Új privát üzeneted érkezett!

Kami:

Oké! Örülök hogy nem volt sértő amit írtam. Ha a barátnőd le akarja adni a lefejt tejet, literenként 1800 forintot fizetnek érte, ha hivatalosan adja le, de ahhoz kell mindenféle szűrés (AIDS, széklet, vizelet, bőr, stb) és nagyon szigorú sterilizálási szabályokat kell betartani. Magyarul macerás. Van egy Eszterlánc nevezetű non-profit anyatejközvetítő szolgáltatás, ott nincs szűrés, csak összehoznak olyan anyuka párosokat, aki le akar adni, és akinek szüksége van rá. Nekem végül ismerős mondott egy ismerőst akinek szüksége volt rá, úgyhogy egyáltalán nem volt hivatalos az egész.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Kami,
Nálunk az egész család izgága, lehet, hogy ezért nem tudom elképzelni, hogy több évest babakocsiba rakjak. Ahogy most áll a helyzet, nem tudom igazából, hogy a kettővel mit csinálok, majd alakul. Natit azért már mini nélkül sem akartam kocsiztatni jövő nyáron, de tavasszal még vszínüleg szükség lesz rá.
Az elején nekem is volt némi indíttatásom arra, hogy fejegessek. Az elején még fagyasztottam arra az esetre, hogy hátha "lesz valami". Ezt pár hónap után öntöttem ki, miután nem történt semmi. Pl a menstruációt szokták emlegetni, de nekem az se jött meg 9 hónapig. A maradék ment a csapba, amit nagyon sajnáltam.

Sági,
Úgy irigyellek az uh miatt! Szerintem a terhesség legjobb pillanatai (a tesztcsík után). Többnyire alig álltam meg hüppögés nélkül.

Szopi/tápi: Ha jól látom, ez az egyik leggyakoribb törés ok a fórumon. Nagyon kényes téma. Mindenki túlságosan hisz a saját igazában, sok sértődés van belőle. Rokihoz hasonlóan én is elég régi motoros vagyok itt. Babatémában azért még kezdő :)
lorca
 
 


Oooo, a tesomek ket kolke is izgaga, mint az ordogfiokak, olyanok! Megis, a babakocsi lattara megszelidul a kicsi, amikor mar nagyon faradt. Jonnek be hozzam a ceghez holnap, kivancsi vagyok, mekkora lesz a kalamajka :)

Fura hogy igy irjatok, bizonyos dolgok hogy megosztjak a forumokat... Ez arra valo, hogy mindenki elmondja a velemenyet, tapasztalatat, nem? Aztan mindenki maga leszuri, esetleg mit fogad meg, mit nem annyira - de megsertodni, mert masok nem ugy latjak a dolgokat, mint en, ne maaaaar!!

Te Lorca, neked miert is nincs vonalzod???
kami
 
 

 
 

Kami:

De bizony. Mindkét "fórumom" kettészakadt hasonló nézeteltérések miatt. Az ősziek kétszer is :P Ha bemész a Gyermekek/magzatok kor szerint alá, ott láthatod, hogy van egyszer egy 2005 őszi babák, egy 2005 őszi babák tápszeresei és egy 2005 őszi babák kockafejűek. Nagyon zsigereket érintő téma hogy ki mivel eteti a gyerekét.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Ezmilyenfuramaaaaa! Remelem nalunk ilyen nem lesz es mindent meg tudunk beszelni! A forumozasnak az az alapja, hogy mindenki mas es ezt el kellene fogadni... szerintem... ha mindenki ugyanazt gondolna, mi ertelme lenne forumozni????
kami
 
 


Sziasztok Lányok!
Nem nagyon tudok jönni, mert nagyon sok a munkám, de azért igyekszem nyomonkövetni a dolgokat!

Ági!
Nagy-nagy gratula a bébihez, nagyon aranyos a képen! Örülök, hogy minden rendben van veletek!

Kami!
Zsebit mikor láthatjuk? Igértél képet vagy mi a szösz! :D

Róki!
Remélem jobban vagy már!

Cat, Móni, Miaa, Gabi!
Hol vagytok és hogy vagytok? Remélem mindenki jól van és csak azért nem jöttök, mert sok a dolgotok!

Én sem szeretném, ha véleménykülönbségek miatt szétszakadna a fórum. Minden anyuka maga érzi és tudja, hogy mi lesz jó a gyerekének. Nem vagyunk egyformák és azért vagyunk felnőtt, intelligens emberek, hogy ezt képesek legyünk elfogadni! (Na, ezt jól megmondtam kora reggel) :D
Majd még igyekszem benézni!
Ja, itt a tábla is! Ha valakinek vmi adata nem jó, szóljon!!!! Kép

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Nem tudom miért lett ilyen homály a tábla!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok,jó reggelt!
Hova jutna a világ ha mindenki mindenben egyetértene....?Teljesen redjénvaló ha nem fogunk minndenben egyetérteni,mert van aki szerint más helyes és más jó a babának,de butaságnak tartom ha majd köztünk ilyenek miatt lesznek sértődések,konfliktusok!Mindenkinek el kell fogadni a másik véleményét!!!!!Na nem papolok erről tovább.
Tegnap olyan érdekességeket olvastam...A 4. hónaptól minden nap fél óra zenehallgatás lesz,meseolvasás,sőt veszek majd valamilyen zenélő kis játékot és azt is fogjuk minden nap hallgatni!
Most mennem kell,megyek a genetikai vérvételre.
Sziasztok
Vendég
 


Bocs a hibákért!!! :? :lol:
Vendég
 


Hello Sagi! Ez most az a 25e Ft-os genetikai vervetel? A Bolgarkerek vagy milyen utcaban?

Timo: fotot igertem es mar ket napja hurcolaszom magammal a kepeket, ma megprobalom lenyulni a ceges kamerat es a kabelt is, amivel a gepre tudom tolteni... remelem sikerul!!! Tegnap sajna a QA csoport magaval vitte a raktarba...
kami
 
 


Sziasztok!
Vagyok én is végre :D
tegnap csak visszaolvasni volt időm, most is ezer dolgom lenne, de azért benéztem hozzátok :wink:

Sági nagyon szépen látszódik a pocaklakód.
Én is úgy várom már a csütörtök délutánt, akkor megyek dokihoz.

Képzeljétek 3. reggel nem vagyok reggel rosszul, "csak" szimplán éhes vagyok. Napközben is inkább már az éhség miatti rosszullét van, viszont vacsizás még mindíg nem megy rendesen :(

Hétvégén Adrikának bevásároltunk sulikezdésre. a Tecsoban voltunk, ahol azért én is megnéztem milyen babakocsik vannak. Na jó, ott vannak olyan darabok is, amik nem igazán jó minőségűek, de mégis ami meglepett, és amin morgok azóta is, egy csomó modellhez nincs lábzsák :(

A fórumról nekem is az a véleményem, hogy az azért jött lére, hogy különböző emberek megbeszéljenek dolgokat. nem is kell az, hogy mindenki mindenben egyet értsen, de jó hasonló "cipőben" járó kismamikkal beszélgetni :) Azért az ilyen szétválós kifejlet ritkább, általában inkább nagyon jó kis közösségek alakulnak ki, én az tapasztaltam.

na, délután még megpróbálok jönni, de most muszály mennem, mert valami levest kell főznöm. Mindenkinek szép napot:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Kami!
Igen,a Bolgárkerék utcában voltam.Nagyon normális,kedves emberek.25 ezer ha viszel 12 uh leletet,amúgy plussz 1o ezer az uh.Négy hét múlva még egy vérvétel és abból lesz eredmény.
Nekem megéri! :D
Most megint mennem kell,mert megyek egy nagyon rég látott ismerősömmel és a 3 hónapos kisfiával találkozni.
Sziasztok
Vendég
 


Kami,
Tényleg ez a fórumok sorsa előbb utóbb. Ront a helyzeten, hogy amit írunk, sokszor nem azt tükrözi, amit gondolunk, vagy mások mást olvasnak bele. Mindig van pár idióta, aki hülyeségeken megsértődik, azután jön a pártoskodás. Ki ne ismerné az oviból? Ha Petivel barátkozol, nem leszel a barátom mentalitás.

Sági,
Nem tudsz vmi honlapot vagy ilyesmit, ahol többet lehet megtudni erről a vizsgálatról. A Kismama azért nem akarom, hogy az egyetlen forrásom legyen. Én is gondolkodok rajta. Hogy lehet őket elérni?
lorca
 
 


Szasztok!

Most mentek el tesomek, mennek vissza Olacba. De elotte meg meglatogattak a cegnel. Jott a ket kisordog, en vigyaztam egy kicsit rajuk :) Annyit dumaltam mar roluk, folteszek egy kepet ide, hogy lassatok, kikrol is van szo :) (Legalabbis megkiserlem...)

Kép Tesom + Fru + Vik
kami
 
 


Sziasztok!

Remelem emlekeztek meg ram! Megerkeztunk szombaton de sajnos azota fekszem mert belazasodtam es aggodunk a babaert!
Bemasolom ide amit egy masik topikba irtam mert megyek vissza az agyba, bocsika mindenkitol!

"Ne haragudjatok most en is csak onzo modon magamrol mert sajna fekudnom kell es nagyon nem jol erzem magam.
A lazam tegnap du. folment 38.6-ra aztan ma mar semmi viszont ma reggel barnas pecseteles es egesz nap faj ott lennt es en nagyon ugy erzem mintha mehosszehuzodasok lennenek sajnos. Elegge meg vagyok remulve, voltunk dokinal, megnezte a babat es rendben volt, dobog a szivecskeje, mozgott ezerrel es nagyon megnyugtato latni csak ez a fajdalom ne jonne vissza ujra es ujra. A doki azt mondta hogy a meh novekedese miatt faj es remelem igaza van de ahhoz hogy ezt elhigyjem fel kellett volna raknia monitorra amit nem tett meg.
A fajdalom a derekambol kezdodik es aztan kiterjed a mehem teruletere es ez elegge surun jelentkezik sajnos, ezt jobban nem tudom leirni, ha valaki tud segitsen irja le milyen is egy mehosszehuzodas mert en mar nem vagyok benne biztos hogy jol emlekszem!
Ja, hugyuti fertozesem van arra meg antibogyot kell szednem. Most itthon vagyok egyedul es pihizek, a lakas fut, meg ki sem pakoltam a borondokbol de most a baba az elso.
Remelem elmullnak ezek a fajasok es akkor megnyugodhatok!!!"

Szoval ez van velem, egy eletjel hogy vagyok csak sajna nem tul jol! :(

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Tonti! Ugy orulok, hogy megint itt vagy! Nem lesz semmi baj, ne aggodj! Bugyolald be jol a hasad, melegen takarozz be es csak nyugi! Ha a doki aszondta, nincs baj, akkor valszeg nincs is. En is szoktam erezni a mehemet, igaz, nem erosen, de hatarozottan - mint anno mielott meg akart jonni, ebbol az erzesbol tudtam, hogy meg is fog. En a tesomnak mondtam el ezt, tapasztalat hijan, es o megnyugtatott: no a meh! Teljesen normalis. Szoval ne gondolj a legrosszabbra, mert azt nem szabad!!!! Par nap mulva mar csak rossz emlek lesz az egesz es ismet a regi happy Tonti leszel :) KITARTAS!
kami
 
 


Szia Tontica!
Örülök,hogy itt vagy,de nagyon sajnálom,hogy nem vagy jól.Segíteni nem tudok a méhösszehúzódásokkal kapcsolatban,de biztosan minden rendben lesz!!!!Egy a lényeg pihenj,feküdj minnél többet és nyugi minden rendben lesz!!!!

Szia Lorca!
Ahol én voltam ez a Czeizel féle labor a XIV.kerület Bolgárkerék utca 3 szám alatt.Tel:o6/20-945-3558 és ezen az oldalon részletesen,mindent leírnak,hogy mit hogy csinálnak:www.downszures.hu
Még van az Istvánhegyen is valami hasonló,azt is dícsérik,de arról nem tudok semmit.
Ha kell szólj segítek ha tudok!
Vendég
 


Kami
Nagyon helyes kis csajszik!!! :lol: Na és hogy viselkedtek bent a cégnél?
Vendég
 


Hat kepzelheted, Sagi, be nem allt a szajuk es mindent kikotyogtak, amit nem kellett volna :) Eeeedesek voltak, a nagyobbik telefonalgatott (legalabbis probalt), a kicsi azt a par betut irogatta le meghatarozhatatlan sorrendben, amiket tud :) Jokislanyok voltak, na, csak kicsit hangosak, de az nem baj!!!
kami
 
 


Lorca,
én az Istenhegyiben voltam ezen a Down-szűrésen: ott a 12-i heti UH + aznapi vérvétel volt 28ezer és talán csak azért töltöttem ott 1,5 órát, mert késtem felet és közben mások elém keveredtek. Szóval nagyon gyorsan megkaptam az eredményt, kedvesek voltak-szerencsecsokit kaptam:-))-ja és persze a DVD is benne volt az árban...nézd majd meg a honlapot (nemcsak ez a kombinált szűrés létezik...)
http://www.gendiagnosztika.hu/

Ági,

nagyon aranyos a kisbabád (egészen hasonlít az enyémhez :lol: ! Örülök, hogy minden rendben vele!
Vendég
 


......és a legfontosabb hír!!!! Ma megszületett a kisebbik húgom kislánya (Zsófia Emma) és a tesóm egy hős, hogy érzéstelenítés nélkül 4 óra alatt világra hozta. Követni fogom a módszereit...
Vendég
 


Tonica,
Natival nekem sokat fájt a pocim, hogy úgy mondjam végig. A méhet tartó szalagokra fogták. Egy pici szerv, ami pár hónap alatt görögdinnye méretűvé nő. A derékfájásnak is jó sok oka lehet, pl hogy szétmennek a csigolyák. Ez is természetes, különben kevesebb hely lenne a babának, előtte meg feleslegesen lenne széles a csípő. A méhösszehúzódás is lehet durva, én már órák óta "szültem" mire rájöttem, hogy ez nem a szokásos. Gondolom ezek nem dobnak fel, de legalább egyik sem a babára veszélyes. A betegségek pedig azért jönnek elő jobban, mert a terhesség lenyomja az immunválaszt. Gyógyulj meg mihamarabb és fel a fejjel :roll:

Sági,
köszi az infót, utána fogok nézni.
lorca
 
 


Bigsis!

Gratula a húgodnak! :) A módszereire én is kiváncsi lennék!!! Én 17 órát vajúdtam. :roll:

Tontica!

Jó újra látni! Remélem minden rendben lesz! A húgyúti fertőzésnek lehet alhasi fájdalom a tünete!!! Ne aggódj. :)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!
Ezek a down-kór szűrések mennyivel nyújtanak többet, mint amit amúgy is néznek? (16 hét körüli AFP + nőgyógyásznál nyaki redő mérés, 18 hét genetikai UH)
elmo
 
 


Sziasztok!
Hogy vagytok?

Tonti!
Örülök, hogy végre hazajöttetek és jelentkeztél! Sajnálom, hogy fáj a pocid, próbálj meg sokat pihenni! Ne aggódj, nem lesz semmi baj, stramm kiskölyök fejlődik benned, onnan majd csak kb. 20 hét múlva fog kijönni! :D

Bigsis!
Irigylem a hugodat, remélem nekünk is hasonlóan könnyű szülésünk lesz! :) Mikor voltál utoljára uh-n és mekkor a volt a bébi?

Kami!
Nagyon szépek a lányok! :)

Többiek vajon miért nem jönnek? Nyaralni ment valaki csak én nem tudok róla? Na, mindegy, majdcsak jelentkeznek!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


SZiasztok!

Koszi Mindenkinek a biztatast, tegnap este jol kialudtam magam es ugy nez ki ma mar jobban vagyok, nincsenek fajdalmak szerencsere :D tegnap du. meg hanytam is egy jot ugyhogy minden utolert de legalabb mar evickelek ki belolle! :)
Lehet hogy a fertozes okozta a fajdalmat es nem mehosszehuzodasok voltak, remelem igy volt, antibiotikumot szedek ra.
Lemaradtam a down kor szuresrol, hetfon kellett volna mennem de akkor nem tudtam, na mindegy ugysem down-os a babam!!! :D

Bigsister: EN IS GRATULALOK A HUGODNAK!!!

Kami: Gyonyouek ezek a kiscsajok, en is ilyet akarok! :lol:

Na megyek mert vissza kell mennem a dokihoz 10-re. Puszi!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Szia Mindenki!

Atom lusta vagyok ma is. Nem erdekel a munka. Olyan szornyu ez!!! Nem ismerek magamra!!! Legszivesebben otthon doglenek az agyban... Aaaaah!!!

Tonti: orulok, hogy jobban vagy! Ne aggodj, strammok a mi babaink, nem hagyjak konnyen magukat!

Koszi mindenkinek a dicseretet - en is ilyen kislanyt szeretnek, csak fekete hajjal :)
kami
 
 


Sziasztok!
Hogy vagytok?
Mindenki dolgozik?
Hogy álltok a pocakotokkal?Úgy érzem napról napra egy kicsit mindig nagyobb a pocakom... :roll:
Kezdem magam rosszul,kényelmetlenül érezni magam a nadrágokban.Kellene valami új,kényelmes.

Bigsister
Gratulálok a hugodnak a babához és a gyors szüléshez.Megosztanád velünk,hogy mit hogy csinált.Vagy csak spontán ment neki ilyen jól?

Mi lehet a többiekkel?Lányok jelentkezzetek!!!

Cat!
Veled mi van,nagyon eltüntél!!Dolgozol,építkeztek...?Jól vagy,minden ok?Te is jelentkezz!!!
Vendég
 


Sziasztok Kismamik!

Tonti: örülök, hogy mára minden rendbe jött. Csak nem itthon szedtél össze valamit? Milyen volt a nyaralás? Merre jártatok?

Bigsister: Nagy gratula a tesókádnak. Tudhatunk részleteket is a szülés körülményeiről?

Lassan kezdtem örülni, hogy reggelente nem vagyok rosszul, mire tegnap megint utolért az émelygés. Nálatok van még ennek jele?
Ja, és a hasfájás, vagyis nem is fájás, inkább húzódás. De ahogy olvastam, az természetes, pláne hátrahajló méhnél. (most jut eszembe, hogy köszönöm, aki válaszolt a hátrahajló méhhel kapcsolatban)
Van közületek valaki, aki esetleg tisztában van a táppénz-gyed, és hasonló dolgokkal. Lenne egy konkrét kérdésem, de itt nem akarom a többieket ezzel fárasztani, inkább priviben kérdeznék.
Remélem nem tartotok majd túlságosan kényesnek, de én ha minden igaz novemberig fogok csak dolgozni. Ennek vannak kényelmi okai is: sokkal többet tudok így majd eljárni kismamaúszásra, terhestornára (mert persze ezek napközben vannak). De sajna olyan rossz a jelenlegi munkabeosztásom, hogy se délelöttöm, se délutánom sincs. Egész nap ülőmunkát végzek, és már most sem nagyon esik jól a folytonos ülés, egy helyben . Mellette megkezdődik az egyetemem is, arra is előre kéne tanulnom, mert hát a tavaszi időszak elég zsúfolt lesz számunkra. Így ha minden jól alakul, akkor novembertől otthon leszek. Mondjuk unatkozni nem fogok, de legalább normálisan el tudok mindent végezni időben, és nem hulla fáradtan esek be esténként az ágyba. Sajnos nem voltam soha egy egy helyben megülős ember, de amióta terhes vagyok állandóan izgek- mozgok, és szinte megőrülök a mukahelyemen.
Ti hogy vagytok ezzel?



Cat: hol vagy? Minden oké???????

Kép
miaa
 
 


Szia Mia!
Én pont ma kérdeztem, hogy vajon mikor kezd nőni a pocak, hogy beruházzak-e egy normális nacira vagy bírjam ki abban, ami van és vegyek kismamanadrágot. Háát, nem tudom, én úgy látom még semmi változás nincs, esténként pufibb a pocak, mint reggel, de ugyanúgy be tudom még húzni! :(
Én az évet végig dolgozom, ha jól érzem magam és minden rendben lesz. Egyrészt a pénz miatt, másrészt meg azért, mert ismerve magam, nem tudok egy helyben ülni. Sokszor jól esne otthon maradni, de tudom, hogy 1-2 nap elteltével halálra unnám magam. Úgyhogy, ha minden rendben lesz a továbbiakban is, dolgozom januárig.
Gyes, hasonlók, még nem nagyon kérdeztem és olvastam utána. De lehet, hogy mások is kiváncsiak lennének a kérdéseidre, szerintem nyugodtan felteheted itt is.

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Szia Miaa,

Tokeletesen megertelek. En decemberig maradok, az utolso trimesztert otthon kivanom tolteni... szinten kenyelmi okokbol, de nalam ez azert is fontos, mert en mindig nagyon bena vagyok, elesek, ahol csak lehet, es ha telen meg az ut is csuszik (gyalog jarunk dolgozni, mert kocsival tul kozel lakunk), akkor tuti fenekreulok... azt pedig nem akarom kockaztatni...
kami
 
 


Sziasztok!

Mondjuk ettől én is félek egy kicsit, amit Timo írt, hogy nem lesz-e olyan, hogy unatkozom majd. De akkor majd igyekszem előre tanulni a vizsgáimra. Bár biztos lesznek még is üres napjaim, de sajna mostanában kell eldöntenem, hogy mi legyen, mert a munkahelyemen időben kell szólnom. Utazási irodában dolgozom, ahol novembertől van mindig katalógusváltás, és hát már nem szívesen folynék bele az újabb szezonba.

Kami: esések, hát ilyenek ne csináljál. Vigyázz magadra!
Ha belegondolok, persze nem komolyan mondom, de mennyivel kevesebb ruhát fog igényelni a nővekvő pocak, ha nem kell minden reggel puccba vágnom magam. Elég lesz egy pár orvoshoz, és egyébb helyekre járós kismama naci + egy számmal nagyobb melegítők otthonra. Na még egy előnye van, hogy ne dolgozzak már télen! :D :D

Kép
miaa
 
 


Szia Miaa! Tudom en, hogy vigyazni kell, de ettol fuggetlenul is tudok fura dolgokat produkalni, amin maskor csak konnyesre rohognem magam (mindazokkal egyutt, akik latnak :)), most viszont tenyleg tartok ettol. Alapvetoen nagyon szeleburdi vagyok, aki a legsimabb feluleten is kepes elbotlani a sajat lababan. Tegnap reggel pl a kuszobbe rugtam bele, es majdnem orraestem... en mar csak ilyen vagyok, beleutkozom a kilincsekbe, felrugom a kuszoboket, satobbi... mint Emma Thompson a Junior c. filmben... (a csoporttarsaim csufoltak is ezzel anno :)) Es ha csokkenthetem a rizikot azzal, hogy megulok a fenekemen, akkor megteszem.
kami
 
 


Sziasztok,jó reggelt!
Jó nektek,hogy ti még dolgoztok!!!Ne, egyszerű itthon.Az elején még tetszett a dolog,de mostanában előre tervezgetem,hogy mikor mit csináljak,mert egy nap alatt nem szabad mindent elintézni,mert akkor mi van holnapra...Nem vagyok az a nyugis egyhelyben ülős,úgyhogy nem egyszerű kitölteni a napokat.De szeptembertől megyek angolra,muszály!!! :D
Tegnap lent voltunk a rómain sétálni a barátokkal.Természetesen ettünk halat,én sülthagymát kovászosubival.. :lol: és ittam egy pohár vörösbort,annyira jól esett,finom volt!! :lol:
Úgy tűnik elmúlóban vannak a rosszullétek...éljen,éljen!!!
Kami
Kicsit magamra ismerek benned.A sík terepen képes vagyok hasra esni és mindennek neki menni,állandóan kék-yöld vagyok!Na és a gravitáció hatását rám már nem is mondanám el... :lol:
Vendég
 


Sagi! En azert el birnam magam kepzelni otthon. En mondjuk eleg doglos vagyok, ha otthon vagyok, de en is izgi-mozgi alapbol. Azon gondolkodom, vajon miket csinalnek, ha otthon lennek es most ilyenek jutnak az eszembe:

- kipakolni a ruhasszekrenyt es kivalogatni azokat a cuccokat, amiket a) mar nem fogok hordani b) szules utan meg szeretnek hordani c) meg most is hordok. a) kategoriat kitennem az utcara, hadd oruljenek a homeless-ek. Egy csomo hely fel tud igy szabadulni a szekrenyben a gyerek elott, ami jo!

- kivalogatnam a szamlakat, rendszereznem es lefuznem oket (most mind be van hajitva egy 3 fiokos asztali allvany fiokjaiba...)

- csinalnek ktgvetest a baba elottre

- rendet csinalnek a szamitogepen: kiirnek egy csomo mindent dvd-re, a megmaradtakat rendszereznem

- jarnek tornara heti 2-3x

- leutaznek par napra hetkozben a "nagyszulokhoz" - egyik Debrecenben, masik Jaszberenyben lakik...

Meg ilyenek. Ezekrol en most csak almodom, mert munka utan semmihez sincs kedvem. Na, ez nem igaz, a szekrenyes reszt mar megcsinaltam valamelyik hetvegen - 2 allo napig tartott!!! De legalabb van hely...

De en azt mondom: elvezd ki, hogy nem KELL semmit se csinalnod, pihenj, mert utana jon a nagyuzem, ha akarod, ha nem... olvass, nezz filmeket, irj pocakosnaplot, torodj magaddal... tedd, amihez kedved van! Soha vissza nem tero alkalom :)
kami
 
 


Köszi Kami,aranyos vagy!Sajna amiket leírtál már megcsináltam,sőt túlzásba is vittem a pakolást,takarítást,papírok,adatok rendezgetését.Ha Szabolcs valamit nem úgy tett vissza ahogy volt én másnap már pakoltam. :? Szerencsére gyorsan helyrebillentett Szabolcs... :lol:
A tornán én is gondolkodom,hogy el kellene járni valahova,de te kismama tornára járnál a helyemben vagy még egyszerű kondi tornára?A védőnő azt mondta várjak a konditornával a 16.hétig,a doki meg azt mondta,hogy nyugodtan,a párom pedig,hogy inkább csak itthon tornázzak.Én pedig nem tudom mi lenne a helyes.
Vendég
 


Kami!
Amiket leírtál, azok tök jók. De magamat ismerve, kb az első szabad napomon megcsinálnék mindent, mert ha elkezdek valamit, addig nem nyugszom, még meg nem csinálom! :( Ha nekiállok a pakolásnak, akkor Ágihoz hasonlóan képes vagyok átbillenni a ló túloldalára és ha vmi nem úgy van, ahogy én tettem, akkor... :D A baba költségvetését kb. 1 óra alatt megcsináltam nagyjából, forintra pontosan úgysem lehet. Az internet sem köt le órákig. A vidékre való utazgatással az a gond, hogy egyedül nem jó, nem szeretek a párom nélkül aludni, de mivel ő dolgozik, nem tudna velem jönni!
Tornázni esténként szoktam, persze bevallom hősiesen, nem minden nap, de kit érdekel? :wink:
Tegnap este 9-kor megettem egy mogyorókrémes zsömit! :D :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Hat ja-ja, ez csak par otlet volt, most nem jutott eszembe mas. Illetve de: az olasz nyelvtudasomat csiszolgatnam! Elovennem a regi nyelvkonyveket es szisztematikusan atragnam magam a nyelvtanon, mikozben neznem a Rai1-ot is (filmekhez altalaban van felirat) es jegyzetelnek... de tuti ezt is meg lehet unni egy ido utan... Ugyhogy belekezdenek a spanyolba is :)

Tornaval kapcsolatban Zita baratnom (aki julius 10-en szult) vegig jart velem ide a Plazaba erobikra. Heti kb 2x jott velem, meg egesz nagy pocakkal is! Persze ahogy telt az ido, szelektalt a gyakorlatok kozott, a vegen mar szinte csak labmunkat csinalt - de kitartoan eljart, amig lehetett. Aztan az egyik heten elfolyt a magzatvize es azota nem jar tornazni :) En ahogy megtudtam, hogy babat varok, nem jartam tovabb erobikra. Neha lotyogok otthon, karra dolgozgatok, elotte viszont heti 2-3x elmentem en is erobikra es meg futni is mas napokon. Zsebibabaval is futottam 2x - amig nem tudtam rola... Naszoval: a lenyeg, hogy ha birod Sagi a tornat, ha alapvetoen eros vagy, szerintem jarhatsz sima konditornara is. Hasizmozni nem lehet, de eleinte a tobbi mehet. De csak ami jolesik! Es ahogy no a pocid, ugy dobd el idovel a sulyzot, meg azokat a gyakorlatokat, amikrol ugy erzed, a hasadat eroltetik. Mondom, Zita baratnom ezt csinalta. En most, hogy mar 4. honapja semmit nem csinalok, valszeg a kismamatornaval kezdenek es probalnek sokat maszkalni - mondjuk gyalog eljutni a kismamatornara. A ketto egyutt szerintem eleg jo lehet (persze attol fugg, milyen messze van...)
kami
 
 


Sziasztok!
Úgy látom nagy itt mostanában a pangás! Mi lehet az oka?
Tegnap végre kiadtuk a kiadni való lakásunkat Dunaújvárosban, este 10-re értünk haza. Nagyon fáradt vagyok, jó lenne otthon pihizni kicsit!
A páromnak nagyon fáj a füle napok óta, éjszakánként nem nagyon alszunk miatta. Semmi nem használ, se só, se gyógyszer, úgyhogy csak vegetál. Arra gondoltam, kellene venni fülgyertyát. Tud erről valaki valamit?
Kami!
Hol van Zsebibaba képe? Még azóta sem mutattad meg, pedig mindanyjian nagyon várjuk!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Szia Timo!

Lehet, hogy a hetvegen veszunk egy digi fenykepezot (mindenkeppen szeretnek, mire Zsebi megszuletik! En egy Canon A540-es Powershot-ot szeretnek, de nagyon...) es akkor lefotozom. Ha nem, igerem, igerem, itt bent kitalalok valamit jovo heten!!!! Mindenkeppen szeretnem, ha gepre lehete tenni, mert meg a nagyszulok se lattak es nekik is szeretnem elkuldeni, szoval a project nem all le, csak kicsit csuszik :(

Nemtom hol vannak a tobbiek, Cat mar kb egy hete nem jelentkezett! En naponta kb 50x nezek vissza, de az uzeneteim utan alig ir valaki, AAAARVA KUCUUUU VAGYOOOOK!

Holnap megyunk Dunakeszire, ott lakik egy nagyon kedves baratnom, akinek 9 honapos a kislanya, munkatarsam volt es tartjuk a kapcsolatot, nagyon sok hasznos dolgot mondott mar eddig is, de holnap is sokat fogunk beszelgetni. Mar nagyon varom!!!!!
kami
 
 


Sziasztok!

Tegnap otthon voltam, nagyon jól éreztem magam. Jött a védőnő hozzám, utána pihiztem egy picit, majd takarítottam. Olyan békésen telt a napom, semmi idegeskedés. Olyan jól elvoltam! ne nevessetek ki: de jót beszélgettünk (vagyis csak én beszéltem) a bogyócskámmal is. :D

Timocska: kaptam időpontot UH-ra. Augusztus 29-én megyek. Légyszi írd be a táblázatba. Amúgy hallottam arról a gyertyáról (valami Tádé gyertya), de tapasztalatom nincs semmi. Voltatok orvosnál?

Kép
miaa
 
 


Sziasztok!
Fülfájásra nekünk ami egyedül bejött az az infra lámpa. Az én páromnak is régebben sokat fájt a füle. Ez tuti hatásos. (és egyéb más alkalomkor is hasznos)
Senki semmit nem tud ezekről a fizetős down-kór szűrésekről????
elmo
 
 


www.downszures.hu ezt nezd meg, Elmo. Sagi volt, o ha jon, segit neked!!
kami
 
 


Sziasztok csajok!
Timo
Infraláma az tényleg tuti jó,nagyon sok minden másra is!!!
Elmo
Mit szeretnél róla tudni?Én már voltam.
Vendég
 


Dokinál voltunk, tavaly fel is szúrták neki, mert napok óta lázas volt és bevérzett a füle... :( Szegénykém, úgy sajnálom!!
Miaa!
Beírom a táblába az uh-dat, az már nagyon közel van, még 4 nap! :)
Én tegnap este mesét mondtam a bébinek, pedig még nem hallhatja!
Köszi az infralámpa dolgot, lehet, hogy megnézem hol és mennyiért lehet venni!
Kami!
Nem vagy árva kucu (remélem jól olvastam) én is nagyon sokszor benézek ide! :D
Elmo!
Én semmit nem tudok erről a szűrésről. Miért nem csinálsz vonalzót?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Tegnap összefutottam egy ismerőssel a Mamutban. Épp a párjának vett egy infralámpát a Media Markt-ban. Azt mondta, hogy nem akart valami gagyit, Philipset választott és valami 7ezer forint körül volt.
Down kór szűréssel kapcsoaltban néztem 2 oldalt, akit ilyen fizetős szűrést csinálnak. Igazából az érdekelne, hogy mennyivel ad ez többet, mint amit amúgy is néznek. (16 hét körüli AFP + nőgyógyásznál nyaki redő mérés, 18 hét teljes genetikai UH)
Magyarul miért érdemes kiadni érte 28-30ezer forintot?
elmo
 
 


Elmo
Hogy miért érdemes...Én szeretek minnél biztosabbra menni.Itt az uh alapján és a vérből 4 féle dolgot vizsgálnak-közte van az AFP is-vetnek össze és így kissebbre lehet szűkíteni a kört.
Teljesen megoszlanak a vélemények,hogy érdemes e.
Az én orvosom azt mondta,hogy tök jó,hogy elmegyek mert így neki is több info lesz a kezében.Aztán a vérvételen a pasas az uh eredményre azt mondta,hogy nagyon jó és már így,ebből azt mondta,hogy kicsi az esélye,hogy bármi gond legyen,de...
Ebből élnek!
Szóval ezt nektek kell eldöntenetek,hogy mennyire akartok a biztosra menni.Mondom nekem az 1 mm nyakiredő az már megnyugtató volt,de én már csak ilyen vagyok... :?
Vendég
 


1 mm nyaki redő? Ez hányadik héten volt?

Ja! Elfelejtettem a vonalzót Timo. asszem nekem még nem lesz. Nézegettem, de nem szimpi. :roll:
elmo
 
 


Most volt a 12 hetes uh-n.Ez alapszabály ilyenkor megnézni!
Vendég
 


Igen, ezt tudom!
Azért kérdeztem rá, mert nekem a 12-13 hét tájékán 1,7 mm volt a nyaki redő. A doki azt mondta, hogy tökéletes, a védőnő is + egy ismerősöm is akinek nemrég született babája.
Mindenesetre megkérdezem a dokit, hogy ajánlja-e ezt a fizetős down szűrést...
elmo
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: