Új privát üzeneted érkezett!

körkérdés: Aki fülbevalót csináltatott, hol mennyiért és hogy csinálták?

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Üdv!

Mikor elküldem az üzit, és kikapcsoltam a mi gépünket, rájöttem, hogy oltári baromságot írtam, és privit is kaptam róla.
Szóval Petit nem a lyme kór ellen fogom beoltatni, hanem kullancs-agyvelőgyulladás ellen.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

A hétfői hisztis nap után minden rendeződött és már kezdtem örülni. Ma pedig újra nyűgösködős nap volt, 2 óránként evett Márk, és csak fél adagokat. Aludni se akart, de semmi se volt jó neki. Ha már egykedvű volt, annak is örültem. Minden csodálatom azon fiatal anyukáké, akik nap mint nap ezt élik át.
Nekem nincs esküvői fotóm, mert mi nem házasodtunk össze. Nem vagyok az a hásasodós tipus.

Marcy:
Gratulálok Marci ügyesedéséhez. Nem semmi, hogy így bírod a több háztartás rendbentartását is. Nekem nem túl erősségem a házimunka, mert elkeserít, hogy ilyen sziszi-fuszi.

Nyanya, Ex:
Én sokat járok kocsival, és lehet, nem mindig a legrövidebb úton, de azért (remélem) szinte bárhova eltalálok. Nálam pl az a helyzet, hogy az útvonalat csak akkor tudom megjegezni, ha egyedül kell mennem, és úgy megtalálni az utat. Ha ül mellettem valaki, és mondja, most jobbra, most balra, akkor nem emlékszem az útvonalra :)

Pogi:
Remélem már teljesen meggyógyultál. A mandulagyulladás azért nem játék. Ha nem gyógyul meg teljesen, a gyulladás rámehet akár a vesékre is. Amikor még a terhességem elején voltam, akkor volt nekem is mandulagyulladásom (nekem egy ilyen vesegyulladásos, huruttos dologból alakult ki). Épp az akkori gyógyszerek miatt csináltam meg a tesztet :) Akkor azt mondta a nőgyógyász, hogy van olyan eset amikor az árt kevesebbet, ha az ember beszedi a gyógyszereket és gyorsabban javít a közérzetén, mint az elhúzódó legyengült állapot. Pedig én aztán nem vagyok egy gyógyszerbekapkodós. A betegség is lehet oka annak, hogy esetleg a tej minősége nem volt olyan jó, és mint ahogy már írtad is a mérlegek sem egyformák. A hozzátápi meg lassan úgyis aktuális lett volna :) Ügyes vagy, hogy eddig sikerült anyatejjel táplálni.

Bea:
Jól tetted, hogy beírtál a könyvbe, de nekem biztos nem jutott volna eszembe mindent visszapakolni. Én akkor is szólni szoktam, amikor úgy pakolnak be a szatyrokba nekem, hogy pl a joghurtok fejjel lefelé vannak, kiszúrják egymást. Mindig meg is kapom a páromtól, hogy miért nem vagyok toleránsabb. De hát én csak annyit várok el vevőként, amennyit a pult másik oldalán is adni szoktam. Ezzel a tetoválással megleptél. Nagyon érdekes az életutad. A vizsgáztatók amúgy sokszor kérnek pénzt(sajnos). Nem biztos, hogy ez a Nővérségednek szólt. A karácsonyi ajándékon még nem gondolkodtam, de én azt vallom az igazi ajándék meglepetés. Még akkor is, ha az csak egy könyv, de valami meglepi legyen. Nálunk nagyon húzós a december: 6.:apu szilinap, 11: anyu szülinap, 13: anyós szülinap, 18 húgom szülinap, jan.6 : após szülinap, jan 13 párom keresztfiának a szülinapja, és febr. 3 párom szülinapja. ezután jön egy kis pihi.

Eszti:
Nem csodálom, hogy a gyerekek örülnek a hónak. A kocsiban ragadás elég kellemetlen élmény lehetett így a gyerekekkel. És akkor még engem szoktak hülyének nézni, hogy mindig van egy takaró a kocsiban. Valami kimaradt az olvasásomban, milyen naptárrol beszéltek?

Szücsi:
Én mindig csak azon álmélkodom, hogy mennyi kreativitás szorult beléd. Ha valakinek van valami ötlete, hogy mit lehet csinálni, akkor a kézügyességem már általában megvan hozzá, hogy megcsináljam. Csak a kreativitás hiányzik.

Katus:
Párom a haverjával volt Békéscsabán, és ott találkoztak pár internetes ismerősükkel. Régen is azt mondták, hogy az első amit adni lehet az a krumpli. (Én csak arra tudok hagyatkozni, ahogy engem tápláltak, hiszen én már 2 hetes koromtól ilyen ételeket ettem. Anyunak nayon kevés teje volt, tápszert meg nem ehettem mert tejallergiám volt, és anno még nem voltak ilyen korszerű tápszerek.)

Gabi:
Üdvözölllek én is itt. Nagyon szépen bemutatkoztál. Írj nyugodtan, mi megértjük. A helyesírás sem akadály. Ha te nem értesz valamit, akkor kérdezz nyugodtan,
elmagyarázzuk.

Kisvirág:
Szerintem az, hogy nem szól neked, csak cuppog, az egy nagyon jó alkalom arra, hogy ritkuljanak az esti szopik. Ha igazán éhes úgyis szól, az ujjcuppogás meg lehet arra jó, hogy visszaltassa magát. Nehéz megtanulni, hogy az ilyenekre ne ugráljon mindig fel az ember, de tudatosítani kell, hogy ha baj van, úgyis szól. Én is szoktatom magam ehhez, mert Márk is szokott hanalban tornázgatni, de már nem ugrálok hozzá. Persze azért ugrásra kész vagyok még :))))

Ivás:
Én is sokkal kevesebbet iszom. szerintem ez betudható annak is hogy már nincs olyan meleg. És van még egy elképzelésem: mostanra már a szervezetünk hozzászokott ehhez a megváltozott állapothoz, ezért kevesebb is elég neki, hiszen a 3-4 liter folyamatosan túlságosan megterheli a veséket is, ami szintn nem jó.

Oltás:
Épp valamelyik újság novemberi számában volt egy ismertető füzet az agyhártyagyulladásról. Lehet 1 éves kor elött is adni, de akkor ajánlott a többi kötelezővel együtt beadni. Erről már lecsúsztunk. Én még nem tudom, hogy be fogok-e adatni valamit neki plusszban.

Hozzátáplálás:
Szintén valamelyik újság ehavi számában olvastam egy jó kis összehasonlító tesztet a pépekről. Melyik mit tartalmaz, mennyibe kerül stb.

Karácsonyfa:

Nekünk mindig olyan 1,5 m-es szokott lenni, de a párom azt mondta, most plafonig érő kell. Hogy hova tesszük majd, az jó kérdés :)) sajnos a tavalyi nem bírta a kiképzést, pedig gyökeres volt, és manócska első fáját ki akartuk ültetni.

Remélem mindenkinek sikerült írni, bocsi ha valaki kimaradt, de olyan sok volt a termés amióta nem jöttem :)

Andi

amandi
 
 

 
 

Nekem is van egy wiw-es meghívom. Akar valaki még regisztrálni?

amandi
 
 


Sziasztok,

Esztianyó, édes a fürcsi utáni kép. Virág fürcsi után már csak a kajára tud koncentrálni.

Marcy, micsoda szemei vannak Marcinak!

Katus, szupi hogy odaadta a barátnőd az esküvői ruhát. Az unokanővérem az édasanyja ruhájába ment férjhez...
Nekem is megvan, mert én egy alkalmi ruhaszalonban vettem, a csajszi kicsit feldíszítette, nagyon kedves volt. És így, hogy megvettem, olcsóbb volt, mintha kölcsönöztem volna...
Csudaszép a torta, amit készítettél és édesek a gyerkőcök. :D Hogy a fenébe tudsz (van időd) tortát sütni? Én Lacussal ráálltam a muffinokra, de most az sem menne.

Macsek, 5-6 litert meg tudsz inni egy nap? És állandóan WC-re jársz? :lol:

WKata, akkor neked is két gyereked van (kutya)! :lol:
Jaj, mikor elkezdtük az építkezést, egy járó-kelő őszinte részvétét kívánta. Most már értem... :cry:
Egy éve kezdtek neki az ásásnak, jún.végére ígérték a befejezést, a szerződésbe a férjem iratta be az aug.végét, hogy ne kötbérrel kezdjük. Most keresik a csatornát, nyomáspróbánk még nem volt, az összes cuccunk a garázsban, mert ahol laktunk, azt nyáron eladtuk. Az őszre még felkészültem, de a téli cuccaink is valamelyik dobozokban ott vannak a garázsban.
Bomba pedig sajna még előfordulhat, bár ezt sem a munkások jelezték, hanem apukám belenézett a gödörbe és felfedezte... (az egyik munkás ráült, azt hitte egy cső!!!) :shock:
Egyébként az építkezés "örömeiről" most regélni tudnék. (külön topik témája lehetne)

Ex, nagyon haláli a gyerekkori képed, igazi baba :D

Szücsi, csak megvan a férjed! :) A lányodat le sem tagadhatnád!

Mi ma megpróbálkoztunk d.e. egy sétával, de úgy fújt a szél, és a fiam úgy kikészült, hogy sírva tettük meg hazáig az utat. Toltam a babakocsit, Lacus a nyakamban és ezerrel fújt szembe a szél.

Jó éjt,
Doren

Kép
Kép
doren
 
 


egy keresztelős kép (na, jó, ez már a bulin volt :D )

Kép

Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok,

Gyors leszek, mert hulla vagyok. Igazából nem is az álmosságtól, hanem teljesenkikészít ez a szopidili. :( Ma délután és este is csinálta. Este még egy falatot sem evett, máris ment az üvöltés. Megnéztem, de nem érzem, hogy a foga lenne a ludas.

Karácsonyfa: nálunk kb. 1 méteres fa szokott lenni, de most én sem tudom hová fogjuk elhelyezni. A szüleim bevásároltak még anno műfenyőt, kettőt is, de én azt nem szeretem. Van egy felesleges, ha valakinek kellene.

Doren: mi voltunk ma sétálni, lementünk vásárolni. Muszáj volt, és sokszor arra gondolok, mi lenne, ha egyedül kellene nevelnem a gyerkőcöt, akkor ilyen időben is ki kell sokszor menni.

Félek, ha leesik a hó, be leszünk zárva, mert az utcánkat nem szokták tisztítani, lehetetlenség lesz lejutni babakocsival. A kenguruba meg nem fér bele, ha ráadom az összes téli cuccot. :(

Jó éjt mindenkinek: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Errőlől a hóról és babakocsiról jut eszembe...

Még tavaly télen, amikor csak pocakos voltam hozott apu egy érdekes szórólapot. Babakocsi kerekére szerelhető "sítalp" volt. Nem tudom, hogy mennyire működik a dolog, vagy hogy mennyibe kerül, mindenesetre érdekes elképzelés.

Andi

amandi
 
 


Sziasztok !!

:oops: Kicsit sok a program mostanában nem is ültem gép előtt ....

Sajnos mi nem mentünk ki a temetőbe mert párom egész végig a lakásban dolgozott h haladjunk.Persze imában megemlékeztem mindenkiről és gyertyát is gyujtottunk.
Én azt gondoltam eltolom Kolost a templomba aSz.Misére de akkor párom telizett készüljek mert s.o.s indulunk és kiválasztjuk a falfestékeket!!-(Keserves holnap érkezik a végén ebbe is beleakar szólni ,tehát megvettük igy már nemtud változtatni a színeken!!!4 :lol: )
Holnap bababörze :remélem jó dolgokat tudunk majd beszerezni a babucinak!!

A babakocsira szerelhető sítalp jó dolog lehet,érdekes!! :D

tetoválás:Már nagyon régen akartam tetoválást,mielőtt bementem volna a közösségbe akkor is csak nemvolt akkor még keresetem ,igy nemtudtam megoldani.
Amikor hazajöttem rögtön dolgoztam és csináltattam magamra ,pedig akkor még nemtudtam miképpen fog alakulni az életem!

Pont azért a teljes hátra h ne legyen látható ha mégis visszamentem volna.Számomra ez egy alkotás mert nem halálfejek stb..van rajta hanem festménykép!
Mindig is szerettem a művészettörténet órákat és a festményeket.
Ez is egy + a szépségből és a harmóniából számomra.Bárki látta egyetértett velem kivéve anyóst aki közölte erkölcstelen vagyok.No komment.

Kenguru:én is szívesen mennék a gyerekkel kenguruval de ha ráadom a kabátkát nemtudom a kezecskéjét belepréselni ,tehát marad a babakocsi.
Itt is szállingozik a hó tehát lassan lemegyek bevásárolni amíg még megy!Brrr..........

Doren:kemény h a munkás ráült a bombára,még jó h nem robbant fel !!!!!!!!!!!!!

Ajándék :!: hát igen azért a meglepinek mindig van egy kis fillingje!aZ OLYAN JÓ H SZÉPEN BEVAN CSOMAGOLVA,LEGYEN CSAK EGY CSOKIKA IS....és rávan írva mindenkinek a neve és keresgélni kell a fa allatt miközben szól a szép zene a háttérben!!
Egyszóval kicsit csöpögös meg romantikus meg minden de szép és jó FŐLEG HA TUDJA AZ EMBER MI AZ ALAPJA A KARÁCSONYNAK...

Én is 5/6 l megtudok inni és nemjárok egész nap pisilni,hiszen Kolos megissza és a maradékot meg lefejem.. és én is szomjas vagyok!

Oltás: hát igen amennyi csecsemős orvos annyi vélemény és varriáció:Hihetetlen h nemtudnak megegyezni semmiben!

Amandi:jó sok ünnep van nektek decemberben!Apám mindig azt mondja ha van valamiMÁR MEGINT MID VAN??,
Abnyós dec.24.én született =állandó konfliktus lesz akkor most miért nem megyünk le Szegedre felköszőnteni!!!!
De én mondtam a páromnak mi mostmár egy kis család vagyunk 3.an tehát otthon leszünk 24.én és max.25.én megyünk majd akárkihez!!
Semmi kedvem autózni karácsony előnapján vagy aznap!!!

:? tehát ujjabb lehetőség a balhéra

Bocsánat sok írást nemreagáltam le de nem megy most

Amíg lehet megyek vásárolni!!
B.

Kép
beataa
 
 


Sziasztok!

Wkata:
A torta bevonó azért nem volt jó mert átlátszó volt és egy kicsit be is szívta a piskóta.
Persze így utólag lehet,hogy sűrűbbre kellett volna csinálnom.

Doren:
Akkor van időm tortát vagy sütit sütni amikor Panna alszik vagy itthon van a férjem és ő foglakozik a lányokkal.

Szücsi:
A gombák marcipánból vannak és készen vettem a boltba.
Az oviba nálunk mindenki szokott tortát vinni. Senki nem mondta az elején hogy kell vinni szülinapkor tortát ez valhogy kialakult.Egyébként nem mindenki aszokott tortát vinni van aki csak édességet visz.
Eddig még nem szóltak, hogy ne vigyünk ezért én továbbra is fogok vinni tiszta lelki ismerettel mert én olyan körülmények között sütöm otthon a tortát hogy sok cukrászda elbújhat. ( Nyers tojást pedig nem teszek a krémbe)
Láttad volna az a várakozással teli örömöt a kislányom arcán amikor indult reggel az oviba a tortájával.
Majd te is megtudod ha ennyi idős lesz Anna.

Reni:
ne legyen rossz érzésed azért mert kirakod a kicsit az erkélyre.Szerintem sokkal jobb mintha bent aludna a lakásba sokkal ellenálóbb lesz a szervezete és pirospzsgásabb az arcocskája. :)

oltás:
Kata megkapta az agyhártya gyulladás elleni és ebben az évben a kullancs elleni védőoltásokat.

Panna is ugyanezeket fogja megkapni valamint a bárányhimlő elleni oltást is azért mert Katának nagyon súlyos volt a bárányhimlője ( rengeteg kiűtés lett rajta és a mai napig hegek "díszítik" a testét.
Ha nagyobbak lesznek akkor pedig a méhnyakrák elleni védőoltást is beadatom nekik.

Nyanya:
Én mindkét lánynak a kórházba furattam ki a fülét a hazajövetel előtt.Tűvel csinálták és 2000 ft-ot kellett fizetni érte. Szeintem fájdalmas mert lánykoromban én magamnak több lyukat is fúrtam a fülemre és eléggé fájt.
de a szépségért meg kell szenvedni.

Ex!
Mi már legalább 2 hónapja a nagykádba fürdetjük Pannát ugyanis a kiskádba nem fér bele.

Nálunk itt Békéscsabán tegnap este akkora hó esett, hogy akár szánkózni is lehet.

Kép

Kép
katus73
 
 


Katus

A tortával kapcsolatban nem akartalak megbántani és remélem hogy nem vetted annak :!: Csak azért írtam le amit írtam mert az érem másik oldalán ott van, hogy sajnos nem mindenki ügyel a higiéniára, láttam már családlátogatáson olyan koszos lakást... én nem örülnék ha egy ott készült tortát enne a gyerekem. Te biztosan erre nem is gondolsz hogy ilyen is lehet, mert akinek a tisztaság természetes az ezt feltételezi másról is, és ez így van jól, de sajnos akadnak kivételek... remélem nem értettél félre :!: :D
Tudom, milyen nagy öröm ez a gyerekeknek és én mint óvónő mindig nagyra értékeltem azokat a szülőket akik a gyerekeik öröméért egy kis plusz munkát vállalnak és pl. sajátkezűleg sütik a tortát, vagy készítenek neki bármi apróságot ahelyett hogy csak a drága bolti dolgokat adnák, ami sokkal egyszerűbb és gyorsabb.
Szóval mégegyszer: bocs, ha nem voltam egyértelmű, nem akartalak megbántani még véletlenül sem.
És még azért írtam le mert valaki felvetette hogy van ahová csak cukrászdai tortát lehet bevinni, hát ennek ilyen okai lehetnek, meg a büntetéstől való félelem.


KrisztaNyanya
Nekünk tegnap lőtte be a fülbevalót a védőő, 1800 ft-ot kért. Anna csak az előzetes macerától kezdett sírni amikor próbáltuk bejelölni a fülén hogy hol legyen a helye, ez nehéz volt mert rángatta a fejét én meg próbáltam lefogni. A belövés pillanatában nem erősített rá a sírásra szóval nem hiszem hogy nagyon fájt volna.

Bocs most nincs időm másra reagálni.

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Szücsi!
Dehogy bántottál meg. Tudom, hogy te másképp látod ezt az egész kaja bevivősdit és értem, hogy mit akartál írni.
igazad van nem is gondolkodtam ezen bár a mi ovinkba elég tiszta és jól szituált gyerekek járnak egytől-egyig. (mondjuk ettől még élhet valamelyik koszban)

Mondjuk rajtam kívűl szerintem mindenki cukrászdás tortát visz be.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Gyermekem az erkélyen durmol, én meg idebent melegítem a seggem. Brrrrr.... Egyszer majd csak túlteszem magam ezen a hülye érzésen.

Én csak kapkodom a fejem, hogy ti már milyen előrelátóak vagytok az oltások terén. Nekem mégcsak eszembe sem jutott ilyesmi. :oops: Valszeg azért, mert az én időmben a kötelezőn kívűl mást nem kaptunk!

Anyukák, akik már hozzátápláltok bébiétellel!
Milyen márkájút vesztek? Melyik az amelyik jó és árban is elfogadható. Tudom, hogy a Hipp bio stb., de rohadt drága. Én szeretnék magam pacsmagolni a gyereknek, de azért vannak kajcsik amiket otthon nem lehet olyan jól kivitelezni. Meg néha idő sincs stb. Szóval szeretném lassan feltölteni a spájzt, hogyha majd idővel elkezdem a hozzátáplálást, akkor bőség zavara legyen! :lol: Csak nem tudom, hogy melyik a jó!

Amandi!
Nem emléxel, hogy melyik újságban olvastál a pépekről?

Doren!
Jó vékony vagy így szülés után! Genetika?

Eszti, Ex!
Milyen naptáról diskuráltok? Engem is érdekelne!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Ma jól kezdődött a napunk: moshattam az ágyneműhuzat-garnitúrát, mert Peti úgy döntött, hogy sok volt neki a reggeli, és visszaadta. De azóta úgy tűnik, hogy minden rendben van, jó a kedve, szóval talán nincs semmi gond.
A fiam továbbra is ront-bont ezerrel, ma atomjaira szedte a játszóállványát, és még fel is lökte. :) Gondolom, szétszedve már nem volt annyira érdekes.

Amandi, nekem tök mindegy, hogy ki ül mellettem, én a saját fejem után megyek. Itthon kitalálom, és irány arra. Szegeden is kell gondolkodni ezerrel, mióta kitalálták azt a rengeteg ökörséget.
Nálunk az ünnepi beosztás: 3. férjem és apósom névnapja, 18. én szülinapom, jan. 12. nagymamám szülinapja, 21. én névnapom. És akkor még ott a mikulás és a karácsony, na meg az újév is. :)
Régebben nálunk is volt takaró a kocsiban, de aztán valahogy kikerült. De gondolkodom rajta, hogy megint be kéne egyet tenni. Csak az a gáz, hogy idővel megint kipakolná a párom.
Nálunk egyébként az ébredéskor vannak tornamutatványok, de én sem ugrok azonnal, illetve a kajáját megcsináljuk, de nem vesszük ki azonnal, csak akkor, ha már nyöszörög, sír, hogy enne.
Az oltásról annyit, hogy pl. a bárányhimlő ellenit is lehet egyéves kortól beadni, de a védőnőm azt mondta, hogy a leghatékonyabb akkor, ha kétéves kor körül kapja meg a gyerkőc. Én úgy vagyok a kullancs ellenivel, hogy pont jó lesz, ha június elején megkapja, mert a 2. részoltást elvileg két héttel később megkaphatja, amitől már védetté válik, így nyugodt szívvel viszem fás, erdős területre. Ugye mi elég sokfelé járunk, ha máshova nem is, akkor Skoda-találkozókra. :D
A szórólapról jut eszembe: tegnap közölte a férjem, hogy elmegy, és vesz gyereksílécet, én meg néztem, mint borjú az újkapura, mire elmondta, hogy jó lesz a babakocsi kerekeire. Az más tészta, hogy az első kerekek állandó bolygókerekek, na meg itt azért rendesen takarítják az utakat.

Doren, érdekes, hogy Peti is csak az utóbbi napokban szokott arra rá, hogy nem bömbizik pl. törölközés közben (a fürdést élvezi mindig), hanem még jól elgagyarászik, eszi a lábát, stb. Addig ő is már az evést várta a pancsi után.
Én mostanság nem is viszem sétálni Petit...pedig semmi bajom a széllel meg a rossz idővel, de most így alakult. Ma kenguruban hoztam haza, hát volt rajta hosszú ujjú body, egy plüss rugi, egy kötött pulcsi, megy egy bélelt melegítőnaci, sapi és zokni. De legalább nem fázott, én is melegítettem, és a felsőmet is pont fel tudtam félig húzni a kenguru fölé, szóval az is védett valamennyit.
A kép nagyon szuper! Virág kire figyelt ennyire?

Macsek, nekem nagy szerencsém van a kenguruval, mert tépőzáras-kapcsos, szóval még ha rengeteg rucit adok is rá, akkor is bele tudom tenni Petit. De láttam már olyat, amit max. őszig lehet használni, és ráadásul sokba kerülnek...

Bea, akkor kitoltatok a Keservessel. :D
Ma nálunk is szállingózott a hó, de én jobban örülnék, ha szakadna, de egyelőre itt erre kevés az esély.
A megegyezésről annyit, hogy akármilyen foglalkozásról, helyről legyen is szó, ha egyformák, tutira más a véleményük, az ember meg találja ki, hogy mi a jó.
Szerintem a szülinap vs. szenteste ügyben maximálisan igazad van! Én se utaznék.

Katus, én nem adatnék be ennyi védőoltást...főleg nem a méhnyakrák ellenit. Szerintem inkább menjenek majd el szűrővizsgálatokra. Persze mindenki maga tudja, csak vélemény volt!
Nekem is még anno a kórházban szúrták ki a fülemet, én azt olvastam, hogy nem fáj...én meg nem emlékszem.
A békéscsabai hóesést a tv is mutatta, érdekes, hogy itt vagytok 100 km-re, és itt meg szinte semmi sem volt.
Peti még belefér a kiskádba, csak épp minden úszik, úgy pancsol. Viszont a nagykádban meg nem kapálózik, pedig ott aztán lehetne.

Reni, a mostani babakaják mindegyike bio. Szvsz másból nem is csinálhatnák. Én mindenfélét veszek, a Mildi most akciós a Rossmannban. Egyébként van Kecskeméti és Univer is, valamelyiket a Hipp gyártja, általában 170-190 Ft körül vannak, én tegnap vettem kétfélét a CBA-ban 169-ért.
Esztivel család- és babaképes naptárról diskurálunk. Esztinek van egy xls fájlja, amiben át kell írnia a napokat, hogy 2007-es naptár legyen, bele lehet szerkeszteni a képet, kinyomtatni, összefűz(et)ni, és kész az ajándék nagyszülőknek, dédszülőknek vagy valakinek.

Na megyek, mert készíteni kell a fürcsit és a kajcsit.
Holnap elvileg jövök.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Reni!

Szerintem mindegyik bébi étel jó, érdemes inkább olyat venni amibe nincs hozzáadott cukor.
Én 3 éve Katának általában Kecskemétit vettem mert az árban elfogadható volt és nagyon szerette.Persze vettem drágábbat is de azt ritkábban.
Ki kell próbálni és azt megvenni ami legjobban ízlik Petinek.
Eleinte 1 üveg 2 kajálásra is elég bár ha nagy étkű akkor lehet, hogy betol 1 üveggel.
Én abban az időben az Interfruckba vettem egyszerre kb 5.000.- ft értékben és így meg tudtam spórolni egy 1.000.-est.
Mondjuk lehet, hogy azüta már ott is drágább a Kecskeméti bébi kaja.
Egyébként a Kecskemétit is a Hipp gyártja.

Kép

Kép
katus73
 
 


Prenata, nekem a védőnő azt mondta, h csak a Hippet vegyem ha nem magam csinálom, de leginkább csináljam én. Amúgy egyenlőre felesleges bolti kaját venni, mert olyan kis adagokat eszik csak meg, h a többi mind megromlik.

pogacsa
 
 


Bea!
Halottak napján is nyitva volt festékbolt?
Kengorú: nekem 2 féle is van, de egyikbe sem tudom egyedül beletenni a gyereket. Illetve csak úgy hogy az ágyra fektetem és sokáig bénázunk. De nekem arra kéne, hogy ha kocsival megyünk és mondjuk egy boltba beugrom vagy bárhová, akkor ne kelljen a hordozót cipelni.
Anyósod szerint mi az erkölcstelen egy tetoválásban? Ez lenne az utolsó ami egy tetkóról eszembe jut. Én mondjuk nem szeretem, de láttam már sok szép tetoválást. Azért szívesen megnézném a Tiedet.

huuuuu 5/6 l. Ez marha sok.

Katus, Icus!
Köszi a fülbevalós infókat
Torta: A mi ovinkba eddig konkrét helyről lehetett rendelni. Most már onnan se. Icus, szerintem ha valaki nem veszi a fáradtságot, hogy kitakarítson, az talán a tortasütögetésre se fordít energiát. De persze nem tudom, mert én tuti nem sütnék, inkább megveszem :)

Karácsony: Elég nehéz kérdés. Nálunk mindig együtt volt szenteste a család (Szülők, nagyszülők, gyerekek) Az én nagyszüleim már nem élnek a férjemnek meg csak az apukája. Mi át szoktunk menni anyuékhoz ott van a kaja és a karácsonyfa a szomszédban tesóméknál. Mivel mi Pestiek vagyunk nem gond, mert nem kell utazni fél óra alatt ott vagyunk és nem kell ott aludnunk. Viszont apósom más kérdés. Eddig nem töltötte velünk a karácsonyt, mert mindig vagy elötte vagy utána jött. Férjem nővérééknél volt. Bár én nem szeretem ha it van, abszolút nem bánnám ha nálunk lenne karácsonykor, mert ilyenkor a családdal a helye és nem egyedül otthon. Na azért csak legyen inkább a tesónál :) De utazni én sem utaznék. Ha már olyan öreg lesz, hogy Ő nem tud feljönni, akkor úgyis meg kell oldani, hogy valamelyik gyereke közelében legyen, de remélem ez se lesz. Addig meg csak utazzon Ő.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Amandi!
Igen, én kérném a meghívót, ha lehet!!!


Holnap jövök bővebben, bocsi, de most csak ennyi voltam.

Sziasztok!

Kép
Kép
norwell
 
 


Hellóka!

Hát, nehéz napokat élünk, tökre bekeményítettem. Már nem bírtam az éjszakákat, meg a ringatást, cicin lógva altatást, és most hagyom sírni szegényt. Nappal nem gáz, kb. 10 perc a sírás, de éjszaka...Tegnap elaludt fél 9-kor, felébredt 11-kor, akkor még megetettem. Erre pont 1 óra múlva megint kiabált, na akkor hagytuk. Hát 1 órát bírta, mondjuk cumival, teával próbálkoztunk, csak nem vettük ki. Aztán aludt 5-ig, ami nála csoda. Rossz Anya lettem, de tényleg érzem, hogy el lett kapatva, hogy mindig ugrottam. Valami pozitív is történt, már egy lépésnyit mászott ma.

Bébikaja: Én csak Hipp-et vettem még a Máténak, most is azt adok majd. Még van, mert a Máté még néha megeszi ha semmi nincs.

Ex: Noi is simán felrúgja a játszóállványt. Szerencséd van a kenguruval. Külömben azért hóba is lehet tolni a babakocsit, csak lassabban. Mondjuk nálunk is eltakarítják. Én azt nem tóm, hogy, hogy oldom meg a szánkót, és a kocsit egyszerre. Máté imád szánkóval közlekedni, de babakocsit is tolnom kell valahogy. Terhesen könnyebb volt. :D

Amandi: Szerintem a Kismamában van a bébikajákról.

Doren: Mennyit nőtt Virág is! Máté is utálja a szeles ídőt. Mi jó sokat fogunk Baba-Mama klubbozni, mert én úgy szenvedek a hidegben.

Ja, képzeljétek a babaúszáson két anyuka kb. fél éves gyerekekkel azon "versengett" kinek a gyereke mit eszik már. A brassóit evő nyert! Tiszta hülyék, nem?

Megyek, drukkoljatok, hogy megússzuk az éjszakát!

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat bébikaja ügyben. Két hét múlva megyünk csipőszűrésre, a kórház mellett a Tesco, majd ott szemrevételezem a kínálatot.

Pogi! Mivel turmixoltad össze a krumplit? Anyatejjel vagy a saját fözőlevével?

Pil! Mi van veletek? Jól vagytok?

Képzeljétek, Peti hason elkezdett kúszni, de olyan édes, mert oldalra halad. Olyan mérges a drága, mert a lábait tolja ezerrel, viszont a kezével nem tud mit kezdeni és orra esik. Annyit kiabál ilyenkor, hogy meg kell falni!

Reni
Kép
prenata
 
 


Prena: főzőlével inkább, de volt már, h tettem bele tejet is.

pogacsa
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan bekukkantok.
Már van téli gumim, úgyhogy holnaptól megint tudok közlekedni. Kb. 40 cm-es hó esett. Alig tudtuk tegnap reggel kivakarni a kocsit a hóból. Most már jó, mert elég jól eltakarították. A közös udvaron van egy hatalmas hóbucka (nagyobb mint én), a gyerekek ott csuszkálnak.

Naptár: excel-ben van. Bele kell másolni a fényképeket, ki lehet jelölni a fontos napokat, névnap, szülinap. Kinyomtatni, beköttetni és már kész is a szuper ajándék. Egyenlőre a 2006-os van meg, de már folyamatban van a 2007-es változat. Szólok, ha kész.

Marci hasra téve teljesen körbe forog. Olyan édes. Közben folyatja a nyálát és kört rajzol vele :P

Oltás ügyben nem tudok hozzászólni. Mi azt kapjuk, ami itt van. A BCG már nem kötelező, de külföldieknek javasolják. A nagyokat meg pár éve beoltattuk otthon bárányhimlő ellen, mert anyosóméknál elég vészes "járvány" volt -szerinte.

Colett: kitartás az éjszakákhoz. Bocs, hogy beleszólok, de éjszaka ne adj neki teát. Norbinak én is adtam mikor felébredt és szépen kezdett romlani a foga. Attól kezdve vizet kapott és már nem kelt fel éjszaka (kb. 2 éves volt). Én annak idején hozzákötöttem a szánkót a babakocsihoz és csak azt kellet tolnom.

Kenguru: mi is használjuk, főleg az uszodában meg itthon, főzés közben. Baby björn márkájú és nagyon szeretem, mert egyszerű beletenni a gyereket. Lehet hozzá zsákot is kapni, hogy ne fázzon a gyerkőc. Ha elalszik benne akkor is könnyen leveszem az elejét és már szabad is a bébi. Régen kötős volt, de Renivel már nem is használtam.

Karácsonykor anyosoméknál leszünk. Mindig náluk vagyunk, ha Magyarországra megyünk, mert nagy házuk van és jól elférünk. Az ők szokásaik szerink ünnepelünk. Karácsony napján elmegyünk apukámhoz és ezzel le is van tudva a vendégeskedés. Nyugis karácsonyaink vannak. Inkább a gyerekekre figyelünk.

Mennem kell, majd még írok
Jó éjt
Eszti

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
esztianyo
 
 


SziaSZTOK CSAK GYORSAN!

Igen nov.02 a Bricostore nyítva volt mint minden más bolt
Nov01 Mindenszentek napja és 02 az elhunytakról való megemlékezés .
Holnap börze akkor aki kint lesz annak jó shopingolást!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Kép
beataa
 
 


Sziasztok,

Katus: nem is tudtam, hogy van védőoltás a méhnyak rák ellen. Ezt csak csecsemőkorban adják be?

Colett: kitartás, de Te mázlista vagy, nálunk volt másfél órás műsor is!


Eszti: majd az a naptár engem is érdekelne, ha nem nagy gond.
Szép lehet Nálatok, hogy leesett a hó.

Hó: nálunk az a baj, hogy nem takarítják az utcánkat, és nagyon meredek, szóval még baba nélkül is nehéz lejutni. Feljönni se kutya sokszor. Volt olyan, hogy ónos eső esett, és nem jutottam át az utca másik oldalára, ahol parkoltam, mert lecsúsztam volna. Szép helyen lakunk, csak a telek cudarak ilyen szempontból.

Üdv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Sziasztok!

Mi ez a nagy pangás? Hol vagytok?

Peti ma már másodjára alszik. Pedig most akartam kivinni. Gondoltam séta előtt megebédelek, ezalatt pedig őkelme elaludt. Éjjel csak 2X keltem hozzá. 5-kor cicilt, aztán fél7-kor nyöszi volt, de kapott cumit és negyed9-ig aludt.

Eszti!
Majd megkaphatnám én is a naptárt, ha készen lesz. Köszi-köszi!!! Jó nagy hó van nálatok! A nagyok magyar nyelvű suliba járnak? Meddig maradtok Finnországban?

Colett! Nem vagy rossz anya, csak következetes!!!

Egyszer valaki írta, hogy van speciális koszmó elleni sampon. Tudja valaki a nevét?

Csajok! Gyertek! Írjatok! A tavasziak egy fél nap alatt írnak annyit, mint mi 4 nap alatt!

Peti mostmár egyre inkább unja a fekvést, na meg a játszóállványt alulnézetből!

Kép Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Megint almás lepényt sütöttem. 1 hét alatt harmadjára. :roll: A férjem a munkahelyén kapott vagy 15 kg almát és az okos sporttáskában hozta haza. Szóval, jól összenyomták egymást az almák. Úgyhogy még 1-2 hétig almás kaják lesznek a menűben. Holnap lehet almás -tejszínes csirkét csinálok.

Reni
Kép
prenata
 
 


Már korábban írtam, hogy mennyire nem vált be nekünk a Pampers, és hogy alig vártam, hogy elfogyjon, amit ajándékba kaptunk. erre tegnap este anyukám azzal állított be, hogy meglepije van! És mi volt az? Két csomag pampers, ráadásul midi, és mi már maxit használun. Nehéz volt jópofát vágni! Ma már 6 db-ot elhasználtam belőle, olyan gyakran kell cserélgetni!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok,

Preni: detergens sulfuratum a sampon neve, amit a dokibácsink írt fel a koszmóra.

Voltunk a börzén, jó sok pénzt elvertem, de nem bánom. :) Ha már magamra ne jut, legalább a gyerekre költök. :)

Üdv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Sziasztok!

Az éjszakai cuppogás állandósulni látszik. Ha felébred így altatja vissza magát. Ha éhes úgyis üvölt. Tegnap is így simán átaludta az éjszakát. Este fél 10-től reggel 7-ig durmolt.

Oltás: én a kullancsosat mindenképp be akarom adatni, főleg, mert már egy mászott is a Kendén. Hány hósan lehet ezt beadatni?

Marcy: köszi a választ. Tényleg beugrott, hogy egyszer már írtad.

Katus: tök ügyi vagy. Nagyon szép lett a torta.

Colett: 2 napig a cuppogáskor felkeltem és megetettem, de nem is evett, csak nyugi-cicizett. Így úgy döntöttem akkor eszik, ha üvölt is :) Nem lehet, hogy Noinak már a többi foga is ki akar pattanni? Nem vagy goni anya, csak fáradt. Gratula a mászáshoz :) Fél éves gyerek brassóit??? Elég hülye.

Bea: májusba hogy voltál 7 hetes terhes? Nem júliusba szültél? Vagy valamit félreértettem?
Megkérdezhetem miért kell püspöki engedély az esküvődhöz?

Norwell: irigy, hogy nem kínlódtatok a foggal. Nálunk is kijöhetne már. FÚÚ ekkora fenyő tök tuti lesz :) Nagyon helyek vagyok a képeken. :)

Szücsi: tök édik a képek. Nagyon hasonlítotok egymásra. Sajna nekem nincs a gépen kiskori.
Jó fej a védőnő, hogy össze-vissza méri Annát.
Rugi: nekünk is egy csomónak kicsi a lábfej része, pedig még hosszara jó lenne :(

Mári: sajnálom, hogy ennyi minden összejött nálad. Reméljünk mindenre lesz megoldás és egy kicsit megkönnyebbülhetsz. Drukk nektek. Ja és én nem felejtelek el :) Ha tudsz gyere.

Kata: örülök, hogy már jobban vagy.

Reni: sajnálom, hogy olyan car idő van nálatok, hogy nem tudtuk sétálni menni. Itt még nem esik, de nagyon hideg van. Sokszor nekem nincs is kedvem lemenni vele, mert befagy a seggem, de neki kell a levegő, így megyek. A mai séta viszont kimaradt, mert átaludta.
Én a Kecskeméti kaját veszem. Ezt is a Hipp gyártja, csak olcsóbb. Én is csak akkor adom ezeket neki, ha nincs időm kotyvasztani.
A kismama novemberi számában van a pépes cikk.

Gabi: nagyon szép neve van a fiadnak. Szeretem a Robi nevet. Gyere amikor csak tudsz.

Amandi: nekünk majdnem minden nap porondon van a hiszti, és a semmi sem jó szindróma. Mondjuk szerintem mi egy kicsit elkapattuk a fiút, mert mindig valaki foglalkozik vele és egyedül egyáltalán nem akar elleni.
Azért én nem vagyok az az azonnal ugrok típus. 2 napig felkeltem a cuppogásra és megetettem, de inkább csak nyugicicizett, így már fel sem kelek :) Ha igazán éhes úgyis üvölt. És igazad van csak így nyugtatja magát és alszik is vissza.

Doren: nagyon édes Virág a képen.

Macsek: szopidili miatt :( Amióta én elkezdtem a hozzátápit azóta nem nagyon volt dili.

Megyek fürdetni.
Puszi
Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok !

Voltunk A BÖRZÉN ,SZERINTEM NEM VOLT OLYAN NAGYON JÓ!!!!!!!!!
+ 4 kalitka van csak a szoptatásra és 4 pelenkázó nemtudom hány babára és mamára :oops:
Azért vettünk egy két dolgott!

7 hónapos voltam májusban nem 7 hetes,bocsi ha elirtam.

Eskűvőhőz engedély azért kell mert a püspök a lelkivezetőm ,és vannak dolgok amiket be kell tartanom.Ő azt mondta csak akkor lesz eskűvő ha a gyerek megvan keresztelve +....na mindegy ,igaza van és én csak örülők h egyengeti az utamat!

Mi is utáljuk a pamperset.!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kint majdnem vettünk a börzén gazdaságos 100 db.os pelust=28/db a 4/9 kgos de rájöttünk ugyan olyan mint a pampers nincsen ghátul gumija és kijőn a kakika ha Kolos robbant egy jó egézségeset :lol: és ő mindig ugy teszi.
Liberót nemakartunk venni mert még nem akciósan is olcsóbb a dm.es.
Mára semmi nem maradt a pelusból és pont 14.00 értünk a dm.hez amikor is kiszálltunk az eladó meg becsukta az orrunk előtt az ajtót.
Majd ha Keserves negedi a párom elmegy pelusért,remélem lassan hazajőn mert fürdetem a gyereket és nemtudom mibe tenni!!

Megjőtt anyós :roll:

A börzén találkoztam nyanyya 67.el!!!!!!!!Bemutattam, neki a párom és a Kolost is.


Engem is érdekelne a naptár dolog ha lehetséges!!!

Én sem tudtam h van ilyen méhnyakrák elleni oltás?

:?: Nem értem ezt a korház reformot:akkor most nem szülhetek a választott orvosomnál?Akkor hol van a szabad orvos választás,vagy én értem félre? :?:

Almáspite nyami nyami!!Ha lenne birsalmád hozzá akkor fincsi nasit lehetne belőle főzni

Győnyőrű játsdzószőnyeget vettünk meg téli overálokat(hihi a párom 2 mikőzben én anyummal vettünk egy másikat a saját shoppingunk allatt.

Jó hétvégét

Ja képzeljáétek el reggel 06.00 evett itthon Kolos és ott kint a börzén nembírt a ricsaj miatt és amikor hazajöttünk 15.00 evett legkőzelebb.Nekem össze vissza folyt a cicim :?
B.

Kép
beataa
 
 


Először is :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: amiért rég nem irtam.

Macsek:tök jó ötlet volt ez az esküvői kép,jó őket nézegetni.Tudom még én is adós vagyok vele,de nekem csak a gépben olyan van amin nem állunk,de ezt felteszem a végén.


Kisvirág:azt akartam neked mondani csütörtökön hogy este is meg délben is kap főzit,bár most éppen nem igazán kell neki egyik időben sem.

Marcy:a sinlacot orvos irja fel,de nemmindenki irja fel,mert azt is mondhatja hogy nem indoloklt,és ez ellen nem igazán tudsz tenni.nekem felirta,igy 800 ft volt egy doboz.
De olvastam a tavasziaknál hogy valaki vett rcept nélkül és úgy 3000 ft volt.,ami nagyon sok,úgy nem venném meg az tuti.
Gratula a forgáshoz!!

Esztianyó:megkérdeztem,normoflore a neve,tegnap láttam hogy reklámozták a tévében.
A hó miatt én nem irigykedek,utálom!!!

Szücsi:ez a miskolci kórházas eset nagyon gáz,de nem értem a barátnődet sem,ne haragudj hogy ezt leirom,de nem értem hogy emiatt(hogy messze voltak,meg nem vitték át)miért nem „balhézott”,miért hagyta hogy ez igy legyen.Ok hogy fáj a seb,meg nem tud úgy mozogni,de a férje vagy valaki intézkedhetett volna.Én akár hazamanetem volna saját felelősségemre,bár lehet hogy ezt csak most mondom kivülállóként.
Anna sztem is tiszta te vagy ,legalábbis igy a két képet nézve.Furcsa hogy a férjed ezt nem igy látja. :D

Az ovis dolog amit irtál,hogy a gyerekek csinálnak vmit és azt húzzák ki,az nagyon tetszett.


Preni:köszönjük a köszöntést,nagyon édes volt a kép.
Ne legyen lelkiismeretfurdalásod,a tapicska nekem is jobban alszik kint mint bent,én is ki szoktam tenni a teraszra mostanában elég sűrűn.

Ex:Neked is köszi a köszöntést.Nagyon cuki a kiskori kép rólad.

Doren:nagyon jó a bulizós kép!!

Macsek:hát az akkor tényleg gáz lesz,ha meredek az út,meg nem is takaritják.Nekem is van egy kis dombocska,nem tom mi lesz,meg ezen a hóban toljuk a babkocsit is érdekes lesz.

Niki:fogacska nincs még,de most megint erősen nyafis lett,és nagyon rág,meg duzzadt az inye,hátha lesz vmi belőle.
Még jó hogy kimentek a temetőbe amikor tudtok,aki ilyen hülyeséget mond amit irtál az nem normális.Mi van Veletek?Nagyon rég voltál skypon is,ha tudsz gyere.Én is depis vagyok ettől a sötéttől.hidegtől,és majd a hótol is.

Katus:nagyon szép a torta,biztos tök fincsi volt.Eszméletlen hogy hasonlit Rád Kata.

Mi vagyunk,Amelita nem akar feküdni,leginkább csak kézben lenni,meg ülni,persze nem tud egyedül.Forogni továbbra is kis lusta.Evésileg meg visszatértünk a újszülöttkori állapotokra,két óránként cic,nem akar kanalas kaját enni pár napja.Lehet a foga miatt nem tudom.
Vettünk overállt,sapit,sálat,harisnyát,és taliztunk csütörtökön Kisvirággal.,ill.náluk voltunk amig peti dolgozott.,ami jó sokáig eltartott.ettünk szendvicset,és Józsi olyan finom teát főzött hogy megittam előle szinte az egészet.Ameli meg a frászt hozta rám,mert amikor patentoltam be a bodyt rajta a nyakánál,véletlenül odacsiptem a bőrét,mert mindig annyira ficereg,és vagy nagyon fájt neki vagy nagyon megijedt mert orditott,majd nem vett levegőt,és én már kéknek láttam.K…megijedtem,egy fél óráig remegtem utána.
Kende irtó édes,sokat vigyorog,és amikor beszél,olyan mint eg y kis kinai.

Petitől megkaptam pénteken azt a telcsit,amit karácsonyi ajándéknak kértem,meglepett vele,merthogy fél éve megajándékoztam a Tapicskával.

De valahogy mostanában nincs időm semmire,ami persze hülyeség,mert arra van amire akarja az ember,valószinű én csinálok valamit rosszul.Na jó,bavallom ,kicsit sokat skypolok,amikor mást kéne csinálni.

esküvős.csak ilyen van a gépen

Kép

találtam egy táncolósat
Kép

mivel senki nem tett ilyet én teszek egy menyecske ruhásat is,mert nagyon szép sztem a ruha

Kép

tapicska
Kép

Kép

Kép

Kép

és végül,átvettem a rossmanban a hippes csomagot,ez volt benne.
Kép

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pi!

Hogy milyen vékony vagy az esküvői képeken! ( Majdnem azt írtam, hogy sovány!)
A mennyecskeruhád valóban gyönyörű!!!
Viszont Amelita óriásit nőtt, amióta utoljára láttam. Legalábbis nekem úgy tűnik!

Csajok! A ti babáitok karmolászák magukat? Peti ma reggelre egy 3-4 cm-es csíkot csinált a pofijára, pedig már reszelőt is használunk!

Reni
Kép
prenata
 
 


Hellóka!

Na, asszem feladom, mert szegény megint ordított több mint egy órán át, nem bírtam, megetettem. Kezdek rájönni, hogy napközben nem eszik eleget, mert állandóan abbahagyja a bátyja miatt a szopit. De ha elvonulok vele, a Máté egyből jön hozzánk. Kizárni meg nem qakarom, így is mostanában elvesz tőle mindent, féltékeny. Szóval marad az éjszakázás. Viszont ma 2-től semmit nem aludt, bízom benne ez kihat az éjszakára is.

Kisvirág: Hát, abbahagytam, inkább kényeztetem éjszaka, mert így is lelkifurdalásom van, amiért kínoztam 2 éjjel. Ha a foga, az durva, mert még 18 hátravan, és ha ilyen nehezen viseli, öregszem 20 évet. :D . Nem masszázs, babaúszás! Noi üzeni Kendének puszi a sajgó ínyére!

Esztianyó: Én nem tettem semmit a teába, így is romolhat a fog? Azért áttérek a vízre, igazad van. De nem is iszik ám, csak cuppog. Bezzeg a cimival nem, azt kiköpi.

Beáta: Nem semmi a fiad, hogy ennyit kibírt kaja nélkül. Biztos ő is felpörgött a sok embertől. Legalább egy számmal nagyobb méretű mellel mentél haza!

Nyanya: Ti mit vetettek a börzén? Balázs is volt? Máté tuti elcsászkálna ilyen helyen, vele nehéz vásárolni.


Reni: Jók a képek. Hát, ennyit a következetességemről. Pedig olyan szép lett volna, ha sikerül. Türelmesebbnek kell lennem. Végülis 20 év múlva úgyis ezt sírom majd vissza, és mosolygok rajta.

Mentem, jóccakát!

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Sziasztok!

Pil!
Jó, hogy újra jelentkeztél! Ameli továbbra is gyönyörű! Nagyon szépek voltatok! :)

Ex!
Simpson család, ezen jót röhögtem… :D Jut eszembe, fenn szoktál lenni msn-en?

Amandi!
Kitartás, lehet, hogy a foga rendetlenkedik Márknak. Nem egyszerű, hogy az ember nem tud segíteni, de ez van… :roll:

Doren!
Nagyon szuper a kép! :)

Katus!
Nem akarok kotnyeleskedni a témában, csak eszembe jutott, hogy nálunk az oviban úgy volt, hogy ha vki szülinapra hozott saját sütit, akkor a konyháról kérnünk kellett egy ételtároló üvegcsét, amibe mintát raktunk belőle. Ezt, ha jól tudom, 48 óráig a hűtőben kellett tárolni, hogy ha jön az ÁNTSZ, vagy ne adj’ Isten rosszul lesz vki, akkor meg lehessen vizsgálni.

Reni!
Kaja-ügyben: barátnőm épp a múltkor mondta, hogy ő sem a Hippet veszi, mert dupla ára van, mint pl. az Univernek vagy a Kecskemétinek, és szerinte ugyanolyan jók ezek is. Már én is raktam el almapépet, barackpépet, meggypépet és sütőtököt a hűtőládába. Ja, és egy jó tipp koszmó ellen: Babé sampon! Itt tudod megnézni: http://www.pezomed.hu/termekek_babe.php ... &termek=32

Bea!
Én sem mennék szenteste. Eddig nálunk úgy volt, hogy mi mentünk, de mivel most már itt van Kende, ezért a család többi tagja jön.
Már a múltkor is akartam kérdezni: többször is írtad, hogy ha anyós engedi, akkor a párod ezt csinálja vagy azt. Anyósod ennyire beleszól mindenbe??? :shock:

Colett!
Brassói??? :shock: Az állatok… :evil: Hogy bírtad füllel az egy órát? Én szerintem hamarabb feladnám, mint a gyerek… :oops: Egyszer próbáltam sírni hagyni, úgy bepörgött, hogy alig bírtam lecsillapítani. De szerencsére nekem éjjel nem kell ringatnom, cicin simán visszaalszik.

Kisvirág!
Köszi a dicséretet. Te nem teszel képet? Cuppogás: :D De ha visszaalszik, semmi gond! Tök jó, hogy így végigalussza Kende az éjszakát! Nemsokára kijön a fogacska is, ne aggódj! Esetleg a Dentinoxot próbáld ki, vagy a Panadol szirupot, ha nagyon nyűglődik szegényem.

Szücsi!
Szuper lett a másolat Rólad! :D

Mi jól vagyunk, illetve Kende ma egy kicsit nyűgösebb volt, lehet, hogy a frontot érezte. Este hatkor már nem tudtam vele mit csinálni, megnyugtatásképp muszáj volt cicire tenni, erre nem bealudt??? :shock: Fél órát szunyált, aztán hétkor fürcsi, de csak fél kilenc után aludt el, pedig nyolc körül már el szokott aludni. Ja, és képzeljétek: állandóan köpköd! :D Azt játssza, hogy egy adag nyálat összegyűjt a szájában, csücsörít, és egyszer csak prttty… :twisted: Tök röhej, akkorákat nevetünk rajta, ő meg csak néz, hogy most mit röhögtök, csak játszom! Persze minden ruhája és a játszószőnyeg, és a járóka és minden csupa nyál… :wink: Már gondoltam, előkét teszek elé, csak attól meg félek, nehogy meghúzza a nyakán.

Most ennyi, és bocsánat, ha valaki kimaradt.

Sziasztok!

Kép
Kép
norwell
 
 


Csajok!

Itt szakad a hó, fúj a szél. Olyan, mintha hóvihar lenne!

Reni
Kép
prenata
 
 


Reni!
Igen, Kendének is van egy jókora seb a jobb halántéka fölött, mert megkarmolta magát... Én reszelőt még nem merek használni, így is kész horror, mire levágom a körmeit... Ja, és ő még a szemeit szokta markolászni, én meg frászt kapok, nehogy kinyomja... :D

Colett!
Nem lehet egyszerű két gyerkőccel, elhiszem, hogy nem bírtad... És ha Mátét szopi közben valaki lefoglalja? Nincs ilyenben segítséged? Szerintem a tea a cukor miatt veszélyes a fogakra. Ha natúr adod neki, nem hinném, hogy árt, hiszen nincs benne semmi. Remélem, jobban alszotok ma!

Kép
Kép
norwell
 
 


Reni!
Nálunk már az eső esett... Fúúúúúúúj, pedig olyan gyönyörűen havazott egész nap!!!

Kép
Kép
norwell
 
 


Bea!
Jó hogy összefutottunk, ha csak pár percre is. Terveztem, hogy pár dolgot megkérdezek, de olyan zűrös volt a börzén, hogy nem is jutott eszembe. Sebaj majd itt. Hogy egyezteted a vallásoddal azt, hogy Kolos házasságon kívül fogant? Az én erkölcseimbe abszolút bele fér, de csodálkozom, hogy Te is. Azt végképp nem értem, hogy miért kell Kolost megkeresztelni a házasság előtt. Miért nem ér rá utána?
Kolos nagyon édes volt. Miket vettél?
DM-es pelus nem olyan jó. Régen jobb volt, Balázsnál csak azt használtam.


Ha valaki vett a börzén libero maxit (7-14kg), megmondaná az árát. És a Pampersz popsitörlőjét is a 4-72 darabost.

Milyen méhnyakrák elleni oltásról van szó?

Colett!
Balázs és Blanka apával volt itthon. Balázzsal képtelenség lenne vásárolni. Legalább észlelte, hogy én se szórakozok, amíg Ő dolgozik :) Tegnap este és ma reggel is fejtem egy adagot, de a mélyhűtő is tele volt, de nem volt szükség kiengedésre. Én meg vittem a fejőt biztos ami biztos, de nem kellett.
Sokat vásároltam. 2 csomag liberó maxit és 2 csomaggal a barátnőmnek is. És pampers popsitörlőket. Balázsnak egy kantáros overált 11-es méret 1800Ft-ért sötétkék mint a kabátja és még vettem neki egy bélelt kordgatyát és 2 számmal nagyobb ugyanolyat, ami jövőre lesz jó. Blankának sok kisgatyát 1 ruhát felsőket sokat, zoknit meg harisnyát és egy sapit tavaszra. Meg egy pár badit. Neki csak későbbre vásároltam 1-2 számmal nagyobbakat, mint amit most hordunk, mert mostanra el vagyunk látva.
Te is voltál? És ha igen miket vettél?

Karmolászás: Blanka is mindig összekarmolja magát, pedig heti 2x vágom a körmét.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok,

Colett, sajnállak az éjszakázás miatt, remélem hamar megoldódik. Dehogy vagy rossz anya! Noi külön szobában van Mátétól? Nem félsz, hogy mikor ennyire sír, akkor felébreszti Mátét? Mert nekem mindig ilyen frászom van. Ráadásul a kölkök most még egy szobában vannak, mert itt csak így tudtuk megoldani.
Ez a brassói-dolog nagyon durva!
Hova jársz baba-mama klubba? Mert a hugom is valahova Palotára jár csüt.délelöttönként.

Nyanya, én továbbra is irigykedem, hogy fülbevalós lesz a lánykád. A férjem nem engedi, pedig én annyira szeretnék Virágnak fülbevalót... Még megpróbálom megpuhítani.

Eszti, hát a nagy havat nem kívánom. Marci körrajzolása :D
A naptár engem is érdekelne :)

Reni, Virág annyira karmolássza magát, hogy egyik reggel, mikor kivettem az ágyból, csak egy barnás majd tenyérnyi foltot láttam a peluson, amint fekszik. Teljesen megijedtem, hogy ilyet bukott esetleg vissza, vagy mi lehet, mikor észrevettem a fülében már megszáradt véres sebet (bocsi). De amíg rájöttem, hogy mi lehetet...
A feje rendszeresen tele van karmolászással, még akkor is mikor levágom a körmét. Mert úgy alszik, hogy bal keze a szájában, a jobbal meg a tarkóját markolássza.

Pil, nagyon szépek vagytok az esküvői képeken. De nagyon vékony vagy. Jobban áll, hogy kicsit teltebb a pofid :D :D :D
Ameli továbbra is irtó édes, vigyorgós!

Nyanya, én sem biztos, hogy ilyen tömegbe vállalkoznék Lacussal. Januárban már összeszedtük a tesco információs pultjától! :D Frászt kaptam!

Norwell, köpködés :lol: Szerintem nyugodtan adhatsz rá előkét.
Bocsi, azt hiszem elhalásztam Amandi meghívóját (legalábbis remélem! :D ) De ha hallok még szabad meghívót, akkor gondolok Rád.

Én is teszek még fel pár képet

Még egy keresztelős:
Kép

és ilyen a közös játék:
Kép

Jó éjt,
Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Jó reggelt!!

Kolos szuper volt tegnap:éjjel 23.00 álmában megetettem,igaz anyós ugy felhergelte mikőzben fűrődtem, hogy órdított a gyerek mire kijőttem.30 p került mire lenyugodott és utána álmában megszopiztattam.reggel 06.00 aludt utána egy jó hosszút szopizott és 08.30 ig visszaaludt!!

Nyanya:Kérdésedre a válasz:sajna a párom olyan vonzó volt számomra :oops: hihihi h nemhallgattam a jó szóra és öszeköltőztünk és hipp hopp már megvolt a gyerek.Utána a párom kicsit borzonkodott az egyházi eskűvőtől mert minden olyan gyorsan tőrtént és utána a püspőkkel meg megegyeztünk h a keresztelőt egy napon tartjuk a a házassággal.De ez igy van rendjén.Tehát magyarul amig nemvagyunk összeházasodva nem mehet a keresztelő és fordítva is igy van.Tehát ellnézést rosszul fogalmaztam!A lényeg h egy napon lesz.!!!!!!!!!Persze anyós tegnap huzta a száját miért megyünk a püspőkhőz ,miért nem lehet máskor,azt sem értette miért megyünk.Mondta mondjam le majd megyünk máskor,persze rögtön mondtam örűlők h végre kaptam időpontott és ha most nem megyünk akkor nem lesz eskűvő,vagy nem vele...de az meg nem ok.
Már előre elterveztem h gregoriánt szeretnék (bevonulásra is.

:cry: keserves olyan erőszakos h a 2 fia is kiborúl tőle.Pl ma van az apám és nagyapám névnapja:ezért anyum összejővetelt szervez és mindenki ott lesz apám nője és annak lánya ,tesómék stb(szüleim elváltak..)de ANYÓS NEM ÉS A PÁROM SEM MERT muszály dolgozni és kell a lakást csinálni és ...,annnyira kiborította tegnap óta a páromat ,h a végeredmény az lett mehetek egyedül.

Ja és tudjátok anyós még soha nemvolt fent anyámnál!!Lehet mert mi csórik vagyunk hozzá képest.Anyum egy 64 nm2 lakásban lakik és nincsen nekünk 3 emeletes házunk,balatoni nyaraló stb..
Neki (anyós)bezzeg van és mit ér el vele?Boldog?Nem!!


Tegnapi bevásárlás:Vettünk tőrlőkendőt(már multkor is )72db/250 ft silky tipusút ami nekünk bevált!!
3 szupi téli kezeslábast anorák tipusút,kordbársonyt és pihe puha napsárga bö...nemtudom milyen anyagút.Majd a párom felteszi képekben.Rugikat és játszószőnyeget!1 kantáros nacit a nyári melegbe és 1 nagyobb gatyót a színe miatt mert olyan szép csíkos.Zoknit és harisnyát nemtaláltunk:Igaz eljőttünk mert ideges voltam mert Kolos nem evett!!

Doren:a közös játszóskép nagyon édike!!!

Norvell:én mindig adok Kolosra előkét mert olyan színten nyáladzik h 5 perc alatt ruhátlehetne cserélni rajta.Csak ha lefektettem veszem le róla mert mindig a fejére huzza,tehát ha nemvagyok mellette akkor.

Colett:nálad akkor külőn van a baba másik szobába?Eddig Kolos velünk volt de az uj lakásban lesz külőn szobája és szeretném ha nem velünk aludna mostantól kezdve mert akkor mi lesz később!!Itt helyhiány miatt velünk van,igaz néha jól jött az éjszakázásban h nem kellett sokat mászkálnom főleg az első hetekben!!

Eszti :imádom a havat de lehet h babakocsival már nemfogom!Engem az ősz és a tél vonz mert nembírom a meleget,azt meg kifejezetten szeretem hallgatni ahogy esik az eső,persze nemszeretek én sem elázni

Bocsánat akit kihagytam ,megyek mert Kolos enni kér!!

Kép
beataa
 
 


Sziasztok!

Igazad van Pil, kicsit hanyagoltam a netet és a skypeot is. Itthon volt a férjem, és ilyenkor eleve kevesebbet tudok netezni, meg a betegeskedések. Az a baj, hogy ha Alexának bármi kis baja van, akkor folyamatosan hisztizik minden szarért, és ez nagyon megviselt. Egyszerűen kivagyok, hogy nem tudok vele mit kezdeni.
Emiatt is vagyok depis kicsit, mert próbálom őt normálisan nevelgetni, és anyós meg elcseszi az egészet, mert mindent megenged neki, ha hiszizik, egy ből úgy van, ahogy ő akarja. És a legjobb, ha szólunk neki, akkor leszarja, a múltkor párom szólt neki, hátha az jobban meghatja, de nem. Azt mondta neki :”fiam nem érdekelsz ,neked is mindent megengedett a mama”. Jó fej nem, szóval ezek után nem mehet le a gyerek, csak ha mi is megyünk.
Mert szerintem a jövőre nézve nem lesz jó ez a fajta viselkedés Alexának, majd jól megutálják az oviban jövőre.

Ex: a bárányhimlő elleni oltást én sem adatom be, mert még elég eltérőek a vélemények erről, aztán majd úgy fogunk járni, mint az agyhártya gyulladás ellenivel, hogy többször kell majd szúrni, mint ahogy először el lett tervezve.
A kullancs ellenit is be fogjuk ,mert erre sok a kullancs, és sokat járunk kirándulni is.
Petivel minden rendben nem volt hányás azóta?

Nyanya: nekünk Alexa fülbevalóját még a kórházban tették be akkor 2000 Ft volt.

Macsek: sajna a szopidili miatt. Nálunk még nem volt eddig, de többeknél igen, úgy-hogy csak lesz valami megoldás.

Katus: tök jó lett a torta. Én is jobban megbízom az otthon készítettben, mint a cukrászdaiban.
A kullancs elleni oltás, hogy volt, hányat kell kapni, és mennyibe kerül?

Reni: ne legyen lelkiismeret furdalásod, hogy az erkélyen alszik Peti, jó levegőn van, ami kell neki, még mindig jobb, mint a szélben tologatni, mert ott Te is fázol, és gondolom az erkély szélvédett hely.Vencel a múltkor lent aludt az előszobában, mert annyira fújt a szél ,hogy nem bírtam kint maradni velük, gondoltam nemsokára megébred, de két és fél órát aludt, ott is jó hűs van, de ugye szélmentes.
Bébiételek: mi a kecskemétit vettük általában, leginkább azért, mert olcsó.A cimkéjét ha megnézed ugyanott készül mint a Hipp, ami meg nagyon drága, de egy ismerősünk ott dogozik, és mondta, hogy mindekettőt ugyanabból csinálják, tehát a Hippnél vsalószínűleg a nevét kell megfizetni.

Colett: szerintem a szívedre hallgass, ilyen kis babánál még nem kell bekeményíteni, nem hiszem, hogy bosszantásból ébred fel annyiszor. Meg jó az, ha érzi, hogy számíthat rád mindenben.

Eszti: a naptár engem is érdekelne, ah nem gond.

Kisvirág: tök jó, hogy így vissza altaja magát a cuppogással Kende.

Bea: mi is voltunk tegnap a börzén. Szerintem tök jó, mi mindig kimegyünk, tök jó cuccokat lehet venni jó áron. Nem tudtátok volna megoldani úgy a dolgot, hogy Kolos otthon marad a pároddal? Mi sem vittük a gyerekeket, előtte megszoptattam, és simán kibírt öt órát kaja nélkül. Szerintem ez nem gyerekeknek való hely, én még pocakosan is egyedül mentem inkább. Elég sok bacit összeszedhet ott a gyerek, mert elég zsúfolt. Nem tudom figyelted-e, de rengetegen pár hetes babákkal voltak kint, hát én ettől hülyét kapok. Lehet, hogy Te is könnyebben tudnál vásárolni, ha egyedül mész. Remélem nem sértettelek meg, hogy ezt leírtam!

Norwell: Vencel is érzi a frontokat mindig.

Doren: nagyon jók a képek!Karmolászás nálunk is van,pedig le van vágva redesen a körme.

Pil:nagyon szépek vagytok a z esküvői képeken.Tényleg gyönyörű a menyecske ruha.Tök fura, hogy ott világosabb a hajad,meg hosszabb,de jó az is.Melyiket szereted jobban, a rövidebbet?

A börzén mi vettünk :Alexának kabátot, overált, sapkát, sálat, 2 pizsamát. Vencelnek két sapkát.Vettünk még hálózsákot.A szomszéd gyereknek is sapkát sálat.És hungarocell képeket 5db-ot.

Na megyek,mert már sír a kicsike.

Niki
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap este nem tudtam jönni, mert folyamatosan áramkimaradás vagy áramingadozás volt (köszönhetően az esőzésnek meg a kis havazásnak), és ki volt kapcsolva a gép. Képzelhetitek, a kb. 45 adóból 8 volt jó, ebből kettő volt magyar. :)
Délután Peti kipróbálta, hogy milyen magas az ágy, lepottyant. Nem lett semmi baja, egy kicsi folt lett a buksiján, de mostmár az sem látszódik. Volt sírás, de a cici gyorsan megvigasztalta, na meg az, hogy utána befűtöttem, és meztelenül játszadozott. Estére már minden OK volt.
A féjrem meg elmesélte, hogy miközben várt este az anyukámra, nézte a kocsiban a DVD-t, és két kissrác megpróbálta lelopni a szelepsapkát a kerekekről, ő meg kiszólt, hát azt se tudták, merre menjenek. A köv. sztori meg arról szólt, hogy ugye le voltak kapcsolva a lámpák, nem látszott, hogy ő benne ül az autóban. Megállt mögötte egy másik autó, ő várt, mert azt gondolta, hogy oda akarnak állni, ahol ő van. Kis idő múlva - miután nem történt semmi - beindította a motort, na ekkor a hátulsó autó úgy kilőtt, hogy csak na. Gondolom, ők is rosszban sántikáltak volna, csak nem jött össze.
Ma reggelre a kisfiunk megtanult puszit dobni, olyan édes, meg kell zabálni.
Hajnalban Peti olyan érdekesen vette a levegőt, mintha horkantott volna, na meg néha "kapkodta" a levegőt, remélem, nincs semmi gáz, csütörtökön viszem tanácsadásra, akkor úgyis megnézi a doktornéni.

Na most jön a többi.

Eszti, ne fáradj a naptárral, most a Rossmannban van online akció, asztali naptár (igaz, hogy csak 13*15 cm) 12 képpel, borítóval 1490 Ft, szóval a dédszülők olyat fognak kapni.
Nálunk a férjem ma tervezi kicserélni a gumikat, remélem, meg is csinálja...
Körbeforgás nálunk is van, ma reggel a játszóállványt folyamatosan pakoltam Peti után körbe-körbe. :)

Pogi, az üveges bébikaja felbontás után 48 óráig felhasználható, nálunk annyi idő alatt bőven elfogy pl. Igaz, én nagyrészt a tápszer ízesítésére használom, van mikor többet, van, amikor kevesebbet adok.
Egyébként tök mindegy, milyet veszel szerintem, és ahogy Katus írta, a Kecskemétit is a Hipp gyártja, csak a neve más, na meg az ára, ahogy Reni írta. :)

Colett, NEM lettél rossz anya, de ha Te úgy érzed, hogy így jobb nektek, akkor próbálkozz. Elhiszem, hogy fárasztó egy óránként ugrani.
Már Peti is kúszik-mászik, igaz, nagyrészt rák-üzemmódban, előrefele csak a cumijárét és a kiságyában a Micimackóért megy egyelőre. :) Most épp a kiságyában gagyarászik a kifüggesztett játékoknak. A legújabb kedvencei a pelenkázólap fölé lógatott plüssjátékok, miközben tisztába teszem, rángatja őket ezerrel (valamennyire csörögnek is, mert nagy részük kulcskarikán van).
Hát költői kérdés, a hogyan oldod meg a kettőt egyszerre...
Nálunk még könnyű lesz, én Petivel a szánkón, apa meg húz bennünket. :D Tegnap vettünk Petinek egy overállt, a Corában most akciós, 2500 Ft volt, és jó vastag, na meg egyébként is aláöltözteti az ember.
Szerintem alapból nincs gáz a brassóival, hiszen az krumpli meg husi, csak hát ugye a fűszerezés, de mint tudjuk, ahány ház, annyi szokás, pl. anyósom alig használ erős fűszert, számunkra sótlan, amit csinál, szóval lehet, hogy a brassói nem is brassói - remélem, érthető voltam.
Szerintem a sima tea nem árt a fogaknak...habár tény, hogy a víznél nincs jobb, főleg, ha csak cuppog Noi.

Bea, halottak napján itt minden nyitva volt! Csak nov. 1. a pirosbetűs ünnep, na akkor viszont majdnem minden zárva van.
Mi is csak hátulgumis pelust használunk, én nem is figyeltem, hogy a Pampersnek nincs. Nálunk soha sincs pelenkahiány, épp most akarok még venni akciós Rossmannosat, hogy napközbeni pelus legyen, éjszakai meg van bőven, ha más nem a maxi Tescos. :) Tele van a kiságy alatt pelenkával, egy ideig elég lesz. :D
Jól érted a reformokat, van szabad orvosválasztás, de ha "rosszkor" szülsz, akkor nincs. (korlátozottan szabad orvosválasztás :o)
Keserves miatt :(, nem értem, hogy miért nem lehet kicsit pihenni, a lakás nem fog elszaladni!

Reni, én nem próbálám ki már nálunk a hordozó+játszóállvány dolgot, mert Peti állandóan ülne a hordozóban. Ha nem lenne becsatolva, orral kiborulna belőle. :) Így marad az alulnézet, vagy ahogy éppen sikerül.
Jó ez a kis meglepi. Hál' Istennek nálunk pelus-meglepi nincsen. Nálunk most Corás van itthon, Tescos (de az már maxi), meg Rossmannos (midi-nejlonos, de napközbenre nekem tökéletesen megfelel). "Jobb" márkásat már régen nem vettem, de ami van, az bevált...egyelőre.
Peti is néha karmolja magát, ha hosszú, ha rövid a körme. Mi egyelőre csak egy pöttyel rendelkezünk az orrnyergen. Viszont azt állandóan megtalálja.

Kisvirág, na látod, nem is éhes Kende. Jó, hogy átaludta az éjszakát. Nálunk most kb. tízkor alszik el Peti (miután kb. fél kilenctől benne van az ágyában, és 1-2X felsír), és már öt körül fent van, de csak fél hét táján kezd el jobban nyűgösködni, hogy éhes.
Én úgy tudom, hogy a kullancs ellenit egyéves korban célszerű beadatni, szerintem Kendénél se érdemes előbb, mert talán min. hathós korig kell várni, akkor meg még bőven hideg lesz, tehát szvsz felesleges.

Pil., jó drága a Sinlac recept nélkül, akkor jóval olcsóbb, ha vmi drogériában vesz az ember natúr rizspépet, nem?
Egyébként, mikor Peti a gyerekkórházban volt, én is majdnem eljöttem saját felelősségemre, de aztán a végén egész napos kimenő lett belőle (csak bent kellett aludnom).
Simán lehet, hogy Ameli a foga miatt nem eszik kanálból, lehet, hogy fáj az ínye szegénynek. Peti már ül "egyedül", tegnap az apja leültette a földre úgy, hogy a gyerkőcöt tartotta a lábaival, és Peti jól eljátszott a nagy szatyorral. Anyukám meg "megtanította" arra, hogyha ül az ölében, és megfogja a kiságy rácsait, akkor jól tudja magát tartani, így egész nap, ha anyukám az ölébe vette, és a kiságy elé ültek, Peti nyújtotta a kicsi kezeit a rácsok felé. :D
Édes volt a párod, hogy megkaptad a telcsit.
És ne aggódj a semmittevés miatt, inkább szaladjon egy kicsit a lakás, de próbáld meg jól (jobban) érezni magad! A családnak szüksége van rád, inkább legyél viszonylag kipihent, mint hárpia. :)
Hippes csomagért majd én is megyek a hónap végén.
Jók az esküvős képek, látom, nálatok Te voltál az, aki fapofát vágott, nálunk a férjemnek viccet kellett mesélni, hogy mosolyogjon! :D Nekem nincs sok menyecskeruhás, de majd keresek a másik gépen én is. Igaz, semmi extra nincs rajta, rövid, királykék ruci...

Norwell, igen fent szoktam lenni, ha épp eljutok odáig, hogy bejelentkezzek. :) Ami mostanság elég rikán fordul elő, sajnos.
Szerintem jó megoldás, amit az ÁNTSZ-ről írtál, talán mindenkinek jobb lenne így, mintha kötelznék a szülőket erre meg arra.
Nálunk úgy van a karácsony, hogy a szentestét itthon töltjük, 25-én jönnek a nagyszüleim, 26-án pedig mi megyünk (meg a keresztapámék), és ott van ajándékosztás.
Az előkét nyugodtan használhatnád, viszont egész napra szerintem marhaság, nem is a rángatás miatt, hanem, a miatt, hogy nehogy beleakadjon valamibe. Peti meg azt élvezi, hogy evés közben prüszköl egy hatalmasat, és akkor ragadok, mint a légypapír. :D
Nálunk a körömvágás gyorsan megy, és nem szól egy szót sem. Ha nevetek neki, akkor ő is nevet.

Doren, miért nem szeretné a férjed, hogy Virágnak legyen fülbevalója? Szvsz, ha később (pl. pár év múlva) jut eszébe, akkor sokkal fájdalmasabb lesz a lánykádnak, mintha most esne túl rajta.
Szupik a képek, szép mellénye van Vircsinek.

Venczkóné, nem akarok rosszat nektek, de hidd el, akármit is mondtok a nagyszülőknek, úgy is mást fognak csinálni. Nálunk is ez volt, habár mi elég hamar megtanultuk, hogy hova kell menni, ha "kényeztetésre" vágyunk. :) A nagyszülőkhöz! Nálunk most már hatványozott a helyzet, mert ugye lett dédunoka is (Peti), szóval ő még jobban el van kapatva. Itthon viszont nincs (legalábbis nem annyira :) ), és nem vettem észre, hogy megviselné.
Peti azóta még nem hányt. Remélem, minden OK.

Na most ennyi, körülnézek képügyben. Megnéztem, az, amit keresek nincs a neten sehol, szóval majd a másik gépről felteszem.
Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Brrrr... Nagyon hideg van. Most jöttem be az erkélyről, a gyereket elaltattam, de én úgy összefagytam, hogy tiszta piros az orrom és a fülem. Fél óra múlva behozom Petit is!
Niki! Igen, szélvédett az erkély, legalábbis 3 oldalról zárt és idesüt a nap reggeltől délutánig (már amikor süt), mivel déli fekvésű, így a fűtéssel is tudunk spórolni ebben a szobában. A nap üvegen keresztül tök jól felmelegíti a szobát.

Irigyellek benneteket a bababörze miatt. Hát, igen a bevásárlás miatt nagyon bánom, hogy nem maradtunk Pesten, de minden egyéb dolog (közlekedés, levegő stb.) ellene szól, úgyhogy jó itt nekünk vidéken. Bár arról nem tettem még le, hogy egy kisebb városba költözzünk!

Ex! Peti be van kapcsolva a hordozóba, mert ő is állandóan előre hajolgat. Egyébként mostmár mindig csak ülne, rosszul van a sok fekvéstől szegénykém.

Beáta! Hát, nem irigyellek Keserves miatt! Szerencsére az enyém nem szól bele semmibe. Sőt, ő már annyira közönyös, hogy ... Szóval , ez sem jó!

Doren! Nagyon édes a két testvér együtt!

Norvell! Köszi a sampon tippet! Nálunk is elkezdödött a nyálcsurgatás! A drágám berregteti a száját és közben fröcsköl a nyála! Én tanítottam neki a berregtetést! :oops:

Köszi, a bébikajás tippeket! Azt hiszem a Kecskemétire ráállok majd.

Tegnap óta diétázom. Ami annyit jelent, hogy no édesség, no kenyér. Bár, édességet veszek magamhoz, mert a kávét egy édesítővel és egy cukorral iszom, de ez is haladás a 3 kanál cukorhoz képest. Nem tudom csak édesítővel inni, mert utálom az ízét!
Szerintem, ha már Peti fog enni akkor én is egészségesebben fogok táplálkozni. Nagyon tetszik, hogy minden bele a sütőzacsiba és együtt sülnek a cuccok. Kis mennyiséget nem érdemes sütni, így a maradék megmarad nekem! Már nagyon utálom, hogy ilyen nagy tehén vagyok. Jövő nyárig szeretnék 10-15 kg-tól megszabadulni, és még akkor is maradna rajtam egy tizes. Bár én sosem voltam vékony és nem is tudnám magam úgy elképzelni. Szeretnék úszni járni, csak most újítják itt az úszit. Állítólag ebben a hónapban kész lesz. Heti 2X szeretnék. Terhesen a 8. hónap végéig jártam úszni heti 3-4-szer.

Reni
Kép
prenata
 
 


Találtam én is egy mennyecskeruhás képet. Bár, nem egyedül vagyok, hanem a nagyimmal táncizunk:
Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Képzeljétek, ma elutaztak a szüleim 8 napra Hajdúszoboszlóra áztatni és kezeléseket felvenni! De jó nekik. Irigy vagyok.
Magamat pedig nagyon sajnálom! :cry: Anyukám szinte minden nap eljött egy kicsit Petizni. Annyi plusz munkám lett az ő távollétükkel, hogy főznöm kell a nagyimra és az öcsémre is.
Én is évekig ártam H.szoboszlóra a férjemmel is 1-1 hosszú hétvégére, sőt még mikor egyedül voltam én 1-1 hétre is elmentem. Tök jó volt, fürödtem minden nap és maszázsra jártam, meg kezelésekre( porckorongsérvem van). A legjobb az volt, amikor kint fürödtem és közben esett a hó. Mindig összehaverkodtem 1-2 öregnénivel, bácsival, akikkel jó nagyokat kártya csatáztunk. Szerintettek babával mikor éredemes menni ilyen helyre. Van egy rakás üdülési csekkem, ami jövő májusig érvényes, de szerintem akkor még korai elindulni Petivel. Így meg kell majd hosszabbítatni a csekkeket.

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok !

Venczkone:azért vittem magammal a Kolost mert igaz megszoptattam reggel de hiába fejem le a tejemet nem eszi meg csak ciciből:se üvegből se kanálból és nemtudhatom mikor akar éppen enni.Azt meg nemszerettem volna ha éhezik.Nem haragszom amit irtál.
Ezért mentünk hárman.Mindig valaki vigyázott a gyerekre ott ahol nem volt tömeg vagy kint sétált vele a babakocsival.Gyakorlatilag igy elég kényelmes volt :!: Eszembe sem jutott bevinni őt a tömegbe csak addig amig elmentünk üdvőzőlni Nyanya.át.

Prenata:Felbuzdulva rajtad holnaptól én is mérséklem magamat mert muszály minimum 15 KG LEDOBNI AZ ESKŰVŐIG.
:oops: de ma még eszegetek mert mindjárt jőnnek a nagypapiék és kezdődik a névnapozás!
Menű:póréhagymaleves fokhagymás és szezámmmagos kenyérkékkel.
Rakott káposzta és sült hús dinsztelt káposztával!Ezeket tutti a nagypapi is megeszi azért ez a menű
Deszert:krémes és egyébb nyalánkságok!

Sajnos amióta ilyen dundi lettem nem megyxek nyílvános fürdőhelyre mert a tetkó miatt még véletlenül sem tudok elbujni a kiváncsi tekintetek elől.Persze ilyenkor az van az emberben h a hájait nézegetik és az ciki!!!Én meg nőből vagyok és rossziul esik a lelkemnek.Már az is rossz h itt mindenki kivan öltőzve a névnapozásra én meg mint egy paca a farmerban!!!amit eleve utálok csak a terhesség óta van farmerom előtte csak vasalt kosztűm vagy elegáns gatyám volt)
Előtte néha elmentem usziba vagy a velencei tóhoz... de most tutti amig ilyen vagyok nem megyek!

Exdeus:tudom mi a piros betűs ünnep ésmikor van csak valaki kélrdezte h nov.2
.án nyitva volt a festékbolt?Én erre irtam igen mert mindeni azt gondolta h a Mindszentekkor van hallottak napja de nem,hanem nov."án csak a közhiedelem ezt elfelejti

Megyek enniu hihihi
:P B.

Kép
beataa
 
 


Üdv.

Na halásztam a DVD-nkből menyecskerucis képet. Nem látszik, de már írtam, hogy rövid volt.

Ági

Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Hahó Csajszik!

Sehol senki? Merre kóboroltok?

Peti már alszik. (legalábbis remélem!) Én pedig gondoltam elolvasom a mai termést. De nem igazán írtatok!

Beáta! Finomakat főztél! Nyam-nyam. Én még csak két napja diétázom, de már elvonási tüneteim vannak. Remélem sikerül. Jó lenne legalább havi 1,5 kilót leadni.

Pil, Ex! Hogy lehet hozzájutni ehhez a Hippes csomaghoz?

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Eslüvői képek:
Kép


Kép

Itt már 15 hetes terhes voltam az első kislányunkkal.2002.október 12-én volt az esküvőnk.

Itt nagyon fúj megint a szél,ki sem tudtunk menni egész nap.Vencel nyűgöske volt,Alexa nem aludt napközben.Most két nap is azt csinálta,hogy 7-kor kelt,és háromtól fél ötig aludt délután,és este nem akart eleludni,mindkét nap éjfél volt mire elaludt,így inkább úgy döntöttem nem aludjon,akkor legalább este hamar elalszik.
Viszont félek mi lesz így jövőre,ha ovis lesz,ott kéne neki aludni.

Holnap elvileg már tudom használni a mosogatógépet,az asztalos nagy nehezen elkészült az átalakítással.Már alig várom már kb hat hete megvettük a gépet,szegényke már amortizálódik a nem használattól.

Na megyek.

Jó éjt mindenkinek!

Niki
Vendég
 


Sziasztok Anyukák!

Eddig valahogy annak a kórháznak a topickjában ragadtam,ahol született a lánykám- mikor feltünt,hogy oda (értelem szerüen) mindenki szüléssel kapcsolatosan ir, igy fogtam magunkat és átvándoroltunk Hozzátok :D

Mi a XV. kerületben lakunk, szerdán kapjuk a 3. DiPerTe oltásunkat,jön a fogunk (előbbi 2 leirás főképp Fanni babára igaz) én pedig találtam egy jóó korán (07:00) alakformáló órát tartó konditermet a szomszéd kerületbe-úgyhogy zajlik az élet :)

Ti hogy vagytok?

***
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?