Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Rebi! Gratula az esküvõhöz! Gyönyörû a ruhád, honnan van? Csenge hogy viselkedett? (A barátnõm esküvõjén tanú voltam pár éve, ahol az akkor 3 éves kisfiuk az apuka ölében ült a szertartás alatt, nagyon megható volt. Az anyakönyvvezetõ viszont nagyon zavarban volt, nem tudott mit kezdeni a szituációval.)

Szila! Én a gimiben tanultam egy keveset szociálpszicholóiát, és imádtam.

Márti! Megkérdeztem a gyermekorvostól: a görögdinnye mehet! Csak mosd meg jól kívülrõl a dinnyét, mielõtt felvágod!

Sziasztok: Laura
p_laura
 
 


Szila,
szociálpszihológia! KépKépKép De ne mi döntsük el helyetted... Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Szila! Nekem mind kínai, úgyhogy te döntsd el! Kép

Márti! Én meg azt találtam a Kismamában, hogy 8-9 hónapo kortól lehet adni. Plusz még szilvát, ringlót, sárgabarack, sárgadinnye, cseresznye.
Bár én sem veszem szentírásnak a Kismamát sem, de azért általában nem írnak nagy hülyeségeket. De pl. azt is írja, hogy 8-9 hónapos kortól adhatunk csirjemájat, na pl. szerintem ez nem túl jó.

Nyuszimanó! Akkor most Donci kb. akkora, mint Helena. Jó nagy kislegény! Kép A képen is látszik!

Cory! Plusz 1 SZIP szavazat.

Menta
menta
 
 

 
 

Sziasztok!

BSzilvi,
szerintem felesleges Dentinoxot adnod a picinek. Ez inkább akkor jó, ha már konkrét tünetei vannak, ugyanis ez nyugtató, fájdalom csillapító hatású, szerintem nálatok meg még errõl nincs szó. természetesebb megoldás, ha egy géz darabot az ujjad köré csavarsz, és azzal dörzsölöd meg minden fürdés elõtt vagy után felül, alul. Vagy a baba cikkeknél lehet kapni egy ujjra húzható mûanyag "kütyüt", én hideg vízzel bevizeztem, ezt még élvezte is a kicsi. Jókat tud rajta nyammogni.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Márti: nekem a védõnõ mondta, aki vadul szoptatás párti Kép Bár mi elõtte már adtunk Balunak, és nem volt semmi gondja vele, csak nekem, mikor utána fürdeni vittem, és alig bírtam elengedni, mert ragadt a kezemhez Kép
Meg azt is mondta, hogy sárgabarackot se adjunk, bár már azt is kapott addigra.

Egyébként, ha valakinek bármi jó talihely ötlete van, az mondja, mert jól jöhet még akár késõbbre is Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!

A tegnapi (igaz, nagyon kicsi) dinnyétõl nem lett semmi baja Árminnak sem, csak nekem is úgy rémlett, mintha valahol azt olvastam/hallottam volna, hogy dinnyét nem szabad. De hhogy miért, azt egyáltalán nem tudom. A sárgabarack állítólag nagyon rostos és hascsikarást okoz, de az idén úgyis elfagyott, úgyhogy nekem is csak egyetlen szemet sikerült ennem idén Kép. De úgy látom, vannak ételek, amiket "hagyomány"-ból nem ehet a baba, de semmi értelmes oka nincs, hogy miért, ugyanígy vannak "hagyományosan" adandó dolgok, amik viszont nem túl jók (pld. tejbedara, babapiskóta). A mi védõnõnknél nem érdemes rákérdezni Kép, mert bár fiatal, elég ósdi nézetekkel rendelkezik és úgyis azt tanácsolná, ahogy eddig minden alkalommal, hogy most már aztán írassak végre tápszert a dokival. A doki pedig a húsmániájával üldöz! KépKépKépKép Ma megyünk egyébként popókenõcsért, biztos adnak tanácsokat is!

Én további talikra továbbra is szívesen látlak benneteket az Orczy kertben! Vagy az nem jött be nektek?

Ármint idevettem az ölembe netezés közben, persze, hogy megkaparintotta a billentyûzetet! Az azonosítóhoz azt írta: IQ, a jelszava pedig egy kb. 16 jegyû betû- és számkombináció volt KépKépKépKépKép

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok!

Tegnap mégis az orvosnál kötöttünk ki, ugyanis a kiütések nem hogy elmúltak volna a megjelenésük után másnapra, hanem még több és még csúnyább lett. Mivel még nem sikerült lezongoráznom az orvosváltást, ez van alapon a régi doktornõnkhöz vittem. Kiderült, hogy mégiscsak a 3 napos láz ez, de az nem törvényszerû, hogy a kiütések egy nap alatt elmúljanak. A doktornõ szerint egy naptól egy hétig tartanak, egyéni éerzékenység alapján. Ja, és kiderült, hogy pénteken, mikor PiciLaci belázasodott, és a doktornõnk telefonon azt mondta (a rendelés vége elõtt 10 perccel), hogy adjak neki egy lázkúpot, és ha újra felmegy a láza, akkor hívjam ki az ügyeletet, na akkor nem jól értette a nevem, és azt hitte, hogy nem az õ körzetébe tartozunk... Kép No comment... Kép

Megyek olvasni, mi mindent írtatok azóta, hogy nem jutottam gépközelbe!

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Márti! Igen, tényleg volt ünneplés, és ahhoz tartozott a Baileys. Nyam-nyam, valaha imádtam... Kép
Szóval egy cipõben járunk? Kép Jó kis topán ez mostmár, csak keserves volt kitaposni... Kép

Rebi! Nagyon szépek vagytok az esküvõi képen, gratulálok! A csokrod is gyönyörû volt Kép, láttam ám az elõzõ képen, de akkor éppen nem volt idõm írni! Kép

Andi! Kenutúra?!?! Tilos ilyeneket leírni!!! A szívem szakad meg mindjárt!!! Jaj, de soká lesz még PiciLaci (meg a kistesói Kép) akkora, hogy kenutúrázni mehessünk! Kép Bár azért babázni se rossz program... Kép

Szilvi! A kiütések úgy jönnek a lázhoz, hogy ez egy ilyen betegség. Valami vírus okozza, 3 napig lázasak tõle a kisbabák, és utána negyednapra tele lesznek kiütésekkel, viszont a lázuk elmúlik.

Szila! A sikerületlen táblázattal kapcsolatban kérdezem, tudod, hogy a regisztrált felhasználóként írt hozzászólások utólag (egy darabig még) módosíthatóak?

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Eddig döglõdött az internetes kapcsolatunk. Most végre van.

Szóval. Amúgy én is a szociálpszichológiára tettem a voksom. Elõször a politológiára, de aztán figyelmesen elolvasva mégiscsak a szociálpszichológiát választottam. Aztán kérdeztem a ti véleményetetket is. De akkor hasonló véleményen vagyunk.KépKépKép

BMárti,
ezt a reg. felhasználós dolgot nem tudtam. Asszem én nem is vagyok regisztrálva.

Rebi,
el is felejtettem írni, hogy nagyon szép volt az esk.ruhádKép.

Csajok,
ezt a Bailey's dolgot jól elültettétek a fülembe. Még tavaly nyáron nyertem egy egész üveggel, és még bontatlanul ott lapul a szekrényben... Sõt egy-két jószándékú rokontól egyéb fincsi italt is kaptunk (Amaretto, Campari...)Kép.

Üdv
Szila
Szila
 


Sziasztok Mamócák!

Nem nagyon van idõm olvasgatni Titeket, pláne írni nemKép Kép Kép
Réci teljesen össze-vissza alszik napközben, és már 4 este én kellettem az elalváshoz. Teljesen megrémít, erre születése óta nem volt példa. Tegnap óta nem hagyom délelõtt aludni. Így fél 1 körül leteszem, alszik kb 3 órát és este 9-kor legkésõbb ágyba kerül. Tegnap este ment az alvás egyedül is, lehet, hogy ez beválik? Szerintem kellene neki még a napi 2 alvás, de ha délelõtt alszik, délután csak 6 óra magasságában alszik el, akkor is nehezen. Így meg a fürcsi esik nagyon késõre.
Egyszóval gõzöm sincs mi van ilyenkor, vagy mit kellene csinálni. Eddig rábíztam az alvást, de most ez nem mûxikKép

A szombati nagytali nagyon jó volt, én istenien éreztem magamKép Kép Kép Jó volt megismerni néhány arcot, kár, hogy nem lehetett ott mindenki.
Virág, hogy ez a Ráhel milyen kis tündérKép
Persze egyik baba szebb volt, mint a másik, csak kapkodtam a fejemetKép

Na rohanok is, puszi
Rema
rema
 
 


Sziasztok!
Nálatok is ömlik az esõ??? Olyan jó a levegõ, végre!

Márti:
mi is a VIII. kerületben laktunk régebben, a Teleki térnél a KUn utcában. Ti merre?

Zsuzsi:
Már leírták a HA-pépeket, így én csak annyit teszek hozzá, hogy Tomi nagyon szereti, de csak gyümölccsel, vagy gyümölcslével higítva.

dinnyeügy: szerintem annyi az egész, hogy hascsikarást okozHAT, de persze nem mindenkinél. A hagyományos tiltások közül én csak a málnát, epret, azaz a picimagos gyümöcsöket ismerem. No, meg pl. a tojás, tej. Bár a három nagy gyerekem úgy nõtt fel, hogy negyedes-, feles- tejet kaptak, tejbegrízt is, és kutya bajuk nem lett. Most Tominak nem adok tehéntejet, mert 1 éves korig nem szabad adni, nehogy allergiás legyen.

Ma voltunk a védõnéninél, mert Tomi bal szeme idõnként "beakad" belülre. De nem vészes, csak apja kivan tõle. A védõnõ szerint nincs vész, de ha megnyugtat, csak menjünk el a Heim Pálba. Hát, majd meglátom, mert az egy félnapos kirándulás, az ottani várakozáõsról nem is beszélve Kép

üdv mindenkinek
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Szia Szila!

Már csak ezért is érdemes regisztrálni! Kép

OFF: Láttam a Cora mellett nagy betûkkel kiírva, hogy "Kölyökpark". Nem tudod véletlenül, hogy mi van ott? 11 és 8 éves keresztfiaim jönnek hozzám "nyaralni", töröm a fejem, hogy hová vigyem õket. Minden ötletnek nagyon örülnék! Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


BMárti!
Hát, igen, most már nem cserélném el EZT a cipõt semmire, de volt olyan, hogy egy spanyolcsizma is kényelmesebb lett volna! KépKépKépKép A dokitok, úgy látszik, nem beteg kisgyerekeket gyógyít, hanem ismerõs neveket Kép Legközelebb mutatkozz be pld. Erzsébet királynõként, hátha akkor fogad! Kép
Ja, és olvastam, hogy a Vidám Parkban az aktuális hónapban születésnapjiukat ünneplõ 14 éven aluliak ingyen mehetnek be + 2000 FT értékû bónt is kapnak! Nem augusztusi egyik unokaöcséd sem?

Lehet, hogy egyszer még elmegyünk egy nagy közös Tiszatúrára mindannyian? Kép

Bogancsi! Az Astoriánál nõttem fel, de laktam 2x is (20 év különbséggel) a Szigony utcában is! A Heim Pál most nekünk nagyon közel van Kép, sajnos már kellett is mennünk Kép Itt nem esik, fülledt, nyálkás meleg van, forró szél fúj hozzá, utálom! KépKépKép Nagyon kéne egy nagy esõ, utána pedig száraz meleg 25-30 fok, napsütés, lágy szellõ... Kép

SZila! A szocpszicho szerintem nagyon jó választás lesz! Milyen egyöntyetûen arra szavazott mindenki! Kép Én is rengeteg fincsi italt kaptam, mióta nem ihatok! Bár mostanában azért egy-egy családi ünnepen belenyalakodom ebbe-abba! Fõleg a Campari jéggel, narancslével ... jajj, de megkívántam! De mégsem ihatok egyedül Kép

Márti+Ármin
márti
 
 


Szia Márti!

Sajnos egyik srác se augusztusi, csak a legkisebb, akit viszont nem merek elhozni. Két pelenkás azért sok lenne nekem egyszerre. Kép Nem tudod véletlenül, mennyire megfizethetõ hely manapság a vidámpark? Nem szeretnék úgy elmenni, hogy aztán azt kelljen mondanom a srácoknak, hogy jó, megnéztük, de fel nem ülhettek egynél többre.

A Tiszatúrában benne vagyok! Kép

Ja, és ne várd az esõt, itt esett kb. fél óráig, mintha dézsából öntenék, de még közben is sütött a nap, így a meleg egészen elviselhetetlenné vállt, párás, ragadós, undorító, fúj! Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


BMárti!

Én sajnos nem tudom a Vidám Park tarifáit, de NOrcsi írt róla a "Hol vagytok Kispestiek?" topikban, én is ott olvastam. SZerintem szívesen válaszol, ha van kérdésed! Mivel õk tegnap voltak, biztos emlékszik az árakra!

Márti
márti
 
 


Sziasztok!

Sokat írtatok, lányok, nem tudok mindenre reagálni, föleg, hogy mindjárt mennem kell tejet fejni, nehogy begyulladjak.

TISZA: ott szerelmesedtünk egymásba a férjemmel, vízitúra alkalmával!!! Jajjj... Kép Kép Kép (Pont ma történt 4 éve...)

BMárti: Barni is tiszta pötty. Milyen szél fújt pénteken?

Virág: jól hangzik! Én is felvételiztem 2x pszichoból... Majd egyszer elmesélem, ha érdekel.
Szila, a szociálpszicho klassz téma, kedvencem Forgács P. József könyve, nagyon ajánlom.

Ház: mint kiderült, rálicitáltak az árra (valamelyik vízilabda-válogatott, remélem, nem küldik ránk a csapatot Kép ), aztán elkezdtek alkudni, meg variálni a papírokkal. A pasi meg hazamenekült, nem értette az egészet, hívott minket, mondtuk, hogy NÁLUNK nem változott semmi... Másnap még azt is mondta valakinek, hogy megesett a szíve a fiatalokon... Lüke.
IQ: azt mondta: "A feleségem nem hülye, érettségije van!" No comment.
Ha minden jól megy, ott karácsonyozunk?! És mindannyiótokat szeretettel látlak majd!

Most megyek, csomó házimunka vár.

Megint harap a kis disznófülü, nem is tudom, mi lesz így. El vagyok kenödve.

Én bizony tegnap kirúgtam a hámból: Siófokon voltunk, és lecsúszott egy Pina colada, ill. egy deci tokaji furmint... Barni egész jól elaludt nagyiéknál.

Jóéjszakátszépálmokat.

Henke+Barnika, a krokodilfogú Kép Kép
gesztenye
 
 


Most csak röviden.
Heni! nem lehet, hogy ez a harapásos dolog egyfajta szopási sztrájk Barninál? Meg kéne kérdezned Ibolytól a szoptatás topicban, vagy esetleg szombaton délelõtt a Margit szigeten.

Ja! Jön valaki szombaton a szopisétára a szigetre?
Pussz! Menta
menta
 
 


Én tervezem, és most megyek "gyakorolni" a szoptatást! Kép

Márti
márti
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszi a gratulát Kép

A ruha saját... amit eredetileg kinéztem magamnak, annak a kölcsönzési díja több volt, mint így egy saját ruhának... ha kicsit felhajtjuk, akkor máshova is fel tudom majd venni ... Kép
Páromon nem bocskai volt, hanem atilla ... Kép mostanra már egészen kikupálódtam ruhaügyben ... Kép

Csenge elég rapszódikusan viselkedik... vagy viháncol, mint 10 viháncoló kismanó, vagy hisztizik... Lehet, hogy most már tényleg a foga jön? Néha keserves sírásra ébred fel .. Kép Õ még egyelõre nem harap szopi közben .. hanem csípdesi a cicimet... ha meg nem engedem, vagy vmi módon megakadályozm ebben, akkor hisztizik...

Szila
Nekünk a Viburcol-t úgy ajánlotta a doki, hogy ha a fogzás miatt, vagy más miatt nagyon nyugtalan, akkor este adjunk be neki egyet ...

Tiszatúra ... Kép régi szép idõk KépKép .. bár volt olyan túránk is, ahol végig szakadó esõben mentünk .. a hajókat muszáj volt levinni... grrrrrrrr.. a végén már egész víziszonyom lett...

A hétfõi talikhoz lehet, hogy társul egy barátnõm, akinek 1 egész nappal "idõsebb" a lánya Csengénél ... ugyanaz a széria ... Kép tegnap összeeresztettük õket, nagyon bájosak votak Kép

jóéjt
Rebiék

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Helyes a barátnõd kislánya is? Mert akkor jöhet KépKép

Úgy néz ki, szombaton nem megyünk a sétára. Elég messze van, és végre kicsit együtt lehetünk a férjemmel. Ja, meg a héten nem nagyon voltam itthon. Ma délután is elmenekülök itthonról.

Ti hogy bírjátok ezt az idõt? Én nagyon szarul. Az egy dolog, hogy folyik rólam a víz, büdös vagyok stb, de estére fáj a fejem, szédülök... Szóval rettenetes!

Balunak kijött a 6. foga is Kép Ja, és most már nagyjából akármekkora távot megtesz a két lábán, ha van, mibe kapaszkodnia, de a kezünket még mindig nem érzi elég stabilnak.

Hirtelen sokkal kevesebbet szopizik, mint korábban. Nagyon furcsa. 4-szer eszik valami "normál" kaját, és idõnként szopizik. De azért ezt nem cserélném el semmire Kép

Na, most megyek, mert Balu felébredt Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Henke! Ti is???? KépAz én férjem is (szinte szó szerint) Tiszabecsnél pottyant az ölembe. (Borultak, a kenu eléggé összetört és csak én voltam hajlandó vele egy csónakban evezni. Azóta is....) Lassan annyi a jelentkezõ, hogy lehet egy topicos vizitúrát szervezni. Én nagyon mennék. Kép
A meghívást az új házba nem felejtjük ám el! Kép

Rebi! A szakadó esõrõl én is tudnék mesélni. Volt, hogy 6 hónapos terhesen viharban kellett a kenut visszahoznunk a Rómaira. Én azért élveztem, de örülök, hogy nem borultunk közben.

Luca teljesen megtáltosodott, már egyre többet megy egyedül. Láthatóan nagyon élvezi. Kép
A szopis sétára mi is megyünk holnap a lányokkal.
Most sietek, mert itt nálunk is szopis rendezvény lesz ma, oda vagyunk hivatalosak Lucával.

Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok!

Márti! Köszi, majd megpróbálom Norcsit elérni. Ide nem szokott õ írni? Na mind1, majd utánanézek, de most rohanok. A hétvégére hazamegyünk a szüleimhez, és ha mire LAci hazajön össze tudok csomagolni, akkor még ma elmegyünk, és holnap reggel már otthon ébredhetek! Jó kis motiváció, rohanok is pakolni! Kép

Henke! Gondolod, hogy a szél hozta a pöttyöket? Nálunk már szépen halványulnak!
Milyen a ház, amit szeretnétek megvenni? Kertes? Persze ez karácsonykor mindegy! Kép Szavadon fogunk, sütheted a sok-sok bejglit, ja, és tortát is, PiciLaci akkor lesz egy éves! Kép Na jó, a tortát megsütöm én. Kép

Menta! Szivesen elmentem volna, de tegnap kiderült, hogy Laci mégse ügyeletes a hétvégén, szóval végre szabadok vagyunk, mint a madár. Naná, hogy Anyukámhoz megyek inkább!!! Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Andi3! Kép Kép Kép

Vízitúra: mikortól lehet elindulni egy ilyen kismanóval? Meg hogy ne égjen le, ne zabálják fel a szúnyogok meg a böglyök, és föleg ne ugorjon ki a csónakból...

Mennék nagyon holnap a sétára (10h, szökökút?), de összecsaptak a hullámok a fejünk felett, még nem tudom, hogy alakul. A harapás nem tudom, sztrájk-e, mert amikor már nagyon álmos, meg éjszaka, szívesen és csomót szopizik. A legdühítöbb az, hogy amikor felkiáltok, és rászólok, elveszem a cicit, de utána muszáj visszaadni neki, szóval akkor megint igazgatja a kis száját, és folytatja ugyanúgy.

Mennem kell, pusz.

H.
gesztenye
 
 


Heni!
Szerintem ez tuti, hogy sztrájk. Ha nem tudsz holnap jönni, akkor megkérdezem Ibolytól, hogy mi a teendõ. OK?
Menta
menta
 
 


Sziasztok!

BMárti,
nem tudom sajna mi van a Kölyökparkban, mert még soha nem voltam ott. Annyit tudok, hogy van ott egy gokart-pálya.

Képzeljétek, ma megpróbáltunk szívószállal inni. Elõször csak rágcsálta, aztán néha még szívott is belõle. Szerintem tetszett neki.KépKép Holnap újra próbáljuk...

Délután megint odamászott hozzám, megrángatta a pólót rajtam, hogy cicit kérKépKépKépKép. Aztán úgy beájult, hogy majdnem két órán át aludt.Igaz egyszer felkelt, de egy kis simi után visszaaludt.

Most meg be nem áll a szája. Ja, és ma egy szinttel lejjebb tettem a kiságyban a matracát, mert már állandóan feltérdel és himbálódzik, és félek, hogy egyszer túl nagy lendületet vesz...

Mi nem megyünk, holnap, mert apuci hétközben a szigeten melózikKép (redszerfelügyel), és csak holnap van itthon. KépVasárnap megint Szigeten van.Kép

Üdv
Szila
Szila
 


SZiasztok!

Hú, de kihalt volt ez a topik ma! Nyaraltok? Mi is megyünk ám! Kép De holnap még mindenképp ki akarok menni a szopis sétára, mert nekem nagyon sokat segítettek az LLL-es kiadványok is, Iboly is, meg Ti is mind!

Egy kicsit bosszankodhatok nektek megint Kép? Ugye, igen! SZóval, megkértem anyósomat, hogy varrjon Árminnak egy sapit, úgyis mindig nyafogott, hogy nem tud neki mit venni, mert minden olyan drága. Na, ez a sapi egy zsebkendõnyi anyagból megvarrható, nem egy bonyolult szerkezetû dolog! Elkértem egy barátnõmtõl a pontos "szabásmintát", vagyis körberajzolta a kisfia sapiját. Ma megjött anyósom a sapival, nagyon örültem, neki - míg meg nem láttam Kép Anyósom ugyanis egy "kicsit" felnagyította a szabásmintát, mert túl kicsinek találta, és azt mondta, hogy kisebb már úgysem lesz "a kisgyerek". Na ja! Csak éppen nem biztos, hogy 30 évesen akar majd édi sárgacseresznyés sapit viselni KépKép Kaptunk egy pluszajándékot is, azt meg a szomszédja küldte, szintén gyereksapka - az 1960-as éves szovjet divatját követi, sárga-fehér kötött-horgolt izé, kis mûcopfokkal! Kép András javasolta Árminnak, hogyha felnõ, alakítson punkegyüttest, oda jó lesz jelmeznek! Kép

Na, megyek, mert Ármin nagyon hiányol! KépKépKépKépKépKépKép

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok!

Megkaptuk a három hónapos szurit, hát nem igazán jól viseljük. A rendelõben még semmi gond nem volt, de itthon délután sírva ébredt és közel egy órán át sírt. Borzasztó volt és még valószínûleg nincs vége. 7-kor volt egy kis hõemelkedése (37,2) estére persze megkapja a fél kúpját, de remélem éjjel nem lesz lázasabb.
Ha esetleg becsomósodik a lábacskája, mit csináljak? Segítsetek!

Cory!

Balunak gratula a fogacskához és a sétákhoz! Remélem hétfõre minden rendbejön és tudunk menni a talira!

Rebi!

Mi a különbség a Bocskai és az Attila között?

Ágci!

Nem tudod véletlenül annak a „kütyünek” a nevét, vagy, hogy hogyan keressem?

Az oltás miatt inkább nem kockáztatom meg a holnapi szigeti sétát, de remélem hétfõn majd elmesélitek, hogy milyen volt!

Cory!

Mikor hirdetsz hétfõi tali helyszínt?

Azt mondta ma a védõnénink, amikor rákérdeztem, hogy miért ajánlják a hozzátáplálás elkezdését 5 és fél hónaposan, hogy 6 hónapos korukra kikopik a baba szervezetébõl a vas és ezt kell így pótolni. Szerintetek ez igaz?
Elgondolkodtam, mert az egyik barátnõm aki még mindig szinte csak szoptatja a babáját (8 és fél hónapos) elvitte a babát vérvételre és az kimutatta, hogy vashiányos a kicsi.
Kinek mi errõl a véleménye?

Megyek, pátyolgatom szegény elesett kicsikémet!

Ui: Frissítettem a képét, ezen kb. 2,5 hónapos

Sziasztok

Szilvi és Petike
bszilvi
 
 


Sziasztok!
Tomi is pöttyös Kép Elvittem a védõnõhöz, mert olyan fényes volt a közepük és kemény. Szerinte pókcsípések. Nekem olyan szemölcsszerûnek tûntek. Azért a pók jobb Kép
Tomi is elég rosszul viseli ezt a fülledt meleget. Ma sokat sírt és keveset evett. De estére magához tért és nagyon lelkesen kutyázott és kurjongatott Kép Kép Kép

Márti:
jó lehet a mûcopfos sapi Kép

cory:
Estére én is úgy érzem, hogy már nem vagyok szalonképes. Napközben meg néha úgy leesik a vérnyomásom, hogy én is majdnem utánaesem Kép

Szombaton egész nap menni fog a mosógépem, mert Dani hétfõn utazik a Balatonra és direkt megkért, hogy csak a legutolsó pillanatban mossak, hogy minden "szép" ruhája tiszta legyen és el tudja vinni Kép

Kellemes hétvégét mindenkinek!
bogancsi + Tomi uracska

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


sziasztik!
Ezentul kevesebbet irok,de olvasni mindenképpen foglak benneteket,mivel drágább az internet.
Védõnõnél voltunk ma,Ajsi 7750 gr.,mi is füllentettünk a védõnéninek,hogy ugye mindennap eszik Ajsi husit Kép
Jó hétvégét mindenkinek!
bea
 


BSzilvi!

Szóval azért lesznek a babák vérszegények, mert azok a vörösvértestek (vvt), amik még magzat korukban képzõdtek másfajták, mint a rendes vvt-k. Aztán szépen elfogynak, mert ezeknek is egy bizonyos élettartamuk van és a felnõttekre is jellemzõ vvt-k esetleg még nincsenek annyian, hogy a védõnénik is boldogak legyenek a számuktól. Az igaz, hogy az anyatejben kevesebb vas van, mint a tápszerben, de sokkal jobban fölszívódik belõle és így abból több hasznosul. Úgyhogy szoptasd nyugodt szívvel tovább Petit tápszer nélkül.
Ja, én Árnika krémmel kentem Helena lábát, ill. melltartó betétet vizesítettem be a borogatáshoz.

Márti! Anyós! Kép Az enyém ráadásul hivatásos szabó és varró és folyamatos könyörgésem ellenére sem varrta még meg a szoptatós ruhámat, ami neki kb. egy fél délutánjába kerülne. Úgy örülök, hogy jöttök holnap! Mi valszeg késni fogunk, mert elõtte Parlamentet látogatunk, de MEGYÜNK!!!

Szila! Olyan ügyes lett hirtelen ez a lyány! Kép

Jó éjt mindenkinek!

Menta
menta
 
 


Sziasztok!
Olyan sokat írtok, mindig lemaradok!Kép

BSzilvi,
Bébé Confort termék, olyan mint egy mûanyag ujj, amit rá tudsz húzni az ujjadra, és egy kis mûanyag fogkefe van a végén. Az egész átlátszó.

Szerintem a séta jót fog tenni vidd csak nyugodtan. Nem adtál rögtön kúpot neki? Én mindig úgy csináltam, ahogy hazaértünk kúp, aztán az oltás után két órával rögtön hidegvizes borogatás. Szerintem különben holnapra kutyabaja sem lesz a kisfiadnak.Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Menta!

Varratok egyet Helenára, az rád biztosan jó lesz! KépKépKép


Márti
márti
 
 


Sziasztok!

Szilvi! Ez a vashiányosság igaz lehet, de úgy hallottam késõbb is pótolható. Végülis nagyban függ attól is milyen a tej minõsége és mennyit szopik a baba.
A lábát kenjed Árnika krémmel, ha vna otthon, ha meg egy gubó lesz mert esetleg nem sikerült nagyon az oltás, akkor meg phenilbutason kenöccsel. Nekünk is azzal kellett amikor elszúrták a 4 hónapos oltását.

Cory! Hogy hogy a 6. fog? Azt hittem nektek már kijött 6.

Henke! Szerintem Baika lehet le akar szokni a szopiról. elõbb vagy utóbb õk is elválasztják majd magukat. Hanna már nem nagyon akar szopizni sajnos.Kép De még kínálgatom.

Márti! Izgisek lehetnek azok a sapkák.Kép

Szila! Szívószál?? Nem korai még?Kép

Andi! Úgy látom Luca hétfõn akkor már futni fog a kajcsi után.KépKépKép

Jóéjt

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Na, akkor gyors eredmény hírdetés!
NAgyon sok nullára nyert a SZIP. Szóval hétfõn találkozunk 11-kor a SZIP-ben.

Hogyan lehet eljutni oda?
1. Jászai Mari tértõl séta (a múltkori társaság szerint egy hosszabb séta Kép) a Pozsonyi úton az Árpád-híd felé.
2. A SZIP elõtt megáll a 76 és a 79-es troli, ami a Keletitõl jön.
3. A 15-ös busszal a Victor Hugo utcáig, és ott a Victor Hugo utcán vagy egy utcávval visszafelé a Csanádyn a Duna felé néhány saroknyira van.

Folyt. köv.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Na, itt a folytatás Kép

Tikk: már egy ideje úgy nézett ki, mintha kint lenne, de most vettük észre, hogy eddig csak a csücske, és nem repedt tovább az ínye, csak most.

BSzilvi: neked még keresem a vasról szóló írást. Ha megtaláltam, beidézem Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Holnap nem megyünk sajnos, helyette a Várban megtalálhatóak leszünk, ismerd meg kis hazádat mozgalom keretében Kép. Itt van anyósom egy barátja Amerikából, öt idegenvezetjük.

A hétföt nem hagyom ki viszont! SZIP!

Menta, nekem az a gyanúm, hogy amikor ö még nem akar elaludni, csak én szeretném, akkor van ez a harapósdi. És persze ha rászólok, annál inkább csinálja - ez minden csínytevésnél így történik, legalábbis egyelöre...
Ma voltunk barátainknál, este szépen beszopizott ahogy illik (teljesen éber volt). Ja és nálunk régóta csak fekve megy a szopi, ha néha-néha vagyunk valahol (pl parkoló kocsiban), akkor elfogadja még az ölemben. Nyilvános helyen meg sem próbálom. Meglátjuk, mi lesz.
A másik: megint elkezdte csikorgatni a fogát, de úgy összeszorítja, hogy az egész teste megfeszül, borzalmas hangot ad, és attól rettegek, hogy eltörik valamelyik. (Szerencsére ilyenkor nincs közötte a cicim)
Ami jó: egyre többet megáll kapaszkodás nélkül!

Bea: én úgy csinálom, hogy letöltöm, lekapcsolom, írok csomót Kép, elküldöm, megint lekapcsolom. Kétszer kb 1 perc. De megint lesz sok kedvezményes díjcsomag.

Márti: hozd el hétfön a sapikat!!!

BSzilvi: erröl rengeteget írtunk/írtak a Szoptatás topicban, nézz utána, érdemes!
Oltás: én simán textil pelenkával borogattam, nekünk elég volt.

Bogancsi! Az arca pöttyös vagy a teste is? Viszket? Kép

BMárti: oké! Bár a bejglit nem ígérem SK! A ház egyelöre olyan selejtes, mint a gazdája lelkivilága (ezt a tervezö mondta), de ha kész lesz, szerintem klassz lesz. A kertje óriási, szerintem túl nagy is, már ami a munkát illeti.
Ezt muszáj elmesélnem: amikor elöször elvittük anyósomnak megmutatni, abszolute leócsárolta (hogy nincs olyan szép helyen, nem ilyet képzeltünk, stb stb), most viszont jobban tetszett neki. Rájöttünk, azért, mert múltkor 40 fok volt, odatüzött a Nap, most pedig viszonylag hüvösebb!

Ugyanez volt ma a Kastély kávézójában: megszólal, hogy olyan lerobbant ez a hely, hát szétnéztünk, minden korhü, új, stílusos, ízléses. Csak nincs légkondi!!! Csúcs, nem? (Egyébként áldott aranyos!!!)

Megyek alukálni, szép jó éjt nektek.

Henke
gesztenye
 
 


Lányok, ma a szopis sétán kiírjuk a nickünket vagy úgyis mindenki észrevesz néhány eddig már megismert arcot a babanet-tömörülésbõl? Kép

BSzilvi,
én ugyanazt csinálom, amit Menta írt (tõle tanultam pár hónapja). Árnika krém, és vizezett tejbetétet félbevágott zoknival ráerõsítek a lábára. Gyógyulgassatok! Mi nekünk is tegnap kellett volna menni oltásra (4 hónapos), de mondtam a doktornéninknek, hogy ma szopis séta lesz, és legyenszíves az SZTK-beli védõnõk zömét is elküldeni, hadd tanuljanak valamit, ahelyett, hogy 4 hetes kortól gyümölcslevet kínálgatnának... Kép

Na pááááá:

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat oltás ügyben. Szerencsére nem volt rá szükség, mert nem csomósodott be és egy 37,9-es „lázzal” megúsztuk az estét. Hát nem volt egy jó élmény, de nem árt, ha hozzáedzõdik az ember. Viszont olyan jó érzés volt, hogy ma reggel ismét mosolygósan ébredt a kis drágám.

A szigeti sétáról lemaradtunk, mert beesett egy vidéki ismerõs.

Lehet, hogy valamit rosszul fogalmaztam, de nem akartam tápszert adni a maszatkámnak, csak kicsit korainak tartom az 5,5 hónaposan elkezdeni a hozzátáplálást!

Ágci!

Köszi a pontos leírást, körülnézek! Kúpot azért nem adtam egybõl a gyerkõcnek, mert a doktor néni (nem a mienk volt) azt mondta, hogy csak este adjak és gondoltam õ jobban tudja. Hallgatnom kellett volna a saját doktor néninkre, õ a két hónaposnál is azt mondta, hogy oltás után 1-1,5 órával adjak be egy fél kúpot. Hát most megtanultam!

Lányok!

Ki, melyik útvonalat válassza hétfõn a SZIP-ba, mivel én még sosem voltam, jó lenne valakivel összefutni és együttmeni.

Jó hétvégét mindenkinek!

Szilvi és az ismét mosolygós Petike
bszilvi
 
 


Jaj, lányok!

Olyan jó volt Margit szigeten! Úgy feldobódtam!

Henke! Megkérdeztem Ibolyt. Szóval ez tényleg egyfajta sztrájk, Barni egyszerûen ki akarja próbálni, meddig mehet el, ki akarja próbálni a fogait a cicden (is). Több megoldást is javasolt Iboly:
1. Határozottan mondd neki, hogy nem és ha nem hagyja abba, akkor a kisujjaddal benyúlva a szájába a cici mellett, akár el is veheted tõle a cicit. De nagyon következetesnek kell lenni. Állítólag lehet látni ha megfigyeled, hogy mikor készül harapni és már akkor rászólhatsz. Egy dolog nagyon fontos: bár tényleg nagyon fájdalmas lehet, ne szisszenj föl vagy kiálts fel hangosan, mert az megijeszti és akkor tényleg elutasítja majd egy idõ után a cicit.

2. Ilyenkor húzd magadhoz közelebb, mert ha beljebb kerül a mellbimbó a szájába, akkor nem tudja továbbharapni.

Állítólag úgyis le lehet venni a cicrõl, hogy befogod az orrát és akkor kinyitja a száját. Bár nekem ez egy kicsit brutálisnak tûnik.

Tehát ne félj, nem akar õ még leszokni, ezt mutatja az is, hogy félálomban nagyon szépen szopizik. Használd ki feltétlenül ezeket a helyzeteket. Még azt is mondta Iboly, hogy lehet, hogy most sikerül leszoktatnod és utána többet nem lesz baj, de lehet, hogy mindegyik fogánál eljátsza majd veled ezt. De ne add fel, mert 2 éves korig nagyon szüksége van Barninak az anyatejre, ami mindig az õ korának megfelelõen van "összeállítva".

További jó hétvégét mindenkinek!

Pusszancs!
Menta
menta
 
 


Menta, köszi szépen, hogy megkérdezted!

Biztos, hogy afféle dac-dolog, na de én nem hittem, hogy ez már 10 hónapos, azaz jóformán csecsemökorban megjelenik! Mi lesz a tényleges dackorszakban?!

Valóban lehet látni, mikor készül megharapni, akkor valahogy kicsúsztatja a szájából, ha mélyen bentvan, tényleg nem tudja harapni. Csak nem mindig veszem észre! A "nem felkiáltás" viszont nem müködik, ugyanis nagyon fáj!!! De igyekszem majd. Utána mondjuk ö el szokta engedni, nem tartja a fogai között (szerencsére), csak hát muszáj vagyok visszaadni neki, mivelhogy ez általában altatás közben játszódik le.

Tényleg nem adom fel, mert addig szeretném szopiztatni, amíg csak lehet.

Hányan voltatok végülis? Kik? Mint kiderült, el is tudtunk volna menni. Kép Kép Na mindegy.

Most megyek.

Még egyszer köszönöm!

Heni
Henke
 


Sziasztok!
Jöttem örömködni!KépKép Úgy tûnik, a nyûglõdés tegnap elérte csúcspontját, és csökkenõben van! KépKépKép Most úgy képzeljetek el, hogy jobb kézzel olasz módi szerint vasat fogok, bal kezem középsõ ujjával meg 3*3x lekopogom. Kép
De ma eddig csak kevés és mélységesen indokolt - pl. lassan jövõ büfi - nyûglõdés volt! Kép

Mi, ha semmi katasztrófa nem jön közbe, 2-es villamossal robogunk a SZIP-be. Mondjuk azon leszünk, hogy 3/4 11-kor Mci (Maci, Meki? Kép ) elõtt legyünk. Ez a Körút és a Pozsonyi u. sarkán van.
Ja! Ez egy jó Bp. térkép

Cory!
Mivel úgy tûnik, én a közeljövõben este 8 és 11 között sose keveredek gépközelbe, értesítenéd Vannáékat? Réka királylány igen-igen hálás lenne!

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Borcsa: ok, szólok nekik KépKépKép

Mi 15-ös busszal megyünk a Ferenciek terétõl, de fogggalmam nincs, mikor indulunk. Nagyon remélem, hogy legkésõbb 10-kor már a Ferenciek terénél leszünk Kép

Ha valaki eltéved a telefonom nálam lesz Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory! Köszi! KépKép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, Hanga egyedül, támasz nélkül ül!!!!!!!!!!!!!!!KépKép Tegnap bemászott a radiátor és a járóka közé, és csak úgy felültKépKép Olyan kis aranyos.

Holnap nem tudunk sajna menni, mert anyukám telefonált, hogy délelõtt jön uncsizni.

Üdv
Szila
Szila
 


Sziasztok! Ne haragudjatok, de nem gyõzöm már az olvasást. Félek sose jövök rá! Mi az a SZIP?
borcsa
 
 


Borcsa,
Szent István Park.
KépKép

Szila
Szila
 


Sziasztok!

Mi megyünk holnap. Sajnos Beja lebetegedett, puszil mindenkit, de nem tud jönni.
Indulunk idõben majd egyszercsak ott leszünk.

Jóéjt mindenkinek

Tikk
tikk
 
 


Lehet, hogy mi is késünk, mert itt van a nõvérem és holnap el kell vele mennem vásárolni. De mi is igyekszünk!
Jó éjt!
Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Huha! Alig gyozom a lemaradasom behozni!!Kép

Rebi!
Utolagos gratula az eskuvohoz! Nagyon szepek vagyok a kepen!!

Szila!
Gratula Hanganak a feluleshez!

Persze gratula az osszes tobbi babanak is!!!Kép

Sajnos egyre ritkabban jutok netkozelbe. Madike egyre aktivabb napkozben.Kép Most a legujabb, hogy mindenaron maszni akar. Vagy a popsot nyomja fel az egnek es a kezeit nem emeli, vagy a mellkasat emeli jo magasra es a popsiat nem emeli. Igy elegge erdekesen mozog elore, de majd kialakul. Mostanaban korabban fekszik es tovabb alszik, de csereben napkozben alig alszik es igenyli, hogy amikor fent van akkor legyen a kozeleben valaki. Igy eleg jol lefoglal. Amikor meg alszik akkor ott a haztartas meg ugye a nagyobb teso akivel szinten minnel tobbet szeretnek foglalkozni.
De megprobalok mindent elolvasni.

Jo talcsizast!
Sziasztok!
Andysj
andysj
 
 


Aránylag sûrûn összejártok? Olyankor mennyi idõt töltötök együtt? Mindig vannak újak is? Változékony a helyszín? Kép
Az én kisfiam 2002. februári.
borcsa
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: