Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tjuca! Nem semmi, ahogy kinézett a lábad! Az enyém is dagadt az utolsó hónapban, de semmi nem volt a tiédhez képest. De Kinga baba nagyon tündéri kislány!

Képzeljétek, én ma voltam masziroztatni. Az öcsém volt bejelentve, de az utolsó pillanatban közbejött valami neki, így elmenten helyette. Nagyon király lett volna, ha nem zavart volna a mellem a hason fekvésben. :lol: Most olyan mintha kicseréltek volna! Megérezni rendesen Peti 8 kg-ját! Ma nagyon jó baba volt. Remélem holnap is az lesz, mert anyukámra akarjuk bízni 3 órára, amíg elmegyünk vásárolni. Még 1-2 karácsonyi ajándk hiányzik s megvolnánk mindenkivel a családban!
Elköszönök, mert a férjem ki akar túrni, mert skypolni akar!

Jó éjt!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok,

Már ezer éve nem jelentkeztem. Igazából nincs is indokom, csak mióta kaptam meghívót az iwiwre, azóta csak kutatom a régi osztálytársaimat. Elég sokan vannak, mert csak általánosba 3 suliba jártam. Egyrészről nagyon klassz ez az iwiw, csak nagyon elrabolja az időmet. A másik nagy "rabló" a skype. Azt hiszem, függő lettem. :(

Megpróbáltam visszaolvasni, persze nehéz, mert nagyon nagy a termés. Megpróbálok újra rendszeresebben jönni.

Ex: mostmár nem bírom magamba tartani a kérdést, hogy mit dolgozik a férjed? Nem lehet könnyű, hogy nem találkoztok egész héten. Neki sem lehet túl jó, hogy egy csomó élményből kimarad. :(

Altatással kapcsolatban: nálunk szerencsére az esti alvással nincs gond, mindig 1/2 8-3/4 8 körül fürdetjük Andrist, utána szopizik, de rendszeresen bealszik, akkor meg fel kell kelteni büfizni. Nagyon hálátlan dolog egy alvó babát felébreszteni, de nem merjük büfi nélkül letenni. Na ilyenkor viszont jól felébred, sokszor még egy pár percet elbeszélgetünk, aztán megy az ágyába. Betakargatom, lámpa lekapcs. és otthagyom, és szépen elalszik.
Ami a nagyobb baj, hogy még mindig felkel éjjel kajálni, de van amikor 1-kor, de van úgy hogy 5-kor. Nincs fix időpont. Hajnalban is sokszor megébred, olyankor visszatömöm a cumit a szájába, és olyankor is hajlandó még aludni. Altalában 8-1/2 9 között szokott felkelni végleg, utána elkezdjük a napot.
Délelőtt a babakocsiban alszik, amig sétálunk, és vásárolunk. A délutáni alvással van egy kis hadakozás, de azért olyankor is alszik kb. 2-2.5 órát.

Mosgással kapcsolatban: már megy a hártól hasra fordulás, csak sokszor nem jut eszébe magától, segíteni kell neki, akkor megint elvan egy darabig. Pár napja kezdi gyakorolgatni azokat a mozdulatokat, amiből majd a mászás lesz. Olyan édes, ahogy feltolja a fenekét az égnek! :)

Hozzátápi: mi is hamarosan elkezdjük, ha betöltötte a 6 hónapot. Olyan kíváncsi vagyok, vajon mit fog szeretni. Mi nagy ínyencek vagyunk a féjemmel, remélem a gyerek ezt örökölte! :D

Üdv mindenkinek: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Szép jó napot mindenkinek!

Ex!
Petikének boldog fél évet kívánok!!!
Nem irigyellek a férjed miatt ez meddig mehet így, hogy máshol dolgozik állandóan?
Legalább megfizetik rendesen? Mert ha nem akkor inkább Szegeden kellene valami munkát találnia.

Juca!
A terhességedet egyáltalán nem irígylem de a mostani súlyod miatt én is kénytelen vagyok a téged utálók táborához csatlakozni.
( Egyébként a lábadat látva még jó, hogy nem történt bajotok)

Reni!
Jó lehetett a maszírozás én még soha nem voltam, de a férjem megígérte, hogy mielőtt márciusban visszamegyek dolgozni elvisz egy wellness hétvégére valahova.

Kép

Kép
katus73
 
 

 
 

Sziasztok,

december 12re kaptam legkorábban időpontot a pajzsmirigy vizsgálatra:(
Igazából szerintem sincs semmi baja Panninak, de inkább legyek benne 100%ig biztos, mintsem később bármilyen káros következmémnyei legyenek a dolognak.

venczkoné,
igen tudom, hogy vettek le utolsó nap vért a kórházban és ha gond van küldenek levelet, csak az a baj, hogy mi pont Panni születésekor költöztünk. Én még egy 6. kerületi címre voltam bejelentve, de közben egy 1. kerületi albérletben laktunk és Pancsa születése után 4 héttel költöztünk sajátba. Az ő papírjai: anyakönyvi, TAJ kártya már az új címre jöttek, de pölö a zárójelentésen az albérlet címe van. Elvileg szól a régi lakásom új tulaja is ha jön levél, meg albérletesek is, de egyfelől az albiban előfordult, hogy nem kaptunk meg levelet, meg ha valami ajánlva jön azt nem tudjék átvenni stb. szóval fennáll az esélye, hogy esetleg küldtek, de nem kaptuk meg és ezért szeretnék 1000%osan bebiztosítva lenni, hogy semmi baja a Makinak.

Na ez szép hosszú mondat lett, elnézést:D

Tegnap voltunk barátnőzni: az egyik ismerősöm babaája nagyjából egykorú Pannával, egy időre voltunk kiírva, de aztán ő sajnos koraszülőtt lett. Hát tündér cukik voltak együtt.

Stella be akarta kapni egyszer Pancsa kezét, azt hitte vmi új játék:) Majd rakok fel képet is.

Ez az ajkai faületeéses dolog nagyon szimpatikus, máshol is kezdeményezhetnék!

Most viszont rohanok, mert délre jönnek vendégek és addig rendbe akarom szedni a lakást, meg főzni is kellene.

jó hétvégét mindenkinek!

meteor
 
 


Sziasztok!

Ex!
Boldog félévfordulót Petinek!!!

Macsek!
Szuper, hogy Andris már tolja fel a popóját! Nálunk ennek még híre-hamva sincs, pedig egy hónappal idősebb Misi...

Juca!
Kinga haja (is) nagyon édes! A nagy kádban fürdéssel kapcsolatban: nem ijedt meg, hogy ott háton fekszik a vízben? és meddig ér neki a víz, ha hanyatt fekszik? Mi fürdőfoteleztünk, imádta, de lassan kinövi a gyermek (persze a hátsójánál :oops: ), és még nem ül. Tehát vagy fogom a hátát végig, vagy ilyen pici vizes háton fekvős fürdést kéne csinálnunk. Kinga mennyi idő alatt szokta meg?
Elég ijesztő a kép a lábadról :cry: a fogyást persze én is irigylem azért kicsit, nekem még konkrét úszógumik rezegnek a derekam körül :(

Katus!
Szerintem is az a fontos, hogy eddig tudtad Pannát szoptatni, ez tök jó!

Reni!
Nekem csak most esett le, hogy igaz, hogy Peti és Misi egy súlyban vannak, de van köztük két hónap :shock: szép nagy baba! :) Nagyon ügyesek vagytok, hogy már ennyi karácsonyi ajándék megvan!!! Nálunk még nincs semmi, de ez részben azért van, mert a fél családnak most van névnapja, szülinapja, így kb. hetente kéne ajándékozni, ezeket persze összevonjuk, mert elég nehéz lenne Kaposvárra vagy Siófokra szaladgálni hetente.

Rólunk:
Szeretném hivatalosan is bejelenteni, hogy VAN EGY FOGUNK!!!
A többi persze még jön, még fáj, tiszta duzzanat az ínye továbbra is, de egy már kibújt. :lol:
Ami rossz:
nagyon nyugtalan Misi napok óta, alig alszik, ettől persze halál nyűgös, én sem alszom rendesen, rosszul is bírom sajnos ezt most. Főleg azért rémes, mert nem tudom, mi a baj. Ha a foga fáj, azt megmutatja, elmagyarázza. Volt az is közben párszor, de az alapvető nyugtalanságát nem értem :cry: Szinte nem tud háromnegyed óránál többet aludni egyszerre nappal, éjjel meg 2-3 óránként felébred, és ma éjjel szopi után altatni kellett! ilyen nem volt több mint 5 hónapja, szinte csak néhányszor a legeslegelején. Azóta az éjjeli szopi után már alszik is (eddig), visszateszem a kiságyba, visszadőlök és alszunk. De ma nem... Egyéb tünete nincs, ezért egyelőre tehetetlenül aggódom. Nem tudom, mi lehet... Lelkileg rossz, mert aggódom, fizikailag meg már tök ki vagyok ütve... Ja, és a nappali alvásokhoz adalék: séta közben, babakocsiban sem aludt el, illetve autóban sem!!! Van valakinek ötlete, hogy MOST MI VAN???

Na, most megyek a konyhába. Holnap megyünk Kaposvárra névnapozni (párom női felmenői Erzsébetek), hétfőn jövök megint, addig is mindenkinek szép hétvégét!!!

Pussz,
Kata

Kép
wkata
 
 


Hali!

Csak gyorsan: kinek van skype-ja?

Kép
Kép
norwell
 
 


Pogi!
Privi ment!!!

Kép
Kép
norwell
 
 


Norwell, válasz ment!

Juca, kipróbáltuk a te-féle fürdést, de ez is hasonlóképp csőd volt mint minden nagykádas kísérlet eddig. Asszem nem lesz úszóbajnok...

pogacsa
 
 


Pogi!
Írtam megint!

Kép
Kép
norwell
 
 


Wkata, Satuk, Kitti boldog névnapot kívánok!

Kép

Kép
katus73
 
 


Tjuca:nos a lábadat tényleg nem irigyeljük,de ez nem ment fel az utálat alól :D :D :D :D

Mi is kipróbáltuk a fürdést,amelinek tetszett,csak ehhez nagyon meleget kell csinálni mert ugye nem lepi el ugy a viz

Amelita tegnap megfordult a hasáról a hátára 3x.De a legújabb tudománya mégis az ülés
Kép

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


MInden Katalinnak nagyon boldog névnapot!

Pogi!

Fogalmam sincs milyen az a fürdőfotel, sosem próbáltuk. A lányunk viszont nem csak a víztől nem fél, de a masszázszuhitól sem. Nagyon harcias, mindig attól kell tartani, hogy magára rántja a zuhanyrózsát. Három hónapja fürdetjük a nagy kádban, mert a kicsiben (IKEAs) mindig ellökte magát, és koppant a másik végén. Nálunk nem kellett szoktatni, mert mindig szeretett fürdeni, és a loboncmosást is tűri. A pancsi nagy muri. Van még kép, csak Kofa nem töltötte még át. Ha megteszi felrakom, mert az árulkodóbb. Amúgy a víz mélysége mintegy 5 cm lehet.
Sztem ne erőltessétek. Ja és először ógasd bele a lábát lassan ültesd le, hadd barátkozzon, aztán vagy a hátára, de ha forog, akkor már megoldja majd. És nem kell mindenkinek úszóbajnoknak lennie :wink:

tjuca
 
 


Katus!

Neked és nagylányodnak (valamint a többi névrokonunk topiclakónak) is nagyon boldog névnapot kívánok!!!

Kata

Kép
wkata
 
 


Sziasztok!

Minden Katának boldog névnapot kívánok!

Kép

Lehet, mi is megpróbáljk a nagykádas fürcsit. Bár Peti még a kiskádban sem lubckol, csak fekszik elégedett képpel, mint aki relaxál. Viszont kipróbáltuk az együtt fürdést, ami nagyon bejött neki.
Ma Peti jól viselte magát amíg a nagyi vigyázott rá. Viszont mi a fele vásárolnivalót kihagytuk. Nem fért be két szopi közé. De a lényeg, hogy a karácsonyi ajándékok megvannak.

Pil!
Nagyon ügyi Amelita! Mióta tartja meg így magát?

Peti mégcsak most kezd helyzetet változtatni a kiságyában. Ma reggel a 90 fokal elfordult, a lába az égnek állt, a feje a rácsvédő és a rács között kuksizott kifelé!

A héten két baba is született a környezetemben. Egy a kolléganőmnek (3600g és 58cm), a másik az uncsitesómnak (3850g és 58 cm). ja, és mindkettő fiú.

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Wkata, Katus (és Kata), Satuk, Kitti!
Kép
Isten éltessen Benneteket névnapotok alkalmából!!!

Pil!
Nagyon ügyes ez a csajszika, hogy már így ül!!! Még néhány hét, aztán rohanhatsz utána. Előny: csak úgy olvadnak majd a pluszkilók (és a végén még kénytelenek leszünk Téged is utálni... :D ).

Preni!
Én is pont a múltkor mondtam, hogy amint Kendét rá tudom hagyni apára (vagy a mamira) hosszabb időre, bejelentkezem a barátnőmhöz egy egész délutános masszázsra... :D

Wkata!
Gratula a fogacskához! És sajnálom, hogy Misi ilyen nyügibaba... Ha ez vigasztal, előbb-utóbb elmúlik. :wink: Ötletem nem nagyon van, de leginkább a foga miatt lehet. Kende akkor volt nyűgösebb, bár én azt mondom, nekünk szerencsénk volt, mert nem viselte meg extra módon a fogzás. Van, akit jobban megvisel.

Meteor!
Akkor Nálatok nem is olyan hosszú a várakozási idő... Mondjuk gyerekkel még nem voltam így orvosnál (ne is kelljen menni), de nálunk sokszor hónapokat kell várni, főleg, ha szerintük nem sürgős az adott vizsgálat...

Macsek!
Én ma büfi nélkül tettem le, mert annyira bealudt, hogy nem is tudtam felébreszteni. Pedig általában sikerül büfizni. De egyrészt ő az oldalán alszik, másrészt meg már megfigyeltem, hogy hasra fordul, ha büfi lesz neki, és akkor büfizik egyedül. Ha nem megy neki, akkor jön a panaszkodás, és akkor büfiztetem. Mondjuk erről a büfiről azt olvastam, hogy ha nem nyel levegőt, akkor nem feltétlenül fog büfizni kaja után. Kende viszont nem alszik el egyedül... :wink:

Ma vásárolni voltunk, délre értünk haza. Kende nagyon jól bírta. A reggeli 7-es kaja után csak egykor evett újra! Egész délelőtt elnézegetett, aztán aludt, aztán kiabált a karácsonyi díszeknek a Tetyóban... :D Mostanában annyira élvezi, ha hallja a hangját, hogy képes egész délelőttöket kiabálással tölteni. Meg van két új tudománya is: kúszik, mint a katonák a kötél alatt, így mindent elér, bármilyen távolságra is van tőle, a másik pedig, hogy imád könyökölni. Olyan laza olyankor, majd lefényképezem és megmutatom.

Friss képek róla:

Engedjenek kiiiiiiiii!!!!!!!!!!! :D
Kép

Ha már a masszázsról volt szó: ilyen laza vagyok utána:
Kép

Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
norwell
 
 


Sziasztok,

Először is BOLDOG NÉVNAPOT A KATIKNAK!!! (szerencsére még ma van)

Norwell, nálunk az a baj, ha nem büfizik, akkor később jön a balhé, amikor elkezdi nyomni a pocakját a levegő, akkor meg ugye, ki kell venni az ágyából, ami egy idő után lehet, hogy azzá fajulna, hogy hozzászopkik, a balhé=a felemeléssel. Másik gond, hogy Andris még nem nagyon fordul át magától, csak nagy ritkán. Pedig át tud fordulni a hasára, és sokszor amikor nyügösködik, akkor megforgatom, és megint tök jól elvan egy darabig, csak magától nem jut eszébe, hogy ilyet is lehetne csinálni.
Sokszor van olyan, hogy valami új "tudománnyal" kápráztat el minket, aztán napokig nem csinálja. Pedig mindig kitörő lelkesedéssel szoktuk megdícsérni, és látszólag Ő is örül a mi örömünknek. Volt már ilyen, aztán csak több nap múlva vette elő megint az adott mutatványt. :shock:
Kende baba nagyon kis husikás, mellette szerintem az én Andrisom egy kis nyüzige fazon, pedig már 7200 gramm. Sokszor kis szumóbajnoknak hívom, mert úgy csapkodja magát amikor meztelen, mint a japán szumósok, de úgy látom, már nem illik rá ez a név. :lol:

Preni, Andris is hasonló mutatványokra képes a kiságyában.
Kép
Kép

Wkata, ne aggódj, majd nálatok is elindul a fenékfeltolás! :) Különbözőek a babák, nem kell azon aggódni, hogy a Tiéd még nem csinál ezt-azt, amit már egy fiatalabb gyerkőc igen.

Masszázs: én is befizetnék rá! Egyszer voltam igazi profi keze alatt, Debrecenben az Arany bikában szálltunk meg, ha jól emlékezem a szálloda nevére. Úgy meggyúrtak, hogy másnap azt hittem, hogy tüdőgyulladásom van, annyira fájt minden levegővétel. Pedig csak annyit tett a masszőr, hogy kimaszírozta a csomókat a hátamból. :)

Üdv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


rosszul jár a babanet órája, nálam még csak 23.38 van

Kép

Kép
macsek7
 
 


Sziasztok!

Most van néhány percem, Peti elég későn reggelizett, és még húzza a lóbőrt.
Bocsika, hogy tegnap nem jöttem, de volt egy parázs vitám a családdal, és csak egy félórás séta és bőgés nyugtatott le. Utána meg nem igazán volt kedvem fórumozni. De most megpróbálok képbe kerülni.
De mindenek előtt boldog névnapot kívánok Satuknak, Katusnak és lányának, Wkatának, Tündérpöcöknek na meg Doren Vircsijének!
Még valami: szerintetek mekkora esélye van annak, hogy Peti bealudjon uzsonna közben két hétvégén is, mikor Feri eteti???? Mikor én etetem, nekem sose alszik el, de a múlt héten is, és tegnap is elaludt a fiam, miközben az apja kanalazta neki a tejpépet. :D
Közben volt etetés...

Tjuca, jesszus, nagyon be volt vizesedve a lábad! Nekem csak annyi volt, hogy meglátszódott a zokni gumija...de az most is meglátszódik, ha épp olyan napom van...
Édes az alvós kép, ahogy nézem Julcsika és Kinga vetekedhetne a "kinek volt/van nagyobb haja" versenyben. :D
Én se emelgetem Ferit, de most kb. 30 kg van köztünk, és ha én ledobnék 5-10 kg-t, akkor ez még több lenne, mert a férjem nem a közeli jövőben lesz soványabb (így azt hiszem, én sem).

Norwell, köszönjük szépen! Tényleg furcsa, hogy telik az idő. Egy másik fórumon írta az egyik lány, hogy a mai napig őrzi az értesítő SMS-t, amit küldtem neki. :)
Nekem van skype-om.
Érdekes, Peti, ha törik, ha szakad max. 4 órát bír ki kaja nélkül, de ezt is csak úgy, ha épp megyünk valahova. De van, hogy olyankor is megéhezik, csak győznünk kell dobhártyával, ha rázendít.
A képek szuperek.

Reni, én a férjemtől várom a masszázst, nagyon fáj a vállövem. Remélem, ma meg is kapom, mert egyébként meg fogok hülyülni.
Mi nem sokmindent fogunk venni karácsonyra. A mamámék asztali naptárat kapnak (Peti képeivel), a keresztszülőknek ugye én csinálom, anyukáméknak végtére a fagyasztószekrény az ajándék. Az én keresztszüleim és unokatesójaim meg valami piperecucc csomagot kapnak.
Ismerőseidnek távolról is gratula, sok tejcsit, miegyéb jót.

Macsek, ismerős ez a függőség. :o Nekem is volt olyan, hogy egy órát iwiweztem.
A férjem telefon- és hálózatszerelő, most épp a XVIII. kerületi kábeltévés hálózaton dolgoznak a kollégáival. Azt, hogy neki rossz-e, azt nem tudom, de az biztos, hogy mindent "késve" vesz észre, tehát pl. Peti már próbálja ülésben tartani magát egyedül a hét eleje óta, de ez érthető módon a férjemnek csak tegnap tűnt fel.
Esti büfimentesség néha nálunk is előfordul, én nem szoktam felkelteni. Ilyenkor Peti annyira bealszik, hogy no büfi, és este se jön ki belőle egy csepp kaja sem!
Nem elkeserítésnek, de szerintem Andris már csak azért sem lesz ínyenc. :) Nálunk most épp fini húsleves készül, majd dzsadzsálok össze Petinek belőle répát-krumplit-karfiolt-karalábét, holnap azt kap tízóraira.
A babanet órája egyébként az óraállítás óta siet 1 órát. Nekem nem tűnt fel, hanem egy másik fórumon írta az egyik lány.

Katus, neked is köszi. Hogy meddig bírható, nem tudom, de ha nem lenne itt a családom, már tutira megőrültem volna, így még tartható az állapot. A fizetése mondjuk rá, elfogadható, de kb. a fele a tiédnek. Valamennyi plusz pénzt kapnak a vidéki munkáért természetesen, de ahogy Macsek írta, az anyagi nem pótolja azt, amiről lemarad. Ja, és a jelenlegi munkakörében Szegeden az egyik legjobb cégnél van, mert ami még létezik kisebb-nagyobb vállakozás, ott is van vidéki-külföldi meló, és a fizetés általában kevesebb (már a bejelentett része).

Meteor, ilyen hamar? Ne szomorkodj, a magyar egészségügyben csoda, hogy három héten belülre kaptál időpontot.
A levél ügy érdekes: nálunk pl. simán bedobja a postás az ajánlott levelet a ládába már ezer éve. Csak a tértivevényeseket hozza fel, mert azokat alá kell írni. De pl. előfordult, hogy én voltam anyósomnál egyedül a házban (akkor még talán eljegyezve se voltunk a férjemmel), és a postás hozta a férjem jogsiját, és át tudtam venni. Igazából kézbesítő kérdése, hogy mennyire van bizodalma az emberek felé.
Itt nálunk is jó lenne, ha bevezetnék a faültetést, de Szegeden minden létező zöldterület már magánkézben van, és lakópark épül(t) rajta. :( Ahol meg még önkormányzati zöldterület van, ott fából is van elég.

Wkata, ne aggódj, lehet, hogy Misi még csak az elméleti infót gyűjti, és ha rákezd, akkor szaladhatsz utána. Peti is kúszik-mászik a maga módján, szóval, ha érdekli valami, azért elmegy. Nálunk már az ülés van soron, de még nem tudja magát felnyomni a kezével ülő helyzetbe, így elég érdekes pozitúrákat tud felvenni.
Nálunk is előfordulnak ilyen összevonások...néha. :)
Fogacskához gratula, nekünk még egy sincs, de "harapni" azt tud a drága, különösen az emberi állakat imádja.
Szerintem a fogjövés a ludas a nemalvásokban. Remélem azért nem fognak állandósulni a nyűgösségek.

Pil., látod-látod. Megy ez Amelinek! :) GRATULA! Majd én is csinálok ilyen képet, nálunk a "tartó", a játszóállvány, vagy a játékok, amik lógnak le róla.

Mára ennyi, ha tudok, este még benézek.
Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit nem voltam. :D Elég hosszú volt a hétvége. Szombaton vettem egy új farmert a kiszakadt helyett. :) Kornél nagyon jól bírta a bevásárlást. Egyébként mi csak kb 3 órát bírunk ki kaja nélkül, de nekem már ez is isteni, mert olyan is volt, amikor 2-2,5 óránként szopizott. Növelte a tejmennyiséget, így most boldog vagyok a 3 órákkal.

Ma megvolt a meglepi party a férjemnek a szülinapja alkalmából. Nagyon jól sikerült. A pici is jól bírta a tömeget. A legédesebb akkor volt, amikor a barátnőmék 5 éves kisfiát nézte ki magának játszópajtásnak. Szó szerint átkarolta a nyakát és úgy bújt oda hozzá, mintha puszit akarna adni neki. Persze - gondolom - mindez önkéntelen volt, de nagyon hatásos. :D

Nálunk most egyelőre új tudomány nincs, a régieket tökéletesítjük. (a félig-meddig ülést, illetve a fenék felemelést, amit igazából csak a kiságyban hajlandó csinálni, illetve már majnem átfordult a hátáról a hasára. Ha ezt megcsinálja, akkor forgunk mind a két irányba!!)

Masszírozás! Jajj, de jó lenne! Ha jön a karácsony, és lesz egy kis időm, mert a család tehermentesít, esküszöm befizetem magam! :)

Látom ez a faültetés mindenkit megfogott. Egyébként szerintem is nagyon jó dolog. S a legjobb benne, hogy ott ültetnek fákat, ahol játszóterek vannak. Hála istennek azokat is szépen újítják fel.

Ennyi voltam mára, mindenkinek nyugodalmas jóccakát.
S engedjétek meg, hogy így utólag minden Katalinnak boldog névnapot kívánjak.

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Juhééé, már balra is tudunk fordulni hasról hátra!!! :D Kép a blogban! Most szaladok! puszi!

pogacsa
 
 


Jó reggelt!

Mindenkinek köszönöm szépen a névnapi jókívánságokat.

A babanet óráját mindeni magának állítja be, az időeltolódás miatt van az egy óra eltérés.Azt nem tudom hogy hol kell átállítani de mintha azt olvastam volna valéahol hogy lent az időzónánál.

Csajok!
A mai naptól hivatalosan visszamentem dolgozni. :cry:
Azaz megkezdetem a meglévő szabadságaim kivételét. Mit mondjak nem vagyok feldobódva.

Kép

Kép
katus73
 
 


Katus!
:( :( :( Ez nagyon rosszul hangzik... Meddig lehetsz otthon?

Pogi!
Láttam a blogban! Ügyi! :D

Kép
Kép
norwell
 
 


COLETT:irtam Nked privát üzenetet!!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Hali.

Katus, nekem ez eszembe se jutott eddig. Az órát a Profilban lehet beállítani, majdnem legalul van. Nekem eddig GMT+2 óra volt, most beállítottam GMT+1 órára, remélem, műxik. :)

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Most csak röviden.

Katus!

Miért kell máris visszamenned?

Ex!

Ez a családi vita nagyon rosszul hangzik :cry:

Pil!

Örülök, hogy Amelinek bejött a nagyos fürdés. Nagyon ügyesen ül!

Colett!

Nálunk is nagy sztár a pacsker.

Lányok!

Már nem tudom kik kérdezték, na jó, akik utálnak

Pogi!

Majd belejön Gergő is. Grat a forgáshoz. Az ígért kép:
Kép
A kép maga nem túl jó, mert menekülnöm kellett :-) Látszik viszont, hogy mozog, mászik a vízben, és semmi sem érdekli, még az sem, ha orral beleesik a vízbe :twisted: mondjuk nem nagyon szokott, de már előfordult.

Macsek!

Andris mutatványi is nagyon jók :wink: :twisted:
Azért nem lett baj, mert az utolsó hónapban mindenkinek (háziorvos, szülésznő, védőnő, nőgyógyász) pisilnem kellett, mérték a vérnyomásom. Lassan olyan fóbiáim voltak, hogy tőlem nem a jegyet kéri az ellenőr, hanem ugyan csurrantsak már egyet, hátha van benne fehérje. És bingo, az utolsó hetekben már volt
:roll:

Norwell!

Ugye nem lesz baj a puci képekből? Nagyon ari Kende, megkajálom a kis golyó fejét 8)

pussz...

tjuca
 
 


Hú kicsit összekevertem a szöveget, mondjuk nem tudom hogyan csináltam...

Szóval a kérdésre-> hogyan nem lett baj a lábaimat elnézve -> válasz a Macsek üzije alatt

tjuca
 
 


Sziasztok!

Hát senkinemküldi nekem a naptárt? :(
Már 2x kértem :(

Szombaton picúr leesett az ágy közepéről :(
Nagyon megijjedtünk, mert pont a kutacsa alatt ütötte be a fejecskéjét...
már nem lehet egyedül hagyni, épp a porszívóért mentem ki, hogy az orrát gyékleljem és nagy püff, majd sírás....hogy hogy tudott leesni? olyan rossz anyának éreztem magam. Áthívtuk a mentős szomszédot, de megnyugtatott. Mondjuk pont utána bukott sokat (a hányás veszélyt jelent ilyenkor), de valószínű az új tápitól lehetett. Most ismét szopizunk és fáj is a pocak rendesen. Vagy az almától? A lényeg, hogy alig aludtunk az éjjel.

Egy válaszban olvastam, hogy valakinek izzad a babucija. De nem találom. Vencel feje csurog az izzadságtól, mikor eszik. Meg ki is van kopva hátul a haja. Na én beparáztam, hogy biztos korai Angol kórja van a gyereknek :( Olyan hipochonder lettem :(

Ex! Automatára van állítva, mégis szar képeket csinálok :(
Mi is örülünk ha 3 órát kibír kaja nélkül, hát még ha 4-et!

Kata! Gratula a foghoz! Szerintem is azért nyűgös! Vasárnap voltunk egy gimis barátnőmnél, iwiwen vettük fel a kapcsolatot (most versenyzünk férjjel, kinek van több ismerőse, nekem lenne, de nincs időm szerezni, inkább babnanetezek :) ) és az ő két és fél éves kislánya, míg ki nem bújtak a fogacskái, rossz alvó, nyűgös baba volt. Nagyon megviselte, bár tűrte a fájdalmat!

Remélem mindenkinek meggyógyult a férje, az enyém még néha szédeleg, nehéz pszichésen leküzdeni ezeket, amolyan pánikbetegség szerü.

Pogi! Köszi az almafoltra a tippet, de nincs még egy ötleted, mert nem tudom rögtön beáztatni!

ma megevett egy egész almát! Mármint pépet! Kérte és édesen ette. De szerintem fáj tőle a hasa! Ezután jön a barack. Azt is fokozatosan kell, először egy két kanállal?
Banánt ti adtok a picúroknak? Mert ugye az új "trend" szerint ez is allergizál...?

Férjnek van Skyp-ja.

Most csak ennyire futotta, de köszi mindenkinek a segítséget. Most fejek, eszek, mosok és hátha takarítok! Puszi:Mári
mári
 
 


Sziasztok, na itt vagyok, két napra kimaradtam, mert anyuéknál voltunk vidéken, ma meg eddig rohantam, munkám is volt, meg házimunka is, meg Ádival sétáltunk egy nagyot. végigolvastalak benneteket. :)
volt forgalom a hétvégén!

Nagymama gondom van. Hogy megértsétek az egészet, az elején kezdem. Amikor Nyuszus megszületett, épp akkor jött előnyugdíjba anyósom, az egészségi állapota, a fáradtsága miatt meg ugye elvileg azért, hogy "unokázzon" Előre megbeszéltük vele, hogy én egy pillanatra sem fogok eljönni a munkahelyemről, anyagi okok miatt és mert olyan a melóm, ami napi max 3-4 órát vesz igénybe, ha csak félgőzzel csinálom. Ő pedig készséggel vállata hogy vigyáz az unokájára, ez egyébként időben olyan heti kétszer - háromszor két - három órát jelent. Az utóbbi időben azonban úgy érzem, mintha nem jönne szivesen.Hívom telefonon és olyan kelletlenül válaszol, hogy jó, akkor jövök. Ha megkérdezem, nincs e valami baja, nem baj e hogy jönni kell, akkor azt mondja hogy nem, de valahogy érzem a hangján hogy kibírná nélkülünk is. A helyzet az, hogy sokszor lelkiismeret furdalásom van, amiért rábízom a kicsit. A múltkor már annyira rosszul éreztem magam, hogy mielőtt elment pénzt adtam neki, ő pedig minden további nélkül elfogadta. A következő héten jött, mint a kisangyal egy szó nélkül. Aztán néhány hét múlva rájöttem, hogy pénzt kell adjak neki, ha azt szeretném, hogy valamennyire is azt érezzem, szívesen foglalkozik a babával amig én a dolgom intézem. Tudni kell, hogy anyósomék egyébként sem állnak túl jól anyagilag, nem egyszer mi húzzuk ki őket a szinte végtelennek tűnő tartozásokból. Az egész ügyet elmeséltem a férjemnek, aki persze azonnal felhívta az anyukáját, amivel csak annyit ért el, hogy a mama másnap megjegyezte nekem, mennyire utálja ha mi neki akarunk lelkifurdallást csinálni...
Erre a férjem azt jvasolta, vegyük föl a mamát bébiszitternek. Ez NEM GÁZ SZERINTETEK? A saját gyerekem nagyanyjának fizessek, hogy vigyázzon a picimre? Mit gondoltok erről? Az én anyukám minden fenntartás nélkül bármikor elvállalná Ádámot, pusztán szeretetből, ha nem laknának tőlünk 200 kilóméterre.
Ebben biztos vagyok.

No de más téma.

Masszázs: Nálunk ez adok - kapok elven működik. Ha a férjem megkérdezi tőlem, hogy megmasszírozzon e az azt jelenti: ő szeretne masszázst kapni és abban reménykedik hogy utána visszamasszírozom. Most hétvégén egyébként önzetlen votlam. Egy masszőrrel készítettem interjút anyukámék városában és az felajánlotta, hogy megmasszíroz, én pedig a férjemnek adtam a lehetőséget. Megvolt a jócselekedetem. :evil: Pedig irigyeltem nagyon!

Ági, nagyon rossz lehet hogy olyan keveset vagy együtt a férjeddel. Meg tudlak érteni.Az én párom ugyan nem dolgozik másikm városban, de annyit jön megy, hogy mostanában szinte mindig későn ér haza, amikor Ádám már alszik. Van olyan nap, hogy ébren nem is látja Nyuszust, mert mikor elmegy, még alszik, mikor hazajön, már alszik. De Ádi úgy néz az apjára, mint valami Istenre, annyira szereti.Viszont szomnbat vasárnap szerencsére sosem dolgozik, az a családi és ebből nem enged. Ez nagyon jó. És mostanában majd minden este én fürösztöm Nyuszust.

Katus, az én öthónapos és 4 napos Ádámomnak sem elég már csak a szopi.Én boldog vagyok, hogy eddig is tudtam kizárólagosan szoptatni. Az elején nekem nagyon kevés tejem volt, Ádám nem szívott valami hatékonyan, folíton fejnem kellett neki a tejcsit és ez a napom jelentős részét elvitte, már majdnem feladtam. Aztán ahogy nőtt Nyuszus, úgy erősödött is és egyre ügyesebb szopis lett. :)
Most úgy kajálunk, hogy reggelire szopi van, kétszer, aztán tízóraira püré, délben megint szopi, délután gyümi, utána estig szopi és lefekvés előtt még egy kis BEBA Ha, de abból már nem szokott sokat, maximum egy 100 grammot ha megiszik.Viszont megnyugtatni többnyire még mindig csak cicivel tudom.

Lányok, szép idő volt ma, nem? Mi akkorát sétáltunk, Nyuszus el is pilledt a babakocsiban. :D Most is alszik, megvolt az uzsonna, ilyenkor mindig húzza picit a lóbőrt. Fogunk még nincs, viszont nagyon hisztisek vagyunk és állandóan állni akarunk.Úgy feszíti a lábát, hogy nem tudm leültetni, akár tíz percig is.Már tud támasztás nélkül üldögélni de azt még nem erőltetem, mert látszik rajta hogy még nem teljesen fixen és erőteljesen ül.

Hú most nagyon sokat írtam, bepótoltam a hétvégi szünetet!!!!!!
Üdv Mindenkinek!!!
:)

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Kép
Ja, és így áll Nyuszuska! :)
Kicsit homályos, mert Apa a telefonjával csinálta a képet kivételesen, de szerintem nagyon aranyos.

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


sziasztok,

mi is séta után vagyunk. nagyon élveztem, hogy végre nincs rettentő hideg. nálam jobban már csak a kutya élvezte a sétát, Pancsa manó meg szunyózott nagyokat.

Tündérpöcök,
nem egyzser a helyzeted. igazából nekem ebben a sztoriban az a gáz, hogy akkor jön szívesen a mama, ha pénzt kap érte. mert külön lehet ezt a kettőt választani, hogy segítitek őket anyagilag, de az, hogy csak akkor jön örömmel, ha lóvét is kap, az szerintem gáz:(
az én anyum hetente-kéthetente jön egyszer, de ez neki is kell, hogy együtt lehessen az unokával.
de gondolom marad ez a megoldás, hiszen egy ismeretlen bébiszittert keresni nem biztos, hogy jobb megoldás lenne.

Aztán itt többen "utálkoztak" a lefogyott kismamák miatt:) Na azért a vékonyak védelmében megjegyezném, hogy nekem úgy sikerült nagyon gyorsan visszanyernem az eredeti súlyom, hogy szülés után pár héttel bekaptam valami vírust, amit három hétig nem tudtam elmulasztani és folyamtosan jártam a wc-re.
Hát senkinek sem kivánom azt az időszakot és hogy így fogyjatok. Nem használt a diéta, gyógyszerek se nagyon, aztán olyan hirtelen ahogy jött el is múlt.

meteor
 
 


Sziasztok!

Tündérpöcök!
Engem mélyen felháborít, amit az anyósodról írtál! Majd ha a gyereked 10 éves lesz, akkor is pénzért fog vele foglalkozni? Netán főzni rá stb.? Én a helyedben keresnék egy igazi bébiszittert. Arról legalább tudnád, hogy ez a munkája és azért fizeted meg, hogy a gyerekedre vigyáz! Ne haragudj, hogy ezt írom, de én nem bíznám az anyósodra ha nem szívesen foglalkozik a saját unokájával. Miért nem mondja meg, ha neki ez macera? Szóval szerintem, ez NAGY GÁZ! Én szerintem örökre megharagudnék anyósomra, ha hasonlóan járna el! Bocs, hogy így keltem magamból!

Tjuca, Norvell, Macsek!
Nagyon drágák a babós képek!

Én is rakok fel egy olvasós képet!

Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


itt van a korábban igért kép arról, amint a barátnőm kislánya, Stella épp meg akarja enni Pancsa kezét.

a következőn pedig Ropi kutya ismerkedik Pannival. Kép Kép

meteor
 
 


prenata,

úgy tűnik nagyon egy véleményen vagyunk, csak Te jobban meg is tudtad fogalmazni!
tényleg szomorú, hogy nem szívesen foglalkozik a saját unokájával:(

meteor
 
 


Mári, próbáld meg azt a tejet, hátha még ilyenkor is jó! Egy barátnőm fia is izzad szopikor, még a kis orrán is csorog az izzadtság. Ne érezd magad rossz anyának, sztem minden gyereknek előbb-utóbb le kell esnie valahonnan. Ti már túl vagytok rajta. ;) :)

Pöcök, én ilyet elképzelni sem tudok, hogy a saját nagyanyjának fizessek! :O:O:O Nahát! Micsoda emberek vannak, ha nem megy szívesen akkor mondja meg, de basszus, nemár pénzt kérjen érte! :O:O:O Maximálisan egyetértek ezügyben Prenátával. Vegyél fel egy bébiszittert inkább.

pogacsa
 
 


Reni!

Peti már a reggeli sajtót olvassa? Nagyon tündéri azon a képen. Eladhatnátok államtitkárnak, legalább olyan gondterhelt képet vág, csak az a baj, hogy ő nem fejjel lefelé tartja az újságot, tehát ő már tud olvasni :twisted:


Meteor!

Pancsa nagyon szép, nekem nagyon tetszenek a kis golyófejű manók, annyira babák :-)

Tündérpöcök!

Nagyon ügyesen áll Nyuszus!
Lehet, hogy teljesen megbotránkoztok majd, nem lehetne, hogy ő kapja a gyest? Viszont akkor aztán unokázzon! Szabályokat lefektetni... Egyéb esetben inkább bébisintér.
Nálunk azon megy a huzivoni, hogy ki mennyiszer látja az uncsit, úgyhogy várunk még egy-két uncsit, hogy Kinga legyen már egy picit uncsi :twisted: :twisted:

tjuca
 
 


Rita!

Jó kis húsi Pancsa! Nem éhezik!

Tündérpöcök!
Tjuca nem írt hülyeséget! Viszont a GYES-ért minden nap vigyázhatna az unokájára! Egy ismerösöméknél is a nagyi ment el GYES-re. ( Mondjuk, szegény munkanélküli lett nyugdíj előtt. A baba féléves korától volt otthon a nagyi, ő kapta a gyest és anyuka visszament dolgozni!)

Reni
Kép
prenata
 
 


Tjuca, Prena,

köszi:) hát tényleg kiköveteli a maga adagját:) van is ordítás ha nem jön időben a cici, amikor őnagysága gyomra megkordul:)

visszatérve Tündérpöcök témakörhöz, biztos megoldható, hogy anyós kapja a GYESt, nade ha eleve csak a pénzért foglalkozik az unokával, különben meg nyüg neki, akkor veszett fejsze nyele....
honnan lehet majd biztos benne Tündérpöcök, hogy amikor ő kiteszi a lábát otthonról anyós tényleg törődik majd a kicsivel....lehet, hogy akkor is nyűgnek fogja érezni:(

meteor
 
 


Halika!

Gyerek a kiságyában játszadozik, talán lesz időm végigolvasni a mai termést.
Délelőtt bömbi volt...kb. 45 percig bírta, aztán elaludt. Jó, nem fogok ebből rendszert csinálni (mármint a sírni hagyásból), de sehogy se volt neki jó, így letettem inkább. Igaz, valszeg az is szerepet játszott, hogy a reggeli és a tízórai közt nem aludt csak kb. 10 percet.
Erről jut eszembe: valaki kérdezte a Frutapurát, Peti becsócsálja. Igaz, hogy csak 10 dkg, így kap még utána 100 ml tápit, de mondjuk rá, hogy ízlik neki, banán-körtéset vettem.
Ma kiváltottam én is a Hippes csomagot: volt benne egy póló, egy matrica, egy üveges bébiétel és egy bébiital, egy adag tejpéphez való por. Utóbbi őszibarack-sárgabarack ízesítésű volt, amit én nem mertem neki megvenni, mikor kiváltottam a Bababónuszos kupont...ennek ellenére úgy tolta befele, mint akinek muszáj! Szóval finom volt számára. :D
Ja, jó lett az óraállítás!
Tegnap kaptunk anyóstól "overállt", ő varrta Petinek, szupi lett, fent van a képtárban.

Tjuca, igen, rosszul. Néha vannak ilyen kiborulásaim...ilyen vagyok. Hétvégén a jegygyűrűm se volt rajtam, ma is csak azért vettem vissza, mert furcsa volt nem hordani. De szemét módon pénteken megint le fogom venni, és emlékeztetem a férjemet erre...
Kinga nagyon élvezi a fürdést, ez lejön a képről.
Tudom, hogy nem vicces, de nagyon jót mosolyogtam az ellenőrös mondaton.

Mári, őszintén, én vártam, hátha írsz, hogy megkaptad valakitől...de most átküldöm, hacsak lentebb nem látok utalást arra, hogy vki átküldte előttem.
Eséssel kapcsolatban dejavu érzésem van...Peti pontosan ugyanilyen módon esett le, és én is pont a porszívóért mentem ki, mert ki akartam szívni az orrát... Lányok vigyázzatok az orrszívással, veszélyes. :)
Izzadás miatt no para: Petinek törpekora óta gyöngyözik a homloka, ha eszik, és makk egészséges. Még lábszaga is van a maga módján. :D
Szerintem az almától azért fáj Vencel pocija, mert ugye savas. Jobb lenne, ha összekevernéd vmilyen más gyümivel. Én adok a fiamnak banánt, igaz, egyelőre csak üveges babakajában kapta (semmi baja nem lett tőle), de ma megevett egy fél banánvéget, édes volt, ahogy csócsálta.

Tündérpöcök, hát elég gáz ez a "nagymama" helyzet. Bocsika, hogy idézőjelesen írom, de véleményem szerint aki képes pénzt elfogadni miközben a saját unokájára vigyáz, finoman szólva ízléstelen. Megértem, hogy anyagi gondjaik vannak, de talán neked is jobb lenne, ha inkább kérne pénzt a tartozásra, mintsem, hogy "bébiszitterként" kapja meg, nem?
Peti is tud így állni, de mi tartjuk a hóna alatt. Ha meg cicát lát, képes lenne elszállni, vagy elszaladni, annyira járnak a kezei és a lábai. :)

Reni, jó az olvasós kép. Nálunk egyelőre a reklámújságok a nyerők, természetesen ezek némi olvasás után tutira a szájában kötnek ki. Nem csodálkoznék, ha lassan citromsárga vagy tűzpiros kakija lenne... :)

Meteor, szupik a képek.

Na mára ennyi voltam.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Csajok! SOS!

Kaki gondunk van! 4 napja nincs termés. 4 nappal ezelőttig napi 2-3-4, de néha minden szopi után volt termés, most pedig 4 napja semmi. Szenved piszkosul. Már éjszaka is egy jó párszor felsírt. Még akkor sem sír, ha éhes, max. dumál. Hőmérozás, kúpozás, hasmaszázs megvolt. Valami jó ötlet?

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Juca!
Miért lenne baj a képekből??? Nem érteni… Golyófej köszöni a dicséretet!

Tündérpöcök!
Hát, nekem ez nagyon-nagyon-nagyon durva volt… És inkább bébiszitter, akkor is, ha idegen. Ilyen szinten a nagyi semmivel sem jobb egy idegennél. Ha meg megkapja a GYES-t, pénz nélkül már nem is érdekli az unokája??? Ez olyan rideg...
Kende is imád álldogálni (két nappal fiatalabb Ádinál).

Meteor!
Nagyon jók a képek!

Preni!
Peti is könyvmoly lesz, úgy nézem!

Ma Kende kicsit nyűgös volt, szerintem a foga lesz az, a felső valamelyik. Aztán fél nyolckor beájult, azóta is alszik...

Pussz!

Kép
Kép
norwell
 
 


Preni!
Ne aggódj, majd jön. Peti még csak anyatejes?

Kép
Kép
norwell
 
 


Sziasztok Lányok,

már régen jelentkeztem... Nincs mentség, csak így alakult.

Bocsi, hogy most nem reagálok mindenkinek, gyosrsan átfutottam amit írtatok, amire emlékszem arra válaszolok.

Pogi: gratulálok Gergőcske fordulásához, nagyon ügyes :) . Ha nem vigyázol, holnap már menni fog :) . Továbbra is szuper a blog.

Tjuca: jó, hogy ismét itt vagy köztünk :) .

Tündérpöcök: hát anyós miatt :? , én még ilyet nem is hallottam... Azt megértem, ha vkinek anyagi problémái vannak és segítség kell, de szerintem nem így kellene megoldani.

Ex: hihetetlen, hogy Peti milyen gyorsan fejlődik, szerintem mindent korábban csinált, mint a kortársai :) . Nagyon ügyi.

Preni: szerintem próbálj meg teát adni neki, ami kimondottan csecsemőknek való. Én kb. 2-3 alkalommal adtam eddig Marcinak, de hatásos, megmozgatja a kis pociját. Egyáltalán nem vagyok híve a teáztatásnak, de ha használ, akkor megéri.

Babás képek: édesek, tündériek, zabálnivalók :) :) :) .

Néhány szó rólunk: múlt héten sikerült elmennem kozmetikába, háááá mint akit kicseréltek :) .
Most már tényleg úgy néz ki, hogy jön a foga Marcinak. Tiszta nyál szegény baba és néhány napja este keserves sírás volt. Ez több estén keresztül ismétlődött, de most úgy néz ki, hogy meg lehet vígasztalni cicivel :) .
Egyébként mi is forgunk hasról hátra mindkét oldalon, de a hátról hasra még nem megy, de már nagyon közel vagyunk. Olyan édes, amikor oldalt fekszik és próbálkozik, megzabálom :) :) :) .

Suli: a héten kell jelentkezni vizsgákra..., nagyon várom, gondolhatjátok...

Felhívtak a munkahelyemről, hogy dec. 5-én jön a Mikulás és hogy visszük-e Marcit??? Úgy döntöttük a férjemmel, hogy igen :) . Már nagyon várom. Tavaly még más gyerekeinek a képét nézegettem, ahogy átveszik a kis csomagot a Mikulástól és lám, idén már a mi babánk is ott lesz :) . Igazából akkor izgalmas már, amikor már egy kicsit nagyobbak. A gyerekek készülnek mondókákkal, versekkel, énekekkel (persze vannak kis félénkek is, akik nem produlálják magukat, de a többségük nagyon élvezi a szereplést).

Most más nem jut eszembe, szép estét mindenkinek!!!

Üdv.:
Eni
marcy
 
 


Szép jó estét mindenkinek!

Gondoltam, hogy durvának fogjátok találni a helyzetet, szerintem is az.
Maga a gondolat is ízléstelen számomra, ahogyan az Ági megfogalmazta, hogy fizessek a gyerek nagyanyjának. Szerintem ez nem valami családias. Mindegy, majd csak lesz valahogy.Érlelődik bennem a bébiszitter gondolata, amig nem lesz bölcsis Nyuszus, valamit ki kell találnom hogy tudjam végezni a munkám, mert mindig van belőle bőven.persze, próbáltam már magammal vinni amikor egy-egy interjút csináltam de csak akkor működött ha a férjem is velünk jött és szórakoztatta Őbabaságát, mert különben folyton produkálta magát, hogy vele foglalkozzam és nem hagyott dolgozni.Tulajdonképpen igaza is van. Végül is, mi keresni valója van neki ott ahol a mamája dolgozik? neki az a dolga hogy játsszon, fejlődjön, szundizzzon.:-)

Reni, egyszer Nyuszuskának is volt ilyen székrekedés gondja, mi akkor kamillateás beöntést adtunk a fiunknak, a doki néni javaslatára. Azaz hogy apukája adott neki mert engem nem vitt rá a lélek. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Gyógyszertárban lehet ehhez a művelethez speciális felszerelést kapni fillérekért. Igazából úgy tűnt ádám nem sokat vett észre az egészből, viszont megoldódott a gondja.

Na megyek, mert a párom már panaszkodik, hogy nem vele beszélgetek. Jó éjszakát minden mamának, papának és babának!!! :D

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Hello lányok!

Tündériek a feltett képek! :D

Preni: haláli az olvasós kis Peti! A széklet miatt pedig tényleg ne aggódj! Ilyen nekünk is volt. Nem tudom, hogy csak szopik-e még Peti. Ilyenkor azt mondják, hogy jól hasznosítja az anyatejet. Ha meg továbbra sincs, szerintem érdemes majd orvost kérdezni. De én úgy tudom, hogy akár 6 napig is előfordulhat, hogy nincs széklet és az nem probléma. (Talán nem írok butaságot)

Kitti: hááát, ez az anyós téma érdekes. Különösen úgy, hogy előtte megbeszéltétek. Akkor miért nem mondja ki kereken, hogy mi a baja. Na de pénzért vigyázni a saját unokájára. Én a saját "nagyijainkból" indulok ki. Majdnem hogy versenyt "futnak" azért, hogy ki vigyázzon a picire. Igaz nekünk szerencsénk van, mert mindketten itt laknak. Bár még nem nyugdíjasok, de igyekeznek jönni és segíteni. INGYEN! Szóval ne haragudj, de mélyen egyetértek Renivel és Pogival. GÁZ.

Meteor: nagyon jó kis húsban van Panni. :D

Velünk ma semmi érdekes nem történt. Nagyon sokat aludt. Legalábbis a szokásoshoz képest. Még egy DVD-t is sikerült megnézni a férjemmel. :D Ritka alkalmak egyike. Kettesben lehettünk! Talán az idő miatt volt ilyen. Most is édesdeden alszik.
Holnap reggel el kell mennem órára. Először jön a nagypapa vigyázni az unokájára. Sokat vannak együtt, de úgy hogy csak egyedül, most először. Kivancsi vagyok hogy bírják majd egymást!

Na, elköszönök, megyek aludni! :)
Jó éjt mindenkinek:

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan, mert alapvetően olvasni ültem le, mennem kell fejni, csak láttam, hogy Reniéknél helyzet van:
sztem aktuálisan a kúp meg fogja oldani, csak várni kell egy kicsit (nálunk volt hogy 1,5 óra múlva lett termés), hosszabb távra meg érdemes reggelente szőlőcukros kamillateát adni két-három napig, az rendbe hozza. Meg még valami jó, ha már majd nem csak anyatejeztek: őszibarack. Nálunk az tök sokat segít.

Többire most nem írok, mert vendégség volt, meg fogfájunk továbbra is ezerrel, hulla vagyok, holnap jövök.

Puszi!
Kata

Kép
wkata
 
 


Preni:cukros kamilla teát itass vele.
Vagy igyál sok őszilevet ha szopizik,van akinél az is nagyon jól hat.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Juca!
Nem akarnám nagyon részletezni, hogy miért kell visszamennem dolgozni mert elég részletesen kifejtettem és lehet, hogy a többieknek már a könyökén jön ki.
Lejárt a szülési szabadságom ( amely időszakra én a teljes fizetésemet kaptam), és miután a jövedelmünk nagyon nagyrésze hitel visszavizetésre megy el ezért nem engedhetem meg magamnak azt a "luxust", hogy otthon maradjak a csaknem 90.000.-ftal kevesebb Gyed-en.

Meteor!
Ez a vékony nőci kiutálás 100 éve megy a topicban és ez poén, már akkor utálkoztunk amikor még a babák csak szilva nagyságúak voltak apocakunkba.

nagymama kérdés: miért ne mehetne el a nagymama gyes-re?
Azért elég kemény egy idősebb embernek hetente 5x napi 8 órában felügyelni egy kisbabát még akkor is ha az az unokája.
A gyes összege pedig elég arra, hogy a nagymama megfőzze magának és a babának a kajáját.
Viszont ilyen esetben szigorúan le kell fektetni a szabályokat ( mennyit kell egy nap dolgozni, mennyi szabadsága van egy évbe)
ugyanúgy mint egy bébiszitternél.

Az viszont durva, hogy megbeszéltétek előre, hogy majd ő fog vigyázni a gyerekre és most húzódozik tőle.
A pénzt meg lehet, hogy nem a gyerekvizásá miatt fogadta el hanem csak úgy mert szüksége volt rá.

Preni!
Ezt a beöntést én is hallottam már de szerintem mindenféle képpen konzultálj egy orvossal.

Teszek föl két képet:

Kép

Kép

Kép
katus73
 
 


Akkor itt a másik kép:

Kép

Kép

Kép
katus73
 
 


Katus!

Értem. Nekünk a havi törlesztőrészlet 130 e. Nem részletezem sok. Viszont nekem megszűnt a munkaviszonyom, mivel az állambácsi az EUs állásokra nem képes határozatlant kötni :evil:
Apropó, ha valaki tud ithhonról végezhető pénzügyes melót, az dobjon rám egy e-mailt! No hát szilvamaggyerekkel még nem utáltatok volna :twisted: :wink:
Hú gyönyörűek a lányaid!

Na most rohannom kell, bocsi a többiektől.

tjuca
 
 


Jó reggelt mindenkinek,

katus,
értettem persze, hogy poén az egész, de azért értsétek meg a vékonyokat is: néha egész keserves tud lenni a fogyás:)

én pont most beszéltem anyóssal, örül mindig ha hívom és hallhatja az onokát. én bírom eléggé az anyósom, bár lehet, hogyha nem 120 km volna a távolság akkor egy idő után már idegesítene. ő ugyanis ezotéria-"buzi", ma is meghallgathattam tőle, hogy Pancsa kristály-gyerek, amit meg ne kérdezzetek micsoda:)
meg pölö Pancsa a Krétai Nap-kapun keresztül szállt le a földre, poénkodtunk is a férjemmel, hogy biztos azért késett pár napot mert bulizott Krétán:)

hát nálunk ilyenek vannak. ma meg megyünk fotózkodni. egy ismerősünk barátnője ugyanis fotós és csinál majd képeket a kisasszonyról, én meg abból akarok nagyiknak képeket, meg naptárat készítetteni.

mindenkinek szép napot és remélem már Peti kaki gondjai is megoldódott. Reni, lehet, hogy segítene, ha ennél mindenféle joghurtokat, vagy olyat ami téged is megindít.

meteor
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?