Új privát üzeneted érkezett!

Ilke!

Kép

Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


szisztok!

Túl vagyunk a vízszerelésen, most már legalább lefolyik a víz és tudunk rendesen fürödni.
Szombaton megtörtént a szoba átrendezése és a Petrának már külön szobája van. Nem volt vészes csak egyszer ébredt fel éjszaka. Próbáltam hallgatozni de ahhoz már elég messze vagyunk egymástól.
Nem tudom, hogy nálatok, hogy van de mikor én befekszem az apa mellé az ágyba olyan hiányérzetem van, hogy mi össze bújunk és õ meg külön fekszik. Legszívesebben oda hoznám magunkhoz. Tudom, hogy nem lenne jó mert odaszokna. Így alig várom, hogy reggel legyen és kiszedjem az ágyikójából.

Mikor leviszem a Petrát olyan furcsán veszi a levegõt, inkább akkor amikor fúj a szél. Ja és közben mindig kidugja a nyelvét? Nálatok nincs ilyen?

Nyuszi
Nem semmi, hogy milyen nagybendõjü lett Emilia. csak olvasom, hogy milyen sokat eszik.
Igen, már csak pár nap van és félévesek leszünk. Én is leakarom vinni a Petrát a héten az orvoshoz mert kiváncsi vagyok, hogy már mennyi a súlya.
Te fogysz még? Én a terhességgel 10kg híztam és már 18kg lefogytam.Néha kezdem már azt hinni, hogy valami bajom van.
Ez tényleg lehet a szoptatás miatt?

Ilke
Boldog félévességet Lilinek!
Tudod engem is foglalkoztat ez a testvér téma. A férjem azt mondja, hogy már most legyen. Mondjuk õ egésznap dolgozik és nekem kell tudnom, hogy bírom -e. Csak a suli tart vissza. Azt gondoltam ha jövõ ilyenkor lennék terhes akkor pont betudnám fejezni a sulit és akkor 2 év lenne közöttük.
Majd meglátjuk, különben is még én sem véreztem a szülés óta.
Kaja: mi is még csak tejet iszunk de már van almareszelõm és turmixom is. Szóval már minden van csak az kell, hogy rászánjam magam. Én úgy gondoltam, hogy almával kezdem és annak is csak a levével. Elõször csak egy-két kanál. Utána jöhet a pép is, de ez kb csak egy hét múlva. A többin még nem gondolkoztam, hogy mi lesz utána. Ja és úgy, hogy két szopi között, hogy le ne szokjon róla. Nem akarok én kiváltani egyetlen egyet sem.

Lili csak oldalra tud fordulni vagy hasra is?

Panda
Látom neked is gondjaid voltak az almával. (székrekedés)
Ezért is félek. Nekünk most semmi ilyen nincs, napi egy kaki az mindig van amióta megszületett. Sõt még a hasa sem fájt.


Aki császárral szült, mennyi idõnek kell eltelnie a következõ terhességig?

Gumicukor
fejés: én is fejõvel fejtem de rájöttem, hogy kézzel sokkal többet ki lehet fejni.

Zsani, Forti
Irigyellek titeket a séta miatt. Sajnos nekem nincsen sétáló társam.

Autósülés: már nem tudom, hogy ki kérdezte de a novemberi kismamában pont azt tesztelik.

Kataa
Balatonon hol van telketek? Nekünk Földváron.

Honap megyek be a munkahelyemre a gyes-es papírokat intézni. Semmi kedvem sincs mert most néztem, hogy mínusz 8 fok lesz. Négy jármúvel kell mennem oda + még vissza is. Nem tudom, hogy a Petra, hogy viseli majd mert mi hosszabb útra általában hétvégén megyünk és kocsival.

Jó éjszakát mindenkinek!

Ági
petra2
 
 


Jo reggelt
Pemeske
én is azt a 2 helyet tudom amit Sasha leirt Berzsenyi és az SZTK mi az SZTK ba járunk biztos hogy meglehet beszélni hogy kijöjön a gyerekdoki de én inkább leviszem mert közel van Kép már a héten oda költöztök ? wekerle tényleg szép és föként nyugodt a belsö része Kép ráadásul neked megvan az elönyöd hogy te választasz magadnak gyerekdokit Kép

Forti
én irtam hogy cumis üvegböl adom Petikének a tejpépet én 2-3evökanalat teszek 150ml vizhez és jol összerázom igy már megtudja enni Petike cumisüvegböl Kép de neki van kimondotan ere a célra nagylyuku cumija amit csak tepépezéshez használok Kép

Zsani,Forti
én is irigyelek titeket hogy tudtok egymásal sétálni sajna nekem sincs sétálo társam .

Ági,Kataa
mi fözfön nyaraltunk tavaly mert a párom apukájának ott van nyaraloja a balatoni petikés kép is ott készült Kép

Ilke
gratula a féléveséghez Kép

na megyek mert készülödnöm kell megyünk a petöbe

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 

 
 

Sziasztok! Jó reggelt.

Beszti!
Kérlek vegyél fel engem is a táblázatodba.
A múlt héten jelentkeztem, biztosan elkerülte a figyelmedet.
30 éves vagyok, Székesfehérváron lakunk.Két fiam van, a nagyobbik István Dániel 1995. 06. 20-i. kisebbik Patrik Márk 2002. 07. 24-én született.
Köszi

Ági!
Pici fiamat 2 hete altatjuk a saját ágyában. Eddig velünk aludt az éjszakai szopik miatt, viszont már nem fértünk el az ágyon. Az elsõ éjszaka borzasztó volt. Nagyon hiányzott. Legszivesebben rögtön kivettem volna az ágyából. Szerencsére a férjem nem engedte. Marci azóta megszokta a saját ágyát és nagyon szeret ott aludni.

Djeszter
djeszter
 
 


Djeszter
Ezt nem értem.
Az egyik fiad István Dániel, a másik Patrik Márk. De ki az a Marci???? Kép

Forti

Ui: amúgy jó reggelt mindenkinek

Kép
Kép
forti
 
 


Ági!

Én ugy tudom, hogy a szülés és a következö fogantatás között 1 évnek jó eltelnie. Ekkor hüvelyi szülésre is van esély (feltéve, ha más egyéb nem jön közbe (faros baba)). De én magam vagok a bizonyités, hogy persze ez nincs köbe vésve. Köztem és a bátyám közt 16 hónap van (7 hónapos volt a bátyám, amikor én megfogantam), és bát ö császáros volt, én nem lettem az (pedig ez 28 éve történt).

Nyuszika!

Nátán nincs túl jó barátságban még mindig a kanállal, ha az én kezemben látja (ö szivesen fogdossa, meg rágja), amint meglátja, ugy összeszoritja a száját!Kép Most próbálkozok azzal, hogy fecskendöböl adjuk a gyógyszert, hátha akkor a kanál már nem a kellemetlenhez fog kötödni.
Voltunk ma orvosnál, és ondtam, hogy nem igazán akar semmit enni az anyatejcsin kivül, azt mondták, hogy nem sovány, biztos nem éhezik, hagyjam, csak ismerkedjen az izekkel.

Tüni!

Én mindenkivel ellentétben inkább amellett lennék, hogy legyen mellen, amilyen gyakran csak lehet. Egy ekkora pici baba még nem olyan nagyon ügyes feltétlenül, de majd belejön. Viszont ha cumisüvegezel az nagyon megzavarhatja (a cumit másképpen kell szivni, mint a mellet, ráadásul nem is kerül annyi energiába).
Tegyél félre minden dolgot (hamit, ha tudod, hozasd, vagy ha van nagymama a közelben, vedd igénybe a segitségét), nyugodtan szaladjon a lakás (senki nem most jöjjön látogatóba), és bújjatok be együtt az ágyba.KépKép Kapjon mindig cicit, amikor kéri, te is pihenj vele, amennyit csak tudsz. Ha 15-20 percig szopizott az egyik mellen, és még kell, akkor válts mellet (de vigyázz, ne túl sürün, mert akkor csak a higabb elsö tejet kapja, nem jut hozzá a laktatóbb hátsó tejhez).
És nyugi! Mérlegelni se mérlegelj!Kép

A dokival hogy voltál megelégedve?

Kata007!

Remélem most már sokkal jobban van Dóri. Ezt a 40 fok feletti lázat még olvasni is rossz volt, föleg ha belegondolok, hogy ö hogy érezhette magát (mellgyulladásnál nekem is volt ilyen magas lázam, és hát elég rossz állapot).

DjEszter!

Hiányoltalak, mert annyira eltüntél. Jó hogy most már tudsz jönni.Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Hú, én eddig olyan jól meg voltam azzal, hogy Lili külön szobában alszik elég messze a mienktõl, igaz babarisztóval - de este beleolvastam a topicba és teljesen megijedtem amikor elolvastam, hogy mi történt Dórikával. (Kata! Remélem már teljesen jól van Dóri!)Szoval én nyugodtan szoktam aludni, de ma éjszaka többször felébredtem és átmentem megtapogatni Lili fejét, hogy nem lázas-e Kép Persze nem volt semmi baja, de én félek, hogy észrevenném-e. Szerintetek nem sírnak fel elõbb-utóbb, ha ilyen magas lázuk van? Vagy ilyenkor mûködik az anyai ösztön és úgyis megérezzük és felébredünk???

babatej: írtátok, hogy az jobb, mint a tápszer 1 éves kor után. Én eddig úgy tudtam, hogy a 3-as számú tászer a babatej. Vagy nem? De én is úgy gondolom, hogy a babáknak anyatej híján jobb, mint a tej, még akkor is, ha már elmultak 1 évesek. Én nem vagyok merev a hozzátáplálásban azt hiszem, de a tej kivétel, mert szerintem még a legtöbb felnõttnek sem tesz jót, nemhogy a kicsiknek. Sok ismerõsömnek szüntek meg különbözõ problémái, amikor abbahagyta a tejivást. Végülis még nem tudom hogy fogom csinálni, de mindenesetre elgondolkodtató.

bera
berka
 
 


DjEszter!

Nem, nem felejtettelek el, csak amikor a tábla készült, örültem, hogy végre be tudom rakni (párom szórakozott a géppel, nem tudtam rendesen netezni (meg mélem sem volt)), ugyhogy gyorsan elökaptam az utolsó táblát és betettem anélkül, hogy az újakat beirtam volna. Bocsi!KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok,

A tegnapi ejszaka is jol telt,10-tol reggel negyed 8-ig.: )))

Tejpep,
Lehet hogy hulyeseget kerdezek de az nem tejbol van??Az en okos vedonom azt mondta hogy ne adjak neki mert allergizalhat.bar neki mar nem hiszek de tenyleg mibol vanaz a a tejpep.
Ja igen a baratnmnel lattam Milupa gabonapepet O azt adja neki este tapszerrel higitva es imadja a gyerkoc.Valaki ad meg ilyet?

Agi,
Nekem is neha pont ez az erzesem,miota megvan Alex csak vele jo minden.Soha nem hittem volna : )))Bevallom oszinten a mult heten ket ejszakat is velunk aludt mert nem volt szivem atteni.Deaztan bekemenyitettem nehogy csak ott tudjon elaludni.
Nekunk Siofokon van nyaralonk,sot inkabb mar Szeplak Felso.Ez egy appartmann es van gyerekmedenceje is ugyhogy majd pancsikolunk nyaron .Ha lemegynk majd talalkozhatunk.Veled is Csics: )))
Tenyleg ez jo kerdes hogy mennyi idonek kell eltelni a csaszar utan.Nem mintha aktulais lenne a dolog : )
Az biztos hogy 3 gyermek engedelyezett csaszarral,azt hiszem az nekunk boven eleg lesz ; )0

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Mona
Honlapja nincs ennek a bográcskának?

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Kataa
Levinek a doki írt fel tejpépet is, ez is HA-s. Olyat még nem kapott ami sima.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Kataa!

A tejpépek tejalapúak (tejpor van bennük, némelyikre azt is ráirták, hogy sovány), ugyanugy, ahogy a 3-as tápszer a babatej. A múltkor én is feltettem (vagy csak akartam?Kép) ugyanezt a kérdést. Mert én sem értem, hogy ha tej alapúak a tejpépek, akkor miért lehetne már 4 hónapos kortól adni (némelyikre ugyanis ez van ráirva), illetve miért jobb a tejalapú babatej, mint a sima tehéntej?
Csak hogy többet költsünk rá és azt higgyük, hogy nem tejet adunk?
Vettem egy Milupa tejbedarapépet talán egy hete (gluténmentes, 4 hónapos kortól ajánlva), az van ráirva, hogy a "csecsemö számára megfelelö tejjel készült" és "csecsemöknek a szintej nem ajánlott", ezért "a csecsemö életkori szükségletének megfelelöen átalakitott, ún. módositott összetételü tej"-jel készült.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Köszönjük a gratulákat a félévességhezKép!

Tüni,
Gratulálok GergõhözKép! Szopival kapcsolatban, szerintem látogass el a Szoptatás topicba, ott rengeteg info van. Jól van mellretéve baba amikor szoptatsz? Csak azért kérdezem, mert ha nem jó pozícióban eszik, akkor nem tud jól ürülni a tejcsi, és ez is problémát okozhat. Ha jól emlékszem a másik topicba korábban képeket is tettek fel a helyes mellretételrõl. Ha pedig még marad tejcsi a melledben evés után akkor biztosan elég a tej, nehogy a tápszer után nyúlj! Tudom ilyenkor hamar elbizonytalanodik az ember, de kitartás, biztosan hamar rendbejön mindenKép.

Sasha,
Hát nem egyszerû nálatok az altatás.

Nyuszi,
Ezt az almás rizst amit említettél készen veszed vagy otthon készíted? Ilyet majd én is szívesen adnék Lilinek késõbb.

Tali,
Lányok mit szólnátok, ha pénteken taliznánk 2-kor a Mikkamakkában?

Gumicukor,
Szerencsétek van a babadokival.

Pemeske,
De jó, hogy lesz kertetekKép! Nekünk csak erkélyünk van, nyáron ott szoktam magam kiélni.
Kajcsival kapcsolatban, szerintem még várj vele. A babákat ilyenkor a kíváncsiság hajtja, hogy mi lehet az amit te fogsz, eszel. De ez még nem feltétlen jelenti azt, hogy neki erre szüksége van.
Majd írj, hogy mi volt a szemésznél.

Kataa,
Nálunk egészen helyreállt a kaki. Kb. két naponta van és teljesen magától. Viszont az elején, mármint amikor kezdett kimaradozni, akkor én mindig végig csináltam a babamasszázsból a hasi és a lábmasszírozást. Ez szinte mindig segített.

Ági,
Lili is ezt csinálja amikor szél van. A legnagyobb hidegekben is kidugdosta a nyelvét, aztán rájött, hogy ez nem jóKép, és most már nem nagyon csinálja.
No, most már én is kíváncsi voltam, hogy hány kiló vagyok, megmértem magamKép. Hát csatlakozom hozzátok, mert én is kevesebb vagyok mint a terhesség elõtt. 54kg voltam amikor terhes lettem és most 52kg vagyok. Szerintem biztosan a szoptatás miatt van, mert ez használja föl a leginkább a tartalékokat.
Én is pont így tervezem a kajcsi bevezetését, majd mesélj, hogy nálatok hogy sikerül majd. Az alma hatásától (kaki ügyben) én is félek, de talán egy pici õszibarackkal lehet majd vegyíteni és akkor kiegyenlítõdik a hatás.
Lili a hátáról a hasára fordul már, de vissza még nem.
Ebben a nagy hidegben apuci megtiltotta nekünk, hogy bárhová is elmenjünk. Igaz nincs is sok kedvem. A hõmérõ engem sokkolt amikor ránéztem reggelKép.

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


sziasztok
Hanna megtalálta a lábát, a haját és a fülét Kép

Judy
Én is úgy tornáztatom, ahogy te. É szoktam különféle bugyuta hangokat hallatni közben (pl, mintha recsegne a térde), így nagyokat mosolyog közbern. No persze azért nem is feszítem meg neki annyira, h fájjon. Lehet, hogy túl gyengéden csinálom., s így nem is használ?

Brióokkoli
Köszi a biztatást, örülök, hogy írtad a sportot, mert én elég sportos vagyok, s olyan furi lenne, hogy a gyerekem nem sportolhat. De most megnyugtattál. Kép

Manó
Már korábban írtam, hogy Hannát a U2 Bloody Sunday c. számí nyugtatta meg, (de az mindig), amikor hasfájós volt, pedig sosem hallgattam terhesség alatt. Gondolom, olyan volt az üteme, mint a szívverésemé. Viszont sok komolyzenét hallgattam vele a pocakban, az mégssem nyugtatja most meg. Ki érti ezt? Kép

Kata
Szegény Dórika! Azért jó, hogy már jobban van! Nem is tudom, biztosan nagyon megijednék, ha ilyen lázas lenne. Jobbulást nektek!

Ilke
Mi az. hogy bio méz?????
Gratula a félévességhez! Kép

Nyuszika
Hanna is így kúszik Kép

Pemeske
Szerintem ez butaság. Hiszen minden szeretne a szájába venni, persze. Én is gondolkodtam már, hogy milyen nehéz lesz, hogy majd ne adjak neki abból, amit mi eszünk (már ha olyan, amit még nemehet).

A szem váladákozásáról más vélemyénen vagyok, mint Djeszter. Hannáé is váladékozott, láttaorvos is, nem segített a szemcsepp sem. Aztán itt olvastam, hogy féléves korig érdemes várni, kinõheti. Hát így is lett. Egyszer csak nem váladékozott. Persze Te látod, hogy mennyire erõsen váladékozik, és lehet, hogy jobb, ha elviszed

Csulkás
Engem nem zavar, mert tudom, hogfy neki sem rossz. Így én semmit nem teszek ellene.

pusszancs
bringa és hanna (20 és fél hetes)
bringa
 
 


Sziasztok!

Forti!
Az utónévkönyv szerint a Márk becézése Marci. A páromnak nagyon tetszettt, így ezt használjuk.
Egyébként a másik fiamnak is a 2. keresztnevét használjuk.

Beszti!
Nem probléma.
Köszi. Ti is nagyon hiányoztatok nekem. De most már itt vagyok, és itt is maradok.

Djeszter
djeszter
 
 


Sziasztok!

Beszti,
szep tablazatunk volt maKép

Tuni,
csatlakozom Besztihez es Ilkehez, ne cumisuvegezzel, mert azt egy ido utan Te sem birod majd fejessel, a babanak is bezavar, nem tanul meg rendesen szopizni.

Szematmosas: orulok, hogy bringanal bejott, en is irogatom mindenkinek, hogy varjon azzal az atmosassal, mert sokan irtak, hogy egyreszt nagyon horror-dolog, masreszt nagyon sokszor elmulik magatol. Az en baratnom is igy jart, neki szerencseje volt, jo szemesze van. Csak az ember felve tanacsol ilyet, mert ha meg nem jon be, akkor mi van?

bera,
nalunk is 2. naptol kulon van Reka ejjel, kicsit en is betojtam most Kataek utan. De szerintem megerezzuk majd, ha baj lesz. Oltas utan is, amikor aggdotam, erdekes modon mindig felebredtem a felsirasokra, es tobbszor is atmentem megnezni, nem lazas-e. Szerintem az anyai oszton, eberseg mukodik. RemelemKép

Szerintetek a gyorsfagyasztott dolgok hogy keszulnek, mitol gyorsfagyasztottak? Nem valami hõkezeléses dolog, elõször hirtelen felhevitik aztan meg lehutik? Valami ilyen remlik. MAr csak amiatt, mennyi vitamin maradhat meg bennuk igy?
Ez a biomez engem is erdekelneKép Max azt tudom elkepzelni, hogy nem autout mellol gyujtogettek a mehek.

Petra,
Reka is csinalja, ha szel eri az arcat, egybol "morog". Kis mimozakKép
Eeeeees.... ma reggel kapaszkodva felterdeltKép Csak meg nem tud leulni belole, igy nagyon erdekes technikaval orraesikKép Ami azert erdekes, mert elotte van ugye a racs, amibe kapaszkodik, annak nekiesik, majd hatratolja a feneket, a fejet nekifeszitve a racsnak. Aztan persze bog, merthat nem fajdalommentes megoldas ez megKép De majd alakul. RemelemKép

Megyek, mert epp most is balhe vanKép
-Afonya

ui: Beszti, valaki meg dunnyogott, hogy kikerult a tablazatbol, talan Solya?
afonya
 
 


Sziasztok!

Ági, Kataa!
Éppen most olvastan a Császárral szeretnék szülni topicban, hogy csaszi után sem kell egy évnél többet várni.

Bringa!
Lehet, hogy neked van igazad a szemátmosással kapcsolatban. Mint írtam Marcinak az a szeme meggyógyult, ahol a szükület volt, a másik továvvra is könnyezik. Hát remélem, akkor kinõvi, mert már tanácstalanok vagyunk.
Egyébként tényleg borzasztó. Nekem volt "szerencsém" végig aszisztálni. Nem kivánom senkinek.

Nem tudom mi van ma Marcival, de képzeljétek egyfolytában alszik. Hajnali fél 4-kor evett, aztán 7 körül, de akkor csak nagyon keveset. Aztán elvittük a bátyust a suliba, és azóta csak alszik és alszik. (Van egy kis szabadság.) De ilyet még soha nem csinált. Lassan menni kéne az orvoshoz.

Djeszter
djeszter
 
 


Sziasztok Lányok, Szép napot mindenkinek!

Most tettem le Danit, de amint hallom, alvás helyett koncertezik, sikongat meg mindenféle hangokat ad ki. Közben meg szerintem a kócos mackóját is masszírozza.

Lehet azért, mert 1 órája zenedélelõttöt tartottunk, most fuvoláztam neki elõször, mióta megszületett. A hatás nem maradt el, vigyorgott 1000-rel, próbálta volna megkaparintani a hangszert, mert hát ugye az szépen csillog, fényes. A fúvókát odaadtam neki nézegetni, a billenytûs részeket nem mertem, mert az kényesebb, meg hát nehogy felsértse valahol a kis száját. Teljesen el volt ragadtatva. viszont nem nagyon értette, hogy hogyan jöhet belõle hang, és amikor jött akkor "énekelt" hozzá.

Most itt van velem, mert alvásnak nyoma sincs, mikor bementem hason helyett hanyatt feküdt. Már párszor forgolódott így, de az ágyában még nem csinálta. Most is megfordult itt mellettem, hurrá, ez már egyre többször fog menni! Most megfigyeltem, játékkal való birkózás közben löki át magát.

gumicukor és Dani (27 hetes)

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék bejelntkezni hozzátok. Eddig én is a frissben voltam.

Márk baba most volt pénteken 2hetes.

Tüni: Én dec 27-én szültem és a babóca még mindig nem érte el a születési súlyát igaz már csak 10dkg híányzik. Álltalába olyan 60-70gramm között szopizik.

Na most csak ennyi majd még jövõk és kérdezgetlek benneteket
sziasztok
Andy és a ma 17napos Márk
andy78
 
 


Beszti!

Szerintem az írásod utolsó mondatában benne volt a lényeg. Tényleg minden tápszer és tejpép tehéntejbõl készült (kivéve a szójásakat), de a lényeg, hogy a benne lévõ és allargiát okozható fehérjéket átalakítják a babák számára.Kisebb fehérjerészekre bontják, csökkentve az allergiát okozó részecskék számát. Fokozottan igaz ez a HA tápszerekre és pépekre. Így én eddig csak HA pépet adtam Lilinek, ami gyógyszertárban kapható. Hasonló a helyzet a babatejekkel is. Én kb. 8 hónaposan tervezem azt, hogy boltban is kapható pépeket adok, mivel egyébként pedig az a véleményem, hogy fokozatosan mindent meg kell ismerniük a babák szervezetének, mert ha nem, akkor az sem jobb, ha hírtelen 1 éves kora után kell minden ujdonsághoz hírtelen hozzászokni.

bera
berka
 
 


Na azt el is felejtettem, hogy engem is tegyetek be a táblázatba.

25éves vagyok XIX.ik kerületben Wekerlén lakunk. A baba születése 2002.dec.27 neve: Márk Antal

szemeske: Mi a Berzsenyi utcai rendelõhöz tartózunk nem tudom te merre fogsz lakni. A dokinéni még csak egyszer volt kint amikor hazajöttünk a kórházból, de azt mondta, hogy õ kifog jönni ha valami van, nem kell bevinni még ilyen kicsi.

Szopival kapcsolatban csak annyi kérdésem van, hogy a fogamzásgátló tabletát lehet szedni amit írtatok és azt az orvos felírja ha én kérem?

sziasztok
Andy
andy78
 
 


Forti,Beszti,
Koszi a velemenyeket tejpep ugyben.
Talan igaza van Besztinek ees csak azert van ez ia hogy vegye az anyuka draga dolgokat.Szerintem nem elhet nagy vaj ha egyaltalan nem adneki az ember ilyet.Merthat ugye nalam ott a tapser abbanis valamifel etejporvan megha Ha is.
Majd holnap konzultalok a dokinenivel.
Bar en szeretnek neki majd tejet adni masfel eves koraban.A joghurtban meg a sajtban ugyis van tej es ha azt eszi akkor mar mindegy,nem?
En azt hallottam talan a kecsketej a legjobb ha nagyobb mar a gyermek,nade honnan lehet ilyet szerezni? !

Ilke,
Na akkor en is inteznziven raallok a masszazsra mert a kaki azota sincs: (

Bringa,
De ugyes Hanna baba: )

Djeszter
Orulj neki attol csa no a baba,lehet hogy valami front ven es attol alszik sokat.Nekem is mostanaban jo sokatalszik miotta bejott a ho.Lehet hogy maci a kis dragam : )

Andy78,
Udv itt is,es gratula a kisfiadhoz,Ja es kitartas az elso hetekre!

Lanyok,
Senki nem lakik a IX.-ben rajtam kivul???/Szivesen bovitenem az anyuka barati koromet!!!!: )))))

Kataa es a holnap 14 hetes Alex

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Ilke!
Szerencsére tegnap megmakacsoltam magam és a délutáni alvás a saját kiságyában történt. Fél óra nyüglõdés, 10 perc panaszos sírás, és 3 perc veszett sikítás után benyomtam a cumit a szájába és már aludt isKép Este már csak 10 perc nyüglõdés volt és hajnali 2 körül meg se nyikkant! Reggel meg elaludtam és igy nem tettem vissza az ágyába és most megint hiszti volt, de kb 5 perc és az is csak azért mert mindig kiejti a cumit a szájábol és kéri vissza.

LÁnyok!
Gabi mostanában leszokott a komfort szopirólKép Úgy vettem észre, hogy ha ülve szoptatom az neki kényelmetlen. Ha nyügös akkor elõször mindig megkínálom cicivel, de még csak be se hajlandó kapni. Aztán jön a tea kínálása, na abból talán 2 korty. Jó nem arról van szó, hogy nem eszik, mert a súlya épp az ellenkezõjét mutatja, de ez most van így egy hete. A köv. súlymérésnél kiderül.

Hát ti meg csak fogytok-fogytok-fogytok és fogytok... én meg csak hízok és hízok, pedig 90-el indultam a terhességnek és 20 kg-ot híztam amibõl lement 17 és azóta nem hiszem, hogy fogytam, de majd kideritemKép

na puszi
sasha és a 3 hós Gabi

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Ma nálunk is jól megy az alvás, este fél nyolcas evés után éjjel fél négykor evett, majd aludt fél 10-ig, és azóta megint brumizik. Viszont jó étvágya van, mostanában 180-akat benyes a gyerkõc. Igaz, változatlanul 5-ször eszik.

Sasha
ne aggódj, rajtam is van még 4 kg, igaz, nekem a tejem se túl sok, de amíg szopizik, ne akarok fogyózni vagy tornázni, nehogy ez a kevés tejcsi is fogyjon.

Lányok, Ti kiviszitek a babákat? Szerintem túl hideg van, tegnap este itt minusz 15,5 volt. valahol azt olvastam, hogy minusz 5-ig lehet kimenni. Pedig mi úgy szeretünk levegõzni, legyen már jobb idõ, nem akarok "szobanövénnyé" válni a gyerkõccel együtt. Bár tegnap voltunk kint a szikrázó napsütésben.

más. Szerintetek normális 2,5 hónaposan a nyálzás? Szájpenész nincsen, de a nyálacska néha csordogál. És az öklét imádja a gyerkõc csócsálgatni. Cumi továbbra is érdektelen nála.

Na megyek ebédelni 4 kiló ide vagy oda.

Judy
Judy (fodroczy)
 


Djeszter
Kép Köszi, most már értem.

Áfonya
édes lehet a lányod

Andy
Üdv. közöttünk

Judy
Levinek is kb. 2,5 hónapos kora óta folyik a nyála. A doki azt mondta hogy igen ilyenkor már megindulnak a fogak, de hogy mikor bújik ki, az egyéni. Levi már mindjárt 6 hónapos és még mindig nem akar kibújni az a fránya fogacska, pedig már nagyon szenved(ünk) tõle.

Zsani
Merre vagy???????

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Andy78
fogamzásgátlót (én Continuin-t szedek, ebben nincs ösztrogén hormon, mert az nem tenne jót a tejnek) a dokim a szülés utáni 6. hét után írt fel, ez kimondottan szoptatás alatt lehet szedni, a többi ösztrogén alapú bogyót nem szabad. De a 6. hét elõtt nem szabad szedni, mert minden alakul vissza az eredeti állapotába. A tejem nem csökkent tõle és nem is híztam meg tõle, szõrnövekedés sincs, elégedett vagyok vele.
A 60-70 ml az nagon jó kezdetnek, majd meglátod lesz több is. Dani az 5-6. héten lezabált rólam mindent, szó szerint. Ilyenkor van egy növekedési ugrás.

Sasha
Én örültem volna, ha marad rajtam legalább 3-4 kg plusz szülés után, de én már szülés után 1 héttel ugyanannyi voltam, mint terhesség elõtt 53 kg. Mondjuk nem híztam csak 9 kg-t végig, pedig azért volt ám étvágyam. Ez is alkat kérdése, nekem ilyen az apukám, hogy akármennyit eszik is, csak elveszik benne a kaja, látszatja nincs. Pl. nekem fogalmam sincs milyen egy fogyókúra, mert amit megkívánok megehetem. Amióta szoptatok én is 1 kg-t fogytam. Lassan nádszálkisasszony leszek, még jó, hogy elbírom a gyereket. Nekem ez a nagy bánatom, hogy még pár kg plusz sem tud felugrani rám Kép((

Én bizony kiviszem danit a ligetbe, de ilyen hidegben max. fél órára. Jól felöltöztetem, tutira nem fázik meg. Nekem -10 fokot mondott a babamaszírozós védõnõm és rövid ideig tartó sétát. Nekünk eddig még nem ártott meg.

Nyálzás
Dani most 6 és fél lesz, de még nincs fogunk, pedig kb. õ is 2,5 hónapos korától kezdett nyálazni, meg mindent rágni. A rágcsálás nemcsak a fogzás jele, hanem így ismerkedik a tárgyakkal. Aztán pár hónapja kevesebb a nyálazás, de a rágcsálás megmaradt és elég erõsen harap már, még így fogak nélkül is.

Szájpenész általában a nem megfelelõen fertõtlenített dolgoktól jöhet elõ, általában a kórházakban szedik össze a babák, mert legtöbb helyen kapnak pótlást is, míg nem indul be az anyukák teje. Én vittem saját cumit a kórházba és a cukros lötyit átöntöttem abba, amibõl csak néha adtam.
szerencsére nekünk nemvolt, se szájpenész, se koszmó.

gumicukor és dani (27 hetes)

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Találtam egy jó kis linket:
[url=http://egyszervolt.hu/ret/fomenu/index.html" TARGET="_top]http://egyszervolt.hu/ret/fomenu/index.html[/url]

gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Halihó!

Andy,
szia, látom idetaláltálKép.
Beszti,
én is a sokszorcicit mondtam Tüninek, úgyhogy azért nem vagy annyira kisebbségbenKép! Nálam is az jött be, az elsõ gyerkõcnél elkövetett hibákból okulva Anna annyit lóghatott rajtam, amennyit csak akart, már a kórházban is. (hülyének is néztek a kórteremben) Persze volt, amikor elkeseredtem, hogy ez most már mindig igy lesz, egész nap cicizünk, de szerencsére már lecsökkent a kajaidõ 10 percre, na meg utána egy kis komfortszopira. De a mai napig akkor kap enni, ha kér, akár egy órával az elõzõ kaja után is. Mi is szigorúan hetente egyszer mérünk, meg néha kíváncsiságbólKép.

Judy,
én nem viszem ki Annát, a mi dokinénink is a -5 fokot mondta, ennél hidegebb nem tesz jót a picurkák bõrének.
Dávidot kiviszem, de õ is vastagon be van kenve körömvirágkrémmel.

pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Forti, nincs honlap, de faxon elküldik az étlapot, én is így kezdtem, a párom munkahelyére ment a fax, hazahozta, telefonon bedikáltam a rendelést.

Kataa, nekünk is jól telt az éjszakáknk, 2.5 óránként dajkálhattam a manómat. Ez se rossz, de azért picit már megint irigykedek Kép. A nem-kakilás zavarja? Mert ha nem, akkor ne izgasd magad rajta. Persze könnyû ezt mondani, tudom. És ha a többedik nem kakilós napon kevesebb tápit és több anyatejet adsz neki, az sem megoldás?

Beszti, köszi hogy beírtál a táblába!

Áfonya, gratulálok a feltérdeléshez!

Andy78, szia itt, gratula a babához!

Bera, a HA pépet adják recept nélkül? Mennyibe kerül? Elméltileg mikortól adható? Rizses?

Krisztián tudja, hogy a tesója még csak a cicibõl ehet, mert nincs foga. Ezért ma az általa már megrágott virslit köpködte Mátéra, hogy azt akkor eheti Kép. Rátette az üres bambusz-tálat a pici fejére, és közölte, hogy "kalap, kalap".

Sziasztok!

Mona@Máté
monamáté
 
 


sziasztok!

Köszi a hozzászólásokat.

Szopival kapcsolatban tudtok nekem segíteni ma a pici másfélóránként szopizott volna de sajna nem volt max 20gramm tejem, hiába próbáltam hogy egyszer egyik mellbõl majd a másikból nem jött mégse csak ilyen kevés. Ugye ez nem azt jelenti, hogy elfog apadni a tejem? mit csináljak, hogy több legyen iszom a laktoherb teát is. Valami jó modszer nincs ja és már fáj a mellem szegény ugy szívja de nem jön ezért megunja és el is alszik, azt rá nemsokára felébred és újra probálkozunk.

Mona: Aranyos lehet Krisztián ilyenkor amikor a kicsivel játszik.

Raktam fel képet a profilomba a kicsirõl.

Na most csak ennyi
sziasztok
Andy
andy78
 
 


Sziasztok!

Sasha!
Nekem sem jön össze a fogyás. 63 kg-mal kezdtem a terhességem, 10 kg-t híztam. Úgy jöttem ki a korházból, hogy ez mind le is jött rólam. Azóta viszont semmi. Söt, még 1-2 kilós hizást is produkálok néha.

Judy!
Nálunk mindegy, hogy milyen az idõ, naponta kétszer menni kell, mert Danit el kell kisérni az iskolába, én nincs akire Marcit hagyhatnám. Ez naponta 2* fél órát jelent. Jól felöltöztetem, van hogy csak a szeme és a nózija látszik ki.

Djeszter
djeszter
 
 


Halihó!

Andy78!
Tedd minnél gyakrabban mellre a picit.Így egyre több tejci lesz. Persze eltart pár napig is mire a tejtermelõdés alkalmazkodik a baba igényeihez.

Djeszter
djeszter
 
 


Andy,
honnan tudod, hogy max 20g jott?! Egyebkent meg, 2-3 hetes babanal a 1,5 orankenti szopiigeny egyaltalan nem rossz, en anno kiegyeztem volna veleKép 20-20 percig hagyd egy-egy cicin cummogni a babat. Fajni nem a szivas erejetol fajhat, hanem a nem igazan megfelelo mellrateteltol. Jol kapja be, eleg nagy teruletet a pici? Also es felso ajka kifordul? Nyelve alul latszik, ha bekukucskalsz oda? Latom, cumizik is a babad, ezert figyelj oda, hogy jol kapja be a cicit, mert ezt mas technikaval kell szopnia am, ezert is nem ajanljak. Ne aggodj, pihenj sokat, igyal eleget es menni fogKép

-Afonya
Afonya
 


Andy!

Az egyik mell másik mell azt jelenti, hogy egy szopinál???
Mert ugy csináld! Minél gyakrabban tedd mellre, nem kell kivárni a 3 órát, és mindig mindkét mellet kapja meg, tehát legalább 15-20 perc az egyik mellen, aztán ugyanennyi a másikon. Neked is igaz, amit irtam Tüninek, hogy 2-3 napot tervezz ugy, hogy csak szoptatni fogsz, ne csinálj semmit, csak amit feltétlen szükséges (WC, fürdés), nagyon sok pihenés, sok folyadék (2-3 liter legalább naponta), rendes étkezés. És a babát mindannyiszor megkinálni, akárhányszor csak akar enni. Hogy a melledet kevésbé viselje meg, próbálj testhelyzeteket változtatni (fekve, ülve, különbözö poziciókban).
Ha fájdalommal jár a szopi, az nem normális, minél hamarabb tegyél ellene! Érdemes ilyenkor megnézetni, hogy tényleg jó technikával szopizik-e (pl. a Szent István kórház szoptatási ambulanciáján szoktak segiten ugy is, hogy személyesen megnézi a doktornö (ha kell, tudok telefonszámot és nevet is adni).)

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


andy
Én is a gyakori mellretételt javaslom, nekünk ez bevált, pedig eleinte én sem hittem benne, mert sokszor úgy éreztem, hogy csak az üres cicit szívja. Lehet eltarthat ez egy hétig is, úgyhogy kitartás. szerintem ne aggódj, hogy nem helyes 1 óránál elõbb ciciztetni, nálunk bevált, ,hogy amikor dani jelezte, hogy éhes (ez elég sokszor volt), akkor kapott cicit.

Mindenki a helyes mellretételt mondja, hogy attól nem fáj a mell. Nos, én erre rácáfolnék, mert nekem megmutatták a helyes mellretételt, alsó, felsõ ajkak kifordulva, nyelv is látszott, nem volt 20-20 percnél tovább a cicin, mégis kisebesedett a mellbimbóm, de nem adtam fel az iszonyatos fájdalom ellenére sem, ami közel 2 hónapig tartott, utána már csak érzékeny volt. Így minden szopikor nagy levegõ, fog összeszorít és mehet. ez így röhejesen hangzik, de így volt. Néha használtam a szüléskor jól bevált légzéstechnikát is, hogy ne fájjon annyira. Dani szerencsére nem vett észre mindezen állaoptból semmit, szépen gyarapodott.
Az én danim nagy mohósággal evett már kezdetektõl fogva és szerintem ettõl lehetett a kisebesedés. de itt vagyok és a mai napig még szoptatok!
Volt tejlázam is, de mégis csak csináltam tovább, mert tudtam ez a legjobb a babának. Mi az elején állandóan mértük szopi elõtt és után, de aztán felhagytunk vele, ,mert csak bömbölés volt belõle, így már csak a 7fordulókon mérünk. Szerintem te se parázz emiatt. Egyébként változó, mikor mennyit esznek, van, hogy megelégszenek 20 gr-al, de van, hogy a világ összes teje nem lenne elég. Ugyanúgy, ,mint a felnõtt embernél is, ,van, amik,or kevesebbet eszünk, van amikor többet.

Ha így szopiztatsz majd be fog állni a kereslet- kínálat, hidd el. Ha úgy érzed, hogy üres a melled, mikor szopizik, akkor is engedd, hadd dolgozzon, mert minél több inger éri így a melledet, annál több tej fog termelõdni. szóval nem pár nap és hipp-hopp lesz tej - kivételek persze vannak - hanem nagyon sokat kell együtt gyakorolnotok.


Nagyon szép fekete haja van a babátoknak! Gratulálok nektek és soksoksok kitartást!

gumicukor és dani (27hetes)

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


sziasztok
Ilke
nekem ugy nézki hogy nem jo a péntek mert a páromal megyünk megnézni a tanfolyam helyszinét nem lehetne mégis inkább csütörtök ?

Tejpépek
tejporbol készülnek ami tehéntejböl készül a párom szerint Petike rendes pépet eszik mert a szojás,HA pépek nem izletek neki Kép

Hideg:
mi pont a hideg miatt nem mentünk el a Petöbe ma söt sehova

Lányok
ma kaptam a nagyitol egy csomo bébiétel és rákelet jönöm hogy a HIPP BIO az egyetlen amiben nincsen semmi nem oda valo mert a 7 bébiételközül 3ban van szerintem nem oda valo a MILDIBÉ desszertben citrom sav van a KECSKEMÉTIBEN aronialé van ez utobirol fogalmam sincs mi az és a KISKECSKÉSBEN szintén citrom sav van Kép szerintetek ezek az annyagok kellenek bele ?

Na megyek Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Igen, én is mindkét mellbõl szoptatok a mai napig, mindig azzal kezdem, amelyikkel elõzõleg abbahagytam a szopit. Ha fáj a melled, akkor viszont azzal kezd, amelyik jobban fáj.

Sok sikert és kitartást!

gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Kisebesedes ugyben: nekem is berepedt mindket mellbimbom, csillagokat lattam, de nalunk meg most is gyakran elofordul /7 honap utan!/, hogy a felso ajkat beszippantva cuppan ra a cicire, es csak par korty utan, mikor megnyugszik, tudom helyesen ratenni. Csak mar megedzodott a mellem.
Ja, es aki most kuzd a szopival, annak nem art elore tudnia, nehogy megijedjen, hogy egy ido utan, amikor beall a kereslet-kinalat, eltunnek a "szilikon" mellei, uresnek tunhetnek, pedig csak nem termelnek tul.

Egesz nap iszonyu boges van, akkorakat esik-kel a gyerek, mi lesz ha labraalll, elore felekKép Nem rohangalhatok egy parnaval utana, hogy puhara essen, nem? Meg ez a nyuves fog is kinozza szegenyt, minden osszejott neki. Persze a fog miatt nyugosebb, rosszabbul alszik, emiatt faradtabb es igy sokkal bizonytalanabb a mozgasa, ketszer annyit esik, mint normal allapotban. Olyan keservesen tud sirni, nem az a hisztis, ehes siras, hanem fajdalmas, ugy sajnalomKép
Ezt a kisteso-projectet meg at kell gondolni, ennek fenyebenKép
-Afonya
Afonya
 


Találtam egy korábbi hozzászólást az E-s cuccokról:

[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/6400.html" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/6400.html[/url]

illetve

[url=http://topcat.iit.bme.hu/~joker/eec/hatas.html" TARGET="_top]http://topcat.iit.bme.hu/~joker/eec/hatas.html[/url]

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


És még 1:

[url=http://www.mcd.hu/etlapok/0008.html" TARGET="_top]http://www.mcd.hu/etlapok/0008.html[/url]

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sasha,
Na akkor mar jo uton vagy a nevelesben,csak igy tovabb: )
Hat sajnos en is csa kfogyok, mert a szules elotti 59 kg-m mar csak 51-en all ,pedig aztan a setan kivul nincs mozgas : (Rajtam is maradhatott volna ,de nem viszontannak orulok hogy hasam vegre a regi : )))JA es a csikom is elmult mar ??Nektek???

Judy
A 180 szuper,megjo hogy csak 5* eszik sa gyerkocod.Alex 150-et eszik alkalmankent.Ne aggodj a a keves tej ami nekem is van mar megatarthat ,leglalbbis en meg mindig szoptatok es holnap Alex mar 14 hetes.
En sem merem kivinni mert ilyenkor jo kis hideget nyelhet.Persze a szomszed csaj nem erti miert aggodok O is kiviszi a lanyat,na igen de a kiscsaj mar 15 honapos .

Zulu
Igazad van ma Alex is bemutatta a beleerzo kepesseget.Delutan egy kicsit nyugi volt es csak a seta volt jo neki korbe korbe,ahogy a fotelhez ertem egy kics pihire mar orditott is ujra ugyhogy johettek az ujabb korok.Hogy hogy csinaljak ???

Mona,
Hat ez az hogy ket hete mar zavarja ,ilyenkor megy a has simi,babamasszazs ezerrel meg a torna.Sajnos anyatejbol csak heti 3* kapok es az nem eleg csak 3 napra.De nagyon sokat segit az anyatej ezert is karom minel tovabb kapni.Vagy talan ha mar enni fog mast is megoldodik a helyzet.Eddig mindig 2 naponta volt ,most ket hete meg mar csak 4-5 : ((((
Na most felebredt es ujta kacag,gondolom most nem faja hasikaja.

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Mell kisebesedés: én a mai napig nem tudom, hogy mitöl volt, mert azt hittem, hogy Nátán az elejétöl jól eszik (és hát a másik már szopott (jó)pár hónapocskát, ugyhogy elvileg tapasztalat is lett volna). És nem azért nem gyógyult be, mert nem jól kapta be.
Mindenesetre azért irtam, hogy a fájdalom nem természetes, mert tényleg nem az, és a komolyabb gondokat megelözendö jobb megnézetni egy szakemberrel.

Fogyás: én nagyon lassan, de azért fogyogatok (- 3 kg a terhesség elöttihez képes, a mi terhesen feljött, az le is ment, igaz msot csak 9 kg volt, nem ugy, mint a Beninél, akivel 18 kg-ot hiztam (abból maradt még mára felesleg!)). Igaz, ha valami finomat fözök, akkor eszek is rendesen, tehát lehet, ha nem tenném, akkor jobban fogynék. Nem baj, legalább nem hizok!Kép
Bár a párom épp most kezdte el emlegetni, hogy azért már lehetne valamit tenni, hogy jobban menjenek le a kilók (meg a poci). De ez nálam csak ugy megy majd, ha eljárok valahova rendszeresen mozogni. Hát igen, azért lenne mit még fogyni, most vagyok 72 kg, a versenysúlyom még elég messze van.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!
Hát, lemaradtam, mint a borravalóKépKépKép! Még jó, hogy "kijegyzeteltem", kinek mit akarok írniKép.

Kataa!
Jó, hogy Alex megtanult aludni!

Tüni!
SziaKép! Én is a gyakori szopi pártján állok. Egyen, amikor akar, annyit, amennyit akar. Nálunk is ez volt eleinte, Ádám nem evett sokat az elsõ 2 hétben, aztán úgy alakult, hogy 3 hétig nem jutottunk el méretzkedni, és kiderült, hogy ezaltt Ádám 1,2 kg-t hízottKép!

Zsuzsa!
Te mit akarsz tanulni?

Pemeske!
Szerintem is ráér még a hozzátáplálás.
Jó, hogy elköltözök, és lesz kertetek. Neküknk is van, és tudom, milyen jó, hogy Noémi akkor mehet ki, amikor kedve van, és nem kell messzire mennünk, hogy valami rendes terepre érjünk, nemcsak a kutyakakis aszfalt.

Gumicukor!
Nálunk is ugyanaz a helyzet, mint Nálatok, csak mi a nagyimmal lakunk együtt. Külön háztartás, mosás stb. Ti hogy oldjátok meg a fõzést? Mert nálunk ez az egyetlen gond, hogy ki mikor fõzzönKép.

Ági!
Igen, lehet, hogy a szopi miatt fogy az ember. Noéminél én is 9 kg-t híztam, és 13-at fogytam. Aztán rendezõdött. Most is 9-et híztam, de hogy menyit fogytam, nem tudom, mert nincs mérlegünkKép. Talán monst annyi vagyok, mint mikor terhes lettem.
Érdekes a kaki ügy, mert csak akkor van székrekedése Ádámnak, ha simán adom neki az almát. Ha valami van hozzá kutyulva, akkor nem.

Andy78!
SZIAKép!

Sebes cicim nekem is volt. Illetve nem egészen, mert Ádám szabályos vízhólyagokat szívott rám. A kórházban mutattam a szopis nõvérkének, azt mondta, ilyet õ még sosem látott, pedig elég idõs márKép. Jól volt mellre téve, egyszerûen csak annyira erõsen szívta, hogy hólyagos lett. Egy ideig csillagokat láttam minden szopi elején, aztán meggyógyultKép.

Képzeljétek, Ádám már mindig magától alszik el, és általában 4-5 között kel valamikor elõszörKép. Persze, van, hogy hamarabb, de nem mindig. Ha így haladunk, hétvégén visszaköltözhet a szogábaKép!

A mosógépünk megint döglõdikKépKépKép! Ha lesz egyszer felesleges 100.000 Ft-om, az lesz az elsõ, hogy veszünk egy másikat.

Másik jó hír: elromlott a mellszívómKépKépKép! Kölcsönkértem a barátnõmtõl az övét, a férjem el is megy érte. Kíváncsi vagyok, hogy fog szuperálni, mert azt a fajtát nem ismerem (Pesztonka). Nekem Chicco Mamma Donna van, az nekem nagyon bejött.

Most megyek, mert Apa a héten délelõttös, nemsokára itthon lesz, úgyhogy ma többet nem jövökKépKépKép.

Panda (és Ádám, aki tegnap volt 7 hónapos)

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Andy
Csatlakozom az elõttem szóló lányokhoz. Nálunk nem volt elég a tejci és az állandó sebes mellem miatt fejtem és cumisüvegbõl adtam a tejet. Kaptam is a rosszalló megjegyzéseket, és a sajnálkozást rendesen. Akkor azt mondtam, hogy elég, igenis tudok szoptatni, és igenis elég lesz a tej. Egy hétig semmi mást nem csináltam, csak cicin volt a baba, és láss csodát, azóta már fagyasztani is tudok. Nálunk kizárólag egy pozicióban nem sebesíti a mellem a pici, ha félkönyéken fekszek mellette. Nem túl kényelmes, de igy õ szépen eszik. És a mai napig igény szerint kap enni, amikor "fakopáncsol", már kapja is a cicit. Meg kell találni a megfelelõ poziciót, és a pici segíteni fog neked, hogy ne fájjon a szopizás.

Fogyás
én 12 kg híztam a terhesség alatt, és nem tudom, hogy hogyan, de 5 kg fennmaradt rajtam. párom szerint nem látszik, csak a mellem nagyobb, de engem nagyon zavar. Remélem hamar lemegy majd........

Fogzás
Szerintetek mitõl van, hogy ezerrel nyomja az öklét a felsõ inyéhez, és nyáladzik? A fogzás még kicsit korai lenne, nem?

Még annyit akartam irni, de sirás van, mennem kell, majd még jövök
szilcsike
 
 


Ági

Köszi a kérdésedet, már nem fogyok, de sokak megjegyzik, hogy milyen girnyó vagyok így is.És talán nem fájna annyit a derekam, ha 2-3 kg-val több lenne rajtam. Én 8kg-t híztam és 12kg-t fogytam.(most 48kg vagyok)
Direkt megkérdeztem a dokinõt és azt mondta , hogy nincs idõlimit mennyit kell várni a második babával császár után, mert mire teherbe bír esni az ember, már teljesen regenerálódik a méhe. A császárok maximális számát nem mondta, de emlékszem a nõgyógyászom mondta, hogy volt neki már 4-5 császárt is átélt kismamája.Kép

Ilke

Az almás rizs Nestlé termék és úgy hívják, hogy almapüré teljesértékû rizzsel. De ez létezik alma-déligyümi-rizs változatban is. Emike imádja õket.Kép

Bringa

Az én lányom is imádja a U2-t Kép! De mostanában Dido a kedvence...Kép Szerintem hamarabb fogja az õ számait énekelni, mint a Boci bocit...Kép

Áfonya

Nagyon ügyi a lányod!KépSzerintem mikorra jön a kistesó már azért biztosabban fog közlekedni nem?Kép

Pemeske

Én is akarok kertet!!!De még valszeg kell egy évet várni. Én is az erkélyen szoktam élvezkedni....Kép

Képzeljétek, Emília megõrül a számítógépért. Kép Ha megy a gép és éppen nem pihen a monitor, akárhova megyek a szobában ölemben a Manóval mindig arra forog és hangos ÖÖÖÖ-zéssel jelzi, hogy szeretné meggyepálni a klaviatúrát...Kép

Nyuszi és Emília (holnap 26 hetes)

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Sziasztok!

Betszi
Koszi hogy feltettel a tablazatban!

Kepzeljetek Robertnek nincsenek gorcsi amiota abbahagytam a lactoherb ivasat es raadasul most mintha meg tejem is tobb lene mint elotte pedig azelott is volt boven.

A fogyasal kapcsolatban en is kevesebb vagyok 5kg a terheseg elotti sulyomnal de ennek csak orvendek mert volt rajtam egy kis folosleg terheseg elott de most ha a hasam visszahuzodna akkor minden ok volna de meg a pocim az megvan es meg hozza egy jo par csik is van rajta ami
remelhetoleg elhalvanyul.

Nekem is nagyon kisebzett a mellem az elso napokban de egy hetig nem hasznaltam meltartot csak ugy hagytam szabadon es szepen begyogyult.
Szopi ugyben lenne egy kerdesem szerintetek normalis ha maximum csak 10-15 percet szopizik azutan hiaba probalom nem akar tobbet lehet hogy ennyi ido alatt jolakik? Sajnos merlegem az nincs hogy lemerjem mennyit szopik de a fejlodest az latom rajta mert mar egy halom ruhat kinottunk.

Emese
mokuci
 
 


sziasztok

köszike mindenkinek a tanácsot, megprobálok mindent ami tõlem kitelik a baba érdekében. remélem minden okés lesz és beindul rendessen, mert sokkal könnyebb lenne ha mindig elég lenne és nem kéne a tápszert melegíteni neki még északa is, hanem csak elõ a cici és hadszóljon.

Na majd még jelentkezem mindenkinek jó éjszakát és alvást a babáknak.

sziasztok
Andy
andy78
 
 


Sziasztok Lányok!

Hááát, nem lettem bátrabb szemészet ügybenKépKép Csak itt a rendelõben olvastam, hogy minél hamarabb meg kell mutatni orvosnak és bepánikoltam. Ugyanis én civilben látássérült gyerekekkel foglalkozom, és megjelentek lelki szemeim elõtt mindenféle esetek, és kértem beutalót. Pedig azok a gyerekek biztos nem ettõl látássérültek, de ez szakmai ártalom.Szóval szerdán megyünk.Kép De apa is jön és így sokkal jobb lesz.

Tali:
Szerintem mi sem tudunk menni megintKép Pedig olyan jó volt amikor voltunk. Kép

Andy!
Ti merre laktk? Ti is a Wekerlén? Mi a Mészáros utcában fogunk, a Bercsényi sarkán. Ha mi is a Berzsenyihez fogunk tartozni, ajánlanád a dokidat, vagy keressek másikat? Ha igen, leírnád a nevét? Köszi!Kép

Sebes cici: Mint tudjátok, mi a szoptatási ambulancián is voltunk, szépen megtanultuk a helyes mellretételt, mégis eltelt egy csomó idõ, mire nem fájt, mert gondolom megedzõdtek a melleim.

Altatás:Be kell vallanom, hogy még mindig mellettem alszik Grétus, de nem õmiatta, hanem miattam. Én nem tudok úgy aludni, ha nem látomKép Ezért az új lakásban már úgy lesz a kiságy, mintha mellettem lenne, de mégsem.

Hozzátáplálás: Én is így gondoltam, hogy várok, csak most olvastam ezt a nyúlkálós dolgot és elgondolkodtam.Azért kösziKép

Sasha!
Én rá sem merek állni a mérlegre, mert mióta szültem azóta csak gömbölyödök. A párom meg is szokta kérdezni, jön Zolika?Kép

Ha sikerül, teszek fel Grétirõl egy nevetõs képet!
Pusszancs
Pemeske és Gréta
pemeske
 
 


Bringa,
Nem tudom, hogy készül a bio mézKép.

Áfonya,
A gyorsfagyasztás az ahogy a nevében is benne van, egy olyan eljárás amikor nagyon rövid idõ alatt hûtik le a pl. zöldségeket. Ez azért jó, mert kevésbé károsodnak a rostok. Állítólag a gyümik nem esnek össze felolvadás után annyira, ha így fagyasztják õket.
Nagyon ügyi Réka, hogy már megpróbálkozik a térdelésselKép.

Megnéztem az összes babát, hát nagyon szépekKép!

Pemeske,
Gréta nagyon nagyot nõtt a tali ótaKép!

Judy,
Én is úgy hallottam, hogy mínusz 5 fokig lehet kivinni az 1 év alatti babákat.

Lányok,
Akkor ezek szerint mindenki használ krémet a babája arcára mielõtt kiviszitek? Én bevallom eddig nem használtunk, akkor most milyet vegyek? Lilinek eléggé hajlamos az arca a kipirosodásra, vajon melyik lenne jó rá szerintetek?

Mona,
Krisztián nagyon jó fejKép!

Csics,
Nekem igazából mindegy, hogy melyik nap lesz a tali. Halihó többiek írjatok, hogy kinek mikor jó!

Nyuszi,
Lili is odavan, ha az ölembe veszem amikor gépelek. De nála az abszolút favorit a távirányító és az éjjeliszekrényemen a digitális óra. Ma megmutattam neki, hogy milyen dallamra ébreszt, hát gyakorlatilag extázisba esettKép.
Hi,hi akkor kollektív hízókúrát fogunk indítani?Kép
Majd ha eljön az ideje akkor szerintem én is veszek ilyen rizses cuccot. Köszi.

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!


Kataa!
A Napsugár is Milupa gyümölcsös tejbedarapépet eszik, és nagyon ízlik neki. Ebben kukoricadara és rizsliszt van, de persze tartalmaz tejport is. De elvileg ez nem olyan allergizáló, mint a sima tejpépek. Megkóstolta a HA pépet is, de az nagyon keserû volt, láttam az arcán, hogy nem ízlett neki.

Kata007
Én is jobbulást kívánok a kislányodnak, tényleg, milyen jó, hogy éppen veletek aludt!!! Én is ilyenkor attól félek, hogy mi lenne, ha nem venném észre hogy lázas éjszaka...

Gumicukor!
Nem vették észre a Napsi szívén a lyukat, pedig 4D ultrahangon is voltunk, de valószínû, hogy akkor lett neki, amikor megszületett, az elsõ levegõvételnél. Valami ilyesmit mondott a védõnõ. Azt mondták hogy nem tudott jól " oxigénizálni", nem igazán tudom, ez mit jelent...

Ja, mi is már régóta látogatjuk az egyszervolt.hu-t,, és a Kárókatonás mesét szeretjük a legjobban. Csak nagyon lassan töltõdik le, de lehet hogy csak a Netünk lassú...


Levegõztetés: Mi minden nap megyünk sétálni, a Napsugár már nagyon hozzá van szokva, hiányzik neki ha véletlenül elmarad. Megkérdeztem az orvosunkat is, hogy ki lehet-e vinni ha nagyon hideg van, szerinte semmi baja nem lesz, az sem gond, ha a teraszon alszik egy órát.


Na, jó mára befejezem, megyek aludni.
Jó éjszakát, és szép álmokat mindenkinek!


ILDIKÓ
ildikó
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: