Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kismok
Gratula még1x!
Elfáradt a kis szépség :P

Én sajnos alig látom Manót...
tegnap 08-tól 20-ig dolgoztam (volna)...reggel vittem Apával együtt (most sajnos ő is nappalos volt) a bölcsibe, délután Anyós ment érte... ő játszott vele, etette, fürdette, mert 19 óra után kaptunk egy balesetet és 22:30 - körül értünk haza :(
Szerencsére Levi elvan a nagyikkal, de rossz így, hogy alig látom... :roll:

Esely
Remélem találsz valakit...
....én nem tudnám odaadni... :roll:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kismok!
Pont ugyanolyan gyönyörű, mint a nővérkéi! Gratula +1x Nektek!

Kia!
Nagyon sajnálom a helyzeted! Nem tudod átkérni magad normális időbeosztásra?? Tényleg nagyon jó, hogy Levi ennyire "okosan, szépen" lett Általad nevelve, hogy ilyen ügyesn átvészeli ezt a helyzetet!

Boldog Anyák Napját Nektek!!!!

Gem!
Már Neked sem sok van hátra!
Sms-t mindenképpen várom majd! S jövök tudosítani :wink: Mint a régi szép időkben!!! Atyaég, de régen volt már!

Nálunk:
Péntektől négy hétre itt van anyum, sok mindenben kell haladnunk, előre dolgoznunk.
Ma garázspakolással kezdünk, s még messze a vége....
Holnap ovi első nap, egy órára, kíváncsi vagyok, hogy mi lesz..félek nagyon :cry: pedig az én helyzetem sokatokénál sokka jobb! Nem muszályból megy, de tudom, hogy kell neki a társaság, s ha most nem, akkor már csak jövőre...azt meg késeinek tartanám :roll:

Jó éjt!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Kismok
Nagyon cuki a Lenkebaba! fotókat mégmégmég!!!! :D
(A hétvégén én is kibabáztam magam, annyira jó volt megint ilyen tökmagokat ölelni... csak ne járnának annyi aggódással, már holnap szülném a következőt! :D)

Pénteken leadtam a bölcsibe a papírt, nemtom mikor lesz eredmény. Holnap megyünk az oviba is beiratkozni, ott júni elején szokott lenni névsor a felvettekről.
Drukkoljatok!

Kia
nem irigyellek!!! :( én már előre félek, pedig tanárként sokkal családbarátabb időbeosztásom lesz, mint neked!

Kép
Kép
Kép
cas
 
 

 
 

Sziasztok!

Kismok nagyon édes Lenke babátok!!!!

Cas mennek a drukkok. ++++++ Remélem gyorsan megoldódik a helyzet!!!!

Kia: Sok kitartást kívánok neked!!!! Nagyon nehéz lehet, hogy alig látod a gyerkőcöt.

Ricsi ma ment a bölcsibe. :D
Az utóbbi napokban kiborító volt a rosszcsont, de most nagyon hiányzik.
Én délután megyek vissza a dokihoz. Holnap mennem kéne dolgozni,semmi kedvem hozzá. Már látom előre a cirkuszt!!!! :(

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Sziasztok!

Utólag is Boldog Anyák napját!

Szilvi, Cas, Réka ++++++++DRUKKKKKKKKK++++++++

Tényleg nem a legjobb az időbeosztás, de csak átvészlejük...

A héten nem dolgozok ... Nincs fogam :roll:
Arra gondoltam, hogy Levit nem veszem bölcsibe és marad velem itthon, de inkább nem...
Nagyon hisztis... :roll: ott elvan a gyerkekkel... :roll:

Szombaton Apa majálisozott, én pedig tegnap dolgoztam.. Sóstón... mégnéztük a Zöld piramis-t (az Állatparkban) , szép :P

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Jaj de édi Lenke!!! Mit szólnak a lányok? Term. szülés volt? Kia tényleg nem irígylésre méltó a melóban a beo-d...Nem lehet, hogy azért hisztis, mert keveset lát? Nálunk volt egy rövid ilyen időszak, akkor kicsit korábban mentem érte, már akkor mikor felkelt és így fel lett töltve anyából. De nem jó, ha otthon marad, mert akkor nem lesz rendszeresség érzete.
Szilvi! Miújs? Túléltétek az első napot?
Hogy telt a majális?

Kép
nyafi
 
 


Nyafi
Nem maradt itthon velem Levi... inkább viszem és hozom... így nekem is van időm mindenre... :roll:

Uzsi után én is ott vagyok érte :roll: ...most jobb a viselkedése, hogy nem megyek dolgozni... :wink:

Remélem mindenki jól van!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kismok, kissé későn, de nagy szeretettel gratulálok Lenkebabához!!!! :)

Kép Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Mindenkinek szép nyarat kívánok! Sok puszi! :)

(Amint látszik, sajnos, nem tudok gyakrabban jönni, úgyhogy ne lepődjetek meg a kívánságomon! :P )

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Kép Kép Kép

Kép
nyafi
 
 


Nyafi
Édes nagylány :lol:
Te is ugrálóváraztál? :P

Edit :(
Nektek is jó, kellemes nyarat!

Ma háznézőbe voltunk... ismét csere lenne... :roll: ...reménykedünk.. holnap kiderül, hogy lesz-e....

Hogy vagytok kismamik, anyukák?

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Nagyon szép Lenke baba. De jó lesz újra majd babázni:-)

Voltunk Nyafiéknál múlt héten, de visszafelé úgy elkapott az eső, hogy kész kihívás volt vezetni. Az én rutinommal pedig végképp, alig láttam, de már legalább ezt is próbáltam.
Nyafi, nagyon jól éreztük magunkat. Blankát teljesen elbűvölte Nyafi kutyus.

Kia, drukk a cseréhez, hogy összejöjjön.

Képzeljétek, Blankának nagy kedve van bugyit venni, csak sajna a pisit még nem tudja szabályozni. Tegnap du moziban voltunk így a tesóm vigyázott rá és kétszer bepisilt. Nem fogjuk fel tragédiának, csak azt nem tudom, hogy érdemes-e mondjuk napi 5-ször mosni, átöltözni, vagy nem szabad hagyni ezt a mostani fellángolást, mert szívesen ül wc-re és a kaki mindig sikerül is.

Szilvi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Szilvi
Ha ő kéri a bugyit, és nem ijed meg a bepisiléstől, akkor adjál neki időt, szerintem bele fog jönni (főleg ha a kaki ilyen jól megy). Pár nap felmosással és bugyimosással telik, de aztán hipp-hopp szobatiszta lesz. :) Drukkolok!
(Sebi is ennyi idősen utasította el a pelust, 1 hét alatt a full pelusosságról a teljes szobatisztaságra jutott el.)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Köszi Kia! Sajna muszály volt, egyedül féltettem. meg ő is félt, sztem, másodszorra már bemegy egyedül is.
Már nem is kivánok semmit, csak csendben...
Szisz ez nagyon jó, hogy ő akarja, fel ne add. gondolj bele, hogy max egy hónap múlva nem kell pelusra költened. Egy ideig :D Mi is jól éreztük magunkat, örülök, hogy itt voltatok!!!Legközelebb mikor jöttök?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!
Jó régen nem voltam :oops:

Nyafi!
Szépek vagytok, s már mekkora Gigi!! Melyikőtök volt szőke?? Tök fura, két barna szülő, s szőke fürtös kiscsaj :wink: tiszta keverék a nagylány, s nagyon ügyes!

Edit!
Neked is szép nyarat!Azért gyere, ha tudsz!

Cas!
Drukk a bölcsihez! REmélem, hogy összejön valami nektek!

Gem!
Hogy vagytok??

Titti!
Annyit gondolok Rád!! jelentkezz! lehet már tudni, hogy mi lett az eredménye a vizsgálatnak???REmélem, hogy minden ok!?

Szisz!
Szerintem is örülj, hogy ennyire akarja, s ne törd le a büszkeségét! Hogy csináltátok, hogy így ledobta a pelust Blanka?? Én már úúúúgy szeretném, ha akarná, de elutasítja Marci, max. ruhában (egyszer sikerül véletlenül bilibe pisilni, azóta se akar róla hallani :roll: )

Kia!
MI lett a lakással?? Fogad készen van már??

Mi nem haladunk jól az ovival, ma már hetedszerre voltunk (múlt hétfőtől minden nap)..pénteken Apával ment, akkor sem volt jobb :oops:
1.nap: Anya maradhatott- ott játszottunk a homokozóban, minden ok volt, de nem ment el a közelemből, ott volt még vagy 6-8 gyerek körülöttem, mind velem játszott, Marci nem nagyon akart kontaktot teremteni velük
2.nap: Elküldtek, hogy menjek...mondtam neki, hogy megyek pisilni, s nénivel beszélgetni, mindjárt jövök. NÉzett, de nem sírt,..én kint vártam egy sarokkal (ovin belül) odébb, néha leskelődtem, de nem láttam sokat, mert van egy alacsony fal, ami a legtöbbször takarja, főleg ha közel van :roll: Mire mentem érte (kb fél óra után) ott sírt egy csúszda alatt, csendben :cry: én is bőgtem, mondta ovónéni, hogy ez így nem jó, ha látja, de mit tudok csinálni, ha jön :roll:
3.nap: MOndom neki, hogy anya mindjárt jön, már nem annyira természetes, tudja mi vár rá, ahogy a sarokra érek, hallom sír, s utána végig sírt (én azt hallottam)..ovónénik szerint nem volt vészes, de nem játszik senkivel...
4.nap: MÁr sírva válunk el, ahogy otthagyom sír....végig hallom, hogy sír, s már 15 perc múlva behívnak
5.nap: Apa megy vele, azt mondja, ugyanez, kb. 30 percet volt bent, hol az ovónéni kezében van, hol sétálnak, egy-egy percre abbahagyja, de Apázik folyamatosan
Hétvége: HURRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
6.nap: Már akkor sír, amikor kiszállunk a kocsiból, nem akar bejönni, de azért szépen bemegyünk, elterelem a figyelmét, hogy másik irányból megyünk, de azonnal sír (üvölt), ahogy ovónéni kiveszi a kezemből...kb. 20-25 percet marad, végig sír...ovónéni szerint hétfőhöz képest nem rossz, s állítólag ez normális, minden gyerek sír, de az a gyerekfüggő, hogy meddig tart (remélem,hogy nem a ballagásig, mert addig nem bírom)
7.nap (ma): már akkor sír, amikor megállunk a kocsival (még azon csodálkozom, hogy otthonról elindul), végig sír, ki kell tépni a kezemből, s dettó, sétálnak, sír, sétálnak sír, talán egy-egy percre, fél - fél percre abbahagyja, hallom, hogy mondja, hogy "ANya gyere vissza"...én kint zokogok, a szívem szakad meg.....fogalmam sincs, hogy meddig tart még, de legszívesebben már abbagynám...június elején megyünk haza 3 hétre, aztán kezdhetem előlről vagy folytathatom....várom a javulást, de hasonlót sem látok, amit Ti írtatok, hogy kedvvel megy be, legalább az elején érdeklődik..mert még egy babával (ő így hívja a gyerekeket) nem teremtett kapcsolatot :roll:
Ovónők csodálkoztak, hogy nem beszél spanyolul, mondtam nekik, hogy otthon magyarul beszélünk, s nem szokott gyerekeknél normál esetben ez gond lenni, de aztán ezt ők is megereősítették.
Ha július-augusztusra nem jutunk el az ebédig, akkkor nincs értelme, mert két órára nem fogok fizetni, hogy a kicsi babával majd rohangáljak el az oviba, idegbeteg legyek, s rohanjak vissza...

Bocsi a hosszú monológért....ez a rövid verzió volt....
Vélemények????

Köszi!
Mindenkinek puszi!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Sziasztok!

Mi megvagyunk már 1,5 hete betegségnek semmi jele. Kopp-kopp.
Teljesen furcsa! :oops:

Kia: Mi újság a lakással?

Szilvia72: Kitartást kívánok az ovihoz!!!!
Amikor mi kezdtük Ricsivel a bölcsit volt egy kisfiú akit ugyanígy megviselt a beszokás. Nem akarlak elkeseríteni, de ő 3-4 hét után kezdett megnyugodni és kinyílni a többi gyerkőc felé. Az anyukája vitte neki a kis kedvenc takaróját, maciját és játékot, hogy kicsit "otthon" érezze magát a kisfiú.
Sajnálom, hogy csak ennyit tudok segíteni, de "sajnos" ennél több tapasztalatom nincs.

Szisz05: Hát megesz a zöld penész az írigységtől! :D
Nagyon ügyes a kislányod, hogy már bugyizik. Nállunk sajnos még várat magára a dolog. Próbálkozok én, de Ricsike kiröhög. Mondja, hogy anya bilire (márhogy én üljek rá). Vicces! :D
Kicsit úgy érzem, hogy sosem lesz szobatiszta a kis manóm!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Szilvi
Brrrrrrrrrrrrr... rossz volt olvasni az ovis eseményeket. :(
Véleményt kértél, és én írok ide pár gondolatot, ami felötlött bennem. Ebben nincs semmi kritika, okoskodás, csak tényleg pár gondolat, amit talán végig kéne gondolni... :)
- Idő! Ilyen pici gyereknél szerintem túl gyors, hogy már másnap le kellett lépned. Én tuti lassabban haladnék...
- Félelem. Új hely, új emberek, új gyerekek (egyáltalán mennyire van korosztályos társasághoz szokva? idegen felnőttekhez szokva?)
- Félelem. Senki sem érti, amit beszél, senkinek a beszédét nem érti
- Anya is nehezen viseli az elszakadást, tuti megérzi a gyerek is, így még nehezebb mindenkinek
- Ez az elkeseredés nem hiszem hogy csak anyának szólna, mert apával is ugyanez zajlott (szóval szerintem nem hiszti, hanem tényleges szomorúság)
- vannak gyerekek, akik előbb válnak éretté a közösségre, a szülőktől való elszakadásra, vannak akik később. Sebit még kerek 3 évesen se lehetett volna beadni sehová, annyira kötődtünk, de 2 hónappal később szinte egyik napról a másikra annyit önállósodott magától, hogy onnantól simán ment minden. Csillát már holnap vihetném akárhová, régóta önálló individuum, max. elalváskor hiányolna kicsit, de alváshoz ott A Rongyika. :)
- Mennyire szükséges most kezdeni az ovit? Nem lehetne később, amikor már látod rajta, hogy jobban venné az akadályt?

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Szilvi!
Nálunk egy hétig tartott a beszoktatás, első 3 napban ott voltam vele 3-2-1 órát, ebédelni hazajárt egész héten. Hétfőn megint ott voltam vele egy órát és csak utána mentem és a második héten csütörtökön aludt ott először. Jót akarok és véleményt kértél, hát leírom:
Az én véleményem az, hogy akarod TE ezt? Ha nem akkor a gyerek valami bődületesen rossz érzéssel fog menni az oviba és azt fogja sugározni neki az egész ovi, hogy ez az ami elszakít az én anyukámtól…Rendezd le magadban, mert kül. Totál felesleges hurcolnod a gyereket. Ha sikerül lerendezni, akkor meg érdemes lenne apának csinálni a beszoktatást, ő mégse sírja el magát. Addig meg amig nem hiszed el, hogy jó ott neki, addig inkább nem vinném a helyedben. A Gigi most lassan 7 hónap után kezd játszani a gyerekekkel, de főleg még mellettük. Sztem 3 éves korukig nem lehet egy gyerektől elvárni, hogy a többivel játszon tartósan. Sok sikert.

Kép
nyafi
 
 


Boldog szülinapot KIA!!!!

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, Nyafi!

Jövök majd bővebben ..

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Mit szóltok? Roy lehet a szociális-család-lakhatási miniszter...(Volt szkinheadvezér.) Miért nem lepődök meg... :cry:

Kép
nyafi
 
 


:shock:
Biztos lesz még furcsaság az új "rendszerben" :roll:

Jövök majd bővebben...
(megyünk dokihoz Manóval - köhög, fáj a torka, náthás... és én is elkaptam)
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Mi bölcsizünk. Bogyó reggel szaladt be a csoportszobába játszani. :D Öltözés közben az öszes kispajtás nevét elsorolta.
Apával büszkén konstatáltuk, hogy egyre tisztább a kiejtése!!!

Kia: Boldog szülinapot neked!!!!
Nagyon édes Levi! Jobbulást kívánok nektek!!!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Sziasztok!

Látom a topik lassul...

Köszönöm Réka...
...sajnos beteg vagyok... Levi már jobban van... vittem ma bölcsibe..
...de ma már én is kaptam a dokitól antibioikumot :(
Alig van hangom...

Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Kia: Nem jó hír, hogy te is beteg lettél! Remélem gyorsan kikeveredtek belőle.
Én még mindig húzom a múltkori felsőlégúti betegséget. Nem igazán gyógyultam meg. :(
Van már eredménye a vizsgálataidnak? (Lehet, hogy csak lemaradtam?! :oops: )

Ricsi bölcsizik. Már 2-3 szót próbál összefűzni. Nagyon édes. A bilizés nállunk még sehogy sem áll.
A legnagyobb öröm, hogy végre tudtunk venni Dedalonetta kúpot.
Az egész faluban hányás-hasmenés van. Főleg az ovisok és családjuk körében. Viszont a kúp eddig hiánycikk volt.
Ennek ellenére, remélem lkerül minket az ilyen betegség. Elég volt az év eleji rota.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


...akkor neked is jobbulást!

Ma volt egy kis vizsgám (munkával kapcsolatos) és jó lett :D

Eredmények...
Júni 1-én lesz a biopszia, majd azzal együtt megyek vissza a endokrin. dokihoz.... aztán pedig nődokihoz... :roll:
Most (ebben a hónapban) jött szépen... úgy néz ki most nem maradt el a peteérés... :P

A bilizés nálunk sem akar menni, nagyon ritkán akar belepisilni.. de a bölcsibe napi 1-2 alkalommal pisil :roll:
Levi már mondatokban beszél... nem tud csendbe lenni... :lol:

Itt is tarol most a hányás - hasmenés-es betegség... remélem nem kapjuk el mi sem :roll:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Akkor hát mindenkinek jobbulást. Gigi meg étvágytalan és 38.9es lázra csak annyit tud mondani a doki, hogy talán vírus...

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Kia: Gratulálok a sikeres vizsgádhoz! :D
Drukkolok, hogy az eredményeid is jók legyenek! ++++++++++

Nyafi: Jobbulást Giginek is!

Velünk minden ok!
A pincénkben 2 napja kacsaúsztató van. :roll:
Elfogyott a gyógyszerem, de a nyár végét még meg kell várnunk az éles babacsalogatással. Addig le kell teljesen raknom a szívgyógyszeremet.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Jobbulást lányok, babák!!!

Kia!
GRAtula! Kerüljön el a betegség, s legyél gyorsan babás! Majd írj, hogy mi volt!

Kismok, Gem!
Ha erre jártok írjatok magatokról!

Mi jól vagyunk! Tegnap voltunk genetikai UH-n, életem legjobb UH-s élménye, egy fiatal doki, kb. 10 perc alatt mindent megnézett, tetőtől a talpáig(lába ujját is), szívdobogását kinagyítva...eszméletlen élmény volt...Párommal voltunk, ő is nagyon élvezte, aztán IKEA-ztunk, kis ruhavásárlás, késő volt mire hazaértünk, de jó nap volt 8) Fütyije még mindig megvan, én még mindig barátkozom a gondolattal, persze ahogy megszületik, ez lesz a világ legtermészetesebb dolga, tudom 8) Fura, néha "eszembe sem jut", hogy terhes vagyok, össze sem lehet hasonlítani azzal az érzéssel, amikor Marcit vártam/vártuk...nem is hittem, hogy kistesó mellett ennyire más a babavárás..annyira a Marci bűvöletében élek/élünk...még neve sincs szegénynek, ami nekem tetszik az Apukának nem, s fordítva..közös tipp is van, de nem tetszik nekem igazán semmi....majd jön egy pillanat, s akkor ráérzek....tippek jöhetnek, ha van valakinek valami, legfeljebb nem hasznosítom :wink:

Mennem kell gyors vásárlásra, este van egy kis gyerekmentes programunk, de hogy igazán őszinte legyek nem is hiányzik....anyuval, s Kristóffal fürdik majd Marcus, mi egy pár baráttal vacsizni megyünk, de jobban szeretek Marcival menni :roll:

ja, még az oviról: tyúklépésekkel haladunk előre, ma, mint eddig minden pénteken Apa vitte, a héten csak háromszor volt (mi is beleestünk egy takonykorba), de az elején, s a végén, amikor meglát minket van sírás, közben sétálgat, nézi a kaput, ahonnan vár minket, de nem sír torkaszakadtából...talán szeptemberre összejön :-)

Szép, naposabb hétvégét Nektek!!!

Puszi,
Szilvi

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Rékus! Akartam még írni, csak lyukas az agyam, hogy drukkolok, hogy rendben legyél gyogyó nélkül, s jöhesen az a babó!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Sziasztok!

Nyafi
Hogy van Gigi?

Tegnap lázas volt és hányt Levi... ma elmentünk az ügyeletre...tüszős mandulagyull. :(

Szilvia
:P
Már a 22. hétben vagytok :shock:

Réka
Gyakoroljatok sokat, hogy nyár végén sikerüljön :lol:
DRUKKK!!!!!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Köszönöm az érdeklődést!
Gigi pénteken olyan álmos volt, hogy a nagyinál állva! elaludt, úgy hogy a fejét ráhajtotta a kanapéra. Nagyi felnyalábolta, ez de. 11kor volt, betette az ágyába és du 3ig aludt. Vas. du-ra lett annyira jól, hogy babakocsiban! ő kérte sétálgattunk az utcákon. Nagyon élvezte, ettől is elfáradt, de tegnap voltunk kinn Surányban, és akkor már remekül elhomokozott, meg hintázott a nagyival, meg már aránylag szépen evett is, úgyhogy ma már ment bölcsibe. Hőemelkedése nem volt péntek óta.
Szilvi nem adjátok fel, ez azért kitartásra vall! grat. Név ügyben passz, fiú névben nem vagyok otthon. Talán Zalán.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok
gyors bekukk.
Mi jol, ma kezdem a 36. hetet. Neha mar nagyon elfaradok, ami ram eddig egyaltalan nem volt jellemzo.
Lanyaimat imadom, annyira edesek voltak tegnap este is. A nappaliban van ket szofa, ok az estimeset neztek, en meg le(el)doltem a masikon, hogy pihizzek kicsit a fektetes elott. Erre az egyik ram, a masik meg mellem maszott, onnan meseztek tovabb. Imadom oket.
Hetvege jol telt, vegre naposan. Nekem persze ez mar egy kicsit tul meleg volt (31 fok), de mivel a munkabol mar csak ez a het van hatra, hat nem panaszkodom.

Szilvi
Latom szepen alakulsz te is, orulok a jo UH-nak, Levinek meg gyogyulast!

Mi is elkezdtuk a sulit (=otthoni ovoda) Zsofival a mult heten, csak elso nap sirt, utana mar lelkesen ment, egesz napra :roll: :lol: Es elkezdett flamandul is mondogatni szavakat, ami nekem igy egy het utan nagyon meglepo, es oromteljes.

No megyek, vigyazzatok magatokra!
Gem

Kismok???? Mi zujs????

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!

Nyafi :shock:
Örülök, hogy már jól vagytok.

Gem... aztaaa lassan itt a vége!
Pihenj sokat - ha hagynak a lányok!

Néha qqcskálj be!! :wink:

Pár napig nem lesz laptop és net...

Manó héten talán meggyógyul... szerencsére már nincs láz és hányás... :roll:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok Lanyok!

Bocs, hogy idaig nem jelentkeztem, de most is csak a segitsegeteket kernem, ha meg szoba all velem valaki...

Szoval:
szombaton megtortent az also bilibe pisiles. Jo ido van itt, ugyhogy most megprobaltuk. De azota??? Volt bepisiles, es ketszeri bekakilas a bugyiba.
Tegnap egesz nap tartogatta a pisit. Amikor raadtam a pelust a delutani alvashoz, akkor pisilt, de csak mikor mar nem birta tovabb tartani. Ficereg, tancikal - tudom, hogy kell Neki.

Ejjel feloranket jarkaltunk at hozza, akkor is izgett-mozgott, mint akinek babszem van a ...ben. Pelusa ures volt. Belazasodott. Elvittuk dokihoz, elmeseltem a tortenteket. Megvizsgalta tetotol-talpig, Calpolt es Nurofent javasolt. Ja, es vigyunk pisit!!!

Tanacstalan vagyok, kerlek ha van valakinek barmilyen otlete, osszatok meg velem!

Holnap jovok bovebben masrol is...

Kép
tittina1982
 
 


Titti
Kicsit mesélj bővebben, hogyan is zajlott az egész. Ebből még így nem derül ki egy csomó minden. Hogyan volt az első pisi a bilibe? ő kérte, hogy ne legyen pelus, hanem inkább bugyi? Amikor bepisilt-kakilt, mit reagált? Ti mit reagáltatok? a tartogatás alatt mit értesz? Amikor táncikál, akkor hogyan viselkedtek?
És mi lett a vizelet-lelet?

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Közben eszembe jutott, hogy valószínűleg felfázott a Nagysága. Nem hiszem, hogy éjjel felébredne arra, hogy pisilnie kell. És sztem ezért tartotta vissza akkor is, amikor pelus volt rajta, mert fájt Neki.
Meleg van, de leginkább csak kint a napon. És bent is leült a földre bugyiban - sztem így fázott fel.

Bekakiláskor és pisiléskor is sopánkodott. Mondtuk Neki, hogy semmi baj, és az egyiket a bilibe raktuk (kakit), a másikat meg a WC-be. Nálunk a földszinten nincs WC, ezért történt így.

Az első bilibe pisilés meg úgy volt, hogy este fürdés előtt pucérkodni szokott. És láttam, hogy odanyúlkl, meg összeszorítja a lábait. Előkaptam gyorsan a bilit, és játékosan mondtuk Neki, hogy csorogjon az a pisike, buzdítottuk. Aztán agyon dícsértük, majd együtt fogtuk a bilit, felvittük az emeletre és beleöntöttük a WC-be. Még együtt is húztuk le.

A vizelet lelet még semmi, itt áll üresen a kis műanyag bigyó, mert nem pisil bilibe (pelusba is csak ritkán - sírva).

Arra is gondoltam amúgy, hogy nincs még rá felkészülve. Tudjátok mindenben elég későn jeleskedünk. Elmúlt 13 hónapos, mikor egyedül járt. A beszéde is csak nemrég indult be.

Ja, megkérdezem Tőle, hogy bugyi vagy pelus, és Ő dönti el...

Kép
tittina1982
 
 


Titti
tök jól csináljátok!!! :)
a felfázás meg elég fájdalmas tud lenni, nem csoda, ha visszatartja meg sírdogál közben! :( Szóval ez tuti bekavart most ennek a pelusról leszokásnak!
Utána szerintem rendeződik majd!
Ha ő maga kéri a bugyit és nem esik kétségbe a bepisiléstől, akkor adni kell neki egy kis időt. Mert az oké, hogy már érzi az ingert, de meg kell tanulnia tartogatni, amíg elér a biliig. illetve a nagy játékban nem biztos, hogy észreveszi az ingert. De szerintem ez viszonylag rövid idő alatt simán megtanulható, ha már érett rá. (És azért a legtöbb gyerek 2 és 3 éves kora között éretté válik.)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Hajrá Titti! Ügyes Napsi, könnyen rá fog szokni, de amig nem rendeződik ez a felfázás, és utána egy hétig, inkább hanyagold, mert hozzá fogja kötni. Mi még sehogy nem állunk...Nem is próbálom. Majd júniusban, ha már jó lesz az idő.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Kicsit elvesztem, mert sok teendőnk volt otthon. Füvestünk ezerrel!
Bár ezzel a sok esővel lehet, hogy felesleges kínlódás az egész. :oops:
Apa sík ideg, mert áll a földeken a rengeteg víz és tönkre megy a termény!!!!!!! A mi földünk viszonylag magasan van, de az sem bírja sokáig, ha így esik az eső.
Máshol milyen a helyzet víz ügyileg????????

A faluban skarlát fertőzés van. Már sík ideg vagyok, hogy mi ne kapjuk el!
Nem igazán vagyok vallásos, de már gyertyát is gyújtottam, hogy kicsit szerencsésebb legyen az évünk többi része. :roll:

Egyébként mi újság?
Nagyon elveszett mindenki.
A kis betegek meggyógyultak?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Azt hiszem ha halkan is, de kijelenthetjük, hogy Csilla szobatiszta.
Hétfőn kért előszöt bugyikát pelus helyett, akkor még elég kevés sikerélményünk volt, délután inkább pelust kért. Aztán egyre javult az arány nap nap után.
A mai nap már tökéletesen balesetmentesen telt, a délutáni alvást napok óta pelus nélkül nyomjuk és igazából éjszakára is csak a saját nyugodt alvásom érdekében kap még pelust, de ha minden stabilizálódik, akkor elhagyjuk azt is (reggel még szeret sziesztázni pizsiben, sokszor ki se jön, hiába száraz a pelus éjjel, reggel inkább abba esik még jól neki az első adag).
Úgyhogy ma vett magának a kisasszony még egy adag bugyikát (tőlem már kapott egy 10-es szettet, mindegyik más színű, válogathat) . Először Hello Kittyset választott, aztán áttért a Micimackósra és a pénztárig el se engedte.

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Rég néztem be, kicsit eltűntem.

Nagyon szépek a képek, Gigiről, Leviről, és persze a szülinapos Kiáról.

Szobatisztaság miatt írtam legutóbb én is. Remélem Titti, hogy a felfázás meggyógyult, adnak rá egyébként gyógyszert?

Cas, nagyon ügyik vagytok, 4 nap alatt szobatisztaság, ez igen!!!!!

Mi két hétig nem voltunk itthon, nagyinál 1 hét, aztán Sopronban nyaraltunk, a bugyi és a bugyipelus (nyaralás alatt, kocsiban csak ezt mertük) száraz maradt, kivéve alvás alatt. 1-2 baleset történt csak. Amikor hazaértünk folyton bepisilt a bugyiba, így kapott újra pelust. Most az is száraz marad, de nekem kell kérdezgetnem, pisiről nagyon ritkán szól előre, én figyelem, hogy már eltelt annyi idő, hogy talán... ez szerintetek így hová vezet? Ha ráhagyom, bepisil. Kaki viszont prímán megy wc-be.

Szeptemberig persze még van időnk, nem erőltetem nagyon.

Most már biztosnak látszik, hogy újra kislányunk lesz, eddig a Kitti név a befutó.

Én borsodi vagyok, elég borzasztó a helyzet arrafelé, a szüleim több órás kitérővel tudtak hétvégén meglátogatni minket, mert Miskolcnál sehogy sem lehet feljutni az autópályára. Közvetlenül szerencsére nem érinti a családunkat ez a tragédia, egy picit annyiban mégis, hogy a panziónkba nem tudnak eljutni a vendégek. Persze az csak pénz, nem pedig életek munkája....

Igyekszem gyakrabban jönni.

Szilvi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Halihó!
Itt is eköszönök egy időre...holnap megyünk haza!
Nagy a készülődés, de Kiki sokat segít, ma már nincs suli.....Nagyon jó lett a bizije!! Büszke vagyok rá! Nem gondoltam, hogy megélem, de nagyon boldog vagyok! Marci is jól van, oviba a héten már nem voltunk, majd Júliusban kezdjük újra....Hármaskának még nincs neve, de biztos a kuki, s mindene jól van...utóljára szombaton voltunk dokinál 570gramm, s kb 24-25 cm hosszú azEGÉSZ gyerek :lol:

Cas!
Graula a szobatisztasághoz!

Titti!
Eredményedről nem írtál! NApsi jól van már??

Nyafi!
Gigi??? Régen írtál sokat te is!

Kia!
Csinik vagytok! Levi oviban jól van továbbra is?

Rékus!
Remélem, hogy nálatok sincs baj!

Kismok???? Jelentkezz, ha van időd levegőt venni!

Gem!
Otthon is nálam lesz az általad ismert szám! Várom az sms-t, s megírom :wink: Húúúú dezsavűűm van :wink: Remélem, hogy jól vagytok! Leselkedtem a másik topikban, szép nagy pocid van, s a lányok is csudiszépek, mint mindig....nagyon kiváncsi vagyok, hogy Lola milyen típus lesz????? A szépsége biztos, csak hogy szőke vagy fekete az a kérdés :roll:

Na, megyek, mert a sok a dolgom, s most sokat henyéltem...bár tegnap nagyon elfáradtam, s már délelött is rohangáltam..hajnal 3-ra kell a reprtéren lennünk..nem egy kismamaálom, de legalább remélem, hogy Marci aludni fog egy picit...

Puszi Nektek! S írjatok sűrűbben! :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Sziasztok!
Mi nagyon jól vagyunk, Giginek jövő héttől nincs bölcsi, én már mától szabin vagyok, úgyhogy Gigit el is hoztam ebéd után, majd du megyünk le a játszóra. Alszik mint a bunda 12 óta.
Nagyon semmi nem történik velünk, jól vagyunk sokat nevetünk, nagyon édes és kifejező lett a kisasszony. Imád gyurmázni, mondókázni és locsolni a homokozóban a locsolókannával. A hét elején megint megkérdeztem a bilit, vagy wc-t, az lett az eredménye, hogy két napig nem kakilt. Úgyhogy hiába tökéltem el magam, inkább békén hagyom, majd szól...Oviba előjegyzett lett, és még ketten vannak elötte, hát valószínű, hogy nem veszik fel, de nekünk van azért böli, hála az égnek. Tegnap volt a ballagása. :lol: Nem vittem a gondozóknak ajándékot, majd kapnak, ha megy Gigi júliusban bölibe megint, legalább nem felejtik el, hogy mi az...Ennyi van velünk.
Rékus skarlát elkerült?
Szisz anyudékat nem öntötte el?
Cas nagy grat!!!!Baleset se volt?
Szilvi jó pihenést, ha gondolod, akkor mi itthon vagyunk a jövő héten, várunk sok szeretettel!!!

Kép
nyafi
 
 


Nyafi
Napok óta nincs baleset és mostmár 2 éjszaka pelus nélkül aludt (elkezdett reggel is szólni az első pisi előtt, úgyhogy száraz pelusokat dobáltam ki).
Maradt egy fél csomag pelusunk, gyorsan el is ajándékozom, hogy ne legyen kísértés se. Mostmár nagyon ügyes, ha pl. vásárlás közben jut eszébe a pisilhetnék/kakilhatnék, akkor tudja tartani, amíg wc-hez nem érünk.
Persze ezzel eljutottunk a nyilvános wc-k problémájáig, hordok magammal popsitörlőt, letisztítom vele az ülőkét, meg jól beterítem wc-papírral, de így is a frász kerülget, nehogy összeszedjünk vmit... :? Mondjuk szerencsére a környéken (játszótér, bevásárlóközpontok) elég kulturált wc-k vannak.

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Gyorsan végigfutottam a lapot, sok minden történt felétek is.
Külön jól esik a hiányolás, de tényleg csak levegővételnyi időm van és akkor sem túl jó a hangulatom. :cry:
Lencsi nem nagyon tud szopizni. Sári után eszembe nem jutott, h bármi gond lehetne ezzel, de tény és való a betegségem mindig új módon kever bele a rendszerbe...
Már eleinte is nagyon gyengén szívott, aztán meg az a baj, hogy nem tud megbírkózni a tejjel, ami elég erősen megy a szájába, így max. 20-at kortyol, utána aztán annyira sír, hogy fél óra mire megnyugtatom és nem is akar szopizni. Komfortszopi sem kell neki. Még az első hónapot valahogy kibekkeltük így, h a nagyik nagyon sokat segítenek a lányokkal, mert én egész nap etetni próbálom. Annyira szeretném, ha ő is anyatejet kapna, de sokszor gondolkodom azon, hol van a határ az ő és a család többi tagjának érdekei között. Úgyhogy minden kudarcba fulladt szopi után fejek is, amit azon melegében még meg kap fecskendőből. Majdenm minden héten megyünk szopis tanácsadóhoz és majdnem minden héten van valami, ami miatt az egyébként sem rózsás helyzet romlik. A lányok mindig hazahoznak valami vírust, így ő is már másodjára náthás, ami ugyan nem vészes, de bedugult orral szopisztrájkot nem könnyű megoldani...
Tejcsi lenne bőven, de így hogy fejnem is kell és nekem nem megy az nagyon, nyilván nincs annyi mint egy hónapja. Azért hízogat, bár az első hónap után alaposan visszavett a tempóból.
EGyébként egy tündér figyelmes, és nagyon kedves szemlélődős baba, izeg-mozog, nagyon szeret a földön fekve nézelődni, sőt nem egyszer már el is aludt ott, minden segédlet nélkül. Ami valljuk be, Sári után kész csoda!
Ne haragudjatok, h nem reagálok senkinek most, de sokat gondolok rátok! Viszont mennem kell, mert megint jelez. Hogy szopi lesz-e vagy fejhetek megint mindig a helyzet dönti el...

Puszi nektek
KM

Kép
Kép
kismok
 
 


Kismok
Nagyon drukkolok nektek a szopihoz!!!
És nagyon átérzem a meddig-lehet-küzdeni-a-szopiért dilemmádat, én is végigcsináltam mindkét gyereknél. :(
Kitartás!!!

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Haliho

Kismok
nagyon vartam mar a bejelentkezesedet, es valahol sejtettem, hogy valami nem okes, mert tulsagosan eltuntel.
Nagyon drukkolok, hogy tuleljetek ezt a szopi problemat, es barmennyire is anyates parti vagyok, teljesen egyet ertek veled abban, hogy elobb vagy utobb merlegelni kell, hogy mennyire befolyasolhatja ennek a kerdesnek a kezelese az egesz csalad eletet. A bosszanto persze az az egeszben, hogy neked boven lenne tejed!

Haho mindenki
nagyon eltuntetetk! Mindenki gyereket nevel???

En lassan megszulok, legalabb is remelem! Kezdek lelassulni most, hogy nagyjabol mar minden keszen all Lola szuletesere. Mar ket hete itthon vagyok, amit nagyon, de nagyon elvezek. A lanyok viszont baromira lefarasztanak, mar eleg nehezen tudom kivedeni Zsofi hirtelen mozdulatait, vagy adott esetben rugkapalodzasait. Varom, hogy itt legyen a baba, marcsak hogy a nagyokhoz is oda tudjak bujni anelkul, hogy felnem kellene :roll:

A kozosseg Zsofinak nagyon bejott, imad jarni, a "nagyokkal" lenni, stb stb.

Szilvi
Mindenkeppen irok majd, es relelem, lesz Internet-hozzaferesed. Gondolom, jol telik az otthonlet! Kicsit azert irigykedem am, mi most egy darabig biztos nem megyunk...

gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!

...régen jártam itt...
Anyós szerzett egy szgépet, ami bírja a netet .... a laptopunk még most is szerelőnél (Szegeden) :?

Gem
DRUKK!!!
Már csak pár nap :P :wink:

Szilvia
Jó pihenést Mo-on :D

Titti
Remélem már jól vagytok!

Réka
Skarlát :shock:
Hogy vagytok? Remélem elkerült titeket!

Majd hozok képeket, ha lesz laptop... Ott jobban szeretek szerkesztgetni...

Szombaton levágtam Manó haját.... Apa melózott, Anyós sem volt itt.... volt nagy meglepi este...
Most kb 1 cm-es... jól áll neki... és legalább nincs melege...
De nagyon furcsa... mindig nézem, hogy ki ez a gyerek... olyan szokatlan... :?
Anyós este jött - raktam Levire sapit... amikor levette Manó.. majdnem sírt - ő nagyon sajnálja a göndör fürtöket...

Cas
GRATULA a szobatisztasághoz!

Vasárnap kisgagyában volt pelus helyett Levi néhány órát - azt mondta az Apja, hogy mindig szólt, ha pisilni kell.... (én dolgoztam) remélem a nyáron leszokik...

Kismok
Kitartás!
Remélem megolódik a szopi...
Nekünk is nehezen indult be anno.

A pajzsmirigy biopsziám negatív....
a következő UH és vérvétel novemberben... :P

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kismok
Esetleg egy dévényes szakembernek megmutatni Lenkét? állítólag már ilyen piciknél is óriási fejlődést tudnak elérni...

Kép
Kép
Kép
cas
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: