Új privát üzeneted érkezett!

Zorkanya!

Megvan a baba, fentebb olvashatod.
Bővebbet kérdezz, tőle emilkébe.

Most CsKatiért izgulunk, bár szerintem akkor a csönd, hogy már babázik.

Erika!

Nem a hold zavarja? Nálunk egy időben kb. 2 éves kora körül rendszeresen nem aludt holdtöltekor. Amikor rájöttem onnantól kezdve lehúztam a redönyt nála.

Napocska!

De, az akkor sem olyan mint régen!!! Az olyan kis csinos volt, ez meg olyan hívatalos.


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga

Ez igy igaz Kép
De mivel a legtobben nem adjuk ki tejes nevunket a profilunka igy azert zomebe egyezo a szep nagy nevunk es az azonositonkKép


Napocska
napocska
 
 


Sziasztok!

Nahát, mennyi fantasztikus esemény történt, míg nem volt netünk.Kép
Sok boldogságot kívánok Anikónak, Mártinak és Magdinak! KépKépKép

Katica
Katica
 

 
 

Sziasztok,

most nincs kedvem nagyon keresgélni- Magdinak simán ment minden? Adatok?
Juca, képzeld, véletlenül most olvasom a Vilis sztorit, mi 30 hónaposak vagyunk- decben lesz a Döme 3, és a beszéd nekünk is nagyon gyatra, szavak, azok is érthetetlenül ejtve, de emellett meg primán tündérnyelvezik. És a szobatisztaság nekünk sem megy, olyannyira nem, hogy hiába viszem le bugyiba, meg hiába van itthon benne, szó nélkül belepisil, belekakil, nem érdekli. Úgyhogy kicsit én is meg vagyok szottyanva, szeretnék zsenigyerek anyja lenni, és hát az sem tesz jót a lelkemnek hogy az összes kortárs barátja, barátnője beszél, és szobatiszta....
Hajjj nehéz ügy ez.
Szóval cserélhetnék eszmét, hátha van vmi egetrengető ötletünk egymás számára.
Puszka mindenkinet...hehe
ZA
Zorkanya
 


ZA,
szerintem hallgass Pelére. Ő segíthet a szobatisztaságban, de ehhez valóban azt kell csinálni, amit ő mondott, írt neked. Mostmár talán nehezebb, mint annó a szobatisztaság topicban, de ne add fel, csak hallgass rá. Kép Puszi, Virág
Virág
 


Sziasztok!

Épp most gondoltam rá, hogy kinyújtom kezemet a süllyedő topik után. Kép
ZA! Engem igazából az egész szobatisztaságból csak az zavar, (a kortársak már rég nem érdekelnek ilyen szempontból) hogy szeptemberre szobatisztának KELL lennie, mert oviba megy. Oviba pedig azért megy, mert nekem szept. 1-jén kezdődik a munka, (ha tetszik, ha nem - inkább nem) nincs kistestvér, akivel idehaza lehetnék, nincs nagymama, aki vigyázna rá, stb. Ergo 2 hónapunk van. A teljes pelusozástól a nappali szobatisztaságig... Hát... Nálunk "Pele-i" értelemben sincs szobatisztaság: nem szól. Látom azért, hogy mindenki megfutotta ezzel kapcsolatban a maga köreit, most épp én futok. Kép Nagyon eszmét nem tudunk cserélni, mert nekem sincs azon kívül, hogy kisgatyó, mosás, kisgatyó, mosás...

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Zorkanya, csak egy kicsit kell lapoznod felfele
Kanga írta be:
2003 Június 21 szombat - 09h 06:
Magdi szülését. Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Virág!

Sajnálom, hogy leiratkoztál, de ugye azért ide is jössz nem csak más topicokba.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


bigacsiga,
hát persze, hogy jövök! Mondtam, hogy nem sértődtem meg, és nincs semmi bajom, hát nem hitted el? KépKépKép

Juca,
erről írtam a Válaszol a védőnő topicba, pont a szeptemberi ovikezdéssel kapcsolatban. Olvasd el. Puszi,

Virág
Virág
 


Hogy ne kelljen keresgélned, Juca, idemásolom:

"Szerintem hagyd békén. Ezért nem ajánlják a pszihológusok a szobatisztaságra SZOKTATÁSt. A gyerekeknek SAJÁT MAGUKNAK fontos lesz egy idõ után, hogy ne legyenek pelusosok. Ha azt látják, hogy anyának vagy apának fontos, elkezdhetnek játszmázni, vagyis azzal fog irányítani/megbüntetni/bosszút állni, hogy bepisil-kakil-e vagy sem. És általában megy a játszma. Ha egy kisgyermek érett arra, hogy szobatiszta legyen, magától és általában egy nap alatt lesz az. Ha meg biológiailag-pszihikailag nem érett rá, akkor a szoktatással nem segíted, hanem hátráltatod a folyamatot. Ha stresszelsz az ovi miatt, még jobban be fog pisilni-kakilni. Én azt javaslom, hogy add vissza rá nappalra is a pelust, és nyugodj meg. Minden rendben lesz. NEKI fontos, hogy szobatiszta legyen. És az lesz, ha eljött az ideje. Sok sikert az akaratod elengedéséhez! "

és...

"Ha nem adnál rá pelust, csak összetakarítanád, az is elég nagy nyomás lenne Daninak. Hiszen pár óránként szembesül azzal, hogy már megint nem sikerült - ne feledd, saját elvárásuk is van magukkal szemben. "

és...

"Két lehetséges utat látok:

1. hagyod a kicsit békén, és akkor lesz szobatiszta, amikor érett rá. Vagyis egyszer csak azt mondja: "Anya, nem kell pelus." És többé nem pisil-kakil be, vagy csak nagyon ritkán.

2. Szobatisztaságra neveled, nagy eséllyel elkezdődik egy huzavona a bili körül, gyakran frusztrált lesz a kicsi, mert nem sikerült, ettől méginkább pepisil-kakil, elkezdhet játszmázni, megbüntethet téged a legkülönbözőbb dolgokért azzal, hogy odakakil valami lehetetlen helyre. (Abigélem a konyhaasztal melletti padra csinálta, meg a mosogatóba pisilt... Mindezt természetesen tudat alatt csinálják, de neked a fizikai valóság szintjén kell eltakarítanod. ) És végül jóval később, mint ha békénhagytad volna, végre elérkezett az áldott szobatisztaság, hurrá, ámde a kicsi egy csomó dologban sérült valószínűleg addigra, amik jóval később bukkanhatnak felszínre, és a te idegeid is megtépázottak. Kell ez neked?

Szerinted megéri? Hidd el, nem kell beleizzadni a szobatiszta gyerek "megcsinálásába." Engedd meg magadnak a tudatot, hogy nincs ezzel dolgod, magától kialakul. Hja, lehet, hogy nem szeptemberig. Tudom, biztos a pénz hajt. Teljesen megértelek. Én is voltam olyan helyzetben, hogy a pénz miatt kárt szenvedett a gyerekem. Muszáj volt a pénz, már kaja szinten volt a dolog, a Túrórudi luxus volt. Csak az erőltetéssel meghosszabítjuk a folyamatot.

Remélem, semmi nem volt bántó abban, amit írtam, azért is raktam tele szmájlikkal , hogy éreztessem, hogy nem ítélkezem, csak segíteni szeretnék. Sok sikert! "

Úgy látom, az átmásolásból kimaradtak a sárga kis fejecskék. Gondold oda. KépKépKépKépKép Rengeteg volt az eredetiben. Puszka,

Virág
Virág
 


Virág,
tök jó, hogy ezt idemáésoltad, engem pont ugyanezért érdekel, mint Jucát. Emese szept-től ovis Kép és egyben Kép. Annyira itthon maradnék még...
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka,
örülök, hogy jól jött. Kép Emese hogy áll a szobatisztasággal?

Pele,
nyugodtan írd le, ha valamivel nem értesz egyet, jó? Én is folyamatosan tanulok. Kép

Virág
Virág
 


Sziasztok!

Hogy milyen meglepik érik az embert..új külső, meg minden. És azt is megtudhatom, hogy be vagyunk kategorizálva: kezdő, haladó, régi felhasználókra. Hát nem semmi!

Katikám, üdv a nagycsaládosok sorában! Gratula Gergőkéhez!

Tegnapelőtt írtam ide egy kis regényt, de elszállt, most nincs energiám bepötyögni.
De nem ússzátok ám meg..

Verus

Kép
verus
 
 


Sziaztok!

"Épp most gondoltam rá, hogy kinyújtom kezemet a süllyedő topik után. :-)" Juca, melyik topikra gondoltál? Merthogy ez is süllyed sajnos.

Bálint anno szinte kerek 3 évesen egy hét alatt lett totál ágy és szobatiszta. Szóval nyugi, még ovi előtt egy héttelig teljesen nyugik lehettek! Hosszú még a nyár, nem szabad már az elején kétségbenesve lenni. (Bálint mondjuk juniban, ikrek viszont júliban lettek szobatiszták)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Ket hetig nem jottem es micsoda uj design! Igaz ide nem surun irogatok, de azert megprobalok tobbszor jonni, hogy ne "haljon meg" a topic!
A szobatisztasag miatt eloszor en is aggodtam! Egy honapja probaltam meg eloszor Vikinel, kezs csod volt, aztan most ismet, es felig meddig szobatiszta! Nem varom meg mig szol, hanem megkerdezem, hogy kell-e neki. Es nem a bilire, hanem a wc-re ul. Szerintem turelem turelem turelem...
Moni

moni
 
 


Mitol uj, regi, halado, kozephalado, kezdo felhasznalo valaki?
Moni

moni
 
 


Moni: az elküldött üözenetek számától. Kb. egy hete a Szerkesztős topikban részletesen leírták.
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


A vasárnap Libero-nap lesz az Állatkertben. Van egy ingyen belépőm , ha kell valakinek.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Sziasztok!
Bejelentkezem az újformátumú Társalgóba Kép

Zorkanya!
Mit fogsz dolgozni szeptembertől?
Épp ma gondoltam rád a szép fonott fotelunkban ülve a teraszon (már amikor nem zuhogott az eső).

Edó
edóka
 
 


Edóka, küldtem neked pár sort az aprajafalvába! (Még ezer éve)
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

Ide is írom, hogy szerdán 12 óra 50 perckor megszületett CsKati kisfia, Gergö. 4300 gr és 59 cm, mindketten jól vannak.Kép

Snoopy! Nekem meg Adri csinálta azt, hogy motorozik a teraszon és a lépcsönél hol megáll, hol nem. Múltkor így már majdnem betörte az orrát, szép nagy bibi lett rajta.Kép Azóta mindig oda kell tennem vmit a lépcsö elé.
Szerintem tök jó az 5 kg egy két hónaposnak!

Jucám! Próbáld meg az én régi trükkömet bevetni a szobatisztáságnál: mondd neki azt, hogy 3 éves korig gyártanak csak pelenkát, nem lesz mit ráadnod, ha elfogy a csomag, akkor rá kell ülni a WC-re. Nekem ez tuti bejött Kikkónál. Aznaptól egyszerűen a WC-re járt, még éjjel sem kellett pelus (mivel már nem is volt, ugye). Azért raktam alá gumis lepedöt, talán 2* kellett cserélni.Kép

Virág! Szerintem senki nem (na jó, lehet, hogy egy-két ember) hiszi el, hogy nem vagy megsértödve, talán azért, mert eddig aki elment, az majdnem mindig ilyen okból ment el. De ha tényleg a névnap-szülinapelfelejtödés miatt költöztél ki a levlistáról, szerintem emiatt nyugodtan visszajöhetsz, mert mások is töredelmesen bevallották, hogy nem nézik és nem is fogják, de azért szerintem senki nem haragszik meg, csak legfeljebb aznap egy kicsit rosszul esik, aztán elfelejtödik.

Puszi mindenkinek!

Ja, velünk nem sok újság van, meghívott Kikkó óvonénije minket a nyaralójába egy pár napra, remélem el tudunk menni, mert apának folyton versenye van minden hétvégén.KépKép Adrit megint megcsípte vmi a homlokán, bedagadt szegénykének, de még a szeme is.Kép Pocaklakó jól van, sokat mozog, a 20. hétröl a 24. hétre hízás helyett fogytam 20 dkg, lement egy kis felesleg a derekam környékéröl. Tulajdonképpen örülök, mert a baba az fejlödik, hátulról meg nem is látszik, hogy terhes vagyokKép

Evey
evey
 
 


Evey!
Ha minden oke, akkor jo a fogyas! Azt szoktak mondani, ha hatulrol nem latszik, es megvan a derek vonala, akkor kisfiu varhato...
Mit versenyez a ferjed?

Zsoka!
Akkor mar csak azt nem ertem miert 2002. 01.-tol vagyok mentve, mikor mar a kezdetektol, 2000. majus babanetezem... Kép
Moni

moni
 
 


Evey,
téged is emgbántottalak vele? KépKépKép Hogyan engesztelhetnélek ki? Egy nagy ölelést küldök neked: KépKépKép Adrinak gyógypuszi Kép.

Móni,
valamit elkavartak neked a nentésnél szerintem...
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Ildi! Erre a topikra gondoltam. Kép

Virág! Köszi, hogy beírtad ide is, jól jött! A dolgok menetében fejlődés látszik. Csak nehogy a gyenge kezdés után egy erős visszaesés jöjjön! Kép
(Hű, már késő van, bonyolultan fogalmazok...)

Evey! Azt hiszem Vilit egyátalán nem zavarná, hogy lehet-e kapni pelust vagy sem... Kép Annyira nem foglalkozik ilyen "piti" ügyekkel. Azt sem szokta kérni, hogy pelenkázzam be, de az sem baj, ha nem teszem... Végülis én mosok. Gondolja Ő. Kép Most már valami javulást látok, de nem akarom elkiabálni!

Mindenesetre köszönöm a tanácsokat és a nyugtatásokat.

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok lányok!

Jelentkezem ismét, kicsit farokbehúzva, így, röpke két hónap után. Azért mentségemre szóljon, élménydús két hónap volt.
Szóval műtét. Igazi Exodus. Hétfőn elmentük vérvételre, majd naív fejjel elvittem a gyerekorvoshoz, hogy ő is vizsgálja meg, meg adjon beutalót csütörtökre, a műtét péntekre volt kiírva. Na, persze, amíg nincs meg az összes lelet, nem adhatott. Azért megkértem, nézze meg a torkát, műthető-e. Igen, az. Jóvan, akkor másnap is jövünk. Másnap apjuk vitte el EKG-re a gyereket, ahol a kedves EKG-s a gyereket ülve drótozta be, akkor is csak a kezére és a lábára rakott drótot, majd kézzel ráírta, hogy sírás közben készült. Mondanom sem kell, hogy gyerekorvos értékelhetetlennek találta a leletet. Belenézett a gyerek torkába is, naná, hogy tüszősnek látta, műtét részéről halasztva egy héttel, újabb AB kúra indul. Én hülye megvettem az AB-t (csekély 700 forint), majd felhívtam a fül-orr-gégészt. Mondtam neki, hogy gyerekorvos részéről stop van, mire ő meg azt kérte, hogy vigyük be másnap reggel a kórházba. Bevittük, megnézte, mondta, hogy a fenét tüszős, lesz műtét, másnap feküdjünk be. Jó, csütörtökön reggel nyolcra (na jó, negyed kilencre) bementünk. Aznap csak az anesztessel kellett találkoznunk, Borinak közben elkezdett folyni az orra, meg köhögött. Anesztes aszongya: lehet, hogy nem lesz műtét, majd másnap reggel a kolléga megnézi, és dönt. Estére Borinak 37,8 lett a hője, az ügyeletes gyerekorvos megnézte: tüszős a mandulája, nem biztos, hogy lesz műtét, de azért csináljuk végig a procedúrát, ne egyen, ne igyon, az isten se tudja, hátha mégis kiveszik. Itt már eléggé ideges voltam...
Ráadásul gyerekekre szabott ágy egy darab se volt. Anyukák a gyerekkel egy ágyban foglalhattak helyet, értsd rendes, magas, keskeny kórházi ágy. Rács nuku. Szomszéd ágyon a mama mellől le is esett egyik éjjel a kislány. Ja, a hatágyas kórteremben csak négyen voltunk, két gyerek, meg mi az anyukák. Kaját csak a gyerekek kapnak, szülőket meg sem kérdik, hogy esetleg be akarunk-e fizetni a menzára. Zuhanyzó: egyszer mentem be megfürödni. Nem vagyok egy finnyás alkat, de kőkemény hányingerrel jöttem ki. Borit inkább a mosdókagylóban fürdettem le.
Na, szóval, műtét reggele. Bejön az anesztes: nem vsz., hogy lesz műtét. Bejön a dokink: dehogynem, persze, hogy megműti. Olyan 10 körül vitték is Borit. Szegénykém addigra már elég szomjas volt, de a nyugtató trutyin kívül nem kaphatott mást. Én kint járkáltam a műtő előtt, baromi hosszúnak tűnt az a fél óra. Még a műtőben felébresztették, első szava egy panaszos Mama volt.
Az első másfél órát, annak ellenére, hogy többször átbeszéltük, hogy fájni fog a torka, de nem kellene sírni, mert attól baj lehet, Borika végig visította. Iszonyúan szomjas volt, és még nem kaphatott inni. Mondta, hogy csak egy kis vizet, mondtam, hogy nem lehet. Jó, akkor ő csak egy kis teát kér, mondtam, nem lehet, és próbálj meg megnyugodni, mert vérezni fog a torkod. Mire ő: Nem baj, akkor csak egy kis vért iszik. Na, ennél a pontnál már vele együtt bőgtem.Kép Végül elaludt, aztán meg már itatni kellett, amennyit csak lehet. Na, ivott is ő, nem kellett itatni, de minden korty után iszonyúan sírt. Én meg tiszta frászban voltam, hogy tuti be fog vérezni a torka. Estére azért belediktáltunk jó egy liter teát, így az infúziót elkerültük. Az éjszakától még féltem, de velünk nem történt semmi. Viszont a másik kislánynak elkezdett vérezni a torka, úgyhogy ő még másfél órát a műtőben volt, mire el tudták állítani.
Másnap még nem nagyon ugrálhattunk, ekkor vetettük be Emeséék rajzolóit, amik nagyon jó szolgálatot tettek, mindkét gyereknél.Kép Ezúton is köszönet érte, Emese!!!Kép
Mint kiderült, Bori mandulája már nem tüszős volt, hanem a kötőszövet egy része már elhalt benne, több darabra esett szét a műtét alatt, úgy kellett kikanalazni. És rettenetesen nagy volt. A műtét előtti napon is jó diónyira kidagadt a nyakán, még nyugalmi állapotban is.
Annak ellenére, hogy kivették mindenét (na jó, majdnem mindenét), az orra továbbra is folyt. Ez olyan méreteket öltött, hogy fel kellett vinni a kórházba, ahol egy csővel letisztították neki. Na, utána itthon minden egyes orrszívás jó egy hónapig még kínszenvedés volt, rettegett tőle. Múlt hét pénteken meg megint úgy köhögött, hogy muszáj volt szombat reggel felvinni a kórházba. Így kedden kivizsgálták, egyelőre nem találtak nála semmit. Az arcürege tiszta, torka, orra, füle rendben.
Közben elmúlt három éves (ezúton köszönöm a jókívánságokat). Igazi nagylány. Megtartottuk a szülinapját is, miután végeztünk a kórházban. Erre apám focizás közben dobott egy hátast, és egy kacskán álló csuklóval kelt fel a földről. Taxi, kórház, traumatológia. Kéztőcsontörés, a csukló leugrott a karcsontokról, az orsó és a singcsont is eltört, és az egész rotált 30 fokot. Húzatták, helyre tették, gipszelték, kedden neki is kontroll volt, megint húzatták, megint csavartak rajta egyet, és újra gipszbe tették. Kedden megint vihetjük Borit és aput is, apunál akkor dől el, hogy kell-e műtét vagy sem.
Közben nekem meg elkezdtek fájni a fogaim. Most már egy hónapja szórakozom velük, negyedszer voltam fogászaton... Talán most megoldódik, de ezt még le kell kopognom...

CsKatival még a szülés előtt beszéltem, csak nem tudtam írni, mert közben festettük a lakást is. De olvastam, hogy időközben megszületett Gergő! Gratula, hatalmas lett!!! És örülök, hogy nem maradtál egyben életed végéig.Kép))

Bori a műtét után egy héttel gondolt egyet, és nappalra totál dobtuk a pelust. A délutáni alvást is kibírja, éjszaka még nem. Ja, és egyedül hajtja a hintát. Felül rá, elindítja, baromi magasra felhajtja. Tudni kell, hogy ez egy olyan hinta, amin se korlát, se lánc, egy darab vékony műanyag ülőke, alatta meg a homok, pontosabban a beton, mert a nagyobb gyerekek mindig kirúgják alóla a homokot.
Mostanában, ha hisztizik, és megkérdem, hogy miért szomorú, azt mondja, hogy azért, mert apa elment. Akkor is, ha ott van mellette. És elkezdett kicsianyucinak hívni.Kép
Jaj, ezt még el kell mesélnem: a szobafogság alatt elég sokat nézett mesét, mivel apa volt itthon vele, aki éjjel dolgozik, reggel meg még hót kóma. Na, délután hazajöttem, lefeküdtem hozzá a földre, mire ráült a hasamra, és elkezdett egy rózsaszín habtapi korongot nyomkodni a számba: Anya, te vagy a Hófehérke. Edd meg szépen az almát.
Én: Dehogy eszem, nem kell nekem a mérgezett almád.
Ő: De edd meg, finom, van benne sok vitamin.
Én: Nem kell, hagyj békén, nem akarom, hogy megmérgezz.
Ő: De edd meg, edd meg, ha nem eszed meg, nem csókol meg a herceg.KépKépKép
Én: Na, figyelj csak, kicsim, az én hercegem akkor csókol meg, amikor én akarom. Apa, gyere, adj egy csókot!
Apa bejött, adott egy csókot. Gyerek kikerekedett, hitetlenkedő szemekkel nézte a jelenetet, majd kikelve magából közölte:
Na, anya, ő nem is a herceg!!!Kép))

Ja, és még mindig bácsi akar lenni, ha megnő. Mondtam neki, hogy sebaj fiam, a TB ma már támogatja, a nevedet meg majd Boriszra változtatjuk. Azt mondta, jó, akkor ő Borisz lesz.Kép

Na, ennyi voltam mára. Bocsánat, hogy csak magunkról írtam, de már tartoztam ezzel erősen.

Mindenesetre ezúton szeretnék minden szülinaposnak (Kanga Gergőjének külön is, mert nem szeretném, ha megbántanám őket)és névnaposnak sok boldogságot, tengernyi örömet, hosszú életet, jó egészséget kívánni!

Puszi:

Dia

Ui.: Ja, és megjelent az a könyv, amit én fordítottam. Nyomtatásban van a nevem, csajok.Kép))

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Dia

Nem semmi ami veletek tortent. Jobbulast mindenkinek, meg olvasni is rossz volt a sok rosszat ami veletek tortent utobbi idobe.
Kivanok gyogyulast mindenkinek es jobb napokat.


Milyen konyvet forditottal? Mi a cime?

Napocska
napocska
 
 


Dia!
Orulok, hogy minden rendeben ment vegulis a mutet korul. Tudom mivel jar, mert Martinnak is kivettek mindkettot, raadasul nem egyszerre, hanem fel ev kulonbseggel, sot tubust is kapott a fulebe... Amibol az egyik kiesett, mar majusban kellett volna vinni kontrolra, majd most potolom, es lehet, hogy ujbol kell tenni bele. Mert neki minderre a hallascsokkenes miatt volt szukseg. Osszel sulis lesz, es nem szeretnem ha ez gondot okozna neki.
Emese rajzoloi gepen vannak vagy hol talalom meg? Erdekelne engem is!
Moni

moni
 
 


Moni!
"Emese rajzoloi gepen vannak vagy hol talalom meg?"

Emese adott kölcsön Diának egy mágneses rajzoló táblát, hogy valamivel le tudja kötni a kórházban a szélvész kisasszonyt. Kép

Ne cukkold mán Eveyt, úgy szeretne egy kiscsajt is!!! Kép Kép Kép

Dia!
Hú, jó kis történet. Kép
Reméljük, most már nem lesz olyan sokat beteg Bori.

Könyvhöz, gratulálok!

P.Ildi!
Látod, mert nem írsz ide, azért sülyed. KépKép Kép
Kép (Magadra ne vedd) Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Dia,
Gratula a konyvhoz, Borinak a "pelusdobashoz", meg hogy mindezt ep esszel tuleltetek! Na meg Isten eltesse Bori(sz)t! Jobbulast a papadnak is!
Mi a konyv cime?

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Köszi, csajok, mindent!Kép Zsuzsi, ép ésszel, de egyre kevesebb türelemmel...Kép Sebaj, lesz ez még jobb is.Kép
A könyv. Alapmű. Minden polcon ott a helye. A címe: Minden Idők Legnagyobb Rock Botrányai.KépKépKép Zseniális mű, mióta lefordítottam, utálom a benne szereplő összes előadót.Kép Mindegy, referenciának, gyakorlásnak nem rossz, bár elég kínlódós volt.Kép

Puszi:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Dia: én megvettem Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Akkor irok, hogy ne haljon ki miattam a topik! Kép

Dia, hát ez tényleg elég rém történet, meggyőztem magam, hogy továbbra sem hagyom senki manduláját kivetetni.

Itt is megirom, végre ideért hozzánk az adsl, mostmár senki nem menti meg a babanetet tőlem!

És itt is megkérdem, jöttök 26-án???

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Dia,
rossz volt olvasni is, hát még átélni Borinak is, neked is Kép. De minden jó, ha jó a vége Kép.
Könyvhöz gratulálok! Magánban megkereslek majd ezzel kapcs., mert nekem is van egy lefordított könyvem, itt ül a polcon lassan 5 éve... Hátha kapnék érte egy kis pénzmagot...
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


P.Ildi!

Hurrrrrá, nem kell számolgatnod a perceket, most már minden csak a moderátorodtól függ. Kép Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

PIldi! Jobb, hogy kivették, több bajt okozott, mint amennyi haszna volt. A télen Bori egy hétig jól volt, utána 2-3 hétig hót beteg. Az összes létező antibiotikumot végigszedte már, a dokinéni már azt se tudta, mit adjon neki, ha éppen megint begyulladt neki. Azóta egyébként láthatóan jobban van, végre rendesen alszik, nem horkol annyit, és végre eszik rendesen. Mi több, zabál... Volt, hogy 5 fél kiflit megevett uzsira a bölcsiben. Előtte meg alig valamit, ha fájt a torka, a meleg kaját teljesen elutasította. Szóval, jobb ez így, ha egy kicsit megerősödik, szerintem nem lesz már ennyi baja.

Cory! Komolyan???KépKépKép

Zsóka! Sajna, kiadó keresésben nem hiszem, hogy tudok segíteni, nekem a szokásos fordítócégen keresztül jött ez a lehetőség, ők álltak kapcsolatban a kiadóval. De azért írj, ha tudok, segítek.

Puszi:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

BCsKata: azt hiszem kezd látszani a neten az én adsl-m! Kép Moderátorkám olyan, hogy napközben a babakocsiban alszik, meg-megébredve és olyankor toligálni kell.Na ez pont arra való, hogy közben az ember valami helyben végezhető tevékenységet csináljon, pl. olvasson. Bár már krumplit is pucoltam babakocsitoligálás mellett (lábbal toligálva), de az nem az igazi, mert amig elmegyek vizbetenni, vagy elviszem a héját a komposztra, addig újra üvölt. De netezni!! Azt igen, azt lehet igy. Egyetlen baj van, hogy jobbkézről fér ide a kocsi, viszont az egeret is csak jobbal tudom kezelni... Attól tartok rövidesen kitalálok rá valami megoldást!Kép

Dia: örülök, hogy azóta jobban van Bori! Hát igen, a ti esetetek eléggé meggyőző a műtét szükségességét illetően. NÁlunk Bálint orrmanduláját akkor kezdték forszirozni, mikor állandóan kötőhártyagyulladása volt. Elküldték fül-orr-gégére, ott megállapitották, hogy hát igen, nagy az orrmandulája, jó volna kivenni. Kérdem utána a gyerekdokinkat: és mégis, ha kiveszik, akkor nem lesz khgyulladása? Hát - azt mondja - attól még simán lehet. Mondom, oké, akkor marad. Az enyém meg olyan, hogy pl. megyek háziorvoshoz (volt ez vagy 6 éve), ohgy fájogat a lábam. Jó, akkor belenéz a torkomba és közli, hogy ki kéne már venni a mandulámat. Hót komolyan, és ez a doki ráadásnak még igen jó közeli ismerősöm(rokonom). Mandula marad.Kép

Még mindig sántikálok, pontosabban már csak lábbeliben. mezitláb tök jól elvagyok.De az előbb felpróbáltam a szandált, nem esett jól a lábamnak. Mostantól az utcán is mezitlábas leszek?? Lévén egy hete csak kocsival voltam keritásen kivül, lassan kéne menni ide-oda gyalog is...

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi
Kép Fura erzekelo van ezkebe a gyerekekbe. Lianna is rendelkezik egyfajtval. O leginkabb Chatre erzekeny. Barmikor alszik el ha en veletlen chatre tevedek tuti felebred 5 percen belul.


Labadnak jo gyogyulast. Kivanom hogy hamarosan rendbe jojjon.

A lenyeg aki levlistankra be akar lepni es nem tud, az irjon nekem mert csinaltam uj kozos azonositot. Amit elmeletileg levelbe szetkuldtem, de hat level nem mindig es nem mindenkihez szokot celba erni.


Napocska
napocska
 
 


Napocska!

Köszi! Már csak helyre jön, ha ennyien szoritanak hozzá! Tegnap egyébként szandált húztam, és elmentem itt a környéken elintézni pár dolgot. Nem volt igazán kellemes a szandál, de szinte sántikálás nélkül mentem. Buszoztunk is, na az nagyon nem volt jó, mert egyensúlyozni is kell, és ilyenkor rájön az ember, milyen fontos is az a nyamvadt legkisebb lábujj. Aztán mikor hazaértünk és levettem a szandált, akkor meg mezitláb sántikáltam egy sort, gondolom már pozicióban van a lábujjam mezitláb és másban szandálban, és az átállás még nem igazán megy. Ha bele gondolok, hogy most már egy hetes... ha elvittem volna dokihoz, tuti nem úszom meg egy jól van majd meggyógyul dumával. De hát nem érek én most rá gipszre vagy fekvésre.
Moderátorkám beszüntette az eszem 5 kor és alszom rögtön még 3 órát módszert. Most fél 6 tájt eszik, de nem alszik el, hanem ébren van egy szokásos másfél órát. De mázlimra kop-kop kop, utána ugyanugy megalussza a 3 órácskáját magában, toligálás nélkül. Csak ezt el ne hagyja!!! (2 nap statisztikája...., ma 3/4 6-kor kelt, 1/4 8-kor elaludt a vállamon sétálva, 20 percre rá megébredt, cici, visszaaludt, azóta alszik egyedül.)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


PIldi!

Megnyugtatásul, a kislábujjat nem gipszelik be. Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kata!

Meg vagyok nyugodva! Kép (és akkor mit csinálnak vele?)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Bigacsiga!
En kis naiv azt hittem, hogy valami kinyomtathato szinezo vagy rajzolo... KépKép
De te mindnetudo vagy a neten. Hol talalok nem szinezot, hanem inkabb foglalkozatot a neten?

Pildi!
Jobbulast meg mindig!

Moni

moni
 
 


PIldi: helyrerakják, és hozzáragasztják a mellette lévő lábujjhoz.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


BRRRRR (már a helyrerakásnak,képzelem)
Kép
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Együttalvással kapcsolatban szükségem lenne egy kis tanácsra, mert teljesen elbizonytalanodtam. Úgy emlékszem közületek többen is választották ezt a megoldást.
A helyzet nálunk a következő:
Mi a kislányomat újszülött kora óta külön szobában altattuk. Eleinte mindig felkeltem hozzá megszoptatni, de megunva a kialvatlanságot és a didergéseket, először elkezdtem csak a szopi idejére bevenni a közös ágyba, aztán egyre többször ottmaradt reggelig. Akkoriban még úgy gondoltuk, hogy nem akarunk családi ágyat, úgyhogy bevetettük az Aludj jól gyermekem módszert. Így Szonja három hónapos korától végigaludta az éjszakát - négy hónapos koráig. Akkor beteg lett, bárányhimlős, majd kétszer nagyon megfázott. Újra elkezdett éjjel ébredni, én pedig úgy gondoltam beteg gyereket nem trenírzunk, szüksége van ránk és a szopira. Innentől kezdve egyre gyakrabban felébredt, és én szorgalmasan bejártam hozzá, és mivel ő mindig is csak szopival aludt el, hát mindig szopott is. Körülbelül féléves korára ott tartottunk, hogy szinte még ki sem jöttem a szobából, már mehettem be újra, és ezzel ment el az egész estém. Mikor végre mi is lefeküdtünk a férjemmel aludni, akkor ha felébredt, kihoztam magunk közé, és így aludtunk reggelig. Ő tehát így alszik velünk, hogy éjjel hozom ki, mikor mi is lefeküdtünk már. Ismerőseim egyre bíztattak, hogy ez az állapot el fog múlni, talán egy foga jön, ha áttör, megint nyugodtan fog aludni, stb. Most kilenc hónapos, már három hónapja zajlik örökös újra-visszaaltatással az estém, és foga még csak most tört át, szóval nem hiszem, hogy három hónapja ezért ébred fel újra és újra. Mostanra megerősödött az a gyanúm, hogy ez a lány egyszerűen engem hiányol. Megszokta, hogy mellettem alszik el (ahogy írtam szopival alszik el, esténként mellé fekszem, úgy szopizik, és szépen belealszik, ráadásul sokszor délután is együtt alszunk, mert mire végre elalszik, addigra én is), és azért ébred újra és újra, mert én nem vagyok ott. Miután kiviszem magunk mellé, már legfeljebb csak egyszer ébred szopizni az éjjel, de különben jól alszik. Egy ismerősömtől azt a tanácsot kaptam, hogy felejtsem el ezt a kihurcolgatást, abban az ágyban altassam el a lányt, ahol mi is fogunk aludni, ahová csak bebújunk mellé. Így meg fogja tanulni, hogy nem kell állandóan felébrednie és hívnia, mert úgyis mellé fekszem le aludni. Amikor én elkezdtem kihozni magunk közé, akkor abban reménykedtem, hogy egyszer csak újra át fogja aludni az éjszakát, és nem kell többet kihozni őt. Én szeretek vele aludni, és a férjem is, de így legalább az éjszaka első felében van egy kis magánéletünk, még tudunk este beszélgetni az ágyban, egy kicsit összebújni stb, és annak ellenére, hogy szeretünk vele aludni, azért mégis jobb lenne, ha ez nem egy évekig tartó állapot lenne, hanem csak amíg baba. De én most már teljesen kifáradtam, ingerültté tesz, hogy egyszerűen nem tudok semmit rendesen megcsinálni. Ilyenkor este vasalnom, főznöm, mosogatnom, és nem utolsó sorban tanulnom kéne, mert fősulira járok, és úgy alakult, hogy most nyáron is aktívan tanulnom kell, különben búcsút mondhatok a sulinak. Meg elképzeltem, mi lesz, majd ha járni tud néhány hónap múlva: valahányszor kijön, mert felébred, mi szépen visszakísérgetjük az ágyába, aztán miután lefeküdtünk, egyszer csak nem küldjük vissza? Szegényke, teljesen össze fog zavarodni (talán már most sem érni mi ez, hogy anya van, aztán nincs, aztán megint van stb.) A férjem szerint viszont ha már eleve a mi ágyunkaban altatjuk el, akkor pont az ellenkezőjét fogjuk elérni annak, amit én szeretnék: még jobban hozzá fog szokni, hogy velünk alszik, és még kevésbé fogja tolerálni, hogy nem vagyok ott, amikor felébred. Mi a tapasztalatotok, véleményetek? Azóta sokat olvastam az Aludj jól gyermekem módszerről, és úgy gondolom, hogy nem akarom ezt többet alkalmazni, viszont a férjem nagyon mondogatja, hogy egyszer már bevált, ha engem zavar ez a helyzet, akkor csináljuk megint. Azt hiszem az éjjeli szopiról leszoktatás sem lenne megoldás. Vajon jó ez a "kicipelős" módszer? Vagy dönteni kéne, hogy csak a saját ágyában, vagy csak a mienkben alszik? Nem hiszem, hogy bírnám energiával állandóan bejárkálni hozzá egész éjjel, hiszen épp emiatt szoktunk rá, hogy kihozzuk. De ha a "teljes" együttalvás mellett döntünk, akkor be kéne vinni a szobájába az ágyunkat (mi a nappaliban alszunk, csak 1,5 szoba van), akkor nem tudom, hogy ha nagyobb lesz, hogyan tudjuk neki a saját fekhelyet biztosítani, hogyan tudjuk saját ágyba szoktatni? Ez főleg akkor gond, ha közben lesz egy kistesója, akivel akkor még együtt kell aludni. Jaj, légyszi, adjatok tanácsot, fogalmam sincs mi legyen.
Kata
Kalinta
 


Moni!
Az én gyerekeim ide szoktak járni (3,5 és 6 ):
foglalkoztató a neten:

Nálunk most ez a csúcs!!!
http://uptoten.com/

*****

Disney,
ez a fő oldal, ebből nyilnak az alábbiak
http://disney.go.com/park/homepage/today/flash/index.html
playhaus-ra (kanna kell kattintani)

gyurma emberke (ezt a mesét nem ismerem)
http://disney.go.com/disneychannel/playhouse/bop/index.html
Mackó só a kék házban szereplőivel (minimax)
http://disney.go.com/disneychannel/playhouse/bear/index.html
rolie polie olie szereplői (minimax)
http://disney.go.com/disneychannel/playhouse/rpo/index.html
stanley szereplői
http://disney.go.com/disneychannel/playhouse/stanley/
micimackó szereplői
http://disney.go.com/disneychannel/playhouse/bop/index.html

*****
Nelvana
ez a fő oldal, ebből nyilnak az alábbiak
http://v1.nelvana.com/main/

Babar (elefántkirály) (minimax)
http://v1.nelvana.com/babar/en/splash.html
Franklin (teknős gyerek) (minimax)
http://www.franklintheturtle.com/

*****
PBS
ez a fő oldal, ebből nyilnak az alábbiak
http://pbskids.org/

Cyberchase (minimax)
http://pbskids.org/cyberchase/
http://pbskids.org/cyberchase/games.html
George (minimax)
http://pbskids.org/georgeshrinks/
sesame street
http://pbskids.org/sesame/
teletubbies
http://pbskids.org/teletubbies/

*****
http://www.lego.com/
lego explore
http://www.lego.com/eng/explore/games.asp

*****
bob builder
http://www.hitentertainment.com/bobthebuilder/

*****
ez egy kis gyüjtemény
http://www.dinosaurdesign.com/index.htm

*****
zongora
http://www.kidscom.com/create/music/machine/machine.html

*****
állatos puzzle-k
http://www.billybear4kids.com/animal/puzzles/main.html

*****
dáma játék
http://www.funranch.com/games/checkers/index.htm

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Ha nem erre gondoltál, hanem kifejezetten foglalkoztatókat akarsz, akkor a "preschool", vagy "kindergarten" szavakat kell beírni a keresőbe és felad vagy tizezer oldalt. Van két összegyűjtött oldal, a leglátogatottabb sorrendben:
http://www.sitesforteachers.com/
http://teachers.teach-nology.com/index.html

Innene nagyon sok jó helyre lehet eljutni.
Vannak kifejezeten óvodás korúaknak való oldalak, iskolaelőkészítős oldalak, nézegetni kell. Néhány példa kiragadva:

angol nyelven kimondva az abc, a számok, óra mint idő, összeadás
http://www.learningplanet.com/stu/kids1.asp

BBC iskolás oldala
http://www.bbc.co.uk/schools/

Ezen nagyon sok kézműves dolog van
http://www.first-school.ws/
http://www.dltk-kids.com/
http://www.dltk-cards.com/
http://www.kidzone.ws/
http://www.coloring.ws/
pl. bingo készítő, memória készítő, naptár készítő stb.
Nekem ebben az oldalakban az is nagyon tetszik, hogy a szabásmintákat felajálja színesben, akkor csak ki kell nyomtatni és kivágni, vagy fekete fehérben, akkor viszont a gyerek vagy te festheted ki, nyomtatás után. Kép

naptárkészítő
http://www.enchantedlearning.com/calendar/

http://www.mrsalphabet.com/

stb. stb.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kalinta Kata!

Hmhm! Sajnos én ebben nem tudok neked segíteni, mert én egyik gyerekemmel sem aludtam se együtt sem egy szobában.

Talán nálatok az lenne a célra vezető, ha elhatároznád, hogy mit akarsz és azt következetesen betartod.
Végül is neked van problémád a kialakult helyzettel, neked is kell döntened.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kalinta

Te igenyednek kell dontenije. Ahogy neked jo. Itt kozottunk van olyan aki kulon altatja gyereket es van aki vele alszik.
En utobbi vagyok. Nalunk a lanyok maguktol koltoztek ki 6-7 eves koruk kozott a nagyagybol veglegesen. Legkisebb meg ott alszik. Nekem ez igy a legkenyelmesebb.
Egy a lenyeg talald ki neked mi jo es utana kovetkezetesen azt csinald. Ne inogj meg soha, mert h ameginogsz akkor gyerek nem tudja mi is van most.

Napocska
napocska
 
 


Evy,
én úgy ismerem magamat, mint aki mindig is kimondta, ha valami nyomta a szívét, és tettem ezt akkor is, amikor várható volt a durva, közönséges, olykor obszcén reakció (ami jött is, emlékszel?). Madárkától féltem, mégis kimondtam, ami bennem volt. Nincs jelenleg senki itt vagy a listán, akitől tartanék, égy méginkább kimondanám, ha valami bántana. Másrészt meg ha valami nem esik jól, az az, hogy gerinctelennek tartanak mindazok, akik nem hiszik el, hogy nem sértődtem meg, hiszen akkor folyamatosan hazudok - amit visszautasítok. De most sem sértődtem meg (csakazértsem Kép), csak erre lyukadtam. Mégsincs semmi negatív érzésem. Úgyhogy ne magyarázkodj, visszakozz, értelek. Kép

Dia,
örülök, hogy túl vagytok ezeken. Kép A szörnyű részeket leszámítva élveztem az írásodat - könyv formájában végre mikor olvashatjuk??? Kép Komolyan! Itten fordításra pazarlod a drága idődet ahelyett, hogy megörveztetnél minket egy könyvvel. Kép

PIldi,
kislábujjadnak drukk. Kép

Kalinta,

Nálunk is ment a huzavona, mígnem megtaláltam a számunkra ideális megoldást: Ráhel kb. egy éves korától a másik szobában alszik - egy heverőn. (Mellé tettem párnákat, hogy ha legurul, ne üsse meg magát.) És amikor felébred szopizni, odafekszem mellé (hurcolom magammal a takarómat oda-vissza, mint egy kétéves Kép), és megszoptatom, amibe általában belealszom, de nem bánom (úgyis kényelmesebb az az ágy, mint a miénk Kép), aztán ha felébredek, visszabújok a párom mellé. Nekünk ez a legkényelmesebb. Sok sikert:

Virág
Virág
 


Kalinta!
Engem mindenki csodal, hogy hogy tudtam megcsinalni, hogy egyik gyerek sem jon at. Martin 4 es fel eves koraig atjart, de nem kozenk, hanem a kanapera, miutan eladtuk azt az ulogarniturat, akkor a foldre keszitett takarora, de hamar leszokott rola. Kicsikent kovetkezetes voltam es nem vettem kozenk szinte sosem. Inkabb en mentem amikor mar nagyobb volt. Igaz o 6 hetes koratol ataludta az ejszakat, es amikor neha-neha ebredt, akkor konnyen meg tudtam vigasztalni. Viki 4 es fel honapos koraig egy szobaban aludt velunk, mindig odavettem, ugy szopizott, majd visszatettem, ha sirt ugy vigasztaltam, hogy fogtam az agyban, es a melkasomon aludt el, majd letettem, ha nyafogott utana, akkor meg simogattam meg egy kicsit az agyaban. A fejunk folott fol az agya. De 11 hetes koratol ataludta mar az ejszakat. Utana atkerult a tesohoz, es mindig en mentem, es max. rovid idore hozom at, ha nagyon muszaj, megnyugtataskeppen, es mindig visszaviszem. Ahogy fentebb irtak mar, szerintem dontsd el, hogy mit szeretnel, es vidd veghez, de kizarolag kovetkezetesen. mert kulonben fabatkat sem er az egesz!! A gyerekek mindig sikeresen megtalaljak a gyenge pontunkat!
Sok sikert! Es kitartast!
Moni

moni
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: