Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Köszönöm kérdésed IdIldi, meg másokét is.
Megvagyunk olvaslak is benneteket, csak olyan sok mindenre lehetne reagálni, hogy arra meg tavaszi lustaságból képtelen vagyok. Kép

Doni jól van, hál'Isten túl jól is. Kép Húsvét után szerdán megyünk kontrolra, akkor jár le a szobafogság.

Ma voltun a piacon, a kicsi egész megvadult a sok-sok élõ nyuszitól. Egyik ketrectõl a másikig szaladt. Alig bírtam hazavinni mindenáron akarta hozni a kis fekete nyuszit is. Kép

Vettünk tavaszi virágokat meg barkát. A barkára akasztottunk apró fa díszeket. Most itt illatoznak az étkezõben az asztalon. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

PIldinek és NZ-nek hatalmas gratula Anikóhoz!!!!

Kellemes húsvétot mindenkinek: Pele
 
 


Én is szívbõl gratulálok a kis Anikóhoz!!! KépKépKép
Virág (fiore)
 

 
 

Momo!
Nem is tudtam , hogy a Beával szültetek! FElfogadtátok vagy õ volt éppen forgalomban?
Blankám is nagyon pocifájós volt és csak a 3. hónapra múlt el.Kép Nálunk sem segített semmi. Hallottam több anyukától , hogy hajszárítóval fújkálták a pocakot és attól enyhült. Én nem próbáltam , mert akkor már nem volt problémám.

Kata!
Örülök , hogy Doni már elemében van! Remélem mindent rendben találnak!

Lányok!
Az ovónénink újságolta tegnap , hogy amíg õ csendespihenõ alatt kiment kezet mosni addíg az én édesdrágakicsiGERGÕM felállt és fenhangon énekelte a téapó itt van-t!KépZitanéni amikor belépett nem tudta mit csináljon , mert majdnem elröhögte magát. Attól mondjuk nem , hogy többen is felébredtek. Szerintetek hogy gyõzzem meg , hohgy a télapó alszik és már a nyuszi az aktuális? Nem akarja megérteni!

Mennem kell , mert az elõbb említett csemete felébresztette a csajszit!Kép
Pusza
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Sziasztok!

Verus
Már pedig kezdtem azt hinni, hogy ez a krupp nem tart sokáig De most hogy olvastam Hanna lányod esetét 10 évesen, kicsit elkeserített. Még jó, hogy mindenhol azt olvassa az ember, hogy 4 éves korukra a gyerekek kinövik. Ez látom akkor nektek sem jött össze. Kép

Snoopy
Ez a sztori tényleg nem semmi. Nekem is volt egy ismerõsöm, akivel a 2. sztori történt meg, de õ nem volt ilyen "szerencsés". Pontosan 20 hetes volt és mikor a szobába vitték vissza, hogy pihenejen, megindult a baba és már esély sem volt. Rémes! Kép

PIldi és NZ
Gratulálok a babócához Kép

Banett

Kép
 
 


Pár perce:

(Ruben a fürdõben volt, és hallottam, amint a kulccsal szórakozik.):
- Ruben, ne zárd magadra a WC ajtót, mert mit csinálunk, ha bentragadsz? Hogy hozunk ki?
- Hát kimászom az ablakon!
- Nagyszerû. És akkor mi hogyan használjuk a fürdõt? Mert én tuti nem mászom be az ablakon.
- Hát azt el is hiszem. Olyan kövér vagy, hogy nem férnél be.
- A nénikéd, az.
- Hát sajnálom, pedig tényleg nagyon kövér vagy.

Kép KépKépKép

Boldogságos és csokiban gazdag húsvétot kívánok minden kedves topiclakónak!

Virág
Virág (fiore)
 


Ja, errõl eszembe jutott egy közismert József Attila vers:

"Én még õszinte ember voltam"

V.
Virág (fiore)
 


PIldi és NZ!
Nagy szeretettel gratulálok!! Sok tejcsit, sok pihenést, keváés pocakfájást!
Zsóka

Zsóka
 
 


Virág! Kép

Kanga! Gergõ Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok

Virag Kép kedves gyereked van.

Kanga Kép aranyos lehetet a fiad.

Mindenkinek boldog husvetot. Sok tojast a fiuknak, sok locsolot a lanyoknak.

Napocska
Napocska
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon kellemes húsvétot!

Virág!
Ez nagyon aranyos volt a Rubentõl. A múltkor nekem is megjegyezte a Virág, hogy anya, innen hátulról nézve elég nagy a feneked. Köszönöm, neked meg a füled! Virág: akkor minden visszaszívva, nagyon formás innen hátulról. Kép
Tehát, csak nevelésé kérdése! KépKépKép

Banett

Kép
 
 


Ezexerint Rubennek a fülét kéne nagynak találnom? Kép Attól tartok, jót röhögne, de nem szívná vissza. Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok Lányok!

Remélem nektek is jókedvûen telt a tavaszi szünet. Kegyes volt hozzánk az idõjárás is egy szavunk sem lehet. Kép

Mi is túl vagyunk a nagy kajálásokon, holnaptól fogyókúra, mert az már tényleg nagyon ciki, hogy a karácsonykor vett csini farmer majdnem szétreped rajtam. (Azért sem veszek nagyobbat Kép)

Szombaton az Óbudai szigetre mentünk ebéd után. Dominik nagyot focizott, Doni ugyan ezt ülve ill. térdelve adta elõ. Azt gondolta õ a kapus és neki kell védni. Kép Dominiknak meg úgy kellett csinálni mintha te akarnád elöbb elérni a labdát és erre õ nagyokat kacagva hatalmasakat vetõdött a labdára. A játéknak az vetett véget, hogy odajött egy egyébként barátságos kutyus és összevissza nyalta a labdánkat. Kép Sajnos víz nem volt amibe lemoshattuk volna, a Dunáig meg nem volt kedvünk leballagni.

Vasárnap Kisorosziban voltunk szalonnázni. Doni sovárogva mondta, hogy holnap is jöjjünk meg mindennap. Kép

Ma meg szintén ebéd után Veresegyházán látogattuk meg a medvéket. Nem tudom már vagy ötször voltunk, de ilyen penetrás büdös dög szag még egyszer sem volt. Kép Kép
A macik viszont nagyon aranyossak voltak. Vittünk nekik megszáradt kalácsmaradékot meg száraz kenyeret. Elég fanyalgósra vették a figurát, de azért elmajszolták. Kép


Doni még a múlt héten meglátott egy közepes méretû kukás-szemetes autót a Corában és beleszerelmesedett. Mi elõször nem vettük komolyan, mert van már neki egy nagy eredeti alaku Buder kukása így nem vágytunk mégegyre. Végül azért engedtünk a csábításnak, mert minden alvásból úgy kelt fel, hogy nem hozott a nyuszi neki kukást.
Teljesült a kívánsága. Három napja bokáig legokockába járunk, mert a kukás és a kisdömper éjjel nappal hordják az anyagot az épitkezésre. Kép KépKép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Virág!
Leestem a székrõl a röhögéstõl!Kép Imádom Ruben szövegétKép

Banett!
A Te Virágod sem lehetett semmiKép

Bigacsiga!
Legközelebb ha Veresegyházra mentek, tessék felénk kanyarodni!!! Nagyon szívesen látunk benneteket!
Kukásautó nálunk is sláger, nekünk csak olyan közepes van. Áron a nagyra is fenné a fogát, de hát az méregdrágaKép

Húsvét amúgy nagyon jól telt apósomnál, illetve hétfõn Kemencére mentünk ki. Tök jót napoztunk! Csak sajnos Bábi belekarmolt a szemembe véletlenül, de olyan szerencsétlenül, hogy most a fél szemembõl egyfolytában ömlik a könny, és nagyon fájKép Remélem, holnapra jobb lesz.
Voltunk kirándulni is, tele az erdõ virággal, meg gõtéket figyeltünk a forrás vizében. Sajnos már kullancsok is vannak, Hannám rögtön össze is szedett egyetKép

Puszi mindenkinek: Pele
 
 


Bigacsiga,
a kicsi még biztos nem fog enneagrammozni, valóban. Kép A Ázsia Center még igen üres volt. Gyerekszandálért mentünk, és mi volt az egyetlen dolog, ami nem volt? Gyerekszandál. Szerintem érdemesebb 2-3 hónap múlva menni. Egyébként nagyon különleges, amíg be nem lépsz. Engem energiával töltött fel, és teljesen felfrissített a sok kis vízesés, szökõkút, imádom hallani a víz csobogását. Viszont a belépés után már semmiféle különbséget nem éreztem más bevásárló központok között és eközött. Lepkem., igen Újpesten. Gyönyörû volt!

Verus,
nálunk is volt szájpenész, de csak annyiban, hogy lepedékes volt Ráhel nyelve. Az elmúlt, de a mellem azóta is sebes.

Snoopy,
a történeteid vérlázítóak! És szomorú, hogy ez ma Magyarország.

Banett,
tegnap volt alkalmam kipróbálni ezt a nevelés-dolgot. Rebeka, mikor betettem a hintába, és kért, hogy lökjem meg, megjegyezte, mennyire kövér vagyok (basszus, ezek nem tudnak mással foglalkozni? Kép). Ja, mondom, akkor szia, lökjön meg a radai rosseb. Kép "Nem is vagy kövér, csak vicceltem!!!" KépKépKép (Bár sajnos a tény még ettõl tény marad. Kép)

Pele,
szegényem, és még mindig fáj? Remélem, azért még a másik szemed nevet. Kép Kép

Rólunk(am): én totál ki vagyok borulva, bár Iboly tegnap este egy jó adag lelkifröccsben részesített, de nincs idõm leírni pont a problémaforrás miatt (Ráhel). (Mégegyszer köszi, Iboly! Kép) Ha el tudok szakadni egy kicsit Recsitõl, majd leírom. Puszi,

Virág
Virág (fiore)
 


Pele!

Gyorsan meg is nézem a térképen és OK legközelebb beneteket is beiktatunk. Kép

Szemed Kép
A hugom is így jár mind a két gyerekével.
Nem volt mulatságos, de tökre röhögtünk, hogy megúszta a szülést a büdös kölök meg megvakítja. Kép

Virág!
Szandi, ha még aktuális.
Én a cipõvásáron tõlük szoktam venni az ovodai háromcsatos szandikat, onnan ismerem õket.
Most nem találom a névjegy kártyát amit adtak, de ott nálatok a piacon van az egyik boltjuk a másik Káposztás megyeren. Hívd fel a csajszit és akkor pontosan megmondja hol. 06 20 914 04 80.

Írjál, ha Recs engedi. Kép
A bibidre vírtuális gyógy "puszi", csak valaki félre ne értse. KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

bigacsiga kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


PIldi!
Nagy gratula kicsi lányodhoz!

Virág!
Jó fej Ruben! Kép

Biztos meséltem már, hogy ovisan Viktor halálra szekírozott azzal a kérdéssel, hogy van-e nálam kövérebb anyuka az ovistársak szülei között.....
Hát hol hordja ez a kölyök a szemét???

Hétvégén nagymamáztunk, locsolkodás, vendégeskedés. A végére megfogadtam, hogy jövõre bizti nem megyünk haza húsvétra, és minden ezután tett ellenkezõ kijelentésem érvénytelen!!!!!!
Ui. Viktor itthon még lelkes volt, hogy fog locsolni. Ott viszont nyûgi, hogy õ úgyse megy, na jó elmegy de nem locsol...Juló elõ se akart jönni a vendégeknek köszönni, nehogy meglocsolják....Viktor fancsali kép, hogy mikor megyünk már haza (itthon elõtte fancsali kép, hogy mikor indulunk már...), Fanni a végén beteg lett, szerintem telezabálta magát....ma már OK.
Most röviden ennyi.

Edó
 
 


Sziasztok!

Hazajöttünk. 2in1.

Banett, Virág!

Tulajdonképpen nem bánom, hogy a fiam még csak szavakban beszél.... Kép

Snoopy
snoopy
 


PIldi! NZ!
Nagy-nagy gratula Anikóhoz. Sok boldogságot és tejcit Nektek.

Virág!
Nem semmi Ruben. Kép

Magdi


Verus ezt ismered?

Gyógynövények és táplálékkiegészítõk az asztma kezelésében
A határokon túl
[url=http://www.alfanet.hu/amega/0101hatarokon.gcw" TARGET="_top]http://www.alfanet.hu/amega/0101hatarokon.gcw[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Az lehetséges, hogy egyetlenegy levelem sem jött 2 napja? Ez furi...

Pusz:

Anikó
Gerianikó
 


Gerianikó: írtam neked a Lovelás topicba

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ide is írom, hogy már teljesen jó a szemem. Andi, ezentúl csak veled megyek talizni, ha megsérülök, mert csüt. estére már majdnem teljesen jól láttamKép

Ééééés: Bábi mászik! (Edó!Kép) Rendesen négykézláb, nem a "kommandós kúszással"Kép

Virág!
És közelebbrõl hol a lepkemúzeum?

Edóka!
Bevallom õszintén, ami gyerekeink nem is igazán ismerik a locsolkodás szokását. Mi minden Húsvéthétfõn kirándulni megyünk Kemencén.

Anikó!
Valszeg valami nem jól mûködik, mert jöttek levelek.

Puszi és jó éjt: Pele
 
 


Sziasztok!
Edó!
Nálunk sincs locsolkodás! Megjegyzem sokan húzzák is a szájukat , de azt is megjegyzem , hogy ez viszont nem hat meg!Kép
A páromra rá volt erõltetve és rühelte.Odáig fajult , hogy én ismerem már 12 éve , de még nem láttam locsolni! Úgy állapodtunk meg , hogy ha Gergõ egyszer elénk áll és azt mondja , hogy megy locsolni akkor menjen , de mi nem visszük.Így a barátokkal megyünk egésznapos piknikre és úgy vettem észre , hogy ez mindenkinek sokkal jobban tetszik legyen az gyerek-felnõtt , fiú-lány. Most is volt vagy 10 gyerek . A Törökmezõn voltunk , már többször voltunk itt. Van fajátszó , állatok (emutól a bárányig mindenféle). Pottyantós wc meg a bokor. És hát egy túristaház is.
Ja és mát a munka napján is mindíg ilyen összejövetel van.
Pusza
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Pele!

Itt van, az sztk mögött egy családi házban:
Újpesti Lepkemúzeum (IV., Dessewffy u. 26. tel.: 231-0296). A múzeum - hétfõ kivételével - hétköznapokon 12-18, szombaton és vasárnap 10-18 óráig látogatható. Csoportos látogatás és igény szerinti tárlatvezetés elõzetes egyeztetés alapján.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


"Rozsa Ibolya"
Date: Sun Apr 27, 2003 12:08 pm

S jöjjön a nagy hír: Snoopyék kisfia Levente ma hajnalban úgy döntött, hogy meglepi a családot. Békésen alvó anyukáját és bátyját, valamint éppen dolgozó apukáját. Akit gyorsan haza kellett hívni. Reggel 4 óra 8 perckor 3100 grammal és 53 centivel megszületett Levente otthon, apukája segítségével. Most bent vannak a kórházban, jól vannak mindannyian.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Snoopyék kisfia, Levente ma hajnalban úgy döntött, hogy meglepi a családot. Békésen alvó anyukáját és bátyját, valamint éppen dolgozó apukáját. Akit gyorsan haza kellett hívni. Reggel 4 óra 8 perckor 3100 grammal és 53 centivel megszületett Levente otthon, apukája segítségével. Most bent vannak a kórházban, jól vannak mindannyian. Néhány nap benttartózkodás után Snoopy majd jön és biztosan elmeséli a részleteket!

Isten hozott Levente!

Iboly
 
 


SnoopyKépKépKép
Nagyon nagy gratula Leventéhez. Neked is és a párodnak is!

Banett

Kép
 
 


Sziasztok!

PIldi, Snoopy! Kép Gratulálok Nektek, sok boldogságot és jó egészséget kívánok! KépKépKép

Katica
Katica
 


PIldi! Kép

Sok szeretettel gratulálok Anikóhoz!!!!! Kívánok az egész családnak jó egészséget és sok örömöt!!! (Anikó is 3900, mint Hunor! Kép Kép )

Verus! Kép Kép
Nem nagyon van idõm olvasni a babanetet, de láttam, hogy Marci nagyon szépen gyarapszik, hát én is jöttem egy kicsit dicsekedni: Hunor két hónaposan mai mérés szerint 6700 gr, és csak szopizik!!!

Minden jót nektek, és majd próbálok gyakrabban jönni!!!


Puszi: Judó és Hatalmas Hunor
 
 


Sziasztok!

Megpróbálom megirni a beszámolót. A topikba és a listára is, hogy mindenki
olvashassa, akit érdekel.

Április 10-én kellett befeküdnöm. Az UH szerint 13-a volt a terminus, menses
szerint 20 lett volna, de azt én is beláttam, hogy annál val. hamarabb van.
10-én bementem, lement a szokásos rutin kör, vérvételtõl ctg-n keresztül a
belgyógyász 20 másodperces EKG-jáig (ennek alapján nyilvánitják mûthetõvé az
embert, röhej) minden. A saját dokim aznap ügyeletes volt, és front lévén telt
ház volt a szülõszobán, szóval õ nem keresett aznap meg. Szerencsémre más doki
sem óhajtott megvizsgálni. Másnap viziten az a verzió hangzott el, hogy
vasárnapig várnak, ha semmi, hétfõn csaszi. Aztán jött a nagyvizit is (péntek
lévén), elõtte elõkerült a saját dokim, és itt már a hétfõig várnak, kedden
csaszi verzió hangzott el. Madarat lehetett volna velem fogatni, annyira örültem
ennek a plusz egy napnak, Bálint születése alapján ugyanis a kedd reális
dátumnak tûnt. Estére sikerült pár jóslófájást is produkálnom, 15 percenként
5-öt egymás után. Na, ez volt a csúcs, szombatra már ennyi sem jutott. Lelkesen
lépcsõztem, simogattam a pocim, beszéltem a babához, és belülrõl hittem, hogy
igenis ez hatásos lesz. Aztán eljött a hétfõ, és sehol semmi. Hétfõn (14)
megnézett az osztályos doki, jellemzõ, hogy eddig senki nem volt kiváncsi rá,
mégis milyen a méhszáj. Viszont a méhszáj totál zárt volt, baba feje
kimozditható (azt hiszem igy mondják, szóval semmi beilleszkedés), semmi nyoma
készülõdõ szülésnek. Baba viszont egyre idõsebb, feltehetõen egyre nagyobb.
Szerdáig kaptam haladékot, szerdára beirták a programcsaszit.
Ekkor igaziból már nem hittem benne, hogy megindul addig. Az, hogy 10 nap alatt
abszolút semmi nem fejlõdött, pedig tényleg szerintem mindent megtettem érte, az
eléggé mély nyomott hagyott. Lelkileg totál instabil voltam, hisz néha nagyon
boldog (pl. mikor párom végre úgy döntött, hogy mégiscsak kiváncsi a lánya
születésére), néha meg totál depi. Hormonálisan tehát kezdtem olyan lenni, mint
egy szülés elõtt álló kismama, de egyébként semmi. Innentõl elkezdtem utánajárni
a csaszi körülményeinek, és annak, mégis miként lehetne utána a lehetõ
leghamarabb babával lenni.

És aztán eljött 16-a is. Eddigre egyébként már jóslóim se voltak... Meg kell
hogy mondjam, mint tudjátok, inkább mindig racionalista voltam, s most ugyan
hittem a van értelme megbeszélni a babával dologban, de ezután újra és méginkább
racionális leszek. Õrült hiba volt bebeszélni magamnak, és piszok fontossá
titulálni a szülés körülményeit. Kicsit olyan vagyok, mint a tápszeres anyukák a
szoptatás dicséretének olvastakor, illetve arra reagálva. Ez egy savanyú a szõlõ
effektus. Piszok szar érzés olvasni, hogy egyesek szerint milyen fontos a
gyerekkel való kapcsolatában, hogy a gyerek akkor született, amikor akart
(kivártak és nem avatkoztak be), vagy hogy rögtön kibújás után mellre került. Ha
elhiszem azt, hogy ezek olyan fontos dolgok, akkor én egy szemét dög anya
vagyok, hogy nem távoztam saját felelõsségemre a kórházból, hogy mégiscsak
kivárjak. Ha viszont mindenáron hinni akarok abban, hogy a baba tudja, mit kell
tennie, akkor azt kell mondanom, hogy õ és a méhem tudták, hogy a heg olyan
amilyen, baba akkora, amekkora, és esetleg tényleg oltári nagy kockázat lett
volna a normál szülés. Esetleg ottmaradtunk volna mindketten, vagy csak
egyikünk. És ehhez képest az, hogy akkor kellett születnie, amikorra eldöntötték
helyette, és az, hogy bizony néhány óra eltelt, mire mellre került, ezek apró
dolgok csupán, és senki ne mondja azt nekem, hogy ezek meghatározó dolgok, mert
azzal csak leir minket. Ezek jó dolgok, jó ha sikerülnek, de nem döntõek.

Néhány jellemzõ a sote-ról. Már a felvétel napján aláiratták velem a papirt a
csaszira való beleegyezésrõl. Filóztam, hogy aláirjam-e, végül megtettem, bár
tény, hogy semmi felvilágositás nem volt, aneszteziológiáról sem, az anesztes
neve még üresen állt a papiron, de velem aláiratták, hogy a még nem is tudták ki
felvilágositott engem a kockázatokról és mellékhatásokról. Aneszteziológia
ügyben további adalék, hogy bár kérdeztem, próbálkoztam, de végül a saját
dokimnak meg egy két más nõvérnek, segédletnek sikerült elmondanom az
aneszteziológiával kapcsolatos aggályaimat, viszont a hátamba bökõ személy nem
vette magának a fáradtságot, hogy elõtte szembõl megmutassa magát, és elmondja,
hogy xy vagyok és ezt és ezt fogom tenni, akar-e valamit mondani. (az megint más
kérdés, hogy papiron ki volt az anesztes, és ténylegesen ki bökött hátba, mert
ez egy gyakorló kórház, el kell fogadjam, hogy alkalmasint medika szúr....)
Szóval e körül lenne mit tenni a sote-n.

Dokim rendes volt, mert rezonált a problémámra. Mûtét közben velem is
beszélgetett, megtárgyaltuk milyen rétegeket vág illetve varr, elmondta, hogy
valóban elég vékony a heg, és ott helyben menet közben, hogy szerinte jó döntés
volt nem várni. A mûtét utáni elhelyezésem ügyében is sikerült azt a verzió
kihozni, amit én szerettem volna (soten erre 3 verzió van: 1. felvisznek az
intenzivre, ez a legrosszabb, ott nem kapod meg a babát, bunkó a személyzet, és
sokára jutsz le a gyerekágyra 2. maradsz a felkelésig a szülõszobán, ez
valamivel jobb, mert pároddal lehetsz, és egy darabig a baba is veletek lehet
3.egyenest a gyerekágyra visznek a mûtõbõl, ez volt az enyém.)

Anikó 11 óra 5 perckor jutott ki a pocimból. Ahogy Snoopy szokta mondani,
nyomást, húzást, feszitést szabad érezni, hát éreztem is rendesen. Ahogy szedték
õt ki belõlem, az kemény dolog volt, kicsi lyukon a nagy fejecskéjét...Nyomták
tolták stb. és én éreztem. Tény, nem fájdalmat, de kemény birkózást a hasamon.
Amikor a feje kint volt, máris hallatta a hangját, majd kicsit elcsendesült,
hogy teljesen kiérkezve megint rákezdjen. A sirására határozottan a
felháborodott jelzõ illett. Amikor kint volt, megnézhettem, keze lába lila volt
("normális újszülött kinézet"), gondolom a hanyatt fektetésem az õ keringésének
sem tett jót. Aztán rendbe tették, utána kicsit megint visszahozták. Ezután a
szülõszobán maradt még, melegedni kicsit, a mûtét alatt végig hallottam a
hangját. Volt ereje rendesen. 3900 g, 55 cm, 38 cm-es fejkörfogat. Na ez
utóbbira mondom azt, hogy lehet, ki se fért volna, Bálint 34 cm fejû volt, de
még gátmetszés után is úgy éreztem, mindjárt szétszakadok. Apgar 9/10 lett.

Velem úgy 12 tájban végeztek, és egyenest a gyerekágyra vittek. Ja, végig
éreztem a mûtét során a matatást, de kibirtam és nem adtak semmi altatót, és ez
oltári különbség volt az ikrekhez képest, akkor kaptam ,és jó kis kápos volt
utána a fejem, most meg tiszta.
Gyerekágyon csúcs nõvérkéket fogtam ki, tényleg rendesek voltak. Ja, olyan
spinállal szúrtak, amivel 12 óra után lehet felkelni. MInt kiderült van 6, 8 és
12 órás tû. Ha van. Merthogy momentán csak 12 órás tû volt. EZ is a mai magyar
egészségügy...
Babát úgy 2-3 óra felé kihozták, Még nem tudtam moccanni, csecsemõsök nem
nyüzsögtek, baba is aludt, esélyem nem volt mellre tenni. De szuper volt vele
lenni, már ekkor bújt hozzám, megnyugodott a közelemben. Aztán kb 2 órát kint
volt, majd elvitték, ekkor kapott cukros vizet is. Estére megint kihozták, ekkor
ugyan még mindig csak feküdni tudtam, de legalább kinkeservvel forogni is, és
nagy küzdelmek árán mellre tettem. Hozzá kell tenni, sose tudtam fekve
szoptatni... Baba szopizott szépen, még bukott is!
Elsõ éjjelre még elvitték. Reggel már felkelhettem, kikerültek belõlem sorra a
csövek, és 6-kor a babát is megkaptam. Innentõl folyamatosan velem volt, csak
fürdésre és orvosi vizsgálatokra vitték el.
Innentõl nem kapott cukros vizet, csak szopit. Piszok lelkes leányzó képes
másfél órákat szopizni. Szobatársak szörnyûlködtek, hogy nem ázik fel a cicim,
én meg csak mosolyogtam. Jól volt mellen, nem kellett félnem ettõl.
Viszont ezért biztos kapni fogok Ibolytól, de azt kell mondjam, azért marha nagy
bátorság kell nem itatni egy ekkora babát. Programcsaszi után, 6 évvel utolsó
szoptatás után, elõtejen kivül tényleg semmi, és igazán szombat volt, amikorra
mérhetõ mennyiségû tej lett. Ez még kevésbé lenne gond, de tény, a baba
gyakorlatilag semmit nem pisilt. Kicsi pirosas folt volt a peluson, amire mondta
a csecsemõs, hogy nyugodjak meg, nem vér, csak tömény pisi. Annyira tömény, hogy
piros. És tényleg, csak cseppnyi volt. Kaki volt rendesen, de pisis pelusaink
száma nulla volt! Nagy súlyú babával meg mertem ezt tenni, de teljesen megértem
azokat, akik nem merik, én is féltem kicsit, nehogy baj legyen belõle.
Persze be is sárgultunk. Anikó az a tipus, mint Bálint és Ilcsi, világos bõr,
világosabb haj, és sárgult ugyanúgy. Viszont gyerekdoki protekciós volt, meg
negyedik baba, lazábban vették a dolgot mint régebben. Saját dokim ugyanis
szombaton hazaengedett, lévén õ maga is csütörtöktõl szabin, Húsvétra nem akart
bent tartani, kedden kellett visszamenni varratszedni. Anikó szombat délelõtt
még 72 órás sem volt, totál határeset. De hazaengedték õt is, meg se bökték a
bilirubin végett (szerintem ehhez kellett a protekció vagy a nagy jóindulat,
mert rendesen sárga volt, és ha bökik, val. olyan érték jön ki, amivel nem
engedik haza, persze lehet, hogy csak bedumálom. Mondjuk aluszékony az nem
volt.). Eddigre már a tej is elindult, keményedett a cicim rendesen.
SZóval szombaton (19) hazajöttünk. Az egész csaszi utáni dologról még: bent
eléggé kinlódtam, kimondtam, hogy én bizony több csaszit (márpedig ez azt
jelenti, hogy több babát) nem óhajtok, pedig viharosan gyógyultam, mégis. Aztán
ahogy hazajöttünk ez is sokkal könnyebb lett, hétfõre már úgy mozogtam, hogy nem
is látszott rajtam a hasmûtét. Keddtõl meg viz is érhette, ez kész megváltás
volt. Most már csak ritkán érzem a dolgot, mondjuk a tüsszentés még eszembe
juttatja.

Szopihelyzet.Szombatra jól bekeményedtek a cicik, jött a nem birja jól bekapni
fejezet. Fejni nem akartam, mert nem akarok úgy járni, mint az ikreknél, amikor
állandóan fejtem, 3-4 dl-ket fagyasztottam, és fejõgép nélkül ki se tehettem a
lábam otthonról. Viszont baba nem gyõzte a dolgokat. Jött egy hét, ami arról
szólt, hogy hol az egyik, hol a másik mellem pirosodott, egyik nap lázasodtam,
másikon nem majd elõlrõl. Közben volt egy adag sebesedés is.
Kb egy hét után eljutottunk oda, hogy a bal cicit alig eszi. Nem sikerül jól
ráharapnia, vagy csak eleve lassabban jött belõle, nem tudom, mindenesetre ebben
a termelés is lecsökkent. A jobból rengeteget tud nyelni, szépen nyugisan eszik.
viszont ezzel együtt most épp kezd beállni a kereslet-kinálat, minden evésre két
cicit kap (ballal kezdjük), és most (kop-kop) 4-5 napja nem pirosodik-csomósodik
egyik sem, le is ürülnek. Balt néha fejem (jobbot nem is tudtam fejni, igaz most
már napok óta nem próbáltam, de ugyanaz a fejõgép, ami ikreknél tök jól ment,
most fájt, féltem tõle, kialakult egy gátló reflex, érdekes, de ballal azóta
megoldódott, jobbot inkább hagyom), de nem sok jön le belõle.

Anikó követi Ilcsit és Bálintot az éjjelekben is. Akár hiszitek, akár nem,
egyhetes kora óta (pontosan) átalussza az éjjelt. Ez 6-7 órás egybefüggõ alvást
jelent. Mondjuk este letenni néha nehéz, leginkább a hasunkon alszik el, de ha
egyszer sikerült, akkor utána alszik reggelig. (11-12 tájban kerül le) tudom,
hogy tejtermelésnek nem a legjobb, de végül is utána mindkét cici 5-ször ürül
napközben, remélem birni fogják. Amúgy nagyokat eszik, mostmár kezd hasfájós is
lenni talán, kaki kicsit zöldesbarnás is. Nem tudom, mennyiket eszik, de miután
30 percet küzd a balon, utána a jobb cicibõl eszik szintén 30 percig, de azt
úgy, hogy szépen ütemesen folyamatosan nyel is.

Általában délelõtt jut még egy kis alvás, aztán ahogy halad elõre a nap, egyre
inkább nincs el letéve, sokszor kézbe se. Ilyenkor a cicin is csak cumizik, na
azt szeretne, olyankor elszundit, aztán ha leteszi az ember, akkor rögtön ébred
és sir. Ismerõs valakinek???!!

Azóta védõnõt is ismerem, tegezõdünk, 4 gyereke van, bár nagyok. Belátja, hogy
sokat nem tud újat mondani, bár próbálkozik. Egyelõre végzeteset nem tett, bár
nem tudom,minek jön hetente... Súlyos hibája, hogy ahogy elsõre jött, rögtön
éreztem rajta a bagó szagot, és ez nálam nem egy nyerõ tulajdonság.

Srácok többnyire élvezik a babázást, Ilcsi a leglelkesebb, aztán Bálint. Gergõ
nem akarja kézbe venni, és rajta mutatkoznak leginkább testvérféltékenység féle
tünetek, ki gondolná, hogy 7,5 évesen is van még ilyen. Leginkább mind azt
kinlódják meg, hogy kevés idõm jut rájuk (tudom, sok mindent lehet szopi közben,
és remélem fog is menni, de most még küzdünk sokat, hogy a bal cicin ne csak
cumizzon, avagy ha épp jön a tej, akkor ne kezdjen tekeregni emiatt stb., ezt
jobb kettesben), pláne ha udvaron akarnak valamit, és sokszor napokat kell
várniuk, mire valamit meg tudok csinálni nekik. Ilcsi nagyon aranyos, többnyire
beveszi a nagylányt, segit mindenben, és egész jól dajkálja a húgát, egyre
nyugodtabban adom a kezébe.
Páromnak pont egy rakás melója van odabent, ez nem túl szerencsés, anyám hozza
haza du a srácokat, plusz segit ha kell, viszont én nem jól viselem a
nagyszülõket itthon, szóval elég frusztráltra sikerülnek a dolgok. Ezen még van
mit fejlõdni.

Cumi ügyben is küzdés van, hiszen a cicit is sokszor csak cumizni kéri (napi 7-8
óra valódi szopás mellett...), párom meg ugye mit tegyen a szájába... én meg
hajtok, hogy az most nem hiányzik még ráadásnak, nem könnyû a feladat.

Na, azt hiszem, ennyi most elég egyszerre. Igyekszem olvasásban utolérni a
dolgokat, és akkor irok újfent.

SZiasztok:
Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok Lányok!

Meg vagyunk mi is. Kép

Doni a múlt héten végre lábra állt.
Szerda, csütörtök, szombat és ma voltunk, gyógytornán. Tovább nekünk kell itthon gyakorolni és egy hónap múlva kontroll.
Szépen rá tud állni, csak menni nehéz, azt kell gyakorolni. Kicsit le van tapadva az ahilesze meg a medencéje azt kell nyújtani, lazitgatni. A menés ezért is nehéz, meg mivel a csontot befele forgatták, ezt az új állapotot is szokni kell.
Holnap dekorálom a lakást, egy létrát fogok a köre felrahasztani, ami sablon lesz neki, higy hova teyge a kicsi talpát. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Judó!

Gratula és tényleg hatalmas a kislegény! Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Üdv mindenkinek.

Csak Pethes Ildi, meg RebekAnna után nyomoztam, de idetaláltam, úhogy nagy nagy gratula Pildinek is meg Snoopynak is. Hallom RA még egyben, bár görcsökben..(:-))
Pildi: nem úõgy volt hogy hüvelyi szülésnek indul a dolog???
Snoopy: tervezett volt az otthonszülés vagy igy alakult? Ha az utóbbi akkor rettenetesen érdekelnek a részletek. (Persze ha az elõbbi akkor is...) :-)
Pusszantás nektek:
ZA
ZA
 


Ja, és Gallainé Magdi!! Mikivel mizujs? Érdekelne hogy álltok a beszéddel, pellussal, babakocsiról való leszokással- tekintettel a mi jelenlegi problémáinkra? (:-))
ZA
 


Kata! Éljen Doni!!! Ügyes, fog ez menni!

Ildi! Én vagyok a mumus???

Judó! Nagyon szépen gyarapszik Hunor! Büszke lehetsz magatokra!

Iboly
 
 


PIldi!
Csatlakozom a gratulálókhoz! Csupa jókat kívánok!
Molnárka
 


Sziasztok!

Elõször is gratula Snoopynak meg Leventének! Hát ilyen nekem sose sikerült..., ezt a sebességet!!!!

Köszönjük a gratulációkat mindenkinek!

Judó, hatalmas már Hunor!Félelmetes, hogy nõnek ezek a srácok. Tömnöm kéne a leányzót, hogy ne maradjon nagyon le Kép.

Most épp itt ül az ölemben, és alszik (kétszer letettem, megébredt, beültettem, böfizett, elaludt, harmadszor nem teszem le...)

Zorkanya, de de úgy volt, csak éppen nem indult, Anikó nem sietett kifele, és tovább nem vártak a dokik. Most már megbékéltem a dologgal, val. ennek igy kellett történnie.

Iboly: mit is irtam? bocs, de ez most kápos fejemnek nem áll össze, melyik gondolatomra jön. De remélem nem irtam semmi bántót, nem akartam!

Bigacsiga Kata: nagy gratula Doninak. Hatalmas türelmetek van, én nem tudom, hogy birtam volna ki ennyi mindent, amin ti átmentetek.

Sziasztok:
ILdi

Ildi
 
 


SziasztokKép

Bocs, hogy belekotyogok, de hallottam valakitõl (na, jó, elárulom, Verus volt), hogy tõletek többen járnak Orfûre nyaralni.
Szeretném megkérni az érintetteket, hogy ha nem okoz megterhelést nekik, pár szóban írják le, hogy Orfûn hová érdemes menni, milyen körülmények vannak, van-e lehetõség félpanzióra, ha van érdemes-e?

Elõre is hálásan köszönöm:
Jovi
emil: rpa@freemail.hu

Hopp-hopp, majd elfeledtemKép

Természetesen én is gratulálok minden frissen születetthez, nagyobbacskához, visszadumálóshozKép

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Helló Lányok!

Snoopy, itt is: én is szívbõl gratulálok nektekKépKép És beállok a sorba: én is nagyon kiváncsi vagyok a szüléstörténetre..

PIldi, jó, hogy újra itt vagyKépKép A negyediket/ötödiket NAGYON könnyû ám elkényezteteni: ui. mindig van, aki rázza a sejhajátKépKép Vigyázz!!KépKép A nõvérkék (értem itt Ilcsit-nem a kh.-i személyzetet) meg aztán pláne jó pótanyukákKépKép

Judókám, ejnye!!! Hiába írok neked, ha tele a fiókod..Már azt hittem, hogy..KépKép
Nem hagynak a fiúk? Mesélj már!!! Annyira eltûntél.
Ésss nagyon nagy kõ esett le a szívemrõl, hogy nemcsak az én kicsi fiam ilyen jól tápláltKépKép Marci is 6770 g.- volt a 2 hónapos oltásnál. No, merthogy megkapta..nem tetszett nekiKép Estére bevörösödött a lábija, borogattam pedig neki, de csak másnapra lett jobb.
Viszont a BCG hege rettentõ csúnya, szerintem napok és ki fog durrani...

Iboly, még mindig nem kap mást..szerinted nem kellene egy kis valamit adni szegény, éhezõ, vashiányos, ártatlan kicsi báránykámnak???KépKépKépKép

BCSKataKép, hogy mi mindig elkerüljük egymást..mi szerdán voltunk a Budaiba kontrolllon Tomival.
Doninak nagy gartula, meg neked is, hogy ilyen sok türelemmel viselted.KépKép

ZA, nem szép dolog, hogy hónapok óta felénk sem dugtátok az orrotokat...

Na, ma hogy jártam: épp tusoltam, leültem a kád szélére, hogy lecsutakoljam a virgácsaimat, mikor egyszer csak a vizes fenekem megcsúszott..és bumm!!! Akkorát estem, hogy csak úgy döngtem..(mondjuk elsõ ijedtségem után röhögtem magom, mint az állat). Szerencsére a hátamra estem, a fejemet nem ütöttem be, de mostanra lett egy szép zúzódás a derekamon, ami kissé (na jó, baromira) érzékenyKép

Szerdán voltam babanézõben: ui. kedd hajnalban megszült a sógornõm. Olyan furi volt Marci után egy ici-pici újszülöttet látni: Kamilla 2950-nel és 49 cm.-vel született, így a legkisebbem igazi díjbirkózó benyomását keltette melletteKépKépKép

Bár nem itt volt szó Barikáról, de nagyon szorítottam neki és remélem, hogy jól van õ is és Dórika isKépKép

A jó idõ eljöttével lekerült Jancsiról a pelus. Tomi lelkesen mutogatja, hogyan is kell meglocsolni a diófát, Jancsi oda is áll, fogja a kukacát erõsen, de eddig még csak egyszer sikerült lepisilnie. Viszont a betonra, az elõszobába már többször. Bilirõl hallani sem akar, a kisWCtõl meg mintha félne, így azt nem is forszírozzuk neki.
Tegnap meg beosont a szobájukba és egy hatalmasat kakált a szõnyegre, (persze váltig tagadta, hogy nem õ volt-még szerencse, hogy van kutyánk: van kire fogni..az más kérdés, hogy a lakásba nem jöhet be a kutya..). Hát mit mondjak, szerettem, de nagyon. Így most õrség van Jancsi mellé rendelve, nehogy megint pucolnom kelljen a szõnyeget..

Na. eldugulok, bár nem vagyok álmos, asszem videózok egy kicsit..

Jó hétvégét mindenkinek:

Puszi:

Verus

Kép
 
 


Verus!

Jajjjj, bár nincsenek rossz élményeim, de mégis, bár hol csak ott ne találkozzunk!!! Kép Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


BCsKata, rendben, de -sajons- úgy tûnik mostanság nagyobb esély van arra, hogy mi ott futunk össze, mint vmelyik talin..
De lesz ez másként, UGYE?KépKépKép

Verus

Kép
 
 


Verus,
Lesz BIZONY! KépKépKép

bigacsiga Kata

ui.: Mi kéthét múlva megyünk gyógytornára

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Verus!
Könnyesre nevettem magam Jancsin!
Eszter is tegnap a szõnyegre kakilt egy picit, de volt alibije: hasmenésKép
A tali óta tart, vszeg valami vírus/baci valahonnan. Napszúrásra gyanakodtam, mert nagyon bágyadt is volt, de Pele mondta, hogy náluk is volt hasonló betegség nemrég.
Amúgy remekül van, csak néha tele a bili....

PIldi!
Milyen ügyes vagy, hogy még kertészkedsz is!
Nem semmi!
Tegnap mi is virágot ültettünk, szépítettük a teraszt, gyerekek lelkesen segítettek az ültetésben.

ZA!
Nem ér, hogy be se nézel ebbe a topikba! Vagy legalábbis nem írsz!
Légyszi számolj be, hogy álltok kakilás, ovi stb. terén.
Pont a napokban gondoltam rátok, amikor pihentem a teraszon a szép kis fonott fotelünkben Kép

Bigacsiga!
Kitartás, tornázzatok sokat! Találj ki mindig valami körítést hozzá, hogy ne legyen unalmas...Nem könnyû biztosan.

Edó
 
 


Edó!

Úgy csináljuk mint a HRG-be tanultuk, mindókákat mondunk a gyakorlatokhoz. Szerintem jobb mint a simán számolás, mert kb. a mondóka is annyi és így a ritmus is meg van.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Nekünk is nagyon jól eltelt a hosszú hétvége. Meg vagyok elégedve. Ahhoz képest, hogy mások mindig megy a tiprodás, hogy mit is csináljunk, a vége meg az, hogy ha én nem tudok mondani valamit maradunk itthon.

Pénteken tök véletlenül moziba voltunk. Elkisértük apát dolgozni, és éppen akkor kezdõdött a Micimackós film vetítése. Jót röhögtem, hogy apa kibérelte nekünk a vetítõt, ugyanis rajtunk kívül még hárman voltak a nézõtéren. A kisebbikem negyed órát bírta, utána felalá mászkált a sötétben. A nagy egy félóra mûlva súgta, hogy kapcsoljam át másik mesére. A kis csacsi nem esett le neki, hogy ez mozi és nem tv amit kapcsolgatni lehet. Kép
A film különben rém gyönge, nem ajánlom senkinek. KépKép

Szombaton elmentünk megnézni amit Kanga mesélt a Török mezõ nevü helyet. Szép, meg jó helyen is van. Sajnos nem sokáig tudtunk maradni, mert iszonyatos hideg volt.
Pedig még fini ebédet is csináltam és azt vittük a piknikre, de a szél erõsebb volt mint mi. Kép
Anya leszerepelt biológiából, az Emukat Struccnak nézte. Én még most is azt mondom nincs nagy különbség köztük. Kép
Haza felé megálltunk Verõcén, de sajnos éppen nem jött a kis vonat, vagyis egy órát kellett volna várni rá. Arra meg nem vállalkoztunk, mert nem aludtak és nem csak az idõ volt szeles...

Ma vasárnapra mi felnõttek egy kicsit elfáradtunk, így csak egy kis séta maradt a Római parton. Viszont csodálatos idõ volt. Kép

Hát ennyi, de annyira kellett már, egész feltöltödött a lelkem. És veletek is annyira jó volt találkozni!!! KépKépKép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga!
Persze, az úgy nagyon jó! Kép Kép
Ha minden összejön, megyek a HRG-be tanulni hó végén! Nem a vízi részét, hanem a tornatermit, a szenzomotoros tréninget.
Nagyon szeretném, csak sajnos a tanfolyam jó része hétvégén vanKép

Nekem nem nagyon jött össze ez az anyák napja, reggel Viktorral, este Julóval vesztem össze. Juló fel se köszöntött. asszem készül valamivel, csak még nincs kész. Viszont olyan lehetetlenül viselkedett Kép És este 9 után derült ki, hogy még leckéje van, de 1 füzetet vszeg a suliban hagyott, és még hajat is kell mosnia...
Huhhhh!
Imre viszont nagyon kedves volt, arra ébredtem, hogy a kertbõl egy nagy csokor orgonát hoz be nekem Kép Kép

Eszternek ma már csak 1x volt hasmenõs kakija.

Edó
 
 


Sziasztok Lányok!

Elõkerültem én is! Kép
Annyira jól telt nekünk is ez a 4 nap! Végre elutaztunk anyukámékhoz, akik Komárom mellett laknak. Azért örülök ennek annyira, mert:
1. már nagyon régen voltunk náluk, mindig csak õk jöttek hozzánk,
2. végre egy anyáknapja, amikor az anyukámat személyesen tudtam felköszönteni, és nem telefonon, vagy pár nap elteltével! Kép
Este fél hétre estünk haza, és akkor még neki álltam csomagolni, mert Áronék holnap mennek Királyrétre, erdei táborba. Egész héten ott lesznek, csak pénteken jönnek vissz. Annyira irigylem õket, mert én is inkább mennék táborba ilyen jó idõben, mint a munkahelyemre sínylõdni. Jut eszembe! Holnap szabin leszek, mert mi visszük le a csomagokat kisbusszal az osztálynak, és "muszály" mennem segíteni. A drága fõnököm közölte, hogy már régen nem érdeklem õt és felõle azt csinálok, amit akarok. Miért nem adja ezt írásba????!!!! Akkor biztos, hogy másnaptól már nem is járnék be. Egyébként még nem akarom elkiabálni, csak halkan súgom ám meg, de rajta vagyok a listán, akiket a nyáron küldenek el!!! Kép
Na, megyek, elteszem magam holnapra! Jó éjt mindenkinek!

Banett

Kép
 
 


Sziasztok!

Egy kis beszámoló tõlünk.
Javul a szopi helyzet, kezdi elfogadni a bal cicit, és az is kezd termelni. Most már nincs gond azzal, hogy jól tudja bekapni, nem keményedik annyira be. Ugyanakkor a termelés eléggé lemaradt a balban, de most már sikerül egyre többet ráraknom és ez hat. Azért még minimum napi egyszer be kell vessem a hónaljas trükköt. Azért fura, azt megértem, ha nem tetszik neki, hogy pl. lassabban jön, avagy kicsit más az összetétel a balban, de hogy át lehet igy verni, és azt hiszi jobbon van és nekikezd... És érdekes. volt, hogy utána visszatettem normálisra és megint hisztizett. Persze olyan is van, hogy ajobbon hisztizik. Mondjuk ilyenkor sokszor a gázok bántják, akár föl akár lefeleé távozandók, meg az is gond néha, hogy minek jön az a tej... avagy hogy mért nem jön gyorsabban. Mondjuk ha már eszik, akkor egyre gyorsabban intézi, most már kétszer húsz perc általában elég, néha kevesebb is.
Nem emlékszem, hogy a többiek is ilyen korán kezdték volna, vagy Anikó ennyire érett, de már nézelõdik. Köré rakok ezt-azt -nõvéremtõl kaptam kölcsön egy baby-gym-et is, ezt a baba fölé rakható játékot, amirõl mindenfélék lógnak le - és már 10-15 percig is el van velük, nézegeti õket. Jön a "kacaj" is, illetve egyéb jókedvû hangok. Tegnap olyan édi volt, ha elálmosodott, akkor elég volt neki, hogy felvettem, magamhoz öleltem, (függõlegesbe, vagy félhasra), és minden plusz ringatás sétálás stb nélkül elszunditott. Jó-jó tudom, elalhatna egyedül is, de volt nem egy olyan napunk, amikor ez sokkal nehezebben ment. Most meg egy-két perc alatt elszunditott. Nappal is, éjjel is jobban alszik hason, úgyhogy egyre inkább igy teszem le. Igy ha jön neki büfi, vagy rotyi, akkor felébredés nélkül el tudja intézni.
Nagyok meg minden este egymás kezébõl szednék ki. Most már egy kicsit Gergõ kezében is volt. Én meg kipróbáltam a kendõt, egy órás locsolás erejéig, utána jöttek a gázok meg a kaki, tovább nem birta, de addig nagyon szépen el volt benne.
Egyelõre ma is mintagyerek (ezt itt déli egy órakor irom), eszik, nézelõdik, (akár közben letud egy csuklást is), pici nyafi-felveszem, megjön a kései büfi, aztán elalszik, hasra le, és alszik hosszasan.
Volt két éjjelünk, amikor kelt éjszaka is. Tegnap is azt hittem ilyen lesz. Ugyanis este 9 fél 10 körül szoktuk fürdetni. MOst úgy jött ki, hogy elõtte nagyon bekajált -ha nem adtam cicit, csak üvöltött, én azt hittem egy darabig, már csak cumizni akar, de nem, csak evett és evett-, utána még nézelõdött, csuklás, kaki, minden. Aztán gyorsan vészhelyzet elõtt megfürdettük, mondván, hogy film alatt szopizhat, aztán irány az ágy. Igenám, de még tele volt a bendõje, csak üvöltött a cicin -momentán azért mert jött belõle, bár nem kért-, végül elaludt a vállamon. Letettem azzal, hogy tuti kelni fog éjjel, hisz lényegében fél 9-kor evett utoljára. Ezek után legnagyobb megelepetésemre reggel 5-ig aludt. Akkor meg gyönyörûen evett bal cicibõl, juhé.
Á, csupa jót tudok irni errõl a lányról. Ez van. Ez egy ilyen gyerek, avagy én vagyok úgy vele, hogy mindent szépnek látok.

Nagyok vasárnap megtartották az anyáknapját, kellõképp elérzékenyültem tõle.
Számolgattam, már alig 6 hét van a suliból vissza nekik, mindjárt vége lesz. Ja. azt nem tudom, irtam-e, Ilcsivel abbahagytuk a tornát. Edzõnõ túlzásba vitte a dolgokat, tavaszi szünetre edzõtábort csinált, de úgy, hogy a sulis 3 napra is, kikérõt adott a gyerekeknek, hogy ne menjenek suliba. Na nem. Reggeltõl estig, egész szünetben torna lett volna, épp csak a húsvét vasárnap és hétfõ maradt volna. Utána meg vidéken verseny, megint lógás a suliból. Ráadásul a gyerekekkel állandóan csak kiabált, versenyeken is, gyerek egyre kevésbé élvezte. Amikor elbeszélgettem vele, elhangzott, hogy a szülõnek kell eldönteni, akarja-e, csinálja-e a gyerek, és aztán a gyerek tegye amit a szülõ mond. Na mondom, nem, nekem a gyerek véleménye is számit, és ha azt látom, hogy õ nem élvezi, akkor nem fogom erõltetni a dolgot. Igy aztán mig bent voltam a kórházban, Zoli felhivta, és elmondta, hogy kész, abbahagytuk, eldöntöttük. Még jött azzal, hogy de még menjünk el a vidéki versenyre, mert 50 ezret befizetett a gyerek nevezésére. Mondom na nem, ha már megbeszéltük a gyerekkel, akkor nem. aztán másik anyukával beszélgetve kiderült, hogy ha 24 órával a verseny elõttig mondja le, akkor nem ugrik a pénz neki.... Márpedig majd két héttel elõtte jelentettük be neki.... Na mindegy, azóta nem járunk, azóta Ilcsi megint sokat tornázik itthon, csak úgy spontán, jókedvébõl.

MOst ennyi, estére elküldöm.
Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok lányok!

PIldi! De jó Nektek, ez az Anikó lány nagyon édes lehet. Szerintem nem olyan nagy gond, ha olykor kézben alszik el...Kép Edzõnõ nem semmi...

Emesee! Annyira drága vagy. Megkaptam a két mágneses rajzolót, mi is kipróbáltuk.Kép Bori nem bír betelni velük.Kép Vettem neki még kifestõt meg vázlatfüzetet, színes ceruzát (nem mintha nem lenne itthon, csakhát mégis, nem mindennap megy az ember lánya kórházba), meg a Devecseri Állatkerti útmutatóját. Már ma olvasni kellett belõle.

Na, amúgy írok a kiscsajról.
Mostanában egyre önállóbb lett... Hétvégenként pl. átmegy önellátó üzemmódba. Reggel felkel, minket nem ébreszt, hogy éhes. Csak megindul a hûtõ felé. Egyik hétvégén kiment a konyhába, befalt a hûtõbõl három túró rudit (tudja, mi a jó neki), egy kefírt, egy másikat meg felbontott, beleöntötte a játékkonyha mosogatójába és akkurátusan elmosogatta benne az edényeit.
Következõ hétvégén rántottát akart készíteni magának. Hasonlóképp lopakodó üzemmódban hûtõ megközelítés, tojások kiemelése dobozostúl, egyenként megfogás, jaj, szétdurrant a kezében, na, mindegy, tartalom visszacsurgat a dobozba, héj kupacba, úgy másfél tojás mellé, el kell tüntetni a padlóról. Kézzel "eltüntetés" azaz szétkenés, majd koszos kéz megtörlése, alaposan, a konyhaszekrényben... Egyem a drága szívét, de legalább nem kóstolta meg.Kép
Ma este meg teljesen megdöbbentett. Tegnap elég rosszul aludt éjjel, sokat forgolódott, felsírt. Ma elalvásnál azt mondja nekem, hogy: És Anya, te felszálltál magasra, a felhõkbe, és én nem is láttalak már, és én nagyon sírtam, de te nem jöttél vissza... Szerintem az elsõ rémálom hivatalos orális verzióját hallottam. Gyorsan megnyugtattam, hogy eszem ágában sincs a felhõk között repkedni, ráadásul a szárnyaim is elég csenevész módon fejlõdtek ki, úgyhogy egyet se féljen, mert még vagy hatvan évig nem kapar le magáról.Kép

Mûtét: tegnap volt EKG (nem akarok ráfeküdni az ekágéjra), amit az okos doki vagy ki, úgy csinált meg, hogy a gyerek nem feküdt, és csak a kezén és a lábán volt elektróda. Ráadásul richtig nem volt nyugton, sírt. Mindegy, õ kiadta így a papírt, tollal még azt is ráírta, hogy sírás közben készült. Viszem a gyereket du. a gyerekorvoshoz, aszongya, így ez értékelhetetlen. Belenéz a gyerek torkába, ááá, mûtét nem lesz, be van gyulladva a mandulája, antibiotikum, egy hét halasztás. Egy nappal elõtte még mûthetõnek találta. Na, mindegy, Diuska gyógyszertárba le, 700 forintért kiváltja a rohadt AB-t. Reggel fül-orr-gégész dokibát felhívom, mondom neki, mi van. Mondja, hogy de. vigyük fel a gyereket, erre kiváncsi õ is. Na, mégis mûtik. Én meg egész nap azon paráztam, hogy a francba fogom megoldani, hogy gyereket EKG-ra megint el, hogy fogom a gyerekorvost meggyõzni arról, hogy adjon beutalót, stb. Mindegy, dokibá huszáros vágással megoldotta. Adott beutalót õ maga. Az AB-t (meg a 700 forintot) meg dobhatom ki az ablakon. Úgyhogy holnap irány a kórház, vasárnap vagy hétfõn jövünk haza. Pénteken kõkemény drukk kéretik...Kép

Ja, és kisasszony be lett iratva az oviba, ugyanaz lesz az óvónénije, mint nekem.Kép
És múlt héten egy fél napot már teljesen szobatisztán töltött, saját magától, a délutáni alvás alatt is bugyiban volt, aztán mégse csurrantott be. Du. viszont kétszer egymás után is sikerült bepissantani, ezek után minden önmagába vetett bizodalma tovaszállt, és ismét pelust kért. De azért haladás, nem???

Na, ennyi mára. Puszi mindenkinek, Geri, neked gyors kicsomagolást, ha esetleg a hétvégére idõzítenétek:

Dia
Dia
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron