Új privát üzeneted érkezett!

Köszi a válaszokat, lányok!

Mágnes :) Szegedre járok a női klinikára. Ott a 18-20 hetes UH-ot így hívják. Alaposabban megnéznek, mint a többin, úgy minta 12 hetesen. A babakocsi nagykerben , amit írtál, mindenféle kocsi van? Most nézelődünk és amit szeretnék, hgoy tudjon a kocsi, olyan nincs, vagy vmi hiányzik. Bár nem igazán tudom , mia fontos. Keményedésed mióta van? Mióta nem tudsz háton feküdni. A háton fekvés tényleg nem is ajánlott?

Szana80 :D Gratula a kislányhoz! Én is lányt szeretnék picit jobban, de fiút érzek :) Te mi alapján választasz kocsit?

Kép
nolina 25
 
 


Sziasztok!

Krista, saját felelősségedre mentél haza? Én nem kövezlek meg, sztem is tök fölösleges sima szülésnél 5 napot bent szenvedni.

Andykamama, meséld ám el, mi volt az uh-n!

Mot, Te most a férj vagy?

Niki,
én amondó vagyok, hogy az utolsó hetekben úgyis megvesztek mindent, mert ahogy dolgoznak a hormonok, addig nem lesz nyugtod, amíg nincs a helyén minden.

Valaki írta a Bergon babakocsit. Nekünk Toma van, ez is lengyel márkájú. Tök szuper, de tömegközlekedésre nem való, batár nagy és nehéz. De minden másban szuper, árban is.

Én jegyzettömböt nyitok, és csak átmásolom, ha kész.
Vendég
 


Nolina,

A háton fekvés valóban nem ajánlott, ezt már én is olvastam. Ha jól emlékszem az előző oldalon Brigó egyik hozzászólásában szerepel egy kis összefoglaló a vásárlási szempontokról. Én is utánajártam már a neten, hogy mit kell figyelembe venni vásáláskor, s valami hasonlót találtam, de már nem emlékszem hol. Szóval ez alapján választok majd. Ami nagyon fontos, a vízszintesre fektetheő háttámla, átfordítható tolókar, megfelelő rugózás, nálam a súly is; s persze van még néhány dolog, ami jó ha van.
Én mondjuk mindenféleképp szeretnék mózeskosarat is.

Kép
Kép
szana80
 
 

 
 

mágnes: a 40 tök jó, be fogok nézni oda, nagyon köszi az infót!
mot: miért hittem, hogy kisseb a kisbabátok???? már kezdtem örülni, hogy nem én fogok a legkésőbb szülni :lol:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Én az apci vagyok! :)

Mi van ezzel a háton fekvéssel? Kép


Lányok :)

Ki, mikor érezte először a picurkát??? És mit érzett?? Kedvesem kicsit parázós, szerintem már érezte a pocaklakót, de most meg elbizonytalanodott!!! :)

Meséljetek!!!!
mot
 
 


mágnes: Hányadik kerületben van ez?

nolina25: Hát én ilyet még nem is hallottam, hogy az AFP megmutatja, hogy milyen nemű a poronty. Na majd hétfőn kiderül!

A barátnőm sem akarja tudni a babája nemét, ő okt. elején szül. Mondtam neki, hogy én alig várom, hogy az Uh megmondja. Nem értette. Hát mondtam neki, hogy én meg Őt nem értem, hát majd meg halok, hogy végre tudjam, ki ez a kis kung-fu mester itt a szívem alatt. :lol: Azt mondja oda a meglepetés. Az UH-ig meglepetés lesz, nekem az elég!

Én úgy tudom, hogy a genetikai Uh az, amikor megvan az AFP és azt összevetve UH-znk, és ez a 18. heti UH. Legalább is itt Tatabányán így van: az AFP-vel kell 18. heti UH-ra menni.
Javítsatok ki, ha nem így van.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


mot: hátonfekvés azért nem jó, mert a baba nyomja a hasi vénát, és az nem jó. 14 hetesen éreztem már a Picurkámat. Eleinte nem túl sokszor, volt, hogy napokig semmi, de most már minden nap érzem.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!

Látom van forgalom :)

Ma burgonyát ástunk. Lehet, hogy nem kellene már ilyeneket csinálnom 30 hetesen? Mindenesetre kicsit húz a hasam, így most leültem a gép elé. Apjuk Jázit altatja, aztán, ha elaludt, megyek és főzök vacsorára valamit.
Hétfőn mennem kell vérvételre :(
Na, és mit szóltok a mai időhöz? Tisztára, mintha október lenne :x

Beszti!
Még nem kell megvennünk a gyerekülést, de Jázi már 16kg, ami még nem is zavaró tényező, mert elfér az ülésben, de lassan a fejénél növi ki, vagyis nincs, ami a nyakát megtámasztaná. És a Brendon katalógusban olvastam, hogy amikor már a fej/nyak nincs megtámasztva, nagyobb gyerekülés kell. Egyelőre még nem veszünk, de szerintem jövőre aktuális lesz. Jázi drágaságom nagy növésű, most vettem neki egy gatyót, ami elvileg 3,5 évesekre való :D Cipőből is a 23-as méret minimum kell neki, holott a tőle idősebb gyerekek hordanak még 21/22-es méretet (legalábbis az én ismeretségi körömben)

Krista!
Nem semmi súllyal született Csenge! :)
Csak te jöttél haza az első nap a kórházból, vagy a kislányt is vitted?

Viki!
Köszi, de a jövő hét úgyis doki, majd rákérdezek nála is. Vagy legfeljebb nem almát eszem. Azt tudom, hogy dinnye is engedélyezett, napi 1,5kg. Almából 2 kg-ot mondott a doki, de majd érdeklődöm még, mert a dinnye is lassan fogyóban van.

Mot!
Párodnak jobbulást!
Ő egyébként tudja, hogy írogatsz ilyen topicba? Nem mintha engem zavarna :D
Én mind a két babával pont a 16.héten éreztem a mozgást. Először olyan kis remegés féle, mintha pillangó szállna a hasban. Aztán később buborékolásra hasonlított. Aztán egy kis szünet után (pár napig nem éreztem semmit) egyértelmű rúgás volt :)

Kataa!
Hát, én sem vettem semmit használtan Jázinak, de még most sem. El nem tudom képzelni, hogy turiból vegyek neki ruhát, stb, persze nem nézem le azokat, akik onnan vásárolnak. Sőt, még nagyon a használt játékokat sem csípem, pedig azt is kaptunk bőven. Valahogy nem az én stílusom a használt cucc. Persze lehet, hogy ha egyszer anyagilag nem bírjuk, akkor rá kell fanyarodnom.

Mágnes!
Igen? Akkor remélem olyan hormont termelek, amitől lesz tejem, mert Jázit nem igazán tudtam szoptatni :(
Holnap rakj fel képet!!!


Na, megyek főzni.

Pá,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Sziasztok!

Én a 2005 nyáriaktól vagyok - bocsi hogy idepofátlankodom....de mi kinötük........imádtuk....hátha szükség van rá!!

Lábzsák

Red Castle bélelt lábzsák - szürke/ piros
Kényelmes, meleg, vastag lábzsák polár flíz béléssel. A kétirányból levehető felsőrész megkönyíti a baba ki- és behelyezését. Minden szélsőséges időben védelmet nyújt!
Kékpandába tavaly vásárolt: 16.000.-ért!!!!!

Ára: 8000 Ft
Érd:0670943-8871

789-1105

Tavaly vásárolt 2x használt!!

rita77
 
 


Fent van a babaszobán is -és ott van kép is!!!

http://www.babaszoba.hu/services/smalla ... t=2;p=3;k=


Rita

rita77
 
 


Brigó: a turizás nem feltétlen anyagi kérdés szerintem, én is, és rajtam kívül sok ismerősöm sokat jártunk turiba ruháért. Játékért azért nem. Nekem sem kellene, mert meg tudok venni mindent amit szeretnék hál istennek. De én IMÁDOK turizni. Tuti, hogy majd ha nem dolgozom és lesz időm, újra megyek majd élvezkedni. :lol:

rita77: Köszi, sosem lehet tudni!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!
nolina:
Keményedésem kb. egy hónapja van, tehát a 20. hét környékétől. Nem minden nap, de ha a lábaimat felhúzom, akkor abbamarad.
A háton fekvésről én is úgy tudom , hogy nem túl jó, de szerintem úgyis észreveszed, ha nyomja a babád valamidet. Csak ne egész éjjel aludj úgy.:)
Egyébként sokat járok Szegeden, a barátnőm ott lakik, na és ott tanultam vezetni. Imádom a várost:)

Babakocsi: a nagyker a 8. kerületben van, az üllőin kell menni,ha a Fradi pályafelől jöttök, akkor balra van. De ki van írva, könnyű megtalálni. Márkára sokféle van, majd megpróbálom bescannelni a szórólapjukat. Azt tudom, hogy pl. az esővédő és szúnyogháló 1000 forintért van, a mózes a babkocsihoz 6000ért,és még sok egyéb, de ezt jegyeztem meg hirtelen.

mot.:
Nyugtasd meg a párodat, én az első mozgást 20 hetesen éreztem. Előtte már ott bőgtem a férjemnek, hogy miért nem mocorog. Nekem pl. nagyobb a méhem az átlagnál, azt mondta a doki, hogy jobban elfér, azért éreztem később. Nektek volt lombik előtt inszeminációtok?

Normális az, hogy 23 hetesen már van előtejem?? Melltartóbetétet kellett vennem...

Volt ma nálam a védőnő, és meghallgattuk a Manóka szívhangját. Úgy megnyugodtam.:) Ki volt akadva, hogy hihetetlen, hogy ennyire elmászkál, alig lehetett betájolni:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!!

Tegnap voltam dokinál, szerencsére zárt a méhszáj! :D Azt mondta, hogy számoljam a haskeményedést, és ha napi 5-nél többször van, akkor menjek hozzá, és Diaphyllin kúrát kezdünk. Azt én is olvastam, hogy napi pár alkalom természetes, hiszen így készül fel a méh a szülésre.Egyébként 1 hónap múlva kell mennem legközelebb. Én is úgy érzem, hogy ilyenkor a baba nyomja előre magát, mert ha megmozdulok,azonnal megszűnik,de amúgy is csak pár másodpercig tart.A háton fekvés a legrosszabb nekem is, akkor szinte tuti,hogy bekeményedik.Jaj, remélem nem lesz semmi baj! :?

Nekem is 120g/l lett a HGB , én Tardyferront kaptam. 2x1-et kell szedni, de ha nagyon székrekedést okoz,akkor elég a napi 1.

Nagyon várjuk a pénteki 4D-t!

Mindenkinek puszi! :D :D
alexa2006
 
 


mágnes: köszönöm szépen, el fogok menni oda.

alexa2006: rakjál majd fel képet a babáról!!!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Uramisten! De sokat irtatok! Eselyem sincs hogy kepben legyek, de azert bele-bele olvastam az elmult 3 hetbe. Orulok, hogy mindenki jol van es jo eredmenyek szulettek az elmult napokban.
Annyira nehez nyomonkovetni ezt a topikot, foleg ugy hogy kihagytam 3 hetet! Jo sokan vagyunk itt, de igyekszem potolni a lemaradast es megjegyezni a neveket...

Kata,
Koszi az ajanlasokat, az osszes kozul csak Babies"R"Us nincs nalunk, de vegulis az is van valahol itt a kozelben. Majd lecsekkolom oket! Egyebknet igazad lehet, mert otthon en sosem neztem babaruhakat, de valahogy ugy gondoltam, hogy ott jobb a valasztek szinekben. Ti hova szoktatok jonni az USA-ba (mar ha nem titok)?

Cic,
Mar nem tudtam utazas elott jonni, bocs! De teszek fel ket kepet, remelem kiveszitek hogy mit lattok... Ja, es garatulalaok a most mar "tuti hogy kislany"-odhoz!!! Nagyon arik a kepek amiket feltettel, hihetetlen, hogy 4 hettel vagytok idosebbek mint mi es mennyire masok a fotok!

Mot,
En egeszen pontosan a 17+0 napon ereztem eloszor a fiucskat, es azota meg sem all. Most, 22 hetesen mar barki erzi ha a kezet a pocakomra teszi, sot most mar latszik is. Tegnap ratettem a hasamra egy gyufaskatulyat, oda ahol eppen mocorgott es akkorat rugott vagy utott, hogy leesett a doboz!!! Olyan furi mikor kidudorodik az ember hasa egy ponton... :)

Nekunk remekul sikerult ez a koltozessel, utazassal es nyaralassal teli 3 het, bar mostanra nagyon elfaradtunk. Voltunk 3D-4D-s uh-n meg indulas elott, amit nagyon elveztunk. Kepzeljetek, nyitva volt a szeme, csuklott es ott sem volt hajlando megallni egy pillanatra sem. A kepek amiket kaptunk nem lettek tul jok, de igazabol mi most nem is a sztarfotok miatt mentunk, hanem szerettuk volna meg egyben latni, igy 20 hetesen. Viszont az egesz videon van, mar nem tudom hanyszor neztuk meg :) . A felvetelek vszleg csak nekunk szepek, tunderiek es edesek, lehet hogy ti majd csak egy kis ufonautat lattok benne, de hat ez van, ebben a korban kb ilyen kepekre lehet szamitani, bar van aki szerencsesebb. Mindenkepp akarok meg egyszer menni 3D-re, amikor mar nagyobb lesz, valamikor 30 het kornyeken. Nagyon nagy elmeny volt, ajanlom mindenkinek! A pocakom elkezdett szeduletes iramban noni, elkepeszto mennyit valtozik egy het alatt. Minden heten keszitunk rola kepet (ezt egyebkent mindenkinek ajanlom, ha meg nem csinalja) es nagyon muris egymas melle tenni oket... Szoval a pocak feszul, huzodik rendesen, de csak ritkan kemenyedek be. Diohejban ennyi, most mar gyakrabban fogok jonni, mert lassan vegzunk a pakolassal is.

Ez a feje es a jobb karja/keze, talan felismeritek...
Kép

Ez hatulrol van lekapva, mert elfordult. Szoval a tarkojat es a fekarjat lehet latni... (most mar nem olyan csonti :) )
Kép

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok!

Hát velem annyi, hogy tegnap estére 37,7 lett, így egy nap meló után ma otthonmaradtam, a dokim meg kiírt a hétvégéig.
Pedig ma már sokkal jobban vagyok, egyelőre láztalan, de jobb az óvatosság... Ha nem lenne FIcánka tuti mennék dolgozni.
Most anyuéknál vagyok, így tudtam írni, de holnaptól megint nem. Talán kedves párom hazahozza nekem a termést majd olvasni :)))
szóval megyek tovább gyógyulni, sziasztok.

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


http://www.babanet.hu/album/main.php?ow ... age=235524

http://www.babanet.hu/album/main.php?ow ... age=235520

Nem tudom feltenni a képeket a 16 hetes pocimról, úgyhogy idelinkeltem őket, szerintem nagy ahhoz képest, hogy még csak ilyen "kicsi".
:lol:

Winnie27: Nagyon vigyázz magadra, ezerrel gondolunk rád, pihenj!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok,

Na holnap jön az új lány helyettem, így még ma este írok egy kicsit.Ja és mivel nem tudom hogy lesznek a dolgok, ezért kérek mindenkit aki a táblában módosítást szeretne látni, az mindenképpen Priviben írja.:) Köszi előre is:)

Őzi,
tök jó hallani felőled is, és annak ellenére, hogy nem olyan tiszta azért még jól látni a képeken mi is van.:)

Mot,
Én pont a 20 héten éreztem a kisbabaát először rugdalni, addig a bizonytalankodás ment.


Winnie,
Gyógyulj meg gyorsan és pihizz sokat.


Ja és akik jönnek az babyExpora!!!!
Én is ott leszek ám, ott fogok billegni a kismama divatbemutatón.:)
Nem vagyok "nagyon" exhibicionista, csak úgy gondoltam, hogy terhesen mert boldog vagyok, egész másképp nézek ki, mintha csak simán lennék. Ha nem várnék kisbabát, nem hiszem hogy valaha is mutatnék be ruhákat, így viszont olyan buli az egész. :)
Bár kíváncsi vagyok mennyit fogok izgulni előtte, mert még soha sem csináltam ilyet, de majd megnyugszom.:)


Ja és mi a helyzet a szeptemberi találkozóval? Tudom, hogy sokan sokfelé lakunk, de akik esetleg Pest közelében, vagy épp Pesten járnak az is jó lenne. A többiekről meg viszünk képet magunkkal, hogy ők is ott legyenek.:))

Na megyek aludni, Jó éjszakát mindenkinek!

csernusn
 
 


Sziasztok!

Most néztem be először hozzátok és megörültem, hogy itt találtam hasonló korú kismamákat, mint én. Persze, hiszen épp ez a lényege, neve ennek a topiknak. :D Kicsit beleolvastam, hogy mikről is beszélgettek és én is teljesen hasonlókon agyalok. Szóval ezért is írok most ide.
Én még nem tudom, fiam lesz-e vagy lányom, de hétfőn megyek a genetikai UH-ra és ott talán már kiderült. Akkor tudom meg az AFP eredményemet is. Mondjuk annyira nem izgulok rajta, de azért persze kíváncsi vagyok.
A babamocorgás is nagy parám volt mostanában. De mintha két napja már határozottabban érzékelnék bugyogásokat. Úgy döntöttem, ez már az. :)
Jó éjt mindenkinek, elég késő van, dehát most olvasgattam... Legfeljebb a csevegés holnapra marad, ha lesz egy kis időm.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!
Már én is jegyzetek! :D
Szóval:

Korena és Havtunde
Egy tök probléma mentes terhesség és probléma mentes szülés után miután bent töltöttünk kb 10 órát úgy gondoltuk, hogy talán jobb lenne otthon. Hát nem volt könnyű hazajönni egy kicsit meg kellett küzdeni érte, persze engem könnyebben engedtek el mint a bébit, de semmi értelmes indokot nem tudtak felhozni azért, hogy miért maradjunk.
A Csenge az első két héten vagy rajtam, vagy a páromon aludt kenguru módszerrel, szerintem ez a világ legjobb orvosánál és légzésfigyelőjénél többet ér. Persze ez semmilyen elhatározáson nem múlt egyszerűen így éreztük akkor jónak jónak.
9 hónapig a hasamban volt, szerintem nagyon durva rögtön elszakítani a megszokott szívhangoktól és állítolag az anya (apa) lélegzet vétele segít szabályozni a bébiét. Külföldön koraszülötteknél már használják ezt a módszert melegítésre stb. és ezek a babák sokkal jobban fejlődnek mint az inkubátorosok.
Igen alá kellett írnom egy papír, hogy saját felelősségre jövünk haza, meg elötte a gyerek orvostól vinnem kellett egy papírt, hogy vállalja az ellátást.
Persze ha bármi probléma lett volna én sem jövök haza. Azt hogy ezért megköveznek azon alapszik, hogy már sokan kiakadtak ezen amikor megtudták, de én aláírom, hogy aki a kórházban és az orvosokban bízik az igenis maradjon a kórházban.

Mot
Én most 17 hetesen éreztem először a babucit, de a lányom már 14 hetesen olyanokat rúgott, hogy ezt nem lehetett észre venni, ez nálam most még mindig csak szinte lepkeszárny ahoz képest. Szerintem a méh érzékenységén és a bébi temperamentumán is sok múlik. Még simán időben vagytok, úgyhogy az anyuci ne izguljon, nem sokára az lesz a "baj", hogy kirugja a baba az oldalát. :D

Brigo
Igen elhoztam a kicsit is. Én az a tipus vagyok aki még az orvosi ellenőrzésre se engedi ki a kicsit a keze közül :D

Sok cikket olvastam a kismamában, hogy anyukák azért adták be a csecsemős osztályra a gyereket, hogy tudjanak pihenni. Hát az anyaság nem a pihenésről szól, aki ezt még nem tudta annak most szólok :lol: Én akkor nem tudnék pihenni, ha nem velem van, de hát tényleg különbözőek vagyunk. Ezt persze nem neked írtam Brigo csak úgy eszembe jutott a téma kapcsán :)

Még egy két téma:
Háton fekvés:
sok dologra mondja az "irodalom", hogy nem szabad, én a Csengével a szülésig tudtam háton aludni, soha nem volt semmi bajom, biztos attól is függ, hogy hogyan fekszik a bébi.
A Szent Imrében jártam kismama tornára és ott a gyógytornász csajszi mondta, hogy úgyis megfordulsz, vagy felkelsz, mert ettől nem a baba lesz rosszul hanem te, mert ráfekszik egy fő érre, szóval ő azt tanácsolta, hogy akinek kényelmes aludjon csak nyugodtan úgy.

A másik ami a tiltó listán van a meleg vizes fűrdés:
Nekem életmentő volt minden este egy 10 15 perces melegvizes fűrdő, de néha 30 percet is bent voltam, és még túl is hordtam a babácskát. Ezt is megkérdeztem a gyógytornász csajszitól aki amúgy a szülészeten dolgozik, és azt mondta, hogy ő mind a 3 gyerekével minden nap vett egy nagy melegvízes fűrdőt és egyikkel sem volt semmi következménye.
Szóval azt mondta, hogy aki nem veszélyeztetett vagy kinyílt a méhszája az fürődjön bátran, sőt akik keményednek még jót is tesz, mert ellazít.

Turi:
Én sem voltam régen turi párti, de mostmár nagy hódolója vagyok.
Amikor rájössz, hogy a 3-4000 forintos rucikból kismilliót kell venni a kisembernek, mert naponta háromszor leeszi, összekakilja, vagy összepiszkítja, ja és mindezek fejében hihetetlen iramban kinövi akkor jön a turi.
Én döbbenetesen jó és márkás cuccakat túrtam a kisasszonyak.
Csak a példa kedvéért egy 6-7000 forintos Espirit pulcsit 700 ft-ért.
Én szerintem akkor is turiznék, ha bazi gazdagok lennénk :lol:

Ja és még egy kérdés:
Nem sok időm van netezgetni, szóval hol találok ilyen vonalzót ahol látszik, hogy mennyi idős a pocaklakó?
Üdv mindenkinek:
Krista
krista
 
 


Krista: én a www.lilypie.com-on csináltam a vonalzót. Oda nem kell regisztráltatni. Egyébként én is vettem a minap meleg fürdőt, mert úgy éreztem, hogy szükségem van rá. Nem történt semmi galiba. :) Sőt, akkor éreztem meg először igazán a mocorgást.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Az előző terhességgel én is sokat fürödtem, és sosem értettem, miért papolnak hasi vérbőségről... mert ugye amíg pici a pocak, teljesen vízben voltam, amikor nagy, akkor meg éppen a hasam nem volt vízben. Ha oldalra fordultam, akkor is teljes hosszban vízben voltam. Én is ráhúztam mindezek ellenére 1 hetet, pedig az utsó hetekben már olyan forró vizet csináltam, amit még éppen kibírtam.

A hátonfekvéssel sem volt bajom, még most is sokszor így alszom, de hát egy kismama úgyis forgolódik, mert egy idő után sehogy sem jó.

Én az angol turikra kattantam rá, nagyon jó minőségű és márkás ruhákat veszek a lányomnak, darabját 150-200Ft-t. És ebben a méretben még nincsenek is elhasználva, sőt, újakat is találtam már a kupacban.

Krista, rákattintasz valakinek a vonalzójára, és beadja a honlapot.
Vendég
 


Sziasztok,

Andykamam
Tenyleg szerencses vagy,nincs is jobb mintha ketfelol jon a segitseg :) Plane neany nyugosebb napjan a babanak.
En ferjjel vagyok nnagyon jo lemgaldva rendet tart maga utan,sot hak ell mosogat vagy vasal. Regebben emg porszivozott is,de most ohgy van aki besegit a takaritasban (miota dolgozom ) ettol mar meg van kimelve.ja es O vasarol be rendzeresen,utalnek tele pakkokkal meg +gyerekkel +terhesen cipekedni. :roll:

Kolena
En sem ajanlom a 0-18 kg ulest,jobb ha az elejen forditva van bekotve a kocsiban hordozoba aztan a 9-18 ules es vegul 18-36 ules ami mar vegig jo :)

Nolina
Szerinem ez a MOM ertek meg jo,persza tokeletes a 1,0 lenne de az nem mindenkinek jon ossze,meg a kgtol is fugg plusz a vervetel idopontjatol.Az UH a donto ugyis :D

Magnes
A 4D-n szerintem tutira kiderul a neme,en is lattam rogton annyira eles a kep :D
Bar "mindenben okos" kolleganom aki meg babat var,mar ketszer voltak 4D-n es nem tudjak a nemet..... Persze azon kollegak el is hiszik neki akik meg nem lattak ilyet,en mar nem annyira :? :D

Szana
Lenyeg hogy mar jobban vagy.
Senki nem tudja mi tortent Bunnyval,de remelem hogy jo lvannak azota. Eleg szep sullyal szuletett a babo korahoz kepest.

Kolena
Elsonel aen sme tudtam a nemet,de az anyai sziv megsugta hogy fiu es tenyleg az lett :D Mostmar akartam tudni minel elobb,egyszer eleg volt varni :wink:

Brigo
En sem vagyok turis,valahogy a boltoknak nem szeretem a szagat :oops: Csak olyan hasznalt ruhat adok a gyerekre ami a noverem kisfiaitol van, mert azokon nem latszik hogy mar hordta valaki.Jatekbol meg plane nem...

Ozi
Michiganbe, Ohioba vagy Californiaba szoktunk menni,ott vannak rokonok-ismerosok. Sosem tudni mit hoz az elet, az sincs kizarva hogy egyszer majd ott elunk par evig 8) A ferjem alampolgar meg a fiam en emg zoldkartyas vagyok :wink:
Cukik a kepek es tenyleg mennyire mas mint az itthoni.

Winnie
Jobbulast ,vigyazz magadra.

Niki
Ez a divatbemutato nagyon izgi lehet,majd tegyel fel kepet ha lesz.
Jaj ne is mond nekem hetfon jon az uj lany....

Krista
Hat igen gyerekek tudnak ruhat fogyasztani :D Tudom egyedi eset de en ezert veszek mindent kulfoldon,mert markas jo minoseget felaron lehet megvenni....sajnos..

Tinu
Udv itt :D

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Tinu: Üdv itt! Én is hétfőn megyek az AFP eredményért és a genetikai UH-ra!!!!! Hova mész?

Krista: Ez a hason fektetés nálunk is nagyon bejött!!! Most is biztosan alkalmazni fogjuk. Nagyon jó mindenkinek :lol:
Remélem mi is haza jöhetünk, majd a sarkamra állok. Te és hogy történt a beoltás? vissza kellett menni a kórházba? tudod amit a babának az 5. napon adnak be....
A lányom az első éjszakát örzőben töltötte, mert magzatvizet hányt, hát én alig aludtam, és hajnalban mentem érte, úgy könyörögtem ki, hogy velem alhasson. Persze vannak kismamák akik napokig vajudnak, és úgy kimerülnek, hogy élni alig van kedvük, azokat értem én is.
De erről jut eszembe, hogy a kórházban az első együtt alváskor amikor álomba merültem és a pici lányom felsírt, azonnal megébredtem és bár 3 baba volt rajta kívül a szobában, felváltva sírtak, én mégis azonnal tudtam, hogy az enyém sír. Ma is megdöbbenek ezen, hogy mennyire szoros tud lenni egy ilyen kapcsolat....
Örülök, hogy a turi szenvedéllyel nem vagyok egyedül :lol:

Niki: Kéz és lábtörést a bemutatóra!!!!

Mi van a fürdéssel? Én mindig teli kád jó forró vízben fürdöm, ez gáz?

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok! :)

Utálom ezt a szeles időt!

Holnap 4D, véget ér a "miért nem érzem a picit" para!!! :)

Kellemes napot!

:)

mágnes :)

Nem volt inszem, egyik petevezeték el van záródva!!!!
mot
 
 


Sziasztok!

Korena: magánrendelésre megyek (Urbán Márta) a Szent Imre kórházzal szemben. Eddig szabadságon volt a dokinő. :) Remélem, azért ha gond lett volna az eredményemmel, már rámcsörögtek volna. A 73 a születési évedet jelenti? Mert én meg 74-es vagyok. :wink: De nekem ez az első bébim lesz...

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok,


A meleg vizes fürdőt én is imádom!!!! Tegnap is először vagy egy 10 percig engedtem a vizet magamra zuhanyzásként, aztán meguntam és teleengedtem a kádat jó meleg vízzel és vagy még 10 percet ültem benne.:)


Én a turikat szeretném, ha lenne hozzá szemem.:( De én azt utálom, hogy a sok ruha közül nekem kell kiválogatni melyik a jó, és szerintem ehhez érzék kell. Én még a boltba sem tudok úgy vásárolni, hogy nekem kelljen válogatni, utálom....

Na most folytatom az okítást.

És a tábla:

Kép
Kép
Kép

csernusn
 
 


Hát mi hol vagyunk ?? :(

Pedig küldtem mailt:(

Vagy béna voltam ???:)
mot
 
 


:( :( :( :(

hol a tábla többi része?

:( :( :( :(

Andi


Kép
andykamama
 
 


Eltűntünk, mint az a bizonyos szamár a ködben... :?

Andi


Kép
andykamama
 
 


Mot!

Nyugtasd meg a mamát, hogy (ugye első babások vagytok?) első babánál még nem biztos, hogy olyan korán észreveszi a mozgást. De ahogy írtad, hogy buborékolást érzett, az már tuti, hogy a picúr.
Én vasárnap reggel vettem észre először, vagyis a 19. hét utolsó napján. Azóta ha figyelek, érzem rendszeresen, de nem olyan erős még a mozgás, szóval ha valami eltereli a figyelmemet, akkor nekem sem tűnik fel mindig.


Nyugi!! Drukkolok az uh-hoz.

Andi

Andi


Kép
andykamama
 
 


Sziasztok!
Kami vagyok a tavasziaktol. Igazsag szerint februar vegere vagyok kiirva, ami meg tel, de mivel ott kezdtem a babanetezest, ott ragadtam. Jo itt olvasgatni nalatok a dolgokat, nekem a kovetkezo "akadaly", amit be kell venni, az AFP lesz 2 het mulva, orulok, hogy ti mar irogattok errol.
Meleg vizhez csak annyit, hogy en minden este doglok egy kad meleg vizben... sose gondoltam volna, hogy ez arthat, elvegre ami nekem jo, az a babanak is, nem? Tegnap voltam pont dokinal es emlitettem is neki, aszonta semmi baj, furodjek csak. De nem orakon at. Ebben maradtunk.
Rugdalozas: en mar alig varom! Most meg csak az UH-kon lattam, hogy el es mozog, de ha erezni fogom, az majd megnyugtat. Jo lenne, ha minel elobb erezhetnem...
Jovok ide mostantol nezegetni a ti tapasztalataitokat, olyan jo benneteket "nagyokat" olvasgatni!!!
Ciao,
Kami
kami
 
 


tinu: igen 73-as vagyok, és én is a Szt. Imrében fogok szülni!
Magánra járok én is csak a Bardóczyhoz. :lol:

Én sem vagyok a listán :cry:

Kami: én is a tavaszból jöttem át, ez egy remek csapat....

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!

Régen jártam felétek, de most végre volt egy kicsi időm benézni :)

Mágnes, teljesen normális az előtej már ilyenkor is, nekem a 17. héttől van, akkor ijedtségemben én is körbekérdeztem egy csomó embert, de mindenki azt mondta hogy normális. Én egyenlőre szivacsos melltartóbetéttel oldom meg a dolgot napközben, itthon meg csak polo van rajtam, aztán annak nem gond ha foltos lesz.
Melltartóbetét beszerzésén már én is gondolkodtam, de egyenlőre kibírom anélkül.

AFP érték kontra baba neme: egyáltalán nincs összefüggés a kettő közt, tehát ennek alapján senki ne próbáljon meg szerintem következtetéseket levonni.

Babamozgás: én a 15. hét közepén már éreztem, pedig csak első baba. Valószínüleg én érzékenyebb vagyok a testem jelzéseire. De akkor még csak valami nagyon egyhe kis kaparászást/csikizést éreztem belülről, aztán az igazi erősebb rugdosások később jöttek. Párom a 20. héten érezte elöször. Nekem általában esete a legaktívabb (bár most is éppen rugdalózik) így könnyű volt olyankor "elkapni" a páromnak is.

Ja, és úgy tűnik nálunk kisfiú érkezik :) Bár ahogy látom a táblában már nem vagyok benne (meg is értem, olyan ritkán jelentkezem), így színezni nem lehet. De a vonalzómat színeztem :)

Dorka

Kép
szdorka
 
 


Andyka :)

Mindjárt felhívom és beolvasom soraidat!!! :)

Köszönöm!!!!

Kedvesem tusolás párti, nem szeret kádban heverészni, én olvasni imádok a forró vízben!!!!
mot
 
 


Kolena
Ezzel a hason fekvessel engem is jol beparaztak elsore,nem is tettuk hasra sosem.Nem volt tul hasfajos ezert nem kell ett mint praktika :D Ennek az lett az eredmenye hogy az en szuper nyugod gyermekemnek esze agaban sem volt forgoldni 6 hos koraig.Mire egy neurologus mondta hogy ha hasra fektetnem megoldona a dolog.Na de hat hogy hogy utalta szegeny....Ugyhogy megfogadtam hogy ellenorizetten a teso lesz majd hason :)
Igen erdekes ez hog szuels utan amr eberen alszik az ember.Nekem az elso ejjelt kulon toltotte,mert en az intenzivenvoltam a csaszi miatt (abban a korhazban az a szokas ) de utana vegig velem volt :) Most meg szerintem rgoton velem elsz mert az Isvanban a csaszisokkal sem bannak maskent.

En alapbol nem vagyok furdos,inkab zuhanyzom,persze telen ha hideg van neha OK,de most nem vagyom ra.

Kép
Kép
kataa
 
 


Szdorka
Gratulalok a kisfiuhoz :D A tabla csak veletlenul rosszul lett felrakva, mindenki benne van :wink:
En ugy tudom akinek van eloteje annak nem lesz gond a szopival,lehet hogy ez sem torvenyszeru,de ismeretsegi koromben igy alakult.Hat nekem nem volt elozoleg sem,meg most sincs meg...

Kép
Kép
kataa
 
 


Most látom csak, hogy Bunny-nak megszületett a kisfia! Gratulálok neki, remélem hamarosan hazamehetnek!
Valakinek van bővebb infoja róla? Lehet hogy mindjárt át is nézek a másik topikba!

Tontica-t nagyon sajnálom....
szdorka
 
 


No, akkor most nekirugaszkodom és megpróbálok feltenni egy tegnap készült uh-képet a még mindig kislánynak ígérkező bébiről.
Videón kaptuk, úgyhogy az előbb fényképeztem le a tv-ről, szóval nem a legjobb minőség, de akinek már avatottabb a szeme, szerintem ki tudja venni őt. Legalábbis nagyvonalakban. :)


Kép Ő lenne a kis balerina

Andi


Kép
andykamama
 
 


Júj, hatalmas lett :roll:

Andi


Kép
andykamama
 
 


Szia Korena,
Ismeros is vagy nekem! :) Te mondtad anno, hogy ilyen GYES stb. temaban kerdezhetunk toled, mert ilyen a munkad, nem? Jol emlekszem?
kami
 
 


szdorka: sokan nem vagyunk bent, szerintem csak valami kis malőr van a dologban :?

mot: én is könyvvel vonulok be a fürdőszobába fürdeni. Tudom, hogy nem egészséges, de imádok sokáig ázni és közben olvasni.
Amit még nagyon szeretek az gyertyafény, hideg finom vörösbor a párás pohárban forró fürdő közben.... hhhhmmmmm..... Isteni.

Kataa: Hiába aludt a lányom hason, későn fordult Ő is, már tiszta frászba voltam, mert mindent csinált már, de fordulni nem akart.
Tényleg volna összefüggés a kettő között?

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


andykamama: Oldalt fekve van a babád a képen ugye?

Kami: Igen én vagyok! :lol: Az ajánlat most is áll! :lol:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!

Bakker csajok, ez aztán a termés, ja és persze mot apuka :)

Nálunk elég egy rusnya idő van, de még mindig jobb, mint az a nagy kánikula volt.

Melyik másik topikban van Bunny? Egyébként miért indult meg a szülése?
Tonticát én is nagyon sajnálom. Nála már régebben megvolt ez a fertőzés vagy felfázás? Merthogy nekem mindig azt mondja a dokim, hogy semmi gond nincs, ha idejében észrevesszük, mert ki lehet kezelni.

Fürdés: Én Gergőnél végig fürödtem, mert jól esett. Ott is mozdult meg először. Most is fürödnék én, csak néha már kidőlök estére, így csak egy gyors zuhanyra van időm. Sőt, én szülés után itthon is fürödtem, pedig elvileg azt sem lehetne. Semmi bajom nem lett tőle, csak jól ellazított.

Fektetés: Én először próbáltam hanyatt fektetni, de az átkarolóreflex miatt ötpercenként ébredt. Aztán hasfájós is volt, jobb volt neki hason. És azt is olvastam, hogyha hasra tesszük le a gyereket, a kis lábai meg fel vannak húzva, azzal még jót is teszünk a csípőjének.

Ja, most látom csak, hogy a MAMA hátonfekvéséről volt szó :oops: :lol: Na ezt benéztem. Én fekszek mindenhogy, ahogy még tudok, bár háton valamikor nem kapok levegőt rendesen.

Dorka! Gratulálok a kisfiúhoz!

Kami! Üdv. itt! :)

Turi! Nekem anyu turizik 8) Olyan kis vagány ruhácskákat hozott annak idején Gergőnek, hogy a mai napig nem látok olyanokat, vagy csak tízezrekért. Nekem időm nincs rá.

Mot, aztán tessék majd feltenni 4D-s képeket!
Őzi! Szép a fiacskád! Szerintem a gépek között is lehet különbség, hogy milyen képeket csinál. Legalábbis ahogy nézem a Praxisban, meg Brendonban és egyéb helyeken készült képeket, tök másak. Vagy én látom másképp???

Az afp-nél meg szerintem sincs köze a gyerek neméhez, a fiamnál 1,2 volt, most a lányomnál 1,3.

Na kész, itt feladom! Már nem tudom nyomonkövetni :)

Üdv mindenkinek, cic
cicmerák
 
 


Én látom ám a balerinádat :)

Korena! Tényleg lehet tőled ilyen témában kérdezni? Mert akkor én is jelentkező lennék ám :wink:
cicmerák
 
 


Szia Cic,

Tonti hazajott Mo-ra meglatogatni a hugat, aki nemreg szult, es mire visszaert Barcelonaba, felfazott. Kapott antibioszt, de mar akkor voltak gorcsei is. A kovetkezo napok viszonylag jol teltek, de a het vegen sajnos megszuletett a fia...
kami
 
 


cicmerák: Én úgy tudom Tonticával méhlepény gondok is voltak, azt hiszem levált magától valamiért. Csak tudjátok azt nem értem, hogy most olvastam az egyik kismama lapban, hogy 284 gr-os (nem elírás) babát mentettek már meg, aki ma 4 éves és egészséges, miért nem igyekeztek jobban az orvosok?
Húzták az időt, mert amikor bement a kórházba élt még a babája, és min. egy napig hagyták, amíg meg nem halt a baba. Szörnyű

A csípő dolgot én is hallottam annak idején, most hogy mondod.... de rég volt...

Szívesen segítek, amiben csak tudok, nagyon szívesen.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Csajok: Bocsánatot kell kérnem, mert félre informáltalak titeket Tontica ügyben, az egy másis sztori volt, most olvastam el újra Tontica történetét, felfázás volt, nem volt méhlepény levállás. Bocsánat.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Andy
Kiveheto az UH persze :D Bar lanynak emg nem latszik,de a doki csak tudja mar :lol:

Kolena
Hat a neurologus ajanlasa utan bekemenyitettunk es par napra vegre megfordult,aztan is sokkal hamarabb csinalt mar dolgokat ,szerintem erosodott az erolkodesben :)
Tonica babaja kb 16 hetes lehetett,azt keptelenseg megmenteni sajnos :cry: A tudo erettsegen mulik minden ami 27-28 hettol esetleg befolyasolhato injekcioval..A tesom ikrei is korababak voltak,bar csak 1500 es 1700 grammosak voltak 30.hetre,de O mondta hogy voltak az osztalyon 350 grammal szuletett babak akik szepen fejlodtek.

Cic
Egyetertek,szupi hogy nme dagad a labam ebben az idoben :wink:
2006 osziben olvastam Bunnyt,oda is irogatott.
Jol irtad, a babafektetesrol ertekeztunk :)

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!
Technikai infot szeretnék:
Csináltam vonalzót a babákról, de nem találom, hogy hova is kéne tennem, hogy mindig megjelenjen a levél végén.
A profilban én nem találtam.
Vaksi vagyok? Help!
Köszi
Krista
krista
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: