Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Rosszkedvűeknek: Már csak pár hét, és jön a tavasz, a meleg és a napsütés és mindenki jobb kedvre derül, lehet sétálgatni a szabadban, a friss, illatokkal teli levegőt szagolgatni. Én már nagyon várom, nem szeretem ezt a hosszú és szürke telet, a végére mindig elromlik a hangulatom.

Pgsuska én is gratulálok neked és köszi az érdeklődést. Kép A párom nem tud ide lejönni mostanában, csak ha lesz egy neki megfelelő állás. Reméljük ez hamar megoldódik. Én nem szeretnék Budapestre menni, mert itt olyan helyen lakom, ami tökéletes egy gyerek felneveléséhez. Amúgy mennék Budapestre, ha valami jó kis csendes helyen, kertes családi házban lakhatnék. Kép Nincsenek nagy vágyaim. Kép Mondjuk Dunakeszin. Ugyanis ott lakik a családom nagy része. Kép

Én is várom már, hogy megmozduljon a babó, meg kicsit nagyobb legyen, most még olyan picike, szerintetek van értelme annak, ha beszélek hozzá, míg ilyen pici? Mennyit érezhet meg a külvilágból?

Pénteken leszek 8 hetes. Ó már csak egy hónap és talán alábbhagy a hányinger. Kép

Kellemes estét mindenkinek.
pipacsvirág
 
 


Sziasztok,

Végre voltam uh-n, minden rendben, szívhang is ok, CRL 13 mm. Kaptam kis képet, de nem scennelem be mert nagyon nem látszik még így sem semmi. Sajnos olyan rövid ideig tartott a vizsgálat... Kép legalábbis szerintem
Szerencsére pont kinézett a folyosóra az orvosom mikor megérkeztem úgyhogy rögtön behívott uh-ra, nagyon hamar otthon voltam.
Nalunk is jó ha párom nem jön, mert hozzám se szól szinte (sport-újságot olvas) és feldühíti magát ha vmi miatt nem hívnak be. Nem bír várni semmire egy percet se...

Nemesek, a Trisztán név nekem is nagyon tetszett, de férjem elvetette. Nekem kedvenc filmem a Szenvedélyek viharában!

Zsuzska, gratulálok az esküvőhöz én is várandós voltam (27 hetes), de mi ragaszkodtunk a Valentin naphoz (randi meg eljegyzés évforduló) ezért már jó nagy volt a pocak, de a vacsora előtti képeken még nem látszik. Szerinted neked már látszani fog?

Holnap elmegyek a védőnénihez. Sajnos az itteni (új lakhely) nem olyan túl szimpi, de ez van...
Aki a várandósságom alatt volt (régi lakhely) nagyon ari volt, aki miután szültem (átmeneti lakhely) az is nagyon aranyos volt és kiderült hogy még énhozzám is ő járt ki annó.

Pipacsvirág, én is nagyon várom már hogy nagyobb legyen, így olyan furi kapcsolatot alakítani vele... bár állítólag már létezik a lelki kapcsolat. Kép

Nagyon lelkiism. fudalásom van, túl sokat eszem. De csak ekkor nincs hányingerem!! Szerintem jó ötlet hogy leírjuk mit eszünk, csak a nap végén lehet elbőgöm magam.
Pl mai nap:
reggeli: lekváros kenyér, délelőtt: gyümölcskenyér, ebéd: krumplifőzelék, uzsi: kifőtt tészta ketchuppal, vacsi: Mc-i saláta, nugets, shake
Hát mindettől jól megnőtt a hasam. Már 54 kg-ről felmentem 55,5-re. Előző babával 20 kg-t híztam, szerencsére 19 lement (15 kg 3 hónap alatt)
Szóval ne aggódjatok!!!Kép De lehet hogy csak magamat nyugtatom!

Jó éjszakát mindenkinek!
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!

Na, végre láttam a babucit UH-n! Minden rendben, megvan, jó helyen van. A leleteimmel nem nagyon foglalkozott a doki, mert azt mondta, hogy 12 hetes koromig nem ad semmiféle gyógyszert, hacsak nincsenek nagyon durva tüneteim. Mivel nincsenek, egyetértettem. Azt mondta, ha négy hét múlva is bacis a vizeletem, akkor kezeljük. / egyébként szerinte csak belecsurrant a folyásom, ez nagyon gyakori/. Szóval van képem a babámról, nagyon megkönnyebbültem! Legközelebb márc.16-án megyek, addig semmi teendőm, csak szedni az Elevitet.
A jósláshoz: köszi a bíztató szavakat! Nem foglalkozozm vele, őszintén szólva eszembe sem jutott azóta, csak amikor valakinek meséltem. Nem voltam még ilyenen, de nem is hiszek benne. Az asztrológiában igen. Egyébként a férjem nagyon elkezdett eziránt érdeklődni az utóbbi időben, és valamikor pár hónapja Balázsnak meg is csináltatta a horoszkópját egy asztrológussal. Sok érdekesség mellett az jött ki, hogy 3 éves korára kistesója lesz! Férjem hitetlenkedett, mert ő kicsit később akarta volna a babát, én viszont nagyon akartam, és tessék: annyira akar jönni az én drágám, hogy tabletta mellett is megfogant Kép Akkor meg minek akarna elmenni? Csak erre gondolhatok, semmi negatív Kép

A baba-mozgást én is nagyon várom, az csodálatos! Persz a végén tud kellemetlen pillanatokat is szerezni, de az is nagyszerű! Én is remélem, hogy a második még hamarabb érezhető!

Akartam már korábban kérdezni: van még valaki rajtam kívül, aki szoptat terhesen?

Nemesek, így a második émelygős időszakomat élve már egyszerűbb néhány dolog: pl., a páromnak csak röviden céloztam arra, hogy lassan nem lenne muszáj a fél arcvizes üveget magára öntenie, azonnal vette a lapot. Az első terhességnél ő sem értette, hogy eddig szerettem az illatát, most meg mi van? Az mondjuk megnyugtatta, hogy a saját parfümömet sem bírtam elviselni!

+ adatok hozzám: Budapest, 20.ker., és 32 éves lettem januárban Kép Lehet, hogy sikerült ebben mindenkit überelnem???

Sziasztok!
Judit
jucc
 
 

 
 

Anikó,
az étkezési tanácsadó foglalkozik az étkezési zavarosokkal(anorexia, bulémia, kényszerevő) is?
Ha igen, hogyan lehet eljutni hozzá? És ez sztk alapon megy vagy magánúton?

Rólam:
Hétfőn kezdtem leszokni az utróról, hát nem reagáltam túl jól a dologra. Kép Tegnap és ma is volt minimális barna. Dokit nem hívtam, majd holnap, ha újra lenne barna. Pedig már kezdtem fellélegezni, mivel 3-4 hete nem volt...
Remélem nem lesz gond!!!

Falina,
12+6
falina
 
 


hello csajok!
képzeljétek vettünk a párommal egy terh.-naplót.berongyoltunk egy könyvesboltba és pont a legolcsóbb volt a legszimpibb:TERHESSÉG hétről hétre(NinaGrunfeld),1980FTKép,de azért szerintem nagyon jópofa,minden fontos dolgot leír,képekkel illusztrál és én is beleirogathatok naponta.erre a hétre pl azt is írták(többek között),hogy a baba úgy néz ki,mint egy hal a túlméretezett fejévelKépKépKép,beszóltak!
de ír mindenről,még a megfelelő gyógyteákról,hányinger elleni módszerekről,utazásról,súlyokrólKép,diétákról,stb
na szóval nekem tetszik!!!
Pipacska,
milyen fura,hogy én 7+3,te7+6 mégis egy napra vagyunk kiírva,azt hittem legalább egynapom szexeltünkKép
én is azzal doppingolom magam,hogy mindjárt itt a tavasz,olyan jó lesz!
nálunk inkább a párom szövegel a hasamhoz,bár amióta nézegetem a baba-naplómat,benne a képeket,egyrejobban érzem úgy,hogy nem egy "pacni"hoz beszélnék-már elnézést a hasonlatértKép
Jucc!
örülök,hogy láttad végre te is a pirinyót
Csajok!
a kajával azért tényleg vigyázzatok,csak egy picitKép.tényleg nem kettő helyett kell enni,vlki a szoptatás alatt hízza fel a legtöbbet és utánna teljesen kilesz,mert mocskos nehéz lesz leadni,ráadásul pont elég nehéz lesz a lábnak,hátnak a baba,nemhogy a lerakódott kaja.
én nekem is kong állandóan a hasam,márpediig ennyire üres nem lehet(akkor még tele lenne hűtő)Kép, de azért odafigyelek:a húst pl.nagyon kívánom(bizti fehérjére bukik a drága),de azt csak zöldséggel,savanyúsággal vagy magában eszem,nem is lesz utánna hányingerem,csak,ha megspékelem kenyérrel,tésztával,vlmivel.
a napi ajánlott fehérje bevitel MINIMUM 75g,
de ez megfelel 100gfőtthalnak(ezt mostanában nehezen nyomom le torkomon),75golajos hal(ezt végképp,pedig imádom),100gtúró,75g sovány sajt,2tojás,150g lencse v.bab
a lényeg,hogy kb.1500 kalória bevitel az ajánlott!
én nem azt mondom,hogy ez szentírás,én is ráugrok egy kis csokira,kakaóscsigára,tojásos nokedlire...,de utánna picit visszafogom magam és egyszerre nem tömöm tele magam,mert úgyis kihányom,de legalábbis rosszul leszek tőle, a gyomram meg fél óra múlva úgy kong,mintha meg se történt volna a lakoma.nagy mocsokság ez kérem szépen!!!
mellesleg én sem alszom valami jól és sok a rossz álmom,de ez is normális az okosok szerint!
na jó reggelt mostmár mindenkinek
7+3

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Hopp, hopp, hopp, vigyázzunk csak azokkal a kalóriákkal! 1500 kalória az egy fogyókúrás diéta, egy átlag egészséges (nem terhes) nő kalóriaszükséglete általában 1800-2000 kalória egy nap. Terhesség alatt átlag 2300 kalóriára van szükségünk, szoptatás alatt pedig még többre, 2500-ra. Ha alapból vékony vagy, akkor lehet több is, ha alapból duci, akkor kevesebb ajánlott. Ha akarjátok, megkeresem melyik Kismamában olvastam.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


bocsika,lehagytam a minimumot!
tök igazad van,így egy kicsit félreérthető.az adataid jók,az 1500kalória főleg az étvágytalanokra vonatkozik.még jó hogy figyelsz!Kép

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Sziasztok! Kép

Ma már jobban érzem magam, remélem, már csak javulni fog az állapotom. Ma azért jöttem be dolgozni, hogy egy kicsit tudjam Veletek is beszélni Kép

Kóbor: én is most nagyon szeretem a gyümölcsöket, a salátákat. De ami a legrosszabb, ugyanúgy kívánom a csokit mint korábbam (nem tudok ellenállni). Csokit egyáltalán nem lehet enni? Cukorral kapcsolatban: a teát már mézzel iszom Kép

Ancsipancsi: a védőnőt a dokim ajánlotta és azt mondta, hogy a legjobb, ha a korházból lesz valaki… Mi az az sztk? A háziorvosomnál voltam még novemberben vérvételen, minden rendben volt. Amikor nagy hasfájásokkal mentem el a nőgyógyász dokihoz, akkor csinálta meg a rákszűrést, de akkor még nem tudtam, hogy babát várok. Most már orvosilag 9-ik, gyakorlatilag meg 7-ik héten vagyok. Elküldöm az adataimat Pennanak és akkor a táblázatban mi is megjelenünk Kép Hál’ Istennek nem volt nagy lázam (úgy gondolom, mert nem találtam otthon a lázmérőt), de már úgy néz ki, hogy jobban vagyok, miután tegnap korábban mentem el haza a munkából és ittam 4 teát mézzel Kép

Pipacsvirág: nekem is korábban (most is néha reggelente) olyan hányingerem van, hogy néha reggel semmit sem eszek, csak mézes teát iszok. Úgyis, ha majd éhes leszel, akkor valamit megkívánsz! EGYÉL SOK ALMÁT és más gyümölcsöt is! A pároddal kapcsolatban: kívánom, hogy minél hamarabb oldódjon meg a probléma és hárman együtt folytassátok az életet! Kép

Bodza: én is már elmondtam a főnöknek és nagyon örült, de utána meg belegondolt, hogy keresnie kell majd helyettem mást Kép

Penna: Bekerülhetek én is a táblázatba? Elküldöm az adatokat:
Nick: Tmarie
tesó: első bab
Utolsó menzesz: 2004. 12. 19
Várható születési dátum: ?szept 25
Kórház: Péterfy
kor:25 év
lakhely: Bp.,XIII ker (2005. dec-ig), azután X ker


Kismama: amikor nekem az orvos felírta a gyógyszert, akkor még nem tudtuk, hogy babát várok. Ma megnézem, hogy mi a neve (de ott azt írták, hogy terhes nőken nem próbálták).

Zsuzska: mikor lesz az esküvőd? Sok boldogságot! Tatai vagy?

Nemesek: köszi Kép , már úgy néz ki, hogy javul az állapotom.

Nyúlné: Te is a Péterfy-ben fogsz szülni? Ki a dokid?

7(9)? + 4
tmarie
 
 


Tmarie! Én is a XIII. kerületben lakom, és szintén idén leszek 25 éves. Kép Sőt, mi is a 9. hétben vagyunk. Tök jó.

Mit csináltok, ha munka közben rátok tör az álmosság? Mostanában délelőttönként teljesen használhatatlan vagyok, csak aludnék, dehát még muszáj dolgozni.

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Sziasztok!
Érdekes ez az evésmizéria. Én a sokat felszedettek közé tartozom.Azt kell, hogy mondjam nagy bajban vagyok. Tegnap este 7-kor ettem, mondom magamnak akkor ez az utolsó evés, majd reggel, hát ne tudjátok meg epehányásra keltem hajnali 4-kor.(egyek vagy ne egyek ez itt a kérdés)Ez rosszabb mint ha rendes kaja jönne ki. A párom jól meg is bántott hajnalok hajnalán már sírtam.Azt mondta, hogy milyen jó tudom produkálni. Neki nyers a humora, normális körülmények között egyébként röhögnék, de most valahogy nem volt kedvemKép.Szegény nem győzött bocsánatot kérni.

A szagokról annyit,hogy ő karira kapott tőlem egy Brut sprét.Én nem kerteltem megmondtam neki ha nem akarja, hogy hánnyak akkor ne használja.Egyszer kétszer még próbálkozott, de mikor látta,hogy rohanok ökölődve a wc-re feladta.

Pipacsvirág
így már minden érthető, nagyon sajnálom.Figyeld meg akkor fog megoldódni amikor a legdevésbé számíttatok rá.Fel a fejjel!!

Falina
egykicsit tájékozatlan vagyok.Mi a az utró?

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Érdekes egyébként, hogy te 9+4 vagy, én 9+3, mégis neked szeptember 25-öt, nekem meg szeptember 15-öt mondtak. Mindkettőnknél első baba.

Ennek mi az oka?

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Sziasztok,

Nemesek,
en az elso terhessegemnel eleg keson, valamikor a 20. het tajeken kezdtem erezni a babamozgast. Lehet, hogy mozgott mar elotte is, de en meg nem tudtam milyen az. Most nem tudom osszeteveszteni massal. Ma mar tobbszor ereztem, ilyenkor leallok egy kicsit es suttogok neki. Ugy olvastam, a 15. hettol kezd el hallani, hat en mar joval ezelott es sokat dumcsizok neki. De nem csak en, hanem az 5 eves fiacskam is.Kép Estenkent elmeseli neki, hogy mit csinalt es olyan aranyos, amikor arra keri, hogy neki is mozogjon. Meg nem igazan lehet kivulrol megerezni, ezek inkabb olyan belso simogatasok, mint mar irtam is.

Judit,
En is betoltom a 32-tot ebben az evbenKép

Falina,
En Franciaorszagban elek, igy nem tudom, mi a helyzet ezzel kapcsolatosan otthon. Itt ez maganuton megy. Remelem nincsenek ilyen gondjaid, amiket leirtal?!
Leszidni azert szidott le ( ez igy azert tulzas, de tegnap egy kicsit ki voltam bukva), hogy csak most mentem hozza.
De nem izgat mar annyira a mai napon.
Az elso terhessegem 49 kilorol kezdtem. 23 jott ram azaz 72-vel szultem. Most ezt a terhesseget 55 kilorol kezdtem es most vagyok 59 kilo. Egyebkent picike vagyok, csak 155 cm.
Ami azt jelenti, hogy normalisan 50 kg a normal sulyom, ami azt jelenti, hogy mar 9 kilo felesleg van rajtamKép.
Ezzel a tanacsadoval fogytam le az elso baba utan, azutan nem tarottam be az evi ket alkalmat es most megint megjelentem nala, harom ev utan Kép
Lehet, hogy inkabb ennek nem orult?
Na nem untatlak benneteket.
Leirom azert mit ettem tegnap, csak ugy:
Reggeli: ket cerbona egy pici vajjal es egy tejeskave
Tizorai: egy alma es egy joghurt
Ebed: Parolt hal + parolt rizs
Egy szelet camambert sajt egy pohar tej
Vacsora: 1 tanyer husleves megpakolva zoldseggel es husival.
Ha szerintetek ez sok?
Egyebkent mint irtam, nem erdekel mar annyira mint tegnap. Van egy jo mondas: Nem ketszer annyit kelle enni, hanem ketszer jobb minosegut.
Megprobalom betartani, azutam meg majd meglatom

Alvassal kapcsolatosan nekem kb 3-4-szer fel kell kellnem wc-re menes miatt. nekem is rosszak az almaim.

Udv,
Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Bodza: mi a XIII ker. egyelőre albérletben lakunk, amig el nem készül a saját lakásunk, ami majdnek 2szer akkor lesz, mint a mostani (ez csak egy 37 nm garzon)
Neked mikor volt az utolsó menzeszed? Nekem dec.19 (és számitásom szerint jan. 1 v. 2-án estem teherbe).
Én általában du./ este (90%-ban 20.00-kor) elálmosodok és akkor jót alszok f7-ig Kép De tegnap és tegnapelőtt nagyon rosszul aludtam a megfázásom miatt.

Kismama: ha nem muszáj, akkor sokat ne egyél, inkább igyál sok teát. A párodtól elég tapintatlan volt, amit mondott, ne is figyelj rá! A férfiak, az a baj, hogy nem tudják, hogy milyen "érzéseink", változások mennek keresztül bennünk...
tmarie
 
 


Szia Anikó!

Franciaország melyik városában laksz? Mi készülük Párizsba és Rouan-ba majd április végén. Kép reméljük, nem jön közbe semmi, mert már megvannak a jegyek és a szálloda foglalás is.

Szerintem nem eszel sokat, én is kb. ennyit szoktam + ami rossz, nassolok még vagy 30-50 gr csokiból. Ahogy leírtad, hogy mit ettél, úgy megkivántam az almát, hogy már eszem is Kép igen, meg a halacskát is (egyébként is imádom)

Tmarie (franciául Mária = Marie, ugye?)
tmarie
 
 


Mindenki ebédelni ment? Akkor én is megyek.

Valaki tud GEYD-ről illetve TGYÁS-ről valamit? Mi számit be a gyed-be (részmunka szerződés mellett a megbízás beleszámit)?
Az igaz, hogy nekünk a 2004-es év átlagjövedelmet veszik alapul? - az nem lenne olyan jó Kép
tmarie
 
 


Sziasztok, lányok
hát, tegnap már nem tudtam jönni, és valószínűleg át is passzolom valakinek ezt a tábla dolgot...Egyszerűen annyira pörög a topic, hogy nem tudok lépést tartaniKép Ez jó, csak mindig szégyellem magam, hogy nem írok mindnyájatoknak, vagy legalább azoknak, akik felvetnek valami kérdést...
De még ezt leírom:
Kajaügyben csak egy dolog: szénhidrát. A cukros terheseknek (amely cukorbetegség csak a terhesség alatt tart) olyan ch diétát írnak elő, amely 150 vagy 180 grammot ír elő egyenletesen elosztva. Állítólag nagyon nehéz az elején, főleg mert 5x kell enni meghatározott időben, DE: én 3 lányt ismerek, akik diétáztak. Az egyikük fogyott (ikerterhességgel!) 15 kilót (persze volt miből).A másikuk 6 kilót hízott összesen. A harmadik most a 8. hónapban van, nov óta csinálja, akkor lett cukros, és azóta egy dekát sem hízott, viszont a baba nőtt.
Ez viszont tutira egy orvosilag ellenőrzött dolog, úgyhogy én ezt kezdem el most csinálni, mert sajna ebbe a terhességembe kb 20 kiló felesleggel vágtam beleKép.
Mostanra szereztem meg a szükséges táblázatokat meg "aranyszabályokat", 7végén bevásárolok, és hajrá. És nem a hiúság vezet, hanem az aggaszt, hogy a túlsúly nagyon nagy kockázat a babára nézve. Kértem a dokimat, hogy küldjön el dietetikushoz, de szerinte nem szükséges, csak "fogjam vissza magam". De hát ezt már ti is tudjátok: ilyenkor ragadnak az emberre a kilókKép Sajna elég "jó" testalkatom van, 10-15 kilót simán le tudok tagadni, senki nem hinné, hogy ennyi vagyok. Hogy mennyi, le sem merem írni.Kép

Szóval mindennnek a ch-tartalmát nézzétek, az a fontos, legalábbis a babának nagyon rosszat tesz, ha ingadozik a vércukorszint, ezért kell egy szinten tartani a cukrosoknak.

Légyszi vegye át valaki a táblát, aki rendszeresebben tud jönni, ne legyen lelkifurim miatta. Tegnap pl azért nem tudtam jönni, mert orvosnál voltunk a kisfiam kukijával, 2 hete azt mondták fitymaszűkület és körül kell metélni, de tegnap kiderült, hogy nem kell műtétKép (A metélés ténye maga nem zavarna, de altatásban csinálják, az még egy felnőttet is megvisel, nemhogy egy 20 hónapost.)Bár a férjem lelkibeteg lett, mikor felmerült, hoyg talán körül lesz metélve a kisfia, de tegnap nagyon örültKép

Remélem, azért mindenkit beírtam,aki írt plussz adatotKép
<!--attachment: 2005__szi_bab_k1-156876.unk*attachment_icon.gif*application/x-msexcel*18.4**2005+%f5szi+bab%e1k1%2exls --><center><pre>
Kép
2005 őszi babák1.xls (18.4 k)</pre></center><!--/attachment-->

üdv
Penna
penna
 
 


Sziasztok!
Anikó,
Neked is 5 éves fiad van? Mikori? Az enyém júniusban tölti... nagyon szeretett volna már kistesót, és bár én korainak tartottam, apa rögtön karácsonykor elmondta neki az örömhírt. (én a fára akasztottam egy kiscipőt, így adtam a párom tudtára...) Azóta nemigen telik el úgy nap, hogy Trisztán ne említené a tesót. Félek előbb utóbb beleun a várakozásba, nem? A te fiad lányt vagy fiút szeretne?

Ti már gondoltatok arra, milyen nehéz nyarunk lesz? Főleg akik augusztus végén, szeptember elején szülnek? Legnagyobb melegben, legnagyobb hassal...
Vendég
 


Sziasztok!

Remélem lassan mindenki jobban lesz aki nincs!!! Én csak este émelygek néha, de már ezt is uuutálomKép

Penna épp post akartam írni, hogy a korom 25, a lakhelyem meg Vácszentlászló Kép
Sajnos én sem jövök túl gyakran, bár amikor csak lehet elolvaslak titeket, de írni sokszor már nincs időmKép

Jucc: én még szoptatok, bár a fiam még "csak" 10 hónapos leszKép

Tényleg olyan jó, mikor megmozdul a picur!!! Én is nagyon hamar megéreztem a másodiknál, már tudtam, hogy milyen leszKép Kb. 15 hetes lehettem szintén! A védőnőnek nem mertem először mondani, nehogy azt mondja, hogy nem is az, pedig az voltKép

Én is láttam hétfőn a babát, bár csak egy ősrégi UH-on, de legalább ott volt és dobogott a pici szíve! Most voltam a háziorvosnál, aki jól kiszúrt velem, mert szabin van. A helyettese ugyan megírta a laborbeutalót, de a laborban csak hétfőn és csüt.-ön van ilyen típusú vérvétel (vércsoport). De vinni kell a védőnőtől is egy papírt, viszont a nőgyógyász meg azt mondta, hogy majd ha visszamegyek hozzá a leletekkel, utána küld csak a védőnőhöz. Most aztán jól bele vagyok zavarva! Eddig egyszerűbb volt, pedig mindig máshova jártam a sok költözés miatt.
Most is fogunk nyár elején, ha minden jól megyKép
Plusz kilókKép: Én az első terhességet 57-tel kezdtem és 17 kiló jött fel. egy év után lement 14, majd egy jó szar mh eredménye még -3. A köv mh viszont ülőmunka, néha unalmunkban is nasiztunk, tehát a fiamnál már 64-el indultam és szinté 17 kiló plusz lett. Most kb. 72 vagyok. Ebből mi lesz??? Kép Kép A doki azt mondta, hogy most nem fogok lefogyniKép
OFF: A fiam elkezdett járni! Egyre többet lépeget és teljesen magától, akkor ha nem hívjuk!Kép
Most már abbafejezem a kisregénytKép Jók legyetek, vigyázzatok magatokra!

Dia 9+1

Pussz: Pocak
pocakpacni
 
 


Tmarie:

Én nem vagyok szakértő, egy bérszámfejtő emberkét kérdezz ki nagyon alaposan, hogy hogy is van, DE. Nekem az volt a helyzetem, hogy tavaly vállalkozóként dolgoztam, és a saját cégemen keresztül fizettem magamnak egy minimálbért. Januártól felvettek egy céghez, ahol normálisan be vagyok jelentve, természetesen a minimálbérnél jóval többre. Nekem se tetszett, hogy a tavalyi minimálbérem alapján méricskélik a TGYÁSt, igy azt csináltam, hogy visszamenőleg "kirúgattam" magam a cégemből november végétől, igy keletkezett egy több mint 30 napos luk a munkaviszonyomban. Emiatt állitólag majd a szülés előtti közvetlen 180 napot fogják alapul venni a TGYÁS kiszámolásához. A GYED kiszámolásához már a 2005-os fizetést fogják nézni, mert mire odajutunk hogy azt számolgatják, 2006 lesz.

De mondom, én csak a saját helyzetemért vállalok felelősséget, neked csak megemlitem, hogy én igy csináltam. Azt még nem tudom, bevált-e a "trükk." A könyvelőm azzal riogatott hogy az utólag bejelentett munkaviszony megszűnésért kiróhatnak rám mindenféle büntetést, ő 100e körüli összeggel riogatott. De nekem még az is megérte, mert annyival magasabb a mostani bejelentett fizetésem, hogy inkább kifizetem a büntetést, csak kapjam a magasabb TGYÁSt. Meg azt is mondták, hogy a luk miatt majd nem kapok annyi táppénzt, ha esetleg kell. Meg ugye most nagyon nagyon kell figyelnem arra, hogy tényleg meglegyen a 180 nap munkaviszonyom itt, tehát semmi szabadság, semmi betegség.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Tmarie,
ezen az oldalon le van írva pár dolog a GYED-ről és a Tgyás-ról. Egyébként a Gyed összege maximalizálva van ami max br.83 e Ft
http://www.magyarorszag.hu/ugyintezo/ugyleirasok/szocell/gyertam/gyed#paragr5

Dai,
gratulálok a járó legénykéhez! Az én fiam, Bálint 11 hónapos Kép

Jucc,
sajnos nálunk már nem megy a szopi, mert Bálint magától abbahagyta, valószínő nem izlik neki már,

Falina,
Hogy vagy?
Szerintem hívd fel a dokid, legalább megnyugszol te is!

Anikó,
Gratula a magzatmozgáshoz! Milyen jó neked, már érzed ahogy ficánkol Kép Azt olvastam, hogy a második terhességnél már hamarabb érezni a mozgást, gondolom ez azért is van, mert már tudjuk, hogy mi is az. Kép
Szeretnék egy szívességet kérni tőled. Nekünk BebeConfort babakocsink van, ami Francia. Úgy tudom, hogy ott sokkal olcsóbb, mint itthon. Az a helyzet, hogy szeretnék venni egy Bebeconfort Twin Club babakocsi vázat, mert az jó kis korkülönbségű gyerkőcöknek is. Ha olyan helyen jársz, akkor megnéznéd az árát? Előre is köszönöm!

Kati,
mi Pécelen tervezünk venni, nézni egyenlőre valamit, nekem itt laknak a szüleim, és segítség szempontjából csak rájuk számíthatunk.
A fogorvosom a Péceli úton rendel itt Rákoscsabán. A telcsiszám: 256-6606, nagyon rendes tényleg, és jó szakember. Azt nem mondom, hogy a legolcsóbb, de ugye a fogunk nem nő újra sajnos.

Edina

nedinabp
 
 


Sziasztok Lányok!!

Nemesek! Szivesen megadom az akupunktőr számát, csak az a nagy probléma, hogy Tatán van, és gonodom, Te valahol XVII. kerületben laksz. Láttam az orvosodnak kiírva a nevét a rendelőben. Nekem egy pesti orvosom van, aki a XI.kerületi, csak Tatabányán dolgozott évekig, aztán 3-4 éve megszűnt itt Tatabányán az osztálya, és csak Pesten a X. kerületben lehet nála szülni. Amúgy Dr. Dán Pál a neve és a Bajcsy Szakrendelőben van, csütörtök délelőttönként, lehet, hogy már találkoztál vele.

Anikó! Ámulattal olvastam,hogy milyen keveseb eszel. Én elég rabszódikusan kajálok.

Rókica!Én 74 kg voltam amikor először ráálltam a mérlegre a terhesség első napjaiban. Világ életemben 62 kg voltam aztán volt egy időszak amikor nagyon sokat edzettem és rengeteg izom jött fel, aminek mint tudjuk nagyobb a súlya.
Hozzá kell tennem azt is, hogy 182 cm vagyok és még ezzel a súlyommal is soványnak, vagy inkább normálnak tűnök. Messziről látszik rajtam, hogy 20 éve sportolok, sokan azt hiszik kajakozom, mert, hogy hatalmas a hátam. Szóval én úgy vagyok 74 kg, hogy normálisan étkezem, sokszor még az átlag alatt is. Régen azért voltam soványabb mert nem ettem főtt kaját, szinte soha. Most muszáj.
Nagyon kiváncsi vagyok a védőnő véleményére majd, főleg ha arra gondolok, hogy én egy hét alatt is képes vagyok 5-6 kg hízni. Lásd karácsony. Akkor úgyanis majdnem 80 kg voltam.

Cirmike! Szerintem még nem lesz hasam addigra, mert olyan alkat vagyok, akinek általában nincs hasa. Inkább csipőre hízom és belső combra.
Te most mennyi idős terhes is vagy?? Márcsak a 13 mm akarom az enyémhez hasonlítani.

Falina! Beszélgettem a doktorbácsimmal én is az utróról, azt mondta, hogy majd 12 hét után fokozatosan kell csökkenteni az adagot. Az mondta, hogy utána már a szervezetünknek, vagy a terhességünknek kell termelni ezt a hormont. Mit mond a doki a barnás vérzéshez?? Én is tartok tőle, hogy ez lesz velem.

Tmarie! Tatabányai vagyok, de egyben tatai is mert Remeteség pusztán van egy hatalmas házunk és életem részét igazából ott töltöm. Imádom Tatát, gyönyörű nyáron és télen. Te hovavalósi vagy??

További jó kajálást lányok
Zsuzska
6+4

Kép
pgsuska
 
 


Zsuzska, ma vagyok 8+6. Ez biztos, mert dec.30-án volt uh-n érett tüszőm és csak dec.31 és jan.01 voltunk együtt a férjemmel. Viszont a dokim az uh és a 13 mm alapján azt írta 7-8 hetes. Ez azért fura, mert megnéztem a kisfiam első uh-ját 12 mm és azt írta rá 8 hetes még annó ugyanaz a doki.
Szóval szerintem nem érdemes nagyon hasonlítgatni, bár én is biztos megteszem még.

Falina, mi újság? Aggódom mi az a barnázás megint, mit mond a doki?

Cirmike

UI: én a táblát nem venném át mert van hogy 2 napig sem írok és gyakran kell utánaolvasnom a dolgoknak, Penna ne legyen lelkiism. furdalásod
Talán nem is kellene mindig frissíteni csak az új embereket felvenni. Úgyis ott van a mensi és a szülés időpontja, ahhoz mindenki tud viszonyítani.

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok Kismamik!

Nyúlné, én is azt a könyvet vettem meg először, még az előző terhességnél, és nekem is nagyon tetszik. Persze azóta mindent elfelejtettem, úgyhogy most olvasom újra, hétről-hétre.

Dia, és hogy bírod a szoptatást? Én azért kicsit bízom abban, hogy Balázsnak is elmegy a kedve tőle, mert egyre kevesebb lesz, és megváltozik az íze, de nem sok kilátás van rá. Végülis ő már 2,5 éves, lehet, hogy annyira megszokta magát a tevékenységet, hogy nem is fog leszokni ? Kép
Egyébként nekem borzasztó érzékeny lett a mellbimbóm, csillagokat látok, amikor a gyerek rácuppan. Ma megkértem, hogy próbálja óvatosan, mert fáj, erre úgy kezdte, hogy adott rá egy puszit, és valóban nagyon finoman kapta be. Imádnivaló!

Ma délelőtt látogatóban jártunk egy ismerősömnél, aki hétfőn szült. Szegényke annyira szenved attól, hogy a kétéves lánya nem lehet vele, és persze a kislány is odavan! Ezt a részét még nem igazán tudom elképzelni, hogy lesz, de biztos megoldódik. Meg a szülés. Csakis Apával vagyok hajlandó szülni, de hová tesszük addig Balázst? Ha netán éjszaka kell menni, kit ugrasztunk? Még jó, hogy egy terhesség hosszú hónapokig tart, van idő ezeken gondolkodni Kép Már az is kiderült, hogy fiúnévben nem tudunk megegyezni, remélem, októberig ezt is megoldjuk.

Kajálás: nekem nem nagyon van étvágyam, de néha hányinger ellen jót tesz az evés. Reggel pl. a keksz nagyon bevált. Viszont én is megpróbálok valamiféle diétát tartani, mert kb 10 kilóval több vagyok, mint szeretném, és nem kéne még erre rátenni egy lapáttal. Csak az a bökkenő, hogy amiket este ehetnék, azoktól felfordul a gyomrom, és csak azt kívánom olyankor, ami tiltott! Az előző terhességem kezdetéhez képest egyébként kevesebb vagyok pár kilóval, és akkor 12 kilót szedtem föl, most annak örülnék, ha nem szednék föl egyet sem. / semmi esélyem rá persze.../

További szép estét mindenkinek!

Judit
jucc
 
 


Sziasztok!
Nem nagyon volt kedvem ma irogatni a barnázás miatt, de mivel ennyien aggódtatok Kép, rávettem magam a válaszadásra.

Anikó,
de sajnos hosszú évekig kényszerevő voltam, amire másfél éve jöttem rá, sokat híztam ezalatt. Orvoshoz nem mentem, mert nem küldött a doki... Azóta meg mintha megfordult volna, rá sem tudok nézni a kajákra (terhesség előtt is!), fújkodom mindenre, még a korábbi nagy kedvencekre is. Fogyni viszont nem fogytam semmit, sőt csak híztam, pedig volt hogy fél évig csak 2 deci levest ettem egy nap... ???
Most sem javult a helyzet még, várom, hogy előtörjön a terhességre oly jellemző falánkság. Eredmény: -3 kg,pedig elkezdtem a 2. trimesztert, ergo nekem már hízni kéne alapból. Sikerül magamba tömni azért némi kaját, de nem túl bíztató a helyzet eddig. Szal ebből pszihológus vagy dietetikus lesz, egyelőre nem tudom kihez kell fordulni ezzel.

Kismama,
talán jobb is, hogy nem tudod, mi az az utró. Progeszteron tartalmú gyógyszer, neve: Utrogestan. A terhesség megtartásában segít az arra rászorulóknak. (Én fenyegető vetéléssel fekszem már 2 hónapja itthon...)

Edina,
hívtam a dokim, holnapra behívott, egyáltalán nem tetszett neki a késői barnázásom...

Zsuzska,
én sajnos már mindent tudok az utróval kapcsolatos dolkokról saját tapasztalatból. Amíg nem lát, nem lehet tudni mitől van a barnázás, sok oka lehet. Van, ami komoly dolog és feküdni kell vele, de van kevésbé veszélyes okozója is. Egy hozzáértő doki ilyenkor kiír táppénzre. A vérzés sosem normális egy terhességben!
Ha vérzés, barnázás jelentkezik azonnal le kell pihenni ill. hívni az orvost! Ne aggódj, azért ez nem olyan gyakori!

Cirmike,
sajnos éreztem, hogy a leszokásnál lesz barna... Hülye voltam, hogy nem hívtam azonnal a dokit. Úgy csinálok, mintha először találtam volna szembe magam ezzel a problémával...
Veled mi újs? Jól vagytok?
Nekem is legutóbb 1 héttel korábbi időpontot írt a doki a terhességre, mert pici volt méretre gondolom (és még azt, hogy 1 héttel fiatalabb indukált terhesség). Kicsit kibuktam, még ez is az eddigi megpróbáltatásokhoz. Védőnő szerint nem jelent semmit.

Penna,
különben én is azt gondolom, hogy nem kell sűrűn frissíteni. Az adott kismami utolsó menzijéhez és a saját terhességi korhoz viszonyítva már csak 1 kis fejszámolás és megvan az eredmény. Én fontosabbnak tartom személy szerint, hogy az üzenet végén legyen ott ki hányadik héten jár. A táblát az egyéb fontos adatok miatt elég lenne mondjuk hetente frissíteni az újak miatt.
Én szívesen elvállalnám, ha normál terhességem lenne. Viszont babonából még be sem szeretnék kerülni egy ideig még. A nyári topikba is irogatok, mivel hivatalosan oda tartozom, de még oda sem vetettem fel magam az előzményeim miatt.

Nem fog tetszeni nektek, amit most írok, de nekem kicsit rossz érzés, hogy ti nyugodt szívvel és örömmel feliratkoztok a tábliba, nekem meg arról szólt az eddigi első 13 hetem, hogy megmarad a babám vagy sem. És félek, hogy esetleg végig feküdnöm kell majd, pedig annyi elintéznivalóm lenne. Persze a babáért mindent, de már azon is parázok, hogy egészséges lesz-e vajon Pincuri. Most abbahagyom, mert elbőgni nem szeretném magam, meg nektek sem használ ez a sok negatív dolog.

Holnap délelőttre szorítsatok nekem, szükségem lesz rá! Remélem jó hírekkel jövök dokibácsitól.

Pusza:
Falina
13+0
falina
 
 


Sziasztok!

Most szállt el egy hosszú írásom, mert megint megpróbáltam megnézni a táblát, ami megint nem sikerült, viszont elszállt az egész regényem, szóval kicsit pipa vagyok. Most csak pár szóval írom újra, mert már nincsen kedvem megint megírni.

Én is szoptatok, de csak reggel és este pár percig, mert veszélyeztetett volt az előző terhességem, és egy szopis tanácsadó azt mondta, hogy az én esetemben nem javasolt a szoptatás. A cicim nekem is borzasztó érzékeny közben. Cicipuszi nagyon édes!Kép

Én rengeteget zabálok, mert állandóan éhes vagyok; ma: két egész kenyér kolbásszal sajttal, alma, töltött káposzta három egész kenyérrel, két egész kenyér kolbásszal sajttal, rengeteg gofri lekvárral és kakaós tejszínhabbal. De hozzá kell tennem, hogy én az vagyok, aki képtelen hízni, 164cm és 43kg, piszkafa mindenhol, nagyon nem tetszik. De ez van, ezt kell szeretni.

Fogdokimat én is tudom ajánlani, a Blahához közel rendel, és nagyon jó fej nő, nagyon figyel, hogy ne fájjon semmi, és szerintem nagyon jól dolgozik. Nem olcsó ő sem, és jól be is van táblázva, viszont tényleg nagyszerű doki és ember. A párom azóta jár normálisan fogdokihoz, mióta őt megtaláltuk.Kép

Nekem már megvannak a neveim, de a párom még nagyon hezitál. Pedig én mindenképpen ezeket akarom!Kép

Falina,
nagyon szorítok neked holnap délelőttre! Nekem szigorúan feküdnöm kellett az első terhesség alatt, mondjuk csak a 21. héttől, viszont ebből egy hónap kórházban, de megérte! Még én sem iratkoztam fel a táblába, pont a kicsi barnázásom miatt, most én is izgulok kicsit, mert holnap-holnapután lenne esedékes a mensi, és félek az újbóli barnázástól. Egyébként én úgy tudom, hogy a méhlepény csak a 14. hét után veszi át teljesen a progeszterontermelést, lehet, hogy ezért van nálad még barna. Nagyon drukkolok!

Na, megyek aludni, mert megfogadtam, hogy korán fekszem le, ami ma még nem jött be, de holnaptól már mindenképpen!

Kóbor
10+1
kóbor
 
 


Jucc!

Hehe, én is azon ábrándozom, hogy talán hizás nélkül megúszom a dolgot, és a baba abból "dolgozik" ami már rajtam van. Kép Aztán a szüléssel szerencsésen ledobok 4-5 kilót, és kész a fogyás? Nem tök jó lenne? Persze hiú ábránd. Mondjuk nekem az eredeti 76 kilómmal és 165 centimmel igazán nincs szükségem felszedni plusz 10 kilót. Most vagyok 12 hetes és 77 kiló vagyok, de sajna azt irja a könyv, most kezdődik az igazi hizás... kár. Eddig csak átrendeződött rajtam a cucc, a mellem, pocakom megnőtt, gondolom ez azt jelenti, máshonnan lement!!!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


P i p a c s v i r á g, hogyhogy nincs esélyetek se az összeköltözésre? A párod nem akar? Nem szép tőle! Egyedül nevelni egy kisgyereket nem semmi! Ja, most olvasom, hogy a párod nagy rakáson él. Kép Szóval akkor akart mindent, csak még nem tudtok összecuccolni? Hát, ha kerestek annyit, akkor albécibe is mehettek, nem? Nagyon sok ismerősöm szült albérletbe, persze jó drága, de akkor is jobb, mint egyedül nevelni a kőcöt!!!

P g s u s k a! Nem irigyellek, nekem nincs kedvem intézni az esküvőt, úgyhogy lehet, hogy lány maradok, azt megszülöm lyányfejjel a gyermekem Kép

R o k i c a, sajnálom, hogy hánytál, de most olvastam egy könyvben, hogy az első trimeszter a 13. hétig tart, úgyhogy fel a fejjel Kép Kép Kép . Egyébiránt nekem mostanában tök hányhatnékom van, pedig 14 hetes elmúltam már! Nekem sincs amúgy kedvem semmi mást csinálni, mint olvasgatni a Babanetet!! Egyformák vagyunk! Te! Mondd el légyszi, hogy mi az a pszichoterapeuta tanfolyás, mert engem nagyon érdekel! Esetleg mélben is megírhatod, ha itt hosszú. Címem a profilban, előre is köszi!
Nekem is nehezebben megy rávennem magam bárminemű tanulásra, vagy melóra, ne félj!

H A S F E S Z Ü L É S: érdekeset figyeltem meg. Reggel nem szorít úgy a kabát, mint este, hazafelé a buszon. Nem nagyon értem a dolgot, de zavar kissé.

C i r m i k é m! "reggeli: lekváros kenyér, délelőtt: gyümölcskenyér, ebéd: krumplifőzelék, uzsi: kifőtt tészta ketchuppal, vacsi: Mc-i saláta, nugets, shake" --> igazán szép menü Kép . Ha jól megnézed, csupán szénhidrátok vannak benne. Tessék enni fehérjét, tehát húst, tejet, halat, gombát, ne ilyen marhaságot, mint a kifőtt tészta ketchuppal. Kép Inkább tegyél rá virslikarikát meg tejfölt, vagy sajtot.

J u c c, úgy látom, hogy itt az átlag 30 éves kor. (ne verjetek meg, ha nem így van) én mindaddig 30-nak tartom magam, amíg be nem töltöm a 31-et, és addig még bőven van idő!! Kép

N y ú l n é, el ne hidd a halat! Inkább mint egy óriásfejbébi Kép Mikor mentem UH-ra, a barátnőm volt velem éppen, és meg is jegyezte (beszólt!), hogy milyen nagy a feje! Kép
Az 1500 kcal bevitel megfelel egy enyhe fogyókúrának. Az ülőmunkát végzők kcal szükséglete 2000 körül van, max. 2300 kcal/nap. A terhesség alatt a többi meghagyásával a fehérje bevitelt növelni kell, aminek grammja 4,6 kcal, tehát szerintem legrosszabb esetben is 2500 kcal/nap az ajánlott adag. Ja, látom, hogy javítottál! Na azért! Kép én 1500-zal kb. havi 1-2 kilót fogyok, de ki is lehet számolni, mert asszem minden megzabálatlan kcal X gramm fogyást eredményez.

A n i k ó! Szerintem se eszel sokat. Mellesleg úgy hallottam, hogy terhesség idején hanyagolni kell a penészes sajtokat, pedig én is imádom, néha azért bekapok egy-két falat Pálpusztait. Te jó ég, Frországban de bazi jó sajtok vannak!!!!!

Ja, és az jutott eszembe, hogy á l m o m b a n tök sokat zabálok!! Kép Kép Kép Tortákat, sütiket, csokikat, meg gyümölcsökat, aztán a legjobb, hogy most ezeket nem is kívánom, már ami az édes sütiket illeti! Tegnap kínáltak csokival, de csak egy kockát tudtam legyűrni, az se esett jól.

P e n n a! Nekem is adott a doki cukordiétát, de azt mondta, hogy ne próbálkozzam 180 grammossal, hanem 220 grammossal, mert nem vagyok cukros. Úgyhogy sztem te is nyugisan egyél 200 grammot legalább!


T m a r i e! A 2004-es jövedelmed számít majd bele, és csak az, ami után fizettek egészségügyi hozzájárulást.


K ó b o r, iszonyat jót röhögtem azon, amit leírtál. Két egész kenyér. Először aszittem, hogy tényleg megettél két EGÉSZ KENYERET Kép . Jó neked, hogy piszkafa vagy!

Na lekopok, mert jó sokat írtam, mindenkinek válaszoltam.

Ancsipancsi
14+1

ancsipancsi
 
 


Sziasztok!

Nedinabp!
Mi is Pécelen néztünk telkeket és új (sor)házakat,csak már annyira felmentek ott az árak, hogy 20 M alatt nem nagyon találtunk. Így vettünk egy 2,5 szobás lakást Kőbányán. De mi is 10 éven belül tervezzük, hogy vidékre költözünk.

VALAKI tud nekem a következőben SEGITENI: a doki nekem a következő gyógyszert írta fel gomba ellen, csak rá egy hétre kiderült, hogy babát várok. Gynazol a gyógyszer neve (5g hüvelykrém egydózisú, előretöltött applikátorban). Valaki ismeri? (a terhességgel kapcsolatban a következőt tartalmazza: terhesség alatt kizárólag akkor alkalmazható, ha a kezelés előnye meghaladja a magzati kockázatot).
Van, akinek szintén gomba volt terhessége alatt? Doki milyen gyógyszert írt fel???

Zsuzska!
Azért kérdeztem, mert az egyik barátnőm is Tatai. Kép

Falina!
Ne idegeskedj, mert AZ nem tesz jót a babának! Drukkolunk Neked és a babucinak, hogy minden rendben legyen!

Tmarie
8+5 (a táblázatban megnéztem, a saját számításom ezek szerint rossz volt)
tmarie
 
 


Ancsipancs!
Ha jól informálódtam, akkor nekem a gyed-et 2005. év alapján fogják kiszámolni. Remélen úgy lesz! Kép
tmarie
 
 


igen, a fent leírtakból én is úgy látom, de tök mindegy, mert minyimálbéren vagyok sajna Kép

ancsipancsi
 
 


Tmarie,
én ZacherPálnál fogok szűlni,te?
én most fogok egy hatalmas fazék pipi-husi levest főzni.hús,zöldség-úgyis ez a két dolog izgat a legjobbanKép
tegnap vendégségben voltunk barátainknál és kipakoltak az asztalra sósmogyit,olivabogyót,mindenféle töltött teasütiket, degeszre zabáltam magam,majd kipukkadttam,mire hazaértünk úgy felfúvódtam,hogy alig bírtam aludni,ráadásul hason alvás van megszabva nekem. na ilyet se kellene túl sűrűn csinálnom.
7+4

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Ancsipancsi!
Te már tavaly tudtad, hogy babát vársz, ugye?
Akkor miért nem beszélted meg a főnököddel a dolgot?
Annyira elszomoritó, ami ebben az országban történik. Svéd országban mindenki örül, hogy egy új baba születik: adnak prémiumokat meg plusz pénzt is.
tmarie
 
 


Ancsipancsi!

Nem hosszú a pszichoterapeuta tanfolyam leirása, ez a Semmelweis Egyetem és a VIKOTE (Viselkedés és Kognitiv Terápiás Egyesület) gondozásában történik, de kizárólag orvosok és pszichológusok részére. Három évig tart, és szakvizsgát már csak akkor tudsz belőle csinálni ha addigra van már egy (orvosi vagy pszichológia) szakvizsgád. Tehát ez egy ráépitett képzés vagy mi a fenének hivják. Én forditva csinálom a dolgot (mint szinte minden mást), mert nekem előbb lesz meg ez a tanfolyam, aztán a pszichológus szakvizsgám, és csak AZUTÁN tudom majd letenni a pszichoterapeuta szakvizsgát is. Na szóval komplikált és hosszú, szerintem tök feleslegesen, de a magyar oktatásról megtartom inkább a véleményem.

Ha érdekel az ilyesmi de nem vagy se orvos, se pszichológus, ajánlom a MCSE (Magyar Családterápiás Egyesület) képzését, ami hasonló hosszúságú, de nem kell hozzá orvosi vagy pszichológusi végzettség.

Egyébként az egész nem túl megerőltető, mert kéthetente van egy egész napos képzés, csak ugye mellette kell klienseket szerezni, mert eseteket kell bevinni megbeszélésre. Ez van akinek (pl nekem) nehézséget okoz, de ők ott tudnak "adni" is. Csak persze ezt egy másik rendes állás mellett nehéz beiktatni az ember életébe. De majd GYEDen!!! Kép

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


köszi az infot, Rókica!

Tmarine, a céget nem érdekli, hogy mi lesz velem.
Egyébiránt ez tavaly évvégén kb. 300 eFt-ba került volna nekem, úgyhogy nem éri meg. (mert hogy velem fizettették volna meg)

ancsipancsi
 
 


Sziasztok Lányok!

Nedinabp,
Csak nem Szendrő Eszter doktornő a fogdokid? Ismerem, vagyis még nem voltam nála, csak a férjem - ő viszont mindenkire azt mondja, hogy jó... nem tart a fogdokiktól. De, ha mástól is hallom, hogy rendi, akkor hozzá fogok menni.

Zsuzska,
Felhívtam a dokimat ezzel a fejfájás dologgal, és azt mondta, várjak még a 15. hétig, addigra teljesen kifejlődik a méhlepény, és megszünnek a rosszullétek (mind a hányinger, mind a fejfájás). Azt hiszem, ennyit még kibírok, már úgyis napról napra jobb! Azért köszi, de Tata tényleg igen messze van... onnan fogsz jönni szülni, vagy előtte már itt leszel pesten?

Jucc,
Minden elismerésem, 2,5 éves a fiad, és még mindig szoptatod? Hogy bírod?

Falina,
Kitartást és sok erőt kívánok, nem semmi, amin keresztül mész!

Csajok,
Tegnap voltam az Anastacia koncerten. Annyira, de annyira jó volt. Én nem értem, hogy nézhet ki valaki ilyen szuperül műtétek, a rák leküzdése után, én meg eddig egy gyereket szültem csak, és mégis úgy le vagyok punyadva, hogy iszony.
Egyébként nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én tényleg mindenen bögök. Tegnap is, úgy meghatott a tömeg, és az a hangulat, hogy el kezdtem sírni (párom persze jót röhögött). Az előző terhességem alkalmával is volt ilyen időszak, akkor a csúcs az volt, amikor Az elnök különgépe című akción fakadtam sírva. Röhej!!!
Mindenkinek minden jót
Kati (12+6)
Vendég
 


Tmarie
Nézd meg a február 16-át, ott leírtam,a gombával kapcsolatban egy-két dolgot, ami nekem bevált.A te hüvelykenőcsödről még nem hallottam.
A pevarylg-t lehet venni vény nélkül, és ha jól emlékszem nincs feltüntetve a leírásban az sem,hogy kismamák csak orvosi utasításra használhatják. Sajna kidobtam a leírását.
Remélem segítettem!
11+6

Kép
Kép
kismama2004
 
 


SziasztokKép Már sokadikat írom, de még egyet sem sikerült elküldenem. Remélem most sikerül. Új vagyok és a 7. héten járunk. Nyugtassatok meg, hogy az elején másnak is szokott görcsölni a pocakja. A doki szerint semmi baj. De nekem fáj és nyugtalanít. Van valami jó tippetek fújódás ellen meg székrekedésre? Segítsetek!!

Kép
Kép
hari
 
 


nekem is fájt, mintha meg akarna jönni.

tippem sajna nincs.

ancsipancsi
 
 


szia Hari!
nekem is szokott,én most vagyok 7hetes 4napos,nekem beszokott válni a reggeli cukormentes zabpelyhes,korpás,lenmagos müzlim(dm-ben is lehet kapni) egy kis gyümölcsjoghurttal(pl.korpás-almás danone activia)-én ezután mindig rohanok a toalettreKép
igyál sok-sok szénsavmentes ásványvizet,tejet,egyél sok rostot és zöldséget,gyümit.ha így is nagy a baj,majd a doki segít,no meg a csajok Kép
én nekem a rágcsiktól,nasiktól vagy túl nagy mennyiségü kajától lesz lufi hasam.
nekem is szokott görcsölgetni,mostanában ritkábban.
nagyon örülök neked/nektekKép és ne nyugtalankodj,ha nagyon fáj,szólj újra a dokinak,
de minden rendben lesz

Na megyek a konyhába,mert istenien sikerült a levesem és most mind meg is eszem,nyami-nyamiKép

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Hari!

Üdv a csapatban! Nekem is görcsölgetett az elején, főleg orgazmus után görcsölt be nagyon.

A székrekedés ellen pedig sok-sok rostos gyümölcs, zöldség, teljes kiőrlésű kenyérfélék, és főleg az aszalt szilva nagyon jók! Engem a káposzta (párolt lila) is mindig meghajt. Próbáld ki!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Ja igen, és igyál sok vizet, mert az kell hogy fellazitsa a székletet!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Viszketősök!

Ma olvastam az egyik Kismamában (sikerült megkaparintanom a bababörzén az összes 2004-es számot, és most azokat böngészem állandó jelleggel), hogy viszketegség a terhesség alatt lehet epepangás eredménye is, és az epére a borsmenta teát javasolják, ez csillapithatja a viszketést. Szerintem megéri kipróbálni.

Ez mondjuk lehet hogy nem lesz probléma nálunk még egy ideig, általában akkor szoktak elkezdeni vakarózni a kismamák mikor kezd nyúlni a bőr. És attól szerintem mi még odébb vagyunk.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Alig vártam, hogy hazaérjek és megnézhessem válaszolt-e nekem valakiKép Köszi a jótanácsokat, igyekszem mindet kipróbálni. Csináljatok úgy mintha ti is aggódnátok valamiért, mert néha úgy érzem, hogy csak én vagyok egy ilyen túl aggódós kismama.
Jövő hét csütörtökön megyek a dokihoz másodszor, de már alig várom, hogy lássam minden rendben van az én kis petezsákommal, ami 2 hete 9mm-es volt. Nem tudom mikortól nem fogok aggódni, az első vizsgálat után azt mondta a doki, hogy még ne nagyon hirdessem az örömömet, mert ilyenkor még a babák 10% sajnos elmegy. Remélem a jövő héten már mond valami bíztatót isKép

Kép
Kép
hari
 
 


Hari,
a te dokid legalább akar látni,az enyém az Ej,ráérünk még típus,6hetesen voltam nála és legközelebb 12hetesen fogad csak.képzelheted mit össze izgultam én is,de mostanra egy kicsit nyugisabb lettem,főleg azért szerintem,mert a családdal azért megosztottuk és jó kis lelkitámasz ez.nem tudom,ti hogy csináljátok?
egész pontosan(vagy kb.)mennyi idős terhes vagy?lehet tudni?mikor lehetett a nagy dugcsiKép,vagy mikor volt az uccsó mensi első napja?
MINDENT TUDNI AKAROK!!!KépKépKép

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Nyúlné,

Bár nem engem kérdeztél, nem birtam kihagyni, hogy meg ne emlitsem, hogy én pontosan tudom, hogy az én babám egy Mikulás-baba! Csakis december 6-án foganhatott, akkor kellett volna védekezni, de nem tettük, és az utólagos esemény utáni hormontablettára már fittyet sem hányt a pici. Szóval nálunk ez igy volt.

Lányok!

Szeretnék feltenni mindenkinek egy indiszkrét kérdést. Nem muszáj válaszolni. Hányan vagytok házasok, hányan vagytok együttélős kapcsolatban, hányan vagytok távolsági kapcsolatban, és hányan vagytok egyedül? Vagy valami más konfigurációban, ha valamit kihagytam...

Kezdem én. Mi a párommal október óta élünk együtt. Az ominózus Mikulás napon kérte meg a kezem, én igent is mondtam rá, de azóta sem sürgetem magát az esküvőt, nem tudom, valahogy ódzkodom tőle (mindig is ilyen fura voltam). Egyenlőre abban maradtunk, majd a baba után, jövő decemberben lesz az esküvő, na de hát az messze van még :D

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!
Rokica,
én sem vagyok házas, és igazából nem is akarok...
8 éve vagyunk együtt, azért gyakran férjemként emlegetem, pedig papírunk nincs, szerintem ez már így is marad (márcsak babonából is)!!!
Mindketten úgy vélekedünk, ha amúgy is együtt maradunk minek változtatni azon, ami müködik... (az egyetlen, ami a papír mellett szól a szocpol, ha új lakásba költöznénk, bár lehet, hogy élettársak is megkaphatják? nem is tudom, hogy van ez...)
Pusz mindenkinek
Kati

Hari, Üdv a csapatban!
Vendég
 


mi a párommal 5évesek vagyunk,ebből 4éve együtt is élünk,a kezemet már rég megkérte,de nem volt pénzünk esküvőre(már olyan jó kis bulizósra),nagyon minket ez nem is izgat,most meg bejött a baba is,ami sokkal jobban érdekel minket.olyan igaziból kimondva,hogy na akkor babacsinálás,kb.fél éve lett,bár elötte se tettünk nagyon ellene,de úgylátszik pont nem is sikerült.elsőre csináltuk úgy,ahogy az a nagy könyvben meg van írva,14.nap elött 2nap nincs szex,aztán minden bele és Kép,pedig csak főpróba volt és épp kiakartam váltani a tüszőérést segítő gyogyit,de nem kellett.

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Nyúlné, Te kis kiváncsiKép) A nagy dugcsi szerintem jan. 15-én volt, az utolsó menzi jan. 1-én. Kiszámoltam ám én hogy mikor kell összebújniKép Én már nagyon szerettem volna pocaklakót, a párom még annyira nem, de szerintem ő magától sose mondta volna, hogy legyen. Így viszont örül neki. Kivéve mikor nem. Néha úgy érzem ő a terhes, neki vannak hangulatváltozásai, meg érzékeny is a drágaKép
Rokica,
lehet, hogy én két néven is írok? Csak azt tudom mondani amit NemesekKép 8 éve vagyunk együtt, nem vagyunk házasok és nem is leszünk. (kivéve, ha el akarnánk költözni, akkor a kölcsön miatt talán) Amúgy már minek, meg különben is egy "egyedül álló anya" mindenből kicsit többet kap. Hát ha már eddig így alakult, hogy nem házasodtunk össze, akkor most már kihasználom a jó oldalát is. Meg aztán szeretem a függetlenséget is.
Nemesek,
nektek milyen volt a tavalyi év? Nem volt vízválasztó a 7. év, ahogy azt a közhiedelem tartja? Én nem hittem benne, de utólag azt mondom van benne valami.
Na befejezem, mert már túl sokat jár a szám/kezemKép

Kép
Kép
hari
 
 


Sziasztok!

Lányok sikítok!!! Tök rosszúl vagyok már megint epét hánytam, és szurkál a hasam.Szerintetek normális ez a 11+6 héten?

Mi októberben leszünk 7 éve együtt szinte végig együtt éltünk. Fél éve vagyunk házasok.
Most csak ennyi.

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Kismama,
Végre valaki, aki aggódik. Most megpróbállak én megnyugtatni Téged, bár kezdő vagyok, de biztos hogy semmi bajod, mert akkor nekem is lenne és az már túl sok. Mit ettél ma? A szurkálásra azt mondja mindenki, hogy nem baj, természetes. Az hogy epét hánysz az meg biztos attól van, hogy valami olyat ettél amit a baba nem szeret és így jelez. Szerintem ne izgulj, mert az viszont nem használ. Pihenjél egy kicsit, biztos jobb lesz tőle.

Kép
Kép
hari
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: