem szedni, attól megszűntek a lábgörcsök.


de bármilyen Ca tartalmú gyógyi megteszi.

Légzéstechnikára annyit mondhatok, a fiammal semmilyen tanfolyamon nem voltam, és tökéletesen megvoltam a saját légzési ritmusommal. :lol: :lol:

Sztem ez is ilyen nem árt nem használ, kössük le a kismama figyelmét.

barátnőm volt ilyen tanfolyamon, azt mondta, az elején, amíg nincsenek brutál fájások szépen alkalmazta, belélegez, kifúj, ahogy kell, amikor brutál fájások jöttek, nem tudott rá figyelni, örült hogy egyáltalán levegőt tudott venni. :lol:

Szülésznőm pénteken azt mondta, ha gátmetszés nélkül akarok szülni (szerinte akarjak, mondtam nekem egy megváltás volt Dominál a gátmetszés, de szerinte második szülésnél már minden más :roll: ), na szóval itt kell figyelni, hogy sokáig nem szabad nyomni, pedig a természet igencsak ösztökél rá, és ezt úgy tudod megállni, ha közben lihegsz. Rögtön kérdeztem, akkor menjek el ilyen légzési tanfolyamra, azt mondta nem kell, majd ő mondja mit mikor hogyan csináljak.

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok,

Rejoka, örülök, hogy jól vagy !

Rambóka, Backa, mi újság, gondoltam rátok ma többször, vajon mi lehet veletek....?? :roll:

Rejo, megnéztem a Szent Imre honalpján a szülészetét, nagyon klasszul meg van csinálva ! Te kinél szülsz majd ? Olvastam egy-két hozzászólást is itt a babaneten, a szülészeti topicban, van aki nagyon dícsérte a kórházat, van aki szidta.... mondjuk ez általában így van mindegyikkel. Te hogy voltál megelégedve mikor Domi született ? Jól néznek ki a szülőszobák is, az a francia ágyas meg egyenesen olyan, mintha a mi hálószobánk lenne..... te melyiket választod majd ?
Lassan majd keresnem kell ott egy orvost, nézegettem a dokik nevét, de nemkem csak a 3 Balázs ismerős, valamelyik Kismamában volt velük egy cikk régebben.

Ha esetleg van köztetek még valaki, aki a Szent Imrében szül majd, vagy ott van orvosa, akkor megköszönném, ha írna róla.
zsizsik
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?