Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Anita: szeirntem nem késő még. Én Zsomával a 12. héten voltam először, de akkor nem tudták megmérni, és a 13. hétre hívtak vissza kontrollra.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Anita: nem igaz! A gyes alanyi jogon jár! Ami pecsétfüggő az az egyszeri anyasági, de ahhoz is 4db pecsét kell.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, ma megyünk dokihoz. És ma lesz a tarkóredő mérős UH. Annyira izgatott vagyok már! Nagyon szeretnénk látni a babát, a mozgását és mindent, ami vele kapcsolatos. Úgy izgulok!

A ruhákkal szerencsére még nincs gondom. Tavaly ősz óta sokat fogytam, így most bőven jók azok a ruhák, amiket akkor használtam. És még a gombok sem feszítenek. Persze már nem úgy nézek ki, mint májusban, de hát ez van. Fő a pocaklalók egészsége.

Szorítsatok nekem mára, hogy minden rendben legyen.

Mariannka
11+1

Mariann & Istvánka 2006.01.31.

KépKép
mariannka
 
 

 
 

Cory, köszönöm a segítséged! Épp most olvasom a családi net-t, és már látom, hogy igazad vanKép

Mariannka, nagy drukkkkkkkKép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


SziasztokKép

Nicika Kép
A vérnyomásom a mostani 24 órás mérés szerint sokszor felment 150/90-100 ra, de volt amikor csak 110/80 volt, ezért a doki egy szemmel megemelte és más elosztásba szedeti velem a dopegytet. A legjobb ha beláll majd 120-130/80 ra és feljebb nem megy. A dopegytettel az a bajom hogy a májam nem igazán birja igy tuti hogy terhességem második felére már mást fogok szedni, előzőnél is igy volt.
Aranyos a pocid.
Az enyém abszolut nem fog látszani majd csak nagyon a végén, de nem is bánom igazán, tudod nálam inkább az fog feltünni, hogy kevesebb leszek sulyban Kép

Mariannka Kép
Minden rendben lesz, hidd el, jó mozizást mára Kép

Anita Kép
Ugy ahogy Cory irta, időre szülésnél 4 pecsét kell a dokitól, koraszülésnél elég egy is ha jól tudom.

Csirippiri Kép
Az első trimeszterben nekem szinte eszembe se jutott hogy házasélet, annyira hulla voltam és álmos mindig, aztán a másodikban szépen bepotoltam KépKép a hormonok dolgoztak rendesen KépKép
Szerintem a poci szurkálást azért érezzük az elején jobban, mert ugye most nagyon látványosan nő a babóca, később már jóval lassabban és kiegyensulyozottabban növöget és nem terheli le annyira a szervezetet, majd a végén lesz már nagyon nyügi...

Paga Kép
A barátnőm szült ott és nem éppen áradozott róla, mondta hogy csak a dokija miatt volt ott, mert hozzá ragaszkodott, de a korházat szivesen elfelejtené örökre.... (mint általában van akinek valami bejön, van akinek nem, nem vagyunk egyformák)

Esztipeszti Kép
Ez az idő kriminális amit müvel, én magam részéről csak aludnék, dehát a fiam mellett ez elég nehezen kivitelezhető.
Csütörtöktől javulást igérnek, remélem nem egyik pillanatról a másikra lesz ujra negyven fok.

Ági
9+4

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Cory! Hogyhogy nem tudták megmérni 12 hetesen? Mi volt az oka?

Mariannka! Megy a drukk!

KépKép
nicika
 
 


Ágiboszi: koraszülésnél 2 kell.

Nicika: hát vastag a hasam, és így nem látták Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok

Üdv mindenkinek régieknek és újjaknak

mi most jöttünk haza viharos horvát nyaralásunkból
Kipakolás közepén tartok és csak beugrottam köszönni
igyekszem visszaolvasni, hogy képben legyek

ja és 12. hetes kismamik gratula Kép

tig
tigi
 
 


Ágiboszi! Én holnap megyek genetikau uh-ra a Szabolcs utcába.gondolom azért is fontos nekem mert 2 babó van a pocimba és azon jobban látszódik mind a kettő!Elvileg én a 11-12. hét környékén vagyok. gondolom akkor a tarkóredőt is mérik! Az afp-n mit vizsgálnak ?azon is genetikai eltérést,az egy vérvizsgálat?Állítólag ikreknél minden adat eltér az eredeti értékektől de hogy mi a normális azt nem tudják!

Nicika! Drukkook neked is a holnaphoz! Jó nagy a pocid!az enyém reggel kisebb és napközbe megnő,néha ki tudom akkorára nyomni mint egy 5 hónapos!Pedig a sulyóm normális!

Mariannka! Írj ha már megvan az uh eredmény!!!!

Lányok!Én ma írok utoljára mert elutazunk és csak 22-én tudok jelentkezni!Drukkoljon mindenki hogy a nyaralás alatt minden rendben legyen! Azért ma még írok!
tunka
 
 


Czuli:
Én SZTK-ba járok, igaz ott nincs UH, így a Nyírőbe utal a dokim UH-ra, és automatikusan ingyen kapok képet a pocaklakómról... (már 2x eddig). Múltkor elfelejetették odaadni, és utánam szaladtak a folyosón, hogy vigyem a képet is :-)

Kérdés: Fohagymát lehet enni a terhesség alatt? Mert azt olvastam, hogy antibiotikum hatású... így kicsit tartok tőle... pedig gyengém a bundáskenyér sok-sok fokhagymával...

Ja, és szerdán megyek újra dokihoz :-) Uh most tuti nem lesz... Talán hétfőn, de lehet, hogy akkor már kivárja a dokim a 18 hetes UH-ot... (baba ma 13 hetes, terhességem meg 15 hetes)
titati
 
 


Cory! Nem hüvelyi UH volt?

KépKép
nicika
 
 


Tunka, jó nyaralást! Vigyázz magadra! Kép
Mariannka, várjuk a beszámolót! Kép
Titati, szerintem a fokhagymától semmi bajod nem lesz. Legalább is én nem olvastam sehol, hogy nem lehetne enni. Én sztrájkolnék, mert én is imádom! Kép

Nekem pár napja elkezdődött a farkaséhségem, néha olyan éhség tör rám, hogy mindent fel tudnék falni! Sokszor kívánom a tejberizst!! Kép De tartom magam, és csak ritkán engedek a kísértésnek. Ha úgy ennék, ahogy kívánom, asszem pillanatok alatt meghíznék...Kép

Ti hogy vagytok ezzel?
Vendég
 


Én nekem még mindíg nincs farkasétvágyam! Persze ha gumicukorrol van szó az más! Az jöhet tonnaszámra!

KépKép
nicika
 
 


Hm, én most meggyszószt hamizok rántott husival, ez az ebédem made by anyósom. Fincsi.
Nincs kedvem az üzemi kajához itt a mh-en, eléggé zsíros, vizsont tápanyagszegény. Inkább hozom. Kép
Vendég
 


sztipeszti:
fokhagyma megnyugtató :-)

Farkasévágy nekem esténként van, és általában engedek a kísértésnek: kacsazsíros kenyér hagymával pl :-)) Egyik fő kedvenvc most...de (még) nem hízok...Kop-kop...
Én most sajttal-sonkával töltött bordát ettem petrezselymes krumplival (munkahelyi hami).

Nicika:
Annyit beszéltél már a gumicukorról, hogy pénteken én is vettem egy csomag békát :-)))
titati
 
 


Én olyan gumicukrot vettem tegnap hogy Haribos mix. Mindenféle haribos gumicuki fajta van benne! A kedvencem a kólás meg a meggyes, meg a maci, meg a gyümis! De csak a Haribot szeretem mert az kemény és lehet rajta rágódni!

Ja és nálam a vacsora általában egy nagy púpozott tányér összekockázott gyümi! Főleg barack, dinnye, alma és banán! Nyami!

KépKép
nicika
 
 


Csajok, a gumicukor "ragadós"Kép Péntek óta mindennap egy zacskóval... Asszem, lassan vigyázni kellKép Tegnap cseresznyéset ettem, alakja is az volt. Még sosem ettem ilyet korábban, de nagyon ízlettKép

Tunka, szép időt rátok, de olyan se legyen mint nekünk volt 2 heteKép Vigyázz magatokra!

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Úgy látom, egyedül én tudtam még ellenállni a gumicuki mániának. Én régen sem szerettem, és most sem kaptam még rá. De tegnap nagymami túrós-mazsolás álomsütijéből alaposan betermeltem, annyira éhes voltam, hogy le se vágtam szeletet, egyszerűen szájjal belefogtam...Kép olyan lett, mintha egy kisegér járt volna arra. Párom csak nevetett!!
Nálam a reggeli a tál gyümi!
Vendég
 


Ja, és Nicika, nekem is van egy pár garnitúra Lagoon fehérneműm. Nagyon szeretem. Kép
Vendég
 


Szaisztok Lányok!

Hogy Ti milyen kis falánkak vagytok! Én az eleján ettem rendesen, de most egy kicsit visszafogottabb vagyok, és néha úgy érzem, étvágyam sincs. A húst elég messzire kerülöm, viszont rettentesen vágyom egy nagy adag szalonnára lilahagymával.
Ma - a kalkulátor szerint - 9+5 naposak vagyunk, a múlt héten 2,4 cm-es volt a babóca.

Nekem néha enyhe görcseim vannak (vagy én érzem úgy?), és mintha az egyik oldalon feszülne-húzódna a hasam. Nektek is van ilyen?

Nicika, nagyon csinos a pocid, az enyém is hasonló, de azt hiszem, inkább felfúvódok, mint a kisbéka napközben.

Lányok, szül majd valaki a MÁV-ban?

kellemes pocaknövesztést nektek, a nyaralóknak sok szép élményt és jó időt kívánok!

Lyly

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Nicika: de igen, de így is bekavart.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Nicika, ki tudnád majd a táblában javítani: mi tulajdonképpen 1 hónapja próbálkoztunk csak. Köszííííííí Kép
Vendég
 


Eszti! Ez a Lagoon fehérnemű dolog honnan jött?

KépKép
nicika
 
 


Ja és Eszti már javítottalak csak az új táblát még lusta voltam feltenni!

KépKép
nicika
 
 


Kedves Paga!

Töxuper, hogy majdnem egyidősek a Pocaklakók!
Hát...émelygés néha, hányás még nem volt, nem tudom, lehet, hogy még most előjön a 12-13. hétig?

Puszi minden pocakosnak!

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Nem az van rajtad a képen? Nem látom jól a jelzést, csak sejtem, hogy olyan. De javíts ki, ha nem így van...Kép
Kértem már a javítást? Ha kétszer írtam, bocs. Kép Nem vagyok ám türelmetlen, csak úgy emlékeztem, hogy azt a levelet, amiben írtam, azt nem tudtam elküldeni...
Vendég
 


Szisz neked még nem is gratuláltam! Pedig ti is ma vagytok 12 hetesek!

KépKép
nicika
 
 


Eszti pedig sikerült elküldeni, mert már olvastam! Az a bugyi meg fogalmam sincs hogy tényleg Lagoon márka e mert éppen mosásban van, de tény hogy nagyon imádom mert nem szorít! Nem volt túl olcsó, de mégérte és ráadásul 100% pamut!

KépKép
nicika
 
 


Úgy döntöttem hogy csinálok egy kis táblát amit egyszerűbb frissítgetni! Persze a nagyot is frissítem, de nem naponta, mert azt nem bírom! Kép

KépKép
nicika
 
 


A nagy táblát pedig bármikor megnézhetitek a honlapomon, de ha frissítek akkor beteszem a közvetlen linket is! Remélem jó lesz így! A honlapom címe pedig a profilomban olvasható!

KépKép
nicika
 
 


És már 15-en vagyunk a táblában! Jó sokan! Az annyi mint 18 baba!

Jól elbeszélgetek magammal mi?

KépKép
nicika
 
 


Nicika: nagyon jó a táblázat Kép Nekem ez könnyebben át is tekinthető Kép
Nem lehetne azt is belevenni, hogy kinek hanyadik babája?
Uh-on még nem voltam, szóval még nem tudni, hányan van, de a többi adatot megadom, ha úgy jó?
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Oké Cory! Persze, nyugodtan add meg az adatokat, aztán téged is beleveszlek! És a kedvedért azt is bele fogom tenni hogy hányadik baba!

KépKép
nicika
 
 


Nicika: Budapest, 27 év, utolsó mensi: 2005.06.09., várható idő: 2006.03.16., 8+4 és 3. baba
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok

Mától én is hivatalosan kismama vagyokKép
Kaptam kiskönyvet, sőt beutalókat is, de meg kell kérdeznem a dokit nem lehetne-e a kórházba intézni a laborokat az ő neve alatt, így még a csapolással várunk.Kép

Nem vagyok túl jó hangulatban mert taknyosak a gyerkőcök, ezért nem is írtam.

Nicika szerintem nálam kiveheted, hogy ikrek, ne tévesszek meg senkit, gondolom tuti felszívódott a másik baba.

Ja és képzeljétek nem volt jó a védőnő mérlege így még nincs hivatalos súlyomKép

Megyek is vacsizni..........

sziasztok
becsi
Iklad
 
 


Na akkor az új tábla:
Kép

KépKép
nicika
 
 


Szuper a tábla Nicika!Kép Csak,hogy kötekedjek, ma 11+3 vagyunk (már "csak" 200 nap van hátra)! Csak annyiból számít, hogy már pénteken betöltjük a 12-t!Kép, meg a pontosság kedvéért! Bocsika! Ja, és 1.babánk, természetesen!
Amúgy tényleg köszi a fáradozást!

Kép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!

Nemrég értem haza a dokitól és az UH-ról, ezért gondoltam, írok beszámolót.

UH: hüvelyi UH volt. A vizsgáló szerint a baba teljesen "tankönyves", vagyis mindent megfelelőnek látott rajta. A hossza 4,2 cm, a nyaki redő 1,6 mm. Az UH-n bent volt a férjem is, és annyira, de annyira örült, hogy azt elmondani sem tudom. Hallgattuk a kicsi szívét is, láttuk ahogy mozog. Csodálatos érzés.

Az orvos nagyon rendes volt, csak 8 hét múlva kell mennem, viszont kaptam egy sereg beutalót, és mindent (labor, ekg, háziorvos, védőnő) meg kell csinálnom a következő vizsgálatig.

Szerencsére a lakhelyekkel sem lett gond, mert az orvos kérte, hogy minden vizsgálatot abban a kórházban végezzek el, ahol ő dolgozik. (Így ha valami elkeveredne, akkor utána tud nézni.)

Lassan szeretnék bekerülni a táblába....

Mariannka

Mariann & Istvánka 2006.01.31.

KépKép
mariannka
 
 


MariannkaKép Gratulálok a babódhoz, örülök, hogy minden a legnagyobb rendben!

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!

Mariannka!
Gratulálok!
Én még nem láttam a babócámat, szerda reggel kell mennem uh-ra. Már nagyon várom!

Becsi!
Meggyógyultak már a gyerkőceid?

Cory!
Mikor mégy dokihoz?

Nicika!
A tábla (a kicsi) nagyon-nagyon jó! Jó, hogy rátetted az is, h. kinek hanyadik baba, mert így látom, hogy 5-en is vagyunk 3. babások.

Már alig várom, h. a doki megnézze szerdán, és akkor mi is felkerülünk.

Mi a hétvégén Szlovákiában voltunk, kirándulni, túrázni. Már korábban lefixált pogram volt, ki volt fizetve a szállás is, így nem akartam a pocaklakó miatt lefújni az egészet, így viszont nagyon-nagyon fárasztó volt, ma egész np feküdtem itthon. Ebédet is a párom dobott össze, de a gyerekek közölték, hogy az íze nem az igazi, olyan "apás"Kép Fő az igyekezet!

Mindenkinek üdv: Rita

Rita
Kép
Dorka 10, Dani 12,5 éves
ritaa
 
 


Ritaa: két hét múlvára van időpontom Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Mariann: Örülök, hogy az Uh-n mindent rendben találtak! Olyan öröm látni a kis babókat, már most kis emberformájuk van! Nekünk az összes gyerek minden UH-n aludt, hiába piszkáltuk őket, bezzeg amikor kibújtak már nem voltak olyan nyugisak.
Egyébként hogy tudják ilyen pontosan megállapítani a tarkóredő nagyságát?
Nekünk csak annyit mondott az orvos, hogy nem lát eltérést és kész.

Ágiboszi: Igazad van, hogy bevállaltad az amniót, de mi annyira bíztunk abban, hogy ha minden vizsgálat jó eredményt mutat, akkor nagy baj nem lehet. Tudom, hogy ettől függetlenül is lehet gond, csak nagyon féltettük, nehogy mi legyünk a fél százalék.

Paga: A genetikai UH- ra nekünk az I.sz. Klinikára kellett menni, ott speciálisan az eltérésekre szakosodott orvosok vannak, akik észrevesznek olyat, amit talán a saját orvos figyelme elkerül. Nekünk az alacsony AFP miatt kellett. Később kiderült, hogy előbb vették le a vért az AFP-hez azért lett alacsony. A jó érték: 0,8-2,5 MOM, nekünk 0,7 lett.

Csirippiri: Nálunk az első 12. hétben 3x volt házasélet, utána mozdulatlanul feküdtem, meg sem mertem mozdulni, hogy ellazuljak. Szerintem nem lehet gond, ha egyébként nincs probléma, csakhát belülről kicsit mindig aggódok...

Tünde

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Tünde: nekem Zsomával lett 0,7 az AFP-m, és én utána a Szabolcs utcában voltam genetikai uh-on Kép Nekem időben vették le, és valszeg a súlyom kavart bele az egészbe.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Húhú! Hát a táblázatotokat nézve azért rendesen a legidősebb vagyok a magam több mint 36 évével.
Azért a táblázatba én is szeretnék bekerülni Nikica ha megtennéd! AZ adataim: Paga - Budapest - 36 - 2005.05.31. - 2006.03.07. - 1 - 2.
Köszönöm,

Paga

Gabi
paga
 
 


Nicika, nagyon klassz egy kicsi tábla! Tényleg sokkal áttekinthetőbb! Tök jó, hogy mindig megcsinálod! Amúgy megnéztem a honlapodat, meg a képeket rólatok! Tök jók!
Én ma már 11+6 vagyok, holnap pedig 12!!! Kép Én azért mégis azt számolom, amikor igazán betöltöm a 12. hetet, vagyis egy hét múlva.

Mariannka, nagyon örülök az UH-nak, és szerintem most már ne habozz, abszolút be kell kerülnöd a táblába!!! Kép Küldj majd UH képet!! Kép

Rita, neked is sok sikert a szerdához!
Vendég
 


Sziasztok!

Szex: Látom ismételten előkerült a szex téma, tegnap felvetette az orvos és a következőket mondta:
Sima terhesség esetén nem árt a szex, sőt. Ha a mama ellazul, az csak jót tesz a babának. Kerülni kell viszont a "lepedőakrobatikát". Felhívta a doki a figyelmet arra, hogy azokon a napokon, amikor menstruálnék (tehát előre kiszámítva azokat a heteket), ne szeretkezzünk, mert barnázás esetén nem lehet eldönteni, hogy a babával van-e gond, vagy csak a fokozott vérbőség miatt. A beszélgetés során végig a rendes (hüvelyi) szexről beszélt, és mondta, hogy különben azt csinálunk, amit szeretnénk...

Tünde: a tarkóredőt teljesen pontosan megmérték, de ez egy nagyon modern UH, olyan, amivel 4D-t is lehet csinálni. Nem tudom, hogy a gépen múlik-e, vagy a dokikon, de ráírták a leletre is a pontos adatot.

Nicika! Nagyon szépen köszi, hogy ilyen sok időt fordítasz a tábla karbantartására. Milyen adatokat adjak meg?

Cory: a súly hogy kavart bele az AFP eredménybe? Én is jelentős súlytöbblettel kezdeki neki, ezért vagyok kíváncsi.

Mariannka

Mariann & Istvánka 2006.01.31.

KépKép
mariannka
 
 


Mariannka: állítólag súlytöbbletnél lehet alacsonyabb az afp anélkül, hogy gond lenne, mert ezt normálják valahogy, de a statisztikák igazából átlagos nőkről szólnak, nem rólam Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory: értem. Akkor valószínűleg én sem leszek "átlagos". De akkor erről mindenképpen beszélni kell a dokival, ha jól értem.

Mariannka

Mariann & Istvánka 2006.01.31.

KépKép
mariannka
 
 


Nicika: Tiboldy Zoltánhoz járok és már itt is fogok szülni Sopronban. A szüléskor úgyis találkozunk a kórházban.
Adataim a táblához: Sopron, 26 év, utolsó menstr.:május 9, szülés: 2006.febr.14, 1.baba.
Voltál UH-on?
márti26
 
 


Nicika: Ja igen, a tábla nagyon tetszik, ez áttekinthetőbb!
A pocid nagyon formás, nekem még semmi...
márti26
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: