Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Akkor közkívánatra megnyitom az új topicot.

Remélem, itt már senkinek sem lesz probléma, ha vegyes a társaság, és továbbra is hasznos tanácsokkal tudunk szolgálni egymásnak. És remélem, továbbra is megmarad a kellemes és közvetlen, barátságos légkör, ami néha nem jellemzõ egyes más topicokra!

Puszi:

Dia
dia (dia)
 


Sziasztok!
Én akkor már ide is ugrottam, és mindenkinek itt válaszolok, remélem megtaláltok??? Kép
Hajaj, képzeljétek, mi történt most az elöbb. Ahogy az elsö mondatot leírtam az imént, örült ébresztöóracsörgést hallottam. Elöször azt hittem, a TV-böl jön, de csak nem maradt abba... aztán eszembe jutott, hogy ennek itt nálunk kell lennie, mint akit puskából löttek ki, úgy futottam megkeresni, mert Leevi már alszik. Gondolhatjátok, persze az ö szobájában szólt, mert még egy jó hónapja bevittem egy helyes kis Snoopy-s órát, hogy éjjel lássam, hány óra van. Erre a mai portörlékor véletlen benyomhattam rajta az ébresztöt. Persze hogy felvertem a fiam, hát anya az ilyen???
Liesel! Tök jó, hogy csatlakoztál. Töled rendeltem a Nandu kendöt nemrég?
Iboly! Gergö édi lehet... Kép
Pele! Tök édesek a kakis sztorijaid! Különösen a kakicsalád tetszik!!! Kép
Évi! Email cím: kromiadri@yahoo.com elöre is köszi a képeket! Én is küldök, talán már ma! És a kiságyat mi is csak alvásra használjuk!
Verus! De ügyes ez a kis Jancsi! Mennyire gyorsan jött rá arra, hogy hogyan húzza fel magát? Leevi is mindenbe kapaszkodik, de mivel nem nagyon gurul le a játszószönyegröl, nincs ami megtartsa...
Lara! Én is szeretnék képet, ha lehet! Olyan jó, hogy már majdnem szülsz, még úgy emlékszem a tavalyi öszre a másik topicban!
Anikó! A képek alapján nagyon hasonlítasz anyukádra!!!A kisasszony pedig milyen kis csini volt az esküvön! És persze jobbulást mindkettötöknek!
Kati! Gratula Kitti második problémamentes fogához!
Evey! Köszi a gyógypuszit! Remélem baciölö hatásúak! Bárcsak mi is jöhetnénk hozzátok!!!
Zsóka! De gyorsan elment az idö! Még emlékszem, mikor arról dumcsiztunk tavaly a cseten, hogy nem megfelelö méretünek találták Emesét az UH-on! Hát tessék! Tökéletes lett, és már egy éves! Nagyon gratulálunk mi is!!! Kép
Andi! Ez aztán nem semmi! 7 fog? És pattogatott kukoricát már ropogtat? Kép
A D-vitaminhoz annyit, itt rendszeresen kikérdeznek, hogy ugye adom, mert nagy baj, ha nem. A magyar dokinénink is eddig minden alkalommal rákérdezett. Leevi minden nap kapja 2 hetes kora óta. Képzeljétek, apukája ma megtanította nem-nem fejrázásra a kiskomát, most ha mi is rázzuk a fejünket, hogy nemnem, ö is vigyorogva rázza. És néha pápázik is, de most a fejrázás a szám. Meg kell zabálni, olyan édes! Ja, jelentem, ablakok megpucolva, lakás kitakarítva, még néhány szekrényt szeretnék kiganyézni (bocs, de nagyjából ez a helyzet Kép )amíg itt az anyósok gyöngye.
Most futok fogat mosni, mindenkinek puszi, ugye elolvastok itt is???
Jó éjt!
Adri
KAdri
 


Sziasztok!

Akkor Dia után nyitom a sort! Kép Tényleg idõszerû volt új topikot nyitni most már, mert régen voltak az elsõ napok hetek. Ugye milyen gyorsan telik az idõ?

Liesel!
Üdv közöttünk! Nagyon klassz a kendõ! Kép Bár a múltkor kiakasztott egy nõ a villamoson, elkezdett kioktatni, hogy tönkreteszem a gyerek gerincét, és össze fognak csúszni a csigolyái. Én meg udvariasan hallgattam, de magamban megállapítottam újfent, hogy nagy az Isten állatkertje. Kép

Anikó!
Köszi a képeket. Úgy látom nem én vagyok az egyetlen, aki azt hitte, hogy te vagy a képen Lilivel. Kép Nagyon nagy lány lett Lilibõl. Kép D-vitamin; én most próbálom rávenni magam, hogy kicsit rendszeresebb legyen a dolog, mert már nem vagyunk kinn egész nap és így egy kis pótlás nem árt. Tehát most hetente egyszer (ha el nem felejtem Kép) kap 5 cseppet Tomi.
Jobbulást nektek!

Évi!
Neked is köszi a képeket, de ezt a chaten megbeszéltük! Kép
A felállással kapcsolatban én is csak azt tudom mondani amit KingAndi, ha akar minden alkalmas (és alkalmatlan Kép) tárgy mellett megpróbál majd felállni. Tominak is csak alvásra szolgál a kiságy, Õ pl. a mi ágyunkba kapaszkodva állt fel elõször, és nagyon élvezi, hogy nincs beszorítva egy kis szûk helyre.
Errõl jut eszembe, ma kivittük Õt az udvarra, és hagytam hogy mászkáljon a földön, egyszer csak láttam, hogy valamit készül a szájába venni, hát egy meztelen csigát próbált megkóstólni. Szerencsére elég gyors voltam, és nem sikerült neki. Szegény éhezõ gyerek Kép
A zsíradékokkal kapcsolatban Iboly írt nekem néhány napja, hogy nem létszükséglet, mert az anyatej fedezi. Próbáltam visszakeresni, de már archiválva van, és én offline vagyok mikor írom, de kicsit keresel biztos megtalálod. Lehet, hogy ugyanazt a cikket olvastuk? Kép

Cskati!
Hogy te milyen mázlista vagy! Kép Bár az én fiamnak jönnének így a fogai. Megint két napja tiszta nyüg, semmi nem jó neki, ha nincs kézben. Kép

Pele!
Egy kérdés a pszi-hez Kép. Normális, hogy a lányom mostanában mindent "akar". Nem "kérem", "szeretném" hanem "akarom". Próbáljuk befolyásolni és kiigazítani, de egyelõre nem nagyon hat. Kinõhetõ ez a dolog?

Na most mennem kell

Sziasztok

Ancsa
anyanyanya (anyanyanya)
 

 
 

Szia Adri,
Neked is köszönjük a gratulát Kép! Nagyon jólesik Kép.
jó éjt
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Adri megelőzőtt! Kép

Évi!
Ez volt Iboly válasza:
Zsirokra valóban szükségük van a gyermekeknek a fejlõdésükhöz, de szoptatott babák megkapják a tejcsibõl az elegendo mennyiséget. Szerintem, egyébként is felesleges egy félév körüli baba fozelékébe zsiradékot tenni, ellenben egyéves kora után normál zsírtartalmú élelmiszereket, tejtermékeket kéne fogyasztania, nem a csökkentettet.
anyanyanya
 


Szerintem kell zsiradék a főzibe, jobban szívódnak fel a vitaminok. Ja, de növényi és hidegen sajtolt, de ne szójaolajat.
léda (léda)
 


Sziasztok!

Máris kezd otthonossá válni ez az új topic!KépKép

Jót kirándultunk ma a Budakeszi Vadasparkba. Olyan szuper idő volt, rövidujjasban sem fáztunk, a gyerekek meg nagyon élvezték az erdőt meg az állatokat.

Nekünk a szept 29-i hétvége jobb lenne a talira, ha mindenkinek megfelel. Meg tényleg hátha akkor még normális idő lesz, amit el lehet viselni a kertben. Lányok?

Mátéknak utólag is boldog névnapot, Iboly tettő éves Gergőjét meg Isten éltesse. (Ezt még tegnap akartam írni, de lemaradt.)

Évi!
Szerintem is jobb, ha nem a kiságyba teszed, mert felállni előbb-utóbb mindenütt fel fognak, de így többet lát, és nagyobb a mozgástere is.

Ancsa!
Tök normális, ha mindent "akar"! Egyszerűen nyomatékosítja a szándékát. A 4 évesemmel is ugyanezt gyűrjük.KépKép Arra ügyeljetek, hogy ti viszont mindig a szeretni igét használjátok.

Na megyek aludni, mert ma nem aludtam du., és leragad a szemem.

Jó éjszakát mindenkinek: Pele
Pele
 


SZIASZTOK!
Üdv mindenkinek, itt, az új helyen! Hát, már jó régen nem írtam, nem hiszem, hogy pótolni tudom, de nagyon fogok igyekezni!
Boldog szülinapot minden szülinaposnak, edd és tettö évesnek egyaránt! Kép
És boldog névnapot minden névnaposnak! Dia és Mari és Máté! Bocs, hogy nagyon utólag! Kép

Geri! Megkaptam a képeket, köszi! Én is rácsodálkoztam anyukádra ám! Lili pedig hatalmasat nött, amióta nem "láttam"!

Lara! Töled meg ezer-ezer bocs! Képzeld, csak most vettem észre, hogy küldtél képet, csak ma néztem meg. Naponta jön egy csomó reklámlevél, azokat mind meghagyom a férjemnek (törölje ki ö), a tiéd meg valahogy közéjük keveredett, csak most nyitottam meg. Válaszkép persze megy.

Ahol én szültem harmadszorra, ott is úgy volt, ahogy Kati írta. Vagyis minden üvegre ráírták, hogy kié, és a baba csak a saját anyja tejét kapta. Az elsö kettöt máshol szültem, ott viszont az összeöntös módszer ment, de állítólag sterilizálták. Szerencsére nekünk nem kellett pótolni.
Húúú, Lara, remélem, ezt Te kérdezted, nem szeretnék senkit összekeverni.

Pele! Édesek a kakis sztorik! A legós különösen tetszett. Bár valószínű, hogy Hannának nem volt annyira kellemes, mint ahogy mi gondoljuk!
Várom ám az emilt szorgalmasan! Kép

Evey! Szorítok a jó idöért, szerintem az idöpontot Neked kellene eldöntened, elvégre Nálatok lesz, nem?
Az ovival mi a helyzet?
Nálunk az van, hogy egyelöre délben hazahozom, de szeretném, ha a jövö héten már megpróbálna bent aludni. Kíváncsi leszek...

Kati! Gratula a kétfogúnak! Szegény, lehet, hogy azért növeszti ilyen gyorsan a fogait, mert elege van a "bányarémségböl"! Kép És az iskolással mi újság?

Zsóka! Ma néztem meg Zoli filmjét, mert persze, pénteken nem voltunk itthon, de felvettem (az utolsó pár perc kivételével). Szerintem nagyon érdekes volt! Nem semmi, oda eljutni, találkozni azokkal az emberekkel! És tényleg EGYEDÜL csinálta végig? Szólj, hogy mikor megy atöbbi film!
Emilt várom! Kép

Adri! Még nem is üdvözültelek, amióta újra itt vagy! A takarítás jó buli lehetett... Kép

Évi! Mi is csak alvásra használtuk a kiságyat, mégis idöben felállt mindegyik. Nagyon találékonyak ám, tudnak másban is kapaszkodni, csak figyelj! Kép

Ancsa! Igazán nem értem, mi a baj a csigaevéssel! A franciák is hogy szeretik! A fiad meg még leleményes is, a meztelent legalább nem kell kihalászni a házából! Gasztronómiai szakember, a vak is láthasssssa! Kép

Mindenkinek puszi, akinek nem írtam, de vissza kéne mennem a régi topicba, mert itt még nem látom, kinek mit kéne válaszolnom. Na, majd legközelebb!
Jó éjt, hosszú alvást, kevés ébredést! Kép
Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!

Új topic? Lemaradtam teljesen! De nagyon jó öltlet, mert a korábbit nagyon sokáig tartott letölteni, meg azért valljuk be, ki is „nõttük” már! Most már tényleg megpróbálok rendszeresen jönni, mert nagyon hiányoztatok Kép! Csak pár napja nem a vezetékesen, hanem mobilról internetezek, úgy meg nagyon lassú, de a férjem megígérte, hogy minden nap letölti a beszélgetéseket a munkahelyén én meg otthon elolvasom és válaszolok!

Évi! A kiságyat Jázmin is csak alvásra használja. Most akasztottam fel kívülrõl a rácsra kis játékokat, ezeket nagyon szeretné elérni és kapaszkodik felfelé. Egyébként pedig szinte egész nap a földön játszunk egy szõnyegen, így kényelmesen tud kúszni-mászni. Ülni már tud teljesen egyedül és nagyon sokáig tartja magát anélkül, hogy eldõlne. Persze azért kíván tõlem is némi önfegyelmet, hogy ne ugorjak oda folyton, ha látom, hogy eldõlni készül. Felállni még nem próbált, de én nem is siettetem ezt a dolgot, ha megerõsödik a lábikója úgyis feláll magától, addig meg én minek erõltessem.

Fõzeléket és gyümölcsöt bevezetõ anyukák, hogy álltok a dologgal? Jázmin már eszik sokfélét (én fõzögetek neki több-kevesebb sikerrel), de azért még vannak homályos pontok. Ha valakinek van valami jól bevált receptje, amit nagyon szeret a baba, az ossza meg velem, hogy gyarapodjon a repertoárom! Iboly! Ezúton is köszi a tanácsaidat, sokat segítettél! Jázmin fõleg a sütõtököt és a répát szereti, nameg a meggyet és a barackot minden mennyiségben. Még jó, hogy bespájzoltam belõle. Ja és még szopik ezerrel, napjában 6 alkalommal a fõzelék és gyümi után.

Evey! Nekem nagyon jó lenne az az októberi hétvége, de a 29.-be is benne vagyunk! Mindegy, hogy szombat vagy vasárnap! A mobilszámomat ide nem szeretném feltenni, de majd elküldöm emilben. Jó? Most néztem utána, hogy ti Szentendrén laktok! Jól láttam? Ott lesz majd a tali? Tényleg kinek jön a férje is? Írjatok kedves páromnak valami bíztatót, mert el sem tudja képzelni mit fog annyi anyuka és baba között csinálni egyszem férjként Kép!

Ancsa! Mintha úgy rémlene, hogy a te párod is jön! Vagy rosszul emlékszem?

A D vitamint én egy hete már adom újra Jázminnak, most ráadásul meg is ijesztett Evey pinponglabdás sztorija. A K-vitamint nekünk csak az esõ 6 hétben kellett szedni! Ez térségenként változó? Nem értem…

Geri! Köszönöm szépen a képeket Kép! Már írtam korábban, de most is kérdezõsködöm, hogy azon a dunaújvárosi oldalon hol lehet benneteket megtalálni? Nekem nem sikerült. Persze, lehet, hogy már válaszoltál régebben csak elkerülte a figyelmem. Írd meg légyszi!
És most írok valamit, de remélem nem haragszol meg rám érte! Ha lehet akkor nekem ne küldj ilyen „küldd el még tíz embernek” típusú emileket! Soha nem szoktam tovább küldeni õket, sokáig tart a letöltése a sok levélnek, és a tartalmuk nekem nagyon nem tetszik, mi több az sem, hogy míg végigvándorol több gépen vírust is szállíthat esetleg. Fotót magatokról akár minden nap küldj, nagyon fogok örülni neki, de ezeket ne! Nem baj, ugye? Nincs harag remélem. Most szegény Gerire zúdítottam rá ezt, mert tegnap éppen tõle kaptam, de ez ügyben mindenkihez szólok. Képeket várok minden mennyiségben és írjatok bármirõl nekem ha akartok mert nagyon szeretek levelet kapni és benneteket is nagyon szeretlek, de azt ti írjátok és ne továbbküldõs, terroristás stb legyen. Szóval bocsánat ha valakit megbántottam, de muszáj volt leírnom.

Pele! Madárka! Remélem jól vannak a friss kismamák! Én is szívesen csatlakoznék hozzátok Kép!

Adri! Várom a képeket! Olyat küldj amin te is rajta vagy!

Most látom, hogy nagyon sok mindenkinek nem írtam, ígérem a napokban bepótolom!

Sziasztok!
Jázminmama
Jázminmama (jázmin
 


Sziasztok!
Elöször is: felölem lehet a jövö hét vége, eredetileg azért nem akartam, mert 28-án lesz az 5. házassági évfordulónk, az apósom szülinapja, a dédipapa Misi napja. De: pénteken elmegyünk vacsizni. Aztán a köszöntéseket egy napra rakom, a másik napon lehet a tali. Akkor döntsön a többség, hogy melyik nap legyen! Írjon mindenki!
Ha lehet adjátok meg a mobil számotokat is.
E-mailben: kovacseves@matavnet.hu, vagy a mobilomra sms-ben: 06-20/9291-325. Azért lenne jó, mert, ha mondjuk havazna, akkor elöbb le tudjuk fújni az akciót, mint így. Bár megbeszélhetjük, hogy aznap mindenki felmegy a netre indulás elött.

Emese!
Én is jövö héttöl szeretném ott altatni- bár ö inkább csak pihenni fog- a Kikkót. Meglátjuk milyen lesz. Volt pénteken elöször úszni, nagyon tetszett neki.

Andi!
Miért nem küldöd még a fotókat? Az enyémeket megkaptad, ugye?

Jázminmama!
Szerintem lesznek más fiúk is itt. Pankáéknál biztosan, nem?
Egyébként csatlakozom hozzád, nekem se küldjön senki légyszi semmi mást személyes levélen kívül!
Egyébként nem is küldöm tovább, hanem kitörlöm, de így legalább megspórolhatnám a munkát. Köszi!

Cory!
Aranyos a kisfiad, megnéztem a fotóit. Én is feltettem a mieinket, csak éppen nem sikerül behozni?! Azt írja, hogy be lehet lépni a www.kep.tar.hu/evelyn címen, de így semmi nem jön be?!

Dia!
Én még jó múltkor megnéztem már Bori képeit, le is töltök belölük az albumomba, de szeretnék rólad is, mert mi nem is találkoztunk a talin.
Írjatok E-mailt vagy sms-t, várom.
Puszi, Evey
Evey
 


Sziasztok!

Megint itt a rossz idoKépKépKép

Emese, de rég írtál! Neked sem tudom az emilcímed, ha szeretnél tolem új képeket, légy szi írd meg!

Adri irigykedek ám, hogy így rende tudtad szedni a lakást. Nálam az ablakon már ki sem lehet látni. De hát esoben nem lehet ablakotpucolni..Kép

Jázminmama, én is a fozelékeknél járok. Egyenlore csak répát, sütotököt, és krumplit adtam Csonginak. Éppen azon filóztam a "régi topicunkba", hogy mit lehet adni egy 6,5 hónapos gyereknek, aki 2-3 hete eszik még csak zöldféléket? Jól értettem, megint kaptál valami jó kis tanácsot Ibolytól? Megosztanád velem?

Ja, a hasam menése (szép magyarosan) elmúlt. 2-3 nap volt, nem tudom mitol lehetett. De Csongi nem hiszem, hogy elkapta, mert mióta mást is eszeget igen férfiasakat szokott a pelenkába varázsolni!

Geri, a 7 hetes csöppség éjszakai alvásához szavam nincs. Én kezdem úgy felfogni, hogy imádok szoptatni, és ki tudja meddig tehetem. Élvezem azt a kis idot is ami még hátra van. Az óránkénti ébredés viszont tényleg szörnyu. Próbálj neki Te is valami fozelékfélét adni (pl. krumpli). Nem mondom, hogy attól múlt el, de hogy azóta jobban alszik az biztos. Próba, szerencse?!Kép

Csongi adatai: 6,5 hónap, 69 cm, 7,35 kg

Sziasztok Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!
Itt is esik... most kivételesen jól látom, mert végre átlátok az ablakokon Kép

Annyit szeretnék a fözelékes dolgokhoz hozzátenni, hogy Leevi nagyon szereti a cukkinit. Krumpli-cukkini nagyon megy, vagy krumpli-répa-cukkini vagy krumpli-répa-alma vagy csak krumpli-alma. Mindezeket gözölöm, amióta így csinálom, egész más ízü minden! Most vettem egy lábakon álló gözölöt, amit kevés vízzel töltött lábosba kell rakni, de eddig úgy gözöltem, hogy egy nagyobb lábosba/fazékba 3-4cm magasan vizet tettem, ebbe beleállítottam egy kislábost, abba tettem a zöldséget felszeletelve.A nagy lábost aztán fedövel letakarom. Így vízzel közvetlenül nem érintkezik, nem fö ki belöle semmi értékes vitamin, nagyon gyorsan kész és nagggyon finom!!! Persze az almát, cukkinit érdemes akkor beletenni, mikor a krumpli már majdnem kész! Az egész csak pár perc. Én még meg szoktam hinteni saját kertböl szedett szárított petrezselyemmel, mostanában mindig kicsit többet csinálok, hogy nekem is maradjon. Kép
A karfiol-krumpli meg brokkoli-krumpli egyelöre nem jött be. Én elkezdtem a csirkét is, Leevi nagyon szereti, abból is csináltam egy jó nagy adagot a mélyhütöbe, így naponta csak ki kell venni egy kockát és hozzákeverni a fözelékhez. Tutira jobbakat eszik, mint mi!
Puszi mindenkinek:
Adri
KAdri
 


Sziasztok!

Gondoltam feljövök és nyitok egy új topicot. Hát nem megelőzött Dia? Örülök, hogy itt is megtaláltuk egymást. Meg is lepődtem, hogy a másik topicba csak Adri írt, de akkor olvastam Dia levelét...

Ancsa! Akkor szerinted a D-vitamint adhatom egyben is? Már úgy értem, hogy egy héten egyszer 5 cseppet? Jó ez a meztelen csiga sztori...

Evey! Nekem szombat és vasárnap is jó. Ma néztem az időjárást csütörtökre még csak 15-18 fokot mondanak. nem tudom hogyan lesz abból vénasszonyok nyara gyorsan.

Adri! Én már hetek óta halasztgatom a nagytakarítást (szekrénypakolás stb...) de karácsonyig adtam magamnak határidőt. Addigra mindennek csilli-villinek kell lennie.

Emese! Mi ez a film dolog Zsókával? Vagy nem lehet tudni róla?

Jázminmama! Már sajna nem vagyunk rajta a dújv-i honlapon, mert ott csak aktuális hírek vannak az pedig már régen volt. De a Nők Lapjában benne voltunk múlthét szerdán (szept. 12) sajna fénykép nélkül, de név megemlítésével. Sokan jeleztek vissza, hogy olvasták és dagadt a májam. Rmélem látszani is fogunk a filmben. Mármint Lili és a bátyám, mert ő is statisztált. Rendben nem fogok küldeni ilyen e-mailokat, bevallom őszintén már engem is idegesítenek. Azt hiszem ezentúl csak törölni fogom őket. Okes? KépKépKép

Évi! Én holnap vágok neki a főzelékezésnek. Kíváncsi leszek. Mindenképpen be akartam vezetni, márcsak azért is, hogy lássam ízlik-e Lilinek. A gyümivel nem állunk túl jól 5-6 kanál, aztán semmi. De most olvastam, hogy azt tízóraira kell adni én meg délután adtam. De mi 10 órakor kelünk, tehát nincs tízóraink... KépKép

Lilinek nagyon-nagyon meg van duzzadva az ínye és érzem a foacskát is a jobb oldalon alul. A nyelvével állandóan azt piszkálja. Már rég meg akartam kérdezni, hogy a ti bőrötök milyen szoptatás alatt? Az enyémen mindig van ragya, pedig régebben nem volt. A hormonok?

Most megyek, mert Lili nem akar aludni.

Puszi:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok Lányok!

Na csak idetaláltam én is. Jó ötlet voltez a topic. Hazajöttünk. Nos a vezetés nagy élmény volt így 400 km távltából. Tegnap oda még jó is volt, de ma hazafelé szakadó esõben, elterelt autópályán szürkületben, hááááát kutyául elfáradtam, de rém büszke is vagyok magamra és mondtam is, hogy Evey-ékhez is én vezetekKépKép

Nekünk is jobb lenne a szept. 29. és férjestül megyünk. Evey, én elõtte odaszólok majd Neked, hogy mehetünk-e. Szerintem ha szombaton talizunk add oda ott a rajzot / jobb mint faxon /de még jobb ha ott rajzol a Kikkó valamit a helyszínen és akkor meg is tudjuk beszélni.

Lányok! Beszéljük meg, hogy mit viszünk.

Anikó, egy kis csokis süti?? KépKép Jó pofátlan vagyok, de az olyan fincsi volt és a receptet csak nem írod meg.

Verus! tudom, hogy akartad írni, úgy is vettem, köszi.

Kati! Gratula a fogdömpinghez. Ha minden nap kijön egy , egész hamar túl lesztek rajta. KépKép

Évi! Annyira, de annyira örülök, hogy tudtam jót tanácsolni és talán be is válik. Ügyesek vagytok. !!!!!

Egyébként a rokonok próbáltak Pankának adni somlói galuskát, tejszint, piskótát és amikor erélyesen szóltam, hogy nem, el kellett magyaráznom, hogy miért nem adhatnak. Nem nagyon értették. Szegény gyerek- mondták- már igazán ehetne ilyesmit. Milyen nehezen értik meg az emberek az új álláspontokat. Panka eszik, almát, banánt, körtét, barit, krumplit, répát. A fõzeléket én is mikróban kis vizben párolom majd abban összetöröm kis anyatejjel és sóval. Nem turmixolok, hogy szokja a darabokat. Így is benne marad a vitamin.

Nagyon-nagyon várjuk a talitKépKépKépKép

Jó éjt, údv:

Pankamama
PM
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon sok gratula mindenkinek az új topicban!

Kezdem hinni, hogy a taknyosság olvasás utján is terjed... Kép Kép

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!

Mi naggyon meg szenvedünk a foggal szegény Norbinál. Már kb 2 hónapos kora óta jön és most már látom a hegyét ott fel van dagadva és fehérlik és méd mindig nem törte át. De már csak napok kérdése.

Betti amikor kicsi volt végig a földön volt és ágyba kapaszkodott így már 8-9 hónaposan állt és 11 hónaposan már ment.
Norbival ugyan ez a helyzet egésznap a földön vagyunk aludni viszem csak az ágyba.

Az E-mail címem: liegl@matavnet.hu
Ha megadjátok a címeteket akkor én is tudok nektek küldeni képeket.

Mi megint betegek vagyunk, Betti alig hogy kilábalt a hasmenéses járványból már elis kapott egy kis náthát amit persze én is elkaptam.

Hétvégén voltunk az egyik unokatestvérem kislányánál szülinapot tartani, volt tortája is. Betti azóta azt hajtogatja hogy ha neki is lesz szülinapja akkor majd neki is lesz tortája. Szegény várhat még egy darabig, december még nagyon soká lesz.
A multkor meg elmentünk vásárolni és a Bettire a nagymama vigyázott. Kérdeztem tőle, hogy mit vegyek neki erre azt mondta hogy neki suzuki autó kell. Aztán amikor mentünk haza és persze nem volt suzuki akkor alig lehetett megvígasztalni annyira sírt.
Na jó most befejezem mert már jó sokat írtam.

Norbi már 6600 g és 65 cm.

Sziasztok Gabi1
gabi1 (gabi1)
 


Sziasztok,
Csak bekukkantottam, alig győzlek benneteket olvasni! Kép
Emese, örülök, hogy tetszett a film. Tényleg egyedül volt végig - de a többit majd levélben megírom.

Anikó, a páromnak ment pénteken filmje az m1-en, és megy jövő péntek du. fél négykor is - ebben pár kocka erejéig én is feltűnök (de csak a nagyon közeli rokonok ismernek fel Kép). A címe Alaszka bölcsei. Stáblistán keresd Szabó Zsókát Kép.

Pele, Ábel Áront emlegeti mindig, hogy mikor megyünk hozzátok? Jöhettek ám Ti is, mert tegnap végre bekapcsolták a fűtést! Kép Dögmeleg van. Emese meg eszik ezerrel, sonkát kenyérrel, banánt, főzeléket, sütöt, körtét. tegnap annyira bevacsorált (még evett volna, csak a végén már nem mertem tovább etetni), hogy attól fájt a hasa...
Tényleg: lányok, ha a gyerek enne, enne, enne, de már látni, hogy ISZONYATOS mennyiségű kaját megevett, de csak enne még, mit csináltok? Én tegnap leállítottam, de most mi van, a hasa nem jelzi neki, hogy tele van? (Vagy nem mindig?)
Na, megyek a levelekre válaszolni,
üdv mindenkinek
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!
Ma volt időm végigolvasni a termést, mivel beszorultunk az eső miatt. Ti hogy tudjátok megjegyezni, hogy kivel mi történt? Évi, kérdezted a főzelékbe a zsiradékot, de Léda már bemásolta az infót. Nálunk nagyon bevált a hidegen saajtolt tökmag olaj. Finom, kenyérre is jó. Meg kásába darált dió és mogyoró. Nem amerikai, hanem török mogyoró. Ezek az olajos magvak ráadásul jó kalcium források is. A kisággyal még jól álltok, hogy legalább alvásra használjátok. Mi még alvásra sem nagyon. Kép)
Evey, igen, mi készítjük a kendőket. Nem kis feladatot vállaltál a találkozó rendezésével. De biztos klassz lesz. Beférnénk mi is?
Geri, írod, hogy szeretnétek kendőt. Ha eldöntötted, akkor a honlapunkon is meg tudod rendelni, vagy emailben és telefonon is. Jobbulást nektek. Remélem mostanra már nem vagytok olyan náthásak.
Zsóka a férjed Új Zélandon is járt már esetleg? Nagyon érdekelne, ha igen.
Benke fiam olyan aranyos, Máté a nagyobb zenére jár, és a pici hallja amit tanul. Ma büszkén vonult és hajtogatta, hogy tá tá ti ti tá. És jó ritmusban is. Kép) A kádból meg amikor ki akartam venni, először közölte, hogy nem, majd amikor látta, hogy értetlenkedek, és továbbra is kivenném, dacosan közölte, hogy haggyá és elfordult. Én meg jót nevettem.
Hát mindenkinek átaludt jó éjszakát kívánok. A betegeknek pedig gyors gyógyulást.
Üdv, Liesel
Liesel
 


Sziasztok!

Evey! Nekünk talán a szombat jobb lenne. És tényleg sütögetünk vagy vigyünk olyasmit, mint a ngy talira? Verusnak viszem a tortát, remélem, jön!
Az ovis alvást meg holnap kitárgyaljuk, jó? Kívácsi vagyok nagyon!
A szekrénypakolást meg feladtam, majd holnap folytatom! Úgy látszik, ez a nagy "apanevelés" teljesen kifárasztott. De azért az eredmény jó, nem? KépKépKép

Adri! Megérkezett a leveled, de én nem látom a képeket!!! Lányok, csak én vagyok béna, vagy TI sem tudtátok megnyitni? Csak kis piros x-ek vannak. Kép Segítség!

Geri! Akkor már Zsóka válszolt is. Tényleg érdekes volt, ha tudod, nézd meg a következőt is!

Zsóka! Várom az emilt!
Olyan már nálunk is volt, hogy rengeteget evett a gyerek, aztán kakilt is tőle egy jó adagot. Az enyémek most épp pótolnak a betegség után, nem győzöm eléjük tenni a kaját. Már én is gondolkodtam rajta, hogy el kell-e töle venni, ha már annyit evett, mint egy elefánt, de eddig még mindig abbahagyta, mielött kigondoltam volna a megoldást. Kíváncsi vagyok, mit írnak a többiek!

Liesel! Gartula a kis zenészhez!

Bigacsiga! Addig örülj, amíg a hasmenés nem megy át Hozzád a gépen át! Kép

PM! Nagyon ügyes vagy vezetés-ügyben! Nekem is az esös-szürkületes idö a rémálmom, úgyhogy meg tudlak érteni!

Gabi, Évi! Ide küldjétek a képeket: capricornbt@axelero.hu ! Köszi! Várom, nagyon, kívácsi vagyok Rátok!

Azt hiszem, én is felrakok a gépre néhány új képet, ha sikerül, elküldöm Nektek, jó? Na, megyek is, majd (remélem) látjátok az eredményt a ppostátokban!

Puszi: Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!

Csak röviden, mert marha késő van! Legalábbis megpróbálom Kép

Szabi nevében köszönünk minden gratulációt. A gabonapárlat gyermeket altató hatása elmaradt, mert az esti szopi után volt. A hajnalra meg nem emlékszem....Kép

Barlangászás: igen előfordul, hogy szűk helyeken kell mászni. De mi is számít szűknek? Vannak tágas barlangok is. Konszolidált klausztrofóbiám nekem is van, de csak ritkán zavar. Akkor is jellemerősítésnek szoktam használni, hogy azért is!
Igen voltam már az istvánlápai barlangban. Szeretem is nagyon. A Kedvesemmel szorosabbra fűzött kapcsolat dátumát követő 2., vagy 3. napon jártunk arra először. Előtte is aartam már menni, de hosszú sora van annak, érdekes, de majd inkább a talin, ha Iboly jössz Evey-ékhez, vagy bármikor máskor.
Ha valaki akar jönni velünk barlangba, légyen az fiú, vagy lány, akkor adjon telcsiszámot és szólunk, ha megyünk. Ha sokan lesztek (5, vagy több ember) akkor csinálunk külön túrát, OK?

Adatok. Zsombi már mingyár 4 hónapos, 3 hete 6300g és 67cm volt.

KAdri!
Köszi a levelet, nekem is piros x-k vannak képek helyett, sajnos Kép

Anikó!
Köszi a képeket, nagyon dögös Lili rucija! A menyasszony fülét fúzta a jány, mert a menyasszonyi mosoly nem láccik túl meggyőzőnek...Kép

Kölcsön kaptunk egy digit kamerát, így vannak képek. Csak eddig vagy én, vagy a levelező béndzsa volt, ezért nem kaptatok.

Evey!
Talira mindenképp megyünk, hogy ketten, vagy hárman, az még nem ismert, csak szóljatok, hogy melyik nap lesz végülis!

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok!

Csak röviden, mert engem is elkapott a "babanet-náthavírus". Jól kifogtamKép Tessék a terjesztést abbahagyni!!!!!!Kép

Snoopy, Te mikor alszol?

Adri, én is béna vagyok, én sem tudom megnyitni amit küldtél!

Emese, Gabi képek mentek.

Talival kapcsolatban, ha megyünk a férjem is jön, ugye o a sofor! Idopontot nem tudok írni, mert anyuéknál mezg-i munka várható. Ugyan én ebbol most szerencsére kimaradok, de a férjem szükségeltetik hozzá.

Most ennyi, leteszem egy kicsit én is a fejem.

Csók Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok Lányok!

Emese, képeket megkaptamKép, a srácok nagyon aranyosak, a kiságyas kép nagyon tetszik! A tortával kapcs.ban: édes vagy, hogy emlékszel még, de lehet, hogy nem tudok menni, oka lejjebb.

Adri, írtam, hogy én is csak x-et látok..Gratula a szép és tiszta lakáshoz!

PM, tényleg büszke lehetsz magadra -vezetés-, és amiatt is, hogy nem engeded a sajnálkozó rokonokkal megetetni Pankát. Ja, és még mindig nem tudni kell-e Hannának a szonda..

Sajnálom, hogy ilyen sokan megbetegedtetek, remélem, hogy mindenkinél hamar elmúlik!

Évi, Jancsi is a szönyegröl állt fel elöször, az ágyunkban kapaszkodott meg! Szerintem ha sokat van ágyon kivül egy kicsi baba, sokkal jobban motiválja a sok ismeretlen dolog és érez magában késztetést, hogy odakússzon, felálljon, vagy odamenjen.. Egyébként Jancsi az ágyban próbál lépkedni, föleg ha lát vmi tuti jó dolgot a pelenkázón..és idönként sikerül odakeverednie és akkor nagyon tud örülniKépKép

Képzeljétek, az én kis örökmozgóm ma feltornázta magát az emeleteságy alsó ágyáraKépKép, ez kb. 30 cm.re van a földtöl! Mi jöhet még?KépKép

Az viszont egyáltalán nem jó hír, hogy Tomikám megbetegedettKép olyan betegsége van, ami börvérzéssel jár, és ez nemcsak "kifelé" lehet, hanem uígy bevérezhetnek a belsöszervei isKépKép Most megnézik a pisijét és a kakiját, hogy van-e benne vér (bízom benne, hogy nincs!) addig is fekvés szigorúan..csakhát ugye Tomi nem érzi magát betegnek és nem érti, hogy miért is kell feküdnie!
Ez tavaly kezdödött, azóta már volt egyszer-kétszer, de most sokkal durvább, mint eddig bármikor. (Eddig az izületeinél volt egy-két kisebb foltban, de most az egész dereka..)
Szorítsatok, hogy negatív legyen a lelete, mert akkor "csak" feküdnie kell, míg fel nem szívódik a folt!

Szóval lehet, hogy emiatt nem tudok menni a találkozóra..

Puszi mindenkinek:
Verus
verus (verus)
 


Sziasztok!

Az "internetes nátha" engem is elkapott, tényleg terjed a gépen keresztül. Kép

Pele!
Köszi, megnyugtattál, hogy ez a korral jár! Kép

Anikó!
Én csak azért gondoltam, hogy lehet így is adni a D-vitamint, mert ebbõl a felesleget elraktározza a szervezet. Igy az öt csepp elvileg elég egy hétre. Egyébként nekünk a dokinénink mondta, hogy még mikor mi voltunk gyerekek kb. egy fél üvegnek megfelelõ D-vitamint kaptunk injekcióban egyszerre. És nem lett tõle bajunk. Kép

Evey!
Úgy néz ki, hogy megyünk mi is, de lehet, hogy gyalog, férj nélkül. Jön más is így? Hátha nem kell egyedül mennünk. Nekünk is a mostani hétvége lenne a jobb.

Emese!
Megkaptam a képeket, nagyon aranyosak a srácok!
Nálatok is szeretnek a kiságyban lenni? Ha Tomit berakom a helyére, mert valamiért nem tudok ráfigyelni, akkor a Timi könyörög, hogy Õt is tegyem be mellé. Kép

Adri!
A képek nekem sem jöttek át. Kép Kérjük mégegyszer! Kép

Évi!
Fõzelékügyben, Tominak kedvence a sárgarépa-krumpli, illetve a zöldborsó-kukorica-répa-krumpli. Ez utóbbit mexikói vegyeszöldségbõl szoktam csinálni, fõzés után átpaszírozom, így a borsó, kukorica héja nincs benne.
Nálunk azok nem mennek igazán amiben van gyümölcs is. Magában megeszi az almát, banánt, de keverve már nem szívesen.

Na most megyek mert a fejem majd szétrobban úgy fáj. Kép

Sziasztok

Ancsa
anyanyanya
 


Halihó mindenkinek!

Ancsa! Jobbulást. Nem én voltam, nem én fertőztelek meg titeket!!! KépKépKép

Adri! Milyen fotóról van szó? Én sem kaptam... Brühü-brühü...

Verus! Nagyon sok puszit küldök Tominak és kitartást mindkettőtöknek. Szorítok, hogy negatív legyen az eredmény. Jancsi dolgaihoz meg hozzá sem tudok szólni. Nagyon erős fickó KépKépKép

Évi! Neked sem én küldtem a náthát, vigyázz nehogy Csongi elkapja. Nálunk hálistennek már csendesedik a dolog. Mindenesetre szerezz be egy orrszívót, ha még nincs. Nálunk Lili már hagyja, mert tudja, hogy úgyis én "győzök". Aztán jön a dícséret meg a pusziáradat. Ja a kiságyat mi csak éjjelre használjuk, nappal a franciaágyban alszik Lili vagy velem vagy nélkülem. Egyébként ott van, ahol én, az etetőszék remek alkalmatosság arra, hogy vigyem mindenhova. Ha lát nagyon jól elvan. De a szőnyegen is egyre több időt töltünk.

PM! Tegnap és ma is sütöttem sütit, így fejből leírom a receptet neked. Figyelj:

2 pohár cukor
2 pohár liszt
2 pohár tej
2 tojás
2 evőkanál zsír
4 evőkanál lekvár
2 mokkáskanál szódabikarbóna

Ezeket összeöntöd, teljesen mindegy milyen sorrendben, összekevered géppel és berakod a dütőbe. 200 fokon 30 percig sütöd. A pohár nagysága mindegy, a lényeg, hogy ugyanazzal a pohárral öntsd mindhárom hozzávalót. Én egy 3
dl-es bögrét használok.

Remélem sütsz hamar és leírod milyen volt. Ügyi vagy vezetésileg, hajrá!!! Én sem akarom turmixolni a kaját, csak nyomkodni, hadd szokja Lili a darabosat. Még lusta voltam főzeléket csinálni.

Jut eszembe főz vki Zepter edénnyel? Állítólag jobban megmarad a tápanyagérték. hozzászólás?

Gabi! Jó ez a Suzukis sztori.

Zsóka! Ezek szerint a férjed volt Alaszkában? Igyekszem megnézni a filmet.

Liesel! Gondoltam, hogy jön a tél, veszek egy kendőt és majd úgy megyünk sétálni, egymást melegítve. Mi a honlapod címe? Én úgy válaszolok mindenkinek, hogy jegyzetelek, mikor elolvasom az írottakat.

Emese! gyönyörűek a csemetéid. Tényleg. Édesek a fotók.

Snoopy! A menyasszony nagyon boldog volt, de fáradt. Egyébként a "mentős nagyfőnököd" lánya.

Ma már jobban vagyunk. Egész nap kint voltunk a melegben, Lilinek is rövidújjut adtam. Nagyon jó idő volt. Szombaton szerintem nem lesz olyan meleg 20 fok körül. Elég az a kerti partihoz? Nem válaszoltatok arra a kérdésemre, hogy meddig tart az a szokás, hogy a bébi csak cicin tud eleludni este.

Most megyek, sziasztok:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok Lányok!

Emese!
Kösz atippet, mejd felélesztem atűzfalat, hogy felfogja az egyéb "emberi virusokat". Kép

Ancsa!
Így volta én is a hétvégén a nátha mellett pokolian fájt a fejem még a szokásos algopirin sem segített. Kép

Verus!
Hát okoznak fejtörést a mászó gyerekek. Nem bíztatlak, de lesz még rosszabb. Én sem hittem el a férjemnek...
Aztán mosogattam háttal a konyha asztalnak. A fiam meg egy macska ügyességével és csöndességével fenn termett a konyhaasztal tetején. Én meg nem tudtam egy fél pillanatig mit csináljak, szép csöndbe levettem.

Gondolom neked is vannak sztorijaid hisz Te sem először éled át a mászás gyönyörűségét. Kép Kép

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!

Ha van még itt hely nálatok, besorolnék ide én is! Kép
Aki nem ismer: mi is túl vagyunk már az elsõ heteken, Vili szeptember elején volt 1 éves.
Eddig csak olvasgattalak Benneteket, de úgy éreztem az "Elsõ napok, hetek..." topikba már nincs "jogosultságom" írni. Kép

Üdv:
Juca
Juca (juca)
 


Sziasztok!

Képzeljétek kijött az első fogacskánk!!! Úgy örülök neki.

Sajnos nagyon köhög Betti, úgy hogy valószínű holnap el is viszem orvoshoz, bár nem szeretek oda járni, de félek nehogy valami szövődménye legyen a hasmenéses járványnak, hiszen kisem gyógyult belőle és már el is kapta ezt.

Évi megkaptam a képeket nagyan aranyosak . jobbulást neked is.

Anikó a te képeid is megérkeztek nagyon szép gyerekeid vannak.

verus Tominak jobbulást és kitartást, drukkolok az eredmény miatt.

Most megyek és jó éjt mindenkinek


Gabi1
gabi1 (gabi1)
 


Sziasztok!

Mindig olyan jó sokat írtok, alig gyõzöm megjegyezni a dolgokat, de most már nem akarok lemaradni!

Geri! Úgy örülök, hogy nem bántottalak meg a soraimmal a továbbküldõs levelekrõl Kép! Komolyan egész nap azon izgultam, hogy mit szólsz majd hozzá, de nagyon aranyosan reagáltál, köszönöm, hogy kiveszel a listából én nekem ezentúl csak képeket küldesz! Olvastam rólatok a Nõk Lapjában! Csak az a kár, hogy olyan keveset írtak! Sajnálom, hogy a dunaújvárosi oldalon már nem vagytok, szívesen elolvastam volna. Képzeld Jázminnak is pont olyan pulcsija van mint Lilinek a képen amit küldtél Kép Kép!

Évi! Küldök majd levelet, Iboly válaszát megint egy az egyben bemásolom. Én már adok Jázminnak husit is, szereti. Viszont a fõzeléket csak úgy hajlandó megenni ha jó folyós, ha egy picit is darabos akkor kiköpi. Ezzel együtt a gyümölcsért még mindig jobban lelkesedik. Tegnap spenótot kapott krumplival, csak hogy megtörjük a tök és a répa egyeduralmát. Kezdett már tiszta sárga lenni az arcocskája Kép Kép.
Hogy van Csongi bõre? Meggyógyult már?

Adri! De jó ez a gõzölõs megoldás! Én eddig pároltam a dolgokat de ezt is kipróbálom. Én sem kaptam képeket!

PM! Nemsokára faxolok neked egy kis kézírást! O.K.? Megírod emilben, hogy hova küldjem? Én nap mint nap megvívom a harcom szóban az emberekkel, hogy vajon Jázminnak miért nem adok már virslit, kenyérhéjat rágcsálni, csokit, sülthusit hasonlók. Bár bevallom kezdek kicsit belefáradni… Kép

Gabi1! Én is szeretnék képeket! Gratula a fogacskához! jazminmama@freemail.hu

Liesel! Üdvözöllek én is itt! Nekem is van ám kendõm tõled!

Emese! Snoopy! A ti képeiteket is nagyon várom! De ti is legyetek rajta!

Verus! Szegény Tomi! Milyen betegség ez? Én még nem is hallottam róla! Gyógyítható? Rátok jár a rúd mostanában! Múltkor a kruppos roham, most meg ez…

Ancsa! Én is beírom majd Jázmin adatait, de elõbb le kell mérnem a hosszát, mert csak a súlyt tudom.

Minden Babanet-náthában szenvedõnek jobbulást kívánok!

Kriszta! Hol vagy! Hiányzol! Csigák élnek még?

Szia Juca! Gyere sokszor ide közénk!

Ezt most külön írom le: sajnos én nem tudok menni a talira Kép. Higgyétek el nagyon sajnálom, de per pillanat az anyagi körülményeink nem engedik meg, hogy elmenjünk (benzin, autópályadíj kb. 10-12 ezer Ft). Egy ideig úgy tûnt, hogy ki tudunk rá szorítani pénzt, de ma kiderült, hogy nem megy Kép. Nagyon sajnálom, mert szívesen találkoztam volna veletek, de ez most nem fog menni, most minden pénzt félre kell tennünk. Hát bánatos vagyok nagyon, de nincs mit tenni. Remélem megértitek.
Viszont kérlek, vigyetek fényképezõgépet és örökítsétek meg a mulatságot! Így én is megnézhetném! A férjem megígérte, hogy ha most belátom, hogy nem mehetünk, akkor legközelebb már ha törik, ha szakad elvisz Kép. Legfeljebb majd jövõre a kollektív Babanetes találkozóra.

Szisztok!
Jázminmama
Jázminmama (jázmin
 


Sziasztok!

Na, itt vagyok még ám én is, de sajna senki nem hiányol....Kép

Szóval, elöször is köszönöm mindenkinek az utólagos jókívánságokat!

PM! Köszi a tippet, ki fogom próbálni. Bár most úgy tünik, elmúlt magától, ezért is nem hívtam az anyósodat, mert a semmire nem akartam rabolni az idejét. Remélem, nem fog többet elöjönni... Mindent köszönök.

Evey! Sajna nekem egyik hétvége se jó, 29-én a papám szülinapja van, meg az osztálytársam-barátom esküvöje, azutáni héten meg már elöre lebeszélt programom. Sorry. Pedig jó lett volna ott lenni végre egy találkozón. Kép Miért gondoltad, hogy Klaudia vagyok?Kép Kép Kép

Évi! Örülök, hogy kezd beválni a módszer, majd számolj be, mi lett a végkimenetel!

Zsóka! Kérdezted, hogy mivel foglalkozom. Hát, négy órában már visszamentem dolgozni a régi helyemre (CIBA Specialty Chemicals Inc. magyarországi leányvállalata) és mellette vállalok még, amit tudok. Pl. fordítást. Jelenleg föleg a Masterfilmen keresztül dolgozom két természetfilmes csatornának, a Discovery-nek és az Animal Planet-nek.

Lányok! Biztos, hogy ez a vírus neten terjed? Én még nem lettem beteg...Kép Bár ami késik, az nem biztos, hogy múlik...

Snoopy! Utólagosan is gratula az uncsitesóhoz!!!

Iboly! Nektek meg Gergö 2. (tettö) szülinapjához gratulálok!

Ja, a fényképeket majd én is szívesen megnézném.
Jut eszembe, Kadri, nekem is x-ek voltak a képek helyén. Másoktól is várok képeket: soosbobi@hotmail.com
Amúgy a honlapon, aminek a címét már megírtam, van rólam is kép, az egyiken Borival vagyok, a másik még terhesség elötti nyáron készült (ez a harmadik oldal alján van). A cím: [url=http://communities.msn.com/BoriBartok" TARGET="_top]http://communities.msn.com/BoriBartok[/url]

Na, és akkor, hogy velünk mi van. Kicsit sok a restancia, úgyhogy pótlólagosan is: Kép

Csütörtök: Semmi különös, kis séta, és pihenés.

Péntek: Ma este fent voltak a barátnöim kicsit ünnepelni, meg a papámék, Bori meg olyan nyügös volt, hogy na. Igaz, hogy egész nap nem aludt semmit, aztán úgy este hét felé elaludt, de se pelus nem volt rajta cserélve, se semmi. Reménykedtem benne, hogy felébred magától, fel is ébredt, de olyan sírós volt, hogy ilyennek még nem láttam. Vsz. most éljük rendesen második szeparációs félelmes korszakunkat, mert anyuékat nem látta ugyan másfél hete, de elötte viszont meg minden nap, és mégis, úgy megijedt tölük, alig gyözött hozzám bújni. És kiderült, hogy kötöttünk egy nagy átverés biztosítást, ami jelenleg padlóra vágott minket anyagilag az elkövetkezendö 6 hónapra...Kép

Szombat: Egész nap itthon kellett punnyadni, mert a kedveskémet nem lehetett kiverni az ágyból. Hát, igen, igazi férfi...Kép vagy inkább Kép Pedig olyan szép idö volt, és mégis... Nem értem, mitöl családi program az, ha egész nap azt nézem, hogy alszik? Na, mindegy.

Vasárnap: Napközben itthon voltunk, föztem (bordsófözelék!!) Kép, ebédeltünk, ehetö volt. Aztán délután elmentünk az egyik haverommal és Borival az óriásplakát kiállításra. Szakadó esöben. Azt hittük, egyedül leszünk, de nem! Sokan voltak!!! Biztos mindenki azt hitte, hogy le fognak ázni az esötöl. Nagyon jó, menjetek el, nézzétek meg!!! Aztán felmentem az egyik barátnömhöz, akinek szintén van egy hasonkorú lánya, kicsit vendégeskedtünk. Ja,persze apa megint nem volt velünk...Kép Mert ö fáradt... Nem értem.

Ma: Na, a mai napunk viszont olyan volt, ahogy nálunk egy napnak telnie kell...Kép
Reggel oltásra mentünk volna, be is állítottam az órát, de sajna, nem csörgött, vagy csak annyira mélyen aludtunk mindannyian, hogy nem hallottuk. A lényeg, hogy lekéstük az oltást. Nem is baj, mert Borinak egy csöppet folyik az orra, bár semmi más baja nincs, de azért jobb, ha késöbb kapja. Pénteken megyünk.
AZért a többi program maradt. Végre eljutottunk Piroskához (tudod, Verus!!!), megnéztem az újabb kisfiút, aki kiköpött mása a nagyobbnak!!!Aztán átutaztuk a fél várost, meglátogatni Coryékat és megnézni Balázst! Nemcsak videón csodaszép, hanem élöben is. És áldott jó gyerek!!! Eszik, nézelödik, alszik, és egy hangja nincs!!! És már most bandzsít, amit Bori csak pár hetesen csinált.
Aztán elrohantam a föbérlöhöz, kifizetni a lakást, útközben beiktatva egy kis játszóterezést a Móricznál, aztán a postára, de lekéstem. Utána bevásároltunk, majd hazajöttünk. Gyerek gyorsan kidölt, ki érti miért???Kép

Új szavak: kísz vagy kírsz=kérsz, kérek, isz=iszik, inni, esz=eszik vagy enni.

No ennyi mára, minden fontosat kiírtam...


Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok,
Mire elolvastam, elfelejtettem, hogy ki kit kérdezett...

Emese, bocsi, hogy nem írtam, de tegnap úgy döntöttem, hogy inkébb majd felhívlak, aztán ma az egész napom egy lekvár volt... Tegnap bekapcsolták nálunk a fűtést, éjszakára 30 fok lett (!!!), úgyhogy sem a ygerekek, sem én nem aludtunk. Borzasztómvolt. Én egész nap félkába voltam, a gyerekeket hálisten skerült letennem du., a fűtést is lehjjebb vették, már csak 28 fok van (a ygerekszobában meg 24 úgy, hogy nyitva az ablak és egyharmadra van tekerve a radiátor...)
Szóval holnap hívlak, készülj!! )

Liesel,
Nem, ott még nem járt, (és ahogy az érdeklődési körét ismerem - Orosz-Távolkelet, Észak-Amerika, DK_Ázsia) nem is fog... Jártatok ott? vagy szeretnétek menni?

Anikó,
igen járt, nem is egyszer. És én is, ennek a filmnek is ott voltam a forgatásán - sőt egy-két snittben fel is tűnök (de csak az igen közeli rokonaim ismernek fel Kép). Pont ma néztem meg az rtv-újsdágban megjelent képet meg összefoglalót a filmről.

Szia Juca, üdv itt is! Kép

Szóval a kicsi lánxyom a náthát tőletek kapta el... irgum-burgum! Kép Szegény, alig tusdott ma elaludni, meg szopizni, a bedugult orrától alig kapott levegőt Kép.

Midnenkinek szép álmokat
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Először is : Jázminmama, nagyon szomorú vagyok, hogy nem tudtok jönni, már nagyon szerettem volna találkozni veletek!Kép De az igaz, hogy ez az útiköltség nem kis összegre rúg, ha nekünk ennyibe kerülne, mi sem tudnánk elmenni. Viszont akkor legközelebb tényleg muszáj lesz jönnötök!!!!KépKép

Az abajom nekem is, hogy alig emlékszem már a válaszolnivalókra, főleg ami a másik topikban volt még. Azért megpróbálomKép

Geri!
Szerintem ha Lili hajlandó meginni a lefejt tejet, akkor nyugodtan megpróbálkozhattok a színházzal. Legfeljebb ébren megvár titeketKép, úgyhogy valami edzett emberre bízzátokKép Mi egyszer voltunk színházban, mert a páromtól színházjegyet kaptam Karácsonyra. Hannus sosem aludt el cicin (magától ilyen), viszont ő meg nem itta meg a lefejt tejet, úgyhogy rohamléptekkel mentünk haza az éhségsztrájkoló kisasszonyhoz. Szegény anyukám meg romokban voltKép, mert nem nagyon tudott mit csinálni vele. De mostanában talán újra próbálkozhatnánk... Egyébként Áron meg cicin alvós volt, de amennyire vissza tudok emlékezni, még 1 éves kora előtt fölhagyott ezzel (talán 8 hónapos kora körül), és szopi után külön aludt el. Talán a mese tartotta ébren, már nem emlékszem, de esetleg meg lehet ezzel próbálkozni. Bár az igazat megvallva én Hannusnál sokszor jobban szerettem volna, ha cicin alszik el, mert idegen helyen nagyban megkönnyítette volna a dolgomat. Szóval mindennek megvan az előnye isKép
Arcbőr: én most már közel 5 éve (egy 3 hónapos kihagyástól eltekintve) vagy várandós voltam, vagy szoptattam, és bizony én is tele vagyok mindenféle csúnyasággal, pedig előtte nem volt rám jellemző. Már sokféle csodaszert kipróbáltam, de nem hozott egyik sem látványos javulást. Ha van valami tuti tipped, kíváncsi volnék rá!

Emese!
Köszi a képeket! Persze, hogy írom az emailt, csak nagyon lassanKép A végén aztán élőben fogjuk megbeszélni a talinKép

Zsóka!
Mikor Áron meghallotta, hogy jöttek képek Emesétől, boldogan berohant megnézni, aztán csalódottan kérdezte: "És az Ábel hol van?" Szegény azt hitte, hogy a ti Emesétek küldött képeketKép Egyébként ő is folyton emleget titeket, úgyhogy muszáj leszünk megint összejönniKép
Hannus ugyanígy állandóan eszik, és félelmetes mennyiségeket képes eltüntetni. Ugyanez volt nálunk is, hogy egy ideig kevésbé fogadta el az egyéb kajákat, aztán hirtelen hatalmas mennyiégeket kezdett enni. Talán egy növekedési ugrás? Azért egy idő után abbahagyjaKép Én szoktam hagyni általában, hogy maga jelezzen. Szerintem többet eszik, mint Áron, pedig most Áron is éppen evős korszakában van. Pénteken megyünk étterembe megünnepelni a diplomaosztómat (ide is csak eljutottamKép), és már előre azon nevettünk, hogy Hanna fogja megenni Áron adagját isKép

Verus!
De sajnálnám, ha nem tudnátok jönni!!! Főképpen azért, mert szegény Tominak biztos rossz lenne feküdni (tényleg, mitől van ez a betegség neki?), meg azért is, mert tök jó lenne találkozni! Áron is várja Hannát meg Karit!Kép
Jancsi meg igazán ügyes! Most aztán lehet résen lenni, hogy minek a tetején találod legközelebbKép

Gabi!
Gratulálok a fogacskához és jobbulást a lánykádnak!

Bigacsiga, Ancsa, Évi, jobbulást! Minket egyelőre elkerült a nátha, pedig szerintem még mindig hideg van a lakásban.

Ancsa!
Mi is gyalogosan megyünk, Ákos talán később csatlakozik hozzánk, mert hogy szombaton dolgozikKép Találkozhatunk esetleg valahol! Más gyalogosok????

Evey!
Nekünk nincs mobilunk, de a tel. számunk: 3497265. Teszel majd fel instrukciókat arról, hogy hogyan kell eltalálni hozzátok? Éntőlem esetleg egy olyan rizses sali telik ki, mint amit a nagy talira vittem, a sütisütést most nem vállalom idő hiányában. Ez így jó lenne? Képzeld, nekünk meg 30-án lesz a 6. házassági évfordulónk! (Tavasszal meg a 10. "együttlevési" évfordulónk! Húúú, még kimondani is sok!!!KépKépKép Nem hogy kibírni!KépKép)

Liesel!
Édes lehetett Benke! Hannus is kezd már olyan kópé lenni!

A párom ma állathangokat utánozott Hannusnak, aki persze rögtön utána akarta csinálni. Olyan édesen brekegett meg hápogott a hölgyemény. És már tudja, hogy ha csinost mondunk rá, akkor a ruháját dicsérjük, és ilyenkor végignéz magánKép

Jó éjszakát mindenkinek: Pele
Pele
 


Most olvastam az azótai hozzászólásokat.

Dia!
Nagyon sajnálom, hogy nem jössz, mert jó lett volna dumálni, meg Borira is kíváncsi volnék. Elképesztő, hogy milyen jól beszél!!! Az óriásplakát-kiállítást mi is láttuk, még szept elején, és tényleg nagyon jó!
Ti aztán nem semmi mozgalmas életet éltek! Már az olvasásától is elfáradtamKép

Zsóka!
Jobbulást Emesének!

Pele
Pele
 


Pele!

Hú nekünk is idén volt a 10. házassági évfordulonk.

Egy pillanatra el is gondolkodtam:
négy kerék, két gyerek, egy lakás na nem ragozom... Kép Kép Kép

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!

Szorítsatok! Délelõtt mûtik a férjemet! Kép

Juca
Juca (juca)
 


Sziasztok lányok!

Juca,
szorítottam...hírek?

Dia,
látom Te sem aprózod a programokat. Mi vasárnap megbeszéltük, hogy ma aztán egész nap itthon leszünk. Természetesen nem sikerült betartani, mert eszünkbe jutott egy-két ismerős, akiket már hónapok óta nem láttunk. Szóval én úgy szeretném, ha egyszer egy napot otthon töltenénk hétvégén!!!

Evey,
sajnos nekem sem jók a hétvégék. Párom mindig beszervez valamit.

Adri,
én is csak x-eket kaptam. Irigylem a tiszta lakásod. Eza pár hét hányinger sem tett jót a lakásnak, de a ma reggeli bokakibicsaklásom (szép szó?) szerintem csődbe juttat.


Na, most kisántikákok a konyhába egy forró teáért, nehogy engem is elkapjon ezaz internet-nátha (mintha előjeleit érezném..)

Madárka
madárka (mad&aacut
 


Sziasztok!
Juca! Isten hozott mifelénk... férjed hogy van? Sikerült a mütét?
Képzeljétek, ma jól betojtam! Délután amíg kimentem ajtót nyitni, az én kis Leevim mozgásba lendült, elvitorlázott az ablak elötti virágokhoz, egyet magára húzott és mire beértem már szája-keze levéllel volt tele. Nagyon megijedtem, hogy nem mérgezö-e meg hogy egyáltalán lenyelt-e belöle. Mindenesetre gyorsan kikotortam a szájából a maradékokat, kidetítettem a virág nevét és felhívtam a mérgezésekkel foglalkozó központot, hogy mondják el, mérgezö-e a növény. Szerencsére nem, csak irritálhatja a szájat, de az én kis Bubókám száját még csak nem is irritálta. Azt hiszem, valami pletykaféle, legalábbis anyukám szerint. Kivert a víz... A virágok meg mind a polc tetejére kerültek.
Verus! Mi a helyzet Tomival? Szorítunk ám!
Anikó! Köszi a receptet, már meg is sütöttem! Tényleg amolyan kisbabás mamáknak való! Kép Gyors, finom, sok lesz belöle, nem pepecselös... ajánlom a többieknek is!
A gépünk elkapott megint egy vírust, állítólag a terroros küldd tovább típusú dokumentumok valamelyikével jöhetett, és a mi gépünkön épp nem volt akcióképes víruskeresö Kép. Ez azt jelenti, hogy az exploreren kívül semmi sem müködik, azaz képek ismét sztornózva. Amint újratelepítjük a windowst, újra küldöm!
Jó éjt mindenkinek!
Adri
KAdri
 


Sziasztok!

Juca! Elöször is: üdv közöttünk. Sajnálom, hogy az elsö napokhoz nem írtál, én is a jócskán túlkoros csemetéimmel nyomakodtam be oda. De nagyon klassz csajok vannak ám itt, hidd el! Kép
Nagyon szorítok a férjednek! Mi a baj? Majd értesíts, hogy sikerült!

Dia! Gartula lányod beszélökéjéhez! Igazán klassz, hogy ilyen korán kezdi. Az enyém másfél éves, de nem beszél túl sokat. Illetve mondja folyamatosan, biztos mi vagyunk a süsük, hogy egy árva szót sem értünk belöle. Na jó, néhány árvát azért már igen! Kép
Bocs, hogy kimaradtál, mindjárt küldöm Neked is a képeinket!

Jázminmama! Küldtem, nem ment át? Pedig az új címedre küldtem. Szólj, ha mégsem sikerült, megpróbálom újra!
Én is sajnálom, hogy nem tudtok jönni, de teljesen megértem. Majd legközelebb!!!!Kép

Verus! Mi újság Tomival?

Anikó! Ez a süti jó egyszerünek tünik, ki fogom próbálni. Majd megírom, hogy sikerült! Kép

Pele, Zsóka! GYERTEK! KépKépKép

Na, muszáj rohannom, mert sír valamelyik gyerköc, holnap jövök!
Puszi: Emese
Emese (emese)
 


Szijasztok!

Küldöm a képeket, ill.képet!

Iboly! Megkaptam tegnap a szopis füzeteket! Nagyon nagyon szépen köszönöm! Képzeld a boriték felbontása után leültem és végigolvastam az összeset. Tényleg szuperul le van irva benne minden! Köszönöm mégeccer!

Verus! Hát abban reménykedem, hogyha azt mondom majd a kórházban ami te is irtál, akkor azt be is tartják.

Gerianikó! Ahol én fogok szülni ott az a szokás, hogy összeöntik az összes tejet és ezt adják, mert a tápszert ellenzik, ami rendben is lenne, dehát ez sem biztos, hogy a legjobb megoldás.

Cskati! Azért az már normálisabb kórház lehet.

Evey! Hogy itt fognak-e csinálni vizsgálatot, azt nem tudom, csak ott derül majd ki.

KAdri! Ma küldöm! Igy visszanézve tényleg nemrég volt a tavaly ösz, és most hipp-hopp eltelt, persze csak visszanézve, mert közben egyáltalán nem telik gyorsan. De mostmár csak 21 nap, kezdödhet a visszaszámlálás:-))))

Emese! A sterilizálás azt jelenti, hogy a fertözéseket igy kiszürik az összeöntött tejekböl, ugye? De az AIDS-et nem :-(((
Najó, kicsi a valószinüsége egy éces anyukának, dehát akkoris.

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Képek mentek. Szóljatok, ha valakinek mégse...

Madárka
madárka (mad&aacut
 


Sziasztok Lányok!

Köszömöm a gratulákat, arik vagytok.

Verus! Küldöm a puszikat Tominak, mi ez a betegség? Írhatod latinul is ha úgy tudod. Nagyon sajnállak Benneteket, mert Ti olyan rendes család vagytok, nem értem miért jár így Rátok a rúd. Jobbulást és SZORÍTOK! És sajnálnám ha nem talizhatnánk, de a gyerek az elsõ.

Anikó! Köszi a receptet, de akkor mitõl sötétbarna a süti? Kakaó nem kell bele? Lehet, hogy a lányainknak 1x-re lesz foguk.KépÉn ragyás voltam, most is az vagyok, így sokat nem változtam, tehát olyan vagyok mint szülés elõttKépKép

Minden náthás felnõttnek és gyereknek jobbulást!!!! Én már jobban vagyok, és hála Istennek Panka nem kapta el.

Evey! Úgy tûnik mindenkinek a 29-e jó, ami pár nap. akkor O.K.? Íjál, hogy mikorra menjünk, mit vigyünk és a címet. Köszi.

Jázminmama! Én is sajnálom, hogy nem tudtok jönni, de megértem. Most gondold el, hogy neked is mondják a hülyeségeiket az emberek, pedig te már húst is adsz. Ugye milyen dühítõ? Faxolni sajnos egyelõre nem tudsz, mert a masina elromlott, amint jó lesz írok.

Juca! Üdv itt, írj egy kicsit magatokról. Mi van a férjeddel?

Évi! Na nem holmi aratással takarózniKépKép Úgy várom, hogy talizzuunk! nekem nagyon tetszik a képen a rövidebb hajad.

Dia! Szivesen. Remélem nem lesz szükség a tanácsaimraKép

Gabi1!Gratula a foghoz, bárcsak mi is itt tartanánk.

Adri! Én is kérek képet!!!

Snoopy! Írj légyszi kicsit bõvebben, hogy miez a barlangászás, hopgy mennyi idõ, stb. Köszi!

Iboly! Ugyan már soxor írtad, hogy a tej nem fogy el, de olyan lehet, hogy már nem elég a lányomnak? 7és fél hónapos, másfél óránként szopizik, délben kap gyümit, du. fõzeléket. de du. elég soxor nyüszizik és még mindig csak 6600 gramm. Vagy hülye vagyok?
Lányok, ez azért jutott eszembe, mert ma este ismét nagyon dühös lettem, mert anyósom hallotta a háttérben, hogy Panka nyüszizik és kérdezte miért, én meg mondtam, hogy szerintem a foga miatt. Õ meg azt mondta, hogy szerinte meg ÉHEZIK, mert egy ekkora gyereknek már nem elég a tejem. Teljesen kiakadtam. Szülés óta ezzel cseszeget. Amúgy aranyos, de ezzel az összes jó dolgot ki tudja oltani. Vigasztaljatok megKépKépKépTényleg mindenki úgy áll ehhez a szoptatás dologhoz, mintha legalábbis meg akarnám ölni a gyerekem. Na kidühöngtem magam.

Mindenkinek jó éjt!

Üdv:Pankamama
PM
 


SZiasztok!

Jázminmama, még élek, és mindnenap olvastam a topicot, csak írni voltam lusta....... Kép (CSigáktól egy teljes nagytakarítással megszabadultunk -legalábbis egy időre.....)

KAdri! NEkem is cak x-ek vannak sajnos..... próbáld meg újra!!!
Egyébként nagyont tetszik a gözölős módszer, én is ki fogom próbálni.

Pötyike ugyanis már elkezdett "eszegetni" - egyelőre a sárgarépa az, ami ízlik, ebből kis menniységet ebédre,aztán még szopizik is ezerrel. Holnap megpróbálok bele banán tenni. Főztem egynagyobb adagot, úgyhogy most van a mélyhűtőben.

Ezzel kapcsoaltos kérdésem: HA kiolvasztok a lefejt és lefagyasztott tejciből, és beleteszem a főzelékbe, akkor már nem fagyaszthatom vissza? 8
Másik: nincs valami ötletetek, hogyan lehetne a 200 ml fagyott tejet "feldarabolni", hogy aha csak kevés kell, a többi ne menjen kárba?

NA jó, már csak egy kérdés, eddig nem mertem:
szóval nekem, amióta szoptatok, az egyik cicim észrevehetően nagyobb, mint a másik, pedig eddig tök egyformák voltak. Ez már így marad????? Kép Nálatok van ilyen?

GEri, A süti receptet én is ki fogom próbálni!!!!
Küldenél nekem is képet? drjehn@interware.hu

VErus, izgulok értetek, számolj be lci erről a betegségről, olyan ijesztően hangzik.....

Sajnos -illetve nem sajnos - hétvégén van a legjobb barátnőm esküvője és én leszek a tanúja , úgyhogy a tali nekem nem jön össze....pedig a múltkorit is úgy vártam már. Küldjetek képeket ( cím feljebb)

Mindnekinek, aki taknyos, jobbulást! Minket eddig megkímélt a járvány, de nem akarom elkiabálni....

Kriszta
Kriszta
 


PM, most láttam amiít írtál, szesrintem anyósód állati kegyetlen....
Ne maz a lényeg, hogy kiló vagy gramm a Panka, hane maz, hogy egyre több legyen, tehát, hogy folyamatosan nőjjön a súlya és ne fogyjon. Ez pedig így van, nem? akkor meg ne aggódj. Az én kis Pötyim is sokszor nyűgös esténként, pláne, ha alig alszik egész nap, ami gyakran előfordul. Pedig ma estére aztán úgy bedurrant a ( nagyobbik Kép )cicim, hogy csak na.....

Szóval tiltsd ki anyóst a lakásból...... ha lehet.....

K.
Kriszta
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm, hogy így együttéreztek velem, de nem volt ma mûtét... Kép Azért szomorkodom, mert legalább már túl lenne rajta! Nincs annál rosszabb, mint amikor az ember lelkileg ráhangolódik, aztán másnap megint... A bizonytalanság. Sok mûtét volt és Õ már lemaradt.
Nem beszélve arról, hogy reggelit már nem kapott, mert majd mûtik... Holnap ugyanez. Na, reméljük a legjobbakat! Kép

Mi egyébként debreceniek vagyunk, a talikról így mindig lemaradunk. Most hétvégén mentünk volna Pestre a volt osztálytársamékhoz is...

Internet-náthát ne küldjetek, még semmi bajunk, de ha lesz, senki nem mossa le Rólatok, hogy Ti küldtétek! Kép

Máris sokat "beszéltem" új léttemre, úgyhogy UFF:

Juca
Juca (juca)
 


Sziasztok Lányok!!

Jó hír, az eddigi lelet negatív, már csak a kaki van hátra..remélem az is jó lesz. A betegség neve: Morbus (ez a betegség neve latinul) Schönlein-Henoch. Ez egy fertözödést, legyen az bakteriális, vagy vírusos, követö állapot, állítólag gyermekkorban nem ritka, bár én csak Tominál hallottam róla elöször. Ha enyhe lefolyású, akkor "csak" a térd, boka környékén, a hajlatokban van bevérzés, és egyéb lelet negatív. De ez sajnos lehet hosszadalmas, fájdalmakkal járó betegség is..tavaly így kezdödött..és tartott majdnem 2 hónapig..De, most nem tünik ennyire szörnyünek, hiszen láztalan, jó az étvágya-talán túl jóKépKép- és jó a közérzete isKép

DIA, én hiányoltalak!! És csatlakozom Peléhez, már az elolvasásban elfáradtam KépKép (Tudom!KépKép Gratula, az ügyi kis locsi-fecsi Borihoz!! Mi lesz majd 2-3 éves korában?! (Nálunk Kari a kis dumagép, idönként még álmában is mesélKép
Egyébként azért nem kaptad meg a náthát, mert kevés idöt töltesz a neten!!KépKép

PM, anyóshoz no comment! Tényleg kiborító lehet, még akkor is, ha egyéb dolgokban normális..

Zsóka, nézni fogom a filmet, nagyon kiváncsi vagyok rá!

Bigacsiga Kata, tudom, hogy eztán már a csillár sincs biztonságban Jancsitól..Kép Nálunk a számvetés vhogy így nézne ki: 4 gyerek, 3 kerék (egy hiányzikKép 2 szülö, 1 és fél szoba, 0 lakás...

KIsmamák, Ti hogy vagytok? Lassan már letelik vagy már letelt az elsö harmad..

Juca, szia!Kép Szorítok a férjedért! És írj csak amennyit tudsz!

Ja, és nem is dicsekedtem, hogy tegnap meglett a KRESZ-vizsgámKép..1 hibám volt..és a 30 versenyzöböl csak 8-an mentünk át!

Gabi1, gratula a fogacskához, nálunk még se hír, se hamv. Bár, nem is baj, olyan édes így fogatlanul, no meg ha épp harapni támad kedve sem fáj annyira, mintha uezt foggal tenné...

Jó éjt, puszi mindenkinek!
Verus
verus (verus)
 


Sziasztok!

Ma egy igazán álmos napom volt: elvittem Áront oviba, aztán hazajöttünk, és gyorsan aludtam egy jót Hannussal. Aztán persze ebéd után megint, immár hármasbanKép, de még így sem volt erőm levinni a lurkókat du. a játszótérre. Úgyhogy szét is szedték estig rendesen a lakástKép
Szóval, Verus, még nem telt le az első harmad (9.héten vagyok), de az álmosság elmúlása szempontjából várom azért! (Na persze, aki éjfélkor még netezik!!!)

Juca!
Akkor holnap is nagyon szurkolunk! Reméljük, most már nem lesz gubanc.

Madárka!
Petra gyönyörű! Igazi kis hölgy! Nem csodálom, hogy máris kedvetek támadt egy újabb babára! Magadra meg vigyázz nagyon! Ilyenkor én is hajlamosabb vagyok kificamítani a bokámat.

Adri!
Nem semmi ez a legelő Leevi! Hannus szájából meg a játszón szedem ki mindig a bogyókat, mert persze ő is mindent megesz. Szerencse, hogy nem volt mérgező a növény.

Pankamama!
Szerintem du. a legtöbb gyerek nyűgös, mert már fárad, várja a papát, az esti szertartást, no meg olyankor már mi sem vagyunk túl frissek. Ez borzasztó, hogy anyósod ennyire aláássa az önbizalmadat, ahelyett, hogy büszke lenne rád, és örülne, mert szoptatsz. Alkatilag vannak vékonyabb és ducibb babák, és a vékonyabbnak hiába is adnál bármit, nem lenne belőle kerek, hacsak már nem táplálod olyan mértékig túl, de ezt ő sem akarhatja.

Kriszta!
Nekem mindig is nagyobb volt az egyik cicim, mint a másikKép Bár érdekes módon a kisebb-ben van több tej. Szerintem ha nem szoptatsz már, biztos csökkenni fog a különbség.

Verus!
Tök jó, hogy Tomi lelete jó lett!!! És gratula a sikeres vizsgához, kíváncsian várom a vezetésről való élményeidet is.

Bigacsiga!
Jó ez a számvetés! Nálunk: 2,5 gyerek, 8 kerék (a babakocsin), 0,5 lakás (de annak 2 szobája lesz, ha egyszer meglesz)Kép

Puszi mindenkinek: Pele
Pele
 


Sziasztok!

Pele! Én is örültem volna, de általában két-három hétre elöre be vagyok táblázva....Kép

Verus! Nem is! Ha nemis írok, mindennap olvasok! Amúgy Bori már most is túl nagy szájú...Kép

Tényleg, mennyire sok hiszti számít még normálisnak szerintetek? Pele, főleg tégeed kérdezlek... Aggódom, hogy vagy túl kényeztetem Borit, vagy nem tudom, de minden olyan dologért, ami nem sikerül vagy nincs megengedve neki, hisztizik... Kicsit félek, hogy jól csinálom-e.

Ma reggeli elsö mondta: Ejzt cici kéjsz.KépKépKép

Kapott...Kép

Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, de most teljesen kiakadtam: most telefonált a férjem, hogy ma sem lesz mûtét.

Pele! Te mint pszichológus, hogy látod: miért jó ezt csinálni Velük?

Kettõ: nyugodtan lehetett volna itthon is addig és enné a rendes kaját és nem gyengülne le a kórházi kajától. Semmi látható baja és rendesen van étvágya. Mitõl épüljön fel a mûtét után?

Három: hipp-hopp elhatározták ezt a mûtétet, idõnk sem volt felmenni Pestre, kikérni egy másik véleményt pedig lett volna hová és kihez. És most itt vacakolnak...

Ti mit csinálnátok? Én mérhetetlenül el vagyok keseredve... Kép

Ne haragudjatok, hogy rontom itt a hangulatot:

Juca
Juca (juca)
 


Ja, az orvosnak nem adtam pénzt. Lehet, hogy ez a baj??
Juca (juca)
 


Sziasztok!

Itt már nyugodtabban vagyok, mint csúcs túlkoros, azaz itt már nem is annyira túlkoros. Kép

Kriszta! A fagyasztott és kiolvasztott tejet ne fagyazd vissza! Általában normál ételnél akkor lehet fagyasztott dolgot felengedés után visszafagyasztani, ha közben átment egy fõzésen is, azaz megfelelõ ideig forrt, és ezzel a bacik kihaltak. Az anyatejet viszont nem szerencsés felforralni. Így visszafagyasztani tilos!

A maradék tejjel: én banánturmixokat csináltam, abból rengeteg elfogyott.
Viszont jó kérdés: kiolvasztott anyatej hûtõben hány óráig tárolható? (Iboly által natúr anyatejre megadott érték mínusz a fagyasztás elõtt már eltelt idõ? )

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziaszttok!

Már attól elfáradtam, hogy elolvastam 2 napi terméstKép

Kicsit jobban vagyok, de nézzétek el nekem, nem fogok tudni mindenkinek válaszolni!

Eloször is Juca, ez tényleg felháborító! Úgy látom Debrecenben sem jobbak a kórházi körülmények, mint itt Szolnokon! Kitartás a férjednek (és neked is), milyen mutét, lesz ha nem vagyok indiszkrét?

PM, elhiszem, hogy ki vagy akadva az anyósodtól. Tolem minden hónapban amikor megyünk kérdezgetik, hogy na van még tejcsi? Én büszkén bejelentem, hogy igen! És a múltkor amikor ott voltunk, Csongi kézzel-lábbal ette a répát, megemlítettem, hogy na ugye, hogy megtanult enni ez a gyerek! Mert kaptam olyat is, nem az anyósomtól, hogy 3 hónaposan adjak neki enni, mert nem tanulja meg!
De ha elkezdnek tanácsot adni (alma-kekszel ezzel mennek az agyamra)felvilágosítom oket, hogy nem akarok errol vitát nyitni, ne vesszünk ezen össze. Szerencsére nálam elég megértoek, vagy elnézoek(?).
Mindig annyi fozeléket adsz neki, amennyit megeszik? Szerintem nem éhes lehet, hanem valószínu inkább már fáradt. Mondd meg az anyósodnak oszintén az érzéseidet! Hátha békén hagy!

Nem akarom megint koptatni a számat, de most már Csonginak is nagyon be van duzzadva a foga helye! Ma pont azon gondolkodtam, hogy milyen lesz majd fogacskával?

Verus, Tominak jobbulást. A Jancsi fiú meg hihetetlen, hogy miket meg nem csinál! Oszintén megmondom, én még nem hallottam ilyet, hogy valaki 6 hónaposan felálljon! Fogadd legnagyobb gratulációmat!

Adri, a virágok még nálunk is a földön vannakKép Csongi még nem fedezte fel, de ha igen, szerintem el kell ajándékoznom oket, mert máshová nem nagyon férnekKép

Ancsa, jobban vagy már? Tomi nem kapta el?

Geri, hogy álltok az éjszakázással?

Dia Kép

Zsóka, micsoda férj?!

Most ennyire volt energiám!

Csocsi Évi
Évi (Évi)
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron