Új privát üzeneted érkezett!

Szisztok!
mióta nincsenek itt a gyerkőcök,még kevesebb időm van :) Szinte minden este megnézek egy filmet,meg eléggé rákattantam a facebook-ra is...

Minden kis ünnepeltnek,a 2 Máténak utólag is nagyon-nagyon boldog születésnapot kívánunk!!!

Kriszti!
Köszi a képet,de azért valljuk be nem vitted túlzásba!Ez az időjárás eléggé megtréfál minket idén nyáron,de örülök,hogy jól éreztétek mgatokat a Balcsin. :wink:
Holnap mi is készülünk,de csak egy kirándulásra...Füreden a strandon lesz classfm-es buli,Back 2 Black stb.,meg ha már Balcsi akkor egy pizza Zamárdiban! 8)

A gyerekek szerencsére nagyon jól elvannak,bár mondta ma Márk,hogy reggel sírt,mert meglátta a fényképünket és hiányoztunk neki!Éééééééééééééédesem! :D Már nekünk is nagyon hiányoznak,de 1 hét már eltelt.Meg azt is mondta,hogy Mircsi szokott sírni,hogy anya-anya,de csak regggel!Na meg azt is,hogy Mircsike ma mindenhová kakilt,ágyra,szőnyegre,udvarra... :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!
A Blacsis programunk időjárás miatt nem jött össze.Jelenleg dúlok-fúlok órák óta... :evil: :x :evil: :x
Remélem nem mindenkinél van ilyen tré idő.Mondjátok mit csináltok ilyen időben?

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Nyekergünk, hogy senki sem ír :)
Nálunk is vacak az idő. Most a fiúk épp a zuhany alatt pancsiznak. Következő programpont: mi a fenét reggelizzünk?

Mindenki nyaral, hogy ennyire nem írtok?

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 

 
 

Sziasztok!
Vagy lehet Réka,hogy inkább telelnek a csajok?! :o annyira utálom,hogy mára 30 fokot és napsütést mondtak,erre van vagy 15 és szkad az eső.Jöttek ma falazni hozzánk,szerencsétlen emberkék eddig az eresz alatt álltak,hogy ne ázzanak sz@rrá! :evil: :evil: :evil: Mire nyár lenne,megint ősz lesz...

Amúgy hihetetlen hogy megy az idő,Réka nemsokára kétgyerekes anyuci leszel!!! :D

Többiek,adjatok életjelet!!!!!!!!!! :)

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Mi sem nyaralunk sajnos. Utálom ezt az időt, már hajnalban esett, és meg is ijedtem, hogy nem tudunk sehová menni délelőtt, de azért pont elállt, mire jött a busz, úgyhogy csavargásunk nem esett kútba. Csak hazafelé áztam el, Máténak vittem sapkát, meg kabátot, úgyhogy ő megúszta.

Mi háromszor szülinapoztunk, három tortával, mindenki sütött egyet.

Patr
Akkor nem tudott haladni az építkezés az eső miatt, de holnaptól már jön újra a nyár elvileg.
kittina30
 
 


Sziasztok!

Kittina, boldog névnapot! Tényleg nem vitted túlzásba a fényképeket :wink: .

Hát ezt nem hiszem el, valamelyik felébredt :shock: .

Bár már régóta alszanak, itt most kezdett csak esni, délelőtt még kint voltunk az udvaron. Tesómék tegnap mentek haza, most már csendesebb a ház 8) . Apa is ma este érkezik haza Korzikáról. Főztem, míg a lányok aludtak. Kétgyerekes anyukák, Ti el tudtok menni pl. a játszótérre a két gyerekkel egyedül. Én őszintén szólva, nem merek. De még vásárolni se. Mindig másképp oldom meg. De hát ez röhejes :(

Mi továbbra sem állunk sehogy a szobatisztasággal

na ennyi volt, mennem kell kártyázni :) , ná Pá!

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Jó reggelt!


Kitti! Édes Máté a képen! Látszik mennyire élvezi.


Csilla! Én legtöbbször egyedül megyek velük boltba is meg játszóra is. Nem mondom, hogy mindig nyugodt vagyok, de azért megoldható a dolog. Mimi mindig azt csinálja, mint Roli, szóval nekem elég Rolit fegyelmezni! A Tescoban szoktak érdekes dolgokat művelni (kergetőznek, direkt elcsúsznak, visítanak), de elegem lett és megfenyegettem őket, hogy a biztonsági őrre bízom őket, ha rosszak. Ez beválik! 8) Már ott is egész kulturáltak!


Mi holnaptól nyaralunk!

Patri! Szegény Márk! De gondolom addig tartott a szomorúság! Jók a képek iwiwen és facebookon!

Ma megyek fodrászhoz, délután nőgyógyászhoz megyek cytológiára!

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Nálunk a Nóri születése utáni első heteket leszámítva, amíg apuci itthon volt szabin, mindenhova egyedül megyek a lányokkal. Egyszerűen nincs más alternatíva. Indulás előtt le kell fektetni a szabályokat, letérdelni az ő magasságukba és a szemükbe mondani, ez nálunk már fél siker, de ha mégsem bír magával valamelyik, vagy mindkettő, én nem szemérmeskedek, hogy mások is vannak ott, felemelem a hangom és ha kell kap a popsijára is, aki nem bír magával. De legtöbbször nincs probléma vagy csak apróbbak.

Csilla, nyugodtan menj el velük, ha nem is elsőre, de belerázódsz biztos. Gondolj arra, hogy ha másik x milliárd anyukának sikerül a világon, akkor nemár épp neked ne sikerülne! :wink: :lol:

Mi mostanában is folyton jövünk-megyünk, egy: megőrülök velük itthon :lol: , kettő: ez az utolsó szabad nyarunk, amikor itthon vagyok velük végig, ki kell használni. :wink:
Amikor véletlen itthon vagyunk, akkor házimunka és hasonlók, így időnkét beleolvasni a topikba, ennyi a kapacitásom, és 2-3 hetente egy "rendes" hsz. :oops:

Képes beszámoló a házunk tájáról:

Játszótéri megnyitó
Kép

Városliget
Kép

Kerti buli ismerősnél
Kép

Bátyámmal
Kép

Népliget
Kép

Strand
Kép

A ház melletti parkban
Kép

Ezeken felül járunk heti 3× szokni a bölcsit, nagymamákhoz, játszóházba, fagyizni stb. Estére mindig kifingunk. :lol:

Pénteken megyünk a Velencei-tóhoz, ha megjöttünk majd jelentkezem. Jók legyetek!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ma megyek fodrászhoz, délután nőgyógyászhoz megyek cytológiára!

Sly,ezen behaltam! :lol: :lol: :lol: :lol:
remélem jól telik a nyaralásotok!És jó idő van arra is!

Gabus!
A csajok változatlanul haláliak,már épp kérdezni akartam,hogy kit ölelget olyan hévvel a nagylány,amikor megláttam a feliratot! :D Édes nagyon! Nektek is jó pihenést,de sajna péntekről megint sz@r időt mondtak! :cry: Nagyon szupik a vonalzóid!

Csilla!
Én is szoktam 3-asban a gyerkőcökkel menni ide-oda...sőt! Tavaly strandon is voltunk hárman többször... :wink: Fel a fejjel,azért csak 2 éve ,hogy kétgyerekes anyuka vagy! irgum-burgum! :wink:

Mi kirándultunk egyet ma.Bár tegnap olyan migrénem volt,hogy a budi felett végeztem és reggelre sem múlt el,azt hittem nem is megyünk,de csak sikerült.Fürödtünk a hévizi tóban,voltunk Zamárdiban,sétáltunk Füreden,és mindezt alig fél nap alatt! 8) És gyönyörű időnk volt!

holnap még be kellene iktatni egy strandot vagy egy melírt a fodrásznál,míg haza nem jönnek a törpjeim VÉGRE!!! Már nagyon hiányoznak!!!
Na jóccakát mindenkinek!
Szintus,bocsi,hogy tegnap nem voltam formában a chat-en,de annyira sz@rul voltam,ráadásul ami hírre vártam,az is lelombozott rendesen... :cry:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sajna a lelombozó hírre.

Én inkább itthon maradok a két csajjal. Van itthon homokozó, medence, hinta, kis kert ennyi. Bogival nem tudok dűlőre jutni. Amikor elkapja a gépszíj, csak ordít, hiába mondom neki, hogy mondja el mi a baja, és akkor tudok segíteni. Nem, csak ordít, rugdos, csapkod :( . Ha halkan mondom, ha hangosan, nem hallgat semmire :? .

Két hét múlva ovi.

Már megint ordít :x

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Csilla, hát igen, ha lenne kertünk, pláne ilyen jól felszerelt, mi is kevesebbet mennénk a játszótérre. :wink:

Pat, azt hallani, hogy 35 fok lesz, néha egy-egy záporral. A kiadós esőket csak jövő héttől mondják. Mindenesetre optimista vagyok, legfeljebb a benti medencékben pancsikolunk. :wink:
Ma kellett vennem zsebpecát, mert Livi kitalálta, hogy horgászni akar. :shock: Snecizésben profi vagyok, szerencséjére, arra meg tudom tanítani. :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Minden kis 2 évesnek nagyon boldog szülinapot kívánok így utólag is!

Vince egyre többet beszél végre, de a szobatisztasággal sehogy sem állunk.

Gabus!
Nekem Violka csinálta ezt, hogy egyik napról a másikra szobatiszta lett! Jó nyaralást nektek!

Mi is voltunk pár napot a Balcsin, de nem tudtunk benne fürödni, nem volt jó időnk. Meg a Pécshez közeli kis nyaralónkban voltunk, Orfűn, az nagyon jól sikerült. Most már a költözésre koncentrálunk, elvileg egy hónap múlva költözködünk!

Én becsülettel ma este végigolvastam mindent (júl. 14.-én írtam utoljára :oops: ), de az agyam olyan szita, hogy már nem is tudom, mit akartam még írni! Most egyelőre ennyi, üdv mindenkinek: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Liviszáj

- Míg Nórit altatom, addig L számítógépezhet a másik szobában. A laptoptáskát felakasztotta a vállára és nagyon erőlködve vonszolta az ágyhoz. "Most olyan vagyok, mint egy igazi gépfüggő."

- Kergetőzik egy kislánnyal a játszón. Elöl fut a labdával a kislány, Livi utána, mikor már elfáradt kiabál utána, hogy álljon meg, kéri a labdát. Mikor megunta a kiabálást azt mondja a 6 éves, nála egy fejjel magasabb kislánynak nagggggyon szigorú tekintettel: "NA JÓ NEM FOGOK KÖNYÖRÖGNI, CSAK SZÉPEN, SIMÁN ADD IDE" :lol:

- Hááát, ha nem is annyira finom, egy kicsit azért nagyon finom.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Hoztam nyaralásos képeket! Ma már nincs erőm, de holnap jelentkezem!

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Ez nagyon kemény volt! :-))

Kép
szly27
 
 


Szly nagyon jó képeket hoztál!:D
Amikor ránézek erre az utolsó képre én már rosszul
vagyok!Nem bírom a magasat!:?
Brrrrrrr.........
Jól megbarnultak a gyerkők! :D

Kép
Kép
szintus
 
 


Gabuska képek is nagyon jók!Aranyosak a csajszik!
Liviszáj :D
Tegnap voltam elösször a 2 csajjal hosszabb
úton,egész jól sikerült.Az a kigyó...valódi ugye?Nem félt tőle Lívi?
(bár nem úgy látszik a képen)

Évi sajnálom a rooszidőt a Balcsin.
:( Sok sikert a költözéshez!

Pat sajnálom a rosszhírt!No problem,hogy nem nagyon írtál én sem akartalak zavarni,bár nekem ritkán fáj a fejem(kopp-kopp-kopp),de a párom sürűn szenved!

Látjátok Réka már elmúlt 30 hetes terhes!Nagyon repül az idő!

Barátnőm is kb.akkor fog szülni,mint Réka(2 héttel előbb elvileg)
Nagyon örülünk a terhességének ugyanis már veszítettek
el babát 21 hetesen! :( De úgy néz ki most minden
rendben van!!! :D :D
Másik barátnőm a napokban szülte meg a kisfiát,csaszival ugyanis
erősen zöld magzatvíz,csomó a köldökzsinóron.....

Kittina három szülinapozás,hát nem semmi!
:D

Mi oké vagyunk,Hanna már falatozik sokmindent(gyümik,zöldségek,
keksz,plüss maci......)
Probálkozik a mászással,sokat csintalankodnak a nővérével.....
Néha azért veszekednek is(vagyis Fruzsó haragszik rá...)

Pusszantás nektek csajok!!!!

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!

Ez a hőség már nem nekem való, még a levegővétel is fárasztó...! :roll:

Nagyon klassz képeket hoztatok, látom mindenkinek jól telik a nyár!

Berni!
Mi csak az ovinál jelentkeztünk, dirrekt indítanak ott egy mini csoportot az apróknak, asszem kötelező is nekik az új rendelet miatt. Jövő héten lesz egy beszoktatós hét, ilyenkor anyukák is ott lehetnek, aztán majd januártól (ha addig szobatiszta lesz) fog oviba járni. Violka is jön a beszoktatásra, mert új ovit kezd, remélem jól sikerül majd.

Mivel szept. közepén költözünk, lehet, hogy az első 2 hetet kihagyjuk, és majd akkor kezdi, ha már ott lakunk.

Szintus!
Plüss maci: :D

Szly!
Ez tényleg félelmetesnek tűnik! :shock: Ügyesek vagytok a szobatisztasággal! :wink:

Csilla!
Én is megyek mindenhova velük egyedül, pénteken strandon voltunk egy közeli városkában, nem volt vészes, egy-két hisztit leszámítva! Engem is a kényszer visz rá, mert a férjem csak este ér haza, gyakorlatilag egész nap egyedül vagyok velük. :( Azért az nagy segítség, hogy van nekem is kocsim, így a bevásárlás se olyan bonyolult, de elég gyakran gyalogolunk is (pontosabban Violka bicajjal, Vince motorral), de nekem az is könnyebbség, hogy Violában 100 %-ig meg lehet bízni, így "csak" Vince után loholok, őrá kell jobban koncentrálnom!

Ennyi voltam, mert Violka szeretne sz.gépen játszani, üdv mindenkinek: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok! :)

Hoztam én is nyaralós képeket, isteni volt a Velencei-tónál. :D

Itt voltunk: www.velencespa.hu

Szállás: szoba + fszoba + erkély, széffel, internettel, tévével, naponta kávé és tea bekészítéssel, takarítás korrekten, az egész hotel területén is és a szobában is. Ami eléggé hiányzott, hogy sem a közös mosdókban, sem bent nálunk nem volt fellépő, így minden kézmosásnál emelnem és tartanom kellett Livit. Sztem ez alap lenne, hisz az ilyesféle helyeket nagyrészt gyerekes családok látogatják. Bili, ágy, gyerek evőeszköz külön kérésre, de ez nem probléma.
Kaja: a kínálat hasonló mint a Kolpingban, azaz bőséges, étterem a tóra néz, és kiülve is lehet kajolni. Itt ami nagyon nem volt jó, hogy 8-10 etetőszék volt max., pedig szinte mindenki gyerekkel volt, így nagy mázli kellet, hogy hozzájussunk egyhez. Nóri mondjuk külön élvezi, hogy rendesen ülhet az asztalnál, de nekünk jobban jött volna, ha etetőszékben van, nem akar elmászkálni. Evőeszköz sem volt, csak felnőtt méretű. Nagy problémát ez sem okozott, de lehet, hogy ha az 1 éves Nórival megyünk, akkor okozott volna.
Part: nekünk sok összehasonlítási alapunk nincs, de kifogástalan volt, tiszta, gyönyörű strand pár lépésre a háztól, elegendő napozóágy és napernyő, játszótér, homokozó, tiszta tó, állandóan sasoló vízimentő, fagyizó, grillbár, vizíjármű kölcsönzés. Vannak medencék is a tó partján, ami összeköttetésben van a benti uszodával. A "vizes" szekció összességében jobb a Kolpingosnál, mert több a medence és nagyobbak is.
"Gyerekvilág": egy játszószoba van, de ott van minden csecsemőtől kisiskolás korig, kedves mosolygós (nem megjátszott) animátorokkal, egyes napokon esti tinidisco (csak 2-től ovis korig voltak gyerekek, de tini a neve), amit egy nagyon jó fej lány vezet, Livi odavolt érte. Bobó helyett Elefülöp van, de ő csak szombatonként jön, nem naponta 2×, nekünk sikerült találkozni vele. Délelőtt vagy délután a parton szokott lenni vagy valami vetélkedő féle, vagy kézműves foglalkozás.

Bent a faluban volt vidámpark, egyszer oda is kimentünk, többször nem, mert a gatyánk is ráment volna.

Nagyon jól éreztük magunkat, szerintem nem most voltunk utoljára. :)

Már 5 éves... :) (A hazautazás napján volt a nagy nap)
Kép

Cseresznye itt, cseresznye ott
Kép

Megjöttünk
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Nekem is el kéne lesni a lépéseket
Kép

Ezt láttuk a szobából
Kép

Ugyanez nappal
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Fóka :lol:
Kép

Ez nem a házunk előtti játszó...
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

És ez sem a ház előtti játszó
Kép

Kép

-Vége-

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Nagyon boldog szülinapot a nagy ötévesnek!
Szuper helyen voltatok!

Velünk minden oké, tegnap megnéztük a picit. Olyan mint a bátyja kicsiben :) A pofija kicsit jobban hasonlít az apjáéra, de meglátjuk, ha kibújik :) Éééééééééés igen, túl vagyok a háromnegyedén :)

Akció van, megyek... pedig mennyit akartam még írni... folyt köv valamikor.

r

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Réka, nincs uh képed? :wink:

"Ez nem a házunk előtti játszó..."

Úgy értem, nem az itthoni ház előtti.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska a képek csúúúúúúcs!!!!!!! :D :D :D

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!

Gabuska! Naggyon jók a képek! Jónak tűnik a hely, csak nekünk nagggyon messze van!


Évi! Hajrá költözés! Hát a sok pakolás miatt nem irigyellek! De utána szuper lesz nektek!


Szintus! Hozhatnál képet a gyerekekről! Rég láttuk őket!


Nekem most 3 napos továbbképzésem volt! Túl vagyunk rajta! Holnap még be kell menni a suliba, a dolgozatot befejezni! Jövő héttől meg már rendesen munka, csak még gyerekek nem lesznek! Szóval a nyári szünetnek számomra vége!


Patri! Merre vagy? Hazamentek már a gyerekek?

Kép
szly27
 
 


Én Nórinak: - Megzabállak!
Neki viszont nincs kedve ehhez: - Nem megazábolsz!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!
Cseppet megint lemaradva... :oops:
Livinek nagyon-nagyon boldog születésnapot kívánok!!!

Gabus!
Eszméletlen jó képeket hoztál megint! Nem tudom eldönteni,hogy ti vagytok-e ennyire jó fotósok,vagy a gépetek ennyire profi,de mind olyan "jólsikerült"!!! Meg kicsinyítéskor nem sz@ródik el,mint pl. az enyémek! Gyönyörű volt a hely,meg maga a szállás és környéke is,de ahogy néztem a honlapot irdatlan drága.A Kolpingot is simán kenterbe veri!! Livi-szájak szuperek! :lol: Márk is mondott egy édeset vmelyik nap.Volt nála egy jégkrém,amit normál esetben fel tud bontani,de most véletlenül leszakította a nyitófület.oda hozza nekem.
-Anya,kibontod nekem légyszíves??? Én is ki tudom amúgy bontani,csak azért bontod ki te,mert az anyukám vagy! 8)

Sly!
Köszi a hiányolást.A gyerekek rendben hazaértek,végül mi mentünk értük pénteken.Szombaton megünnepeltük az anyósomék 40-dik házassági évfordulóját,este meg bowlingoztunk 3 órát,amitől azóta is sajog a seggem! :oops: De nagyon jó volt,közben salsa est volt,ez neked tuti bejött volna! :wink: Te is nagyon szuper képeket hoztál,de az élménybeszámoló végül lemaradt! Hááát az az uccsó csúszdás képed tényleg elég kemény! :shock: És Rolinak milyen színe van!Nagyon cool! 8) 8) 8)

Vince egyre többet beszél végre, de a szobatisztasággal sehogy sem állunk.

Évi,én tudlak űberelni,Mira se nem beszél és még a szobatisztasággal sem állunk sehogy! 8) Hoztam is nektek egy feladványt,ha nem bánjátok. Ezt tegnap mondta Mira:
-Apa el bo bi!
Vajon mit jelent? :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Márk megdícsérte Mirát.
-Nagyon szép a szoknyád Mircsi,olyan mintha konyharuha lenne!
:lol:

Kép

KépKép
Kép
patricia83
 
 


El bo bi? Szerintem: elmehetnél boltba biciklicsengőért. :lol:

Pat, a gépünk egy átlagos digitális fényképezőgép, semmi különöset nem tud, inkább az lehet, hogy állandóan kattintgatunk, a 3-4 napos nyaralásokon simán összejön 500 fotó, hát ennyiből illik, hogy 60 darab sikerüljön is. :roll:
Ja-ja, mikor ezt a szállást foglaltuk, mondtuk is, hogy tessék, még a Kolpingra mondják, hogy drága...
De év közben annyira nem megyünk sehová :oops: , abszolút nem megy el pénz üdülésre, kirándulásra, hogy ennél a nyári egy-két db 3 éjszakás nyaralásnál lelkiismeretfurdalás nélkül kinyitjuk a pénztárcánkat. Vagyis nem is a pénztárcánkat, mert üdülési csekkel fizetünk, csak ha kell, akkor azt a kb. 20 ezret, amit a szobaszámlára fogyasztunk kifizetjük kápéban.

Még egyszer mindenkinek köszi a köszöntéseket Livi nevében. :)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Jó reggelt!


Patri! Csini Mira a fürdőruciban, nagyon divatos! :lol:
Megfejtés szerintem: Apa elment bowlingozni! Hú, én is szeretnék, de itt Karcagon nincs pálya.

Beszámoló, tényleg lemaradt?

Hát! Minden szuper volt! Jó és tiszta volt a szállás. Nagyon rendesek voltak, nem problémáztak semmin. Az étteremben is imádták a gyerekeket, finom és sok volt a kaja. A strandon főleg a gyerek medencében voltunk, a csúszdaparkban is. Kicsit nehéz volt megoldani, hogy mi is csússzunk, ne csak a gyerek csúszdákon. De amíg egyikünk a gyerekekkel volt, addig a másik elszaladt csúszni! Végül azért mindet sikerült kipróbálni és a kedvencen is tudtunk sokat csúszni. Nekem az inga volt a kedvenc, amit a képen láttok. Ezen Gyuri egyszer mert lecsúszni, aztán azt mondta, soha többé! Én meg ezt az egyet imádtam! Nem kellett sokat sorban állnom, az tuti! :lol:

A gyerekeknek is nagyon tetszett. Eleinte együtt csúsztunk velük, aztán már egyedül is ment nekik, csak lent elkaptuk őket. Hát Mimi néha felborult csúszás közben, meg hason, fejjel lefelé, össze-vissza csúszott, mert út közben elborult! Nem ijedt meg, rohant körbe és csúszott megint! Szépen megfogta őket a nap, de főleg Rolin látszik, mert ő fehér bőrű.

Dióhéjban ennyi! Fogunk még arra járni szerintem!

Kép
szly27
 
 


Ja, meg még az jutott eszembe Pat, hogy az is megdobhatja az árat, hogy közvetlen a Velencei-tó partján van, saját stranddal, ahol medencék is vannak.
Egy szívfájdalmam volt, hogy a tóba nem tudtam egyedül beengedni a gyerekeket, mint pl. a Balcsin, ahol egy ideig csak bokáig, térdig ér nekik a víz, és tudnak pancsikolni, hanem egyből mélyül.
Egyedül beengedni úgy értsd, hogy bent van velük valamelyikünk figyelni, de nem kell 1 centire lenni, hanem kaphatnak egy is szabadságot.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Livinek boldog születésnapot kívánok!!!

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!
Gabus,közel állsz hozzá! :lol:
Apa el bi bo = apa elment biciklivel a boltba! :lol: Tahát nem is panaszkodhatok,már mondatokban beszél a csaj! :lol:

Az utazásban meg teljesen igazad van,ha már elmegy az ember,tényleg menjen jó helyre,pláne ha ücs is van! :wink:

Sly!
Köszi a beszámolót,tök jó,hogy ilyen jól sikerült minden!Már régóta akartam tőled kérdezni,hogy Jázmint ti becézitek Miminek vagy ő hívja így magát?Csak mert Mira is ezt mondja,ha kérdezik a nevét!Márk meg azt mondja,hogy ő Bob mester, a hugát meg Wendy-nek hívják... :lol:

Nekem ma is fáj a fejem,áááááááá már elegem van, ráadásul megy a hasam vagy 3 hete...már diagnózisom is van,laktózintolerancia! 8) El kéne néznem a doki felé...

Hiányzók merre kóborolnak?

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Szly, Te aztán bátor csaj vagy, volt kitől örökölje Jázmin! :lol:

Ismerősöm kislánya Kamilla, ők is Miminek becézik.
Nekem a Hyppolit, a lakáj Mimije jut mindig róla eszembe. :)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Jázmin kezdte el magát Miminek hívni és szerintem olyan cuki, ezért már egyre inkább mi is Miminek hívjuk! Elnevezte magát. A Jázminhoz max. ennyi köze van: JázMIn!


Csilla! Mesélj bővebben! Mi van veletek?

MA vendégek jönnek hozzánk! Szalonnát sütünk. Most tettem le a gyerkőcöket, szóval neki kéne állnom kicsit takarítgatni, rendet rakni. Ma babázok is egy kicsit! :lol:

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Annyira rossz a gépem, hogy olvasni is csak nagy nehezen tudok.

Mi is megjöttünk nyaralásból, Veszprémben voltunk. Állatkerteztünk, Füreden csúszdaparkoztunk, meg voltunk Kislődön a Kalandparkban. Egész jó volt, bár Máté kitett magáért hiszti terén. Az állatkertet végiggyalogolta, még sosem gyalogolt ennyit. A csúszdaparkban meg két órán keresztül ült egy autóban, aminek nagy kormánya volt, és kormányozott. De nagylelkű volt, mert, amikor odejött más gyerek simán átadta a kormányt, úgy, hogy odaébbült. Az utolsó negyed órában volt hajlandó bejönni a kismedencében. Úgyhogy nagyon megérte megvenni a belépőket. :-D

A Kislődi park tök jó még kicsi gyerekkel is. Jó nagyot lehet sétálni, van jó nagy játszi, meg lehet kompozni, amit Máté nagyon imádott. Lehet nyuszikat simogatni. Nagy gyerekkel persze biztos, hogy jobb. Van bébi kalandpálya is, szerintem itt egy-pár kisgyerek simán végigmenne rajta. (Mátém nem tartozik közéjük.)

Állatkertezés utáni reggel Máté azzal ébredt, hogy "vigyünk haza kismalacot".

Patr
Nagyon csini Mircsi konyharuhája. :-)

Szly
Tök jók a fotók. Lemaradtam, vagy elfelejtettem, hogy hol voltatok???
Jó sulikezdést.

Gabus
Nagyon szuper helyen voltatok! Biztos van olyan jó, mint a Kolping.
kittina30
 
 


Sziasztok!


Kitti! Szuperül hangzik az utatok! Van akarata Máténak úgy látom, és el is éri amit akar! Azt hiszem nekem nem lett volna türelmem a két órás autóban csücsüléshez! :lol: Mi Cegléden voltunk a csúszdaparkban.


Végre összeraktuk Mimi ágyát és tegnap már abban is aludt! Semmi gond nem volt vele, imádja!

Sajnos el kell pakolnunk újra, mert elszámoltuk a hosszát és kilóg az ajtó elé. Majd talán a hétvégén átrendezzük a szobát megint!

Kép Kép

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!


Patri! Boldog névnapot kívánok!

Kép
szly27
 
 


Patr! Boldog névnapot!

Szly
Nagyon jó Jázmin ágya!!! Ebből nem is tud leesni!

Már csak mi alszunk rácsosban?
kittina30
 
 


Pat, boldog névnapot!!! :D

Kriszti, Nóri csak az én kényelmem miatt alszik már rendes ágyban. :oops:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Hali!

Pat, boldog névnapot!

Aranyos Jázmin ágyikója, biztos nagyon fogja élvezni.

Tegnap óta van egy kutyusunk, Toncsi rettentően fél, remélem, azért összebarátkoznak.

Toncsesz már oviba jár a héttől, már várta, ő kérte, hogy már szeretne menni, bár még az ottalvással vannak gondjai, mindennap bepróbálkozik :D .

Mi jól vagyunk, majd nézek képeket is.

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Hali,

mi is megvagyunk. Törpék nőnek, én akkora vagyok, mint mikor Mátét szültem... és hol van még az október vége? No mindegy. Gyuri rohangászik munka után, én Máté után :)

Máté kiskorától rendes ágyban alszik. A miénkben :) Jó, mert így nem kell annyit kelni éjjel. Tandemezni fogunk, visszajött a tejem, azóta minden nap megjegyzi, hogy van, finom és kér.

A pöttyről kaptok egy fotót, oszt megyek aludni a naggyal. (tegnap egész nap keményedtem, ma oltásra viszem a törpöt, utána meg mindig átmegy pici babába...)

Kép

Pusz

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Réka, de édes a picúrka! :D
Minden pocakos ismerősnek el szoktam mesélni, mikor a 32 héthez ér, hogy mikor Nóri született, a kórteremben volt egy 32 hétre született baba, nagyon szép volt, abszolút fejlett volt minden porcikája, egyedül a hosszán látszott, hogy korábban született. Már szopizott is, nagyon ügyes volt, 2,2 kiló volt, nem kellett a koraszülött osztályra átvinni. Szóval nekem mindig eszembe jut ez a kislány, hogy 32 hetesen már teljesen "normális" külsejű babák vannak a pocakban. :D
De azért Ákó várja csak ki szépen az idejét. :)

A másik fiadról is hozhatnál képet. :wink:

Csilla, neked meg már rég akartam bíztatásként mutatni, hogy hogy utazok a két csajjal. Nézd, ennyi az egész :)

Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Na azért mi sem így kezdtük...

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabi, még mindig szépek a lányaid :)

Máté túl van a második bárányhimlő oltásán. Nagyon vagány volt, tartotta, utána sem nyüszizett, csak annyit mondott hogy fáj... aztán kapott rá puszit és mondta, nem fáj... Hős. És ha minden jól megy, pár évig nem is lesz oltásokkal zaklatva. Bocsi, csak ez kijött, állati büszke vagyok rá...

Na, kaptok még fotót rólunk. De nem érdemlitek meg, hogy ennyire nem írtok magatokról :wink:

Pocakfotót nem is kaptok, erről is jól látszanak a dimenziók :)

Kép

Kép

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Sziasztok!

Minden augusztusi ünnepeltnek sok boldogságot kívánok!

Egy picit el voltam foglalva az utóbbi hetekben :) De remélem most már visszarázódunk a szürke hétköznapokba.

Úgy elrepült ez a nyár és nekem annyira sűrű volt...ki kell pihennem :)
Június végén elutazott Elemér, aztán a nagyfiúk mentek egy hétre Münchenbe, utána egész nyárra a nagyszülőkhöz. Én Csanáddal és munkával töltöttem három kemény hetet, majd elvittem Csanádot is Erdélybe. Jött két hét tömény munka, sok túlórázással, helyettesítéssel-az egyik héten négy napot reggel héttől este tízig dolgoztam. Aztán két hét szabi, ami felért egy nászúttal :D
KépKép KépKép Kép

A képek közel sem sikerültek úgy, ahogy a tieitek-apropó, annyi sok szép élményt láttam itt képekben!-de csak telefonnal fényképeztünk és azt is ritkán.

Csanád öt hetet töltött nélkülünk falun-hozok pár képet, bár az töredékét sem adja vissza az élményeinek. Volt például ott macska, kiscicákkal, akiket lehetett simogatni, kicsi és nagy kutya, akikkel lehetett labdázni, kecske, aminek fogta a nyakát, míg fejték, csirkék és malacok, amiket minden nap etetett, ló és lovasszekér, amire fel lehetett ülni...-és mindezekről nem készült fénykép. Csak ilyenek:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Nem volt ott se anya, se apa. De nagyon jól viselte, mindenkinek mondta, hogy "anya tütüvel el, apa vízen" Nagyon sokat fejlődött, megtanult beszélgetni és szobatiszta lett. Gyakorlatilag mindent mond, mondatokat is, igaz, van, amit Csanád nyelven, de kaptam hozzá szótárt :P Éjszakára rakok pelust, de reggel szárazon veszem ki. A kakival néha még történnek balesetek. Viszont sajnos visszaszokott az éjszakai tejivásra, erre a gonoszanyu-akit most már sokszor így szólít:ÉDES ANYA- nem adja oda neki a cumisüveget -"ottfelejtettük". Ő azzal reagál, hogy nem issza meg a tejet. Csak nagyon keveset sikerül belelopnom este szívószállal, reggel kávézás ürügyén- leülünk ketten és kávézunk, még koccintunk is :)
Szabi után egy hetet újra dolgoztam, túlóráztam és most hoztam haza a nagyfiúkkal együtt az elmúlt hosszú hétvégén. Itthon egykettőre visszaszokott a régi rendbe, jár bölcsődébe. Én nehezebben hoztam egyenesbe magam, gyakorlatilag beletelt az egész hétbe.
De most már remélem én is jöhetek 1-2 naponta fórumozni, na és azt is, hogy lesz akivel beszélgessek. Írjátok meg ti is, milyen az átmenet a nyárból az őszbe.

KépKép
Kép
el..né
 
 


Jó reggelt!



Márknak nagyon boldog 4. születésnapot kívánok!


Joli! Azta! Hol voltatok? Nagyon szép hely, az biztos! 5 hét Csanád nélkül! Háát! Én lehet nem bírtam volna!


Réka! Hatalmas a pocakod! Cukik a gyerkőceid!

Gabuska! Nagyon jók az utazós képek! Aranyosak a lányok!

Csilla! Milyen fajta kutyusotok lett? Nekünk cica kéne, de már így őszre nem hozunk! Megint egér bajom van!

Mennem kell! jön apósom és én még hálóingben vagyok! :lol:

Kép
szly27
 
 


Isten éltessen Márk!!! :D

Joli, nagyon stramm fiad van, annak meg külön nagyonnagyon örülök, hogy Elemérrel végre együtt lehettetek "hosszabb" időt is kettesben! Kis gerlepár. :)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szia Sly!

Hétvégén kilenckor még hálóingben illik lenni :)

Spanyolország délkeleti részén voltunk, Granada partjainál.

KépKép
Kép
el..né
 
 


Pat, Márknak nagyon boldog születésnapot kívánok!!!

Joli, jó hallani Rólatok, tényleg nagyon szép hely, olyan Korzikás a hangulata nekem.

Réka, ez már tényleg tekintélyes pocak. Remélem, csak átmeneti volt a keményedés!

Szegény Bogit megcsíphette valami a szemhéján, tiszta piros és óriásira duzzadt, csak egy kis csíkon lát ki. Borogattam Ca-mal, meg adtam is neki, meg Fenistil cseppet is, remélem holnapra javulni fog.

Szly, keverék a kutyusunk, tacskószerű. Egy menhelyről való, nagyon jópofa. Mi nem igazán szeretjük a macskákat, folyton idejár néhány az udvarra, folyton idecsinál, meg itt nyávognak stb. Az első nap, amikor Negró (a tyutyus) itt aludt, reggelre a paplanon, amit neki tettünk le, 4 db macska aludt, ő meg a szék alatt a földön. Azt hiszem, lesz még mit csiszolni a dolgon :lol: .
Bogi mindig tyutyusnak hívta, egyszer megelégeltem és mondtam neki, hogy mondja azt, hogy kutya. Mire ő szépen tisztán, hogy kutya. Na azóta már kutyusnak hívja (pedig annyira tündérin mondta a tyutyust).

Berni visszament már dolgozni?
Adri, Szintus, többiek?

Gabuska, Ti még használtok babakocsit?

Néhány kép:
Kép Kép
Kép

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Csilla, jaja, használunk, mert Nóri csak max. 10 percet gyalogol, utána cipelteti magát, és még a gerincemre szükségem lesz egy darabig. :lol: Na de komolyra fordítva, nagyon fáj a hátam, ha cipelem napközben, és nem akkor, mikor viszem, az meg sem kottyan, hanem este. Így ha elfárad megy a babakocsiba. Szerencsére még hajlandó beleülni.

Mi vaukának hívjuk a kutyákat, Livi is a maga 5 évével, mert sajna utánozza Nóri babás beszédét, sokszor fel kell hívni rá a figyelmét, mert észre sem veszi, hogy kétévesként beszél. :?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!
Először is mindenkinek nagyon szépen köszönöm a névnapi,és Márk nevében a szülinapi köszöntéseket!!!!! :D Szerdán jönnek anyuék,akkor fogjuk megünnepelni a törpét.

Mostanság nem nagyon írtam,de azért ti sem viszitek túlzásba!Már 3 hete írjuk ezt az oldalt! :shock: Bár gondolom azért a rossz idővel majd az író kedvünk is jobban megjön.Ki kell még használni (azaz kellett) az utolsó nyári napokat.Mi le is mentünk 3 napra a Balcsira egy másik családdal.Csüt-péntek gyönyörű idő volt,hőség,tényleg szerencsénk volt,szombaton már szakadt az eső,de akkor már jöttünk haza...és az idő azóta is sz@r felénk,ma is egész nap ömlött az eső,és hideg van!ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚtálom! :o
mi lassan költözünk vissza a saját házunkba,szóval ma pakolásztam...szortíroztam a gyerekek ruháit..nem sok maradt! :?

Joli!
Dejó,hogy te is írtál végre! Hogy bírtad Csanád nélkül?

Minden képre nagyon kiváncsi vagyok,pláne így hogy orrba-szájba dícséritek őket,én meg nem tudom betölteni,mert elértem a 7Gb-ot és lelassult a netem! De 1-től újra pörög,dec-től meg búcsút mondunk végre a T-mobile-nak!!!!

Csilla!
Nagyon keményen nyomja a kutyátok,ha odaengedi a cicákat! :lol:
Így kutya-macska témára,nem is tudom írtam-e,de nekem is volt egy cicám pár napig.Pedig etettem rendesen,3-4 napig nálunk is aludt,de eltűnt..szerintem elvitte valaki Bélát! :(

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Egy gyerekszáj eszembe jutott!
Pár napja nagyon sírt Mira a lépcsőn,de nem tudtunk rájönni,hogy miért.Természetesen Márknak is volt egy ötlete...de hogy honnan jött???
-Mira,azért sírsz,hogy idejöjjön Juci-Papa és elvigyen Horvátországba csak téged??? Vagy azért hogy bebetonozzalak a falba???
ez van folyik az építkezés ngyüzemben... :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Márk :lol:

Képzeljétek, új mániánk van. Ha találunk egy üres dobozt a lakásban, leküzdhetetlen vágyat érzünk Livivel, hogy csináljunk belőle valamit. :lol:
Így készült ez:

Kép

Kép

Kép

Kép

A földgömb dobozából csináltuk, a "szőnyeget" és a tetőt Livi papírtáskákból választotta, és a ház színeit is ő talaláta ki, de én festettem, kinőtt pólóból lett a függöny, szemcseppes dobozból a madáretető, a berendezés pedig a Playmobil-os babaszobából. Ja és kellett utca, házszám is, mert L szerint az fontos. :lol:


Ez meg a szülinapi torta dobozából készült (így jár, aki 2 hét alatt sem dobja ki) :oops: :lol:
Livi festette le kívülről, meg a zöld "fű" is az ő műve, a lovacskák helye az autópálya útlezáró korlátjaiból van, és a két lámpaoszlop is belül. Ezeket úgysem használták sosem, csak magát az autópályát meg a garázst. Na és végre az apó műanyag állatokat is értelmes dologra használtuk fel, mert eddig csak szétszórták és otthagyták. :twisted: Mondjuk ez csak pár darab, és van vagy 50 db összesen.
A lovacskák szénabálája meg az egyik tomaszos vagon rakománya. Volt. :lol:

Kép

Kép

Amíg L festett, N játékollóval vágta a haját.
Kép

Szóval már kicsit megzakkantunk nyár végére. :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: