Új privát üzeneted érkezett!

Gem
Ez a fájdalom elmúlik, hiszen úgyse tudsz segíteni rajta. :roll: persze én is nagyon várom már, hogy ne legyen ilyen csorbacsík a kölök, hanem legyen szép egészséges mosolya újra. Kellő időben majd meg is teszünk mindent érte, de egyelőre csak várni tudunk.
Szájnyitás: Sebi hisztirohamot kap (érthető módon) a fogorvosi rendelő láttán. :( nem is erőltetem. Csilla meg sosem hagyta, hogy kotorjak a szájában még fogmosáskor se.
Nem tudom, hogyan lehetne őket rávenni egy fogorvosi vizitre, pedig tündéri fogdokink van, nagyon-nagyon barátságos, még arra is hajlandó, hogy a gyerek egyáltalán ne üljön a székbe, csak messziről nézi meg egyelőre a fogacskáikat. Sűrűn el kéne járnunk, hogy szokják a miliőt és akkor tán megbarátkoznának a helyzettel. Én beülök a székbe és megmutatom, hogyan kéne, de egyelőre húzódnak.
Erőltetni meg nem akarom, inkább várok még, amíg felérik ésszel, de az még odébb van...

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Gem: Sajnálom, ami a fogacskátokkal történt!!!!!!

Cas: Sebi komoly nagyfiú már!

Mi hétfő óta újra bölcsizünk újra. De már gyomorgörcsöm van, hogy mikor lesz újra beteg a gyerek. Tegnap már megint kezdett könnyezni a szeme. Nem akarom elhinni, hogy folyton betegek leszünk.
Pénteken ovi nap lesz! Rengeteg program lesz: ugrálóvár, arcfestés, szalmabála labirintus, lovas kocsikázás.
Csoportonként bográcsos főzés is lesz.
Ricsivel még nem voltunk ilyenen. Kíváncsi vagyok, hogy fog neki tetszeni.
Remélem a munkahely sem tesz keresztbe és el tudok menni.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Ne aggódj Rékus, előbb-utóbb beszokik a közösségi bacikba a te fiad is, csak ő elég ritkán lehetett beteg, mielött közösségbe ment és most csak azokat kapja el amiket addig még nem...Remélem el tudtok menni. Propoliszt szeditek? Képzeljétek ki akart jönni a herpeszem, tudjátok, mikor el kezd viszketni még csak, bekentem és kop-kopp nem jött ki.

Kép
nyafi
 
 

 
 

Nyafi: Adom a propoliszt a Ricsinek.
A herpesz nállam is ismerős. Nállam ez a mumus. Nekem mindig hólyaggal végződik és az nagyon rossz. Te mivel kezeled?
Én már rengeteg kencsét kipróbáltam, de igazán egyik sem vált még be.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Sziasztok!

De rég voltam...

Titti
Nagyon sajnálom! :(

Szisz
GRATULÁLOK!!!
Sok Boldogságot és sok tejcsit!!!

Nyafi
Nektek is Gratula az ovihoz!

Levi és a szobatisztasághoz vezető út...
Ébredés után minden reggel a bilibe pisil és a bölcsiben is délben a wc-be :roll:

Sajnálom Zsófi fogát :?

Sebi már igazi nagyfiú!

Eladtuk a lakást pár napja....
30-án megyünk fel Bp-re... és gőzerővel keresgéljük a számunkra ideális házat :wink:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia: Gratula a lakás eladásához!!! Remélem találtok megfelelő kéglit. :D
Gratulálok az első pisilésekhez is!!!!!!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Sziasztok!

Titti, szívből sajnálom. Ha már tudsz beszélni, írni róla, gyere vissza...vagy ha nem is erről, másról is.

Köszönjük a gratulációkat.
Kardiológián alaposan megvizsgálták a picurt, ő pedig olyan hősiesen tűrte a nagy szíjakat az ekg alatt, meg a 10 percig tartó szívultrahangot, hogy teljesen elérzékenyültem, milyen kis bátor. Szerencsére ártalmatlannak nyilvánították a zörejt, nem is kell visszamenni.

Gem, sajnálom a fogacskát. Ahogy a kórházi jelenetet leírtad, potyogtak a könnyeim. A lényeg, hogy már nem fáj neki, nektek biztosan rosszabb élmény volt.

Kia, örülök, hogy sikerült eladni a lakást. Kívánom, hogy találjátok meg álmaitok lakását.

Cas, akkor nálatok tényleg zökkenőmentesen illeszkedett be Csilla a családba. Mi próbálkozunk, keressük a közös nevezőt.

Nyafi, ügyi vagy, hogy találtál helyet Giginek. Mi okozhatta szerinted a visszaesést? Gondolod, hogy a gyerektársaság hiányzik neki? Nem érte valami rossz élmény a bölcsiben?

Szilvi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Kép Kép Kép

Alíz baba

Kép

Kép
szisz05
 
 


Ami lemaradt.

Rékus, remélem Ricsi meggyógyult. Hogy sikerült az ovi nap?

Kép

Kép
szisz05
 
 


elszállt tegnap az egész...grrr
Szisz édes a lányod nagyon! Nem is olyan, mint ha most született volna!!!A nagyobbikkal mi a helyzet? Megférnek már? Jó, hogy nem volt semmi baj a vizsgálaton.
Nem érte rossz élmény a bölcsiben, csak az, hogy nincs más korú gyerek, aki korabeli lenne. Inkább a visszafejlődés látszik. Tegnap 3 órát voltunk az oviban, sírt mikor el kellett jönnie. Remélem ez így is marad.
Kia jó, hogy sikerült. És milyen eladó házak vannak? Úgy emlékszem 10 körül keresgéltek ugye? Nagyon jó, hogy már a szentestét 3-an töltitek, ha minden jól megy ugye? Hátha így a férjed is meggondolja magát ketteske ügyében.
Tittikém írj már, nagyon el vagy tünve!
Szilvi 72 ez rád is vonatkozik.
Rékus a propoliszt kentem a viszketésre és nem jött ki.

Kép
nyafi
 
 


Okt. 4-én kezd a csaj, jövő hét még böli. És tök ciki volt, képzeljétek, hogy mind a kétszer kipisilt a wc és a deszka között és szuperul lepisilte a nadrágját. Hát nem láttam az őszinte hitet az óvónéni szemében, hogy tuti szobatiszta, mert valahányszor mentünk wc-re, utána mindig másik naciban kellett visszamennünk. Pedig egyszer csak a nacit pisilte le, a bugyit nem is...

Kép
nyafi
 
 


Nyafi
A pisis cuccokon ne aggódj, kiscsoport első felében még elő-előfordul, hogy nem érnek el időben a vécére vagy délutáni alvás alatt/ébredéskor becsuriznak. Az óvónők se fognak problémázni (nálunk ők mondták, hogy ennyi még simán előfordult és belefér).

Szisz
Jajjjjjj, de cuki!!!! :D Képeket még!!! Ha én most nem is vágyok sajátra, azért máséval szívesen elbabázok!!! :D

Kia
Grat a lakáshoz! Drukk az újhoz! Jóóóóól nézzétek meg, mit vesztek, hogy ne kelljen már többet költözni (mi sajnos nem néztük meg eléggé, és állandóan fusiznunk kell rajta, néha már elegem van, legszívesebben eladnám, de amilyen lúzerek vagyunk a következőnek is meglenne a maga baja?!) :twisted:

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Titti
Most néztem a wiwen a képeket, GRATULA!!!!!!! :D

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Köszönöm!

Szisz
Nagyon szép a kicsi lány!
DRUKK a beilleszkedéshez!

Titti
Láttam a képeket én is az iwiwen..
Gratulálok!!! :P

Nyafi
Igen... 10 körül keresgélünk, hogy ne kelljen felvenni hitelt.
Most van egy sorház (amerikai típ.) amire pályázni lehet .... 5-6 éves, max. 12-ért akarja eladni a felszámoló :roll: októberben kiderül, hogy sikerül-e...
...én nemsokára hívok egy közvetítőt... 10-ért van egy 3 szobás házikó, amit megnéznénk...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szisz: Nagyon szép az Alíz baba!

Lányok titeket piszkálnak a munkahelyeteken a gyerek(ek) miatt?
Tegnap megint jó kis beszólásokat kaptam amunkahelyemen.
Kicsit be vagyok rezelve, hogy miket kapok majd akkor, ha összejön a második baba.

Ricsi bölcsizik. Bár szegényt hétfő este megcsípte a szúnyog. Pont az egyik szemhéjján. Most kis csík szeme van arról. :oops:

Az ovinap egészen jól sikerült. Kezdetben egy kicsit bátortalan volt, de végül egészen jól feloldódott.
Már az első pillanatban kereste a jelét és oda ült le az öltözésnél. Az egyik kisfiú mondta neki, hogy "Te nem jársz ide!" Mire a Ricsi rámutatott a jelére és mondta, hogy: "De! Itt a jelem!". :D
A kis wc-re is ráült 3*. Igaz produktum nem volt, de legalább ráült.
Hétfőn volt is egy kis sírás, mert már az oviba akart bemenni a bölcsi helyett.
Remélem később is ilyen lelkes lesz!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Ricsi mikortól megy oviba? Szobatiszta ő már ugye? Mit mondanak a mhelyeden Rékus?
Milyen volt a ház Kia?

Kép
nyafi
 
 


Ricsi csak dec.31 után mehet az oviba. A téli szünet után.
Ennek persze feltétele a szobatisztaság!!!!!
Azzal meg még eléggé hadilábon állunk.
Nem igazán szól! És nem tudom, hogy kéne azt elérni, hogy előre szóljon!
Otthon amikor ráülünk a wc-re, produkál is. (egy matrica jár érte, sikerenként) Viszont az esetek 90%-ban én kezdeményezem, hogy menjünk a wc-re. Még így is előfordul, hogy már túl van a pisilésen. Bekakilni már ritkán szokott. Az a wc-be megy reggel vagy este.
A bölcsiben se szól. Ott aki nem szól az csak a napi 3 "wc időben" kerül a wc-re. Így ott bilire szoktató pelust kap. Mivel legtöbbször neki nem akkor kell pisilni, amikor a "wc idő" van, így ott kevés a siker élmény.
Ha otthon maradtam volna, akkor már biztos szobatiszta lenne. Viszont sajnos kell a pénz!
Rosszul is érzem magam emiatt!!!!! És nem tudom, hogy tudnék ennél többet tenni az ügy érkében. :(

A munkahelyemen mindig probléma van, ha beteg a gyerek. Miért nem vigyáz rá az apja vagy a szomszéd néni. Nekik mindegy, hogy ki csak én dolgozzak.
Van egy "vénkisasszony" koleganőm (38). Most jött rá, hogy csak jó lett volna egy gyerek, de nincs egy pasi sem az életében akinek szülhetne. És ha neki nem lesz, akkor másnak se legyen elv alapon: minden nap az a téma, hogy ugye már nem lesz másik gyerekünk. Most fel kell vennem még egy koleganőt az irodába, mert már nem győzöm a melót. És persze adja az ívet, hogy nálla fiatalabb ne legyen, mert az is csak szülni fog!!! :twisted:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Sziasztok!

Réka
DRUKKK a wc-hez!
Az ilyen "kedves" kolléganőket le kell ...ni :evil:
Szerencsére nálunk nincs ilyen, én csak pasikkal dolgozok... (kivéve a titkárnő)
kb 2 havonta hiányzok 1 hetet - még nem szóltak, hogy sok..

Levivel betegen vagyok a héten - fáj a torka... (a doki szerint vírus és baktérium is) 39 fok volt a láza 2 napig.. :roll:
..de már egy kicsit az enyém is...
Majd csak szerdán megy bölcsibe... és én is dolgozni..

Nyafi
Nem néztük meg a házat, mert az ingatlanos nem emléxik rá... az ő rendszerükben nincs, de a toplak.hu-n rajta felejtette :shock: :evil:

Holnap adjuk be a pályázatot a másikra és már vagy 40-et találtam, amit meg kellene nézni, de sajnos szinte mind közvetítős... :(

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia: Remélem hamar meggyógyul Levi.
Drukkolok, hogy találjatok minél hamarabb megfelelő házat.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Sziasztok Lányok!
Na nálunk már megint küzdelem a kakival, én nem értem, hogy hogy tudja így visszaszorítani...
Kia és nem lehet, hogy arrafelé mentek nézelődni, ahol házat vennétek, tuti ki van írva csomó helyre, hogy eladó, esetleg lehet, hgohy megtaláljátok azt is, ami fenn van a neten és nem kell hozzá közvetítő. Bár tudom, hogy nem akarják a ház elejét soha fotózni, de a hátteren esetleg a szomszéd ház rajta van, tudod...jobbulást levinek.
Rékus hogy vagytok?

Kép
nyafi
 
 


Nyafi sajnálom a kaki ügyet. :(

Mi megvagyunk. Ricsi bölcsizik. Én olyan vagyok, mint a kifacsart citrom. Rengeteg a meló.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Nyafi!
Milyen volt az első nap az oviban???
Kakit sajnálom nagyon! nÁlunk pár napig volt ilyen, a szívem szakadt meg Marciért....abba is hagytuk a bilire szoktatást, mert én annak tulajdonítottam....

Kia!
Grat a házeladáshoz! Úristen, már milyen régen várunk erre! Remélem, hogy a vétel könnyebb, s gyorsabb lesz, de nehogy elsiessétek, ha eddig már bírtátok anyósékkal! Utána jöhet a kistesó!!

Cas!
Ügyes vagy a napirenddel! Sebi nagyon szép nagyfiú már!

Gem!
Hogy vagytok????

Rékus!
Ne vívódj! Ha kell a pézn, s dolgoznod kell, akkor ez így van jól, s kész!!! Ricsi sem fog pelenkával nősülni, ne aggódj!! :wink: Ilyenkor egy kicsit magamat is vigasztalom, mert látod, én itthon vagyok Marcival (két órát jár oviba), de mégsem alakulunk sehogy..mondjuk én vettem vissza a fent írt kakigondok miatt...most meg nagyon fáradt vagyok újra kezdeni....de készülök rá....de Marci semmilyen hajlandóságot nem mutat erre.....pedig okos/értelmes kisfiú...most sok is van neki (ovit sem szokta még meg, tesó, s bili....)
Nem a munkahelyeddel kell egyeztetni gyerek ügyben, hanem a pároddal! Ne örlődj!

megyek, mert sír Matyi...jóéjt!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Nem gondolom lányok, hogy el lennének a fiúk késve a szobatisztasággal. Egyik napról a másikra érnek meg, ki elöbb-ki késöbb. Másban meg biztos előrébb vannak a többinél...
Gigi remekül érezte magát az oviban, nagyon mérges volt, hogy haza kellett jönnie ebéd után és nem alhat ott. Tudta az óvónéni nevét, és mondta, hogy játszottam jakétával Annanénivel, nagyon szejetem Anna nénit Ebédeltem finom volt, volt leveske, meg tészta... Ez az ő kommentje... :D

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Jaj, ég az arcom, úgy szégyenlem magam, hogy ilyen rég nem írtam.
Mentségem kicsit, hogy tényleg nincs nap közben egyvégtében fél órám általában, estére meg már nagyon álmos vagyok és amint az utolsó kölök is elalszik, vele én is.:)
Követem ám mindennapjaitokat, csak hát írni már nincs energia...


Szisz
nagy gratula nektek! Teljék az újabb kisbabóban sok örömötök!

Cas
sztem is nagyon sármossá teszi Sebi a fogacska(hiánya)!:)

Gem
nagyon szépek a lányok és persze nagyon sajnálom Zsófi fogacskáját, de - bár gondolom, nem vigasztal - igazán gyakori ez a fogas baleset gyerekkorban és sok kismanó tengeti életét elöl foghíjjal. Csak az én ismerősi körömben van ilyen vagy 3. Persze mindegyik kölök igazán megéri a pénzét!:) Lehet úgy is mondani, hogy nem a mélázgató, csöndes, ábrándos fajtából kerülnek ki ezek, hanem a jég hátán is megélők közül... És ha nem tévedek, Zsófi az utóbbiból van... Időnként komolyan elgondolkodom, hogy úszta meg eddig Sári, mert amennyit esik, meg ahonnan, már történhetett volna egysmás, ha kicsit is elbambul az őrangyalkája.
Különben örülök, hogy jobbak az éjszakáitok és alakul a 3 gyerekes lét!!!

Szilvia
a te Matyid meg egy csoda! és előtted is minden elismerésem! NAgyon jó csapat vagytok! Sokat gondoltam rátok az elmúlt időben!

Nyafi
jaj, Juli is ilyen kakibajos volt mindig. Nálunk tudod mi oldotta meg a dolgot? Nem Laevolac, rostok, ivás stb. Hanem, h megbeszéltem vele, hogy hogy működik az emésztés!:) Miből lesz a produktum... Ezt követte, h minden vacsi után elment vécére, akár érezte, h kell, akár nem. De: vihetett "olvasmányt" - végül is sok felnőtt csinálja ezt. Aztán tök jól beállt neki, és addig sem unatkozott, míg a produkcióra várt.:)

Kia
de jó, h eladtátok! Remélem, gyorsan sikerül egy nektek való másikat találni és a karácsony már ott ér benneteket!
Ez a munka kemény nagyon! De hátha nem kell olyan sokáig dolgozni már...

Titti
jaj, sajnálom a kisangyalt nagyon! Még várat magára... De reméljük nem sokáig és akkor már kész lesz a veletek való találkozásra!:)

Rólunk hevenyészve:
A két nagyobb mostanra - ha épp nem betegek, mert akkor kibírhatatlanok mind egymás, mind a magam számára :O :) - akkorákat játszanak... Most jelenleg valami sárkány elrabolta a varázstáskájukat és elemlámpákkal pásztázták a házat, hogy hátha ráakadnak a nyomára... Nagyon jókat derülök rajtuk!

Persze pont most vagyunk túl egy rettentő időszakon: Sári 5 nap lázas mandulagyuszi (gondolom, mert nem vittem orvoshoz, úgyis mindenért AB-t adna), Julcsinak meg középfülgyulladása volt, meg még a mai napig nem hall jól.:( Lenke persze aktívan fogzik....
De legalább mindenki itthon van, ez jó, sokkal könnyebb így nekem, ha Julcsi nincs oviban, mert jól leköti Sárit, aki viszont egyedül abszolút nem tud mit kezdeni magával, annyira nem szokta meg az egyedül játszást, így h van tesója. És hát rettentő mozgékony és nyughatatlan, nagyon nehéz mellette elaltatni Lenkét, aki amúgy nagyon jól alszik éjjel, de nappal amíg álomba merül, kell neki a csönd. Sári még mindig csomószor kel éjjel és olyankor nem ritka, h 2-3 órát fenn is van, boldogítva fetreng mellettünk...
Szopi? Hát az van, hogy tök jól megtanultam fejni, már lesz tejtesónk is. Úgy örülök neki! Két tejmirigy-elégtelenséges anyukának adok tejet. Sárinál is volt tejtesónk és a mai napig találkozunk, nagyon jól kijönnek a gyerekek is! Szóval ujjetetőzünk végül, mert L. nem tanult meg hatékonyan szopizni (bár van némi javuló tendencia) és a tej gondolom nagy részét így kapja meg Lenke, viszont emellett annyiszor cicizik hobbiból, ahányszor akar. Úgyhogy így azért szopizik is, hogy ne feledje el, és ha már sokat eszik mást is, el lehetne hagyni a fejést.
Egyelőre azonban sajna nem úgy néz ki, mint aki él-hal, hogy kanalazzon... Nyalogatott almát párszor, de két nyalat után szájzárat kapott, úgyhogy még váááárok vele...
Remélem, azért nem úgy lesz ezzel mint a nővérei, akiket marhára nem hatott meg a pépes kaja. Mire normálisan kezdtek érdeklődni, már a pörköltet is ehették.
Julcsi már kétkerekezik, persze még nem mindegy milyen talajon és elég lassan, szóval vele nem lehet még közlekedésre használni a biciklit, de nagyon büszke vagyok rá.

Lenke és Julcsi különben nagy spanok, foglalkozik vele, puszilgatja, dögönyözi (lehet is, olyan nehéz, van vagy 8 kiló, Vaskisasszonynak hívom), már messziről vigyorog, ha meglátja. Sári persze túlérdeklődésével kissé elvágta maga alatt a fát és sokszor mérgelődve megjegyzi "Jám nem moszojog a Lenci." Persze valószínűleg nekem se lenne nevethetnékem, ha előzőleg dobolnak a fejemen egy virágos rumbatökkel...:)

Ezek vannak velünk. Zajlik az élet...
Végül is ezt az irományt is már vagy két órája írom, mert mindig volt valami: orrfújás, kaki, pisi, összeveszés, nemtalálom. Lenke beszorult ide-oda. Ja, már vagy 1 hónapja mászik hátrafelé meg kutyázik ezerrel. Mindezt a lehető legnagyobb természetességgel...:)
:D

jó hosszú lettem.:)
Rakok mindjárt képet is.
puszi
KM

Kép
Kép
kismok
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Tudom, kicsit sok...:) Az elmúlt fél év történései!:)

Kép
Kép
kismok
 
 


Sziasztok!

Nyafi
..erre már én is gondoltam...
Végigmenni a környéken és ahol ki van írva, hogy eladó becsengetni... :roll:

Kismok
Örülök, hogy írtál...
Nagyon szépek a lányok!
..és jó dolog, hogy van tejtesó... :P
Jó, hogy ismét van sok tejcsi! :wink:

Néhány kép szeptemberről:
Kép Kép Kép Kép Kép

Holnap nem lesz bölcsi és meló sem... ma meghalt a nagyapám... :cry:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia részvétem.
Nagyon helyeske Levi. Hol voltatok úszni?
Kismok! Köszi. Már többször mondtam neki, lehet nem érthetően magyaráztam el. Ha van időd leírnád, hogy mit mondtál neki...Tudom nincs sok, de fontos lenne. Tegnap konkrétan kúppal kakilt, de úgy hogy ! HASMENÉST! még csak nem is egybe puha székletet tartott vissza 4 napig...

Kép
nyafi
 
 


Csilla lázasan fekszik, 1 hét bölcsi után... :?
Sebaj, legalább van egy nyugis délutánunk hármasban Sebivel, holnap meg kettesben Csillával. Aztán meglátom csütörtöktől, ha jobban lesz jön a Nagyi, nekem meg meló...

Gem
Gyönyörűek a csajok, a nagyok mit két tojás (kis méretkülönbséggel :lol:) a pici meg cukigombóc!!!! :D
És az a haj!!!
Csillának le kellett vágni, mert hiába ért kinyújtva neki is a lapockái közé, összeugrott fésülhetetlenre-copfozhatatlanra, belelógott szemébe-szájába, a bölcsinek így nem mertem nekivágni. Az apjuk nagyon elszonytoldott, de szerintem majd nagyobb korában lehet még eleget hosszú haja... :)
Szopi: le a kalappal előtted, hogy 3 gyerek mellett még ennyi energiád van fejni!!!

Kia
Grat az eladáshoz, drukk a vételhez!!!

Szilvi
Néztem a wiwen a képeket, nagyon jó látni benneteket!!!

Többieknek puszi, most csak ennyire futotta! :oops:

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Gem helyett természetesen KISMOK!!!!!!!!!! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Kismok nem is írtam, hogy annyira szépek a lányok!!!!!!

Kép
nyafi
 
 


Kismok nagyon szépek a lányok!


Kia, öszinte részvétem! :(
Levi is nagyon édes. Igazi nagy fiú.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Köszönöm!

Nyafi
H.szoboszlón voltunk kb 2 hete.
Levi nagyon jól érezte magát és azóta is mondogatja, hogy menjünk Hsz-ra. :roll:

Cas
Jobbulást a nagylánynak!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Csilla reggel jobban volt kicsit, de nagyon lázas még mindig. :(

Kia
Hol voltatok H.szoboszlón? Mert anyuék szeretnének minket elvinni, és nagyon dicsértéke a helyet, milyen jó, de anyuka-szemmel is kíváncsi lennék!

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Nyafi
hát kérdezték, hogy hova megy az étel, amit megesznek... Én meg elmondtam, ahogy van. Persze gyereknyelven.:) A falat lecsúszik a gyomorba, ami aztán felaprítja, összegyömöszöli és sok-sok erőt ad belőle nekik, aztán végül kaki lesz belőle, abból, amit már nem tud felhasználni semmire. Szóval semmi extra. Vacsi után van nálunk desszert. Na, ehhez mondtam neki, hogy ha szeretne nasit, akkor csináljon neki helyet a pocakjában, vagyis menjen vécére. Innentől már egyszerű a történet...:)

Sári is lázas. Múlt pénteken kezdte, aztán volt pár jó nap, gondoltam, vége a betegségnek, de most este már megint.:(

Kép
Kép
kismok
 
 


Jobbulást Sárinak!
Gigi is tegnap hőemelkedéses volt de. úgyhogy nem ment oviba, de du-tól már jól volt, úgyhogy apja vitte. A kolleganőm azt mondta, lehet, hogy a stressztől, hogy óvodába jár, új közösségbe. Tegnap elmondtam neki ezt a kaja-kaki dolgot, nem hatottam meg. Most nem kap semmi hashajtót, mert attól félek, hogy hétfőn hasmarsa volt a sok szertől amit adok neki, de azt is visszatartotta, ki tudja, nem szívódott e fel belőle...Úgyhogy csak paraffin olajat fog ma kapni. Elvileg ma, vagy holnap kakil...Kúpot vettem. Édességgel én sajna nem tudok neki hízelegni, mert nem édesszájú, de nem is akar nagyon enni. Ő fénnyel táplálkozik. Lehet, hogy csak iszonyú lassú az anyagcseréje?

Kép
nyafi
 
 


Mármint ma már vitte az apja az oviba.

Kép
nyafi
 
 


Kismok
Jobbulást nektek is!
Csillának ma már csak hőemelkedése van, és még mindig semmi más tünet. Remélem túl vagyunk rajta, jövő héten nem nagyon tudnék vele már itthon maradni, és bár nagyon gondosak a nagymamák, de nem tudnék a munkára figyelni, ha betegen vinném hozzájuk... :(

Nyafi
A széklete kemény is, vagy csak ritka de lágy? Mert ha keveset eszik, akkor nem csoda, ha nem kakil mindennap, amennyiben az a széklet lágy és könnyen ürül.
Nálunk Sebivel pl. épp az a baj, hogy ugyan kakil mindennap, de erőlködve és keményet. Probléma: az oviban keveset kapnak inni és nem elég rostgazdag az ételük se (meg keveset is eszik). Szünetben pl. nincsenek ilyen gondjaink, mert figyelek hogy sokat igyon (és rostosat) meg sok főzeléket/zöldségeset főzök.
Szóval egyelőre nem adok semmi hashajtó-félét neki, mert nem okoz gondot, de engem azért zavar a fennálló helyzet... :(

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


cas lágy a kaki, több naponta van és nehezen születik. Sokszor kúppal. Na ezt rakd össze.

Kép
nyafi
 
 


Nyafi
Julcsim pont ilyen volt. Abszolút nem volt tipikus székrekedős. A mai napig úgy gondolom, nála valami módon pszichésen maradt benn a nagydolog. Meg kellett érnie rá, és az eszével felfognia, hogy ne hadakozzon ellene, de ehhez jó 4 év kellett. ÉN kúpot már nem adnék ennyi idősen, ez is egy stressz. Viszont a paraffin olajat lehet adni, 5 ml-t egy nap. Csak 1-2 hónap után szünetet kell tartani, mert gátolja a zsírban oldódó vitaminok felszívódását.
Így visszatekintve, az idő, a rendszerességre törekvés és annak látszata, hogy nem érdekel a dolog - ez oldotta meg. Az étrend ilyen esetben nem számít annyit, mert nem arról van szó, h bogyók jönnek nehezen, hanem vmi miatt belül nem sikerül neki elengedni.

Cas
na nálunk viszont mandulagyulladás lett belőle. Szegényemnek a mandulái elérték az uvuláját, alig bír nyelni. És hozzá olyan kínzó szárazköhögés jön még, hogy fél órát sem bírja abbahagyni. Úgyhogy sajna nem úsztuk meg a gyógyit.
KM

Kép
Kép
kismok
 
 


Kakigondok
A paraffint nem csak kemény székletnél szokták adni, hogy könnyebben csússzon és ne okozzon sérülést? :shock:
Amúgy vannak gyerekek, akik a saját "testrészükként" tekintenek a kakira, és nehezzebben engedik el.

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Kismok hogy tudtad rávenni, hogy üljön a wc-n minden nap, akkor is mikor nem kakilt?
De Cas igazad van, arra van, de én azért két három naponta adok neki, hogy ne keményedjen be és könnyebben csússzon, mikor jön ki.

Kép
nyafi
 
 


Tény, hogy nagyon stresszeli a kúp, de mikor már fél órája szenved, sír, visít akkor azt adjuk be neki. Ott kell vele ülni, fogni a kezét és közben ezt látod. a kúppal meg gyorsan kijön. Mit csináljak vegyek be egy nyugtatót (még soha nem szedtem), és ne problémázzak rajta?

Kép
nyafi
 
 


Kismok
Nálunk is vírusos torokgyuszi. :( Azt mondta a doki, kész csoda, hogy egyáltalán eszik vmit (tény hogy nagyon keveset), olyan randa a torka.
Nem kaptunk semmit, vitaminozom itthon és sokat alszik. Ma reggel már láztalanul kelt. :) Mostmár csak annak drukkolok, hogy ne kússzon fel náthának az orrába, mert onnan nekünk eddig mindig egyenes út volt a hörghuruthoz/középfül-gyuszihoz. :(

Nyafi
Hajaj! Nem irigyellek. :(
Megkérdeztem egy barátnőmet, akinél 2 gyerekkel is voltak ilyen gondok, náluk néhány hónapig csak a kakiláshoz visszakerült a pelus, mert abba könnyen elengedte a gyerek. Aztán magától rendeződött és ment a wc-be/bilibe az is.
Biztos, hogy a kakilás körüli stresszt kellene elmulasztani, de tudom, hogy ez őrült nehéz (nálunk a kajálásnál volt őrült botrányolás ennyi idősen, marha nehéz volt megszüntetni az biztos, és főleg nekem kellett lenyugodnom az asztalnál).

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Az a baj Giginél, hogy nála nem a szobatisztaság után kezdődtek a gondok, hanem már márciusban, azért is ajánlották a szobatisztaságot, hátha úgy könnyebben fog kakilni...hát nem...

Kép
nyafi
 
 


Nyafi
Szegény kismanó! :( Sajna nincs semmi jó ötletem... :(

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Csillanak es Sarinak jobbulast, remelem, mar lement a lazuk!

Kismok
Gyonyorusegesek vagytok! Ugye milyen jo haromlanyos maminak lenni! Puszi

Szilvi
hat rolatok sem tudtunk meg tul sokat... :lol: irj majd, hogy hogy vagytok! Oleles

Gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Furdes utan (nem mindig ilyen mosolygos Lola)
Kép

Kép

Erre mondjak, hogy "a szeme se all jol"
Kép

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Gem nagyon szépek a lányok! Ti hogy vagytok?
Na kérem kiderült mi jó erre a kaki visszatartásra. aszaltszilvalé. Viszont az is kiderült, hogy fóbiás. Áll, visít, hogy nem kell kakilni és kétszer is berottyantott a ruhájába, miközben próbálta visszatartani.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Gem, nagyon édesek a lányok!

Nyafi, tényleg nagyon szorítok nektek, hogy megoldódjon a kaki gond.

Ricsi egészen jól van. Úgy látom, hogy a propoliszos méz megteszi a hatását. Sajnos, most egy kicsit visszaesett a wc-zés terén.
Igaz az utóbbi napokban sajnos nem igazán tudtunk rá úgy odafigyelni, mint eddig.
Ebben a hónapban sajnos nem jött össze a második baba. Kicsit el vagyok kenődve emiatt, de lehet, hogy most jobb is így. :roll:
Vasárnap meghalt a férjem édesapja. Csak pénteken szólt az élettársa, hogy nagyon rossz állapotban van. Nagyon gyorsan leesett a lábáról. Kb. 3-4 hete voltunk nálluk, akkor sem mondták, hogy gond lenne és nem is látszódott betegnek. Este lehet menni megbeszélni, hogy mit kell intézni a temetéshez. Szegény párom nagyon el van kenődve, mert nem szóltak időben és így nem is tudta meglátogatni és utóljára beszélni vele. Én meg sík ideg vagyok, mert most fogunk először találkozni a párom féltestvérével. (Ő még főiskolára jár.)
Most csak én vagyok az uram támasza. Az anyja és a nevelőapja nem is tudja. Utálták az apját és mindent elkövettek, hogy ne is találkozzanak.
Ma még pszihológushoz is kell mennem. Csak szakvélemény kell, hogy ha rám jön a pánikroham, akkor vegyek-e be nyugtatót. Már 2 hónapja meg van az időpontom.

Bocsi, hogy panaszkodósra sikerült ez a hozzászólás.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Sziasztok!

Remélem a kis betegek már meggyógyultak! Cas és Kismok

Nyafi
Kakigond :roll:
Nálunk nincs ilyen...
Remlélem Giginél is megoldódik hamar.

Gem nagyon szépek a csajok!

Réka
Őszinte Részvétem!

Cas
Mi itt voltunk: http://www.ambroziahotel.hu/
A Hotel nagyon jó volt (medencék, játékok, etetőszék, stb).... az Aqua Palace is jó hely... Levi nagyon élvezte... gyerekmedencék, csúszdák... minden féle van....
Én is csak ajánlani tudom...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: