Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Smile! Ne aggódj, a babák kijönnek, ha ki kell nekik. Az egyik kollégáméknál született baba nemrég, és annak ellenére, hogy ki volt írva 5 héttel későbbre, mondta a kismamának a doki, hogy hát, ez a gyerek mindjárt "kész van", úgyhogy számíthatnak rá, hogy két hét múlva megindul a szülés, és 10 nap múlva meg is született. És teljesen egészséges kisbaba lett (pedig az afp nagyon rossz lett!! de úgy döntöttek a szülők, hogy nem aggódnak miatta, és jól döntöttek), 3 nap múlva már otthon is voltak. szal tényleg nem kell aggódni. Gondolj bele, nem olyan jó annak a gyereknek sem olyan szűk helyen Kép))

kikocska
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok!De ha van UH méretetek 25-27 hetes körül, akkor légyszi írjátok meg!
smille
 
 


sziasztok!
anett: szerintem ha az adott honlapon megnézed a lehetőségeket, és mondjuk telefonon/emailben megbeszéled a dolgot, biztos van más megoldás ha nincsen kártyátok!
emberek!!!! a melleim miatt aggódom újra! nem csak hatttalmasak, de amit már régebben is írtam, alul mindkettő pirosas!! miéééért?????? Kép Kép nem viszket, nem fáj, a hintőpor meg a krém sem használt. már tanácstalan vagyok, és épp voltam tegnap védőnőnél, aki az elmondottak alapján kamillás borogatást javasolt, de amint meglátta, aszonta irány a bőrgyógyász, neki ez nem tetszik! haát tetszeni nekem sem tetszik, de nem gondoltam hogy nagy baj....... majd hétfőn elmegyek bőrgy.-hoz, de addig meg itt izgulhatok hogy valami szörnyűségem van! nabumm...

köszi, sziasztok!
bagz
18+5

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 

 
 

jaj, megint még valami (már tiszta columbo-nak érzem magam, hogy elsőre sosem bírok elbúcsúzni!! Kép )
ha valaki tudna olyan nőgyógyászt, akit javasolna (jó lenne a V.,VIII. ker) akkor léééci írjátok meg, ha lehet az email címemre!
nagggyon köszi!
bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


én ajánlok egyet,szerintem megbízható és kedves...
bár a hatodik kerület ez a kettő közöttt vanKép
Dr. Szabó György -Csengery utcai rendelőben van,
de vállal magánpraxisban is, és a Schöpfiben fogok vele szülni...
pusz,eszti
esztyx
 
 


Bagzer kedves,

hogy írjak neked emailt, ha nincs megadva a címed?! Kép

Vica
mvica
 
 


Szia Bagzer!

Az én dokim magánrendelője az V.ker-ben van. Nem drága, szerintem megéri, 5 000Ft/vizsgálat. A múltkor pl. kb. 20 percig néztük a babátKép A párom is bent lehet. És nagyon sokat magyaráz, ami nekem fontos. Hívd fel őket, és nyugodtan kérdezz rá mindenre. www.examed.hu, 332-07-18
A Szent István kórházban van. Ezt is ajánlom:
http://www.boldogszuletesert.hu/index_rolunk.html?main:/fittmama.html?
Ha kérdésed van, kérdezz nyugodtan.

Üdv. cicmerák

Ui: Hogy van a babó, mekkora már?
cicmerák
 
 


Sziasztok!
Felidoben vagyok, a babaval minden OK, es ugy nez ki, hogy Vilmosunk lesz Kép. Viszont sajnos, a 18. heten elkezdtem verezni kicsit, es bementunk a klinikara, es alapos ultrahang utan ugy nez ki, hogy az eddig melyen tapado placenta szepen ramaszott a mehszajra, vagyis placenta praevia...
Ugyhogy most szigoru fekves, hetkozben a korhazban, hetvegen itthon. Van meg esely persze arra, hogy elhuzodik onnan, de mindehhez ido kell, ami nem 1-2 het. Ugyhogy drukkoljatok, hogy ez mielobb bekovetkezzek. Kellemes babavarast Mindenkinek.
Udv: dorye (20+3) es Vilmos

PS: Ne tudjatok meg, milyen faraszto fekudni...
dory
 
 


Sziasztok !!

Utazás témában szólnék hozzá pár szót.
Lehet kapni haskötőt ami nagyon kényelmessé teszi a hosszú utazást. Most 28-29 hetesen 1100 km Olaszország oda, ott még kb 500 km plussz és haza szintén 1100 km. Egész elviselhető volt, bár megfogadtam a fennmaradó 10 hétben nem megyek már messzire, ezen a nyáron kb 5000 km-et utaztam már.
Jordánia és egyéb arab országok elég meredekek szerintem. Tavaly volt szerencsém Jordániához, most tuti nem mennék ki, pedig nagyon tetszett.
Bár eszméletlen magas szinvonalú a jordán eü., valahogy most akkor sem jutna eszembe kimenni.
A fapados repülőkről eddig csak jókat hallottam, ha nem megy a zögykölődés szerintem nem rossz megoldás.

további jó tervezgetést
Márti
márti05
 
 


Sziasztok!
Tegnap megvolt a nagy nap. Rakok nektek képet:
RékacsKépKép

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok!

Megvolt hétvégén a PRaxis, nagyon nem bántuk meg, hogy elmentünk. Megnyugodtam, rendben van minden a bébi gerincével, mondta a doki, hogy egészséges baba. Kérdezte, hogy mit várunk, mi a megérzés? Mondtam, hogy nekem nincs megérzésem, mert annyira mindegy, de sokan lányt jósolnak nekünk. Erre mondta, hogy csak neki higgyünk, mert ö most 150%-ra megmondja, hogy: FIÚÚÚÚÚ! Teljesült a vágyunk: a lányunk után lesz egy fiúnk is! Nagy a boldogság! Szóval Horváth Barnabás tanyázik a pocakomban!

Lányok! Éppen a fentiek miatt, ha valakit érdekel, akkor (egyelöre) 56-68-as kislányos, (föleg rózsaszín) bodykat, rugikat kénytelen leszek olcsóér' eladni, ha valakit érdekel, szóljon, írok róla leírást, hogy mim van. (olyan 200-300 ft-okért gondolnám darabját)Tegnap válogattam, hogy mi lesz jó fiúra is, hát majdnem elsírtam magam a sok kislányruha láttán, hogy nem látom többet ezeket az édi cuccokat a saját gyerekemen!


Rékacs!
Helyesek vagytok, nagy-nagy gratula!

Dóri!
Akkor feküdj nyugodtan, olvass sokat, vigyázz magatokra!

Sys!
Csak ma olvastam a leveled, és 5 óra utáni dátummal jött át, akkor én már pénteken nem dolgozom, hál'istennek!

Mindenkinek sok puszi:
Anett
anettka
 
 


Sziasztok!

Én csak most szeretnék Hozzátok csatlakozni!Eddig ősszíntén bevalva csak bele-bele olvastam néhány topicba, és pont olyanokba, ahol tele volt sajnos olyan kismamákkal, akiknek problémájuk volt már az első pár hónapban a terhességgel, és attól féltek, hogy elveszítik a babájukat!Szóval sokáig úgy gondoltam, hogy csak jobban fogok így az első babámnál parázni,ha ilyeneket olvasok és csak felerősítené a félelmeimet! Most viszont örülök, hogy Rátok találtam, és szeretnék csatlakozni Hozzátok!!!
Mi most csütörtökön tötjük a 19.hetet, és minden a lehető legnagyobb rendben van! Voltam AFP-n és nagyon rendes dokim van, akinél van Uh és mindig készül a tökmagról fotó!
Elsőre azt mondták, hogy kislány lesz!Kép
Katy
 


Sziasztok!

Én is keresgéltem eddig, megtetszettetek, úgyhogy írok, bár a 13. kerületben lakom. Én nem vagyok problémátlan sajnos, de bizakodokKép 21+1 hetesek vagyunk, itthon kell szigorúan feküdnöm, meg időközönként a kórházban. Kinyílt a méhszájam, holnap derül ki, lesz-e összevarrás.

Dory! Teljes részvét, én vágom a centit, a 36. hétig még pont 100 napunk vanKép A 12. héttől fekszem, de eddig napi 1szer kimozdulhattam, a múlt hét óta nem... Most elkezdek keresztszemezni, gobleinezni, meg sokat olvasok, rejtvényezek. Beleszokik az ember, bár néha nehéz.
a kórházban most szült egy placenta praeviás kismama, persze császárral, egészséges, szép babája van. Gondolom, a frontokat te is megérzed...

Rékacs! Jordániában most tavasszal voltunk, még a baba előtt direkt. Gyönyörű, de ha látni is szeretnétek valamit, nagyon megterhelő fizikailag. Ezen kívül tuti jó szállodában laktunk, minden reggel, este pálinkáztunk, nem ittunk vizet, merthogy ők nem úgy tisztítják, ahogy mi, és nagyon csúnya fertőzéseket lehet kapni, csak az átsült, nem szószos, salátás kajákat ettük -pedig nagyon gusztákKép. Mindennek ellenére miután hazajöttünk, 2 hétig hasmenésünk volt valami egész különös gyomorfájdalommal, ami azt jelenti, hogy soha nem éreztem ilyet, és nem is kívánnék... Na, ha ezek után is mentek, a kajára mindenesetre nagyon vigyázzatok meg a vízre, és ajánlanám az alkoholt fertőtlenítőnek, dehát nem ez most a legüdvösebb. Amúgy gratulálok!

Smile! Az Uh néha nagyon buta, nekem is folyton mást mérnek, orvostól is függ, ne törődj vele, időben fog születni. A barátnőm is ugyanígy volt, már nem tudta, mikor fog szülni, aztán az ő eredeti számolásának megfelelően született.

Az AFP meg rengeteget hibázik, azzal sem érdemes foglalkozni.

Hát minden jót mindenkinek,ezek az infóim a felvetett témákkal kapcsolatbanKép. Vigyázzunk magunkra...

Noémi
21+1
vghnoémi
 
 


Sziasztok!

Jelentem itt is, hogy jó lett az AFP-mKép Kicsit csaltam, mert felhívtam a labort, de így nem kell még egy hétig paráznom. Szóval 1,2 MOm, ami a 16+3 naposnak tökéletesKép Nagyon örülökKép
További jó babázást mindenkinekKép

ÜDv. Cicmerák
cicmerák
 
 


Cicmerák

Meg is kérdeztem most gyorsan, nekem is 1,2 MOM. Mi is tökéletesek vagyunk Kép

Móni
Monik
 


Sziasztok Lanyok!
Regen irtam mar mert szabin voltam egy par hetig. Orommel olvasom, hogy mindenki jol van!! Mi mar a 21. hetet kezdtuk, csutrtokon megyek a dokihoz es nagyon kivancsi vagyok, hogy latszik-e mar, hogy kisfiu vagy kislany lesz a bebink!

Tudjatok, hogy a Praxisba hany nappal elobb erdemes bejelentkezni? Most szombaton szeretnenk menni, meg nem hivtam oket...

Eszi
eszi
 
 


SziasztokKép

Most jövök a dokitól, és jelentem minden rendben vanKép. Most már a szivét is meg tudta nézni rendesen, és az is tökéletes, tehát megnyugodhatokKép
Azért még jövő hétfőn elmegyek a kórházba is UH-ra, de már csak azért, hogy láthassam az én manokámat. Ma is olyan aranyos voltKép Még ásított is, és van egy képem ahol szopja az ujjátKép Én most olyan boldog vagyok!

Mindenkinek NAGYON NAGYON boldog pocakosodást!!!
Pusz Brigi 21+2
bombomanyu
 
 


Sziasztok lányok, tudom elég régen nem irtam de az orvosom kiírt táppénzre és csak mostanra sikerült netet varázsolnom itthonra.
Még nem sikerult visszolvasnom beneteket de igyekszem pótolni.
Szeretném a segítségeteket kérni az AFP eredményem 0,56 MOM lett és elküldtek genetikai ultrahangra ma voltam (20+4 naposan) és az állapították meg, hogy az oldalkamrák hátsó szarvának tágassága 9 mm és azt mondták, hogy minimálisan nagyobb a kelleténél, ezért felajánlották a magzatvízvételt. Valaki hallott már ilyenről, eddig minden eredményem jó volt ugyhogy teljesen kétségbe vagyok esve.
A többi adat végül is jó.
BPD: 52 mm
FL: 35 mm
AC: 155 mm
HC: 195 mm
Amugy szerdán megyek magzatvízvételre, a saját megnyugtatásom végett, mert én nem tudom eldőnteni, hogy súlyos e ez az eltérés vagy sem, az orvos azt mondta, hogy 1,5% annak, hogy down kórós a kicsi.

Remélem mindenki jól van.
Puszi
Andi
20+4

Andi
andrea79
 
 


Sziasztok!
Én még új vagyok itt, most írok először. Most vagyok 20 hetes, február 1-re vagyok kiírva.

Smille!
Ha még aktuális a kérdés, van egy cím, ide ha beírod a különböző adatokat az UH leletről, kiadja, hogy az hány hetesnek felel meg! Mindenkinek ajánlom!!

http://www.inetcom.hu/andrea/babasmamas/kiszamolo.htm

Üdv: Orbis
orbis
 
 


Smille!!
Egy hasznos cím, ha bemásolod az UH leletről az adatokat, kiszámítja, hogy az hány hetesnek felel meg. (BPD, HC, AC, FL)

http://www.inetcom.hu/andrea/babasmamas/kiszamolo.htm

És mellesleg ezen az oldalon azt is meg tudod nézni, hogy ezek mit takarnak. Remélem tudtam segíteni!! Orbis
orbis
 
 


Nahát, ez teljesen nemnormális!! Előbb megnéztem, nem jelent meg amit írtam, erre beírom mégegyszer, és tessék. Most meg itt van mindkettő.
orbis
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak, a visszatéröknek és a régieknek!

Andi! Én a helyedben elmennék 4D-re, hogy megnyugodjak! Lelkileg nekem is nagyon sokat segített.
Nevelöanyámnak volt magzatvízvétele a kora miatt, (10 év van köztünk, a gyerekeink között 1 év az én lányom javára, szóval van egy 1,3 éves hugom és egy 2,5 éves lányom)és ö azt mondta, hogy kicsit volt csak kellemetlen, de nem fájt. Szóval ha ez kell, hogy megmondják, hogy minden rendben, akkor menj el szerintem.

Eszi! A Praxisba amikor telefonáltam, másfél héttel késöbb tudtak hétvégére idöpontot adni, akkor csak 8-tól 2-ig vannak, hétköznap azt hiszem 5-ig. Igényelj a neten babanetes kódot, azzal egy ezres a kedvezmény.

Sys!
Hol vagy?

Puszi mindenkinek!

Anett és a 20+5 hetes Barni
anettka
 
 


sziasztok
Én is olvasgatom a topikot, amikor időm engedi. Most vagyok a 30.hétben, de a dátum már szinte tél, ezért is (nov. 22), ezért cstalakoznék én isKép. Van már egy kétéves kislányom, a profilomban látható.

Andi
Szerintem azt kellene eldöntenetek,illetve utánaérdeklődnötök, hogy ha kiderül vami baj, akkor mit tennétek? Mert ha semmit, azaz nem vetetnétek el, illetve az orvosok semmit sem tudnak kezdeni vele, akkor nem mennék el a vizsgálatra. Ha viszont esetleg kiderülne valami rossz és ennek következtében ti tennétek lépéseket, akkor elmennék. Akkor mindenképpen, ha a dokik azt mondják, hogy lehet méhen belül is gyógyítani, vagy fontos az, hogy előre, a szülés előtt tudjanak pontosan mindent, mert szülés után rögtön csinálni kell vele valamit. Ugyanis úgy tudom, hogy nagy átlagban 1% az esély a genetikai problémára, és ugyanennyi a vizsgálattól való vetélésé is. De persze nem vagyon orvos, ez csak magánvélemény, s így emlékszem. Írd meg a részleteket. Meg persze itt neten is találsz biztosan egy csomó dolgot még erről.

Orbis
Ha van videófelvételetek az uh-ról, azon meg lehet lesni, hogy melyik érték hány hetesenek felel meg. Nálunk alul mindig írja a gép, hogy pl. 29w5d (29hét, 5 nap). De nálam pl. a fej alapján a lányomnál is, most is, kisebb mint a valós kor, más értékek alapján normális. De megnézem a linket én is Kép

Brigi, Cicmerák
Gratula a jó eredményekhez!!

Eszi
A Praxisba hétvégére már nem valszeg, h kapsz időpontot, esetleg ha vki lemondja. Én úgy kaptam hétfőn csütörtökre, h kisírtam, mert vidéki vagyok Kép
És regisztrálj itt a neten, 1000rel olcsóbb!

Rékacs
Barátaink voltak Jordániában, s az élményeik alapján és várandósan vagy pici gyerekkel nem mennék oda. DE biztosan meg lehet oldani, ha nagyon körültekintőek vagytok! Kép

üdv,
bringa (29+2)
bringa
 
 


Sziasztok!

Most már tuti, hogy érzem, ahogy mocorog a babánkKép Szombaton kezdődött, de akkor még el sem mertem hinni, aztán vasárnap bekopogtunk neki, és ő meg válaszoltKép Azóta ki lehet váltani, hogyha bekopogunk, akkor visszarugdosKép (Hát én is rugdosnék, ha mindig felkeltenének, de olyan jó érzés érezni)

Jövő héten én is látom majd a babót, a 18 hetes Uh-on nézi meg doki az Istvánban és 3D-enKép Remélem megmutatja már, hogy kisfiú vagy kislányKép

Üdv mindenkinek akik most jöttek, és mindenkinek kellemes babavárástKép
Cic17+2
cicmerák
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is nem tüntem el csak rengeteget dolgozom. Most gyorsan végigolvastalak titeket. Mi jól vagyunk csak már nagyon kiváncsian, mert még mindig nem tudjuk, hogy ki lakik a pocakban. Álmunkban már a párom is meg én is fiút láttunk.
23-án megyek orvoshoz és megpróbálok kisirni egy uh-s beutalót, mert ebben a hónapban valszeg nem tudunk elmenni 4D-re (sajnos).
Segitsetek,én már nem emlékszem a 20.hét után mikor van legközelebb uh?
Marica!
Ha erre jársz a táblázatba beirod, hogy találtunk fiú nevet? Gergő,Ádám

Na pusszancs mindenkinek!!!
Sys 21+3
sys
 
 


Anettka, Bringa!
Koszi a tippet, bejelentkeztem itt a neten a Praxisba es viszem magammal a kodot!! Felhivtam oket es tenyleg csak jovo hetre tudtak idopontot adni, igy hetfon megyunk apukastul, nagymamastul (az en anyukammal) Kép

Vigyazzatok magatokra!

Eszi
eszi
 
 


Szia Sys!
Mi kislányt vártunk,de mindig kisfiúval álmodtam.Aztán be is jött az álom.KépSzerintem neked is kisfiad lesz ha azt álmodtad.KépKivánom ,hogy sikerüljön,hisz a kislányotok mellé jól jönne egy öcsike.Ugye?KépPusz,Dia 25+6

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok!
Én a 18. hét elején vagyok. Februér 13-ra vagyok kiírva. Már múltkor is próbáltam csatlakozni, de valami miatt nem ment el az üzenetem.

Meg tudja nekem valaki mondani, hogy 4D ultrahangon mikor tudják leghamarabb megmondani a baba nemét ?

Puszi mindenkinek,

zsuzsi
vzsuzsi
 
 


Dia!

Hát igen az az igazság ahogy telik az idő és megtaláltuk végre az ideális fiúnevet egyre inkább azt kivánom, hogy öcsike legyen. De szerintem a párom is ha arról álmodott. De nem merek reménykedni, majd kiderül.

Sys
sys
 
 


Sziasztok Lányok!

Pénteken mi is megyünk 3D-re, már alig várom! Remélem, megmutatja majd a megmutatnivalóját és egyébként is minden rendben lesz Kép Nálunk mindenki fiút jósol, az én első megérzésem is az volt, kíváncsi vagyok, bejön-e.
Képzeljétek, tegnap éjjel kitört rajtam valami borzasztó allergia, ami már eddig is lappangott bennem. Egyfolytában orrot fújok meg tüsszögök, alig tudtam aludni is. A védőnő azt mondta, a kalcium pezsgőtablettán kívül most semmit nem szedhetek rá. Csak szegény Picurt sajnálom odabent, biztosan nem lehet Neki valami kellemes Kép Valaki esetleg jár hasonló cipőben?

Sys! Engem a 30. hétre hívtak vissza újra UH-ra, azt hiszem, ez az általános.

Üdv Mindenkinek,
Katinka
katinka
 
 


sziasztok!
köszi azoknak akik segítettek orvos kérdésben!!! majd meglátjuk, valószínű elmegyünk abba a VI. ker.-ibe.

most már látható az email címem is, bocsi!

nekem is már mocorog, tegnap tök kpnkrét volt, de kívülről még sajna nem érezni-biztos a hájrétegem...hmhmh, különben meg le lettem szidva a védőnőnél, hogy múlt héten az induló 60kg-hoz képest 65 voltam, hát azóta is tartom ezt a súlyt, az nem annyira súllllyos, nem???!!!
no sziasztok!
bagzi
19+2

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!

Orbis!Üdv Neked és nagyon köszönöm a címet, tényleg tök jó ez a kiszámoló!
Bringa!Nagyon édes a kislányod!
Vghnoémi!Olvasom, hopgy ki vagy tágulva.Az mit jelent mennyire?Én is egy kicsit, egészen pontosan egy ujjbegynyire.Szedem a Magne B6-ot és remélhetőleg nem tágulok jobban. De eléggé félek és még csak most vettem észre, hogy minden Uh papiromrea az van írva, hogy veszélyesztetett terhes. Én még dolgozom (27) hetes vagyok és még 2 hónapig szándékomban is áll.

Puszi mindenkinek
smille
 
 


Sziasztok!

Bagzer beírásáról jut eszembe, hogy nekem azt mondta a védőnő, hogy hagyjam abba az Elevitet, mikor érzem, hogy mozog a baba!!! (Tehát elvileg most) Mikor megkérdeztem, hogy miért, azt mondta, szinte szemrehányóan, hogy azért, mert ugye én sem akarok 5-6 kg-os babát szülni. Közben méregetve végignézett rajtam. Hát eddig sem tarottam sokra a védőnői hálózatot, ezután sem fogom. És szerintem bárki bármit mond, nem tud annyi vitamint bevinni, mint amennyit kéne.
Ráadásul azt mondta, hogy nem kéne nagyon híznom, és álljak le az édességgel meg a szénhidráttal. Mellesleg 50 kg-ról híztam 54-re. Szerintem ez nem sok. Aztán elkezdett a baba fejlődéséről beszélni, persze általános dolgokat, amiket kb. már százszor elolvastam, hallottam. Gondolom látta az unott pofámat, s megkérdezte, hogy ezeket mind tudom??? Mondtam igen, sokat olvasok, és a dokim is mindent elmond. Erre szinte vizsgáztatni kezdett. Na azt hiszem, még két alkalom, és egy időre hanyagoljuk egymás társaságátKép
Remélem nektek jobbak a tapasztalataitokKép

ÜDv. cic
cicmerák
 
 


Smille
KösziKép
Azért próbáld kímélni magad, ha veszélyeztetett vagy! Sok pihi, fekvéssel (az ülésnél még az állás is jobb állítólag). Mit dolgozol?

Cicmerák
Lehet, hogy nekem is így kellett volna a védőnővel?? Kép jól megmosolyogtalak Kép Szerintem az 54 nagyon jó, bár nem tudom, milyen magassághoz vagy ennyi, de ezzel tuti vékony vagy! És a vékonyabb nők hízhatnak többet is, mert kell tartalék a szopihoz.
Az én védőmőmhöz sem megyek szívesen. csak a hízással vcan elfoglalva, meg elég hülye tanácsolkat adott a szopihoz anno, még jó, hogy sokkal tájékozottabb voltam nála Kép

Bagzerka
Az első 20 hétben 5 kiló szerintem nem súlyos, főként, hogy nem tudod, te milyen típus vagy! Lehet, h pár hétig nem is fogsz hízni, meg lehet, h azért tartalékol a szervezeted most rohamosan, mert hiányoztak belőle a vitaminok, á.anyagok korábban. Egyébként én a lányommal 23-at híztam, s simán lement a szoptatás alatt, úgyhogy ésszerű evéssel szerintem mindent megtesz az ember, a többi alkati kérdés., Most sokkal óvatosabban eszem, többet mozgok, mégis ott tartok a kilókkal majdnem, mint az elsőnél...

üdv,
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Én még nem híztam semmit, de az alap súlyomat le sem merem írni. A védönö dicsér, (amúgy ö is egy érdekes ember...) mondja, hogy nem érti, hogy hol vannak rajtam ezek a kilók... Bár én az elsö gyerekkel is a végén híztam ,a legvége 14 kiló lett! Ebböl 5 maradt rajtam a szülés után, amit 1 éves korára ledolgoztam, utána meg vissza, a sok idegeskedés miatti csokievészettel.

Smille,
azzal szerintem ne törödj, hogy a papírodon az van, hogy veszélyeztetett terhes, azt külön mondaná az orvos, és ki is írna. Ez nekem is volt az elsö gyereknél, jól meg is ijedtem, aztán valaki felvilágosított, hogy így többet kapnak a TB-töl utánad, mintha nem lennél az.

Bringa, helyes a kislányod! Kár, hogy ti nem látszódtok a képen.

Cicmerák,
Ez az Elevit is olyan dolog, hogy az én nögyógyászom kifejezetten ellenzi, hogy szedjem, szerinte kamu az egész, most vasat, folsavat írt fel. A kórházas topicban meg azt írta erre a doki, hogy ö 1-2 naponta szedetné kismamával. Tehát én most egyik nap Elevitet szedek, másik nap meg a fólsavas vasat. Azt eddig semmi nem támasztotta alá, hogy ettöl lesznek a nagy babák, annyi mindent ki tudnak találni, az ember azt se tudja, kinek higgyen.

Katinka!
Nekem is volt nyáron allergiám, a doki megnézte valami nagyokos könyvben, és amit eddig is szedtem rá, az nem ártalmas a babának, úgyhogy használhattam. (azért igyekeztem végszükség esetén) Rhynocort Aqua a neve, és orrspray. Azt hiszem, csak receptre van, de ha gondolod, kérdezz rá.

Zsuzsi,
nekünk a 20.héten mondták meg 4D-vel, hogy tuti fiú, de lehet, hogy már 1-2 héttel elötte is tudják. Ez attól is függ szerintem, hogy hogy fekszik, nem húzza-e éppen fel a lábát úgy, hogy semmit sem lehet látni.

Sys, Dia!
Ne ijesztgessetek, mert én meg azt álmodtam, hogy végig abban a hitben voltunk, hogy fiú, és amikor szültem, kiderült, hogy lány, és amikor kérdezték a nevét, semmi mást nem tudtam kinyögni, csak hogy: Barnabás!

Ma 2-re megyek vissza a genetikai uh ismétlésére, (így nem sok idöt töltök ma a munkahelyemen) de most már sokkal nyugodtabban a 4D-s eredmény tudatában. Remélem, hogy most már ez a doki is mindent rendben lát majd.

Mindenkinek puszi:
Anett és a 20+6 napos Barni
anettka
 
 


Sziasztok!
Lányok tudja valaki,hogy,hogy lehet új topikot nyitni?Mert a Friss kismama topik meghalt.KépKöszi Dia 26+0

Kép
Kép
lldicsi
 
 


sofka
 
 


Szóval ez nem jött össze. Csináltam egy friss kismamák 2. Legalább az átmeneti időre. sofka
sofka
 
 


Sziasztok!
Dia!
Hol lehet megtalálni a friss kismamás lányokat tegnap óta próbálkozom de reménytelen.Végre megtaláltalak téged de a többiekről semmi eredmény.Majd ide benézek időnként hátha van valami hír róluk.Üdv mindenkinek Saxi.
saxi
 
 


Sziasztok!

Tettem fel egy esküvői képet a profilomba, sajna nem a legjobb minőségű, mert teljes méretben nem fért fel.
Olvasom, amit az Elevitről írtok. Én szedem még mindig napi egyszer és pluszba a méhszájam miatt a Magne B6-ot. Nekem is azt mondják, hogy ez eléggé felfújja a babát. Hát nem tudom, de az emberek mindig elképednek, hogy mekkora hasam van Ikreket várok,?Mostanában érkezik a baba?Meg hasonló kérdésekkel bombáznak, pedig még van 3 hónap.
A femur kifejezés az UH-os papiron az a combcsont hossz?
Üdv
smille
 
 


Sziasztok!
Én teljesen új vagyok,pár napja olvasom a fórumot,és nagyon tetszik. 24hetes terhes vagyok az első babával,egy fiatalemberrel:-) és nagyon boldog.
Lenne egy olyan kérdésem amire talán ti tudtok nekem valamit mondani.
20hetesen voltam Uh-n a baross utcaba,és ott az uh-s hölgy talált két pici dolgot,egy 3mm es cisztát,meg állítólag a húgycső egy picikét tágabb.Ő azt mondta sok ilyet látott már és az Afp-m is 1,1 lett ami állítólag jó,tehát minden rendben lesz.Az orvosom viszont azt mondta a biztonság kedvéért magzatvízvizsgálat.Elmentem egy másik orvoshoz,az azt mondta teljesen felesleges mert annyira minimális ez amit találtak,és úgyis felszívódik.Nem mentem el a vizsgálatra,de kiváncsi lennék hátha volt itt is valakinek hasonló.Én érzem,hogy semmi baja nem lesz,de az néha kevés azt mondják.
köszi:-)
Vendég
 


Sziasztok!

Anett, köszi a tanácsot az orrsprayvel kapcsolatban ki fogom próbálni.
Most jövünk a dokibácsitól, mindent rendben talált, szívhangot is hallgattunk Kép Annyit írt a lapomra, hogy kímélet, pihenés, ezt majd a főnökömnek is megmutatom Kép
Nekem a doki javasolta az Elevitet (a védőnő azt mondta annak idején, hogy nem szükséges), kétnaponta szedem, (nem szólt, hogy abba kéne hagynom), meg most írt fel Magne B6-ot napi kétszer meg vasat.
A védőnős témához szólva, hétfőn én is "berágtam" rá, egyáltalán nem volt képben velem kapcsolatban (55 kg vagyok és rám nézett, hogy akkor ugye a múltkor 72 kg voltam???!!!), a koromat is két héttel korábbra írta be. Bezzeg amikor eljön hozzánk és a Párom is otthon van, nagyon mézes-mázas tud lenni...

Üdv Mindenkinek,
Katinka 24+3
katinka
 
 


Szia Edwig!

Ezen a tpokion én csak olvasó vagyok, de mivel nekünk is hasonló volt az esetünk, írok neked!
A 20.héten voltunk mi is a Baross utcában (I.sz. Női Klinika) Dr. Hajdú Júliánál. A mi babánknak a fejében volt cyszta, de azt mondta,hogy ennek nincs semmi jelentősége és el fog múlni.
Azóta már voltunk két uh-án (az egyik 4D-s volt) de már nem látszik a cyszta, gondolom felszívodott.
Remélem segítettem valamit!

Gigi

KépKép
gigi28
 
 


Sziasztok!

Én is visszakapcsolódnék hozzátok. Én még a topic indulásakor írogattam, aztán nem volt netünk sokáig, de most már úgy tűnik, hogy gyakrabban fogok tudni jönni.

Elevit: az az igazság, hogy én már egy ideje nem szedem, de senki nem mondta még, hogy ejnye-bejnye. Gergővel is csak kb. a 16. hétig szedtem. Most csak vasat szedek, dehát azt muszáj is, mert elég vérszegény lettem.

Hízás: én a 20. héten 3 kg pluszban voltam, de kb. ennyit fogytam a 12. hétig, mert egyáltalán nem tudtam enni. Mondjuk én hízás szempontjából nem vagyok etalon, mert terhességi cukrom van, és 150 gr CH diétán vagyok, úgyhogy nem is igazán van esélyem meghízniKép

Nektek a 22. héten már egyértelműen felismerhető volt, hogy babát vártok? Anno Gergővel ilyenkor már elég egyértelmű volt, most meg inkább csak úgy nézek ki, aki kicsit meghízott. Még a sasszemű, pletyós szomszédnénik sem szúrták ki, pedig ez nagy szóKép

Pusssz
Tüni
tüni
 
 


Anettka
Köszi Kép Hát én valahogy nem szoktam magam publikálni Kép

Smille
Szépek vagytok a fotón Kép

Edwig
A cisztáról nagyon sokaknál hallottam, én amiatt nemm mennék vízvételre, mert rendszerint felszívódik. Inkább még uh-ra 1-2 hét múlva, hogy merrefelé változott! A húgcső-tágulat nem tudom mi, a mi kisfiúnknál vesetágulat van, amire szintén azt mondták, hogy nagyon gyakori, főként fiúknál, nem kell vele foglalkozni, persze szemmel tartják, de ennyi. Pedig én is parázós vagyok ám Kép Szóval én nem hiszem, hogy kockáztatnék a helyedben, de akár netorvost is kérdezzél erről pontos adatokkal

Katinka, Smille
Én két-három naponta szedem az elevitet, közte és azokon a napokon is rengeteg vasat (vészes vérszegénység miatt), de az eslő babám 1 hét túlhordás után is 3200gr-mal született, illetve a mostani is inkább kisebb az átlagnál Kép És az eslő 3 hóban minden nap szedtem. Persze kinek így, kinek úgy. Szerintem azért ilyenkor nem kell minden nap szedni, de jó heti -2-szer, mert én is azt gondolom, hogy nem tudok minden szükségeset bevinni (még az eslőnél felszedett 23 kiló plusszal senKép)
bringa 29+3
bringa
 
 


Sziasztok!
Gigi28
Köszönöm...ez elég megnyugtató nekünk is a fejünkbe találták a cisztát.Ezek szerint inkább uh-ra kellene elmenni megint:-) Mégegyszer köszi :-)

Bringa
Én sem mentem el a vizsgálatra,nem is fogok.
Lehet,hogy nem húgycső hanem vese tágulat(pyelonok) ez van a papíron.
Azt hiszem akkor maradok az uh-nál.
Nagyon köszi
edwig
Vendég
 


Sziasztok!

Nah, úgy látom, nemcsak én vagyok így a védőnőkkelKép

Bringa!Kép Én alapból vékony testalkatú vagyok, ráadásul én sosem voltam rosszul, nem hánytam, így nem fogytam az első pár hétben. Alapjából maradtam olyan, mint voltam, csak lett egy hatalmas pocimKép
A múltkor épp a dokihoz mentünk a férjemmel, és egy nő fennhangon megkérdezte, hogy átadja-e a helyét. És olyan zavarba jöttemKép, majd mikor leszálltunk, a párom megkérdezte, hogy szerintem nekem, vagy neki szólt a felajánlás? (Ugyanis ő elég mackós testalkatú)Kép

A vitaminnal meg úgy vagyok, hogyha tényleg nagy lenne majd a baba, a doki úgyis látja, és akkor max az utolsó hónapokban leállok vele. Engem megnyugtat.Kép

SmilleKép Nagyon szépek vagytokKép

Üdv. mindenkinek, cic
cicmerák
 
 


Sziasztok,

Anettka ! Köszi a választ. Be is jelentkeztünk 4D-re. A párom csak akkor enged babacuccot vásárolni, ha végre kiderül a neme. Én már nagyon nehezen tartom vissza magam, így hát sürgős a dolog...
Elevit: én terhesség előtt szedtem egy hónapig. Aztán jött a hányásos korszak és a doki javaslatára abbahagytam egy időre. Akkor 3x2 B6-on éltem, 6 kiló minusszal zártam a 12. hetet. (hál istennek volt miből fogyni, így nem okozott gondot). Aztán most újra szedem, a doki szerint minden szükséges vitamint tartalmaz, amire a babának szüksége van. A gyomrom továbbra sem a régi, így mindig ebéd után veszem be, tapasztalatom szerint így okoz a legkevesebb gondot. A vérképen követik egyébként, hogy elegendő ásványi anyagot és vitamint tartalmaz-e a szervezet a babának és pótolják a hiányzót...
A súlyom tartom most a 12. hét óta, hízni nem tudok, mert még mindig nem tudok úgy enni mint régen. És még a csokit sem kívánom ... Pedig régen nem tudtam meglenni nélküle... Lehet, hogy a végén fogok én is hízni...

A pocim kb. másfél hete napról-napra nagyobb. Azóta vagyok egyébként szabin (utánna táppénz).Sokan furán néznek rám, hogy ilyen korán otthagytam a munkát, de féltem a sok stresstől. Ráadásul egészségpénztár tag vagyok, így a táppénzt a pénztár kiegészíti. Gyakorlatilag 5%-al kapok kevesebb pénz, mint mikor dolgoztam, így aztán minek hajtsak...
Ti hogy álltok ezzel ? Otthon vagytok már ?

Puszi mindenkinek,
Zsuzsi
vzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Én hálistennek most megyek péntektől táppénzre, mert én is úgy gondoltam, hogy bőven elég volt a munkából!
Ráadásul segítő szakmában dolgozom, és nagyon kimerítő volt az emberekkel való foglalkozás!

Érdekes amit az Elevitről mondtatok, mert az én dokim kifejezetten javasolta, hogy a terhesség végéig szedjem!
Azt is modta, hogy semmi köze nincs a baba születendő súlyának a szedéséhez!!!
Ezt meg is tudom erősíteni, mert az egyik barátnőm végig szedte napi 1X, és teljesen normális súlyú babája született!

Üdv mindenkinek!!!

Kata
Katy
 


VzsuzsiKép

Én is egészségpénztár tag vagyok. Hogy működik ez a kiegészítés?
Megvolt már a 15 nap betegszabid, és utánna a táppénzt kiegészíti? HOgy? Mi a módja? Tudnál erről írni valamit?

Köszi
cic
cicmerák
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: