Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, csak egy gyors bekukkantás!
Visszaolvastalak benneteket de írni már nincs időm, mert leragad a szemem.
Képzeljétek, moziban voltunk!!!!Fél év után először!Király! :D :D :D
Ádi meg remekül érezte magát az őt pesztrálók között de erről majd írok bővebben... :D

Jó éjt mindenkinek.

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Sziasztok, látom, tegnap este óta már nem volt forgalom ami nem is csoda, lévén hogy este 11kor írtam.Na, végre megnéztük a férjemmel a Szabadság, szerelmet. Naaagyon tetszett.Még a végén megtanulunk filmet csinálni. :D :D :D
Szóval Ádám addiga férjem unokanővérénél vendégeskedett, ahol 3 nő és 2 pasi plusz egy macska ugrált körülötte és egy hangos szava nem volt. Kerek 3 óra.Ez volt eddig a legtöbb idő amire magára hagytam Őbabaságát. Jól bírta, állítólag végig vigyorogta az egészet, nagyon élvezte hogy végre ő lehet a középpontban.
Igazából, ha foglalkoznak vele, nincs gond, ő unatkozni nem szeret, egyedül képtelen magát elfoglalni. Ma reggel pl. köré raktam vagy 50 kabalát, hát, kb. 5 percig, ha lekötötte őt a dolog, nem tovább.Utána ismét sírás.

Na, megyek mert most épp alszik és sok a dolgom. :shock:

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Sziasztok Lányok,

most csak életjelet adok magunkról :) , élünk :) :) :) .

Este jövök, addig is jelentkezzetek ti is :) .

Üdv.:
Eni

Képzeljétek: Marcika már majdnem átfordul hátról hasra is :) . Olyan édes, ahogy a magasba emeli a lábacskáit, aztán elfordul oldalra, de még nem sikerül neki átfordulni :) .

Kép[/url]
marcy
 
 

 
 

Sziasztok!

Én is csak gyorsan bekukkoltam. Elolvastam mit írtatok. Kornél alszik, így én is kihasználom az időt egy kis házimunkára majd.

Marcy: Kornél is ugyanazt csinálja mint Marci. Lábakat égnek, elfordul oldalra, fejét hátracsapja, aztn ott megakad a dolog. Néha szoktam neki segíteni. Olyankor nagyon élvezi, hogy hason van, újra megpróbáljuk, de minidg elakadunk. A keze van útban. De majd megtanulja.

Képzeljétek. Estem egy hatalmasat a nagypapámnál. Már nagyon kiváncsi volt a Kornélra, így aztán tegnapelőtt kivttük hozzá. Mikor eljöttünk tőle már sötét volt. Beleléphettem valami gödörbe, kifordult a bokám, és aztán meg is volt a baj. Pici meg a kezembe. Igyekeztem úgy esni, hogy neki semmi baja ne legyen. Sikerült is, erre legalább büszke vagyok, de a farmerem bánja! Olyan szépen kilyukadt, hogy most vagy visszahozom a szakadt farmer divatot, vagy csinálok belőle rövidnadrágot.

Ex. köszi a jókívánságokat a férjem nevében is.

Na, elköszönök, aztán irány a konyha. Megpróbálok valami sütit készíteni. A hétvégén ünnepeljük a férjem szülinapját, de még nem tud róla, hogy partit rendeztem. :D Meghívtam a barátokat. Kiváncsi vagyok hogy fog elsülni a dolog.

Szép napot mindenkinek: Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok!

Végre itt vagyok! Vissza akartam olvasni, de képtelenség. Inkább igyekszem holnaptól napra kész lenni!
Az újaknak üdv itt, addig-addig nem jöttem, míg nektek én lettem az új! :D
Venceltől már van egy kis időm, de a férjem beteg lett, 2 hétig itthon volt. Nagyon jó volt, bár az első héten minden nap rosszul lett, így nem élvezhettük annyira a szabadságát! nincs szervi baja, az idegrendszere kreálta a rosszulléteket! Igyekszünk nem tudomást venni róla. szóval hiába volt itthon, még kevebb időm lett mindenre, pedig segített is. Hogy van ez? Valaki írta is, hogy hiába férj itthon, mégis kevesebb az ideje. Talán mert ilyenkor van még egy gyerekünk? :D
Én is beteg voltam, csúnya mandulagyuszim volt, nyelni enni alig bírtam. Szerencsére Vencel nem kapta el.
Itt lenne is 1 kérdésem: a házidokim mondta, mivel antibogyeszt szedtem, ne szoptassak, öntsem ki a lejt tejet. Védőnőhugi mondta, 1 hét míg kiürül a szervezetemből, még ne szopizzunk. Ma a gyerekdoki mondta, szoptatni kellett volna, ő is kaphat ilyen gyógyit, nem mérgezem meg, többet ártottam a nem szpival.
Akkor most szopizzunk?????
Tulképp nem bánom, hogy így alakult, bár mindkettőnknek hiányzik a szopi. Ugyanis cicidili volt ami lehetett a foga miatt is, de most hogy fejek, látom, nincs annyi, mint amennyi neki kell. A fele van kb. Amióta tápizunk, sokkal kiegyensúlyozottabb. Jóllakik, utána beszélget, játszunk, altatom, alszik. Néha kimarad az alvás. Éjjel is csak 1x, 2x ébred, na akkor ordítva kéri a kaját! De visszaalszik.
A következő kérdés: Megcsinálhatom a tápit, hogy éjjel csak melegíteni kelljen?
Kezdeni kell a gyümit is, de valahogy nem akaródzik...mindig is féltem a kotyvasztástól, kajacsinálástól! Már ott kezdődik a dolog, hogy jól megmosom a gyümit stb..mit jelent az, hogy jól megmosom???meg az edényei tisztán tartása....ne mossam mosószerrel...a cumisüveget sem tudom mosogatószer nélkül jól elmosni. SSZóval minden olyan körülms nekem...de Vencelért mindent! Még jó. hogy csak 1 kiskanállal kezdünk. Apropó,ti biokaját vesztek, vagy amit a boltokban (Auchan Tesco) , zölségesben árulnak? És csapvízet forraltok a tápihoz? Szóval tényleg a cici a legegyszerübb. A fejés is nagyon időigényes, macera. Na nem panaszkodom.

Vencel édes, hatalmasakat nevet,t beszélget! Teljesen elvarázsol minket! Bár még sokat kell ringatni, ölbe venni, de határozottan javulunk! Most is alszik, a kiságyában! Este is ott alszik, én apával! az első felvonásig. Aztán már hajnalban nem jövök vissza hozzá, mert 3 után már nem alszik mélyen Vencel, vissza kell ringatni.

Néha nagyon elfáradok és sok a tennivaló. Ilyenkor jó lennének a nagyszülők, meg hogy lássák, mennyit fejlődött. De inkább messze legyenek, mint közel. Akkor alig tarthatnám a karomban a kisfiamat :D

Valaki (bocsi) Írta, hogy csinált naptárt! Elküldenéd nekem is?
www.vajdamara@freemail.hu

Köszi!!!!!

Remélem mindenki jól van! Elkezdem a mai olvasni! Puszi :Mári
mári
 
 


Üdv!

Kicsit korai vagyok, de most van egy kis időm, szeretnék hamar ágyba bújni, kicsit kómás vagyok... Peti épp kiszemelte magának a hősugárzót, terítőstől akarta magához húzni. :D
Képzeljétek, a férjeméknek a heti hét napból lassan nyolcat kell dolgozzanak! Remélem, elég lesz a főnökeinek, ha csak hétfőtől-szombatig fognak dolgozni, addigra már talán Szegeden.
Ma az asztal alól szedtem ki Petit. Egész jó volt ma a kedve a fürdés előtti sírást leszámítva.

Tündérpöcök, valahol Peti is ilyen. Igaz, ő néha egész jól elvan magában is, de ez ahhoz képest nudli, mint ahogy elvan, ha törődnek vele. Időben ugyanaz, csak másképp viselkedik. Egyedül elgagyarászik, ha meg van körülötte valaki, akkor vigyorog. :)

Marcy, akkor hamarosan lesz ebből gurulás!

Wawel, meg fogja tanulni, hogy mit csináljon a kezeivel. Nálunk is nehezen ment, néha azt hittem, hogy eltöri, de aztán rájött, hogy hogyan kéne azt "eltenni" az útból.
Legközelebb óvatosabban! A lényeg, hogy nem lett nagyobb bajotok.

Mári, ezt senki nem merte leírni, de szerintem is úgy van, hogy ha van férj, akkor van plusz 1 gyerek is. :)
Szopi, szerintem nem kell egy hét semminek. Én valahol olvastam, hogy az utolsó bogyesz után 6 órával már lehet mellre tenni a babát. De ugye egyszeri anyukának fogalma sincs semmiről, hát még ha ketten háromfélét mondanak.
Tápi hűtőben 24 órát eláll, szóval megcsinálhatod. Én sima csapvizet használok hozzá, de szvsz rajta is van mindegyik dobozán. Tudod, abban nincs semmi plusz, ami kell, az a tápiban van.
Én Petinek gyümi gyanánt babakaját adok. Nekem nincs energiám kotyvasztani. Majd, ha kaphat többfélét, akkor kap az itthoniból. De szerintem simán vehetsz neki Tescosat vagy Auchanos zöldséget. Tisztán tartás: igazából annyit jelent, hogy az CSAK a babáé legyen, mosogatószert nyugodtan használhatsz a tisztításukhoz.

Na mára ennyi.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Mári!
Szuper, hogy újra jöttél!!! Jó sok betegségetek volt :-( még jó, hogy már jobban vagytok!

Kotyvasztás:
szerintem is az a lényeg, hogy vegyél egy kis lábost, és az legyen Vencelé, meg esetleg egy új fakanalat, stb. hozzá. Én pl. egy külön szivaccsal is mosogatom Misi cuccait, és kevesebb mosogatószerrel, de többször öblítve forró vízzel. Amíg kezditek a gyümölcsöket, addig a legegyszerűbb a bolti bébikaja, elég új dolog lesz a kanál, partedli, új ízek, stb. Aztán ha már belejöttök, szerintem a legjobb egy botmixer, vagy pedig egy új szita és azon átpasszírozva a kaja. Amíg egy üvegnyi babakaját nem eszik meg egyszerre, addig elég sziszifuszi nekiállni csinálni saját magad, mert kb. 4 kanál kell eleinte (2 a gyerekbe, 2 a ruhára vagy anyára - nálunk így indult a gyümölcsevés).

Szopi visszaállás:
Az egy hét piszok soknak tűnik, szvsz marhaság. Kivéve, ha vmi rettentő durva gyógyszert szedtél volna, de mandulagyulladásra olyat nem kaphattál. Egy nap bőven elég szerintem, de én nem vagyok orvos. Viszont némi józan ésszel rendelkezem :-)

Nekem is lenne kérdésem:
Aki ad krumplipürét, hogy csináljátok??? Nekem olyan nyúlós izé lett :-( pedig anyatejjel öntöttem fel. Ennyit számít, hogy a felnőtt krumplipürében van vaj is? vagy mit rontottam el??? Almával megette Misi, de semmi komolyabb lelkesedés nem volt, pedig a sütőtököt almával hangosan dicsőítette korábban. Most meg csak épphogy kinyitotta a száját, lenyelte, de kész, ennyi.

Még valami:
Van már valami kialakult aludni menési szertartásotok? Nálunk nem nagyon alakul a rendszer (egyesek szerint elkényeztetem a fiam), és nem tudom, hogy mikorra kéne tényleg valami szigorúbb menetrend. Sógornőméknél annyi az egész, hogy beviszik a fiukat a szobájába, puszi, leoltják a villanyt, és a gyerek elalszik magától :shock: csak 17 hónapos egyébként. Nálunk ilyen nem lesz 11 hónap múlva sem, attól tartok...

Megyek vasalni, napközben nem jutott rá erő.

Pussz,
Kata

Kép
wkata
 
 


Még egyszer elolvasva amit írtam, láttam, hogy kicsit hülyén fogalmaztam :oops:
Természetesen nem Rád, hanem az orvosra és a védőnőre (még ha hugi is) vonatkozott a nem túl szép megjegyzésem.
Te nagyon lelkiismeretes anyuka vagy, aki meghallgatja a három egészségügyi mókus három véleményét is, aztán megpróbálja a legjobbat dönteni a gyerek érdekében.
Bocs...

Kép
wkata
 
 


Kata, kialakult alvási menetrend még nálunk sincsen.Egyik este beteszem az ágyba, megpuszilgatom úgy 9 körül és magától elalszik akár a kisangyal, máskor meg pl. ma kiabált egészen addig amig cicit nem kapott, attól aztán bealudt.A nyűgösebb estéken csak így megy, másként beleizzad a sírásba és annyira sajnálom hogy képtelen vagyok nézni a küszködését. A párom szerint elkényeztetem, de szerintem azzal nem teszek jót a gyereknek ha hagyom hogy kiordítsa a lelkét.

Ági, Ádámomnál az a helyzet, hogy két véglet létezik nála: vagy nagyon vigyorog, vagy nagyon ordít. Szerintem ezt nem tőlem örökölte... :?:
Az az igazság, hogy a mozgása miatt aggódom picit. Magától sehová nem fordul, ez az igazság. Ha hasra rakom, szépen támaszt, akár tíz-tizenöt percig egyfolytában, de ezen kívül mást nem csinál.Még csak az oldalára sem fordul.Kezével lábával kalimpál, megfog és a szájába vesz dolgokat de ezen kívül még mindig semmi. Én igazán nem vagyok ilyen teljesítménycentrikus anyuka és tudom, hogy minden baba más és más, de néha annyira fájó hogy sok Ádinál két hónappal fiatalabb kisbaba és legalább oldalra fordul. Ő meg holnap betölti az 5 hónapot és nem csinál semmit. :(
Kezdek aggódni.
Na megyek filmet nézni, mielőtt még jobban belelovallom magam a dologba és idegeskedni kezdek.

Jó éjt mindenkinek.

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezés.
Mostanába iszonyat nyügi van. Már 2 alsó fogacska kint van. Szerintem készülődnek a felsők is. Sehogy nem jó neki, csak ha vállon van és sétálunk vele.
Ráadásul megint megfázott. Egyik éjjel kb 2 órát aludtam. Kicsit hulla vagyok. Ha holnap hajlandó napközben aludni akkor végigolvasok mi van veletek.
Ja még annyi. Ma voltunk mérekezni 7 kg és 68 cm :)
Én meg tegnap voltam nődokinál. Minden okés velem is.
Mindenkinek hatalmas puszi
Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!

Kisvirág!
Kendének gratulálok a két fogacskához!

Wkata!
Nálunk már kb. Peti 2 hónapos korától az menet ( amióta kimarad az éjféli szopi), hogy fél9 körül fürdés, utána szopi. Ha szerencsénk van belealszik a szopiba, ha nem akkor is zsupsz a kiságyába és álomba dumálja magát. 1-szer 2-szer volt hiszti ( valószínűleg a fáradtságtól), de nem vettük ki és elég hamar abbahagyta és elaludt. Petit egyébként sem lehet elringatni, mert azt hiszi, hogy játszunk vele.

Ma egyébként rengeteget aludt a drága. Délelőtt kaja előtt, fél 12-kor aludt el. Fél 2-kor pislogott, gyorsan megszoptattam és visszaaludt még fél 3-ig. Este hatkor megint aludt egy 3/4 órát. Olyankor hangosan dumál már Peti, hogy a férjem megjegyezte, hogy ha így halad a szomszédok átjönnek szólni!

Na, megyek én is aludni. Jó éjt!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok,

Az esti altatással-alvással kapcsolatban én abszolut a rendszer bevezetésére esküszöm. Kell a babának is, hogy tudja, hogy mi fog következni. És félévesen már nagyon ideje elkezdeni, sőt.
Nálunk ez úgy van, hogy mindig megpróbálom ugyanabban az időben fürdetni, utána a szobájában sötétben szopi, utána beteszem a kiságyba, alvás. Amíg pici volt, bealudt. Most már nem alszik bele a szopiba, de beteszem a kiságyba, rövid dumálás után szunya van.
Igaz, ehhez Virág irtó jó természete is kellett, mert nem az én érdemem hogy ezek után átalussza az egész éjszakát. Bár ezt pont két napja szóltam el, mert tegnap hajnalban felkelt ötkor, dumált. Természetesen felébresztette Lacust is, én meg azt hittem majd visszaalszik, de hatkor már meg kellett etetni. Remélem nem lesz rendszer belőle :lol:

Colett, Máté jó helyeket talál az alvásra! Lacusra kb. másfél évesen egyszer éjszaka a szobája küszöbén találtam rá, ott aludt, alatta a macija... :D

Jó éjt,
Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!

Csütörtökön voltunk az utolsó szurin, nagyon bátor volt a kisfiam :) Meg is mérték: 6470 gramm és 61,5 cm. Ahogy én itt hallgatom, mindig úgy tűnik, hogy Márk kicsi, de amikor a dokinéni meglátta. csak annyit tudott mondani, milyen kis husi lett :)
Volt egy időszakunk, amikor minden éjjel felkelt olyan 4 körül, de szerencsére úgy tűnik ez elmúlt, és most 6-kor kel.

Kitti, ne aggódj, lehet hogy csak lusta a fiad. Próbáld ki azt a fordulási tornát, amit Pogi leírt, hátha így rákap az ízére.

Wkata, a vaj tényleg sokat számít. A krumplipüré egyébként attól is ragacsos lesz, ha nem összenyomod a krumplit, hanem mixerrel kevered el. Esetleg tegyél bele kicsit kevesebb tejet.

Alvási szokások: Álltalában délelött alszik egy picit, olyan fél órát, .majd az ebéd után játék, és olyan 1-fél2 körül elfárad, és olyankor kiteszem a teraszra babakocsiban és ott alszik egy nagyot. Ma pl 1-től fél ötig aludt. Aztán így késő délután is alszik valamikor egy picikét, olyan 20-30 percet. Fél 9 körül kezdődik a fürdetési sor, ami egy hosszú játékkal egybekötöttt vetkőzésből, fürcsiből, hosszas játékos öltözésből áll. Ebben jól kifárad testileg és szellemileg is, így a végére már éhes is lesz. Ekkor már fél 10 körül van. Az evésbe álltalában belealszik, de ha nem, akkoris leteszem, és álombabeszélgeti magát. Őt se lehet altatni, mert azt hiszi játék. Eddig 8-kor kelt pontosan, de a mostani összezavarodási időszak óta 6-kor kel, és evés után visszaalszik 10-ig. Márknak tényleg nem rossz az alvókája :)

Ex, Peti tényleg nagyon mozgékony már. Úgy látom nem nagyon hagyhatod magára.

amandi
 
 


Sziasztok!

Mári:szerintem lehet gyógyszer mellett szoptatni,ma már vannak olyan készítmények,amit lehet szoptatás alatt szedni.Én is szedtem,amikor Alexa két hónapos volt.

Ex:nem semmi, hogy a párodnak ennyit kell dogoznia.Hogy bírja?Azért nektek sem lehet olyan jó,hogy ennyit kell Őt nélkülözni.Bár az jó,hogy ott van veletek a család.

Alvás-altatás:Vencel kb 9 körül alszik el,nem kell altatni,szopizik,és elalszik,vagy már a kezemben,vgay beteszem az ágyba,fogja a kezemet,és úgy.Olyan 5.kor szopizik és visszaalszik fél kilencig.Alszik egy fél órát délelőtt,majd az ebéd-szopi után alszik egy hosszút 2,5-3 órát,és még este felé kb 1 órát.Napközben,ha bent vagyunk akkor a kezembe veszem,és némi nyügi után elalszik,de nem ringatom,ha kint vagyunk akkor beleteszem a kocsiba,és már alszik is.

Tündérpöcök:szerintem ne aggódj a mozgás miatt.Vencel kedden lesz 5 hónapos ,és még ő sem fordult át,csak oldalra gurul,szóval próbálkozik.Alexa lányom pedig azt csinálta,hogy 4 hónaposan átfordult hátról hasra,de mivel utált hason leni,ezért utána nem csinálta,majdnem 7 hónapos koráig nem csinált semmit,aztán akkor egyik napról a másikra elkezdett gurulni,felülni,a mászás kimaradt,10 hónaposan stabilan járt.Ő pl nem is nagyon nyúlkált a tárgyakért,nem vett semmit a szájába,még akkor sem,amikor jött a foga,kivéve a kezét.Nagy különbség van közte és Vencel között,Vencel pl simán ki be rakja magának a cumit,Alexa meg már jóval elmúlt egy éves,amikor ezt megcsinálta.Szóval ne izgulj!

Kisvirág:jobbulást,és jobb éjszakákat!Lehet,hogya foga miatt taknyos?

Krumpli:a főzőlével is össze lehet keverni.Én nem turmixoltam soha semmit,hanem csak összetörtem.

Én vagy bébi kaját adtam az elején,vagy a mienkből kivettem a krumplit, répát,úgy jobban megette,nem főzök nagyon fűszeresen,és sósan sem.

Magunkról:családi helyzet annyit változott,hogy anyós úgy tesz ,mintha semmi nem történt volna.Én megtartom a három lépés távolságot,denem vagyok vele bunkó.Éppen éjszakás,így nem nagyon futunk össze.Após tök normális.Párom viszont nagyon megharagudott anyósra,köszönésen kívül nem beszél velük,meg rajta egyébként is látszik,ha haragszik.Anyós is érzi rajt,mert egyből eliszkolt,amikor hazajött párom.
Kicsit jobb a kedvem,hogy nem háborúzik,mert Alexa szereti őket,és nem érteni,hogy mi van.
Ja annyibanváltoztattunk,hogy mindent megvttünk külön,amit eddig tőlük kaptunk,mert ezt is a fejünkhöz vágta.(zöldség,tojás)
Valószínű ezen is meg fog sértődni.

Gyerekek jól vannak,csak Alex nehezen viseli,hogy nem egész nap kint vagyunk,hanme csak pár órát.

Jó éjt!

Niki
Vendég
 


sziasztok!

Csak gyors bekukk, 8tól órám lesz!

Prena, aztaaaa, 8 kilós lett a bébi 4 hós korára??????? Komoly!!! :O

Ex, 6 hós korig az anyatej a legideálisabb kaja minden szempontból. Utána még mindig abban van a legtöbb tápérték, de már kiegészítésre szorul. A gyerek azért nézi ki a szádból a kaját, mert látja, h te lapátolsz valamit bele és UTÁNOZNI akar, nem pedig éhes. Nade nem írom le újra, amit már eddig is ezerszer leírtam ide erről. NEM divat kérdése, hanem a tudomány állásáé, ami nem változik naponta, legfeljebb 5-10 évente. El lehet olvasni az UNICEF véleményét a kérdésben. Persze én se azt mondom, h aki tápszerezik annak annyi, hiszen ma már annyira jó tápszerek vannak. Mi is sok tápit ettünk az első három hétben amíg nem volt tejem.
Petinek amúgy grat, hihetetlen gyorsan fejlődik!!!!

Wawel, tök jó ez a faosztás! Figyu, a férjem ajkai, akkor is lehet fánk, ha Bp-en élünk? Vagy így már nem?

Mári, már ezt is leírtam tízmilliószor, de akkor mégegyszer: fejni SOHA nem tudsz annyit amennyit szopizik. Én spec kb harmadannyit tudok csak fejni. Ez NEM AZT JELENTI, H KEVÉS A TEJED. Mostmár meg se fogod próbálni ciciről???
Én nem biogyümiket vettem, mert nincs a környéken. De egyedül a krumpli aggaszt a nitrát miatt. Hát, ez van. Kotyvasztani jóóóó, én legalábbis szeretek :).
Hasznos oldalak:
http://gportal.hu/gindex.php?pg=4953455
http://freeportal.hu/babakonyha/
Nálunk nincs külön lábos, mondván h ha főzök az úgyis felforr és sterilizálódik. Külön mosogatókeféje van a babacuccoknak viszont, nem a szivaccsal mosom. Bár előfordult már, h amit lehetett bevágtam a mosogatógépbe, amilyen forrónaz elmossa olyan forróban én kézzel nem tudnám.

Kata, Bogyesz is elalszik magától, ezzel kapcs nem tudok segíteni.

Niki, örülök, h alakul a helyzet!

na indulok! puszi!

pogacsa
 
 


Kedves Fórumozók!
Sokan érdeklődtek közületek korábbi hozzászólásom eredményeként, a karácsonyra ajánlott 3 dimenziós kéz- illetve láblenyomatokkal kapcsolatban (www.babatapi.hu). Kérem, hogy minél előbb keressetek meg időpont-egyeztetés céljából, mert már vészesen fogy az idő karácsonyig és egyre nehezebb lesz időpontot kapni! Köszönettel: Babatapi
gyongyiag
 
 


Mári!

Bocs, hogy belekotyogok, a régieknek talán nem vagyok teljesen ismeretlen. Nekem nincs lefejt tejem, és amikor gáz volt, ezt mindig mondtam is. Nekem függetlenül a háziorvos és ügyeletes orvos is azt mondta, hogy pl. Semicilin (bocs, ha nem így kell írni) mellett lehet szoptatni. Ha nem jó a tej íze, az a babának rossz, de piros alatt sme fincsi. Józan paraszti ésszel pedig így egy kicsit őt is véded, ha az immunanyag nem lenne elég.

Juca

tjuca
 
 


Norwell:nem felejtettem el amit kérdeztél.A füzetem a 15ch-at irja,9-es nincs benne.Igy nem tudom.

Tündérpöcök:Ne aggódj a mozgás miatt.Amelita 2-án lesz hét hónapos, és nem tud forogni.Oldalra fordulni is csak kb egy hónapja kezdett el.

A kajálással kapcsolatban nem kell sztem átesni a ló másik oldalára,a Ti edényeitek,konyhátok stb is tiszta akkor nem kell olyan nagy sterilizálás.Szóval értitek.Én nem vettem külön lábast,mert pl.a céklát nem főzöm meg abban amiben a rizst mondjuk,szal én nem ilyen szempont szerint főzök,hanem aszerint hogy mit.És ah már nagyobbak lesznek a babáitok és sokfélét ehetnek akkor sütőzacsiban lehet finomakat sütni nekik(az ötlet nem tőlesm származik,én is úgy "loptam".

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


J apersze,elfelejtettem irni a ényeget,én már másodszor szedek antibigyót a hasam miatt(petefészekgyulladás)sajnos,de lehet mellette szoptatni.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok Lányok, a sterilizálás témához szeretnék hozzászólni.
Nekem a védőnéni meg a doktor néni is - mindketten harminc éve vannak a szakmában - azt mondták, eszembe ne jusson sterilizálni Babó edényeit kanalait, használjam ugyanazt a mosogatószert, amit a mi cuccainkhoz, hiszen a kicsinek is találkoznia kell bizonyos baktériumokkal, meg kell szoknia azt az idézőjelbe tett "koszt" ami körülvesz bennünket, mert ő is ebben a világban él és ha mindenét sterilizáljuk, akkor később nem lesz olyan ellenálló a bacikkal szemben.

Most csak ennyit szerettem volna mondani, megyek mielőtt még a gyerekem megeszi a távirányítót.

:D

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Sziasztok!

Én az őszi babásoktól vagyok, ikerfiaim vannak, akik koraszülöttek voltak, így már 4 hónapos 1 hetesek vagyunk.
A ti babáitok kb velünk egy idősek így több hasznos infót tudok tőletek beszerezni!

Mi sajnos már nem szopizunk csak másfél hónapig sikerült :(
Így megkezdtük a hozzátáplálást.
Kérdésem, hogy aki már ad gyümölcsöt vagy zöldséget, mit és hogyan?

én eddig almalét és HIPP-es gyümit adtam. Fintorognak, de azután zuppognak rajta. De 2-3 kanálnál többet nem esznek :?

KépKép
napraforgo13
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem voltam. :oops:

Olyan hihetetlen, hogy van olyan baba, aki már lassan 7 hónapos. Pont a múltkor gondoltam rá, hogy kb. egy éve kezdtem írni ebbe a topicba és most már az én babám is 4 és fél hónapos.

Látom sok új van köztetek. Azoknak üdv., régen én is szinte minden nap írtam. 8)

MI jól vagyunk. Sajnos a tejem nem volt elég, így két hete kap már tápot is. :cry: Kicsit nehéz volt nekem, de szerencsére Ő elfogadta és látszólag szereti azt a borzalmat. Azért még most is fejek és szoptatok, estére a lefejt tejet adom neki. :) Éjszaka még mindig felkelünk egyszer-kétszer. A tej miatt nem is bánom annyira, nem visel meg engem túlságosan.

Ebbe az oldalba beleolvastam azért.
Kisvirág:, nektek már van két fogatok? :P Ez hihetetlen. Szoptatáskor nem rossz? Az én lányom fog nélkül is megtudja úgy szorítani, meg húzni a cickóm, hogy kénytelen vagyok ordítani egyet.

Szerintetek mikor kezdhetek neki adni valami mást is? És mivel kezdjem? Tudom, hogy nekem ezt már tudni kellene hiszen van egy három és félévesem is, de már nem annyira emléxem. :oops:

Egyébkén a nagylányom imádja az ovit, alig tudom hazahozni. Ahhoz képest, hogy a bölcsit hogy utálta.

Lassan lépek. Mindenkit puszilok.

Edit

Ez most a kedvenc fotóm:

Kép

Kép
Kép
kanyin
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy lassan visszaszivárgok, ha lesz elég időm, akkor jövök.

Sterilizálás: én semmit sem sterilizálok, mert Kinga mászik, és a padlót, és az egész lakást nem tudom (nem is akarom) sterilizálni. És úgy általában közlekedünk utcán, vonaton, óhatatlanul is érintkezik kosszal, már csak az én ruhámtól is. Arra való az anyatej, hogy megvédje :wink:

Rólunk: fél éves paraméterek: 69 cm, 7250 g. Tudományok: mászás, gurulás, kúszás, (gyorsabban, mint anya, akinek már nincs gondja a kilóival, mert állandóan Kinga nyomában van) és mintegy három hónapja nagy kádban egyedül fürcsi, teperés a rákért és a kishajóért (hason), lefetyelés. Veszteség: jó néhány hajtincs :-) Jövő: szombattól vagy vasárnaptól jön a hozzátápi, amit apa indít, mert kimaradt a szoptatásból, így én nem leszek kortárs művészeti alkotás vagy performance részese :twisted:
Hobbi: buli, gyerekek, lehetőleg pasik, de a lányokkal is lehet rosszalkodni, hajtépés, akár saját is, de a másét sokkal izgibb.
Egy majdnem aktuális kép, ahol láthatóan a lyány szeme sem áll jól:
Kép

tjuca
 
 


Kanyin!

Két foggal félálomban pontosan akkorát lehet harapni, hogyha előtte nem pisiltél, akkor most fogsz. És ez nem vicc! Okos emberek azt mondják, hogy szólj rá erélyesen. Na ez nálam nem jött össze, csak vinnyogtam, majd felébredt a gyerek, és elképzelése sem volt, hogy mi a baj. Letettem aludni, majd megkezdtem a rehab progarmomat. Hála az égnek brutálisan csak háromszor harapott, és csak az elsőnél csurrantottam be, mostanában résen vagyok, de már Kinga is megszokta azokat a kis izéket a szájában.

tjuca
 
 


Sziasztok!

Nagyon-nagyon köszi a segítséget! Még privit is kaptam! Aranyosak vagytok!
Nagyon rossz, hogy a szakemberek más véleményen vannak!
Pogi oldalán például olvastam egy eddig nem is hallott infót, hogy tápis babáknál sem indokolt 6 hónap előtt a hozzátáplálás! Ez nekem logikusnak tűnik, miért lenne érettebb a tápis babák gyomra? Én gyerkőcöm meg pl. csak betegségem előtt napi 1x kapott tápit 3 hónapos kortól, meg most 2 hete csak tápit! Ez már indokolja a kiegészítést? Olyan érdekes, hogy az én családom, védőnők, gyerekorvosok is ezt tanácsolják!
Pl.: egyik gyerekorvos mondta, adjak pár csepp kiwit a c vitamin miatt. Most olvastam, hogy kiwit csak 1,5 éves kortól szabad, de lehet, hogy az egész kiwire gondoltak itt. Meg inkább én vigyek be több több c vitamint!

Szóval erről ennyit!
Már bánom, hogy nem álltam a sarkamra a házidokinál az antibogyó miatt, mármint hogy szoptatni akarok, van elvileg valami kiegészítő gyógyi is hogy szoptathassunk, de úgy féltem a mandulaműtét miatt, hogy inkább tápihoz nyúltam! Még a szüléstől sem féltem ennyire :D . Kiskorom óta a mumusom, már egyszer ki kellett volna vetetnem, de "pszichésen" meggyógyítottam magam!

Pogi! Köszi, hogy ismét leírtad! Csak tudod, ha az ember lányát nem érinti a dolog, nem elég figyelmes a leírtakra. én csak azért gondolom, hogy kevesebb a tejem, mert nagyon picik lettek a cicijeim, és a szopidili is úgy volt, hogy míg spriccelt, kellett neki, aztán nem erőlködött tovább, kiköpte! Pedig akkor még a fasorban sem volt a cumisüveg. Ezért a mennyiség csökkenésére is gondoltam, meg persze a fogacskákra. Szóval eszemben sincs nem szoptatni többet, csak azért, mert így kiegyensúlyozottabb. Mert ez tény! Jóllakik 10 perc alatt, utána jókedvű! Míg igény szerinti szopizásnál volt úgy, hogy 2 órát sajtolta a cicit hogy jóllakjon, vagy óránként kért enni. Mondjuk ez nem tett jót a pocijának, meg akárhogy is szól sok érv az igény szerinti szopi mellett, az én cicimnek kell némi idő, hogy telítődjön, bár elvileg folyamatosan telítődik.Szomszédom biztos benne, hogy az igény szerinti szopitól apadt el a teje. De annyi minden miatt elapadhat...Szóval ismét szoptatok, de azért éhezteni sem szeretném. Van már mérlegünk, így tudom, nagyjából mennyi tápit ajak még neki! De azért nem ilyen egyszerű az egész!

Homeopátiás szereket akartam használni, de eddig sosem egyezett a tünet! pl.: tejcsire egy védőnőknek küldött füzetben van 2 szer, csak annyi szöveggel, hogy serkenti a tejcsiképződést. Erre találtam egy leírást különféle okokra, de egyik sem illett rám. Az említett 2ő is benne volt.

A babavízre az van írva, hogy felbontás után 2 nappal már forralni kel. De meddig áll el felbontva? Mikor a tápi miatt 4 óránként evett picúr, vettem szomjoltás miatt, de nem szerette. Mindegy, elhasználom a tápihoz.

Az a baj, hogy nagyon lelkiismeretes vagyok és mindenből nagy ügyet csinálok és túlaggódom a dolgokat. De míg rámnevet a gyerkőcöm, addig nem csinálok neki rosszat, úgye?

Úgy örülök, hogy elfogadta a cicit, igaz bimbóvédővel továbbra is. Nem tudunk róla leszokni. Sikerült valakinek?

Na, már megint csak magunkról írtam! Bocsi!

Mári
mári
 
 


Ja! 4 hónapos Vencel! Vagyis 19.-én volt 4 hós
mári
 
 


Sziasztok,

voltunk tegnap mi is doktornéninél. 6300 volt a lány és 58,5 cm. Viszont kicsit ideges lettem a dokinőre, mert múltkor nézegettem a gyerek kórház zárójelentését és mivel nekem alulműködik a pajzsmirigyem, ezért a születése után kértem, hogy nézzék ezt meg nála.
És tudom bénaság, hogy csak most néztem meg tüzetesen a zárójelentést, de eltérnek az értékek és az van rajta, hogy ismételt vizsgálat javasolt. Na jó persze uccsó nap a kórházban csináltak neki szűrést és elvileg ha rossz az eredmény akkor a területileg illetékes gyerekkórház levélben értesít, de azért én kicsit ideges lettem. Ráadásul a dokinő látta ezt a zárójelentést, szerintem ilyenekre neki is oda kellene figyelni, nem nekem vagy nem csak nekem. Szóval kicsit utánaolvastam a dolognak és beparztam, ezért tegnap rákérdeztem, de annyira nem tudott semmit mondani csak adott beutalót a Budai Gyerekkórházba...szóval most kicsit ideg vagyok.
Egyébként a Manó jól van. Ma elmentem vele kozmetikába, mert be voltam jelentve pedikürre, anyu meg nem tudott jönni vigyázni. Hát nagyon élvezte, meg a lányok is:))
Ott dumált mindenkihez, egy hangja sem volt...kis édes maszat volt.

wavel,
ez az elesés tök durva. én azon paráztam az elején, hogy mi van ha a makival a kezemben elcsúszom/elesem. már konkrét esési tervet dolgoztam ki (ne nevessetek ki) a párom szerint tiszta dilis vagyok:))
azért nagyon remélem, hogy a nacin kívül neked semmi bajod nem lett.

alvás kapcsán: nekünk is van menetrendünk 7 körül fürdés, utána kaja és alvás. néha ha leteszem akkor elalszik magától, van amikor még kér enni és csak utána hunyik be megint.
a lényeg, hogy szerintem is fontos egy menetrend, de mindenképp olyan kell, ami a ti életetekbe illeszkedik.
egyik ismerősömék későn fekvő/későn kelők, így náluk a fürdetés is este 9- fél 10 fele van. nálunk ez nem válna be, mert addigra legtöbbször én is elalszom:)

meteor
 
 


Sziasztok!

Rita!
Nekem is alulműködik, és elvileg nézték is Makinál a kórházban, hogy ő rendben van-e, de a zárójelentésen erről én nem találtam semmit :-( Szóban mondjuk azt mondták, hogy minden rendben.
Sztem is erre fel kellett volna figyelnie a gyerekorvosnak, azért adja oda az ember a zárójelentést, hogy elolvassa, nem azért, hogy lefűzze!

Nagyjábóli menetrend nálunk is van, csak azonos idő nincs. Tehát a dolgok ugyanúgy következnek egymás után, csak nem mindig ugyanakkor kezdődik az egész. Még teljesen hektikus, hogy hányszor alszik egy nap :-( Ha csak háromnegyed órákat tud, akkor háromszor alszik, és ez általában azt jelenti, hogy 7-8 között van fürdés.
Ha viszont egy kicsit és egy nagyot alszik, akkor már 5-6 között fürdünk. Ha próbáltam órához igazítani valamennyire, akkor nagyon kiborult, nála inkább a felkelés időpontjához lehet igazodni, tehát ahhoz képest 1 óra múlva érdemes fürdetni, mert akkor a legélvezetesebb neki. Akkor még aktív, pancsizik, előtte még valahogy passzív, utána meg már fáradni kezd, és nem pancsol, hanem hisztizik.
Ezért kérdeztem, hogy Ti hogyan csináljátok. Persze minden baba más valamennyire.

Külön lábas és sterilizálás:
Nálunk eleve annyira sok mindennek van kitéve (állatok szőre, sár és kosz be a kertből), hogy ebben legalább a minimumot akartam tartani, a nagyszülők már így is be voltak fosva, hogy a gyerek számtalan betegséget fog összeszedni. Persze nem... Anyám amúgy is higiénia mániás (és utálja, hogy vannak állataink), hogy eleget balhézott minden miatt, legalább a külön lábost, stb.-t nem akartam elutasítani. Másrészt meg tök kevés lábosunk van (kicsi a hely), és mindenben szokott mindenféle készülni össze-vissza, úgyhogy ennyi elkülönítés talán még hasznos.

Ma alig akart aludni, de nem is volt sírós, csak fent volt és játszani akart. Örülök is neki (nagyon édes), meg nagyon fárasztó is, de azért sokkal jobb, mintha folyton sírt volna.

Megyek háztartani :?

Pussz,
Kata

Kép
wkata
 
 


Sziasztok!

Meteor:én úgy tudom,hogy a kórházban az ötödik napon levett sarokvérből 4 féle dolgot szűrnek a babáknál,és ebből egyik a pajzsmirigy.És ha valami gáz van,akkor értesítenek,mert ezt nem a kórházban elemzik ki,hanem valami központi helyen.


Niki
Vendég
 


Sziasztok!

Peti nagyapázik és nagymamázik, lassan alvás lesz. Ma cicázott, csajozott. :) És a változatosság kedvéért reggel az asztal alól szedtem ki, és délutánra felfedezte, hogy a nagyszoba felé is van "út".
Ma ügyes kislány voltam: porszívóztam, fürdőszobát takarítottam, WC-t pucoltam (vkinek ezt is kell), és jutott idő lábborotválásra és hajszínezésre. Persze lehet, hogy utóbbiak feleslegesek voltak, mert nem kizárt, hogy a férjem csak szombat este jön haza. :(
Ja, ma leamortizáltuk a játszóállványt, kettétörtem az egyik lábát, de a tatám már megragasztotta, de holnap hozom csak haza, addig szárad. Nem nagyon értem, hogy miként törhetett el...

Wkata, nálunk megy a kajából szájba, a partedlire, rám, és néha még a háta mögött levő falra is. :)
Szerintem a krumpliba nem fontos anyatejcsit tenni, szerintem elég, ha a főzővizével pürésíted össze. De konkrétan nem tudom, milyen állagúnak kéne lennie...
Misinek megkésve boldog féléves "szülinapot"!
Menetrend: nálunk jelenleg általában annyi, hogy nagyágyra leteszem, cumi, nyekereg, forgolódik, bealszik. A kiságyba nem teszem kapásból, mert ott tutira felsírna, másrészt nem tudom teljes csöndbe letenni, mert ugye a mi szobánkban van, és én itt ilyenkor még számítógépezek - persze a lámpa le van kapcsolva.

Tündérpöcök, érdekes, nálunk is van izzadás, ha úgy bömbizik Peti. Néha én se bírom, de ma muszáj voltam hagyni, hogy jussak is egyről a kettőre.
Mozgás miatt szerintem ne aggódj, ha tudsz, segíts neki, hidd el, hamar ráérez a jóra!
Sterilizálás: én max. havonta egyszer kifőzöm Peti cuccait, de egyébként ugyanazt a mosogatószert használom, csak van külön üvegmosó keféje. Viszont a tányérját a mi szivacsunkkal mosom el...

Kisvirág, drukk a kevésbé megterhelő éjszakákhoz. Nőgyógyász??? Én utoljára akkor voltam, mikor voltam kontrollon, na meg utána, mikor egyszer felfáztam.

Reni, nálunk ma fordítva volt, Peti elég keveset aludt. Összesen kb. 2 órát három részre osztva. Viszont a duma dettó, ma jöttünk haza a buszon, és három megállón keresztül mondta a magáét az én drága fiam, egyre hangosabban. :D

Doren, édes lehetett Lacus! Nálunk mostanság előfordulnak hajnali felsírások, de némi seggpaskolás, ha nagyon nyekereg, és alszik tovább.

Amandi, igen, egyedül már nem lehet hagyni, csak a kiságyban vagy a földön. A nagyágyon csak max. annyira, hogy elmosom a cumisüveget, mert képes lelökni a szopipárnát.

Venczkóné, hogy bírja a férjem??? Megsúgom: sztahanovista. Neki ha munkából állna a világ, az sem volna gond. Nekem meg tényleg a család a kapaszkodó, ha nem lennének, tutira nem bírnám, vagyis sokkal nehezebb lenne.

Pogi, köszi a gratulát. A tiéd is EGY vélemény, a neten - ahogy írtam - rengeteg írás van, csak győznénk elolvasni mindent. Illetve jobb, hogy nem tesszük, mert kb. hat fej és ennyi agy kellene hozzá, na meg a végén egy sárga könyv. :D
Nekem a dokinénink annyit mondott, hogy biztos helyről vegyük a zöldséget, tehát szerintem, ha a piacon veszel egy őstermelőtől, az biztosan nem műtrágyás!

Pil., jobbulást!!!!!

Naprafogó, Isten hozott. A hozzátápi eredendően úgy működik, hogy először pár kanállal adnak az íz miatt. Én mindent a tápszerrel ráztam össze, és úgy adtam, kanállal a múlt héten kezdtünk el "rendesen" enni. Én üveges babakaját adtam Petinek, minden olyat, ami négy hós kortól adható volt.

Kanyin, szupi, pont ma jutottál eszembe...de hogy miért??? Biztosan azért, mert nagyon eltűntél, és lám. :)
Mekkora szemei vannak Erikának!
Hozzátápi, ld. fentebb.

Tjuca, de jó, hogy visszatérsz. Nálunk is van mászás...vagyis vmi hasonló. :)
Ha tudnád, hogy miből maradsz ki, már ami a ht-kezdetet illeti. Sebaj, majd csináljatok képet!
Látom, Kinga megindította a hajnövesztést, lassan már copfja is lesz. Neki is boldog féléves fordulót.

Mári, na erről írtabb fentebb. Én egyelőre nagyjából a mi gyerekdokinkra hallgattam, ő pl. mondta, hogy négyhós kortól adjak Petinek gyümit, és a legutóbb mondta, hogy jöhetnek a husis dolgok is hathós kor után.
Anyatej utáni tápszerezéshez nem értek, de nálunk volt olyan, hogy lemértem kaja előtt, és megette a tápszert (amit ugye tudtam, hogy mennyi) és utána majdnem ugyanannyit mutatott a mérleg, mint előtte...
Mi babavizet a leges-legelején használtunk a tápszerhez, hidegvíz gyanánt, de Petinek fájt tőle a hasa, így leszoktunk róla, azóta kizárólag forralt csapvíz van.
Bimbóvédő: valakinek sikerül, hogy anélkül szopiztasson, van akinek nem. A LÉNYEG, hogy így JÓ nektek, a többi nem fontos!
Utólag boldog hófordulót.

Meteor, biztos élvezte a kényeztetést a gyerkőcöd is, így neki is jutott belőle.
Szerintem a PM-alulműködés nem örökölhető, csak a hajlam. Szerintem ilyen kicsinek még semmi baja nem lehet, legalábbis e miatt. Persze a vizsgálat fontos, de remélhetőleg minden OK lesz.
Én jobban örülnék a későbbi fürdésnek és etetésnek, mert én későn fekvő és kelő vagyok, de Petit legkésőbb nyolckor etetni kell, mert tiszta nyügi, ha nem így teszünk.


Na mára ennyi voltam.
Puszi. Ági

Végül egy csajozós kép:
Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Hello mindenki!

Nagyon termékenyek voltatok! Alig győztem visszaolvasni! :D Szeretem az ilyet! :)

Menetrend: általában 8-9 között alszik el Kornél. Reggel 8 körül kel. Délelőtt rendszerint sétálunk, így tudom kihúzni délig a következő etetést. A levegőn hatalmasakat alszik. Aztán délutánonként már csak 3/4 órákat alszik. Az egyiket 2 körül, a másikat 5 körül. 7 körül fürdés, aztán alvás. Mi is úgy vagyunk, mint lelki rokonunk, Misi, hogy felkeléstől számítva általában 1 óra múlva imád fürdeni.

Mári: nekünk sikerült leszokni a bimbóvédőről. :D Bár néha most is követeli, mert egyébként gyorsan folyik neki! Olyankor olyan édes! Elkapja a fejét, és azt se tudja mit csináljon. Nekünk azért kellett használni, mert az egyik cicimet nem tudta bekapni, de aztán megpróbáltuk bimbóvédő nélkül is, és most már megy. Igaz döcögősen szoktunk le róla.


Meteor: egyébként én is sokat gondolkodtam azon, hogy mi lesz, ha egyszer elesek a kicsivel, így aztán nem nevetlek ki. Mi élesben ki is próbáltuk. Persze már csak mosolygok rajta, mert hála istennek a kicsi észre se vette. Csak én megyek elég érdekesen, mert a lábamat nem tudom hajlítani. De ennél nagyobb bajunk sose legyen!

Pogi: sajnos így nem lehet fátok, csak ha Ajkán laktok, de ha majd erre jártok, nézzétek meg a miénket! Ott van a Kaszinó melletti Parkban. De tiszteletbeli fa-társnak fogadjuk Gergőt, hiszen félig ajkai. :D Az van a fa előtti kis táblánkra írva, hogy "Ezt a fát Ajka Város Önkormányzata ültette Bencze Kornél tiszteletére, aki 2006. július 5-én született" Alatta pedig szerepel a szülők neve. Sőt, (nagyon komoly) még diplomát is kapott, hogy Ajka város polgára lett. :)
Megkérdezhetem, hogy mit tanítasz? A matematika mely szép ágát? :)

Na, csajok, elköszönök, mert holnap is hosszú napom lesz. Egyébként valaki írta, hogy ha a férj betegen otthon van, akkor van még egy gyerek! Milyen igaz. Néha már úgy érzem, hogy nem bírom. :( Nem is tudom mi lenne, ha egyszer én betegednék meg?
(Férj ugyanis visszaesett a betegségbe! Vagy ki se jött belőle? :?: )

Na, puszi: Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok!

Biztos hallotáttok, hogy volt egy kisebb földrengés kelet-magyarországon. Hát, én is éreztem. Reggel negyed 9 körül, amikor már túl voltunk a szopin és ültem a kanapén az ölemben Petivel akkor úgy éreztem, mintha valaki megrántotta volna alattam a kanapét és a mellettem lévő térelválastó polc is mozogni kezdett, tetején a cserepes virágokkal. Egy pillanatra besz@rtam. Nagyon rossz érzés futott végig rajtam. Azt vártam, hogy lesz e folytatás! Nagyon rossz volt. A férjem kint volt az erkélyen és nem érzett semmit. És csak akkor hitte el, amikor anyukám és nagyim is telefonált, akik szintén érezték! Mi a másodikon lakunk, a nagyim a harmadikon.

Ma egyébként anyósnál voltunk kb. 4 órahosszát, amiből Peti két és felet átaludt a teraszon és hazafelé jövet is elaludt a babakocsiban, ami jól jött, mert már tök sötét volt!

Ex! Olyan, mintha Petid puszit akarna adni a kislánynak!

Tjuca! Nagyon aranyos a lánykád!

Na, megyek nyugovóra. Jó éjt!

Reni
Kép
prenata
 
 


Mári! Sztem az a legjobb indikátora annak, h jól csinálsz-e dolgokat, h kiegyensúlyozott, elégedett-e a babád! Amúgy a teljesen igény szerinti szopinak én sem vagyok híve, habár tény, h az serkenti leginkább a tejtermelést, mert sztem jobb a babának ha tudja kb h mire számíthat, jó ha van valamiféle napirend.Persze nem vaskalaposra gondolok, de Bogyesz kb 3 óránként eszik, és esze ágában sincs ennél sűrűbben, no meg nekem is kell néha a szabadidő, márcsak az órárajárás miatt is.
Kata, alvás nálunk is változó. Általában leginkább 9-11 és 3-5 alszik, de csak nagy vonalakban.
Egy szopitanácsadós ismerősöm mondta, h ha nagyon muszáj, nyilván hozzá kell táplálni tápszerrel, de csakis szopi után. Mindig előbb meg kell próbálni cicizni. Persze nem órákat, csak amíg hajlandó. Ja, meg azt is mondta, h felejtsem el a szopis teát, mert az semmit nem ér ha nem éri sűrűn inger a cicim.
Nekünk a gyerekorvos Cebion cseppet ajánlott c-vitamin gyanánt. Meg hogy én egyek sok vitamindús dolgot.

Meteor, pajzsmirigy?? Húha! Drukkolunk!

Tjuca, Kanyin, örülök, h visszatértetek! :)

Mióta hozzátápizunk, én vagy forralt csapvizet adok Bogyesznak ha épp kell neki vagy alacsony ásványianyag tartalmú szénsavmentes ávizet. Nem hinném, h baja lenne tőle, hiszen a nyers almalé sem sterilebb.

Wawel, kár... :( de azért köszönjük a fa-társi kinevezést :D. Mérnököknek mindent tanítok, de amúgy sztochasztikán végeztem és a jelen témám meg dinamikai rendszerek.

Prena, földrengéééés??? :O Hú akkor megnézem a Tényeket onlány!

pogacsa
 
 


Sziasztok!

Hát szörnyű éjszakánk volt. lehet az új tápitól? Eddig Humana HA1 Volt, Most meg MILUPA MILUMIL HA
Vagy lehet nekünk is a babavíztől? Mert este abból csináltam.
Ebből az új tápiból több az előírt adag, eddig 170 volt, most meg 235...4-hós kortól. A mostani nem fér a pocakjába, viszont nem olyan laktató, pedig pont azért kamásikból teleette magát.
Én tényleg nagyon fafejű vagyok a hozzátápiból! A dokinéni mondta, hogy az esti szopi helyett Sinlac...gondoltam én, hogy még eddig nem evett pépeset, meg kanálból, hogy fog ez menni hírtelen egy teljes adaggal, de optimistán nekiestünk, persze kudarcba fulladt, egy kanál sem csúszott le, nagy ordítás volt és alig bírta kivárni a tápszerét!

Sajna a szopizás mégsem megy, már el is felejtettem, hogy tápi előtt is szopidili volt, most is nagy ordítás van, ha közeleg a cici és hajnalban sem jó, félálomban....azért minden etetés előtt prt! Legrosszabb esetben lefejem és odaadom neki. Remélem lesz energiám hosszú távon művelni.
Mérges vagyok, mert mindig csak 1 doboz tápit ír fel a dokinő és nem győzöm iratni. Remélem most is kitart hétvégén! Úgy döntöttem, ha ő nem szopizika lefejt tejet pár napig, had ürüljön ki a biotikum a szervezetemből!

Esztianyó! Vagy aki már megkapta! ELküldenétek nekem is a naptárt?
www.vajdamara@freemail.hu
Köszi előre is!

Beleolvasgattam a régebbi hszokba: nekünk a páraelszívó zaja jön jól altatáskor :D
porszívót, még az orszívózást is szerette, ma már üvölt tőle!

Azt írják, pépet csak kanálból! Ex! Ti is üvegből ettetek sokáig, ugye? Hát ez a csajozós kép? Nemsokára anyós leszel? :D
Pil! Mintha te írtál volna a sinlacról! Hogy ettétek?

EZ a földrengés durva! Én olyan helyre akartam költözni, ahol nincs földrengés, árvízveszély, tornádó stb. Magyarország egész jónak tűnik ilyen szempontból, de meddig? :D

Én a minap a hordozóból gurítottam ki picúrt, mert nem kattant be jól a foggantyúja, de a kakis pelenkákon landolt, amit kikészítettem kukalevinni, így csak én íjjedtem meg.

Puszi:MÁri
mári
 
 


Köszi a dícsérő szavakat!

Ex!

Voltunk esküvőn, akkor nagyon megkísértett a gondolat, hogy Kingának is fonatunk kontyot :twisted:
Kép
kúszás-mászás elegy nálunk úgy két hétig volt, most már mászik három napja hibátlanul, és mindenhova.
Peti nagyon rutinosan udvarol! Kinga is bepasizott, csak kicsit legyorsulta az egy hónappal idősebb krapekot, akinek szülei úgy ítélték meg a dolgot, hogy a lányom nagyon rámenős :twisted:

Pogi!

Nagyon tetszettek az oldalak, ki is tettem a bookmarkjaimhoz. Én még nem kezdtem el a hozzátáplálást. Lévén a lányom igen gyors, mintegy másfél hónappal előbb csinál mindent, és nem celluxozhatom le, ha én fáradt vagyok, és ennek ellenére vannak hurijai, meg nekem is van tejem, ezért nem láttam értelmét. Így nincs cumija, üvege, pohara, tányérja, csak a cickók, azt meg nem sterilizálom :twisted:
Hétvégén kipróbáljuk az almát, de nem rohanunk.
Ja és én szorgalmasan falom a vitaminokat, mert lánykoromban 70 kg voltam, szülés előtt 90 (toxémia) kórházból kijövet 65, azóta 60. Szóval mintegy 10 kilóval vagyok kevesebb, mint lánykoromban :wink: úgyhogy nekem kell az anyag, és ebből kap Kinga is.

Anyóstéma:

Nálunk ebből nincs gond, de vagyunk olyan karakánok, hogy az elején lefektetjük az aranyszabályokat. Apám felesége akad ki mindenen, de egyik fülemen be, másikon ki. (miért nem volt pólyában, miért nem tartom a fejét, két hónaposan kabrióztunk, hason órát is képes volt tartani a fejét, miért nem teázik, miért nem iszik vizet, miért fekszik hason, miért fürdik a nagy kádban négy hónaposan, belemegy a fülébe a víz és még sorolhatnám. Pesti védőnő nagy mondása: úgy kell fektetni a gyereket, ahogy nem üvölt. Nem igaza volt :?: na átvettem én is a mentalitását :twisted: take it easy, nem az anyós bajlódik a gyerekkel, hanem ti, az meg, hogy a tudtom nélkül bármit is tegyen, hát utána elbeszélgetne vele a férjem, vagy én az anyámmal)

Még dobok három képet (nem fogok ám mindig képpel dobálózni, csak gondoltam pótolom a lemaradásomat):

Fürcsi (a régi szép idők, amikor a hátán lebegett és pacsált, azóta hason kotor, úgy kell utánainalni, ha a loknijait meg akarjuk mosni)
Kép

Teljes menetfelszerelésben anyukám kezében:
Kép

És végül :wink:
Kép

Megyek, mert vár a háztartás, hétvégén buli lesz!

tjuca
 
 


valami miatt kimaradtak a betűk! Bocs!

tehát: félálomban sem kell a cici. meg az elején írtam: a mostani tápi több ugyan de nem olyan laktató, már az előző sem volt olyan laktató, azért kapzuk ezt, de rosszabbul jártunk.
mári
 
 


Mári!

Nekem azt mondták, hogy Sinlacot, csak akkor adjak, ha sokat felébred éjszaka, ergo kevés a tejben levő muníció. Ha a tápszerrel jól alszik, akkor ne keverj be a Sinlaccal. Azt kezdheted rögtön a gyümölccsel, hogy dús pépet készítesz, és hozzáadod majd a gyümölcsöt. Így az alma is kelendőbb, és az energia is meglesz. Így tápszer mellett viszont nem tudom, hogyan kell adni, mert nekem van elég tejem. Majd Pil segít :wink:

tjuca
 
 


Tjuca:igen itt is vagyok :D :D
Sajnos Téged is utálunk,mert csinos vagy!Kinga nagyon cuki!
TE!De jó hogy feltetted a fürcsis képet!Mi Amelit fürdetőfotelben fürdetjük,lehet ki kéne nekünk is próbálni ezt a fekvős módszert.Jó a vonalzód?Kinga nem hamarabb született mint Amelita?? :roll:

Mári:a sinlacot én is azért kezdtem el adni hogy jól eltelitse és majd nem ébred fel éjszaka enni,vagy legalábbis nem annyiszor.Nos ez nem jött be nálunk.Én cumisüvegből adom ,Aventes üveg,variábilis cumival,mert 180 ml-t hogy kanalaznék neki?az száz év lenne,éjszaka meg nyilván az nem műköne.És egyébkéntkét hete azt csinálja hogy lefekvéstől számitva percre pontosan felkel 3 óra múlva,és ordit,visit,amig nem kap enni.Sinlacot kap,150-180 ml,megiszik.Ezt 3 óra múlva megint eljátsza,majd reggel vigyorogva kel,és akár 5 órát is kibir kaja nélkül.Persze reggel igy alig eszik,és délután meg zabál.

Én most fel is hivom a védőnőmet és megkonzultálom vele a dolgot.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Katus!
Mi van Veletek Békéscsabán? Már napok óta nem adtál hírt magatokról!


Csak gyorsan bekukkantottam nincs sok időm, mert dolgozom. Ádám fiam tegnap betöltötte az 5 hónapot! :D
Hihetetlen hogy szalad az idő, lassan érettségizni fog.:-)


Este ha lesz időm, írok hosszabban is, hétvégére édesanyámékhoz készülünk, még két cikket meg kell írnom addig, meg becsomagolni a pakkot mindhármunknak és rendet csinálni a lakásban, szóval ezernyi a tennivaló!

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Tündérpöcök!

Boldog 5 hónapos fordulót a fiadnak!

Pil!

Hát a toxémia miatt nem irigyelnél, nekem pl. a lábam is csíkos, mert szétrepedezett a bőr rajta.
Egyébként az apám meg van győződve, hogy anorexiás vagyok, én meg nem magyarázkodom. Hiába eszem náluk (is) rendesen, összesküvés elméleteket gyárt. Az meg hab a tortán, hogy a babakocsit kicsit agresszíven tolom, így van jópár folt a lábamon. A köv. alkalommal majd miniben teszem tiszteletem! Kofa nem csak éheztet, de még ver is
:twisted: Egyébként, neked nincs irigyelni valód, a menyasszonyi ruciban nagyon csini voltál!!!! :wink:
De tényleg durva, mintha nem is én lennék:
Kép Kép

A legdurvább, ha nem tudnám, hogy mennyit eszek, még én is gyanakodnék magamra :shock:

A számítógépet takarítom :-)
Kinga május 22-én született. Gyorsaságát garantáltan nem a szüleitől örökölte 8) Én kifejezetten lusta gyerek voltam, de Kofa sem volt az a kifejezett Schumi :twisted:
Úgyhogy lassúcska babák anyái ne aggodalmaskodjatok, majd ha elindulnak megértitek mire is gondoltam :lol: és hát elnézve magamat tudok járni, beszélni, pedig lassan kezdtem! So no para, minden gyerek más és más. Én a racionális gyerek kategóriájába tartoztam, bár anyu azt mondta, hogy lusta popójú voltam.

Pil, mi négy hónaposan javában nagy kádban fürdettük, és elengedtük. Fél hónap múlva mefordult a vízben, most meg önellátó, forog, ellöki magát a kád falától, és teper a kishajó meg a rák után, valamint a nagy kedvenc a csiribiri csaptelep. Mondjuk nagyon szeret pancsolni a kezdetektől, nem bánja, ha mindene vizes értsd arca, szeme, füle. Mondom, hogy nem tőlünk örökölte a természetét 8)
Ha Amelita szeret fürödni próbáljátok meg, ha nem élvezi, akkor vissza, ha viszont ráharap, akkor nektek annyi, meg a tiszta fürdőszobának :twisted:

Na visszatérek a suvichoz, még mielőtt Kinga el nem harapja az internet madzagot :roll: tényleg ez már hozzátápi? :twisted:

tjuca
 
 


Sziasztok!

Kitti!
Köszönöm az érdeklődést, megvagyunk csak nem volt időm írni.
Az az igazság ha 1 napig nem írok ide akkor már nagyon nehéz felvennem a tempót.

Kb. 1 hete Panna nagyon sűrűn felébredt éjjel és ebből 2x szopizott is.Eddig csak anyatejet kapott.
A védőnő javaslatára kirpóbáltam azt, hogy este felé fürdetés előtt adok neki alma+gesztenye "főzeléket".Hát mit ad Isten a gyerekem este 8-tól reggel 1/2 5-ig szépen alszik.

Megjegyzem nagyon szerettem volna 6 hónapos koráig kizárólag csak anyatejjel táplálni de sajnos nem sikerült.Végülis 2 hét ide vagy oda az már nem számít remélem.

Hétvégén megint nem tudok jönni mert itt lesznek a férjem fiai.

Kép

Kép
katus73
 
 


Katus:na nekem ez sem jött be sajnos. a főzeléktől is úgyanúgy felkel

Tjuca:kösziköszköszi!!!!ma igy fürdetünk

ÁÁ,én akkor csinos voltam,de most :( :(

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Köszi! Pil! Nem okozott gondot az állaga, hogy pép? Vagy fokozatosan adtad neki? Mi 9-10 től alszunk fél 1, 2, 3-ig, aztán meg fél óránként, óránkét ébred. Persze én 11 körül tudok lefeküdni, meg hajnalban is fejek, így nem sokat alszom. Most ki akarom próbálni a MILDIBÉ Szép álmokat! 2-őt, ez tápszer, rízzsel dúsított. Az a gondunk, hogy sokat eszik mégsem lakik jól, így mostanában ismét fáj a hasa hajnalban és nehezen húzzuk ki a 3 órát is!

Ti az almalevet mivel szeditek ki a ruciból? Az áztatás nem volt elegendő!

Juca! Jó a kádas kép! Meg az ananászos. Meg az esküvős!

Katus! Az a 2 hét már tényleg nem számít! Ügyes vagy! Én 2 hóval vagyok elmaradva, de már nem fogom fel olyan tragikusan! De azért jó lenne, ha legalább este és reggel elfogadná a kínálatot!

Nem tudok mosolygós képet készíteni Vencelről, mert amint meglátja a gépet, csak azt bámulja, abbahagy mindent, amit csinál. És csak néz bele a szép szemeivel! :D Pedig olyan szépen mosolyog, nevetgél! Ja! és én mindig homályos képet csinálok, pedig szupi gépet vettünk és rajz szakos lennék... :?

Mári
mári
 
 


Pil!

Azért előbb fogjátok a fejét, és csak akkor engedjétek el, ha szeretné!
Mikor volt az esküvőd? Én azt hittem mostanában.

Mári!

Már megint belekotyogok bocsesz. Nálunk is megy/ment az éjszakai felébredés. Okok: Valaki szellentett, ja hogy én voltam, már mászok is, puff a fejem, ANYA!!! Vagy bocsesz kakálnom kellett, de örülnék neki, ha lecsekkolnád, hogy minden rendben, és dörgölnéd a hátam, hogy el tudjak aludni. Valamelyik fogam éppen mocorog, adjál két slukk tejet. Vagy csak úgy mászhatnékom van, hol vagytok. Vagy tényleg éhes vagyok.

Viszont attól is fájhat a hasa, ha mindig csak picit eszik, pláne, ha csak előtejet kortyol, vagy a tápot nem tudja emészteni.

Szóval részvétem, és sajnos ez nem biztos, hogy jobb lesz. Nálunk egyik éjjel jó, a másik katasztrófa, és ált. kiszámíthatatlan mi jön. De már edzett vagyok, alva járok :twisted:

Automata a géped? Mert ha igen, akkor állítsd arra. Kofa mindig egyedül ügyeskedik, aztán morog, ha én, mint műszaki analfabéta netán jobb képet készítek az automata üzemmódban :twisted:

Na mára megszűnök, mert kicsit túlpörögtem a topikot, viszont jól kitakarítottam még a kábelrengeteget is 8)

tjuca
 
 


Hellóka!

Vagyunk mi is, Noi alszik erkélyen az úszás után, Máté meg dumál ahelyett, hogy aludna. Édes, kérdezte, hogy hol ahuga, és mindenáron ki akart menni hozzá. Éjszaka nekünk se volt jó, férjem közölte, hogy mehetek vissza a Mátéhoz aludni, mert különös módon akkor jobb, ha én nem alszom ott. Ez jó, csak mi lesz a házasságunkkal így? Majd kitaláljuk. Noi tuti, hogy nem éhes, foga fáj, meg pukizgat, és akkor jön a bőgés. Találkoztam Szgoronékkal az usziba! Reni is nő mint a gomba!

Tjuca: akkor te jól jártál, nem hízol, hanem fogysz. Noi is mászik tegnap óta, megtalálta a számítógépet. Pont leszokott róla a fiam, erre ő kap rá. Másik mánia a papucs. Lehet, hogy cipőmániás csajszi lesz.

Pil: Már kérdeztem, mi lesz a talival? Noi is ilyen, d.e. tök nem éhes. Persze mert éjszaka jóllakik..

Pogi, Katus: Hogy is kell azt a alma-gesztenye kaját csinálni?

Mári: Noi is ezt csinálja a géppel. Múltkor is csikiznem kellett, hogy nevessen. Éjszakák miatt részvétem. Ha ez jobb kedvre derít én mióta megszületett a Noi azóta nem nagyon alszom éjszaka. Sebaj az okos gyerekeknek kevés alvás is elég.javascript:emoticon(':D')
Very Happy

Mentem, Máté itt fáraszt, hogy a zoknijában van valami.

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Juca, az az ananászos kép valami szenzációs!!! :D:D:D:D:D:D:D:D
Ja, és A TITKOT, A TITKOT AKAROM!!!!!! Mi a franctól fogysz????? Pilnek igaza van, így sajnos kénytelenek leszünk kiutálni! :D:D:D ;)
Ja, és boldog félszülinapot! :) Pont a harmadik házassági évfordulónkon volt :).

Mári: almaléfoltot tejben kell áztatni. De azon nyomban!

Colett, fentebb már leírtam, de megfőzöd a gesztit (kb 1 óra), leszeded a héját, a belső héját is, aztán összebotmixerkeded főtt almával.

pogacsa
 
 


Sziasztok!

Feri eteti Petit, így van időm írni. Kiderült, hogy az eddigiekkel ellentétben a jövő évben is valószínűleg Pesten vagy Győrben lesz a férjemnek munkája. :(
Ma elhoztam a képeket, amiket apósnak szánunk, a fotóalbum 40 db-os, így ennyit is hívattam elő, erre mikor tettem bele, kiderült, hogy van benne két lap "grátisz". :)
Tegnap egy másik fórumon javasolta egy lány, hogy nézzem meg a Házon kívült, mert a szabad orvosválasztás megszűntetéséről volt benne szó...megnéztem, és jól fel is húztam rajta magam!

Wawel, akkor szerintem Kornél Magyarország legifjabb diplomása!
Férjednek jobbulást, remélem, ezek után nem fog visszaesni (vagy ki fog lábalni belőle rendesen).

Reni, én hallottam róla, erről szólt a hírek nagy többségében. A lényeg, hogy nem lett nagyobb baj.
Egyébként annak készült, de a pusziból arcevészet lett, mert ugye Peti már mindent rág, és Fanninak husis a pofija, így nekiállt rágcsálni. :D

Mári, mi Milupa Milumil HA-1 tápit használunk a kezdetek óta, nekünk semmi bajunk nincs és nem is volt tőle. De ugye babája válogatja, lehet, hogy kell idő, hogy átálljon. Ja, Peti reggelire csak 2 dl-t kap belőle, és simán elvan ezzel az adaggal is! Sőt, amíg nem kanalaztunk, a tízórai és uzsiadagja csak 165 ml (5 kanalas) volt, és azzal is kibírta, annyi akkor elég volt neki.
Nem értem a doktornődet, hiszen mostmár több tápszert eszik a bébi, én mindig 2x2 dobozzal íratok fel.
Ha estére Sinlacot adsz, szerintem nyugodtan adhatod neki cumisüvegből - Pil. is abból adta (adja). Ha jobban belegondolsz, te se örülnél, ha pl. fürdés-evés után jönne egy telefon, hogy menj dolgozni. Ezzel csak arra akartam utalni, hogy a gyerkőc olyankor már fáradt, és valószínű, hogy jobban örülne a "könnyű" kajának, én a kanálra tízórai és uzsi közben szoktatom Petit.
Jó hír: tényleg az van a pépek dobozán, hogy kanállal kínálja, DE vettem a hét elején Petinek DM-eset, és azon rajta van, hogy HA cumisüveggel adja, akkor ne cumizzon rajta a gyerek, ami a tápszeresen is rajta van. Meg is lepődtem, végre egy pép, amire ráírják, hogy anyukának nem kell a Dunának mennie, ha épp nem hajlandó kanállal enni a babája.
Érdekes módon nálunk áztatással és mosással minden folt kijött a ruhákból. Szerintem mázlista vagyok e téren, mert olcsó mosóport használunk, és mégis kihozza, amit kell.
Fotózás: én hasonlóan működik, mint Pil., csak jobb a hatékonyságom. :) Szerintem próbáld ki az optikai zoomot, mert azzal messziről tudsz fotózni, és hátha nem szúrja ki így a gépet Vencel.

Tjuca, rámenős gyerek??? :D :D Sebaj, majd lesz szégyenlősebb is. Egyébként érdekes, mert tegnap "hoppon" marad a kislány, mert hiába gagyarászott Petinek, ő nem válaszolt. Erre ma a fiam járt ugyanúgy, hiába magyarázott a bnőm lányának, az rá se hederített. :)
Irigyellek a súlyod miatt, habár valahol én se szólhatok, mert kevesebb vagyok, mint mikor kezdtem a terhességet, de még elviselnék -10 kg-t, csak kérdés, hogy akkor hogyan bírnám el a férjemet???
Az ananászos kép szuper, csak kérdés, hogy Kinga volt irigy az ananászra, vagy az ananász irigyelte meg Kinga fürtjeit?
A babakocsit én is úgy tolom, hogy néha nekem jön, én is rendelkezem emiatt pár folttal. De majd én is ráfogom Ferire.
Szerintem a kábel még nem hozzátápi, de információforrásnak jó lesz. :D

Pil., jó megint látni. Megsúgom, Peti uzsonnára kb. 180 gramm pépet kap, és 10-15 perc alatt bekanalazzuk. Szóval van fény az alagút végén. DE este én se kínoznám, ahogy fentebb is írtam.

Tündérpöcök, én épp tegnap elmélkedtem ezen, hogy úristen, holnap lesz hat hónapos Peti, pedig még most született. Ha így haladunk, lassan ovi-iskola-stb.
Egyébként boldog hófordulót Ádámnak.

Katus, igazad van, ne amiatt a két hét miatt dőlj dugába! A lényeg, hogy Pannus és persze Te is kialusszátok magatokat. A módszer teljesen mindegy.

Na megyek, apa Petit altat (vagy Peti apát altat?).
Pusza.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Pogi! Pil!

Mindjárt rakok egy fotót, és nem fogtok irigyelni.
Kép
ez szülés előtt kb. egy hónappal készült :shock:
Nem gombás a lábam, mindenütt víz volt.
Ezt csak azért raktam fel, hogy lássátok honnan indultam. A szülés előtt még durvább volt, azt már nem mertük fényképezni, mert volt ahol megrepedt a bőröm.
A 20. hétig hánytam, majd a 30-tól ismét. Én azt hittem ragadt rám husi is, de mint utóbb kiderült csak ez a bazi ödéma volt rajtam, és alapjáraton már akkor inkább fogytam :roll: Hát ez a titok, de ezt ne akarja senki. Na meg a szoptatás, meg hogy szinte egyáltalán nem volt segítségem.

Kinga 2,5 hetes volt, itt már szinte egyáltalán nem dagadt a bokám sem, az ment le legkésőbb, kellett majd három hét.
A hasam meg azért nem nagy, holott azért mindig volt rajta párna, mert szülés után nekem a szememből jött a könny, mikor szoptattam, annyira görcsöltem. A többiek csak néztek. A vajúdás ahhoz képest semmi sem volt. Viszont amikor kijöttem szinte nem volt hasam :shock: Na egy uccsó kép, két és fél héttel szülés után:
Kép

Félreértés ne essék, nem panasznapot tartok, csak árnyaltabbá tettem a képet. Persze ettől még lehet utálni :lol: :twisted:
Jó éjt mindenkinek!

tjuca
 
 


Ex!

Én nem emelgetem a férjem :twisted: egyébként megoldjuk, ha túl nehéznek találtatik :wink:
Na tényleg megyek vasalok... :lol: :lol: :lol: ejj elképzeltem, amint Kofát emelgetem 8)

tjuca
 
 


Halihó, csajócák!

Juca!
Visszatértél közénk, hurrá!!! Úgyis olyan rég "beszéltünk"! :D

Mári!
Kende is sokszor van fönn éjjel, bár ő még mindig csak szopizik. És attól függetlenül, hogy általában csontra leszívja mindkét cicit vacsira, már éjfélkor reklamál, hogy üres a pocó. És ha olyanja van, akkor azt játssza, hogy egyik cici, másik cici, egyik cici, másik cici... Persze van úgy, hogy én közben alszom, csak addig ébredek fel, míg épp átteszem a másik oldalamra a gyereket... :D

Ex!
Boldog félévet Petinek (te jó ég, tényleg most született!!! :shock: )!

Katus!
Két hét ide vagy oda már mindegy. A lényeg, hogy eddig szopi volt.

Jóccaka mindenkinek!

Kép
Kép
norwell
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?