Új privát üzeneted érkezett!

Nyafi: még mindig logisztika, és spedició. Úgy néz ki nyaralni sem tudunk elmenni, talán decemberbe Kínába. De megint terveink vannak, és most azért nyomjuk nagyon a melót. Szerencsére Karesz megérti, Barbi meg jól érzi magát a strandon, nem igényli az 1 hetes 10 napos nyaralást.

drumka
 
 


Sziasztok!

Elszállt minden amit írtam :evil:

Titti
Csak a sex? ...az nagyon kevés....

Napsi
Biztos látott valamit pl. a tv-ben, vagy valaki mondott neki valait...
nem mesélte el, hogy mitől fél?
Levi sem szereti a sötétséget mostanában.. sajnos néha ő is lát olyan filmet amit még nem kellene....

A gyerekkel való (nem) foglalkozás... ismerős...
Amikor éjszakás vagyok, vagy nappalosból későn érek haza Apának kell megetetni, fürdetni, stb.. Levit, ami neki nagyon nehéz, mert nem nagyon akar szót fogadni. (max. nekem) Eddig mindent ráhagyott, így nem várhatja el, hogy manó most hírtelen más legyen....
Ezért is mondta, hogy nem kell második gyerek.
Le kell nyugodnia, mert vannak munkahelyi gondok és ő sem bírja már a szülőkkel... :roll:

Viki
nagyon csinos vagy és szépek a gyerekek! :wink:

Cas
Kitartás!

Mi most anyuáknál "nyaralunk" :D

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Végre én is lejutottam ide. Majd megpróbálok visszaolvasni.

Ricsit pénteken megműtötték vízsérvvel. Szeptemberig már nem is megy a bölcsibe. Egészen jól van. Ugrál és ficánkol, a pihenés helyett. Engem meg a frász kerülget, hogy ne menjen szét a seb.
Csütörtökön kell menni varrat szedésre.
Én kedden megyek a dokihoz. Remélem mostmár felgyorsulnak majd az események és végre beindulhat a ketteske projekt.
Apa már nagyon várja.

Mi nem nyaralunk idén. Majd inkább télen megyünk el valahova pihenni.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 

 
 

Réka mi az a vízsérv?
Ma éjjel volt, hogy harmadszor is száraz pelussal ébredt reggel. Szerintetek már ne adjak rá éjszakára se? Eltüntek tessék jelentkezni!

Kép
nyafi
 
 


Reka,
nagyon ratok jar a rud. Sajnalom! Hogy derult ki, es mi az a vizserv? Sose hallottam rola shock:

Nyafi,
ugyik vagytok a szaraz pelussal. En meg varnek 1-2 ejszakat, es ha nem pisil be, akkor mar nem adnek ra.
Nem raktal fol kepeket a nyaralasrol... :(

Cas,
Te is rakhatnal fel fotokat. :wink:

Jelentem, jobb a helyzet. :) Apa is azt mondja, "ujra elem a szerelmunket"... Jo lenne, ha igy maradna.

A multkori kiborulasomnal csak a negativumokat sorakoztattam fel. Mindegy. Az biztos, hogy nem tudunk Napsi nelkul programot csinalni, de ezzel egyutt kell elnunk. Senkivel nem vagyunk itt kint olyan kozeli/szoros kapcsolatban, aki(k)re akar csak par orara is ra mernenk bizni a gyereket. :?

Szeptemberben hazalatogatunk, es a 3 het alatt kerdezunk, figyelunk, iintezkedunk, hogy hatha haza tudnank menni vegleg. Sokminden megvaltozna...

Na mennem kell, indulunk a boltba.

Koszi Lanyok, hogy itt vagytok :)

Kép
tittina1982
 
 


Sziasztok!

Vízsérv: Amikor leszált a kis heréje nem zárodott össze két hártya és közte folyamatosan beszivárgott a hasüregből a víz. A bal herezacskója így nagyobb is volt és ha megfeszült akkor kék lett, mert kilátszódott a víz. Ezt a két hártyát varták össze.
A kukiján is felvárta a doki a bőrt. Az lehet, hogy magától is felvált volna, de most aludt és így legalább biztos nem lesz vele már gond.

Fél éven belül ez a harmadik kórház!
Remélem most már nem lesz ilyen.

Nyafi: Éppen ma beszélgettem esti pelus témában az egyik anyukával. Neki azt tanácsolta valami szaki, hogy hagyja még az esti pelust. Az nagyon jó, hogy szárazon ébred, de ha mégsem akkor ott a pelus.
Az én véleményem az hogy, ha te úgy érzed és a gyerkőc is kéri, akkor simán vedd le a pelust. Még nagyobb gyerekekkel is történik néha baleset. Ezt senki nem ússza meg. Esetleg a lepedő alá vegyél gumilepedőt és így ha az éjszaka "rosszul" sikerül, akkor sincs nagy gáz.

Tittina: Mindenkinél vannak rosszabb periódusok! A saját bőrömön tudom. Ilyenkor nyilván mindenkinek hamarabb jutnak eszébe a rossz dolgok, mint a jók.
Apácskával 8 éve vagyunk együtt, holnap 3 éve házasok.
A gyerkőc, munka, ház a legtöbb időnket lefoglalja és sokat ki is vesz belőlünk.
Sajnos igazán mi sem tudjuk rábízni senkire a gyerkőcöt.
Mi úgy csináljuk, hogy leegyeztetünk egy napot és mindketten szabit veszünk ki. A gyerkőc megy a bölcsibe. Mi ebédelni, sétálni, fürdőbe vagy amihez kedvünk van. Ilyenkor nincs munka, takarítás, bevásárlás. Csak egymással foglalkozunk.
Ezek az alkalmak sokat segítenek! És úgy érezzük, hogy feltöltik a kapcsolatunkat.
Szorítok nektek, hogy minden helyre álljon! :wink:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Rolunk, kepekben...

Lola
Kép

Kép

Zsofi
Kép

Kép

Rebeka
Kép

Kép

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Gem!
Szépeeek vagytok nagyooooooooooonn! Gratula a csajokhoz! Úgy látom, hogy Lola inkább Zsófira hasonlít :roll: majd, de még korai, azt hiszem! Egészségileg, szopiügyileg hogy vagytok??

Titti!
Én olvastam, csak reagálni nem volt időm, hogy gond volt/van Apácskáddal, de látom, hogy már ok, s nagyon örülök, mert Rólatok, ahogy megismertelek végképp nem gondolnám, hogy párkapcsolati gondotok lenne (persze a kicsi, aprókat kivéve, azok mindenhol kell, hogy legyenek)

Cas!
Sajnálom a gipszet, örülök a munkának, s hogy Csilla megy bölibe!
Pusszantás!

Nyafi!
Gratula a száraz pelushoz! Gigi nagyon ügyes, mi sehol sem tartunk, anyós próbálkozott, s büszkén mondta, hogy Marci többek között a játék vödrébe is milyen ügyesen pisil...na persze, de a bilibe/wc-be már nem annyira akar....ha leveszem a pelust róla, akkor sem szól, s a földön ott a tócsa, nem hinném, hogy még nagyon erőltetni kéne....

Ovival jól haladunk, már bent is játszik, jövő héttől megpróbáljuk, hogy eszik-e ott...nem sír, amikor ott hagyom, mondják, hogy kicsi sírás van, de amikor megyek érte, akkor is ügyesen ott ül az ovónénivel, vagy játszik a többi "babával"..... remélem,hogy aug végére legalább meg tud ott ebédelni.....

Rékus!
Drukk, hogy összejöjjön a tesó mihamarabb!!! Ügyesek vagytok Apácskával párkapcsolati karbantartás terén :wink: Ricsikének jobbulást!

Kia!
Drukkolok Nektek is (szoktam olvasni a kislányos topikba is írsz) egyrészt a kiscsajhoz, másrészt, hogy Apa is kapja össze magát, na meg a lakáscsere sem ártana, szerintem nálatok már az is közrejátszik....én nem bírnám anyóssal, de anyuval sem ennyi ideig, az összes elismerésem a tied/tietek!

Pusszantás! Sok dolgom van még, de olyan jó ide "hazajönni" néhanap 8) Írjon aki tud!!!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Sziasztok!

Cas, További kitartást kívánok, most már lassan közeleg a vége, ne félj! :)

Titti, sajnálom a gondokat! Azt hittem, csak nálunk vannak alkalomadtán hasonlók! Pedig igazából én sem panaszkodhatok a férjemre, apaként abszolút ügyes, segít is amikor/amiben tud, de férjként nagyon kényelmes. Nem az a típus, aki kilesse a feleségének egy titkos apró vágyát (mert olyan nagy vágyaim nincsenek is), aki "csak úgy" hazaállítson egy szál/csokor virággal vagy egyáltalán, hoyg kimondja, hoyg szeret. Persze, ezt tudom, érzem, de néha (picit gyakrabban, mint ahogy teszi :P ) oylan jólesne a szóbeli megerősítés is! :)

Réka, látod, ti nagyon jól csináljátok. Iylesmire minden párnak szüksége lenne. Sőt, kötelezni kellene mindenkit ilyen kettesben töltött napokra. Mi, végre, tavaly nyáron, hosszú idő után először (pedig Boró még akkor is szopizott), kiszakítottunk magunknak két napot és egy éjszakát és elmentünk kikapcsolódni. Tényleg csodákat művelt az a két nap. Vagy 3 héttel ezelőtt mindkét lány édesanyámnál volt pár napig és akkor itthon voltunk kettesben. Sajnos, az anyagiak miatt nem tudtunk megengedni magunknak éttermezést vagy más kiruccanást, de így is jó volt. Pénteken este haverokkal voltunk sörözni, 2 perc alatt hívtuk anyósomat, 10 percen belül már ott is volt, mi meg mehettünk. Szóval, ez tényleg fontos egy pár életében, hoyg egy-egy picit csak egymásra tudjanak figyelni. Sőt, az még fontosabb, hogy akarjanak egymásra figyelni.

Viki, nagyon jól nézel ki, Barbi meg csodaszép!!! Kareszről meg nem is beszélve! Oylan pasi lett belőle, hogy már hamarosan csajozni fog!:) Azért vigyázzatok azzal a sok munkával! Persze, a célok érdekében muszáj néha áldozatot hozni, de kell tudni hol a határ! :) És főleg, kell a kikapcsolódás is!

Kia, továbbra is drukkolok a házhoz! ÉS a babócához is! :D Remélem, köztetek is rendeződnek a dolgok, ahogy egy kicsit elcsitul a felfordulás!

Gem, oylan szépek mindhárman!!! Jól látom, hoyg Lola kékszemű és hasonlít Zsófira? Rebeka oylan igazi spanyol csaj! :) Isten éltesse sokáig, mégha késve is írom!:)

Mi jól vagyunk, és ha már szó volt ilyesmiről is: a férjemmel mostanában egész jól kijövünk. Persze, egy idő után, mikor ismét felgyűl egy csomó apróság, megint jön egy feszültséges időszak, és majd ismét elcsitulnak a dolgok. Mint írtam, ő olyan, hogy mindent a szájába kell rágni, ha valamit szeretnék tőle, meg kell kérnem rá (akár porszívózásról, akár egyébről legyen szó), hiába várom, hoyg magától jöjjön rá. Mindig azt mondja: néma gyereknek az anyja sem érti a szavát. Nos, ő ilyen. Mást nem kapok helyette :P , de más nem is kell :D . Megszoktam, elfogadom, ő is elnéz nekem dolgokat, szóval, továbbra is meg kell találnunk az arany középutat. 8 éve sikerül: 13-án volt a házassági évfordulónk. A nyolcadik. Réka, ti az esküvőnk előtt egy héttel jöttetek össze! :lol: Mi már több, mint 13 éve. :P

A lányok is jól vannak. Hál'istennek rég nem voltak betegek, ne is legyenek! Boróka 1 hete komplett szobatiszta.

Nyafi, 3 éjszaka az nagyon kevés szerintem, nálam mindkét csajszinál hetek teltek el, mire levettük. Krisztánál anno úgy volt sokáig, hoyg lehet 2-3 hétig száraz pelussal kelt, de ahogy levettem, belepisilt. Tudtam, még nincs megérve rá. Boróka is sokáig szárazon ébredt, mire nem tettem neki. De természetesen, minden gyerek más, te ismered Gigit, kérdezd meg, ha ő akarja, próbáljátok meg, aztán, ha még nem jött el az idő, úgyis megtudjátok! :)

Nekem kitűnően sikerült a vizsgám az állásért, első lettem a megyében, így most már szept. 1-étől megvan a címzetes óvónői állásom. Ki voltam akadva az eredméynem láttán, alig hittem a szememnek, hoyg 10 év kimaradás után ekkora jegyet kaptam, de persze, boldog is voltam. Így tulajdonképpen oylan állásom van,a mit csak akor veszítek el, ha lemondok róla, vagy esetleg beszűntetik azt az óvodát.
Így ez a felleg elvonult a fejünk fölül, mert így már kicsit stabilabbnak érezzük a helyzetünket így, tél előtt. A férjem nagyon aggódott, hoyg mit csinálunk, ha nem lesz majd munkám, mert a munkanélküliségem 3 nap múlva lejár. De most már kicsit menyugodtunk. Sőt, olyannyira, hoyg most már meg merünk kockáztatni egy négyéjszakás nyaralást is. :P Nem ki tudja mit, csak egy kétcsillagos szállodában kb. 60 km-re tőlünk, de legalább kikapcsolódunk egy kicsit a mókuskerékből. Már alig várom 9-ét, hoyg indulhassunk. :)

Na, kb. ennyi! Puszilok mindenkit és remélem, nem maradt ki senki, akihez ne "szóltam" volna!

Egy-egy kép a csajszikról (egészen frissek):

Kép
Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


De jo, hogy megint beneztetek ide paran!

Edith
Gyonyoruek a csajok, meg a fekete-feher kepekrol is vilagit szokeseguk!
Parkapcsolat: detto. Mi ma vagyunk hat evesek, neki goze sincs rola, csak en tartom szamon. Apro gond sok van es sajnos kisebb- nagyobb osszezorenes is, de azert rojuk a napokat, es szeretjuk egymast. Egymas elfogadasa, elviselese nagy szo, neha nagyon nehez is tud lenni.

Titti
kerlek ne haragudj, szerettem volna melletted lenni egy kicsit ebben a nehez idoszakban, de ram is sokminen ramszakadt (Lola erkezese, az elnyulo korhazi tartozkodas, aztan itthon parkapcsolati dolgok, aztan meg anyu is megsertodott ram/rank, ugy nez ki jo idore) szoval nem tudtam irni, es valahogy nem tudtam magamra venni egy kicsit a te problemadat is, pedig sokat gondoltam rad. Nagyon aterzem, amit irsz, es szivbol remelem, hogy kilabaltok EGYUTT ebbol a helyzetbol, megerosodve, es egymast tovabbra is szeretve es elfogadva! Ha gondolod, Skype-on megtalalsz, Gemini, Brusszel. Bar ha a parod sokat log a gepen, ez talan nem a legidealisabb formaja a kommunikacionak. :(

Cas
hogy vagyto??? Meddig lesz meg fent a gipsz Csillanak?

Kismok
Reg enm jottel, es nem tudjuk, mivan veletek, hogy folytatodott, illetve hogy folytatodott-e egyaltalan a szoptatasi kalvariatok. Gyere es meselj, ha Lenke es a tobbiek engedik. Ha valaki, en tudom, mennyire nehez ugy gep ele kerulni, hogy meg irni is tudj; de azert klassz lenne, ha tudnal irni egy par sort magatokrol.

Drumka
Szepek vagytok8

Kia
Gyerekekkel valo foglalkozas nalunk is detto. Mar en veszem neki a spanyol konyveket, hogy o is leuljon veluk olvasni, tanulni, matricakat ragasztgatni, csak spanyolul. Van, amiben tok jo, de altalaban nekem kell lokdosnom, hogy ne csak maganak olvasson, hanem a gyerekeinek is. Egyszeruen nem ertem, hogy nem jut eszebe, ha o maga hetente kiolvas egy konyvet :twisted: :roll:

Rekus
Es most hogy van Ricsi? Kicsit kezd sok lenni nektek az utobbi idoben a korhazasdibol. En mar nagyon kiborultam volna a helyedben...

Szilvi
Milyen volt otthon, egy szot sem meseltel! Hogy birtad kozepes-nagy pocakkal, nem volt tul meleg???
Tudod neked sincs mar tul sok hatra, ez az utolso ket honap mar tenyleg a celegyenes. Hogy vagy, hogy birod a terhesseget? Kicsi es nagy hogy varja a jovevenyt?
Kicsit kiboritott a teneriffei magyar lannyal tortent dolog, mert Emese az osztalytarsam volt altalanos iskolaban, meg egy padban is ultunk, volt, hogy egesz joban voltunk. Szoval nem tett jot a lelkemnek ez a hir.
Skype-pal kapcsolatos Tittinek irt megjegyzesem neked is fenntartom, ha gondolod...

Mi jol, Lola szepen novoget, es sajnos nem is enged most tobbet irni, mert mar erosen kovetel. Probalok meg jonni, es meselni

Oleles mindenkinek
gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Gem :cry: kicsi a világ, de nagyon...én nem ismertem őt/őket személyesen, tudtuk, hogy létezik egy zenekar, s a dobos srácot, s a feleségét ismertük, de össze nem jártunk soha velük......tényleg szörnyű :cry: :cry:Sajnálom, hogy még ez is tetőzte a mindennapjaidat!
Anyuddal már megint mi történt?? Már ha lehet ilyet kérdezni???
Férjeddel kapcsolatban pedig kitartás, ő is "csak" egy pasi, de azért helyt áll a lányok mellett, s most biztos egyikőtöknek sem könnyű, három pici mellett egymásra is figyelni kész bűvészmutatvány lehet :roll:
Milyen volt otthon?? JÓóóóó! nagyon!! Illetve nem olyan, mert soha nem lesz olyan, mint régen, amikor még Apu várt minket....sokat rohangoláltunk, mint mindig, megint onnan hoztunk kiságyat, pelenkázót, mint Marcusnál :lol: megjártam a régi dokimat, most nem volt tervben, de muszály volt, mert volt egy kis vérzés, barnázás...valszeg wc-s erőlködés miatt egy csepp lepénybevérzésem volt, de hálIstennek semmi komoly nem lett belőle....s most is jól vagyok...Anyósékkal jöttünk vissza júli 2-án, itt voltak három hétig (sokat segítettek, de elég volt). Még Magyarországon voltunk, addig itt volt a festő srác, kifestett, jó nagy kupira, de új színekre jöttünk vissza....most már nagyjából rendben vagyunk, hétvégén előszedek minden pici babás cuccot, s kezdek mosni, vasalni, készülődni....igen, egyre nehezebben mozgok, bálnásodok....most tartok +10 kg-nál, talán az eddigi legkevesebb plusszal "megúszom" :roll: Holnap megyek szurira, most két nap alatt kapok négyet abból a tüdőérlelőből, amiből anno Marcussal is kaptunk, csak akkor háromszor kaptam egy-egyet kéthetente....most már nem kérdőjelezem meg a dokimat, csinálja a dolgát, bízom benne, remélem, hogy nem lesz baj....a kórházválasztással sincs gondom, mert már nem ismeretlen vár rám, s már most aláírnám, ha ugyanazt "kapnám", amit Marcusnál, bár tudom, hogy ez nem kívánságműsor :-)
Nagyfiam most otthon még Anyuval, aug 20-án jön vissza, várja a legkisebbet, de a kezdet nem volt ilyen, s most sem érzem azt a várakozást, mint Marcinál, de érthető....már Marci is meglepte, s persze imádják egymást, de azt végképp nem gondolta, tudom, hogy még két tesója is lesz :wink: Jó lett a bizije, most a gitár mellett dobolni kezdett, szerencsére elektromos cuccokon nyomatja, de így is nehéz néha "hallgatni".....Kicsi Marci először hallani sem akart tesóról, s most, hogy látszik a pocim, már egyre többször foglalkoztatja, sőt kérdezgeti, hogy "kijött-e már öcsi?", vagy mondja, hogy majd fog sírni, meg Anya majd tisztába teszi...tehát hatalmas a változás, mert már nagyon féltem/féltünk, hogy ennyire nem foglalkozott a "helyzettel" :roll:
Jó Téged is újra olvasni, s látni a csodás lányaidat, gyere ha tudsz, én is igyekszem többet, aktívabban jönni :wink:

Edit!
Tök jó, szinte egyszerre írtunk, pedig egyikünk sem jár erre sűrűn :wink: Gratulálok, s minden elismerésem, hogy ilyen klassz munkahelyet szereztél, örülök a sikerednek, tiszta szívemből!
Lányok szőkeségét, szépéségét én is csodálom!!!! Büszkék lehettek rájuk! Férjurad pedig inkább ilyen legyen, szerintem, mint nagy szájjal "udvaroljon" felszínesen......jobbak a biztos, mély érzések - gondolom ezt most közel negyven évesen :oops:
Az én párom sem a szavak embere, de igyekszem néha kihozni belőle..Érdekes nekünk sincs időnk kettesben egymásra, de már annyit beszéltünk róla, hogy JELENLEG egyikünknek sem hiányzik, hogy ide-vagy oda elmenjünk gyerek/ek nélkül....nekünk elég ha elmegyünk enni valalhova, s azt is Marcival :oops: Néha nagyon szerencsésnek érzem magunkat ezért, mert úgy hiszem, hogy nagyon jókor jött mindkettőnk életében Marci, s remélem, hogy HÁrmaska sem okoz különösebb "felfordulást"....egyébként valamiért nekem "csak" az a fontos, hogy a saját szobánkba, ha lehet, ketten legyünk, pl. ezért is ragaszkodom/dunk ahhoz, hogy minden gyermek a saját ágyában aludjon, így mi is tehetjük ezt :oops:

Na, ma én is rendesen belehúztam, remélem,hogy többen is követtek minket :wink:

Jó éjt!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Bocsi a sok elütésért, hibáért :oops: most nincs erőm javítani!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Sziasztok! De jó olvasni eltüntek!!! Akkor azért mindenki megvan több-kevesebb párkapcsolati gondon kívül!
Szilvi azért vigyázz magadra!!! Ha csak kicsi a sírás, akkor sztem. simán megpróbálhatnád az ott ebédet!
Grat az álláshoz Edit! És erre te már elöbb jelentkeztél és csak utána vizsgáztál?
Lányom beteg, antibigyót kap. Lázas és volt véres kaki is. Doki mondta, hogy valószínű csak egy vírus és megeröltette magát a kakinál, de ha ez baci, akkor nagyon durva és rámehet a szivére. úgyhogy székletminta leadva, eredmény hétfőre. Vszínű a betegség miatt már két napja rosszul alszik, tegnap 13x ment pisilni éjjel. A 13. után apja nem adta vissza a pelust. Utána aludt.
Pelus lemondott...Azért most este megkérdem, hogy kéri e?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Később jövök...


Gem és Edith nagyon szépek a csajok! :P

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


:D :D :D

Jajj Csajok! Hogy en mennyire megorultem Nektek tegnap, azt el sem tudjatok kepzelni. Sirtam es nevettem egyszerre, hogy ujra itt vagytok…

Draga Gem,
koszonom az egyutterzest es hogy gondoltal ram. Nagyon jol esik, hogy „beszoritottal” egy kicsit az Eletedbe, vagy nem is tudom, hogy fogalmazzak – de biztos erted. :)
A Lanyaid gyonyoruek! Zsofi egy nagy zsivany, Rebeka meg olyan kis holgy, kivancsi leszek majd Lola milyen lesz…
Gyere, es meselj, ha van idod. Akar priviben. (Kivancsi lennek Anyukad mi miatt tudott megsertodni ilyen komolyan.)
(Olvasom a 2010 juniusi babak topikot en is, es ugy gondoltam idemasolom az egyik topiktarsad altal idezett szoveget a ferfi es no kozti kulonbseg egyik formajarol :)

Szilvia,
de jo hogy jottel vegre. Mar nagyon kivancsi voltam mi ujsag Veletek. Nagyon rohan az ido, mar a 31. hetet taposod. Nagy keres lenne egy pocakfoto, Kismama? Es a Fiukrol is termeszetesen. (Roluk nem pocakfoto :lol:
Orulok, hogy jol haladtok az ovival. Sztem is nyugodtan hagyhatod ott ebedelni, nem lesz gond. Otthon egyedul eszik? Bocs, ha bugyuta a kerdes, de Napsi meg mindig nem hajlando mindent egyedul enni, van hogy etetnem kell... :roll:

Mi tortent a teneriffei magyar Lannyal, akit emlegettetek? Nem tudok semmit. :?

Edith
Gratulalok a vizsgahoz, az allashoz, es termeszetesen a csodaszep Szokesegeidhez is!!!
Kitalaltam egy olyat, hogy minden heten meglepjuk egymast valami kis aprosaggal. (szerelmes sms, email, papirfecni a zokniba, egy foto a hatuljan felirattal, egy uj fehernemu, ilyesmik…)
Es gratulalok a hazassagi evfordulotokhoz is!

Cas,
mizu? Hogy van a Kiscsajszid?

Rekus,
koszi a tippeket, nagyon jol csinaljatok! :wink:

Kia,
gyere meselj!

Nyafi,
sajnalom, hogy Gigi beteg! Mennek a gyogypuszik. En nem vagyok jartas az orvosi dolgokban, de mi az, hogy ramehet a szivere egy baci? Ilyet meg nem hallottam. (Bar az Apam felesegenek mandula gyuszi ment ra a szivizomra, ugyhogy nem lehetetlen.)
Jobban van mar egy kicsit?

Puszi Nektek!

Kép
tittina1982
 
 


Itt az igert szoveg:

"Anya és Apa Tv-t néznek mikor Anyu mondja : későre jár fáradt vagyok megyek, lefekszem.

-Bement a konyhába megcsinálta a szendvicseket másnapra, elöblítette a popcornos tálat, húst vett ki a fagyasztóból a másnapi ebédhez, leellenőrizte a müzlis dobozokat, feltöltötte a cukortartót, kenyeret, kanalat tett az asztalra, bekészítette a kávéskannát másnap reggelre.

-Néhány nedves ruhát betett a szárítóba egy adag ruhát tett a mosógépbe, kivasalt egy pólót.
-Felvarrta a lelógó gombot.
-Felvett néhány ottfelejtett játékdarabot az asztalról, visszatette a telefont a töltőre, a telefonkönyvet pedig a fiókba.
-Megöntözte a növényeket, kiürítette a szemetest és felakasztotta a törülközőt száradni.

Ásítozva és nyújtózva egyenesen bement a hálóba.
- Megállt az asztalnál írt néhány sort a tanárnak, kiszámolt egy kis pénzt a túrára
előhúzta a szék alá rejtett munkafüzetet..
-Aláírta, megcímezte és felbélyegezte barátainak a születésnapi képeslapot és írt egy rövid listát a fűszeresnek. Mindkettőt a táskája mellé tette.
- Aztán Anyu megmosta az arcát 3:1 lemosóval majd éjszakai krémet tett rá, megmosta a fogát, lereszelte a körmeit.
- Apa kikiált: Azt hittem, hogy lefekszel!
-Már megyek- feleli.

-Vizet öntött a kutya táljába kiengedte a macskát, majd meggyőződött róla hogy az ajtók zárva vannak és az udvari lámpa ég.

-Mindegyik gyerekénél lekapcsolta az ágy melletti éjjeli lámpát és a Tv-t ,
- felakasztott egy inget, bedobott néhány koszos zoknit a szennyes tartóba
majd volt egy rövid beszélgetése a még fenn lévővel, aki még mindig a háziját csinálta.
- A szobájában beállította az ébresztőt, kitette a másnapi ruháit, sámfát tett a cipőjébe.
- Még 3 dolgot adott a 6 legfontosabb megteendő dolog listájához.

-Elmondta az imáját és elképzelte a befejezését a jövőbéli terveinek.

Ezalatt az idő alatt Apa lekapcsolta a Tv-t kihirdette hogy nincs semmi különös tennivaló. Megyek aludni. És ment.. minden egyéb gondolat nélkül.
Van itt bármi különleges? Tudod már a nők miért élnek tovább...?

MERT MI HOSSZABB HASZNÁLATRA LETTÜNK CSINÁLVA..... és az egyetlen ok, amiért nem halunk meg hamarabb az az, hogy túl sok tennivalónk van!!!"

Kép
tittina1982
 
 


Es meg egy kep az en 2,5 evesemrol

Kép

Kép
tittina1982
 
 


Egyem szived napsi!!!Dobtál puszit? Nem tom, hogy mi lehet, ami rámegy a szivére...azért nem kockáztatok.

Kép
nyafi
 
 


Nyafi!
Nagyon remélem, hogy minden ok lesz Gigivel!!! Drukkok mennek ezerrel!
Szobatisztasághoz hatalmas gratula!

Titti!
Tündér vagy, tényleg! Benned jó nagy szív van, ám :wink:
Napsi pedig egyi igazi kis csodalány!!! Gyönyörűűűű!!! Jajj, a pasiknak! ....de hát remélem,hogy Cas készíti már Sebit :wink:
Vizsgálati eredmények???? Lemaradtam róla?? Bocsi, ha már írtad??
Tenerifén egy magyar lányt - a hírek szerint - a saját férje ölt meg :twisted: :twisted: őrület, de nem tudok többet, ismerek több embert, akik ismerték őket, de mi soha nem taliztunk velük....de így is nagyon megdöbbent, főleg az, hogy mire nem képesek az emberek....hogy őszinte legyek a gyerekekért szakad meg a szívem.....így élni, hogy az apám (már ha ezt így lehet mondani) megölte az Anyámat :twisted: :twisted: :cry: :cry: :cry:

Képeket rakok, csak jó lenne ha lenne ideje vmikor a páromnak kicsinyíteni.....lesz megint babaszoba kép is, s minden, mint anno :wink: jóóóóóóóóó??

Kia!
Váruuuuunk!

Na megyek én is :arrow:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Titti
gyonyoru, igazi Napsugar!

Kia, Cas, Drumka, Kismok es tobbiek, lerre jartok???

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Nem tul jo hireket hozok Szilvitol, mla delutan a kovetkezo sms-t kaptam tole:

"Sajnos megrepedt a magzatburok, s most korhazban, folyamatos kontroll mellett probalunk idot huzni. Harom hetrol beszelnek, meglatjuk... A szivem szakad meg Marciert, hogy nem latom, s kozben tudom, hogy nekem most itt a helyem...NAGYON NEHEZ :( "

Annyira aggodom ertuk. :( Ha jol emlekszem, most kezdi csak a 31. hetet :(

gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Te jo Eg! :shock:
Hihetetlen sok rossz dolog tortenik mostanaban...

Koszi Gem, hogy megirtad nekunk.

Szilvia
Biztosan nagyon nehez lehet, rettenetesen sajnalom a tortenteket. Sokat gondolok Ratok, es imadkozom, hogy minden rendben legyen. Kitartast es erot kivanok!

Kép
tittina1982
 
 


Szilvi ez borzasztó!!! Remélem rendben lesz minden!!!

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Szörnyű ami Szilvivel történik!
Gondolok rá és szorítok értük, hogy minden rendben legyen!!!!!!!
Reggel Ricsivel fizetős bölcsi helyett a dokihoz kellett vinni.
Be van gyulladva a szeme. Azt se tudjuk, hogy ki maradjon itthon vele. A mama (anyám) nagy kínnal bevállalta.
Hogy teljes legyen a nap, én is rosszul lettem a munkahelyen. Kocsival eljöttem a háziorvosomhoz. (kb.10 km-t autóval) Az jól le is baszott, hogy így nem kéne autóba ülni. Nem is engedett sehova, mentőt hívott. Végül a kórházban kiderült, hogy a szívbetegségem párosul egy kis pánikrohammal is.
Úgyhogy most még kardiológushoz és pszihiáterhez is kell mennem. A szép az egészben, hogy hiába vonnak havonta 40.000 Ft-ot tőllem TB-re, az SZTK rendelésre még beutalóval sem jutok be csak 2-3 hónap múlva. Így megint lehet menni magánrendelésre, egy valag pénzért! Bosszantó!!!!
Amíg a gyógyszerek nem lesznek beállítva, nem is kell próbálkozni másik babával. :( Pedig már úgy vágyunk rá!!!!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Szilvi üzenete a 2010 szeptemberi babak foruman:


"A vártnál sajnos jóval korábban érkeztem, de a helyzethez képest jól vagyok!
Súlyom: 1740gram, apgár értékem 8/10.
Kérek sok-sok drukkot, hogy gyorsan nőjek!
Puszi,
Szabó Mátyás Bence"

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Jaj Szilvi itt ülök a munkahelyemen és értetek sírok! De jó, hogy egészséges!!! Az apgar biztos amiatt 8 mert korábban jött és gondolom császárral. Erősödjetek! Nőj nagyra kicsikém!!!!!!

Kép
nyafi
 
 


Rékus remélem nálatok is rendben lesz minden. Kiderült mi baja a szemének? Remélem te is gyorsan jobban leszel.
A férjem is beteg. 6 és fél éve vagyunk együtt és ma van az első nap, hogy azért hiányzik a mhelyéről, mert beteg. Benyalt valamit, ma megy a dokihoz.

Kép
nyafi
 
 


Nagyon szorítok én is Szilviéknek, hogy minden rendben legyen. A babával is és anyukával is!!!!!

Nyafi: Ricsi homokot dörzsölt a szemébe a játszótéren. Ma vittem vissza a dokihoz. Holnap viszem a fizetős bölcsibe. Igaz csak de lesz ott.
Jobbulás kívánok a férjednek!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Sziasztok!

Látom Gem már megelőzött a 2010. szeptemberi topikunk első babájának hírével. Pár napig én sem voltam gépközelben...

Remélem én is, hogy minden rendben velük. Jelentkezem, ha tudunk valamit abban a topikban.

Gem, Edit, Titti nagyon szépek a lányok egytől egyig.

Edit, gratulálok a munkához.

Nyafi, remélem Gigi már jobban van. Pelussal nagyon ügyik vagytok. Mi éjjelre még nem merjük levenni, reggelre nagyon tele van mindig.

Titti, örülök, hogy jól alakulnak a dolgok. Mondják, egy kapcsolatért tenni kell, de valahogy mindig a nők tesznek érte, ez az érzésem.
Látom sokaknak hasonló a párjuk, nekem is. Hiába, ők sosem érzik azt, amit mi, anyák. Gondolom ugyanezt nem is lehet elvárni, de azért néha bennem is van hiányérzet.

Cas, meddig marad a gipsz? Nyár végére azért lekerül? Nem lehet könnyű, de látom ügyesen kezelitek a helyzetet.

Rékus, Ricsi szeme is remélem hamar rendbejön. A műtétet jó, hogy ilyen jól viselte, gondolom jobban, mint Te :)

Mi rendben vagyunk, Alíz befordult szépen, már 2100 g, de még semmivel sem készültem a fogadására, a július olyan sűrűre sikeredett, szellemi munkám is volt dögivel. A hét elején viszont elmentünk kettesben 2 napra, ami maga volt a mennyország. Novemberben volt először és utoljára ilyen, amióta Blanka megszületett. Aztán ki tudja mikor lesz ilyen legközelebb :D

Puszilok mindenkit, Szilviának és a kis Matyinak pedig nagyon szorítok, hogy gyorsan erősödjön és nőjön a pici fiú.

Sziszi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Sziasztok!
Szisz merre jártatok pihenni?


Csajok nagyon el vagytok tünve? Mindenki nyaral? Ki hol volt? Érdemes lenne összeírni, hogy ki volt olyan helyen, ami gyerekbarát, jól érezte magát, vagy esetleg isten ments, hogy odamenjünk!
Próbálom én kezdeni. Mi Ivánbattyánban voltunk a Battyán vendégházban, Isteni volt!!! Képek a neten. A közelben rengeteg látnivaló és élmény van.

Lányom: 28án szerdán leadtuk a székletmintát, szerda reggel volt utoljára hőemelkedése, de azért beadtam az antibigyót, mert a doki mondta, hogy akkor legközelebb nem fog ellenanyagot termelni. Csak vírus volt. Tegnap hívom az sztk-t, hogy mi van a széklettel, kiderült, hogy el se küldték az antsz-hez, hanem KIDOBTÁK! Mert nem rakta rá a férjem a matricát…csak mellé. Nem is értesítettek, pedig rajta volt a Gigi neve és felvették az adatait. Ezek után mondtam a dokinak, hogy tök egészséges, adjon egészséges igazolást, mondta, ok. Vírus volt, szivesen ad, látja hogy tök egészséges. Eszik mint a ló…vigyorog, rohangál. DE! A bölcsinek a bölcsöde orvosa kiadta, hogy Gigi csak egészséges székletmintával mehet, (megtudta egy anyukától akivel beszéltem telefonon, hogy a doki kért székletmintát, mert az ő fia is beteg volt és nekik ő a háziorvos is és elkotyogta, hogy ők is kaphassanak antibiotikumot.) és utána elment szabira múlt pénteken. A bölcsis gondozók meg nem vehetik vissza mert fegyelmit kaphatnak. Hát nem csodás? Úgyhogy most várunk a köv. székletmintára, ezt már csak nem dobják ki. Tegnap adtuk le.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Nyafi, hogy mik vannak, jó kis bosszúság, de a lényeg, hogy Gigi meggyógyult.
Most kettesben Bükfürdőn voltunk.
Nyár elején Sopronban itt: www.hotelfagus.hu Tavaly is itt jártunk és két gyerekkel is szívesen visszamegyünk, nekem pont eléggé gyerekbarát, igaz nem Kolping, de jó kis akcióik vannak és minőségben is jók.

Szilvi írt egy fórumtársunknak a 2010. szeptemberin, ide is bemásolom, gondolom nem bánná:

"Szio! Koszike Mindenkinek. En ma megyek haza, Matyus meg marad, de minden nap jovok Sad ez van.. Egy Anya ne tudja meg, vigaszom, hogy Marcival leszek vegre, felek nagyon, hogy o hogy jon ki ebbol. Kiki anyuval ma repulnek ide, tejem nem nagyon akarodzik, de baba nelkul nem tudtom mire szamitsak. Minden segítseg jol jonne.. puszi"


Sziszi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Köszi Szisz, hogy leírtad mi van Szilvivel!
Szilvi erőt kitartást! Biztos megnő gyorsan a kisfiú!!!! Kívánok sok jót!
Szisz! Köszi a linket, lehet jövőre elmegyünk oda!!!Csak megtaláljam jövő tavasszal a linket...:-)

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!
Megvagyok még én is, 2 hétig nyaraltunk most meg elárasztottak a tennivalók, úgyhogy nemtom mikor tudok jönni beszámolóval.
Addig is nagyon-nagyon drukkolok Szilviéknek, hogy minden rendben legyen Matyus babával!!!
bocs, most csak ennyi... :oops:

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Nagyon ritkán tudok olvasgatni, ne haragudjatok. Most egy szabad fél órámban végigolvastam az elmúlt hetek termését.

Szilvia
nektek nagyon drukkolok! Biztos vagyok benne, hogy nagyon erős ez a kisfiú, bár tudom, attól még iszonyúan aggódsz érte. Barátnőm kislánya 1400g-mal látott napvilágot, szintén ennyi időre és egy egészséges, gyönyörű kislány, senki meg nem mondaná, hogy korán jött.
Marcus meg már olyan okos, hidd el, tudni fogja, mi itt a felállás és milyen változások lesznek majd. Én is nap mint nap csodálkozom, micsoda életbölcsesség van ekkora gyerekekben. Sokat gondolok rátok!

Gem
Hát, Isten hozta ezt a 3. kicsi lány! A kórházi sztoritok nem semmi volt nektek sem, de végül is, ahogy olvasom, most már helyre állt a rend, ugye? Hogy boldogultok nagycsaládként? Gondolom, a lányok össze-vissza szeretgetik a hugit, ugye? És hogy álltok az éjjelekkel, alvással, evéssel egyebekkel?

Azért kicsit megijedtem, mindenkinél, mik történtek, történnek, Csillával, Gigivel, meg Rékus, nálatok... De jó, hogy végre helyre jöttek a dolgok!:)
Titti, nektek kitartást. Egy dolog jutott eszembe, a férfiaknál sajnos gyakran okoz egyfajta depresszív állapotot a munkanélküliség, még akkor is, ha kap fizetést. Csak az az ötletem nekem is, próbáljatok hármasban kimozdulni minél többet, hogy ne azon rágódjon, mikor lesz már munkája. Talán csak ez az, ami rányomja a bélyegét a családi életre. Mindenesetre szorítok nektek!

Nálunk nagyon zajlik az élet. Két hete műtötték Julimat, kivették a manduláját, amit nagyon jól viselt, ám utána közvetlenül 2 napra még a kórházban összeszedett egy hasmenős, csikarós vírust és az már nagyon hazavágta szegénykémet. 3 napig a kiszáradás határán táncoltunk (ezt elkapta utána Sári is), annyira nem bírt semmit enni, inni. Most már jól van, hála Istennek, és ismét jó kedvű, jó étvágyú kislány, a torkát pedig már rég elfelejtette.

Sári eszméletlen, milyen választékosan beszél, sokan még középső csoportban sem mondanak ilyeneket. Két nap alatt szobatiszta lesz, amin én lepődtem meg legjobban, mert gondoltam, én aztán nem vacakolok ezzel, semmi kapacitásom rá, de ő közölte, nem kér pelust. épp tegnap mondta: Anya, nézd, én már milyen nagylány vagyok: elérem a fejemet!:) (Mert hogy Lenke még nem tudná megtapogatni a feje búbját, olyan rövidke a karja...) Amúgy most az a legjobb hóbortja, hogy igyekszik mindenben keresztbe tenni mindenkinek és semmi nem jó úgy, ahogy van.

Lencsi szopizása még mindig a leghúzósabb. Nap mint nap nekikeseredem, hogy mennyire rossz technikával, mennyire gyengén csinálja. Vákum szinte alig, és csak amíg folyik, addig eszi. Az meg nem tart sokáig. Úgyhogy naponta legalább 25x szopik. Emiatt viszont nagyon nem vagyunk mobilisak, mert van, hogy annyira behergeli magát azon, hogy nem megy úgy a dolog, hogy mire megindul a tej, ő már a plafonon van. Így hát mindig ott van mellettem a mellszívó és lefejem, amikor kell, s megkapja ujjetetővel vagy fecskendőből. A lányok már szerencsére egész jól megszokták ezt a "természetellenes" rendszert és nem akarják még pluszban épp akkor simogatni, meg agyonszeretgetni Lenkét, amikor épp etetni próbálom.

De nagyon kis önállóak lettek, azt látom. Juli segít Sárinak, vizet tölt a poharába (mert ő feléri a csapot), még pelust is adott rá a egyik este.:) Bár amikor front van, akkor persze egész nap veszekednek és pörölnek. Akkor jó nehéz, mert Lencsihez meg nagyon kell a nyugi, hogy egyáltalán hajlandó legyen 1 percnél több időt eltölteni a cicin.

Amúgy alvásilag egy csoda! Pláne Sári után. Van hogy minden ringatás és egyebek híján is egyszer csak elalszik, mikor álmos. Sztem már éjjel sem ébredne, de mivel én felkelek hozzá, meg fejek stb, kicsit azért eszik akkor is. Rengeteget mosolyog, hangosan nevet, összeteszi a két kezét a pocakja előtt és kezdi észrevenni, hogy a kezével mozgatni tudja a tárgyakat, egyszer már fordult hátról hasra, meg kétszer, hasról hátra. És egyébként egy nagyon nyugodt gyerek, most már hogy véget ért az első két hónap nonstop síró-programja.

Na, mindenki felébredt, dehát regényt írtam így is.
Puszi nektek
KM

Kép
Kép
kismok
 
 


Kismok
Jó olvasni rólatok! :)
Sajnálom, hogy Lencsi szopizása nem nagyon javul. :( És le a kalappal előtted, hogy ilyen jól bírod ezt a mizériát! Kitartás!!!

Ha vki tud vmit Szilviékről, ossza meg lécci!!! Sokat gondolok rájuk!!!

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Friss, mai hír Szilviáékról:

"Matyi ma már 1875gramm, s tanul enni, még nehéz együtt enni (szopizni üvegből) s lélegezni, de menni fog...már kikerültünk a nagyon intenzívről (tegnap) a közepesre, innen már majd haza jövünk.....de még az a jövő....szerintem még jó 10 nap....legalább

Én hulla vagyok, még mindig nem sikerült felfognom "csak" elfogadnom a helyzetet....s boldog vagyok, mert Matyi erős fiú, s mindig csak bíztatnak, hogy eddig nagyon jó minden Vele kapcsolatban.... "

Igyekszem mindig jönni, ha kapunk valamit, de alapvetően rendben vannak és jól haladnak.

Kismok, jó, hogy jelentkeztél. Nem lehet egyszerű, de ahogy olvasom, kihozzátok a legtöbbet a helyzetből és már a nagylányok is jó partnerek ebben. Én már nagyon kíváncsi vagyok az én pici lányom milyen lesz majd.
Már nagyon készülök, igaz még van bő 1 hónapom, de ez már olyan gyorsan elszalad.

Sziszi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Sziasztok!

Jövök gyorsan, "személyesen" is....

Gem, Szisz!
Köszönöm!

s persze MINdenkinek köszönöm, hogy mellettünk vagytok...

most nem mennék bele részletekbe, már leírtam, majd egyszer bemásolom, hogy mi történt...a lényeg, hogy minden nap azt mondják, hogy jól van Matyi, s minden rendben vele...persze nagyon félek, hogy majd mit találnak, hogy nehogy valami baja legyen, de nagyon bízom benne, hogy semmi gond nem lesz....ezért imádkozom állandóan!

Csütörtökön átkerült Matyesz a közepes intenzívre, ahol ugyanúgy vigyáznak Rá, de innen már hazajövünk, persze, hogy mikor az még kérdéses....Pénteken elkezdték tanítani üvegből enni, tegnap már én is etettem kétszer, s kb. az egyharmada kaját eszi egyedül, a többi még szondán jön....először lélegezni, s enni kell egyszerre megtanulni, s még nagyon elfárad az evésbe...ő még az ideje nagy részét alvással tölti...tegnap 1.890 gramm volt, az utolsó két napban 5, ill 10 grammot hízott, de ez pont a más táplálásnak tudható be (szerintem, doki erről nem mond semmit, csak, hogy minden jó)....tejem vagyogat, napi 6x fejek, életemben nem voltam ilyen összeszedett, s persze egyben fáradt, kimerült, de csak hazakerül Matyi hamarosan, s akkor is sokáig nagyon nehéz lesz (nem lesz egy nyugodt percünk sem), de már együtt leszünk....iszonyat ott hagyni Őt a kórházban, de közben borzasztó, hogy Marcit alig látom....most úgy tűnik, hogy megérti, bár most apás lett nagyon, ami érthető....Oviban nem hajlandó enni, de már nem sír (csak amikor otthagyjuk)abban a két órában, amit ott tölt, s akar menni...így most ez egyértelmű.....ha így marad, akkor egyenlőre nem erőltetem, itt van anyu is, így akkor délben el lesz hozva, s legalább két órát ott van, az is több, mint a semmi, s majd jövőre próbálkozunk a kajával ismét.....

Gyorsan rohanok hajat mosni, készülni, Marci még alszik, most fejeztem be a fejést....s indulás a kórház...minden délben ott vagyok, s kb 50perc - 1 óra odaérni.....

Puszilunk Mindenkit!
Szilvi

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szilvi
De jó, hogy be tudtál nézni! Nagyon-nagyon szorítunk értetek és várjuk a további híreket!

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Szilvi nagyon izgulok érted!!!! Próbálj megnyugodni, azt nagyon megérzik a gyerekek. Tudom, hogy nehéz, de gondolj arra, hogy ebben a borzasztó helyzetben még mindig minden jól sült el!!! Szeretünk nagyon!
Szisz köszönjük, hogy hírt adtál Szilviről. Hogy milyen lesz a picuri? Gyönyörű!
Kismok nem irigyellek a szopi miatt. Biztos már nem emlékszel rá, bennem élénken bennem van, mikor kérdezte valaki itt a topicban, Ő még várta a babát, hogy mi a csudát csinálok hajnal négykor a gép elött, Gigi meg már megvolt, én meg írtam, hogy fejek...brrr.
Mi volt a baj Julcsi mandulájával, hogy ki kellett venni? Sokat volt beteg? Sárihoz grat, a beszédhez és szobatisztasághoz is.
Fhúú lányok olyan jó volt a hétvége!!!Nagyon kipihentük magunkat, nagyon jól éreztük magunk. Egész nap napozás, úszás, szauna, kártyáztunk esténként a barátainkkal, voltunk piacozni, kétszer masszíroztattam. Egy hangos szó nem hangzott el köztünk, nem volt semmi vita. Kaja isteni volt és még a matrac is kényelmes. Gyerekbarát nagyon, nincs igazán messze Pesttől, igazán ajánlom. Én is néha sajnáltam, hogy nincs Gigi nagyon élvezte volna, de aztán láttam, hogy a többi anyuka ugyanolyan elnyűtt volt vas. mint pénteken, úgyhogy nem bántam meg, hogy ez a hétvége a mienk volt. Gigi nagyon jól érezte magát, nem sírt, de hiányolt minket. Úgyhogy nem is vágyott el vas du sehova, de muszály volt anyámékkal talizni, mert kiírtak neki egy csomó mesedvd-t és ők meg mennek kedd este franciaországba fellépni, aztán Norvégiába, úgyhogy fogalmam nincs mikor láthattuk volna őket. Éjjel piszok rosszul aludt, már hetek óta nem volt ilyen, a változás nagyon megviselte.
székletminta rendben volt, úgyhogy bölis most már egy hete. Tudom, hogy a közösség érdekeit védik ezzel, de akkor is grrr arra a háziorvosra, aki látja hogy egészséges a lányom, tudja, hogy a laborja cseszte el és mégse engedi bölcsödébe.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Szilvi, most olvastam mindent. Borzasztó lehetett átélni és borzasztó lehet még mindig. De légy erős! Matyi is az, és ügyes fiú, meglásd, miylen hamar fog fejlődni és hipp-hopp otthon lesz! Ne izgulj, jó kezekben van, vigyáznak rá. Az meg természetes, hoyg időbe telik, amíg megtanul mindent, amit még benn kellett volna megtanulnia!
Drukkolok én is és imádkozom értetek, hoyg a lehető leghamarabb együtt lehessetek már mindannyian, otthon. :)
Sokszor puszillak!

Kismok, hozzátok is mennek a drukkok a szopit illetően. Hihetetlen erő van benned, hoyg még mindig képes vagy ezt csinálni. Így én már régen feladtam volna, szerintem. Gratula Sárinak és Julcsinak, hogy együtt is tudnak játszani! Az most tényleg jól jöhet neked!

Gem, remélem, nálatok is minden rendben!!!

Cas, gipszügyben miújság?

Bocsánat, hoyg másoknak nem írok név szerint, remélem, mindenki jól van már, Ricsi és Gigi is.
Tényleg nem semmi, hoyg mindenkinél hogy összejöttek a rossz dolgok ezen a nyáron!
Mi, szerencsére, jól vagyunk, bár Borókával éppen most lábalgatunk ki valami hűlésféléből. De rövid és enyhe volt, inkább az autó klímája miatt robbantunk le.
Múlt héten voltunk egy kicsit pihenni, jó volt, de Boróka elég nehezen viseli a környezetváltozást, így jó nyafogós napok voltak. de azért jólesett, hoyg nem voltak kötelezettségek, nem főztem, nem takarítottam, úgyhogy én szívesen megismételném!:)

Puszi mindenkinek!:)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Szilvi nagyon szorítok értetek, hogy Matyi minél hamarabb megerősödjön!!!!
Sokat gondolok rátok!!!

Mi megvagyunk! Ricsi bölcsizik, bár az új bölcsi nem igazán tetszik neki. Ez a kis időt már remélem kihúzzuk valahogy és szep-től mehet vissza a megszokott közegbe.
A szobatisztaságunk még sehogy sem áll. Nagyon lusta kisfiunk van. Emiatt félek is nagyon!!!!! Januártól oviba kéne már menni, de így nem tudom, hogy mi lesz.
Apánk is csak morog rám emiatt. Szerinte fölöslegesen idegesítem magam, mert úgyis szobatiszta lesz egyszer.
Hát ez van! :oops:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre....
Időhiányban szenvedek....

Szilvi GRATULÁLOK!!!!!!!
...és DRUKKKK!!!!!!!!! ++++++++++++++
Sok Boldogságot Nektek!

Levi már lassan egy hónapja nem ment bölcsibe.... de hétfőn kezdődik újra...
Ő jól van, az uncsitesója itt nyaral... Anyós vigyáz rájuk... még a héten...
Én csak melózok és melózok...

Remélem Mindenki jól van!
Már csak vissza kell olvasnom...

Hozok néhány képet
Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!
Utólag is boldogat Kia!
Kinek hogy telt a hosszú hétvége? Mi nagyon jól éreztük magunkat!
Voltunk a nemzeti színháznál, meg a budai várban, mesterségek ünnepén.
Lányok ki hogy kezeli a hisztiket a játszón? Nálunk Gigi ált. ha elvesznek tőle valamit éles hangon sírni kezd...ettől vagy megijednek, vagy ha nem, akkor jön hozzám keservesen zokogva. Egy anyuka szerint állítólag túlpátyolgatom, túl sokáig nem érdemes egy lapát miatt sajnálgatni...de én sajnálom.
Tietek inkább elvevős, vagy elveszik tőlük...?
Szilvi olvasom a másik topicba, hogy töltöttél fel nekik képet. Megtennéd, hogy ide is bemásolsz egyet a nagyfiadról? Nagyon izgulunk érte. Még Szilvi 17 is érdeklődött.
Eléggé halódik a topic, tessék írni.
Cas levették már a gipszet a csajodról?
Titti hogy vagytok pároddal?
Kia sok a meló?
Edit hol nyaraltatok?
Rékus mi leültünk és megbeszéltük a szobatisztaságot Gigivel, ha nem figyel rád mikor ezt akarod megbeszélni vele akkor érdemes várni egy hetet és utána megint próbálkozni

Kép
nyafi
 
 


Nyafi: Köszi a tippet szobatisztaság ügyben.

Tegnap megcsillant a fény az alagút végén. Fürdés után Ricsi szólt, hogy kakilni kell. Gyorsan futottunk is a wc-re. Azt hittem csak modta és ennyi, mint eddig. De most produktum is volt! Nagyon meg lett dícsérve. Reggel pisilni is a wc-be pisilt és most volt az első reggel, hogy teljesen szárazon ébredt. :P
Remélem most már belőlünk is lesz valami a szobatisztaság terén.

Én elvagyok. Alig várom, hogy hűvösebb legyen. A héten letudom a kardiológust és a jövő héten a nőgyógyászt is. Ha minden igaz, utána jöhet a második prüntyőke!!!
A hosszú hétvégn nállunk vendégség volt, vendégség hátán.
Mentünk is és jöttek is. Így nállunk pihenés nem sok volt.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Rékus és elmondtad neki, hogy miért fontos a szobatisztaság és mi jó származik neki ebből? Pelus nélkül van, vagy leveteti mikor kell? Grat. az eddigiekhez.
Nem válaszoltál, hogy a te Ricsid milyen? elvevős-elsírós? Hogy kezeled?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!
Csak bekukk, s látom Nyafi kérését!

Szívesen, de nincsenek lekicsinyítve, s azokat ide nem tudom felrakni....ott gmailre küdltem e-mailben, úgy látták a lányok...
Ha kapok egy e-mail cimet küldök, persze, hiszen másképpen nem tudom megköszönni azt a sok drukkot, a rengeteg aggódást, amit "kaptunk"....illetve van még egy módja, a hír, hogy MATYI ITTHON VAN!
Tegnap engedtek haza! Kicsit nehézkes a kajálás, én két lábon járó hulla vagyok, de rendben vagyunk, s ez a lényeg....
Már Marci is simizte, Kristóf fel merte venni (csak én, s az Apukája vette fel már, így ez hatalmas bátorság), szóval a tesókkal is ismerkedik, s úgy látom, hogy Marcus egyenlőre "jól" veszi az új tesó érkezését..
Ne haragudjatok, de nincs időm visszaolvasni, "csak" azért jöttem, hogy hírt adjak magunkról!

Puszi Mindenkinek! Ahogy tudok jövök, s akkor vki küldjön - ha lehet egy nagy kapacitsú - e-mail cimet...

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szilvi: Nagyon örülök neki, hogy otthon vagytok!!!!! :D
Kívánom, hogy gyorsan megnőjjön a kis drága!

Nyafi: Folymatosan mondogatjuk neki, hogy már nagy fiú és nem kell a pelus. Milyen jó anélkül. Hozzánk is bejöhet a fürdőszobába, ha éppen ott vagyunk. Mi ebből nem csinálunk gondot.
Szóltam a fizetős bölcsibe is, hogy ültessék rá a kis wc-re. Ott egyáltalán nem hajlandó ráülni. De nem tudom, hogy miért?!
Otthon viszont tegnap is szépen ráült a wc-re, sőt még reggel is és produktum is volt. Már arra is gondoltam, hogy "drasztikus módon" végleg elveszem a pelust. Még éjszakára is. Van vízhatlan lepedőnk az ágyra, ha baleset lenne. De az állami bölcsiben ezt nem fogják jó szemmel ézni. Nekik egyszerűbb ráhúzni a pelenkát és nincs vele gond.
Kedden rendeltem a Libero futártól bilire szoktatós pelust (a Huggies-sat nem viseli el). Szerdától már az állami bölcsibe megy a Ricsi. Oda már csak azt viszem. Remélem érezni fogja, hogy nem szív fel annyit a pelenka és ráül a wc-re.
Az elkeserítő az az egészben, hogyha nem leszünk szobatiszták év végéig, akkor nem mehet az oviba sem!!!!!! :(
Sokszor érzem úgy, hogy rosszul csinálok valamit. Nyilván nem sok dolog fér abba az időbe, amit munka után együtt töltünk.

Ricsi leginkább akkor sír, ha elveszik a saját játékát. Ha máséval játszik és azt veszik ki a kezéből, akkor azt nem igazán veszi fel.
Ha hisztire kerül a sor, akkor szépen elmondom neki, hogy más is megnézheti a játékot és játszhat vele, hiszen be van dobva a "közösbe". Egy kis vígasztalás után rá kell hagyni a hisztit. Ha mégsem, akkor figyelmeztetem, hogy ezért a viselkedésért már büntetés jár. Ha még tovább fokozza, akkor kinézek egy viszonylag távolabbi pontot és oda kell ülni gondolkozni 2 percre.
Ez egészen jól bevált, mert egy-két alkalom után már el sem jutottunk a külön ücsörgésig. A figyelmeztetésnél általában ráhagyja a hisztit.

Ehez azért hozzá tartozik az is, hogy én elvárom a többi szülőtől, hogy ő is rászóljon a gyerekére, ha az enyémtől elveszik a kiszemelt játékot.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Rékus köszönöm az infókat, majd alkalmazni fogom.
A bölcsiben úgy gondolom, hogy nagy segítség, ha nem kell pelenkázni, az államiban is, úgyhogy mindent el fognak ők is követni, hogy minél hamarabb legyen szobatiszta. Ha jövő héten már viszed, akkor viszont nem ugornék nagyon neki, mert egyszerre egy stressz elég neki. Mármint böliváltás. Én mikor megbeszéltem vele, másnap levettük a pelust, majd egy hét után du-i alvásnál is. Este még rajta van, bár üres, de jobban alszik, mert őt stresszeli, ha becsurizik, inkább ötször felébred.

Kép
nyafi
 
 


Harman
Kép

A kethonapos Lola
Kép

Kép

Zsivany Zsofi
Kép

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Kép
Matyi

Kép
nyafi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: