Új privát üzeneted érkezett!

Kanga, Virág!

Be akartam nektek gépelni a teljes programot, de szerencsére ma már fönt van a Babanet fõoldalán a link ( [url=http://www.babanet.hu/aktivszules/millenaris.htm" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/aktivszules/millenaris.htm[/url] ), így megmenekültem! Vasárnap 14,40-kor én tartok elõadást a tévhitekrõl (inkább beszélgetés lesz). Ez az Aktív Szülés Program rendezvénye a Milenárison a "Fogadó" épületben.

A Születés hetérõl részletesen itt: www.szuleteshete.hu

Márti, várlak! Csuda jó lenne, ha el tudnátok jönni!

Puszi,
Iboly
 
 


Sziasztok!

Kicsit lemaradtam. Ha reggel kelek Anikóval, és gyorsan leülök a gép elé, az az egyetlen esélyem. Az a baj, hogy a telefonos modemes dolog akkor olcsó, amikor az ember kevésbé ér rá. Itt ülök egész nap "egyedül" itthon, akkor ráérnék, akkor drága. Este tül zûrös már minden, éjjel aludni próbálnék, marad a kora reggel, ha úgy alszik Ancsi, hogy összejön.

Snoopy: nem semmi volt a szüléssztorid, még egyszer gratulálok nektek!

Anikó: neked meg szoritok!

Evey: ha jól tudom, a méhcsipés azon kevés dolgok egyike, amire szokták a deszenzibilizálást (hozzászoktatást) csinálni, ha tényleg allergiás vagy rá, érdemes lesz majd utánajárni.

Banett: gratulálok a papirodhoz! Valahogy egy kicsit én is úgy voltam, hogy örülök, hogy végre távoztama munkahelyemrõl, pedig nem voltak szemetek vagy ilyesmi.

Anikó múlt héten, 4 hetesen lett mázsálva, 4,4 kg és 58 cm volt (ez fél kiló és 3 cm plusz). Hát nem leszünk olyanok, mint Bábi volt, meg most Marci meg Hunor, de ez a gyarapodás nálunk teljesen oké, az ikreknek volt ennyi idõsen ennyi, Bálintnak kevesebb.
Számomra egyre inkább BÁlintra hasonlit Anikó. Kicsit pöttyösödik a pofija, kezd néha hakapesziként enni, aztán meg persze bukik sorozatban, na ezek dettó BÁlint. Most már a bal cicibõl is eszik rendesen, bár még mindig kicsit kevesebbet termel, de most már délelõtt ezzel is egycicisen lakik jól. Egyébként ez van, hogy kora reggel-délelõtt egy cicibõl eszik, aztán délután-este kettõbõl, fürdés utánra tartunk ott, hogy mindkettõt teljesen kipucolja. Ez nekem most igy nagyon jó. Kicsit még mindig tartok tõle, mi lesz, ha esetleg még többet alszik éjjel, hisz már most az van, hogy a balból este 10 körül eszik, aztán fél 5 tájt jön a jobb, és csak 8 körül a bal, szóval éjjel van közel 10 óra szünete, ez azért elég sok, nem? Mondjuk egyelõre nem parázok, hiszek benne, hogy megoldódik minden.
Kezd egyre inkább vigyorogni, tegnap 4-5 menet is volt, kb 5-10 perces menetek, amikor vigyorog plusz gagyorászik. Apja szerint a játékok felé nyúlása is kezd tudatossá válni, szerintem ez még túlzás, de ki tudja. tegnap volt egy olyan is, hogy a hajammal cirógattam, ezt már most imádja, és közben adott hangokat, jelezve, hogy élvezi a dolgot, mert forgatta, tartotta oda a fejét közben, perceken át, tök ari volt.
Nagyok már nagyon várják a suli végét, számoljuk vissza a heteket.
Kertbõl már elkezdtem a "befõzést", tettem el télire Anikónak mini adagokban sóskát, spenótó, salit (megrottyantva, lemixelve). Mivel õ kb pont télen kezdi majd a fõzelékeket...

Ildi

Ildi
 
 


PIldi!

Éppen most gondoltam rád, hogy mi lehet veletek. Ügyi vagy csak így tovább.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!

Na, megjártuk a kórházat. (Kata, mégegyszer sajnálom, hogy csak én nem találkoztam veledKép
Itt nem írtam, de Marcinak van születése óta egy furcsa köhögése, amit sikerült a kh.-ban a doktornõnek meghallania. Egyfajta fojtó, száraz köhögésnek nevezte, (én arra hasonlítottam, mintha egy öreg szívasztmás papi krehálna), és szükségesnek tartja majd a nyeletéses rtg-t. (Snoopy, ez milyen? Annyit tudok, hogy kontraszt anyagot nyeletnek vele, de mennyit? És tényleg ki tudja mutatni a légcsõ-szûkületet??) Ha nem lesz megint beteg, akkor 3 hónap múlva csinálnák.
De az allergiát sem zárhatják ki, lévén halmozottan fordul elõ a családban-, ezért újabb vérvétel, (eredmény 2 hét múlva) Nagyon ügyi volt, csak a szúráskor sírt-most nem a fejébõl vettek, hanem a kézfejébõl.
Jelenleg jól van, igaz, a hülye AB-tõl még mindig megy a pocija, de ma kapta meg az uccsó adagot, remélem, hogy hamar helyrejön.
Tegnap volt a kis Marcika 3 hónapos, számomra hihetetlen, hiszen szinte tegnap született, ma meg már negyed évesKépKép Olyan jó kisbaba, ha csak ránézek, mosolyog, a Nagyok hangját, ha hallja, már tekereg a fejével. Tiszába tevéskor dumál és NAGYON szeret meztelenkedniKép Eddig szerette a hason fekvést, de így a nagyvilágból nem sokat lát, ezért inkább a háton fekvést részesíti elõnyben. Tükörben ha meglátja magát, fülig ér a szájaKépKép Szóval igazi MosolyalbumKép
Továbbra is imádja minden tesója, Jancsi alig enged bkit is a közelébe:"Enyém Mákki!!" Hordja a kiságyába a kocsikat, a szent Autókákat, és mindegyiket módszeresen bepakolja Marci fejéhez.Kép

PIldi, milyen kis elõrelátó vagy! Én majd a gyümikbõl teszek el.
Anikó is szépen gyarapszik, legalább õ nem olyan gyorsan növi ki a cuccait, nem?KépKép
Nálunk is megy a visszaszámlálás, én is alig várom, nagyon utálok ébresztõórára ébredni.

Kata, ezt neked külön:
Tamás kérdése Anyámhoz (nem sokkal a Mama születésnapja után):- Mama, és nagyon félelmetesek voltak a mamutok??KépKépKép

Puszi és jó éjt:

Verus

Kép
 
 


Sziasztok!

Verus!
Tomi és a mammutok! KépKépKép
Nyeletéses rtg: szerintem légcsõszûkületre nem jó, csak nyelõcsõszûkületre. Egy-két kiskanálnyi masszát kell a babáknak lenyelniük. Hogy hogyan veszik rá õket, hogy lenyeljék, azt nem tudom. Lassan csúszik lefelé, illetve odaragad a nyelõcsõ falára, így amikor rtg-átvilágító alatt van a baba, akkor látják, hogy mekkora a szélessége a nyelõcsõnek, hogy átjut-e esetleg a légcsõbe valahol a kontrasztanyag, vagy nincs-e elzáródva a gyomorba vezetõ nyílás. Ha a légcsõre és a hörgõkre kiváncsiak, akkor bronchoscopiát végeznek (talán már ki is próbáltatok ilyet TomivalKép), vagy itt is csinálnak kontrasztos feltöltést, de ahhoz el kell altatni a babát.

Snoopy
snoopy
 


Verus!

Én is sajnálom, de tudjuk be annak, hogy mindkettõnknek meg volt az egyéni gondja/baja. Kép
A férjed viszont nagyon szimpi volt és amitõl leesett az álam, hogy tudta a kisfiam nevét. Kép
Jancsi meg egy szívtipró. A fényképen is látszott a szemén, de csajok ha élöben látnátok, az a csábos kis mosoly!!! Sok lányt meg fog még rikatni. Kép)))

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Iboly,
köszi. Kép A gála az a 10e ft-os izé?

Bigacsiga és Verus,
kívánom, hogy valahol máshol talizzatok inkább. Kép Kép

PIldi,
gratula a kicsi fejlõdéséhez! Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Szarakodik a vnet, nem tudom elküldeni a levelem. Idemásolom:

Gondoltam írok pár sort, hogy még mindig egyben és még jele sincs
annak, hogy vha is külön. De tuti, hogy vha külön leszünk. Eccer. Úgy
néz ki, hogy kaptam egy kis haladékot szerda helyett pénteken kell
majd befeküdnöm, mai vizsgálat szerint semmi változás. Kicsit
csalódott voltam, de igyekszem optimistán felfogni, hogy talán a
hétvégén legkésõbb már tényleg külön leszünk és ez a súly, amit
cipelek már nem lesz. Ugyanis egyre nehezebb, egyre csúcsosabb a
hasam, mindenki megnéz az utcán, hogy atyaúristen, kettõ baba? Nem
egy, de nehézKépKépKép Az is gond, hogy tele az osztály túlhordásos
anyukákkal és újszülöttekkel így még ott is alig van hely. Az NST
szerint minden oké. Szóval várok és töltjük az idõt. Lili türelmesen
hallgatja, hogy nemsokára megszületik a tepsére, közölte, hogy nagyon
fogja szeretni (pedig egyszer sem mondtuk neki, hogy szeretnie kell)
és simogatni és fogni és pelenkázni szóval majd meglátjuk. Egyébként
önálló a drágám észre sem fogja venni, ha nem leszek itthon a hétvégén
is egyik nap az unokatestvérénél a másik nap anyukáméknál aludt és
piszokul élvezte alig akart eljönni haza. És szíve szerint ma is
anyukáméknál aludt volna. Szóval ez könnyebbség lesz a lelkemnek, hogy
így elvan másokkal is.

Verus! Itthon várok, nem költöztem fel. KépKép Örülök, hogy Marci már alakul.

Evey! MegvártalakKépKépKép

Pusz:

Anikó
Gerianikó
 


Anikó!

Szerintem nem a vnet a hibás hanem az egész internetel nem stimmel valami. pl. tegnap a babanetre sem lehetett írni este, ma mega yahoo dobot ki megint.

Bírd ki még egy picit, itt a front, nemsoká itt lesz a kicsid is. Kép

Lányok!
Kipótoltam a táblázatot, elküldtem Napocskának majd felteszi a listára. Nézze meg mindenki akinek nem stimmel valami az sikítson. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Magunkról:
Pénteken volt a kisebbik fiam évzárója. Van az óvodának óvodai ruhája abba voltak felöltöztetve. A fiúknak csak sötét nadrágot és fehér inget a lányoknak csak fehér blúz kellett vinni. Az ovi meg adott a fiúknak egy kék fehér pöttyös nyakkendõt, a lányoknak meg egy kék fehér pöttyös szoknyát + a fejére egy kis bóbitát. Olyan aranyosak voltak meg kellet zabálni õket. Azt hittem miután õk mini csoportosok, hogy majd lesz sírás rívás odaszaladás anyukához, ha meglátnak minket, de nagyon fegyelmezettek voltak és annyira jól szerepeltek, hogy az óvó néni a hosszabb mûsort adta velük elõ. A végén megszámoltuk és 34 verset mondtak el mosolyogva és élvezve a szereplést. Szerintem nagyon szép teljesítmény volt a gyerekektõl is és az óvó néniktõl is.

Ahogy hoztam el õket az oviból mind a kettõnek kipakoltam a zsákját, mert hétvégére mindent hazaviszek, kimosok és hétfõn tisztán visszük vissza. A nagyobbik(Doni) zsákjának a zsebébe volt egy papír zsebkendõ. Én buta anyuka Kép Kép meg nem tudtam, hogy annak funkciója van és kiráztam elraktam. Két perc múlva a fiam magából kikelve kereste és dührohamot kapott (jogosan), mert abba volt a kis foga én meg elvesztetem. Szerencsére felnyaltuk a folyósot egy jó nagy körbe és meg lett, Kép de addig azt a vinnyogást halgatni bórzasztó volt. Kép

Pele!
Nem piszkállak, de nekünk meg már az ötödik foga eset ki. Kettõ ebbõl úgy, hogy beleharapott az almába. Kép
Az egyiknél szándékosan én haraptattam bele, mert akkor mentünk a mûtétre és nem akartam, hogy más vegye ki neki.
Az oviba meg biztos elfelejtkezett róla, hogy mozog. Kép
Azért ne aggódj, majd egyszer csak Áron is hozza az övét mutatni neked. Kép

Viszont, jó tanácsként annak akinek a gyereke váltja a fogait. Amikor már kiesett és az újnak a teteje látszik vigyázzatok rá ne egyen a gyerek keményet. Nekünk az felsõ egyes fogával történt, hogy valószínû ráharapott és visszacsúszott a helyére. Benõtt szépen az ínye és három hónapig meg sem mozdult. Már éppen elakartam vinni a fogorvoshoz, hogy nyissa fel neki egy kicsit had tudjon kibújni, amikor most a napokban áttört megint. A gyereknek is rossz volt, mert nem tudott rágni, én meg féltem nehogy elhaljon a foga, bár nem valószínû, de a fene tudja.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


gyereknap:
Jó is volt meg nem is. Jó, hogy megnéztem a programokat az Interneten. Kép

Szombaton a szigeten voltunk. Én is meresztgettem a szemem, de egy darab Snoppyt sem láttam, ill. csak nyomtatott formába Kép Kép pókember és garfild társaságában.
A gyerekeim minden áron fürödni akartak, de én nem akartam õket abba a vízbe beengedni meg nem is volt nálunk törölközõ.
Az a pókhálószerûségre összerakott mászóka nagyon tetszett nekik alig lehetett levakarni õket.
Sajnos korán (??) haza kellett mennünk, így a Ghymest sem tudtuk megvárni, mert esete mentem az osztálytalálkozóra.
Viszont rettenetesen elfáradtak visszafelé csak vonszolták magukat a parkolóig.

Hú, 20 éves érettségi találkozónk volt.
Olyan furcsa volt, hogy volt olyan akinek most ballag a gyereke nyolcadikból, és volt olyan akinek most érettségizik a gyereke!!!, az enyém meg a legkisebb a maga kis 3,5 évével.
Nagyon örültünk egymásnak és a végén már én is nagyon örültem, hogy felkutattak és el is mentem pedig az elején nem nagy kedvem volt, mert marhára lefárasztottak a gyerekeim a szigeten.

Vasárnap elõször a várba mentünk. Ott gyakorlatilag csak egy szinpad volt meg tolongás. Azzal tartották ott az embereket, hogy ingyen péksüteményt, rostos üdítõt és ásványvizet osztottak. Volt arcfestés és pónilovaglás, de ezekért is órákig kellett volna sorba állni. Volt tombola, azon egész "értékes" ajándékok voltak.
Benéztünk egy kicsit a hadtörténetibe, a puskáktól és az ágyúktól egész felvillanyozódtak, úgyhogy hamar kis mentünk mielõtt halomra lõtték volna a látogatókat. Kép Kaptak huszár csákót meg zászlót.
Igazából mi a Kolompos miatt mentünk fel, de nagyon gyönge volt és rettenetesen meleg is lett délkörülire.
Azzal meg teleszaladt a hócipõm, hogy Dalma asszony volt a fõvédnök és a kis unokáját nekünk vad idegen embereknek fel kellett köszönteni a névnapja alkalmából. Magyarul megvették a Kolompost a kislánynak, aki szinte el sem mosolyogta magát a táncolás alatt, szerintem neki roppant kínos lehetett. (Jól van na nem irigykedem)

Utána átmentünk a Nemzeti színházhoz, ott meg összecserélgették a mûsort, Kalákáról lemaradtunk, mert addigra mire lett volna a gyerekeim összecsuklottak mint a colostok, a Weöres Sándor versek színészek elõadásában tök jó volt. Jó volt, mert pl. én egész más hangsúllyal olvasom és jó volt így is hallani.
Nagyon szép a színház kertje, csak nem értem a népet ha vizet lát miért kell mindjárt belemászni??? Kép
A fiaim kézmûvesedtek végre egy nekik is testhez álló feladat, nem csak gyöngyfüzés. Kép Fából egy frédibéni autót csináltak mind a "hárman" apuka fûrészelt a gyerekek meg segédkeztek. Most az a legnagyobb kincs. Kép)))
A kicsi még a nyelvét is kidugta úgy igyekezet mi meg egymást lökdöstük a párommal, hogy nézi-e. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Ma meg (ill. az már tegnap volt)
Több rossz hír is fogadott. Kép Kép

elõzmény:
Voltunk szerdán kontrolon. Szépen javul a Doni lába. Továbbra is kell tornáztatni, hogy tovább lazuljon meg most már lehet úszni ill. továbbra is biciklizni.
Írt fel a doktornõ Doninak egy cipõt. Mondom neki, hogy biztos, hogy szükséges, mert mire elkészül megmûti a másik lábát is.
Ja anyuka most nem majd szeptemberbe, mert nincs három orvos csak kettõ meg egy és az egész nyáron így lesz. Jó értem nekik is kell a szabadság, de eddig azt mondogatta, hogy hat hét után megcsinálja a másik oldalt is.
Tökre elkeseredtem, mert olyan szépen elterveztem, hogy most megcsinálja, szeptemberre jól lesz mehet oviba következõ nyáron kiszedik a csavarokat mehet iskolába. Ehhez képest szeptembertõl nagycsoportos lesz és már eleve úgy kezdi, hogy három hónapot hiányzik Kép(((, és már halasztott egy évet.

Apa három napig nem tudott eljönni velünk a Dombóvári útra.
Hétvégén benyögte, hogy Kedden elutazik Lengyelországba.
Ma fogtam magam kinéztem a térképrõl, hogy kell odamenni BKV-val kézen fogtam a gyereket és elmentünk.
6-8 hétre vállalták, hogy lesz cipõ. Ha ez betartják arra az egy hónapra tök fölösleges. Utána megint megmûtik és egy darabig megint nem kell cipõ. Utána meg megint egy másfelépítésû kell.
Amit csinálnak olyan kemény a kérge, hogy az borzalom. A fazonok egyik csúnyább mint a másik.
Azt nem értem ha valami gyógyászati segédeszköz, annak eleve miért kell rondának lenni és annak miért kell
messzirõl ordítani, hogy az az. Akinek ilyeneket kell hordani az különben is mind szerencsétlen sorsú miért kell még azzal is büntetni, hogy egy ízléstelen rondaságot hordjon???

Hazajöttünk és apa telefonált, hogy egy óra múlva utazik, csomagoljak össze neki, amit tudok. Hogy ne üssön meg a guta. Még jó, hogy fáradságom ellenére, tegnap rajtam volt a fészekrakás és egy rakás fontos dolgot kimostam neki. Kép
Elment négy napig szalmák vagyunk. Kép Kép

bigacsiga Kata

ui: mostmár befejezem magunkról Kép igérem holnap rólatok is írok és kérdezek, remélem a yahoo megjavul a babanet meg nem romlik tovább.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Snoopy, ami miatt javasolják a nyeletéses rtg.-t, az a köv: CPI?, vasc. ring?...ez nekem kínai, segítesz megérteni? De tény, hogy fura, mivel nem volt szó sem arról, hogy reflux betegsége lenne..akkor mit csináljak?? Ne is engedjem?

Anikó, remélem, hogy azért még májusi lesz ez a HédibabaKépKép Továbbra is drukkKépKép

Kata, és végül megcsináltatod a cipõt? Egyébként az elkeseredésedet megértem, de próbáld meg a jó oldalát nézni.. pl. nem vagytok nyáron szobára ítélve Donival.

Mi okultunk a sok évi gyermeknapi tapasztalatunkból: tavaly Balatonra mentünk, ahol szinte senki sem volt, idén meg csináltunk egy nagy kerti bulit a srácoknak. Szombaton anyósék és régi barátaink voltak nálunk, grilleztünk, süti.. fagyi.. (a tombola és a petárda kimaradtKép) A skacok a medencében hûsöltek, délután mi is becsobbantunk, nem lehetett már ki bírni a nagy meleget.( Sikerült nemrég venni egy bazi nagy medencét,-mi Váradiak is simán elférünk benne..)
Vasárnap gyerek kívánságára hamburgert sütöttünk, ebéd-vacsi az volt, és az elõzõ nap elkezdett -és azóta sem befejezett- vízicsatát folytatták..

Egyébként le vagyok törve, mint a bili füle, mert a ma felhívott minket egy vevõjelölt, hogy "hát bocs, de még sem.." Már 3x voltak nálunk,szinte megállapodtunk mindenben, Békésbõl akarnak Pest mellé költözni, anyuka totál odavan a lakásért, a gyerekek is, és van egy igazi vaskalapos f*sz, aki aszondja, hogy NEM. Ilyenekbe kötött be(!!), mennyi nálunk a kutyakaja?- mert lent Békésben õ x Ft.-ért tudja venni, mennyi a kábel TV? nem tetszik neki a fal színe..anyád! És különbenis õ tul.képpen nem is akar elköltözni, már 2 éve keresnek lakást, de vmi (ill. valaki ) miatt sosem találnak pont megfelelõt.
NA, mindegy.

Képzeljétek, Jancsit el kezdett szólni, ha kakilnia kellKépKép Visszatartja, belekakil a bilibe, marha büszke rá, mi meg õráKépKép
Ja, meg ami olyan édes volt: Vettem magamnak egy új tusfürdõt, Karinak nagyon teszik a Pavilon (Palmolive-Kari nyelvénKépKép illata, de közölte: "Milyen kár, hogy anyatejes-babaszáj szagú tusfürdõ nincsen, mert õ azt az illatot imádja a legjobbanKépKép" Édes, nem? Tény, hogy mindig szagolgatja MarcitKép Csak eddig nem mondta, hogy miért..
Hannáék csütörtökön és pénteken oszt.kir.-ra mennek a Mátrába, nagyon izgul, ui. most fog elõször "ottalvós" kirándulásra menni. Bevallom õszintén, hogy csak azért engedem el, mert 2 olyan tanár kíséri õket, akiket nagyon kedvelek és korrektnek tartok, és nem megy velük más szülõ...
Tomi pedig 17.-én és 18.-án vizsgázik, szegénykémKép De tutira minden OK leszKépKép eszembe jutott Tomival kapcs.-ban is egy aranyos sztori.:
Pár hete csörög a telefon, érdeklõdnek a házról. Tomi hallja az apja válaszait, de mikor a telefon túlvégén azt kérdezik, hogy "ez paraszház?" és az apja úgy válaszol, hogy "nem, ez polgári ház.." akkor rákérdezett: "Anyúúú, és ha vki nem fideszes, akkor már nem is veszi meg a házat??"KépKép

Ja, szerintetek hol keressem a szocpollal kapcs.-os törvényeket? Az eszcsm.hu-t nem lehetett megnyitni a meh.hu-n meg a 2000-es változások vannak..

Csók mindenkinek:

Verus

Eveykém, Boldog névnapot!!!!!

Kép
 
 


Verus!

www.kancellaria.gov.hu -n nézd meg.
[url=http://www.eum.hu/" TARGET="_top]http://www.eum.hu/[/url] ez lett a szcsm új webcime.

Tvica

Tvica
 
 


[url=http://www.kancellaria.gov.hu/tevekenyseg/otthon/" TARGET="_top]http://www.kancellaria.gov.hu/tevekenyseg/otthon/[/url]

Kép még ezt találtam.

Tvica
 
 


Sziasztok!

Bcs Kata!
Nagyon sajnállak titeket Doni miatt, de neki sem lehet most könnyû. Ezt már meg tudtátok vele beszélni? Azt, hogy nyáron mégsem lesz mûtét? Borzalmas lehet várakozni, de talán jobb, ha a nagy melegben nem "szenved" szegényke annyit. Egyébként én elég késõn kapcsolódtam be a történetetekbe. Ha lehet ilyet kérdezni, mi a gond Doni lábával?

Verus
Mi a helyzet Marcival? Hogy vagytok?
Nagyon jópofa Tominak a kérdése.
A "parasztról" jut eszembe. Vettünk kenyeret és Áron olvassa, hogy milyen. (Annyira élvezi, hogy mindent el tud olvasniKép) Sváb parasztkenyér. Majd megkérdezi: Anya, mit csinált ez a szegény kenyér, hogy leparasztozták?
Nem tudom, nálatok mi a helyzet, de amióta suliba jár egyre több káromkodást tanul. Kép Nagyon zavar és sajnos nem vagyok mellette egész nap, ezért nem tudok rá hatni, csak itthon. De sokszor úgy veszem észre, ettõl nagyfúknak érzik magukat és nem sokat segít a hegyibeszédem. Igaz, itthon nem használja, de egyre több dolognak érti a jelentését, ami érthetõ is, mert az értelme is fejlõdik, de miért pont ilyen irányba?!Kép
Egy másik aranyos sztori. Van egy kolláganõm, akit Gicinek /nem így írja, de így ejti/ hívnak. A 13 éves fiát gondolhatjátok, hogy csúfolják a suliban?!Kép Mesélem itthon a páromnak, persze Áron lokátorai dolgoznak eközben. De mivel nem mondtam ki a szót, csak találgatni tudott. Kijön hozzám a konyhába és mondja, hogy õ már tudja, hogyan csúfolják azt a szegény kisfiút. Itt kicsit megijedtem, de a végén jót nevettem. Áron: cicinek!KépKép Irtó aranyos volt, és a lelkem is megnyugodott egy kicsit.

Banett

Kép
 
 


Verus!

Itt fetrengek a röhögéstõl a kicsi meg egyfolytában kérdezget a másik szobából, hogy anya mi van. Kép Kép
Nagyon arik a gyerekeid. Kép

bigacsiga Kata

ui:
Azért nem vígasztal, hogy egész nyáron itthon lehetünk, mert Doninak nagy szüksége van arra, hogy közösségbe menjen. Ha középsõs lenne nem izgatnám magamat, de nagy csopis lesz. Kép Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Banett!

Egy M.Pertes nevü betegsége van. Magyarul a combcsont fejének leállt a vérkeringése és a csont nem fejlõdik tovább hanem ellaposodik, eltünik.

Egy évig volt járógépben a lába, azzal tehermentesítették, hogy a pihentetésre tudjon gyógyulni a csont, de nekünk ez nem segített.

Most márciusban megmütötték a lábát. Elvágták a csontot és egykicsit befele forgatták. Ezzel arra késztetik a csontot, hogy új érhálózatot hozzon létre. Ez álta is gyógyul meg a beforgatás miatt más ponton fekszik fel a csont és a beteg rész meg tud gyógyulni.

A cipõ meg azért kell, mert a mütét miatt egy centit rövidült a lába és magasítani kell a talpát, hogy ne ferdüljön el a gerince. Most úgy oldottuk meg, hogy egy strandpapucsból kivágtuk a cipõ formáját és azt ragasztottuk a cipõjére.

röviden ennyi.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Banett, a te fiad gondolkodása is jó Kép

Ha már sztorizunk. Nálunk meg az a hepje a Doninak, ha valami szó, vagy kiragadott szótöredék tetszik neki akkor azt a végtelenségig ismételgeti anélkül, hogy a tartalmával tisztába lenne.

Ha ez egy kis ártatlan szó lenne nem zavarna, de a múltkor jöttünk haza a bevásárlásból és valami ronda szó már nem emlékszem mi jött ki a száján és még ragozta is. Nekem meg felállt a szõr a hátamon, hogy aki ezt hallja az mit gondol rólunk, hogy mire tanítjuk a gyereket.

Most pl. Gogyibácsizás megy ezerrel. Kép Az apjuk jóvoltából látták a tv-ben az elmés Gogyifelügyelõ rajzfilmet, így most minden gogyibácsi lett. Kép

Aztán megy ez futórózsával, banyanyanyával, meg a jó és tudja mikor minek a hangzása/dallama tetszik meg neki.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


bigacsiga Kata!

Most már mindent értek! Áronnak is volt az oviban egy csop. társa, akivel ue. történt, de náluk bejött a járógép. Rengeteget jártak úszni, mert hallotta az anyuka, hogy ez egészséges. Másfél év után került le a kisfiúról a gép, és minden oké volt. De az ovónénink fiának /12 éves/ szintén ez a betegsége van. Õt tavaly nyáron mûtötték, s most a nyáron fogják újra, mert 1 évnek kellett eltelni a két mûtét között. Nagyon sokat szenvedtek. Nem a beavatkozás miatt, hanem a nyár miatt. Nyaralni is csak mankóval tudtak menni. El lehet képzelni, mikor a homokos parton mankózott, milyen volt szegénynek. De tökéletesen megértem az aggályaidat, te ismered a fiadat és te tudod, hogy mire van szüksége. Azt hiszem hasonló helyzetben, hasonlóképpen reagálnék.

Banyanyanya: nálunk is rákaptak már az ízére.Kép Ha valamiért nem tudok odafigyelni rájuk, akkor az anya helyett rögtön banya jön, minden variációban. Elõször kedvesen: banyuskanyanyuska, majd jön egy kicsit keményebben: banyanyanya, aztán bekeményítenek: banyatanyaKép.

Banett

Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Vica, köszi.Kép A kancellaria. gov.hu-t nyitja meg, ha a meh.hu-t bepötyögöm, a második link is azt az ominózus (2000-es) vackot írja... a eum.hu-nál ugyanaz van, ami az eszcsm.hu-nál. Szóval nem jártam sikerrelKép A fáradozásodat köszönöm még egyszerKép
Mondjuk bosszantó, hogy nincs sehol egy egyszerûen megközelíthetõ hely, ahol részletesen leírnák a dolgokat egy ilyen fontos, sokakat érintõ kérdésben.

Banett, Marci jól van, próbálkozik a hátról hasra fordulással, eddig még csak a haja kopott ki a nagy igyekezetben és a tengelye körüli elforgásban lett profi, de hát szurkolunk NekiKépKép
Köhögése megvan, de teljesen egészségesnek látom. Nem fullad, szépen hízik, mosolyog nagyokat és gõgicsél..KépKép
Nálunk nincs ilyen veszély, (nagyfiús beszéd) ui. Tomi magántanuló, Hanna meg amolyan igazi jókislányKép De biztosan nem ússzuk meg mi sem...
CiciKépKépKép

Bigacsiga, kösziKépKép
Tudom, beszéltünk errõl telefonon, de hát vmit próbál az ember segíteni..hogy mégse legyen annyira vacak emiatt a kedved..Az a gáz, hogy ha tetszik-ha nem, el kell fogadnod, semmit sem tudsz ellene és érte tenni..Én ezt nagyon tudom utálni. MErt ugye tudta addig is, de ki tudja miért?. hitetgett, igaz?
És egyébként hogy' is derült ki Doni betegsége??

Megyek süttetem a hasamat, olyan fakó vagyok még mindig, pedig ha csak tehetem a napon vagyok..

Verus

Kép
 
 


Sziasztok!

Verus biztatására jelentkezem! Kép

Verus!
Örülök, hogy jobban van Marci! Kép Kép Hunor is próbálkozik a fordulással, de mindig csak jobbra. Egyébként még mindig hatalmas baba, hétfõn volt három hónapos (hát nálunk is repül az idõ! Kép ), tegnap volt mérés (7530 gr és 64 cm), ezzel elérte Zalán fiam egykori féléves súlyát. Továbbra is csak szopik, hatalmas érzés, hogy a tejcimtõl nõtt ilyen nagyra!!! Kép A három hónapos szurit elég rosszul tûrte, nem is a szúrást, hanem itthon a Germicid ellenére jól belázasodott, 38,5 volt este, újabb Germicid, majd hûtõfürdõ, telefon a doktornéninek, végül egy kis mokkáskanál Panadollal éjszaka lement a láza. Két hete átalussza az éjszakát, vagyis este 9-tõl reggel 7-ig, szó nélkül alszik, mint a bunda. Azt hiszem, hogy igazi kis mintababa, szinte hihetetlenül jó. Cumizza a hüvelykujját, játszócumi és cumisüveg szóba sem jöhet nála, és vizet sem fogad el, pedig néha úgy érzem, jó lenne neki ilyen nagy melegben.

Gyereknapon a Vácrátóti arborétumban voltunk, gyönyörû hely, remélem a fényképek is jól sikerültek, és egyszer majd tudok küldeni, ha scannerhez jutok.

Nagyfiam elég jól viseli a változást, de ha lehet, a kistesótól még jobban megnõtt a szereplési vágya, aminek most jót tesz a holnapi ballagás, és a pénteki évzáró az oviban, mert verset kell mondania, és roppantul élvezi, ha mindenki rá figyel!!! Kép

PIldi! Kép
Még egyszer gratulálok Anikóhoz, nagyon aranyos, amilyen apró a nagytesók gyûrûjében! És szépen nõ, azért mégiscsak kislány, nem egy dömper fiú!

Snoopy, remélem lesz majd idõm visszakeresni a sztoridat, mert látom a dícséretekbõl, hogy nem hagyhatom ki!

Puszi mindenkinek, és remélem gyakrabban tudok majd jönni!
Judó
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy "babátlanul" betolakodok, de tanácsot szeretnék kérni. Van egy két és fél éves unokahúgom aki most kezdett bölcsibe járni, de rettenetesen csépeli a gyerekeket. Senki nem mehet el büntetlenül mellette. Hozzá kell tennem, hogy nagyon el van kényeztetve és egyke.Kicsit tanácstalan vagyok, mert láttam már jópár gyereket életemben, de ilyen problémával még nem találkoztam. Ha valakinek közületek van jó ötlete, szívesen elolvasnám. Köszi elõre is!

Egcsi
egcsi
 


Sziasztok!

Nagyon jó volt Mátraházán, pihiztünk, fürödtünk, sétáltunk, ettünk, ittunk, egyszóval tényleg szupi volt.
Sajnos anyóséknak derrogált az orrszívás Adrinál (folyt egy picit az orra), így mire hazajöttünk, ráhúzódott a fülére és most AB-t kell szedjen, felment a láza 39 fokra, ezért nem tudtam eddig jelentkezni, szegényke nagyon rosszul volt.Kép

Banett! Ián végü?: Mindjárt a másik fiam: Adrian. Aztán Felicián, Belián, Flórián, Sebastián, van még más is, de az én választottam a Felicián. Szép régi magyar név. Daniella kilöve, van már kettö a leendö utcánkban.

PIldi! Olyan jó olvasgatni, amit írsz Anikóról. Nosztalgia a pici babához, már alig várom, hogy október legyen. Nekem is így volt, hogy a kevesebbet termelö ciciböl kimaradt 8-10 óra, aztán végül nem volt gond soha, csak áttértünk a mindkét cicire minden étkezésnél, kivéve éjjel, de akkor ö is félálomban evett.Kép

Kata! Akkor most ismételnie kell a nagycsoportot megint a 3 hó kimaradás miatt?Kép CipöKép Ebben teljesen igazad van, pláne, amilyen gonoszak tudnak lenni a gyerekek, csúfolják is, ha vki lábán meglátják, nem?

Verus! Köszönöm!Kép Az ilyen vevöktöl az isten mentsen meg:Kép Remélem azért sikerül nemsokára költöznetek, de hová is szeretnétek? Gyerekeid:Kép

Puszi, Evey
 
 


Judókám, na végreKépKép Hunor méretei KépKép Jó nagy babaKépKép
Én itt lapítok, mert Anikó-baba és Hunor is átalusszák az éccakát, bezzeg Marci..nem sír, nem is hallani az hangját, de egyzser még szopizik vmikor éjfél körül..

Evey, pedig lett volna még 5letem -ián végû névreKépKép Szurkoltam, hogy ne a Sebastián tetsszen, akkor az jó ég le nem mosta volna Rólad, hogy elkötelezett Jimmy rajongó vagyKépKép
Szegény, AdriKépKép mamának hasonló jókat, mint szegény Pici fiúnak!
Egyébként most, hogy már szinte az egész család asztmás, jó lenne vmi olyan helyre menni, ahol isteni a levegõ..(Mátra, Alpokalja..) Remélem, hogy sikerülni fog..

Egcsi, a szüleit is zavarja a kislány viselkedése? Mert igazából õk tudnának ráhatni..Tudod, türelemmel, elmagyarázással..szóval a "szokásos" dolgokkal..Szerintem, az nem fog menni, hogy Te, mint nagynéni, megváltoztass egy ilyen korú gyereket..De természetesen Neked is csak azt tudom tanácsolni, hogy az õ szintjén magyarázd el, mit szabad-mit nem. Csak vigyázz, hogy nehogy konfliktusba keveredj a szüleivel. (Tudod: "Ez nem a Te dolgod!".."Ne avatkozz bele.." -ez saját tapasztalat, elég vacak érzés!)

Majd mesélek, hogy mi történt nálunk ma, de oltárira el kezdett fájni a fejem, lefexek, jó éjt!!

Verus

Kép
 
 


Sziasztok!

Verus!
A rövidítésrõl fogalmam sincs. A szótáram is egy ilyet ismer, egy pszichiátria teszt neve. Kép
A másik érgyûrûrõl szól. Ami beszûkíthet nyelõcsövet, légcsövet egyaránt. A dg? jellegû feliratok néha nem fedik a valódi gyanút.( elszámolási, nyilvántartási problémák az egészségügyi intézményekben). Mielõtt visszautasítasz egy vizsgálatot, mindenképpen kérdezd meg a doktort, hogy milyen vizsgálatot akar csinálni pontosan és miért. Mit vár tõle, stb. Jogod van tudni és neki kötelessége téged úgy felvilágosítani, hogy meg is értsd. Hajrá! Ha megtudtad, akkor írd le, hogy mit jelent, jó???

Mennyi idõs Marci? A mi fiunk közli, hogy mikor kell kakilni (általában kicsit késõbb, az utolsó pillanatban, de csak pelusba hajlandó) Hátha ha majd megkopik Prücsi újdonságának varázsa, akkor hajlandó lesz máshogyan tenni. Ezért kérdezem, hogy mennyi idõ alatt kophat meg. Egyébként Jancsi nagyon ügyes Kép

Evey!
Boldog névnapot, Adrinak boldog szülit és gyors gyógyulást kívánok! Pocaklakó hogy van?

Bigacsiga!
Szegény Doni! Kép Valamit biztosan lehetne tenni az izléses gyógyászati segédeszközökért! Kép
A társai õt is csúfolják? Nekem megkeserítette az életemet, amikor csúfoltak (pl az X lában miatt). Sajnos mindig a csúfoltak táborában voltam. A csúfolókéban sosem.

Anikó!
HAJRÁ!!!!!!!!!!KépKépKépKépKép

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok!

Judó, örülök, hogy végre jelentkeztél, irj gyakrabban!!!! Óriási ez a baba!

Verus, már végre reagálok Marci betegségére is: remélem most már jobban vagytok, és nem lesz neki olyan durva a légrendszere, mint Tominak! Tényleg, Jancsi relative okés??? A lányoknál nincs ez a hajlam? Doki rémes, dehát ez van, falusi doki abból indul ki, hogy a többségnél nincs semmi komoly, nem ismerhet mindenki mindent, pláne ha atipusos a dolog. Te meg már specializálódtál erre a témára, sajnos. Egyébként pont az ilyesmi miatt nem viszem sehova helyetteshez, meg ügyeletre a gyerekeket, van az egyszem dokinénink, csak õhozzá megyünk, mert õ ismeri õket, tudja, hogy náluk mi normális, mi nem. Ha Marci csak szépen csendben lerendez egy szopit éjjel,akkor azért ezen nem kell lapitani! Ma pl Anikó "csak" 6 órát aludt éjjel egyben. Viszont nem hizik úgy, mint a fiaitok. Mondjuk elég húsos igy is, elég neki, meg az én hátamnak ennyi.

Bigacsiga: rémes ez az ortopéd-cipõ helyzet. Mindig csodállak, hogy ilyen türelemmel tudod viselni ezt az egészet.

Nálunk belendült a kert, az eperszezon, tegnap végre egy tállal lehetett a család elé tenni, nem kellett számolni.
Kicsinek most már a sóska és aspenót mellé salátát is fagyasztottam.
Apropó. Ribizli levét mennyi idõs baba kaphatja???? (és szõlõét?) Piros és fekete ribizli is lesz a kertben, tegyek-e el neki valamilyen módon??? Meggyet tervezek majd még fagyasztani, csak nem tudom még, hogy kipréseljem és a levet fagyasszam neki, vagy tegyem kimagozva el, és majd télen paszirozgassam? Tényleg, milyen gyümölcsöt érdemes még eltenni? Õszit még tervezem, alma lesz frissen. Körtét?

ANikó sokat vigyorog, persze csak ha jó kedve van. Pillanatok alatt fordult át vigyorgásból bõgésbe. Ha akar valamit, elõbb csak nyekkenget, kb 30 mp-ig, ha azalatt kitalálom mit akar, nyertem. Ha nem,jön a hiszti, vöröslik a feje annyira. Estefelé meg, amikor fáradt, akkor semmi nem jó, enne is, meg nem is, hisztizik a cicinek is, van, hogy elkezd szopni, aztán nyel néhány "zûröset", majd jön a hiszti. NÉha elõzmény nélkül. És ilyenkor marha nehezen nyugszik meg, és nehéz rávenni, hogy rendesen szopni akarjon, pedig ugyanakkor ha egyszer végre lenyugszik, akkor eszik rendesen, tehát kéne neki. De igaziból a fáradtságon kivül nem tudom, miért csinálja ezeket. Ilyenkor jön a párom az adjunk neki cumit szöveggel, én meg mászom a falra.

Sziasztok:
Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

PIldi!
Nem lehet, hogy a pocakja fáj Anikónak este/késõ délután? Bár Hunor is nyûgösebb estefelé, és leginkább a fürdést várja, úgy vettem észre, hogy utána nagyon megnyugszik, és szendereg is a fél 9-es szopiig.

EPER: én is gondolkodtam az allergia dolgon, bár a két nagyobb "fiú" inkább örül, hogy én nem szem epret, mert több marad nekik. Kép De valamelyik este már nem bírtam tovább, elvégre az egyik kedvenc gyümölcsöm. Most akkor szabad/nem szabad???

Szopi ügyben kérnék tanácsot. Hunor mostanában valahogy túl gyorsan elintézi a szopit, nyel néhányat, aztán csak cumizik, ha meg leveszem a cicirõl, rögtön a kezét eszi. Én arra gondoltam, hogy azért lehet kevesebb a tejem (nem is telnek meg annyira a cicik), mert túl gyorsan végez a szopival. Bár így is elalszik, ezzel nincs gond, csak olyan furcsa, hogy evés után rögtön dühösen rágja a kezét. Vagy már a foga miatt tenné? Az még szerintem korai. literszám iszom továbbra is a tejképzõ teákat.

Ja, és vizet adtok a kicsi babának? Marci, Anikó iszik vizet, vagy csak tejcit?

Puszi: Judó
 
 


VerusKép

Köszi a választ. A kedves apuka érdeklõdik állandóan a véleményemrõl, pedig én mondtam neki, hogy nem szeretnék ebbe beleszólni. Persze õket is zavarja a hisztis gyerekük, de az anyuka nem elég határozott, ahhoz, hogy változtasson a módszerein. A gyerek kettõt nyaffant és máris az történik amit õ akar. Engem nem zavar annyira a viselkedése, mert amikor velem van -elég gyakran- akkor teljesen "normális", bár akkor is verekszik, de legalább nem hisztizik és szót is fogad.

Egcsi
egcsi
 


Helló Lányok!

Snoopy, elõször is köszi, és OK, mindenrõl kifaggatom a dokikat és akkor majd írok. Egyébként Marci holnap lesz 100 naposKépKépKép Eddig bevált, nem váltjuk leKépKép
Én egyébként abban reménykedek, hogy a nyári meztelenkedésben rászokik a bilire..eddig pisi nem ment bele, máshova annál inkább. Mint egy kiskutya, megjelöl mindnet, szinte sosem pisil ugyanoda. A kakilás meg szerintem azért megy a bilibe, mert õ alapvetõen puha állagút produkál (bocsikaKép), ez a pelusba elég undi..és szerintem zavarja.
Neked x lábad van?? Nem is igaz!!
Engem is csúfoltak, hogy nagy az orrom, hogy "zsiráf" vagyok..vacak érzés, az már igaz.

PIldi, én a Te helyedben mindenbõl tennék el készre passzírozva, hiszen ki tudja, hogy Anikó mit fog szeretni? Pl. a húgom egész pici korában szinte semmit sem evett, csak tökfõzit, anyám a kapor illatától is kiütést kap..de hõsiesen etette.
Igen, Jancsi úgy tûnik, hogy Okés.(kopp-kopp) Egy-két felsõlégúti fert. telente, de semmi asztmatikus fulladás, semmi allergia. És hát Tamásnál már 7 hónaposan kiderült ez az immunprobléma. A lányoknál annyi, hogy Hannus 10 éves létére is kruppos, de ennél több nem történt. Õ olyan, hogy ha beteg, akkkor nagyon, de ez szerencsére ritkán van.

Judó, én is hasonlókat tapasztalok Marcinál, ezért úgy tûnik, mintha óránként etetném nappal..És vizet nem iszik, amikor beteg volt a köptetõs teát is alig bírtam beleadagolni, inkább szirupra váltottunk át. Uez van a konakionnál, szóval nem tetszik neki a víz.
Eper,: én kajálokKépKép Elõször csak egy-két szem, próbaképp, de Marcin nem voltak kiütések. Ez az elsõ olyan gyerkõcöm, aki nem érzékeny semmi kajára. A nagy kedvencem a körtelé, nyugodtan ihatok belõle literszám, semmi hasfájás. Paradicsom sem hajtja meg, míg pl. Tomit anno igen..és jellemzõ, meg is látszik rajtam, hogy most ehetek-ihatok rendesenKépKép Jól fejlettek a bõr alatti zsírszöveteim, fõként fenék tájánKépKép

Egcsi, igazán nincs mitKép Sokra nem jutottál velem..

Mennem kell, mert a Heti hetes elõtt még fürdeni is akarok..és egyszer tényleg elmesélem, hogy mi is történt velünk a héten.(már ha érdekel vkitKép))

Jó éjt:

Verus

Kép
 
 


Verus!

Hogyne érdekelne!!! Kép
X lábak. Csúfoltak amiatt, hogy x, meg amiatt is, hogy O. Így nagyon komolyan nem vettem õket. De gyanús, hogy Zoli elsõ bókja is az volt ismerkedésünk hajnalán, hogy "de görbe lábad van". Onnantól õ ment elöl, úgy még fenékbe is tudtam billenteni. Kép
snoopy
 


Sziasztok!
Jó rég írtam ide.
Most is csak életjelszerûen.
Bigacsiga, szegény Doni még jó sokat várhat a mûtétre...
Szégyen gyalázat, tudnom kéne, hol csinálnak szép ortopédcipõket, de nem ugrik be... Töröm a fejem, majd jelzem, ha eszembe jutott...

Verus!
Mi történt veletek a héten? Kép

Rólunk majd egyszer, kevés idõm van mostanában.

Edó
 
 


Banett!
Otthon kevésbé zavar a banyázás, de a múltkor az utcán egy középkorú nõ nagyon csúnyán nézett rám amikor Donin rajt volt az öt perc, "futott" elõttem és banyázott. Kép

Verus!
Igen leginkább az a bosszantó, hogy nem én kardoskodtam, hogy rögtön megcsinálja az egyiket a másik után. Az meg eszembe se jutott, hogy nyáron megáll az élet.
Úgy derült ki, hogy beteg, hogy egyik napról a másikra sántítani kezdett, aztán szép fokozatosan kb. háromnegyed év alatt fejlõdött ki a valódi betegség.
Barna már a pocakod? Nekem régen a gyerekeim elõtt sose volt egyrészes fürdõruhám és mindig élveztem, hogy szép barna a hasam. Most klassz fehér, de alig várom, hogy újra szép barna legyen. Kép
Marci 100 napos! Nahát Kép Nekem a 100 naposról a csemege fõznivaló kukorica szokott eszembe jutni. Elveted és 100 nap múlva eheted. Kép
Sebastián: Érdekes én is Jimyre asszociáltam Kép, pedig az Ariel mesére is lehetett volna (rák). Kép csak az elõbbivel valahogy úgy összeforrt.
Írjad csak mi volt. Persze, hogy érdekel mindenkit.Kép

Judó!
Már úgy hiányoltunk! Kép

Szia Egcsi!
Mond és miért pont a mi topicunkat nézted ki? KépKépKép
Ja, nehogy megsértõdj csak tudod nem olyan rég volt itt egy névtelen beszólás, hogy unalmasak vagyunk azért kérdeztem, hogy vajon neked mitõl lettünk érdekesek?

Evey!
Nem a három hónap miatt kell ismételni a nagy csopit, hanem, mert éretlen, csak bosszant, hogy kimarad megint amikor nagyszüksége lenne rá.
Hál'Isten nem csúfolják (vagy nem tudok róla), szeretik Donit az oviba a gyerekek is és az óvó nénik is.

Snoopy!
Lehet, megveszed zsebbõl és akkor olyan fazont választasz amilyet te akarsz. Kép Mondjuk az egy tízes, ez meg nekem igyé van, de valaki (tb) finansziroza ezt is Kép ez is bosszantó.
A másik meg az nem is tartós. Ami elõzõleg volt cipõje nyolcezerért, lejött a talpa + elkopott és három hónapos volt a cipõ. Pedig nem is tudta agyon használni, mert mozgásban korlátozott volt. Kép

Hogy tudnak udvarolni.Kép Nekem sose volt karcsú combom. Az enyém azt mondta rá olyan mint egy lefele fordított sörös üveg. Kép))

P.Ildi!
Minden rakjál el és ha tudsz készen, félkészen, akkor nem kell vele többet babrálni.
pl. a borsót paszirozd le és fagyaszd le úgy. pl. jégkockatartó, akkor már csak krumplit kell hozzá fõznöd és kész is a borsófõzelék. Nem tudom emlékszel-e én írtam, hogy én paradicsom paszírozon daráltam át a fõzelékeket. borsó, zöldbab, spenót, sóska, s.tök, f.tök, brokkoli stb.
A körtét én hámozva négybe vágva raktam el. Az õszibarack héjával ne vacakol, hogy lejön vagy nem. Rakd el nyugodtan héjastól, amikor meg kiveszed egy pillanatra tedd melegvízbe és rögtön ledobja a héját.
Ha meggylét akarsz akkor inkább nyomd ki a levét és úgy fagyaszd le. A fagyasztottból macerásabb kinyomni.

Edóka!
De jó hallani rólad is. Mi most pont nem járunk oda pedig akkor talizhatnánk Kép
Én kettõt tudok, de szerintem mind a kettõ ugyanazt a fazont gyártja. Az Elit a Maci cipõket és a Salus. Mienk az utóbbi.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


bigacsiga KataKép

Azért esett rátok a választás, mert gondoltam "túl az elsõ napokon,heteken" már találkoztatok ilyen problémával, fõleg, ha valaki többgyermekes anyuka.
Nem olvastalak végig benneteket, így nem tudom mennyire vagytok "unalmasak", de akinek nem tetszik, minek olvassa ?
Ha elérkezik az én idõm, jövök közétek, de egyenlõre a "megint megjött" topikban tipródom. Remélhetõleg már nem sokáig.További örömteli gyermeknevelést !

Egcsi
egcsi
 


Sziasztok!

Eljöttem netezni, a sulihoz kellenének anyagok, erre itt kezdtemKép

Köszi a szorítást, csoda történt sikerült az Informatika vizsgám (Kata! Access!)! 4 vizsgám meg van, de van még 5. Kedden lenne statisztika, de túl késõn kezdtem hozzá, nem hiszem, hogy sikerülni fog, azért megpróbálom!

Csongi még mindig nagy gézengúz, és egyre nehezebben bírok vele. Talán érzi ezt a sok vizsgát is, mert nagyon anyás lett. De a legszebb, hogy mindent egyedül akar csinálni, és ha nem az van amit õ akar, akkor aztán ajaj mindenkinek.
Pár hete nappalra teljesen magától, teljesen hirtelen SZOBATISZTA lett!KépKépKép Még én sem akartam elhinni, nagyon ügyes!
Május eleje óta betegeskedünk. Az egész telet megúsztuk betegség nélkül, most meg torokgyuszi hegyek, 2 antibiotikum kúra. Aztán amikor 3-jára is visszaesett a gyerek, éjjel hallottam, hogy kruppszerûen köhög, reggel elrohantam a körzeti orvoshoz, és az köptetõn és Fenistil cseppen kívül nem írt fel semmit, bedühödtem. Elvittem egy gyermektüdõgyógyászhoz, pár nap alatt javulás, remélem most már nem esik vissza!
Szövegel, be nem áll a szája! Anyuéknál imád lenni, ostorral kergeti a csirkéket, a múltkor farkon ragadott egy kismalacot is. Csodálkozom, hogy jobban élvezi, mint a lakótelepet?Kép

A férjem még most kezdi a vállalkozást. Végre van üzlethelység, nagyon nehezen találtunk megfelelõt. Most éppen a kocsi eladáson van a sor, nem érdekel valakit egy 5 éves Pegueot 306-os?

Bocs, hogy csak magunkról, de örülök, hogy eddig eljutottam!
Mindenkit puszilok, hiányoztok nagyon!

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Évi!

Szija!!! Nem baj, ha csak magatokról, lényeg, hogy írtál és tudunk rólad! Úgy örülök!!!

Vizsga: ügyi vagy csak így tovább ne add fel.
Csongi: nagyon ügyes, ugye milyen kalssz minden korosztálynak meg van a maga kis szépsége.
A párodnak egy kalappal a vállalkozásához és akkor bíztos te is tudsz majd többet jönni közénk. KépKépKép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Egcsi!

Bocsi mégegyszer. Ne gondol, hogy el akartalak küldeni innen, sõt, ha van kedved írj ide is nyugodtan meg kívánom, hogy tudjál minél elöbb topicot váltani is. KépKépKép

Azért érdeklõdtem csak miért pont ránk esett a választásod, mert a kérdésed még legalább tiz másikba is feltehetted volna.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, voltunk ma Csepelen epret szedni. Hát többet hétvégén nem megyek, a fél város ott volt és 2 órás sorbanállás után tudtunk fizetni, erre mikor kiérünk, kinyitják a másik pénztárat is. Hát bosszantó volt. Nembaj, azért most van több mint 10 kg eprünk, ill. már fogysztás alatt, ezért kevesebb. Kép A derekam egy kicsit le akar szakadni, de jobb volt minél hamarabb menni, kitudja meddig vagyunk még egyben. Egyébként a sorbanálláson kívül jó volt és a gyerekek is nagyon élvezték. Mikit akár ruhástól is rakhattam volna a kádba. Kép

Bocs, hogy most csak magunkról írok, de mindjárt megyek alukálni.

Puszi
Magdi
(37+0)


Sziasztok!

Judó: Anikó nem kap vizet, nem is próbáltam. Igazság szerint még a kicsi szopik se nagyon vannak, mert ha szomjas vagy? kérdéssel cicire teszem, annak ritkán van ilyen vége. Vagy elég éhes már ahhoz, hogy egyen sokat, vagy nem éhes még, ekkor a beinduló tejtõl rövid úton üvölteni kezd... Egyébként nyugisabb napokon eszik, játszik, elálmosodik-altatgatom, elalszik, és alvás következõ evésig, bár alváskor többször vissza kell altatni, legegyszerûbben babakocsiban rázogatva. Ilyenkor próbáltam már, hogy megébredéskor cici, de sosincs jó vége, mert alapvetõen álmos.
Konakiont én egy az egyben beöntöm a szájába, ez bevált. Lehet, hogy pocsék az ize, de nem látszik a gyermeken, volt hogy elõtte üvöltött, ahogy betöltöttem, elhallgatott, nyalogatta.
Igaziból szerintem ilyen hisztiknél alapvetõen álmos,avagy nem felel meg neki ominózus cici. Ez marha érdekes, mert ugye, ha két cicibõl eszik, akkor az elsõt kapja kéne 20 percig szopizni (avagy "üresig") hogy egye a hátsó tejet is. Nos néha csinál olyat Anikó, hogy válogat, még nem üres a kezdõ cici, de ha oda teszem vissza, akkor tiltakozik ellene, és ha átteszem a másikra, akkor megnyugszik. Bár ilyet nem csak teli ciciknél csinál. Komolyan mondom, van olyan érzésem néha, hogy van izkülönbség, akár úgy, hogy az eleje ill. a hátulja, és neki megvan, hogy épp melyiket szeretné. És meglepõ mód kiegyenliti a dolgot. Volt, hogy épp forditva óhajtott enni, mint én terveztem, (pl, én jobbot akartam kietetni vele, de õ a balt kérte) és következõ evésnél ugyancsak õ rendelt, és pont az elõzõnél nem favorizált cici kellett neki.
Szerintem ha gyõzöd, akkor hagyd a cicin tovább, akár ha komfortszoopi igénye van csak, azt is hagy csinálja ott. Meg lehet, hgoy menet közben újra beinditja és folytatja még késõbb az evést. Anikó olyat szokott néha, hogy egész bealszik, néha le is teszem, aztán gondol egyet, és újra nekikezd. (nem is szeretem, ha igy eszik, mert nem tudom, mikor hagyjam abba a próbálkozást)
Eper: én most már bátran eszem, semmi nyomát nem látom Anikón. Egyébként van egy baba a közelben, 4 hónapos, na õ érzékeny ha anyukája epret eszik, és látszik rajta, mert csupa piros lett tõle a pofija,ami eper elõtt nem volt.

BCSKata: köszi a fagyasztós tippeket! Kajákat részben babásitva teszem el, de csak azt, amit mi is hasonló formátumban eszünk (pl. sóska), mondván, ha kiderül, hogy õ azt nem szereti,a kkor még a többiek megehessék. Legalábbis most igy tervezem, majd alakul.

Anikó sokat vigyorog most már, még evés elõtt is, ami azért nem semmi, emlékszem, Bálint anno nagyon sokáig üvöltött evés elõtt. És olyan de olyan okosan tud nézni. Tegnap nyugis napja volt, ha nem volt épp álmos,a kkor végig jókedvû volt, ha meg álmos volt, elég hamar el lehetett altatni, és jó hosszúkat aludt, kevesebb visszaaltatgatással mint máskor. lehet, a kicsit hûvösebb idõ votl az oka. Egyébként egész nap kint aludt.

Sziasztok:
Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Örömmel tudatom, hogy Gerendás Hédi Anna ma 11:40-kor megszületett.

Adatokat nem tudok, remélem jól vannak.

Szívbõl gratulálunk és jó egészséget kívánunk.

PZsM és családja
PZsM
 


Csajok, én tudok adatokat Hédirõl: 4140 gramm és 60(!!!) cm..nem semmi igaz??

Gerikém, õszintén gratuulálok Nektek!

Este jövök ámKép!!

Addig is puszika:

verus

Kép
 
 


Sziasztok!

Szóval: múlt héten csütörtökön ment Hanna oszt.kirándulásra, emiatt hajnali 5-kor kellett kelni..Zali felébredt a vekkerre, én pedig Zali iszonyatos káromkodására: az történt, hogy az éjjeli vihar a kertünk közepén álló barackfát szinte kettétörte és hajszál híján nem a kocsira zuhant a fa. Tomi is felébredt, el kezdett sírni, hogy szegény fa, meg a madáretetõje is ott volt (kiderült késõbb, hogy nem lett baja)..szóval ideg a köbön. Bebumliztunk a Népstadionhoz, Hannáék elmennek, mi meg beugrottunk a Tesco-ba vásárolni. Nagy sátor akciók voltak, ezért vettünk a srácoknak a kertbe egyet. Hazajöttünk, a fiúk egész nap a fát fûrészelték, aprították, aztán felállítottuk a sátrat. Tomi onnantól kezdve ki sem jött a sátorból, kint is aludt. Azt hittem, hogy félni fog, de nem, teljesen be van azóta is zsongva..(Már 3x kint aludt)
Pénteken megint a Stadionhoz, jönnek Hannusék haza. A busz egyszerû 40 percet késett, addig ott szobroztunk, a lábam majd' leszakadt. Végre beérnek, beszuszakoljuk a kocsiba, hazafelé még kaját kéne venni a 7végére, megint Tesco. Bevásárolunk, beállunk a pénztárba, ahol egy olyan csaj ült, aki eddig nem is látott pénztárat. Szépen, lassan dolgozott, elvégre péntek délután már ráér mindenki..Átvágott egy szolid 3000 Ft-tal..irány a vevõszolgálat, hogy adják vissza a pénzt. Ott újabb 40 perc sorban állás. Én eközben már kimentem a kocsiba, szoptatni és lábat feltenni. Végre végzünk (persze közben anyós telefonált:"Hol vagytok és mit csináltok??"..ez is jót tett a hangulatunknak) Irény haza, mennénk a Hungária krt-on, ahol útlezárás, mert a nemmondomki milyen fradisták randalíroztak..Hátraarc, 5 km-es kerülõúton értük el az M5-öst.
Kb. nagyjából ennyi. A hétvége úgy-ahoyg nyugodalmasan telt el..Kép

Vasárnap Marci megfordult, de nem szereti. Pedig csinálja. És mégis, vagy csakazértis..
Ma reggelre Jancsinak kifakadt a jobb füle..minden elõzmény nélkül.

Marci nyekereg, megyek, folyt. köv majd máskor:

Verus
Jancsikámnak pedig ma reggelre

Kép
 
 


Verus!

No ti szegények, ti se unatkoztok akad mindig valami jó kis kaland.
Ugye, hogy kell vigyázni? Az ember azt gondolná számítógép, vonalkód nem lehet hiba és mégis.

Én a múltkor az Auchanban egy pasit sajnáltam elöttem a sorba. A pénztárosnõ véletlenül 3 ütött be kettõ helyett.
A pénz õ sajnos nem adhatta vissza a vevõszolgálaton meg 100 m-es sor volt.

Én mondtam neki szaladjon vissza mégegyért jobban jár, de nem akart. Persze nem mindig van az úgy, hogy csak merõ szorakozásból hármat veszek abból amibõl kettõ is elég.
Na meg nem is bíztos, hogy van annyi keretem. KépKép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Verus, odáotról kifelejtettem, gratula Marcinak a forduláshoz! Szuper egy fiad van, enyémek ennél mind idõsebben csinálták.

Vásárlás: én egyszer 82 spagettit vettem a pénztáros szerint.... és ráadásul ki se tudtam fizetni, ott maradt a blokk, és itthon találgattam össze, hogy mégis miért lett olyan sok, majd visszamentem és kiszámoltam az árakkal, hogy mit vettem, kijött a többezres átvágás... aztán elõásattam a blokkot és meglett a bibi. (mindez Pennyben volt)

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a jókívánságokat a szüli és névnapjainkra!Kép
Megünnepelni most fogjuk majd vasárnap és hétfön.
Hát lányok, sosem gondoltam volna magamról, hogy ennyire öregasszonyosan viselem ezt a harmadik pocakot. Hát hiába, nem vagyok már egy mai csirkeKép

Verus! A Sebastián egyáltalán nem tetszik.Kép A Jimmyt meg isten nyugosztalja, a tehetségét elismerem, de a zenéjét ki nem állhatom.Kép

PIldi! Kikkónál ugyanez volt, nem tudtuk, hogy mi a baja, aztán rájöttünk: kínunkban kipróbáltuk a cumit és láss csodát: rögtön csend lett. Szerintem vannak gyerekek, akik ilyen "cumis fajták". Lásd: SnoopyZsombi, cumizott és mellette szopott rendesen, ugye Sn?

Iboly! Az elöbbiért remélem nem kapok...

Snoopy! Hát én már láttalak fürdöruciban, amiben nagyon csini voltál és x láb nem tünt fel. Szerintem nincs is, csak azért írod, hogy ne érezze magát rosszul az, akinek nem sikerült esetleg úgy lefogynia szülés után, mint nekedKép

Eper: Adri május végén született és nyugodtan ettem az epret, soha semmi gond nem volt.

Én nem passzíroztam, hanem csak turmixoltam, így fagyasztottam le. A meggyet is így tettem el, olyan szép simára összevágta héjastul is.

Évi! Tudom, hogy már nem olvasod, de ti is hiányoztok!Kép

Magdi! Tavaly én is elmentem ide Budakalászra a Szedd magadba, de idén már nem túl kényelmes, nehogy azt mondd, hogy te is szedted?!

Puszi,

Evey
 
 


SZiasztok!

Szeretném veletek is megosztani (illetve, aki már tudja, annak megköszönni a gratukat KépKépKép), hogy Vilka babánk május 29-én reggel 8.10-kor megszületett! Kép 3480 gr, 55 cm, kép pedig az Ismerjük meg egymást/Ármin könyvtárban van róla Kép

És olvasom, hogy Anikóék kislánya is megszületett: én is sok szeretettel gratulálok nekik KépKépKép Nagggyon szép méretei vannak a hölgyecskének Kép

Márti+Ármin+Vilka
 
 


VAN NETEM!!!

De most még csak olvasok, csak olvasok, csak olvasok...
Pusz:
Jamina
 
 


Evey!

Szedtem is, meg ettem is. Kép Csak most nem ment olyan szaporán, mint egy éve.

Jajj most már leragad a szemem, csak a párom egész du. és este bitorolta a gépet, így elég késõn tudtam olvasgatni.

Magdi
37+4


Sziasztok!

Evey, még csigákra akartam irni, csak a kápos fejem. Szóval lehet kapni valami csiga-stop nevû trutyit, amit az ominózus ágyások köré kell kiszórni, és ahogy átmegy rajta a dög, úgy rákerül a "bõrére", és kivégzi... nem túl bio a dolog, de mégse az eperre kell tenni a trutyit.(valami por) Mondjuk nem próbáltam, nálunk évek óta kevés az esõ. Nekem most alulról kukac-félék zabálják az epremet, pedig van házi vakondom is, jól összetúr mindent, aztán tessék, hát hogy dolgozik ez?

Fagyasztós tippeket köszönöm. EZzel együtt még mindig érdekelne, hogy ribizlit hány hónapos-éves kortól lehet adni (levét), merthogy ha csak 1 éves kor után, akkor ráérek jövõre alkotni Anikónak, a jövõ évi termésbõl. Tegnap leszüreteltem a korai borsómat, hát ilyen gyenge évem rég volt. Tény, április volt ,mire ültetni lehetett, aztán meg hipp hopp itt volt a kánikula, hát nem a tavaszi zöldségek álom idõjárása.

Cumi: na azt nagyon nem szeretnék. Sokszor elõjön a téma itthon, mert valószinû sokszor könnyebb lenne a szájába dugni, párom ilyenkor fel is hozza a dolgot, de én kitartok. Igaziból a többieknél volt belõle gond. Bálint keményen rászokott, mondjuk ettõl remekül szopott még, csakhogy én választottam sokszor hibásan a könnyebbnek hitt utat, azaz volt, hogy etetni kellett volna, de cumit kapott (már igy utólag mondom, hgoy kellett volna, akkor úgy tûnt, elég a cumi, csak épp lassult a hizás...). Meg aztán rákapott éjjelre is, emlékszem mennyit rohangáltunk cumit nyomogatni a szájába. Gergõnél meg félévesen elvettem, mert a cicinek üvöltött, cuminak csönd, hizás meg alig. Ilcsinek szerencsére több esze volt, el se fogadta.Most meg azt mondom, ha eddig kihúztuk, innen egyre könnyebb lesz.
MOndjuk tegnap megint nem voltam profi este. 8 körül evett, vaciláltam is, hogy merjek-e ilyen korán fürdetni, nem mertem. Viszotn igy fürdés elõtt kellett még egy alvás. Na erre sikerült úgy elaltatni, hogy fél 11-kor már keltettem, hogy most már aztán fürdés meg záróevés. Persze éjfél volt mire elaludt, nekünk meg már sok volt. (és 5 kor ugyanúgy kelt mint máskor) Persze lehet, hogy ha 8-kor megfürdetem, akkor meg 8-11-ig tart az esti zárószopi, az se sokkal pihentetõbb.

Sziasztok:
Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok, Lánykák!

Most van néhány szabad (és annál értékesebb) percem.
Szaffi itt gagyog mellettem a hordozójában, Ádi alszik, de tartok tõle, hogy hamarosan felébred, olyan hangos a huga Kép
Én nem tudom, hogy van ez, de ha Ádi elalszik, akkor Szaffi tutira rögtön felébred és követeli magának a figyelmet.

Szaffi baba nagyon édi, teljesen más fából faragták, mint a bátyját (pedig elvileg ugyanazok a szülei Kép ). Még mindig õrzi töltött káposzta jellegét, kis husimusi, de nagyon arányos (Iboly, igazolj Kép). Éjszakánként még egyszer szopizik, de olyan diszkréten jelzi, hogy éhes, hogy rajtam kívül senki sem ébred fel rá -és még én sem rendesen. Tkp. én is belealszom a szoptatásba. Csak szopizik, sem vizet, sem játszócumit nem kap, jól elvan a hüvelykujjával Kép, és RENGETEGET vigyorog. Most, a 2. gyereknél tudtam meg, milyen is igazán a szoptatás öröme.
Járunk vele babamasszázsra, nagyon jót tesz neki.

Ádi nagyon szereti a kishugát, pedig senki sem ,,kényszerítette" rá. Folyton ölelgeti, puszilgatja, dumál neki, rázza a csörgõjét -vagyis elszórakoztatja. Úgy hívja, hogy Faffa, mert a Szaffit nem tudja kimondani. Még a kisautóit is odapakolja neki, mint Veruséknál a Marci babának, pedig ez higgyétek el, nagyon nagy szó.

Kicsi fiam nem beszél, 2 kezemen meg tudom számolni, hány szót használ. de igazából ennyi bõven elég is mindenre Kép. Ha éhes, közli, hogy ,,hammhamm". Ha szomjas: ,,kakaó". Tele a pelus: ,,be", ha valami nem tetszik, vagy nem akarja:,,ne". Ezenkívül megnevezi apát, mamát, papát, babát, Faffát (anyát azt nem, de minek, úgyis folyton ott vagyok mellette).

Napocska,
beállítanád, hogy megint naponta kapjam listát?

Snoopy,
hallottam Ibolytól a szülésed történetét Kép, gratula a kis deli Leventéhez.

Anikó,
Te legfrissebb anyuka Kép, Nektek is sok szépet és jót!
Meg mindenkinek, fõleg a pici babásoknak:

Jamina+Ádi+,,Faffa" Kép
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: