Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Én is nagyon eltűntem, mostanában még rrefelé nézni sem tudtam. Én is állandóan gondolok rátok, hoyg vajon hogy vagytok, mit csinálnak/művelnek a manók, stb. :) Mi jól vagyunk, bár milliófelé kell szétszakadnom. Rendes állásom még mindig nincs, de végzek egy tanfolyamot, járok gyakorlatra (szakácskurzus, és egy vendégkőnél gyakorlatozok), írok az Erdélyi konyhának, a Kifőztüknek, szóval, nem unatkozom egyáltalán. Nálunk még két hétig van ovi, aztán lesz 1 hónap szünet. Kicsit bajban vagyok, nem tudom, hogyan fogom megoldani a lányok felügyeletét majd abbana hónapban, amikor nem éleszek itthon, de remélem, skerül úgy egyeztetni anyóssal, húgommal, Édesanyámmal, hoyg mindenkinek jó legyen.
A lányok édesek, aranyosak, és főleg nagy zsivány mindkettő. :) Boróka már kb. ősz óta szobatiszta nappalra, de éjszaka még mindig pelussal alszik. Sőt, mostanában gyakran bepisil nappal is, ami nem tudom, hogy csak puszta véletlen, mármint úgy eljátssza magát, hoyg elfelejt szólni, csak akkor teszi meg, amikor már csorog is, vagy van valami háttér baja is. Már beszéltem az óvónőjével is, de ő semmi furcsát nem tapasztalt, az oviban sosincs baleset, úgyhogy ezen most agyalok rendesen, hoyg itthon miért csinálja. Most már folyékonyan, mondatokban, sőt összetett mondatokban beszél, bár a kívülállóknak szinte teljes mértékben érthetetlen. Sok hangot nem ejt tisztán, de mi már megszoktuk, megtanultuk a stílusát. :)

Kép

Gem, nagyon szorítok, hogy minél könnyeben, egyszerűbben éld át a szülést, bízom benne, hoyg minden rendben lesz. :)

Szilvi, neked is szép nyarat itthon! :)

Titti, remélem, sikeres volt a beavatkozás!!!

Mindenkinek gratulálok a szobatisztasághoz!!! :) Mi még gyakoroljuk: :)

Kismok, szándékosan hagytalak a végére! El sem hiszed, menynire elszomorodtam soraid olvastán. Mélységesen átérzem, tudom, miylen, amiben vagy. Kétszer csináltam végig, egyszer sikeresen, egyszer nem. Annyi az elégtételem, hoyg másodjára volt a siker. Én is határozottan szopi-anyatejpárti vagyok, de tényleg mérlegelni kell, hogy hol van az a határ ameddig el lehet menni anélkül, hogy bárki szenvedne miatta. Először 5 hétig bírtam, tele fájdalommal és kétkedéssel, félelemmel és lelkiismeretfurdallással, a depi szélén, és szerinte jól tettem, hogy akkor abbahagytuk. Rosszabb lett volna egy frusztrált, depis anya, mint amiylen volt a tápszer. Nem akarlak lebeszélni a szopiról, te érzed, mire van szükségetek mindannyiótoknak, mennyit vagy képes nyújtani, de tényleg, ha sanyargatod magadat és Lenkét, ha így senkinek sem jó, fontold meg, hoyg egéri-e folytatni. Próbálj meg mindent (pl., amit Cas ajánlott), de az ésszerűség határain belül.
NAgyon-nagyon drukkolok, hoyg minden rendbejöjjön!!!!!!!!

Puszilok mindenkit, ne haragudjatok, ha nem említettelek név szerint, de én is csak a végét futottam át annak, amit írtatok és ismét rohanok, mint mindig!
Vigyázzatok magatokra! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Halihóóóóóóóó!

Tegnap este 20:27-kor a következő rövid üzit kaptam:

"Lola megjött :-)"

Gem!
NAGY SZERETETTEL GRATULÁLOK A GYÖNYÖRŰ NEVŰ KISCSAJHOZ, SOK BOLDOGSÁGOT, EGÉSZSÉGET, JÓ IDEGEKET, SOK TEJCSIT KÍVÁNOK, S VÁRUNK MIELÖBB A KÉPEKKEL, HÍREKKEL!Puszi,
Szilvi

Egyébként itthon vagyunk Magyrarországon, nem is jártam itt már több, mint egy hete, ezért most reagálni sem tudok, de ha visszaérünk, s újra "magam" leszek, akkor jelentkezek, visszaolvasok!
Mindenkinek pusszancs!
Szilvi

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Sziasztok!

GEM
GRATULÁLOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:lol: :wink: :P :wink: :lol:
Sok Boldogságot (és tejcsit, egészséget) Nektek!!!! :wink:

Majd írok... (most álmos vagyok... éjszakás voltam) :roll:
Képek:
Kép
ZOO
Kép Kép Kép
Haj... Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 

 
 

Gem
Óriási gratula nektek!!!!!!!!!!! Sok boldogságot az egész családnak!!! :D

Kia
Vagány az új frizkója Levinek! :)

Nálunk nagy hír, hogy van végre állásom! Szeptembertől tanítok újra! :)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas
Köszönöm!
Gratulálok az álláshoz!

Edith
Remélem Neked is lesz a közeljövőben!

Kismok
DRUKKKKKKKKK!!!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Cas,
gratulalok Csilla szobatisztasagahoz, es az allasodhoz! Tok jo!

Kia,
orulok, hogy negativ lett az eredmenyed. Nagyon vagany Levi haja. Mi a helyzet lakas-ugyben?

Gem,
oriasi gratula Lola-baba szuletesehez! Jo egeszseget, sok-ok tejcit, Neked gyors felepulest kivanok! Ja, es sok boldogsagot az egesz csaladnak!
(Kerunk kepeket, ha lehet, es egy kis elmenybeszamolot, majd ha lesz idod, es kedved)

KisMok,
nagyon nehez barmifele tanacsot adni ilyen helyzetben. Egyetertek Edith velemenyevel. Inkabb legy kiegyensulyozott es boldog Anyuka... es a Lanyka is az lesz.

Szilvia,
erezzetek jol Magatokat Mo-on! Legyen szep idotok, es gyere majd meselni.

Mi nemreg jottunk vissza. Nagyon jo volt, az ido is megkegyelmezett.
Voltunk ballagason, scrap-taborban latogatoban, a Hugomekkal logtunk allandoan. Jol kijottek a gyerekek egymassal. Csinaltattunk a Kisasszonynak szemelyi igaolvanyt.
Ja, es amiota itthon vagyunk, napkozben bilibe pisil. Szol, hogy "pisini akok".
Dobok majd kepeket is!

Puszi

Kép
tittina1982
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
tittina1982
 
 


hoh micsoda vőlegényjelölttel alszik ez a napsi!
Grat a bilizéshez!
kismok nálatok miújs?
Gem gyere majd, ha a 3 grácia ad egy pici időt! Hiányzol!
Szilvi ha hazaértél te is írj már!!!
Nálunk: anyósom vigyáz most a héten Gigire, jövő hét a férjemé, múlt hét az enyém volt!
Megyek holnap házat nézni.
Megyek holnapután állásinterjúra, szeretek itt, de a férjem mondta, hogy azért nézzem már meg, ha már felhívtak, hátha még ennél is jobbak a feltételek. Posta hívott, (egy éve adtam be a jelentkezésem)
Gyorsak mi?
Cas grat! Melyik suli?

Kép
nyafi
 
 


GEM, GRATULÁLOK LOLA ÉRKEZÉSÉHEZ!!! :) :) :) SOK BOLDOGSÁGOT!!! :)

Kia, köszi, remélem én is hogy lesz, éppen ma jelentkeztem versenyvizsgára óvónői állásért. Július 14-én lesz a vizsga, amitől eléggé félek: 11 éve fejeztem be a tanítóképzőt, azóta eléég elhalványultak az ismereteim, főleg, hoyg nem dolgozom már 10 éve a tanügyben.

NYafi, sok sikert az interjún!

Titti, Napsi gyönyörű! És gartula a bilibepisihez is! :)

Nálunk Kriszta vasárnap belázasodott, 39,5 fokig ment fel állandóan, mire kiment a lázcsllapító hatása. MA meg Boró lázasodott be. Szintén iylen magas lázzal küzdünk, most azért vagyok még fenn, mert várom, hoyg kezdjen lemenni. 1 órával a Nurofen beadása után még mindig ugyanannyi volt.
Csak a torkuk piros és fáj. Helyi kezelést kaptak csak.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Köszi a gratulákat az álláshoz! :) Kicsit izgulok, még sosem tanítottam középiskolában. De ez a suli nagyon szimpi (Harsányi gazd.szakköz.), remélem jó lesz.

Titti
Nagyon cukik a képek! :D

Nyafi
Lehet, hogy lemaradtam, de merrefelé néztek házat?
Állásinterjúhoz drukkkkk!!!

Edith
Nálatok tanítói végzettséggel lehet vki óvónő?
:shock: Vagy ott a képzés eleve olyan, hogy lehet?
Csajoknak jobbulást! Nálunk Csillának ment tegnap a hasa, de semmi más tünet, lehet, hogy csak a sok cseresznye volt a ludas. :)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Hogy adod Csillának a cserit? Valami hasmarsos cucc már nekem is jó lenne, most se kakált már 3 napja, éppen kapott kúpot. :cry:
Köszi csajok a drukkokat, hétfőn hívnak, hogy sikerült e. Őszintén nem hiszem, hogy jól szerepeltem, valahogy nem éreztem a feelinget. Pedig a pénz, meg a munka jó lenne, de valami mégse...
Itt a XV. ker-ben, ahol lakunk, itt nézek kecót.

Kép
nyafi
 
 


Nyafi
Kiveszem a magját és már tolja is befelé. :)
Ha magostól adom addig-addig variál, hogy a maggal együtt az egész cseresznyét is kiköpi. :lol:

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Titti
A lakás... beadtuk néhány ingatlanoshoz... reménykedünk, hogy nekik talán sikerül eladni... most nagyon jó áron lehetne venni családi házat itt... :roll: nem lenne új, de mégis a miénk :roll:

Épp ma csörgött Sz. Miki, hogy mégis áll az alku...
cserélünk és fizet 2 M-t rá... most vakarjuk a fejünket, hogy mi legyen... :roll:
Ha cserélnénk lenne lakásunk és pénz is felújítani... de a 3. emeleten, lift nélkül és nem a legjobb környének...
...ha nem cserélünk... ki tudja meddig kell még itt lakni... de ha el tudnánk adni a lakást vehetnénk kp-ért családi házat... max nem tudnánk felújítani.. :roll: :?

Gratula a bilihez!
Nagyon ügyes lány!
...és nem csak ügyes... Szép is :wink:

Edith
Jobbulást a lányoknak!...remélem már jól vagytok!
...nagyon magas láz... :(

Cseresznye
Levi szereti... és kiköpi a magját.... nagyon ügyesen eszi... :D

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Nálunk katasztrófa súlytotta a mai nap, nekem délelőtt 4 órás sztk-zás után kiderítették, hogy vesemedence gyulladásom van, aztán Csilla délután eltörte a sípcsontját, combig begipszelték (újabb 3 óra várakozás). A nyaruknak lőttek, 6-8 hét gipsz várható.
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Te jo eg, Cas! :shock:
Rettenetesen sajnalom. :cry:
Neked vannak fajdalmaid? Es mi ra a gyogymod? Gyogyszerek?
Csillaval mi tortent hogy eltort a laba?

Sok-sok turelmet kivanok, es mielobbi gyogyulast Nektek!

Kép
tittina1982
 
 


Titti
Iszonyúan görcsölnek a veséim, a gyulladásra kaptam nem kevés antibiotikumot, de 48-72 óra, mire a tünetek enyhülnek. Addig fájdalomcsillapító (máshogy aludni se tudnék). És szigorú fekvés egy hétig. na ebből semmi se lesz, főleg így, hogy Csilla gipszben van.
Csilla csak figyelmetlenül lelépett egy 10 cm-es dobogóról, és elterült hasra. Aztán már nem tudott lábra állni.
Szerencsére mostmár nagyon jól tűri, olyan kis alkalmazkodó a drágám, csak addig sírdogált, amíg még meleg volt a gipsz, este már vigyorgott.

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Jesszus Mária Cas! Hogy fogja bírni Csilla? Figyu erre az egy hétre férjed nem tud szabit kivenni, hogy kipihenhesd a gyulladást? Vagy valami nagyi? Ha mondjuk túl vagy a gyulladáson, akkor még mehettek nyaralni, Csilla ülhet babakocsiban is nem? Nagyon sajnálom a kisasszonyt.
Kia komoly dilemma, de ha nagyon nem akarjátok azt a kecót, akkor felesleges csak azért, hogy ne lakjatok anyóssal. Összesen mennyivel ér többet egyébként a lakásotok, mint amit a pali ajánl?

Kép
nyafi
 
 


Jaj, Cas, rettenetesen sajnálom. :( Vigyázzatok magatokra, jobbulást nektek! A vesedolgot nagyonis ismerem, nekem is másfél-kétévente elő szokott állni egy-egy vesegörcs, legutóbb múlt héten hétfőn volt. Szegény Csilla, elhiszem, hoyg búsulod a nyarat, mert hetekig ágyhoz, székhez lesz kötve szegénykém. Gondolom, nem is anynira a nyaralás miatt búsulsz, hanem, amit az előbb írtam.

Igazából egy tanítónő nem lehet óvónő nálunk sem, csak ha dupla képesítésben volt része a suliban. A neve is tanító- és óvónőképző, de iylen hosszan nem szoktuk nevezni. :) A mi osztályunk iylen duplás volt, mindkét helyen gyakorlatoztunk, vizsgáztunk, a diplomán is ezt írja, úgyhogy eggyel több lehetőség van így, szerencsére. :)

A lányok már rendbejöttek, szerencsére, így az elmúlt hétvégén elutazhattam egy kis kikapcsolódásra, ami tulajdonképpen egy munkatalálkozás volt a szerkesztőségi tagokkal és a kiadóval.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Nyafi
Párom szerencsére itthon van a héten (szegénykém aztán esténként itthonról dolgozik hajnalig). Igyekszem feküdni, de mindig van valami és nem is bírok egész nap feküdni, muszáj néha mozognom kicsit. És Sebit se akarjuk bezárással "büntetni", így most is elküldtem a fiúkat a Hajógyárira játszani. Holnap remélem eljutnak a strandra. Csillával meg csak elleszünk vhogy. Annyira cukin kéri magát ide-oda, mindenhová ölben persze, szorítja a kispárnát, amit a polcoláshoz használunk. :)
Nagyik most nem jönnek szóba, az egyik Spanyolországban nyaral, a másik érszűkület miatt lábra se tud állni hetek óta, de nem hajlandó orvoshoz menni. :evil:
Öcsém ma hazajön az egyetemről, remélem ő legalább Sebit elszórakoztatja majd, elcsavarog vele ide-oda.
Csillának elkértem egy nagy babakocsit egy barátnőmtől (a miénket már eladtam a télen), abban tud úgy ülni, hogy nyújtva legyen a lába. A nyaraláson még töröm a fejem, nemtom van-e értelme 2 hét Balatonnak, mert jelenlegi állapotában még a homokzóba se tehetem be, mert nem tudom rendesen lemosdatni.
áááááááááá, nemtom mi lesz. :(

Edith
Ez okos dolog ez a dupla képzés!!! :)
A vesegörcsöd mitől szokott lenni? és mitől múlik el?

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Tud vki jó gyereksebészt? Mindenfelől azt hallom, hogy oltári sok ez a 6-8 hét, ilyen zöldgally törés, mint ami a Csillának van 3hét gipszet szokott csak jelenteni. :shock:

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas nem tudok sebészt sajna, de azt tudom, hogy nekem gyerekkoromban 6 hétig volt gipszben 3x is a lábam természetesen nyáron, és a homokozót úgy oldottuk meg, hogy benejlonszatyroztuk, aztán nejlonszatyrostúl volt a zuhanyozás is.

Kép
nyafi
 
 


Kitartást, Cas! Orvoskérdésben sajnos, nem segíthetek.

A vesegörcsöt eddig midig kövecske okozta nekem, a múlthetit nem tudom, mi, mert kb. 3 óra alatt elmúlt és bár nagyon fájt, az előzőekhez képest kismiska volt. Valószínűleg egy nagyobbacska homokszem bukdácsolt végig a vesevezetéken és az okozhatta az enyhébb fájdalmat.

Nyafi, nem semmi, 3x lábtörés! Nekem (kopp-kopp) még soha nem törött el semmim, és senkinek sem a közvetlen családomból. Remélem, nem is fog, szörnyen nehéz lehet az mindenkinek! :(

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith
Fú, az szörnyű lehet. Nekem nincsenek köveim szerencsére, alaposan megUHoztak-megröntgeneztek ezügyben...

Nyafi
Kezdek megbékélni a helyzettel és felkészülni a 6 hét gipszre.
Csak annyira sajnálom, ez volt az utolsó önfeledt nyarunk, aztán tessék... :cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok
nem kis kalvaria utan vegre hazaertunk a korhazbol. Nincs idom egyenkent beillesztgetni ide a e-kepeket, csatolom a linket, ott megtalaljatok az osszes kepet
puszi
gem

http://s112.photobucket.com/albums/n187 ... =slideshow

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Ejha Gem,
gyonyoru mind3 Lanykad! Nem is talalok szavakat, kicsit elerzekenyultem. Szivbol gratulalok. Sok boldogsagot, jo egeszseget, es minden szepet kivanok Nektek!

Ha idod engedi, gyere es meselj!

Kép
tittina1982
 
 


Cas, hogy vagy? Remelem mar enyhultek a fajdalmaid. Es Csilla? Hogy viseli a mozgaskorlatozast?
Sok gyogypuszi Nektek!

Kép
tittina1982
 
 


Gem
Örülök, hogy végre otthon vagytok! :D
Jó sok az a 20 nap kórház! Mi történt? Besárgult a csajszi (az egyik képből gondoltam)?

Titti
Mostmár megmaradok. :D
Pénteken voltam kontrollon, minden leletem negatív, de még be kell fejezni az antibio-kúrát (szerdáig tart), nehogy visszamaradjon mégis vmi.
Gyorsan fáradok még, de legalább napok óta nem kellett már fájdalomcsillapító. Hétfőtől teljes műszak, párom az itthon töltött hét miatt jövő héttől ezerrel dolgozik. :(
De legalább anyós hazaér addigra. Meg szereztem Csillának nagy babakocsit, remélem el tudunk csavarogni erre-arra.
Csilla amúgy egy angyal, teljesen jól viseli a bezártságot, aranyosan eljátszik-mesézik-gépezik. Azért már nagyon várom, hogy kimozdulhassunk (hétfőn remélem kap járógipszet).
Nálatok mizujs?

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas
Nem 20, hanem 12 nap korhaz volt, de az is boven elegendo volt, es akkor meg nagyon finom vagyok es noies.
A besargulas egy pontnyi kis resze volt az egesz benttartozkodasnak, tulkepp ahhoz nem volt eleg sarga a kiscsaj, hogy lampa ala tegyek :twisted:
A szulessel minden rendben volt, bar amikor bementem, fajasaim nem voltak, csak valami merhetetlen faradtsaot ereztem, egesz este a hideg razott, aztan megmajd megsultm. Talaltak valami fertozest a veremben, ezert kellett beinditani a szulest a 39. het vegen. Reggel otkor kezdtek a gellel valo kenegetest es delutan 5-kor kezdodtek az igazi fajasok, amik mar gel nelkul jottek. A vegso szakasz, ami igazabol elviselhetetlen volt, 70 percig tartitt. Edara mar nem maradt ido, olyan gyorsan kitagultam a vegen, es Lola az elso kitolasra kint volt.
Az elso napok rendben mentek: vasarnap este szultem es szerda delben a gyerekorvos alairta Lola papirjait, hogy mehet, rendben van. Delben ledoltem pihenni, mert egy kicsit faradt voltam, es mire felebredtem, 39 fokos lazam volt. No jottek am vissza sebtiben a kateterrel, amit epp hogy 24 oraja szedtek ki belolem. Azt hittem, megongyilkolom magam.
A 39 fokos laz vasarnap reggelig tartott. Senki nem jott ra az okara, hadd ne mondjam, hany vizsgalatot vegeztek el rajtam: a legbonyolultabb vervizsgalatoktol kezdve bakteriumtenyeszetig, huvelyvaladek, hasi es huvelyi ultrahang, tudorongtgen (leven, hogy aszthmas vagyok). Az orvosok csak a fejuket fogtak, es nem ertettek, mi tortenik. Kozben folyamatosan kaptam az antibiot es a lazcsillapitot. Aztan vasarnap reggelre megszulnt a laz, es nem ment fel tobbet. Hetfo delutan johettunk volna haza, amikor is Lola lazasodott be, neki 38,2 lett a laza. No akkor sebtiben elvettek tolem, elvittek a csecsemosokhoz,elkezdtek vizsgalni. Megprobaltak neki is katetert betenni, no akkor nagyon kiborultam, de szerencsere nem sikerult, igy kapta az atibiot szirup formajaban. A vizsgalatok nala sem mutattak ki semmit, igy csak azt a kovetkeztetest tudtak levonni, hogy kezd kiszaradni a gyerek, mert hogy nem eszik normalisan, es nem is hizik normalisan: No akkor raalltunk a napi 8 kajaltatasra, es fejtem, azt adtuk neki, hogy lassuk mennyit kajal, es amikor kert, kapott meg potlast. Ez egyebkent a mai napig igy megy.
Szerda reggelre lement a laza, es csutortokon (juli 1-jen) johettunk haza a korhazbol.
A kalvarianak meg mindig nincs vege, mert tovabbra is nagyon rosszul eszik, vagyis inkabb nem is eszik, ugyhogy egyik etetes szinte ossecsuszik a masikkal, annyira nyogve nyelosen megy ez a dolog. Es hat a meleg sem segit sokat.
Most ennyit, legszivesebben nem is beszeltem volna tobbet ezekrol a napokrol, mert meg mindig nagyon felkavarnak. Nem volt konnyu ezt megelni a ket kicsivel itthon, a parommal, aki azt se tudta, mi tortenik, szoval nagy melyponton ment at kis csaladunk, es most meg a "sebeinket nyalogatjuk".

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Gem
Ez szörnyű!!! :( Annyira sajnálom!!! :(
A lényeg, hogy mostmár jól vagytok! Nagyon-nagyon drukkolok, hogy minden rendeződjön (főleg a kaja körül, azt nagyon ismerem, mennyire kiborító tud lenni)!
Azért ha van egy pici időd (akár csak jól kipanaszkodni magad) írj! Én nagyjából itt leszek!
(Úgy látszik nagyon nem álltak jól a csillagok az elmúlt hetekben, hogy mindenkinél így csőstől jött a baj... :? )

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Gem: Gratulálok Lola babához! Nagyon sajnálom a nehéz napokat. Remélem hamar rendbe jön minden.

Kia: Örülök, hogy a vizsgálatok eredményei jól sikerültek!
Levi nagyon édes a képeken.

Sajnos még nem tudtam teljesen visszaolvasni, de pótolom.

A skarlát elkerült minket. Szerencsére!!!
Viszont én a nagy melegekben nem érzem jól magam.
Visszaállították a gyógyszereimet, sőt meg is emelték az adagot. Így a babaprojekt nem biztos, hogy ősszel beindulhat. :(
Jelenleg a pajzsmirigyemet vizsgálják, hátha a szív probléma mellett az is gondot okoz.
Ricsi most jól van, aug-ig bölcsibe jár. Utána felválltva vigyázunk rá apával. A szobatisztaság sehogy nem áll. Ez már teljesen kiborít.
Pénteken kirakták az óvodai csoportbeosztást. Az összes bölcsis egy csoportba került, míg mi egyedül (a bölcsisek közül) egy másik vegyes csoportba. 3-5 évesek lesznek ott. Egyetlen kisbarátja sem lesz ott. Én teljesen kivagyok!!!!!!
Kifejezetten úgy beszéltünk meg a beíratkozáskor, hogy Ricsi is a bölcsisekkel lesz. Azokat a gyerekeket már ismeri.
A másik csoportban is lesz egy-két vele egykorú gyerek, de nem igazán ismeri őket.
Nekem nem szimpi a beosztás. Nem értem mi az értelme a vegyes csoportoknak és szerintem a gyerekeknek sem tesz jót!
Amúgy is padlón vagyok lelkileg, de ez még hab a tortán!!!
Szegény apácka próbál vigasztalni, de nem sok sikerrel. Emiatt vele is undok vagyok, amit szégyenlek is. :oops:
Ünnepi hónapunk lenne. Egy csomó programot beterveztünk: meglepi vacsora apának, mert 8 évesek leszünk; egy teljes szabadnap ketesben uszodával, szaunával, masszázsal; és egy Ricsi nap játszóházzal, vadasparkkal. De már ehez sincs sok kedvem.
Bocsi, hogy most ilyen negatív vagyok!

Hétfőn megyünk az óvoda vezetőhöz, hátha még lehet változtatni a csoportbeosztáson.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Boldog nevnapot Cas!

Kép

Kép
tittina1982
 
 


Cas boldog névnapot!

Gem nagyon sajnálom, nagyon át tudom érezni az egyik evésből-másikba csúszást. Én 6 hónapos koráig ezt csináltam, még két gyerekkel fogalmam nincs, hogy hogy sikerült volna. Még szerencse, hogy a férjed nem dolgozik, tud egy picit segíteni.

Rékus mi volt az ovivezetővel? Felveszik Ricsit akkor is ha nem szobatiszta?

Mi most jöttünk meg Balcsiról, szúnyogok szétszedtek...
Kia Titti miújság?

Kép
nyafi
 
 


Cas boldog névnapot!

Voltunk az ovi vezetőnél:
Át tette a Ricsit abba a csoportba, ahol a többi bölcsis is lesz. :lol:
Nyafi: Csak januárban kezdjük a ovit. Akkor lesz 3 éves. Addig nagyon remélem, hogy szobatiszta lesz.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Sziasztok!

Tegnap írtam ide, de ma látom, hogy nem került be, nem tudom hogy csináltam :( :( :(

Szóval először is Gem, sok szeretettel gratulálok nektek, a képek is gyönyörűek. Sajnálom, hogy ilyen nehézségekkel indultatok, de most már biztosan egyre jobb és jobb lesz. Drukkolok.

Kismok, sajnálom a ti problémáitokat is. Én is igyekszem felkészülni mindenre a picivel, Blanka bár nehezen kezdte, nagyon belejött a szopiba, de annyira más minden babó, ahogy a ti esetetek is mutatja. Kitartás, és ahogy a többiek is írták, mindennél többet ér egy kiegyensúlyozott mami a picinek és nagyobbaknak is.

Cas, azt a mindenit, de összejöttek a dolgok. Dokit én tudok, bár már úgy látom belenyugodtál: dr. Verebély Tibor az I. sz Gyerekgyógyászati Klinikán, kiváló sebész. Kívánom, hogy mielőbb gyógyulgassatok.

Napsi, Levi, Kriszta és Boróka csodaszépek a legutóbbi képeken (is).
Mindenki mást is puszilok, és további szép nyarat mindenkinek.

Mi megvagyunk, meleget rosszul viselem, de most egy kicsit jobb ez a változékony idő. Blankával próbálunk minél több helyre eljutni, szeptembertől kicsit nehezebben mozdulunk majd ki. Picur már másfél kg, de még faros, így drukkolok, hogy időben megforduljon.

Szilvi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Lányok nem tudtok jó gyerekpszichológust? A lányom még mindig nem hajlandó normálisan kakilni. Nem kemény a kakija, 3. nap este, ha addig nem tette megindítom neki kúppal, hogy ne is legyen az. Ált 10 naponta kell kúp, a többi nagyjából kis sírással sikerül. Mondom, nagyon odafigyelünk a kajára, így van hogy még folyósabb is...Tegnap a férjemnek sikerült kiszedni belőle ennyit, mikor kérdezte, hogy miért nem akar kakilni, azt mondta hogy nehéz munka. Tuti stresszel.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem...

Jövök majd bővebben..

Levi beteg ,a bölcsiben ismét elkapott valamit (vírus)... köhög, folyik az orra.. és nekem is fájdogál a torkom..

Remélem Ti jól vagytok!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Gem,
nagyon orulok, hogy a hosszas tortura utan, minden rendben van. Es meglasd hamar beletanul a kicsi Lola is a szopizasba. Emlekszem meg Zsofi mennyire kiszipolyozott ...
Szoval Edes a harom kis Hercegnod!
Es a legnagyobbnak nagyon boldog szuletesnapot kivanunk!

Rebekanak
Kép

Nyafi,
nalunk is gondok vannak a kakival, de annyira komolyan nem, mint Nalatok. Sajnalom :( Napsi probalja visszatartani. Es ugye a vegtelensegig nem tudja, akkor van egy kis nyuglodes, de vegul kakil - pelusba. Mert keri, hogy adjuk ra. Sajna, nem tudok gyerekpszichologus-ugyben segiteni :(
Balcsi jo lehetett. (irigy-irigy) Kepeket lathatunk?

Rekus,
szoritok, hogy minden a legnagyobb rendben legyen Veled, es hamar belevaghassatok a teso-projektbe. Es tok jo, hogy sikerult Ricsit attetetni a masik csoportba.

Cas,
mi ujsag? Csajod laba? Kisvejem? :) Es Te? Hogy vagytok?

Kia,
sajnalom, hogy megint betegek vagytok. Eleg surun ratok jarnak a virusok... :roll: Nem tesz jot Nektek a videki levego?! :shock:
Lakas/haz? Vizsgalatok mikor lesznek legkozelebb?

Szilvi,
hogy megy az ido, mar 30 hetes a pocakbabod! Remeljuk megfordul a kis Draga...

Nalunk? Hat lehet, hogy nem lesz kisteso. Nem erzem biztosnak a kapcsolatunkat meg egy babahoz. :? De nem akarok panaszkodni :)
Szoval, Napsi nagyon vagyik haza (es en is). Allandoan a Papat emlegeti, meg Zozokat, meg hogy menjunk repulovel. Naponta vegig kell nezni a Mo-on keszult fotokat! Bilizunk ezerrel, (kaki kivetelevel) gyurmazunk, festunk, meselunk, labdazunk, epitokockazunk; probalunk benti elfoglaltsagokat talalni, mert is most eleg gaz az ido. Esik es esik es esik. Na jo, most eppen nem. :)
Talaltunk egy jatszohazat is. A blogomban irtam rola egy kicsit, es kepeket is raktam fol. Ha gondoljatok, kukkantsatok be :)
http://tittinapocska.blogspot.com/2010/ ... zohaz.html

Szilvia
Gondolom meg otthon vagy Mo-on. Mar nagyon varom, hogy jelentkezz Te is!

Csajok, rakjatok fel fotokat :)

Kép
tittina1982
 
 


Köszi a köszöntést csajok!!! :D

Titti
Nálunk minden oké, én már teljesen meg is gyógyultam (most meg elkezdtem taknyolni, de ez csak szimpla megfázás).
Csilla becsülettel viseli a fekvőgipszet, voltunk már a játszótéren is (nagyon jó gipszvédőt sikerült venni a gyógyszertárban, igaz felnőtt kézre való a mérete :D). Szegénykém csak kavicsozni tud meg a körhintában ülni, de ezt is nagyon élvezi. Sebi meg tombolhat (bár ő csak akkor élvezi a játszót, ha talál magának korabelieket, különben minden unalmas :?)
Mostmár nagyjából beállt a gipszes-rutin (miket tudunk csinálni, hogyan lehet kényelmesen fürdetni-etetni-altatni-stb.), í]y kicsit könnyebb.
Kedden megyünk megint kontrollra, akkor lesz röntgen, és remélem utána járógipsz (tömöm a csajszit d-vitaminnal meg kalciummal, és igyekszem napra is vinni, bár ez a legnehezebb, hogy mikor meg hogyan anélkül, hogy megsülne).
Közben persze ne legyen egyszerű az élet anyu is lebetegedett, egy elhanyagolt lumbágónak köszönhetően ülőideg-gyulladása lett. Egy hétig veszekedtem vele, mire hajlandó volt orvoshoz menni, elég kemény gyógyszereket kap és pihennie kéne, de nem bír magával. Úgyhogy rohangálok hozzá is segíteni.
Nem kicsit vagyok kipurcanva...
Kapcsolat :( Mi a baj??? Ha nem akarod ide, dobj egy privit. Hátha tudok (tudunk) vmi építő jellegű ötlettel segíteni, hogy rendbejöjjenek a dolgok... :roll:

Nyafi
A kaki nálunk csak idegen helyen problémás, olyankor Csilla is nehezen engedi el (anya, túl nagy!). Ha tud kényelmesen ülni, akkor nincs gond, de közwc-n ugye nem merem ráültetni, olyankor macera.
Gyerekpszichológust én se tudok sajna. :( Esetleg nézd meg a napocska.hu-n a Ranschburg rovatát, ott régen millió a tiétekhez hasonló eset volt! CSak nem emlékszem már az ötletekre...

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Gem
Nagyon szépek vagytok a képeken! Nagyon tetszik a kis mosolygós Lola, és ahol a 4 csaj van együtt :P ...de a Lola és Apa kép is nagyon ott van!! :wink:
Rebekának most volt? ...akkor BOLDOG SZÜLINAPOT Neki!! :wink:
GRATULÁLOK még1x!!!!!

Levi meggyógyult, nekem még nem jött vissza a hangom... :?
Apa levizsgázott... most már tiszt lehet :D

Cas
Utólag is BOLDOG NÉVNAPOT!
Sajnálom, hogy ennyi gond/betegség jött egyszerre :(
Jobbulást Nektek!

Titti és Nyafi
Lakás...
Ma megyünk háznézőbe.... csere lenne, de nagyon régi a ház...
Ismét levittem az árat, de még lejjebb kell vinni... megvehetné már valaki :evil:
A múltkor nem cseréltük el... olyan jó családi házakat lehetne kifogni 10 M körül, hogy... az elképzelésből nem engedünk :roll:

Titti
Vizsgálatok?
Pajzsmirigy majd csak nov-ben lesz...
Már csak egy nődokihoz kellene elmennem... :roll:
Rendeltem a netről LH tesztet, ami kimutatja, hogy mikor van és van-e pepeérés... most azt próbálom ki... :roll:

A kapcsolat... nekünk sem tökéletes... remélem most egy kicsit lenyugszik Apa és jobb lesz :?

Réka
Neked DRUKK a vizsgálatokhoz!!

Sziszi
Szép nagy lehet már a pocak... 31 hét :shock:

Manó egyre gyakrabban pisil Wc-be és bilibe... :roll:

Már csak pár nap és jön a nyaralás... :wink:

Levinévnap
Kép
Csúúúsz
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Hurrrrá, kaptunk járógipszet! :D

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas
Remélem így már sokkal jobb....

Ebben a melegben :roll: hogy bírja a nagylány?

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Cas
Remélem így már sokkal jobb....

Ebben a melegben :roll: hogy bírja a nagylány?

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Titti mi a baj a pároddal? Nem akarjátok ugyanazokat a dolgokat? (pl hazamenés)
Ez a topic nem csak a sikerekről szól én úgy gondolom, úgyhogy mesélj ne félj…
Mi megjöttünk a nyaralásból nagyon jó volt egy hetet nyaraltunk. Voltunk Harkányban 4x. Orfűn, Óbányán, Pécsen 2x, Mohácson, 3x étteremben, egyszer cukiban. Csajom imádott pancsolni, nagy vagy kicsi medencében, mindegy volt neki. a nagyban nyomta egyedül az úszógumival. mi csak kellékek voltunk
Lányom kakival még mindig szenved, most már remélem jobb lesz, már kétszer kakilt bilibe. Napközben már szobatiszta.
Fuhh Cas nem irigyellek titeket, de a járógipsz ilyen pocokkal mégis tűrhetőbb. Biztos nem mentek nyaralni?
Kia sajnálom, hogy még mindig nem jön össze a házcsere.
Ó Gem boldog szülinapot a nagylánynak.

Kép
nyafi
 
 


Hello Csajok!

Koszi a biztato a szavakat. Akkor leirom nagyvonalakban a problemaimat, akit nem erdekel, ne olvasson tovabb :wink:

Tobb, mint egy honapja itthon van G munkanelkulin. Ezzel nincs is gond, mert megkapja majdnem ugyanazt a penzt, mintha dolgozna. Sot, ha szamolunk utikoltseget, kajat Neki, akkor meg jobb is igy. DE! Egesz nap hevereszik a kanapen, es nyomkodja a szamitogepet. Vagy a telefonjat. Sokszor elofordul, hogy a gyerek hiaba beszel neki, ra se hederit. Es ez velem szemben is elofordul sajnos. Ha kerek vagy kerdezek valamit, nem valaszol. Nem tudom hallotta-e. Felhuzom magam, veszekszunk. Nem hogy neha a hazimunkaba nem segit, de a gyerekkel valo foglalkozast is hatalmas feladatnak tekinti.
Nem beszelgetunk. Nagyon ritkan csinalunk barmit is egyutt (kiveve a szex, mert az nagyon jo) :oops: .
El akar venni felesegul - es ezt most meg is akarta ejteni, szeptemberben, amikor otthon leszunk. A masodik baba gondolatat is elvetettem egyenlore, nem hogy hozzamenni?!?!?
Tudom, hogy nagyon sok ferfi olyan, hogy nem fogja meg magatol a munkat, mindent mondani kell nekik. De nekem mar nagyon elegem van.
Elhanyagolja magat, tunya, es az a celja, hogy elerje a 100 kg-t. En meg most fogytam 6-ot az idegtol, meg a sok agyalastol.
G elott volt ket hosszabb kapcsolatom. Es most is az van, mint azoknal volt. Hogy egyszeruen, nem kepesek tenni azert, hogy ne huljon ki, ne muljon el. Persze a megszokas, meg kenyelem - tudom.
Aztan itt van az, hogy kritizal allandoan. Mert szeretem a Harry Pottert, meg a Twilight-ot. Vagy a szex es new yorkot. Azzal, hogy egy teljesen mas vilagban jatszodnak, engem teljesen kikapcsolnak, es elterelik a figyelmem a mindennapiokrol.
Miert nem lehet elfogadni? Nem kerem, hogy nezze velem, vagy olvassa a konyveket. Csak fogadja el, hogy masok vagyunk. Hol van mar a feltetel nelkuli szeretet, hogy elfogadjuk a msikat a hibaival egyutt. (bar ez nem rohato fel hibanak sztem)
Iyen aprosagok vannak, amik mar egy hatalmas nagyot alkotnak egyutt.
Nem tudom mit kellene tennem...

Bocsiii, kicsit hosszu lett (de meg tudnam folytatni)

Kép
tittina1982
 
 


Es lenne egy kerdesem: lehetseges, hogy egy 2,5 eves elkezdjen felni este elalvasnal?
Eddig sotetben aludt. Pont az ablaka alatt van egy lampa, es csak sotetito fuggony van az ablakokon, tehat valami feny is szurodik be hozza.
Es par napja lefekveskor, ki sem szall az agyabol, csak elkezd nyoszorogni, meg sirni, es hiv bennunket. Es ha felmegyunk, nem mondja, hogy mi baj van. Nem beszelve arrol, hogy 10 helyett 11- fel12 kor alszik el.
Valakinek valami otlete esetleg?

Kép
tittina1982
 
 


Sziasztok!
Nagyon szégyenlem magamat, de sajnos semmire sincs időm. igaz itthonról de napi 12-15 órát dolgozom.
Barbi már elég rég szobatiszta éjszakára sem kell pelus, és mind ez 3 nap alatt.
egy pár kép
Kép
Kép
Kép
Kép

drumka
 
 


De jo Viki, hogy bekukkantottal :)
Nagyon szep kis pofija van a Csajodnak, a rovid haja nagyon kiemeli.
Es a Fiad :shock: Iszonyat jokepu!
Te is csini es fitti vagy :D

Kép
tittina1982
 
 


Nyafi,
kerunk fotokat a nyaralasrol, lecciii!!!

Kia,
Parodnak miert kell lenyugodnia? Mi miatt "porgott"?
Remelem Nalatok is hamar rendezodnek a dolgok...

Kép
tittina1982
 
 


Jaj szegény Titti. Remélem azért csak sikerül megértetni vele, hogy minek második, ha az elsővel se foglalkozik...
Nálunk is van az ablak alatt egy lámpa és hónapokon keresztül visított este, meg éjjel is ébredésnél, míg rájöttem, hogy mégis kell éjjeli fény. Kék színű, még a bébiőrön ami van az a karika. Azóta jól alszik és éjjel se kel fel.
Szia Drumka, köszi a képeket. Mit dolgozol? 15 óra az rengeteg.

Kép
nyafi
 
 


Járógipsszel se sokkal jobb a helyzet, mert nem tud benne menni (fixálva van a térde is, így képtelen). De legalább ülve csúszkálhat fel-alá a szobában, így is pont elég emelgetni, vinni ide-oda. Hulla fáradt vagyok estére. Meg persze melege is van benne. :( Számolom vissza a napokat! :)

Titti
Sebinek is volt ilyen félős időszaka, mi egy sólámpát kapcsoltunk, kellemes meleg fénye volt. Így is kelt, de legalább nem sikoltozva, csak szólt nekünk és be kellett menni megnyugtatni, meg megvárni, amíg elalszik.
Párod :( Tipikus pasi. Sajnos a férfiak többsége inkább kipipálandó tételnek tekinti a gyereket, jó-jó, hogy van, de ne nagyon kelljen vele foglalkozni. :( Nálunk igazán sokat játszik a gyerekekkel, de amikor a következő kerül szóba néha én is kifakadok, hogy neki nem lenne nagy változás, hanem nekem lenne jelentősen több energia még egy harmadik a két kicsi mellé?!
Kettesben tudtok néha programot csinálni? Vagy senki sem tud vigyázni Napsira? Biztos a párodnak is szüksége lenne kikapcsolódásra a napi rutinból, és akkor zavartalanul tudnátok beszélgetni (hogy ne csak anya-apaként tudjatok találkozni, hanem tényleg párként).
Mondd el neki higgadtan (nem veszekedve) amivel gondod van, és próbáld megértetni vele a problémákat. Tudom, hogy nagyon nehéz higgadtnak maradni, főleg ha úgy érzed, hogy süket fülekre találsz. :? Kitartás! A hallgatás, őrlődés nem megoldás...

Kép
Kép
Kép
cas
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: