Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


Kata,
köszi az infot a Canestenről, akkor el merem kezdeni a használatát Kép

Eszty,
h.tablettát írt fel, de azt mondta, hogy kiválthatom a krémet is hozzá. Esetleg te is használtad várandósan valamelyiket?

Mariann,
már hiányoltalak Kép Mi 12-én megyünk UH-ra, remélem, nekünk is mutat valamit Kép Én is nagy üvegfestésbe kezdtem, hiába, jön a Karácsony KépÉn is IKEÁs pelenkázót + kiságyat néztem ki, nagyon praktikus, hogy a pelenkázó később komódként funkcionálhat.

Apuka,
nagyon hasznosak voltak az infóid, köszi, nekem sem volt lövésem sem, hogy milyen járgányt nézzünk a manónak Kép

Erika,
a kislányod egy tündér, szuper a mikulásos szerelés Kép Hogy neked milyen szép pocid van már! Nekem még alig látszik, nem is lehet megkülönböztetni, hogy dagi vagyok vagy kismama? Dominika mit szól a kistesóhoz?

Puszi mindenkinek!
Móni
kirmon
 
 


Sziasztok!

Ide menekültem az otthoni felfordulás elől. Párom ma nekiállt tapétázni, de nem megy neki valami jól a dolog Kép. Engem most zavart el, hogy "ne legyek láb alatt", pedig szerintem csak zavarban van...Kép.

Engem annyira behülyítettek azzal, hogy ilyenkor még nem szabad (szerencsés) vásárolgatni, hogy egyenlőre nem is járok sehová nézelődni, mert tuti nem bírnám ki, hogy ne dobjak be egy-két dolgot.

Móni!
Ne aggódj a kilók miatt ennyire, ha Te nem érzed kellemetlenül magad miatta (nem mozogsz nehézkesen stb.), akkor biztos nem lehet nagy baj. Ha a terhesség előtt nem voltál nagyon túlsúlyos, akkor 11-16 kg-ig teljesen normális a hízás. Egyik barátnőm édesanyja a kisebbik gyerekkel 30 kilót hízott, de a szülés után nem sokkal minden visszaállt. Én még csak a 18. hétben járok, de már ötöt felszedtem. Annyire nem is látszik,pedig még a pocim is nagyon pici. Nagyon jó étvágyam volt az elején, és nem is fogtam vissza magam.
A folyadék miatt engem is leszídtak, pedig én 2 liternél nem iszom többet. Azt mondta a védőnő, hogy úgy lehet 2 liter, hogy abban legyen benne a gyümölcs, a leves, a kávé vagy tea, szóval minden. Nehéz betartani, de próbálkozom.

Éva!
Én először Sávai dokit választottam, de többszöri csalódás után most váltottam és Sóvágó doktorhoz fogok járni. Vele nagyon elégedett vagyok! De Béresről is csupa jót hallottam eddig.

Erika!
Nagyon aranyos a kislányod és az új cuccok is szuper jók! Csak két hét különbség van közöttünk, de Neked már olyan szép pocid van, nekem meg még mindig inkább úszóguminak tűnik... Mikor kezdett el nőni a hasad? Már én is várom nagyon, de valahogy nem akar látványosabbá válni.

Na, megyek segíteni az "ezermesternek", hogy még ma kész legyen a szoba!

Üdv: Brigi (17+1)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Kabala ide vagy oda, mi már megvettük a babakocsit. Az Auchanban nagyon megtetszett egy francia babakocsi, ami 2 funkciós, de a hozzá adott tartozékkal travel systemmé alakítható és az ára is egész elfogadható volt. A színe unisex: Bordó kockás - szürke. A hozzávaló autósülés-etető széket és megvettük, ugyanebben a színben.

Gyógyszerszedés ügyben: Van egy Teratológiai Tanácsadó, aminek ingyenes telefonszáma van (06-80/200-339), ahol kifejezetten várandósság alatti gyógyszerszedéssel kapcsolatban lehet kérdéseket feltenni. (Ha jól tudom, csak hétköznap munkaidőben él ez a szám.) Én már kétszer is felhívtam és nagyon készségesen segítettek.

Tegnapelőtt jártam a munkahelyem TB osztályán és finoman szólva is nagyon "kiakadtam". Az előzmények miatt már május óta kisebb megszakításokkal táppénzen vagyok és most kiderült, hogy ha nincs meg ebben az évben a 180 nap biztosítási időm, akkor nem a fizetésem hanem a minimnál bér alapján számfejtik az összes szülés utáni juttatást. A táppénz pedig nem számít biztosítási időnek. Még épp idejében szóltak, mert így decemberre kiírtam az összes megmaradt szabimat és így szerencsére épphogy elérem bűvös 180 napot. Viszont nagyon felháborítónak tartom ezt a rendelkezést, mert előtte hosszú évekig nem is voltam táppénzen és még arra sincs lehetőség ilyen esetben, hogy egy korábbi évet vegyenek alapul, csak a szülést megelőző naptári évet vehetik figyelembe. És mi van azzal aki pl. januárban szül és előtte ugyanígy itthon kell maradnia veszélyeztetett terhesként. Azt még azzal is büntetik, hogy később kevesebb pénzt kap?! Na jó, nem dühöngök tovább. Nem tudom érint e ez valakit, de ha igen, figyeljetek rá!

Üdv:
Humi (17+6)
humi
 
 

 
 

Sziasztok!

Én is rég jelentkeztem már. Mi jól vagyunk, tegnap kicsit kevesebbet mozgott a babó, gondolom a hidegfront őt is megviselte, de azért amikor egy kicsit el kezdtem aggódni akkor mindig jelzett hogy ittt van meg van jól van.
Ma szerencsére nem kell főznöm mert anyósékhoz megyünk ebédre.

Vásárlás: én nem vagyok babonás, így nem is nagyon foglalkoztam vele hogy ki mit mond mikor lehet vásárolni. Ha éppen megtetszett valami akkor azt meg is vettem ha volt rá keret.
Nekünk a graco babakocsi van közepes bolygó kerekes én nagyon meg vagyok vele elégedve, nagyon szeretem, nem rázta a gyereket, pedig toltuk macskaköves úton, és föld úton is, mivel az utcánkban nincs aszfalt.

Párom elvitte a kutyusunkat kozmetikába, most ment először kiváncsi vagyok hogy viselte.

Andi a nospát nyugodtan szedheted, a barátnőm is szedte terhesség alatt görcsölés miatt.

Melinda: nekem azt mondta a védőnő hogy ha úgy érzem hogy nem mozog a baba azonnal menjek dokihoz, ne várjam meg a saját dokimat, hanem ahol szülni fogok oda menjek be, és csinálnak uh-ot. Már csak megnyugtatásként is szerintem menj el dokihoz.

Mariann: én és az Eszti is 18-án megyünk a praxisba fél4 és 4-re. Te mikor mész? Úgylátszik babanetes tavaszi babák találkozója leszKép) Tök jó.

Sziasztok

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok! Köszönöm szépen a tanácsokat, megfogadtam, és tegnap elrohantunk délután a dokihoz be a kórházba. Ott megnézték a babát UH-n és meghallgatták a szívhangot. Azt mondták, hogy csak pihen.Kép A szívhangja jó volt neki, úgyhogy nincs semmi baj. Hétfőre azért még visszahívtak UH-ra, megnézik mégegyszer. Úgyhogy én is megnyugodtam, mert azóta már mocorgott. Azt tanácsolták amúgy, hogy igyak egy kis kólát és attól majd aktívabb lesz.
Köszönöm szépen mégegyszer a tanácsokat!
Most járok a 21. hétnél és április 17.-re vagyok kiírva.
Szerintetek mikor érdemes elmenni 3d-s ultrahangra? Hozzánk a kecskeméti van közel, arról hallottatok már valamit?
További jó hétvégét mindenkinek! Melinda
melinda24
 
 


Szia!

örülök hogy minden rendben van.
Én voltam a 16. héten is 4D-s uh-on, jó volt, de még annyi mindent nem lehetett látni, meg a doki sem volt az igazi. Én majd a 28. héten megyek, és már nagyon kiváncsi vagyok, most 26. hét végén vagyok uh szerint.


Szia Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk a Praxisban genetikus doktornőnél. Megnézte babócánkat és szerencsére mindent rendben talált. Nagyon aranyos volt a pici, egyfolytában ficánkolt. A quartett teszt erdeményére azt mondta a doktornő, hogy egyáltalán nem rossz és nem indokolja a magzatvíz vételt, legfeljebb a korom. Így most egy kicsit megnyugodtunk.
Még annyi történt, hogy ismét megerősítették, hogy kisfiú van a pocakomban.

Melinda:
Éppen ma kérdeztük meg a Praxisban, hogy mikor célszerű 4d UH-ra menni. Azt mondták, hogy genetikai viszgálatra a 18-21. hét a legjobb, látványnak azaz "mozizni", pedig a 28-32. hét.

Üdv:
Humi
(ma 18)
humi
 
 


Sziasztok!
Köszi szépen a válaszokat! Hát lehet, hogy nem bírjuk ki a 28. hétig. Kép Januárban gondoltuk, hogy majd elmegyünk megnézni a babócát, addigra már biztosan sokat fog nőni, kb. akkor leszek a 25-26. hét körül.
Az árakról tudtok nekem valamit írni, hogy kb. mennyibe kerülhet?
Azt szerettem volna még kérdezni, hogy csináltak-e valakinek toxoplazmózis vizsgálatot terhesség alatt? Én kérdeztem a védőnőmet, és azt mondta, hogy erről már lekéstem, és ezt a terhesség előtt kellett volna megcsináltatni. Nem egészen értek vele egyet, de nem tudtam meggyőzni.
Sziasztok! Melinda
melinda24
 
 


Sziasztok,

GabiKép
mi 13.00-ra megyünk, ez volt az egyetlen időpont mostanában. Következő dátum 29-e lett volna. Kár, hogy nem fogunk találkozni Kép

KirmonKép
úgy látszik hasonló az izlésünk.Kép Szerintem is praktikus az a pelenkázó. Én is azt szemeltem ki, amit majd komódként lehet később használni.

Sütöttem ma mézes puszedlit meg kalácsot. Kalács kicsit lapos lett, de azért egész jó első próbálkozásnak. Kép
Az elmaradt németországi út miatt kárpótlásul elutazunk anyukámmal 3 napra Bécsbe. Muszáj elmennem valahová, mert aztán szerintem kb. 1 évig nem tudok elmenni hosszabb útra. És nekem időnként pedig muszáj menni. (Imádok utazni.)

Szerintetetek mit csinál a Manó a pocakomban, mikor olyan vibrálás szerűséget érzek, annyira furi érzés. A rúgás az egyértelmű, de hogy ilyenkor valyon mit művel???



Mariann (20+5)
tmarianna
 
 


Sziasztok!

Melinda:
A Praxisban 8000,-Ft a 4D Uh, benne van, hogy videókazira veszik és kapsz fekete-fehér képet. Ha nem viszel kazit 500,- Ft-ért adnak, a CD-re, DVD-re írásért, színes képért ha ilyesmit kérsz külön kell fizetni. Ha beregisztrálsz a Neten és ott bemondod a kapott reg.számot akkor 1000,-Ft-tal kevesebb az ár.

Kirmon, Mariann:
Én is hasonló ágyat+pelenkázót keresgélek. Írnátok erről az IKEA-sról bővebben? Ára, színe, anyaga, stb.?
Köszi! Kép

Üdv:
Humi
humi
 
 


Szia Melinda!

Én az első terhesség alatt voltam toxoplazma vizsgálaton. Nekünk van cicánk, és a saját magam megnyugtatására akartam ezt a vizsgálatot. Elmentem a körzetihez, levettek 3 vagy négy fiola vért, felcimkézték, adtak beutalót, és ezekkel el kellett mennem az ÁNTSZ Parazitológiai és Virológiai laborjába a Bp. XIII. Váci út 174-be. Ott leadtam és kb 2 hétre rá volt eredmény. Akkor én nézettem toxoplazmát, rubeolát, chlamydiát hogy van e a szervezetemben, vagy fogékony vagyok e rá. Ez nálam a 13. héten történt, tehát nem a terhesség előtt!!!
goczane
 
 


Andi, Bogi, Kata koszi a megnyugtatast, a NO-SPA-t meg nem kezdtem el szedni, szivesebben szednem a magneziumot, az megsem gyogyszer. Azert a taskamban van, hogy ha gorcsot ereznek azonnal tudjak bevenni belole. Egyelore nem gorcsolt a hasam, igaz a hetvegen nagyreszt fekudtem.
Brigi, a Kismama internetes oldalat atneztem, de nem talaltam a cikket a lepenytapadassal kapcsolatosan.

Eva, megertem az aggadalmad, nalam a lepeny a mehszajon fekszik, ezert levalhat konnyen s ezert kell feljek. Kulomben kb. egyidosek vagyunk, en ma 22+4-nel tartok.

Humi orulok, hogy megnyugtattak a Praxisban.

Ildiko
kildiko
 
 


Sziasztok Kismamik!

Jó régen nem jártam erre, de most itt vagyok.

Humi!
Örülök, hogy megnyugtattak az UH-n. Szerintem a Praxisban nagyon értenek a dolgokhoz.

Karmen!

A kifőzésről: Én még az első babát várva vettem egy AVENT mikrós sterilizálót. Csak be kell rakni a cuccokat, alá 2 dl víz, és 750W-on 8 percig kell sterilizálni. Szerintem ez a legkevésbé macerás. Most 10 éves ez a műanyag sterilizásó, de semmi baja, még most is ezt fogom használni. Amúgy eddig nekem túl sok dolgot nem kellett strilizálnom, a mellszívót szoktam, meg a cumisüveget a miben elvitték a tejet.Mást nem használtak a gyerekek.

Más: A múltkor Te írtad, hogy a szeméremcsontod fáj. Hát azt már akkor is mondtam, hogy nekem is, de azóta... Már alig tudok menni, mindha a csontom ott alul szét akarna feszülni. 4-5 napja ilyen rossz. Persze,ha ülök, vagy fekszem akkor nem fáj, de ki tud annyit pihenni. Ma már fel is hívtam a védőnőt, hogy ettől ugye nem tágulok? Azt mondta, hogy csak,ha görcsölök, akkor vészes, ez ilyenkor az utolsó 2 hónapban előfordulhat. Nyomja a baba súlya. Ugye Te sem hallottál ezzel kapcsolatban mást?

Ildikó!
Tényleg, amennyit tudsz, pihenj, feküdj. Nekem a 26.héten még rossz helyen volt a lepény, most a 30. heti UH-n már magasan fenn. Talán később Te is megszabadulsz ettől az aggodalomtól.

Örülök, hogy mindenki szépen növöget. Én tiszta ideg vagyok, hogy húzzam ki minél tovább. Eddig semmi gond nem volt, mégis félek. Mindig mondom a babának, hogy jan. közepéig, ha kihúzza, akkor már OK. Érdekes, az előző 2 terhességemnél meg sem fordult az agyamban, hogy hamarabb is jöhet. Úgy látszik túlzottan ráérek. Az első babánál még nem tudtam semmit, boldogan vártam, másodszor kisgyerek mellett nem volt időm állandóan magammal foglalkozni, a jeleket figyelni. Most meg itt a Babanet, meg az internet egyébként is, ahol sajna mindent lehet olvasni.

Hét végén megvettem az összes karácsonyi ajándékot, ammiatt már nem kell futkosnom. Most még a babának kell pár dolgot beszerezni, azt is megcsinálom, mert lehet,hogy már januárban csak járókerettel tudok közlekedni olyan elefánt leszek.

Majd még benézek.

Kitty
kitty123
 
 


Sziasztok!

Egy gyors bejelentkezés: a terhesléses vércukor vizsgálat eredménye tökéletes lett, terhelés után is csak 4,9 volt, úgyhogy semmi probléma nincs. Egyedül a vasam lett kevesebb, arra kell szednem folsavat...

Viszont hétvéégn megvolt az első igen kellemetlen élményem: szombat hajnalban arra ébredtem, hogy iszonyatosan begörcsölt a bal vádlim, de úgy, hogy moccanni se bírtam, meg persze meg is ijedtem, nem tudtam, mi történik...Férjemet felkeltettem, hogy segítsen, erre szegény a másik lábamat kezdte el masszírozni, nem volt magánál még, én meg jól ráförmedtem, hogy 'Te hülye, az a jobb lábam'....Kép na ezen utána jókat röhögtünk, de az élmény nem volt valami kellemes...

Utánaolvastam, de ezzel igazából nem lehet túl sok mindent kezdeni, kalciumhiány lehet az oka. Majd megpróbálok több kalciumot bevinni...Ha meg már elkapta az embert, akkor meg ki kell bírni azt a két percet és masszírozni kell a lábat...

Ez volt az én helyzetjelentésem...Kép

Ma megkezdtem az utolsó előtti hetemet, most már a napokat számlálom csak visszafelé...Kép

Megyek issza dolgozni, úgy néz ki, most kicsit megszaporodtak a dolgok, de még ki lehet bírni..

Andi
bagandre
 
 


Sziasztok,

HumiKép
A Diktad bútorcsaládhoz tartozó kiságyról és pelenkázóról van szó. Az anyaga pácolt és lakkozott tömör fenyő. A pelenkázó/komód ára 39.900,-Ft, a kiságy ugyanennyibe kerül. Egyébként meg tudod nézni az IKEA honlapján (www.ikea.hu), ott válaszd a Katalógust, majd a Gyerekek IKEA-ját, majd a a Gyerekszobát.

AndiKép
Múlt héten a dokim felírt vasat, majdd mellékesem megemlítette, hogy elkezdhetem majd kálciumot is lassan, napi 1000 mg-ot, mert ugyan ha most még nem görcsöl a lábam, kb. 3-4 hét múlva már várható. Milyen igaza van Kép Mindenesetre ez legyen a legnagyobb problémám majd Kép

Mariann
tmarianna
 
 


Sziasztok!

Amikor elkezdett görcsölni a vádlim nekem is 2x500 mg Kalciumot kellett szednem. De csak akkor múlt el a görcsölés- és azóta egyáltalán nem jött elő- amióta Magnéziumot szedek. Szóval, ha nem a Ca hiány okozza, akkor meg lehet próbálni a Mg-ot is.

Kitty
kitty123
 
 


Sziasztok!

Melinda, azt hiszem, hogy talán te kérdezted a toxoplazma vizsgálatot: nekem a múlt héten jött meg az eredménye. A dokim azt mondta, hogy bármikor a terhesség alatt el lehet végeztetni, sőt javasolja is, mert ha pozitív, akkor tudják gyógyszeresen kezelni. Szerencsére nekem is és a cicámnak is negatív (nála is megcsináltattam Kép )így most már nyugodtan vagyunk. Szerintem menj el mindenképp, ne hallgass a védőnődre!

NÁlunk egyébként minden rendben. A kisfiam szerencsére ma már sokat mocorgott. Ilyenkor mindig megnyugszom.

Szerintem a Vörösvári úti kismamam boltostól lassan jutalékot kérhetnénk, mert annyit reklámozzuk! Kép Én is vissza fogok még menni, mert kellene valami elegánsabb tunika, vagy blúz, vagy valami ilyesmi.

Szép napot mindenkinek!

Kata (21)
katca
 
 


Sziasztok!

Kirmon,
énnekem canestern krémet javasolt a doki 2 naponta, + valami tablettát írt fel, amiben 4 db volt összesen. Most nem jut eszembe a neve, de holnapra megírom, felírtam valahová.

Lányok,
nekem szólt a védőnőm, hogy csináltak nekem hepatitis vizsgálatot és az eredményt kérjem el, mert ha nem lesz nálam mikor szülök, akkor autómatikusan beoltják a picit.

Énnekem pénteken annyit mozgott a babó, hogy nemigaz. Már azt hittem, hogy valami problémája van, de mikor otthon beszélgettem vele, akkor abbahagyta. Viszont vasárnap apuka puszilgatta a hasam és közben mondta, hogy rugjon párat. Addig nem volt semmi, de utána.. Kép Biztos felverte pihikéjéből. KépKép

Én is már csak a héten és jövőhéten dolgozom, utána 1 hónap szabi, majd táppénz. Viszont énnekem néha eszembe jut a szülés és a pici ellátása és néha "pánikolok". Pl. hogy milyen lesz a szülés, jól el fogom-e tudni látni a picit, jól fogom csinálni a dolgokat, stb. Nektek is eszetekbe szokott ilyen jutni?

Eszty 23+0
eszty
 
 


Sziasztok!

Lenne egy tök hülye kérdésem azokhoz, akik tudják, hogy milyen nemű a babójuk. Felmérést végzek Kép
Kinek mennyit mozog a babája - ez a kérdés.

Ugyanis mikor megmondom valakinek, hogy nem tudom fiú-e vagy lány a baba, egyből azt kérdezik, hogy mennyit mozog... és ebből ők bizton meg tudják állapítani, hogy fiú-e vagy lány.

Volt viszont aranyos kísérlet is. Anyósom kiterített elém egy zsebkendőt, és azt mondta, hogy vegyem fel. Hát én fogtam és felvettem, és azt mondta, hogy kislány. Próbáljátok ki, és utána elmondom, hogy melyik a kislány, és melyik a kisfiú Kép Kép Csak a hecc kedvéért Kép

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi,
nekünk kifiút mondtak és általában délután 14 órától szokta aktivizálni magát. Délelőtt is szokott mocorogni, de inkább délután a jellemzőbb. Persze ha hajnalban megébredek, akkor is rugdos, de gondolom akkor a helyezkedés miatt. Kép

Én ha kiterítek magam elé egy zsepit, akkor a jobb csücskénél fogva veszem fel.
Na, kisfiú, vagy kislány?KépKép

Eszty
eszty
 
 


Sziasztok!
Én kipróbáltam a zsepiset és középen fogtam meg, úgy emeltem fel. (???)
Amúgy nekem kb. 10 óra után kezd el mocorogni, van amikor csak délután érzem jobban, de van amikor este. Pont holnap megyek UH-ra, ahol meg tudják már lehet mondani, hogy kislány-e, vagy kisfiú.
Bogi!Kíváncsi vagyok, hogy mit írsz, és mit mondanak! Kép))
Üdv mindenkinek: Melinda
melinda24
 
 


Kitty! Ez az Avent sterilozálo nagyon tetszene, majd utána nézek hol és mennyiért lehet itt kapni.
Nekem most igy ideje ritkán fáj a szeméremcsontom. A dokinak én is mondtam 2 hete, azt mondta ez normális. Azota szerencsére most jobb a helyzet.

Melinda! Nálunk kötelezö a toxo vizsgálat, a terhesség alatt összesen 4x. Szerintem hülyeség ilyen sürün csinálni, a védönö szerint is, de ez van. Még mindig jobb mint az olyan városokban ahol egyáltalán nem nézik (pl. Halason)

Eszty! Nem tudtam, de én minden papirt igy a hepatitist is viszem a korházba, inkább legyen nálam. Csak a házassági anyakönyvet ne felejtsem el, tényleg mindjárt oda is teszem.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Kitty!
Jó neked! Én is szívesen megcsináltatnám (ha nem is négyszer Kép a védőnőmmel, de pont ő mondta, hogy nem. Majd kitalálok valamit, megkérdezem majd a háziorvost, hátha tud adni beutalót a laborba.
melinda24
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Melinda Kép
Titok hogy hol laksz?
Én a 20.héten voltam 4D-s uh-on Kméten a Tankó főorvos úrnál. Nagyon klassz volt, nagyon élveztük a "mozizást" Kép Egy órát voltunk benn, 8 ezret fizettünk. Színes képet nem kértünk, viszont vittünk cd-t, és arra tett a doki képeket, és két videóklipet is felvett. Csak ajánlani tudom. Ha érdekel akkor tudok tel.számot adni a bejelentkezésre, vagy elmehetek beíratni Téged a naptárba.

Eszty Kép
Nekem is csináltak hepatitis vizsgálatot, és az eredményt beírta a védőnő a kiskönyvembe. Ha azt viszem, amikor megyek szülni, abból is láthatják, nem?

Bogi Kép
A kisfiam általában akkor mocorog, ha leülök nyugodtan, vagy lefekszem, és leginkább estefelé. De például sosem "zavar" evés közben Kép

Andi Kép
A vádligörcs szörnyű Kép főleg éjjel az Kép Nekem az szokott segíteni, ha felkelek, és ráállok a lábamra, akkor megy ki belőle leghamarabb.

Humi Kép
Örvendek, hogy megnyugtatott a doktornéni Kép

Üdv,
Pumukli
pumukli
 
 


Szia Pumukli! Nem titokKép Szolnokon. Nem most mennénk még, csak később.
Találtam a neten a kecskeméti rendelőről egy honlapot, aztán ott találtam tel.számot, de azért köszönöm szépen.
Biztosan klassz lehetett Kép Mi majd ha minden igaz videókazit viszünk.
Üdv mindenkinek: Melinda
melinda24
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem kicsit lemaradva, de én is sikeresen elkaptam a náthát. Olyan a fejem, mintha víz alá dugták volna, és csak meredek magam elé...Kép. Valamelyikőtök említette a CORYZALIA (ugye?) nevű gyógyszert. Az ilyen megfázós tünetek kezelésére van, jól emlékszem?

Nagymamámtól közben én is hallottam egy eddig ismeretlen népi hagyományt a nem kérdésel kapcsolatban: állítólag akinek sokat és nagyon ég a gyomra, annak kislánya lesz. (????) Fogalmam sincs, ezt mire alapozzák...
Még mindig nem tudom eldönteni, hogy amit néha esténként érzek a pocimban, az már a Baba, vagy valami teljesen normális gyomor(bél)mozgás. Fura érzés nagyon, eddig nem tapasztaltam, de már arra is gondoltam, hogy a nagy koncentrálás és várakozás miatt halucinálok. És legtöbbször csak a bal oldalamon jelentkezik.

Eszty!
A hepatitist a Margitban az AFP-vel együtt csinálják először, aztán állítólag minden vérvételnél ismétlik, és az utolsó eredményét kell majd vinni a kórházba. Nem tudod, hogy nálunk mi a helyzet a toxo vizsgálattal? Én nem hallottam, hogy kötelező lenne.

Bogi!
Én a zsebkendő hozzám közelebb eső két végét fogtam meg egyszerre, és úgy emeltem fel. Viszont még nem tudom Babócám nemét, majd remélem a pénteki genetikai Uh-n kiderül. Most már nagyon kíváncsi vagyok a zsepi teszt eredményére!

Brigi
(17+3)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok kis kíváncsiak. Akkor lelövöm a poént.
Ha a csücskét fogod meg, és úgy emeled fel, akkor azt mondják kislány (én így emeltem fel Kép )
Ha középen, akkor kisfiú... Szóval ez már Esztynél meg is dőlt Kép

Én is holnap megyek UH-ra. Eddig nem akartam tudni, hogy mi lesz, de most már kíváncsi vagyok. A babó lánynak készült Kép

Egyébként a mocorgásra azt mondták, hogy a lányok lustábbak. Nos ez nem igazolódott be az alapján amit a két topicban írtatok. Teljesen egyformán akkor mocorognak jobban a babák, ha az anyuka pihen, vagyis ahogy a nagykönyvben meg van írva.

Remélem minden rendben lesz holnap, mert még egy véreredményért is megyek. Nagyon rossz lett az előző, remélem ez jobb.

Ja és este megyünk a kórházba a szülőszobára a szüléselőkészítő keretében. Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Brigi!

Igen én szedtem a Coryzaliat, és kb. 3 nap alatt teljesen elmúlt a a nátha. Már az első nap után kaptam levegőt, a második nap jobban voltam, a harmadik nap meg gyógyultnak minősítettem magam. Az első két nap óránként egy szemet lehet bevenni, nem lenyeni, elszopogatni!!!! (patikus szerint csak akkor hat, mert a szájon keresztül kezd már felszívódni...) Utána ne igyál kb 1/2 óráig. remélem segít neked is, jobbulást

üdv

Erika
goczane
 
 


Szia Ildikó,

nem irigyellek, nagyon félelmetesen hangzik a méhszájon tapadt méhlepény-dolog.
Nálam most talán kezd enyhülni a pánik, első két nap, miután megtudtam, szinte csak bőgtem. Most már eltelt lassan egy hét, minden napért hálát adok, és kicsit jobban vagyok lelkileg. Vettem egy kis homeopátiás nyugtatóbogyót, relaxálok, amikor csak lehet, és biztatom a babát. Sokat tudok most feküdni, mert anyu itt van, jövő héten meg a fiam megy hozzá. Az kicsit rossz lesz nekem, neki nem annyira, mert imád ott lenni. De most mindent megteszek, ha valaki azt mondja álljak fejen, akkor azt csinálom.
Drukkolok Neked is.


Brigi!

Nekem meg az Oscillococcinum jött be tavaly, szintén homeopátiás szer. Ezt egyébkény hetente egyszer, kisebb dózisban szedi október óta az egész családom, immunerősítés céljából. Eddig hatott...

Éva
evaanya
 
 


Sziasztok,

KarmenKép
az összes Avent terméket megnézheted az alábbi oldalon, árak is vannak. Az mikrohullámú sterilizáló ára most akciósan 8.500,-Ft (+4 db 260ml-es cumisüveggel, kefével). Azt, hogy ez tényleg jó ár-e nem tudom, mert máshol nem ismerem az árakat. Ha másért nem azért jó ez a honlap, mert nyugodtan lehet nézelődni, tanulmányozni.
http://www.tiva-med.hu/index1.htm (termékek árak a Baba címszó alatt találhatók)

Mariann
tmarianna
 
 


Kitty, valoban a 26. heten meg lent volt a lepeny es azutan folvonult? Nekem a doki azt mondta, hogy a 22. het utan mar nincs erre esely. De hatha megis?
Sokszor az az erzesem, hogy egyes orvosok szeretnek panikot kelteni.

Ildiko
kildiko
 
 


Sziasztok!

Ildikó!

Nálunk a doki a 26. heti UH-n azt mondta, hogy kb. a 30. hétig kialakul, hogy marad-e a lepény, vagy feljebb megy. A 26.-on még rossz helyen volt nekem is(mondjuk nem ért rá a méhszájra, de ott volt rögtön mellette), a 28.héten már kihúzta a papírról, hogy mélyen fekvő, a 30. héten már kifejezetten fent volt. Szóval ahogy nő a méh, változhat a helyzete, mintha egy lufit fújnál fel. Pihenj, és bízz benne, hátha Nálad is így lesz.

Jók ezek a népi babonák a fiú-lány ügyben. Az előző 2 lányom nagyon mozgékony volt odabenn, most Ő meg nagyon lusta. Eddig sose égett a gyomrom, most igen. És most is kislány. De mondták már,hogy milyen fiús a hasam, mégis lányok. Végül is 50% az esély,hogy eltalálják. Ha bejön, lehet híresztelni, hogy én megmondtam, ha nem,a feledés homályába merül. Mindig az marad meg a köztudatban ami bejön.
A Xantus Barbarának állítólag az összes UH-n lányt mondtak, de a jósnője biztos volt a fiúban, és neki lett igaza.Pedig Ők is biztos voltak szuper ultrahangon. Szerintem ez direkt lett kitalálva a Story-nak,mert olyan jól hangzik. Nem hiszem, hogy végig tévedtek az UH-n.
Bár multkor, mikor kórházban voltam, egy cigányasszony kifaggatott, és azt mondta, márpedig ennek a babának fiúnak kell lenni. Hiába mondtam, hogy a genetikai vizsgálat nem téved ebben a kérdésben, Ő azt mondta,hogy az nem tudja micsoda, de ez egy fiú. Jót kuncogtam rajta.

Éva!
Milyen az a homeopátiás nyugtatóbogyó? Megírnád? Úgy érzem, szükségem volna rá, állandóan aggódok valamin, jó lenne egy kicsit lenyugodni. Ezt gondolom lehet terhesen szedni, ugyanúgy mint más homeobogyót. Bár a multkor valamelyiken olvastam, hogy nincs tapasztalat terhesekkel, de azt sem írták, hogy nem lehet szedni.

Hallottatok róla, hogy van olyan homeobogyó, ami könnyíti a tágulát, és van olyan ami szülés után a sebgyógyulást? Valahol olvastam róluk, de nem emlékszem hol, pedig lehet,hogy hasznos lenne majd.

Kitty
kitty123
 
 


Sziasztok Lányok!

Most tudtam meg, hogy az AFP-m 2,2 MOM lett. Volt már valakinek közületek ilyen magas? Remélem, nincs semmi baj, most egy picit berezeltem ... Kép
kirmon
 
 


Sziasztok!

Nekem most az UH-n azt mondták, hogy kislány. Igaz meg se nézte a doki Kép Csak kértük, hogy nézze meg, és egyből mondta, hogy őneki első ránézésre kislánynak tűnt. Mindegy, majd a következőn Kép A gép becsült súlynak 1250 g-ot írt a 29. hétre. Úgy néz ki, hogy a cukor ellenére normális súlyú babám lesz, legalábbis nagyon reménykedem benne. CRL-t viszont a 12. hét óta nem mértek, és most is hiába kértem, nem mérte meg.

Kirmon!
Nekem nincs ilyen irányú tapasztalatom, ugyanis nálunk meg sem kapjuk az eredményt. Sem a dokim, sem a védőnőm, sem én, senki. Csak ha baj van, küldenek egy táviratot.
Egyébként tuti, hogy a 16. héten vették le?

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Kirmon!

Mindha úgy hallottam volna, hogy 2,5 MOM -ig normális. Egyébként azt mondják, hogy akinek egy kicsit magasabb, annak fia lesz, akinek alcsonyabb annak lánya.
Mit mondott az orvos? Ha Ő azt mondta, hogy OK, és az UH is jó, akkor ne aggódj.

Kitty
kitty123
 
 


Bogi,
Biztos jó időpontban vették le, mert tudom, hogy mikor fogant a baba, pont 16 hetes+1 napos voltam a vérvételkor (a babuka volt 14 hetes és 1 napos).

Kitty,
beszéltem a dokinénivel, azt mondta, hogy utánanéz, délután hívjam fel, de holnapra behívott UH-ra, és holnaputánra pedig valszeg a Schöpf-Méreibe kell majd mennem szintén UH-ra. CSak bízni tudok benne, hogy nincs semmi baj, igazából én nem érzem, hogy gond lenne, és most kicsit utánaolvastam, a magas érték nyitott gerincre v. koponyára utalhat, ezt azért már szerintem észrevették volna a két héttel ezelőtti UH-on. Azért drukkoljatok nekünk!
Móni
kirmon
 
 


Szia Kirmon!

Ezt a cikket 2003 dec. 03-n tettem fel ide , ahol foglalkoztak ezzel a kérdéssel is:
"Röviden összefoglalva az első olvasatra kissé talán bonyolultnak tűnő okfejtést az AFP eredményét illetően: kórosnak tekintjük a 0.7 MoM-nél alacsonyabb, illetve a 2.5 MoM-nél magasabb értéket, amennyiben a vérvétel megfelelő időpontban történt."

Szia Bogi!

Sajnos ülőmagasságot csaka 12. hétig mérnek (kb addig is tudják csak mérni), hisz a baba már olyan nagy utána, és annyit ficánkol, hogy nem tudják a későbbiekben mérni. A szonográfusok viszont a többi mért adat alapján (2-3 cm eltéréssel) meg tudják mondani, hogy épp mekkora a babóca.


Más: valaki nem tud esetleg egy helyet a neten, ahol az utónevek magyarázattal együtt fent vannak? A barátnőm azt mondja mikor ő terhes volt a kislányával megtalálta, de ez már 1 évvel ezelőtt és sajna nem emlékszik, hogy hol volt.

üdv
Erika
goczane
 
 


Sziasztok!

Brigi,
toxo vizsgálatot nekem abszolúte nem mondták. Nem hiszem, hogy kötelező lenne, mert akkor biztos mondták volna. Mint ahogy a szemészetet is előírták nekem, pedig csak 0,75 és 1,5 a szemem.

Bogi,
hát igen, a zsepis eset miatt és az alacsony AFP miatt nekem lányomnak kéne lennie, ehelyett fiút látott a doki. Most vagy rosszul látta a doki, vagy ennyire lehet a "babonákra" adni. KépKép

Már tele van a cipőm a karácsonyi lapokkal. Annyira is, hogy fáj a derekam reggel óta. Biztos a manó is rossz helyen fekszik, illetve a borítékolástól is fájogat. Remélem a héten készen leszek velük (6400 db) és jövő héten már csak pihikézni fogok. Egyébként van közületek olyan, akinek fáj a dereka?

Eszty 23+1
eszty
 
 


Erika,
köszi az idézetet. Mi a Babashop honlapon (http://www.babashop.hu/babashop/nevnapok.php) találtunk olyan oldalt, ahol a névnapok magyarázatokkal együtt fenn vannak, nemenként különvéve.
kirmon
 
 


Sziasztok!

Nem tuntem el, csak ritkan jutok a gep ele.

A homeopatiahoz nme ertek, de azt hallottam, hogy a tagulast segiti a malnalevel tea. Csak a 37. het utan fogyaszthato, napi 1-1,5 liter. en meg nem probaltam, viszont az elozo szulesemnem eleg lassan es nehezen tagultam, ugyhogy most majd kiprobalom. Artani biztosan nem art.

Erdekelne a Vorosvari uti kismamabolt, amirol irtatok. Pontosan hol talahato?

Reka
Reka
 


Sziasztok Lányok! Kép

Eszty Kép
A derekam sajnos nekem is fáj Kép De a gyógytornász azt mondta, hogy sajna még szülés után is fájni fog. Ezt is a hormonok okozzák, sokkal lazábbak az izmaink terhesség alatt, ezért fáj. Mindezek mellett nagyon "klassz" gyomorégésem is van.

Melinda Kép
Én egy másik 4D-s uh-on voltam, nem ott, amit a neten találtál. Az a Fráter Gy. utca, én meg a Kápolna u.-ban voltam. Gyakorlatilag kb. 200 m-re vannak egymástól.

Erika Kép
Az elektronikus könyvtárban van még a keresztnevekről egy könyv. Csatolom a linket, így több választási lehetőség van Kép Ez '98-as könyv. Ennél frisebbet nem találtam sehol, mi is ebből válogattunk.
http://www.mek.iif.hu/porta/szint/egyeb/szotar/nevek.hun

Kirmon Kép
Ne aggódj, éreznéd ha valami baj lenne....Az uh majd megnyugtat!

Üdv,
Pumukli
21+6
pumukli
 
 


Réka,
sajnos a pontos címet nem tudom, de a Flórián mögött van és a Óbuda piac melletti 10 emeletes házak aljában.

Pumukli,
nekem hála Istennek gyomor égesem nincs, csak a derekam fáj. De szerintem még rájátszik a borítékolás, úgyhogy már csak a héten kell elviselnem.

Viszont, olvastam itt a babaneten, hogy már csuklik a pici és hogy ezt érezni lehet. Mit kellene éreznem? Nem tudom, eddig nem érzem úgy, hogy más "mozgást" éreztem volna.

Eszty
eszty
 
 


Sziasztok!

Kikészít ez a nátha, ráadásul háromkor vizsgázom, meg holnap és holnap után is. Kicsit elegem van a suliból.
Azt hiszem Kittyhez hasonlóan engem is érdekelne az a homeopátiás nyugtató. Főleg erre a hátralévő két hétre.

Erika!
Köszi az infót a gyógyszerről, ma be is szerzem, mert így nem bírok koncentrálni semmire. Remélem nekem is ennyire beválik.

Eszty!
Én sem hallottam a toxo vizsgálatról semmit, de azért majd megkérdezem a védőnénit. Nekem is rossz a szemem, de erre egyik doki sem kérdezett rá. Szerencsére már minden hülye vizsgálatra elmentem (EKG, fogászat, belgyógyászat).

Éva!
Neked is köszi a segítséget gyógyszer ügyben, azt hiszem akkor az általad ajánlott szer tök jó lesz megelőzésre, mert most nagyon levert a lábamról a nátha, sokkal jobban, mint szokott, úgyhogy ezek után ezt kihagynám.

Megyek kicsit tanuli.
Szép napot mindenkinek!
Brigi (17+4)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Eszti nekem nagyon sűrűn szokott csuklani, és olyankor egyenletesen ugrál a hasam, általában alul érzem , fejjel lefelé van. Valamelyik reggel is annyira csuklott még feküdtem, és gondolom hogy hozzá ütődött a hólyagomhoz, majd nem bepisiltem.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Brigi Kép
Jobbulást kívánok! És sikert a vizygáidhoz! Kép

Eszty Kép
Én is olvastam, hogy csuklik a baba, de azt is olvastam, hogy ezt a mama minden megugrását rugásnak érzi, tehát, hogy ez számunkra nem lesz másfajta érzékelhető mozgás....
Az én fiam ma hiperaktív Kép Reggel 1/2 6 óta szüntelenül mocorog Kép Kép Edzésben tartja magát, boxbajnok akar lenni Kép

Pumukli
pumukli
 
 


Sziasztok!

Látom, hogy irogattok a toxo vizsgálatról. Szerintem ezt csak úgy alapból a legritkább esetben csinálják meg, mert elég drága és igazán csak akkor indokolt, ha van macska a családban. Nekem például indokolt, de még így sem a kórházban csináltatta meg az orvos, hanem az ÁNTSZ-be küldött el.

Tegnap ismét megijedtem rendesen, mert elmentem sétálni és egyszer csak erős menstruációs görcs kapott el. MÉg le is izzadtam olyan rossz volt. Pár percig tartott, aztán gyorsan haza siettem és lefeküdtem. Szerencsére utána már nem éreztem semmit, de nagyon rossz volt. Igaz az orvos mondta, hogy számíthatok fájásokra, mert tágul a méhem, de ez durva volt. Biztos nem tesz jót, hogy egész nap ülök, többet kellene mozogni.

Utána fogok most már járni a terhes tornáknak, csak egyedül még mindig nincs kedvem menni.
Kicsi fiam egyébként tegnap különösön sokat mocorgott. Nagyon örültem neki és végre az apukája is már jól láthatta, mert hát egyébként általában meg sem moccan, amikor meg akarom mutatni a férjemnek.

Kár, hogy későn olvastalak benneteket, így a zsebkendő fogást nem tudtam kipróbálni. Nekem azt mondták, amikor még nem tudtuk, hogy fiú, vagy lány, hogy mivel pattanásos vagyok, ezért fiú lesz. A lányos anyák bőre állítólag szebb, mert nekik női hormonokat termel a szervezetük, még a fiús anyukáké nem. PErsze lehet, hogy ez olyan hülyeség, mint az összes többi hiedelem, de nálam bejött.

Na, megyek dolgozni.

PUszi nektek. Kata (21+2)
katca
 
 


Szia Réka!

A kismamaruhabolt a III. Vörösvári út 5 szám alatt van, 10 emeletes panel aljában. Ha a Flóriántól sétálsz a 1 villamos végállomása felé, akkor megtalálod. (sokkal közelebb a Flóriánhoz). kártyával nem lehet fizetni mint kiderült, így érdemes kp-t vinni. Legközelebbi automata: Flórián Üh. 1. emelet CIB Bank, fsz: Postabankos, a felüljáró alatt OTP-s (vagy Bankomatos?)

Pumukli, Kirmon!

Köszi a címeket megnézem. Ha sikerül dűlőre jutnunk a férjemmel, akkor a táblázatba való bekerülés miatt megírom.

Brigi!

Gyógyulj meg, és kéz és lábtörést a vizsgákra! (azok régi szép idők...)

üdv

Erika
goczane
 
 


Szia Kirmon, Pumukli!

Köszi a címeket, megnézem. ha dűlőre jutunk a férjemmel, akkor a nevet felteszem ide, hogy a táblázatba is bekerülhessen.

Réka!

A kismamaruhabolt a III. Vörösvári út 5 szám alatt, egy panelház aljában van. Sétálj a Flóriántól az 1. villamos végállomása felé, és szinte a Flórián mellett van. Mint kiderült kártyával nem lehet fizetni, legközelebbi automata a Flórián Üh-ben fsz: postabankos, 1-. emeleten CIB bankos, kint a felüljáró alatt OTP-s (vagy Bankomatos???).

Brigi!

Gyógyulj meg,és kéz és lábtörést a vizsgához! ( azok a régebbi szép idők...)

üdv

Erika
goczane
 
 


Sziasztok! Kép

Olyan régen nem voltam s írtam (év végi őrület...) most pótolom. Nem is tudom honnan kezdjem a visszaolvasást...Majd szép apránkéntKép Visszafelé.

Szeretettel köszöntök minden új Kismamit, boldog és problémamentes gömbölyödést Nektek! Kép

Náthára vigyázzatok - sajnos azt tapasztalom, MINDENKI náthás! Nekem C-vitamint és Calcium pezsgőtablettát adott a háziorvos, plusz kamillás gőzölést javasolt. Eldugult nózira a Nazivin orrcsepp (max. 1 hétig használjátok!), és/vagy a STERIMAR orrspray (szintiszta tengervíz) használ. De az általatok ajánlott homeopátiás készitmény nagyon jó! Kép Sajnos a nép gyógymódról úgymint kalapkúra le kell mondanunkKép

Bogi
Jó a zsepiteszt. Közepénél, két újjal csippentettem fel. Utána olvastam, hogy az kisfiú. Te Jósnő!!Kép Kép
A babácska fiú, ami a mozgását illeti nagyjából igy néz ki: 1., Reggel 06:15-06:30 között, ébredéskor kicsit aktív. 2., Munkába menet 07:15-08:00, erőteljes rúgások köldök felett, nem szereti. 3., Délelőtt kb. 10-11h , kávé után felélénkül, csuklások, izgések-mozgások. 4., Ebéd után kb. 14-15 h, izgés-mozgás 5., Hazafelé 16:30-17:30 erőteljes rúgások, hullámzások, nem szereti 6., Este TV-zés közben vacsi után nagyon aktív, randalírozik (kb. 19-20 h) 7., Fürdés, lefekvés, pocak-kenegetés után a papa simogatását és hangját élvezi, kirakja a lábát, a könyökét, hullámzik jobbra-balra. Utána elalszom. Jobboldal: élénk reklamálás. Baloldal: nem annyira. Állítólag éjjel is rúg néhányat, a papa szokta simizni, én alszom. No, ez jó részletesre sikeredett, de kb. ez a napi programunk. Zajokra bármikor képes óriásiakat rúgni, ütni (pl. robbanás a TV-ben, autóverseny zajai, stb.) Nemtom mikor alszik... Bár van nap, amikor picit lustább, de nem jellemző.

Erika
Az ORIGO-n van ilyen, keress rá. ABC sorrendben a nevek plusz jelentésük, gyakoriságuk.

Gaby
Sokat csuklunk mi is, és sajnos a hólyagom is erős "taposásnak" van kitéve, hú, nagyon rossz tud lenniKép Pumukli, szerintem a baba csuklása nem téveszthető össze rúgássalKép Kép

Holnap ismét előadás a MÁV-ban (Darla, jössz?) 18:00 órakor. Andival megyünk. Hátha be tudunk lógni szülőszoba-látogatásra is. Kép

Sajnos még nem tudom a terheléses vércukor-vizsgálatom eredményét, igy némi lelkiismeretfurdalással tüntettem el a kókuszos tortát... Nem érem el a rendelőt, hogy megtudjam. Izgat igy Karácsony előtt Kép Muszáj(ly) enni, sajnos visszatért a már jól ismert gyomorégés. reggelente újfent arra ébredek, s néha a savszerű izé is feljön, nagyon kellemetlen. Gondolom, ez az egyre jobban összenyomódó gyomor miatt van. Ti is tapasztaljátok már igy a 26. hét körül? Ez csak rosszabb lesz? Kicsiket eszem és sokszor. Igy próbálom "átvészelni".

Sziasztok, további kellemes napot Mindenkinek!Kép

Szilvus
25+4
szilvus
 
 


Sziasztok!

Eszty, Erika,
Koszonom a cimet, valamikor majd meglatogatom oket, elkene mar 1-2 dolog.

Szerintem sem tevesztheto ossze a csuklas a rugassal, apro utemes rangasok (nem talalok jobb szot). En onnan ismertem fel, hogy adott utemben tobbszor egymas utan jott, pont ugy ahogy mi is csuklunk. Az en fiam sokat csuklott, es innen tudtam, hogy lent van a feje. Kép

Brigi,
egyutterzesem, en ma tudtam meg, hogy januar 3-an kell vizsgaznom, plusz meg karacsony elott le kell adnom egy dolgozatot. Es ez masoddiploma csalados emberekenek! Ennyit a kellemes unnepekrol. Kép

Mindenkinek minden jot!

Reka
Reka
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: