Új privát üzeneted érkezett!

Ez nem semmi. Már három oldalon én vagyok a lap tetején :D ez komolyan nem semmi. Gondolom már unjátok :)
Vendég
 


Köszi, Anna, örülök, hogy tetszik, remélem, szépen meg is tudják csinálni. Egyébként elég drága a brendonban, de így "csak" a felébe kerül, bár az is elég. :roll:

Gratula a sok laptetőhöz, nem akarlak ijesztgetni, de Marcsi is sokszor volt laptetőn! :shock: Csak nem Te leszel a következő :?:
Azért még egy pár hetet bírjatok ki egyben, aztán nem bánjuk, lehetsz Te a következő! :lol:

Kép
ire81
 
 


Reni, sztem is gyönyörű!!!Lehet én is Esztike? :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Mi is betettük az új ágyat a szobába, holnap kezdem a szoktatást. Ma mág a szobájukat is átrendeztem, de még holnap is variálunk.
Elvileg tetszik neki az új ágya, ma 2órát játszott benne, de kiváncsi leszek mi lesz...

Holnap du. megyünk babafotózásra. Na arra is kiváncsi vagyok!!!

Anna, én nem tudok fülkilővéshez hozzászólni, mert nekem nem tetszik..bocsi!!!! :oops: :oops: :oops: Nálunk még jó pár évig nem lesz még....
Vendég
 

 
 

Sziasztok Kismamák!

Elnézést, hogy csak ilyen későn sikerült írni, de hosszúra nyúlt a mai nap...új képek egyelőre nincsenek, mert reggel itthon felejtettem a masinát és a mobillal nem akartam.
:cry:

Holnap viszem, így lesznek frissek, ropogósak, láthatjátok a szép fekete haját és az aranyos pofit, melyet alvás közben visel, mert hogy mostanában a kis Panker folyamatosan alukál, nagyokat ásítozik és grimaszolgat "álmában"! :D Marcsi holnap hazajön, már van teje, az új mellszívó is remekül muzsikál(tommee tippee), nagyjából 30-40ml tejecske fejhető le vele kétóránként, igaz, még csak előtej, de már alakul...sokat segített a fitolac tea, az urtica urens és az agnus castus homeopátiás gyógyszerek kombinációja. :wink:
Panka nem issza még a tejet, csak teát fogad el egyelőre, de abból legalább egyre többet!

Az orrszonda még bent van, de egyre kevesebbet, ki szokta szedni magának... :lol: napról napra többet mozog, de nyugodt és néha önkéntelenül mosolyog is...

Marcsi rengeteg vizet iszik, hogy ezzel is elősegítse a tejelválasztást és örül a fejleményeknek Ő is... :lol:

Holnap már visszaveszi a pennát, de köszönöm a biztatásotokat és jól esik a felajánlott fórumtagság is. :oops:

Mindenkinek további szép estét és egészséges kisbabát kívánok!

piki
 
 


Sziasztok!

Anna én nem tudom hozzászólni a mellbimbóvédőhöz.
A fülbelövés nem tudom hogy működik, de ha nekem lányom lenne én rögtön kilövetném, hogy szokja, nekem tetszik. Ha pici fülbevalója lesz nem hiszem, hogy zavarni fogja, :D :D :D

Fanni de jó neked, hogy már majdnem mindent megvettetek. :D :D Mi még alig vettünk valamit. Megvan a babakocsi a hordozóval, és van pár babaruha. Ennyi. A nagyja még hátra van. :oops: :lol:

Reni nagyon cukik a bútorok, igazi kis csajosak. :lol: :lol: :lol: :lol:

Eszti hozol majd képet a babafotózásról, ugye? :D :D :D

András örülök, hogy Panka baba napról napra jobban van!!!
Sok-sok puszi a Lányoknak! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Mit tudtok a Babakelengye-támogatásról? Minden kerületben adnak, mert hiába kerestem rá, csak ennyit találtam róla:

Babakelengye támogatás állapítható meg a szülő (törvényes képviselő) kérelmére ha a gyermek lakóhelye születésének időpontjában a Budafok-Tétény Budapest XXII. kerületében található és családjában az egy főre jutó havi átlagos nettó jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a kétszeresét (57 000 Ft).
A kérelmet a gyermek születésétől számított 6 hónapon (fél éven) belül lehet benyújtani.

A kérelemhez csatolandó iratok:

* a gyermek születési anyakönyvi kivonata,
* lakcímigazolványa,
* TAJ-kártyája,
* a szülő (törvényes képviselő) személyi igazolványa,
* lakcímigazolványa,
* TAJ-kártyája,
* a gyermeke után folyósított családipótlék-igazolása (amennyiben már rendelkezik ezzel).

A babakelengye-támogatás értéke 40 000 Ft, amit a kérelmező postai úton kap meg.

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy a Panka egyre jobban van. Ez nagyszerű hír.
Persze várjuk a fejleményeket :)

Reni: remélem a laptető nem a következő születendő babát jelenit :S még azért a pocakban elfér egy pár hétig. Utána felőlem jöhet is :)

Szilvi: én még utána sem néztem az önkormányzattól kapott pénznek, de ráérek a legvégén is megtudakolni, előre úgysem adnak semmit. Az államtól jár 60 000 Ft vagy valami 60 körüli összeg, de az minden kismamának jár, aki járt védőnőhöz meg orvoshoz.

Mi is tegnap átvittük a szobánkba a kiságyat. Azt mondták 2 héten belül leszállítják az eltört funért is. Kíváncsi leszek.

Februárban én is összevásárolok ami még kell. Igazából apróságok, amit egy nap alatt beszerzek :) kiskád,popsitörlő, pelenka....február közepén ki is mosom a kisrucikat és vasalok is.
Huuu mire kivasaltam az én cuccaimat úgy elfáradtam. Bevetem az ülve vasalás praktikáját. Ilyen babacuccoknál még kényelmes is :)

Férjecském is beoltatja magát februárban, hogy bent tudjon velem lenni a szülésnél vagy a császárnál.

Biburól kérünk képeket :):)

Még írok délután.

Kép
Vendég
 


Sziasztok

Marcsi, örülök, hogy jól vagytok! Várjuk majd a szüléstörténetet, ha lesz egy kis időd és energiád :D

Eszti,
popsipöttyre igazából én csak popsikrémet szoktam nagyon vastagon. Más tuti receptem nincs, nálunk is még csak egyszer volt ilyen. Én a gyógyszertárban kevert krémet használom, de szerintem bármelyik jó zsíros krém megteszi, és másnapra már el is múlik. A kiscsaj a múltkor a fenekéhez nyúlt és azt mondta többször is: aúúú :lol: Kiderült, hogy nem lehet odalenn szappanozni a kis popókat, mert leszedi a felső réteget :shock: De mikor úgy imádja szappanozni magát :lol:

Anna,
ülve vasalás bizony nem megvetendő dolog, én is szoktam. :D

Fülbelövés: nálunk sincs, majd talán akkor lesz, ha nagyobb és kéri. Nekem se tetszik olyan pici babákon.. De több ismerősöm is belövette még a kórházban, tehát nem lehet gond belőle elvileg.

A bimbóvédő nekem bevált, de ezt már írtam.

Szép hétvégét mindenkinek!
Vendég
 


Anna
nekem is úgy rémlik, hogy ilyenkor még nem gond, ha fordítva fekszik, még van ideje befordulni. Doki mit mondott?
A bimbóvédő méretezését nem nagyon tudom, próbáld meg összehasonlítani a kettőt (csak ránézésre, mert gondolom, próbálni nem lehet :lol:) szerintem inkább a mellbimbó méretéhez lehet köze, mint az "udvart" fedő búra méretéhez. Remélem, ez így érthető volt. Én M-eset vettem, mert pont nem volt nagyobb, de én a kórházban vettem, mikor már szoptattam és akkor már eléggé átalakult az egyébként A-s méretű mellem :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

András, Marcsi! Örülök, hogy egyre jobb híreitek vannak! Kíváncsian várjuk az új képeket!( az előzőeket is naponta többször megnézem.. :oops: :oops: :) )

Mellbimbóvédőt már vettem, kétfélét is.. azt olvastam hogy az a jó ami hasonlít a saját mellbimbódra.. igaz ilyet nem láttam :shock: :D

Fülbelövéssel még én is biztos várnék.. engem is zavar éjszakánként.. van hogy nappal is.. van elég dolog így is amihez hozzá kell szoknia..

Reni, nagyon aranyosak a bútorok! :)

Eszti, és a többiek is tegyetek fel képet ha már kész a szoba! :)

Ma teszek fel én is, megyek is fotózni! :)
Vendég
 


Kép Kép Kép
Vendég
 


A kiságy még hiányzik :) Az majd a mi ágyunk mellett lesz közvetlenül. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Fanni nagyon szép lett a ház! :D :D :D :D

Eszti nagyon aranyosak a képek, meglestelek iwiwen. :oops: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Meglestem én is az új képeket! Hány pasit fog meghódítani ezekkel a kék szemekkel!!! :D :D :D :D
Vendég
 


Na most kezdem 3.x-rra!!!!Kidob egyfolytában!

Köszi!!!!!!!Majd ide is teszek föl, csak le kell kicsinyítenem!

Fanni, gyönyörűek vagytok!

Holnap bővebben!!! Pipa vagyok!!!Drukkoljatok, ma alszik először Bibu az új ágyában!!!!!


Marcsi, Panka, Andris remélem jól vagytok és minden rendben!!! Majd ha van egy kis időtök várjuk a fejleményeket!

Holnap bővebben, mert most dühöngök!!!

Pusssssssssssz
Vendég
 


Sziasztok,csajszik!

Most már én vagyok,teljes életnagyságban... :lol: :lol: :lol:
Nagy nehezen sikerült kivergődni erről a nyomorult klinikáról,amiről majd mesélek bővebben...nagyon gáz volt... :(
Most már iszonyúan fáradt és kimerült vagyok,napok óta nem aludtam...így most csak röviden,aztán holnap bővebb lére eresztve...

Panka lányom mára besárgult,de azt mondták,ez természetes a korababáknál.Kék fény alatt fekszik,de teljesen jól van.Ma kapott először anyatejet,szerencsére el is fogadta és jó volt a pocakjának is,nem puffadt tőle,így tudja emészteni ezek szerint...
Egyelőre 7 grammokat eszik,de folyamatosan emelik az adagját,láttuk egy etetését,nagyon kis ügyes volt! :lol: :lol: :lol:
Ma azt mondta a doki,hogy ha ennyire jól alakul továbbra is,akkor kb.3 hét alatt eléri a 2kilós súlyt és akkor haza hozhatjuk.
Mondanom se kell,hogy alig várom...nagyon megvisel,hogy nem lehet velem,hogy naponta csak 2 órára láthatom... :cry: :cry: :cry:

Lehetne rosszabb is...a koraszülött intenzív egy érdekes,nagyon megrázó világ...remélem,soha nem fogjátok megismerni...
Na,mára ennyi voltam,most még gyártok egy kis tejcsit holnapra,aztán alszom-remélem.
És újult erővel jövök majd a részletekkel. :lol:

piki
 
 


Marcsi próbálj meg pihenni, hisz Pankának szüksége van rád! :D
Nagyon ügyes kislány, jó hogy elfogadja a tejcsit, attól majd megerősödik és hamarosan otthon lesz veletek! :D :D :D
Kitartás és sok sok +++++++++++++++!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Marcsi! Már nagyon vártuk a jelentkezést, örülünk a jó híreknek és annak, hogy legalább Te már a megszokott környezetben vagy, hidd el a gyógyulás is gyorsabb lesz itthon. Elképzelni nem tudom, de elhsizem, hogy nagyon hiányzik Panka kismanó, de hamarosan otthon lesz Veletek Ő is, és addig is erőt ( mind lelki, mind fizikai )gyűjthetsz a legszebb feladathoz, az Anyasághoz!

Fanni, nekem is nagyon tetszik az új otthonotok és nem véletlenül írtam ezt a szót, merthogy igazi családi fészek! :lol: Már én is nagyon várom a költözést, imádom az "új illatot", még ha most leginkább csak festékszag van :shock:

Eszti, én is leskelődtem és gyönyörű ez a kislány! Báár volt kitől örökölnie :lol:

Kislányos anyukáknak mondom, mert felvetődött, én szerintem kiszúraatom a fülét még a kórházban, mert pont az én szülésznőm szokta ezt csinálni és azt mondják nagyon ügyes, meg így legalább nem fogom hallani szegénykémet és még hamarjában el is fogja felejteni a dolgot. Én már az oltásoktól is be vagyok parázvaa, mondtam a férjemnek, hogy Ő fogja vinni Esztikét, mert én sztem jobban fogok sírni.

Bimbóvédőt én még nem vettem, zért nem tudok tanácsot adni.
Szerintetek szopis melltartót hogy vegyen az ember, honnan tudja, hogy mekkora lesz majd a cici? Én most azt terveztem el, hogy a tesómtól megkaptam az övéit ( igaz nem újak, de a kórházba jók azok ) és pár nap alatt majd csak kiderül a méret :shock: Én már így is D-st hordok, mi lesz itt??????? :shock: :shock: Apa örülni fog :lol: Hasonló "kvalitású" barátnőmnek F-s, G-s is kellett a szoptatáskor. Szuper :?

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!

Marcsi, sok-sok kitartást, erőt és nyugalmat!!! Meglátod hamar otthon lesztek mindannyian!!!!!Azért küldünk nektek még egy kis plussz erőt!!!!Bibu pedig egy is nyálas puszit!!!!Megmutattam neki is és Istvánnak is a képeket és Ő is gratulál nektek és üzeni, hogy nagyon szép és tündér a kis Panka! Bibu pedig megpuszilta a kijelzőt! Szorgalmasan fejd a tejet és bizti mondták, de le lehet fagyasztani 4hónapig. Tudom az előtejnek eleinte van fontos szerepe, de én is eltettem a plusszokat és késöbb meg keverve adtam neki, mikor már nem volt annyim. De Panka nagyon ügyes és sitty-sutty fog szopizni is!!!!

Fanni, már írtam, de nagyon szépe3k vagytok. Mi ma rendezzük át a szobát, utána lefotózom. Sajna ide nem tudok feltenni képeket Biburól, mert nem lehet kicsire letenni a képeket, de iwiwre majd pakolom föl...csak ott is elfogyott a limitem...

Reni, én is úgy szeretem az új szagot!!!Olyan fini!!! Mindjárt ti is költöztök. Én nem vettem szopis melltartót, mert úgy voltam vele, hogy nem akartam mások elött szoptatni, otthon meg ugyanannyi levenni a simát is, mint a szopist. Most elölkapcsosat vettem csak a kórházba, de nem mertem többet, mert mi van, ha most sem fogok tudni szoptatni?! Nekem amúgy nem nőtt utána drasztikusan...szóval rám jók lettej az elötte levők is, amiket terhesen vettem.

Anna, nekem nem jött be a bimbóvéd, Bibu utálta. De a méretet a bimbihez kell nézni. Azért jó ha van otthon egy!

Borsoo, köszi, én is sok krémmel szoktam orvosolni, de most nagyon csúnya volt, de szerencsére elmúlt már, illetve szebb neki!!!

Mi ma az új ágyban aludtunk. Ja, Bibu mármint. Én szinte végig virrasztottam az éjszakát, de Bibu nagyon jól aludt (kopp-kopp). Na kiváncsi leszek a déli alvásra is. Ma sok mindent kéne csinálnom, de a kedbem NULLA!!!!
Vendég
 


Sziasztok!!

Marcsi örülök, hogy Panka szereti a tejcsit. Biztosan nőni fog tőle mint a gomba :) Sok kitartást és erőt kívánok Nektek. Elhiszem, hogy nagyon rossz így a kis Panka nélkül otthon lenni, de mihelyt megerősödik már otthon is lesz veletek és minden megy a maga útján ahogy azt kell.
Próbálj meg sokat pihenni (könnyű ezt mondani) de tényleg kell az energia. Megmutattam a páromnak is a képeket és gratulál a kis Pankához. Nagyon szép kislány :)

Természetesen, ha már jobban vagy és lesz erőd visszagondolni, a szülésről való élményeidet is várjuk sztem mindannyian (főleg aki nem tudja mi vár rá).

Fanni: nagyon szép a ház. Huuuuu azok a hatalmas ablakok, olyan világos lesz nektek főleg nyáron. Süt be a nap :)
Nekünk is ugyan olyan lámpánk van mint Nektek a hálóban :)

Akik előtt áll még a költözés azoknak kitartást kívánok.

Köszönöm, hogy válaszoltatok a kérdéseimre :) arik vagytok.

Bimbóvédőt azért beszerzem, hátha még szükségem lesz rá.
Fülbevaló: én is gondolkodom még rajta.
Szopis melltartó: egyenlőre nem veszek, itthon jó a normális is. Meg ki tudja lesz-e tejem. Bár előtejem már a kezdetek óta csöpög :)

Örülök, hogy bevált Bibunak az új ágyikó :)

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Marcsi, örülök hogy otthon vagy! :) Nem is tudom mit írjak, már minden gondolatomat leírták a lányok. :D Én is csak minden jót kívánhatok!!! És minden fejleményt szívesen olvasok, várok, sokat gondolok rátok!!!!!!

Képzeljétek, tiszta para van most itt nálunk... Múlt héten itt a mögöttünk lévő utcában egy éjszaka 4 házba betörtek, tegnap előtt a szomszédunkba... hajnal kettőkor arra keltem hogy a párom a hálószoba ajtajában áll és hallgatózik.. arra ébredt hogy beszélgetést hall... azt hitte a házban, de valszeg még kint voltak... egy fél óra elteltével körbejártuk a házat.. ezek után szinte semmit nem aludtunk.. Ma elhozzuk a párom kutyáját az anyukájától, neki meg hozunk egyet a kutyamenhelyről... :(

Na egy jobb hír, azt még nem is mondtam hogy az Ikeában visszafizették azt a 35.000.- ft-ot amit véletlen kétszer számoltak.. :)

Köszönöm mindenkinek a dicséreteket!!! :D :D :D Nekünk is nagyon tetszik, élvezzük az összes itt töltött percet!! :) ( na most az éjszakákat annyira nem) Szerintünk is nagyon meleg, otthonos lett. :) van egy kandallónk is amiben egész nap ropog a tűz.. mint egy álom..... :D :D :D :D
Vendég
 


Ja, képzeljétek, találtam egy nagyon jó muffin receptet! Legalábbis nekünk annyira ízlett hogy ma már sütöttem még egy adagot!
Nem volt otthon se vaj, se tojás.. így találtam rá a receptre.. :)

http://www.sajtkukac.hu/?p=2966
Vendég
 


Elfelejtettem még írni, hogy elkezdtem beszerezni és összepakolni a kórházi tisztasági csomagot. Leírom, hogy mi van már meg és mit szándékozok még beszerezni, légy szí' nézzétek át és osszuk meg egymással ezt is, hátha vaan 1-2 tétel, amire a másik nem is gondolt, de jól jöhet. Szóval:

- tusfürdő
- testápoló ( kicsi DM-es termék, nem kell oda nagy, mert emellett úgyis viszem a terhességi csíkok elleni kenőcsöt, olajat )
- kézkrém ( szintén kicsi )
- hidratáló arckrém
- labello
- fogkrém
- fogkefe
- sampon
- balzsam ( szintén kicsi kiszerelésben mind2, lehet 1 alkalommal ráveszem majd magam a hajmosásra )
- hajkefe, hajgumi, csattok, stb, hogy ne lógjona szemembe a hajam
- WC papír ülőke
- WC papír ( hagyományos és vettem nedves törlőkendőt is )
- Laktoherb tea
- terhességi csíkok elleni kérm vagy olaj ( azt viszem, amit most is használok
Be kell még szereznem:
- mellbimbó védő krém ( ebből sztetek melyik a jó? )
- kinéztem egy Motherlove-os gátpermetet
- mellbimbó védő
- betét ( sokan az eü betét helyett az inkontinencia betétre esküsznek ( Tena Lady ) az első napokban

Sztetek mi az, ami még szükséges lehet, legalább ezzel legyek már kész.

Ja, nem is mondtam, hogy voltam szemészeten is, merthogy nekem két szemműtétem is volt és elvileg szülhetek természetes úton, nem kell császár emiatt. Elég bunkó volt a szemészdoki, már bánom, hogy nem egy magánrendelésre mentem el. :(
-

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!

Mellbimbó krém: én a Garmastant fogom megvenni. Nekem ezt ajánlották.

http://www.pirulapatika.hu/000003692/be ... tan_kenocs

Fertőtlenítő kézmosó gél (alkoholos)

A Tena Lady sztem praktikusabb mint a normál eü. betét.
Én még Lactacyd Femina mosakodógélt és törlőkendőt teszek be.

Plusz a kicsinek: 4db sapka, kesztyű+cumi, lehet egy két pelus (úgy hallottam szegeden adnak a klinikán).

Hálóinget sztem vigyél 2 db minimum. Lehet, hogy adnak (itt adnak) de azért legyen a csomagban.

Törölköző 2 db + köpeny!

A Dm-ben lehet kapni pelenkázó alátétet. Azt mondták vigyek és tegyem az ágyamra a popsim alá, mert ha átvérzek akkor csak azt kell cserélni a lepedőt nem és a nővérek nem fognak piszkálni.
Lehet azt azért veszek, mert praktikusnak tartom.

Más nem jut eszembe hirtelen. Én is holnap rakom össze.

Kérdés: nektek is szokott keményedni a pocakotok? Nekem el is szokott torzulni. Pl. : bal oldalon megemelkedik mint ha kő lenne benne 1-2 percig, közben a jobb simán marad és ennyi. Ma pl. egymás után 4-szer megcsinálta.
Azt hittem már baj lesz, de jobban vagyok. Nekem az elejétől kezdve van ilyen és szedek is magnéziumot, csak kíváncsi vagyok nektek is szokott-e ilyen lenni!
Meg amikor megyek majdnem bepisilek :S meg néha olyan, mintha ki akarna jönni valami lent a p***-on.

Szóval érdekel, hogy ilyen nektek is van-e.

Kép
Vendég
 


Reni, én is ma kezdtem összeírni. Nálunk még kell 2db törcsi, 3db hálóing, 2db papucs, gyerkőcnek rucik, pelusok, popsitörlőkendő. Én még viszek Domestos törlőkendőt. Én spec a sampin, balzsamot kihagyom, mert nálunk rooming van és én ennyire nem hagytam magára Bibut se és állva kicsit fárasztó hajat mosni. Mellre én is a Garmastant használtam ls nagyon jó, nekem bevállt. Én nem szerettem a Tena Ladyt, mert elmozdul, nekem elég volt a Libresse-nek az éjszakaija. Lehet sűrűúbben kell cserélni, de én a Tenát is egyfolytában cserégettem, mert idegesített. Én vettem eldobható bugyit, de nagyon gááááz, semmit sem tart, szóval én idén azt is kihagyom. Én még lehet elviszem a hasszorítóm, de azon még vacilálok. Ja, meg fényképező, lehet a laptopom is (ha nem parázok miatta nagyon), ja és zokni, mellszívó(ez nagyon fontos, nálunk kifejezetten kérik!!!), wc papír, pzs és Laktoherb tea!!!!
Na ezzel tudom a tied kiegészíteni, de kiváncsi vagyok én is, ki mit visz még, mert az én agyam mostanában szita...

Anna, én a pelenkázó betétet csak amiatt érzem fölösnek, hogy az elmozdul...úgysem tudsz egyhelyben ülni, feküdni...de ez az én véleményem, de ártani úgy sem árt.

Ja, a kicsinek még vinni kell textilpelust, vékonytakarót, de ezt mindenkinek a kórházban kell megkérdezni, nálunk semmi sincs!!!!

Nekem is szokott így eltorzulni a hasam, de azt Lillus csinálja és nem tart sokáig. Neked nem ilyen?

Reni, örülök, hogy rendben van a szemed. Manapság sztem hagyják a természetes szülést. Nekem spec. azt mondtk, hogy teherbe se merjek esni, mert elötte komplett kivizygáláson kell átesnem....Hát ehhez képest természetesen szültem és még mindig járok. Szóval igen, ezek ilyenek... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Paráztatják fölöslegesen a kismamikat. Én ezért legyalogoltam eggyel lejjebb a szülés után,, mert annyira féltem, hogy már nem tudok járni. Még a liftet is kiakartam hagyni, de azt már azért nem engedték... :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Marcsi, ha van egy kis erőd, várunk!!!!
Vendég
 


Köszi Anna a további tippeket!

A hasam nekem is egyre inkább szokott keményedni, pl. tegnap este is nagyon rossz volt, nekem inkább úgy, hogy lent teljes sávban kemény, nem úgy, hogy 1 oldalra. Én akkor ijedek meg, hogy néha erőteljes lüktetést érzek a hüvelyemben nagyon mélyen, vagyis olyan, mintha a kicsi szíve dobogna a méhszájamon. Hát ez is elég fura érzés, ez ritkán esténklnt szokott jelentkezni, ha nagyon meg van keményedve a pocim, de reggelre általában elmúlik.

Ilyen majdnem bepisilős témaa nekem csütörtökön volt, amikor a szemészeten voltam, aalig bírtam menni, majdnem bepipiltem, aztán rávettem magam, hogy elmenjek a mosdóba ( szerencsére ez egy vadi új szárny a kórházban ), de ott sem tudtam pipilni, mert amikor a WC felé guggoltsasm, olyanokat nyillalt brlém, hogy azt hittem meghalok, 3x próbáltam meg, de mindannyiszor benyillalt, úgyhogy hazáig szenvedtem és itthon, amikor végre le tudtam rendesen ülni a WC-re, akkor tudtam piskótázni. Hát ez sem volt egy kellemes élmény, de sztem ezek már lassan a vége felé egyre inkább jelentkező keményedések járulékai, legalábbis remélem. De nagyon rossz, tegnap már én is megijedtem, hogy esetleg vmi elkezdődött, pedig még nagyon korai lenne nekem.

Azért ne aggódj, de pihenj sokat!

Jó éjt mindenkinek, én nagyon bepunnyadtam, ráadásul úgy látom, a TV-ben sem lesz semmi szórakoztató.

Kép
ire81
 
 


Baszki elszállt minden!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Na akkor újra..... :evil:

Reni nekem is volt olyan, hogy lüktetés szerűt éreztem, mintha a baba szívverése lett volna, igaz hogy én a hasam bal oldalán. A doki azt mondta, hogy a baba elnyomhatott egy aortát, és azt érezhettem, ne ijedjek meg. :roll:

Én nem szoktam érezni haskeményedést mióta iszom a Magne B6-ot, de azt csak a 35. hétig lehet, utána nem.

Fanni nagyon vigyázzatok magatokra és egymásra! Szerintem nem lesz semmi baj! :D :D :D

Nálunk ha jól tudom a babának sapit, kis kesztyűt, popsitörlőt, és hazamenetkor ruhát kell vinni, de én is viszek pelust, meg takarót, bár a kórházba iszonyú meleg szokott lenni.

A szülésre vigyetek
-hálóinget amit nem sajnáltok, mert nehogy elfogyjon a kórházi, biztos ami biztos,
-iratokat (személyi, taj kártya, összes lelet, terhes kis könyv, és apasági nyilatkozat ha nem vagytok összeházasodva)

Az apasági nyilatkozatot az anya lakhelye szerinti illetékes önkormányzat (anyakönyvvezetőnél) személyesen kell.
A 15 ker.-ben a gyámhivatal végzi.
De itt mindenki házas rajtunk kívül. :lol: :lol: :lol:

A kórházi csomagba:
-evőeszköz, pohár, szalvéta
-köntös
-2-3 hálóing
-2 papucs (1 a zuhanyba)
-fertőtlenítős folyékony szappan

Most hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Szilvi, 5 óra?????!!!!Jézusom!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: Mit csinálsz te ilyenkor???Én ma 7kor keltem, de már most hulla vagyok!!!!!

Ja, azt akartam amúgy, hogy sztem az a legjobb, mivel mindenki máshol szül, hogy megkérdezi mindenki a dokiját, hogy mi van, mit nem adnak, stb. Én megkérdeztem anno az enyémet és nagyon jól elmondta, hogy mit kell vinni. De sztem a kórház honlapján is fönt kell lennie, nem? Mert most pont azt néztem, hogy vhol adnak hálóinget, vhol nem. Vhol a babó is kap rucit, vhol nem. Ez kórház függő. Van akinél van még rooming?

Na megyek megkávézom, és eszek is vmit. Mostanában sokszor benézek, mert várom Marcsit, hogy mizu. Remélem minden rendben velük és csak csupa-csupa jó híreket hallunk majd ismét.

Pussssz
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi, hogy válaszoltatok.
Igazából akkor nem én vagyok egyedül ezzel a keményedéssel.
Eszti lehet, hogy Jázminka mocorog, sőt biztos is, mert valamikor kinyomja magát és közbe mocorog mint egy kis kígyó:) csak az-az érdekes, hogy nekem olyankor olyan érdekes érzésem van. Ezért nem tudom, hogy keményedés-e. Úgy feszül (nem is tudom leírni).
Ne nézzetek lököttnek, első terhesség lehet ezért vagyok ilyen tudattalan+kicsit idegesít is, hogy kibírjuk-e a 37 hétig legalább.
Túlaggódom magam mostanában.
Arra is gondoltam, hogy lehet, hogy az időjárás miatt is van. Tegnap hirtelen leszállt a köd és akkor kezdett el így csinálni a pocak.

Szilvi: kitől hallottad, hogy 35 hét után nem lehet magne B6-ot szedni? Nekem ezt eddig senki nem mondta! De utána mit szedhetünk, pláne akinek keményedik a pocakja?!

Szép napot nektek! Még jövök!

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Anna, szerintem a babát érzed, mikor a pocakod egyik oldala kemény.. ilyen nekem is sűrűn van. Lehet érezni hogy kitolja magát az egyik oldalra.. a hasam másik oldala pedig teljesen puha, üres.. :)
Ne aggódj, biztos nem fog előbb jönni! :)
Én is hallottam, hogy a végén már nem szednek magne b6-ot.. De majd a doki biztos mondja..
Holnap megyünk hozzá+ a szülésznőhöz CTG-re.

Reni, hasonlót én is szoktam érezni belülről.. de nekem inkább mintha szúrna valami ott.. belülről... ilyenkor rögtön le kell ülnöm.. nem tudom mitől lehet, de gondolom hogy ő nyom...

Szilvi, nem csak ti nem vagytok házasok! Mi sem! Már voltunk is az anyakönyvvezetőnél.. nekünk is vinni kell majd az apasági nyilatkozatot a kórházba..

A Róbert Károly honlapján is fent van egy kelengye, hogy mit kell vinni.. de csak az anyáról írnak.. majd megkérdezem hogy a babának nem kell semmi??
Jó hogy így összeszedtétek, hogy mi kell! Én soha nem írnék magamtól ilyen listát.. így is bárhová utazunk mindig otthon hagyok valamit.. :oops:

Eszti, kávézol?? Napok óta úgy kívánom a kávé ízét :) :) :) De én nem mernék inni, soha nem kávéztam.. ha megittam ritkán egy erősebb kávét, remegett a kezem és majd kiugrott a szívem a helyéről.. Gondolom most a babát is kiütném még egy kapuccsinóval is.. :) De ma veszek koffein menteset :lol:
Rooming mi is pontosan?

Marcsi, remélem minden ok és gyarapszik Panka! Ha belegondolok, hogy csak két hetet kellett volna még "kibírnia" és már lett volna két kiló.. :( De biztos így is hamar meghízik majd, nagyon jó hogy már van tejed! :)
Vendég
 


Ja, azt el is felejtettem mondani, hogy tegnap a Lidl-ben vettünk plüss babahálózsákot (2000ft) és kapucnis kis törülközőt (szintén 2000ft) nagyon kis aranyosak és ennyiért még sehol nem láttam..
Vendég
 


Sziasztok!
Bocsi,hogy ígéretem ellenére nem jöttem eddig,de elég sűrűek a napok és estére a végkimerülés határán voltam tegnap is... :(
A lényeg a lényeg:köszönöm,hogy gondoltok ránk,nagyon jól esik és nem is hinnétek,mennyit jelent számomra... :oops: KÖSZI! :lol: :lol:

Panka köszöni szépen,jól van,az orvosai nagyon elégedettek vele,szépen javulgat.Még mindig sárga kicsit,de egyre jobbak az értékei,holnap talán kijöhet végre a kék fény alól,addig szorgalmasan szolizik. :lol: :lol: :lol:
Amíg a kékfény alatt van,addig nem igazán csinálunk fotókat róla,max.magunknak 2-3at. Amint lesznek új képek,rögtön teszek fel! :lol:
Ügyesen eszeget,egyre emelgetik az adagját,már nem segítik a légzését,sem a keringését.A körülményekhez képest a lehető legjobban van! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szül(et)és-történet:
Kedd reggel arra ébredtem,hogy csöpög a magzatvíz. :( Felhívtuk a dokit,kicsit kételkedett,de azt mondta,azonnal menjünk be és megnézi,mi a helyzet.Taxiba vágódtunk és úgy,minden nélkül bementünk az Istvánba.Azonnal jött,amint odaértünk,megvizsgált és mondta,hogy sajnos tényleg megrepedt valahol a burok és elkezdtem tágulni,akkor még csak kb.1-1,5 ujjnyira,de a folyamat már nem megállítható... :cry: :cry:
Az volt a terv,hogy másnapig vissza kellene tartani,ha lehet,hogy tudjon hatni a szteroid injekció,amit tüdőérlelésre kapott a baba.
A doki azt is mondta,hogy nem lenne etikus,ha én az Istvánban megszülnék aztán a rohammentő elvinné a Pankát valahová,ahol van koraszülött intenzív,én meg nem tudnék vele menni,így intézkedni kezdett,hogy mentő vigyen át minket a SOTE 1-es Női klinikára.Nagyon határozott volt,próbált megnyugtatni stb. és én utólag maximálisan elégedett vagyok vele,változatlanul.Mindent megtett,amit lehetett és nagyon kedves volt.
A SOTE-n hőzöngtek,hogy odamentünk,és szerintük senki nem szólt oda(bár mi hallottuk a dokimat,amikor telefonált)és ezt csak az Istvánban merik megcsinálni...no comment...nem esett túl jól,amikor totál kétségbe voltam esve. :cry: :cry: :cry:
Megvizsgáltak,többen is,aztán leborotvált egy nővér,befektettek egy szülőszobába és CTG-re tettek,meg kaptam infúziót,antibiotikummal.Fájásom nem volt egyelőre.Így töltöttünk jópár órát délután 4ig,közben 2x kelhettem fel pisilni,a derekam iszonyúan fájt,de azonkívül semmi.A terv szerint este 8kor kaptam volna még egy tüdőérlelőt és másnap reggel indították volna szülést.Aztán miért,miért nem,bejött egy újabb doki,hogy ha már itt tartunk,akkor inkább kapjam meg az oxitocynt és legyünk túl rajta...Volt buroksapka,amit egy rezitens próbált repeszteni,de a csak a hüvely falát böködte össze,úgy,hogy már ordítani tudtam volna,mire egy orvos elkérte tőle a célszerszámot és megcsinálta.
Utána elkezdtek jönni a fájások,nagyon intenzíven.András szerencsére egész végig mellettem volt...rengeteget segített,egyedül teljesen kétségbe estem volna és nem lett volna erőm...így,együtt nagyon jól ment,az volt csak nehéz,ameddig nem nyomhattam,pedig úgy éreztem,már nagyon kell,de meg kellett várni,amíg a méhszáj eltűnik.Amikor eljött az idő,kb.3 tolásra kint is volt Panka,nagyon könnyen és gyorsan,szerintem.
Azonnal felsírt...annyira boldog voltam,amikor meghallottam a hangját...erősen ordított,a termetéhez képest! :lol: :lol: :lol:
A placentát is sikerült egy következő tolással megszülni,aztán megkaptuk egy percre Pankát,majd rögtön el is rohantak vele az intenzívre...szörnyű érzés volt,hogy nem foghatom,nem ölelhetem magamhoz... :cry: :cry: :cry:
Aztán a "kedves" szőke rezitens hölgy jött,hogy összevarrja a gátsebet,amit persze bejelentés nélkül metszettek...sikerült ezt is elcsesznie,a másik doki kiszedte az öltéseket és kezdték újra...
Szarabb volt,mint maga a szülés...hülyén hangzik,de így volt...

Egy óra múlva tusolni lehetett és aztán felmentünk az osztályra,ahol Pankától 10 méterre feküdtem,mégis csak másnap 2kor láthattam legközelebb...iszonyú volt,hogy semmit nem tudok róla...senkinek nem kívánom az érzést...

Hát,röviden ennyi...a szülés élménye önmagában pozitívként maradt meg,nehezebbre,rosszabbra számítottam...Nagyon fájt,de megérte...csak jobb lett volna,ha nem kell aggódnom,ugyan milyen állapotban jön ki az én picikém...

piki
 
 


Sziasztok

Marcsi
üdv itt! Gyere, mesélj majd, minden részlet érdekel minket! :D

Fanny
nekem is nagyon tetszik, irtó otthonos! Örülök, hogy a kandallóval minden ok

Nálunk is van rooming-in, speciel én nem örültem neki, úgy kellett könyörögni a csecsemősökek, hogy két órára vegyék át a kiscsajt, mikor egész éjjel sírt és már hulla voltam.. persze a másik csaj gyereke aludt, mint a bunda :lol: emiatt én fel-alá sétálgattam inkább vele a folyosón. Most már asszem lazább vagyok és nem fog érdekelni :lol: :oops: Viszont mindent adtak, a betéttől a peluscsere cuccokon át a ruhákig, kíváncsi vagyok, ez most is így lesz-e.

De a hálóing ennek ellenére hasznos lehet, mert amit én kaptam, arról hiányzott a megkötője, és kilógott (volna) a cickóm. :lol: Inkább a sajátomat hordtam..

És tényleg hasznos valami alátét is, ezt is adtak, mármint nekem az ágyba, éjszakára, és cserélték naponta, most lehet, hogy viszek valamit, ki tudja, megint adnak-e.

Laktoherb tea is hasznos, de szerintem azt majd lefőzve hozatom be apjukkal az első nap egy palackban. Mikor benn voltam egy kismamától kaptam homeós tejbeindító bogyókat is, nem tudom, mi volt a neve, de biztos meg lehet így is találni a neten, vagy a szülésznőtök tudni fogja. Azt már csak a jóég tudja, hogy besegített-e a beindulásban vagy magától is akkor indult volna be :lol:

A gátöblítést (szülés utáni pár napban) is megcsinálja a szülésznő, még az ügyeletesek közül is néhány, aki lelkiismeretes, de tudnak tanácsot is adni, hogy mit vegyen az ember.

Ja, amiért jöttem, hogy volt egy ilyen kis kagylóformájú tálka, amit a mellre lehet rakni (meltartón belülre) és felfogja a tejcsit, amikor épp a másikból szoptatsz. Mert van, akinek ilyenkor a másikból is spriccel, de szerintem mindenkinek minimum csöpög. Nemtom, mi a neve, de hasznos volt. Ha valakit érdekel, megpróbálom előásni a dobozát.

Lécci segítsetek: házassági anyakönyvi kivonat már nem kell?? Vagy másodikra már nem? Eszti, mit tudsz erről? És ha kell, akkor most pontosan hány naposat fogadnak még el?

Nekem még olyan messze van, de ha kell, akkor inkább elmegyek érte most, nehogy az utolsó pillanatban kelljen a nyári kánikulában felvánszorognom az 1. kerbe..

Majd jövök még, és vissza is olvasok, csak most skype anyuval.
Vendég
 


Marcsi, nagyon jó hallani rólatok, sztem mostanában mindannyian többször benézünk ide, mint egyébként szoktunk, hátha van vmi új hír tőletek. Nagyon jó hallani, hogy a Kisasszony is egyre jobban van és nagyon szupi az új vonalzód! :lol:
Sajnálom, hogy így bántak Veletek a SOTE-n, de igyekezz elfelejteni és a szép emlékre na meg a még szebb eredményre koncentrálni! :lol: :lol:
Nagyon várjuk a képeket Pankáról!

Tegnap este is eszembe jutottatok vasalás közben, mert nemrég még úgy búcsúztál, hogy "na megyek vasalni" aztán legközelebb Pankát láttuk viszont!

Tényleg, fájdalomcsillapítás a szülés alatt? már én is kezdek elbizonytalanodni az eda val kapcsolatban, lehet csak gáz lesz belőle--- :?

Kép
ire81
 
 


Két vonalzóm csak azért van,hogy követni tudjam a fejlődését a régebbin...kíváncsi vagyok,mennyi idős lenne,amikor végre hazajöhet...mármint hanyadik terhességi héten...szóval értitek...remélem... :lol: :lol: :lol:

A Tenaladyvel én is úgy voltam,mint Eszti...mindenki azt mondta,az kell,mert az a szuper,stb.Hát,nekem nem jött be...túl vastag,csúszkált,stb.,így a második naptól always-t használok...többször kell cserélni,de kényelmesebb.

Csütörtök éjjel kezdtem el megpróbálni a fejést,az elején elég nehéz volt,mert csak egy régi típusú mellszívót tudtam kölcsönkérni,tudjátok,egy sima üvegcső majdhogynem,aminek a végén egy gumilabdaszerű izét kell nyomkodni a vákuum-képzéshez...senki nem segített,mármint a nővérek közül,csak a szobatársaim adtak tanácsokat...homeos cuccokat hozott nekem Andris,amik serkentik a tejelválasztást,meg Fitolac teát,erre indult be igazán a nagyüzem... :lol: :lol: :lol:
Asszem,Andris írta,hogy gyorsba vett egy Tommee Tippee mellszívót,ezt néztük ki már régen,maximálisan elégedett vagyok vele,csak ajánlani tudom.
Bár nektek jobb lesz,mert ti szoptatni fogtok! :lol: :lol: :lol:
Remélem,én is,hamarosan...
Na,most írtam annyit,hogy már biztos unjátok is,így megyek...tusolok,fejek,aztán alszom...
Hosszú volt a nap...ügyintéztünk,aztán minden nap 2-4ig lehetünk Pankával,meg ha van erőnk visszamenni,akkor még este egy félórát,19.15-19.45 között...nagyon kevés,de majdcsak túlleszünk ezen is egyszer...
Vigyázzatok magatokra meg a babákra!
Sok pusszancs mindenkinek,aztán amint tudok,jelentkezem! :lol:

piki
 
 


Nem vettem észre,hogy írtatok közben... :oops:
Házassági anyakönyvi kell,mi ezt is megszívtuk mert februárban lesz az esküvőnk és a doki azt mondta a múltkor,hogy nem kell apasági,addig úgyse jön a Panka...ja,persze... :lol:
Most meg dupla idegbaj volt elintézni,utólag...

Fájdalomcsillapítót nem kaptam,nem is kaphattam-de fel se merült,hogy kérjek.
Csak lassította volna a folyamatot...így is túléltem! :lol: :lol: :lol:
Na,mostmár tényleg dugulok...

piki
 
 


Örülök, hogy jelentkezel! :) :) :) :)
Hihetetlen mennyire pozitívan látod a dolgokat, pedig több sokkoló dolog is történt.. Borzasztó ez a kiszolgáltatottság.. Szinte csak ettől rettegek.. Nem is értem hogy csinálhatnak ilyet, most főleg a rezisztensre gondolok.. de az sem etikus, hogy arra készítenek fel, hogy majd holnap, mert addig hatnia kell az injekciónak, aztán jön valaki, aki mást mond.. Engem nagyon ki tudnak borítani az ilyenek..
De nem akarok rosszakat írni.. örülök, hogy te ennyire jól tudsz hozzá állni! De a legjobban annak, hogy Sára :) Panka egyre jobban van!!
Most mennyi időt tölthetsz vele? Ilyenkor már szoptathatod? Vagy a lefejt tejet ők adják neki?
Vendég
 


Most nézem, hogy már több kérdésemre válaszoltál is közben.. jó lassan írtam meg.. :)
Vendég
 


Fanni
elküldtem pedig nem fejeztem még be, szóval azt akartam írni, hogy irigyellek a kandalló miatt és örülök, hogy ilyen nagy élmény! Én is akartam, de egy ismerősöm most panaszkodott, hogy nekik alig melegít és csak elszippantja a meleget a házból.. de biztos nem jó fajtát vettek, vagy aki beszerelte/építette nem értett hozzá. Na nem mintha nekünk lehetett volna ide a társasházi lakásba, csak tudod, tervezem, hogy majd egyszer elköltözünk :lol: :lol:

De látom, hogy közben írt Marcsi is, így visszaolvasok!
Vendég
 


Marcsi! Nagyon örülök, hogy jobban vagytok és Panka is egyre erősödik!!! :D :D :D :D Csak így tovább!!!!!
Nagyon sajnálom, hogy így alakult a szülés, de az tényleg jó, hogy ilyen pozitív vagy! Le a kalappal!
Mellszívóból melyiket vetted? Az elekt :D romost vagy a kézit? Mert most néztem, hogy a Tommee Tippee-nek van elektromosa és most kezdtem rajta filózni. Ennek jók a cumisüvegei is, mert anyamell formájú és talán nem zavarja majd össze, de állítólag pár nap erölt :D etés után simán át tudnak állni.
És azért februárban lesz esküvő vagy elhalasztottátok?

Házasságit most szólt a barinőm, hogy elvileg (tv. módosítás szerint!!!) nem kell friss, de sajna az Istvánban nem fogadják el, csak a frisset.... :roll: :roll: :roll: :roll: ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, küldhetem Apát a II. kerbe, ahol mindig tömeg van. És én még jól jártam, mert barinőméknek Egerben volt...3hete van hátra. Szerintetek?????
De Borsoo, ha el is mész érte vigyázz, hogy a 300napnál ne legyen régebbi. Bár nem tudom mi az a 300nap hónapban és most lusti vagyok kiszámolni... :oops: :oops: :oops:

Ja, Marcsi isteni a vonalzód és tök jó ötlet, én is kiváncsi leszek, hogy akkro mennyi lesz, mikor hazaengedik és mennyi lett volna hátra.

Én még mindig filó :oops: om az Edán...Kérnék is meg nem is. Nekem egyre nagyobb a pocóm...És már fáj mindenem... És absztrakt tetkóim vannak (csíkok)....Kivagyok, mint a liba. Tegnap átrendeztem a szobát a gyerkőcöknek, nagyon jó lett, de nem engedi ide feltötlteni. Na majd ha megcsinálták rendesen a gépem...

Mára eldugulok!!!Megyek csicsizni!!!!
Jó éjt!!!!
Vendég
 


Marcsi
elolvastam, tényleg nagyon pozitívan állsz hozzá, minden elismerésem! Nameg főleg azért, hogy szülés után pár nappal ennyit utaztok, hogy vele lehessetek napi 2-szer. Jó tudom, nyilván mind ezt tennénk, de azért ez a gyermekágyas időszakban nem kevéssé megterhelő.. Nekem arra is tök nehéz volt rávennem magam, hogy kikússzak a klotyóra, vagy a konyhába, nemhogy át a városon. De tudom, ilyenkor az ember ereje megtöbbszöröződik.

Szüléstörténet meg, mázli, hogy jól végződött és ez a lényeg. Annyira dühítő, hogy ha az ember "idegenként" téved be egy kórházba, akkor már egész másként kezelik.. A kezdő orvosokról nem beszélve.
De persze nemcsak mázli, hiszen Te beleadtál apait anyait :D

Asszem én mégsem fogok a Jánosban az ügyeletesnél szülni, ha eladják "alólam" a szülészetet, inkább vállalom a programozott szülést a saját dokimnál, ugyanezen okokból..

Unokatesóm tegnap megszült, sima vizsgálatra ment be, és kiderült, hogy már felszívódott a magzatvíz. :?: :roll: :shock: :?: Be kellett indítani a szülést. Na ennek utánajárok majd, hogy ezt vajon nem-e lehet észrevenni, mert már máshol is hallottam ilyet. Mázli, hogy épp bement, mert ez már életveszélyes állapot. De amúgy csak egy nappal jött korábban, mint a kiírt időpont, szóval így is majdnem 4 kiló. A "kicsi" lány. (Ők szumósokat nevelnek :lol: )

Jóéjt, menekülök, mert megjött apjuk én meg zugneteztem..
Vendég
 


Ja, én is akartam mondani. hogy hatalmas irigykedés Fanninak a kandalló miatt! De hangulatos lehet!!!! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Eszti én éjjel fent vagyok nappal alszom, én fordítva élek. :lol: :lol: :lol:
Párom éjszaka szokott melózni, nappal alszik, és olyan rossz, mert én is átálltam erre, hogy éjjel kukorékolok, nappal alszom. :? Reggel 8 fele lefekszem, és du 2-3 fele kelek. Nagyon rossz így, nehéz "visszaállni". :?

Kávézni nagyon én nem merek, egyszer ittam de rosszul is lettem tőle, Balázs mikor iszik belekortyolok az íze kedvéért, és ennyi. De már alig várom, hogy igyak egyet, meg hogy rágyújthassak (én cigiztem terhesség előtt) :oops: :oops: :oops:


Marcsi örülök, hogy Panka napról napra jobban van, erős kiscsaj! :lol: :lol: :lol: Nagyon ügyes vagy hogy végig csináltad fájdalomcsillapító nélkül! :D :D :D

Anna nekem a dokim mondta, hogy csak a 35. hétig szedjem a Magne B6-ot. Hogy utána mi lesz nem tudom, de jövő héten megyek hozzá Uh-ra, rákérdezek. Én örülök, hogy nem kell utána szedjem, mondjuk én az ivóoldatot iszom, és az karamell ízesítésű, de nagyon sz@r! :lol: :lol: :lol:

Én is gondolkozom még az EDA-n, a dokim nem javasolja, én sem szeretném, hogy valaki megszúrjon a gerincemnél, mert attól fosok, hogy mi lesz ha félreszúrják, és lebénulok, szegény Párom meg akkor kettőnket tologathat. :? :? :? :? :? Akkor már inkább fájjon jobban, régen is szültek a nők nélküle. :roll:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok!

Marcsi örülök, hogy a kis Panka ilyen ügyesen növekedik! Nagyon sajnálom, hogy pont ilyen idióták kezébe kerültél, hogy újra kellett varrni stb...eszméletlen nagy lelki erőd van, én tutira kiakadtam volna és leordítottam volna a fejüket.
Gondolom én is, hogy nem lehet könnyű így járkálgatni gyermekágyasként, de ilyenkor tényleg az embernek több ereje van.
Nemsokára ott lesz veletek a kis Panka és minden rendben lesz.

Eszembe jutott, hogy mostoha sógornőm :) 6 hétig volt kórházban, mert megindult a szülése rengetegszer. A magzatvíz nem folyt el, de a fájások jöttek stb. és visszatartották infúzióval...nem is tudom, hogy ez nem árt szerintetek a babának?
Én úgy gondolom, ha ki akar jönni annak valami oka van és jobb, hogy az ember megszüli és növekedik úgy mint a kis Panka, minthogy visszatartsák az anyaméhben, amikor ki akar jönni. Mi a véleményetek erről?Vagy hallottatok erről valamit?

Fanni: a kandalló előtt olyan romantikus lehet. Lobogó tűz...egy kis bor (persze nekünk csak egy két korty) :) és apát szeretgetni :)

Rá fogok kérdezni a dokimra, hogy a magne B6-al mi legyen. Igaz febr. közepén megyek csak hozzá.

Eda: én eddig sem akartam és úgy vagyok vele, hogy nem is kérek. A gáz elég lesz. Beleszívok és tudat alatt remélem működik a fájásokra :)
Eda max akkor, ha császár, mert fönt szeretnék lenni.

Kép
Vendég
 


Na pont most jutott eszembe, hogy nem reagáltam a kávéra, de látom tbbiek megtették. :lol: :lol: :lol: :lol:
Na én terhesség elött sokat iszok, 2-3-at, de terhesen Apa eltilr, így ilyenkor nehéz mikor iszom. Én koffeinmentest szoktam ilyenkor, de ma pl. már a 3. vagy 4. éjszakám van, hogy fent vagyok éjjel 2órát és már kezdek kikészülni...De nem bírja a szívem a kávét, de vmit muszáj csinálnom, mert nem tudok bealudni napközben... :?
Még most is pizsi party van nálunk, mert még nem jutottam el a fürdőid. Na most lenne ciki, ha besene vki. Mondjuk a védőnő. :lol: Tutira nem nyitnék ajtót... :lol: :lol: :lol:
Na megyek is készülődni!!!!

Marcsinak nektek mára is egy hatalmas adag kitartást!!!!Azért ha tudsz egy picikét pihengess, nehogy baj legyen!!!!!
Vendég
 


Halihó!

Én a reggeli kv-t még mindig nyomom, anélkül elég nyomi vagyok, meg megfájdul a fejem és akkor viszont gyógyszert kellene bevennem, de nem érzékeltem, hog bármi bajom lenne tőle. Az igaz, hogy én világéletemben kv-ztam, vagyis nálam a kv annyi, hogy egy nagy csészébe fél dl kv és 2 dl tej. Néha még ebéd után is lecsúszik egy, de akkor már igyekszem odafigyelni, hogy koffeinments vagy csökkentett koffein tartalmú legyen. Nem tehetek róla, én imádom a kv-t. Ha már cigizni nem cigizhetek :roll:

A bűvös 300 nap a ház. akvi kivonattal kapcsolatban az, hogy a fogamzás törvényileg vélelmezett időpontja a gyermek születésétől visszafelé számított 300. és a182. nap között eltelt időszak, és a gyermek apjának elsődlegesen - vagyis ellenkező bizonyításig azt kell tekinteni, aki ezen időszak alatt ( vagyis a születéstől visszafelé számított 300. és 182. nap között ), vagy legalább egy részében az anyával házasságban élt.
Haha, végre jogászkodhattam egy kicsit, legalább vmi hasznomat is veszitek.:)))

Anna, sztem is lehet abban vmi, hogy megvan aannak az oka, ha a gyerkőc ki akar bújni, vmi biztos nem tetszik neki odabent, de hát sajna ez van, a gyerkeknek mindig azt kell csinálniuk, amit a felnőttek mondanak. :cry:

Tökre örülök, egy pár napja észrevettem, hogy már nem vagyok olyan kajás, sztem már vagy 2 napja vacsi nélkül fekszek le, legalább a gyomrom sem ég, meg nem dagadok tovább. Ennek ellenére reggel, mikor leszállok az ágyról, érzem azt az iszonyú súlyt, ami a sarkamra nehezedik, ijesztő.

Kép
ire81
 
 


Szióka!

Reni: jaj, ennek a kiszámolásnak nagyon örülök :) én azt hittem, hogy az eredetit kell vinni, amit a házasság napján adtak :S ezek szerint nem. Én közjegyzővel hitelesítettek egyet. Mi október 17-én házasodtunk össze, ezek szerint nem kell még újat kérnem. Ha jól számolom.

Kávé: én hogy is mondjam elég szenvedélyektől mentes életet élek :D nem cigizem, iszom, kávézom. Esetleg, ha megkívánom néha-néha a kávét 2 havonta, akkor van az a tasakos 3in1 és nekem az bőven elég. Mérsékelt koffeintartalommal. Általában a Nestles-et iszom.
Amúgy nem hinném, hogy aki kávézik árt a picinek. Max csak egy nap egyet.

Szilvi: nembaj, ha fordítva éled a napokat, mint egy denevér :) sztem az a lényeg, hogy kipihend magad a pici előtt. Utána úgysem fogsz úgy aludni ahogy neked tetszik. Addig meg sztem simán aludj nappal, ha jól esik.

Kaja: az én pocim még mindig 91 cm. Nem akar nőni, pedig Jázmin azért elég nagy kislány. Ha neki így is kényelmes, akkor nekem ez csak jó :)
Bár nekem sincs nagy étvágyam!

Tegnap már vettem egy langyos fürdőt. Úgy kívántam már egy kis lubickolást. Muszáj volt legalább egyszer beleülnöm. Azt mondják terhesség alatt csak tusizni lehet. Én már azt sem tudom mikor fürödtem utoljára, de tegnap már muszáj volt.

Suttogó: olvasgatom! Tetszik vannak jó dolgok. Csak ez a napirend szoktatás kicsit érdekes, hogy fel kell kelteni a babát, hogy megszokja a napirendet. Akinek volt babája az tényleg felkeltette-e miatt?

Van a Lactoherb és a Fitolac tea. Úgy nézem nincs sok különbség köztük, de most akkor melyik a jó? Nem tudom melyiket vegyem. Mind a kettőt sztem fölösleges. Aki használta őket mi a vélemény?

Írta valaki, hogy lefőzeti a teát otthon az apukával és behozatja a kórházba. Ez oké nekem is eszembe jutott, csak azt nem tudom, hogy lesz-e még akkor látogatási tilalom. Bp-en van még tilalom? Szegeden még igen. Állítólag jön vissza a vírus. :S Nagyon örülök neki.

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Csak gyorsba jövök,mert nagyon kivagyok már... :? :(
Panka annyira jól van,hogy kiteszik a szűrét az intenzívről,sima koraszülött osztályra kerül.Választhattunk a Madarász utca,a Péterfy és a Dél-Pesti kórház között.Hozzánk az utóbbi van legközelebb,de nem sok jót hallottunk róla,így megkérdeztük a dokimat és ő egyértelműen a Madarászt ajánlotta.Változatlanul élvezi a bizalmunkat,így maradunk a Madarásznál,ha tudnak neki helyet biztosítani.Holnap az is kiderül,befekhetek-e majd én is vele,hogy többet lehessünk együtt.Bár valószínűleg csak akkortól lehet,ha kikerül majd az inkubátorból. :?
Mindegy,ott nem csak 2 órányi látogatás van,azt mondták...már ez is jól hangzik az eddigiekhez képest. :lol: :lol: :lol:
Pankababa szépen eszeget,alig várom,hogy megerősödjön annyira,hogy lehessen szoptatni.Tejci szerencsére van bőven,még így is,hogy hulla vagyok... :lol: :lol: :lol:

Ha apját rá tudom venni,tesz fel képeket hamarosan! :lol:
Holnap jelentkezem,vigyázzatok magatokra! :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piki 2010.01.26 20:02-kor.

piki
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: