Új privát üzeneted érkezett!

Diagnozis nincs.
Szerintem ekcema lehet, de hogy mitol??? Olyan, mintha allando libabor lenne es piros - ennel jobban nem tudom leirni.
Voltunk furdoben egy hete 7vegen, valtottunk mososzert (en erre gyanakszom). A jobb hona alatt fel az alkarja es le az oldalan. :?
Neha mondja, hogy viszket, de nem igazan jellemzo.
Hidrokortizol-os kremet kaptunk, meg Zirteket.
Nagyon csunya szegenykemnek, remelem hamar elmulik...

Gem,
milyen volt a szulinap? Hogyan es hol telik majd a karacsony?
Mi maradunk itt 3asban...

Kép
tittina1982
 
 


Gem, köszi, de még bele vagyok fulladva a munkába (anyagok leadása, határidő nov.19., és még van két anyag :roll: , min. holnap tudom leadni őket) .

Nem dicsekszem túlságosan magunkkal, éljük a hétköznapokat és kezdek lassan kinyiffanni.

Boróka jól van, ő bírja magát, szereti az oviban és szívesen jár.Kb. 1 hónapja, hogy volt egy ugrás a beszédében, amikortól kiejti az f, s, sz, v hangokat a szavak elején is, nemcsak azok belesejében. Eddig h volt minden: Pl. Húj a héj, azaz fúj a szél. :lol: :lol: :lol:

Kriszta nagyon beteg volt az elmúlt napokban, még most sincs teljesen rendben, de már jól van pár nappal ezelőtthöz képest. Másfél napig rövid megszakításokkal 39,5-40 fokos láza volt végig, amit 3-féle lázcsillapłtóval, hűtőfürdőkkel, ecetes borogatásokkal sem sikerült lenyomni neki csak több óra után. Egyik éjjel felváltva őriztük a férjemmel. :cry: A mandulája nagyon csúnya, kapott rá antibigyót és attól lezdve lassan, de kezdett helyrejönni. Az este viszont azt mondta, hogy fáj a füle, mert belenyúlt. :shock: Most már nem tudom, hogy valóban, ő kaparta meg magának vagy valami gyulladás miatt fáj. Várom, hoyg felkeljen, és ha panaszkodik, irány a sürgősség, mert hétvégén csak oda lehet menni.

Én... hát én is külön fogalom vagyok. sajnos, ismét csak rosszakat írok, bár nem panaszkodásképpen, csak tényközlésként. Kezdem a "legapróbbal". Miután Boró elhagyta a szopit (tavaly októberben) normalizálódott az addig nagyon össze-vissza megjelenő menzeszem. Szülések előtt pontos 25 napos ciklusaim voltak, szopi után beállt 22-23 naposra. Nem örültem neki, de legalább ismét pontosan jöttek. Ahhoz, hoyg ebben a hónapban, 7-8-a helyett megjöjjön tegnap. A legrosszabb az volt a dologban, hogy egyszerűen nem lehetett terhesség szerintünk, a jópár teszt, amit csináltam, szintén alátámasztotta ezt, mégis késett. Kb. két hete voltam nődokinál, csinált rákszűrést, a következő héten kell visszamennem eredményekért, úgyhogy utánajárok a dolognak.
A másik, a nagyobbik baj viszont, hogy baj van a gerincemmel, derekammal. Amióta dolgozni kezdtem, azóta kezdett intenzívebben fájni és egy adott pillanatban az elviselhetőség határát kezdte súrolni. Azt mondtam, ez már túl durva, hogy csak egyszerűen a több hajlongástól fájjon, és miylen jól tettem, hogy elkezdtem utánajárni: lumbágó és isiász, a röntgen viszont egyebet is kimutatott: kezdődő gerincsérv, illetve valami olyan malformáció (nem értettem, hoyg mi az), ami már születésem óta megvan, és bár semmiféle bajt nem okoz, fájdalmat azért igen. Kaptam valami kezelést, most mennem kell fizioterápiára és gyógytornára, de sajnos, meggyógyítani nem lehet, csak max karbantartani ezt az egészet. És még úgyis lehet, hogy a "kés" lesz a megoldás.

NA szóval, így állunk. Ne haragudjatok, hoyg mst csak negatívumokat írtam és főleg, hoyg csak magunkról. De jövök még. :)

Gem, utólag is: Isten éltesse Zsófit!!! :)

Titti, pirosas, száraz, kissé hámló foltjai Borónak is jelennek meg a testén, de csak ősztől tavaszig. Talán emlékeztem, amikor először megjelentek, elkezdtem diétáztatni, beszüntettem húst, tejet, glutént, cukrot, mindent, ami allergén lehet, de semmi változást nem hozott. És kb. márciusban elmúltak maguktól, ahhoz hogy következő októberben ismét előjöjjenek. Kenegetni szoktam, de csak hidratálás miatt, a rá kapott kenőcsök sem oldották meg.

Puszilok mindenkit!

Ja, Kia, gyönyörű a kis babóca, és én is "irigyellek". :) Szívem szerint én is szeretnék még egyet, bár én sem most szeretném, de a férjem nem akar, úgyhogy több, mint valószínű, ezzel a kettővel maradunk. :) Igaz, még ki tudja, mit hoz a jövő, még az ő álláspontja is megváltozhat! :) Vigyázzatok magatokra! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Köszönöm!

Titti
Ügyesek vagytok a kakival...
Én is szívesen kitalálnék valami hasonlót... :roll:

Ekcéma?
nekem csak a gyógyszertári kenőcs használt..
Levivel is kijött, most is van rajtam.... és nyáron, ha nem meleg van... :roll:

Edith
Jobbulást nektek!
Műtét? :( Reméljük az nem lesz...
A nődokihoz is drukk...
Nekem szerintem soha nem lesz normális ciklusom.. :roll:

Nekünk tuti nem lesz 3. baba.
Apa még őt sem akarta az elején... de amióta látta uh-on :P :lol:
Biztos fogok irigykedni majd én is... :D

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 

 
 

Edith
KALCIUM!!!!!!!!!!!!!!!!!! NAGYON SOK!!!!!!!!!!!!!!!!
Apámat is hasonlóval akarták operálni, mert szó szerint majdhogynem négykézláb tudott már csak létezni.
Aztán anyám utánaolvasott (retteg a késtől, gerincnél azért az durva beavatkozás) hátha van más megoldás.
Apám napi 4000 mg-ot szedett, és pár hónap elteltével döbbenetesen javult az állapota (ő maga is érezte és a leletei is igazolták).
Aztán mikor helyrejött, csökkentette az adagot. Ma ott tart, hogy ha 1-2 napra napi 1200 mg alá megy, akkor elkezdi érezni megint ugyanott, úgyhogy nála úgy látszik ennyi kell a szintentartáshoz.
Olvass utána, ha vannak kételyeid, és keress vmi olyan készítményt, ami a legjobban felszívódik. (Itthon lehet kapni a calcimusc-ampullát, 500 mg kalcium oldott állapotban, így kisebb a vesekő kockázata, de csak orvos írhatja fel.)

Most csak ennyi, bocs a többiektől, mindenkinek puszi!

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas, köszi szépen, kipróbálom ezt is. :) És mást is, csak legyen hatása, eredménye. Kés alá nem szívesen kerülnék sem most, sem 10 év múlva, és én is igyekszem minél kevesebb gyógyszerrel és minél több természetes dologgal próbálkozni.
Hogy itt mit ehet kapni és melyik a legjobban felszívódó, még megbeszélem a családorvosommal. Köszi még egyszer! Édesapádnak is kitartást, jobbulást! :)

Kia, legalább már összejött Babóca! :D És ha ritkábban kell betétet használnod, az csak jó, nem? Meg olcsóbb! :P Nekem mindig pontos ciklusaim voltak. Akkor borult fel minden, amikor megjött Boró születése után 4 hónappal és amíg a kisasszony szopizott. Akkor ismét beállt rendszeresre. Most nem tudom, mi ütött bele, hoyg oylan későn jött. Amúgy semmi furcsát nem észlelek, teljesen szokványos a mennyisége és az dőtartama is kb. uyganolyan. még nem járt le, de minden úgy zajlik, mint normál esetben.

Nekünk ma vendégeink voltak, egész nap a konyhában sündörögtem. Hulla vagyok. Jó éjt mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Köszi Titti az ötletet. Beszerzek akkor naptárat is, matrica már van. Pár naponta van már kaki, hiszti nélkül.
Ti nem tenger mellett vagytok Titti? Mert a tengervíz az nagyon jó rá. Ha esetleg eljuttok, hozzatok egy nagy gallonnal és egy keveset mindig tegyél a fürdővizébe, vagy mosd le vele. Az egyik kislányt egy másik topicban fényterápiázzák ekcémával. Még csak kétszer volt, ha javul akkor szólok.
Sedith írd majd meg, hogy mi volt a nődokinál. Kriszta jobban van már? Hátra úszás nagyon jó, meg a masszírozás, meg a gyógytorna. Nekem azok segítenek. Csak az a baj, hogy mind időigényes. Gyerekek mellett nagyon macera. De a gyógytornát reggel ébredéskor én mindig megcsinálom, sokkal jobb úgy a napom.

Kép
nyafi
 
 


Titti
egy ketlabon jaro excema-lexikonnal allsz szemben. Amiota az agyamat tudom, kuszkodom vele. Valoban az egyetlen, es egyben a legtermeszetesebb gyogymod a tengerviz. A gond csak az vele, hogy valamiert a flakonokban hazaszallotott tengerviz egy ket nap utan elveszti csodatevo erejet. Nem tudom, miert van ez igy, de nekem tenyleg csak az "elo" tenger jott be, az viszont nagyon. Ha kozel vagytok a tengerhez, vigyel haza vizet akar ketnaponta, biztos, hogy segit.
A hidratalo kremek megvedhetnek a fajdalomtol, vagy a kellemetlen erzestol, de csodat tenni nem fognak. A kortizon meg elvekonyitja a bort, hosszantarto hasznalata nem javasolt!

Hat-kerdes
kosz Cas a kalciumot, felvetem en is a paromnak. O is hatfajassal kuszkodik, de neki ket csigolyajaval van problemaja. Ket honapja szinte semmit nem tud csinalni, de most vegre mar jar gyogytornaszhoz, ahol elekrtoterapiat is alkalmaznak nala. Amig elunk, remelunk. Bar en mar azon aggodalmaskodom, mi lesz, ha tavaszig nem kapja ossze magat, amikor majd vissza kell mennem dolgozni :( :?

gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Edith
Igen, olcsóbb... :roll:

Gem
Jobbulást a párodnak is!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Halihóó!

Gondoltam, hogy jövök írok, mert már régen nem voltam, s mindjárt évfordulók garmada jön, erre mint egy nyugdíjjasotthon :lol: hátfájás, ekcéma és társai....hova csöppentem csajok? :wink:

Gem!
Ne haragudj, de pár nappal Zsófi szülinapja elött volt eszembe, hogy írok, s aztán sodródtam az eseményekkel, s elmaradt :oops: :oops: pedig amellett, hogy nagyon "ceretlek" Zsófi az első topikbabánk, s neki mindenképpen jár a köszöntés egészen a férjhezmenetelééig :wink: szóval 8 napon is túl, nagyon megkésve de annál nagyobb szeretettel kívánok Zsófikának NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT!

Szilvi17!
Téged is láttalak vmikor errejárni, meg is örültem nagyon!! Levikét is az Isten éltesse (szintén utólag) nagyon sokáig!

Nyafi!
Nem látom most a vonalzódat, de Gigi is mostanában ünnepel, ezért a szép Hercegnőt is Éltesse sokáig a Jóisten szülinapja alaklmából!

Kia!
Grat a 12-dik héthez!
Hogy vagytok??

Cas!
Munkás hétköznapokka mindnen ok?? Csillus hogy viseli az ovit?? vagy még bölcsi van?? :roll:

Edit!
Jobbulást Neked!! HÚú, szegény kiscsajszi,nem semmi láza volt.... remélem, hogy már mindenki jobban van!!! Ne hajtds túl magad!!!

Titti!
Ekcémás tanáccsal nem tudok szolgálni...MIkor megy Napsi közösségbe? Tudom, hogy volt róla szó, hogy szerti a játszóházat, s gondolkodsz rajta? :roll: Remélem, hogy ír válság nem ér el Benneteket...

Mi jól vagyunk...Marci már reggel 10-től du. 4-ig ovis :lol: először a kajával kezdtünk "varriálni", azaz szóltam, hogy találjunk megoldást, hogy ne kelljen fizetnem feleslegesen havi 150 Eurot...most hordhatom itthonól a kaját, ez plussz feladat nekem, de már lassan rutinszerűen megy...s az itthoni kaját megebédeli bent, s így egy hétre rá, megpróbáltuk az ottalvást, melyet első naptól gond nélkül teljesítünk...nagyon büszke vagyok rá..ma is mondta, hogy enni nem akar a babákkal (aztán büszkén mondaj, hogy"képzeld anya, ma is ettem a babákkal), de aludni már akar....szobatiszta nappalra kakira, pisire..hálIstennek hamara rendeződött a kakigondunk, most már tudja, hogy mi a különbség a a kaki és a pisi között, s már éjjel is 1x-2x ébred, hogy pisilni kell, de még a pelusba is megy jócskán...már csak az "innékénk" azaz a cumisüvegünk van, amit a "babás" időszakból el kell hagynunk, s már nagyfiúk leszünk....egy kicsit sajnálom, de itt van most nekem Matyi...ő is csodajó fiú, már második éjszakát alduta át csont nélkül, s elötte is 1x-2x ébredt fel, mosolyog, gügyög, ma reggel még sikított is egyet....ide most nem tudok képet tenni, de iwiw-en, facebookon (felváltva) mindig vannak újak...

megyek vasalni, meg gyorsan főzni, mert mindjárt ébred a kicsi...
Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Nálunk dolgos hétköznapok, ma pont itthon vagyok táppénzen Csillával meg holnap is. 2 hete folyamatosan beteg (ugyanaz a lázas-hörghurutos nyavalya, ami mindannyiónkat, végül őt is elérte). Eddig a nagyik vigyáztak rá felváltva, de mostmár lejárt a próbaidőm, megvolt a bemutatóórám, beszélgettem az igazgatónővel is meg a negyedévi vizsgát is megcsináltam (magántanulóknak), úgyhogy végre megengedhettem magamnak ezt a két nap kimaradást. :)
nagyon élvezem, itthon kuckózunk, cukik a haramiák. :)
Csilla gyakorlatilag egy hónapja nem volt bölcsiben (először ősziszünet, aztán mi voltunk betegek, aztán ő lett beteg), de remélem jövő héten már mehet, mert nagyon hiányzik neki.
Nagyon szeret ott lenni, délben nem is mehetek érte, mert akkor sírás van, hogy ő ott akar aludni. De aztán ébredéskor már ott kell lennem (ez 3 nap sikerül is a héten, mert olyan az órarendem, a többin csak 4-re tudok odaérni, de megérti). A bölcsiben nagyon szeretik a gondozónők is meg a csoporttársak is.
Nekem a meló elég kemény, nem semmi a mai középiskolás korosztály! és ez ráadásul nem is egy elitgimnázium, szóval vannak sztorik... De összességében élvezem, bár néha nagyon kifáradok!
Sebinél nagyjából eldőlt, hogy megyünk iskolába ősszel.
Vártam nagyon a logopédus, a fejlesztőpedagógus, a pszichológus, az óvónők és a tornatanárnénink véleményét, de mindenki egyöntetűen azt mondta, hogy simán kezdheti a sulit. Szellemileg bőven ott van már most, fizikailag is, már csak azt kell megtanulnia, hogy a fenekén kell megülnie 45 percig, háááát... ezen a téren van még mit fejlődnünk!
Viszont voltunk a kiszemelt suliban előkészítőn, én kicsit izgultam, ő viszont úgy jött ki (2 óra után!), hogy "Anya, ez jobb volt, mint az ovi!". :D
Na megyek, mert a kezdenek krampuszogni.... :)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas!
Kirázott a hideg, jóértelemben, persze, hogy Sebi már suliba megy jövőre....egyszerűen hihetetlen, hogy megy az idő...amikor "megismertelek, még Sebi akkora sem volt, mint most Marci...
Örülök, hogy összeségében jól vagytok, jobbulást Csillusnak, hogy végre már Télapózhasson egészségesen a bölcsibe! Biztos, hogy élmény lesz neki (is) :wink:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Sziasztok!

csak beqqcs...

Ma voltam a 12 hetes genetikai UH-on...
Már 67 mm az ülőmagassága..
Lehet, hogy 1-2 nappal idősebb, de így is marad a június eleje...
Jó is, hogy nyerek 2 napot, ha esetlen később akar majd kibújni :)

Remélem jól van mindenki!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Köszi Szilvi! Jövő kedden lesz, de most szombaton tartjuk a zsúrt gyerekekkel, jövő kedd meg anyumék jönnek át!!!Nagyon várjuk már. Mit kap a Marcus ajándékba szülinapjára? Nektek is már csak két hét. Ügyi az ovival, meg te is, hogy otthonról viszed neki a kaját és így könnyedén lett a beilleszkedés. Cumisüveg nálunk még mindig megvan, abból kap tápit. És tápit is kap-nem tejet. Attól ugyanis székrekedés van. És még a cumi is megvan alváshoz. Be is lehet vinni az oviba, de mi nem szoktuk, le kell tenni még otthon, vagy ha nem bír vele az apja akkor kinn a szekrényébe. Olyan érthetetlenül beszél néha és tuti a cumi is benne van.
Cas nem semmi, hogy a fiad mindjárt sulis. Te lányod mit kap szülinapra? Ha van időd elmondasz egy sulis sztorit?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Levi a héten megy bölcsibe, de ki tudja meddig...

Van olyan Anyuka, aki viszi a gyereket még ha beteg is (köhög, ömlik az orra...) az egyik reggel láttam, hogy vitt gyógyszert is, amit reggel és délben beadnak naki... de hogy lehet ezt megtenni?
Nem is csodálkozok már, hogy minden második héten beteg :evil:

Marcinak Gratula a nappali szobatisztasághoz!

Sebi ügyes a sulielőkészítővel...

Dec. 15. körül megyünk nődokihoz ismét.... talán a neme is kiderül a tesónak :D

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Ma megyek az endokrinológushoz és holnap védőnőhöz...

Tegnap jött az sms - megvan a vérvétel /Down/ eredmény...
Minden rendben, negatív az is...
Nov. 26-án volt a vérvétel, előtte az uh és az alapján már akkor 13 hetes volt.
Így a dátum ismét más... június 3. :roll:

Bölcsis:
Kép Kép
Kép Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia!
De jo de jo de jo, hogy ilyen jok az eredmenyek!
Hihetetlen szep fiu Levi!
Puszi
Vigyazz magatokra
Gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Kia,
Boldog szuletesnapot a 3 eves nagyfiadnak! Isten eltesse sokaig eroben, egeszsegben!
Orulok, hogy minden rendben a pocaklakoval is! :)

Kesobb jovok meg...

Kép
tittina1982
 
 


Sziasztok!

Köszönöm!

Csak van egy kis gond is.... :?

Pajzsmirigyem túlműködik, gyógyszert kell szednem és kéthetente vérvétel...
Összeszámoltam... 12 vérvétel + ami a terhesség alatt szokott lenni... :roll:

A védőnő szerint is jó lesz a június 7. a kiírás dátumának - akkor biztos megszületik :D

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sajnalom Kia :(
Lehet valamilyen hatassal a babocara???

Kép
tittina1982
 
 


Kia!
Isten éltesse (utólag) Levit!!! Nagyon jó képek!
Gratu a down eredményhez, sajnálom a pajzsmirigyet! A sok vérvétellel menjen el minden rossz, ahogy én mondani szoktam, s az a biztos, ha figyelnek!!!

Kismok!
A kicsi Sárit is sokáig éltessen a JóIsten!!! Annyira gyönyörűek a csajok!! Most leselkedtem iwiw-en!!! Biztos, hogy nagyon készültök már az ünnepekre ti is!!!?

Mi is voltunk ma Télapót látogatni....Marcinak azt mondtuk, hogy Matyival dokihoz megyünk, így nem érezte, hogy őt miért nem visszük, s Matyi még nem szólja el magát...mondjuk végig aludta az utat, egyszer evett egy próbafülkében 8) A kocsi csomagtartója tele lett, most a Télapó, a szülinap és a Karácsony is letudtva...már csak egy-két apróság kell..na persze csak gyerekfronton...tényleg képzeljétek párom kitalálta, hogy a MIkulás és a Télapó nem egy :roll: hallott már valaki ilyet?? én nem tudom neki megmagyarázni, hogy csak "megszólítás" beli különbség, de ő köti az ebet a karóhoz :roll:

MIndenkit pusszancs!! Hihetetlen, hogy már három éve, hogy mi itt együtt izgultunk a babáinkért....s már soknak tesója is van :lol:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Sziasztok!

BOLDOG SZÜLINAPOT SÁRI!! :P


Nem tudok aludni... már 6-tól...
Manó még alszik.. tegnap nem volt délben alvás.. szülinapoztunk..

Nálunk éjjel járt a Mikulás, he felébred itt várja az ajándék az ablakban :wink:

Hozok majd képeket...

Titti
Nőknél a menstruáció gyakran rendszertelenné válik. A pajzsmirigy-túlműködés gyakoribbá, az alulműködés ritkábbá teszi a menstruációt.
(bár nekem nagyon ritka....)
A teherbeesés esélyét mind a túl-, mind az alulműködés csökkenti, s terhesség esetén mindkét irányú változás növeli a vetélés kockázatát.
Terhesség alatt az anya pajzsmirigy-túlműködése megnövelheti a vetélés, a halvaszületés és a magzati rendellenességek esélyét.
(Nem egyszerű betegség... :roll: )

Gyógyszer.. csökkentik a hormonokat... így jól leszünk mindketten...

Szilvia
Ügyesek voltatok a bevásárlással...
(a Mikulás most jár.. 5.-én éjjel... bár mi Télapónak is hívjuk, de van olyan hely a világon, ahol a Télapó jár Karácsonykor...) :roll:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szilvi sztem Mikulás és Télapó ugyanaz. Mit vettetek karira gyerekeknek? Férjeknek ki mit szeretne venni? Ill. készíteni?
Kia nem semmi, a végén már véred sem marad...Reméljük nem lesz gond.
Gigi a szülinapján lebetegedett, azért végigcsinálta a kis hősöm, de nem érezte túl jól magát. Még a tortából sem evett, így utólag már tudom, hogy miért nem, én is elkaptam, ma reggelig az ágyat nyomtam 3 napig hányingerrel...Itthon vagyok táppénzen. Legalább ki lett karácsonyi takarítva. Jött ma a takarítóbácsi és megcsináltuk közösen.
Kia nagyon boldog szülinapot utólag is Levinek.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Köszi Nyafi!
Neked pedig holnapra kívánok BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!
...és JOBBULÁST Nektek!

Mi ma vásároltunk egy kicsit... ülőgarnitúra, étkezőasztal...
Sajnos a nagy felújítás elmarad, mert nem kapunk munkáltatói hitelt. :(

...és egy kép a szülinaposról:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Köszönöm szépen!

Kép
nyafi
 
 


Boldogat még1x , Nyafi!

Ma ide regisztráltam...
18 db kép kéthetente ingyen...
http://kepest.hu/_public/invitation.asp ... 9711500e9f

..és tegnap lemaradt a kép:/nem akarta feltölteni/
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Ma nem ment bölcsibe Manó, mert nincs áram, se fűtés...

Hétvégén vidék - nagyszülők, hétfőn nyaki uh, kedden nődoki, szerdán vérvétel és ügyvéd /kulcsátadás/...
Majd jövök...
Jó hétvégét Mindenkinek! :D

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia, Szilvia72, Kismok
Isten eltesse az unnepelteket, Cas-nak pedig elore is boldog szulinapot hetfore!
Tudom, hogy mindenki mostanaban fog unnepel, de nem tudom a pontos datumokat, bocsanat :? nagyon boldog szulinapot elore minden haromevesnek!

Jo ejt
Gem

Kia
pajzsmirigy :(

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!

Marcinak és Csillának Boldog Születésnapot!

A nyaki uh jó lett, már nincs meg a göböm a pajzsmirigyemben...

A hétvége nem volt jó... Levi szombat hajnalban hányt, minden kijött, még a víz is, így reggel mentünk orvoshoz... kúp, két nap kekszek, diéta...
Ma már jól van...
De már decemberben nem megy bölcsibe... így biztos nem kap el semmit...

Már ma megkapjuk a kulcsokat, így nekikezdhetünk a felújításnak... :lol:

Holnap nődoki.. kiváncsi vagyok, hogy kiderül-e a neme... :roll:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Cas!
Es hogy epp idoben is mondjam neked, Isten eltessen kicsi Csilla!!!!!!

Kia
Micsoda jo hirek: jo nyaki UH, kulcsatadas, es holnap meg nodoki is! Gondolom, mar nagyon varod. Drukkolok, hogy azt lasd, amit szeretnel!!!

gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Köszi a köszöntéseket mindenkinek, és sok boldogat kívánunk mi is NEKTEK!!! :D
(Kia a felújításhoz meg kitartást és vigyázz magadra!)

Képriport :)
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok
10000 éve nem jártam erre annyira szégyenlem magam, de ez nem fehér embernek való amit csinálunk.
De mivel ilyen tájban vannak a manóink szülinapja gondoltam belesek, hogy kinek mekkorát nőtt a csemetéje. Gyönyörűek a gyerekek és látom van ahol kopogtatott és kopogtatni fog a gólya. Gratulálok mindenkinek!
Kicsit visszaolvasok.

drumka
 
 


Sziaa Viki!

Köszi Gem!

Cas
Nagyon édes göndörkéd van! :D

Már nincs 2 óra sem és megtudjuk a nemét.. remélem... :roll:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Cas nagyon helyes a kislány! Tényleg végül mivel fésülöd a kis haját? Avonban is árulnak most olyan kefét, amiről beszéltünk még annó.
Na kia? Milyen nemű?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

A neme még titok marad :D januárig...
Nem sikerült a dokinak...

Velünk jött Levi is az UH-ra...
Nézte végig...
A tesó tapsolt kettőt a feje fölött :P Meghallgattuk a szívét...
BPD 33 mm. A többi méretet nem néztük..
Megbeszéltük a dokival, hogy jó lesz a júni 7, de beírta a júni 5-öt... :roll:

Ma megvolt a tesztebédes vérvétel /cukor/ 4.3 lett, de azért holnap reggel 7-re mennem kell cukros vizet inni :evil:

Hétvégén átviszünk néhány bútort, stb-t az új házikóba, mert 21-én hazaköltözik a sógornőm a kislányával. :roll:

Költözés szerintem majd csak jan-ban. :(
Ma volt a keresztapám /víz-gáz szerelő/ megnézni a házat, a jövő héten már kezdik is a fürdőt...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia!
Akkor még lehet punci is :wink: Drukkolok, de persz a lényeg, hogy minden ok!!
Házzal ügyik vagytok...sógornővel milyen a viszony??

Gem s mindenki másnak!
Köszike!!! Vasárnap ünnepeljük már másodszor, majd igyekszem jönni képekkel!
Te jó Isten! Lola mindjárt fél éves...nagyon megy az idő!
Minden ok felétek??

Cas!
Csilla nagyon szép kiscsaj! Haja tényleg nem semmi! Növesztei nem akarod?? Vagy lehetetlen ilyen göndör hajat???
Boldog szülinapot persze a csodahajú lányodnak!

Volt itt egy Krisztina, akinek a lánya Dominika, s iwiw ismerőseim között van, így őt ott köszöntöttem..nagyon sajnálom, hogy elmaradt innen :roll:

Titti!
Most már ne vágd tovább :wink:

Mi jól vagyunk, Matyi már bőven 6 kiló felett, egyre jobban elvannak a kicsi tesók, Matyi sokat nézi Marcit, s Marci is egyre természetesebben kezeli a kicsit....már csak reggel/este s esetleg +1 alkalommal naponta van cici, a többi tápi, de nem bánom, a lényeg, hogy Matyi jól legyen:roll: Marci oviban sírdogál, de ma elalváskor egy spanyolnak tűnő dalocskát énekelgetett...ez jó...
Anyum elment haza, Kiki jövő héten utazik, most anyósék jöttek három hétre (anyuval "váltják" egymást), s még az egyik legjobb barátunk jön családostól, s az ő apuja is ma jött ERdélyből..itt taliznak..mindenki nem lakik nálunk, csak elvileg anyósék, amikor éppen nem a sógornőméknél alszanak....velünk egyenlőre ennyi..igyekszem még jönni ünnepek(re) elött!

...na megyek, mert kezdek befáradni! Jó éjszakát!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szilvi
Á, esélytelen növeszteni, mert a hajpántot nem tűri, copfozni-csattozni képtelenség. Úgyhogy pár évig még marad a rövid frizkó. :)

ÁSVÁNYOK
Van vkinek ásványok gyógyító hatásairól könyve? Meg tudná nekem nézni, hogy ideggyulladásra mit javasol?
A neten elég sok helyen van, de nem győzött meg, mert az ásvány-webboltok egymástól veszik a szöveget. :twisted:

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas én nem tom melyik ásvány, de a mágneses karlánc asszem jó rá.
Fúúú Szilvi elég nagy a rokonozás most nálatok. Kiki akkor nem tölti otthon az ünnepeket? Tejcsi miatt ne aggódj, azt mondják, ha egy nap 10 ml-t tudsz adni neki, azzal már az immunrendszerét véded.
Kia attól hogy fiút gondoltam neked, remélem hogy lány lesz.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Köszi... drukkokat!

Szilvia
A viszony... elmegy... Van egy két rossz tulajdonsága, de csak kibírjuk ezt a pár hetet.. :D

Szépen nő a pici fiad!

Ásványok... nem tudom... a neten biztos van leírás...

Nálunk elkezdődött a felújítás... az ablakcsere megvolt... a többi Karácsony után..

A Tesó tegnap este rúgott kettőt :lol:

Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Mindenkinek boldog karácsonyt!

Kép
nyafi
 
 


Kép

Boldog Karacsonyt!

Kép
tittina1982
 
 


Sziasztok!

Nagyon rég nem jártam itt :oops: :oops: de sokszor eszembe jutottatok.


Áldott, békés Karácsonyi Ünnepeket Kívánok mindenkinek, és a sok 3 évesnek utólag is boldog szülinapot!!!!


Kia, még azt hiszem nem gratuláltam az új családtaghoz, és a házhoz. Szép évetek lesz nagyon az új otthonotokban. Levi csuda helyes nagyfiú!

Cas, Csilla is szép nagylány lett. Bölcsivel nagyon ügyes.

Nyafi, Gigi jól érzi magát oviban? Mi még tartozunk nektek egy farmernadrággal, majd valahogy visszajuttatom.

Titti, ekcémából én is könyvet írhatnék sajnos. Nekünk is tengeri só a fürdővízbe, aztán hidratálás, vagy olívaolaj a fürdővízbe segített. 6 hét, míg lezajlik egy-egy fellángolás, addig ha csillapítod elég, szteroidos kencéket csak ha nagyon muszáj. Tejet gondolom már próbáltad kizárni, még a gyapjú szokott ilyen panaszt okozni, vagy a mosópor. Ezek a legelterjedtebbek, de ezerféle ok lehet. Belülről probiotikus készítménnyel lehet támogatni a szervezetet, mi ProGastro Kidet használtunk.

Bocsánat, hogy nem szólok mindenkihez név szerint, újévi fogadalmam, hogy rendszeresebben jövök.

Lányok tegyetek képeket.

Mi jól vagyunk, bár december elején volt egy kis ijedelem, Alízhoz mentőt hívtunk, mert azt hittük megfullad. Nagyon nehezen vett levegőt, aztán jól kihányta magát. Egy éjszakát kórházban voltunk, ott ez mégegyszer megismétlődött, azóta semmi, leletei rendben. Elég bukós, refluxos baba, ez okozhatta.
egyébként egy tünemény, mindjárt teszek képeket.

Puszi nektek,
Szilvi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
szisz05
 
 


Szisz
Szia!
Köszi és én is GRATULÁLOK a szép családhoz!!

Sajnos januártól nem lesz netünk... a UPC-nél megrendeltük az új házba, de csak márciusban kötik be (a tél miatt)....Anyókhoz /ide/ is megrendeltük, így majd néha innen írok vagy az öcsém gépéről.. :roll:

"Legyen a karácsonyod békés és boldog,
Kívánom, hogy semmire ne legyen gondod.
Legyen az új év az eddigi legjobb éved,
Kívánom, hogy csak a jó érjen el téged!"

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK NEKTEK!

Remélem, hogy mindenkinél jól telnek az ünnepek...össze akarok esni, már rámolni nincs erőm, de még tartoztam egy ünnepi kívánsággal, ezért jöttem...képeket próbálok holnap tenni :roll:

Jajj, Kia! De irigyellek (jó értelemben)!!! Olyan jó pocakosnak lenni :) :)
Én ha lehetne, mindig várandós lennék...annyira jóóó!
Sógornő: hát jelenleg én inkább a minusz 10-be is kimenekülnék, ha csak egy napot vele kéne töltenem...sokat romlott a viszony, s pont az ünnepekre csúcsosodott ki...de túlélem :roll:

Puszi Mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Boldog karácsonyt mindenkinek!!! :D

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


További békés, örömteli ünneplést kívánok mindnyájatoknak!!! :)

Kép

És nem utolsó sorban az összes decemberben ünnepelő "babának" BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!!!!!! :)

Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Mindenkinek boldog karácsonyt!

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!
Igy utolso pillanatban mi is boldog, bekes Karacsonyt kivanunk!
gem

Kép

Szisz
Gyonyorusegesek a lanyok, es hogy Aliz milyen nagy mar!!!

Kia!
sajnalom, hogy most 3 honapig nem fogsz jonni! Azert valahogy probalj meg hirt adni magadrol ez alatt az ido alatt!

Szilvi72
varjuk a kepeket turelemmel :lol: :lol: :lol:
En is egyetertek veled, imadtam babat varni, es a lanyaimat is imadom, bar neha egy kicsit leammortizalnak... de tenyleg a legcsodasabb az, amikor benned van egy baba! Szoval Kia, tudd, hogy korbe vagy am irigyelve!

Cas!
Ariel! Nalunk is nagy szam! Es micsoda furtok! Tenyleg klassz lenne latni, hogy hosszu hajnal is megmaradnanak-e Csillanal ezek a loknik! Egyebkent megsugom, hogy Zsofi sem engedett semmit sem a hajaba tenni, mig egy szep nyari napon harom copffal jott haza a tanctaborbol. Azota engedi, ha nem is onkent es dalolva, de legalabb mar nem tepi ki a hajabol, ha belevarazsolok valamit :wink:

Titt
Merre jarsz? Mi van veletek???

Drunka
De jo, hogy jottel!!! :D

Nalunk hatalmas a ho odakint. Frigonk bemondta az unalmast unnepek elott, es a hatalmas ho miatt ki sem hoztak, ugyhogy kokorszaki modszerrel eltunk, havat tettunk egy nagy ladaba es most az a hutonk! Meg szerencse, hogy eleg hideg van!

Lola mar valoban elmult fel eves, most kezdtuk a hozzatapot. Egyebkent nalunk is ugyanaz megy/,ment, mint Szilvieknel. Reggel es este szopi, es napkozben is neha, hogy azert fenntartsuk a tejtermelest valamennyire, de kozben tap, mert kezdtem teljesen kimerulni. Most igy mar jobb, csak sajna tejem van kevesebb mint a masik ket lanynal.
Lolaval elkezdtunk tornara jarni, mert nem nagyon akar forgolodni a lany, pedig tenyleg mar 6 honapos. Tudom, nem nagyon szabadna hasonlitgatni, de mar hogy ne jutna eszembe, hogy a tesoi ilyenkor mar begurultak a lakast ide meg vissza..... Tudom, o egy nyugis tipus, vagyis meg a nyugisnal is nyugisabb, de akkor is idegesit. Remelem, tenyleg nincs vele semmi komolyabb gond, csak az, hogy halad a maga tempojaban.
Nekem meg 3-4 honapom van itthon, attol fuggoen, hogy meddig is birjuk majd igy a csokkentett fizuval. Majd idovel kiderul, es akkor eldontjuk, hogy aprilis elejen, vagy majd csak Husvet utan menjek-e vissza dolgozni. Szomoru, es nem nagyon szeretek erre gondolni, de ha valamibol meg is kell elni. :roll:

Puszilunk mindenkit, szep unnepeket mindenkinek, es ha addig nem jonnek, akkor Boldok Uj Evet!

gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Anyósom beteg, kórházban van... Tegnap ügyeleten voltunk, ma már bent tartották...
Orbánc... de hogy mitől van neki... /arcüreg, fülgyulladás.... / :roll:

Ma megvolt az AFP vérvételem...
Jan. közepén meglesz a 18. heti genetikai uh - akkor végre megtudom a nemét :P

Jövök majd és írok..
Nem maradok ki 3 hónapig :lol:

Szilvia
Én is szeretek pocakos lenni :P :wink:

Gen
Nagyon szép a négy lányka :lol:
Boldog féléves szülinapot!

Néhány kép:
A fürdő dec. közepén és most
Kép
A konyha - előszoba dec. közepén és most nappaliként
Kép
Karácsony
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Jo, hogy mondtam tegnap, hogy Lola nem hajlando megfordulni, mert mara megfordult. :D Szoval nagy nalunk ma az orom! :lol:

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: