Új privát üzeneted érkezett!

újra itt...

Edina, megértem, én sem tudom sokáig hallgatni amikor sír. fel kell vennem megnyugtatni. csak az a baj, hogy ennél már csak nehezebbek lesznek, és nem fogom tudni sokáig kézben tartani.

Csürci, Lina is nagyon édes kiscsaj!
de jó, hogy ő is élvezi már a fürdést. a végén vizibéka lesz. :lol:
(én is végigolvastam)
Vendég
 


Jó reggelt!

6-kor keltünk és ettünk. Ami nagyon jó hogy este f8-kor beájult az ágyba mivel f5-től nem aludt semmit sem.

Viszont magamat, ill. az agyamat meg ki kellene kapcsolnom valahogy, hogy ne ébredjek és kelljek fel vagy 4x egy éjjel, hogy megnézzem be vane takarva, mert hiába alszik egész éjjel, ha én meg nem.

Csilla: az még elfejeltettem kérdezni, és a könyv sem írja, hogy amikor kiveszed, akkor hogy tartod, ringatásban, vagy csak a felveszed mintha büfizne? A megnyugtatás hogy történik?

még jövök csak vissza kell mennem az előző lapra, de ha most nem küldöm el elveszik amit írtam....

KépKép
domidina
 
 


na szóval Murtán még nem voltunk, de mi imádjuk a kis öblöket, főleg, hogy van motorcsónakunk is és mi aazl szoktunk felfedezőútra menni és az ilyen elhagyatott helyezek keresni. Nem szeretjük a zsúfolt strandot. Persze most a csónakot nem vinnénk.

Mi voltunk már Bolon, Korcsulán, Mali Losinjban éscsónakoztunk Hvár szigetére is, de legutóbb nem szigeten, hanem Rogoznicán voltunk barátokkal.

Megyek mert már nyügösködik, kezd álmos lenni..... aztán jöhet a munka, már amennyit meg tudok csinálni. Tünciruhamosás, ágyneműhúás, kis takarítás..... talán ez belefél még a fé órába is.

KépKép
domidina
 
 

 
 

Sziasztok!
Ket napja alig alszom, mert ez a lany teljesen megvaltoztatta alvasi szokasait. Tegnapelött esta alig akart elaludni, de ez nem akadalyozta abban, hogy egykor megebredjen. De nem am csak enni, neeeem, ugy gondolta, hogy kezdodik a nap es lehet szorakozni. Annal is inkabb, mert telerakta a pelust es a fenyre kinyilt a szeme es elkezdett vigyorogni. Alig tudtam visszaaltatni, mert persze magaban nem volt el. Masfel oraba telt, mire elaludt.
Tegnap este elaludt ugyan a megszokott idoben, de nagyon sokat nyüszögött, mozgolodott, es 1-kor megint kelt. Pelenka ugyan nem volt tele, de aludni megint csak nem akart. Megint masfel ora fentlet… Brrrr!
¾ 7-kor persze megint keles nekem, mert Geri keszül iskolaba. Most persze alszik, miert is ne.

Momoska, nem a gyarapodas miatt akarom hozzataplalni, erzem, hogy kell neki. Az elmult hetekben eszrevettem, hogy nem eleg neki a tej es hiaba teszem többször mellre, csak cibalja es sir. Ezert gondoltuk, hogy megkinaljuk es egyen par kanallal, ha meg ker. Hogy birja ki legalabb a harom orat. Este persze cask anyatej.
Na, megtörtent a hozzataplalas. Szombaton adtam neki burgonyapüret almaval es nagyon izlett neki. Eloszor delelott kapott, szopi utan, megkinaltuk, izlett neki. Delutan is adtam. Amikor meglatta a kis bogret, amiben kapta, teljesen odavolt tole es szivesen ette. Vasarnap meg tegnap mar modjaval fogadta el, de evett egy keveset.

Edina: Annanak is vannak neha pöttyei, vagy az allan vagy az arcocskajan, de hamar elmulnak. Szerintem vagy a melegtöl, vagy anyatejtöl lehetnek.

Tegnap is sokat fürdött a kiskadjaban. Ha melege van, nagyon nyügös lesz es nem segit semi, ha felvesszük az sem. Ezert valt be nalunk a fürdetes. Kirakjuk a kiskadat az erkelyre, picit megemeljük a fejreszet, meg egy törülközöt is teszünk a feje ala es bele a gyereket. Azt a lubickolast, amit elmüvel!!! Egyszerüen imadja, persze rögtön megnyugszik, nagyokat vigyorog. Kap jatekokat es elvan azokat csocsalgatva. Akar több, mint felorat is eltolt igy a vizben. Akkor egy darabig elvan, alszik is altalaban utana mert a sok mozgastol jol elfarad. Es aztan ismetlödik mindez, amikor szükseges. Mivel az arca joreszt kint van a vizbol, fogni nem kell, annyi, hogy nem hagyjuk magara, mindig ott üldögel valaki mellette.

Anna szereti a vizet. Ha setalni megyünk, mindig viszek es ha szomjas, meg is issza.

A szoptatasban en is azt birom, hogy kenyelmes, nem kell mosogatni, kevergetni, melegitgetni, ejjel felkelni. Sztem az ejjeli eteteseknel en hamarabb elalszom, mint o. Soha nem is bufiztetem, kiveve az elso par hetet es megsincs baj. Nappal bezzeg bukik ezerrel…

Nagyon tetszenek a kepek Linarol es Boriszrol is, nagyon jo a hintas kep, Lina pedig nagyon bajos.
Kolos tenyleg nagyon pasis, cask csatlakozni tudok az elöttem szolokhoz.

Akik külföldre akartok menni a picivel, idöben kerjetek utlevelet. Mi most ebben a cipöben jarunk es meg neten sincs közeli idöpont.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Na letelt a fél óra, ennyit bírt megint aludni, de a munkával úgy ahogy végeztem, volt ágyneműhúzás, fürdő takarítás,a ruháit meg végl mégis betettem a gépbe, különben nem végeztem volna. Lilinek nincs sok ruhája ezért sokszor mosok kézzel, mert még egy fél adag sem gyűlik össze. De mivel tegnap óta ázott így nem sok mosást igényel.

Sajnos Lili nem issza a vizet, szörnyű milyen pofákat vág hozzá. De azt vettem észre, hogy inkább pohárból inná, a cumit csak rágcsálja.

Ma meg is próbáltam reggel a nagy ordításai után, mondom biztos száraz a szája, - gyümilé felhígítva vizzel - és ivott is pár kortyot, aztán úgy ahogy volt, borult rá, rám, a szőnyegre.....

Ezt az útlevelet jó hogy mondod, nem is gondoltam rá....

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok,

Csak gyorsan tudtam atolvasni a "tortenteket", tok jo hogy mindenki kezd jol beallni az alvassal.

Tegnap este Nori viszont sehogy sem akart elaludni, nyugos volt, mintha a hasa fajt volna, nem tudom. De kb. fel tizkor sikerult elaludnia (alt. fel 9kor szokott). Reggel hatkor meg kukorekolt keresztbe fordulva a kisagyban :)

Evi, a burgonyapuret adtad eloszor es utana az almat? bocs, ha hulyeseget kerdezek... :oops:

Momoska! utanozas majomszokas,.... betettem Norit a kis hintaba es nagyon tetszett neki :P Olyan jo otleteket latok toled

Edina,
Ha sir es kiveszem nem ringatom mert azt irja a konyv hogy ne ringassuk es ne jarkaljunk vele. egy nagyon picit el szoktam menni vele a kisagytol tavolabb, aztan vissza. tegnap este ahogy nagyon sirt a kisagyban megint elkezdtem a f-t -t, szegenykem probalt elaludni, szopizta a huvelykujjat ezerrel, meg becsukta a szemet, viszont a labat mindig egnek emelte es lecsapta, nagyon nyugtalannak tunt, ugy ereztem hogy a hasa miatt, adtam neki angolvizet egy kiskanallal, akkor megnyugodott es nagy nehezen elaludt.
Ha napkozben ugy latom hogy "ido elott" felebred, az angolviz utan visszaalszik. Nem tudom mi van ebben a szuper folyadekban, ami ennyire jo hatassal van Norira, de jo illata van :)

Orsi,
A nyaralassal kapcsolatban hasonlo ketelyeim vannak -szallodaban kuksolas-, de azert foglaltam szallast, Zalakarosra megyunk egy hetre, augusztusban. Gondolkodtam hogy vigyuk-e a nagymamat, lehet hogy ez lesz de meg nem biztos.

Ti olvastatok D. Toth Kriszta konyvet a kislanyarol Lola-rol? a Nok lapjaban irt torteneteket foglaltak ossze, nagyon jo :)

Csurci, ugye te kerdezted a tejet? En ugy erzem, van eleg, es nem teszek semmit, csak van. Neha ha ugy latom Nori keveset eszik, utana fejek, hogy stimulaljam a cicit.
Ja, mostanaban ugy szopizik, hogy kozben a karjaval simogat majd utoget es mar faj a kulcscsontom alatt levo csont (nemtom mi a neve), ezert fogom a kis kezet hogy ne hadonasszon.

Megyek, sziasztok
Csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


sziasztok,

kolibaba is 6kor ébredt és nagyon éhesen. máskor szépen eljátszik egyedül de ma nyűgös volt. most szerencsére már 1,5 órája alszik.

érdekes amit írsz edina. nálunk is volt hasonló helyzet. mivel kolos születése után besárgult mindig ébreszteni kellett éjjel is, hogy egyen. én annyira megszoktam az éjeli keléseket, hogy még akkor is felébredtem ha ő nem jelzett és már nem kellett ennie éjjel. olyan is volt, hogy férjemmel felkeltünk már 6kor és arra vártunk mikor kel már fel a picur, de ő csak aludt. volt, hogy 9ig. aztán elhagyta eme jó szokását. hamarabb átálltunk mi a reggeli kelésre mint ő. :) most meg megfordult a helyzet, mi aludnánk még ő eg kukorékol.

én együtt mosom a mi ruháinkkal za övét is. az elején még külön mostam, vagy kézzel de tényleg nem jön össze annyi hogy érdemes legyen berakni. és mivel mi is hordunk ruhát, hát összevegyítem.

együtt érzünk veled Évi! kemény dolog az éjjeli virgonckodás. drukkolok, hogy Anna hagyjon aludni.
és hogy van a lábad?

én sem gondoltam útlevélre,köszi.
Vendég
 


borsora ma buszke voltam, mert csak 3/4 4kor kezdett ejjel mocorogni, de akkor is csak forgolodott, dumalgatott, csak en untal el 15 perc mulva, es inkabb adtam neki enni, de meg utana is olyan eberen vgyorgott ram, mint aki inkabb jatszana, en viszont nem voltam jatszos kedvemben, visszatettem az agyaba, vigyorgott, kisvillany leolt, meg dumalgatott par percet, de elaludt. aztan aliz ugy kohogott 5kor, hogy atjott hozzank, apja kiment vele vizet inni, meg vele maradt a szobajaba, mert 6ig nem tudott visszaaludni, 6kor meg borso sirt fel, akkor adtam neki meg egy kicsit enni, mellem vettem, es igy aludt mindaketto gyerek f9ig.
de ma borso nem egy nyugisan ellevos, azaz, ha folyamatosan szorakoztatja az ember, akkor vigyorog, de amugy vagy csak nez maga ele, vagy uvoltozik.... s ma meg alizt is itthon tartottam, mert tegnap meghuzodott az izom az egyik labfejembe, este konkretan egyaltalan nem tdutam raallni, a pihenestol es borogatastol kicsit jobb, de ma meg nem mentem le a foldszintre, kaptam agyba reggelit, viszont apa meg korabban ment, aliz meg meg aludt, nem akartuk ebreszteni, ugyis mar csak 3 napot jar oviba, aztan jon a 3 honap nyar :lol:

tej: a fenetudja. nekem sosem volt sok, valahogy epp annyi, mint a gyerekeimnek kellett, pedig tok mashogy mas utemben es mennyisegben ettek. aliznal meg fejtem eleinte minden eves utan, de feleslegesen, mert sose jott semmi. borisznal csak akkor fejtem, mikor beteg volt, es alig szopcsizott, de akkor is csak ket napig, le is csokkent a tejem, de vissza is jott. most is ez van: nagy melegben keveset eszik, kevesebb is lesz a tej, de aztan 1-2 nap gyakrabban ker, akkor visszajon.
ugy eszem, mint elotte, s en mindig sokat ittam, most is! de semmi extra. borisznal biztos paraznek, ha mernem, mert o hihetetlen keveseket eszik szerintem, foleg most...meg osszesegeben is, de jol elvan ezzel, sot jobban hizik, mint anno aliz. . aliz meg ugy evett, ahogy a nagykonyvek irtak egy ilyenkorurol, tan meg tobbet is.

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Csilla: tanulvan Edinatol, en is kesz bebikajat vettem, ilyen kis mennyiseget nem lenne kedvem kutyulni, alma-burgonyapüret (kecskemeti). Adtam neki alma-tököt is, de az nem annyira jött be.
Hol lehet kapni az angolvizet? Anna is hasonloan nyügösködött.

Orsi: köszönöm az együtterzö szavakat, kicsit megfazhatott, lehet azert nem tudott aludni, szeme valadekozott es orra tele volt. Most jol van, epp alszik.
A labam egyre jobb, meg faj kicsit, de mar minden nap kimegyek. Csak epp nem mindegy milyen cipot hordok. Azt hiszem egyelöre elfelejthetem a nyari topankakat. Eddig egy cipö jo, amiben menni is tudok, egy puha edzöcipö, szerencsere vekony. Semmi olyat nem tudok felvenni, aminek magasabb a sarka, meg 2-3 centiset sem, csak a lapos jo.

En is egyutt mosom a ruhait a mienkkel, annak idejen a Geriet is.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Csilla: ezt már én is kérdezni akartam, hogy nálatok van-e ilyen. Lili is cicizés közben karmot. jár, keze lába, ficánkol egyfolytába, és mintha mérges lenne olyan hévvel nem is ütöget, hanem végighúzza a kezét a bőrömön, vagy a ruhámat tépi. Én is a kezemet teszem oda hogy az ujjaimat fogdossa inkább. Tiszta piros szokott lenni a bőröm.

Azt hiszem akkor én is kiprobálom az együtt mosást. Azt hiszem az angolviz hasfájásra van, ugye????

most aludt 50 percet a kocsiba én is ledőltem a hintaágyba, persze aludni nem tudtam, csak hunytam egy kicsit. most meg megyünk enni....

Találkoztam az egyik szomszéddal és azt mondta ők sírni hagyták a gyereket és 3 nap alatt megtanulta mi a dolga...
megyek mert itt ficánkol az ölembe...

KépKép
domidina
 
 


karmolás: nálunk is jellenző. Kolos is először simogatja a mellem, aztán ha már nem jön neki úgy, kalimpál, ütöget, mozog a lába, aztán ellőki magát... és már úgy tudja, hogyha ilyet csinál, + még sír is megkapja a másik mellem is amiből legalább rendesen jön. lusta egy pasi. :)

mi is gondolkodtunk kisérőben, anyósómékat vinnénk,de lehet nem lesz belőle semmi mert ők nagyon otthon ülősek.

nem olvstam pedig anyósom mindig küldi nekem a nők lapját, de sosem jutok el oda, hogy elolvassam, csak átlapozom.
Vendég
 


Szilcsi, hogy vagytok? Meggyógyult már Lali? Lehet tudni, hogy mitől gyulladt be a fülecskéje szegénynek?
Edina, miért nem teszed egy vékony hálózsákba Lilit, azt biztos nem rúgja le magáról. Mert ez így tényleg nagyon nehéz lehet, hogy Lili átalussza az éjszakát, de te mégsem tudsz aludni. Én estére egy rövid ujjú bodyt adok rá és egy vékony ujjatlan hálózsákba bújtatom.
Csilla, az idő előtt ébredés mit jelent, mennyit alszik Nóri? Az angolvíz az a Gripe Water, vagy valami más?
Lina is simogat meg hadonászik szopi közben, van, hogy tök erősen elmarja a másik cicimet és jól meggyömöszöli...
Azt hiszem vmit ki kell találnom a reggeli alvásra, mert ma is 1/2 6-kor evett, visszatettem és csak 1/2 10-kor kelt. Ami elsőre jól hangzik, de egyrészt nem tudok semmit csinálni, mert sötét is van zajongani sem akarok, másrészt viszont egész délelőtt - most már több napja - nyűgös, sehogy nem jó neki, csak ha foglalkozom vele, max 2x30 percet alszik egész nap. És ténxleg semmi nem jó neki. Biztos a meleg is rátesz, de szerintem az is baj, hogy túl hosszan alszik, aztán persze hogy nem akar. Csak az borít ki, hogy egész nap semmit nem tudok csinálni. Most is itt hasal az ölemben, de már ficereg, ,megyek is...

Kép

Kép
csürci
 
 


Sziasztok,

Magyon szep pormentes a lakasunk! Delelott azt vettem eszre hogy Nori a porszivo hangjara nemhogy feléled hanem elalmosodik. ma mar ketszer is porszivoztam, sokkal jobban alszik.. :D
Masodszor mikor betettem a kisagyba, kicsit nyugtalankodott, elkezdett sirni, bekapcsoltam a pszivot es abbahagyta es elaludt.

Edina, ja, ugy is megtanulja a baba ha hagyjak sirni (csak szar hallgatni, meg sztem a gyereknek is csak jobb ha megnyugtatom, tudja hogy megvigasztalom ha sir), ha ikreim lennenek biztos nem tudnam ezt a felvesz-leteszt vegigcsinalni (meg sok mas dolgot sem).

Ez az angolviz a hasfajasra van, Gripe Water, gyogyszertarban kaphato. Az elsot kaptuk vkitol, de lejart, es most vettunk egy masikat, -eloszor augusztusi lejaratut adtak a ferjemnek, jol vissza is kuldtem szegenyket, es a harmadik gytarban kapott jovo evi lejaratut...

Csurci, az ido elott, ha latom hogy felebred es nyugos, altalaban alszik 9-11 es 13-15 kozott (itt 1,5-2 orat), 17-18 kozott meg egy picit (45 percet). De 45 perc utan sokszor felebred a ket "nagyalvas" idejen, es az ido elott van, es akkor nyügi.

Evi, mikor veszik le a gipszed?

Csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Teszek fel kepeket:

Kép Nora baba es a hinta

Kép sajnos belelog a kezem, de olyan vicces

Kép a hetvegi nagy melegben

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Latom, hogy mindenki szenved, nemcsak en. Anna most elvan a valtozatossag kedveert, de sokszor nyűgös ő is.

Ő is gyömöszöli a mellem es rugdos, miközben eszik, de fajdalmat meg eddig nem okozott.
Sokszor kell vagnom a körmét.

A szomszédok sokszor mondanak sok mindent, de én nem tudnám hagyni, hogy 3 napig sirjon. Brrr, még belegondolni is rossz. Szerintem még a tejem is elapadna. Apja se nagyon egyezne bele... Az az elve ugyanis, hogy babákat nem szabad sirni hagyni. Meg kel nyugtatni valamilyen modon, mert a sok sirás, ha belehergeli magat, visszaveti a fejlődésében.
Arra gondolok, hogy egy felnőtt is, ha ideges, merges, stresszes, nem tud ugy enni. Egy baba meg annyira rank van utalva...

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Csilla: mar regen nincs gipszem, meg is őrültem volna ebben a melegben. Aprilis 24-en mütöttek, csütörtökön, es en vasarnap mar levettem a gipszet. Csak biztonsagbol volt rajta, nem kellett mar tartania lábam, mert a lemezelés fogta össze a csontot. Csak éppen nem járhattan rajta május 26-ig, akkor terhelhettem először.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Evi,
ja ertem, bocsanat. igy is nagyon rossz lehet, plusz meg egy gipsszel...

Nori baba negyed ketto ota alszik, es ha igy alszik, negy es fel - ot ora mulva fog enni (az elozo eveshez kepest).

Ma elkezdtem nem hasznalni a merleget, mert eddig mindig lemertem hogy mennyit evett Nori. Tiszta para voltam. remelem mostmar kibirom hogy ne hasznaljam. szegenyke teljesen lelog rola, es kapalozaskor meg beveri a kis sarkat a kemeny merleg szelebe.

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok!

Sajnos Lali még mindig beteg. :( Tegnap is voltunk a fülészeten, kapott bele gyógyszert és holnap is megyünk. Nyűgös eléggé, meg húzgálja a fülecskéit. Úgy sajnálom. :( Láza nincs, étvágya is jó, csak éppen nagyon nyűgös.

Nem hízott semmit az elmúlt két héten, el kell kezdenem a hozzátáplálást. Az almalevet már kapja egy hete, mad adhatok neki almapürét is, most délután uzsira Sinlac pépet kapott kiskanállal, nagyon bejött neki. Őszibarackot kellene szereznem, de még nincs hazai.
Ma a pihenőszékében felhúzta magát ülésbe. :shock: Csak lestem, az ölemben is felhúzza magát simán, állandóan ülni akar. Ilyenkor kell letenni a kiságyat?

Lali is ütögeti a cicimet szopikor, karmolássza, ha kicsit hosszabb a körme, tiszta piros csík vagyok szopi után. Meg ő boxolja a cicimet. Tegnap hasra tettem a mellkasomon, megérezte a cicit a póló alatt és elkezdett szopizni pólón keresztül. :lol:

Ma a változatosság kedvéért alig aludt, délután egy órát velem összebújva, már iszonyat nyűgös a fáradtságtól.

Megtanult egyedül elaludni esténként. Egy hete már egyedül alszik el vacsi után.

Sírni én sem hagyom. Ez szerintem kínzás, egy ekkora gyerek okkal sír, nem hisztiből.

Kép
szilcsi
 
 


hm.
aliz a baratnoje ovis ballagasan van, borisz meg elment vasarolni apaval. itt teb(fel)labolok, pedig pl. akar vasalhatnek is. :roll:

Kép
Kép
momoska
 
 


ja. borisz nem utoget szopcsikor, hanem vagy a polomba kapaszkodik, vagy a kezembe, de leginkabb azt birja, ha rajtam van a nyaklanc, amit aliz keszitett anyaknapjata, akkor abba, viszont hetek ota csak nema csendben lehet szoptatni, ha valaki labujjhegyen bejon a szobaba, mar akkor felkapja a fejet es dumalgat, es ha mar felig jollakott, akkor ilyenkor nem is folytatja az evest.

Kép
Kép
momoska
 
 


es meg...en hagyom sirni, ha sir szopcsi utan az almossagtol, ha sir a kezembe, ha sir mellettem osszebujva a nagy agyon, na mindezek utan a kisagyba teszem, s simizem, s sir (mar sokszor nem, mint a regis szep idokben:-), akkor hagyom, csak simizem.
mi mast tehetnek meg???:-)) bar mar reg elmult harom nap, nem tul tanulekony:-)
egyebkent en meg azt se tudom, mivel artunk a babocaknak. annyi mindennel "megnyomorithatjuk" az eletuket: ha panikolunk, ha idegesek vagyunk, mert cipelgetni kell, ha idegesek vagyunk, mert nincs egy percunk se magunkra (pedig az nagyon kell! baba nelkul neha), ha szorongunk, ha mashol jar az agyunk, ha valami bosszant, de vele kedvesnek kell lennunk stb, stb, stb.
brutal hallgatni bizonyara a 3 nap sirast, de mennyivel brutalabb, ha honapokig azert vagy ideges a kolokkel, mert nehezen alszik el, s csak a kezedben stb, s mar csunyakat gondolsz, hogy "aludj el mar vegre, a francba", "mar megint felebredt, a fenebe", s ra mosolygunk, pedig sirnank, es enekelunk neki kozben, pedig kiabalnank, es ok ezt nagyon-nagyon megerzik. baratnom csinalta a gyerekkel majdnem 1 eves koraig, s a kislany kb. 4-5 eves koraig csak ugy volt hajlando elaludni, ha belealudt a mesebe, volt hogy 40 perces mese utan, mikor az ember mar nem a gyereke agya szelen ulne. na ennel jobb a harom nap siras. es asszem, a ferber modszerrel is meg kell nyugtatni a gyerekeket, csak nincsenek benn veluk vegig a szulok, hanem - ha jol tudom - egyre hosszabb idoszakonknet bemennek, megsimizik, puszi, egy-ket jo szo, es kijonnek.
ugyhogy - en ugy vagyok vele - nem itelkezem:-)) en egy perc sirastol olyan idegbeteg vagyok, hogy olyankor aliz bevonul egy csendes sarokba es nem is szol hozzam, az apja meg inkabb talal maganak vmi munkat gyorsan:-))
amugy felideznem megint vekerdyt:
"gyermekeink megbocsajtjak tevedeseinket, ha azokat a szeretet motivalta." ez a lenyeg! :wink:

Kép
Kép
momoska
 
 


Momoska ezt annyira jól megfogalmaztad! teljesen igazad van. a picik mindent megéreznek. ha nyugodt az anya nyugodt a baba is. én is hagytam már sírni. van, hogy nem tudok rögtön ugrani ha sír, vagy nem érek rá kézben tartani órákat... meg kell tanulnia várni. különben tényleg minden csak róla fog szólni. megtanulja, ha sír egyből ugrunk és felvesszuk. másrészról pedig, olyan kemény dolog sírni hagyni! Kolos szokott hisztizni, ilyenkor nyitva van a szeme, néz rám és potyognak a könnyei. (a ti babáitok mindig csukott szemmel sírnak?) na ez szívettépő érzés. Nem bírom ki és felveszem. pedig tudom, hogy éppen ezt akarja, mert egyből elhalgat ha kézben van és nagyokat mosolyog. tehát semmi baja. nem fáj a hasa, se a foga... csak hiszti.
nem tudom jó-e amit csinálok, de mindenki csinálja úgy ahogy jónak tartja, nem?

Szegény pici Lali! Sajnálom, hogy beteg!
gratula az üléshez. ügyes fiú! :)

Csilla: én is megszállottan mértem mennyiket evett koli, de aztán erőt vettem magamon, és egyik nap elraktam. sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok, nem izgatom magam. úgyis a baba dönti el mennyit akar enni. én pedig tudom, hogy van tejem.
Vendég
 


Na persze nálunk is van, hogy hisztizik, de ha potyognak a könnyei, az nálunk mindig bajt jelez, ha csak simán hiszti van, akkor könny nélkül ordít.
Ma pl az volt a baja, hogy iszonyúan fáradt volt, azért sírt folyton, még a kezemben is. Nem volt szívem letenni, egyedül hagyni, úgy sajnáltam, kis karikásak voltak a szemei meg tiszta pirosak. Énekeltem neki, járkáltam vele, ringattam, attól megnyugodott. Fürcsi után szopi, bele is aludt, nem is büfizett.

Lali mindig nyitott szemmel sír. Sosem láttam csukott szemmel sírni, max ha még alszik és álmában felsír.

Momoska, Lali is, ha van rajtam póló, azt húzogatja, ha meg mintás is, na akkor a kaja nem is érdekli, dumálgat a pólónak. Ő is felfigyel minden zajra szopi közben. Irigyellek a szabadidőért, nekem sosincs, egyedül vagyok egész nap a gyerekkel, apát ma fél órára láttam, mire hazaér, rég aludni fogok. :(

Orsi, minden babának az a legjobb, ahogy az ő anyukája csinálja, hiszen ő ismeri, ő tudja az igényeit.

Kép
szilcsi
 
 


Sziasztok!

Ti aztán írtatok megint, próbálom összeszedni amit írni akartam, remélem be tudom fejezni.

Szóval, nem tudom írtam-e Lili tegnap volt pont 7 kg. egy hét alatt 220-at hízott.
És tegnap volt az első nap, hogy a nagykádban fürdött apával. nagyon élvezte ahogy hullámokat csinált a lábával és pacskoltuk a vizet. aztán hason tolta előre-hátra.

Egyébként úgy keltettem fel a fürcsi előtt, mert akkor akarta bepótolni az egész napi kevés alvását. Már 2 órája aludt. Igaz most is 7-kor fürödtünk, de csak 3/49-kor volt hajlandó nagy nehezen elaludni.

És most én sem aludtam olyan korán, talán 11-kor. Most alvás helyett - hosszú idő után - mással foglalkoztunk apával mint az alvás :oops: :oops: :oops: . Aztán 11-ig fél óránként felsírt Lili is, nem tudom miért, nem kelt fel. Volt hogy 1x visszafordítottam a hátára, mert addig az oldalán feküdt, gondoltam biztos elzsibbadt már a karja amin feküdt.

Aztán amiket írtatok:
Szilcsi:
Nagyon sajnálom a kis Lalikát, hogy nem javul az állapota. Szegényke. A pólón lévő minta az nálunk is a tutit dolgok közé tartozik. A kiságyat pedig ha téged ez megnyugtat akkor tedd le nyugodtan. Bár ha magamból indulok ki akkor biztos állandóan ez járna a fejemben, hogy ha nem vagyok ott, biztos akkor történik majd valami, uh. én már tudnám nyugodtan az ágyban hangyni. Inkább féljünk, mint megijedjük.

És szerintem ilyenkor már van hiszti is náluk, nem mindig azért sírnak mert pl. fáj valami, vagy éhes stb.

Orsi:
Egyetértek, mindenki saját maga tudja eldönteni, hogy mi jó neki és a babának és aszerint cselekszik, na és amitől még te is nyugodt leszel.
Mérés: én is mérem, de engem ez nem idegesít sőt - mint már többször írtam. De tudom nem mehet sokáig ez így. Viszont akkor könnyebb elhagyni, ha tudod elég a tejed, viszont amikor nem, akkor én azon idegeskednék, hogy vajon most elég volt-e vagy sem, nekem ez a bizonytalanság érzés az ami miatt mérem.

momoska:
momoska te mindig olyan jól meg tudod fogalmazni a dolgolat. és igazad van abban, hogy nem tudhatjuk, hogy mikor- mivel teszünk jót, vagy rosszat. akésőbbiekre nézve mi az amivel ártunk, ami hátrányukra lesz.
Az érzések amiket leírtál, sajnos néha én is így vagyok ezzel, hogy ingerült leszek már ha nem alszik el hosszú idő után, pedig látom hogy baromira álmos és fáradt. Legszívesebben szentségelnék egy nagyot, de nem lehet. És biztos hogy ezt megérzi és ettől ő is ingerültebb lesz és még jobban nem fog aludni.
Azt hiszem lazábban kellene nézni ezeket a dolgokat.

A 3 nap sírást nem úgy kell ám érteni, hogy egyfolytában sírt, csak az elalvásoknál, bár ez is elég sok, ha azt vesszük, hogy akár 3/4 órát is sírhat.

Elalvás: tegnap 1x volt, hogy nem ringattam, mesét olvastam neki, akkor abbahagyta a nagy sírást, csak nyöszörgött, aztán amikor megunta, 2x kivettem, vissza és aludt. Persze akkor már jól elfáradt. Aztán 1x meg előbb kellettt adnom neki enni és abba aludt bele. Megint össze-vissza ettünk du. De azért még van ringatás is, főleg este, mert akkor hamarabb elalszik. De azért próbálkozom, csak lassan fog menni nekem,.....

Na megyek mert már baromira sokat írtam, nem lesz türelmetek elolvasni, na meg Lili is nyügi, megyünk alukálni..... :roll: :lol: :? Na vajon melyik lesz???

KépKép
domidina
 
 


most nézem csak mennyit írtam..... bocsi
de nem úsztok meg ilyen könnyen :lol:

most aludt el 40 percembe tellett, de nem ringattam!!!!! Ott álltam az ágya mellett, olvastam is mesét, de most nem igazán hatotta meg, aztán simizés, paskolás, de csak sírdogált az ágyban. Pár percig hagytam aztán kivettem. Ezt kb 5-6x csináltam meg. Közben mondogattam neki hogy álmos vagy, megyünk csicsikálni, aztán vissza. hát persze hogy rögtön elkezdett sírni. De én azonnal nem kapom ki, hagyom kicsit, had sírjon. aztán 1x csak az oldalára fordult - bár mindig ezt csinálja és sir a rácsvédőnek - keze a szájába, megy a gagyarászás, nyöszörgés és lecsukodnak a szemei. Ilyenkor is még egy picit szokott nyöszörögni, rágcsálja az újját, de csak győz az álmosság.

Ma nem sok mindent fogok csinálni, sz@r idő van, szakad az eső. ma akartam bemenni a tescoba kell egy-két dolog Lilinek. Megint egy számmal nagyott bodykat kell beszereznem 74-es, meg gumilepedőt, alátétet, bébikaját + magamnak is ezt-azt. Na de nem tudom lesz-e belőle valami, mert ilyen időbe a kocsit nem nagyon lehet kivinni, mert akkor koszos lesz címmel. Apa nagyon vigyáz az autóra, ilyenkor mindig suvickolhatnékja van és azért nem mindig szeret, ha nem muszály. Pedig már beleéltem magam, hogy egy kicsit kimozdulok.

Éppen ezért jön ma haza korábban, na meg a kutyákat viszi kozmetikushoz, meg lesznek nyírva a nyárra. Rájuk fér, főleg a lányra, mert hogy kintre vannak szoktatva a szőre olyan koszos és csimbókos. Úgy sajnálom őket, biztos nem kellemes ilyenkor nekik, hogy órákik nyúzzák őket, hogy szépek legyenek. Mondtam is hogy inkább tolja le a szőrét mindenhol, nemkell a csimbókok kifésülésével bajlódniuk. Egyébként két westink van, egy pár. sokat látni városban, lakásban, denálunk télen-nyáron kint vannak. Gondolhatjátok hogy néznek ki a fehér bundájukkal..

Na de most már tényleg lelövöm magam, de most olyan írhatnékom van.... csak győzzétek olvasni a sok hülyeséget amit írok, ami talán nem is érdekel titeket, de beszélgetés helyett nekem csak ez van....

KépKép
domidina
 
 


par napja nalunk is megkezdodott az ejszakai vandorlas mellett az ejszakai forgolodas, ma fel haromkor is 180 fokban elfordulva s hason nyoszorgott, meglestem: egyik keze es laba logott kifele, nem tudott tovabb forgolodni..de azert 6kor egyszer meg evett es f8kor megint hason ebredt a franya, de ma az egesz kaja kijott belole, amit reggelire evett es nyugolodos is. szopcsiba bele is aludt, pedig ilyen is reg volt!

aliz meg tegnap este f10kor ert haza a baratnoje ovis ballagasarol, azaz az apja szedte ossze egy kocsmaban, s olyan faradt volt, hogy en zuhanyoztattam es oltoztettem, apja meg felciepelte az agyara!
az igazsaghoz hozza tartozik, hogy a kocsna egyben egy etterem is volt es ott volt veluk a baratnoje anyja (en baratnom) es annak pasija, de azert igencsak elore vetitette az idot ugy 10 evvel:-)))

Kép
Kép
momoska
 
 


én körberaktam a kiságyat rácsvédővel, mert már én is találtam lógó lábbal kifelé ami nem lenne baj, de éppen forgolódás közben dugta ki és amikor visszafordult, a lába meg ottmaradt nem fordult az is utána és ordított, mert beszorult neki. Persze ezeket nem tudjuk elkerülni, főleg ha le kell ereszteni az ágyat.

KépKép
domidina
 
 


Szép napot Nektek!
Habár tudom, hogy szakad az eső, de mégis...
Éjjel hagyott aludni 4.40-ig!!! Aztán 6 körül evett és aludt 9-ig. 7-kor ugyan keltem Gerivel, hogy indítsam suliba, de aztán visszafeküdtem és én is aludtam 9-ig. Annyira jó volt.

Edina: én szeretem olvasni, amit írsz, írtok, talán még jobban, minthogy én írjak...
Olyan érdekes, elolvasgatomn az irományokat, aztán elképezellek mindannyiatokat, hol vagytok, hogy éltek. Olyan ez, mint egy közös naplóvezetés.

Momoska: egyetértek, amit írtál. Engem csak akkor idegesít a sírása, ha én magam nagyon fáradt vagyok.
Most mennem, kell, de még jövök..

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


sziasztok,

de pocsék egy idő van. :(

forgolódás: nálunk is mindennaps dolog (asszem már írtam) de olyan még nem volt amit tegnap produkált. este emyeg költeni a fürcsihez és az ágy végében találtam rá, az oldalán feküdt. aztán hajnali f5-kor ismét lekúszott az ágy végébe, a hátán feküdt és ette a takaróját. :) visszafordítottam hasra, és tovább aludt.

Őrület mennyire nőnek ezek a kölykök. kolos is 74es ruhát hord.

imádom a kutyákat. :) nekünk nincs, nem akarom lakásban tartani őket, de anyáéknál van a kertben 2 is. egy törpe schnauzer és egy keverék kutyus, erdei kopóra hasonlít.

és ami elmaradt, BOLDOG 5. HÓNAPOT LALINAK!!!

ez az időjásár teljesen kikészít. már 3 napja fáj a fejem!! :(

nem is nézem tovább a monitort mert csak rosszabb...
Vendég
 


hat en mindket gyerekem szuletesekor vesztettem el baratokat, azaz csak ideigelnesen eltavolodtunk, sot mar a terhesseg masodik feletol, mert ilyenkor az ember joreszt csak babas dolgokrol dumalna, kevesbe erdekel mas...nemhiaba azzal a baratnommel a legintenzivebb a kapcsoltunk, aki 7 honappal elobb szulte a kislanyat (neki volt tegnap ballagasa), mint en alizt. (egy masik baratnom meg most fog szulni juniusan, s neki fia lesz, ugyhogy megvan borisz csaladi baratja is:-)).
soval ebbol csak azt akarom kihozni, h. aliz idejeben meg nem aktivkodtam ilyen forumokon, ezert a barataim es csaladom volt kenytelen hallgatni a babas storyimat, de ez a forum leveszi a vallukrol a "terhet", s en is hallgathatok egy csomo hasonlo (ez a legjobb:-)) gondot, vagy nem hasonlo sikereket (ez meg erot ad!:-))!
ugyhogy irjatok csak minel tobbet:-))!!!

jutalmul nektek rakok is fel kepeket:-))) Kép hivom anyat, ehes vagyok! Kép nem hallja, akkor kiabalok neki! Kép vagy inkabb leiszom magam.

Kép
Kép
momoska
 
 


Boldog hofordulot Lalika!!!

Kép
Kép
momoska
 
 


Tényleg... BOLDOG HOFORDULÓT LALIKA, ÉS GYÓGYULJ MEG HAMAR!!!

ÉS PETRÁNAK IS BOLDOG HÓFORDULÓT.

Itt van előttem a tábla, de hogy észrevegyem időben???? Szép vagyok mi????

KépKép
domidina
 
 


Én is boldog hófordulót kívánok Lalikának és Petrának!

Lalikának jobbulást.

Momoska, nagyon jók a képek, Borisz herceg fotogén, te pedig jól tudsz fényképezni.

Ha sír, nem tekintem hisztinek, még akkor sem, ha nincs "tényleges" baja, éhség, meleg, teli pelus. A társaság, dédelgetés iránti vágy szerintem legalább annyira fontos, mint a testi szükségletek kielégítése. A hiszti egy tudatos viselkedési forma, amiről azonban ilyen kicsiknél még nem beszélhetünk.
Gerinél is így gondoltam, annak idején, persze volt, ki megszólt érte.
Ez nem azt jelenti, hogy soha nem sír egy percig sem. Ha ketten vagyunk, és épp zuhanyzom, akkor nem fogok kiugrani és rohanni hozzá. "Nevelési" célzattal nem hagyom soha sírni.

Viszont ezt tényleg mindenkinek magának kell tudni, érezni és eldönteni. El lehet mondani, ki hogy csinálja, de tanácsot adni nem mernék... Ítélkezni meg pláne nem.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Ha sír, nem tekintem hisztinek, még akkor sem, ha nincs "tényleges" baja, éhség, meleg, teli pelus. A társaság, dédelgetés iránti vágy szerintem legalább annyira fontos, mint a testi szükségletek kielégítése. A hiszti egy tudatos viselkedési forma, amiről azonban ilyen kicsiknél még nem beszélhetünk.


ebbe tok igazad van! a nevelesi celzatban is, csak kerdes, mit tekintunk sirasnak? sokan csak azt, ha az agyaban sir es neha megsimogatjak/vigasztaljak, bar szerintem ugyanolyan siras, ha a kezemben sir, akkor is baja van, s nem vigasztalja meg a testi kontaktus, max. magamat nyugtatom, hogy teszek valamit folyamatosan, aztan meg feszult vagyok, s ettol a kolyok is!

na borso ma lehullot a kanaperol, amig 1 percre elfordultam, s mondtam aliznak, fogja meg, amig berakok neki egy dvd-t. aliz jol megijedt, azota kompenzal a viselkedesevel, mos, mosogat ilyesmi:-))

Kép
Kép
momoska
 
 


Momoska, de miért sír nálad is? Biztos van valami baja, kényelmetlenül érzi magát, ki tudja... Biztos Annával is volt ilyesmi, minden esetre nem emlékszem pontosan, de valahogy mindig megnyugtattuk. Este. éjjel már csak azért sem hagyhatom sírni, mert bátyjának másnap suli. Nappal meg mindig sikerül valami olyat csinálni, amitől elhallgat.
Megmondom őszintén nem is mindig nekem, hanem az apjának. Ő találta ki még jó múltkor, amikor a picire rájött egy ilyen sírós roham, hogy ne lovallja bele magát, megmosta az arcát, nyakát, kezét, lábát vízzel. Nem hideggel, langyossal. Azonnall elhallgatott. Azóta többször is alkalmazta ezt a terápiát.
Én is csináltam aztán, mert néha sírósan ébred, kesereg. Akkor elviszem, megmosdatom és megnyugszik.
Még azt is csináltuk/csináljuk, hogy beletesszük egy lepedőbe és hintáztatjuk. Ettől is megnyugszik

Még valami... ha egy anya feszült, ideges, persze hogy nem nyugszik meg nála a gyerek, még akkor sem, ha mosolyog, hiszen csak magára erőltetett gesztusról van szó...azt is érzi, hogy legszívesebben kivágnám az ablakon, vagy legalábbis azt kívánom, hogy akkora lakásom legyen, ha elviszem a legtávolabbi szobába, ne is halljam, hogy sír. Egy ekkora gyerek egy abszolút receptor.
De ettől még nem jó neki, ha sokat sír.

Na akkor Borisz megtapasztalta már a leesést... , mint a legtöbb gyerek, én is tartok már ettől, nem is hagyom az ágyon, csak ha belül van a feje, vagy inkább viszem magammal és leteszem a földre.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a vásárlásból, apára maradt Lili. Mire hazaértem - 1 órát voltam távol - elaltatta már.

Orsi: a hidegfrontot én is mindig megérzem.

Momoska: Haláli jók a képek, meg a szöveg is hozzá.
A leleséstől én is félek, én is a szőnyegre teszem már. Max akkor van a heverőn, amíg készülődök a szopihoz és egy percre ki kell mennem, de akkor is biztonságba tudva hagyom ott. Na ezt jól megírtam!!! Szóval teszek oda párnát vagy valamit.

Sírás: Nálam is elő szokott fordulni, hogy altatáskor az ölembe véve sír, megfeszíti magát. Olyan mintha azt mondaná, hogy "de én nem akarok aludni"! sírás, mert igazából semmi baja nincs, ott vagyok mellette, ringatom, simogatom, énekelek hozzá és mégi sír... Ezt akkor mire véljem, ilyenkor mi baja lehet???

Egyébként ha azt vesszük, akkor ma sokat sírt, mert tanultuk az egyedül elalvást. Ma még 1x sem ringattam. Elsőre 40 perc, utána már csak 20 percembe tellett hogy aludjon. Sajnos ez sírás nélkül nem megy. Ott vagyok ilyenkor mellette a kiságynál, simogatom, paskolgatom, énekelek beszélek kozzá. Aztán többször felveszem visszateszem, de ahogy leteszem sajnos sír, de ez ezzel jár.
Máskor nem szoktam sírni hagyni, csak azért mert nekem más dolgom lenne és most nem érek rá foglalkozni vele. Ilyen nincs.

Ja és ma megint sokat alszik, mindhárom alkalommal 1 - 1,20 órát. Most is már több mint egy órája alszik. Holnap majd nem fog.

Kérdezni akartam, fent vagytok az iwiw-en? Én igen. Priviben ha gondoljátok és szívesen teszitek bejelölnélek benneteket ismerősként és viszont.

KépKép
domidina
 
 


csak akkor sir mindenutt, ha almos...azaz nem sir: nyugoskodik, kibal, de o ringtasra nem nyugszik, mosdatni meg nem jutott eszembe almosan:-))
egyebkent ugy tunik min 3 perc nyuglodo siras kell neki, h. elaludjon.
en vagyok iwiw-en, sot aliz is:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


ja. sajna eddig alizra ra lehetett bizni vekony kanapen is, de ezexerint most mar ugy tekereg, h. kicselezi:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Ja én sem álmosan mosdatom.
Amúgy meg nem gondolom, hogy 3 perc sírás bármelyik gyereknek is tönkretenné a lelkivilágát..:))

Éni vagyok az iwiwen, Geri is.

Ti hogy szoptattok? Anna ölben nem nagyon szeret, csak ha fekszem mellette. Ölben ő is feszíti magát.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


de sokat írtatok! :)

ma annyira fájt (fáj) a fejem, hogy délután muszáj volt ledőlnöm egy picit. és az a legrosszabb, hogy nem nagyon merek gyógyszert szedni, mert ki tudja mit lehet mit nem. mindegyikre rá van írva, hogy szoptatós anyáknak nem ajánlják.
ti hogy álltok a gyógyszerszedéssel?

a sírós témához már nem írnék, szerintem kibeszéltük.

Momoska, tényeg nagyon jók a képek!! :lol: tündériek a gyerekeid.

én is fennt vagyok iwiw-en.

leesés: kolos még látogatta meg a földet, nem szoktam ágyon hagyni felügyelet nélkül, de biztos előbb-utóbb átesik a tűzkeresztségen. viszont játékot fejelt már le.

szopi: én ülve, szoptatós párnával. nekem a fekvés nem jött be.
Vendég
 


szio.
egykezezek, másikkal a Tüncinek mutatom a könyvét, és sikongat hozzá úgy tetszik neki még mindig.

tudtam hogy meglesz a bőjtje a sok alvásnak, fölkelt éjjel 3kor, szopi aztán alvás, de 6kor azért kelt. én viszont aludtam volna alig birtam kinyitni a szemem, és az egy ciciből 200 helyett 2 ciciből 110 lett az éjjeli kelés eredménye. de táp már nem kellett neki.

fejfájás: mint írtam nekem is szokott, de én csak akkor veszek be gyógyszert, ha már elviselhetetlen. elég jór bírom. Algopirint szoktam, azt nyugodtan vehetsz be néha Orsi. Nem lesz baj tőle.

szoptatás: én is ülve szoptatok a heverőn, hátam mögött párna, ölembe párna és arra fektetem rá. Nekem is vagy szopipárnám - saját készítés - de én nem igazán használtam még. Elsőre nem sikerült hajszál pontosan olyan csinálnom mint a bolti.


köszi az eddigi iwiwies címeket.

Tegnap egyébként amikor hazajöttem vásárolni írtam hogy akkor rakta le apa aludni és 2 óra múlva ébredt csak fel.

Na megyek mert már nyügi, ebből alvás lesz.... és megint erős leszek, nem ringatom, tegnap is csak éjjel, akkor nem igen szeretem ha sír, inkább aludjon el hamar.

KépKép
domidina
 
 


Gyógyszer: soha nem szoktam szedni, ritkán fáj a fejem.
De most a kórházban, a lábműtétemnél kaptam fájdalomcsillapítót. Paracetamol tartalmút lehet szedni (Rubophen, Panadol).

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


hat borso is aludt tegnap 2.5 majd 1.5 orat, de ejjel....? szabalyosan 3 oarnakent kelt dumalgatni, mindig hagytam kicsit, de sose birtam kivarni, meddig dumal, ezert mindig megetettem, de reggel 6kor visszaraktam (7-f8kor szokott kelni), s dumalgatott tovabb 7ig, amikoris cslesen inkabb bekakilt, nem nagyon, csak annyira, h. ne legyen szivem ugy hagyni...akkor atvittem aliz szobajaba, mert aliz is felkelt f7kor (nemtom, mi vana levegoben???) es az apja atment vele, majd f9kor letettem aludni, hallom am, h. 20 percig megint csak dumalgat, felmegyek, hat most meg nem atallot ugy bekakalni (persze mert tegnap egyszer se, ezert ma reggel ketszer :? ), hogy az agya is teljesen olyan lett...ujabb tisztazas, agycsere stb. leteszem, hat akkor meg nem dumalgat, hanem elkezd uvolteni...csak 3 prcet, de nem hagyta ki, azota alszik. hozzam meg jobb, ha nem szol ma a csaladom, pedig delutan lesz aliz evzaroja!
ja, evi, 3 perc nem a vilag, de engem akkoris kiborit, ha nem hagyja ki altalaban, foleg, ha neha hosszabbra huzodik. detalan azert vagyok nala erzekenyebb a sirasra, mert amugy meg olyan "nemsiros-fajtaju-vigyori-malac".

szopcsi. ulve. mar parna sincs, felig-meddig hatradolve ul a kezemben, de ha valami zajra abbahagyja tul hamar, s nem akarja ulve folytatni, akkor neha fekve meg hajlando. olyankor fekve.

edina. visszajeloltelek :-).

orsi. fejfajas az egyetlen, mikor hajlando vagyok gyogyszert bevenni, mert, ha faj, akkor nekem semmire nem mulik el sajna, alvasra se, reggelre se, borogatasrase, gyogynovenyre se, homeobogyora se. nekem is evek ota az algopiryn jon be. az szoptataskor is szabad 1-1-et, terhessegkor is, csak a gyomrodnak nem olyan jo (tobbek kozott ezert lett receptkoteles, mert nem veszelytelen gyogyszer-fekelyesiti a gyomrot), sokat kell hozza inni.

Kép
Kép
momoska
 
 


momoska: jó neked hogy borisz a kiságyban így eldumálgat, de jó lenne ha Lili is a bőgés helyett ezt csinálná, de neeeeeem ő sír.

Reggel az alvásból nem lett semmi. :cry: ű
f8 körül betettem, aztán mikor aludt el???? Na mikor??? 9-kor, de úgy hogy addig volt egy kajálás is előtte, mert szerintem azért nem aludt mert éhes volt. Na persze a 110-es kajálás után, aminek a fele jóformán csak víz, megevett 110 tápot meg egy kis cici, aztán be az ágyba és azóta alszik.

Na de addig nem volt ám nézelődés, hempergés, csak sírás majd egy órán át. Na persze megszakításokkal, mert többször kivettem, visszatettem, volt azért egy kis kempergés is de nem sok. Szóval én örülnék annak a 3 perc sírásnak, de Lili ahogy leteszi a fejét rákezd. Dumálgatni csak ébredés után szokott. Nem tudom meddig bírom ezt az altatást, remélem hamar megtanulja..... nem szeretem látni hogy sír.

Ma pocsék az idő + a kedves sem valami húde szuper! Megyek olvasok egy kicsit, nincs kedvem csinálni semmit.

KépKép
domidina
 
 


most mar megint dumalgat (de legalabb aludt kb. masfel orat), de meg nincs erom felmenni hozza...lassan osszeszedem magam.
igen, a dumalgatas jobb, mint a siras, de az alvas meg jobb:-))
foleg ramferne most egy kicsi...
elsetalunk mindjart sz@ridoben boltba, mert sutit igertem az evzarora, de semmim nincs hozza itthon!
bezzeg az apja meg gőzbe megy delutan, s fel volt haborodva, h. neki kell viragot venni az ovonoknek, mert igy is ugy kell rohannia, h. visszaerjen az evzarora. de nem engedtem...viragboltig vegkep nem setalok (100 m-re van a bolttol, ahova most megyek:-))).

Kép
Kép
momoska
 
 


újra itt még...

akik idegen nyelveket beszéltek, gondolkodtatok azon, hogy elkezdtek foglalkozni a gyerkőcökkel, mondjuk 6 hós korukban a nyelvtanulással???

Kaptam egy ajánlatot www..tudormanok.hu, ahol meg lehet vásárolni egy csomagot és 6 hós kortól lehet kezdeni tanítani a gyerekeket.
Vélemény???
Nekem nincs vizsgám, többször elkezdtem az angol tanfolyamot valamit azért gagyogok, de nem tudom így érdemes-e belevágni ha egy szint után már nem tudok vele kommunikálni.

KépKép
domidina
 
 


sziasztok,

ami a fejfájást illeti,még mindig itt kering a levegőben, de már jobb. sajnos nekem az algopirin nem használ. még anno a dokim rubophent mondott, de az sem mindig jön be. ami a tuti az a cataflan, de ez nagyon erős és én is csak akkor veszek be ha már elviselhetetlen. nekem még az alvás szokott segíteni de csak az éjjeli, több órás. a panadol is jó szokott lenni. majd kipróbálom.
én meg úgy hallottam, hogy a parcetamol tartalmúakat nem szabad. lehet, hogy tévedek.


ma f7kor kelt. 9-10ig aludt (nem sok :(). most pedig sír az ágyában... mégsem, húgom megkönyörült rajta és felvette.

megint szüleimnél vagyok, most paníroztam be vagy 6 tonna zöldséget, húst... nagy a család. :)

anyukám mindig azzal jön, hogy ha mi nyűgösek voltunk a kezünkbe nyomott egy kiflit és elcsócsáltuk, nem lett semmi bajunk és mi is felnőttünk vlhogy. szerinte Kolosnak is adjak kiflit, azzal el van sokáig. én nem akarok fél éves kora eltőtt bármit is adni, de igaz már csak 3hét (pontosabban 22 nap :)) és 6 hónapos. ti mit tanácsolnátok? asszem megkérdezem a dokinénét. (aki mellesleg anya gimnáziumi oszt.társa. :))

húgom kezdi unni... megyek...
Vendég
 


angol: nekem + páromnak is van nyelvviszgánk. ő jobban beszél mint én. én gondolkoztam rajta mivel elengedhetetlen vlmi idegen nyelv ismerete, de még nem néztem utána. aszem a baba magazinban hirdettek vlmi tanfolyamot + cd-t. majd megkeresem.
mi olyan oviban is gondolkodtunk ahol van idegen nyelv oktatás vlmi játékos módon.

tényleg húzok mert húgomnak tanulnia kell...
Vendég
 


en nem vagyok hive annak, hogy nem (idegen)anyanyelvu szulo tanitsa a gyereket idegennyelver, meg nemettanarkent sem, sot...plane! meg oviban sem. majd gimis koraban kikuldom par honapra kulfoldre:-)). nekem is az jott be!

aliz 5 es fel honapos volt (meg csak anyatejet kapott, vizet se), amikor fertodon ult az etetoszekeben (kiparnazva, mert ulni meg nem tudott, amig mi reggeliztunk, s amig elmentem a teamert az apja a kezebe nyomott egy kiflit, h. engem megvicceljenek, de aliz ugy racuppant, h. elvezet volt nezni, igy - ahelyett, h. kikaptam volna gyorsan a kezebol - hagytam, 30 percig elvolt vele, leolvasztott rola darabokat, s megette...ez volt a hozzataplalas elso lepese...aztan jott az alma 1-2 het mulva:-)
bar azota is, ha valami baja van (unalom, sertettseg, szomorusag stb.) rogton enni ker :roll:

Kép
Kép
momoska
 
 


Orsi: Panadol, Rubophen egy "kutya", paracetamol tartalmú mindkettő, van még egy, de nem jut eszembe a neve.
Ez nekem friss info, ápr. 24-én műtöttek, úgy hogy nem kellett szüneteltenem sem a szoptatást és csak ezt a fájdalomcsillapítót javasolták. Este a nővérke Diclacot adott és le is szúrták, hogy az nem jó a babának. Én csak két napig szedtem, mert azután már nem fájt annyira...

Idegen nyelv: csak azután javaslom, miután már jól tudja az anyanyelvét. Tudom, hogy vannak más nézetek, ld. Helen Doron módszer, de én nem javaslom. Más az, amikor az egyik szülő más anyanyelvű. Főleg ha az anya kezdi tanítani, amikor még magyarul sem tud rendesen, teljesen összezavarja. Tudom, hogy erről mélyen hallgatnak, mert erre már egy iparág épült, de hiába tanul egy gyerek ilyen pici korban pl. angolul, nem lesz előnyben azzal szemben, aki pl. csak 3. oszt-ban kezdi, de akkor alaposan és komolyan tanul.
Aranyosak, ha idegen nyelven mondókákat gagyognak, de magyar szülőkkel, magyar környezetben nem ér semmit.
Adott esetben visszaveti az anyanyelvi fejlődést.

Lásd azokata gyerekeket, akik kétnyelvűen nőnek fel (kétnyelvű környezet vagy szülők), később kezdenek el beszélni. Persze, tudom, hogy akkor mindkét nyelven, de ehhez kell a kétnyelvű környezet, nem elég heti egy két alkalom. :(((

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: